PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کلـوپ Lenovo Z500

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26

Meisam.apk
08-01-2014, 20:19
سلام
بله درسته.
برای مصارف معمولی تا حدود 4 ساعت ولی من خودم تا 3 ساعت استفاده کردم
بستگی به نور پس زمینه و .... هم داره

ممنونم ازتون گارانتی های مختلفی تو بازار هست،شما با کدوم گارانتی خریدن؟
سریر،گرین،هماهنگ+بیمه ایران،سازگار
به طبع هماهنگ و سازگار چون ۲ ساله گرونترن،نظرتون چیه؟

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

dvd2010
08-01-2014, 21:26
این تاچ پد لپ تاپ اذیت میکنه!مخصوصا وقتی با ورد کار میکنم.تاچ پد به این حساسی ندیم:n01:

xman681
08-01-2014, 22:18
سلام

آقا من با این لب تاپ یه مشکل دارم

داخل کلید های بالای صفحه کلید دو تا کلید هست برای کم و زیاد کردن نور صفحه

موقعی که دکمه کم را فشار میدم نور صفحه کم میشه ولی دیگه دکمه زیاد کردنش کار نمیکنه !!!

البته از دکمه های اون بالا کلا یه تعداد کار میکنند و بقیه کار نمیکنند !!! چرا ؟؟؟

تمامی درایور های کاملا نصب هست

ممنون از راهنمایی تون

mojtaba_1993
08-01-2014, 22:53
ُســـــلام
wear levelباتریم بعد دو ماه شده 1.49% زیاد نیس واسه دو ماه؟چیکار کنم دیگه بیشتر نشه؟مرسی

hasti
08-01-2014, 23:31
با سلام و خسته نباشید امروز رفتم z510 بگیرم یه سوالی برام پیش اومد نگرفتم و اون این که دو تا لب تاب بهم نشون داد که رو یکیش کیبردش فارسی داشت گفت سفارش عربه رو اون یکی نداشت گفت سفارش امریکاش.عربه100 تومن ارزونتر بود..یکی هم در مورد صفحه نمایشش برا فیلم دیدن حداقل خوبه ..ممنونم ازتون از قضیه کیبردو برام روشن کنید

1010kuser
08-01-2014, 23:41
ُســـــلام
wear levelباتریم بعد دو ماه شده 1.49% زیاد نیس واسه دو ماه؟چیکار کنم دیگه بیشتر نشه؟مرسی

سلام بچه ها
واسه من کمتر از یک ماه زده84.2%
خیلی بده نه؟
:n30:

در ضمن امروز متوجه شدم به من گرافیک 64bit انداختن
بچه ها موقع خرید دقت کنین 128 بگیرین
واسه من افتضاحه

Public Enemy
08-01-2014, 23:45
سلام

موقعی که دکمه کم را فشار میدم نور صفحه کم میشه ولی دیگه دکمه زیاد کردنش کار نمیکنه !!!

البته از دکمه های اون بالا کلا یه تعداد کار میکنند و بقیه کار نمیکنند !!! چرا ؟؟؟

ممنون از راهنمایی تون

صبح بخیر Xman جان :n02:

این مشکل از ابتدای خلقت این تاپیک بحث شده و بارها جواب داده شده . خوشحال بودیم تو این 50 صفحه آخری کسی دیگه نپرسید که شما استارتشو زدی:n02:

مشکل از درایور کارت گرافیک اینتل هست . درایور مناسب رو از سایت خود لنوو بگیرین درست می شه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در صورتی که از درایوری غیر از درایور داده شده در سایت لنوو استفاده کنین ، با مشکل زیاد نشدن نور در ویندوز برخورد خواهید کرد ( این مشکل در لینوکس و حتی بایوس لپ تاپ نیست )

اینکه می گین دکمه های بالا چند تاشون کار می کنند بقیه مشکل دارند ، حدسم اینه که شما ویندوز 7 نصب کردین .

این لپ تاپ برای ویندوز 8 بهینه شده است

Public Enemy
08-01-2014, 23:54
با سلام و خسته نباشید امروز رفتم z510 بگیرم یه سوالی برام پیش اومد نگرفتم و اون این که دو تا لب تاب بهم نشون داد که رو یکیش کیبردش فارسی داشت گفت سفارش عربه رو اون یکی نداشت گفت سفارش امریکاش.عربه100 تومن ارزونتر بود..یکی هم در مورد صفحه نمایشش برا فیلم دیدن حداقل خوبه ..ممنونم ازتون از قضیه کیبردو برام روشن کنید

کیبورد فارسی ؟ :n13:

قبلا این امکان وجود داشت که وارد کنندگان لپ تاپ ، مستقیم با سازنده معامله کنند . به همین دلیل در کارخونه سفارش می دادند کیبورد فارسی روی لپ تاپ ها نصب بشه .

ولی دیگه این امکان وجود نداره و وارد کنندگان لپ تاپ رو از کشور های عربی خریداری می کنند که وارد کنندگان عربی به کارخونه سفارش کیبورد عربی دادند .
در حقیقت کشور های عربی نقش واسطه رو دارند .

به هر حال کیبورد فارسی خیلی وقته تو لپ تاپ ها نداریم .
احتمالا شما مدل عربیشو دیدین . چک کنین به جای دکمه ی N تایپ کرده "د" یا "ی" . اگه تایپ کرده "ی" پس عربیه .

برای خرید به نظر من برین سراغ یه فروشنده دیگه .

من بودم سر این مسایل حساس می شدم .
این لپ تاپ به تعداد زیاد وارد می شه . لذا عمده فروشی می شه نه تک فروشی . پس خیلی احتمال کمی وجود داره که بتونین یه Z510 با کیبورد مختلف با سایر Z510 ها پیدا کنین .

اینجور مواقع این لپ تاپ ها یا دسته دوم هستند ، یا از نمایشگاهی چیزی اوردند . به احتمال زیاد هم گارانتی ندارند .

ریسک نکنین و گول آمریکایی بودنشو نخورین . از یه مغازه دیگه خرید کنین . اینجوری مطمئن می شین لپ تاپ مورد نظر از راه های قانونی و توسط شرکت های گارانتی معتبر وارد شده .

1010kuser
09-01-2014, 00:14
چی کنیم wear level زیاد نشه
واسه من 2 روز هست که داره زیاد میشه

xman681
09-01-2014, 00:46

این مشکل از ابتدای خلقت این تاپیک بحث شده و بارها جواب داده شده . خوشحال بودیم تو این 50 صفحه آخری کسی دیگه نپرسید که شما استارتشو زدی:n02:

مشکل از درایور کارت گرافیک اینتل هست . درایور مناسب رو از سایت خود لنوو بگیرین درست می شه

در صورتی که از درایوری غیر از درایور داده شده در سایت لنوو استفاده کنین ، با مشکل زیاد نشدن نور در ویندوز برخورد خواهید کرد ( این مشکل در لینوکس و حتی بایوس لپ تاپ نیست )

اینکه می گین دکمه های بالا چند تاشون کار می کنند بقیه مشکل دارند ، حدسم اینه که شما ویندوز 7 نصب کردین .

سلام عزیز

ممنون از اینکه پاسخ مجدد دادی :n12:

راسیاتش خودم اهل جستجو هستم ولی لب تاپ برای مشتری هست و نیاز فوری بهش داره به همین خاطر زمان مناسب برای گشتن 500 صفحه نبود وگرنه گشت میزدم

باید ببخشید که سوال تکراری بود :n16:

بازم خیلی خیلی ممنون از شما دوست گل

hamidreza2010
09-01-2014, 02:35
ممنونم ازتون گارانتی های مختلفی تو بازار هست،شما با کدوم گارانتی خریدن؟
سریر،گرین،هماهنگ+بیمه ایران،سازگار
به طبع هماهنگ و سازگار چون ۲ ساله گرونترن،نظرتون چیه؟

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

سلام
بله درسته ، 2 ساله ها گرونترن
راستش ما دو تا گرفتیم.یکی برای من و یکی برای برادرم.گارانتی هر دو ویستا هست
البته برای بردارم اولش با گارانتی لایف سرویس گرفت که سر بدشانسی روز اول اسپیکرش سوخت ، بعد داد براش لپ تاپ رو عوض کردن
این یکی که براش آوردن گارانتیش ویستا هست.

این تاچ پد لپ تاپ اذیت میکنه!مخصوصا وقتی با ورد کار میکنم.تاچ پد به این حساسی ندیم:n01:

سلام
خب حساسیتش رو کم کنید
روی آیکن تاچ پد کنار ساعت کلیک کنید و بعد میتونید کمش کنید ، الان گزینه دقیقش یادم نیست

دوستان برای برادرم همین مشکل رو داره ولی برای صداش
یعنی باید خیلی محکم فشار یده تا کار کنه ، هم کاهش و هم افزایش صدا
ویندوز 8.1 ، همه درایورها هم نصبه.کسی راه حلی نداره

afshin b
09-01-2014, 10:12
سلام بچه ها
واسه من کمتر از یک ماه زده84.2%
خیلی بده نه؟
:n30:

در ضمن امروز متوجه شدم به من گرافیک 64bit انداختن
بچه ها موقع خرید دقت کنین 128 بگیرین
واسه من افتضاحه
شما z500 دارید یا z510?
موقع خرید که نمیشه فهمید.

1010kuser
09-01-2014, 10:31
شما z500 دارید یا z510?

z500 هستش

راسنی کسی راه حل خاصی نداره؟
wear level من همینطوری داره میره بالا

با این تست کردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
1460 بنچ مارک داد

Public Enemy
09-01-2014, 11:40
شما z500 دارید یا z510?

دوست عزیزتمام Z510 ها و Z500 هایی که از گرافیک 740 استفاده می کنند ، نسخه 64 بیتی هستند .

در ضمن تفاوتش رو احساس نخواهید کرد و در بیشتر موارد از 740 نسخه 128 بیت نیز بهتر بوده .

توی این تاپیک بگردین دوستان تونستند با این کارت گرافیک BF4 رو با حداکثر جزییات روان اجرا کنند . در صورتی که چنین کاری با کارت گرافیک 740 نسخه 128 بیتی غیر ممکنه .

امیدوارم روزی ذهنیت دوستان از این گونه موارد بهتر بشه

Public Enemy
09-01-2014, 12:11
z500 هستش

راسنی کسی راه حل خاصی نداره؟
wear level من همینطوری داره میره بالا

با این تست کردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
1460 بنچ مارک داد

دوست عزیز این عدد خیلی غیر طبیعی هست . برای بنده بعد گذشت 1 سال حدود 4.06 درصد هست .

البته چند مورد رو حتما چک کنین :

1 - یه بار نسخه Batterycare رو چک کنین .
2 - یه بار باتری رو کالیبره کنین
3 - بعد از کالیبره کردن ، از توی بایوس دکمه F9 رو بزنین تا تنظیمات پیش فرض انتخاب بشن . سپس F10 رو واسه سیو کردن بزنین . در این صورت تمام تنظیمات سیو شده رو بایوس در ارتباط با Energy management پاک می شند و باتری مقدار درست رو نشون می ده

1010kuser
09-01-2014, 12:23
دوست عزیز این عدد خیلی غیر طبیعی هست . برای بنده بعد گذشت 1 سال حدود 4.06 درصد هست .

البته چند مورد رو حتما چک کنین :

1 - یه بار نسخه Batterycare رو چک کنین .
2 - یه بار باتری رو کالیبره کنین
3 - بعد از کالیبره کردن ، از توی بایوس دکمه F9 رو بزنین تا تنظیمات پیش فرض انتخاب بشن . سپس F10 رو واسه سیو کردن بزنین . در این صورت تمام تنظیمات سیو شده رو بایوس در ارتباط با Energy management پاک می شند و باتری مقدار درست رو نشون می ده

مرسی اما من از وقتی
Batterycare رو نصب کردم اینطور شد در صورتی که 97.3 رو قبلش نشون میداد
چیش رو چک کنم؟
چطوری دزست کالیبره کنم که اونم مشکلی پیش نیاره؟
راستی برای رفتن به بوت کدوم دکمه رو باید نگه داشت؟

sajad0611
09-01-2014, 12:59
دوستان لینک دانلود آخرین ورژن کارت گرافیک 740 رو میشه بدید؟ مثل اینکه آخرین ورژن 331.82 میباشد

mojtaba2508
09-01-2014, 13:08
ذوستان نرم افزار
wear leve که چک میکنید رو میشه لینکشو بدین ما هم امتحان کنیم

yasserDivar
09-01-2014, 14:53
سلام دوستان به برای رفع مشکلات درایور ها از سایت سازنده درایور های جدید رو دریافت کنیدZ500 سازگاری با وین 8 نسخه 64 بیتی سازگاره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

yasserDivar
09-01-2014, 14:55
راستی فایل آپدیت بایوس رو هو دانلود کنید 4 مگ حجم شه از 18 به 21 بایوس اپدیت میشه تو سایت لنووو هست Z500 درایور

yasserDivar
09-01-2014, 14:56
سلام

ممنون از راهنمایی تون

برو تو سایت لنووو درایور های جدید رو دانلود کن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

yasserDivar
09-01-2014, 15:00
سلام عزیز

ممنون از اینکه پاسخ مجدد دادی :n12:

راسیاتش خودم اهل جستجو هستم ولی لب تاپ برای مشتری هست و نیاز فوری بهش داره به همین خاطر زمان مناسب برای گشتن 500 صفحه نبود وگرنه گشت میزدم

باید ببخشید که سوال تکراری بود :n16:

بازم خیلی خیلی ممنون از شما دوست گل
این یکی راحت تره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

loooder
09-01-2014, 20:18
سلام
بچه ها امروز داشتم با لپتابم کار می کردم خواستم جابجا کنم یهو صدای پیچ امد از داخل لپتابم گفتم جابجا نکنم که پیچ جابجا میشه اتصالی میکنه منم رفتم پی دی اف چگونگی باز کردن از سایت لنوو دانلود کردم بعد از اینکه باز کردم (باز کردنش خوب بود مهندسی سازه ) دیدم اره یه پیچ باز شده خود به خود منم یه جایی پیدا کردمو بستم بعد یه اچار کشی کامل کردم دیدم پندتا از پیچها شل شده بود یاد اچار کشی ماشین بعد از سرویس 800 افتادم :n13: راستی این نامردا چندتا از پیچها رو اصلا نبسته بودن
یه این نتیجه رسیدم هیچی سونی نمیشه اخه لپتاب قبلیم سونی بود دیگه 3-4 میلیون پولش نداشتم بگیرم ولی در اینده ایی نزدیک سونی میگیرم

hamidreza2010
09-01-2014, 21:24
سلام

ممنون از راهنمایی تون

mohammad_203
09-01-2014, 22:39

سلام
نباید اینجوری باشه ! باید مثل بقیه دکمه ها باشه.مثل زدن دکمه A !!! شما برای زدن دکمه های دیگه با زور کار نمی کنی که!!!
ببرین گارانتی

donkeyoxte
09-01-2014, 22:47
ذوستان نرم افزار
wear leve که چک میکنید رو میشه لینکشو بدین ما هم امتحان کنیم

دوست عزیز wear leavel برنامه نیست شما برو batrey care نرم افزارشو دان کن بعد که نصب کردی همچنین گزینه ای داره که درصد باتریرو نشون میده اگه دیدی درصدش عجیب تو انرژی منجمت یک بار کالیبره کن بعد درصدشو ببین

donkeyoxte
09-01-2014, 22:50
سلام
نباید اینجوری باشه ! باید مثل بقیه دکمه ها باشه.مثل زدن دکمه A !!! شما برای زدن دکمه های دیگه با زور کار نمی کنی که!!!
ببرین گارانتی

بهتر بیش از این فشار نیاریو سریع ببری گارانتی ( البته پول همراهت باشه گارانتی های ایرانو دیگه همه باهاش آشنا هستن )

Public Enemy
10-01-2014, 00:17
حمیدرضا جان عملکرد دکمه هارو توی بایوس تست کن .

برای منم بعضی وقتا دکمه F7 می زنه به سرش باید محکم فشار بدم !!!!!! هنوز قضیش نفهمیدم چیه ولی مطمئنم از وقتی ویندوز 8.1 نصب کردم اینطور شده .

برای بنده توی لینوکس چنین مشکلی نیست

hamidreza2010
10-01-2014, 02:58
سلام
ببرین گارانتی

سلا
نه بقیه مشکلی نداره.فقط کم و زیاد صدا اینطوریه

بهتر بیش از این فشار نیاریو سریع ببری گارانتی ( البته پول همراهت باشه گارانتی های ایرانو دیگه همه باهاش آشنا هستن )

چی بگم والله
مثل اینکه این لپ تاپ با ما سر ناسازگاری داره
آخه دو روزه گرفتم.قبلی رو هم که یک روز بود گرفتم اسپیکرش سوخت
شانس نداریم اصلا

حمیدرضا جان عملکرد دکمه هارو توی بایوس تست کن .

برای منم بعضی وقتا دکمه F7 می زنه به سرش باید محکم فشار بدم !!!!!! هنوز قضیش نفهمیدم چیه ولی مطمئنم از وقتی ویندوز 8.1 نصب کردم اینطور شده .

برای بنده توی لینوکس چنین مشکلی نیست

سلام داداش
مگه کلید کم و صدا زیاد صدا توی بایوس هم کار میکنه؟
راستش من چون تازه گرفتم ، فقط روش یه وین 8.1 نصب کردم ، دیگه تست نکردم ببینم روی ویندوزهای دیگه چجوریه
ولی تست میکنم حتما خبر میدم
از همتون ممنونم

yasserDivar
10-01-2014, 11:54

سلام برای حل این مشکل به سایت لنووو برین و تمامی اپدیت درایور ها رو دانلود کنید تقریبا 2 گیگ میشه ولی ارزشش رو داره راستی فایل اپدیت بایوس رو دانلود و نصب کنید این مشکل حل میشه چیپ اینتل واسه روشنایی رو دانلود کنید اپدیت بایوس فراموش نشود بعد این کارا از لنوو و لذتــــــــــــــــــــــ ــــــ ببرید

drim_22
10-01-2014, 12:10
سلام.
شما برای اندازه گیری میزان سلامت و عمر باطری از برنامه CPUID HWMonitorPro استفاده میکنید؟ یا برنامه ی دیگه ای هم هست؟
میزان wear level هر چی کمتر باشه بهتره دیگه؟ :/

lionf3
10-01-2014, 12:41
سلام.
شما برای اندازه گیری میزان سلامت و عمر باطری از برنامه CPUID HWMonitorPro استفاده میکنید؟ یا برنامه ی دیگه ای هم هست؟
میزان wear level هر چی کمتر باشه بهتره دیگه؟ :/

برنامه Cpu id خیلی داغونه دوستِ من و هیچ وقت اطلاعات صحیح نمیده(تجربه منه)
Wear Level هم میزان فرسودگی هستش و هر چی کمتر باشه بهتره (همین Cpu id برا باتری من رو 97% نشون میده :n04:)
برنامه Battrey care pro هم برنامه خوبی هستش.

mojtaba2508
10-01-2014, 13:16
واسه من wear level زده 1.02%
الان دو ماهه خریدم ولی مدام توی برق هستش
7 8 بار هم شارژ و خالی کردم
بنظرتون خوبه؟

drim_22
10-01-2014, 13:35
برنامه Cpu id خیلی داغونه دوستِ من و هیچ وقت اطلاعات صحیح نمیده(تجربه منه)
Wear Level هم میزان فرسودگی هستش و هر چی کمتر باشه بهتره (همین Cpu id برا باتری من رو 97% نشون میده :n04:)
برنامه Battrey care pro هم برنامه خوبی هستش.

همین برنامه است دیگه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آخه تو سایت های فارسی که نتونستم پیداش کنم! :/

باید باطری رو شارژ و خالی کرد؟ اگه این کار رو نکنیم باطری خراب میشه. من تو یک ماهی که خریدم اصلا این کار رو نکردم! دائما شارژش بین 50-60 بوده.
با همین برنامه سی پی یو آی دی چک کردم wear level رو زده 0 .

Public Enemy
10-01-2014, 14:03
دوست عزیز این گونه برنامه ها علم غیب ندارند که :n02:

اطلاعات رو از خود باتری می گیرند . خود فریمور باتری این قابلیت رو داره که این اطلاعات رو ثبت کنه .

تنها کاری که این برنامه ها می کنند اینه که این اطلاعات رو از باتری می گیرند بر هم تقسیم می کنند یه عدد به درصد بهتون نشون می دند !!!!!

به نظر من کلا قید این برنامه ها رو بزنین بهتره چون :

1 - خود ویندوز میزان فرسودگی باتری رو بررسی می کنه و در صورتی که نیاز به تعویض باشه ، بهتون می گه . نیازی نیست برنامه جانبی باشه
2 - این برنامه ها توی Startup ویندوز ذخیره می شند و سرعت کامپیوتر رو پایین میارند .

3 - خوب حالا Wear level رو فهمیدیم . می خوایم چکار کنیم ؟ بشینیم زانوی غم بغل بگیریم که باتریم داره جوون مرگ می شه ؟ ماهی چند بار می ریم سراغش ؟ چقدر کاربردیه ؟ خوب باتری خراب بشه که این نرم افزار نمی تونه تعمیر کنه . اگه خراب بشه اخطار می ده که خود ویندوز هم اخطار می ده

drim_22
10-01-2014, 15:10
دوست عزیز این گونه برنامه ها علم غیب ندارند که :n02:

اطلاعات رو از خود باتری می گیرند . خود فریمور باتری این قابلیت رو داره که این اطلاعات رو ثبت کنه .

