PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کلـوپ Lenovo Z500

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26

PouriaTech
04-11-2013, 15:55
سلام خدمت اساتید محترم.چند تا سوال داشتم ممنون میشم صراحتا باسخ بدید.
1.چطور یا با چه برنامه ای میشه مولتی تاچش رو فعال کرد؟
2.کارت صدای من به صورت بیش فرض روی استریو هست و این وقتی اذیت میکنه که هندزفری میزنی بهش و کلا اون استریو که زده لغوه.یعنی اصلا نمیتونی روش کلیک کنی؟
3.یه برنامه ای به نام سیستم ریستور هستس که روی درایور لبتاب اومده.ولی وقتی بک اب میگیری میگه روی این سیستم اجرا نمیشه.
و در اخر اینو بگم که برا من i5 هستش.با ویندوز 8

از Icon Tray برنامه ی تاچ پدتونو باز کنید و هر قابلیتیشو که خواستید فعال کنید...

منظورتونو نفهمیدم،دالبی؟؟؟نه...فرقی نداره...تو هنذفری اصن تاثیری نداره...

PouriaTech
04-11-2013, 15:58
دوستان درود برشما
متوجه شدم که وقتی لب تاپ باز میکنم و یا زاویه اش تغییر میدم میکروفون قطع و وصل میشه!!!:n03:
هفته بعد میبرمش گارانتی!!
این پیغام را هم میده!فکرکنم سیمش مشکل داره؟!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کسی از دوستان به همچین مشکلی برخورده؟
با یه ویندوز دیگر هم امتحان کردم
ملاک امتحان هم اسکایپ یاهو و تنظیمات ویندوز بود

بله...مشکلی نداره لپ تاپتون...سیم اون هدفون مشکل داره...

Public Enemy
04-11-2013, 16:20
دوستان درود برشما
متوجه شدم که وقتی لب تاپ باز میکنم و یا زاویه اش تغییر میدم میکروفون قطع و وصل میشه!!!:n03:
هفته بعد میبرمش گارانتی!!
این پیغام را هم میده!فکرکنم سیمش مشکل داره؟!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کسی از دوستان به همچین مشکلی برخورده؟
با یه ویندوز دیگر هم امتحان کردم
ملاک امتحان هم اسکایپ یاهو و تنظیمات ویندوز بود

دوست عزیز اگر با سیستم های دیگه هم تست کردین و همین ارور رو می ده پس احتمالا مشکل از میکروفونتونه .
در ضمن مگه میکروفونتون USB هست ؟ :n13:
البته خود لپ تاپ دارای میکروفون هست نیازی به میکروفون خارجی نیست .

سلام خدمت اساتید محترم.چند تا سوال داشتم ممنون میشم صراحتا باسخ بدید.
1.چطور یا با چه برنامه ای میشه مولتی تاچش رو فعال کرد؟
2.کارت صدای من به صورت بیش فرض روی استریو هست و این وقتی اذیت میکنه که هندزفری میزنی بهش و کلا اون استریو که زده لغوه.یعنی اصلا نمیتونی روش کلیک کنی؟
3.یه برنامه ای به نام سیستم ریستور هستس که روی درایور لبتاب اومده.ولی وقتی بک اب میگیری میگه روی این سیستم اجرا نمیشه.
و در اخر اینو بگم که برا من i5 هستش.با ویندوز 8

1 - مالتی تاچ فقط با درایور مخصوص فعال می شه . لذا از سایت لنوو درایور مخصوص رو بگیرین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2 - سیستم استریو تا اونجا که من می دونم ، موقعی قابل تغییر می شه که بیشتر از 2 اسپیکر داشته باشین . مثلا 2 اسپیکر و 1 ساب . و یا 5 اسپیکر و 1 ساب . لذا تنظیمات رو از توی Realtek نمی تونین دست بزنین

3 - اون برنامه Onekey Rescue نیاز به برنامه مخصوص داره که باید قبل از نصب ویندوز نصب بشه و خودش پارتیشن بندی می کنه . نیازی به اون برنامه ندارین . ویندوز 8 خودش قابلیت هایی واسه بک آپ گیری و برگردوندن اونا بهتون می ده

amint1990
04-11-2013, 18:21
سلام دوستان
بالاخره بعد از 3 ماه تحقیق و جستجو z500 core i7 خریداری کردم.

از همه دوستانی که در این امر منو راهنمایی کردن سپاسگذارم.

dahaka.se7en
04-11-2013, 19:43
ویندوز 8.1
تاچپد ELAN
این مشکل دو انگشتی راست کلیک و چجوری حل کنم ؟؟؟؟
کار نمیکنه !`:n13:

Public Enemy
04-11-2013, 19:59
ویندوز 8.1
تاچپد ELAN
این مشکل دو انگشتی راست کلیک و چجوری حل کنم ؟؟؟؟
کار نمیکنه !`:n13:

یه سری از دوستان نرم افزار Asus Smart Gesture رو نصب کردند مشکلشون حل شد .

یه راه حل هم همین چند صفحه پیش گفته شد. لطفا جستجو کنین

skimoo_m
04-11-2013, 23:33
چک کنین ببینین Imaging Devices توی Device Manager هست یا خیر ؟

نه عزیز
همچین گزینه ای تو Device Manager من وجود نداره

تصویر Device Manager:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تصویر Error هنگام نصب درایور Camera:

JU JU
05-11-2013, 15:25
سلام به همگی

فکر نکنم این روزا لپ تاپ y510 قیمت مناسبی پیدا کنه، و منم بودجه حال حاضر این لپ تاپ رو ندارم ( 3.8 خیلی زیاده خداییش )

در مورد لپ تاپ z500 چندتا سوال داشتم
یکی اینکه در مورد صفحه نمایشش بحث شده، چه مشکلاتی داره؟
باتری این لپ تاپ، به هر حال 4 سلولیه و نیاز هست همیشه به برق وصل باشه، این کار باعث صدمه زدن با باتری و خراب شدن سریعش نمیشه ؟
در مورد داغ شدنش خیلی خیلی بحث شده، این داغ شدن در چه حد هستش آیا ؟

One Minute
05-11-2013, 15:33
بچه ها ببخشید یه سوال ضایع داشتم ! : دی

چیجوری اسم دیوایس بلتوثم رو عوض کنم ؟

velvet revoulver
05-11-2013, 15:52
اقا این صفحه نمایش z500 دیگه اینقدرها هم که میگن بد نیست ! من الان دو سه روزه که دارم باهاش کارمیکنم مشکل خیلی ازار دهنده ای توش ندیدم ! البته زاویه دیدش زیاد خوب نیست که این مساله تو اغلب لپ تاپها عادیه و موقع خرید انتظارشو داشتم وچون لپ تاپ برای استفاده شخصیه انتظار زاویه دید گسترده ازش ندارم ! البته موقع تماشای فیلم و یا بازی یکم کنتراستش پایینه ! اما کلا روی هم رفته صفحه ش خوب و نرماله ! مخصوصا که با نرم افزار کارت گرافیکش رنگهاشو تنظبم کردم و در کل راضی کننده بوده!!! اینقدر که ازش بد میگفتن من فکر میکردم با روشن کردن دستگاه شاهد فاجعه خواهم بود...شایدم چشم من ایراد داره ! چی بگم والا !

drim_22
05-11-2013, 16:04
سلام دوستان
بالاخره بعد از 3 ماه تحقیق و جستجو z500 core i7 خریداری کردم.

از همه دوستانی که در این امر منو راهنمایی کردن سپاسگذارم.

سلام.
مبارک باشه.
اصفهان خریدیش؟ از کجای اصفهان؟ طالقانی؟
اگه آره از نماینده فروش سازگار؟

(عجب سوالی پرسیدما، چقدر جامع! ):n02:
....
و یک سوال از سایر دوستان، قیمت دو لپ تاپ با کانفیگ یکسان اما گرافیک geforce gt740 و اون یکیش 710 چقدر با هم متفاوته؟

Public Enemy
05-11-2013, 16:07
نه عزیز
همچین گزینه ای تو Device Manager من وجود نداره

تصویر Device Manager:

تصویر Error هنگام نصب درایور Camera:

عحیبه !

از Device manager گزینه View >>> Show hidden devices رو بزنین تا دستگاه های مخفی معلوم بشن ببینین بلاخره میاد یا نه .

برای راه آخر هم از یه نسخه Live لینوکس برای تست وبکم استفاده کنین .

سلام به همگی

فکر نکنم این روزا لپ تاپ y510 قیمت مناسبی پیدا کنه، و منم بودجه حال حاضر این لپ تاپ رو ندارم ( 3.8 خیلی زیاده خداییش )

در مورد لپ تاپ z500 چندتا سوال داشتم
یکی اینکه در مورد صفحه نمایشش بحث شده، چه مشکلاتی داره؟
باتری این لپ تاپ، به هر حال 4 سلولیه و نیاز هست همیشه به برق وصل باشه، این کار باعث صدمه زدن با باتری و خراب شدن سریعش نمیشه ؟
در مورد داغ شدنش خیلی خیلی بحث شده، این داغ شدن در چه حد هستش آیا ؟

حواب سوالات شما همه بارها داده شده است . چند صفحه اخیر رو بخونین

بچه ها ببخشید یه سوال ضایع داشتم ! : دی

چیجوری اسم دیوایس بلتوثم رو عوض کنم ؟

نام بلوتوث با نام دستگاه عوض می شه .

System properities رو باز کنین ( کلیک راست روی Mycomputer ، سپس انتخاب Properties ) . از قسمت computer name , domain , and workgroup settings گزینه Change settings رو بزنین . یه پنجره باز می شه . از تب Computer name گزینه Change رو بزنین . سپس یه اسم جدید به لپ تاپ بدین و Restart کنین

m&arash
05-11-2013, 16:18
دوست عزیز اگر با سیستم های دیگه هم تست کردین و همین ارور رو می ده پس احتمالا مشکل از میکروفونتونه .
در ضمن مگه میکروفونتون USB هست ؟ :n13:
البته خود لپ تاپ دارای میکروفون هست نیازی به میکروفون خارجی نیست .

من میکروفون خارجی وصل نکردم منظورم میکروفون خود لب تاپ!!
برای خودم سئوال که چرا پیغام usb میده!
وقتی زاویه لب تاپ تغییر میدم قطع میشه
به خیالم سوکت سیمش از داخل شل شده

m&arash
05-11-2013, 16:28
بله...مشکلی نداره لپ تاپتون...سیم اون هدفون مشکل داره...

مشکل داره دیگه:n13:
میکروفون خود لب تاپ منظورم هست!!

Public Enemy
05-11-2013, 16:28
من میکروفون خارجی وصل نکردم منظورم میکروفون خود لب تاپ!!
برای خودم سئوال که چرا پیغام usb میده!
وقتی زاویه لب تاپ تغییر میدم قطع میشه
به خیالم سوکت سیمش از داخل شل شده

از اونجا که مشکل مشابهی در این زمینه نداشتیم ، توصیه من اینه که ببرینش گارانتی .

ولی قبل از اون یک بار درایور صدا را کامل پاک و یه بار از سایت لنوو دانلود و نصب کنین ببینین چه می شود .

JU JU
05-11-2013, 18:30
حواب سوالات شما همه بارها داده شده است . چند صفحه اخیر رو بخونین

اجازه می‌دادین یه بنده خدایی که حداقل حاضر بود به صورت کامل جواب بده، جواب میداد
یه لحظه یاد پشتیبانی‌ شرکت مخابرات افتادم با نحوه پاسختون

میشه لطف کنید من چند صفحه رو از 500 صفحه بخونم ؟ 10 صفحه اخیر چیز خاصی نگفته بود

Public Enemy
05-11-2013, 19:03
اجازه می‌دادین یه بنده خدایی که حداقل حاضر بود به صورت کامل جواب بده، جواب میداد
یه لحظه یاد پشتیبانی‌ شرکت مخابرات افتادم با نحوه پاسختون

میشه لطف کنید من چند صفحه رو از 500 صفحه بخونم ؟ 10 صفحه اخیر چیز خاصی نگفته بود

خوب صبر می کردین یکی که حوصله داشت جواب می داد !!!!!! ( بدهکارم شدیم :n08: )

کیفیت صفحه نمایش ----------> صفحه اول تاپیک . صفحه قبل هم دوستان توضیحات دادند .( صفحه 501 )
نحوه نگه داری از باطری ---------> صفحه اول تاپیک
اگر مطالب رو خوندین و چیزی رو که می خواستین بدونین بهتون نداد ، اونوقت بپرسین در خدمتیم :n16:

دوست عزیز برای تسریع در جواب گرفتن جستجو کنین . ممکنه کسی نیاد پاسختونو بده چون سوالات خیلی تکرارین .

الان فکر کنم 4 ساعته دنبال جوابین . اگر جستجو کرده بودین 15 دقیقه ای خودتون جوابو پیدا می کردین .
در ضمن نمی دونم چرا وقتی خودتون می دونین بارها بحث شده پس چرا بازم می پرسین

lionf3
05-11-2013, 19:26
سلام عزیزم.خیلی خوبم:n11:
منم خوشحالم که تاپیکی که شروع کردی به اینجا رسیده
اوضاع Webruz چطوره؟

ممنون.
خوبه بد نیست فعلا که ۲باره از اول شروع کردیم(هاست رو تغییر دادیم و قالب رو ویبولیتین کردیم)

Public Enemy
05-11-2013, 19:35
ممنون.
خوبه بد نیست فعلا که ۲باره از اول شروع کردیم(هاست رو تغییر دادیم و قالب رو ویبولیتین کردیم)

به فرزاد هم که برگشت :7:

یه زحمتی بکش یه پ.خ بده مدیر بخش بیاد یه سر و سامونی بده به این تاپیک . فکر کنم سوالات تکراریو حذف کنیم تاپیک بشه 50 صفحه :n02:

من که بهش گفتم جواب نداد . بگو زودتر بیاد یه بلایی سر تاپیک اول در بیاره .

lionf3
05-11-2013, 21:22
به فرزاد هم که برگشت :7:

یه زحمتی بکش یه پ.خ بده مدیر بخش بیاد یه سر و سامونی بده به این تاپیک . فکر کنم سوالات تکراریو حذف کنیم تاپیک بشه 50 صفحه :n02:

من که بهش گفتم جواب نداد . بگو زودتر بیاد یه بلایی سر تاپیک اول در بیاره .

علیک سلام چه خبرا؟ دانشگاه چطوره؟
والا من زیاد بهش گفتم گفتش:‌اگر برا شما بخوایم این کار رو بکنیم بقیه هم توقعشون میره بالا
منم گفتم بیخیال :n02:

Masoodegh
05-11-2013, 21:30
و یک سوال از سایر دوستان، قیمت دو لپ تاپ با کانفیگ یکسان اما گرافیک geforce gt740 و اون یکیش 710 چقدر با هم متفاوته؟

شاید حدود 200 300 با هم اختلاف داشته باشن ولی کلن 710 گرافیک حساب نمیشه!! همون طور که قبلنم گفتم هر چی ده‌گان مدل گرافیک بیشتر باشه اون بهتره!! گرافیک 4000 اینتلم فقط کمی از 710 پایین تره!!! مثلا تو بازیا حدود 5 6 فریم با هم فاصله دارن!!

m&arash
05-11-2013, 22:04
از اونجا که مشکل مشابهی در این زمینه نداشتیم ، توصیه من اینه که ببرینش گارانتی .

ولی قبل از اون یک بار درایور صدا را کامل پاک و یه بار از سایت لنوو دانلود و نصب کنین ببینین چه می شود .

متاسفانه تاثیری نداشت!
باید ببرم گارانتی
خسته شدم اینقدر توی اسکایپ پانتومیم بازی کردم:n18:
راستی دوستان وایرلس لب تاپم خیلی ضعیفه
برای اینکه قطع نشه ارتباطش با مودمم مجبورم لب تاپ تغییر پوزیشن بدم
ولی لب تاپ داداشم اینجور نیست
برای شما هم ضیف نسبت به بقیه برند ها؟:n13:
به نظرتون این را هم به گارانتی بگم
یعنی گارانتی در ایران
....

ms368
05-11-2013, 22:23
متاسفانه تاثیری نداشت!
باید ببرم گارانتی
خسته شدم اینقدر توی اسکایپ پانتومیم بازی کردم:n18:
راستی دوستان وایرلس لب تاپم خیلی ضعیفه
برای اینکه قطع نشه ارتباطش با مودمم مجبورم لب تاپ تغییر پوزیشن بدم
ولی لب تاپ داداشم اینجور نیست
برای شما هم ضیف نسبت به بقیه برند ها؟:n13:
به نظرتون این را هم به گارانتی بگم
یعنی گارانتی در ایران
....

نه برای من ضعیف نیست
من تا حیاط هم بردمش و به راحتی آنتن میداد .
فاصلش تا مودم هم معمولا۱۵ متری هست همیشه و هیچ مشکل و نواسانی ندارم خوشبختانه .

skimoo_m
05-11-2013, 23:46
عحیبه !

از Device manager گزینه View >>> Show hidden devices رو بزنین تا دستگاه های مخفی معلوم بشن ببینین بلاخره میاد یا نه .

برای راه آخر هم از یه نسخه Live لینوکس برای تست وبکم استفاده کنین .

