PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کلـوپ Lenovo Z500

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26

lionf3
03-12-2013, 20:38
حرف دوست عزيزم رو تاييد ميكنم. :n16:اين مدل اصلا قابليت اينو نداره كه در كنار هارد خودش يك ssd هم نصب بشه. توي محصولات لنوو من فقط Y580 رو ديدم كه در كنار هارد يك SSD از نوع mSATA نصب ميشد. اگه احيانا بخوايم سر Z500 اين هارد SSD رو بذاريم بنظرم بايد درايو دي وي دي رو خارج كنيم و جاي اون بذاريم. در ضمن گول اين فروشنده هاي بي سوادم نخوريد. زماني كه من ميخواستم اين دستگاه رو بخرم از همون فروشنده ها ميپرسيدم بعضياشون اصلا نميدونستن mSATA چي هست. تو يه مغازه پايتخت هم رسما روي برگه قيمت دستگاه نوشته بود كه داره. ازشون كه پرسيدم خودشونم خبر نداشتن كه واقعيت داره يا نه:n02: .تو اين دستگاه باريك دو تاش با هم جا نميشه. خوش باشيد مراقب هم باشيد كه سرتون كلاه نره.

دقیقا همینطوره Y500 و Y510 هم این قابلیت هارو داره.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

MJNeghabi
04-12-2013, 09:56
دوستِ من ۱ترا میزانِ هارد هستش و ۸گیگ SSd میزانِ رم دستگاه هستش.
*Z500 اصلا قابلیتی بنام هیبریدی نداره و دوستان مراقب باشن به این بهونه الکی ۲۰۰-۳۰۰ تومن از دست ندن.

منم دقیقا نمی دونم ولی این آدرسو ببین یه چیزایی راجع به مدل هارد این لپ تاپ نوشته:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا شاید بیشتر چیزایی که گفته تبلیغاتی باشه ولی خب منظورم از هارد هیبرید این بود.

sanjan3000
04-12-2013, 12:21
سلام دوستان
کدام گارانتی رو پیشنهاد میدید ؟
ممنون از جواباتون

Переклад не
04-12-2013, 12:57
دوستان من تا الانش نتونستم از بلوتوث این استفاده کنم
شما چطور انجامش میدید؟

alicomx
04-12-2013, 15:32
از دوستان کسی میدونه این درایور هایی که نصب نشدن مال کدوم سخت افزار هستش من که همشو رو نصب کرده ام .

برای استفاده از بلوتوس باید روی علامتش تو گوشه پایینی ویندوز کلیک راست کنید و از اونجا add device رو بزنید و از اونجا گوشیتون رو اضافه می کنید و بعد از مای کامپیوتر مثل مرور معمولی تو گوشیتون میگردین و کپی و ... رو انجام میدین .

lionf3
04-12-2013, 15:48
منم دقیقا نمی دونم ولی این آدرسو ببین یه چیزایی راجع به مدل هارد این لپ تاپ نوشته:
حالا شاید بیشتر چیزایی که گفته تبلیغاتی باشه ولی خب منظورم از هارد هیبرید این بود.

هیبرید به معنی ۲ گانه بودن یا ۲ کاره بودن هستش و هارد هیبریدی هم یعنی همزمان یکطرفش HDD و طرف دیگرش SDD باشه
الان اون لینک تبلیغِ هاردی هست که من تعریف کردم و هیچ ربطی به Z500 نداره.

vampire_arak
04-12-2013, 18:19
دوستان من تا الانش نتونستم از بلوتوث این استفاده کنم
شما چطور انجامش میدید؟

منم هرکاری کردم نتونستم استفاده کنم.100 تا درایور واسش گرفتم جواب نداد:n27:
کلا بیخیال بلوتوس شدم
البته رو ویندوز 7 مشکلی نداشتم.از وقتی 8 و 8.1 نصب کردم کلا بلوتوس رو بوسیدم گذاشتم کنار

Переклад не
05-12-2013, 01:43
منم هرکاری کردم نتونستم استفاده کنم.100 تا درایور واسش گرفتم جواب نداد:n27:
کلا بیخیال بلوتوس شدم
البته رو ویندوز 7 مشکلی نداشتم.از وقتی 8 و 8.1 نصب کردم کلا بلوتوس رو بوسیدم گذاشتم کنار

من الان روش 7 64 بیت نصب کردم اما بلوتوثشو نتونستم راه بندازم

alicomx
05-12-2013, 13:10

شما گوشه ی پایین ویندوز علامت بلوتوس هست یا کلا تونسته ای درایورش رو نصب کنی یا هنوز نصب نکرده ای ؟ اگه آره که تو پست بالایی گفتم چه جور ازش استفاده کنی اگه نه از سایت لنوو بگیر راحت نصب کن. رو سیدیش مال 8 ه رو 7 نصب نمیشه .

Rezback
05-12-2013, 17:04
سلام دوستان یه سوال
سرعت انتقال فایل بین 2 تا درایو تو ویندوز 8 64 بیت چقدر باید باشه ماله من بیشتر از 20mb/s نمیشه که فکر کنم عجیبه!

lionf3
05-12-2013, 17:42
سلام دوستان یه سوال
سرعت انتقال فایل بین 2 تا درایو تو ویندوز 8 64 بیت چقدر باید باشه ماله من بیشتر از 20mb/s نمیشه که فکر کنم عجیبه!

برای من حدودِ ۴۰ مگ هستش(البته متغیرِ و بعضی وقتا هم به زور به ۲۰ مگ میرسه که فکر کنم به شرایط هارد بستگی داره(پر کار و کم کاری))

Public Enemy
05-12-2013, 19:34

دوست عزیز کلا آرم بلوتوث رو هم ندارین ؟ و یا آرم بلوتوث میاد ولی فایل ارسال/دریافت نمی شه .

اگر مشکلتون مشکل اول هست ، که اول درایور رو نصب کنین ، سپس به وسیله دکمه F7 اونو خاموش و روشن کنین.

و اگر نمی تونین فایل ارسال/دریافت کنین ( مشکل 90% کاربرا ) ، از پست زیر کمک بگیرین :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

vampire_arak
06-12-2013, 02:19
دوست عزیز کلا آرم بلوتوث رو هم ندارین ؟ و یا آرم بلوتوث میاد ولی فایل ارسال/دریافت نمی شه .

اگر مشکلتون مشکل اول هست ، که اول درایور رو نصب کنین ، سپس به وسیله دکمه F7 اونو خاموش و روشن کنین.

و اگر نمی تونین فایل ارسال/دریافت کنین ( مشکل 90% کاربرا ) ، از پست زیر کمک بگیرین :

من مشکل اول رو دارم درحالی که درایوربلوتوسم نصبه:n27:

love_notchange
06-12-2013, 20:15
سلام دوستان از وقتی به ویندوز 8.1 اپدیت کردم دو انگشتی روی تاچ پد میزنم راست کلیک نمیشه حتی ورژن جدیدم دانلود کردم فایده نداشت لطفا راهنمایی کنین ممنون از سایتوتن
حتی درایور ایسوس هم نصب کردم نشد(درابور که نصب کردم سرعت تاج پد اومد پایین)

mohammad_203
06-12-2013, 21:43
سلام دوستان از وقتی به ویندوز 8.1 اپدیت کردم دو انگشتی روی تاچ پد میزنم راست کلیک نمیشه حتی ورژن جدیدم دانلود کردم فایده نداشت لطفا راهنمایی کنین ممنون از سایتوتن

سلام
من هم همین مشکل رو داشتم و تو پست زیر توضیح دادم.البته سایت منبع هم لینکش هست.

love_notchange
06-12-2013, 22:58
سلام نشد محمد جان نشد که نشد حتی ریستارتم کردم نشد:|
نمیدونم چیکار کنم

drim_22
07-12-2013, 20:26
سلام دوستان.
فکر کنم تو همین تاپیک بود که خوندم لنوو ایرادهای زد 500 رو برطرف کرده و اون رو در قالب زد 510 عرضه کرده. z510 وارد ایران شده؟
امروز بعد از یکی دو ماهه دل دل کردن خواستم z500 رو بخرم، زنگ زدم که هماهنگ کنم با فروشنده ، سر رنگش به مشکل برخوردیم! (سفید میخواستم شکلاتی داشت)
ایشون هم فرموندن سفیدش خیلی کم پیدا میشه، اگه میخواید براتون z510 سفارش بدم تا بیارن! اون رنگ سفیدش هست.
قیمت z500 رو گفت 2.150 ، و z510 رو گفت 2.200 . (هر دو corei5 /6 / 1T)
نظرتون چیه؟ :n13:

drim_22
07-12-2013, 20:57
سی پی یو z510 رو زده HASWELL CoreI5 4200m
کسی اطلاعاتی در موردش داره؟ چه جوریاس؟
...........
وزنش رو زدن 2.2 کیلوگرم. واقعا؟ :n19:

blackkk
08-12-2013, 19:49
Man donbale i7 z510 ful hd key backlite hastam ama to hich saiti ni

alicomx
08-12-2013, 21:20
سی پی یو z510 رو زده HASWELL CoreI5 4200m
کسی اطلاعاتی در موردش داره؟ چه جوریاس؟
...........
وزنش رو زدن 2.2 کیلوگرم. واقعا؟ :n19:

اطلاعات کامل پردازنده ی core i5 4200m اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

drim_22
08-12-2013, 22:41
بالاخره هر چی بود بالاخره امروز خریدمش.یک z510 core i5 haswell 4200 m / 6/ 1t / 2g grapich geforce gt740 سفید با قیمت 2200وزنش فکر کنم همون 2.4 کیلوگرم هست و صفحه نمایشش مات هست.فقط یک سوال.به چند ساعت شارژ اولیه احتیاج داره? اصلا احتیاج داره?

parssis
08-12-2013, 23:32
نیازی به شارژ اولیه نیست ، سرد بودن آداپتور لپ تاپ شاهدی بر این مدعا هست :d
یعنی خودش اتومات بعد از این که شارژ شد دیگه از مدار خارج میشه و کار نمیکنه که داغ بشه ...

drim_22
09-12-2013, 17:49
سلام دوستان.
امروز لپ تاپ رو افتتاح کردم اعصابم خورد شد!
صبح باهاش به اینترنت وصل شدم، الان wifi رو پیدا می کنه، اکانت وی پی ان هم وصل میشه اما اطلاعاتی جابجا نمیشه. (کنار علامت wifi هم میزنه no internet access ! ) اعصابمون خورد شد!

Energy management رو نصب کردم اما شبیه عکس تو پست دوم نیست و اون گزینه مربوط به باطری رو هم نمی تونه پیدا کنم :(((

میخوام برای حل احتمالی مشکلات ویندوزم رو عوض کنم چون از همین الان مشخصه که افتضاحه! کدوم نسخه ویندوز 8 رو بخرم؟ :/

blue*sky
09-12-2013, 17:56
بالاخره هر چی بود بالاخره امروز خریدمش.یک z510 core i5 haswell 4200 m / 6/ 1t / 2g grapich geforce gt740 سفید با قیمت 2200وزنش فکر کنم همون 2.4 کیلوگرم هست و صفحه نمایشش مات هست.فقط یک سوال.به چند ساعت شارژ اولیه احتیاج داره? اصلا احتیاج داره?

سلام دوست عزيز
واقعا صفحه نمايش Z510 مات هست ؟؟

آخه من از هر جا پرسيدم گفتن با اينكه برامون نيومده و خودمون نديديم ولي مثه Z500 براق هستش

drim_22
09-12-2013, 18:03
سلام دوست عزيز
واقعا صفحه نمايش Z510 مات هست ؟؟

آخه من از هر جا پرسيدم گفتن با اينكه برامون نيومده و خودمون نديديم ولي مثه Z500 براق هستش

سلام.
بله
اگر چه کیفیت تصویر در زوایای مختلف در حد همون z500 هست اما صفحه نمایشش مات هست. براق نیست.

blackkk
09-12-2013, 18:31
سلام دوستان. امروز لپ تاپ رو افتتاح کردم اعصابم خورد شد!صبح باهاش به اینترنت وصل شدم، الان wifi رو پیدا می کنه، اکانت وی پی ان هم وصل میشه اما اطلاعاتی جابجا نمیشه. (کنار علامت wifi هم میزنه no internet access ! ) اعصابمون خورد شد!Energy management رو نصب کردم اما شبیه عکس تو پست دوم نیست و اون گزینه مربوط به باطری رو هم نمی تونه پیدا کنم :(((میخوام برای حل احتمالی مشکلات ویندوزم رو عوض کنم چون از همین الان مشخصه که افتضاحه! کدوم نسخه ویندوز 8 رو بخرم؟ :/سلام منم میخوام همین مدلو با کانفیک کرای ‏7‏ و فول اچ دی بگیرم در ضمن مال شما کیبورد بکلایت داره یا نه ‏..در کل به نظرت بگیرمش یا نه ‏؟

love_notchange
09-12-2013, 19:39

من هنوز تو کف درست کردن این موندماااااا کسی نیست یه کمک به من بکنه جبران میکنم:n24::n12::n09:

lionf3
09-12-2013, 20:10
من هنوز تو کف درست کردن این موندماااااا کسی نیست یه کمک به من بکنه جبران میکنم:n24::n12::n09:

شما درایور تاچ پدِ اسوس رو هم امتحان کردین و جواب نداد؟

drim_22
10-12-2013, 00:59
سلام منم میخوام همین مدلو با کانفیک کرای ‏7‏ و فول اچ دی بگیرم در ضمن مال شما کیبورد بکلایت داره یا نه ‏..در کل به نظرت بگیرمش یا نه ‏؟

سلام.
آره. از من بک لایت داره.
نمی تونم نظر درست و قابل اعتمادی بدم چون من تازه خریدمش. اما در کل و در حد همین چند ساعت کار کردن که خوب به نظر میاد. حداقل من الان دارم از کار باهاش لذت می برم :n02:

drim_22
10-12-2013, 01:01
energy manager من این شکلی هست!

مثل عکس تو پست دوم نیست. گزینه باطری رو هم نمی تونم پیدا کنم. کمک! :)

blackkk
10-12-2013, 03:07
داداش کیفیت تصویرش چطوره رنگها زنده و خوب هستن یا نه؟واسه فیلم دیدن خوبه ‏؟ ارزش داره فول اچ تی شو بگیرم یا همون اچ دی خوبه ؟ تاچپتش سریع و روان هست ‏؟ ‏ کیفیت و قوی بودن صداش چطوره ‏؟به نظرت صفجه نمایش مات چشم رو اذیت نمیکنه ‏؟ احه یه عکس از این لپ تاپ با صفحه نمایش مات تو یه سایت ‏ گذاشته بودن بیرون زیر نور بود عکس رو که میدیدم چشام اذیت میشد چه برسه لپ تاپ روبه روم باشه البته من نمیخوام تو بیرون و زیر نور استفاده کنم. به نظر خودت براق خوب نیس ‏؟روش بازی تست کردی یا نه هنوز ‏؟ در ضمن داغ کردنش چه جوریه گرماش زود جس میشه یا نه ‏؟

mohammad_203
10-12-2013, 09:32
energy manager من این شکلی هست!

مثل عکس تو پست دوم نیست. گزینه باطری رو هم نمی تونم پیدا کنم. کمک! :)

شما همه قسمت های برنامه رو چک کردید؟! مثلا قسمت Top power consumption یا قسمت settings !!!
(امکان داره از بقیه قسمت ها هم اسکرین شات تهیه کنید)

lionf3
10-12-2013, 13:32
دوستِ من drim_22 شما ویندوزت ۸ هست یا ۸.۱؟
انرژی منیجمنت نظر من رو جلب کرد. اینترفیس جالبی داره.

love_notchange
10-12-2013, 14:40
شما درایور تاچ پدِ اسوس رو هم امتحان کردین و جواب نداد؟
سلام داش یه لطف کن برام لینک دانلود درایور ایسوس رو بزار اگه زحمتی نمیشه

drim_22
10-12-2013, 16:18
داداش کیفیت تصویرش چطوره رنگها زنده و خوب هستن یا نه؟واسه فیلم دیدن خوبه ‏؟ ارزش داره فول اچ تی شو بگیرم یا همون اچ دی خوبه ؟ تاچپتش سریع و روان هست ‏؟ ‏ کیفیت و قوی بودن صداش چطوره ‏؟به نظرت صفجه نمایش مات چشم رو اذیت نمیکنه ‏؟ احه یه عکس از این لپ تاپ با صفحه نمایش مات تو یه سایت ‏ گذاشته بودن بیرون زیر نور بود عکس رو که میدیدم چشام اذیت میشد چه برسه لپ تاپ روبه روم باشه البته من نمیخوام تو بیرون و زیر نور استفاده کنم. به نظر خودت براق خوب نیس ‏؟روش بازی تست کردی یا نه هنوز ‏؟ در ضمن داغ کردنش چه جوریه گرماش زود جس میشه یا نه ‏؟

همه چیز فعلا راضی کننده به نظر میاد. از کیفیت تصویر گرفته تا پد و صفحه کلید و سیستم تهویه و خنک کننده و ...
زیر نور تستش نکردم اما فکر نکنم اذیت کنه یا حداقل اینکه بیشتر از براق اذیت کنه، چون اون نور رو انعکاس میده این نه.

در مورد افزایش دما، من دیشب از 7 تا 2 بعد از نیمه شب باهاش در حال انجام کارهای سبک بودم (اول نصب ویندوز و درایورهاش و بعدشم اینترنت) فکر کنم دماش 5-6 درجه و حداکثر 10 درجه فرق کرد.

drim_22
10-12-2013, 16:28
شما همه قسمت های برنامه رو چک کردید؟! مثلا قسمت Top power consumption یا قسمت settings !!!
(امکان داره از بقیه قسمت ها هم اسکرین شات تهیه کنید)

شات از دو قسمتی که فرمودید. من که نمی تونم پیدا کنم :(

drim_22
10-12-2013, 16:29
دوستِ من drim_22 شما ویندوزت ۸ هست یا ۸.۱؟
انرژی منیجمنت نظر من رو جلب کرد. اینترفیس جالبی داره.

ویندوز 8.1 هست و نسخه درایور 1.0.0.28

ms368
10-12-2013, 18:17
سلام دوستان
روکش نایلنی روی تاچ پد من به اندازه یه عدس کنده شده و من میترسم اگه همش کنده شه رنگ تاچ پد بعد از مدتی تغییر کنه و زشت شه ( معلوم نیست که روکش داره و اگه با ناخن تیز خط بکشی روی تاچ پد معلوم میشه )
روکش نایلنی مهمه ؟ و اگه کنده شه رنگ تاچ پپد نمیره ؟
گارانتی این جور چیزا رو قبول میکنه ؟

ممنون

lionf3
10-12-2013, 18:38
سلام دوستان
روکش نایلنی روی تاچ پد من به اندازه یه عدس کنده شده و من میترسم اگه همش کنده شه رنگ تاچ پد بعد از مدتی تغییر کنه و زشت شه ( معلوم نیست که روکش داره و اگه با ناخن تیز خط بکشی روی تاچ پد معلوم میشه )
روکش نایلنی مهمه ؟ و اگه کنده شه رنگ تاچ پپد نمیره ؟
گارانتی این جور چیزا رو قبول میکنه ؟

ممنون

والا من که ۱ سالِ دارم استفاده میکنم(۱۰ ماه و ۲۰-۳۰ روز)اما تغییر رنگی ندیدم همون شبِ اول هم برچسب های کل دستگاه رو کندم.

ms368
10-12-2013, 18:47
والا من که ۱ سالِ دارم استفاده میکنم(۱۰ ماه و ۲۰-۳۰ روز)اما تغییر رنگی ندیدم همون شبِ اول هم برچسب های کل دستگاه رو کندم.

نه این بر چسبی نیست که بشه به راحتی کندش و یه جورایی باید روش باشه تا سطح لغزندگیش با کیفیت باشه
یعنی شما روکش تاچ پد رو کندید ؟
مطمئنید ؟
آخه جوری نیست که بشه متوجه بشید که روکش داره

lionf3
10-12-2013, 19:05
سلام داش یه لطف کن برام لینک دانلود درایور ایسوس رو بزار اگه زحمتی نمیشه

اینم لینک:

lionf3
10-12-2013, 19:08
نه این بر چسبی نیست که بشه به راحتی کندش و یه جورایی باید روش باشه تا سطح لغزندگیش با کیفیت باشه
یعنی شما روکش تاچ پد رو کندید ؟
مطمئنید ؟
آخه جوری نیست که بشه متوجه بشید که روکش داره

والا من اون شب که خرید برچسب دورِ صفحه نمایش،پشتِ دستگاه رو کندم حالا شاید اشتباه کردم و منظورِ من زرورقی هستش که برا جلوگیری از آسیب دیدگی تو حمل و نقل میچسبونن
و هیچ لایه‌ی اصلی‌ای از رو تاچ پد نکندم اما الان که با ناخن رو گوشه هاش میکشم میبینم که برچسبی روش نداره؟!

ms368
10-12-2013, 19:33
والا من اون شب که خرید برچسب دورِ صفحه نمایش،پشتِ دستگاه رو کندم حالا شاید اشتباه کردم و منظورِ من زرورقی هستش که برا جلوگیری از آسیب دیدگی تو حمل و نقل میچسبونن
و هیچ لایه‌ی اصلی‌ای از رو تاچ پد نکندم اما الان که با ناخن رو گوشه هاش میکشم میبینم که برچسبی روش نداره؟!