تنها کاری که این برنامه ها می کنند اینه که این اطلاعات رو از باتری می گیرند بر هم تقسیم می کنند یه عدد به درصد بهتون نشون می دند !!!!!

به نظر من کلا قید این برنامه ها رو بزنین بهتره چون :

1 - خود ویندوز میزان فرسودگی باتری رو بررسی می کنه و در صورتی که نیاز به تعویض باشه ، بهتون می گه . نیازی نیست برنامه جانبی باشه
2 - این برنامه ها توی Startup ویندوز ذخیره می شند و سرعت کامپیوتر رو پایین میارند .

3 - خوب حالا Wear level رو فهمیدیم . می خوایم چکار کنیم ؟ بشینیم زانوی غم بغل بگیریم که باتریم داره جوون مرگ می شه ؟ ماهی چند بار می ریم سراغش ؟ چقدر کاربردیه ؟ خوب باتری خراب بشه که این نرم افزار نمی تونه تعمیر کنه . اگه خراب بشه اخطار می ده که خود ویندوز هم اخطار می ده

آدم مطلع باشه داره چی میگذره دور و برش بهتره. اگه من به عنوان کسی که دارم استفاده می کنم از یک لپ تاپ سرعت خراب شدنش رو بدونم متوجه میشم که روش نگهداریم غلط بوده و باید عوض کنم روش رو.
پس زیاد هم بد نیست. :n01:

vampire_arak
11-01-2014, 03:50
چرا باتری لبتاب من تا 99 درصد بیشتر شارژ نمیشه؟؟؟؟؟یعنی 100 نمیشه!!!:n03:

drim_22
11-01-2014, 10:39
امروز پنل Gerforce رو برای اولین بار باز کردم. (تا قبل از این باز نمیشد اما جدیدا و بعد آپدیت ویندوز باز میشه o.O )
مشخصات دقیق کارت گرافیک رو دیدم ، memory interface زو زده 64-bit.
و بقیه اش به این شرح
graphic clock: 980 MHz
memory data rate: 1800 MHz
Memory Bandwidth: 14.4 GB/s
Total available graphics memory: 4095 MB
IRQ: 17

اون 64 نباید بیشتر باشه؟ قبلا یکی از دوستان صحبت 128 رو کرده بود تو همین تاپیک. اصلا چیه این؟ نکنه مربوطه به 64 یا 32 بیتی بودن ویندوز؟ :n02:
نمیدونم چرا حس میکنم انداختن بهم! 1 ماه پیش با گارانتی دو ساله سازگار i5/6gb/1tb/gt740 خریدم 2.2 میلیون. انداختن یعنی؟ :n22:

تو صفحه کامپیوتر مجموع پارتیشن ها میشه حدود 950 گیگ. عادیه این؟ 100 گیگ دیگه ش کجاس؟ :n15:

lionf3
11-01-2014, 11:02
NVIDIA System Information report created on: 01/11/2014 11:01:33
System name: IDEA-PC

[Display]
Operating System: Windows 8.1 Pro, 64-bit
DirectX version: 11.0
GPU processor: GeForce GT 635M
Driver version: 332.21
Direct3D API version: 11.1
Direct3D feature level: 11_0
CUDA Cores: 96
Core clock: 660 MHz
Shader clock: 1320 MHz
Memory data rate: 1800 MHz
Memory interface: 128-bit
Memory bandwidth: 28.80 GB/s
Dedicated video memory: 2048 MB DDR3
System video memory: 0 MB
Shared system memory: 2047 MB
Video BIOS version: 70.08.B9.00.EB
IRQ: 16
Bus: PCI Express x16 Gen2
Device Id: 10DE 0DE3 390417AA
Part Number: 1306 0000

[Components]

NvGFTrayPluginr.dll 10.11.15.0 NVIDIA GeForce Experience
NvGFTrayPlugin.dll 10.11.15.0 NVIDIA GeForce Experience
nvui.dll 8.17.13.3221 NVIDIA User Experience Driver Component
nvxdsync.exe 8.17.13.3221 NVIDIA User Experience Driver Component
nvxdplcy.dll 8.17.13.3221 NVIDIA User Experience Driver Component
nvxdbat.dll 8.17.13.3221 NVIDIA User Experience Driver Component
nvxdapix.dll 8.17.13.3221 NVIDIA User Experience Driver Component
NVCPL.DLL 8.17.13.3221 NVIDIA User Experience Driver Component
nvCplUIR.dll 7.5.790.0 NVIDIA Control Panel
nvCplUI.exe 7.5.790.0 NVIDIA Control Panel
nvWSSR.dll 6.14.13.3221 NVIDIA Workstation Server
nvWSS.dll 6.14.13.3221 NVIDIA Workstation Server
nvViTvSR.dll 6.14.13.3221 NVIDIA Video Server
nvViTvS.dll 6.14.13.3221 NVIDIA Video Server
NVSTVIEW.EXE 7.17.13.3221 NVIDIA 3D Vision Photo Viewer
NVSTTEST.EXE 7.17.13.3221 NVIDIA 3D Vision Test Application
NVSTRES.DLL 7.17.13.3221 NVIDIA 3D Vision Module
nvDispSR.dll 6.14.13.3221 NVIDIA Display Server
NVMCTRAY.DLL 8.17.13.3221 NVIDIA Media Center Library
nvDispS.dll 6.14.13.3221 NVIDIA Display Server
PhysX 09.13.0725 NVIDIA PhysX
NVCUDA.DLL 8.17.13.3221 NVIDIA CUDA 6.0.1 driver
nvGameSR.dll 6.14.13.3221 NVIDIA 3D Settings Server
nvGameS.dll 6.14.13.3221 NVIDIA 3D Settings Server

drim_22
11-01-2014, 11:04
NVIDIA System Information report created on: 01/11/2014 11:01:33
System name: IDEA-PC

[Display]
Operating System: Windows 8.1 Pro, 64-bit
GPU processor: GeForce GT 635M
Driver version: 332.21
Direct3D API version: 11.1
Direct3D feature level: 11_0
CUDA Cores: 96
Core clock: 660 MHz
Shader clock: 1320 MHz
Memory interface: 128-bit
Memory bandwidth: 28.80 GB/s
Video BIOS version: 70.08.B9.00.EB
IRQ: 16
Bus: PCI Express x16 Gen2
Device Id: 10DE 0DE3 390417AA
Part Number: 1306 0000

[Components]

nvui.dll 8.17.13.3221 NVIDIA User Experience Driver Component
nvxdsync.exe 8.17.13.3221 NVIDIA User Experience Driver Component
nvxdplcy.dll 8.17.13.3221 NVIDIA User Experience Driver Component
nvxdbat.dll 8.17.13.3221 NVIDIA User Experience Driver Component
nvxdapix.dll 8.17.13.3221 NVIDIA User Experience Driver Component
NVCPL.DLL 8.17.13.3221 NVIDIA User Experience Driver Component
nvCplUIR.dll 7.5.790.0 NVIDIA Control Panel
nvCplUI.exe 7.5.790.0 NVIDIA Control Panel
nvWSSR.dll 6.14.13.3221 NVIDIA Workstation Server
nvWSS.dll 6.14.13.3221 NVIDIA Workstation Server
nvViTvSR.dll 6.14.13.3221 NVIDIA Video Server
nvViTvS.dll 6.14.13.3221 NVIDIA Video Server
NVSTVIEW.EXE 7.17.13.3221 NVIDIA 3D Vision Photo Viewer
NVSTTEST.EXE 7.17.13.3221 NVIDIA 3D Vision Test Application
NVSTRES.DLL 7.17.13.3221 NVIDIA 3D Vision Module
nvDispSR.dll 6.14.13.3221 NVIDIA Display Server
NVMCTRAY.DLL 8.17.13.3221 NVIDIA Media Center Library
nvDispS.dll 6.14.13.3221 NVIDIA Display Server
PhysX 09.13.0725 NVIDIA PhysX
NVCUDA.DLL 8.17.13.3221 NVIDIA CUDA 6.0.1 driver
nvGameSR.dll 6.14.13.3221 NVIDIA 3D Settings Server
nvGameS.dll 6.14.13.3221 NVIDIA 3D Settings Server

NVIDIA System Information report created on: 01/11/2014 11:04:57
System name: LENOVO-PC

[Display]
Operating System: Windows 8.1 Enterprise, 64-bit
GPU processor: GeForce GT 740M
Driver version: 311.70
DirectX support: 11.1
CUDA Cores: 384
Core clock: 980 MHz
Memory interface: 64-bit
Memory bandwidth: 14.40 GB/s
Video BIOS version: 80.28.2C.00.08
Bus: PCI Express x8 Gen3

[Components]

nvui.dll 8.17.13.1170 NVIDIA User Experience Driver Component
nvxdsync.exe 8.17.13.1170 NVIDIA User Experience Driver Component
nvxdplcy.dll 8.17.13.1170 NVIDIA User Experience Driver Component
nvxdbat.dll 8.17.13.1170 NVIDIA User Experience Driver Component
nvxdapix.dll 8.17.13.1170 NVIDIA User Experience Driver Component
NVCPL.DLL 8.17.13.1170 NVIDIA User Experience Driver Component
nvCplUIR.dll 6.9.850.0 NVIDIA Control Panel
nvCplUI.exe 6.9.850.0 NVIDIA Control Panel
nvWSSR.dll 6.14.13.1170 NVIDIA Workstation Server
nvWSS.dll 6.14.13.1170 NVIDIA Workstation Server
nvViTvSR.dll 6.14.13.1170 NVIDIA Video Server
nvViTvS.dll 6.14.13.1170 NVIDIA Video Server
nvDispSR.dll 6.14.13.1170 NVIDIA Display Server
NVMCTRAY.DLL 8.17.13.1170 NVIDIA Media Center Library
nvDispS.dll 6.14.13.1170 NVIDIA Display Server
PhysX 09.13.0325 NVIDIA PhysX
NVCUDA.DLL 8.17.13.1170 NVIDIA CUDA 5.0.1 driver
nvGameSR.dll 6.14.13.1170 NVIDIA 3D Settings Server
nvGameS.dll 6.14.13.1170 NVIDIA 3D Settings Server

:n28::n28::n28::n28::n28::n28:

Reza31001
11-01-2014, 11:04
چرا باتری لبتاب من تا 99 درصد بیشتر شارژ نمیشه؟؟؟؟؟یعنی 100 نمیشه!!!:n03:
از 99 به 100 طول میکشه
یکم صبر کنید حل میشه

امروز پنل Gerforce رو برای اولین بار باز کردم. (تا قبل از این باز نمیشد اما جدیدا و بعد آپدیت ویندوز باز میشه o.O )
مشخصات دقیق کارت گرافیک رو دیدم ، memory interface زو زده 64-bit.
و بقیه اش به این شرح
graphic clock: 980 MHz
memory data rate: 1800 MHz
Memory Bandwidth: 14.4 GB/s

اون 64 نباید بیشتر باشه؟ قبلا یکی از دوستان صحبت 128 رو کرده بود تو همین تاپیک. اصلا چیه این؟ نکنه مربوطه به 64 یا 32 بیتی بودن ویندوز؟ :n02:
نمیدونم چرا حس میکنم انداختن بهم! 1 ماه پیش با گارانتی دو ساله سازگار i5/6gb/1tb/gt740 خریدم 2.2 میلیون. انداختن یعنی؟ :n22:

تو صفحه کامپیوتر مجموع پارتیشن ها میشه حدود 950 گیگ. عادیه این؟ 100 گیگ دیگه ش کجاس؟ :n15:
مشکلی نیست نگران نباشید
هارد یه ترابایت حدودا 930 گیگ میشه
همیشه همین طوره

lionf3
11-01-2014, 11:15
NVIDIA System Information report created on: 01/11/2014 11:04:57
System name: LENOVO-PC

[Display]
Operating System: Windows 8.1 Enterprise, 64-bit
GPU processor: GeForce GT 740M
Driver version: 311.70
DirectX support: 11.1
CUDA Cores: 384
Core clock: 980 MHz
Memory interface: 64-bit
Memory bandwidth: 14.40 GB/s
Video BIOS version: 80.28.2C.00.08
Bus: PCI Express x8 Gen3

[Components]

nvui.dll 8.17.13.1170 NVIDIA User Experience Driver Component
nvxdsync.exe 8.17.13.1170 NVIDIA User Experience Driver Component
nvxdplcy.dll 8.17.13.1170 NVIDIA User Experience Driver Component
nvxdbat.dll 8.17.13.1170 NVIDIA User Experience Driver Component
nvxdapix.dll 8.17.13.1170 NVIDIA User Experience Driver Component
NVCPL.DLL 8.17.13.1170 NVIDIA User Experience Driver Component
nvCplUIR.dll 6.9.850.0 NVIDIA Control Panel
nvCplUI.exe 6.9.850.0 NVIDIA Control Panel
nvWSSR.dll 6.14.13.1170 NVIDIA Workstation Server
nvWSS.dll 6.14.13.1170 NVIDIA Workstation Server
nvViTvSR.dll 6.14.13.1170 NVIDIA Video Server
nvViTvS.dll 6.14.13.1170 NVIDIA Video Server
nvDispSR.dll 6.14.13.1170 NVIDIA Display Server
NVMCTRAY.DLL 8.17.13.1170 NVIDIA Media Center Library
nvDispS.dll 6.14.13.1170 NVIDIA Display Server
PhysX 09.13.0325 NVIDIA PhysX
NVCUDA.DLL 8.17.13.1170 NVIDIA CUDA 5.0.1 driver
nvGameSR.dll 6.14.13.1170 NVIDIA 3D Settings Server
nvGameS.dll 6.14.13.1170 NVIDIA 3D Settings Server

:n28::n28::n28::n28::n28::n28:

مدل کارت گرافیک من و شما فرق میکنه
و این تفاوت ها بخاطر همینه

drim_22
11-01-2014, 12:15
مدل کارت گرافیک من و شما فرق میکنه
و این تفاوت ها بخاطر همینه

کم بودن memory interface , memory bandwidth تو اجرا کردن برنامه های گرافیکی و بازی های خیلی دردسر ساز و گریبانگیر خواهد شد؟ :n14:

lionf3
11-01-2014, 12:32
کم بودن memory interface , memory bandwidth تو اجرا کردن برنامه های گرافیکی و بازی های خیلی دردسر ساز و گریبانگیر خواهد شد؟ :n14:

نه به هیچ وجه اون مقدار پهنای باند کافی هستش
که البته به مدل Cpu و تعداد هسته های Cpu هم ربط داره

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Public Enemy
11-01-2014, 15:59
دوستانی که می خوان بدونن چرا مثلا 1 ترابایت رو 930 گیگ نشون می ده :

دلیلیش اینه که در کارخونه برای ساخت هارد از مقدار واقعی کیلو و مگا استفاده می کنند . یعنی به جای کیلو می زارن 1000 و به جای مگا می شه یک میلیون بایت و به جای گیگ می شه 1 میلیارد بایت

ولی در رایانه هر کیلوبایت 1024 بایت هست . و کامپیوتر برای محاسبه مقدار هارد از 1024 برای کیلوبایت استفاده می کنه . و همین 24 بایت باعث چنین اختلافی می شه !

برای مثال :

فرض کنیم ما یه مموری 8 گیگ داریم . طبق کارخونه حداقل 8 میلیارد بایت داره . ولی وقتی مموری رو به گوشی یا رایانه وصل می کنی بر حسب 1024 محسوب می شه .

هر گیگ در رایانه 2 به توان 30 هستش . لذا ما 8 میلیارد رو بر 1073741824 تقسیم می کنیم تا مقدارشو در رایانه بدست بیاریم .

پس از تقسیم مقدار 7.45 بدست میاد . این همون مقداریه که وقتی یه مموری رو به رایانه وصل می کنیم ، بهمون نشون می ده .

البته شرکت های معروف معمولا یکم این مقدار رو بیشتر می کنند . مثلا با اضافه کردن سکتور های بیشتر مقدار رو به 7.5 گیگ می رسونند . اما پولشم می گیرند :n10: واسه همینه که مثلا توی نرم افزار های جانبی مقدار کلی هارد رو به جای 1000 گیگ نشون می دن 1000.1 گیگ .

yasserDivar
11-01-2014, 18:25
سلام دوستان کسی میتونه یه توضیحاتی به زبان فارسی در مورد تنظیمات بایوس z500 ارائه بده؟؟که بهترین و بهینه ترین تنظیمات واسه ویندوز 8 نسخه 64 رو اعمال کنم با تشکر

aaffm
11-01-2014, 18:32
سلام این لب تاب دارای usb با قابلیت شارژ در حالت خاموش را داره ولی لب تاب من در حالت خاموش وقتی گوشی یا ام پی تری پلیر را وصل می کنم شارژ نمی کنه تنضیمات خاصی داره ممنون

yasserDivar
11-01-2014, 23:12
سلام دوستان کسی میتونه یه توضیحاتی به زبان فارسی در مورد تنظیمات بایوس z500 ارائه بده؟؟که بهترین و بهینه ترین تنظیمات واسه ویندوز 8 نسخه 64 رو اعمال کنم با تشکر

Public Enemy
11-01-2014, 23:54
سلام این لب تاب دارای usb با قابلیت شارژ در حالت خاموش را داره ولی لب تاب من در حالت خاموش وقتی گوشی یا ام پی تری پلیر را وصل می کنم شارژ نمی کنه تنضیمات خاصی داره ممنون

دوست عزیز تو هیچ سایتی اشاره ای به این قابلیت نشده .

معدود لپ تاپ هایی هستند که از این قابلیت پشتیبانی کنند ..

دوست عزیز یاسر خوان لطفا از تکرار پست ها بپرهیزید .

بهترین تنظیمات هم تنظیمات پیش فرض هستند .

تنظیمات بایوس معمولا تاثیر آنچنانی در عملکرد سیستم ندارند . مگر در تنظیمات اولویت بوت و مسایل مشابه

lionf3
12-01-2014, 13:02
دوست عزیز تو هیچ سایتی اشاره ای به این قابلیت نشده .

معدود لپ تاپ هایی هستند که از این قابلیت پشتیبانی کنند ..

دوست عزیز یاسر خوان لطفا از تکرار پست ها بپرهیزید .

بهترین تنظیمات هم تنظیمات پیش فرض هستند .