ممنون که با حوصله به سوالات من جواب میدی :n16:

گزینه Show hidden devices رو زدم و اون Imaging Devices اومد
اما تو Properties میگه که سخت افزار دوربین وصل نیست
عکس زیر رو ببین:

ممنون :n12:

mahdiak00
06-11-2013, 12:35
سلام دوستان . اون هایی که تجربه کار با z500 رو دارن : دمای نرمال سی پی یو برای شما چنده . برای من بین 49 تا 62 تو حالت عادی می چرخه ولی معمولا رو 56 هست . راستشو بخواین یه ذره نگرانم کرده. می خواستم بدونم که آیا طبیعیه یا بالاست ؟ راستی یه کول پد خوب هم بهم معرفی کنید . واسه من i5 هست با گرافیک 740

sara fara
06-11-2013, 21:03
56 نرماله خب !...واسه وایرلس من مال منعجیب خوبه ...یه برگری سر خیابونه شاید صدمتر هم بیشتر ! ...اون رو هم میگیره !:n09:

starpars
06-11-2013, 21:37
56 نرماله خب !...واسه وایرلس من مال منعجیب خوبه ...یه برگری سر خیابونه شاید صدمتر هم بیشتر ! ...اون رو هم میگیره !:n09:

نه آخه این لپ تاپ همبرگر خیلی دوس داره اینو خود لنوو هم تو سایتش گفته بود
حتما یه روز ببرش اونجا
البته میتونی ما رو هم دعوت کنی منم دوس دارم:n01:

ms368
06-11-2013, 21:37
سلام دوستان . اون هایی که تجربه کار با z500 رو دارن : دمای نرمال سی پی یو برای شما چنده . برای من بین 49 تا 62 تو حالت عادی می چرخه ولی معمولا رو 56 هست . راستشو بخواین یه ذره نگرانم کرده. می خواستم بدونم که آیا طبیعیه یا بالاست ؟ راستی یه کول پد خوب هم بهم معرفی کنید . واسه من i5 هست با گرافیک 740

عادیه
برای من که بالاتر از این حرفاس تو حالت عادی
من بازی های سنگین هم زیاد دارم و معمولا روزی ۲ ساعت بازی میکنم ٬ کول پد هم ندارم ٬ هیچ مشکلی هم تا حالا نبوده .

starpars
06-11-2013, 21:39
عادیه
برای من که بالاتر از این حرفاس تو حالت عادی
من بازی های سنگین هم زیاد دارم و معمولا روزی ۲ ساعت بازی میکنم ٬ کول پد هم ندارم ٬ هیچ مشکلی هم تا حالا نبوده .
شما اگه زیاد بازی میکنی بهتره یه کول پد بگیری یدفه دیدی مثل ایکس باکس دستگات سه چراغ شد

lionf3
06-11-2013, 21:49
۴۹-۶۲ عادی
من تا حالا ۸۰ هم گرفتم.
در کل الآن بیشتر کارایی مثل:وب گردی-تماشای فیلم-گوش دادن آهنگ و یه مقدار هم برنامه نویسی میکنم
باهاش و دماش هم خیلی متعادل هستش.
برا بازی هم من کنسول رو پیشنهاد میدم.
نه با بازی زیاد آسیب مبینه نه بعد ار ۲ سال قدیمی میشه و..........

mahdiak00
06-11-2013, 22:32
دمتون گرم بخاطر جوابتون . اگه میشه یه کول پد هم که ok باشه معرفی کنید لطفا

fishfish
06-11-2013, 23:27
سلام دوستان من لپ تاپ z500 دارم ولی دوتا دکمه A و قطع صدای اون شله.یعنی اینکه اگر کناره های دکمه رو بزنم دکمه از جا در میاد.ولی اگه وسط رو فشار بدم این مشکلو نداره.کسی میدونه چجوری میشه این مشکلو حل کرد؟

vampire_arak
07-11-2013, 01:01
سلام دوستان من لپ تاپ z500 دارم ولی دوتا دکمه A و قطع صدای اون شله.یعنی اینکه اگر کناره های دکمه رو بزنم دکمه از جا در میاد.ولی اگه وسط رو فشار بدم این مشکلو نداره.کسی میدونه چجوری میشه این مشکلو حل کرد؟

منم همین مشکل رو داشتم و دارم
روزی که خریدمش دکمه ی اینتر وسطش در میومد مثل تو.متوجه شدم که از 4پایه ی پلاستیکی زیرش یکیش شکسته ووقتی که از بقل میزنم درمیاد:n03:
باید بری گارانتی بگی بهت بده.البته اگه داشته باشه. من هنوز دنبالش نرفتم:n27:

Ali_VALVe
07-11-2013, 10:15
سلام خدمت اساتید محترم من تازه 2 روزه Z500 گرفتم دیروز update کردم نور صفحه کاملا کم شد و دیگه زیاد نمیشه چه کنم .. نه به F11 , F12
مشکل از درایو INTEL هستش ... ؟ خواهشنا راهنمایی فرمایید ..
احتمالا سوال تکراری هستش ولی چون من خارج از تهران هستم و از کافی نت دارم PM میزارم نمیتونم کل تاپیک رو مطالعه کنم شرمنده :n12:
باز هم ممنون ...

Reza31001
07-11-2013, 10:35
سلام خدمت اساتید محترم من تازه 2 روزه Z500 گرفتم دیروز update کردم نور صفحه کاملا کم شد و دیگه زیاد نمیشه چه کنم .. نه به F11 , F12
مشکل از درایو INTEL هستش ... ؟ خواهشنا راهنمایی فرمایید ..
احتمالا سوال تکراری هستش ولی چون من خارج از تهران هستم و از کافی نت دارم PM میزارم نمیتونم کل تاپیک رو مطالعه کنم شرمنده :n12:
باز هم ممنون ...
درایور اینتل رو دانلود کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
درایور قبلی رو حذف و جدید رو نصب کنید
آپدیت ویندوز رو غیر فعال کنید

mahdiak00
07-11-2013, 10:51
سلام . لطفا یه کول پد خوب که رو z500 جواب داده معرفی کنید . مرسی

lionf3
07-11-2013, 16:30
سلام . لطفا یه کول پد خوب که رو z500 جواب داده معرفی کنید . مرسی

دوستِ من کولپد مناسب بستگی به خیلی چیزا داره(بودجه،سلیقه و حتی محیط زندگی)
من برند Cooler Master رو پیشنهاد میدم و ازش راضیم.

nafisehk
07-11-2013, 18:22
سلام . دوستان یک عدد z500 خریدم اومدم اینجا نکات ایمنی و بخونم 500 صفحصت....:n02::n02: یه لطفی بکنید نحوه شارز صحیحش و بگید اگه نکته مهم دیگه هم بود بگید .... فک کنید لپ تاپ خودتونه :n02: میدونم قبلا توضیح دادید اما 500 صفست .مرسییییییییی:n16:

vampire_arak
07-11-2013, 18:38
سلام به همه
مشکل بلوتوس من پرا حل نمیشه بچه ها؟:n28: آیا سخت افزارش مشکل داره؟:n30:
#4867 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
#4868 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
#4876 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دقیقا درایورش کدومه؟آخه سی دیش همراهم نیست
هرکدوم رو نصب میکنم این ارور رو میده
فقط این نصب میشه:
Intel Bluetooth Driver (2230N BGN+BT4.0) for Microsoft Windows 8
و در صورتی بالا میاد که چند با ر ایرپلان رو آن و آف کنم وبعدش سیستم ریستارت بشه تا شاید بیاد!!!
هرکس درایور بلوتوسش مشکل نداره یه عکس از دیوایس منجرش قسمت بلوتوس بزاره ببینم چه گلی باید به سر بگیرم:n28:

ms368
07-11-2013, 18:55
عجیبه
برای من بدون نصب بلوتوث ٬ میتونم اطلاعاتمو تبادل کنم .
فقط باید اول گوشیمو با لپتاپ بشناسونم

ms368
07-11-2013, 19:01

dvd2010
07-11-2013, 19:18
Intel(R) Centrino(R) Wireless Bluetooth(R) 4.0 + High Speed Adapter<--قسمت بلوتوث این را میزنه.شما چرا ویندوزتون را به 8.1 ارتقا نمیدید؟در ضمن وقتی ارتقا دادید باید یه آپدیت 650 مگ هم بکنید تا تمام مشکلاتش بر طرف بشه.

ms368
07-11-2013, 19:47
Intel(R) Centrino(R) Wireless Bluetooth(R) 4.0 + High Speed Adapter<--قسمت بلوتوث این را میزنه.شما چرا ویندوزتون را به 8.1 ارتقا نمیدید؟در ضمن وقتی ارتقا دادید باید یه آپدیت 650 مگ هم بکنید تا تمام مشکلاتش بر طرف بشه.

اشاره به کدوم کاربر ؟
لطفا نقل قول کنید .

dvd2010
07-11-2013, 20:21
اشاره به کدوم کاربر ؟
لطفا نقل قول کنید .

با شما نبودم.با کاربر vampire_arak ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بودم.

nafisehk
07-11-2013, 21:15
روزی که خریدمش دکمه ی اینتر وسطش در میومد مثل تو.متوجه شدم که از 4پایه ی پلاستیکی زیرش یکیش شکسته ووقتی که از بقل میزنم درمیاد:n03:
دکمه numlock منم انگار بالای سمت چبش شله. :n03::n03: انگار بالاتر از بقیه قسمتای دکمست. نمیدونم شاید به خاطر نوری که زیر این کلید هست اینجوری فک میکنم. numlockشما هام اینجوریه؟؟؟

nafisehk
07-11-2013, 21:40
قابلیت که زیاد داره:n02:
عجیبه تا الان نفهمیدی
اگه ویندوزت 8 هستش از سمت راست و چپ به داخل
انگشتت رو بکش تا یکی از قابلیت هاش رو بفهمی
:n06:کم تست کردم اتفاقی نیفتاد...چرا؟؟؟

fishfish
07-11-2013, 22:12

مال من فک نکنم شکسته باشه ولی انگار اون پین ها شلن!رفتی گارانتی خبر بده!گارانتی تو چیه؟
راستی یه سوال که فک نکنم مربوط به اینجا باشه اینکه گارانتیشو برین تو سایتش ثبت کنین.اگه ثبت نکنم بعدا اینکارو کنم مشکلی پیش میاد؟

vampire_arak
07-11-2013, 22:15

قسمت بلوتوس دقیقا همین رو زده ولی بعضی وقتا که سیستم رو روشن میکنم چیزی به اسم بلوتوس نمیشناسه!!!!
ویندوز 8.1 داری شما؟ آخه میگن درایور هاش اذیت میکنه و نیست و....
واسه درایور هاش مشکلی نداری شما؟
من اگه ویندوز رو عوض کنم و 8.1 بریزم حل میشه؟آپدیت چیه؟از کجا بگیرمش؟

vampire_arak
07-11-2013, 22:17
دکمه numlock منم انگار بالای سمت چبش شله. :n03::n03: انگار بالاتر از بقیه قسمتای دکمست. نمیدونم شاید به خاطر نوری که زیر این کلید هست اینجوری فک میکنم. numlockشما هام اینجوریه؟؟؟

به خاطر نور زیرشه که اینجوری فکر میکنی

nafisehk
07-11-2013, 22:27
آین کلوب خیلی خوبه اما چون اکثرا مشکلاتشون و اینجا مطرح میکنن حس ترس داره:n02::n02::n02:من این energy manager و نمیتونم پیداش کنم کجاست ؟ فروشنده win 8 entwrprise نصب کرد گف همه چی اکیه چیزی و تتغییر نده میخوام ببینم تنظیمات باطریش اکیه..

ms368
07-11-2013, 22:33
آین کلوب خیلی خوبه اما چون اکثرا مشکلاتشون و اینجا مطرح میکنن حس ترس داره:n02::n02::n02:من این energy manager و نمیتونم پیداش کنم کجاست ؟ فروشنده win 8 entwrprise نصب کرد گف همه چی اکیه چیزی و تتغییر نده میخوام ببینم تنظیمات باطریش اکیه..

اول نصبش کن
توی dvd لپتاپ هست
بعد میاد توی قسمت taskbar یه آیکن قرمز رنگه که یه ماشین سفید وسطشه .

dvd2010
07-11-2013, 22:53
قسمت بلوتوس دقیقا همین رو زده ولی بعضی وقتا که سیستم رو روشن میکنم چیزی به اسم بلوتوس نمیشناسه!!!!
ویندوز 8.1 داری شما؟ آخه میگن درایور هاش اذیت میکنه و نیست و....
واسه درایور هاش مشکلی نداری شما؟
من اگه ویندوز رو عوض کنم و 8.1 بریزم حل میشه؟آپدیت چیه؟از کجا بگیرمش؟
بله ویندوزم 8.1 است.هیچ مشکلی بابت درایورها ندارید.فقط از سایت لنوو درایوراش را دانلود کنید.وقتی .یندوز 8.1 را نصب کردید باید ویندوزتون را آپدیت کنید.از توی کنترل پنل آیکون ویندوز آپدیت را بزنید تا اتومات ویندوز آپدیت بشه.

nafisehk
07-11-2013, 23:59
چرا بلوتوث on نمیشه? on و off ش کلا غیر فعاله

vampire_arak
08-11-2013, 01:53
بله ویندوزم 8.1 است.هیچ مشکلی بابت درایورها ندارید.فقط از سایت لنوو درایوراش را دانلود کنید.وقتی .یندوز 8.1 را نصب کردید باید ویندوزتون را آپدیت کنید.از توی کنترل پنل آیکون ویندوز آپدیت را بزنید تا اتومات ویندوز آپدیت بشه.

چرا باید آپدیتش کنم؟ لازمه؟واسه چی؟
اینم عکس بلوتوسم وقتی که بالا نمیاد

PouriaTech
08-11-2013, 11:34
سلام دوستان....خواستم اطلاع بدم که من دیروز 8.1 نهایی نسخه اینترپرایس رو خریدم و 64بیت رو نصب کردم...و اینکه تمام درایورای سی دیم رو نصب کردم روش بدون مشکل،هیچ درایوری اصافه تر دانلود نکردم...پس خیالتون راحت...

dvd2010
08-11-2013, 13:54
سلام دوستان....خواستم اطلاع بدم که من دیروز 8.1 نهایی نسخه اینترپرایس رو خریدم و 64بیت رو نصب کردم...و اینکه تمام درایورای سی دیم رو نصب کردم روش بدون مشکل،هیچ درایوری اصافه تر دانلود نکردم...پس خیالتون راحت...

ببین تو قسمت شات داون گزینه sleep هست یا نه؟اگه نبود باید ویندوز را آپدیت کنی.

mohammad_203
08-11-2013, 14:23

معمولا نبودن گزینه اسلیپ به خاطر نصب نبودن گرافیک هست.حالا شاید همچین باگی داشته باشه ولی حواستون باشه وقتی ویندوز رو آپدیت می کنید ممکنه لایسنس شما حذف بشه !

dvd2010
08-11-2013, 14:32
معمولا نبودن گزینه اسلیپ به خاطر نصب نبودن گرافیک هست.حالا شاید همچین باگی داشته باشه ولی حواستون باشه وقتی ویندوز رو آپدیت می کنید ممکنه لایسنس شما حذف بشه !

اول ویندوز را آپدیت و بعد اکتیو کنید.بهترین راه اکتیو کردن از راه اسکایپ است.

PouriaTech
08-11-2013, 15:02

اول ویندوز را آپدیت و بعد اکتیو کنید.بهترین راه اکتیو کردن از راه اسکایپ است.

آره...اسلیپ هست...ولی درباره اکتیو باید بگم درست میگید...

از اکتیوتوری که تو سی دیش بود اکتیو کردم،تو Pc info هم نوشته اکتیو شده ولی هنوز Watermark داره...

باید بگردم روش اسکایپی رو پیدا کنم و اکتیوش کنم دوباره...

sara fara
08-11-2013, 15:41
آره...اسلیپ هست...ولی درباره اکتیو باید بگم درست میگید...

از اکتیوتوری که تو سی دیش بود اکتیو کردم،تو Pc info هم نوشته اکتیو شده ولی هنوز Watermark داره...

باید بگردم روش اسکایپی رو پیدا کنم و اکتیوش کنم دوباره...

Public Enemy
08-11-2013, 16:33
دوست عزیز vampire_arak ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان . احساس می کنم بیشتر مشکلات شما بر می گرده به ویندوزتون .

متاسفانه ویندوز های موجود در بازار اینقدر دستکاری می شن که مشکلات پیش بینی نشده ای را برای کاربر ایجاد می کنند .
به نظر من یه ویندوز 8.1 از سایت های معتبر ایرانی دانلود و تست و نتیجه رو به ما اعلام کنین .

vampire_arak
08-11-2013, 16:47
دوست عزیز vampire_arak ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان . احساس می کنم بیشتر مشکلات شما بر می گرده به ویندوزتون .