اگه با ناخن تیز بکشی روش ( شبیه کندن جیوه کارت شارژ ) میفهمی چی میگم
کلا تاچ پد من اگه از بقل نگاش کنی رنگش برگشته و یکم زرد مانند شده ( کارم نویسندگیه و کلا با تاچ پد و کیبورد زیاد کار میکنم ) ولی این لایه رو امروز دیدم که میخواستم تمیزش کنم و اشتباهی با ناخن این کارو کردم و این لایه به اندازه یه عدس کنده شد و الان زیر دستم احساس زبری میکنم و اصلا جالب نیست

atiiii
10-12-2013, 19:33
سلام
یه برنامه میخوام برای افزایش صدا . چون صدای خود z500 خیلی زیاد نیست
ممنون

atiiii
10-12-2013, 19:47
دوستان این تنظیمات بلوتوث چطوریه؟
بلوتوث رو روشن میکنم ولی نه میتونه فایل بفرسته نه دستگاه دیگه ای میتونه پیداش کنه

mohammad_203
10-12-2013, 21:20

سلام این برنامه که نصب کردید رو من پیدا نکردم تو سایت خود لنوو !!!

شما عکس زیر رو ببینید .تمام درایور های مربوط به مدیریت انرژی اینا هستند و شما باید نسخه متناسب با سیستم عاملتون رو دانلود کنید و نصب کنید. این کار رو انجام بدید شاید درست شه.در ضمن ورژنی که گفتید ، 1.0.0.28 ، اصلا تو هیچ درایوری همچین ورژنی ندیدم!!!
سایت لنوو برای دانلود درایور :

mohammad_203
10-12-2013, 21:30

اصلا حواسم نبود شما مدل z510 خریدید.
برنامه رو درست نصب کردید.البته می تونید برنامه مربوط به مدل z500 رو هم دانلود و نصب کنید .احتمال داره درست کار کنه(البته شاید اصلا نصب هم نشه!! )
در مورد عکس مود conservation mode برای چی هست؟! ( در قسمت Help نگاهی بندازید ، احتمالا قسمت مربوطه رو پیدا می کنید.تو help صددرصد توضیح داده)

drim_22
10-12-2013, 21:34
محتوا حذف شد :n01:

drim_22
10-12-2013, 21:38
اصلا حواسم نبود شما مدل z510 خریدید.
برنامه رو درست نصب کردید.البته می تونید برنامه مربوط به مدل z500 رو هم دانلود و نصب کنید .احتمال داره درست کار کنه(البته شاید اصلا نصب هم نشه!! )
در مورد عکس مود conservation mode برای چی هست؟! ( در قسمت Help نگاهی بندازید ، احتمالا قسمت مربوطه رو پیدا می کنید.تو help صددرصد توضیح داده)

فکرکنم همین conversation mode باشه.
موس رو که می برم روش توضیحش اینه : when enabled , the battery will stay charched at 55-60%
همین گزینه س آیا؟ :n27:

drim_22
10-12-2013, 21:48
دو تا مشکل، وقتی میخوام فایل رو حذف کنم ، همین که کلید حذف رو میزنم فایل میره تو recycle bin بدون yes , no زدنی. فلش هم که وصل می کنم همینجوری الکی منو رو کامل باز میکنه! چرا؟ چیکار کنم درست شه؟

پدم مولتی تاچ عمل نمی کنه؟ اون درایور ایسوس این مشکل رو حل می کنه یا فقط برای دو انگشتی و راست کلیکه؟

mohammad_203
10-12-2013, 21:55
فکرکنم همین conversation mode باشه.
موس رو که می برم روش توضیحش اینه : when enabled , the battery will stay charched at 55-60%
همین گزینه س آیا؟ :n27:

بله به احتمال 99% باید همین باشه !

mohammad_203
10-12-2013, 22:04
وقتی میخوام فایل رو حذف کنم ، همین که کلید حذف رو میزنم فایل میره تو recycle bin بدون yes , no زدنی

تصویر گویاست ! (روی سطل آشغال ! کلیک راست کنید و پروپرتیس رو انتخاب کنید ! )

m.m_umz
11-12-2013, 02:31
سلام.دوستان میخواستم ببینم که آیا z500تاچ پد هوشمند داره؟اگه داره مشخصاتش چیه(یعنی چی کار باید کنم تا متوجه این قضیه بشم)؟
اگر هم نیاز به نصب درایور خاصی هستش اگه امکان داره اون رو برام قرار بدین.ممنون

P@rtex
11-12-2013, 15:26
یه مدتی نبودم چقدر پست خورده تاپیک !
په خبره !؟ چه کرده z500 !! :n05:

Public Enemy
11-12-2013, 16:02
سلام.دوستان میخواستم ببینم که آیا z500تاچ پد هوشمند داره؟اگه داره مشخصاتش چیه(یعنی چی کار باید کنم تا متوجه این قضیه بشم)؟
اگر هم نیاز به نصب درایور خاصی هستش اگه امکان داره اون رو برام قرار بدین.ممنون

دوست عزیز منظورتون multi touch هست ؟

در این صورت بله . مالتی تاچ هست .

ولی اگر منظورتون Smart gesture هست ، باید بگم که نام کاملش Asus smart gesture هست که یه نرم افزار برای فعال سازی قابلیت های مالتی تاچ لپ تاپ های Asus هست و اسم Smart gesture صرفا یه اسم تجاریه .

love_notchange
11-12-2013, 20:16

drim_22
12-12-2013, 01:21
از کجا می تونم اطلاعات کامل درمورد سخت افزار رو در بیارم؟
مثلا اینکه گرافیک 740 هست یا نه و ...

ویرایش: پیدا شد!

m.m_umz
12-12-2013, 02:50
دوست عزیز منظورتون multi touch هست ؟

در این صورت بله . مالتی تاچ هست .

ولی اگر منظورتون Smart gesture هست ، باید بگم که نام کاملش Asus smart gesture هست که یه نرم افزار برای فعال سازی قابلیت های مالتی تاچ لپ تاپ های Asus هست و اسم Smart gesture صرفا یه اسم تجاریه .

دوست عزیز خب همین مالتی تاچ یعنی چی؟
چی کار میکنه که تاچ پدای دیگه نمبکنه؟
مال من که کار خاصی انجام نمیده...چی کار باید انجام بدم!از کجا باید بفهمم که درایورش نصبه؟

alionly
12-12-2013, 08:22
سلام
منم وقتی از lan استفاده می کنم و بعد که میرم با توجه به موقعیتم از wifi استفاده کنم همن اتفاق می افته.یعنی wifi میشناسه اما می نویسه اینترنت در دسترس نیست.ویندوزم 8 هستش و نتونستم چارش رو پیدا کنم فقط وقتی lan رو وصل می کنم و خارجش می کنم و بعد از wifi استفاده می کنم جواب میده

alionly
12-12-2013, 08:25
سلام دوستان.
امروز لپ تاپ رو افتتاح کردم اعصابم خورد شد!
صبح باهاش به اینترنت وصل شدم، الان wifi رو پیدا می کنه، اکانت وی پی ان هم وصل میشه اما اطلاعاتی جابجا نمیشه. (کنار علامت wifi هم میزنه no internet access ! ) اعصابمون خورد شد!

Energy management رو نصب کردم اما شبیه عکس تو پست دوم نیست و اون گزینه مربوط به باطری رو هم نمی تونه پیدا کنم :(((

میخوام برای حل احتمالی مشکلات ویندوزم رو عوض کنم چون از همین الان مشخصه که افتضاحه! کدوم نسخه ویندوز 8 رو بخرم؟ :/

سلام
منم وقتی از lan استفاده می کنم و بعد که میرم با توجه به موقعیتم از wifi استفاده کنم همن اتفاق می افته.یعنی wifi میشناسه اما می نویسه اینترنت در دسترس نیست.ویندوزم 8 هستش و نتونستم چارش رو پیدا کنم فقط وقتی lan رو وصل می کنم و خارجش می کنم و بعد از wifi استفاده می کنم جواب میده

drim_22
12-12-2013, 18:24
سلام.
تو device manager برای گرافیک علاوه بر geforce gt740 یک intel hd دیگه هم وجود داره. چرا؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

afshin b
12-12-2013, 18:51
سلام.
تو device manager برای گرافیک علاوه بر geforce gt740 یک intel hd دیگه هم وجود داره. چرا؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
خود پردازنده هم یک گرافیک ضعبفتر داره. برای کارهای عادی از اون استفاده میشه تا مصرف و دمای لپتاپ کم بشه.

BlackSound
13-12-2013, 07:10
دوستانی که z500یا z510دارن میگن کیبورد این لپ تاپ ضعیفه برای تایپ طولانی مدت ساخته نشده منم با توجه به اینکه زیاد با کیبورد سرو کار دارم واسه برنامه نویسی میگن مناسب نیس ..در ضمن چند نفر گفتن بدنه ضعیفی هم داره واسه حمل و نقل هم مناسب نیس البته z510نسبت به z500یه کمی نازک شده. من اینz510 رو هم واسه دانشگاه میخواستم هم خونه..آیا واقعا اینجوریه ؟ اگه این جوری باشه با اینکه زیاد اژش خوشم نمیاد اما باید thinkpad e531رو بگیرم.یه نکته دیگه با توجه به اینکه صفحه نمایشz510مات هست میگن صفحه براق رنگ ها رو عمیقتر و تصویر رو به مراتب با کیفیت تر از مات نشون میده مزایای صفحه مات هم بیرون نور رو منعکس نمیده معایبشم کیفیت تصویر پایینی داره و فک کنم چشم رو هم اذیت میکنه کلا این موضوع هم صحت داره یا نه ؟

mika90
13-12-2013, 16:20
دوستانی که z500یا z510دارن میگن کیبورد این لپ تاپ ضعیفه برای تایپ طولانی مدت ساخته نشده منم با توجه به اینکه زیاد با کیبورد سرو کار دارم واسه برنامه نویسی میگن مناسب نیس ..در ضمن چند نفر گفتن بدنه ضعیفی هم داره واسه حمل و نقل هم مناسب نیس البته z510نسبت به z500یه کمی نازک شده. من اینz510 رو هم واسه دانشگاه میخواستم هم خونه..آیا واقعا اینجوریه ؟ اگه این جوری باشه با اینکه زیاد اژش خوشم نمیاد اما باید thinkpad e531رو بگیرم.یه نکته دیگه با توجه به اینکه صفحه نمایشz510مات هست میگن صفحه براق رنگ ها رو عمیقتر و تصویر رو به مراتب با کیفیت تر از مات نشون میده مزایای صفحه مات هم بیرون نور رو منعکس نمیده معایبشم کیفیت تصویر پایینی داره و فک کنم چشم رو هم اذیت میکنه کلا این موضوع هم صحت داره یا نه ؟

درسته کیبورد z500 برای تایپ طولانی مدت اذیت میکنه ولی z510 رو خبر ندارم
اتفاقا صفحه مات خیلی بهتره من اگه جای شما بودم z510 میگرفتم:n01:

alieh mirzayi
13-12-2013, 19:48
سلام دوستان.
منم تازه این لپ تاپ رو گرفتم اما متوجه شدم وقتی باطری اش پر میشه LED اش سبز نمیشه.فکر می کنید مشکل از کجا باشه.آخه من شنیدم بهتره وقتی که لپ تاپ خاموشه شارژ بشه.بدون سبز شدن LED من از کجا بفهمم باطری فول شده

lionf3
13-12-2013, 20:24
سلام دوستان.
منم تازه این لپ تاپ رو گرفتم اما متوجه شدم وقتی باطری اش پر میشه LED اش سبز نمیشه.فکر می کنید مشکل از کجا باشه.آخه من شنیدم بهتره وقتی که لپ تاپ خاموشه شارژ بشه.بدون سبز شدن LED من از کجا بفهمم باطری فول شده

دوستِ من این لپتاپ دو تا LED داره که هردو فقط رنگ های سفید و نارنجی رو نشون میدن معمولا وقتی باطری کم بشه چراغش نارنجی میشه و وقتی به حدِ وسط شارژ برسه(۵۰-۶۰٪) چراغش سفید میشه
و تقریبا راهی برا این نیست که بفهمیم فول شده یا نه.

lionf3
13-12-2013, 20:29

کیبورد Z500 به هیچ عنوان بد نیست اما عالی هم نیست و تو ریویو های معتبر نمره خوب رو گرفته.
میخواستم اول بهتون یه کیبورد وایرلس جدا پیشنهاد بدم اما با توجه به جابجایی و اهمیت وزن به دردتون نمیخوره.
صفحه نمایش هم من که راضیم البته اکثر اوقات فیلم رو باهاش تو TV Fhd میبینم اما از نظر وبگردی و کارهای مدِ نظر شما خوبه
در ضمن Z510 هم گزینه خوبیه هرچند نمیدونم چقدر تفاوت قیمت داره با Z500

narnia1363
13-12-2013, 22:09
سلام ذوستان
2 تا usbسمت راست لپ تاپ من از کار افتادن و جواب نمیده
جکار کنم

anastasi
14-12-2013, 07:21
سلام
دوستان من تمام صفحاتو خوندم. میشه یکم بیشتر در مورد z510 بیشتر بنویسید؟؟؟ در مورد تفاوتهاش با z500?
و اینکه نسبت به زد500 بهتر شده یا نه؟؟؟ چون میخام بخرم بینشون دودل موندم؟؟
یه ریویوی خوب از زد510 بزارین با تشکر؟؟؟

BlackSound
14-12-2013, 07:58
کیبورد Z500 به هیچ عنوان بد نیست اما عالی هم نیست و تو ریویو های معتبر نمره خوب رو گرفته.میخواستم اول بهتون یه کیبورد وایرلس جدا پیشنهاد بدم اما با توجه به جابجایی و اهمیت وزن به دردتون نمیخوره.صفحه نمایش هم من که راضیم البته اکثر اوقات فیلم رو باهاش تو TV Fhd میبینم اما از نظر وبگردی و کارهای مدِ نظر شما خوبهدر ضمن Z510 هم گزینه خوبیه هرچند نمیدونم چقدر تفاوت قیمت داره با Z500حالا اگه فقط تو خونه استفاده میکردم میتونستم به قول تو با یه کیبورد دیگه کار کنم اما چون دانشگاه هم میبرمش و با توجه به اینکه بدنه ی ضعیفی میگن داره فک کنم مناسب من نباشه.پس با این حساب باید قید ‏510رو بزنم تینکپد531رو بگیرم که اینم از لحاظ مقاومت خوبه اما صدا و گرافیک و دیزاین ضعیفی داره ‏:‏|‏

Mesoud
14-12-2013, 18:48
سلام. دوستان من z500 رو دو ماهی هست گرفتم .ویندوز سون روشه. منتهی مصرف باطریش خیلی شدیده. یعنی اگه یک ساعت جواب بده هنر کرده . مشکل چیه به نظرتون؟

lionf3
14-12-2013, 22:14
سلام. دوستان من z500 رو دو ماهی هست گرفتم .ویندوز سون روشه. منتهی مصرف باطریش خیلی شدیده. یعنی اگه یک ساعت جواب بده هنر کرده . مشکل چیه به نظرتون؟

شما بایوس رو آپدیت کردین؟

Mesoud
14-12-2013, 23:26
شما بایوس رو آپدیت کردین؟

من همون موقع آخرین آپدیت ها رو گرفتم از سایت لنوو. از اولش هم شارژدهیش همینجوری بود. کسپر سکای پیور دارم ممکنه مرتبط باشه به این؟

stepheno_1919
15-12-2013, 09:49
سلام دوستان.

دو تا LED داره. سفید و نارنجی. اگه شارژ زیر 20% باشه نارنجی روشنه. اگه حین شارژ به بالاتر از 20 و پایین تر از 80% بشه سفید چشمک زنه. اگه به بالای 80 برسه سفیدش ثابت میشه. بدیش اینه که از 80 به بعد اگه فول بشه متوجه نمیشی. معمولا باتری خالی تو 1 ساعت و 50 تا 2 ساعت باید شارژ بشه. توصیه ای که دارم اینه که نذارید باتری زیاد تر از 2 تا 2:15 ساعت تو شارژ باشه(از صفر تا فول شارژ شدن) چون خیلی به باتری آسیب میرسونه. از اونطرف هم نذارید شارژ به صفر برسه . به 10% که رسید شارژر رو وصل کنید. :n01:

narnia1363
15-12-2013, 13:13
سلام
دوستان چند روزیه دو تا ازusbهای من از کار افتاده در حالیکه وقتی موس رو به این 2 تا usb لپ تاپ وصل میکنم روشن میشه ویا حتی وقتی موبایل رو هم باکابل وصل میکنم شارژ میشه
من احتمال دادم از ویندوز باشه پس restoreکردم ولی باز هم درست نشد و حتی از چند تا راه حل که با ورود به divce manager و یا power mangment هم انجام میشد برای رفع مشکل انجام دادم ولی باز هم خبری نیست
اگه میشه راهنمایی کنید
مرسی

mohammad_203
15-12-2013, 13:19
سلام
دوستان چند روزیه دو تا ازusbهای من از کار افتاده در حالیکه وقتی موس رو به این 2 تا usb لپ تاپ وصل میکنم روشن میشه ویا حتی وقتی موبایل رو هم باکابل وصل میکنم شارژ میشه
من احتمال دادم از ویندوز باشه پس restoreکردم ولی باز هم درست نشد و حتی از چند تا راه حل که با ورود به divce manager و یا power mangment هم انجام میشد برای رفع مشکل انجام دادم ولی باز هم خبری نیست
اگه میشه راهنمایی کنید
مرسی

سلام
اگه نصب مجدد ویندوز براتون مقدور هست ،دوباره ویندوز نصب کنید. این گزینه آخرین راه حل محسوب میشه البته!

narnia1363
15-12-2013, 15:22
سلام
اگه نصب مجدد ویندوز براتون مقدور هست ،دوباره ویندوز نصب کنید. این گزینه آخرین راه حل محسوب میشه البته!
مرسی
اگه بقیه دوستان هم نظر بدن ممنون میشم البته راه حلی بغیر از نصب دوباره ویندوز

aziz.m
15-12-2013, 16:19
سلام دوستان يه مشاوره براي خريد ميخوام من گيم زياد ميزنم مدلي تو بازار هست كه از اين قوي تر باشه با همين حدود قيمت

alpachino2012
15-12-2013, 16:27
سلام دوستان z510 هم اومد فکر کنم این تایپیک باید دیگه بسته شه ...مثل این که لنوو یه سری از ایرادات اساسی z500 رو توش برطرف کرده ..صفحه نمایش مات با رو شنایی 300 cd/m2که روشناییش نسبت به z500 تقریبا 1.8 برابر شده ...استفاده از سی پی یو هاسول 4200mکه با عث شده حرارتشو کنترل کنه و تو بیش ترین بارگزاری به 45 درجه برسه .. در صورتی که توz500 در حالت معمولی این دما رو داشتیم و تو بازی دما حتی به 70 درجه هم میرسید ....فکر کنم دیگه واقعا عالی شده باشه...

lionf3
15-12-2013, 16:52
سلام دوستان z510 هم اومد فکر کنم این تایپیک باید دیگه بسته شه ...مثل این که لنوو یه سری از ایرادات اساسی z500 رو توش برطرف کرده ..صفحه نمایش مات با رو شنایی 300 cd/m2که روشناییش نسبت به z500 تقریبا 1.8 برابر شده ...استفاده از سی پی یو هاسول 4200mکه با عث شده حرارتشو کنترل کنه و تو بیش ترین بارگزاری به 45 درجه برسه .. در صورتی که توz500 در حالت معمولی این دما رو داشتیم و تو بازی دما حتی به 70 درجه هم میرسید ....فکر کنم دیگه واقعا عالی شده باشه...

حالا چرا تایپک بسته شه؟!

Public Enemy
15-12-2013, 19:20

اون مدلی که وارد ایران شده از صفحه نمایش مات با رزولوشن 1366x768 همانند Z500 هستش . در صورتی که اونی که شما دیدین مدل FHD بوده . در ضمن مدل FHD هم همچنان مشکل کنتراست تصویر داره !!!! ( طبق گفته Notebookcheck )

در ضمن اونی که شما دیدین 40 درجه بوده دمای بدنه بوده نه پردازنده !!!!!!! حداکثر دمای پردازنده در Z500 ، با توجه به تست های notebookcheck برابر 90 درجه و در Z510 برابر 87 درجه بوده !!!!!!!!

با توجه به مات بودن مشکل صفحه نمایش های مات در کنتراست تصویر نسبت به صفحه نمایش های Glossy و همچنین عدم تعبیه Keyboard backlit در مدل Z510 وارد شده در ایران ، به نظر من به صرفه نمیاد برین Z510 بخرین .