تنظیمات بایوس معمولا تاثیر آنچنانی در عملکرد سیستم ندارند . مگر در تنظیمات اولویت بوت و مسایل مشابه

ممنون Hayyan جان که تنهایی داری تایپک رو می چرخونی.

hamidreza2010
13-01-2014, 19:20
سلام دوستان
یکی از دوستان از برنامه energy managment لپ تاپ z510 عکس خواسته بود + طر کارش
طرز کارش توی عکس مشخصه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

drim_22
13-01-2014, 19:49
سلام دوستان
یکی از دوستان از برنامه energy managment لپ تاپ z510 عکس خواسته بود + طر کارش
طرز کارش توی عکس مشخصه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این برنامه واسه شما درست کار می کنه یا برای شمام بعد خاموش روشن تنظیماتش میپره؟
امروز متوجه شدم بعد خاموش کردن اگه شارژر وصل بمونه بعد روشن شدن مجدد تنظیمات می مونه اما اگه قطع بشه تنظیمات می پره!! :n13:

Abdolreza2012
13-01-2014, 20:34
این برنامه واسه شما درست کار می کنه یا برای شمام بعد خاموش روشن تنظیماتش میپره؟
امروز متوجه شدم بعد خاموش کردن اگه شارژر وصل بمونه بعد روشن شدن مجدد تنظیمات می مونه اما اگه قطع بشه تنظیمات می پره!! :n13:

آره بعد خاموش شدن از بین میره تنظیمات
هنوز هم علت یابی نشده

hojat.n
13-01-2014, 22:29
سلام دوستان من میخام lenovo z510 بگیرم.بنظرتون لپ تاپ خوبیه؟

Abdolreza2012
13-01-2014, 22:52
سلام دوستان من میخام lenovo z510 بگیرم.بنظرتون لپ تاپ خوبیه؟

لپ تاپ خوبیه
شما واسه کاربردی دارید ؟؟
کار عمدتون چیه ؟

hojat.n
13-01-2014, 23:00
لپ تاپ خوبیه
شما واسه کاربردی دارید ؟؟
کار عمدتون چیه ؟
گاه گداری گیم.کارا گرافیکی تقریبا.فیلم .موزیک
من اطلاعات چندانی در مورد این باتری داخلیا ندارم:n03:احساس میکنم خوب نیستن:n03:

Abdolreza2012
13-01-2014, 23:03

باتریش که خوبه ، من راضیم
در مورد بازی هم تا حالا بازی های Call of duty و بتلفیلد رو راحت اجرا کردم باهاش بدونه هیچ گونه لگ
کارهای گرافیکی هم حقیقتش من کار نکردم ببینم چطور جواب میده
ولی فکر نکنم کم بیاره

Public Enemy
13-01-2014, 23:05

نگران باتری نباشید . باتری لپ تاپ از دست خیلی از ما کاربرای نا آگاه در امانه :n09:

البته اگر کارتون گرافیکی هست ( مثل رندر تصویر ) ، بهتره برید سمت PC

hojat.n
13-01-2014, 23:08
باتریش که خوبه ، من راضیم
در مورد بازی هم تا حالا بازی های Call of duty و بتلفیلد رو راحت اجرا کردم باهاش بدونه هیچ گونه لگ
کارهای گرافیکی هم حقیقتش من کار نکردم ببینم چطور جواب میده
ولی فکر نکنم کم بیاره
'گرافیکیش 740 هس خیلی خوبه.من فقط نگران باتریشم.زود خراب نمیشه؟این که همش تو برق باشه بد نیست؟آخه مثلا ما تنظیم کنیم رو 60% پر کنه بطور معمول اگه از باتری هم استفاده نشه خود باتری 1 یا 2 % خود به خود خالی میکنه اگه در طول روز چند بار این 1.2% کم بشه و باز شارژ بشه تا 60% اینجوری که خراب میشه زودی فکر کنم.آخه میگن باتری نباید زود زود جریان برق بهش وصل و قطع بشه:n03:

Abdolreza2012
13-01-2014, 23:28
'گرافیکیش 740 هس خیلی خوبه.من فقط نگران باتریشم.زود خراب نمیشه؟این که همش تو برق باشه بد نیست؟آخه مثلا ما تنظیم کنیم رو 60% پر کنه بطور معمول اگه از باتری هم استفاده نشه خود باتری 1 یا 2 % خود به خود خالی میکنه اگه در طول روز چند بار این 1.2% کم بشه و باز شارژ بشه تا 60% اینجوری که خراب میشه زودی فکر کنم.آخه میگن باتری نباید زود زود جریان برق بهش وصل و قطع بشه:n03:

نه اینطوریام نیست
قطعا جوری طراحی شده که خراب نشه

البته اگر کارتون گرافیکی هست ( مثل رندر تصویر ) ، بهتره برید سمت PC

این مورد هم توجه کنید برای ملاک خریدتون

hojat.n
14-01-2014, 13:19
نه اینطوریام نیست
قطعا جوری طراحی شده که خراب نشه

این مورد هم توجه کنید برای ملاک خریدتون
شما خودتون z510 دارین؟راضیین؟باتری چند ساعت شارژ نگه میداره؟

Abdolreza2012
14-01-2014, 15:46
شما خودتون z510 دارین؟راضیین؟باتری چند ساعت شارژ نگه میداره؟

آره خوبه ، برای بیشتر کارم که بازی ، نت و .. . هست من راضیم ازش
تنها نکته ی منفی که z510 میشه دید کیفیت نه چندان خوب صفحه نمایشش هست
البته مات بودنه صفحش یه مزیت خوبی هست

در مورد باتریشم هم بستگی به کاری میکنید داره ولی من تا 3.30 ساعت هم باهاش کار کردم
تو مصرف باتری خیلی چیزا تاثیر داره :
نور صفحه نمایش
نوع کاری که باهاش دارین انجام میدید
روشن بودنه وای فای
صدا
و
.
.
.

hojat.n
14-01-2014, 19:40
آره خوبه ، برای بیشتر کارم که بازی ، نت و .. . هست من راضیم ازش
تنها نکته ی منفی که z510 میشه دید کیفیت نه چندان خوب صفحه نمایشش هست
البته مات بودنه صفحش یه مزیت خوبی هست

در مورد باتریشم هم بستگی به کاری میکنید داره ولی من تا 3.30 ساعت هم باهاش کار کردم
تو مصرف باتری خیلی چیزا تاثیر داره :
نور صفحه نمایش
نوع کاری که باهاش دارین انجام میدید
روشن بودنه وای فای
صدا
و
.
.
.
بنظرتون بهترین لپ تاپ تو رنج 2200.2300 چیه؟همین لنوو عایا؟

Abdolreza2012
15-01-2014, 03:30
بنظرتون بهترین لپ تاپ تو رنج 2200.2300 چیه؟همین لنوو عایا؟

به نظره من همین لپ تاپ خوبه ، البته بازم میگم بستگی به کاربردتون داره
شما با 2200 تا 2300 میتونید z510 با رم 8 و ci5 بگیری ولی با کمی افزایش بودجه میتونی ci7 رو هم بگیری
الان ci7 با رم 6 حدودا 2500 هست

alionly
15-01-2014, 07:58
سلام
دوستان یه سئوال داشتم:
اینکه لپ تاپ z500 i5 من صداش اصلا مناسب نیست .یعن اصلا گوش دادن به موسیقی باهاش لذت بخش نیست که هیچ دوس داری بی خیال موسیقی هم بشی.
****سئوالم اینه همه z500 ها اینجورین؟ راه حل داره؟
لطفا کمکم کنیید

hasti
15-01-2014, 10:01
ديشب از ديجي كالا از فروش ويژه مدل i5 z510رو خريدم..اميدوارم كه بعد چند سال كه يه لب تاب خريدم خوب از اب در بيادش..صفحه نمايشش يكم نگرانم ميكنه..فعلا كه دستم نرسيده.ويندوز چي يريزم روش...يه راهنمايي كنيد

Reza31001
15-01-2014, 10:30
سلام
دوستان یه سئوال داشتم:
اینکه لپ تاپ z500 i5 من صداش اصلا مناسب نیست .یعن اصلا گوش دادن به موسیقی باهاش لذت بخش نیست که هیچ دوس داری بی خیال موسیقی هم بشی.
****سئوالم اینه همه z500 ها اینجورین؟ راه حل داره؟
لطفا کمکم کنیید
dolby رو فعال کنید

ديشب از ديجي كالا از فروش ويژه مدل i5 z510رو خريدم..اميدوارم كه بعد چند سال كه يه لب تاب خريدم خوب از اب در بيادش..صفحه نمايشش يكم نگرانم ميكنه..فعلا كه دستم نرسيده.ويندوز چي يريزم روش...يه راهنمايي كنيد
اگه از نگرانیتون کم میکنه باید بگم z500 من که خوب در اومد:n01:
ویندوز 8 یا 8.1 بریزید و لذت ببرید
ویژگی هاش رو قبل خرید بررسی کردید دیگه حالا دیگه با مرور نقاط منفیش خودتون رو اذیت نکنید
به جاش طراحی توپ و سخت افزار قابل توجهی(با در نظر گرفتن قیمتش) داره

hojat.n
15-01-2014, 12:26
بچه ها رنگ سفید z510 اثر انگشت جذب میکنه یا نه؟رنگ مشکیش که میگن جذب میکنه اما خاکستری نمیکنه.سفیدش چطوره؟:n13:

hojat.n
15-01-2014, 12:28
صفحه نمایش های مات خیلی خوب و عالین.من خودم hp 4540 داشتم صفحه نمایشش مات بود خیلی خوب بود خیلی:n01:

alionly
16-01-2014, 09:09
سلام
مرسی.
اما دالبی رو که گفتن باید نصب بشه رو پیدا نکردم.
ولی نرم افزار داخلی دالی فعلا هستش.
صدایی مثله خش خش همراه با موسق داره پخش میشه.
میگم نکنه بلنگو هاشش خراب شده؟آخه کلا غیر طبیعیه
همون موسیقی رو با pc بخش می کنم صداش خوب در میاد.
نظــــرتون چیه؟

alionly
16-01-2014, 09:09
[QUOTE=atmosphere;8065274]dolby رو فعال کنید

سلام
مرسی.
نظــــرتون چیه؟

Public Enemy
16-01-2014, 12:13
سلام
مرسی.
نظــــرتون چیه؟

دوست عزیز Dolby home theater همراه با درایور صدا نصب می شه . در صورتی که فعال باشه ، توی Tray bar اگه چند ثانیه نشانگر ماوس رو روش نگه دارین می نویسه : Dolby home theater (on ) .
میزان خش خش هم به بلندی صدا ، کیفیت و قدرت بلندگو ها ، کیفیت آهنگ ، اکوالایزر ، تنظیمات کنترل کننده صدا ( مثل dolby home theater یا beats audio ) و تنظیمات نرم افزار Player هست .

روی همه آهنگ ها همین طوره ؟ یا فقط اهنگ های خاصی ؟ یه بار Dolby رو Off کنین ببینین میزان خش خش تا چه حد تغییر می کنه . سپس اگر تغییری دیدین ، Profile رو بزارین رو یه حالت دیگه ببینین خش داره یا نه .
اگر جواب نداد ، آهنگ رو با یه موزیک پلیر دیگه اجرا کنین .

hasti
17-01-2014, 21:44
با سلام خدمت همه دوستان.بلخره لب تاب منم رسید از دیجی کالا با یه نرم افزار گردو و یه انتی ویروس..رنگ سفید.خب حالا خودم روش ویندوز نصب کنم یا بدم بیرون.دوست درام خودم پارتیشن بندی کنمو ویندوز نصب کنم..میشه یه سایتی ..اموزشی بهم معرفی کنین..اگه سخته ببرم بیرون ..
از ظاهرش که خیلی خوشم اومده..

Public Enemy
17-01-2014, 22:17
با سلام خدمت همه دوستان.بلخره لب تاب منم رسید از دیجی کالا با یه نرم افزار گردو و یه انتی ویروس..رنگ سفید.خب حالا خودم روش ویندوز نصب کنم یا بدم بیرون.دوست درام خودم پارتیشن بندی کنمو ویندوز نصب کنم..میشه یه سایتی ..اموزشی بهم معرفی کنین..اگه سخته ببرم بیرون ..

دوست عزیز اولا مبارک باشه :n16:

دوما شیرینیش کو ؟ :n24: لطفا خامه ای ! :n02:

در آخر : نصب ویندوز بسیار ساده است . البته بهتره که بدین یه نفر وارد تره نصب کنه برای بار اول بقل دستش بشینید تماشا کنید .

ولی خودتون بدون مشکل هم می تونین انجام بدین و اصلا کار پیچیده ای نخواهد بود .

آموزش تصویری :

آموزش ویدیویی از آپارات : ( آموزش پارتیشن بندی هم توش هست )

نکته مهم : ابتدا DVD رو قرار بدین سپس رایانه رو روشن کنین . در صورتی که اتوماتیک وارد صفحه نصب نشد ، شما نیاز دارین که تنظیمات بایوس رو طوری قرار بدید که ابتدا DVD بوت بشه .

به این منظور اول لپ تاپ رو روشن ، سپس هنگامی که آرم Lenovo رو دیدید ترکیب دکمه های Fn+ F2 ( دکمه F2 نه F+2 :n02: ) و یا F2 خالی رو فشار بدید . وارد محیط بایوس می شید .
سپس به سربرگ بوت برید و برید روی DVD drive و با زدن دکمه های F5 و یا F6 ( و یا ترکیب این دکمه ها با Fn ) اولویت بوت رو عوض کنین و DVD رو بالاتر از همه قرار بدین . در آخر هم با دکمه F10 ( یا ترکیب این دکمه با Fn ) تنظیمات رو سیو کنید

hojat.n
17-01-2014, 22:57

مبارکتون باشه منم میخام z510 بگیرم میشه بگین رنگ سفیدش اثر انگشت جذب میکنه یا نه؟مشکیش میگیره اگه سفیدش هم جذب میکنه نخرم خاکستری بخرم.آخه خاکستری جذب نمیکنه

afshin b
18-01-2014, 10:44
دوست عزیز اولا مبارک باشه :n16:

دوما شیرینیش کو ؟ :n24: لطفا خامه ای ! :n02:

در آخر : نصب ویندوز بسیار ساده است . البته بهتره که بدین یه نفر وارد تره نصب کنه برای بار اول بقل دستش بشینید تماشا کنید .

ولی خودتون بدون مشکل هم می تونین انجام بدین و اصلا کار پیچیده ای نخواهد بود .

آموزش تصویری :

آموزش ویدیویی از آپارات : ( آموزش پارتیشن بندی هم توش هست )

نکته مهم : ابتدا DVD رو قرار بدین سپس رایانه رو روشن کنین . در صورتی که اتوماتیک وارد صفحه نصب نشد ، شما نیاز دارین که تنظیمات بایوس رو طوری قرار بدید که ابتدا DVD بوت بشه .

به این منظور اول لپ تاپ رو روشن ، سپس هنگامی که آرم Lenovo رو دیدید ترکیب دکمه های Fn+ F2 ( دکمه F2 نه F+2 :n02: ) و یا F2 خالی رو فشار بدید . وارد محیط بایوس می شید .
سپس به سربرگ بوت برید و برید روی DVD drive و با زدن دکمه های F5 و یا F6 ( و یا ترکیب این دکمه ها با Fn ) اولویت بوت رو عوض کنین و DVD رو بالاتر از همه قرار بدین . در آخر هم با دکمه F10 ( یا ترکیب این دکمه با Fn ) تنظیمات رو سیو کنید
برای وارد شدن به محیط بایوس باید دکمه کوچیک کنار ورودی شارژر رو فشار بدید. با دکمه های f نیست. (خودم سه ساعت طول کشید تا بفهمم)

hasti
18-01-2014, 11:15
مرسي ازتون.راستش به نظر خودم رنگ سفيدش يه رنگ باكلاسو مثل يه جنس لوكس هستش.در مورد لك من هنوز از جعبه در ننياوردم روش كثيف شده اما قابل تحمله.تو رنگاش خاكستري هم خوبه بهتر از مشكيه.ولي بازم سفيدش چيز ديگه ايه

hojat.n
18-01-2014, 13:44
مرسي ازتون.راستش به نظر خودم رنگ سفيدش يه رنگ باكلاسو مثل يه جنس لوكس هستش.در مورد لك من هنوز از جعبه در ننياوردم روش كثيف شده اما قابل تحمله.تو رنگاش خاكستري هم خوبه بهتر از مشكيه.ولي بازم سفيدش چيز ديگه ايه
ssd داره؟من خواستم از فروش ویژه دیجی کالا بخرم اما اینا که تو سایت دیجی کالا بود ssd نداشتن نخریدم:n03:

afshin b
18-01-2014, 15:25
ssd داره؟من خواستم از فروش ویژه دیجی کالا بخرم اما اینا که تو سایت دیجی کالا بود ssd نداشتن نخریدم:n03:

من تو فروش ویژه دیجیکالا خریدم اما برخلاف ادعاشون اس اس دی نداشت و هاردش ارور هم داشت. امروز پسش فرستادم.

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

hasti
18-01-2014, 15:50
من تو فروش ویژه دیجیکالا خریدم اما برخلاف ادعاشون اس اس دی نداشت و هاردش ارور هم داشت. امروز پسش فرستادم.

من هنوز بازش نكردم كه ويندوز نصب كنم.فقط نگاه كردم ببينم سالمه..رو كارتنش كه زده 8ssd..برا شما هم زده بود.

hasti
18-01-2014, 15:54
يعني چي هاردش ارور داره..از كجا فهميدين..چون ميخام ويندوز 8.1 نصب كنم دارم درايواشو از سايت لنوو ميگيرم.چقدرم فايلاش حجيمه.

afshin b
18-01-2014, 16:25

من هنوز بازش نكردم كه ويندوز نصب كنم.فقط نگاه كردم ببينم سالمه..رو كارتنش كه زده 8ssd..برا شما هم زده بود.

برای من روی کارتنش هم ننوشته بود هشت گیگ اس اس دی. من نک مدادیش رو گرفته بودم چون سفید تموم شده بود. اگه سفید میگرفتم مشکلی نداشت. یرای شمام هاردش هیبرید هست و مشکلی نیست. برای ارور هارد هم بعد از نصب ویندوز ۸.۱ با نرمافزار سلامت هارد چک کردم و دیدم ارور داره.

Amir-Rainman
18-01-2014, 16:41
دوستانی که Z510 دارن، به نظرم بهتره برا Z510 یه تایپیک جدا بزنین، بحثاش رو اونجا ادامه بدین :n16:

آدم بعضی اوقات قاطی میکنه بحثا رو!!!

moozmar
18-01-2014, 17:27
سلام

من تاپیکی برای مدل Z510 پیدا نکردم! برای همین اینجا سوالم رو میپرسم
شما هم مشکل قطع شدن یهویی وایرلس دارین؟ که یهو اون مثلث زر میاد و مینویسه Limited Connectivity و برای رفع ش یا باید ریست کرد یا از اون قسمت ترابل شوت قضیه استفاده کرد!
من تو فرومهای خارجی هم سرچ کردم، یه عده چنین مشکلی رو داشتن
حالا کسی درمانی برای این درد داره؟
تشکر پیشاپیش..

hojat.n
18-01-2014, 17:44

اونایی که تو فروش ویژه دیجی کالا زده بود ssd نداشتن من واسه این نخریدم

hojat.n
18-01-2014, 17:55
من نمیدونم از کجا بخرم که ssd داشته باشه:n30:

BEST 2
18-01-2014, 18:26
دوستان درایور lan رو برای ویندوز 7 از کجا گیر بیارم////؟؟؟؟؟؟مال 8 هر کاری میکنم نصب نمیشه
من اینجا رو گیر اوردم درایور لن رو گرفتم.توپ نصب شد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Public Enemy
18-01-2014, 18:35
سلام

من تاپیکی برای مدل Z510 پیدا نکردم! برای همین اینجا سوالم رو میپرسم
شما هم مشکل قطع شدن یهویی وایرلس دارین؟ که یهو اون مثلث زر میاد و مینویسه Limited Connectivity و برای رفع ش یا باید ریست کرد یا از اون قسمت ترابل شوت قضیه استفاده کرد!
من تو فرومهای خارجی هم سرچ کردم، یه عده چنین مشکلی رو داشتن
حالا کسی درمانی برای این درد داره؟
تشکر پیشاپیش..

دوست عزیز خوب خودتون تاپیک Z510 رو افتتاح می کردین :n02: چون Z510 مشکل ریست شدن تنظیمات energy management بعد از خاموش شدن رو داره . حالا 60 هزار نفر میان تو همین تاپیک می پرسن این تاپیک می رسه به صفحه 1000 !!!!!!

درمان درد وایرلس هم راحته ! نصب ویندوز 8.1 !

مشکلات دیده شده توی ویندوز 8 بود و برای بعضی ها در لپ تاپ های مختلف وجود داشت که هنوز کسی راه حل قطعی پیدا نکرده . ولی از زمان نصب ویندوز 8.1 چنین مشکلی پیش نیومده

majid_majidy2006
18-01-2014, 18:42
دوستای گلم این تاپیک در مورد z500 هستش نه z510.خواهشا رعایت کنید

فرستاده شده از GT-I9082ِ من با Tapatalk

Public Enemy
18-01-2014, 18:45
برای وارد شدن به محیط بایوس باید دکمه کوچیک کنار ورودی شارژر رو فشار بدید. با دکمه های f نیست. (خودم سه ساعت طول کشید تا بفهمم)

دوست عزیز 1 ساله این لپ تاپ رو دارم . به نظرتون هنوز نفهمیدم چطور می ره توی بایوس ؟

اگر پست رو با دقت می خوندین ، می فهمیدین که نوشتم ترکیب دکمه های Fn + F2 .
یعنی باید دکمه های Fn و F2 رو با هم فشار داد . چون در Z500 دکمه های Function key جایگزین Multimedia key شدند . یعنی F1 برای قطع صدا ، F2 برای کم کردن صدا و... به کار می ره و ار بخواین در نقش Function عمل کنه باید از ترکیبش با Fn استفاده کنین . ( مگر اینکه بایوستون آپدیت 1.21 باشه که اونوقت می تونین با تنظیم گزینه Hotley mode اونارو به حالت قدیمی برگردونین )

دکمه بغل شارژر هم کلید Novo هست . در لپ تاپ های حاوی ویندوز اورجینال به عنوان کلید ریکاوری به کار می رفت که الان بلا استفاده شده !
توصیه می شه برای رفتن به بایوس هم از اون کلید استفاده نشه . چون در ویندوز 8/8.1 عملکرد شات داون همانند hibernate هست . یعنی ویندوز درایور حاوی ویندوز رو قفل می کنه و قابلیت دسترسی سایر سیستم عامل ها به اون درایو مقدور نیست . لذا نمی تونین موقعی که تنظیمات پیش فرض Fast shutdown رو در ویندوز 8/8.1 تغییر ندادین و لپ تاپ خاموشه با کلید Novo رفتین توی بایوس ، به راحتی ویندوز رو تغییر بدین

Manfredo
18-01-2014, 23:55
سلام وقت بخیر
دوستم Lenovo IdeaPad Z500 خریده و روش ویندوز 8 نصبه و اینکه تاچ پدشم به شدت بد کار میکنه با گارانتی سریر هم خریده
سوال اولم در خصوص باطری این لپ تاپه که چه قدر قدرت داره و جنسش آیا از لیتیومه و اینکه باطری رو چرا نمیشه از بدنه جدا کرد چون من باطری ندیدم هنوز
سوال دوم در خصوص اینه که می خوام ویندوز 7 بریزم براش ولی دی وی دی ویندوز 7 رو در هنگام روشن کردن نوت بوک بوت نمیکنه چکش میکنه ولی لود نمی کنه و سریع میره سراغ همون ویندوز 8 و اونو میاره بالا
می خوام بدونم آیا می تونم به ستاپ مادر برد دسترسی پیدا کنم؟ با چه دیکه ای میره؟

با تشکر منتظرم

hamidreza2010
19-01-2014, 02:17
سلام
دوستانی که مشکل ریست شدن تنظیمات energy management رو توی Z510 دارن ، این درایورش برای ویندوز 8 هست ، امیدوارم وقتی برای 8.1 اومد این مشکل حل شه
منم همین مشکل رو دارم + اینکه هنوز مشکل بدکار کردن کلیدهای افزایش و کاهش صدا هم رفع نشده ( البته این آخری برای برادرم هست )

hamidreza2010
19-01-2014, 03:14
دوستان تاپیک Z510 رو زدم ، هر کس سئوالی داره در مورد این لپ تاپ توی تاپیک زیر بپرسه.ممنون

shahabprince
19-01-2014, 03:23
من ویندوز 8.1 نصب کردم
درایور کارت گرافیک اینتل رو از خود سایت لنوو دانلود کردم
ولی وقتی میخوام نور صفحه نمایش رو کم کنم یه دفعه نور صفحه نمایش به شدت کم میشه
با حذف ذرایور مشکلم حل شد ولی میخوام بدونم مشکل از چیه؟کسی میدونه؟
درایور اینتل باید نصب باشه وگرنه تو محیط ویندوز و همینطور تماشای فیلم کیفیت افت میکنه
اگه کسی میدونه راهنمایی کنه

Manfredo
19-01-2014, 09:48
سلام وقت بخیر
دوستم Lenovo IdeaPad Z500 خریده و روش ویندوز 8 نصبه و اینکه تاچ پدشم به شدت بد کار میکنه با گارانتی سریر هم خریده
سوال اولم در خصوص باطری این لپ تاپه که چه قدر قدرت داره و جنسش آیا از لیتیومه و اینکه باطری رو چرا نمیشه از بدنه جدا کرد چون من باطری ندیدم هنوز
سوال دوم در خصوص اینه که می خوام ویندوز 7 بریزم براش ولی دی وی دی ویندوز 7 رو در هنگام روشن کردن نوت بوک بوت نمیکنه چکش میکنه ولی لود نمی کنه و سریع میره سراغ همون ویندوز 8 و اونو میاره بالا

با تشکر منتظرم

دوستان اگه کسی می دونه راهنمایی کنه می خوام سون بریزم راحت شم

Public Enemy
19-01-2014, 10:17
دوستان اگه کسی می دونه راهنمایی کنه می خوام سون بریزم راحت شم

دوست عزیز ممنون می شم با فونت کوچک بنویسین .
مشکلات مشابه در تاچ پد Synaptics این لپ تاپ بود که با آپدیت به ویندوز 8.1 + آپدیت درایور حل شد .
باتری نیز در کارهای عادی بین 2.5 تا 3.5 ساعث جوابگو خواهد بود . غیر قابل تعویض هست . از جنس لیتیوم هست .