متاسفانه ویندوز های موجود در بازار اینقدر دستکاری می شن که مشکلات پیش بینی نشده ای را برای کاربر ایجاد می کنند .
به نظر من یه ویندوز 8.1 از سایت های معتبر ایرانی دانلود و تست و نتیجه رو به ما اعلام کنین .
ممنونم
دارم ویندوز 8.1 از سایتp30ownload دانلود میکنم.امیدوارم مشکلم حل بشه:n29:

JU JU
08-11-2013, 23:05
دوستانی که لپ تاپ Z500 دارند
من شدید بین خرید Z500 و S510 گیر کردم

کدوم یک از این دو مدل رو بهم پیشنهاد میدین و چرا ؟

drim_22
08-11-2013, 23:36
سلام دوستان.
من کماکان برای خرید نیاز به راهنمایی دارم! :(
پردازنده core i5 که دوستان خریدند و میخرند چند گیگاهرتزه؟
گرافیک z500 هایی که الان عرضه میشند 740 یا 710؟

vampire_arak
09-11-2013, 02:02
سلام دوستان.

پردازنده : 3210 Core i5

710 نداره.740 موجوده.شاید هم 630 گیرت بیاد

mohammad_203
09-11-2013, 09:04
سلام دوستان.

سلام
من که قبلا خریدم Core i5 3230M هست با فرکانس بین تقریبی 1.22 تا 2.99 . البته فرکانس که در تسک منیجر ویندوز نوشته حداکثر رو 2.6 نوشته ولی من دیدم تا 2.99 هم میره واوقات کم کاری تا 1.22 گیگاهرتز هم همین الان دیدم ! کارت گرافیک هم 635 هست که باهاش تقریبا همه بازی ها میشه انجام داد(battlefield , bioshock , ....)

Public Enemy
09-11-2013, 09:15
دوستانی که لپ تاپ Z500 دارند
من شدید بین خرید Z500 و S510 گیر کردم

کدوم یک از این دو مدل رو بهم پیشنهاد میدین و چرا ؟

امیدوارم منظورتون Lenovo S510 باشه چون Toshiba و LG هم S510 دارن :n02:

S510 و Lenovo Z500 کاملا شبیه همند !!!!!!! حتی بدنه و کیبورد هم یکی اند !!!!!!

ولی S510 از سخت افزار ضعیف تری برخورداره که احتمالا به نسبت کمتر داغ می کنه .

البته هنوز این مدل در سایت لنوو قرار نگرفته . ولی بعضی سایت هایی که این مدل رو میفروشند ، عکس هایی منتشر کردند که مدل تاچ اون ( ّFlex ) همانند Lenovo Yoga قابلیت باز شدن بسیار بالایی داره .

Public Enemy
09-11-2013, 09:19
سلام
من که قبلا خریدم Core i5 3230M هست با فرکانس بین تقریبی 1.22 تا 2.99 . البته فرکانس که در تسک منیجر ویندوز نوشته حداکثر رو 2.6 نوشته ولی من دیدم تا 2.99 هم میره واوقات کم کاری تا 1.22 گیگاهرتز هم همین الان دیدم ! کارت گرافیک هم 635 هست که باهاش تقریبا همه بازی ها میشه انجام داد(battlefield , bioshock , ....)

بله به دلیل تکنولوژی Turboboost ، فرکانس در مواقع مورد نیاز تا 3.1 GHz هم بالا می ره . اگر هم لازم نباشه ( مخصوصا مواقعی که لپ تاپ رو می زارین روی Power Saver ) تا 1.2 هم میاد پایین .

البته فرکانس اصلیش 2.6 GHz هست .

همچنین مدل I7 3632QM این لپ تاپ فرکانس پایه 2.2 GHz داره که رنج اون از 1.2 تا 3.2 متغیره .

JU JU
09-11-2013, 09:31
امیدوارم منظورتون Lenovo S510 باشه چون Toshiba و LG هم S510 دارن :n02:

S510 و Lenovo Z500 کاملا شبیه همند !!!!!!! حتی بدنه و کیبورد هم یکی اند !!!!!!

ولی S510 از سخت افزار ضعیف تری برخورداره که احتمالا به نسبت کمتر داغ می کنه .

البته هنوز این مدل در سایت لنوو قرار نگرفته . ولی بعضی سایت هایی که این مدل رو میفروشند ، عکس هایی منتشر کردند که مدل تاچ اون ( ّFlex ) همانند Lenovo Yoga قابلیت باز شدن بسیار بالایی داره .

سلام
بله دقیقن منظورم با همین لنوو S510 بود
از نظر سخت افزاری، بغیر از گرافیک، کدوم بخشش ضعیف‌تر هست؟
میشه بیشتر توضیح بدین؟

البته این مدل S510 که روی سایت لنوو هست و برا فروش هم توی بازار هست !

پس با این توضیحات، برم و یه Z 500‌بخرم؟

سی پی یو S510، خیلی اغفا کننده هستش خداییش
ولی گرافیکش آدم رو رنج میده، 720 هستش، و همینطور، کش 4 مگابایتی اون

Public Enemy
09-11-2013, 09:41
سلام
بله دقیقن منظورم با همین لنوو S510 بود
از نظر سخت افزاری، بغیر از گرافیک، کدوم بخشش ضعیف‌تر هست؟
میشه بیشتر توضیح بدین؟

البته این مدل S510 که روی سایت لنوو هست و برا فروش هم توی بازار هست !

پس با این توضیحات، برم و یه Z 500‌بخرم؟

سی پی یو S510، خیلی اغفا کننده هستش خداییش
ولی گرافیکش آدم رو رنج میده، 720 هستش، و همینطور، کش 4 مگابایتی اون

پردازنده این لپ تاپ نیز از سری U اینتل هست که به مصرف پایین ، دمای پایین تر و قدرت پردازش پایینتر مجهزند .
هارد دیسک این لپ تاپ نیز 500 گیگابایت است . البته یه هارد 8 گیگابایتی از نوع SSD هم داره .
در ضمن مطمئن نیستم قابلیت باز شدن این مدل یعنی S510 همانند Yoga باشه .( تو بعضی از سایت ها گفتند S510 همون Flex هستش . )

اگر سخت افزار براتون مهمه ------------> Z500

اگر می خواین کمتر داغ کنه ----------> S510

drim_22
09-11-2013, 13:04
سلام

ضمن تشکر بابت جوابتون.
میخوام لپ تاپ رو از این فروشگاه بخرم z500 corei5، مشخصات رو اینجور زده: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کانفیگ و قطعات استفاده شده ش در حال حاضر قدیمی و سطح پایین که حساب نمیشن؟
قیمتش باید چند باشه؟ :n27:

arashlolos
09-11-2013, 13:27
سلام
دوستم z500 خریده ci7

1)برنامه power mangment رو نمیبینم.باتری میره تا صد درصد.اینطوری که باتریش به فنا میره.چجوری باید نصبش کرد؟

2)z500 صفحه کوچیکتر از 15.6 اینچ هست؟

JU JU
09-11-2013, 13:33
پردازنده این لپ تاپ نیز از سری U اینتل هست که به مصرف پایین ، دمای پایین تر و قدرت پردازش پایینتر مجهزند .
هارد دیسک این لپ تاپ نیز 500 گیگابایت است . البته یه هارد 8 گیگابایتی از نوع SSD هم داره .
در ضمن مطمئن نیستم قابلیت باز شدن این مدل یعنی S510 همانند Yoga باشه .( تو بعضی از سایت ها گفتند S510 همون Flex هستش . )

اگر سخت افزار براتون مهمه ------------> Z500

اگر می خواین کمتر داغ کنه ----------> S510

به حتم، سخت افزار مهم‌تر هست برام
ولی یه سوال برام اینجا پیش اومده
چطور CPU لپ تاپ S510 ممکنه از Z500 ضعیف تر باشه ؟
بجز کش و همینطور، گرافیک به نسبت ضعیف‌تر S510، چه سخت‌افزاری از S510 ضعیف تر از Z500 هست؟

ولی می‌خوام لپ‌تاپی باشه که دو سال برام راحت بکشه و قدیمی هم نشه دیگه
و همینطور، خوب هم کار بده

خوب چندتا سوال، آیا رم بالاتر از 8گیگ هم موجود هست برای این لپ تاپ؟

JU JU
09-11-2013, 13:36
سلام
دوستم z500 خریده ci7

1)برنامه power mangment رو نمیبینم.باتری میره تا صد درصد.اینطوری که باتریش به فنا میره.چجوری باید نصبش کرد؟

2)z500 صفحه کوچیکتر از 15.6 اینچ هست؟

وارد control panel بشین، و از اونجا، view by‌ رو از category به large icon تغییر بدین و اینگونه power management رو ببینید

قبلن یه مدل 15 اینچی داشت، ازش خوشم اومده بود، ولی Release اون از لپ تاپای 15.6 اینچی قدیمی‌تر هستش
توی بازار می‌تونین با کانفیگ دلخواه پیدا کنید لپ تاپ مورد نظر رو

arashlolos
09-11-2013, 13:42
وارد control panel بشین، و از اونجا، view by‌ رو از category به large icon تغییر بدین و اینگونه power management رو ببینید

قبلن یه مدل 15 اینچی داشت، ازش خوشم اومده بود، ولی Release اون از لپ تاپای 15.6 اینچی قدیمی‌تر هستش
توی بازار می‌تونین با کانفیگ دلخواه پیدا کنید لپ تاپ مورد نظر رو

آخه تو لپ تاپای دوستان تو تسکبار دیده بودمش که فعال بود ولی تو این لپتاپ تو اونجا ندیدمش.گفتم شاید نصب نشده.
release یعنی چی؟
z500 که تازه اومده.قبلا یعنی کی؟
همین مدل با اینچ کمتر میخوام

mohammad_203
09-11-2013, 13:47
ضمن تشکر بابت جوابتون.
میخوام لپ تاپ رو از این فروشگاه بخرم z500 corei5، مشخصات رو اینجور زده: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کانفیگ و قطعات استفاده شده ش در حال حاضر قدیمی و سطح پایین که حساب نمیشن؟
قیمتش باید چند باشه؟ :n27:

قیمت متفاوته .هر جا ممکنه یه قیمتی بده.از چند جا بپرس.حضوری خرید کن
مشخصات خوبه ولی گرافیک پایینه.710 فکر کنم از 635 هم ضعیفتر باشه.740 خوبه .

arashlolos
09-11-2013, 15:05
قیمت متفاوته .هر جا ممکنه یه قیمتی بده.از چند جا بپرس.حضوری خرید کن
مشخصات خوبه ولی گرافیک پایینه.710 فکر کنم از 635 هم ضعیفتر باشه.740 خوبه .

710 از 635 خیلی ضعیفتره!

JU JU
09-11-2013, 18:17
710 از 635 خیلی ضعیفتره!

چطور 710 از 635 ضعیفتره؟
و همینطور، گرافیک 740 از لنوو z 500 با گرافیک 710 از لنوو s 510 چقدر تفاوت توی بازی از خودشون نشون میدن؟

این پردازنده s 510 یه جورایی به نظر میرسه خیلی قویتر از z 500 باشه

Public Enemy
09-11-2013, 18:27
به حتم، سخت افزار مهم‌تر هست برام
ولی یه سوال برام اینجا پیش اومده
چطور CPU لپ تاپ S510 ممکنه از Z500 ضعیف تر باشه ؟
بجز کش و همینطور، گرافیک به نسبت ضعیف‌تر S510، چه سخت‌افزاری از S510 ضعیف تر از Z500 هست؟

ولی می‌خوام لپ‌تاپی باشه که دو سال برام راحت بکشه و قدیمی هم نشه دیگه
و همینطور، خوب هم کار بده

خوب چندتا سوال، آیا رم بالاتر از 8گیگ هم موجود هست برای این لپ تاپ؟

توضیح دادم که ! پردازندش سری U هست که برای پردازش سنگین مناسب نیست .

مشخصات پردازنده رو می تونین توی سایت اینتل چک کنین

پردازنده S510

پردازنده Z500 :

تست بنچ مارک :

در ضمن اختلاف حدود 600 امتیازی به این معنی نیست که این 2 پردازنده به هم نزدیکند ! ماکزیمم بنچ مارک 16 هزار امتیازه !

البته هر دو تا لپ تاپ برای کار های روزمره تا حدود 8 سال دیگه هم کارایی دارند ! ولی برای بازی هر 2 تا 2 یا 3 سال دیگه ( بستگی به بازیش داره )

میزان رم رو هم می تونین خودتون تا 16 گیگ ماکزیمم افزایش بدین

PouriaTech
09-11-2013, 20:35
چطور 710 از 635 ضعیفتره؟
و همینطور، گرافیک 740 از لنوو z 500 با گرافیک 710 از لنوو s 510 چقدر تفاوت توی بازی از خودشون نشون میدن؟

قدرت به دو رقم آخر مدل بستگی داره تا جایی که من میدونم،پس 710 از 635 ضعیف تره ولی 740 از 635 قوی تره...:n16:

arashlolos
09-11-2013, 23:36
چطور 710 از 635 ضعیفتره؟

رقم اول سری گرافیک هست.
یعنی 710 از 635 جدیدتر هستش اما ضعیفتره.چون دو رقم آخرش 10 هست اما دو رقم آخر گرافیک 635 ، عدد 35 هست.و 10 از 35 کمتر هست.
اختلافشون نسبتا زیاده.من گرافیکم 540 هستش ولی بدون شک از 710 شما قوی تره.

afshin b
09-11-2013, 23:54
دوستان این قضیه داغ کردن چقدر جدیه؟
لطفا یه گزارش از دمای قطعات درحالت عادی و در حالت کار سنگین قرار بدین. مخصوصا با کانفیگ i5 و GT 740 اگه دارین که خیلی خوب میشه بزارین.

TeRMiNaT00o00R
10-11-2013, 00:01
دوستان من امروز این لپ تابو خریدم. درایورا رو از سایت خودش دانلود کردم . بعد از اینکه درایورارو نصب کردم بعد از ریست کردن صفحه نمایش من پرپر میزد طوری که هیچی دیده نمیشد . یه چند بار ریست کردم درست شد. اما بعد از چند بار ریست کردن بار دیگه به این مشکل خوردم که با چند بار روشن و خاموش کردن این مشکل برطرف شد . دوستان کسی به این مشکل خورد تا حالا؟ اینم بگم همه درایورا رو نصب کردم بعد ریست کردم

Public Enemy
10-11-2013, 08:24
دوستان من امروز این لپ تابو خریدم. درایورا رو از سایت خودش دانلود کردم . بعد از اینکه درایورارو نصب کردم بعد از ریست کردن صفحه نمایش من پرپر میزد طوری که هیچی دیده نمیشد . یه چند بار ریست کردم درست شد. اما بعد از چند بار ریست کردن بار دیگه به این مشکل خوردم که با چند بار روشن و خاموش کردن این مشکل برطرف شد . دوستان کسی به این مشکل خورد تا حالا؟ اینم بگم همه درایورا رو نصب کردم بعد ریست کردم

دوست عزیز منظورتونو نفهمیدم یعنی صفحه نمایش چشمک زن بود ؟ ؟ ؟

اگر اینطوره ، این نشونه خوبی نیست و در موارد مشابه نشاندهنده سوختگی یکی از قطعات بورد بوده . به نظر من لپ تاپ رو به یه خدمات کامپیوتری نشون بدین تست کنن (( امیدوارم مشکل نرم افزاری باشه ))

TeRMiNaT00o00R
10-11-2013, 11:40
بله دقیقآ به حالت چشمک زن در میومد
.حتی آرم لنو رو هم نشون نمیداد اما وقتی وقتی کلید رو میزدم چند ثانیه صفحه لاگین ویندوزو نشون میداد . بعد از چند بار روشنو خاموش درست میشد. اگه مشکل از سخت افزار میبود خوب باید این حالت ادامه پیدا میکرد !
نمیدونم مشکل از کجا بود

alicomx
10-11-2013, 18:54
دوستان این قضیه داغ کردن چقدر جدیه؟
لطفا یه گزارش از دمای قطعات درحالت عادی و در حالت کار سنگین قرار بدین. مخصوصا با کانفیگ i5 و GT 740 اگه دارین که خیلی خوب میشه بزارین.

در حالت استفاده ی معمولی (وبگردی -پخش موزیک و ...) دما مابین 45 تا 49 نوسان میکنه و در حالت فول لود cpu و gpu (هر دو 100%) با نرم افزار AIDA64 دمای سی پی یو مابین 78و 84 نوسان داشت و دمای گرافیک هم بیشتر از 75 نشد . این در حالی که با بازی بایوشاک :بی نهایت دمای سی پی یو بیشتر از 78 نشد و دمای گرافیک هم کمتر از 70 درجه رو نشون میداد . البته دماها در حالت فول لود بالا هست و با یک کولپد مشکل برطرف میشه .