فقط 3 عامل می تونه باعث این شه که برین Z510 بخرین :

1 - خوش شانس باشین مدل FHD این لپ تاپ گیرتون بیاد
2- عشق داشتن قطعات بروز تر رو داشته باشین ( تنها قطعه به روزشم همون پردازندست )
3 - بخواین توی فضای باز از این لپ تاپ استفاده کنین

drim_22
15-12-2013, 19:33
سلام.
وقتی میخوام عکس رو با app خود ویندوز باز کنم ارور میده COM surrogate has stopped working
این مشکل برمیگرده به ویندوز یا مشکل از جای دیگه اس؟

- با هر بار خاموش و روشن کردن لپ تاپ باید تنظیمات energy manager رو از اول وارد کنم تا باطری شروع به شارژ شدن نکنه. نمیشه کاری کرد تنظیمات رو پس از روشن خاموش کردن حفظ کنه؟

drim_22
15-12-2013, 19:56
اون مدلی که وارد ایران شده از صفحه نمایش مات با رزولوشن 1366x768 همانند Z500 هستش . در صورتی که اونی که شما دیدین مدل FHD بوده . در ضمن مدل FHD هم همچنان مشکل کنتراست تصویر داره !!!! ( طبق گفته Notebookcheck )

در ضمن اونی که شما دیدین 40 درجه بوده دمای بدنه بوده نه پردازنده !!!!!!! حداکثر دمای پردازنده در Z500 ، با توجه به تست های notebookcheck برابر 90 درجه و در Z510 برابر 87 درجه بوده !!!!!!!!

با توجه به مات بودن مشکل صفحه نمایش های مات در کنتراست تصویر نسبت به صفحه نمایش های Glossy و همچنین عدم تعبیه Keyboard backlit در مدل Z510 وارد شده در ایران ، به نظر من به صرفه نمیاد برین Z510 بخرین .

فقط 3 عامل می تونه باعث این شه که برین Z510 بخرین :

1 - خوش شانس باشین مدل FHD این لپ تاپ گیرتون بیاد
2- عشق داشتن قطعات بروز تر رو داشته باشین ( تنها قطعه به روزشم همون پردازندست )
3 - بخواین توی فضای باز از این لپ تاپ استفاده کنین

حالا z510 انقدرام اختلاف قیمت نداره با z500 که یشه از عیوب رفع شده ش چشم پوشی کرد. فک کنم اختلاف قیمتشون (768*1366) حدود 50 تومنه.
در عوض صفحه ماته. وزنش فک کنم 200 گرم کم شده (تا جایی که خبر دارم z500 وزنش 2.4 بود. اما z510 به گفته دیجی کالا 2.2 هست. من خودم وزن نکردم! )
قبلا خیلی ها می نالیدند که بعد یک مدت کار کردن سمت چپ لپ تاپ گرم میشه و کار باهاش آزار دهنده س! z510 با کارهای عادی و سبک، و کارکردن 7-8 ساعت مداوم، بدنه ش نهایتا 7-8 درجه گرمتر میشه!

Public Enemy
15-12-2013, 20:15
حالا z510 انقدرام اختلاف قیمت نداره با z500 که یشه از عیوب رفع شده ش چشم پوشی کرد. فک کنم اختلاف قیمتشون (768*1366) حدود 50 تومنه.
در عوض صفحه ماته. وزنش فک کنم 200 گرم کم شده (تا جایی که خبر دارم z500 وزنش 2.4 بود. اما z510 به گفته دیجی کالا 2.2 هست. من خودم وزن نکردم! )
قبلا خیلی ها می نالیدند که بعد یک مدت کار کردن سمت چپ لپ تاپ گرم میشه و کار باهاش آزار دهنده س! z510 با کارهای عادی و سبک، و کارکردن 7-8 ساعت مداوم، بدنه ش نهایتا 7-8 درجه گرمتر میشه!

بله در مورد دما یادم رفت بگم . لپ تاپ Z500 حدود 50 درجه و Z510 حدود 40 درجه بدنش گرم می شه که به نسبت بهتره .

ولی باز هم با توجه به مات بودن صفحه نمایش ، کنتراست تصیویر بازم پایین تر میاد که برای اونایی که Z500 رو به خاطر صفحه نمایشش نمی خریدند ، این مورد بیشتر آزار دهندست ( البته اگر خوش شانس باشین FHD ش گیرتون بیاد نگرانی نداره )

Keyboardbacklit هم یه آپشنه اختیاریه که توی Z510 موجود در ایران نیست .

drim_22
15-12-2013, 20:38
Keyboardbacklit هم یه آپشنه اختیاریه که توی Z510 موجود در ایران نیست .

نور پس زمینه کیبورد منظورتونه دیگه؟ من از ایران خریدم بک لایت هم داره.

dvd2010
15-12-2013, 21:44
سلام به همه.بعد از مدتی گفتم یه پستی بذارم:n02:خوب طبق شنیده ها z510 هم وارد شده با قیمت مناسب:n01:به کسانی که میخوان لپ تاپ بخرن و بین z500 , z510 موندن باید بگم حتما z510 را انتخاب کنند به چند دلیل:1- جدیده 2- پردازنده نسل جدید داره که تو مصرف باتری و گرم کردن تاثیر داره. 3- 2 تا usb 3 داره.4-میگن صفحه نمایشش بهتر شده.5-کارت شبکش 10/100/1000 شده:n02:6-گرمای بدنش کمتر شده.و در آخر عقل سلیم می گوید:وقتی مدل جدید وارد شد دیگر سمت مدل قدیمی نرو :n02:
راستی یادم رفت در مورد لپ تاپم بگم >>صدای فنش زیاد شده در صورتی که قبلا بایستی گوشم را پیش فن میبردم تا صداش را بشنوم!نمیدونم علتش چیه؟شاید بخاطر اینه تو این 4 ماه بیشتر از 2 هفته خاموش نبوده!در باقی موارد عین یه مرد کار میکنه. هنوز صدای هاردش را نشنیدم نمیدونم چرا ؟در کل به همه سلام میرسونه...

lionf3
15-12-2013, 22:02
من همون موقع آخرین آپدیت ها رو گرفتم از سایت لنوو. از اولش هم شارژدهیش همینجوری بود. کسپر سکای پیور دارم ممکنه مرتبط باشه به این؟

کسپر کلا پرکاره اما بعید میدونم زیاد مرتبط باشه حالا یه بار کسپر رو آنیستال کن ببین فرقی میکنه؟

lionf3
15-12-2013, 22:07
سلام به همه.بعد از مدتی گفتم یه پستی بذارم:n02:خوب طبق شنیده ها z510 هم وارد شده با قیمت مناسب:n01:به کسانی که میخوان لپ تاپ بخرن و بین z500 , z510 موندن باید بگم حتما z510 را انتخاب کنند به چند دلیل:1- جدیده 2- پردازنده نسل جدید داره که تو مصرف باتری و گرم کردن تاثیر داره. 3- 2 تا usb 3 داره.4-میگن صفحه نمایشش بهتر شده.5-کارت شبکش 10/100/1000 شده:n02:6-گرمای بدنش کمتر شده.و در آخر عقل سلیم می گوید:وقتی مدل جدید وارد شد دیگر سمت مدل قدیمی نرو :n02:
راستی یادم رفت در مورد لپ تاپم بگم >>صدای فنش زیاد شده در صورتی که قبلا بایستی گوشم را پیش فن میبردم تا صداش را بشنوم!نمیدونم علتش چیه؟شاید بخاطر اینه تو این 4 ماه بیشتر از 2 هفته خاموش نبوده!در باقی موارد عین یه مرد کار میکنه. هنوز صدای هاردش را نشنیدم نمیدونم چرا ؟در کل به همه سلام میرسونه...

والا دقیقا حدود ۱۰ ماه از وارد شدن z500 به بازار ایران میگذره و بنظرم اصلا به صرف نیست سراغ z500 رفتن و خریدن مدل جدید و آپدیت شده به مراتب بهتره. راستی دوستان من z500 خودم رو بخوام با یه z510 تاخت بزنم حدودا چقدر باید سر بدم و بنظرتون این کار ارزش داره یا نه؟

love_notchange
15-12-2013, 22:33
سلام کسی راه حل دیگه ای پیدا نکرد واسه این؟:n13:

mika90
15-12-2013, 23:48
سلام به همه.بعد از مدتی گفتم یه پستی بذارم:n02:خوب طبق شنیده ها z510 هم وارد شده با قیمت مناسب:n01:به کسانی که میخوان لپ تاپ بخرن و بین z500 , z510 موندن باید بگم حتما z510 را انتخاب کنند

کاملا موافقم.دوستانی که شک دارند حتما z510 بگیرند

alpachino2012
16-12-2013, 01:07
حالا چرا تایپک بسته شه؟!

چون تعداد صفخات هم زیاد شده وهم اینکه خیلی ها سوال های تکراری می پرسن 50 صفحه این تایپیک واقعا مفیده..هم اینکه Z500 هم داره جمع میشه ... تایپیکش هم باید بسته شه دیگه

vampire_arak
16-12-2013, 11:33
چون تعداد صفخات هم زیاد شده وهم اینکه خیلی ها سوال های تکراری می پرسن 50 صفحه این تایپیک واقعا مفیده..هم اینکه Z500 هم داره جمع میشه ... تایپیکش هم باید بسته شه دیگه

چی داری میگی واسه خودت؟؟؟!!!:n08:

alpachino2012
16-12-2013, 13:35
چی داری میگی واسه خودت؟؟؟!!!:n08:
راست میگم خب بهتون خوش گذشته ..:n24::n25:

lionf3
16-12-2013, 19:24
راست میگم خب بهتون خوش گذشته ..:n24::n25:

داداش من این چه طرز حرف زدنه؟؟
بسته شدن تایپک یا باز بودن اون به مدیر این بخش و من مربوط میشه.
هنوز خیلی از دوستان z500 دارن و ممکنه سوال و مشکلی براشون پیش بیاد و بخوان بپرسن.
شما میتونی بری ببرا خودت تایپک z510 بزنی.

alpachino2012
17-12-2013, 01:31
داداش من این چه طرز حرف زدنه؟؟
بسته شدن تایپک یا باز بودن اون به مدیر این بخش و من مربوط میشه.
هنوز خیلی از دوستان z500 دارن و ممکنه سوال و مشکلی براشون پیش بیاد و بخوان بپرسن.
شما میتونی بری ببرا خودت تایپک z510 بزنی.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalkداداش گلم من دارم شوخی می کنم چرا جدی گرفتی.بخند بابا دنیا دو روزه:n02:

drim_22
17-12-2013, 11:15
سلام. لپ تاپ من به جز صدای فن ، یک صدای خیلی خفیف دیگه هم میده. یه صدایی مثل چرخیدن کند یک چیزی! یک حالت خش خش دار خفیف. :n03: این عادیه یا غیر عادی؟ :n29:

Rezback
17-12-2013, 16:22
سلام دوست گرامی
صدای هارد لپتاپ که طبیعیه.

timsar jackson
19-12-2013, 01:04
z510 کیبوردش بک لایت نداره؟

drim_22
19-12-2013, 01:04
سلام دوستان
بلوتوثم غیرفعال شده و پریده
رفتم device manager تو قسمت بلوتوث زده:
Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)

چه کنم؟:n29:

drim_22
19-12-2013, 01:06
z510 کیبوردش بک لایت نداره؟

بک لایت داره. (البته باید چک بشه. بعضی هاش ممکنه نداشته باشن همونطور که z500 بعضی هاش نداره.)

farshad kazemi
19-12-2013, 23:52
z500 خیلی زیباست ولی اگه باتریش جدا میشد و گرماش زیاد نبود گزینه خوبی برای خرید می بود

stepheno_1919
20-12-2013, 01:12
z500 خیلی زیباست ولی اگه باتریش جدا میشد و گرماش زیاد نبود گزینه خوبی برای خرید می بود

بابا چرااین قدر Z500 هراسی میکنید. اونطورم که میگن داغ نمیکنه بیچاره. توقع نداشته باشید باهاش بازیای سنگین بکنید اونم واستون سوت بلبلی بزنه. الان که دارم این متنو مینویسم بیشتر از 4-5 ساعته که دارم باهاش وبگردیو کارای معمولی انجام میدم بچم نه داغ کرده نه بی تابی میکنه. مدارکشم موجوده . ایناهاش هم دمای هارد هم سی پی یو:

در ضمن در مورد باتریشم بگم منم اول مثل شما آرزو داشتم که ای کاش جدا میشد .ولی با وجود قابلیتی که انرژی منیجمنت داره و میشه رو 60 درصد شارژ نگه داشت باعث شد به یقین برسم که این بهتر از اون مدلیاست. روی حالت Optimized یا همون Protection صبح تا شب ، شب تا صبح بذاز شارژر وصل باشه نه باتریت آسیب میبینه نه نیاز به این داری که باتریت هی شارژ و دشارژ بشه فقط با خود شارژر کار میکنه و کاری به باتری نداره.. درصوتی که تو لپتاپای دیگه که این امکان رو ندارن شما برای مدت طولانی یا باید شارژر رو یه دم بزنی به دستگاهت کار کنی (چه با باتری چه بدون باتری، بدون باتری که اصلا توصیه نمیشه) یا اینکه فول شارژ کنی بعد شارژر رو بکشی کار کنی که اینم به مرور زمان عمر باتریو کم میکنه. تازه اگر در این حالت برق هم بره بدون اینکه لحظه ای خاموشی یا چشمک داشته باشه میره رو باتری و ادامه کار میده. به نظر من که خیلی عمر باتری طولانی تر میشه با این امکان. حالا خود دانید.

mrnew
20-12-2013, 10:24
سلام کلیدهای روشناییم از کار افتاده نمیدونم باید چه درایدری رد دست کاری کنم. RST رد پاک کردم اینجوری شد اما بعد که نصبش کردم درست نشد.الان روشنایی سیستمم حداقله و به زور اومدم اینجا تا سوالمو مطرح کنم. خب راه حل چیه؟ لطفا کمکم کنید...

love_notchange
20-12-2013, 10:59
سلام کلیدهای روشناییم از کار افتاده نمیدونم باید چه درایدری رد دست کاری کنم. RST رد پاک کردم اینجوری شد اما بعد که نصبش کردم درست نشد.الان روشنایی سیستمم حداقله و به زور اومدم اینجا تا سوالمو مطرح کنم. خب راه حل چیه؟ لطفا کمکم کنید...
سلام دوست عزیز شما باید اول درایور Intel رو نصب کنی بعد بری سراغ درایور Nvidia به همین راحتی

love_notchange
20-12-2013, 11:03
سلام دوستان شما ویندوز 8.1 کدوم شرکت و نصب کردین نوین پندار که هنوز نداده بیرون :n22::n03: خودم الان ویندوز شرکت گردو رو نصب کردم زیاد راضی نیستم

love_notchange
20-12-2013, 11:06
سلام دوست عزیز شما باید اول درایور Intel رو نصب کنی بعد بری سراغ درایور Nvidia به همین راحتی
در صمن فک کنم باید ویندوزتم عوض کنی چون فک نکنم بشه نصب کرد اگه بشه هم یکم مشکل گرافیک پیدا می کنی

mrnew
20-12-2013, 11:39
در صمن فک کنم باید ویندوزتم عوض کنی چون فک نکنم بشه نصب کرد اگه بشه هم یکم مشکل گرافیک پیدا می کنی

درایور NVIDIA رو پاک کردم و دوباره نصب کردم اما درست نشد. گرافیک intel رو هم دیروز آپدیت کردم

mrnew
20-12-2013, 12:04
آقا من فردا ارائه دارم یکی کمکم کنه لطفا

starpars
20-12-2013, 12:19
درایور NVIDIA رو پاک کردم و دوباره نصب کردم اما درست نشد. گرافیک intel رو هم دیروز آپدیت کردم
کاری به گرافیک NVIDIA نداره اینتل رو پاک کن ری استارت و از اول نصب کن
یا اینکه هر دو رو پاک کن از اول نصب کن

drim_22
20-12-2013, 12:31
بابا چرااین قدر Z500 هراسی میکنید. اونطورم که میگن داغ نمیکنه بیچاره. توقع نداشته باشید باهاش بازیای سنگین بکنید اونم واستون سوت بلبلی بزنه. الان که دارم این متنو مینویسم بیشتر از 4-5 ساعته که دارم باهاش وبگردیو کارای معمولی انجام میدم بچم نه داغ کرده نه بی تابی میکنه. مدارکشم موجوده . ایناهاش هم دمای هارد هم سی پی یو:

در ضمن در مورد باتریشم بگم منم اول مثل شما آرزو داشتم که ای کاش جدا میشد .ولی با وجود قابلیتی که انرژی منیجمنت داره و میشه رو 60 درصد شارژ نگه داشت باعث شد به یقین برسم که این بهتر از اون مدلیاست. روی حالت Optimized یا همون Protection صبح تا شب ، شب تا صبح بذاز شارژر وصل باشه نه باتریت آسیب میبینه نه نیاز به این داری که باتریت هی شارژ و دشارژ بشه فقط با خود شارژر کار میکنه و کاری به باتری نداره.. درصوتی که تو لپتاپای دیگه که این امکان رو ندارن شما برای مدت طولانی یا باید شارژر رو یه دم بزنی به دستگاهت کار کنی (چه با باتری چه بدون باتری، بدون باتری که اصلا توصیه نمیشه) یا اینکه فول شارژ کنی بعد شارژر رو بکشی کار کنی که اینم به مرور زمان عمر باتریو کم میکنه. تازه اگر در این حالت برق هم بره بدون اینکه لحظه ای خاموشی یا چشمک داشته باشه میره رو باتری و ادامه کار میده. به نظر من که خیلی عمر باتری طولانی تر میشه با این امکان. حالا خود دانید.

سلام دوست عزیز.
یک سوالی داشتم در مورد energy managment.
برای z500 تنظیمات این درایور بعد هر بار خاموش و روشن کردن باقی می مونه؟ من z510 دارم درایور رو نصب کردم اما بعد از هر بار خاموش و روشن کردن تنظیمات می پره و اگه از نو روی این حالت نذارم باطری شروع به شارژ شدن می کنه!
منم برای همین اول لپ تاپ رو روشن می کنم و تنظیماتش رو به این حالت در میارم و بعد میزنم به برق!! نمی دونم این کارم از عمر باطری کم می کنه یا نه!
باید چیکار کنم که تنظیمات بعد از خاموش شدن نپره؟ :n03:

mrnew
20-12-2013, 12:47
کاری به گرافیک NVIDIA نداره اینتل رو پاک کن ری استارت و از اول نصب کن
یا اینکه هر دو رو پاک کن از اول نصب کن
درست شد:n05:
Ideapad z500 brightness can't increase

I work in Bulgarian shop and i sell IT. I got too many mails from my custumers about this problem with te display. Today i try many thinks and i found solution. Its funny but the right way is simple. Just instal the driver for intel vga from the original lenovo support center in section z500. I try many times to instal the proper driver from the original cd that comes with the laptop and im sure that the included driver in this cd not work proper. It cant control the brightnes of the display. Download the correct drivers from here [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
I install furst intel wireless display driver but im not sure that this step is needed. Try only with "Intel Video Driver for Microsoft Windows 8 (64-bit) - IdeaPad P400 Touch, P500, Z400, Z500" then if you dont have effect try to install "Intel Wireless Display for Windows 8 (64-bit) - IdeaPad P400 Touch, P500, Z400, Z500" too. Wen you finish with the integrated intell controller install the nvidia one "Nvidia Video Driver for Microsoft Windows 8 (64-bit) - IdeaPad P400 Touch, P500, Z400, Z500" it work 100%.
If you want to try clean install and you dont know how to enter bios mode do that:
1. turn off your laptop
2. pres the "novo" button for 5- 6 secounds and you will get choice menu.
3. better turn off uefi boot functions.

stepheno_1919
20-12-2013, 14:23
سلام دوست عزیز.
یک سوالی داشتم در مورد energy managment.
برای z500 تنظیمات این درایور بعد هر بار خاموش و روشن کردن باقی می مونه؟ من z510 دارم درایور رو نصب کردم اما بعد از هر بار خاموش و روشن کردن تنظیمات می پره و اگه از نو روی این حالت نذارم باطری شروع به شارژ شدن می کنه!
منم برای همین اول لپ تاپ رو روشن می کنم و تنظیماتش رو به این حالت در میارم و بعد میزنم به برق!! نمی دونم این کارم از عمر باطری کم می کنه یا نه!
باید چیکار کنم که تنظیمات بعد از خاموش شدن نپره؟ :n03:

نه تو Z500 این تنظیمات حفظ میشه. اینکه خود به خود عوض میشه احتمال خیلی زیاد از عیب نرم افزاره یا اینکه نیاز داره شما یه نرم افزار مکمل (شاید مثلا دات نت فریموورک) و یا اینکه باید تمام درایور ها رو نصب کنید. مثلا تو Z500 تا وقتی که نرم افزار انرژی منیجمنت رو نصب نکنی نمیتونی از قابلیت کلید F7 که همون روشن و خاموش کردن وای فای و بلوتوث هست استفاده کنی.اگرم واقعا نرم افزارش اشکال داشته باشه میتونید در فرومهای خود لنوو مطرح کنید تا شاید راهکاری برای حلش ایجاد کنن.