با نصب ویندوز 7 هم دردسراتون بیشتر می شه !
آموزش دسترسی به بایوس هم توی صفحه قبل بود لطفا کمی تحقیق کنید !
راه راحت برای دسترسی به بایوس ، خاموش کردن لپ تاپ و فشردن دکمه Novo هست . ( کلید کناری محل شارژر ) البته قبلش توی ویندوز 8 قابلیت Fast startup رو غیر فعال کنید تا در هنگام نصب ویندوز از مشکلات احتمالی جلوگیری بشه . ( توی اینترنت سرچ کنین چطور Fast startup غیر فعال می شه )

راه اصولیش هم ری استارت لپتاپ ، سپس فشردن ترکیب دکمه های Fn + F2 هست ( در صورتی که بایوس آپدیت 1.21 هست ، ممکنه به دلیل تنظیمات F2 خالی باشه ) . اینجوری خیالتون راحتتره .

mohammad_203
19-01-2014, 10:19
سلام وقت بخیر

با تشکر منتظرم

سلام
اول مطمئن شین همه درایور ها به درستی نصب شده باشن.مثلا اگه درایور تاچ پد نصب نباشه تاچ پد کند کار می کنه ولی بعد از نصب درایور درست میشه.در ضمن عملکرد های چند لمسی هم داره که در صورتی که درایور نصب کرده باشید کار می کنند(به طور مثال راست کلیک با ضربه(لمس) دو انگشت )

باطری از نوع یون هست و داخلی هست و فقط وقتی بعد از 2 یا 3 سال که عمرش کم شد می تونید تعویض کنید.

در مورد ویندوز بهتون پیشنهاد می کنم یا 8 نصب کنید یا 8.1 چون درایور ها برای این ویندوز ها بهینه شدن و وقتی 7 نصب کنید ممکنه با بعضی درایور ها مشکل داشته باشید.

در مورد بوت کردن هم وارد بایوس شین و اولویت رو با dvd rom قرار بدین
برای وارد شدن به بایوس --> Fn+F2 ( یا F2 به تنهایی)

hoomi_gta
19-01-2014, 10:53
دوستان سرعت کپی کردن فایل بین درایو های لپتاپ من به شدت کند شده در حد 15 مگ در ثانیه! مرتب دفرگ هم می کنم و سیستمم هم از نظر ویروس پاک پاکه. کسی میدونه علتش چیه یا تجربه مشابه داشته؟

Manfredo
19-01-2014, 11:27
سلام
اول مطمئن شین همه درایور ها به درستی نصب شده باشن.مثلا اگه درایور تاچ پد نصب نباشه تاچ پد کند کار می کنه ولی بعد از نصب درایور درست میشه.در ضمن عملکرد های چند لمسی هم داره که در صورتی که درایور نصب کرده باشید کار می کنند(به طور مثال راست کلیک با ضربه(لمس) دو انگشت )

باطری از نوع یون هست و داخلی هست و فقط وقتی بعد از 2 یا 3 سال که عمرش کم شد می تونید تعویض کنید.

در مورد ویندوز بهتون پیشنهاد می کنم یا 8 نصب کنید یا 8.1 چون درایور ها برای این ویندوز ها بهینه شدن و وقتی 7 نصب کنید ممکنه با بعضی درایور ها مشکل داشته باشید.

در مورد بوت کردن هم وارد بایوس شین و اولویت رو با dvd rom قرار بدین
برای وارد شدن به بایوس --> Fn+F2 ( یا F2 به تنهایی)

ممنون دوست عزیز
یعنی باید صبر کنیم باطریش خودش از بین بره؟
چند ساعت مفید باید نگه داره؟

Public Enemy
19-01-2014, 12:56
ممنون دوست عزیز

دوست عزیز منظورتون اینه که با در اوردن باتری عمر مفید باتری رو افزایش بدین ؟

فکر کنم دیگه از زمان Nokia 1100 باتری ها لیتیوم-یون شدند . بد نبود در مورد باتری لپ تاپ ها بیشتر تحقیق می کردین . متاسفانه تفکرات غلط هم چنان وجود داره .

نتایج بررسی ها نشون داده در اوردن باتری لپ تاپ عمر مفیدش رو به شدت کاهش داده . در ضمن استفاده از لپ تاپ بدون باتری با برق مستقیم خطر اتصالی لپ تاپ رو افزایش می ده .

در مورد میزان شارژ ----> چند تا پست بالاتر جواب داده شده !

mohammad_203
19-01-2014, 12:56
ممنون دوست عزیز

ببینید سازنده فکر اینجاش هم بوده ! برنامه مدیریت انرژی رو که نصب کنید ، در قسمت باتری دو تا گزینه هست که وقتی گزینه دوم(استفاده از باتری به صورت بهینه) رو انتخاب کنید ، باتری تا 60 درصد شارژ میشه و بعدش از برق استفاده میشه به جای باتری.این کار به گفته سازنده باعث افزایش طول عمر باتری میشه.

میزان ساعت بستگی به نحوه استفاده داره.تا 3 ساعت برای کاری معمولی (وبگردی ... ) جواب میده

hojat.n
19-01-2014, 13:15

دوست عزیز میشه بگین با چه نرم افزاری تست کردی که متوجه شدی هاردش مشکل داره؟یه نرم افزار خوب واسه تست هارد دیسک یا کلابقیه قطعات هرکی بلده بگه لطفا مرسی

hamidreza2010
19-01-2014, 13:17
دوست عزیز میشه بگین با چه نرم افزاری تست کردی که متوجه شدی هاردش مشکل داره؟یه نرم افزار خوب واسه تست هارد دیسک یا کلابقیه قطعات هرکی بلده بگه لطفا مرسی

سلام
برنامه HD Tune Pro 5.50 خیلی خوبه
بعد از نصب هارد مورد نظر رو انتخاب کنید ( اگه اکسترنال هست یا فلش و با هارد خود سیسیتم و .... ) ارور داشته باشه ، نشون میده

hellbrain666
19-01-2014, 14:01
سلام
برای وین 8.1 درایور تاچ پد اومده یا نه هنوز؟

hamidreza2010
19-01-2014, 14:08
سلام
برای وین 8.1 درایور تاچ پد اومده یا نه هنوز؟

سلام
بله بفرمایید:

Manfredo
19-01-2014, 14:36
ببینید سازنده فکر اینجاش هم بوده ! برنامه مدیریت انرژی رو که نصب کنید ، در قسمت باتری دو تا گزینه هست که وقتی گزینه دوم(استفاده از باتری به صورت بهینه) رو انتخاب کنید ، باتری تا 60 درصد شارژ میشه و بعدش از برق استفاده میشه به جای باتری.این کار به گفته سازنده باعث افزایش طول عمر باتری میشه.

میزان ساعت بستگی به نحوه استفاده داره.تا 3 ساعت برای کاری معمولی (وبگردی ... ) جواب میده

با تشکر مجدد از حضرت عالی که به خوبی بنده رو راهنمایی فرمودید
نام برنامه مدیریت انرژی چیه؟ آیا میشه در زمان لازم دی اکتیوش کرد تا کامل شارژ رو پر کنه بخوایم ببریمش بیرون نوت بوک رو و اینکه لینک دانلودی برای این نرم افزار موجود هست؟

Abdolreza2012
19-01-2014, 14:42
با تشکر مجدد از حضرت عالی که به خوبی بنده رو راهنمایی فرمودید<br>
نام برنامه مدیریت انرژی چیه؟ آیا میشه در زمان لازم دی اکتیوش کرد تا کامل شارژ رو پر کنه بخوایم ببریمش بیرون نوت بوک رو و اینکه لینک دانلودی برای این نرم افزار موجود هست؟

سلام
آره میشه غیر فعالش کرد که باتری تا آخر شارژ بشه
اسمش هم Energy Management هست
اگه داریش که هیچ اگه نداری بگو لینک دانلودش رو بهت بدم ، فقط نوع ویندوزت رو بگو + اینکه 64 یا 32 بیتی هست
البته این برنامه داخل dvd درایور لپ تاپ هست

تعریف قسمت های مختلف Energy Management:
1-Power Plan قسمت تنضیم بین سه حالت Power saver-Balanced-High Performance هستش که هرکدوم هم به ترتیب از چپ به راست:سیو کردن انرژی-حالت بالانس یا عادی-بالاترین قدرت که کلاک پردازنده رو افزایش میده.
2-مربوط به خود باتری میشه که گزینه اول Full Charge هستش که 100% شارژ میکنه و گزینه دوم هم تا 60% شارژ میکنه که اگه تمام مدت لپتاپ به برق وصل هستش بهتره از گزینه دوم که خودم هم انتخاب کردم استفاده کنید.
3-در مورد پاک کردن گرد و غبار هستش که بهتره هر ماه انجام بشه کل پروسه هم حدود 3 دقیقه طول میکشه.
4-مربوط به هارددیسک میشه و بهتره روشن باشه.
نکته:خود قسمت Battery به سه قسمت تقسیم میشه:
بخش اول توضیح داده شد.
بخش دوم مربوط به کالیبره کردن باتری هست که هر 5-6 ماه یه بار بهتره انجام بشه.
بخش سوم هم وضعیت باتری رو نشون میده.

hojat.n
19-01-2014, 16:04
ببخشید میشه قسمت 3 رو بیشتر توضیح بدین؟پاک کردن گرد و غبار که گفتین چیکار میکنه؟

Public Enemy
19-01-2014, 16:10
ببخشید میشه قسمت 3 رو بیشتر توضیح بدین؟پاک کردن گرد و غبار که گفتین چیکار میکنه؟

با زدن این گزینه ، فن درون لپ تاپ با سرعت شروع به فعالیت می کنه تا گرد غبار احتمالی در درون لپ تاپ پاک بشه .

manbahalhastam2
20-01-2014, 00:10
به نظر شما من حساس باشم ؟ به چی ؟ به اینکه صفحه زیر کیبوردم قسم سمت راست بالای تاچ پدش از بغل که نگاه میکنی صاف نیست و یکم لب هاش بیرون زده! چه کنم ؟:n29::n29:

pacific.sun1991
20-01-2014, 00:20
سلام دوستان
اینکه میگن تو مدل z510 اگه شارژر باتری به لپ تاپ وصل نباشه بازی سنگین لگ میزنه و بعضی وقتها stop working میده صحت داره؟
راجع به نصب درایورها هم یه توضیح بدین ممنون میشم
اگه اشتباه نکنم اول باید Energy Management رو نصب کنیم بعد درایورهای ویندوز8.1 از سایت دانلود کنیم،درسته؟
در مورد BIOS چی؟آپدیت اون چه شکلیه؟
من شنیدم بعضی ها نور صفحه کلید یا brightness رو یه بار تنظیم کرن بعد دیگه نتونستن تغییر بدن البته تو z500 ، اگه به یه همچین مشکلی خوردیم راه حل چیه؟
با توجه به اینکه از سری پردازنده های hawsell استفاده شده ، تو z510 مشکل USB.3 ندارین باهاش؟آخه سری های اول haswell به تایید اینتل مشکل دارن با USB3
و در آخر ، نکاتی که قبل خرید z510 باید بهش توجه کرد چیه؟
پیشاپیش ممنون از جواب کاملتون:n01:

Public Enemy
20-01-2014, 02:01
سلام دوستان
اینکه میگن تو مدل z510 اگه شارژر باتری به لپ تاپ وصل نباشه بازی سنگین لگ میزنه و بعضی وقتها stop working میده صحت داره؟
راجع به نصب درایورها هم یه توضیح بدین ممنون میشم
اگه اشتباه نکنم اول باید Energy Management رو نصب کنیم بعد درایورهای ویندوز8.1 از سایت دانلود کنیم،درسته؟
در مورد BIOS چی؟آپدیت اون چه شکلیه؟
من شنیدم بعضی ها نور صفحه کلید یا brightness رو یه بار تنظیم کرن بعد دیگه نتونستن تغییر بدن البته تو z500 ، اگه به یه همچین مشکلی خوردیم راه حل چیه؟
با توجه به اینکه از سری پردازنده های hawsell استفاده شده ، تو z510 مشکل USB.3 ندارین باهاش؟آخه سری های اول haswell به تایید اینتل مشکل دارن با USB3
و در آخر ، نکاتی که قبل خرید z510 باید بهش توجه کرد چیه؟
پیشاپیش ممنون از جواب کاملتون:n01:

دوست عزیز مسائل مربوط به Z510 رو در تاپیک تخصصی خودش مطرح کنین . با تشکر :n16:

برای اینکه پستتون رو دیگه اونجا تکرار نکنین در همین تاپیک پاسخ میدم . البته سایر مسایل رو توی تاپیک خودش مطرح کنین .

در مورد لگ زدن : بیشتر لپ تاپ ها بدون برق لگ می زنند !
در حقیقت قدرت باتری ها در اون حد نیست که بتونه جوابگوی قدرت کارت گرافیک های قوی باشه .
این مشکل در لپ تاپ های گیمینگ بسیار شدید تره . با وجود باتری های 8 یا 9 سلولی ، سرعت اجرای بازی ها در حالت باتری تا یک پنجم سرعت انجام بازی ها در حالت اتصال به برق باشه .
این مشکل نیز در بسیاری از لپ تاپ های امروزی نیز دیده می شه . لپ تاپ هایی هستند که از باتری 6 سلولی و کارت گرافیک به نسبت ضعیفتر ( مثل GT520M که از گرافیک داخلی Intel 4000 هم ضعیف تره ! ) بهره می برند ولی باز هم شاهد کاهش افت فریم هستیم .

2 - راجع به نصب درایور ها : درایور های موجود در CD همراه لپ تاپ کفایت می کنند . مگر موارد خاص که مشکل خاصی داشته باشه محبور بشین آپدیت کنین
ترتیبی هم در نصب درایور ها وجود نداره ولی ابتدا Chipset رو نصب کنین .

3 - در حال حاضر آپدیت بایوس برای این لپ تاپ ارائه نشده . ولی اگر هم ارائه شد به صورت یه فایل اجرایی تحت ویندوز خواهد بود که پس از اجرای اون ، خودش اتوماتیک بایوس رو آپدیت می کنه
4 - تا حالا چنین مشکلی در Z510 گزارش نشده . در Z500 مشکل از درایور کارت گرافیک Intel بود که همیشه باید درایور کارت گرافیک Intel رو از سایت خود لنوو ( و نه سایت های دیگه ) می گرفتی
5 - تا حالا مشکل با USB 3.0 از این لپ تاپ گزارش نشده . تا اونجا که من یادمه مشکل از حالت Sleep بود که بعد از شروع مجدد USB 3.0 دیگه کار نمی کرد . در تاپیک خودش قضیه رو پیگیری کنین بهتره
6 - نکته اول قبل از خرید : یه جعبه شیرینی خامه ای به عنوان شیرینی لپ تاپ می گیری :n24:
نکته دوم : ترجیحا لپ تاپ رو از گارانتی سازگار بگیرین . در صورتی هم که keyboard backlit براتون مهمه همون جا به دکمه Space دقت کنین

alionly
20-01-2014, 11:36
سلام
1.چرا صدای لپ تاپ من بی کفیت شده،یعنی پرپر با موسیقی پخش میشه ؟نرم افزار دالبی ای که میگن باید نصب کنیم از کجا دانلود باید کرد؟
2. شارژ لپ تاپ من در حالتی که با انرژی منیجر برا کار با برق قرار دادم بجا 60 59% رو نشون میده.چرا؟
3.من تا حالا نتونسم با تمام روش هایی که گفته بودن کلیک است با دو انگشت همزمان رو فعال کنم؟
4.یه صدای خر خر در زیر برچسب اینتل میاد برای چیه؟

BEST 2
20-01-2014, 17:04
آره قبلا اینطوری بود ولی الان دیگه باتری ها طوری طراحی شدن که مشکلی براشون پیش نمیاد ، یعنی اگه 10 ساعت هم توی شارژ باشه چیزیش نمیشه
بعد با اون برنامه انرژی منیجمنت میتونی کاری کنی که تا 60 درصد شارژ شد ، بقش رو از برق استفاده کنه ، اینطوری دیگه به باتری هم فشار نمیاد
معایب که ، صفحش بازم اونطوری که باید باشه نیست ، درسته از z500 بهتره ولی بازم نورش کمه و زاویه دید محدود داره ، دیگه به موردی برنخوردم

یعنی فقط تا 60 درصد دیگه لپ تاپ شارژ میشه؟؟؟؟چه جوری این کار رو انجام بدم.تنظیمات انرژی منیجمنت رو برای این کار میگین.ممنونم

برای استفاده دوستان تو این سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])درایورهای این لپ تاپ رو برای ویندوزهای 7 و 8 و 8.1 قرار داده.من خودم از ویندوز 7 استفاده میکنم و همه درایورهای که توی سی دی همراه لپ تاپ برای ویندوز 8 بود نصب شد به جز لن و یو اس بی که از این سایت درایورهاشو برای ویندوز 7 گرفتم به راحتی نصب شد و الان مشکلی لپ تاپ با ویندوز 7 اصلا نداره.

hamidreza2010
20-01-2014, 19:07
یعنی فقط تا 60 درصد دیگه لپ تاپ شارژ میشه؟؟؟؟چه جوری این کار رو انجام بدم.تنظیمات انرژی منیجمنت رو برای این کار میگین.ممنونم

برای استفاده دوستان تو این سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])درایورهای این لپ تاپ رو برای ویندوزهای 7 و 8 و 8.1 قرار داده.من خودم از ویندوز 7 استفاده میکنم و همه درایورهای که توی سی دی همراه لپ تاپ برای ویندوز 8 بود نصب شد به جز لن و یو اس بی که از این سایت درایورهاشو برای ویندوز 7 گرفتم به راحتی نصب شد و الان مشکلی لپ تاپ با ویندوز 7 اصلا نداره.

سلام
به نقل از پست دوم:

بحث پیرامون انرژی منیجمنت:
1-Power Plan قسمت تنضیم بین سه حالت Power saver-Balanced-High Performance هستش که هرکدوم هم به ترتیب از چپ به راست:سیو کردن انرژی-حالت بالانس یا عادی-بالاترین قدرت که کلاک پردازنده رو افزایش میده.
2-مربوط به خود باتری میشه که گزینه اول Full Charge هستش که 100% شارژ میکنه و گزینه دوم هم تا 60% شارژ میکنه که اگه تمام مدت لپتاپ به برق وصل هستش بهتره از گزینه دوم که خودم هم انتخاب کردم استفاده کنید.
3-در مورد پاک کردن گرد و غبار هستش که بهتره هر ماه انجام بشه کل پروسه هم حدود 3 دقیقه طول میکشه.
بخش اول توضیح داده شد.

BEST 2
20-01-2014, 20:09
سلام
به نقل از پست دوم:

بحث پیرامون انرژی منیجمنت:
بخش اول توضیح داده شد.