JU JU
10-11-2013, 19:30
رفتم Z500 بخرم، ولی متاسفانه، فروشنده من رو به شک انداخت
البته حرفش هم صحیح بود

به من لپ تاپ thinkpad E531‌ رو معرفی کرد، که به نظر میرسه مزیت‌هایی نسبت به Z500‌ داره

آیا از دوستان، کسی هست که من رو در این زمینه راهنمایی کنه؟

ASUS ROG
10-11-2013, 22:04
کسی battle field 4 رو اجرا کرده؟:n10:

PouriaTech
10-11-2013, 22:54

شما این لپ تاپو دست کم گرفتی؟؟؟

بله،اونم با آخرین درجه گرافیک...

shahabprince
10-11-2013, 23:02

من اجرا کردم
با تنظیمات گرافیکی ultra بدون کوچکترین لگ

JU JU
10-11-2013, 23:17
رفتم Z500 بخرم، ولی متاسفانه، فروشنده من رو به شک انداخت
البته حرفش هم صحیح بود

به من لپ تاپ thinkpad E531‌ رو معرفی کرد، که به نظر میرسه مزیت‌هایی نسبت به Z500‌ داره

آیا از دوستان، کسی هست که من رو در این زمینه راهنمایی کنه؟

کسی نیست یاری کنه ؟

hadi-3at
10-11-2013, 23:21
سلام من یک مشکل اساسی با این لپ تاپ پیدا کردم
اینترنت مبین نت دارم و مودمش هم HUAWEI BM632w هست
از روزه اولی که لپ تاپ را خریدم بدون هیچ مشکلی لپ تاپ ، وایمکس مبین نت را شناسایی میکرد و به راحتی بدون هیچ تنضیماتی وارد نت میشدم و به عبارتی هم pc و laptop از یک مودم به خوبی و خوشی استفاده میکردن
اما الان چند روز هست که گوشه صفحه لپ تاپ(آرم وایمکس) علامت تعجب زرد رنگ اومده و اسم وایمکس هم توی لیست میاد ولی جلوی اسم بعضی موقع ها نوشته میشه limited بعضی موقع ها هم نوشته نمیشه . اما در هر 2 صورت وارد نت نمیشه. پیغام خطایی هم که میده میگه ip مشکل داره و.... من تنضیمات آیپی لپ تاپ رو بلد نیستم میشه راهنمایی کنید؟:n13:
چرا قبلا بدون اینکه دست به آیپی بزنم وارد اینترنت میشد؟ یعنی آیپی خود به خود تغییر میکنه؟ الان باید چیکار کنم؟:n14:

m.m_umz
11-11-2013, 00:48
سلام دوستان.من لپ تاپم بیشتر وقتا میذارم با 100درصد شارژی که داره تو برق بمونه و با برق ازش استفاده میکنم.به من بگید باید قسمت power option تنظیماتی رو انجام بدم یا نه برای باتری مشکلی پیش نمیاد!
چون قسمت power option سه قسمت داره.یکی balanced یکی high performance و دیگری power saver...
لطفا راهنماییم کنید کدوم حالت رو توی این حالتی که من گفتم باید انتخاب کنم؟مرسی

fxfxfx
11-11-2013, 00:53
سلام دوستان من تازه ویندوز8 نصب کردم مشکل کم و زیاد شدن نور صفحه رو دارم ایکنش کار میکنه ولی نور صفحه رو تغییر نمیده چیکار باید بکنم رفته رو اعصاب لامصب

vampire_arak
11-11-2013, 03:52
سلام دوستان من تازه ویندوز8 نصب کردم مشکل کم و زیاد شدن نور صفحه رو دارم ایکنش کار میکنه ولی نور صفحه رو تغییر نمیده چیکار باید بکنم رفته رو اعصاب لامصب
توی پست های قبلی هست اگه وقت بزاری
باید درایور اینتل از سایت خود لنوو واسش دانلود کنی

vampire_arak
11-11-2013, 03:58
سلام دوستان.من لپ تاپم بیشتر وقتا میذارم با 100درصد شارژی که داره تو برق بمونه و با برق ازش استفاده میکنم.به من بگید باید قسمت power option تنظیماتی رو انجام بدم یا نه برای باتری مشکلی پیش نمیاد!
چون قسمت power option سه قسمت داره.یکی balanced یکی high performance و دیگری power saver...

توی انرژی منجمنت قسمت باتری بزار رو حالت optimized battery health
باتری تا 60 درصد شارژ میشه حداکثر.
عمرباتریت میره بالا

behzad.h
11-11-2013, 10:31
سلام چند وقته صفحه ی لپتاپ موقع کار کردن آبی میشه و مینیویسه:your pc ran to a problem...driver irql not less or equal (tcpip)بعد هم ریستارت میشه امروز سه بار پشت سر هم این اتفاق افتاد ... لطفا راهنمایی کنید...

AFSHAR87
11-11-2013, 13:38
خوب برا من وقتی که هندزفری رو میزنی بهش صدای استریو در میاد.یعنی انگار تو کنسرتی و صدا همینجور می پیچه.میشه با یه نرم افزار از حالت استریو خارجش کرد؟

Public Enemy
11-11-2013, 13:54
سلام چند وقته صفحه ی لپتاپ موقع کار کردن آبی میشه و مینیویسه:your pc ran to a problem...driver irql not less or equal (tcpip)بعد هم ریستارت میشه امروز سه بار پشت سر هم این اتفاق افتاد ... لطفا راهنمایی کنید...

معمولا ارور IRQ زمانی اتفاق می افته که درایور رو اشتباه نصب کرده باشین و یا از توی بایوس IRQ ها رو دستی داده باشین ( معمولا توی لپ تاپ ها این گزینه غیر فعاله )

این مشکله براتون دردسر ساز بشه و در صورت اینکه لپ تاپ مشکل داشته باشه ، باعث اتصالی می شه .

برای اطمینان از توی بایوس تنظیمات رو روی پیش فرض بزارین ( با دکمه F9 یا Fn+F9 )

سپس درایور های شبکه ( Lan , Wireless , Bluethooth ) رو به طور کامل پاک و از سایت لنوو دانلود و نصب کنین .

اگر درست نشد ویندوز رو تعویض کنین .

اگر باز هم ارورداد لپ تاپ رو ببرین گارانتی

fxfxfx
11-11-2013, 14:09
سلام دوستان مشکل کم و زیاد شدن نور صفحه حل شد الان یه مشکل دیگه بر خوردم روی علامت وای فای کنار صفحه پایین علامت ضربدر و اصلا هر کاری میکنم روشن نمیشه لطفا راهنماییم کنین :n03::n03::n03::n03::n03::n03::n03::n03::n03::n03:

behzad.h
11-11-2013, 15:27
تو سایت Lenovo دو نوع درایور وایرلس و لن و بلوتوث برای ویندوز 8 هست من نمیدونم کدومو باید دانلود کنم؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nima snr
11-11-2013, 15:27
مشکل از لپ تاپ نیست دوست من، مشکل از ارائه دهنده خدمات اینترنتی شماست..
با پشتیبانی تماس بگیرید و موضوع رو گزارش دهید..
( معمولا بعد چند ساعت یا یکی دو روز مشکل خودش برطرف میشه)

nima snr
11-11-2013, 15:29
سلام دوستان مشکل کم و زیاد شدن نور صفحه حل شد الان یه مشکل دیگه بر خوردم روی علامت وای فای کنار صفحه پایین علامت ضربدر و اصلا هر کاری میکنم روشن نمیشه لطفا راهنماییم کنین :n03::n03::n03::n03::n03::n03::n03::n03::n03::n03:
نوع ویندوزتون رو هم ذکر بفرمایید لطفا..
(دوست من لطفا از قلم های بیش از حد درشت استفاده نکنید)

nima snr
11-11-2013, 15:38
تو سایت Lenovo دو نوع درایور وایرلس و لن و بلوتوث برای ویندوز 8 هست من نمیدونم کدومو باید دانلود کنم؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام دوست من، همیشه اونی ک جدیدتره رو دانلود و نصب کنید
الان ک من تو سایت لنوو دیدم برای درایور Wireless LAN ورژن 15.5.7.52 جدیدتره و در تاریخ 02 Apr 2013 ارائه شده..

behzad.h
11-11-2013, 15:56
آخه اسماشون فرق داره...یکیش اولش نوشته intel ولی اون یکی ننوشته!!!

nima snr
11-11-2013, 15:59

با کسب اجازه از سرور عزیزم vampire_arak ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و در ادامه گفته های ایشون، شما میتونید با توجه ب نحوه کاربریتون از
سیتمتون تنظیمات POWER PLAN رو روی یکی از 3گزینه موجو بزارید
high performance بیشترین بازده (هنگام بازی و اجرای برنامه های سنگین)
balanced کاربری عادی و در حالت تعادل هست ک بسته ب کاربریتون ی جورایی مشه گفت سوییچ میکنه خوش (هم رو به بالا بازده داره هم رو ب پایین)
power saver کاربری ساده
گزینه balanced بهترین انتخاب میتونه باشه
اگر شما بیشتر از 70% زمان استفادتون از برنامه های سنگین 3DMAX و بازی و ... هست از high performance استفاده کنید

nima snr
11-11-2013, 16:04
آخه اسماشون فرق داره...یکیش اولش نوشته intel ولی اون یکی ننوشته!!!

این رو دانلود کنید:
Intel Wireless LAN Driver (2230N BGN

nima snr
11-11-2013, 16:13
کسی نیست یاری کنه ؟

با تمام احترامی ک واسه بچه های انجمن قائلم باید بکم این کجا و آن کجا....
ThinkPad سریش فرق میکنه وکلی داستان این وسط وجود داره ک میشه راجع بهش حرف زد...
هرچند شما گفته های فروشنده رو نگفتید..
گاها ب دوستام ب شوخی میگم:
شما باید برید اپل بخرید تا حس لنوو بهتون دست بده :biggrin::biggrin:

nima snr
11-11-2013, 16:25

دوستان، شماهایی ک این سوالارو میپرسید، آیا این لپ تاپو دارین؟
بابا مگه با بخاری نفتی طرفید؟؟؟!!!
آره حالا حالاها بازی هارو ساپورت میکنه، هرچند ب نظر من اصن کار درستی نیست
ک از لپ تاپ برای بازی استفاده بشه، مگر! مگر از سری لپ تاپ های گیمینگ استفاده کنید
بازی در لپ تاپ های معمولی فقط باید تفننی باشه...

mojtaba182003
11-11-2013, 18:01
قیمت چنده دوستاندر حال حاضر

و یه سوال

این زد500 که مدل A,b.g.l داره چیه من نمیفهمم

fxfxfx
11-11-2013, 18:26
نوع ویندوزتون رو هم ذکر بفرمایید لطفا..
(دوست من لطفا از قلم های بیش از حد درشت استفاده نکنید)

ویندوز 8 :n28::n28:

mhz23
12-11-2013, 00:12
سلام دوستان:n12: من پس از چند روز تحقیق در مورد خرید لب تب بالاخره تصمیم گرفتم z500 بگیرم ولی با باتریش مشکل دارم :n13:چونکه داخلیه
فروشنده گفت چون باتریش جدید هستش مشکلی نداره و همچنین میتونم از نرم افزار باتری لنوو استفاده کنم و چون زیاد از باتری استفاده ندارم بزارم در حالت optimize تا باتری 60 در صد که پر شد دیگه شارژ نشه حالا سوال اصلی من اینه که با توجه به اینکه هر باتری یه چرخه ای داره و با هر بار استفاده از این چرخه کم میشه اگه من لب تابو به برق بزنم و تا 60 در صد پر شه بعد از برق خرج کنم پس از چند ساعت چند درصد از ظرفیت باتری کم میشه و اگه دوباره بزنم به برق دوباره باتری شروع به شارژ میکنه تا اون چند درصدی که کم شده دوباره پر شه که این باعث میشه به خاطر همین چند درصد یکی از چرخه هایه شارژ کم شه و اینطوری باتری لب تاب زود تر ظرفیت اصلیشو از دست میده من فقط با همین مسئله مشکل دارم لطفا دوستانی که اطلاعاتی دارن توضیح بدن مرسی.....:n27:

mojtaba_1993
12-11-2013, 00:34
سلام نرم افزار نشون دهنده ی میزان فرسوده شدت باتری چیه؟

mazyarp1
12-11-2013, 01:58
قیمت چنده دوستاندر حال حاضر

و یه سوال

این زد500 که مدل A,b.g.l داره چیه من نمیفهمم
سلام
لنوو z500 کانفیگای مختلفی داره که اون حرف آخر مربوط به کانفیگ البته من به جز بعضی سایت ها ندیدم جایی با این حروف کانفیگهای z500 رو ذکر کنن
قیمت هم مثلا i5/ram4GB/vga2GB حدود 2 تومن همین کانفیگ با رم 6 حدود 2200
i7/6GB/2GB حدود 2500 همین کانفیگ با رم 8 2650
البته قیمتهایی که گفتم دقیق نیست ولی حدودا درسته :n16:

راستی دوستان کسی call of duty : ghosts رو روی z500 نصب کرده؟ با گرافیک GT740 خوب اجرا میشه؟

alionly
12-11-2013, 11:25
سلام
من تازه عضوشدم
تازه هم z500 گرفتم ندیک به 10 روز میشه.تمام این انجمن رو خوندم
الان البته صفحه415 هستم.
چند تا سئوال دارم که جواباش رو پیدا نکردم:
1 چرا کلیک دو انگشتی کار نمیکنه؟elan و ویندوز 8 جوابای مختلفی بود که مشکلم رو حل نکرد.با خود elan حل نمیشه؟
2.چرا کارت گرافیکش انویدیا بازی درمیاره کلی تلاش کردم بلاخره نصب ولی نمیدونم چه ورژنی بود،اخه سایت لنوو 4 تا درایور برای وین 8 گذاشته.
3 . من pes2014نصب کردم خیلی گرافیکش بد شده.البته سویچ دستی هم کی کنم به انویدیا ولی بازم همونی هست که بود

mhz23
12-11-2013, 11:59
mogtaba میتونی برای بدست اوردن تقریبی قیمت کانفیگ های z500 سری به فروشگاه های انلاین مثله دیجی کالا و ال دیجیتال بزنی منکه همین کارو کردم و قیمت تقریبیش دستم اومده:n16:

starpars
12-11-2013, 13:26
راستی دوستان کسی call of duty : ghosts رو روی z500 نصب کرده؟ با گرافیک GT740 خوب اجرا میشه؟
مشکلی نباید داشته باشه من BF4 رو روی High که گرافیکش خیلی سرتر از COD G هست رو راحت دارم بازی میکنم

starpars
12-11-2013, 13:35
2.چرا کارت گرافیکش انویدیا بازی درمیاره کلی تلاش کردم بلاخره نصب ولی نمیدونم چه ورژنی بود،اخه سایت لنوو 4 تا درایور برای وین 8 گذاشته.
3 . من pes2014نصب کردم خیلی گرافیکش بد شده.البته سویچ دستی هم کی کنم به انویدیا ولی بازم همونی هست که بود
اولا عضویتت توی این فروم رو تبریک میگم:n16:
خب لنوو دو نسخه گذاشته 9.18.13.2649 و 9.17.10.3223/10.18.10.3277

ولی شما بیخیال اینا شو از لینک زیر نسخه 331.65 آخرین نسخه رو دانلود کن که تازه هم اومده:

مخصوص تمام کارتهای گرافیک NVIDIA (نسخه لپ تاپ)

win8/win7-32 bit

win8/win7-64 bit

پی سی دی

aziz.m
12-11-2013, 14:02
سلام
من چهار پنج ماه پيش قصد خريد z500g رو داشتم ولي چون پول كافي نداشتم منصرف شدم
مي خواستم بدون الان قوي ترين مدل كدومه?
حالا جدا از لنوو ايا لبتاب قوي تري ميشناسيد نظرتون تو خريدم تاثير داره
بعد يه سوال ديگه بين اين دو مدل كارت گرافيك كدوم قوي تره
Nvidia g 740
Amd a 7650
كدوم تو بازيها پر كاربردتره

starpars
12-11-2013, 14:12
سلام
من چهار پنج ماه پيش قصد خريد z500g رو داشتم ولي چون پول كافي نداشتم منصرف شدم
مي خواستم بدون الان قوي ترين مدل كدومه?
حالا جدا از لنوو ايا لبتاب قوي تري ميشناسيد نظرتون تو خريدم تاثير داره
بعد يه سوال ديگه بين اين دو مدل كارت گرافيك كدوم قوي تره
Nvidia g 740
Amd a 7650
كدوم تو بازيها پر كاربردتره
قویترینش که معمولا تو بازار گیرت بیاد با این کانفیگه
i7/6G/1T/740 2G
حدود 2550 تومنه احتمالا
ولی خب با گرافیک 645 هم هست حدود 10-15 درصد قویتره که تو ایران نیست همچنین صفحه تاچش.
گرافیک هم قطعا 740 از 7650 قویتره
رتبه بندی کارت های گرافیک لپ تاپ:

لپ تاپ قویتر مخصوصا برای بازی اگه بخوای هم تو این رنج قیمت فکر نکنم گیرت بیاد
asus یه سری داره با همین گرافیک ولی cpu سری u هست و صفحه هم 14 اینچ قیمتش باز یه مقدار گرونتر از z500 هست
باید بری نزدیک 3 تومن

aziz.m
12-11-2013, 14:34
قویترینش که معمولا تو بازار گیرت بیاد با این کانفیگه
i7/6G/1T/740 2G
حدود 2550 تومنه احتمالا
ولی خب با گرافیک 645 هم هست حدود 10-15 درصد قویتره که تو ایران نیست همچنین صفحه تاچش.
گرافیک هم قطعا 740 از 7650 قویتره
رتبه بندی کارت های گرافیک لپ تاپ:

لپ تاپ قویتر مخصوصا برای بازی اگه بخوای هم تو این رنج قیمت فکر نکنم گیرت بیاد
asus یه سری داره با همین گرافیک ولی cpu سری u هست و صفحه هم 14 اینچ قیمتش باز یه مقدار گرونتر از z500 هست
باید بری نزدیک 3 تومن
مدلش چي هست
راستي يه سايتي نميشناسيد بشه مشخصات مد نظرت رو بدي بهت لبتاب معرفي كنه مثلا جستجوي پيشرفته ديجي كالا
البته ديجي كامل نيست از اون بهتر

starpars
12-11-2013, 14:47
مدلش چي هست
راستي يه سايتي نميشناسيد بشه مشخصات مد نظرت رو بدي بهت لبتاب معرفي كنه مثلا جستجوي پيشرفته ديجي كالا
البته ديجي كامل نيست از اون بهتر
مثلا ASUS K46CB-B
i7u/1T/6/740/14"in
نه سایتی الان یادم نیست شما یه تاپیک تو بخش مشاوره بزن دوستان بهتر راهنمایی میکنن

hadinajafi1984
12-11-2013, 15:20
سلام بچه های
دلیل قطع و وصل وای فای چیه؟
لپ تاپ من مودمو شناسایی می کنه ولی بعضی وقتا کانت نمیشه و وقتی کانکت میشه هی قطع و وصل میشه.
ویندوزمم 8 هستش

lionf3
12-11-2013, 19:07
دوستان من هم بایوس رو آپدیت کردم و تغییری به جز Function Key ها اتفاق نیافتاده:n01:

Public Enemy
12-11-2013, 19:23
دوستان عزیز خواهش می کنم قوانین فروم رو رعایت کنین و از گذاشتن پست های پشت سر هم خودداری کنین . برای پاسخ گویی به سوالات مختلف در یک تاپیک از نقل قول چند گانه استفاده کنین .