نه آسیبی نمیزنه به باتری فقط محض احتیاط حواست جمع باشه که زیاد از 60% فاصله نگیره که بعد مجبور به شارژ بشه.

fardinff
20-12-2013, 19:07
سلام بالاخره 537 صفحه رو خوندم:n20:
میتونم بگم یکی از خودمونی ترین تاپیک ها بودخودمم دارم میرم z510 بگیرم

ایشالا فنش برام بچرخه:n02:

arashlolos
21-12-2013, 00:42
دوستان یه سوال:
در z500 وقتی کامپیوتر شارژش مثلا 60 درصد باشه.(نرم افزار پاور منجمنت تا این حد نگهش داشته) بعد همینطور که به برق وصله خاموشش کنی آیا تو حالت خاموشی شارژ میشه و میرسه به 100 درصد؟
اگه اینطور باشه که خیلی بده و باید بعد از خاموش کردن حتما از برق بکشیش بیرون که:n29:

saeed7225
21-12-2013, 00:47
با سلام
یه مدت که لایه روی تاچ پد داره از بین میره،اونی که انگار واسه روان بودنش روش هست.....چیکار کنم؟؟؟
زیادم ازش استفاده نکردم،چیزیم روش نریخته :n03:

saeed7225
21-12-2013, 00:49
نه جناب
همون 60% می مونه

alibalali
21-12-2013, 00:51
سلام دوست عزیز
موقعی که روی این حالت میزارم حتی اگه با یه سیستم عامل دیگه هم بالا بیام باز شارژ باتری تغییر نمیکنه و همون 60 درصد میمونه حتی اگه شب تا صبح هم توخاموشی به برق وصل باشه 1 درصد هم از 60 بیشتر نمیشه

alibalali
21-12-2013, 01:01
دوستان عزیزی که با کلید های میانبر مشکل دارین باید چند نکته رو در نظر بگیرین
1-اگه با تنظیم نور صفحه مشکل دارید باید درایور گرافیک اینتلش رو حتما از خود سایت لنوو یا دی وی دی همراه لپ تاپ نصب کنید و نه از جای دیگه
2-اگه با کلید ایر پلین مد مشکل دارید باید برنامه پاور منیجمنت رو اگه نصبه پاک و دوباره نصب کنید اگه هم نصب نیس باید نصب کنید اگه باز هم مشکل بر طرف نشد تو تنظیمات بوت قسمت اینتل ویرژال تکنولوژی رو اگه آنه اف اگه افه ان کنید ریست کنید بعد اگه دوباره مشکل پیش اومد دوباره همین کار رو کنید (برای این کار سیستم رو ریست کنید کلید اف ان روبا اف2 نگه دارید پس از ظاهر شدن صفحه آبی به تب دوم برید گزینه اینتل ویرژال تکنولوژی رو میتونید پیدا کنید تنظیمات رو انجام بدید به تب آخر برید روی گزینه ی سیو اند ریست اینتر کنید) اگه مشکل باز ه حل نشد از راه حل سوم بااحتیاط استفاده کنید
3-با احتیاط استفاده شود: اگه هیچکدوم از کلیدها چه با اف ان و چه بی اف ان کار نمیکنه باید بایوس رو آپدیت کنید فایل آپدیت بایوس رو از سایت لنوو برای همین مدل بگیرید بعد شارژر لپ تاپ رو وصل کنید فایل آپدیت رو اجرا کنید و صبر کنید سیستم ریست شه همه ی مشکلات حل میشه فقط باید آپدیت بایوس رو حتما متناسب با ویندوزی که روش نصبه دانلود کنید

alibalali
21-12-2013, 01:07

آقا من همین مدل رو دارم کاملا حرفاشون مورد تاییده تازه آخه کدوم لپ تاپه که کال او دیوتی گوستز بازی کنی و زیرش داغ نکنه ولی به شخه برای گیمرها تهیه ی کول پد رو ضروری میدونم

momo1010
21-12-2013, 15:29
سلام دوستان وقت به خیر
بچه ها دکمه های caps lk,num lock من برعکس کار میکنن یعنی وقتی چراغشون خاموشه کار میکنن ولی وقتی چراغشون روشنه کار نمی کنن.خیلی میرن رو مخ .
خواهش میکنم اگر کسی میدونه چه جوری بر میگرده به حالت اول بگه....مرسی
راستی یلدا همه ی بچه های باحال تاپیک z500 مبارک....:n16::n16:

anastasi
22-12-2013, 07:20
سلام.
دوستان من تصمیم دارم زد510 بگییرم.!!
فقط یه سوال آیا FHD این مدل وارد ایران میشه؟ کی؟؟ و فکر میکنید چقدر تفاوت قیمت با نوع معمولیش داره؟؟
بعضیا میگن تو بازار ممکنه گیر بیاد!1 درسته؟؟؟
کلا توضیح بدین!!
با تشکر

ms368
22-12-2013, 18:02
با سلام
یه مدت که لایه روی تاچ پد داره از بین میره،اونی که انگار واسه روان بودنش روش هست.....چیکار کنم؟؟؟
زیادم ازش استفاده نکردم،چیزیم روش نریخته :n03:

نه مشکلی نداره
برا من با ناخن به اندازه یه عدس کنده شد
بعد با کارت اعتباری افتادم جونش و همشو کندم
الان حدود ۲ هفتس دارم بدون اون لایه کار میکنم
بهترم شده تازه
واسه من که عین شیشه میمونه خیلی روونه

sara fara
22-12-2013, 19:45
نه مشکلی نداره
بهترم شده تازه

راستی ؟...مال منم نقطه نقطه داره ازش کنده میشه ...واسه ناخنهام ...اینطور ی پس منم چند وقت دیگه از دستش راحت میشم !

PouriaTech
22-12-2013, 20:12
سلام دوستان...خوبین؟؟؟

یه چند وقت نبودم،از دستم راحت بودین...

ولی حالا که اومدم میبینم یه سری برداشتن پوسته ی شفاف تاچ پدشون رو کندن..!!!!!:n04:

میشه بپرسم چرا؟؟؟خراب نشد؟؟؟مال منم یه کوچولو کنده شده،بکنمش کلا عایا؟؟؟:n06:

saeed7225
22-12-2013, 22:26
راستی ؟...مال منم نقطه نقطه داره ازش کنده میشه ...واسه ناخنهام ...اینطور ی پس منم چند وقت دیگه از دستش راحت میشم !
خب فک نکنم لایه رویش کنده شه روانتر شه ها!!!مطمئنی؟

saeed7225
22-12-2013, 22:27
نه مشکلی نداره
بهترم شده تازه

Public Enemy
22-12-2013, 22:41
دوستان مگه دارین با لپ تاپ کشتی می گیرین ؟ :n13:

پسر گلم داره 1 ساله می شه :7:ولی بزرگترین بلایی که سرش در اومده توی این 1 سال ، اینه که پلاستیک روی برچسب ها ( اونجایی که نوشته HD webcam و اینا ! ) داره کنده می شه :n02:
حتی پلاستیک دور مانیتور رو هم نکندم :n02:

اونوقت یکی دکمه ها کیبوردشو در اورده ، یکی روکش تاچ پدو کنده ،............

( گفتن Z500 خوشکله ، ولی نگفتن عروسکه ، :n02: دوستان هر بلایی که تو کودکی سر عروسکاشون در اوردن حالا سر Z500 بدبخت در میارن :n02: )

برم کارتن لپ تاپمو پیدا کنم به عنوان لپ تاپ نو به ملت قالب کنم :n02:

mohammad_203
22-12-2013, 22:54
دوستان مگه دارین با لپ تاپ کشتی می گیرین ؟ :n13:

پسر گلم داره 1 ساله می شه :7:ولی بزرگترین بلایی که سرش در اومده توی این 1 سال ، اینه که پلاستیک روی برچسب ها ( اونجایی که نوشته HD webcam و اینا ! ) داره کنده می شه :n02:
حتی پلاستیک دور مانیتور رو هم نکندم :n02:

اونوقت یکی دکمه ها کیبوردشو در اورده ، یکی روکش تاچ پدو کنده ،............

( گفتن Z500 خوشکله ، ولی نگفتن عروسکه ، :n02: دوستان هر بلایی که تو کودکی سر عروسکاشون در اوردن حالا سر Z500 بدبخت در میارن :n02: )

برم کارتن لپ تاپمو پیدا کنم به عنوان لپ تاپ نو به ملت قالب کنم :n02:

بنده هم موافقم
من هم همیشه با موس جدا کار میکنم .البته بعضی وقت ها پیش میاد با تاچ کار کنم ولی تا حالا هیچ مشکلی نداشته.
من هم هنوز پلاستیک دور مانیتور رو هم نکندم :n02:

ms368
23-12-2013, 11:03

اگه روونتر هم نشه٬ بدتر نمیشه

من خیلی نگران این موضوع بود٬ حتی میخواستم ببرمش گارانتی٬ ولی واقعا خوب شه

حالا میل خودتونه٬ اگه اذیت میشید بکنیدش٬ چون من فقط با تاچپد حال میکنم

ms368
23-12-2013, 11:07
درضمن٬ با روز اولش هیچ تفاوتی نداره الان و اصلا و ابدا معلوم نیست که این لپتاپ اصلا روکشی داشته
فقط نگرانم رنگش بره٬ چون من روزانه بالای ۱۲ ساعت یک پشت٬ با لپتاپ کار میکنم
الان بالای ۱۵ روزه که دارم بدون روکش تاچپد٬ باهاش کار میکنم و هیچ تغییر رنگی هم مشاهده نمی کنم.

personal
23-12-2013, 11:50
آقا بذارید من موضوعو روشن کنم:n02: یتعدادی از دوستان که با تاچ پد کار نکرده اند حالا اومدند از ما ایراد میگیرند که داریم کشتی میگیریم واونا درست استفاده کرده اند که تاچ پد روکشش نرفته نخیر اینطور نیست:n10: جنس این روکش اون چیزی که باید باشه و استحکام داشته باشه نیست و اگه یخورده در هنگام استفاده مراقب نباشی در حد یخورده ناخن ! میتونه باعث خراش اون بشه! بله منم با موس کار کنم هیچ اتفاقی برا روکش نمیفته این از بدیهیاته!:n09: اما با توجه

به اینکه من در لپ تاپ های دیگه کمتر این مشکلو دیدم بنظر مثل روکش صندلی ماشین میمونه اگه باشه زشته اما محافظت بیشتر میشه اگه کنده بشه خوشگلتر و روونتر میشه اما باید بیشتر مواظبش باشی:n26:

Public Enemy
23-12-2013, 12:11
آقا بذارید من موضوعو روشن کنم:n02: یتعدادی از دوستان که با تاچ پد کار نکرده اند حالا اومدند از ما ایراد میگیرند که داریم کشتی میگیریم واونا درست استفاده کرده اند که تاچ پد روکشش نرفته نخیر اینطور نیست:n10: جنس این روکش اون چیزی که باید باشه و استحکام داشته باشه نیست و اگه یخورده در هنگام استفاده مراقب نباشی در حد یخورده ناخن ! میتونه باعث خراش اون بشه! بله منم با موس کار کنم هیچ اتفاقی برا روکش نمیفته این از بدیهیاته!:n09: اما با توجه

به اینکه من در لپ تاپ های دیگه کمتر این مشکلو دیدم بنظر مثل روکش صندلی ماشین میمونه اگه باشه زشته اما محافظت بیشتر میشه اگه کنده بشه خوشگلتر و روونتر میشه اما باید بیشتر مواظبش باشی:n26:

احتمالا توی این 1 سال لپ تاپمو گذاشته بودم توی ویترین :n10:
شما از کجا دیدین اون یه تعداد با تاچ پد کار نکردن ؟؟؟؟؟؟؟

مدت زمان روشن موندن لپ تاپ بنده ( طبق عکس توی Crystaldiskinfo ) : میزان 166 روز یعنی 5 ماه و نیم فقط لپ تاپم روشن بوده توی این 1 سال !!!!!! فکر نکنم توی این قروم کسی باشه از این لپ تاپ اینقدر کار کشیده باشه ....

خوب بد استفاده کردین !!!!!!! واقعیته !!!!!!! چرا عیب الکی رو لپ تاپ می زارین ؟ ؟ ؟ ؟ ؟

چند نفر به مشکل کنده شدن روکش تاچ پد برخورد کردن ؟؟؟؟؟؟؟ آیا واقعا مشکل از تاچ پده یا استفاده دوستان نا مناسبه ؟؟؟؟؟

ms368
23-12-2013, 12:43
البته قبل از کنده شدن روکش من٬ رنگ خیلی زشت و زردی به خودش گرفته بود و من فکر میکردم که خود تاچپد رنگش رفته٬ اما بعد از اون اتفاق و کنده شدن ر.کش٬ رنگش شد مثه روز اولش

کلا اگه خیلی مراقب هم باشی ولی زیاد با تاچپد کار کنی٬ بالاخره یه روز کنده میشه

داشتن یا نداشتن روکش چیز زیاد مهمی نیست٬ ازش استفاده کنید و لذت ببرید.

hamidreza2010
23-12-2013, 13:48
سلام دوستان
من این لپ تاپ رو ندارم ولی همیشه به این تاپیک سر میزنم.
چیزی که برام جالبه اینه که بعضی ها اصلا نمیخوان قبول کنن این لپ تاپ یه سری مشکلات داره و تعصب الکی دارن
مثلا یه کابر میپرسه صفحش چطوره ؟ میان میگن خوبه بد نیست ، مثل همه لپ تاپ های دیگست و فقط یه ذره ، خیلی کم ، از بالا و پایین سیاه میشه
یا مثلا میگن داغ میکنه؟ میان میگن نه بابا ، اینا که طبیعیه و همه لپ تاپ ها وقتی کاز کنی باهاشون داغ میکنه
خلاصه اینه که درسته لپ تاپ خیلی خوبیه ولی خب قبول کنید یه سری ایرادهایی هم داره و هنگام مشاوره دادن خواهشن به ملت بگین که مزایا و معایبش چیه ( نه مثلا برای داغ کردنش بگید با کول پد حل میشه ، چون طرف وقتی میخواد بره بیرون ، شارژر لپ تاپ رو زورش میاد ببره چه برسه به کول پدش )

با تشکر

PouriaTech
23-12-2013, 15:41
سلام دوستان
چیزی که برام جالبه اینه که بعضی ها اصلا نمیخوان قبول کنن این لپ تاپ یه سری مشکلات داره و تعصب الکی دارن
مثلا یه کابر میپرسه صفحش چطوره ؟ میان میگن خوبه بد نیست ، مثل همه لپ تاپ های دیگست و فقط یه ذره ، خیلی کم ، از بالا و پایین سیاه میشه
یا مثلا میگن داغ میکنه؟ میان میگن نه بابا ، اینا که طبیعیه و همه لپ تاپ ها وقتی کاز کنی باهاشون داغ میکنه
خلاصه اینه که درسته لپ تاپ خیلی خوبیه ولی خب قبول کنید یه سری ایرادهایی هم داره و هنگام مشاوره دادن خواهشن به ملت بگین که مزایا و معایبش چیه ( نه مثلا برای داغ کردنش بگید با کول پد حل میشه ، چون طرف وقتی میخواد بره بیرون ، شارژر لپ تاپ رو زورش میاد ببره چه برسه به کول پدش )

با تشکر

بله...همه به وجود صمیمانه شما تو تاپیکمون مطمئنیم...

ولی از این جا به بعد باید بولد صحبت کرد:

شمایی که از 3-4ماه پیش میخواستی این لپ تاپ رو بخری،و هنوز نخریدی،شاید یه مارک دیگه خریده باشی،پس چرا هنوز میای اینجا که بخوای اینا رو بگی؟؟؟

هیچ کس رو مالش عیب نمیذاره،پس این حرف تعصبی بودن اشتباس...

این لپ تاپ هنوزم میگم مشکلی نداشته واسه من...

اینم بگم که شمام اگه یه فن مارک ایسوز یا ایسر و یا... هستید،باید بگم من بازی نید فور اسپید ریوالز رو که خیلی بازی مینیومیه رو روشون با پردازنده هاسول و همین هاردور نصب کردم،با پایین ترین حد گرافیک بازم کند بود!!!

ولی من الان با Z500 خودم دارم کال آف گوست،بتل4،بلک فلگ،بتمن رو بازی میکنم،اونم با گرافیک های و هیچ لگی ندارم....

از لحاظ دیگه هم مشکلی نداره،البته شاید من نداشتم...

ولی اینو میدونم هرکس این لپ تاپ رو داره،ازش ایرادی نگرفته...

hamidreza2010
23-12-2013, 19:11

شمایی که از 3-4ماه پیش میخواستی این لپ تاپ رو بخری،و هنوز نخریدی،شاید یه مارک دیگه خریده باشی،پس چرا هنوز میای اینجا که بخوای اینا رو بگی؟؟؟

اینم بگم که شمام اگه یه فن مارک ایسوز یا ایسر و یا... هستید،باید بگم من بازی نید فور اسپید ریوالز رو که خیلی بازی مینیومیه رو روشون با پردازنده هاسول و همین هاردور نصب کردم،با پایین ترین حد گرافیک بازم کند بود!!!

ولی من الان با Z500 خودم دارم کال آف گوست،بتل4،بلک فلگ،بتمن رو بازی میکنم،اونم با گرافیک های و هیچ لگی ندارم....

اولا جواب سلام واجبه
دوما کسی از شما نظر نخواست که پریدی وسط با این لحن صحبت میکنی.
یه کم منظقی باش لطفا و لحن صبحت کردنت رو درست کن.
صاحب تاپیک شمایی که قبل از اومدنش باید از شما اجازه بگیرم؟
خب من این لپ تاپ رو نگرفتم درست و دلیل نمیشه که چون اینو نگرفتم اینجا نیام. ( اتفاقا داداشم Z510 داره و خودم هم AH532 فوجیستو )

هیچ کس رو مالش عیب نمیذاره

این تعصب نیست؟
من 5 ماه پیش رفتم فوجیستو AH532 گرفتم.اصلا کاری هم ندارم کدوم بهتره یا کدوم بدتر.ولی اگه کسی از من در مورد لپ تاپم بپرسه ، 100 درصد مزایا و معایبش رو میگم ، نه اینکه نظر شخصیمو و اون چیزی رو که دوست دارم بگم.بعدش من نگفتم که Z500 لپ تاپ بدیه.یبار دیگه پستم رو بخون.من گفتم معایبش رو بگین.اینکه اون لپ تاپ برای شما مشکلی نداشته دلیل نمیشه که کلا مشکلی نداشته باشه

بعدش در جواب این حرفت:

بنده با کسی برخورد داشتم تو این تاپیک؟ حرف بدی به کسی زدم ؟ چیزی گفتم ؟
جز اینکه اومدم نظر دوستان رو خوندم و رفتم ؟
اگه همینطوری هست که میگم ، بهتره حرف الکی نزنی و احترامت رو نگه داری.
من اینجا با کسی دعوا ندارم و اومدم نظرم رو کلی گفتم ( اینکه نظر شخصی ندید و واقعا مزایا و معایبش رو بگید خواهشا )، حالا که این آقا اومد و اینطوری حرف زد دلیلش رو نمیدونم چیه :n04:
تاپیک رو از مسیر اصلیش منحرف نکن.حرف دیگه ایی داری توی پروفایل بگو ، مشکلت رو حل کنم

mahdi2569
23-12-2013, 19:16
سلام
حدودا یک ماهه z500 خردیم با گارانتی سازگار
تازه متوجه شدم سمت چپ لپ تاب قسمت بالای دریچه فنش وقتی لپ تاب رو می بندی صفحه نمایش کمی انحنا داره و دو لبه دقیقا روی هم قرار نمیگیره(فقط در محدوده فنش این انحنا وجود داره و بقیه قسمت های همون سمت کامال مچ میشه )؟ آیا مشکلی ایجاد میکنه؟ببرم سازگار فایده داره؟

sara fara
23-12-2013, 20:15

باید من هم تصدیق کنم که همینطوره ...صادقانه میگم که اگه دوباره هم میخواستم با این بودجه لپ تاپی بخرم همین زد 500 رو انتخاب می کردم ...منتها آی 5 اش رو ...چون حس میکنم همون هم به اندازه کافی قوی هست !....از همه نظر دوستش دارم و تنها موردی که حرصم رو درمیاره بدنه اشه که زود لک میگیره !...والسلام !

Public Enemy
23-12-2013, 21:36
به هر حال سلیقه ها متناسب با بودجه متفاوته .

بنده شخصا با هیچ کدوم از مشکلات Z500 اذیت نشدم و با همشون کنار اومدم . ولی این لن 100 مگابیتی خیلی اذیت می کنه منو .

به هر حال هر کس سلیقه ای داره .