با تشکر
اسم برنامه من Energy Manager هست و فقط تنظیمات باتری رو داره و گزینه های دیگه رو که فرمودید رو نداره

hamidreza2010
21-01-2014, 03:17
با تشکر
اسم برنامه من Energy Manager هست و فقط تنظیمات باتری رو داره و گزینه های دیگه رو که فرمودید رو نداره

خواهش میکنم
اسمش که همونه ، درسته
ولی خب باید داشته باشه.چون من z500 ندارم بگم دقیقا کجاست.توی عکس بالا معلومه همه چی

donkeyoxte
22-01-2014, 22:13
دوستان این قضیه راه اندازی widi کسی به ما توضیح میده ببینیم چجوریه؟

alp13
23-01-2014, 13:46
من لب تاپ رو تازه گرفتم بعد نصب ویندوز 7 شصت و چهار بیتی
همینکه درایور هاش ( از سی اروجینال ) نصب کردم
مدام صفحه خاموش روشن میشه

میشه راهنمایی کنید .
energy saver رو پاک کردم ولی بازم مشکل همونه

alpachino2012
23-01-2014, 21:38
سلام دوستان بلوتوث من کار نمی کنه... درایوراش نصبه ولی نمی دونم چرا هیچ فایلی رو از طریق بلوتوث نه می تونم بفرستم ونه می تونم بگیرم

mohammad6992
24-01-2014, 17:59
سلام
ایا اپدیت گرافیک nvidia geforce 740 M تاثیری در بهبود عمل کرد بازی ها داره ؟
الان ورژن320.41 ولی اپدیت 332.21
ویندوزم7 !!مشکلی ایجاد نمیکنه؟
ویندوز 8 برای بازی بهتره یه همین خوبه؟
ممنون

mohammad_203
25-01-2014, 16:41
سلام
ایا اپدیت گرافیک nvidia geforce 740 M تاثیری در بهبود عمل کرد بازی ها داره ؟
الان ورژن320.41 ولی اپدیت 332.21
ویندوزم7 !!مشکلی ایجاد نمیکنه؟
ویندوز 8 برای بازی بهتره یه همین خوبه؟
ممنون

سلام
مسلما تاثیر داره ولی ممکنه اینقدر که شما توقع داشته باشید نباشه.وقتی انویدیا آپدیت رو منتشر می کنه میگه تو این آپدیت چه چیز هایی بهبود داشته .
در مورد ویندوز 7 اگه با درایور ها مشکلی ندارین، برای بازی بهتر از 8 هست.

oOomid.M
25-01-2014, 19:56
سلام
آره دادا برای بازی ویندوز 8 مناسب نیست

Kaveh619
26-01-2014, 01:18
سلام
آره دادا برای بازی ویندوز 8 مناسب نیست
خیلی هم ویندوز مناسبیه...
من استفاده میکنم هیچ مشکلی ندارم،منتها باید دقت کنید بعضی بازی ها رو باید Compatibility With Win 7 بزنید ، وگرنه ویندوز 8 هیچ مشکلی نداره...

1010kuser
26-01-2014, 22:07
بچه ها wear evel من همینطوری داره میره بالا
بعد 1.5 ماه 18 درصد

civileng.lani
27-01-2014, 10:57
برادر ویندوزت اکتیو نیست.اکتیویتور ویندوز 8 رو دانلود کن مشکل حل میشه.تو گوگل سرچ کن هست

Abdolreza2012
27-01-2014, 14:37
دوستان این wear evel چی هست ؟
من از کجا میتونم ماله لپ تاپ خودمو ببینم که چند هست ؟؟
ممنون :n16:

oOomid.M
27-01-2014, 15:03
خیلی هم ویندوز مناسبیه...
من استفاده میکنم هیچ مشکلی ندارم،منتها باید دقت کنید بعضی بازی ها رو باید Compatibility With Win 7 بزنید ، وگرنه ویندوز 8 هیچ مشکلی نداره...

این که میگی Compatibility With Win 7 رو بزنیم که درسته.. ولی خوب همیشه کار نمیده :n27:

mika90
27-01-2014, 22:09
دوستان این wear evel چی هست ؟
من از کجا میتونم ماله لپ تاپ خودمو ببینم که چند هست ؟؟
ممنون :n16:

میزان فرسودگی باتری لپ تاپ هست
با نرم افزارهای مختلف مثل battery care میتونید ببینید :n01:

manbahalhastam2
28-01-2014, 01:21
به نظر شما من حساس باشم ؟ به چی ؟ به اینکه صفحه زیر کیبوردم قسم سمت راست بالای تاچ پدش از بغل که نگاه میکنی صاف نیست و یکم لب هاش بیرون زده! چه کنم ؟:n29: پ ج نمیدید؟ اینم عکساش

alionly
28-01-2014, 08:00
به نظر شما من حساس باشم ؟ به چی ؟ به اینکه صفحه زیر کیبوردم قسم سمت راست بالای تاچ پدش از بغل که نگاه میکنی صاف نیست و یکم لب هاش بیرون زده! چه کنم ؟
:n29: پ ج نمیدید؟ اینم عکساش
سلام
برای من خود کیبورد سمت چپش البته متمایل به وسط بالا رفته.چرا؟
یه چیز دیگخ وفقتی تایپ می کنم کیبورد سمت چپش کلا با دکمه ای که فشار میدم بالا و پایین ممیره.میدونید چرا اینجوریه؟
لطفا من رو هم کمک کنید

alionly
28-01-2014, 08:01
سلام
1.چرا صدای لپ تاپ من بی کفیت شده،یعنی پرپر با موسیقی پخش میشه ؟نرم افزار دالبی ای که میگن باید نصب کنیم از کجا دانلود باید کرد؟
2. شارژ لپ تاپ من در حالتی که با انرژی منیجر برا کار با برق قرار دادم بجا 60 59% رو نشون میده.چرا؟
3.من تا حالا نتونسم با تمام روش هایی که گفته بودن کلیک است با دو انگشت همزمان رو فعال کنم؟
4.یه صدای خر خر در زیر برچسب اینتل میاد برای چیه؟
دوستان لطف کنن راهنماییم کنن

hojat.n
28-01-2014, 10:40
سلام
برای من خود کیبورد سمت چپش البته متمایل به وسط بالا رفته.چرا؟
یه چیز دیگخ وفقتی تایپ می کنم کیبورد سمت چپش کلا با دکمه ای که فشار میدم بالا و پایین ممیره.میدونید چرا اینجوریه؟
لطفا من رو هم کمک کنید
به نظر من طراحی لپ تاپا لنوو اصلا خوب نیس:n03:از لحاظ شخت افزار خوبن اما از لحاظ زیبایی و مقاوم بودن و صفحه نمایش افتضاحن:n03:

donkeyoxte
29-01-2014, 22:22
دوستان لطف کنن راهنماییم کنن

سلام
1.از خودسایت لنوو میتونی دانلود کنی تو قسمت ساپورتش support اینم لینکش ک اگه ویندوزت 8 هست
2.کلا ایجوریه شما شارژو بکن بزار یکم درصدش بیاد پایین به زیر 50 اونوقت دوباره بزن بهشارژ تا 60 پر میشه اینم به خاطر اینکه بین 50 تا 59 میمونه اگه برای پند لحطه از شارژ قطع کنی ولی وقتی بره زیر 50 در جا دوباره تا 60 پر میشه
3.شما صفحه اولو بخون توضیح دادن بچه ها
4.مهم نیس صدای هارده ماله همه اینجوریه

alionly
30-01-2014, 07:58
[QUOTE=donkeyoxte;8086785]سلام
1.از خودسایت لنوو میتونی دانلود کنی تو قسمت ساپورتش support اینم لینکش ک اگه ویندوزت 8 هست
2.کلا ایجوریه شما شارژو بکن بزار یکم درصدش بیاد پایین به زیر 50 اونوقت دوباره بزن بهشارژ تا 60 پر میشه اینم به خاطر اینکه بین 50 تا 59 میمونه اگه برای پند لحطه از شارژ قطع کنی ولی وقتی بره زیر 50 در جا دوباره تا 60 پر میشه
4.مهم نیس صدای هارده ماله همه اینجوریه[/QUOTE
دست گلت درد نکنه
اما نصب نشدا دالی رو میگم

PouriaTech
30-01-2014, 12:10
سلام رفقا...خوبید؟؟؟

مام بالاخره گیر کردیم!!! :n09:

این بلوتوث من سالم بوده،درایورشو بیست بار نصب کردم ولی جدیدا قاطی کرده اصن تو گزینه های Send To بلوتوث نیست!!!

دستگاه رو اضافه میکنه حتی،فایلم میگیره و سند تو نداره که باهاش بفرستم فایلی رو...

چه کنم عزیزان؟؟

alpachino2012
30-01-2014, 12:37
سلام رفقا...خوبید؟؟؟

مام بالاخره گیر کردیم!!! :n09:

این بلوتوث من سالم بوده،درایورشو بیست بار نصب کردم ولی جدیدا قاطی کرده اصن تو گزینه های Send To بلوتوث نیست!!!

دستگاه رو اضافه میکنه حتی،فایلم میگیره و سند تو نداره که باهاش بفرستم فایلی رو...

چه کنم عزیزان؟؟دقیقا منم همین مشکلو دارم ...اولین بار امتحانش کردم درست بود اما چن وقته نه می تونم چیزی بفرستم ونه چیزی بگیرم.... اساتید اگه کسی راه حلی به ذهنش میرسه لطف کنید بگید.خدا خیرتون بده

PouriaTech
30-01-2014, 12:53
دقیقا منم همین مشکلو دارم ...اولین بار امتحانش کردم درست بود اما چن وقته نه می تونم چیزی بفرستم ونه چیزی بگیرم.... اساتید اگه کسی راه حلی به ذهنش میرسه لطف کنید بگید.خدا خیرتون بده

تو پوشه system32 که برید،برنامه fsquirt.exe هست،با اون میشه گرفت و فرستاد ولی بازم من نمیتونم بفرستم!!!!!

حالا فعلا بلوتوث اکسترنال PC خونه رو زدم....

alpachino2012
30-01-2014, 12:58
اینم دو تا عکس از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] manager

alpachino2012
30-01-2014, 13:06
تو پوشه system32 که برید،برنامه fsquirt.exe هست،با اون میشه گرفت و فرستاد ولی بازم من نمیتونم بفرستم!!!!!

حالا فعلا بلوتوث اکسترنال PC خونه رو زدم....
دستت درد نکنه آره حالا شد بفرستم ...چرا به صورت معمولی نمیشه فرستاد؟حالا اگه بخوایم یه فایلی رو بگیریم باید چی کار کنیم

PouriaTech
30-01-2014, 13:15
دستت درد نکنه آره حالا شد بفرستم ...چرا به صورت معمولی نمیشه فرستاد؟حالا اگه بخوایم یه فایلی رو بگیریم باید چی کار کنیم

تو همون fsquirt.exe گزینه Receive Files رو بزن و با گوشی سرچ کن اسم پی سی رو بفرست...

خوش به حالت،برا من که درست نشده...بلوتوث خارجی هم وصل کردم نمیشه!!!!!!!!

دیگه میخوام با سر بکوبم وسط کیبوردش.........:n14:

PouriaTech
30-01-2014, 13:40
دوستان اگر برا شما هم این مشکل بلوتوث هست حل شد...

یادتون باشه که وقتی این مشکل پیش اومد و گزینه Send To رو نداشتید،درایور بلوتوثتون رو از دیوایس منیجر آنیستال نکنید چون اثری نداره....

حتما سی دی درایور رو بذارید و به برنامه نصب اینتلش برید و وارد برنامه نصب بشید...

و Repair رو نزنید چون اثری نداره،گزینه آنیستالش رو بزنید تا خودش پاک کنه...

بعد از ریست دوباره بلوتوث رو نصب کنید درایورش رو و میبینید که دوباره درست میشه...

اینم مد نظر قرار بدید که اگر با برنامه ای ریجستری رو پاک کرده باشید این اتفاق میافته!

این تجربه ای بوده و از جایی نگفتم،چون دیدم خودم سه چهار روز پیش رجیستری رو پاک کرده بودم و از اونموقع اینجوری شده بود...

موفق باشید...

P@rtex
30-01-2014, 18:33
آقا این z500 آیا widi داره؟چطور راش بندازم؟

arashlolos
30-01-2014, 18:51
دوستان ، بنده z570 دارم که فکر نمیکنم زیاد فرق داشته باشه با z500
نمیدونم چرا گرافیک کارت گرافیک دومیش نصب نمیشه
کسی دلیلشو میدونه

hojat.n
30-01-2014, 18:52
سلام دوستان میشه بگین این widi چیه؟توضیح مختصری در موردش بدین:n16:

donkeyoxte
30-01-2014, 23:03
[QUOTE=donkeyoxte;8086785]سلام
4.مهم نیس صدای هارده ماله همه اینجوریه[/QUOTE
دست گلت درد نکنه
اما نصب نشدا دالی رو میگم
خواهش میکنم
شما وقتی لب تابو خریدی یه سی دی تو کارتون بود اگه همشو نصب کرده باشی (برامه های توی سی دی ) دالبیرم داره شما یه بار امتحان کن
اون لینکه هم برای ویندوز 8.1 بود
ویندوزت چیه؟

PouriaTech
31-01-2014, 11:15
دوستان ، بنده z570 دارم که فکر نمیکنم زیاد فرق داشته باشه با z500
نمیدونم چرا گرافیک کارت گرافیک دومیش نصب نمیشه
کسی دلیلشو میدونه

شما اول باید درایور Intel HD Graphics رو نصب کنی،بعدم احتمال داره درایور انویدیاتون نصب نشه اونم باید ورژن آخر درایورش رو متناسب با سیستمتون بگیرید...

Iraj95
31-01-2014, 15:48
سلام به همه.من یه سوال داشتم که میشه روی z500 ویندوز 7 (64bit) نصب کرد؟ ممنون

hamidreza2010
31-01-2014, 17:38
سلام به همه.من یه سوال داشتم که میشه روی z500 ویندوز 7 (64bit) نصب کرد؟ ممنون

سلام
بله میشه
فقط درایورهاش رو از سایت سازنده و مخصوص 7 بگیرید و نصب کنید
الیته بهترین کارایی و هماهنگی رو با وین 8 و 8.1 داره

AFSHAR87
31-01-2014, 17:39
سلام به همه.لطفا یکی کمکم کنه
من گرافیکم 740 انویدیا هستش.بازی کریسیس 3 رو به همراه دارتکس ورژن اخر-همه ی c++ها.کرک که روی خود دی وی دی هستش-اپدیت 332.21 برای گرافیکم رو نصب کردم.هیچ اروری ندارم اما وقتی وارد بازی میشم منو رو نشون نمیده و فقط صدا و موس هستش که رو صفحه ی سیاهه.از پوشه ی بین هم دی ار ال رو حذف کردم ولی جواب نداد-لطفا کمکم کنید.:n28:

mohammad_203
31-01-2014, 18:24
سلام به همه.لطفا یکی کمکم کنه
من گرافیکم 740 انویدیا هستش.بازی کریسیس 3 رو به همراه دارتکس ورژن اخر-همه ی c++ها.کرک که روی خود دی وی دی هستش-اپدیت 332.21 برای گرافیکم رو نصب کردم.هیچ اروری ندارم اما وقتی وارد بازی میشم منو رو نشون نمیده و فقط صدا و موس هستش که رو صفحه ی سیاهه.از پوشه ی بین هم دی ار ال رو حذف کردم ولی جواب نداد-لطفا کمکم کنید.:n28:

سلام .سوالتون رو اینجا مطرح کنید:

alionly
01-02-2014, 08:00
[QUOTE=alionly;8087189]
خواهش میکنم
شما وقتی لب تابو خریدی یه سی دی تو کارتون بود اگه همشو نصب کرده باشی (برامه های توی سی دی ) دالبیرم داره شما یه بار امتحان کن
اون لینکه هم برای ویندوز 8.1 بود
ویندوزت چیه؟

سلام دست شما درد نکنه.
1.من وقتی روی آیکن صدای کنار ساعت کلیک می کنم .اونجا دالبی داره و لی چون روی کیفیت تاثیر نداره گفتم شاید چیزه جدیدی باید نصب کرد .
آخه کفیت صدای لپ تاپم خیلی پایین شده.
2.راستی چرا وقتی تایپ می کنم کل صفحه کلید با فشار انگشتا بالا پایین میره؟

mosi_bala
01-02-2014, 12:53
سلام اقا چرا گرافیک اینتلو اپدیت میکنم دیگه نور صفحه کمو زیاد نمیشه حتی چن بار کامل انیستال کردم

ALIREZA.000
01-02-2014, 13:58
سلام
دوستان یه سوال
این usb3 من انگار فعال نیس!!
چون وقتی میخام اطلاعات جابجا کنم،وقتی فلشم رو ک اونم usb3 هستش رو میزنم، با همون سرعت usb2 انتقال میده!!!
------------------------------------------
بعد یه سوال دیگ:
این آپدیت هایی ک واس درایوراش رو روی سایت گذاشته رو وقتی دانلود کردیم چجور نصب کنیم؟قبلی رو پاک کنیم؟
یه توضیح اگ ممکنه بدین
--------------------------------------------
و سوال اخر:
قبلا کلید های کم و زیاد کردن نور و صدا بدون Fn کار میکرد، ولی بعد از آپدیت بایوس جوری شده ک اینا فقط با نگه داشتن Fn کار میکنن
چیکار کنم ک مث سابق شن؟

alicomx
01-02-2014, 16:27
سلام
دوستان یه سوال
چون وقتی میخام اطلاعات جابجا کنم،وقتی فلشم رو ک اونم usb3 هستش رو میزنم، با همون سرعت usb2 انتقال میده!!!

این سوال منم هست از دوستان کسی اطلاعی داره لطفا مال خودتون رو امتحان کنید ببینید اینجوریه یا فقط همین دوتاست ؟؟؟؟

alicomx
01-02-2014, 16:29
و سوال اخر:
قبلا کلید های کم و زیاد کردن نور و صدا بدون Fn کار میکرد، ولی بعد از آپدیت بایوس جوری شده ک اینا فقط با نگه داشتن Fn کار میکنن
چیکار کنم ک مث سابق شن؟

داداش خاصیت آخرین آپدیت بایوس که انجام داید همینه ...که جای اونا رو عوض میکنه

ALIREZA.000
01-02-2014, 16:52
داداش خاصیت آخرین آپدیت بایوس که انجام داید همینه ...که جای اونا رو عوض میکنه
اهان شد
وقتی ک خاست روشن شه ، f2بزن برو توی بایوس
بعدش میریم روی System Configuration
بعدش میریم گزینه آخر و Disabled میکنیم

mika90
02-02-2014, 21:41
[QUOTE=donkeyoxte;8088239]

2.راستی چرا وقتی تایپ می کنم کل صفحه کلید با فشار انگشتا بالا پایین میره؟

برای اینه که کیبورد حالت اسفنجی داره برای همه همین طوره متاسفانه :n03:
راستی بچه ها یه سوال
اگه باتری کالیبره نشه چه اتفاقی میافته؟من از روز اول که خریدم کالیبره نکردم چون همش به برق وصله.مگه هر بار کالیبره کردن از عمر باتری کم نمیکنه؟

نوید ک
04-02-2014, 11:36
سلام دوستان
من 9 ماهی میشه که این لپ تاپو خریدم
سوالی داشتین به اندازه اطلاعاتم در خدمتتون هستم
ولی الان یه مشکل برخوردم که امیدوارم با کمک شما حل بشه:n30:
لپتاپم در اثر یک فاجعه کلید های کیبوردش بخاطر حرارت از بین رفته:n28:
ولی کیبورد کاملا سالمه
می خواستم بدونم این کلید هارو از چه طریق گیر بیارم؟
و اینکه ایا کسی کیبورد لپتاپش رو تعویض نکرده که کیبورد قبلیش مونده باشه و من بخرم ازش؟؟
ممنون میشم اگه کاری از دستتون بر میاد انجام بدین :n28:

mohammad_203
04-02-2014, 11:52
سلام دوستان
من 9 ماهی میشه که این لپ تاپو خریدم
سوالی داشتین به اندازه اطلاعاتم در خدمتتون هستم
ولی الان یه مشکل برخوردم که امیدوارم با کمک شما حل بشه:n30:
لپتاپم در اثر یک فاجعه کلید های کیبوردش بخاطر حرارت از بین رفته:n28:
ولی کیبورد کاملا سالمه
می خواستم بدونم این کلید هارو از چه طریق گیر بیارم؟
و اینکه ایا کسی کیبورد لپتاپش رو تعویض نکرده که کیبورد قبلیش مونده باشه و من بخرم ازش؟؟
ممنون میشم اگه کاری از دستتون بر میاد انجام بدین :n28:

سلام
حرارت از بیرون لپ تاپ منظورتونه دیگه ؟! چون با حرارت خود لپ تاپ بعید می دونم خراب بشن(من با حرارت بالا بازی کردم چیزی نشدن خوشبختانه ! )

منظورتون چیه که کلید ها از بین رفته ولی کیبورد سالمه!!! کیبود یعنی همین کلید ها .حالا اگه از بین رفته یعنی کیبورد از بین رفته دیگه!
ببرین گارانتی شاید یدکی بتونن براتون فراهم کنن.(مسلما پولشو میگیرن البته)

mohammad_203
04-02-2014, 11:56
[QUOTE=alionly;8090004]