:n16:

سلام بچه های
دلیل قطع و وصل وای فای چیه؟
لپ تاپ من مودمو شناسایی می کنه ولی بعضی وقتا کانت نمیشه و وقتی کانکت میشه هی قطع و وصل میشه.
ویندوزمم 8 هستش

دوست عزیز این سوالتون مربوط به این تاپیک نیست در قسمت مشکلات نرم افزاری / درایور ها بحث کنین .

دلیل قطع و وصل وای فای زیاده . از فایر وال گرفته تا مشکلات ویندوز 8 با وایرلس

شما لپ تاپ رو ری استارت کن ببین درست می شه یا نه ( ری استارت نه شات داون )

اگر حل نشد ؛ سپس یه بار فایروال آنتی ویروست ( در صورت وجود ) رو غیر فعال و فایروال ویندوزت رو فعال کن و نتیجه رو بررسی کن .

اگر باز هم نشد ؛ از سایت های معتبر ایرانی ویندوز 8.1 رو دانلود و نصب کن . فعلا کسی مشکل وایرلس با 8.1 نداشته

rasool_ff
13-11-2013, 11:33
دوستان من هم بایوس رو آپدیت کردم و تغییری به جز Function Key ها اتفاق نیافتاده:n01:

ببخشید دوست من، با آپدیت کردن بایوس Function key ها چه تغییری کردن؟؟ :n12:

ho3in0861
13-11-2013, 11:47
دوستان صفحه نمایش این لپ تاپ به درد (تنهایی) فیلم نگاه کردن میخوره؟
بازی کردن چی؟

mahdiak00
13-11-2013, 12:50
سلام دوستان. لطفا منو برای خریدن یه کول پد خوب واسه این لپ تاپ راهنمایی کنید . تک فن یا دو فن . من این دو مدل رو مدنظر دارم:
مدل n8 deep cool
و
n ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])20 deep cool

fxfxfx
13-11-2013, 14:24
دوستان تو رو خدا یکی راه حل این مشکلو بگه دهنمون سرویس شد هر وقت که لپ تاپو خاموش میکنم بعد روشن میکنم وای فای قطعه روشن نمیشه باید درایور رو انیستال کنم از دیوایس بعد دوباره نصب بشه بعد سیستمو ریستارت کنم تا درست بشه ویندوز 8 :n30::n30::n30:

sara fara
13-11-2013, 16:34
سلام دوستان. لطفا منو برای خریدن یه کول پد خوب واسه این لپ تاپ راهنمایی کنید . تک فن یا دو فن . من این دو مدل رو مدنظر دارم:
مدل n8 deep cool
و
n ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])20 deep cool
من نمی دونم واسه چی کول پد اینقدر لازمه ..من همون روزهای اول خریدم و الان دوماهه که روشنش نکردم !...چشمش نزنم داغ نمی کنه پسرم !:n05:

lionf3
13-11-2013, 16:46
ببخشید دوست من، با آپدیت کردن بایوس Function key ها چه تغییری کردن؟؟ :n12:

قبلا بدون گرفت کلید Fn تغییرات اعمال میشد(بطور مثال با شمردن F9 صفحه خاموش میشد) اما الان باید کلید Fn رو گرفت.

sara fara
13-11-2013, 17:10
نظرتون چیه ؟

lionf3
13-11-2013, 18:52
نظرتون چیه ؟
سارا جان آدرس رو ویرایش کن.

stepheno_1919
13-11-2013, 22:22
دوستان تو رو خدا یکی راه حل این مشکلو بگه دهنمون سرویس شد هر وقت که لپ تاپو خاموش میکنم بعد روشن میکنم وای فای قطعه روشن نمیشه باید درایور رو انیستال کنم از دیوایس بعد دوباره نصب بشه بعد سیستمو ریستارت کنم تا درست بشه ویندوز 8 :n30::n30::n30:

واسه منم اينجور بازي در مياورد. هر مدل درايوري هم كه بگي سرش نصب كردم ولي نشد و اينم بگم كه يكبار ري استارت كافي بود تا واي فاي روشن بشه نه اينكه هر بار مثل شما درايور نصب كنم. احتمال ميدم از ويندوزت باشه. اون اولا كه ويندوز8 مخصوص لنوو رو نصب كردم كردم با همين مشكل مواجه بودم. اما بعد از يه مدت كه باهاش كار كردم خود به خود درست شد. شايد بايد آپديت بشه ويندوزت. در ضمن قبلا با كرك ويندوز رو فعال ميكردم ومشكل پا بر جا بود ولي اين دو بار آخر كه ويندوز نصب كردم و بعد از مدتي مشكل حل شد ويندوزم رو با اسكايپ فعال كردم. گفتم شايد اينم تاثير گذار باشه.موفق باشي
:n16:

Public Enemy
13-11-2013, 22:36
دوستان عزیز اونایی که با وایرلس در ویندوز 8 مشکل دارند ، سیستم رو به ویندوز 8.1 ارتقا بدن .

لطفا اینجا نپرسن اینجا جاش نیست .

در ضمن چند تا پست بالاتر رو هم بخونین اتفاق خاصی نمی افته با تشکر :n16:

sara fara
14-11-2013, 09:11
[QUOTE=lionf3;7976278]سارا جان آدرس رو ویرایش کن.

از دیجی کالاست :

Power Bank Energizer XP18000Aشارژر همراه انرژایزر مدل XP18000A

مشخصات:- مشخصات فنی: باتری لیتیوم پلیمری با ظرفیت 18,000 میلی‌آمپر ساعت شارژ 3 دستگاه مختلف به صورت همزمان ماندگاری شارژ دستگاه تا یک سال مقاوم در برابر حرارت واتصالات کوتاه LED جهت نمایش وضعیت باتری ومقدار شارژ آن مناسب برای شارژ لپ‌تاپ، تبلت، دوربین، پرینتر، تبلت و گوشی دارای سه خروجی USB,9-12V,16-20V قابلیت شارژ مجدد امکان خاموشی خودکار بعداز شارژ کامل دستگاه دارای گواهی‌نامه MFI از کمپانی Apple - سایر امکانات و قابلیت‌ها: محتویات پکیج: • آداپتور (AC (19V/3.42A • کابل شارژ USB • کابل شارژ 30pin Apple • کابل شارژ 12V • کابل شارژ 19V • سه مبدل Micro USB, Mini USB, Nokia small • 7 مبدل برای لپ‌تاپ و نت‌بوک • کیف سفری زمان پشتیبانی برخی دستگاه‌ها : • گوشی‌های هوشمند تا 112 ساعت • لپ‌تاپ تا 6 ساعت • موزیک پلیر بیشتر از 540 ساعت

mosi_bala
14-11-2013, 10:01
سلام اقا سوکت کارت شبکش اسمش چیه کابلشو بخرم ممنون

starpars
14-11-2013, 13:04
Power Bank Energizer XP18000Aشارژر همراه انرژایزر مدل XP18000A
مشخصات:- مشخصات فنی: باتری لیتیوم پلیمری با ظرفیت 18,000 میلی‌آمپر ساعت شارژ 3 دستگاه مختلف به صورت همزمان ماندگاری شارژ دستگاه تا یک سال مقاوم در برابر حرارت واتصالات کوتاه LED جهت نمایش وضعیت باتری ومقدار شارژ آن مناسب برای شارژ لپ‌تاپ، تبلت، دوربین، پرینتر، تبلت و گوشی دارای سه خروجی USB,9-12V,16-20V قابلیت شارژ مجدد امکان خاموشی خودکار بعداز شارژ کامل دستگاه دارای گواهی‌نامه MFI از کمپانی Apple - سایر امکانات و قابلیت‌ها: محتویات پکیج: • آداپتور (AC (19V/3.42A • کابل شارژ USB • کابل شارژ 30pin Apple • کابل شارژ 12V • کابل شارژ 19V • سه مبدل Micro USB, Mini USB, Nokia small • 7 مبدل برای لپ‌تاپ و نت‌بوک • کیف سفری زمان پشتیبانی برخی دستگاه‌ها : • گوشی‌های هوشمند تا 112 ساعت • لپ‌تاپ تا 6 ساعت • موزیک پلیر بیشتر از 540 ساعت

چیز خوبیه ولی گرونه البته این 18000 میلی آمپره قیمت نزده، اون 8000 میلی آمپرش زده 470 تومن
این احتمالا حدود 600-700 باشه، قیمتش بالاست

سلام اقا سوکت کارت شبکش اسمش چیه کابلشو بخرم ممنون

بگو کابل شبکه میخوام
سوکتش RJ45 بش میگن
اگه میخوای دو تا کامپیوتر رو مستقیم به هم وصل کنی باید کابل شبکه کراس بگیری

sara fara
14-11-2013, 13:49
[B]

چیز خوبیه ولی گرونه البته این 18000 میلی آمپره قیمت نزده، اون 8000 میلی آمپرش زده 470 تومن
این احتمالا حدود 600-700 باشه، قیمتش بالاست

بگو کابل شبکه میخوام
سوکتش RJ45 بش میگن
اگه میخوای دو تا کامپیوتر رو مستقیم به هم وصل کنی باید کابل شبکه کراس بگیری

قیمتش رو یه جا پیدا کردم زده بود 140 دلار ...مشابه چینی نداره ؟:n10:

mahdi2569
14-11-2013, 16:40
سلام
چرا زد 500 میزان رمش متفاوته تو هر سایت
سیستم کانفیگ شده اصلی با چه رمی با بازار اومده؟

mosi_bala
14-11-2013, 17:45
سوکت این کلا کوچیکتره
واسه وصل کردن به مودم وایمکس میخام

Public Enemy
14-11-2013, 18:37
دوست عزیز سوکت Lan به کار رفته در تمام لپ تاپ ها یکی هست .

شما بگو کابل Lan می خوام بهت می دن .

من خودم تست کردم تفاوتی نداشت .

اگر کوچیکتره پس مودم وایمکس شما مشکل داره

vampire_arak
15-11-2013, 01:05
سلام به همه ی z500 دارها
آقا یه سوال:
من الان ویندوز 8.1 میخوام بنصبم.خواستم بپرسم سی دی درایورهاش فقط واسه 8 ساخته شده یا واسه 8.1 هم کاربرد داره؟میخوام همه درایورهاش نصب بشن بدون مشکل.(مخصوصا بلوتوس و وایرلز)یا اینکه باید از سایتش دانلود کنم؟

dvd2010
15-11-2013, 01:17
سلام به همه ی z500 دارها
آقا یه سوال:
من الان ویندوز 8.1 میخوام بنصبم.خواستم بپرسم سی دی درایورهاش فقط واسه 8 ساخته شده یا واسه 8.1 هم کاربرد داره؟میخوام همه درایورهاش نصب بشن بدون مشکل.(مخصوصا بلوتوس و وایرلز)یا اینکه باید از سایتش دانلود کنم؟

سلام.دوستان قبلا هم گفتن شما باید تمام درایورها را از سایت لنوو دانلود کنید.داریورهای مخصوص ویندوز8.1

mohammad_203
15-11-2013, 13:12
سلام دوستان
امروز مطلب جالبی دیدم که برای کسانی که درایور تاچپد لبتاپشون از نوع synaptic هست کاربرد داره.

من ویندوز 8.1 نصب کردم و درایور جدید تاچپد رو از سایت لنوو گرفتم که البته فایل setup در پوشه Touchpad Driver (Synaptics) نصب نشد و از داخل پوشه Touchpad Driver (Synaptics)\Synaptics\17.0.6.8 نصب کردم.

ولی راست کلیک با لمس دو انگشت کار نمی کرد. امروز راه حلی براش پیدا کردم که خوشبختانه درست شد.

لینک منبع :

اینجا گفته Disable Edge Swipe ولی من انجام ندادم.(غیر فعال کردن edge swipe ! )
تو رجیستری در آدرس زیر
HKEY_USERS\S-1-5-21-3751424694-4037249425-357754801-1001\Software\Synaptics\SynTP\TouchPadSMB2c
این آدرس ممکنه در سیستم شما فرق داشته باشه (قسمت دوم آدرس)
درقسمت راست مقدار زیر رو برابر با 2 گذاشتم و درست شد
2FingerTapAction

توضیحات کامل در سایت منبع هست .اگه مشکلی داشتید سوال بفرمایید

ali7848
15-11-2013, 13:45
سلام دوستان .
من 3d max 2013 روی ویندوز 7 64Bit نصب کردم اما 2دقیقه زمان میبره تا بالا بیاد . این زمان زیادی نیست ؟ و اینکه 2گرافیک داره این لپ تاپ خودم باید تنظیم کنم که در حین مدل سازی با تری دی مکس از کدوم گرافیک استفاده کنه ؟
"
lenovo z500 , i7 , 6GB , 1TB , 2G 740 "

post98
15-11-2013, 15:14
سلام

دوستان این قضیه باتریش راحت در نمیاد چیه میگن باید پشت لپ تاپ رو باز کنیم در ضمن خوب اگه مثلآ نخوایم از باتری استفاده کنیم چی یعنی موقعه ای
که جای ثابت هستیم برای بالا بردن عمر باتری منظورم هستش.

در ضمن الان قیمت i3 تو بازار چند هستش؟

مرسی

lionf3
15-11-2013, 16:38
سلام

دوستان این قضیه باتریش راحت در نمیاد چیه میگن باید پشت لپ تاپ رو باز کنیم در ضمن خوب اگه مثلآ نخوایم از باتری استفاده کنیم چی یعنی موقعه ای
که جای ثابت هستیم برای بالا بردن عمر باتری منظورم هستش.

در ضمن الان قیمت i3 تو بازار چند هستش؟

مرسی

در میاد چرا در نیاد اما باید پشتش باز بشه که زیاد کار سختی نیست(تذکر: اگر تخصص و تجربه در این زمینه ندارین خودتون اقدام نکنید)
در مورد اینکه اگه نخوایم استفاده کنیم باید بگم تو ایران با این وضع برق(تازه ما ساکن مثلا بالا شهرِ تهران هستیم) با وجود محافظ تا حالا ۲ تا فریزر سوزوندیم
اگر هم برق رو مستقیم به لپتاپ برسونید و با یه بالا پایین رفتن ولتاژ باید با دستگاه خداحافظی کنید.
Core i3 هم دور و بر ۱۷۰۰-۱۸۰۰ باید باشه(با توجه به قیمت Core I7).