هیچ لپ تاپی هم کامل نیست . هر کدوم یه عیبی داره . این بستگی به کاربر داره که بتونه با عیب لپ تاپ مورد نظر کنار بیاد یا نه .

مثلا همین AH532 . بنده شخصا از قیافش خوشم نمیاد :n02:
و یا Z400 . با اینکه برادر کوچکتر Z500 هستش ، ولی چون Numeric keyboard نداره من باهاش کنار نمیام !!!!!!!!!!!!!

ولی نباید عیب ها رو آنچنان بزرگ کرد که کاربر از خرید منصرف بشه ، چون ممکنه همون طور که گفتم ، خریدار با عیب مورد نظر کنار بیاد .
هم چنین نباید عیب ها رو قایم کرد .

بزارین دست خریدار باز باشه .

PouriaTech
23-12-2013, 21:41
اولا جواب سلام واجبه
دوما کسی از شما نظر نخواست که پریدی وسط با این لحن صحبت میکنی.
یه کم منظقی باش لطفا و لحن صبحت کردنت رو درست کن.
صاحب تاپیک شمایی که قبل از اومدنش باید از شما اجازه بگیرم؟
خب من این لپ تاپ رو نگرفتم درست و دلیل نمیشه که چون اینو نگرفتم اینجا نیام. ( اتفاقا داداشم Z510 داره و خودم هم AH532 فوجیستو )

این تعصب نیست؟
من 5 ماه پیش رفتم فوجیستو AH532 گرفتم.اصلا کاری هم ندارم کدوم بهتره یا کدوم بدتر.ولی اگه کسی از من در مورد لپ تاپم بپرسه ، 100 درصد مزایا و معایبش رو میگم ، نه اینکه نظر شخصیمو و اون چیزی رو که دوست دارم بگم.بعدش من نگفتم که Z500 لپ تاپ بدیه.یبار دیگه پستم رو بخون.من گفتم معایبش رو بگین.اینکه اون لپ تاپ برای شما مشکلی نداشته دلیل نمیشه که کلا مشکلی نداشته باشه

بعدش در جواب این حرفت:

بنده با کسی برخورد داشتم تو این تاپیک؟ حرف بدی به کسی زدم ؟ چیزی گفتم ؟
جز اینکه اومدم نظر دوستان رو خوندم و رفتم ؟
اگه همینطوری هست که میگم ، بهتره حرف الکی نزنی و احترامت رو نگه داری.
من اینجا با کسی دعوا ندارم و اومدم نظرم رو کلی گفتم ( اینکه نظر شخصی ندید و واقعا مزایا و معایبش رو بگید خواهشا )، حالا که این آقا اومد و اینطوری حرف زد دلیلش رو نمیدونم چیه :n04:
تاپیک رو از مسیر اصلیش منحرف نکن.حرف دیگه ایی داری توی پروفایل بگو ، مشکلت رو حل کنم

1.حال سلام کردن نداشتم

2.مهم اینه کسی که جنسی رو نداره نظر نده...نه من که دارم و خیلی وقته تو تاپیکش فعالیت میکنم...

3.کسی برا اومدن به تاپیک از استارتر اجازه نمیگیره...حرف فان نزن...

4.متعصب به کسی میگن که رو خوب بودن یه چیزی بی دلیل پا فشاری میکنه و سعی در عیب دار کردن بقیه داره...

5.کسی گفت تو برخورد داشتی با کسی؟؟؟1.نمیتونی داشته باشی2.کسی کاری بهت نداره...

6.باید بگم شما اصلا تو دایورت لیستم نیستی...پس احترام احترام نکن...

7.کسی باهات مشکلی نداره که بخواد بیاد پروفایلت،چون اصلا انگار وجود نداری

8.مث اینکه یادت رفته تا اولای مهر همش بهم پ خ میدادی از این لپ تاپ میپرسیدی...

9.همه ی اینارو گفتم که آخرش اینو بگم:گارد نگیر....اول منظور حرف رو بفهم،بعد بیا اینجوری حرف بزن،مگه منم بهت حرف بدی زدم یا فحشت دادم؟؟؟

10.Just Kidding...

ms368
23-12-2013, 21:58
چون حس میکنم همون هم به اندازه کافی قوی هست !....از همه نظر دوستش دارم و تنها موردی که حرصم رو درمیاره بدنه اشه که زود لک میگیره !...والسلام !

منم i5 دارم و تا حالا برای تست کلی بازی روش نصبیدم ( با گرافیک عالی ) که البته هیچ کدومشون رو تا آخر نرفتم٬ چون حس میکنم دیگه اون حسی که چند سال پیش نسبت به بازی ها داشتم رو ندارم٬ حتی COD جدید رو با حجم ۲۸ گیگ گرفتم ولی حال نصبشم ندارم خدایی
ولی تا دلتون بخواد ازش کار کشیدم٬ میترسم رنگ کلمات کیبوردش هم بره٬ چون از صبح تا شب با بیچاره کار میکنم :n20:

شما هنوز دارید از بدنه حرص میخورید ؟ :n08:
بابا من همون روزی که خرید یه محافظ چسبی ( نمیدونم چی بش میگن ) گرفتم انداختم روی بدنش
از اون روز بعد هم هفته ای یه بار با پارچه میکشم روی بدنش٬ میشه عین جواهر
حرف نداره :n28:

PouriaTech
23-12-2013, 22:06
منم i5 دارم و تا حالا برای تست کلی بازی روش نصبیدم ( با گرافیک عالی ) که البته هیچ کدومشون رو تا آخر نرفتم٬ چون حس میکنم دیگه اون حسی که چند سال پیش نسبت به بازی ها داشتم رو ندارم٬ حتی COD جدید رو با حجم ۲۸ گیگ گرفتم ولی حال نصبشم ندارم خدایی
ولی تا دلتون بخواد ازش کار کشیدم٬ میترسم رنگ کلمات کیبوردش هم بره٬ چون از صبح تا شب با بیچاره کار میکنم :n20:

شما هنوز دارید از بدنه حرص میخورید ؟ :n08:
بابا من همون روزی که خرید یه محافظ چسبی ( نمیدونم چی بش میگن ) گرفتم انداختم روی بدنش
از اون روز بعد هم هفته ای یه بار با پارچه میکشم روی بدنش٬ میشه عین جواهر
حرف نداره :n28:

دقیقا....منم دیگه حال کال آف رو ندارم...تکراری شده...

ولی بلک فلگ و بتمن آرخام اوریجینز رو حتما بگیر اگه نگرفتی...

ms368
23-12-2013, 22:28
دقیقا....منم دیگه حال کال آف رو ندارم...تکراری شده...

ولی بلک فلگ و بتمن آرخام اوریجینز رو حتما بگیر اگه نگرفتی...

بلک فلگ همون یارو شمشیریه رو مگی دیگه :n02:
تا مرحله شکر دزدی رو رفتم ولش کردم
حالم از هرچی بازیه داره بهم میخوره دیگه
کلی گفتم٬ دیگه حال هیچ بازی رو ندارم و کلا برای کارای دیگه مثله وبگردی و وبمستری و ترجمه و تایپ مقالات و ... بیشتر بدردم خورده

تازه روز اول که خریدمش حرص میخوردم که چرا i7 نخریدم
خوشحالم که پول اضافی خرج نکردم٬ چون نه بازی میکنم و نه کارای سنگین گرافیکی و انیمیشنی

PouriaTech
23-12-2013, 23:02
بلک فلگ همون یارو شمشیریه رو مگی دیگه :n02:
تا مرحله شکر دزدی رو رفتم ولش کردم
حالم از هرچی بازیه داره بهم میخوره دیگه
کلی گفتم٬ دیگه حال هیچ بازی رو ندارم و کلا برای کارای دیگه مثله وبگردی و وبمستری و ترجمه و تایپ مقالات و ... بیشتر بدردم خورده

تازه روز اول که خریدمش حرص میخوردم که چرا i7 نخریدم
خوشحالم که پول اضافی خرج نکردم٬ چون نه بازی میکنم و نه کارای سنگین گرافیکی و انیمیشنی

به...عکس آواتارمو ببین،آقای ادوارد کنوه ی هستش دیگه...ولی جدا شرف داره به کال آف...بتمنم واقعا عالیه...

آره..این کارا خوبه،منم تو انجمنای دیگه مترجمی میکنم،برنامه نویسی هم هست...

ولی اگر i7 هم میخریدی بازم فرقی نداشت،تفاوت i7 با i5 نهایتا 5-10درصده...

hamidreza2010
23-12-2013, 23:12
1.حال سلام کردن نداشتم

2.مهم اینه کسی که جنسی رو نداره نظر نده...نه من که دارم و خیلی وقته تو تاپیکش فعالیت میکنم...

3.کسی برا اومدن به تاپیک از استارتر اجازه نمیگیره...حرف فان نزن...

4.متعصب به کسی میگن که رو خوب بودن یه چیزی بی دلیل پا فشاری میکنه و سعی در عیب دار کردن بقیه داره...

5.کسی گفت تو برخورد داشتی با کسی؟؟؟1.نمیتونی داشته باشی2.کسی کاری بهت نداره...

6.باید بگم شما اصلا تو دایورت لیستم نیستی...پس احترام احترام نکن...

7.کسی باهات مشکلی نداره که بخواد بیاد پروفایلت،چون اصلا انگار وجود نداری

8.مث اینکه یادت رفته تا اولای مهر همش بهم پ خ میدادی از این لپ تاپ میپرسیدی...

9.همه ی اینارو گفتم که آخرش اینو بگم:گارد نگیر....اول منظور حرف رو بفهم،بعد بیا اینجوری حرف بزن،مگه منم بهت حرف بدی زدم یا فحشت دادم؟؟؟

10.Just Kidding...

به آدم فهمیده یبار میگن ولی مثل اینکه برای تو باید چند بار تکرار کنم

1- اون دیگه بر میگرده به خیلی چیزا که خواستی بهت میگم
2- من نظر ندادم فقط گفتم میخواین به کسی پیشنهاد بدین همه چیزش رو کامل بگین نه فقط خوبیهاش رو.( حرف حسابم با تو نبود که عین قاشق پریدی وسط )
3- طرز حرف زدن طوریه که انگار صاحب فرومی واسه همین اون حرف رو زدم
4- من نه روی خوبیهای لپ تاپ خودم پافشاری کردم و نه سعی در بد جلوه دادن z500 هستم.فقط گفتم واقعیت ها رو بگین ولی چیز به این سادگی رو نفهمیدی
5- اینو دیگه خودم میدونم خواستی بهت نشون میدم
6- طرز فکرت منو کشته.مگه احترام فقط مال دوستانه.یاد بگیر به همه احترام بذاری
7- برو بنده خدا ، من بزرگتر از تو رو آدم حساب نمیکنم ، تو که جای خود داری
8- اووووه چه خودشم دانشمند فرض کرده.آره من یکی دو تا سئوال ازت راجع به این لپ تاپ ازت پرسیدم که خب در نهایت چون مطابق میلم نبود نخریدمش
9- من گارد نگرفتم ولی لحنت بد بود منم جوابتو دادم.فحششششششش .برو پسر این جا محل شما نیست که فحش فحش میکنی
10- اگه بهت گفتم حرفی داری توی پروفایل واسه همین چیزا بود.حالا اگه فهمیدی و بازم حرفی داری توی پروفایل بگو چون تاپیک از بحث اصلیش منحرف نشه

hamidreza2010
23-12-2013, 23:18
به هر حال سلیقه ها متناسب با بودجه متفاوته .

بنده شخصا با هیچ کدوم از مشکلات Z500 اذیت نشدم و با همشون کنار اومدم . ولی این لن 100 مگابیتی خیلی اذیت می کنه منو .

به هر حال هر کس سلیقه ای داره .

هیچ لپ تاپی هم کامل نیست . هر کدوم یه عیبی داره . این بستگی به کاربر داره که بتونه با عیب لپ تاپ مورد نظر کنار بیاد یا نه .

مثلا همین AH532 . بنده شخصا از قیافش خوشم نمیاد :n02:
و یا Z400 . با اینکه برادر کوچکتر Z500 هستش ، ولی چون Numeric keyboard نداره من باهاش کنار نمیام !!!!!!!!!!!!!

ولی نباید عیب ها رو آنچنان بزرگ کرد که کاربر از خرید منصرف بشه ، چون ممکنه همون طور که گفتم ، خریدار با عیب مورد نظر کنار بیاد .
هم چنین نباید عیب ها رو قایم کرد .

بزارین دست خریدار باز باشه .

قربون آدم چیز فهم
حالا خداییش اگه یکی ازت راجع به AH532 بپرسه باید بگین خوب نیست چون زشته خب نمیشه دیگه چون این دیگه سلیقه ایی هست.دقیقا همون چیزی که گفتی
منم همه حرفم همون بود میگم هم خوبیهاش رو بگین و هم بدیهاش رو
همین

afshin b
23-12-2013, 23:29
به...عکس آواتارمو ببین،آقای ادوارد کنوه ی هستش دیگه...ولی جدا شرف داره به کال آف...بتمنم واقعا عالیه...

آره..این کارا خوبه،منم تو انجمنای دیگه مترجمی میکنم،برنامه نویسی هم هست...

ولی اگر i7 هم میخریدی بازم فرقی نداشت،تفاوت i7 با i5 نهایتا 5-10درصده...
منم با بازیش خیلی حال کردم.
در مورد پردازنده هم باید بگم قدرت i7 دقیقا دو برابر i5 هست.

mahdi2569
23-12-2013, 23:39
سلام
حدودا یک ماهه z500 خردیم با گارانتی سازگار
تازه متوجه شدم سمت چپ لپ تاب قسمت بالای دریچه فنش وقتی لپ تاب رو می بندی صفحه نمایش کمی انحنا داره و دو لبه دقیقا روی هم قرار نمیگیره(فقط در محدوده فنش این انحنا وجود داره و بقیه قسمت های همون سمت کامال مچ میشه )؟ آیا مشکلی ایجاد میکنه؟ببرم سازگار فایده داره؟

کسی نیست جواب مارو بده؟
شیطونه میگه بفروشمش z510 بخرم

Public Enemy
24-12-2013, 00:22
کسی نیست جواب مارو بده؟
شیطونه میگه بفروشمش z510 بخرم

حرف شیطونه رو گوش کن :n02:

نه مشکلی ایجاد نمی کنه . گارانتی هم این چیزا رو معمولا قبول نمی کنه . مگر مگر مگر مگر مگر مگر شاید شاید شاید شاید شاید از خرید کمتر از 30 روز گذشته باشه قبول کنن تعویض شه .

PouriaTech
24-12-2013, 12:12
به آدم فهمیده یبار میگن ولی مثل اینکه برای تو باید چند بار تکرار کنم

1- اون دیگه بر میگرده به خیلی چیزا که خواستی بهت میگم
2- من نظر ندادم فقط گفتم میخواین به کسی پیشنهاد بدین همه چیزش رو کامل بگین نه فقط خوبیهاش رو.( حرف حسابم با تو نبود که عین قاشق پریدی وسط )
3- طرز حرف زدن طوریه که انگار صاحب فرومی واسه همین اون حرف رو زدم
4- من نه روی خوبیهای لپ تاپ خودم پافشاری کردم و نه سعی در بد جلوه دادن z500 هستم.فقط گفتم واقعیت ها رو بگین ولی چیز به این سادگی رو نفهمیدی
5- اینو دیگه خودم میدونم خواستی بهت نشون میدم
6- طرز فکرت منو کشته.مگه احترام فقط مال دوستانه.یاد بگیر به همه احترام بذاری
7- برو بنده خدا ، من بزرگتر از تو رو آدم حساب نمیکنم ، تو که جای خود داری
8- اووووه چه خودشم دانشمند فرض کرده.آره من یکی دو تا سئوال ازت راجع به این لپ تاپ ازت پرسیدم که خب در نهایت چون مطابق میلم نبود نخریدمش
9- من گارد نگرفتم ولی لحنت بد بود منم جوابتو دادم.فحششششششش .برو پسر این جا محل شما نیست که فحش فحش میکنی
10- اگه بهت گفتم حرفی داری توی پروفایل واسه همین چیزا بود.حالا اگه فهمیدی و بازم حرفی داری توی پروفایل بگو چون تاپیک از بحث اصلیش منحرف نشه

کل حرفات دقیقا حرف خودم به خودم بود...

اصلا ارزش بحث نداری...من تمومش میکنم...

خوش باش همینطوری الکی...:n08:

Abdolreza2012
24-12-2013, 12:35
کل حرفات دقیقا حرف خودم به خودم بود...

اصلا ارزش بحث نداری...من تمومش میکنم...

خوش باش همینطوری الکی...:n08:

وقتی هنوز درک اینو نداری که ادامه ی بحث تو پروفایل برای چیه ، کلا .....
ادامه :

PouriaTech
24-12-2013, 13:45
ادامه :

بابا همه اینجا یه چیزیشون هست...

خوبه گفتم دیگه ادامه نمیدم،چی میگی شما الان؟؟؟با کی کار داری؟؟؟

hamidreza2010
24-12-2013, 13:48
بابا همه اینجا یه چیزیشون هست...

خوبه گفتم دیگه ادامه نمیدم،چی میگی شما الان؟؟؟با کی کار داری؟؟؟

برو عمو
برو پی کارت

PouriaTech
24-12-2013, 15:22
ادامه :

برو عمو
برو پی کارت

جوابتونو نمیدم که خودتون برین تو قفس هاتون...:n09:

drim_22
24-12-2013, 15:25
سلام دوستان.
یک سوال. اگه درایوری روی لپ تاپ نصب بشه که مال این مدل نیست چه اتفاقی می افته؟
والا ما که داریم کم کم پشیمون میشیم از خرید z510. انرژی منجر که درست کار نمی کنه و بعد خاموش شدن تنظیماتش ریست میشه. (میخوام درایور زد500 رو نصب کنم ببینم چی میشه.)

تاچ پدمون هم که مولتی تاچ عمل نمی کنه.
درایور wlan رو هم که نمی تونم نصب کنم. (نسخه درست رو دانلود کردم اما وفتی کلیک می کنم stopped working میده.)

صفحه تنظیمات dolby home theater رو هم که باز نمی کنه، عین بالاییه. (راستی چطور میشه صدا رو تنظیم کرد؟ از صداش خوشم نمیاد. وقتی هندزفری هم میزنم بهش، صداش انگار از ته چاه میاد بالا.)

والا به نظر من خوبیش فقط به شیک بودنش، بک لایت داشتن، آروم بودنش و داغ نکردنشه. :n13:

mohammad_203
24-12-2013, 15:47
سلام دوستان.
والا ما که داریم کم کم پشیمون میشیم از خرید z510. انرژی منجر که درست کار نمی کنه و بعد خاموش شدن تنظیماتش ریست میشه. (میخوام درایور زد500 رو نصب کنم ببینم چی میشه.)

درایور wlan رو هم که نمی تونم نصب کنم. (نسخه درست رو دانلود کردم اما وفتی کلیک می کنم stopped working میده.)

صفحه تنظیمات dobly home theater رو هم که باز نمی کنه، عین بالاییه. (راستی چطور میشه صدا رو تنظیم کرد؟ از صداش خوشم نمیاد. وقتی هندزفری هم میزنم بهش، صداش انگار از ته چاه میاد بالا.)

والا به نظر من خوبیش فقط به شیک بودنش، بک لایت داشتن، آروم بودنش و داغ نکردنشه. :n13:

شما ویندوز 8.1 دارین؟

یکبار ویندوز 8 نصب کنید ببینید این مشکلات بازم هست یا نه.اگه اینطور باشه بهتره صبر کنید تا کمپانی درایورهای بهینه شده برای ویندوز 8.1 رو منتشر کنه (مخصوصا energy management که باهاش مشکل دارید.چون درایوری که برای این لپ تاپ اومده برای ویندوز 8 هست)

تاج پد برای من هم مولتی تاچ(کلیک راست با دو انگشت) وقتی ویندوز 8.1 نصب کردم از کار افتاد ولی درست کردمش.البته فکر کنم قبلا راه حل رو بهتون گفته باشم(البته ممکنه راه حل برای مدل لپ تاپ شما درست کار نکنه.به هر حال سایت مرجع کامل تر توضیح داده بود که چکار باید کرد میتونید یکبار دیگه مطالعه کنید.)