راستی بچه ها یه سوال
اگه باتری کالیبره نشه چه اتفاقی میافته؟من از روز اول که خریدم کالیبره نکردم چون همش به برق وصله.مگه هر بار کالیبره کردن از عمر باتری کم نمیکنه؟

سلام.
اگه کالیبره نشه مشکل خاصی پیش نمیاد.فقط ممکنه میزان باتری که تو ویندوز نمایش داده میشه دقیق نباشه.این هم به خاطر اینه که بعد از مدتی توان باتری کم میشه و وقتی شما باتری رو همیشه تا 60 درصد شارژ کرده باشی میزان wear level تغییری نمی کنه.ولی اگه یکبار به 100 درصد شارژ کنید میزان wear level فرق می کنه و میزان واقعی تری رو نشون میده.در واقع کالیبره هم کار خاصی نمی کنه ، فقط یکبار تا 100 درصد شارژ می کنه و یکبار خالی می کنه .تو تضیحاتش هم همینو گفته

نوید ک
04-02-2014, 12:16
سلام
حرارت از بیرون لپ تاپ منظورتونه دیگه ؟! چون با حرارت خود لپ تاپ بعید می دونم خراب بشن(من با حرارت بالا بازی کردم چیزی نشدن خوشبختانه ! )

منظورتون چیه که کلید ها از بین رفته ولی کیبورد سالمه!!! کیبود یعنی همین کلید ها .حالا اگه از بین رفته یعنی کیبورد از بین رفته دیگه!
ببرین گارانتی شاید یدکی بتونن براتون فراهم کنن.(مسلما پولشو میگیرن البته)

بله حرارت از خارج از صفحه کلید بوده ینی یه چیز گرمی نزدیکه کیبورد شده و کلید ها یعنی دکمه های سیاه ک حروف روشون درج شده یخورده سوخته و ذوب شده
کاملا هم مقصر خودم بودم و لپتاپ هیچ عیبی نداشته
تازه ب لطف بدنه الومینیومی اتفاق دیگه ای نیفتاده
گارانتی میگه فقط کیبورد و دارم و هزینه اش رو هم میگیره که 180هزار تومن هست(سازگار) تخمین زده
ولی در بازار کمتر از 100هزار است
من ب دنبال یک کیبورد هستم که از نظر فنی مشکل داشته باشه و دکمه هاش سالم مانده باشه

mohammad_203
04-02-2014, 12:27
بله حرارت از خارج از صفحه کلید بوده ینی یه چیز گرمی نزدیکه کیبورد شده و کلید ها یعنی دکمه های سیاه ک حروف روشون درج شده یخورده سوخته و ذوب شده
کاملا هم مقصر خودم بودم و لپتاپ هیچ عیبی نداشته
تازه ب لطف بدنه الومینیومی اتفاق دیگه ای نیفتاده
گارانتی میگه فقط کیبورد و دارم و هزینه اش رو هم میگیره که 180هزار تومن هست(سازگار) تخمین زده
ولی در بازار کمتر از 100هزار است
من ب دنبال یک کیبورد هستم که از نظر فنی مشکل داشته باشه و دکمه هاش سالم مانده باشه

اگه دنبال همچین چیزی هستید ،
اگه ساکن تهران هستید سری به بازارهای کامپیوتر بزنید.شاید پیدا شه.البته این لپ تاپ خیلی قدیمی نشده که هرجا برین قطعاتش پیدا شه.
اگه پیدا نکردین هم برین همون بازار که با 100 تومن تعویض می کنن. البته قبلش از کیفیت جنس مطمئن بشین.شاید اونی که که سازگار میده 180 از نظر کیفی بهتر باشه !

rasool_ff
04-02-2014, 12:55
سلام
دوستان یه سوال
------------------------------------------
بعد یه سوال دیگ:
این آپدیت هایی ک واس درایوراش رو روی سایت گذاشته رو وقتی دانلود کردیم چجور نصب کنیم؟قبلی رو پاک کنیم؟
یه توضیح اگ ممکنه بدین

سلام دوست عزیز
برای اینکه سرعت واقعی USB3 رو تجربه کنید باید توی برنامه Energy Management گزینه Intelligent Power Saver رو غیرفعال کنید!!
بعد از off کردن این گزینه می بینید که با سرعت بیشتری اطلاعات روی فلشتون منتقل میشن.
برای نصب آپدیت های جدید هم حتما آپدیت های قبلی رو پاک کنید، ویندوز رو ریستارت کنید بعد اقدام به نصب آپدیت جدید بکنید.

hossein_0907
05-02-2014, 00:14
سلام اقا چرا گرافیک اینتلو اپدیت میکنم دیگه نور صفحه کمو زیاد نمیشه حتی چن بار کامل انیستال کردم

سلام
اگر آپدیت گرافیک اینتل را از سایت خود اینتل دانلود کردید باید بگم که با لپ تاپ z500 سازگار نیست و باعث میشه نور صفحه هم کم بشه و هم در ویندوز کم و زیاد نشه و برای آپدیت آن برید آخرین نسخه را از سایت لنوو دانلود کنید

One Minute
05-02-2014, 04:14
بچه ها روی دکمه ی لپ تاپتون جرم جمع میشه چیکار میکنین ؟ :دی

mohammad_203
05-02-2014, 10:28
بچه ها روی دکمه ی لپ تاپتون جرم جمع میشه چیکار میکنین ؟ :دی

من نمی ذارم جمع شه :)
یکی از این محافظ ژله های ها بگیر .نه گرد و خاک میگیره نه جرم.تازه وقتی دستات کثیف باشن با خیال راحت استفاده میکنی :)

One Minute
05-02-2014, 12:01
من نمی ذارم جمع شه :)
یکی از این محافظ ژله های ها بگیر .نه گرد و خاک میگیره نه جرم.تازه وقتی دستات کثیف باشن با خیال راحت استفاده میکنی :)

خب من برنامه نویس هستم و کلا کارم با کیبورد هست ، از این ژله ای ها بگیرم نمیتونم موقع تایپ احساس خوبی داشته باشم

راه دیگه ای نیست ؟

fatima a
05-02-2014, 15:02
دوستان نور صفحه نمایشم خیلیییی کم شده، نورش هم تغییر نمیکنه
مشکل از کجاست؟
با f11 , f12 هم تغییر نمیکنه

خیلی نگران شده

Public Enemy
05-02-2014, 15:45
خب من برنامه نویس هستم و کلا کارم با کیبورد هست ، از این ژله ای ها بگیرم نمیتونم موقع تایپ احساس خوبی داشته باشم

راه دیگه ای نیست ؟

راه بسیار ساده ! از خوردن و آشامیدن در هنگام کار با لپتاپ پرهیز کنید :n10::n16:
خوب بیشتر کیبورد های لپ تاپ کثیف می شن . معمولا هم از روکش ژله ای استفاده می کنند ، اگر راحت نیستین می تونین از یه کیبورد اکسترنال استفاده کنین ، و یا لپ تاپ رو جای ثابتی روی میز قرار بدین و اونجا باهاش کار کنین تا احتمال کثیف شدن بسیار کم بشه

دوستان نور صفحه نمایشم خیلیییی کم شده، نورش هم تغییر نمیکنه
مشکل از کجاست؟
با f11 , f12 هم تغییر نمیکنه

خیلی نگران شده

دوست عزیز این سوالیه که هر 2 یا 3 صفحه یک بار پرسیده شده تو این 567 صفحه ! یه جستجو می کردین متوجه می شدین .:n16:

شما درایور کارت گرافیک اینتل از سایت لنوو رو دانلود و نصب کنین . مشکل حل می شه

لینک کلی درایور های این لپ تاپ :

برای درایور کارت گرافیک اینتل فقط و فقط از درایور ارائه شده در سایت استفاده کنین . با تشکر

sepo
05-02-2014, 21:12
با سلام لپ تاپ z500 من یه مشکل اساسی پیدا کرده تا روشن می کنم پیغام و عکس user lock رو میده و مدام صفحه می پرد و می آید نه داخل بایوس می رود نه بوت می کند نه چکاپ اولیه لپ تاپ می آید اصلا عادی نیست دکمه های کیبورد و ماس کاملا کار می کند ضمنا لپ تاپ من ویندوز 8 دارد و یوزر من پسوورد اصلا ندارد که بخواهد بسته شود آیا دکمه ای چیزی دارد که باز شود خواهش می کنم سریع جواب دهید. این مشکل هم موقعی پیش آمد که من هارد اکسترنال به لپ تاپ وصل بود و لپ تاپ را روشن کردم

mohammad_203
05-02-2014, 21:26
با سلام لپ تاپ z500 من یه مشکل اساسی پیدا کرده تا روشن می کنم پیغام و عکس user lock رو میده و مدام صفحه می پرد و می آید نه داخل بایوس می رود نه بوت می کند نه چکاپ اولیه لپ تاپ می آید اصلا عادی نیست دکمه های کیبورد و ماس کاملا کار می کند ضمنا لپ تاپ من ویندوز 8 دارد و یوزر من پسوورد اصلا ندارد که بخواهد بسته شود آیا دکمه ای چیزی دارد که باز شود خواهش می کنم سریع جواب دهید. این مشکل هم موقعی پیش آمد که من هارد اکسترنال به لپ تاپ وصل بود و لپ تاپ را روشن کردم

سلام
بهتره به یک متخصص نشون بدین.این مشکلات ممکنه علت های متفاوتی داشته باشند.اگه درست کردند که هیچ وگرنه ببرین گارانتی
و البته اگه میتونستید از صفحه نمایش عکس تهیه کنید و اینجا می ذاشتین بهتر میشد فمهید مشکل چیه

fatima a
05-02-2014, 22:25
من یه شکل دیگه هم دارم
و البته یه پیشنهاد
مطمئنم موضوعی که میخوام بپرسم قبلا توضیح داده شده، کاش یه تاپیک مرجع بود که سوالات متداول اونجا بود شاید اینطوری خیلی از سوالا بارها و بارها پاسخ داده نمیشد

سوالم این بود که من با بلوتوث مشکل دارم، اینم میتونه از درایور باشه؟ نه چیزی میفرسته، نه میگیره
آن میشه ها اما عملا کار نمیکنه

خیلی ممنون از توجهتون و پیگیری عالی این انجن به خصوص بچه های این تاپیک

Public Enemy
06-02-2014, 00:20
من یه شکل دیگه هم دارم
و البته یه پیشنهاد
مطمئنم موضوعی که میخوام بپرسم قبلا توضیح داده شده، کاش یه تاپیک مرجع بود که سوالات متداول اونجا بود شاید اینطوری خیلی از سوالا بارها و بارها پاسخ داده نمیشد

سوالم این بود که من با بلوتوث مشکل دارم، اینم میتونه از درایور باشه؟ نه چیزی میفرسته، نه میگیره
آن میشه ها اما عملا کار نمیکنه

خیلی ممنون از توجهتون و پیگیری عالی این انجن به خصوص بچه های این تاپیک

این هم تکراری بود :n02:

با حذف درایور بلوتوث گزینه های Send و Receive باز خواهند گشت .

در صورتی که ویندوز شما دستکاری شده و درایور بلوتوث inbox نیست و فقط با نصب درایور مربوطه آرم بلوتوث ظاهر می شه ، می تونین از دستور کمکی زیر برای ارسال فایل استفاده کنین ( دستور زیر رو توی Run تایپ کنین ) :

akbar_1366
06-02-2014, 11:24
سلامخسته نباشی.اقا بالا خره بعد راهنمایی شما ما هم z510 گرفتیم.من تو زدن ویندوز و پارتیشن بندی به مشکل خوردم.یعنی پلمپ رو باز کردم و لب ناب رو روشن کردم هنوز نه پارتیشن شده نه بوتش رو dvd هستش. واسه همون اگه امکان داشته باشه مرحله به مرحله تنظیمات اولیه و پارتیشن بندی و نصب ویندوز رو اگه بگین یه دنیا ممنونتون میشم.الان تاریخ رو که خواسته انجام دادم بعدشم که زمان رو میخواد وبعد هم میاد<\:c که در این مرحله نمی دونم چی بنویسم؟

Public Enemy
06-02-2014, 11:42
سلامخسته نباشی.اقا بالا خره بعد راهنمایی شما ما هم z510 گرفتیم.من تو زدن ویندوز و پارتیشن بندی به مشکل خوردم.یعنی پلمپ رو باز کردم و لب ناب رو روشن کردم هنوز نه پارتیشن شده نه بوتش رو dvd هستش. واسه همون اگه امکان داشته باشه مرحله به مرحله تنظیمات اولیه و پارتیشن بندی و نصب ویندوز رو اگه بگین یه دنیا ممنونتون میشم.الان تاریخ رو که خواسته انجام دادم بعدشم که زمان رو میخواد وبعد هم میاد<\:c که در این مرحله نمی دونم چی بنویسم؟

با سلام .

1 - سوالات مربوط به Z510 رو در تاپیک مخصوص خود مطرح کنید

2 - مشکلات نرم افزاری رو انجمن مشکلات نرم افزاری / درایور ها مطرح کنید

3 - شما الان در Freedos بوت شدین . سیستم رو ری استارت کنین و کلید F2 ( و یا ترکیب Fn+F2 ) رو بزنین تا وارد بایوس بشین .
سپس از سربرگ بوت به وسیله دکمه F5 و F6 ( و یا ترکیب اینها با Fn ) اولویت بوت DVD را بالاتر از هارد دیسک قرار بدین
و در آخر به وسیله ی F10 ( و یا ترکیب Fn+F10 ) تنظیمات رو سیو کنین . حال سیستم باید از روی DVD بالا بیاد .

akbar_1366
06-02-2014, 11:47

vampire_arak
06-02-2014, 13:45
این هم تکراری بود :n02:

با حذف درایور بلوتوث گزینه های Send و Receive باز خواهند گشت .

در صورتی که ویندوز شما دستکاری شده و درایور بلوتوث inbox نیست و فقط با نصب درایور مربوطه آرم بلوتوث ظاهر می شه ، می تونین از دستور کمکی زیر برای ارسال فایل استفاده کنین ( دستور زیر رو توی Run تایپ کنین ) :

من خیلی وقته که این مشکل رو دارم و هیچکی نتونست حلش کنه!!!!
با نصب درایور مربوطه درایور ظاهر میشه ولی بعد از چند بار خاموش و روشن کردن لب تاب دیگه معلوم نمیشه توی device maneger
این دستور رو هم توی ران اجرا کردم هیچ فایده ای نداشت نه سند میرد و نه رسیو.انگار بلوتوس ندارم اصلا!!!!:n14:

Public Enemy
06-02-2014, 13:53
من خیلی وقته که این مشکل رو دارم و هیچکی نتونست حلش کنه!!!!
با نصب درایور مربوطه درایور ظاهر میشه ولی بعد از چند بار خاموش و روشن کردن لب تاب دیگه معلوم نمیشه توی device maneger
این دستور رو هم توی ران اجرا کردم هیچ فایده ای نداشت نه سند میرد و نه رسیو.انگار بلوتوس ندارم اصلا!!!!:n14:

به نظر میاد مشکل نرم افزاری باشه . با یه سیستم عامل دیگه ( مثل نسخه لایو لینوکس و یا نصب ویندوز های دیگه ) تست کردین ؟

afshin b
06-02-2014, 14:15

داداش بعد روشن کردن لپتاپ دکمه fn+f2 رو بزن تا از تنظیمات بایوس بوت دی وی دی رو انتخاب کنی.
پیشنهاد میکنم ویندوز۸.۱ نصب کنی.
درضمن بیا تو تاپیک z510 سوالاتت رو مطرح کن.

Sent from my HUAWEI G700-U10

vampire_arak
06-02-2014, 19:05
به نظر میاد مشکل نرم افزاری باشه . با یه سیستم عامل دیگه ( مثل نسخه لایو لینوکس و یا نصب ویندوز های دیگه ) تست کردین ؟

با ویندوز 7 مشکلی نداشت ولی از وقتی که ویندوز 8 و 8.1 نصب کردم بلوتوسم عملا غیر قابل استفاده شده:n29:

One Minute
07-02-2014, 08:48
سیستم من صفحه ی مرگ رو زیاد میاره ، هفته ای 1-2 بار
ایرادی داره یا بزارم همینجوری بمونه ؟

hojat.n
07-02-2014, 09:27

صفحه مرگ که میاره مشکلش جدیه بفرس گارانتی

Public Enemy
07-02-2014, 10:13

اگه ایراد نداشت که این صفحه نمیومد :n10:
اول ایرادات رو از نظر نرم افزاری بررسی کنید ، سپس درایور ها ، سپس سخت افزاری .

با نرم افزار Whocrashed بررسی کنین به چه دلیل ویندوز کرش شده .

لینک دانلود :

معمولا 70 % نرم افزاریه . از زمانی که هاردم کاملا فرمت شد ( حدود 7 ماه پیش ) تا الان حتی 1 بار هم BSOD رو ندیدم :n02:

nafisehk
11-02-2014, 14:22
سلام
ئوستان یه سوال درباره شارژلپ تاپ

تو energy managment بخش دوم رو رو کزینه optimized battery health گذاشتم و شارژر موقع استفاده مدام به لپ تاپ وصل بود.
حالا وقتی گزینه رو به maximize battery life تغییر دادم که 100% شارز شه جالبه که موقع استقفاده به 67% که میرسه battery low میده و خاموش میشه
باطری ترکیده ایا؟:n03: این نحوه شارز کردن درسته؟

nafisehk
11-02-2014, 14:24
سلام
دوستان یه سوال درباره شارژلپ تاپ

تو energy managment بخش دوم (battery)رو رو گزینه optimized battery health گذاشتم و شارژر موقع استفاده مدام به لپ تاپ وصل بود.
حالا وقتی گزینه رو به maximize battery life تغییر دادم که 100% شارز شه جالبه که موقع استقفاده به 67% که میرسه battery low میده و خاموش میشه

mohammad_203
11-02-2014, 15:52
سلام
دوستان یه سوال درباره شارژلپ تاپ

تو energy managment بخش دوم (battery)رو رو گزینه optimized battery health گذاشتم و شارژر موقع استفاده مدام به لپ تاپ وصل بود.

سلام
تو همین برنامه یک قسمت هست نوشته BATTERY GUAGE (تب دوم) به این قسمت برید و یکبار START کنید .در ضمن آپدیت باتری و بایوس رو هم حتما از سایت لنوو دانلود کنید و نصب کنید.اگه بازم مشکل داشتید ببرین نشون بدین
در مورد BATTERY GUAGE : این کار یکبار باتری رو تا 100 درصد شارژ و سپس دشارژ می کنه .اینکار زمان زیادی ممکنه ببره ، و نباید با سیستم کار کرد تا کارش تموم شه .

لینک دانلود درایور ها :

mojtaba2508
11-02-2014, 21:19
سلام دوستان
usb لپ تاپ شما هم قطع و وصل میکنه؟
یا مال من اینجوره؟

Abdolreza2012
11-02-2014, 22:53
سلام دوستان
usb لپ تاپ شما هم قطع و وصل میکنه؟
یا مال من اینجوره؟

شما لپ تاپتون Z500 هست یا Z510 ؟؟؟؟
چون CPU های هاسول مشکل قطعی USB دارند
از اونجایی که CPU زد500 نسل سوم پردازنده هاس هست و هاسول نیست نباید قطع و وصل بشه و اگه برای تو z500 هست و قطع و وصل میشه مشکل داره
( البته این مشکل تا حالا تو Z510 هم دیده نشده )

Public Enemy
11-02-2014, 23:06
مشکل قطعی رو ابتدا از نظر نرم افزاری سپس سخت افزاری بررسی کنید .

مشکل Haswell ها با USB 3.0 بود که پس از رفتن لپ تاپ به حالت Sleep دیگه USB از کار میفتاد و باید سیستم ری استارت می شد.
این مشکل خیلی وقته حل شده و پردازنده های جدید اینتل چنین مشکلی ندارند . Z510 بعد از حل مشکل Haswell ها با USB 3.0 منتشر شد که قطعا چنین مشکلی نداره .

mojtaba2508
12-02-2014, 11:16
لپ تاپم z500 است
دوتا usb سمت راستی از اول احساس میکنم مشکل داره
چون وقتی توی ویندوز 8 هستم هی قظع و وصل میشه و صدای قطع و وصل شدن رو میده ولی کار میکنه

Public Enemy
13-02-2014, 17:50
نمی دونم این مشکل برای دوستان نیز پیش اومده یا نه .

ولی چون دانشجوی یه شهر دیگه هستم ، دیروز وسایلم رو جمع کردم که به دانشگاه برم . لپ تاپم هم توی کیف خودش توی چمدون توی وسایل بود .

وقتی به مقصد رسیدم ، از اونجا که شهر خودمون گرمسیر بود و هوای شهر مقصد سردسیر ، دست که به لپ تاپ زده بودم خیلی سرد بود !!! با اینکه توی کیف خودش بود و کیف هم توی چمدون :n13:
به هر حال لپ تاپ رو که روشن کردم ، فنش با دور کند شروع به چرخیدن و با صدای بلند کرد :n13: ظاهرا یخ زده بود بنده خدا ! چند دقیقه گذاشتم کار کنه و به زور Dust removal یکم یخش باز شد و صدای فن طبیعی شد :n02:

تا حالا واسه کسی پیش اومده ؟

mohammad_203
13-02-2014, 23:17
نمی دونم این مشکل برای دوستان نیز پیش اومده یا نه .