One Minute
15-11-2013, 17:08
بچه ها من لپ تاپم امروز 2 بار ran out داد و رستارت شد
قضیه چیه ؟

post98
16-11-2013, 13:28
بچه ها من لپ تاپم امروز 2 بار ran out داد و رستارت شد
قضیه چیه ؟

اینجا رو یه نگاه بنداز

blackkk
16-11-2013, 20:05
بکس میخواستم این لپتاپ z500 رو مدل ci5‎ ‎رو بخرم اما پستای بعضی از دوستان تو صفحات قبلو میخوندم ظاهرا حیلیا با باتریش و شارز و چند تا چیز دیگه مشکل داشتن به نظرتون حداییش ارزش خریدو داره یا نه اگه نه تا 2/200چه مدلی پیشنهاد میکنید

narnia1363
16-11-2013, 21:43
سلام
من نرم افزار power mangmentرو رو لپ تاپ نصب کردم بعد هم optmized batrrey health انتخاب کردم . حالا وقتی که کامل 60% شارژه و برق ac هم به لپ تاپ وصله و گزینه i رو تو همون صفحه نرم افزار نیگا میکنم برا وضعیت باتری میزنه conected و یه خط پائین تر نوشته status: good
اگه میشه یه توضیح بدین که مطمئن شم تو این حالت باتری همزمان با جریان برق تو مدار نباشه
مرسی

shokoo71
16-11-2013, 23:04
مبارکت باشه
باید بگم متاسفانه تمام لپتاپ های داخل ایران یا از امارات وارد میشن یا از دبی
لپتاپم خودم هم ازشون پرسیدم گفتن از دبی با ارز آزاد وارد کردن
به همین دلیل نه بک لایت داره و نه مانیتور تاچ
تو سایت لنوو خودم هم چندین بار رفتم و دیدم اکثر Z500 با کانفیگ های
گوناگون کیبوردشون بکلایت داره اما مانیتور تاچ رو بعضی هاشون داره

سلام
اگه fn رو با space بزنید بک لایتش روشن میشه
مال من که روشن شد اینجوری

velvet revoulver
16-11-2013, 23:23
ذوستان شاید سوالم کمی خنده دار باشه اما موقعی که سیستم میاد بالا و هیچ پردازشی انجام نمیده یه صدای خیلی خفیف از فن دستگاه ( سمت چپ ) شنیده میشه و کمی هم باد بیرون زده میشه ( خیلی خفیف ) آیا این مساله طبیعبه ؟ چون قبلا فقط وقتی سیستم شروع به پردازش میکرد این مساله وجود داشت اما الان وقتی سیستم بیکار هست هم این صدای خیلی خیلی خفیف وجود داره ..البته شایدم از اول وجود داشته و من دقت نکرده بودم ...نظر شما چیه ؟

aaffm
16-11-2013, 23:52
سلام من y510p دارم اونجا كسي جواب نمى ده من زمان بازي با كابل htmi به تلويزيون وصل مي شم بازي صدا ندارد و تنظيمات مانيتور و باتري و اسبيكر ممنون

m.m_umz
17-11-2013, 01:04
سلام.من دو هفته است که خربدم.خیلیا بهم گفتن مراقب باتریش باش.منم هر موقع کار میکنم بیشتر به شارژ میزنم و با برقش کار میکنم!!!
الان من باید چی کار کنم.تو رو خدا کمک و راهنماییم کنید.
بازی هم زیاد میکنم.اگه لپتاپ به برق وصل نباشه بازی تیک میزنه!مال شما همینجوریه؟
شاید تو صفحه های قبلی پاسخ داده باشن دوستان.ولی چون تعداد صفحات زیاده و از حوصله من خارجه لطفا کاملا توضیح بدید که باید چی کار کنم.ممنون!

starpars
17-11-2013, 16:06
سلام.من دو هفته است که خربدم.خیلیا بهم گفتن مراقب باتریش باش.منم هر موقع کار میکنم بیشتر به شارژ میزنم و با برقش کار میکنم!!!
الان من باید چی کار کنم.تو رو خدا کمک و راهنماییم کنید.
بازی هم زیاد میکنم.اگه لپتاپ به برق وصل نباشه بازی تیک میزنه!مال شما همینجوریه؟
شاید تو صفحه های قبلی پاسخ داده باشن دوستان.ولی چون تعداد صفحات زیاده و از حوصله من خارجه لطفا کاملا توضیح بدید که باید چی کار کنم.ممنون!

شما کاریت نباشه اگه اکثرا تو برق هست نرم افزار power mangment رو نصب کن و optmized batrrey health رو فعال کن بزنش به برق
اون تیک هم بخاطر فعال بودن power saver هست که برای ماندگاری بیشتر زمان شارژ پردازش رو کم میکنه که میتونی روی high performance تنظیم کنی که وقتی با باتری هم استفاده میکنی حداکثر پردازش بکار گرفته بشه ، البته زیاد این کار جالب نیست چون زود باتریت تموم میشه.
توی پردازش های سنگین مثل گیم بهتره لپ تاپ به برق وصل باشه

Masoodegh
17-11-2013, 16:16
تازگیا قیمت کانفیگ i5 1t 6gig gt 740mـو تو بازلر پرسیدین؟ تو دیجی کالا 100 150 گرون شده بود!!!

velvet revoulver
17-11-2013, 18:08

اقا من یه چیزی در مورد صفحه نمایش Z500 بگم و خیال همه رو راحت کنم اگرهم کسی خواست در مورد صفحه نمایش این لپ تاپ اطلاعاتی کسب کنه لینک این صفحه رو بدید بهش ...

1. این بحث پایین بودن روشنایی صفحه نمایش از رویوی دیجیکالا شروع شد که رویوی این سایت هم ترجمه ی نعل به نعل از سایت notebookcheck هست که در اون سایت از پایین بودن روشنایی ایراد گرفته شده. کلا دیجیکالا یه سایت کاملا تجاری هست که با هدف فروش و کسب اعتبار بیشتر برای خودش دست به گرد آوری و انتشار رویو های سایت های مختلف میزنه . ممکنه این سایت از لحاظ فروش وخدمات به مشتری حرفه ای و کم نقص باشه اما Review هاش اوریجینال نیست ...

دلیل ایجاد این شبهه در مورد صفحه نمایش z500 هم برمیگرده به این مساله که کاربرای ایرانی اغلب اوقت برای تحقیق در مورد قیمت و کیفیت کالای مورد نظرشون به دیجیکالا مراجعه میکنن و یا در گوگل عبارت Lenovo Z500 Review و یا عبارتی شبیه این رو سرچ میکنن و اولین لینکی که بالا میاد رویوی notebookcheck هست.. مشابه همین حرکت سرچ کردن رو مسئولین وبسایت دیجیکالا هم انجام میدن و در نتیجه راحت ترین و دم دست ترین رویوی انگلیسی زبان رو ترجمه و در سایتشون قرار میدن ...

2.من به شما قول صد در صد میدم که از لحاظ روشنایی صفحه نمایش این لپ تاپ تفاوت فاحشی با لپ تاپ های دیگه نداره و شاید شاید شاید در مقابل روشنترین صفحه های نمایش فقط 10 در صد کم بیاره ! من مانیتور Z500 خودم رو با ال سی دی مانیتور سامسونگم که مدل 2253BW هستش مقایسه کردم نه تنها تاریکتر نیست بلکه حتی میشه گفت روشنتر هم هست......

3.تنها مشکل این صفحه نمایش : به مقدار پایین بودن غلظت رنگ مشکی و همینطور زاویه دید نه چندان خوبشه که شخصا باهاش مشکلی ندارم چون لپ تاپ برای استفاده شخصبه ..اما بهر حال این مساله ممکنه برای شخص دیگه ای مهم باشه....

drim_22
17-11-2013, 19:59
core i5 با core i5 فرق می کنه؟!!
یعنی هر core i5 شبیه بقیه core i5 هاست یا اینکه فرق می کنه و پردازنده ها مدل دارن؟
امروز رفتم چند جا قیمت کردم دو کانفیگ مشابه 100-150 اختلاف قیمت داشتن! :n04:

afshin b
17-11-2013, 20:27
یعنی هر core i5 شبیه بقیه core i5 هاست یا اینکه فرق می کنه و پردازنده ها مدل دارن؟
بله عزیز. بعضی وقتا خیلی هم فرق دارن، مخصوصا اگه از نسل های مختلف باشن.
اون عدد جلوش، نوعش رو مشخص میکنه. اونایی که آخرشون U دارن کم مصرف و البته ضعیفتر هستن. رتبه بندی کامل سی پی یو هارو میتونی تو این سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ببینی.

JU JU
17-11-2013, 20:27

دوست عزیز، رنگ بندی حدود 30 تومن اختلاف قیمت میندازه
رم های متفاوت روی دستگاها هست، من برا C i7 معمولا 6 و 8 دیدم که بسته به انتخابتون، اختلاف قیمت دارن
توی نت، کانفیگ گرافیک هم متفاوت دیده شده

شما وقت پرسیدن سوال، گرافیک، رم، و سایر رو کامل بپرسین دیگه

اولین سری‌های این لپ تاپ، 15 اینچ بودن، و کانفیگ بهتری هم داشتن که متاسفانه توی بازار ندیدم این روزا

Public Enemy
17-11-2013, 23:37
معمولا تفاوت قیمت به ۳ دلیله :۱ - رنگ بندی ۲-میزان رم ۳ - انصاف فروشنده !!!!! بسته به مغازه ای که میرین ، قیمت ها بسته به انصاف فروشنده فرق خواهد داشت . سایر موارد یکی اند و تفاوتی در فرکانس پردازنده در پزردازنده های مشابه نیست . البته شاید توی بعضی مدل ها نور پیش زمینه کیبورد هم باشه .

alibaba20
18-11-2013, 11:33
با سلام خدمت اساتید فن.بنده بین z500 و g500 موندم.هردو با کانفیک مشابه .i7 ,ram 6,graphic 2g,cach 6 نظرتون چیه؟
بیشتر مشکل من با باتری داخلی زد 500 هست.

amir12071207
18-11-2013, 11:57
ببخشید خیلی مهمه لطفا کمکم کنید:
وقتی لب تابم رو به برق وصل میکنم توی بدنه کاملا برق رو احساس میکنم که به نظر طبیعیه ولی نشانگر موس حین کار با تاچ پد موقع اتصال به برق کاملا پرش داره و نمیتونم کار کنم.چکار کنم ایا مشکل سخت افزاریه؟
وقتی با یه دست دیگه بدنه رو لمس میکنم دیگه پرش نداره.ولی در حالت عادی و بدون تماس به بدنه کاملا نشانگر موس موقع کار با تاچ پد پرش داره.

drim_22
18-11-2013, 13:29
معمولا تفاوت قیمت به ۳ دلیله :۱ - رنگ بندی ۲-میزان رم ۳ - انصاف فروشنده !!!!! بسته به مغازه ای که میرین ، قیمت ها بسته به انصاف فروشنده فرق خواهد داشت . سایر موارد یکی اند و تفاوتی در فرکانس پردازنده در پزردازنده های مشابه نیست . البته شاید توی بعضی مدل ها نور پیش زمینه کیبورد هم باشه .

تو دیجی کالا اطلاعاتی که در مورد پردازنده زده اینه: Intel Core i5 3230M 2.6GHz UpTo 3.2 GHz
core i5 های فعلی بازار فرکانس همشون از 2.6 تا 3.2 هست?
تو کیمیا آنلاین یکی از کانفیگ ها رو زده 2.1 تا 3.2. فرق این و بالایی چیه؟ :/

تازگیا قیمت کانفیگ i5 1t 6gig gt 740mـو تو بازلر پرسیدین؟ تو دیجی کالا 100 150 گرون شده بود!!!
فکر کنم دلیل گرون تر بودنش TFT LED بودنش هست!

drim_22
18-11-2013, 13:30
دوست عزیز، رنگ بندی حدود 30 تومن اختلاف قیمت میندازه
رم های متفاوت روی دستگاها هست، من برا C i7 معمولا 6 و 8 دیدم که بسته به انتخابتون، اختلاف قیمت دارن
توی نت، کانفیگ گرافیک هم متفاوت دیده شده

شما وقت پرسیدن سوال، گرافیک، رم، و سایر رو کامل بپرسین دیگه

اولین سری‌های این لپ تاپ، 15 اینچ بودن، و کانفیگ بهتری هم داشتن که متاسفانه توی بازار ندیدم این روزا

مگه فعلیا، نمابشگر 15.6 اینچی ندارن؟ :/

Amir-Rainman
18-11-2013, 15:19
ورژن جدید این لپ تاپ هم تا چند مدت دیگه وارد بازار میشه ( Z510 )
تنها فرقشون فک کنم تو پردازنده هاسول و صفحه FHD ش هست !!

دوستان کسی میتونه از صفحه نمایش لپ تاپش یه عکس شبیه این عکس بزاره؟ بی زحمت

JU JU
18-11-2013, 15:33

من خبر این مدل رو شنیدم
ولی دقیق نمی‌دونم کی و با چه قیمتی وارد بازار میشه
شاید تا دو هفته، حداکثر منتظر Z510 موندم

تفاوت‌های اونا زیاده
یکی صفحه نمایش مات، که هم ورژن FHD داره و هم HD، نسل چهارم پردازنده،و گرافیک داخلی 4800 ( اگه اشتباه نگفته باشم )، افزایش در ضخامت، طول و عرض، هر کدوم در حدود یکی دو میلیمتر که اصن مشخص نیست، و اینکه، مشکل داغ کردن به نسبت بهتر شده، و اینکه دوتا USB3 داره
بهترین تفاوت‌هایی رو که میشه دید، مشکل داغ کردن و افزایش کیفیت صفحه نمایش هست

alicomx
18-11-2013, 19:43
<>دوستان کسی میتونه از صفحه نمایش لپ تاپش یه عکس شبیه این عکس بزاره؟ بی زحمت؟<>

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/QUOTE]

داداش عکس رو جای دیگه آپ کن بتونیم ببینیم....

Amir-Rainman
18-11-2013, 20:06
<>دوستان کسی میتونه از صفحه نمایش لپ تاپش یه عکس شبیه این عکس بزاره؟ بی زحمت؟<>

داداش عکس رو جای دیگه آپ کن بتونیم ببینیم....[/QUOTE]

ایشالا که به امید خدا دیگه اتفاقات عجیب غریب سر این Z510 نیاد :|

starpars
18-11-2013, 20:35
مشکل داغ کردن که نداره به نظر من
تنها مشکلش یکم وزن زیادش و همین صفحه نمایشش هست
کاش z510 حداقل صفحه نمایشش بهتر باشه البته من z500 رو واسه داداشم گرفتم ولی باهاش کار میکنم یخورده منو اذیت میکنه صفحش، هم بازتابش و هم زاویه دیدش
توی z510 زاویه دید که فکنم تغیری نکرده فقط صفحه مات شده که بازم خوبه

drim_22
18-11-2013, 21:25

نمونه مشابه ش برای z500

alionly
19-11-2013, 11:16
به نظر دوستان بهترین مارک و نوع کیف برای لنوو زد500 چی هست؟

narnia1363
19-11-2013, 12:31
سلام
واسه صفحه کلید واینکه هم گرد وخاک نگیره و هم نوشته های روش پاک نشه دوستان چه راه حلی دارین

JU JU
19-11-2013, 18:27
سلام
واسه صفحه کلید واینکه هم گرد وخاک نگیره و هم نوشته های روش پاک نشه دوستان چه راه حلی دارین

راستش من تا الان زیاد با لپ تاپ کار کردم
ولی ندیدم همچین موردی که نوشته‌های روی لپ تاپ پاک بشه
از نظر کار با کیبوردی، خیلی زیاد کار میکنم، الان، لپ تاپی که زیر دستمه، کیبورداش یه حالت زبری داره، بعضی کلیدا، کاملن این زبری خاص، ساییده شده ( قصد توضیح دادن شدت کار با کیبورد رو داشتم )
پس زیاد نگران این مورد نباشین

گزینه بعدی هم، دوستان راهنمایی کنن

donkeyoxte
19-11-2013, 21:06
سلام دوستان
بخوام درصد عمر باتریمو بفهمم باید کجا برم

stepheno_1919
20-11-2013, 08:07
سلام دوستان
بخوام درصد عمر باتریمو بفهمم باید کجا برم

سلام.يه سر به سايت batterycare.net بزن. نرم افزارشو دانلود كن. اون بهت ميگه كه چند درصد از باتريت معيوب شده.تو قسمت Wear leve . اگه از ويندوز 8 استفاده ميكني بايد قبلش دات نت فريمورك رو نصب كني.

Public Enemy
20-11-2013, 10:22
تو دیجی کالا اطلاعاتی که در مورد پردازنده زده اینه: Intel Core i5 3230M 2.6GHz UpTo 3.2 GHz
core i5 های فعلی بازار فرکانس همشون از 2.6 تا 3.2 هست?
تو کیمیا آنلاین یکی از کانفیگ ها رو زده 2.1 تا 3.2. فرق این و بالایی چیه؟ :/

قیمت های کیمیاآنلاین ملاک نیستند چون معمولا شرکت ها یه قیمت الکی می دن ، وقتی زنگ می زنی می گن موجود نیست !!!!!برای خودم بارها اتفاق افتاده .

بله Core i5 های Z500 همشون 2.6/3.2 هستند .

اونی که 2.1/3.1 هست مدل I7 این لپ تاپه

mah11k
20-11-2013, 10:28
سلام ..من برا وقتی لب تاپ تو شارژ هست ..تاچ پدش هی میپره روون کار نمیکنه ...چراااااااااااااا ؟؟:n13:

amir12071207
20-11-2013, 14:55
وقتی لب تابم رو به برق وصل میکنم توی بدنه کاملا برق رو احساس میکنم که به نظر طبیعیه ولی نشانگر موس حین کار با تاچ پد موقع اتصال به برق کاملا پرش داره و نمیتونم کار کنم.چکار کنم ایا مشکل سخت افزاریه؟
وقتی با یه دست دیگه بدنه رو لمس میکنم دیگه پرش نداره.ولی در حالت عادی و بدون تماس به بدنه کاملا نشانگر موس موقع کار با تاچ پد پرش داره.

starpars
20-11-2013, 15:35

شما اگه گارانتی داره لپ تاپت بهتره یه سر ببریش نگاه کنن احتمالا جایی اتصالی کوچیکی داره

starpars
20-11-2013, 16:39
نسخه جدید درایور کارت گرافیک NVIDIA 740 که روی این لپتاپ هست منتشر شد

نسخه 331.82
تاریخ انتشار 19/11/2013

193 MB
vista / 7/ 8 / 8.1 نسخه 32 bit:

247 MB
vista / 7/ 8 / 8.1 نسخه 64 bit :

fatima a
20-11-2013, 18:19
دوستان حتما قبلا این سوال پرسیده شده ، اما میشه بازم بفرمایید

من با بلوتوثم مشکل دارم، اصلا کار نمیکنه (چطور میتونم روشن کنم؟؟؟)

device manager فقط 3تا رکورد مربوط به بلوتوث هست، باید بیشتر باشه
درسته؟

donkeyoxte
20-11-2013, 23:24
دوستان حتما قبلا این سوال پرسیده شده ، اما میشه بازم بفرمایید

من با بلوتوثم مشکل دارم، اصلا کار نمیکنه (چطور میتونم روشن کنم؟؟؟)

device manager فقط 3تا رکورد مربوط به بلوتوث هست، باید بیشتر باشه
درسته؟

اگه از ویندوز 8استفاده میکنی تو قسمت change pc setting تو سربرگ pc and device قسمت Bluetooth میتونی on یا off کنی
توی device manager هم واسه من یه گزینه داره بقیه رو نمیدونم

Rezback
21-11-2013, 01:11
سلام دوستان یک سوالی
امروز 2 بار برقه خونه نوسان کرد و لپتاپ هم به برق بود الان حس می کنم دوره فن زیادی بالاست(از صدا) استفاده ی خاصی هم نمیکنم یه فایرفکس بازه . اون دوستانی که CPUID HWMonitor رو نصب دارن میشه بگید ولتاژ چنده ؟ ماله من بینه 1.001 تا 0.896
پاور پلنم هم رو حالته بالانس گذاشتم درسته + این که الان فقط یه فایرفکس بازه با 2 تا دونه تب ولی دما 68 درجه سلسیوسه؟! مشکل از کجاست به نظره شما؟ تو رو خدا دوستانه مطلع نظر بدن.!!!!

velvet revoulver
21-11-2013, 04:47
دوستان شدیدا به کمکتون نیاز دارم.....یکی دو روزه که لپ تاپ وقتی شارژش به 15 , 16 در صد میرسه بدون اینکه هیچ آلارم و نوشته ای روی صفحه ظاهر بشه خاموش میشه....اون نوار آبی رنگ که وسط صفحه ظاهر میشد و در مورد باتری اخطار میداد دیگه ظاهر نمیشه و دستگاه یهو خاموش میشه....خواهشا کمک کنییییییییییییید ....خیلی نگرانم...........:n03:

mah11k
21-11-2013, 12:07

سلام دوستان منم دقیقا این مشکل رو دارم ...از اول نبود ی مدتی اینجوری شده ...کسی میتونه ی راهنمایی دقیق و تخصصی کنه که چرا ؟؟؟؟

aaffm
21-11-2013, 18:37
سلام دمای سی پی یو و نمره ی سیستم تو کدام قسمت ویندوز 8می شه دید و اینکه چرا نمی شه عکس صفحه اصلی رو ویندوز عوض کرد ممنون

mpzadc
21-11-2013, 20:33
دوستان کسی میدونه
اگر ویندوز 8 مخصوص سری idea pad لنونو رو به
ویندوز 8.1 upgrade بشه بازم ویندوز اکتیو میشه یا نه ؟

mojtaba_1993
21-11-2013, 22:55
نسخه جدید درایور کارت گرافیک NVIDIA 740 که روی این لپتاپ هست منتشر شد

نسخه 331.82
تاریخ انتشار 19/11/2013

193 MB
vista / 7/ 8 / 8.1 نسخه 32 bit:

247 MB
vista / 7/ 8 / 8.1 نسخه 64 bit :

.ممنون .این درایورو دان کنم.خود به خود رو قدیمیهreplaceمیشه دیگه؟

TeRMiNaT00o00R
22-11-2013, 00:35
سلام
امروز که لپ تابو روشن کردم بدونه شارژ روشن نمیشد بعد وقتی شارژرو زدم روشن شد ولی مستقیم از برق استفاده میکنه روی ایکن شارژ و زده plugged in and not charging میشه راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟

vampire_arak
22-11-2013, 03:20
.ممنون .این درایورو دان کنم.خود به خود رو قدیمیهreplaceمیشه دیگه؟

آره خودش ریپلیس میشه

farhad-13
22-11-2013, 17:22
سلام
من یه مشکلی که دارم اینه که وقتی میذارم تو دانلود اگه از کامپیوتر استفاده نکنم میره تو Sleep و Connection قطع میشه و به این خاطر نمی تونم شبا بذارم تو دانلود .
چی کار کنم؟؟؟؟

One Minute
22-11-2013, 17:43
سلام
من یه مشکلی که دارم اینه که وقتی میذارم تو دانلود اگه از کامپیوتر استفاده نکنم میره تو Sleep و Connection قطع میشه و به این خاطر نمی تونم شبا بذارم تو دانلود .
چی کار کنم؟؟؟؟

تنظیمات sleep رو بزار روی never

moh1121
22-11-2013, 23:14
درایور گرافیک اصلی رو دانلود کن.همونکهv13w8هم تو سایت لنوو هست هم تو یکی از همین صفحه ها.فقط همین v13باید باشه:n26::n26:

starpars
23-11-2013, 00:31
درایور گرافیک اصلی رو دانلود کن.همونکهv13w8هم تو سایت لنوو هست هم تو یکی از همین صفحه ها.فقط همین v13باید باشه:n26::n26:

واسه سایت لنوو برا یه ماه پیشه آپدیت نشده باهاش بازی Battel4 بالا نمیومد
بهتره همین نسخه 331.82 که انویدیا گذاشته نصب کنید

Public Enemy
23-11-2013, 10:35
سلام
امروز که لپ تابو روشن کردم بدونه شارژ روشن نمیشد بعد وقتی شارژرو زدم روشن شد ولی مستقیم از برق استفاده میکنه روی ایکن شارژ و زده plugged in and not charging میشه راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟

لپ تاپ رو ری استارت ( نه شات داون ) ، سپس شات داون کنین .

سپس شارژر رو از برق بکشین ( لپ تاپ توی برق نباشه ) . دکمه پاور لپ تاپ رو حدود 15 ثانیه نگه دارین . سپس ولش کنین و بزنین توی شارژ

mojtaba_1993
24-11-2013, 00:27
سلام.نمیدونم چی شده.بعضی موقه ها خودبخود لپ تاپم هنگ میکنه.واسه چند ثانیه صفحه آبی میشه.بعد درس میشه.ویروسی شده؟یا مشکل از جای دیگس؟

hoomi_gta
24-11-2013, 13:11
انصافا عجب لپتاپ فوق العاده ایه. من به خوبی COD و بتلفیلد 4 و اجرا کردم الان هم دارم اساسین 4 و بازی می کنم البته گرافیک اکسترا رو نمیکشه.
غیر از اون ویندوز سرور 2012 و یک ویندوز 8 دیگه و باهم روی VM اجرا می کنه هیچ گونه مشکلی نه در پرفرمنس ویندوز اصلی نه در VM ها ایجاد نمیشه.

moh1121
24-11-2013, 16:31
واسه سایت لنوو برا یه ماه پیشه آپدیت نشده باهاش بازی Battel4 بالا نمیومد
بهتره همین نسخه 331.82 که انویدیا گذاشته نصب کنید
برا نور صفحه باید گرافیگ اینتل همون ورژن13وی نصب باشه.گرافیک اینتل مخصوص بازی نیست.من جهت صحبتم در مورد گرافیک اینتل هست تا مشکلی برای نور صفحه پیش نیاد

rasool_ff
25-11-2013, 10:40
من یه فلش USB 3 خریدم که سرعت Read اون 90MB هست
ولی وقتی به USB 3 لپ تاپم وصل میکنم حداکثر باسرعت 40MB کپی میکنه !!
روی لپتاپ های دیگه هم تست کردم سرعت اونا 85-90 مگابایت بود حتی روی یک z500 دیگه هم که تست کردم سرعتش 85-90 بود !!!
کسی میدونه مشکل از کجاست؟ ممنون.

Public Enemy
25-11-2013, 11:02
من یه فلش USB 3 خریدم که سرعت Read اون 90MB هست
ولی وقتی به USB 3 لپ تاپم وصل میکنم حداکثر باسرعت 40MB کپی میکنه !!
روی لپتاپ های دیگه هم تست کردم سرعت اونا 85-90 مگابایت بود حتی روی یک z500 دیگه هم که تست کردم سرعتش 85-90 بود !!!
کسی میدونه مشکل از کجاست؟ ممنون.

هارد Z500 از نوع 5400RPM هستش که سرعت نوشتن رو به 70 مگابایت بر ثانیه محدود می کنه .

هارد های باحجم کمتر ( مثلا 500 گیگ ) معمولا از نوع 7200RPM هستند که سرعت نوشتن رو به حدود 128 مگابایت محدود می کنه .

( هارد 1 ترا لپ تاپ از نوع 7200RPM نداریم )

لذا با توجه به اینکه سیستم عامل هم در حال اجراست ، امکان نداره شما با این هارد به سرعت 90 مگابایت دست پیدا کنین .
اگر در لپ تاپ Z500 سرعت بالای 90 دیدین ، دلیلیش وقفه سیستم عامل در محاسبه سرعت بوده و سرعت میانگین رو حساب کرده( مثل همین اتفاقی که بارها در IDM میفته و سرعت دانلود رو بعضی وقتا چند برابر نشون می ده و ملت فکر می کنن سرعت دانلود یه دفعه رفته بالا )

اگر سرعت نوشتن بیشتر می خواین ، از هارد 7200RPM یا SSD استفاده کنین

rasool_ff
25-11-2013, 11:49
هارد Z500 از نوع 5400RPM هستش که سرعت نوشتن رو به 70 مگابایت بر ثانیه محدود می کنه .

هارد های باحجم کمتر ( مثلا 500 گیگ ) معمولا از نوع 7200RPM هستند که سرعت نوشتن رو به حدود 128 مگابایت محدود می کنه .

( هارد 1 ترا لپ تاپ از نوع 7200RPM نداریم )

لذا با توجه به اینکه سیستم عامل هم در حال اجراست ، امکان نداره شما با این هارد به سرعت 90 مگابایت دست پیدا کنین .
اگر در لپ تاپ Z500 سرعت بالای 90 دیدین ، دلیلیش وقفه سیستم عامل در محاسبه سرعت بوده و سرعت میانگین رو حساب کرده( مثل همین اتفاقی که بارها در IDM میفته و سرعت دانلود رو بعضی وقتا چند برابر نشون می ده و ملت فکر می کنن سرعت دانلود یه دفعه رفته بالا )

اگر سرعت نوشتن بیشتر می خواین ، از هارد 7200RPM یا SSD استفاده کنین

کاملا متوجه حرف شما هستم ولی با سرعت 40 مگابایت کپی کردن غیرطبیعیه واسه USB3!!!
من تمام تست هایی که با بقیه لپ تاپ ها کردم اونا هم 5400rpm بودن و ویندوز 8.1 تقریبا شرایط یکسان ولی این تفاوت فاحش حتما باید یه دلیلی داشته باشه
اگر دوستان دیگه هم یه تست بکنن و نتیجه رو بگن ممنون میشم.

moh1121
25-11-2013, 16:48
درایور مخصوص پورت 3 رو ا/ه نصب نگردید نصب بکنید.در ضمن سرعت فلش خیلی وقتها نوسان داره من همین تجربه رو دارم

dadashi000
25-11-2013, 18:12
دوستان سلام
میشه کمک کنید ،لب تاب برای رشته معماری میخوام.برای کار با اتوکد و 3d max
بین خرید Z500 و E531 لنوو موندم؟
کدومشون بهتره به نظرتون؟

درباره ی z500 شنیدم :
1-تو پردازش های سنگین خیلی داغ میکنه
2- کیفیت صفحه نمایشش خیلی ضعیفه

راسته یا شایعه است

mojtaba_1993
25-11-2013, 19:17
سلام.نمیدونم چی شده.بعضی موقه ها خودبخود لپ تاپم هنگ میکنه.واسه چند ثانیه صفحه آبی میشه.بعد درس میشه.ویروسی شده؟یا مشکل از جای دیگس؟
j nemidin?

alionly
26-11-2013, 09:19
سلام
ببین باید z500 رو خودت تجربه کنی.
1. من دارمش pes14 و اویل باهاش بازی می کنم تا حالا اینکه شما میگید :«خیلی داغ میکنه» از ازش ندیدم.چیزی هم که هست به نظرم طبیعیه.پسر داییم ایسر داره،یکی دیگشم ایسوس که اونا که وقتی با زد 500 من بازی کردن اون هم چند بار گفتن از طبیعی هم کمتره.
2. نور صفحه یه خورده و زاوه دید هم یه خورده کمه"البته یه خورده".
این رو هم بگم من از اول تا صفحه 420 انجمن رو خوندم از 500 تا 520 رو هم .این چیزایی که می گن احتمالا برای سری های اول z500 بوده نه مال 2013.

alionly
26-11-2013, 09:19
j nemidin?ببخشید این اینترنت من چرا اینجوری شده نمیدونم.یه پست نوشتم چندتا شد!

alionly
26-11-2013, 09:21
1111111111111111111

alionly
26-11-2013, 09:27
دوستان سلام
میشه کمک کنید ،لب تاب برای رشته معماری میخوام.برای کار با اتوکد و 3d max
بین خرید Z500 و E531 لنوو موندم؟
کدومشون بهتره به نظرتون؟

درباره ی z500 شنیدم :
1-تو پردازش های سنگین خیلی داغ میکنه
2- کیفیت صفحه نمایشش خیلی ضعیفه

راسته یا شایعه است

سلام
ببین باید z500 رو خودت تجربه کنی.
1. من دارمش pes14 و اویل باهاش بازی می کنم تا حالا اینکه شما میگید :«خیلی داغ میکنه» از ازش ندیدم.چیزی هم که هست به نظرم طبیعیه.پسر داییم ایسر داره،یکی دیگشم ایسوس که اونا که وقتی با زد 500 من بازی کردن اون هم چند بار گفتن از طبیعی هم کمتره.
2. نور صفحه یه خورده و زاوه دید هم یه خورده کمه"البته یه خورده".
این رو هم بگم من از اول تا صفحه 420 انجمن رو خوندم از 500 تا 520 رو هم .این چیزایی که می گن احتمالا برای سری های اول z500 بوده نه مال 2013.

Public Enemy
26-11-2013, 10:02
کاملا متوجه حرف شما هستم ولی با سرعت 40 مگابایت کپی کردن غیرطبیعیه واسه USB3!!!
من تمام تست هایی که با بقیه لپ تاپ ها کردم اونا هم 5400rpm بودن و ویندوز 8.1 تقریبا شرایط یکسان ولی این تفاوت فاحش حتما باید یه دلیلی داشته باشه
اگر دوستان دیگه هم یه تست بکنن و نتیجه رو بگن ممنون میشم.

دوست عزیز یه فایل روی هارد رو هم duplicate می کنین سرعت تقریبی 40 مگابایته !

MJNeghabi
26-11-2013, 15:44
سلام
من یه Z500/I7/8G RAM/1TB HARD/8GB SSD/GEFORCE 740M/WHITE به قیمت 2700 امروز سفارش دادم که تا دو سه روز دیگه به دستم می رسه. خوب خریدم یا گرونه؟

dadashi000
26-11-2013, 17:38
بابت جوابتم ممنون
خودمم دلم با z500 هستش

یه سوال دیگه :
یکی از دوستام تو بازار فروشنده است میگفت خرابی z500 زیاده تو بازار
حرفش تا چه حد درسته

vampire_arak
26-11-2013, 18:21
سلام
من یه Z500/I7/8G RAM/1TB HARD/8GB SSD/GEFORCE 740M/WHITE به قیمت 2700 امروز سفارش دادم که تا دو سه روز دیگه به دستم می رسه. خوب خریدم یا گرونه؟

بد نیست.خوب گرفتی

sajad0611
26-11-2013, 20:57
سلام دوستان
سرعت بوت سیستم خیلی کم شده.یه راه حل توووووپ پیشنهاد بدید لطفا.واسه استارت آپ هم نرم افزارهای کمی فعالند

afshin b
26-11-2013, 21:41
سلام
از کجا تهیه کردین؟
جریان 8GB SSD چیه دقیقا؟

MJNeghabi
27-11-2013, 07:28
از کجا تهیه کردین؟
جریان 8GB SSD چیه دقیقا؟

من بندر عباسم. از تهران میارن. یه جور هارد پر سرعت و بدون قطعات متحرکه. فک کنم با این حجم کمش فقط به درد نصب ویندوز بخوره.

Masoodegh
27-11-2013, 07:29
دقیقا وقتی که من میخاستم برم بخرمش گفتن تحریما رو دارن ور میدارن و ممکنه ارزون شه!!!
یه سوالی داشتم! همه ی آموزشای مهم و اینا تو لینک اول دوم نیست! استارتر یا مدیری کسی نمی تونه اینا رو هم بزنه که هر کی میاد تو فروم سوالای تکراری نپرسه؟

hamidreza2010
27-11-2013, 12:30
من بندر عباسم. از تهران میارن. یه جور هارد پر سرعت و بدون قطعات متحرکه. فک کنم با این حجم کمش فقط به درد نصب ویندوز بخوره.

البته اینم اضافه کنم که سرعت فوق العاده ایی دارن

Public Enemy
27-11-2013, 13:02
عجیبه این لپ تاپ جایی برای هارد ثانوی نداره . فقط با در اوردن اپتیکال درایو می شه هارد دوم اضافه کرد . مال شما چطور داره ؟

Public Enemy
27-11-2013, 13:05
بابت جوابتم ممنون
خودمم دلم با z500 هستش

یه سوال دیگه :
یکی از دوستام تو بازار فروشنده است میگفت خرابی z500 زیاده تو بازار
حرفش تا چه حد درسته

واقعا جالبه !

این لپ تاپ هنوز 1 سال هم نیست تولید شده . لپ تاپی که یک سال از عمرش نمیگذره چطور می تونه آمار خرابیش بالا بوده ؟

واقعا این فروشنده ها حرف های خنده داری می زننا ؟

دوست عزیز توی این 500 صفحه فقط 2 تا لپ تاپ رفتن گارانتی که اولی تاچ پدش روز اول خراب بود . دومی باتریش زود تموم می شد که فریمور باتریشو آپدیت کردن مشکل حل شد .

چند تا هم مشکل کیبورد داشتند که بعضی دکمه هاشون در اومده بود که نرفتن گارانتی
خوب اگر خرابی زیاد داشت چرا تو این 500 صفحه نفهمیدیم ؟

rasool_ff
28-11-2013, 00:56
درایور مخصوص پورت 3 رو ا/ه نصب نگردید نصب بکنید.در ضمن سرعت فلش خیلی وقتها نوسان داره من همین تجربه رو دارم

دوست عزیز پورت USB3 که درایور جدا نداره، توسط خود ویندوز شناخته میشه.

rasool_ff
28-11-2013, 01:00

دوست عزیز یه فایل روی هارد رو هم duplicate می کنین سرعت تقریبی 40 مگابایته !

دوست من شما کجا دیدین که هارد های 5400RPM سرعت نوشتن رو تا 70 مگابایت محدود میکنه ؟؟!!!!
شما میتونین با برنامه HD Tune هاردتون رو یه تست بزنین تا ببینین که ماکزیمم سرعت نوشتن اون در حدود 110-125 مگابایت هست (توی سایت notebookcheck هم عدد 115.6 رو نوشته برای z500)

برای وقفه سیستم عامل در محاسبه سرعت کپی کردن هم شما میتونین یک فایل حجیم مثلا 5GB رو بزنین کپی بشه و خودتون وقت بگیرین بعد متوجه میشین که سرعت کپی کردن خیلی بیشتر
از 40 مگابایت هست .
اگر شما یه فایل یک تیکه روی هاردتون رو با سرعت 40 مگابایت duplicate میکنین، حتما سیستمتون رو چک کنین.

blackkk
28-11-2013, 09:53
سایت ال دیجیتال بالاخره z510رو آورد البته با کرای 5 هاسول رم 16 یک ترا هارد گرافیک740 قیمت 2/230تومن..البته فک کنم کرای سونش فول اچ دی باشه به نظرتون صبر کنم کرای سون z510رو هم بیارن بگیرم یا همونz500.؟

sajad0611
28-11-2013, 10:26
دوستان چجوری میشه سرعت بوت رو برو بالا؟
ورژن بایوس رو چجوری میشه فهمید چنده؟

MJNeghabi
28-11-2013, 10:29
عجیبه این لپ تاپ جایی برای هارد ثانوی نداره . فقط با در اوردن اپتیکال درایو می شه هارد دوم اضافه کرد . مال شما چطور داره ؟
دقیقا نمی دونم ولی بعد از دیدن پست شما از فروشنده پرسیدم، میگه SSD ها خیلی کوچیکن و جای زیادی نمی گیرن مث حافظه فلشن از نظر ابعادی و اپتیکال درایوم داره. امروز عصر یا نهایتا شنبه می رسه دستم معلوم میشه حق با کیه البته اگه تا اون موقع دیر نشده باشه!

afshin b
28-11-2013, 10:50
دقیقا نمی دونم ولی بعد از دیدن پست شما از فروشنده پرسیدم، میگه SSD ها خیلی کوچیکن و جای زیادی نمی گیرن مث حافظه فلشن از نظر ابعادی و اپتیکال درایوم داره. امروز عصر یا نهایتا شنبه می رسه دستم معلوم میشه حق با کیه البته اگه تا اون موقع دیر نشده باشه!
اون SSD که برای شما داره 8 گیگ هست و باید هم کوچک باشه، اما SSD ها با حجم بیشتر (مثلا 128 گیگ)، سایزی مثل هارد لپتاپ دارن.

moh1121
28-11-2013, 21:47
اولا چون ضامتش کمه داغیش رو حس میکنی که به لطف فن قوی اصلا جای نگرانی نیست.دوما صفحه براق هست اما تراکم پیکسلی خوبی داره که البته نباید تو نور شدید باشه

starpars
28-11-2013, 22:55
سایت ال دیجیتال بالاخره z510رو آورد البته با کرای 5 هاسول رم 16 یک ترا هارد گرافیک740 قیمت 2/230تومن..البته فک کنم کرای سونش فول اچ دی باشه به نظرتون صبر کنم کرای سون z510رو هم بیارن بگیرم یا همونz500.؟
آره قیمتش خوبه بد نیست البته 6 گیگ رمه
باتریشو اگه 6 cell میکرد عالی بود
شما z510 بگیر بهتره حالا چه 7 چه 5

amin5222106
29-11-2013, 01:35
سلام تفاوت آپدیت بایوس ورژن 1.18 با 1.21 در چیه
چه چیزایی رو حل کرده کسی میدونه؟

و یه سوال دیگه گرافیکم 635 هستش کسی میتونه لطف کنه و لینک دانلود آخرین ورژنش رو بهم بده برای ویندوز 64-8

blackkk
29-11-2013, 02:40
آره قیمتش خوبه بد نیست البته 6 گیگ رمهباتریشو اگه 6 cell میکرد عالی بودشما z510 بگیر بهتره حالا چه 7 چه 5ببخشید اما فول اچ دی بودن برام کمی مهمه.به نظرتون.n56vz.کرای 7 یک ترا هارد رم 8 گرافیک 650 فول اچ دی کیبورد بکلایت باتری 6سلولی قیمت3/500رو بگیرم یا منتظر بمونم فول اچ دی.z510.رو هم بیارن بگیرم خیلی تفاوت هست بین اچ دی و فول یا نه؟در ضمن کرای ‏5‏ زد510 کیبورد بک لایت که نداره ‏؟

lionf3
29-11-2013, 03:34
سلام تفاوت آپدیت بایوس ورژن 1.18 با 1.21 در چیه چه چیزایی رو حل کرده کسی میدونه؟ و یه سوال دیگه گرافیکم 635 هستش کسی میتونه لطف کنه و لینک دانلود آخرین ورژنش رو بهم بده برای ویندوز 64-8 امین جان من تنها تغییری که حس کردم تغییر کاربرد Function Key ها بودش.

sanjan3000
29-11-2013, 12:27
سلام به دوستان
من قصدم خرید z500 بود ولی به نظر شما این چطوره ؟
ممنون از جواباتون:n01:.

lionf3
29-11-2013, 14:13
سلام به دوستان
من قصدم خرید z500 بود ولی به نظر شما این چطوره ؟
ممنون از جواباتون:n01:.

سخت افزار خوبی داره اما گیگابایت تو زمینه لپتاپ حدِاقل برا من اسم آشنایی نیست(با مادربورد ها و گرافیکاش آشنا هستم البته)
Z500 الان که تو بازار جا افتاده یکی از بهترین و پرفروش ترین لپتاپ های سری مالتی مدیای ایران هستش(با توجه به درخواست بالای دوستان و آمار بازار رضا و پایتخت)
شاید هم یه مشکلاتی داشته باشه اما قابل چشم پوشی هستش.

mohammad_203
29-11-2013, 14:19
سلام تفاوت آپدیت بایوس ورژن 1.18 با 1.21 در چیه
چه چیزایی رو حل کرده کسی میدونه؟

و یه سوال دیگه گرافیکم 635 هستش کسی میتونه لطف کنه و لینک دانلود آخرین ورژنش رو بهم بده برای ویندوز 64-8

سلام
لینک دانلود درایور از سایت سافتگذر (64 بیتی)

kaveh1589
30-11-2013, 11:26
سلام دوستان
من دو تا مشکل دارم
1- زمانی که ویندوز بالا میاد حدود یک دقیقه طول می کشه تا بتونم کاری انجام بدم علامت موس در حال چرخیدن هست و سیستم یه جورایی هنگه ویندوز 7 64 بیتی دارم چند بار هم ویندوز رو عوض کردم ولی همه به همین صورت هست
2- اگه بخوام اکس پی هم کنار 7 داشته باشم میشه یا نه ؟ درایورهاش موجود هست ؟
با تشکر فراوان

Public Enemy
30-11-2013, 14:08
سلام دوستان
من دو تا مشکل دارم
1- زمانی که ویندوز بالا میاد حدود یک دقیقه طول می کشه تا بتونم کاری انجام بدم علامت موس در حال چرخیدن هست و سیستم یه جورایی هنگه ویندوز 7 64 بیتی دارم چند بار هم ویندوز رو عوض کردم ولی همه به همین صورت هست
2- اگه بخوام اکس پی هم کنار 7 داشته باشم میشه یا نه ؟ درایورهاش موجود هست ؟
با تشکر فراوان
1 - طبیعیه مانند سایر سیستم ها ، ویندوز 7 زمانی طول می کشه تا بالا بیاد . بستگی به تعداد نرم افزار های Startup شما داره .
2- بله امکان داره ، ویندوز XP آخرین ورژن رو از سایت های ایرانی دانلود کنین تا سخت افزار لپ تاپ رو ساپورت کنه . سپس ویندوز XP رو نصب کنین . پس از نصب ، سیستم بوت ویندوز 7 به هم می ریزه و کلا بالا نمیاد که با قرار دادن DVD ویندوز 7 و زدن گزینه Automatic repair قابل حله . پس از Automatic repair مشکل بوت با ویندوز XP پیش میاد که این مشکل هم با نصب EasyBCD و افزودن گزینه بوت ویندوز XP قابل حله .

توضیحات خلاصه بود چون ارتباطی به تاپیک نداشت . سوالی داشتین در انجمن مشکلات نرم افزاری - درایور ها مطرح کنین

computerworld
30-11-2013, 16:57
من با کالیبره کردن باتریش مشکل دارم باتریش 60 درصد بیشتر شارژ نمیکنه

mohammad_203
01-12-2013, 12:15
من با کالیبره کردن باتریش مشکل دارم باتریش 60 درصد بیشتر شارژ نمیکنه

دوست عزیز پست دوم رو مطالعه کنید.

momo1010
01-12-2013, 18:58
سلام بچه ها امروز همزمان battelfild4,batman,need for espeed rivals,fifa14 رو لپ تاپم نصب کردم.پنجشنبه هم call of duty gost نصب میکنم.z500 م مثل مرد همشو رو hight آورد به جز nfs rivals که اونم رو مدیوم دارم بازی میکنم.

lionf3
01-12-2013, 21:05

البته ۸ گیگ برای نصب ویندوز کافی نیست و فکر میکنم منظور شما مموری ۸ اس اس دی هستش نه هارد( اصلا هاردی با حجم ۸گیگابایت نداریم و اگر اشتباه نکنم کمترین حجم ۶۴ گیگ باشه)

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

m&arash
02-12-2013, 13:55
دوستان بعد از دو هفته لب تاپم از گارانتی اومد
البته به خاطر ضربه ای که وارد شده بود گارنتیش باطل شد!
ولی خوشبختانه بیمه ایران بود(گارانتی هماهنگ)
کل بدنه را عوض کردند
نمایشگر نیز به همین ترتیب
هیچی دیگه من کلی ذوق کردم!!!
البته ده درصد هم فرانشیز دادم به بیمه.
آقا هوای لب تاپ داشته باشید چون بدنش خیلی گرون!!

sanjan3000
03-12-2013, 11:59
سلام دوستان
کدام گارانتی رو پیشنهاد میدید ؟
ممنون از جواباتون

MJNeghabi
03-12-2013, 14:52
البته ۸ گیگ برای نصب ویندوز کافی نیست و فکر میکنم منظور شما مموری ۸ اس اس دی هستش نه هارد( اصلا هاردی با حجم ۸گیگابایت نداریم و اگر اشتباه نکنم کمترین حجم ۶۴ گیگ باشه)

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

والا وقتی لپ تاپو تحویل گرفتم دیدم رو کارتنش جلوی ssd خط تیره گذاشته یعنی اینکه فروشنده می گفت هارد ssd داره الکی بود. تو سایت hamahangit.com این مدلو با قیمتش زده ولی اونجام نوشته 1tb+8gb ssd منم آخرش نفهمیدم اما مث اینکه همین هارد اصلی یه جور هارد هیبریده و از این حرفا یعنی مث ssd عمل می کنه ولی اون 8gb ssd رو نفهمیدم قضیه ش چیه. راستی شنیده بودم همه z500 ها dos هستن ولی مال من ویندوز هشت داره رو کارتنشم همینو نوشته!

m&arash
03-12-2013, 15:20
آقا یعنی هاردمون SSD داشت خبر نداشتیم!!!
خب این هارد اگر به گفته دوستمون هیبرید باشه خب سرعت کجا را بالا مبره
که خودمون نفهمیدیم؟

در جواب دوستمون از گارانتی توی همین فرم همه یه دل خون دارند!!!
برای من بیمه ایران جذاب بود که به مقدار ارزش لبتاپ تعهد جبران خسارت می ده!!!

lionf3
03-12-2013, 16:29
والا وقتی لپ تاپو تحویل گرفتم دیدم رو کارتنش جلوی ssd خط تیره گذاشته یعنی اینکه فروشنده می گفت هارد ssd داره الکی بود. تو سایت hamahangit.com این مدلو با قیمتش زده ولی اونجام نوشته 1tb+8gb ssd منم آخرش نفهمیدم اما مث اینکه همین هارد اصلی یه جور هارد هیبریده و از این حرفا یعنی مث ssd عمل می کنه ولی اون 8gb ssd رو نفهمیدم قضیه ش چیه. راستی شنیده بودم همه z500 ها dos هستن ولی مال من ویندوز هشت داره رو کارتنشم همینو نوشته!

دوستِ من ۱ترا میزانِ هارد هستش و ۸گیگ SSd میزانِ رم دستگاه هستش.
*Z500 اصلا قابلیتی بنام هیبریدی نداره و دوستان مراقب باشن به این بهونه الکی ۲۰۰-۳۰۰ تومن از دست ندن.

lionf3
03-12-2013, 16:30
آقا یعنی هاردمون SSD داشت خبر نداشتیم!!!
خب این هارد اگر به گفته دوستمون هیبرید باشه خب سرعت کجا را بالا مبره
که خودمون نفهمیدیم؟

در جواب دوستمون از گارانتی توی همین فرم همه یه دل خون دارند!!!
برای من بیمه ایران جذاب بود که به مقدار ارزش لبتاپ تعهد جبران خسارت می ده!!!

همونطور که برا دوستمون توضیح دادم قابلیت هیبرید رو این دستگاه نداره!

stepheno_1919
03-12-2013, 18:52
دوستِ من ۱ترا میزانِ هارد هستش و ۸گیگ SSd میزانِ رم دستگاه هستش.
*Z500 اصلا قابلیتی بنام هیبریدی نداره و دوستان مراقب باشن به این بهونه الکی ۲۰۰-۳۰۰ تومن از دست ندن.

حرف دوست عزيزم رو تاييد ميكنم. :n16:اين مدل اصلا قابليت اينو نداره كه در كنار هارد خودش يك ssd هم نصب بشه. توي محصولات لنوو من فقط Y580 رو ديدم كه در كنار هارد يك SSD از نوع mSATA نصب ميشد. اگه احيانا بخوايم سر Z500 اين هارد SSD رو بذاريم بنظرم بايد درايو دي وي دي رو خارج كنيم و جاي اون بذاريم. در ضمن گول اين فروشنده هاي بي سوادم نخوريد. زماني كه من ميخواستم اين دستگاه رو بخرم از همون فروشنده ها ميپرسيدم بعضياشون اصلا نميدونستن mSATA چي هست. تو يه مغازه پايتخت هم رسما روي برگه قيمت دستگاه نوشته بود كه داره. ازشون كه پرسيدم خودشونم خبر نداشتن كه واقعيت داره يا نه:n02: .تو اين دستگاه باريك دو تاش با هم جا نميشه. خوش باشيد مراقب هم باشيد كه سرتون كلاه نره.

sanjan3000
03-12-2013, 19:11
سلام دوستان
کدام گارانتی رو پیشنهاد میدید ؟
ممنون از جواباتون