درایور wlan رو نمی دونم ولی چک کنید ببنید درایور مناسب ویندوز 8.1 رو نصب کردید یا نه ! تو سایت لنوو موجوده می تونید دانلود کنید
من که تا حالا با درایورها مشکل خاصی نداشتم ، امیدوارم مشکل شما هم حل بشه

hamidreza2010
24-12-2013, 18:31
جوابتونو نمیدم که خودتون برین تو قفس هاتون...:n09:

عمو جون برو با بزرگترت بیا
آره عزیزم برو :n24:

donkeyoxte
25-12-2013, 23:40
سلام دوستان

با تشکر

ببین عزیز من خودم آرشیو فیلم دارم فیلم زیاد میبینم اون موقع هم شک داشتم فکر میکردم فیلم نگاه کردن تو این لب تاب واسم زحر مار میشه ولی وقتی گرفتم در جا هم فیلم fight club گذاشتم تنها مشکلش تو جاهای تیره و خیلی سیاه که یکم خاکستری نشون میده بعدشم با 3ه تومن تو ایران جو بهترین سخت افزار بهترین کیفیت تصویر full hd نداشته باش اگه دنبال فیلم نگاه کردنی ( که فکر نکنم مثل من زیاد نگاه کنی ما خودمون استاد این کاریم رفتیم گرفتیم راضی هم هستیم ) حتما هم میخوای اون جاهای سیاه رنگ به خاکستری تبدیل نشه بهتره بگم برو با 3تومن بهترین pc رو جمع کن اگه هم لب تاب میخوای 6 تومن بزار رو پولت اپل بگیر :n10:
در مورد داغیشم تو کارای معمولی مثل وب گردی فیلم و... داغ نمیکنه ولی فقط کافی بری تو بازی far cry 3 جوری داغ میکنه که واسه زمستونم خوبه میتونی تو خونه به جای بخاری ازش استفاده کنی :n09:
ولی به نظر من این حرفا جرتو پرته روکس بزارم روش صفحه تاچش اوخ نشه باباش ووخ نشه دوستان لب تاب یه وسیلست واسه خودتون زندگی کنین نه واسه وسایلتون

Reza31001
25-12-2013, 23:53
سلام دوستان.

صفحه تنظیمات dolby home theater رو هم که باز نمی کنه، عین بالاییه. (راستی چطور میشه صدا رو تنظیم کرد؟ از صداش خوشم نمیاد. وقتی هندزفری هم میزنم بهش، صداش انگار از ته چاه میاد بالا.)

شما کارهایی که دوستمون گفتن رو انجام بدین و اصلا هم از خریدتون پشیمون نباشید
مشکلاتی که گفتید همگی نرم افزاری هستن و با نصب سیستم عامل و درایور و ... درست میشن
برعکس خوبی هایی که گفتید سخت افزاری هستن و اگه لپتاپی گرفته بودید که این ویژگی های رو نداشت هیچ رقمه نمی تونستید اونها رو داشته باشید!

hamidreza2010
26-12-2013, 02:25
ببین عزیز من خودم آرشیو فیلم دارم فیلم زیاد میبینم اون موقع هم شک داشتم فکر میکردم فیلم نگاه کردن تو این لب تاب واسم زحر مار میشه ولی وقتی گرفتم در جا هم فیلم fight club گذاشتم تنها مشکلش تو جاهای تیره و خیلی سیاه که یکم خاکستری نشون میده بعدشم با 3ه تومن تو ایران جو بهترین سخت افزار بهترین کیفیت تصویر full hd نداشته باش اگه دنبال فیلم نگاه کردنی ( که فکر نکنم مثل من زیاد نگاه کنی ما خودمون استاد این کاریم رفتیم گرفتیم راضی هم هستیم ) حتما هم میخوای اون جاهای سیاه رنگ به خاکستری تبدیل نشه بهتره بگم برو با 3تومن بهترین pc رو جمع کن اگه هم لب تاب میخوای 6 تومن بزار رو پولت اپل بگیر :n10:
در مورد داغیشم تو کارای معمولی مثل وب گردی فیلم و... داغ نمیکنه ولی فقط کافی بری تو بازی far cry 3 جوری داغ میکنه که واسه زمستونم خوبه میتونی تو خونه به جای بخاری ازش استفاده کنی :n09:
ولی به نظر من این حرفا جرتو پرته روکس بزارم روش صفحه تاچش اوخ نشه باباش ووخ نشه دوستان لب تاب یه وسیلست واسه خودتون زندگی کنین نه واسه وسایلتون

سلام
قربون آدم چیز فهم
منم همینو میگم دیگه
ببین من نمیگم این لپ تاپ بده یا خویه ، اصلا کاری به این کارا ندارم.
فقط اومدم یه پست زدم که میخواین پیشنهاد بدین به کسی هم معایبش رو بگین هم مزایاش رو نه اینکه فقط مزایاش رو بگین و همینطور بالعکس
همین.ولی خب یه سری بد برداشت کردن و بحث ادامه دار شد :n23:
( راستی من اصلا اهل فیلم نگاه کردن نیستم فقط نرم افزار رو عشقه :n02: )

PouriaTech
26-12-2013, 10:19
دوستان هرکی دسکتاپم رو دوس داره،لایک کنه:(به تسکبار شیشه ای هم توجه بکنیداااا :4: )

fardinff
26-12-2013, 15:18
اینم دسکتاپ من:n26::n01:
من پوریا رو به مبارزه می طلبم :n23::n24::n25:

Abdolreza2012
26-12-2013, 15:24
والپیپر دسکتاپتون رو بذارید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

fardinff
26-12-2013, 16:28
والپیپر دسکتاپتون رو بذارید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بفرمایید
اینم لینکش

sara fara
26-12-2013, 17:35

چقدر سلیقه ها متفاوته !!...

Public Enemy
26-12-2013, 17:37
دوستان عزیز ممنون می شم بحث های خارج از تاپیک رو در پروفایل هم مطرح کنین :n16:

این گونه دعواها و بحث های خارج از تاپیک و اسپم ها فقط باعث حساسیت مدیران خواهد شد

fardinff
26-12-2013, 19:04
سارا چه قدر دسکتاپت خوشگله:n04:
پوریا امضات تو حلقم:n10:
یه سوال اسپیکر های زد 500 و زد 510 به پا srs premium sound اچ پی می رسند؟:n16:
یه سوال دسکتاپ من قشنگ تر بود یا پوریا؟:n15:

PouriaTech
26-12-2013, 19:50

چقدر سلیقه ها متفاوته !!...

سارا چه قدر دسکتاپت خوشگله:n04:
پوریا امضات تو حلقم:n10:
یه سوال اسپیکر های زد 500 و زد 510 به پا srs premium sound اچ پی می رسند؟:n16:
یه سوال دسکتاپ من قشنگ تر بود یا پوریا؟:n15:

سارا خانم شما هنوز از اون تم ویندوز خراب کن استفاده میکنی؟؟؟!!! :n02:

یادته من نصبش کردم ویندوز عوض کردم تا درست شد...خخخخخخ:n08:

فردین،بتمنم دوس دارم،تو تسکبارم دیدی آیکون آرخامش رو...ولی بلک فلگ یه چی دییگه سسسسس... :n05:

Z510 اسپیکرش JBL هست!!!!Z500 دالبی،ولی هردوشون اچ پی رو میغورتن...

امضامم آره،دوس داری؟؟؟به آدم اعتماد به نفس میده...

دسکتاپم معلومه مال من :n10:اصن رنگ پنجره ها زرشکیه،اونم Aero...حال میکنم باهاش...اون والپیپرمم که دیگه هیچی...

راستی فردین،چیکار داشتی میکردی قبلش که صدای لپ تاپت کامل بسته بوده؟؟؟!!!هان؟؟؟:n23:

fardinff
26-12-2013, 20:45
سارا خانم شما هنوز از اون تم ویندوز خراب کن استفاده میکنی؟؟؟!!! :n02:

یادته من نصبش کردم ویندوز عوض کردم تا درست شد...خخخخخخ:n08:

فردین،بتمنم دوس دارم،تو تسکبارم دیدی آیکون آرخامش رو...ولی بلک فلگ یه چی دییگه سسسسس... :n05:

Z510 اسپیکرش JBL هست!!!!Z500 دالبی،ولی هردوشون اچ پی رو میغورتن...

امضامم آره،دوس داری؟؟؟به آدم اعتماد به نفس میده...

دسکتاپم معلومه مال من :n10:اصن رنگ پنجره ها زرشکیه،اونم Aero...حال میکنم باهاش...اون والپیپرمم که دیگه هیچی...

راستی فردین،چیکار داشتی میکردی قبلش که صدای لپ تاپت کامل بسته بوده؟؟؟!!!هان؟؟؟:n23:

من نمی دونم چرا هر چی دقت می کنم نمی فهمم کجا این تسکبار شیشه ای هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//:n13:
صدام قطع بود :||||| لو رفتم :n03: به مامانم نگینا:n27:هیچی مامانم خواب صدا رو قطع کردم بازی کردم:n02:
والپیپر من خوشگلتره بگردی والپیپر اساسین از این بهتر هست:n01:
ممنون چون الان اچ پی دارم می خواستم ببینم چه جوریه:n16:
بتمن کجاشی؟گیر کردم:| نمی دونم چه کنم :| :n28:

PouriaTech
26-12-2013, 20:59
من نمی دونم چرا هر چی دقت می کنم نمی فهمم کجا این تسکبار شیشه ای هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//:n13:
صدام قطع بود :||||| لو رفتم :n03: به مامانم نگینا:n27:هیچی مامانم خواب صدا رو قطع کردم بازی کردم:n02:
والپیپر من خوشگلتره بگردی والپیپر اساسین از این بهتر هست:n01:
ممنون چون الان اچ پی دارم می خواستم ببینم چه جوریه:n16:
بتمن کجاشی؟گیر کردم:| نمی دونم چه کنم :| :n28:

ویندوز 7 خودتو دیدی که بالای پنجره هاش عکس پشتشو بلور میکنه؟؟؟اینم مث اونه،ببین:

الان ببین،پشت پنجره ها تار شده نوشته ها...اینجوری...

کاری داری بیا پروفایلم،اینجا نمیشه دربارش حرف زد...

donkeyoxte
26-12-2013, 22:45
سلام
قربون آدم چیز فهم
منم همینو میگم دیگه
ببین من نمیگم این لپ تاپ بده یا خویه ، اصلا کاری به این کارا ندارم.
فقط اومدم یه پست زدم که میخواین پیشنهاد بدین به کسی هم معایبش رو بگین هم مزایاش رو نه اینکه فقط مزایاش رو بگین و همینطور بالعکس
همین.ولی خب یه سری بد برداشت کردن و بحث ادامه دار شد :n23:
( راستی من اصلا اهل فیلم نگاه کردن نیستم فقط نرم افزار رو عشقه :n02: )

عزیز ما که گرفتیم راضیم کسی هم نباید لب تابو بپرسه که آقا حال کردی باهاش یا نه سلیقه ها متفاوته یکی واسش وضوحه تصویر مهم نیست میگه آره ولی یکی دیگه مهمه میگه نه آقا این صفحش بدرد نمیخوره(البته منظورم این لب تاب نیست) من که راضیم خیلی خوشجیل موشجیله تو قیمت خودش واقعا از بقیه سرتره فقط یه باتریش میمونه با یه داغیش که داغیشو همونجور که گفتم زیاد داغ میکنه البته واسه کارای سنگین باتریشم من چون زیاد بیرون نمیبرم همش وصله به برق خونه الان 4 ماهه دارمش wear leavel صفر درصده همش وصل بوده به برق تا 60 پر میشه بعدش از برق شارژ میگیره 3یا 4 روز یه بارم میزارم تا 100 پرشه بعد باتریرو میکنم تا بیاد رو 20 یا پایینتر ( آقا گفتی اهل فیلم نیستی هر وقت وقت کردی بشین fight club 1999 بزن نگاه کن شاهکاره ):n02:

miladsalary
27-12-2013, 02:22
سلام دوستان با خوندن تقریبا. همه صفحات در دو ماه گذشته میخواستم بپرسم به نظرتون i5 یا i7 کدوم برای یک دانشجوی نرم افزار مناسبه( ببخشید که بی ربط بود) خواهشمندم کمی راهنماییم کنین

در کودکی از تکلیف میترسیدیم و اکنون از بلاتکلیفی!!B-)

hamidreza2010
27-12-2013, 03:26
عزیز ما که گرفتیم راضیم کسی هم نباید لب تابو بپرسه که آقا حال کردی باهاش یا نه سلیقه ها متفاوته یکی واسش وضوحه تصویر مهم نیست میگه آره ولی یکی دیگه مهمه میگه نه آقا این صفحش بدرد نمیخوره(البته منظورم این لب تاب نیست) من که راضیم خیلی خوشجیل موشجیله تو قیمت خودش واقعا از بقیه سرتره فقط یه باتریش میمونه با یه داغیش که داغیشو همونجور که گفتم زیاد داغ میکنه البته واسه کارای سنگین باتریشم من چون زیاد بیرون نمیبرم همش وصله به برق خونه الان 4 ماهه دارمش wear leavel صفر درصده همش وصل بوده به برق تا 60 پر میشه بعدش از برق شارژ میگیره 3یا 4 روز یه بارم میزارم تا 100 پرشه بعد باتریرو میکنم تا بیاد رو 20 یا پایینتر ( آقا گفتی اهل فیلم نیستی هر وقت وقت کردی بشین fight club 1999 بزن نگاه کن شاهکاره ):n02:

اوکی
فقط در چه سبکی هست؟
جنگیه ؟ طنزه ؟
چی هس کلا

سلام دوستان با خوندن تقریبا. همه صفحات در دو ماه گذشته میخواستم بپرسم به نظرتون i5 یا i7 کدوم برای یک دانشجوی نرم افزار مناسبه( ببخشید که بی ربط بود) خواهشمندم کمی راهنماییم کنین

در کودکی از تکلیف میترسیدیم و اکنون از بلاتکلیفی!!B-)

سلام
ببنیند همون i5 هم کارتون رو راه میندازه ولی خب چون رشتون نرم افزار هست و بعدا برای خودتون مهندس میشین ، i7 بگیرین بهتره.دیگه خیالتون جمعه دیگه :n16:
از هر لحاظ بگیرین بهتره از i5 هست و در آینده هم مشکلی نخواهید داشت
فقط میتونید z510 رو هم بگیرید ، لپ تاپ خوبیه

velvet revoulver
27-12-2013, 14:43
دوستان خواهشا کمک کنید مشکل من حل بشه چون واقعا نگرانم کرده :n03:

جدیدا لپ تاپ من یه دفعه شارژش از مثلا 40 درصد میرسه به 6 درصد و لپ تاپ الارم میده که : باید به شارژ زده بشه و بعد هم بعد از 30 ثانیه دستگاه خاموش میشه...

مشکلش چیه ؟ چرا یه دفعه شارژش انقدر میاد پایین ؟

اینم بگم که دستگاه اکثرا به برق وصله و شارژ نمیشه و معدود دفعاتی که از برق درمیارم و از بانری استفاده میکنم این مساله پیش میاد ....

خواهشا کمک کنید :n03:

Public Enemy
27-12-2013, 17:24
یه بار باتری رو با Energy management کالیبره کنین . سپس تست کنین هنوز همین مشکل هست یا خیر

donkeyoxte
27-12-2013, 20:54
[QUOTE=hamidreza2010;8038893]اوکی
فقط در چه سبکی هست؟
جنگیه ؟ طنزه ؟
چی هس کلا

ما کی باشیم در مورد این فیلم نظر بدیم فقط همینو بدون کارگردانش دیوید فینچر بازیگرشم براد پیت در کل فیلم قشنگیه تونستی حتما نگاه کن

starpars
27-12-2013, 22:22
Battery Wear Level توی نرم افزار BatteryInfoView مگه هر چی بیشتر باشه بهتر نیست؟؟
یعنی ظرفیتی که باتری نسبت به روز اولش شارژ نگه میداره
الان واسه من Battery Wear Level زده 96.4 %
واسه شما ها چنده؟

اینم لینک مستقیم برنامش

mohammad_203
27-12-2013, 22:30
Battery Wear Level توی نرم افزار BatteryInfoView مگه هر چی بیشتر باشه بهتر نیست؟؟
یعنی ظرفیتی که باتری نسبت به روز اولش شارژ نگه میداره
الان واسه من Battery Wear Level زده 96.4 %
واسه شما ها چنده؟

اینم لینک مستقیم برنامش

این مقدار در نرم افزار که شما دارین به معنی اینه که چقدر باتری سالم مونده ولی در نرم افزار Battery Care درست برعکس هست !یعنی تو نرم افزار batterycare هر چی این مقدار کمتر باشه بهتره

فقط یک سوال دارم : دوستان از باتری چطور استفاده می کنید که wear level صفر درصد مونده مگه میشه؟!

donkeyoxte
27-12-2013, 22:59
این مقدار در نرم افزار که شما دارین به معنی اینه که چقدر باتری سالم مونده ولی در نرم افزار Battery Care درست برعکس هست !یعنی تو نرم افزار batterycare هر چی این مقدار کمتر باشه بهتره

فقط یک سوال دارم : دوستان از باتری چطور استفاده می کنید که wear level صفر درصد مونده مگه میشه؟!

من به یکی از بچه ها هم گفتم که تو برنامه battery care تو گزینه wear leavel صفر درصده اونم شاید به خاطر اینکه تازه خریدمش حدود 5 ماه
صبح تا شبم تو برقه فقط تا 60 پر میزارم بعدکه از برق میگیره شارژشو چند روز یه بارم میزارم تا 100 پر شه بعد از برق میکشم وقتی میاد رو 20 یا پایینتر میزنم به برق دوباره تا 60

Public Enemy
28-12-2013, 00:30
متاسفانه ظاهرا این برنامه کمی با Z500 مشکل داره و تا باتری یه بار توسط Energy management کالیبزه نشه ، مقدار صحیح wear level رو نشون نمی ده .

من همیشه همین مشکلو دارم . اوایل دیدم همش صفر نشون می ده کالیبره که کردم دیدم مقدارش زیاد شد !!!!!

الانم هنوز مشکل هست هنوزم اول باید کالیبره شه تا مقدار صحیح رو نشون بده .

mohammad_203
28-12-2013, 11:20
من به یکی از بچه ها هم گفتم که تو برنامه battery care تو گزینه wear leavel صفر درصده اونم شاید به خاطر اینکه تازه خریدمش حدود 5 ماه
صبح تا شبم تو برقه فقط تا 60 پر میزارم بعدکه از برق میگیره شارژشو چند روز یه بارم میزارم تا 100 پر شه بعد از برق میکشم وقتی میاد رو 20 یا پایینتر میزنم به برق دوباره تا 60

اگه مایل بودید یک بار طبق گفته دوستمون hayyan71 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کالیبره کنید بعد تست کنید ببینید بازم صفر هست یا نه.چون عملا بعید می دونم این مقدار بعد از 5ماه صفر بمونه.
نحوه کالیبره کردن که بلدید؟! در Energy Management در قسمت باتری گزینه Battery Guage.

mahdi2569
28-12-2013, 13:42
سلام
ایا z510 انقدر متفاوت هست که z500 رو بفروشم اونو بخرم؟z500 رو یه ماهه دارم

PouriaTech
28-12-2013, 14:27
سلام
ایا z510 انقدر متفاوت هست که z500 رو بفروشم اونو بخرم؟z500 رو یه ماهه دارم

فک نمیکنم ضررش کمتر از منفعتش باشه...

فقط بخاطر سی پی یو هاسول و صفحه مات و اسپیکر JBL?

PouriaTech
28-12-2013, 14:29
اگه مایل بودید یک بار طبق گفته دوستمون کالیبره کنید بعد تست کنید ببینید بازم صفر هست یا نه.چون عملا بعید می دونم این مقدار بعد از 5ماه صفر بمونه.
نحوه کالیبره کردن که بلدید؟! در Energy Management در قسمت باتری گزینه Battery Guage.

محمد جان خوبی؟؟؟میگم داداش کالیبره کی بدردم میخوره؟؟؟وقتی احساس میکنم شارژش زود تموم میشه؟؟؟

والا من که همش به برق وصلم،خودم نه ها،لپ تاپو میگم :n02:

ولی احساس میکنم خیلی خیلی وقتی از شارژ درش میارم زود شارژ تموم میکنه...

به نظرت کالیبره کنم؟؟؟

چه قد طول میکشه شارژ فول باشه؟؟؟

mahdi2569
28-12-2013, 14:30
فک نمیکنم ضررش کمتر از منفعتش باشه...

فقط بخاطر سی پی یو هاسول؟؟؟

سلام
هم سی پس یو هم کیفیت صفحه اش بدنه فلزیش ...
البته بیشترین مشکل من اینه که تازه متوجه شدم سمت چپ لپ تاب قسمت بالای دریچه فنش وقتی لپ تاب رو می بندی صفحه نمایش کمی انحنا داره و دو لبه دقیقا روی هم قرار نمیگیره هرچند گارانتیش سازگاره اما فکر نمکینم تعویض کنن واسه همین گفتم بفروشمش z510 بخرم

donkeyoxte
28-12-2013, 16:29
حدود 1 هفته پیش کالیبره کردم بازم درصدش صفره حالا بازم امتحان میکنم مگه wear leavel شماها چنده؟

sajad0611
28-12-2013, 18:29
دوستان لطفا کمک کنید.وقتی دستگاه بوت میشه و ویندوز میاد بالا اگه دسکتاب رو بزنم هیچی نمیاد و دسکتاب فقط یه صفحه آبی میمونه و هیچ کاری نمیشه کرد.فقط دستگاه هنگ نمیکنه چون میشه فلاشر موس رو جابحا کرد.چند بار ریستارت کردم ولی مشکل کماکان بالاس.فقط تو safe mode نرم افزارا بالا میان و میشه باهاشون کار کرد وگرنه تو حالت معمولی هیچ کاری نمیشه کرد

mohammad_203
28-12-2013, 20:35
محمد جان خوبی؟؟؟میگم داداش کالیبره کی بدردم میخوره؟؟؟وقتی احساس میکنم شارژش زود تموم میشه؟؟؟

والا من که همش به برق وصلم،خودم نه ها،لپ تاپو میگم :n02:

ولی احساس میکنم خیلی خیلی وقتی از شارژ درش میارم زود شارژ تموم میکنه...