ولی چون دانشجوی یه شهر دیگه هستم ، دیروز وسایلم رو جمع کردم که به دانشگاه برم . لپ تاپم هم توی کیف خودش توی چمدون توی وسایل بود .

وقتی به مقصد رسیدم ، از اونجا که شهر خودمون گرمسیر بود و هوای شهر مقصد سردسیر ، دست که به لپ تاپ زده بودم خیلی سرد بود !!! با اینکه توی کیف خودش بود و کیف هم توی چمدون :n13:
به هر حال لپ تاپ رو که روشن کردم ، فنش با دور کند شروع به چرخیدن و با صدای بلند کرد :n13: ظاهرا یخ زده بود بنده خدا ! چند دقیقه گذاشتم کار کنه و به زور Dust removal یکم یخش باز شد و صدای فن طبیعی شد :n02:

تا حالا واسه کسی پیش اومده ؟

والا به نظر نمیاد برای کسی همچین اتفاقی افتاده باشه.
فقط یک نکته ، این لپ تاپ بدنه نازکی داره ، پس هر وقت هوا خیلی سرد باشه ، بهتره لپ تاپ رو بزارین تو محیط گرم تا با دمای محیط یکی شه بعد روشن کنید تا از آسیب احتمالی به فن یا قسمت دیگه جلوگیری شه
انشاله فنش برا همه z500 دارا بچرخه :n16:

Er10
14-02-2014, 16:37
سلام میخاستم بدونم که درایور های ویندوز 8 و8.1 یکی هستش

Public Enemy
14-02-2014, 16:54
سلام میخاستم بدونم که درایور های ویندوز 8 و8.1 یکی هستش
خیر بیشتر درایور ها جدا هستند . چند تا از نرم افزار ها مثل Energy management هم جدا هستند و سایر نرم افزار ها یکی اند .

توضیح : تا اونجا که می دونم تنها نقطه اشتراکشون درایور کارت گرافیک های Intel و Nvidia هست .

donkeyoxte
14-02-2014, 20:46
سلام به همه
چند روز وقتی لب تاب روشن میکنم وقتی که از look میگزرمو میرسه به صفحه دستکتاب باید نزدیکه 5 دقیقه صبر کنم تا برنامه ها بالا بیاد بعد کار کنم باهاش کلا زیادی طولش میده منم با اینترنت زیاد کار میکنم اما آنتی ویروس روش نصب نکردم امروزم داشتم دانلود میکردم که هنگ کرد بعد خموش روشن کردم ردیف شد
برای افزایش سرعتش چه کنم؟چرا انقد کنده؟
آنتی ویروس روش چی نصب کنم به نظرتون؟

lionf3
14-02-2014, 20:58
سلام به همه
چند روز وقتی لب تاب روشن میکنم وقتی که از look میگزرمو میرسه به صفحه دستکتاب باید نزدیکه 5 دقیقه صبر کنم تا برنامه ها بالا بیاد بعد کار کنم باهاش کلا زیادی طولش میده منم با اینترنت زیاد کار میکنم اما آنتی ویروس روش نصب نکردم امروزم داشتم دانلود میکردم که هنگ کرد بعد خموش روشن کردم ردیف شد
برای افزایش سرعتش چه کنم؟چرا انقد کنده؟
آنتی ویروس روش چی نصب کنم به نظرتون؟

احتمالا ویروسی شده
شما Comodo Internet Security رو نصب کن + Advanced System Care

starpars
15-02-2014, 19:20
لپ تاپ ما چند وقت پیش از توی ماشین افتاد کف آسفالت خیابون
یعنی زیپ کیفش باز بود در اومد قسمت پشتش خورد روی آسفالت، یه مقدار ریز گوشش ترک برداشت گفتم دیگه کارش تموم
بعد اومدم خونه روشنش کردم چیزیش نشده بود تست هارد اینارو هم گرفتم خداروشکر چیزی نبود

Public Enemy
15-02-2014, 20:33
یعنی زیپ کیفش باز بود در اومد قسمت پشتش خورد روی آسفالت، یه مقدار ریز گوشش ترک برداشت گفتم دیگه کارش تموم
بعد اومدم خونه روشنش کردم چیزیش نشده بود تست هارد اینارو هم گرفتم خداروشکر چیزی نبود

خدا بده شانس !
من لپ تاپ رو گذاشتم توی کیف ، کیف رو هم گذاشتم لابه لای لباس هام توی چمدون ( واسه اینکه ضربه نبینه :n02: ) چمدون رو از پله اوردم پایین ، موقعی که به مقصد رسیدم دیدم شیار های کنار فن یکم ترک ورداشته :n28:
بعدش هم اون مشکلی که توی پست قبلیم گفتم پیش اومد

راستی مگه شما توی ماشین در حال حرکت هم از لپ تاپ استفاده می کنین ؟ :n13:

lionf3
15-02-2014, 21:53

والا من الان اینجوریم :n04:
لپتاپ جلوم بود داداشم اومد بشینه انیمیشن ببین باهاش( ببینید من چقدر خوبم :n05::n10:)
مامانم میوه آورد چاقو رو زد قشنگ ۲cm زیر ترک پد ترکید.
بعد برا شما اینجوری
موفق باشی در هر حال

sara fara
15-02-2014, 22:17
سلام به همه ..ناراحتم ..لپ تاب من صفحه اش نمیاد ..هرچی روشن و خاموش می کنم فایده نداره...لوگوی لنو میاد و تصویر ویندوز 8 و دیگه هیچی !:n03:

Public Enemy
15-02-2014, 22:24
سلام به همه ..ناراحتم ..لپ تاب من صفحه اش نمیاد ..هرچی روشن و خاموش می کنم فایده نداره...لوگوی لنو میاد و تصویر ویندوز 8 و دیگه هیچی !:n03:

به سارا خانوم برگشتن . ظاهرا حتما باید یه مشکلی پیش بیاد تا بیان سر به تاپیک بزنن :n06:

اولا مشکلات نرم افزاری رو در تاپیک خودش مطرح فرمایید .
ثانیا در صورتی که پس از لوگوی ویندوز 8 صفحه سیاه مشاهده می کنین ، دلیل اولش سنگین بودن برنامه ها در هنگام شروع ویندوز هست . باید به خورده دندون رو جیگر بزارین

سایر دلیل ها هم بر می گرده به مشکلات نرم افزاری ، تعویض ویندوز بی دردسر ترین روش اون هست .

نکته : البته این کار رو با ریسک خودتون انجام بدین . اگر به مدت طولانی صبر کردین و لپ تاپ از صفحه سیاه تکون نخورد ، ابتدا لپ تاپ رو خاموش کنین ، سپس روشن و در هنگامی که ویندوز داره لود می شه ( داره می چرخه ) دکمه پاور رو نگه دارین تا وسط لود خاموش بشه . سپس دوباره روشنش کنین تا خودش اتوماتیک بره توی صفحه Automatic repair .

sara fara
15-02-2014, 22:32
به سارا خانوم برگشتن . ظاهرا حتما باید یه مشکلی پیش بیاد تا بیان سر به تاپیک بزنن :n06:

اولا مشکلات نرم افزاری رو در تاپیک خودش مطرح فرمایید .
ثانیا در صورتی که پس از لوگوی ویندوز 8 صفحه سیاه مشاهده می کنین ، دلیل اولش سنگین بودن برنامه ها در هنگام شروع ویندوز هست . باید به خورده دندون رو جیگر بزارین

سایر دلیل ها هم بر می گرده به مشکلات نرم افزاری ، تعویض ویندوز بی دردسر ترین روش اون هست .

نکته : البته این کار رو با ریسک خودتون انجام بدین . اگر به مدت طولانی صبر کردین و لپ تاپ از صفحه سیاه تکون نخورد ، ابتدا لپ تاپ رو خاموش کنین ، سپس روشن و در هنگامی که ویندوز داره لود می شه ( داره می چرخه ) دکمه پاور رو نگه دارین تا وسط لود خاموش بشه . سپس دوباره روشنش کنین تا خودش اتوماتیک بره توی صفحه Automatic repair .

شرمنده میکنین آقا ..دیگه کم لطفی منو به روم نیارین که حسابی خجالت می کشم !:38:
راستش بدبخت رو از بس روشن و خاموش کردم مرد !..بعد از پنجره ویندوز صفحه همینط.ر خاکستری می مونه !...هرچقدر هم صبر کنم فایده نداره !:n03:

lionf3
15-02-2014, 22:36
شرمنده میکنین آقا ..دیگه کم لطفی منو به روم نیارین که حسابی خجالت می کشم !:38:
راستش بدبخت رو از بس روشن و خاموش کردم مرد !..بعد از پنجره ویندوز صفحه همینط.ر خاکستری می مونه !...هرچقدر هم صبر کنم فایده نداره !:n03:

سلام علیکم
والا اینجور که بوش میاد ویندوز ترکیــــــــــده :n01:
بهتره یا Repair کنید یا وین رو عوض کنید
راستی ویروسی و بد افزاری تروجانی چیزی نیافتاده به جونِ لپتاپ؟؟
تو منوی بوت که میره ایشالا؟:n02:

sara fara
15-02-2014, 22:59
سلام علیکم
والا اینجور که بوش میاد ویندوز ترکیــــــــــده :n01:
بهتره یا Repair کنید یا وین رو عوض کنید
راستی ویروسی و بد افزاری تروجانی چیزی نیافتاده به جونِ لپتاپ؟؟
تو منوی بوت که میره ایشالا؟:n02:

سلام آقا فرزاد ... راستی چه جوری میره تو بوت ؟؟...:n29:..از ویروس هم اطلاعی ندارم ..راستش یه ماهی میشه که کمتر با زد 500 ام کار کرده ام ( از وقتی گوشی اولترا زد سونی رو خریده ام ! ) ..فکر می کنم گل پسرم دلش شکسته که اینجوری شده !:n28:

hamidreza2010
16-02-2014, 03:04
سلام آقا فرزاد ... راستی چه جوری میره تو بوت ؟؟...:n29:..از ویروس هم اطلاعی ندارم ..راستش یه ماهی میشه که کمتر با زد 500 ام کار کرده ام ( از وقتی گوشی اولترا زد سونی رو خریده ام ! ) ..فکر می کنم گل پسرم دلش شکسته که اینجوری شده !:n28:

سلام
برای رفتن به بوت کلیدهای ترکیبی fn + f2 یا f12 رو بزنید ، میره تو بوت
برای ویروس هم میتونید بعد از نصب ویندوز ، با یه آنتی قوی مثل کسپر سیستم رو اسکن کنید
البته بدون نصب آنتی هم میشه سیستم رو اسکن کرد مثلا با جدیدترین ورژن آنتی ویروس کسپر ، لایو ( فایل iso رو دانلود و روی فلش یا cd بریزید و از توی بوت اسکن کنید )

donkeyoxte
17-02-2014, 11:43
احتمالا ویروسی شده شما Comodo Internet Security رو نصب کن + Advanced System Care آقا اینارم نصب کردم درست نشد هیچ بدترم شد این برنامه هارو آپدیت کردم بعضی از برنامه هاشم که خودش برای نصب گذاشته رو نصب کردم مثل driver booster. IObit Uninstaller با آنتی ویروسشم یه اسکن گرفتم کلا یه ویروس پیدا کرد!!!! چه کنم؟ بدجوری ریسک کردناش رو مخه

hojat.n
17-02-2014, 12:16
یا safe mode امتحان کن ببین ویندوز بالا میاد

lionf3
17-02-2014, 22:22
آقا اینارم نصب کردم درست نشد هیچ بدترم شد این برنامه هارو آپدیت کردم بعضی از برنامه هاشم که خودش برای نصب گذاشته رو نصب کردم مثل driver booster. IObit Uninstaller با آنتی ویروسشم یه اسکن گرفتم کلا یه ویروس پیدا کرد!!!! چه کنم؟ بدجوری ریسک کردناش رو مخه

شما الآن بهتره از فایل هاتون یه بکاپ بگیرید ( ترجیحا اگر میتونید هر چیز مهمی دارید تو یه Hard External بریزید)
بعدشم کامل یه بار ویندوز رو نصب کنید و از نوع پارتیشن بندی کنید
مشکلِ شما به احتمال ۹۹.۸ درصد نرم افزاری هست و اگر باز هم درست نشد ۰.۲ احتمال داره که هاردتون دچار بد سکتور شده.
( شما کومودو رو نصب کردید؟؟ بهترِ اون رو نصب کنید یه Deap Scan اساسی بکنید)

Public Enemy
17-02-2014, 22:33
با توجه به توضیحات شما حدس می زنم ویندوز 7 نصب کردین .
مشکل دیر بالا آمدن معمولا برمی گرده به نصب زیاد نرم افزار ها

علاوه بر Startup یه سری نرم افزار ها هم در هنگام اجرای ویندوز تحت عنوان Service بالا میان . توصیه می کنم نرم افزار های اضافی رو حذف کنین تا اتوماتیک Service های نرم افزار های اضافی که بر سرعت لود شدن تاثیر می گذارند حذف شوند .

هر چند تعویض ویندوز راه مناسبی برای افزایش سرعت هست . اما راه زیر رو هم تست کنین تا Startup های اضافی غیر فعال شوند :

ویندوز 8/8.1 :‌ Taskman رو باز کنین . سپس از سربرگ Startup نرم افزار هایی که نمی خواین در هنگام اجرای ویندوز بالا بیان رو غیر فعال کنین ( نرم افزار های خود مایکروسافت رو غیر فعال نکنین ! )
سپس ری استارت
ویندوز 7 :‌ ران رو باز کنین سپس تایپ کنین msconfig . از سربرگ Startup نرم افزار های اضافی رو غیر فعال کنین . سپس ری استارت

donkeyoxte
18-02-2014, 00:01
با توجه به توضیحات شما حدس می زنم ویندوز 7 نصب کردین .
مشکل دیر بالا آمدن معمولا برمی گرده به نصب زیاد نرم افزار ها

علاوه بر Startup یه سری نرم افزار ها هم در هنگام اجرای ویندوز تحت عنوان Service بالا میان . توصیه می کنم نرم افزار های اضافی رو حذف کنین تا اتوماتیک Service های نرم افزار های اضافی که بر سرعت لود شدن تاثیر می گذارند حذف شوند .

هر چند تعویض ویندوز راه مناسبی برای افزایش سرعت هست . اما راه زیر رو هم تست کنین تا Startup های اضافی غیر فعال شوند :

ویندوز 8/8.1 :‌ Taskman رو باز کنین . سپس از سربرگ Startup نرم افزار هایی که نمی خواین در هنگام اجرای ویندوز بالا بیان رو غیر فعال کنین ( نرم افزار های خود مایکروسافت رو غیر فعال نکنین ! )
سپس ری استارت
ویندوز 7 :‌ ران رو باز کنین سپس تایپ کنین msconfig . از سربرگ Startup نرم افزار های اضافی رو غیر فعال کنین . سپس ری استارت

ممنون دوست عزیز
مشکا اینجاست که من یه فول اسکن هم کردم اما فقط یه ویروس پیدا شد
ویندوزم 8.1 همه چیزشم آپدیته

donkeyoxte
18-02-2014, 13:06
آقا اوضاع وخیمه یکی کمک کنه
الان که روشن کردم لب تابو کلا 5 دقیقه واستادم تا کاملا ویندوز بالا بیادو کار کنم باهاش ولی عکس رو desktop نیومد بجاش کلا صفحه سیاه بود (البته آیکونو ای برنامه ها بود فقط عکس پریده بود)دوباره رو صفحه عکس گزاشتم
چه کنم؟؟

mohammad_203
18-02-2014, 13:13
آقا اوضاع وخیمه یکی کمک کنه
الان که روشن کردم لب تابو کلا 5 دقیقه واستادم تا کاملا ویندوز بالا بیادو کار کنم باهاش ولی عکس رو desktop نیومد بجاش کلا صفحه سیاه بود (البته آیکونو ای برنامه ها بود فقط عکس پریده بود)دوباره رو صفحه عکس گزاشتم
چه کنم؟؟

سلام
توصیه می کنم ویندوز رو یکبار عوض کنید .به احتمال زیاد مشکل حل میشه.ترجیحا ویندوز 8 نصب کنید نه 8.1 .من 8.1 داشتم ولی یکم با بعضی برنامه ها و بازی ها مشکل داشت . الان که 8 نصب کردم به نظرم خیلی بهتر شده .این لپ تاپ با ویندوز 8 سازگاری کامل داره نه 8.1 !

donkeyoxte
18-02-2014, 14:30
سلام
توصیه می کنم ویندوز رو یکبار عوض کنید .به احتمال زیاد مشکل حل میشه.ترجیحا ویندوز 8 نصب کنید نه 8.1 .من 8.1 داشتم ولی یکم با بعضی برنامه ها و بازی ها مشکل داشت . الان که 8 نصب کردم به نظرم خیلی بهتر شده .این لپ تاپ با ویندوز 8 سازگاری کامل داره نه 8.1 !

ممنون
شما مطمنی که ویندوز 8 از 8.1 بهتره ؟؟ اگه بخوام ویندوز 8 دانلود کنم از کدوم سایت بگیرمش ؟؟ نسخه ویندوزم به نظرت کدوم بهتره؟؟
بعد اگه ویتدوز عوض کنم هارد که پاک نمیشه فقط درایوی که ویندوز توشه پاک میشه؟؟

mohammad_203
18-02-2014, 14:54
ممنون
شما مطمنی که ویندوز 8 از 8.1 بهتره ؟؟ اگه بخوام ویندوز 8 دانلود کنم از کدوم سایت بگیرمش ؟؟ نسخه ویندوزم به نظرت کدوم بهتره؟؟

والا شاید شما با 8.1 مشکلی نداشته باشید در کل ! ولی من تو چند مورد مشکل داشتم .
به نظرم 8 با 8.1 زیاد تفاوتی هم نداره ! به جز تغییراتی که تو محیط مترو ایجاد شده و بوت مستقیم به دسکتاپ و ... پس بهتره همون 8 نصب کنید که سازگاری کامل داره .یک مشکل که ویندوز 8.1 با این لپ تاپ داره اینه که کلیک راست با دو انگشت کار نمیکنه که البته من براش راه حلی پیدا کرده بودم ولی خوب 8 همچین مشکلی نداشت .
باز بستگی به سلیقه و کاربری شما داره .ممکنه از 8.1 بیشتر خوشتون بیاد .
ویندوز رو من خودم ترجیح میدم از تورنت بگیرم ، چون از سایت های ایرانی مطمئن تره .البته نه هر تورنتی
تو سایت های ایرانی سافتگذر خوبه و باید پول لینک رو بدی و یا اشتراک سایت رو بخری.
سافت 98 هم خوبه ، رایگان لینک رو میزاره !
در مورد نسخه هم دو تا نسخه هست enterprise و pro .اینا زیاد با هم فرقی ندارن .فقط نسخه enterprise مدیا سنتر ویندوز رو نداره

در مورد نصب اگه تا حالا نصب نکردین بهتره از یک نفر بخوایین اینکارو انجام بده براتون .ولی در کل سخت نیست و اگه یکبار نصب کنید یاد می گیرید .مهمترین قسمت تو نصب ویندوز قسمتی هست که باید بگین تو کدوم درایو ویندوز نصب بشه همین .که شما با انتخاب درایو قبلی ویندوز ( مثلا C ) و فرمت کردن این درایور این مرحله رو رد میکنید .

Public Enemy
18-02-2014, 14:57
ممنون

ویندوز 8 و ویندوز 8.1 تفاوت بسیاری با هم ندارند در حقیقت 8.1 یه آپگرید برای 8 هست . شما اگر روی my Computer کلیک راست کنین و سپس گزینه Properties رو بزنین , در هر دو ویندوز ( 8 و 8.1 ) لوگوی ویندوز 8 رو می بینین .

بیشتر نرم افزار ها هم برای ویندوز 8.1 کاملا هماهنگ شدند و مشکلی نخواهید داشت . لپ تاپ Z500 نیز کاملا با ویندوز 8.1 هماهنگ است و تمام درایور ها برای این لپ تاپ در ویندوز 8.1 اراپه شده . تا حالا مشکل خاصی 8.1 نداشته که بخوام برگردم به 8 .

مشکل شما هم نرم افزاری هست . بهتره ویندوز رو مجددا نصب کنین .

ساده ترین راهشم اینه که DVD ویندوز 8.1 رو آماده کنین . سپس کامپیوتر رو روشن کنین و اجازه بدین ویندوز کامل بالا بیاد. سپس ماوس رو به گوشه سمت راست ببرین تا منو ظاهر بشه و گزینه Settings رو بزنین ( چرخ دنده )

. سپس گزینه Change pc settings رو انتخاب کنین .

پس از آن گزینه Update And recovery . باید شبیه زیر باشه :

سپس گزینه اول یعنی Refresh your pc without Affecting your files رو بزنین .

صفحه زیر ظاهر می شه :

Next رو بزنین . احتمالا از شما DVD ویندوز رو می خواد که اگر خواست درون دستگاه قرار بدین . در غیر اینصورت به ادامه بپردازین .

ویندوز شروع به نصب مجدد می کنه بدون نگرانی از دست دادن فایل هاتون .

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــ

پس از نصب مجدد رایانه سرعت می گیره . این دفعه اول یه آنتی ویروس مناسب نصب کنین سپس حواستون باشه چه نرم افزار هایی نصب می کنین و چقدر بر روی سرعت بوت تاثیر دارند .