به نظرت کالیبره کنم؟؟؟

چه قد طول میکشه شارژ فول باشه؟؟؟

سلام مرسی.
کالیبره کردن خوب از اسمش گویاست :n06: .
والا وقتی شارژ زود خالی می کنه یک بار کالیبره کن یا یکبار بزار تا 100 درصد شارژ بشه.منم همیشه به برق وصلم ولی هر تقریبا ده روز یکبار می زارم به 100 درصد شارژ بشه.ولی هر وقت اینکارو می کنم درصد wear level یه مقدار افزایش پیدا می کنه .خوب البته طبیعی هم هست باتری از نوع یون هست و به مرور زمان توانش کم میشه.برای من قبلا اینجوری میشد.مثلا از 30 یهو به 6 درصد می رسید که یادمه آپدیت باتری رو نصب کردم درست شد.
اینم تو help خود مدیریت انرژی گفته .
After the battery has been used awhile, the percentage shown in the battery meter might be less accurate. To solve this problem, Lenovo provides the battery gauge reset function. The calibration process will perform:
1. Full charge 2. Full discharge

mika90
29-12-2013, 00:51
سلام
البته بیشترین مشکل من اینه که تازه متوجه شدم سمت چپ لپ تاب قسمت بالای دریچه فنش وقتی لپ تاب رو می بندی صفحه نمایش کمی انحنا داره و دو لبه دقیقا روی هم قرار نمیگیره هرچند گارانتیش سازگاره اما فکر نمکینم تعویض کنن واسه همین گفتم بفروشمش z510 بخرم

دوستم به نظر منم خیلی ضرر میکنی.z510 واسه کسائی که انتخاب اولشونه مناسب تره نه واسه ماها
بعد هم z510 هنوز هم یه سری از معایب z500 رو داره مثلا یکیش همین زاویه دید و حالت اسفنجی کیبورد

ms368
29-12-2013, 06:34

واسه من بعد از ۲ ماه و خورده ای زده ۱۰۲.۷٪
خوبه دیگه٬ نه ؟
تازه از روزی که خریدمش تا الان شاید فقط حدود ۱۰ - ۱۵ روز فقط شبا خاموش بوده
چون اینترتم نامحدوده ٬ روز و شب روشنه بوده
اط باطری هم خیلی کم استفاده میکنم و همش به برق وصله

mohammad_203
29-12-2013, 10:05
واسه من بعد از ۲ ماه و خورده ای زده ۱۰۲.۷٪
خوبه دیگه٬ نه ؟
تازه از روزی که خریدمش تا الان شاید فقط حدود ۱۰ - ۱۵ روز فقط شبا خاموش بوده
چون اینترتم نامحدوده ٬ روز و شب روشنه بوده
اط باطری هم خیلی کم استفاده میکنم و همش به برق وصله

با کدوم برنامه ؟اگه امکانش هست یک اسکرین شات بزارین.ممنون

vampire_arak
29-12-2013, 11:23
دوستان wear level رو از کجا بفهمم؟:n02:

lionf3
29-12-2013, 18:21
دوستان wear level رو از کجا بفهمم؟:n02:

با برنامه Cpu id

mojtaba2508
30-12-2013, 17:38
سلام دوستان
من بایوس رو آپدیت کردم و جای دکمه های بالا با fn عوض شد
میخواستم برگردونم به حالت اول
چیکار کنم؟؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید:n02:

msm_353
30-12-2013, 23:12
سلام

دوست عزیز مال من هم همین انحنا رو داره. اولش وسواس داشتم اما الان بیخیال شدم.

Sent from my LG-P715 using Tapatalk

drim_22
30-12-2013, 23:36
دوستم به نظر منم خیلی ضرر میکنی.z510 واسه کسائی که انتخاب اولشونه مناسب تره نه واسه ماها
بعد هم z510 هنوز هم یه سری از معایب z500 رو داره مثلا یکیش همین زاویه دید و حالت اسفنجی کیبورد

چرا حالت اسفنجی کیبورد یک نقطه ضعف حساب میشه؟؟:n13:

mika90
31-12-2013, 18:54
چرا حالت اسفنجی کیبورد یک نقطه ضعف حساب میشه؟؟:n13:

چون برای تایپ طولانی مدت اذیت میکنه

elisa70
02-01-2014, 19:39
سلام دوستان ممکنه راهنمایی کنید که چطوری طول عمر باتری لنوو z500 رو میشه افزایش داد؟؟؟ چند وقت یه بار باید بذاریم کامل شارژش خالی بشه و بعد بزنیمش به شارژ؟؟؟راستی ویندوز 8.1 اومد؟؟منظورم همونیه که همه ی اپلیکیشن هاشو داره...

donkeyoxte
03-01-2014, 00:01
سلام دوستان ممکنه راهنمایی کنید که چطوری طول عمر باتری لنوو z500 رو میشه افزایش داد؟؟؟ چند وقت یه بار باید بذاریم کامل شارژش خالی بشه و بعد بزنیمش به شارژ؟؟؟راستی ویندوز 8.1 اومد؟؟منظورم همونیه که همه ی اپلیکیشن هاشو داره...

سلام دوست عزیز بهترین راه برای افزایش طول عمر از نظر من ( چون به اطلاع بقیه دوستانم برسونم بازم کالیبره کردم درصدش هنوز صفره نمیدونم شاید ایراد از اصغر که همش صفر نشون میده(لبتابو میگم)
اینه که همیشه بزاری تا 60 پرشه بعد از برق شارژ بگیره 4یا5 روز یک بارم بزاری تا 100 پرشه من اینکارو انجام میدم تا الان که به من جواب داده
در مورده ویندوز 8.1 که با قبلیها هیچ فرقی نمیکنه همونه تا اونجایی که من امتحان کردم فقط تهش یه نهایی چسبوندن تا گند -- چند ماه پیشو پشتش بپوشونن

mosi_bala
03-01-2014, 13:02
سلام اقا قیمت هارد 7200 چنده
این سرعت انتقالو نصب بازیش کشت مارو
هارد اکسترنالو میشه یه راست بهش وصل کرد؟(منظور نصب ویندوز روش)کسی بلده؟

Public Enemy
03-01-2014, 13:42
سلام اقا قیمت هارد 7200 چنده
این سرعت انتقالو نصب بازیش کشت مارو
هارد اکسترنالو میشه یه راست بهش وصل کرد؟(منظور نصب ویندوز روش)کسی بلده؟

قیمت هارد های مختلف برای لپ تاپ توی سایت های مختلف هست . فکر نکنم خرید هارد جدید تاثیر زیادی توی نصب بازی داشته باشه . مشکل رو از نظر نرم افزاری بررسی کنین . در ضمن Crystaldiskinfo رو نصب و یه عکس اینجا بزارین تا سلامت هاردتون بررسی بشه .

روی هارد اکستزنال هم میشه ویندوز نصب کرد . فقط کافیه در هنگام نصب ویندوز ، هارد اکسترنال رو به عنوان درایو مورد نظر برای نصب ویندوز انتخاب کنین .

بهترین راه اینه که هارد اکسترنال رو به یه رایانه دیگه متصل ، ویندوز رو روی هارد اکسترنال نصب و سپس هارد اکسترنال رو به لپ تاپ وصل و در منوی بوت هارد اکسترنال رو برای بوت انتخاب کنین . اینجوری از صدمه احتمالی به Bootloader نیز جلوگیری می شه

mosi_bala
03-01-2014, 13:47
قیمت هارد های مختلف برای لپ تاپ توی سایت های مختلف هست . فکر نکنم خرید هارد جدید تاثیر زیادی توی نصب بازی داشته باشه . مشکل رو از نظر نرم افزاری بررسی کنین . در ضمن Crystaldiskinfo رو نصب و یه عکس اینجا بزارین تا سلامت هاردتون بررسی بشه .

روی هارد اکستزنال هم میشه ویندوز نصب کرد . فقط کافیه در هنگام نصب ویندوز ، هارد اکسترنال رو به عنوان درایو مورد نظر برای نصب ویندوز انتخاب کنین .

بهترین راه اینه که هارد اکسترنال رو به یه رایانه دیگه متصل ، ویندوز رو روی هارد اکسترنال نصب و سپس هارد اکسترنال رو به لپ تاپ وصل و در منوی بوت هارد اکسترنال رو برای بوت انتخاب کنین . اینجوری از صدمه احتمالی به Bootloader نیز جلوگیری می شه

من بازی بلک باکس نصب کردم رو لپم 25دقیه رو سیستمم 10 دقیقه
بعد انتقال فایل ک دیگه دیدین چقد کنده نگینه نه

elisa70
03-01-2014, 14:28
سلام دوست عزیز بهترین راه برای افزایش طول عمر از نظر من ( چون به اطلاع بقیه دوستانم برسونم بازم کالیبره کردم درصدش هنوز صفره نمیدونم شاید ایراد از اصغر که همش صفر نشون میده(لبتابو میگم)
اینه که همیشه بزاری تا 60 پرشه بعد از برق شارژ بگیره 4یا5 روز یک بارم بزاری تا 100 پرشه من اینکارو انجام میدم تا الان که به من جواب داده
در مورده ویندوز 8.1 که با قبلیها هیچ فرقی نمیکنه همونه تا اونجایی که من امتحان کردم فقط تهش یه نهایی چسبوندن تا گند -- چند ماه پیشو پشتش بپوشونن

elisa70
03-01-2014, 14:30

سلام ممنونم از راهنماییتون...من تا 60 درصد میذارم پر بشه بعد میذارم رو حالت optimized battery Health و بعد به برق وصلش میکنم ولی نمیدونستم که هر 6 روز یک بار بهتره بذارم تا 100 پر بشه....راستی وقتی تا 100 پر شد باید از برق بکشم و باهاش کار کنم تا خالی بشه شارژش؟؟؟ بعدش هم در حالت خاموش باید بذارم تا 60 درصد پر بشه؟؟؟؟ ببخشید اینقدر سوال کردم.....دو تا سوال دیگه اینکه کالیبره کردن یعنی چی؟ و اینکه اشتباه چند ماه پیش ویندوز 8 چی بوده دقیقا؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید:n16:

stepheno_1919
03-01-2014, 18:18
سلام ممنونم از راهنماییتون...من تا 60 درصد میذارم پر بشه بعد میذارم رو حالت optimized battery Health و بعد به برق وصلش میکنم ولی نمیدونستم که هر 6 روز یک بار بهتره بذارم تا 100 پر بشه....راستی وقتی تا 100 پر شد باید از برق بکشم و باهاش کار کنم تا خالی بشه شارژش؟؟؟ بعدش هم در حالت خاموش باید بذارم تا 60 درصد پر بشه؟؟؟؟ ببخشید اینقدر سوال کردم.....دو تا سوال دیگه اینکه کالیبره کردن یعنی چی؟ و اینکه اشتباه چند ماه پیش ویندوز 8 چی بوده دقیقا؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید:n16:

--شما اگه از همون اول هم به برق وصل كني و روي حالت optimized battery health باشه تا 60 شار‍ژ ميشه و بس.
--حالا حتما هم نبايد هر 6 روز باشه. 10 روزم كه شد ايرادي نداره
--تا 100 كه فول شد بايد برقش رو در بياري چون واسه باتري ضرر داره. يا اينكه اگه به 100 رسيد حالت شار‍ رو از Maximum battery life به --حالت optimized battery health تغيير بدي با وجود اينكه شارژر بهش وصله شروع به خالي شدن ميكنه تا اينكه به 60% درصد برسه و باقي ميمونه. اينم ضرري واسش نداره.
--در مورد كاليبره هم بگم لپتاپ بعضي از دوستان وقتي شارژش به 17% درصد ميرسيد دستگاه خاموش ميشد .يعني يه جورايي درصد شارژ رو اشتباه نشون ميداد كاليبره به براي اوناست. حالا در اين مورد دوستان ديگه اگه نظري دارن اظهار كنن تا استفاده كنيم. موفق باشين

Mesoud
04-01-2014, 14:13
سلام . دوستان من دیروز ویندوز 8.1 نصب کردم . اما نمیدونم چرا اون دکمه های بالای کیبورد کار نمیکنن..مشکل چیه؟
راستی واقعا پشیمونم اینو گرفتم.نمایشگر و باطریش مزخرفه. تنها چیزی که داره قیافشه. کاش رفته بودم سراغ asus سری K :|

afshin b
04-01-2014, 14:27
دوستان چه رنگی از z510 قشنگتره؟ من از نزدیک ندیدم و میخوام اینترنتی سفارش بدم نمیدونم سفید بگیرم یا خاکستری.

Public Enemy
04-01-2014, 16:19
سلام . دوستان من دیروز ویندوز 8.1 نصب کردم . اما نمیدونم چرا اون دکمه های بالای کیبورد کار نمیکنن..مشکل چیه؟
راستی واقعا پشیمونم اینو گرفتم.نمایشگر و باطریش مزخرفه. تنها چیزی که داره قیافشه. کاش رفته بودم سراغ asus سری K :|

دکمه های بالا با گرفتن دکمه Fn کار می کنند .

در صورتی که ناراضی هستین ، می تونین ببرین پیش فروشنده تعویض کنین .
شما دومین نفری هستین توی این تاپیک که می بینم اینقدر ناراضیه

loooder
04-01-2014, 20:10
سلام دوستان
من بایوس رو آپدیت کردم و جای دکمه های بالا با fn عوض شد
میخواستم برگردونم به حالت اول
چیکار کنم؟؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید:n02:

عزیز برو داخل بایوس قسمت دوم hotkey رو enable کن

Mesoud
05-01-2014, 00:14
دکمه های بالا با گرفتن دکمه Fn کار می کنند .

در صورتی که ناراضی هستین ، می تونین ببرین پیش فروشنده تعویض کنین .
شما دومین نفری هستین توی این تاپیک که می بینم اینقدر ناراضیه

واللا من دو ماهه دارم از دکمه fn استفاده نکردم همین جوری کار میکردن. از وقتی ویندوز عوض کردم کار نمیکنن...
فروشنده های دور و بر شما اگه خوشتون نیومد براتون عوض میکنن؟ چه جالب.......

loooder
05-01-2014, 14:13
بچه ها کسانی که تهران هستن و براشون مقدوره می تونن یه سوال بپرسن ببینن که ایا دکمه + میشه پیدا کرد مال من رو یه بچه فوضول کند پینش هم شکست الان یکم شله .

Public Enemy
05-01-2014, 14:47
واللا من دو ماهه دارم از دکمه fn استفاده نکردم همین جوری کار میکردن. از وقتی ویندوز عوض کردم کار نمیکنن...
فروشنده های دور و بر شما اگه خوشتون نیومد براتون عوض میکنن؟ چه جالب.......

بسته به ویندوزتون ممکنه دکمه ها جابجا کار کنند . بهترین عملکرد برای ویندوز 8/8.1 هست .

در ضمن یادتون نره از توی بایوس Hotkey هارو فعال کنین .

در ضمن یه عمر می خوای با لپ تاپ زندگی کنی ، چرا باید خودتو اذیت کنی ؟ برو صحبت کن شاید قبول کرد تعویض کنند

majid_majidy2006
06-01-2014, 00:07
سلام میخواستم بدونم مدل cori5 با cori7 چه فرقی با هم دارن؟
من cori5 خریدم به نظرتون خیلی با هم تفاوت دارن؟

Public Enemy
06-01-2014, 01:23
سلام میخواستم بدونم مدل cori5 با cori7 چه فرقی با هم دارن؟
من cori5 خریدم به نظرتون خیلی با هم تفاوت دارن؟

خیر برای یه کاربر عادی همون I5 کافیه .

I7 اون چیری رو که فکر می کنین به شما نمی ده .

Abdolreza2012
06-01-2014, 02:14
دوستان من Z510 دارم
تو این لپ تاپ چطوری مشخص میشه که شارژ شده ؟؟
وقتی شارژر رو میزنی چراغ شارژ روشن میشه
4 ساعت هم که تو شارژ باشه همونجوری روشنه و خاموش نمیشه
من چطوری بفهمم که کامل شارژ شده

Meisam.apk
06-01-2014, 11:22
دوستان من Z510 دارم
سلام،تازه خریدین لپ تاپ رو؟
چه کانفیگی خریدن؟قیمت؟ssdهم داره؟
ممنون

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

loooder
06-01-2014, 13:08
این مموری ریدر چطوری کار میکنه درایورش هم نصبه مدل z500 i5 و مموری microsd hc

Abdolreza2012
06-01-2014, 14:24
سلام،تازه خریدین لپ تاپ رو؟
چه کانفیگی خریدن؟قیمت؟ssdهم داره؟
ممنون

سلام آره یه چند روزی میشه
ci 7
رم 8
و ...
قیمت : 2540
ssd نداره

حالا چطوری میشه فهمید شارژش پره ؟؟
ممنون :n16:

Public Enemy
06-01-2014, 14:40
دوستان من Z510 دارم

تنها راهش اینه که از توی ویندوز چک کنی :n02: این چراغ همیشه سفید هستش و فقط در صورتی که باتریش خیلی کم باشه ، رنگش نارنجی می شه . در غیر اینصورت همیشه سفید روشن باقی می مونه .

4 ساعت یا 40 ساعت توی شارژ نگه داشتنم برای باتری مشکلی ایجاد نمی کنه . امروزه باتری های لپ تاپ طوری طراحی شدند که به مجض اینکه به برق وصل بشن ، از باتری استفاده نشه و توی شارژ نگه داشتن به عمر باتری لپ تاپ ضربه ای وارد نمی کنه

hajsin
06-01-2014, 14:55
سلام
می خواستم بدونم برا z510 تو وین7 برنامه Energy Management نیست؟اگه بخوام تو برق باشه و استفاده کنم،چیکار کنم که برا باتری مشکلی پیش نیاد؟

mojtaba2508
06-01-2014, 15:48
سلام دوستان
وقتی میزنم تو شارژ پایین که باطری رو نشون میده فقظ دو سه بار شارژ میکنه بعد دیگه شارژ نمیکنه و همون درصد بازری رو مینویسه
مثلا زده 45% و ثابت میمونه
سیم شارژ رو که در میارم ومیزنم بهش بازم یکم شارز میکنه و بعد همونجوری ثابت میمونه
ریستارت هم کردم درست نشد
توی قسمت انرژی منجمنت هم که میدارم ماکزیمم یا بالانس عمل نمیکنه
چند بار که تیک هارو میرنم عمل میکنه و دوباره همینجوری ثابت میمونه
ممنون میشم راهنمایی بکنید

drim_22
06-01-2014, 18:07
سلام
می خواستم بدونم برا z510 تو وین7 برنامه Energy Management نیست؟اگه بخوام تو برق باشه و استفاده کنم،چیکار کنم که برا باتری مشکلی پیش نیاد؟

انرژی منجمنت برای شما درست کار می کنه یا برای شما هم با خاموش شدن تنظیماتش می پره؟ :/

hajsin
06-01-2014, 19:02
من ویندوز 7 نصب کردم.تو سایت لنوو برا z510 توی ویندوز7 برنامه Energy Management وجود نداره.اصلا نصب نکردم تا بتونم امتحان کنم.می خوام بدونم از کجا باید دانلود کنم؟برا z500 رو اگه نصب کنم جواب میده؟

donkeyoxte
06-01-2014, 19:36

حالا دقیق 6روز یک بار نه که من خودم گاهی اوقات یادم میره تا 2هفته ام میرسه ولی شما همون هر هفته اینکارو بکن وقتی تا 100 پر شد از برق بکش با خود باتری کار کن وقتی رسید به 20 یا پایینتر دوباره بزن به برق ایندفعه بزار رو optimized تا 60 پرشه بعد دوباره هفته بعد همین کارو انجام بده
در حالت خاموشم اصلا به برق وصل نکن بزار بدبخت نفس بکشه
کالیبره کردنم گاهی اوقات این لبتاب بازی در میاره درصدو درست نشون نمیده اونو گذاشتن برای اینکار تو گزینه ی Battery Guage اگه خواستی کالیبره کنی
ویندوز 8.1 اولش با hak یه پسر نخبه روسی اومد تو اینترنت همون نسخه اصلی بود هیچ فرقی نمیکنه(تا امروز که من باهاش کار کردم) فقط یه چند تا اپلیکیشن بهش اضافه کردن تا ماکروسافت بدبخت ضایع نشه

1010kuser
06-01-2014, 23:22
سلام
اصلا به لپ تاپ اعتقادی ندارم چون سیستم خانگی خوبی دارم
اما امسال که نتونستم سیستم خونه رو ارتقا بدم یکی از دوستام پیشنهاد داد که بیا و یه لپ تاپ خوب بخر تا ترم اخریه حداقل یه کلاسی پیش بچه ها بذاری
اقا ما هم ....نشدیم و نخریدیم!!!
احمق احمق بلانسبت شما رفتیم پولمونو دادیم به این z500
میریختم سطل اشغال که بهتر بود خب!
خدا شاهده یه دونه رندر درست و درمون بهمون نداد
فرض کن 2700 پول بدی به یه ماس ماسک و هیچ استفاده ای نکنی به غیر از شب تحویل پروژه که ..... لپ تاپ حالتو بگیره
توی 3d max و atucad تیکه تیکه تکون میخوره!
دوستان من اگه بخوام بفروشمش چقد ضرر میکنم؟
کمتر از یک ماه هست که کار میکنه!
سفید i7 ram 6 hdd1 gh2

Public Enemy
06-01-2014, 23:33
سلام
اصلا به لپ تاپ اعتقادی ندارم چون سیستم خانگی خوبی دارم
اما امسال که نتونستم سیستم خونه رو ارتقا بدم یکی از دوستام پیشنهاد داد که بیا و یه لپ تاپ خوب بخر تا ترم اخریه حداقل یه کلاسی پیش بچه ها بذاری
اقا ما هم ....نشدیم و نخریدیم!!!
احمق احمق بلانسبت شما رفتیم پولمونو دادیم به این z500
میریختم سطل اشغال که بهتر بود خب!
خدا شاهده یه دونه رندر درست و درمون بهمون نداد
فرض کن 2700 پول بدی به یه ماس ماسک و هیچ استفاده ای نکنی به غیر از شب تحویل پروژه که ..... لپ تاپ حالتو بگیره
توی 3d max و atucad تیکه تیکه تکون میخوره!
دوستان من اگه بخوام بفروشمش چقد ضرر میکنم؟
کمتر از یک ماه هست که کار میکنه!
سفید i7 ram 6 hdd1 gh2

دوست عزیز با این بودجه Z500 بهترین سخت افزار موجود توی بازار بود .

مطمئنا لپ تاپی نخواهید یافت که با این قیمت بتونین کار رندر رو به بهترین شکل انجام بدین .

بهتر بود انتظارات خودتونو از لپ تاپ کمتر می کردین .

لپ تاپ هرگز به پای PC نمی رسه .

در ضمینه فروش هم بهتره به بازاری ها مراجعه کنین . اینجا فکر نکنم کسی دنبال Z500 دسته دوم باشه

1010kuser
06-01-2014, 23:40
دوست عزیز با این بودجه Z500 بهترین سخت افزار موجود توی بازار بود .

مطمئنا لپ تاپی نخواهید یافت که با این قیمت بتونین کار رندر رو به بهترین شکل انجام بدین .

بهتر بود انتظارات خودتونو از لپ تاپ کمتر می کردین .

لپ تاپ هرگز به پای PC نمی رسه .

در ضمینه فروش هم بهتره به بازاری ها مراجعه کنین . اینجا فکر نکنم کسی دنبال Z500 دسته دوم باشه

----- ضمینه----- ت تو حلقم!!!!!!!!!!!!!!!!!!
کسی گفت میخوام بفروشم؟
کسی گفت بیاین بخرین؟

پرسیدم از بچه ها حدودا چقدر ضرر میکنه !!!!! که یکی دیگه بخرم یا اگه کم ضرر میکنه بفروشمش اونم نه اینجا!

hamidreza2010
06-01-2014, 23:48
----- ضمینه----- ت تو حلقم!!!!!!!!!!!!!!!!!!
کسی گفت میخوام بفروشم؟
کسی گفت بیاین بخرین؟

پرسیدم از بچه ها حدودا چقدر ضرر میکنه !!!!! که یکی دیگه بخرم یا اگه کم ضرر میکنه بفروشمش اونم نه اینجا!

سلام
ببین z510 الان صفرش 2600 هست و شما احتمالا بتونی 2300 - 400 بفروشی
البته بستگی به خودت هم داره ، ممکنه زرنگ باشی و بیشتر هم رد کنی بره
البته میتونی ببری ، بعضی فروشنده ها هستن که تعویض میکنن ، لپ تاپت رو بر میدارن و یکی دیگه بهت میدن و ...

1010kuser
07-01-2014, 00:08
سلام
ببین z510 الان صفرش 2600 هست و شما احتمالا بتونی 2300 - 400 بفروشی
البته بستگی به خودت هم داره ، ممکنه زرنگ باشی و بیشتر هم رد کنی بره
البته میتونی ببری ، بعضی فروشنده ها هستن که تعویض میکنن ، لپ تاپت رو بر میدارن و یکی دیگه بهت میدن و ...

مرسی حمید رضا جان
موندم چی بگیرم که ارزش تعویض داشته باشه!
اخرین رزولیشن اتوکد 4095*4095 هست
با این رزولیشن مرد و نتونست رندر بگیره خفه شده
اگه خیلیییییییییی نو هم باشه باز همین 400 بالاتر نمیره ,میدونم!
اما اینقد کم استفاده کردم که هنوز لیبل های رو ال سی دی و ... نکنده!!!!!!!:n19:

alpachino2012
07-01-2014, 00:38
سلام دوستان این لپ تاپ z500 ما افتاد زمین بدنه اش تاب برداشته و دی وی دی رامش هم تو جاش لق میزنه :n28: گارانتی ببرم درستش می کنن؟ گارانتیش یک ساله هماهنگ...تو کتابخونه بودم چشمش زدن های گفتن چه لپ تاپ خشگلی داری ..اینم از لپ تاپمون

1010kuser
07-01-2014, 01:37
سلام دوستان این لپ تاپ z500 ما افتاد زمین بدنه اش تاب برداشته و دی وی دی رامش هم تو جاش لق میزنه :n28: گارانتی ببرم درستش می کنن؟ گارانتیش یک ساله هماهنگ...تو کتابخونه بودم چشمش زدن های گفتن چه لپ تاپ خشگلی داری ..اینم از لپ تاپمون

نخیر متاسفانه
جدی ناراحت شدم

hamidreza2010
07-01-2014, 02:17
مرسی حمید رضا جان
موندم چی بگیرم که ارزش تعویض داشته باشه!
اخرین رزولیشن اتوکد 4095*4095 هست
با این رزولیشن مرد و نتونست رندر بگیره خفه شده
اگه خیلیییییییییی نو هم باشه باز همین 400 بالاتر نمیره ,میدونم!
اما اینقد کم استفاده کردم که هنوز لیبل های رو ال سی دی و ... نکنده!!!!!!!:n19:

قربونت
خب باید ببینی تا چقدر میخوای هزینه کنی؟
لپ تاپ های بهتری هم مسلما هستن ولی خب گرونترن.ولی اگه اینقدر حساسی ، بهتره pc قدرتنمد بگیری که کارتو راه بندازه :n16:

سلام
حتما به گارانتی نشون بدید
درست کردن رو که ، dvd رو درست میکنن ولی برای بدنه فکر نکنم بشه کاری کرد
هزینه رو هم میگیرن از شما ، به احتمال خیلی زیاد

1010kuser
07-01-2014, 12:15
حمید رضا داداش اگه بخوایم ارتقا بدیم چی؟ راه نمیافته لامصب؟
بعد این قضایا wear level چی هست؟
واسه من97.3 % زده بده؟

Public Enemy
07-01-2014, 12:59
حمید رضا داداش اگه بخوایم ارتقا بدیم چی؟ راه نمیافته لامصب؟
بعد این قضایا wear level چی هست؟
واسه من97.3 % زده بده؟

دوست عزیز هر کار کنی لپ تاپ در ضمینه Rendering نمی تونه جای PC رو بگیره .

مگه اینکه بری بری 4 میلیون خرج کنی lenovo t430 بگیری ، اونوقت یه خورده وضعیت بهتره .

در صورتی که واقعا کارتون با رایانه رندر هست ، انتخاب مناسب همون رایانه + GPU مناسب هستش

hajsin
07-01-2014, 13:08
کسی انرژی منجمنت z500 رو روی ویندوز7 z510 نصب نکرده؟؟؟؟

1010kuser
07-01-2014, 13:30
دوست عزیز هر کار کنی لپ تاپ در ضمینه Rendering نمی تونه جای PC رو بگیره .

مگه اینکه بری بری 4 میلیون خرج کنی lenovo t430 بگیری ، اونوقت یه خورده وضعیت بهتره .

در صورتی که واقعا کارتون با رایانه رندر هست ، انتخاب مناسب همون رایانه + GPU مناسب هستش

اگه به ارتقا ش داد که ب نظرم حیفه دیگه متضرر بشم و برم دوباره رو pc
چرا فروم بخش اموزش نداره؟
بچه ها چندتا نکته و کار که تو بهتر نگه داشتن باتری و خود لپ تاپ هستش رو بهمون یکجا میگید؟

boybaron
07-01-2014, 14:33
سلام
لپ تابم z500 corei7 هست ولی من با این لپ تاب مشکل دارم اگر کسی به این مشکل برخورده و تونسته حلش کنه راهنماییم کنه!!!!
لپ تابم که هایبرنت میکنم یا استند بای؛ صفحه نمایش لپ تاپم خاموش میشه ولی حدود 5 دقیقه طول میکشه که لپ تاپ خاموش بشه و صفحه کلید روشن میمونه تو این پیج دقیقه.
در ضمن وقتی هم که لپ تاپو دوباره روشن میخام بکنم همین مشکلو داره و 5 دقیقه طول میکشه که بیاد بالا.

Public Enemy
07-01-2014, 15:15
سلام
لپ تابم z500 corei7 هست ولی من با این لپ تاب مشکل دارم اگر کسی به این مشکل برخورده و تونسته حلش کنه راهنماییم کنه!!!!
لپ تابم که هایبرنت میکنم یا استند بای؛ صفحه نمایش لپ تاپم خاموش میشه ولی حدود 5 دقیقه طول میکشه که لپ تاپ خاموش بشه و صفحه کلید روشن میمونه تو این پیج دقیقه.
در ضمن وقتی هم که لپ تاپو دوباره روشن میخام بکنم همین مشکلو داره و 5 دقیقه طول میکشه که بیاد بالا.

مشکل نرم افزاری هست . بهترین راه تعویض ویندوزه .

یکی از نرم افزار هاتون به درستی بسته نمیشه .

hamidreza2010
07-01-2014, 15:30
اگه به ارتقا ش داد که ب نظرم حیفه دیگه متضرر بشم و برم دوباره رو pc
چرا فروم بخش اموزش نداره؟
بچه ها چندتا نکته و کار که تو بهتر نگه داشتن باتری و خود لپ تاپ هستش رو بهمون یکجا میگید؟

سلام دوباره
بببن چیش رو میخوای ارتقاء بدی؟
در کل چیزی که با عقل جور در میاد ، ارتقاء هارد و رم هست ، بقیش یا نمیشه یا مصیبته میشه برات
ولی هارد و رم رو همون لحظه جلوت برات ارتقاء میدن و مشکلی هم نداره
همونطوری که دوستمون هم گفتن ، اگه کارت render هست بهتره یه pc خفن بگیری
آموزش هم چیز خاصی نمیخواد ، یه نرم افزار هست ، اونو نصب کنی میتونی تنظیمش کنی که تا 55- 60 درصد شارژ شد ، بقیش دیگه شارژ نشه و از برق مستقیم استفاده کنه.اونو فعالش کن ، اگه زیاد از برق مستقیم استفاده میکنی
ولی هر دو هفته یبار غیر فعالش کن بزار باتریت تا آخر شارژ بشه
بقیش هم دیگه مراقبت هست دیگه:n16:

1010kuser
07-01-2014, 20:13
سلام دوباره
بببن چیش رو میخوای ارتقاء بدی؟
در کل چیزی که با عقل جور در میاد ، ارتقاء هارد و رم هست ، بقیش یا نمیشه یا مصیبته میشه برات
ولی هارد و رم رو همون لحظه جلوت برات ارتقاء میدن و مشکلی هم نداره
همونطوری که دوستمون هم گفتن ، اگه کارت render هست بهتره یه pc خفن بگیری
آموزش هم چیز خاصی نمیخواد ، یه نرم افزار هست ، اونو نصب کنی میتونی تنظیمش کنی که تا 55- 60 درصد شارژ شد ، بقیش دیگه شارژ نشه و از برق مستقیم استفاده کنه.اونو فعالش کن ، اگه زیاد از برق مستقیم استفاده میکنی
ولی هر دو هفته یبار غیر فعالش کن بزار باتریت تا آخر شارژ بشه
بقیش هم دیگه مراقبت هست دیگه:n16:

دمت گرم
حمیدرضا اصلا خوشم اومده ازت
مرسی داداش

داداش من اکثرا از برق مستقیم استفاده میکنم این برنامه اسمش چی هست؟
در ضمن من امروز شنیدم میشه کلا باتری رو غیر فعال کرد و از برق مستقیم استفاده کرد
ببخشید سوالام زیاد نشه اما تو انرژی منجمنت مثله اینکه میشه یه بار کامل باتری رو reset کرد!! این واسه چیه؟

hamidreza2010
07-01-2014, 22:23
دمت گرم
حمیدرضا اصلا خوشم اومده ازت
مرسی داداش

داداش من اکثرا از برق مستقیم استفاده میکنم این برنامه اسمش چی هست؟
در ضمن من امروز شنیدم میشه کلا باتری رو غیر فعال کرد و از برق مستقیم استفاده کرد
ببخشید سوالام زیاد نشه اما تو انرژی منجمنت مثله اینکه میشه یه بار کامل باتری رو reset کرد!! این واسه چیه؟

قربونت عزیزم
راستش منم تازه 3 روزه z510 گرفتم ، و چون وقت ندارم اصلا ، اصلا طرفش نرفتم که ببینم چیا داره و چیا نداره
ولی اسم برنامه همون انرژی منیجمنت هست.اونم ریست نه ، میشه کالیبرش کرد که مدت زمان استفاده از باتریت بیشتر بشه

اینم توضیح در مورد برنامه انرژی منیجمنت ، به نقل از پست دوم همین تاپیک: ( روی عکس کیلیک کن بزار بزرگ بشه ، تا راحت تر ببینی چیکار کنی )

بحث پیرامون انرژی منیجمنت:
تعریف قسمت های مختلف Energy Management:
1-Power Plan قسمت تنضیم بین سه حالت Power saver-Balanced-High Performance هستش که هرکدوم هم به ترتیب از چپ به راست:سیو کردن انرژی-حالت بالانس یا عادی-بالاترین قدرت که کلاک پردازنده رو افزایش میده.
2-مربوط به خود باتری میشه که گزینه اول Full Charge هستش که 100% شارژ میکنه و گزینه دوم هم تا 60% شارژ میکنه که اگه تمام مدت لپتاپ به برق وصل هستش بهتره از گزینه دوم که خودم هم انتخاب کردم استفاده کنید.
3-در مورد پاک کردن گرد و غبار هستش که بهتره هر ماه انجام بشه کل پروسه هم حدود 3 دقیقه طول میکشه.
4-مربوط به هارددیسک میشه و بهتره روشن باشه.
نکته:خود قسمت Battery به سه قسمت تقسیم میشه:
بخش اول توضیح داده شد.
بخش دوم مربوط به کالیبره کردن باتری هست که هر 5-6 ماه یه بار بهتره انجام بشه.
بخش سوم هم وضعیت باتری رو نشون میده.

hajsin
08-01-2014, 00:21
من برنامه energy management رو نصب کردم(z510) ولی نه آیکونی برا اجرا داره نه چیز دیگه.انگار مثل یه درایور نصب شده.کسی میدونه باید چطور اجرا کنم؟

hamidreza2010
08-01-2014, 02:12
من برنامه energy management رو نصب کردم(z510) ولی نه آیکونی برا اجرا داره نه چیز دیگه.انگار مثل یه درایور نصب شده.کسی میدونه باید چطور اجرا کنم؟

سلام
آیکن داره.کنار ساعت هست.من الان با pc هستم دفعه بعد که با لپ تاپ اومدم برات شات میذارم متوجه شی.روش کلیک کنی باز میشه.با برنامه z500 فرق داره.وقتی بازش کردی ، بالای برنامه سمت راست یه علامت داره که وقتی میزنی ، برنامه بزرگتر میشه ، بعد برو سربرگ setting و اولین گزینه رو فعال کن
در این صورت باتری تا 60 درصد شارژ میشه و بعدش از برق مستقیم استفاده میکنه

hajsin
08-01-2014, 08:56
سلام
آیکن داره.کنار ساعت هست.من الان با pc هستم دفعه بعد که با لپ تاپ اومدم برات شات میذارم متوجه شی.روش کلیک کنی باز میشه.با برنامه z500 فرق داره.وقتی بازش کردی ، بالای برنامه سمت راست یه علامت داره که وقتی میزنی ، برنامه بزرگتر میشه ، بعد برو سربرگ setting و اولین گزینه رو فعال کن
در این صورت باتری تا 60 درصد شارژ میشه و بعدش از برق مستقیم استفاده میکنه

اگه زحمتی نمیشه با اسکرین شات بذارید.دستور کارش رو هم اگه میشه بنویسید

Meisam.apk
08-01-2014, 10:27
سلام دوستان چند سوال درباره ی z510 داشتم:
فرق i5 و i7 در اجرای بازی ها محسوس هست آیا؟و تو کیفیت اجرا بازی خیلی تاثیر داره؟
و با توجه به اینکه نسل ۴ پردازنده ها کم مصرف هستن،آیا باطری ۴ سلولی کافی هس؟
ی کانفیگ z510 هست 8 گیگ ssd داره ssd ها تو سرعت انتقال داده ها فوق العادن اما از 8 گیگ کمه!کانفیگ با ssd بیشتر نیس؟
از بین گارانتی سریر و هماهنگ کدوم بهترن؟

afshin b
08-01-2014, 10:50
فرق i5 و i7 در اجرای بازی ها محسوس هست آیا؟و تو کیفیت اجرا بازی خیلی تاثیر داره؟
ی کانفیگ z510 هست 8 گیگ ssd داره ssd ها تو سرعت انتقال داده ها فوق العادن اما از 8 گیگ کمه!کانفیگ با ssd بیشتر نیس؟

توان پردازنده 7 دقیقا دو برابر 5 هست. اما برای بازی و کارای عادی دیگه 5 کاملا جوابگو هست و شاید هم زیادی هست. برای کارا خاص مثل رندر گرفتن یا کار با نرم افزارهای خاص مهندسی که نیاز به پردازش بالا دارن اگر 7 بگیرین بهتره.
در مورد ssd هم نه. بیشتر از این نداره. درواقع هارد sshd داره که از اون 8 گیگ ssd برای کش استفاده میکنه.
گارانتی هم هردو بدرد نخورن فکر کنم.

Public Enemy
08-01-2014, 13:00

دوست عزیز فقط زمانی تفاوت بین i5 و I7 رو می شه احساس کرد که یه برنامه با قابلیت پردازش موازی داشته باشیم.

بازی ها از پردازش موازی استفاده نمی کنند و عمده قسمت پردازشی خودشونو می زارن بر عهده GPU .

لذا توی بازی ها i5 یا I7 خریدن تاثیر آنچنانی نداره . مگر اینکه GPU بسیار بسیار قوی ( در حد AMD 7970M ) باشه .

باطری 4 سلولی کاملا جوابگوی این لپ تاپ در مصارق عادی ( کار با اینترنت و ... ) هست . توی بازی هم که کسی از باتری استفاده نمی کنه .

Meisam.apk
08-01-2014, 14:47
توان پردازنده 7 دقیقا دو برابر 5 هست. اما برای بازی و کارای عادی دیگه 5 کاملا جوابگو هست و شاید هم زیادی هست. برای کارا خاص مثل رندر گرفتن یا کار با نرم افزارهای خاص مهندسی که نیاز به پردازش بالا دارن اگر 7 بگیرین بهتره.
در مورد ssd هم نه. بیشتر از این نداره. درواقع هارد sshd داره که از اون 8 گیگ ssd برای کش استفاده میکنه.
گارانتی هم هردو بدرد نخورن فکر کنم.

ممنون،پس 8 گیگ ssd قابل استفاده نیست و به عنوان فضای کش استفاده می کنه تا سرعت بوت شدن لپ تاپ بره بالا.
و ی سوال دیگه ک در مصارف معمولی باطری لپ تاپ چند ساعت دوم میاره؟

hamidreza2010
08-01-2014, 17:41
ممنون،پس 8 گیگ ssd قابل استفاده نیست و به عنوان فضای کش استفاده می کنه تا سرعت بوت شدن لپ تاپ بره بالا.
و ی سوال دیگه ک در مصارف معمولی باطری لپ تاپ چند ساعت دوم میاره؟

سلام
بله درسته.
برای مصارف معمولی تا حدود 4 ساعت ولی من خودم تا 3 ساعت استفاده کردم
بستگی به نور پس زمینه و .... هم داره

majid_majidy2006
08-01-2014, 17:59
دوست عزیز این چیزی که گفتی در مورد z500 هم صدق میکنه؟

فرستاده شده از GT-I9082ِ من با Tapatalk