بدون شک نرم افزار زیاد نصب شده و بر Startup تاثیر گداشته . با مهاجرت به ویندوز 8 هم مشکلتون حل نمی شه ( با فرض اینکه الان همین وضعیت رو توی 8 داشتین ) . مگر اینکه یکی از نرم افزار ها با ویندوز 8.1 مشکل داشته باشه

donkeyoxte
18-02-2014, 15:01
والا شاید شما با 8.1 مشکلی نداشته باشید در کل ! ولی من تو چند مورد مشکل داشتم .
به نظرم 8 با 8.1 زیاد تفاوتی هم نداره ! به جز تغییراتی که تو محیط مترو ایجاد شده و بوت مستقیم به دسکتاپ و ... پس بهتره همون 8 نصب کنید که سازگاری کامل داره .یک مشکل که ویندوز 8.1 با این لپ تاپ داره اینه که کلیک راست با دو انگشت کار نمیکنه که البته من براش راه حلی پیدا کرده بودم ولی خوب 8 همچین مشکلی نداشت .
باز بستگی به سلیقه و کاربری شما داره .ممکنه از 8.1 بیشتر خوشتون بیاد .
ویندوز رو من خودم ترجیح میدم از تورنت بگیرم ، چون از سایت های ایرانی مطمئن تره .البته نه هر تورنتی
تو سایت های ایرانی سافتگذر خوبه و باید پول لینک رو بدی و یا اشتراک سایت رو بخری.
سافت 98 هم خوبه ، رایگان لینک رو میزاره !
در مورد نسخه هم دو تا نسخه هست enterprise و pro .اینا زیاد با هم فرقی ندارن .فقط نسخه enterprise مدیا سنتر ویندوز رو نداره

در مورد نصب اگه تا حالا نصب نکردین بهتره از یک نفر بخوایین اینکارو انجام بده براتون .ولی در کل سخت نیست و اگه یکبار نصب کنید یاد می گیرید .مهمترین قسمت تو نصب ویندوز قسمتی هست که باید بگین تو کدوم درایو ویندوز نصب بشه همین .که شما با انتخاب درایو قبلی ویندوز ( مثلا C ) و فرمت کردن این درایور این مرحله رو رد میکنید .

بازم ممنون :n16:
آقا یه سوال دیگه ببخشید
شاید یکمم خنده دار باشه شما وقتی لب تابو میخوای خاموش کنی از همون shut down استفاده میکنی یا درشو میبندی ؟؟؟ فرقش چیه؟

mohammad_203
18-02-2014, 15:05
بازم ممنون :n16:
آقا یه سوال دیگه ببخشید
شاید یکمم خنده دار باشه شما وقتی لب تابو میخوای خاموش کنی از همون shut down استفاده میکنی یا درشو میبندی ؟؟؟ فرقش چیه؟

خواهش می کنم
من دکمه F4 رو میزنم و enter میزنم به همین خوشمزگی :n10:

البته در مورد در لپ تاپ ! شما به آدرس زیر برو »
Control Panel\Hardware and Sound\Power Options
بعد گزینه choose what closing the lid does رو انتخاب کن
اینجا میتونی انتخاب کنی وقتی در لپ تاپ بسته شد چه اتفاقی بیافته .خاموش ، حالت sleep یا هیچی نشه Do nothing .

donkeyoxte
18-02-2014, 15:06
ویندوز 8 و ویندوز 8.1 تفاوت بسیاری با هم ندارند در حقیقت 8.1 یه آپگرید برای 8 هست . شما اگر روی my Computer کلیک راست کنین و سپس گزینه Properties رو بزنین , در هر دو ویندوز ( 8 و 8.1 ) لوگوی ویندوز 8 رو می بینین .

بیشتر نرم افزار ها هم برای ویندوز 8.1 کاملا هماهنگ شدند و مشکلی نخواهید داشت . لپ تاپ Z500 نیز کاملا با ویندوز 8.1 هماهنگ است و تمام درایور ها برای این لپ تاپ در ویندوز 8.1 اراپه شده . تا حالا مشکل خاصی 8.1 نداشته که بخوام برگردم به 8 .

مشکل شما هم نرم افزاری هست . بهتره ویندوز رو مجددا نصب کنین .

ساده ترین راهشم اینه که DVD ویندوز 8.1 رو آماده کنین . سپس کامپیوتر رو روشن کنین و اجازه بدین ویندوز کامل بالا بیاد. سپس ماوس رو به گوشه سمت راست ببرین تا منو ظاهر بشه و گزینه Settings رو بزنین ( چرخ دنده ) . سپس گزینه Change pc settings رو انتخاب کنین . پس از آن گزینه Update And recovery . باید شبیه زیر باشه :

سپس گزینه اول یعنی Refresh your pc without Affecting your files رو بزنین . صفحه زیر ظاهر می شه :

Next رو بزنین . احتمالا از شما DVD ویندوز رو می خواد که اگر خواست درون دستگاه قرار بدین . در غیر اینصورت به ادامه بپردازین .

ویندوز شروع به نصب مجدد می کنه بدون نگرانی از دست دادن فایل هاتون .

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــ

پس از نصب مجدد رایانه سرعت می گیره . این دفعه اول یه آنتی ویروس مناسب نصب کنین سپس حواستون باشه چه نرم افزار هایی نصب می کنین و چقدر بر روی سرعت بوت تاثیر دارند .

بدون شک نرم افزار زیاد نصب شده و بر Startup تاثیر گداشته . با مهاجرت به ویندوز 8 هم مشکلتون حل نمی شه ( با فرض اینکه الان همین وضعیت رو توی 8 داشتین ) . مگر اینکه یکی از نرم افزار ها با ویندوز 8.1 مشکل داشته باشه

ممنون
به نظر شما از کدوم آنتی ویروس استفاده کنم؟؟
این ویندوزی که تو سایت سافت 98 هست خوبه ؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

donkeyoxte
18-02-2014, 15:07
خواهش می کنم
من دکمه F4 رو میزنم و enter میزنم به همین خوشمزگی :n10:

البته در مورد در لپ تاپ ! شما به آدرس زیر برو »
Control Panel\Hardware and Sound\Power Options\System Settings
اینجا میتونی انتخاب کنی وقتی در لپ تاپ بسته شد چه اتفاقی بیافته .خاموش ، حالت sleep یا هیچی نشه Do nothing .

بابا دمت گرم آقاییییییی

lionf3
18-02-2014, 15:38
بابا دمت گرم آقاییییییی

دوستِ من این تایپک همینجوری از نظم دراومده
برای تشکر میتونید از دکمه تشکر از کاربر استفاده کنید :n06:

m&arash
18-02-2014, 18:07
دوستان من یک مشکلی با وایرلس لب تاپ بعد از روشن شدن از حالت اسلیپ دارم!
که وای فای خاموش میشه و دیگر روشن هم نمیشه تا اینکه ریست کنم!
ویندوز را هم عوض کردم
درایور جدید را هم گرفتم
ولی درست نشد
آیا برای شما هم اینجوریه؟
با تشکر

lionf3
18-02-2014, 18:54
ویندوز را هم عوض کردم
درایور جدید را هم گرفتم
ولی درست نشد
با تشکر

بله منم همین مشکل رو دارم و متاسفانه مشکل نیست و یک قابلیت هست
به این صورت که در حالتِ اسلیپ برای اینکه مصرف باطری پایین بیاد وای فای خاموش میشه
و از کنترل پنل میشه روشن کرد و با یه ذره دستکاری دوباره وصل کرد اما خب من که خوشم نمیاد از این قابلیت
دوستان راهی هست آیا؟

mohammad_203
18-02-2014, 20:18
ویندوز را هم عوض کردم
درایور جدید را هم گرفتم
ولی درست نشد
با تشکر

بله منم همین مشکل رو دارم و متاسفانه مشکل نیست و یک قابلیت هست
به این صورت که در حالتِ اسلیپ برای اینکه مصرف باطری پایین بیاد وای فای خاموش میشه
و از کنترل پنل میشه روشن کرد و با یه ذره دستکاری دوباره وصل کرد اما خب من که خوشم نمیاد از این قابلیت
دوستان راهی هست آیا؟

من همچین مشکلی ندارم.وقتی sleep می کنم بعدش که روشن میشه وای فای کار میکنه !
وقتی مشکلی دارین لطفا نوع ویندوز مورد استفاده رو هم ذکر کنید.و اینکه چه درایوری رو نصب کردید

lionf3
18-02-2014, 20:32
من همچین مشکلی ندارم.وقتی sleep می کنم بعدش که روشن میشه وای فای کار میکنه !
وقتی مشکلی دارین لطفا نوع ویندوز مورد استفاده رو هم ذکر کنید.و اینکه چه درایوری رو نصب کردید

ویندوز ۸.۱
و آخرین نسخه درایور ها رو هم از سایتِ لنوو دانلود کردم.

فکر میکنم راهِ حلش تقریبا اینجوری باشه :n01:

sajad0611
19-02-2014, 13:59
سلام
dolby home رو از کجا دانلود کنم؟! رو لپ تاپم نصب بود ولی حالا که ویندوز عوض کردم دیگه نیستش.

Public Enemy
19-02-2014, 14:16
سلام
dolby home رو از کجا دانلود کنم؟! رو لپ تاپم نصب بود ولی حالا که ویندوز عوض کردم دیگه نیستش.

این بحث بارها و بارها پرسیده و جواب داده شده . اگر از گزینه جستجو استفاده می کردین راحت به جواب می رسیدین .

Dolby Home Theater فقط با نصب درایور صدای داناود شده از لنوو قابل نصب هست

donkeyoxte
19-02-2014, 20:19
کسی هست یه آنتی ویروس قوی معرفی کنه که با ویندوز 8.1 جور باشه؟؟؟

hamidreza2010
19-02-2014, 23:54
کسی هست یه آنتی ویروس قوی معرفی کنه که با ویندوز 8.1 جور باشه؟؟؟

سلام
سئوالتون ربطی به این تاپیک نداره.میتونید توی تاپیک زیر مطرح کنید:

به هر حال اگه سیستم قوی دارید یا میخواید روی همین لپ تاپ نصب کنید کسپر و بیت عالی هستن

l36320
22-02-2014, 12:23
سلام دوستان
من درایور تاچ پد رو از سایت دانلود کردم اما نصب نمیشه
ویندوز 8.1 64 بیت

aliaboo
22-02-2014, 13:55
سلام
من ویندوز 8.1 نصب کردم اما تاچ پد هوشمند کار نمیکنه یعنی با دو انگشت کلیک راست نمیکنه و...

در سایت لنوو هم واسه دانلود نبود چیکار بکنم؟؟؟؟؟

m&arash
22-02-2014, 14:39
صفحه اول این تاپیک نگاه میکردی یا یک یک سرچ میزدی جوابت میگرفتی! موفق باشید

aliaboo
22-02-2014, 14:49
صفحه اول این تاپیک نگاه میکردی یا یک یک سرچ میزدی جوابت میگرفتی! موفق باشید

صفحه شماره چند؟؟؟؟؟؟

lionf3
22-02-2014, 15:42
صفحه شماره چند؟؟؟؟؟؟

دوستِ من بنده در صفحه اول در این باره توضیحاتی دادم :n01:
صفحه شماره یک
این هم لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

aliaboo
22-02-2014, 17:05
رفع مشکل نمایش Context Menu ( منوی حاصل از کلیک راست ) با 2 انگشت در درایور های Synaptics در ویندوز 8.1 :

1 - فایل زیر رو دانلود کنین .

سپس از حالت فشرده خارج کنین و اجراش کنین . به طور اتوماتیک نصب می شه . سپس در Tray Icons روی آیکون نرم افزار 2 بار کلیک کنین تا تنظیمات نرم افزار باز بشه .

در تب اول : تیک Start with Windows رو بزنین تا همزمان با شروع ویندوز اجرا بشه .

در تب دوم ( Scrolling ) : گزینه Scroll type رو روی Off قرار بدین .

در تب سوم ( Tapping ) : گزینه Two fingers رو روی Right button قرار بدین .

سپس Ok کنین . تمام شد !

سلام متاسفانه لینکی که واسه دانلود گذاشتین خراب هست ممنون میشم لینک صحیح واسه دانلود بذارین

lionf3
22-02-2014, 19:34
بفرما: دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اگر اشتباه نکنم همین برنامه باشه
در ضمن ممنون میشم از فونتِ مشکی با سایزِ معمولی استفاده کنید.

alionly
23-02-2014, 08:07
رفع مشکل نمایش Context Menu ( منوی حاصل از کلیک راست ) با 2 انگشت در درایور های Synaptics در ویندوز 8.1 :

1 - فایل زیر رو دانلود کنین .

سپس از حالت فشرده خارج کنین و اجراش کنین . به طور اتوماتیک نصب می شه . سپس در Tray Icons روی آیکون نرم افزار 2 بار کلیک کنین تا تنظیمات نرم افزار باز بشه .

در تب اول : تیک Start with Windows رو بزنین تا همزمان با شروع ویندوز اجرا بشه .

در تب دوم ( Scrolling ) : گزینه Scroll type رو روی Off قرار بدین .

در تب سوم ( Tapping ) : گزینه Two fingers رو روی Right button قرار بدین .

سپس Ok کنین . تمام شد !

میشه لطف کنی برای ویندوز 8 هم راهنمایی کنید؟ تا مشکل ما هشتی ها هم حل بشه.
راهنمای های زیادی شده مثل:نصب درایور ایسوس،و خیلی چزای دیگه.چیزی که خود لنوو گفته و عملی باشه رو میخوام.

7darvak
23-02-2014, 09:41
دوستان يه كمكي به من كنن
درايور گرافيك اينل رو از خود سايت اينتل دانلود كردم براي ويندوز8 64 الان نور صفحم كمه كم شده با هييييچ تنظيم ويندوزي هم درست نميشه ،الان هيچي نميبينم،پاكش هم كردم فايده نداشت راهنمايي لطفا
راستي دوستان ميدونن از طريق داس چطور ميشه نور صفحرو زياد كرد

Public Enemy
23-02-2014, 10:41
دوستان يه كمكي به من كنن
درايور گرافيك اينل رو از خود سايت اينتل دانلود كردم براي ويندوز8 64 الان نور صفحم كمه كم شده با هييييچ تنظيم ويندوزي هم درست نميشه ،الان هيچي نميبينم،پاكش هم كردم فايده نداشت راهنمايي لطفا

این سوال بارها پاسخ داده شده . حتی در صفحات اخیر ...

جستجو کنین به پاسخ مورد نظرتون می رسین ...

mohammad_203
23-02-2014, 11:20
دوستان يه كمكي به من كنن

دوست عزیز درایور رو از سایت لنوو دانلود کنید !!!!

7darvak
23-02-2014, 11:43
این سوال بارها پاسخ داده شده . حتی در صفحات اخیر ...

جستجو کنین به پاسخ مورد نظرتون می رسین ...

من كه خودم درستش كردم دوست عزيز ولي وقتي كسي همچين مشكلي داره بجاي 2خط نوشتن يك لينك بزاري بهتره... من ميگم بااين نور چيزي نميبينم شما ميخاي20 صفحه مطالعه كنم شايد باشه؟در ضمن من چنتا صفحرو بزور نگاه كردم

amiri1982
23-02-2014, 13:19
سلام دوستان
محمد هستم و تازه عضو فروم شما شدم.
به تازگی لب تاپ Z510 خریدم.
من 1.980.000 خریدم(Cor i 5 با 6 گیگ رم و 8 گیگ ssd و 1 ترا هم هارد) البته چون عازم کانادا هستم از دوستان اونجا آمار قیمتیشو که گرفتم واسم جالب بود که cori 7 با 8 گیگ رم و 8 گیگ ssd و 500 گیگ هارد با قابلیت چرخش 360 درجه و تاچ اسکرین(مدلشو نزده بود دقیقا) 799.99$ قیمت داده بود!
از دوستان میخواستم در مورد خاصیت elan یا همون تاچ پد این دستگاه بپرسم. اول اینکه دقیقا چیکار میکنه و دوم اینکه چطور باید فعالش کرد؟
ویندوز من 8 هستش.
بعد هم در مورد نرم افزار دالبی که من آخرین ورژنشو از خود سایت lenevo دانلود کردم و یه آیکن تو تسک بار ایجادشده که بازش که میکنم 3 حالت بازی و موزیک و فیلم داره و یکسری تنظیمات ولی هرچقدر تنظیماتو دست کاری میکنم تو صدای در حال پخش هیچ تغییر ایجاد نمیشه.
ممنون میشم در مورد نحوه تنظیمات این برنامه هم یه توضیحی بدین واسم.
خیلی خیلی از لطفتون سپاسگذارم

mohammad_203
23-02-2014, 13:38
سلام دوستان
من 1.980.000 خریدم(Cor i 5 با 6 گیگ رم و 8 گیگ ssd و 1 ترا هم هارد) البته چون عازم کانادا هستم از دوستان اونجا آمار قیمتیشو که گرفتم واسم جالب بود که cori 7 با 8 گیگ رم و 8 گیگ ssd و 500 گیگ هارد با قابلیت چرخش 360 درجه و تاچ اسکرین(مدلشو نزده بود دقیقا) 799.99$ قیمت داده بود!
از دوستان میخواستم در مورد خاصیت elan یا همون تاچ پد این دستگاه بپرسم. اول اینکه دقیقا چیکار میکنه و دوم اینکه چطور باید فعالش کرد؟
ویندوز من 8 هستش.
بعد هم در مورد نرم افزار دالبی که من آخرین ورژنشو از خود سایت lenevo دانلود کردم و یه آیکن تو تسک بار ایجادشده که بازش که میکنم 3 حالت بازی و موزیک و فیلم داره و یکسری تنظیمات ولی هرچقدر تنظیماتو دست کاری میکنم تو صدای در حال پخش هیچ تغییر ایجاد نمیشه.

سلام محمد آقا
لطفا سوالتون رو در انجمن مربوط به z510 بپرسین:

lionf3
23-02-2014, 15:37
من كه خودم درستش كردم دوست عزيز ولي وقتي كسي همچين مشكلي داره بجاي 2خط نوشتن يك لينك بزاري بهتره... من ميگم بااين نور چيزي نميبينم شما ميخاي20 صفحه مطالعه كنم شايد باشه؟در ضمن من چنتا صفحرو بزور نگاه كردم

دوستِ من شما برای چی جوش میاری؟!
بچه های این جا نه حقوق میگیرن نه موظف هستن که این کار رو بکنن
بلکه فقط از روی لطف و مرام و حس مسئولیت این کار رو انجام میدن!
شما باید تمام درایور هارو قبل از هرچیزی نصب کنید.

lionf3
23-02-2014, 15:39
سلام دوستان
ویندوز من 8 هستش.

تبریک میگم بهتون
در فرومِ‌ Z510 مطرح کنید

Public Enemy
23-02-2014, 18:39

اولا دوست عزیز مشکل شماست نه مشکل بنده !
آدم اگر مشکل داشته باشه ، 20 صفحه خوندن که سهله ، شاید مجبور شه 100 تومن خرج کنه ...

ثانیا اگر سایر افراد همون 20 صفحه رو می خوندند ، الان تاپیک نمی شد 580 صفحه !!!! با یه جستجوی ساده تو گوگل هم می شد به جواب رسید ...

95 % سوالات مربوط به Z500 بارها و بارها در همین تاپیک بحث شده . لطفا جستجو کنین .

سایر بحث ها هم نرم افزاری هستند و ارتباطی به Z500 ندارند

dvd2010
23-02-2014, 21:17
سلام.بعد چند وقت گفتم یه سلامی به دوستان کنم.دوستان بعد از 5ماه از خرید این لپ تاپ به شدتت ازش راضی هستم (4ماه مدام روشن بوده)البته به جز کیبورد و هاردش-اما چند نکته را می خواستم به کسایی که می خوان این لپتاپ را بگیرن گوشزد کنم1-بزرگترین مشکل این لپتاپ هاردش است کافیه یه فایل 50گیگ را بخواهید جابجا کنید کلا سیستم داون میشه باید منظر بشید تا کپی فایل به اتمام برسه(اگه پول دارید حتما یه SSDبخرید).2-کی بورد --اگر مهندس کامپیوتر و برنامه نویس هستید حتما یه کیبورد بگیرد چون کیبورد این لپتاپ به درد برنامه نویسی زیاد نمیخوره3-کیفیت تصویر --اگه واسه فیلم دیدن میخواهید لپتاپ بگیرید حتما لپتاپی بگیرید که فول اچ دی باشه.وگرنه از لحاظ تصویر مانند بقیه لپتاپهای اچ دی است البته نورش کمتر است. امیدوارم این تجربیات به درد دوستان بخوره.بای

نگارمن
23-02-2014, 22:37
سلام
چرا من نمیتونم ویندوزشو عوض کنم :n03: هرکاری میکنم از رو dvd راه اندازی نمیشه که عوضش کنم
اگه کسی باهاش کار کرده لطفا راهنمایی کنین

lionf3
23-02-2014, 22:48
سلام
چرا من نمیتونم ویندوزشو عوض کنم :n03: هرکاری میکنم از رو dvd راه اندازی نمیشه که عوضش کنم
اگه کسی باهاش کار کرده لطفا راهنمایی کنین

منظورتون اینه تو منوی بوت نمیره؟

نگارمن
23-02-2014, 22:51
n :n03: