PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کلـوپ Lenovo Z500

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Rezback
10-09-2013, 16:34
دوستان 2 تا سوال فنی :دی
1 اینکه من باتری همیشه رو حالتیه که 60 شارژ میشه و میمونه هفته ای 1 بار هم تقریبا کاملا دشارژ و شارژش می کنم ولی الان HWMONITOR / wear level باتری رو نوشته 2 درصد دیروز 1 درصد بود هفته ی پیش هم 0 بود جریان چیه؟
2 اینکه من black ops 2 رو ریختم و کرک کردم ولی تو اون مرحله ی افغانستانش بازی خیلی تیک تیکیه و آخر مرحله هم کرش میکنه و میپره بیرون می خواستم بدونم واقعا سخت افزار نمی کشه یا مشکل کرکه چون با فارکرای 3 هیچ مشکلی نداره جفتشونم گرافیک بالاترین حالته .

aminhitman
10-09-2013, 16:44
1 اینکه من باتری همیشه رو حالتیه که 60 شارژ میشه و میمونه هفته ای 1 بار هم تقریبا کاملا دشارژ و شارژش می کنم ولی الان HWMONITOR / wear level باتری رو نوشته 2 درصد دیروز 1 درصد بود هفته ی پیش هم 0 بود جریان چیه؟
2 اینکه من black ops 2 رو ریختم و کرک کردم ولی تو اون مرحله ی افغانستانش بازی خیلی تیک تیکیه و آخر مرحله هم کرش میکنه و میپره بیرون می خواستم بدونم واقعا سخت افزار نمی کشه یا مشکل کرکه چون با فارکرای 3 هیچ مشکلی نداره جفتشونم گرافیک بالاترین حالته .
بلک آپس 2 رو تموم کردم داداش نه مشکلی نداره نه تیک نه لگ صاف و روون میاره روی لانچر بازی توی محل نصبش کلیک راست کن Run Whit Graphic Prossecer بزن بعد رو گرافیک انودیا بزار و اجرا کن باید درست بشه
در مورد مرحله افغانستان باید بگم یه جاش هست میوفتی زیره یه اسبه یه تانک داره از رو برو میاد خیلی سخته:n02:من اونجاش یکم تیک زد ولی روون شد. مرحله ی آخر هم واسه کرکته احتمالا نخریدی دانلود کردی من که سی دی رو خریدم حتی کرک یا هی چی نصب نکردم فقط بازی نصب و اجرا کردم
الانم دارم Assassin's Creed 3 تموم میکنم

aliahmari
10-09-2013, 18:01
دوستان الان حدود 2 ساعت هست که این برنامه ها باز هستن :
فتوشاپ , دریمویور , یاهو مسنجر , فوکسیت ریدر , موزیلا ,
لپ تاپ اینقدر داغ کرده که دستم رو میزارم روش دستم میسوزه.
کول پد هم وصله بهش.
بالا سمت چپ داغ داغ هست...(گرافیک اونجاست درسته؟)
:n04::n13:

Rezback
10-09-2013, 19:06
بلک آپس 2 رو تموم کردم داداش نه مشکلی نداره نه تیک نه لگ صاف و روون میاره روی لانچر بازی توی محل نصبش کلیک راست کن Run Whit Graphic Prossecer بزن بعد رو گرافیک انودیا بزار و اجرا کن باید درست بشه
در مورد مرحله افغانستان باید بگم یه جاش هست میوفتی زیره یه اسبه یه تانک داره از رو برو میاد خیلی سخته:n02:من اونجاش یکم تیک زد ولی روون شد. مرحله ی آخر هم واسه کرکته احتمالا نخریدی دانلود کردی من که سی دی رو خریدم حتی کرک یا هی چی نصب نکردم فقط بازی نصب و اجرا کردم
الانم دارم Assassin's Creed 3 تموم میکنم
آره دانلود کردم :دی
با گرافیک انویدیا اجراش می کنم ولی تو اون مرحله تیک تیک میشه موقعه اسب سواری و وقتی موشک اینا میاد بیشتر

shahram8810
10-09-2013, 21:01
دوستان الان حدود 2 ساعت هست که این برنامه ها باز هستن :
فتوشاپ , دریمویور , یاهو مسنجر , فوکسیت ریدر , موزیلا ,
لپ تاپ اینقدر داغ کرده که دستم رو میزارم روش دستم میسوزه.
کول پد هم وصله بهش.
بالا سمت چپ داغ داغ هست...(گرافیک اونجاست درسته؟)
:n04::n13:

داغ شدن Ci7 عادیه ، اونم با این همه برنامه ایی که تو باز کردی سنگم باشه داغ میکنه . با برنامه HWMonitor همیشه دمای cpu و بقیه قطعات رو چک کن

&محمدحسینی&
10-09-2013, 21:07
دوستان توی دیجی کالا .برایz500_hنوشته کارت گرافیک GeForce GT 740آیا درسته ??

aminhitman
10-09-2013, 21:08
آره دانلود کردم :دی
با گرافیک انویدیا اجراش می کنم ولی تو اون مرحله تیک تیک میشه موقعه اسب سواری و وقتی موشک اینا میاد بیشتر
خوب اون عادیه یکم تیک میزنه درست میشه بعدش روون میشه در حد 3 ثانیه تحمل کن دیگه

shahram8810
10-09-2013, 21:14
دوستان توی دیجی کالا .برایz500_hنوشته کارت گرافیک GeForce GT 740آیا درسته ??

بله درسته برای این کانفیگ گرافیک 740 هم داره چطور مگه ؟

&محمدحسینی&
10-09-2013, 21:15
یعنی با کول پد هم داغ میکنه:n30:

&محمدحسینی&
10-09-2013, 21:18
بله درسته برای این کانفیگ گرافیک 740 هم داره چطور مگه ؟
جزوگزینه های خریدم هست .نظرشماچیه؟ آیاشماهم دارید

shahram8810
10-09-2013, 21:19
کول پد دما رو تا مقداری کاهش میده اما یخ نمی زنه !!! :n01: انتظار معجزه نداشته باشید از کول پد ولی نگران هم نباشید

shahram8810
10-09-2013, 21:22
جزوگزینه های خریدم هست .نظرشماچیه؟ آیاشماهم دارید

من هم مشخصاتش همینه فقط Ci7 دارم ، من خودم 2 ماه اکثر صفحات این پیج رو خوندم و کلی تحقیق کردم تا خربدمش . تا الان که خیلی خیلی راضیم . اگر بگردی با قیمت کمتر هم میتونی بخری .

Ci5 هم خیلی خوبه و به نظر من در این رنج قیمت نسبت به مدل های دیگه من لنوو رو ترجیح بدم به دل و ایسوس و حتی سونی . کیفیت ساخت ، طراحیش خیلی خوبه .

&محمدحسینی&
10-09-2013, 21:22
توی این رنج قیمت (تا2500000) دوستان پیشنهادی دارید?

Public Enemy
10-09-2013, 21:30
یعنی با کول پد هم داغ میکنه:n30:

بذار ه جمع بندی کنم واسه همیشه این قضیه داغ کردن پروندش بسته بشه .

لپ تاپ ها استاندار هایی واسه دماها دارن

در لپ تاپ حداکثر میزان دمای بدنه ، کیبورد و تاچ پد باید در حد دمای بدن ( 37 درجه ) باشه . بیشتر از این مقدار باعث می شه در هنگام کار کاردن با لپ تاپ کاربر احساس ناراحتی کنه .

متاسفانه به دلیل طراحی باریک بدنه Z500 و استفاده از قطعات قوی در کنار ان ، میزان داغ شدن به خوبی احساس می شه .

در صورتی که در لپ تاپ های مشابه ( بدنه باریک ) قطعات رو ضعیف تر و با مصرف پایینتر انتخاب می کنن تا این مشکل حل بشه .

اگر دقت کنین بیشتر لپ تاپ های باریک CPU های سری U اینتل رو دارن .

به هر حال لنوو باید سر Z500 بین قدرت و دما یکی رو انتخاب می کرد .

در مورد داغ کردن قطعات ، قعطات در حد دمای معمولی خود هستند . بر عکس بیشتر لپ تاپ های موجود ، تا به این لحظه هیچ موردی نداشتیم که لپ تاپ از شدت داغ کردن OVerheat بشه و خاموش بشه .

بار ها و بار ها به مدت طولانی لپ تاپ تست شده و مشکل OVerheat و خاموش شدن لپ تاپ بر اثر گرمای بیش از حد مشاهده نشد .

&محمدحسینی&
10-09-2013, 21:32
ولی یکسری چیزامرددم می کنه.1_داغ شدنش که حتی دوستمون گفت باکول پد هم داغ میکنه ومن بازی هم میکنم 2_کیفیت صفحه نمایشش که توی آفتاب برام مهم نیست .وبیشترتوخونه استفاده میکنم3_مشکلات زیادی که دوستان توهمین تاپیک باهاش مواجه شدن مثل زیادنشدن روشنایی.خاموش نشدن بلوتوث و...

Public Enemy
10-09-2013, 21:41
دوست عزیز مشکل روشنایی به درایور مربوط بود واسه همه با اپدیت درایور حل شد .

مشکل بلوتوث و وای فای هم 2 مورد داشتیم که به قطع مشکل از ویندوز 8 هستش تو لپ تاپ های دیگه هم بود یکی از دوستامون یه سامسونگ داشت ویندوز 7 بود . به ویندوز 8 ارتقا دادیم وقتی لپ تاپ Sleep می شد وایرلس از کار می افتاد باید ری استارت می شد .

داغ شدنش هم تو پست بالا توضیح دادم خودتون سبک سنگین کنین ببینین به کارتون میاد یا نه .

این که می بینی تاپیک تا صفحه 377 جلو اومده واسه اینه دوستان سوالات تکراری رو N بار می پرسن و بیشتر مشکلاتشون نرم افزاری هست و نه سخت افزاری .
نگرانی نداره من توصیه می کنم هر چی سلیقتونه بخرین :n01:

&محمدحسینی&
10-09-2013, 21:51
اگه کول پدبزارم موقع بازی اذیت میکنه?

kratosnajafi
10-09-2013, 22:01

چرا از گیم پد استفاده نمیکنید؟

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

Public Enemy
10-09-2013, 22:03

شما واسه بازی ماوس تهیه کنین اثرش از کول پد بهتره و اثرشم بیشتره :n02:

بدنه داخلی از آلومینیوم هستش که تا حدی دما رو دفع می کنه زیاد با اون مشکلی نیست .

دکمه های کیبورد هم قابل تحمل هستند .

بدنه زیرین هم که از جنس پلاستیکه زیاد داغ می کنه توصیه می شه روی پاهاتون قرار ندین تا کمتر احساس بشه . از کول پد هم دوست داشتین استفاده کنین مشکلی نیست دما رو خنک می کنه .

مشکل غیر قابل تحملش:n02: تاچ پد هستش که در هنگام بازی به قول دوستمون دیگه نمی شه بهش دست زد .

&محمدحسینی&
10-09-2013, 22:14
چرا از گیم پد استفاده نمیکنید؟

دقیقا منظورتون چی هست?:n13:

&محمدحسینی&
10-09-2013, 22:16
دوستان نظرتون درمورددیجی کالاچیه؟آیا ازفروشگاهها گرون ترمیده?

kratosnajafi
10-09-2013, 22:20
دقیقا منظورتون چی هست?:n13:

دسته

&محمدحسینی&
10-09-2013, 22:25
ولی بعضی بازی ها بادسته حال نمیده.زیادبازی نمی کنم ولی خوب اگه وقت اضافی داشته باشم بدم نمیاد

blue*sky
10-09-2013, 23:46

نه دوست عزيز حدودا 30 تومن از بازار ارزونتر ميده

تقريبا تو 10 صفحه اخير درباره اين سايت بحث شده

موفق باشين

blue*sky
10-09-2013, 23:52
دوستان به نظرتون اگه بخوام یه تبلت هم کنار این زد 500 خوشگلم داشته باشم چی بگیرم خوبه ؟ ( میدونم جاش اینجا نیست ! ):blush:

البته اگه نخواستين زياد خرج كنين Asus Fonepad ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 8 g هم خوبه تازگيا يكي از فاميلا خريده راضي بود ( البته يكي هم لنوو خريده اونم راضي بود ، از اينم ارزونتر بود حدودا 650 )

موفق باشين

shahram8810
10-09-2013, 23:54

مقداری از سایت های دیگه و بازار گرون تر هست اما گارانتی که دیدم دیجی کالا میده 2 ساله است + بدنه بیمه ایران + پک کیف و موس + مچموعه گردو + تحویل رایگان در تهران

sara fara
10-09-2013, 23:57
البته اگه نخواستين زياد خرج كنين Asus Fonepad ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 8 g هم خوبه تازگيا يكي از فاميلا خريده راضي بود ( البته يكي هم لنوو خريده اونم راضي بود ، از اينم ارزونتر بود حدودا 650 )

موفق باشين

اینم خوبه ... من تبلت رو اگه بگیرم برای وب گردی و قیلم و کمی هم بازی میگیرم ...این مدل چطوره : Archos 97 Titanium HD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
خصوصا که بدنش آۀمینیومه و صفحه نمایشش هم انگار خیلی تعریفیه !

blue*sky
11-09-2013, 00:07
اینم خوبه ... من تبلت رو اگه بگیرم برای وب گردی و قیلم و کمی هم بازی میگیرم ...این مدل چطوره : Archos 97 Titanium HD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
خصوصا که بدنش آۀمینیومه و صفحه نمایشش هم انگار خیلی تعریفیه !

راستشو بخواين يه دوستي دارم كارش فقط تبلت هستش ديروز پيشش بودم ميگف از اين تبلت هاي فله اي اصلا نخرين ( البته ايني كه شما گفتين اونجا نديدم) اون كه ميگف الان ايسوس و لنوو و سامسونگ خوب فروش داره چون هم بادوام هستن هم با كيفيت
فك كنم به نياز شما بيشتر لنوو ميخوره چون مثه اينكه زياد اهل بازي نيستين
اپل هم كه قيمتش خيلي بالاس

Rezback
11-09-2013, 00:20
دوستان میشه راهنمایی کنید.
ممنون

Public Enemy
11-09-2013, 00:25
نه والا دختر من خودش صاحاب داره :n02:
همینجوری میخواستم بیشتر باهات آشنا شم:n06:

والا شما اسمشو بذار آشنایی بیشتر ما که نفهمیدیم قصدت تحقیقاته :n10::n06:

mahan.collegian
11-09-2013, 01:37
سلام به همه ی دوستان شاید این اولین پست من باشه ولی قبل از خرید این لپ تاپ تمام صفحات این تاپیک رو تا اینجا خوندم و بعد از چند روز کار با این نوت بوک میخواستم توضیحاتی بدم تا همه چیز واسه بعضی از دوستان روشن بشه
بعد از باز کردن لپ تاپ خودم شروع به نصب ویندوز کردم بعداز چند دقیقه دمای لپ تاپ شروع به بالا رفتن کرد که باعث نگرانیم شد صدای فن نیز زیاد شدج چون حالا نه کار سنگینی باهش انجام دادم نه فشار زیاد اما پس از نصب کامل ویندوز و تمامی درایور ها به طور باور نکردنی دمای لپ تاپ بسیار بسیار پایین اومد و خنک خنک شد وصدایی از فن شنیده نمیشد و در کارهای معمولی مثل آهنگ گوش دادن و وب گروی اصلا گرمایی احساس نکردم هیچ تازه پایین تر از دمای بدنم بود اما در بازی خب بالا رفتن دما یه عامل طبیعی و شما هیچ لپتاپ و pc رو پیدا نمیکنید که موقع بازی یخ کنه اونم با این ضخامت و کانفیک این دستگاه نکته مهم در مورد دما اینه که با آپدیت درایور ها دمایدستگاه بسیار طبیعی

مسءله دوم صفحه نمایش که بر خلاف گفته فروشنده ها وقتی درایور اینتل رو نصب کردم از نظر نور به هیچ عنوان مشکل نداشت حتی در فضای آزاد البته با نور ماکزیمم از نظر دید افقی شای باورتون نشه از بقهم بهش نگاه میکنم تغییر محسوسی نمیبینم با توجه به چیزهایی که قبلا شنیدم اما از زاویه افقی یه مقدار سایه روشن  میزنه که باید در صورت تغییر حالت سر زاویه صفحه هم تغییر داد که برطرف میشود من لپ تاپ های دیگه که مال دوستام بود هم دیدم اونا از بقل کاملا سیاه میشه مثل hp پرو بوک و صدای فن و دمای از لنوو بیشتر
و اما مسایلی مثل بلوتوث و وای فای من هیچ مشکلی ندارم کاملا استفاده میکنم و با ویندوز 8 کاملا سازگاری داره ظاهر دستگاه خیلی شیک ام ظریف و حساس مخصوصا صفحه کلی بک لایت بسیار زیبا و کار آمد دو نکته منفی در این دستگاه دیدم یکی وبکم ضعیف و دیگری باطری که برای این لپ تاپ یه خورده کم توان اما خب میشه باهاش کنار اومد
در آخر از همه دکستان به خاطر رهنمایی هاشون که منو در خرید این لپ تاپ کمک کردن تشکر میکنم و در کل من خیلی راضی ام از این لپ تاپ

stepheno_1919
11-09-2013, 01:43
دوست عزیز مشکل روشنایی به درایور مربوط بود واسه همه با اپدیت درایور حل شد .

مشکل بلوتوث و وای فای هم 2 مورد داشتیم که به قطع مشکل از ویندوز 8 هستش تو لپ تاپ های دیگه هم بود یکی از دوستامون یه سامسونگ داشت ویندوز 7 بود . به ویندوز 8 ارتقا دادیم وقتی لپ تاپ Sleep می شد وایرلس از کار می افتاد باید ری استارت می شد .

داغ شدنش هم تو پست بالا توضیح دادم خودتون سبک سنگین کنین ببینین به کارتون میاد یا نه .

این که می بینی تاپیک تا صفحه 377 جلو اومده واسه اینه دوستان سوالات تکراری رو N بار می پرسن و بیشتر مشکلاتشون نرم افزاری هست و نه سخت افزاری .
نگرانی نداره من توصیه می کنم هر چی سلیقتونه بخرین :n01:

گوش شیطون کر این وای فایه 2-3 روزی هست که آدم شده . قبلا وای فای وبلوتوث با هم خاموش میشدند بعد از تست بعضی ویندوزای دیگه بلوتوث روشن میموند وای فای خاموش میشد. بعد که این ویندوز 8 دستکاری شده لنوو رو که نصب کردم یه مدت خود به خود درست شد دوباره بازی در میاورد. حالام با همین ویدوز لنوو وای فای روشن میمونه بلوتوٍث خاموش میشه:n02:. خلاصه ما که گر گیجه گرفتیم از دست این مورد. نمیدونم شاید بخاطر نصب بعضی نرم افزارا باشه که تقریبا درست شده. مثلا یادمه این روزا یه چند تایی نرم افزار نصب کردم شاید تاثیرگذار بوده. مثلا فتوشاپ سی سی ورژن جدید ، km player ، مدیاپلیر کلاسیک ، یه سری کدک های صوتی تصویری.. خدا کنه حالا همینم بمونه دیگه اذیت نکنه. ولی خداییش دم ویندوز7 گرم که اصلا بازی در نمیاره. اونجا خاموش که نمیشه هیچ طفلکی هر وقت ویندوز میاد بالا وای فای رو روشن کرده :n08:.

mahan.collegian
11-09-2013, 01:44
دوستان میدونم خیلی غلط املایی دارم به بزرگی خودتون ببخشید شب بود و تند تند نوشتم اگه سوالی دارید در خدمتم

Mute_Scream
11-09-2013, 09:46
عجب یکی پیدا شد 30 صفحه پیشو بخونه :n04::42:

در ابتدا باید از شما به دلیل جستجو کردن تشکر ویژه کنم :n16:

در انتها شما وبکم رو توی یاهو مسنجر تست کن . روش تستشم تو دو سه صفحه قبل هست . البته برا میکروفون گفته شده ولی همه میکروفون و بلند گو و وبکمو تست می کنه

ورژن درایور واسه غیر از Win8 ها ، 6.2.8400 هستش

دوست عزیز من ویندوز 7 دارم شما با نرم افزار Yawcam میتونی وبکمو تست کنی و تصویر خودتو مشاهده کنی باهاش عکس هم میتونی بگیری

اینم لینک برای دانلود
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

@ hayyan71 :
شوما خیلی با نمک می زنی . فکر کردید همه الافن هر دیقه بیان اینجارو چک کنند . من پست حودم رو و جواب هایی که بهش دادن رو سرچ می کنم . نه پست های بی مصرف !

@ aminhitman :

دوست عزیز درایور نصب نشده و برنامه چطور کار می کنه ؟ شوما می تونی یه تصویر از device manager ت بزاری اینجا ؟

One Minute
11-09-2013, 10:00
بچه ها یه سوال !
چراغِ لن باید چشمک بزنه یا ثابت باشه ؟ : دی

شرمنده اگه ضایعس سوالم ... : پی

Public Enemy
11-09-2013, 10:05
@ hayyan71 :
شوما خیلی با نمک می زنی . فکر کردید همه الافن هر دیقه بیان اینجارو چک کنند . من پست حودم رو و جواب هایی که بهش دادن رو سرچ می کنم . نه پست های بی مصرف !

دوست عزیز قصد توهین یا تمسخر نداشتم . گفتم عجب یکی پیدا شد بیاد جستجو کنه صفحات قبل رو بخونه . چون اینجا هیچ کس چنین کاری رو انجام نمی ده .

به نشانه اعتراض به بعضی از دوستان !!! هم به دلیل جستجو کردن از شما تشکر کردم . چون بعضی دوستان هستن یه پست بالاتر رو هم نمی خونن .

مشکل علاف بودن یا نبودن دوستان به من هم ارتباطی نداره . این جا فروم هستش و توسط کاربران اداره می شه . نرم افزار پاسخ گویی خودکار نیستش که تا سوال پرسیدی فوری جوابتو بده . باید صبر کنی یکی پیدا شه جواب بده . چه 1 دقیقه چه 100 روز . قبلا هم گفتم برای تسریع در گرفتن جواب جستجو کنین احتمالا 95 % سوالی که پرسیدین قبلا جواب داده شده .
به هر حال امیدوارم دلخوری پیش نیومده باشه:n16:

در مورد دوربین هم گفتم بهتره با یه نرم افزار چک کنین . اگر Yahoo messenger دارین با یاهو . یا با یه نرم افزار دیگه مثل همین که امین معرفی کرد . تست کنین

aminhitman
11-09-2013, 10:31
@ hayyan71 :

@ aminhitman :

دوست عزیز درایور نصب نشده و برنامه چطور کار می کنه ؟ شوما می تونی یه تصویر از device manager ت بزاری اینجا ؟

بفرمایید یه عکس از دیوایس منیجر همراه با اون برنامه شما نصب کن و اجرا کن برنامه رو
بعد از اون بالا Setting > Device > Change To > Lenovo Easy Camera انتخاب کن بعدش تو اون قسمت سیاه که نوشته No Device Selected شما میتونی خودتو پشت کامپیوتر مشاهده کنی و حتی عکس بگیری
و چراغ وبکم شما هم روشن میشه
اگر هم اشتباهی زدید و اون قسمت مشاهده ی وبکم بسته شد میتونید از منوی Windows > Preview دوباره باز کنید!

بعدم من اصلا درایوری واسه وبکم نصب نکردم تو سی دی هم نبود فک نمیکنم نیاز باشه شما چیزی نصب کنی !!

Public Enemy
11-09-2013, 10:45
بچه ها یه سوال !

زد 500 چراغ لن نداره :n13: حداقل مال من یکی نداره :n13: دوستان Z500 شما چراغ لن داره ؟؟؟؟:n13: داریم ؟ :n13:

منظورتون مودم اکسترناله ؟ ؟ ؟

sara fara
11-09-2013, 10:49
زد 500 چراغ لن نداره :n13: حداقل مال من یکی نداره :n13: دوستان Z500 شما چراغ لن داره ؟؟؟؟:n13: داریم ؟ :n13:

چی هست چراغ لن ؟؟...:n04:

aminhitman
11-09-2013, 10:56
دوستان چراغ لن روی مودمه مربوط میشه به اون کابل لنی که وصل کرده باشید به لپ تاپ یا نکرده باشید اگر وصل کرده باشید که بله باید چشمک بزنه چون به طور مداوم بین مودم و نوت بوک در حال تبادل اطلاعات هستش اگرم وصل نکرده باشید و از طریق وایرلس به مودمتون متصل باشید مثله من فقط چراغ اینترنت و چراغ وای فای مودم چشمک زن هستش

Public Enemy
11-09-2013, 10:59

من احساس می کنم منظور محمد ، مودم اکسترنال هستش که در این صورت تا اونجا که من دیدم باید چراغ ADSL ثابت باشه چراغ Lan یا USB چشمک زن . سوالات بیشترو از اونجا که احتمالا اینترنت مشترک شدین بپرسین .

چراغ لن هم چراغی هستش که موقعی که کابل Lan به دستگاه وصل می شه روشن می شه . ( البته در صورت وجود ) روی مودم های ADSL وجود داره . روی کارت لن بعضی از دستگاه ها مثل بعضی مادربورد ها وجود داره .

PouriaTech
11-09-2013, 11:02
بچه ها یه سوال !

چراغ لن؟؟؟:n08:

تا جایی که من اطلاع دارم جیگرم فقط دو تا چراغ داره،یکی پاور،یکی شارژ...

lionf3
11-09-2013, 11:31
پوریا درست میگه
اما احتمالا منظورِ دوستمون چراغِ لنِ مودمشون هست؟
درست میگم؟
ارگ منظورتون اینِ چراغ لن خاموش و روشن میشه اما بیشتر اوقات باید روشن باشه و هی چشمک نزنه.

armin_12ir
11-09-2013, 11:41
ولی کاش z500 چراغ برای هارد و وایرلس داشتش

sara fara
11-09-2013, 12:12
واسه اینکه زد 500 یه کم ظریف و حساسه واسه خریدن کیفش که قابلیت ضربه گیریش قوی باشه دودل بودم ...چون اکثر مدلهایی رو که میدیدم فقط ظاهر رو داشتن و لاغیر ...در نهایت یه مدل ازelecom رو خریدم که نوشته روش ضد شوکه !......

aliahmari
11-09-2013, 13:26
دوستان در مورد ظریف بودنش لطفا دیگه حرف نزنید:n09:
ماشالله 1000 ماشالله خیلی سخت کاره بلانصبت مثل اسب کار میکنه و محکمه ...

One Minute
11-09-2013, 13:45

جدی میگی ؟ مالِ منم چراغ لن نداره : دی
منظورم همون چراغِ لن مودم هست !

دوستان چراغ لن روی مودمه مربوط میشه به اون کابل لنی که وصل کرده باشید به لپ تاپ یا نکرده باشید اگر وصل کرده باشید که بله باید چشمک بزنه چون به طور مداوم بین مودم و نوت بوک در حال تبادل اطلاعات هستش اگرم وصل نکرده باشید و از طریق وایرلس به مودمتون متصل باشید مثله من فقط چراغ اینترنت و چراغ وای فای مودم چشمک زن هستش

بله دقیقا !

پوریا درست میگه
اما احتمالا منظورِ دوستمون چراغِ لنِ مودمشون هست؟
درست میگم؟
ارگ منظورتون اینِ چراغ لن خاموش و روشن میشه اما بیشتر اوقات باید روشن باشه و هی چشمک نزنه.

این که شما میگی درسته ! اما مودمِ من مشکل داره ، همین که میرم از وای فای استفاده کنم چراغ لن کاملا خاموش میشه و دوباره شروع میکنه به چشمک زدن و همینطور مشکل داره !
فکر کنم وای فای مودمم مشکل داشته باشه ! چون وقتی با کابل لن وصل میشم اینترنت دارم !

چراغ لن؟؟؟:n08:

تا جایی که من اطلاع دارم جیگرم فقط دو تا چراغ داره،یکی پاور،یکی شارژ...

:n08:

من احساس می کنم منظور محمد ، مودم اکسترنال هستش که در این صورت تا اونجا که من دیدم باید چراغ ADSL ثابت باشه چراغ Lan یا USB چشمک زن . سوالات بیشترو از اونجا که احتمالا اینترنت مشترک شدین بپرسین .

چراغ لن هم چراغی هستش که موقعی که کابل Lan به دستگاه وصل می شه روشن می شه . ( البته در صورت وجود ) روی مودم های ADSL وجود داره . روی کارت لن بعضی از دستگاه ها مثل بعضی مادربورد ها وجود داره .

داداش شما اسم منو از کجا میدونی ؟ : دی
به ، همینطور که گفتم ظاهرا مودمم مشکل داره ، همین که میرم از طریق وای فای دیتا بگیرم ، یهو چراغ لن خاموش میشه و شروع میکنه به چشمک زدن تا دوباره وصل بشه ... اما از طریق کابل مشکلی ندارم !

Public Enemy
11-09-2013, 13:59
داداش شما اسم منو از کجا میدونی ؟ : دی
به ، همینطور که گفتم ظاهرا مودمم مشکل داره ، همین که میرم از طریق وای فای دیتا بگیرم ، یهو چراغ لن خاموش میشه و شروع میکنه به چشمک زدن تا دوباره وصل بشه ... اما از طریق کابل مشکلی ندارم !

طبق معمول عامل بسیار تاثیر گذار کلاغ خبر چین :n02::n05:

در مورد مودم هم به شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتتون مراجعه کنین . شاید بد تنظیم شده

lionf3
11-09-2013, 18:15
واسه اینکه زد 500 یه کم ظریف و حساسه واسه خریدن کیفش که قابلیت ضربه گیریش قوی باشه دودل بودم ...چون اکثر مدلهایی رو که میدیدم فقط ظاهر رو داشتن و لاغیر ...در نهایت یه مدل ازelecom رو خریدم که نوشته روش ضد شوکه !......

والا منم یه کیف Abacus گرفتم که حدود ۱۳۰ تومن هم هزینه‌اش شد و هم شیکه و هم جادار و یک سری قلمبگی هایی در قسمت جاگیری نوت بوک داره که در کُل بنظرم خوب هستش.
شما هم زیاد تو این مسائل حساس نباش.

اینم لینکِ کیف من:

sara fara
11-09-2013, 19:41
والا منم یه کیف Abacus گرفتم که حدود ۱۳۰ تومن هم هزینه‌اش شد و هم شیکه و هم جادار و یک سری قلمبگی هایی در قسمت جاگیری نوت بوک داره که در کُل بنظرم خوب هستش.
شما هم زیاد تو این مسائل حساس نباش.

اینم لینکِ کیف من:

lمنم اینو خریده ام ...والله حساس نیستم ولی چون دانشجوهستم و باید بیارم و ببرم باید یه چیزهایی رو در نظر می گرفتم ...:n26:

aminaham
11-09-2013, 19:56
دوستان من تقریبا از ص100 دارم این فروم رو دنبال میکنم و تا همین چند روز پیش هم با اطمینان کامل هنوز نظرم رو z500بود تا اینکه با cx61 msi (کرای 7)آشنا شدم که گرافیکو سی پی یوش از z500 بهتره کیفیت ال سی دیشم تقریبا بهتره قیمتشم فقط 120تومن اینا فرقشونه و بیشتره واقعا الان تو دوراهی گیر کردم خواهش میکنم بی تعصب نظرتون رو بگید

Public Enemy
11-09-2013, 20:03
دوستان من تقریبا از ص100 دارم این فروم رو دنبال میکنم و تا همین چند روز پیش هم با اطمینان کامل هنوز نظرم رو z500بود تا اینکه با cx61 msi (کرای 7)آشنا شدم که گرافیکو سی پی یوش از z500 بهتره کیفیت ال سی دیشم تقریبا بهتره قیمتشم فقط 120تومن اینا فرقشونه و بیشتره واقعا الان تو دوراهی گیر کردم خواهش میکنم بی تعصب نظرتون رو بگید

بی تعصب : هر چی سلیقه خودتونه .

به هر حال همه چیز گرافیک و CPU نیست . CX61 خیلی بتونه زور بزنه 6 یا 7 فریم سریعتر تو بازی عمل کنه .

شما عامل های Keyboard backlit و طراحی و دالبی رو هم در نظر بگیر

در آخر هم باز هم تاکید می کنم هر جی سلیقتونه

aminaham
11-09-2013, 20:29
برای ویندوز8 بهینه شده یعنی چی؟
آپدیت برای ویندوز 8 دقیقا چیکار میکنه؟

Public Enemy
11-09-2013, 20:42
برای ویندوز8 بهینه شده یعنی چی؟
آپدیت برای ویندوز 8 دقیقا چیکار میکنه؟

منظورم آپدیت نرم افزاری بود مثل درایور ها .

البته این موضوع مال زمانی بود که خودم می خواستم لپ تاپ بخرم ( 6 ماه پیش ) که MSI cx61 با گرافیک 540M بود . اون موقع CX61 آپدیت به Win8 نمی گرفت از سایت MSImobile .
تو فروم خود MSI هم پرسیده بودن جواب داده شده بود :
MSI cx61 is not qualified for windows 8

البته اون مال قدیم یود .انگار سری جدید میگیره . انگار اطلاعات ما زیر خاکی شده :n14:

با عرض پوزش به علت اطلاعات غلط . پست رو تصحیح کردم . شما به بزرگواری خودتون ببخشید .

aminhitman
11-09-2013, 21:05
msi cx61
کیفیت ساخت پایین
سیستم خنک کننده ضعیف
باتری نه چندان قوی
طراحی به نسبت پایین تر از لنوو
درضمن هارد 500 در برار 1 ترابایت
ولی لنوو خوب طراحی زیباتر سیستم خنک کننده قوی سیستم قوی بک لایت
ولی خوب هرچی سلیقته پس فردا نگی شما منو گمراه کردین

lionf3
11-09-2013, 21:53
lمنم اینو خریده ام ...والله حساس نیستم ولی چون دانشجوهستم و باید بیارم و ببرم باید یه چیزهایی رو در نظر می گرفتم ...:n26:
بسلامتی.
والا من دانشجو نیستم اما مثل شما برای گرفتن جزوه و........
حدِاقل هفته‌ای ۲ بار باید ببرم مدرسه و بیارم.
برا همین این کیف رو گرفتم.

lionf3
11-09-2013, 21:59
دوستان خیلی خوب توضیح دادن.
والا منم تا یه زمانی تعصبی رفتار میکردم و میگفتم اِلا و بِلا Z500 اما الان میگم هرچی خودت دوستداری چون که قرار نیست ما ازش استفاده کنیم!
اما به چند نکته میپردازم:
لنوو یکی از با کیفیت ترین برندها در زمینه ساخت لپتاپ در جهان هستش و در سال ۲۰۱۳ بعد از اپل کمترین خرابی رو داشت در صورتی که MSI در این جدول جایی نداشت!(دوستان این جدول چند صفحه قبل گذاشته بودن)
این از کیفیت ساخت.
و میمونه یه نکته دیگه اونم اینه که MSI رو من در زمینه گیمینگ خیلی قبول دارم و در رده های بالا قرارش میدم اما سری های دیگه‌اش (مثل همین سری کلاسیک) احساس میکنم اصلا بدرد بخور نیستن و
اونقدر که MSI رو لپتاپ های گیمینگش کار میکنه رو اینا کار نمیکنه.
در کُل بازم هر چی نظر خودتِ.
:n06:

Public Enemy
11-09-2013, 22:04
بسلامتی.
والا من دانشجو نیستم اما مثل شما برای گرفتن جزوه و........
حدِاقل هفته‌ای ۲ بار باید ببرم مدرسه و بیارم.
برا همین این کیف رو گرفتم.

عجب پس بابای عروس معلم تشریف دارن :n02:

درست گفتم عایا ؟:n13:

shervin2013
11-09-2013, 22:35
دوستان شما در Z500 چه برنامه ای رو برای مدیریت بازی نصب کرده اید؟

و قضیه این Steam چیه ؟

Public Enemy
11-09-2013, 22:38

و قضیه این Steam چیه ؟

مدیریت بازی ؟ :n13: نمی دونم چیه سوال بعدی :n02:

Steam هم یه نرم افزار برای انلاین بازی کردن بازی هاست

البته می شه از سایتش بازی ها رو هم خرید . برای Tracking بازی ها هم به کار می ره مثلا چند ساعت بازی کردبن چند مرحله رفتین و از این جور چیزا

lionf3
11-09-2013, 22:40
عجب پس بابای عروس معلم تشریف دارن :n02:

درست گفتم عایا ؟:n13:

دادا اگر از همون کلاغِ کمک بگیری خیلی بهترِ:n02:
من متولد ۷۷ هستم:n06:

lionf3
11-09-2013, 22:41

و قضیه این Steam چیه ؟

مدیریت بازی؟؟؟؟
Steam بطور کلی برای اجرای بعضی از بازی هاست (مثل FarCry 3 - Skyrim)
کار باهاش یه مقدار سختِ چرا که ما میخوایم ازش به عنوان یه لانچر بازی ها استفاده کنیم.

sara fara
11-09-2013, 22:48
کسی میدونه کجای ویندوز 8 ترافیک مصرف می کنه ؟...من رفته بودم سریال تماسا کنم دیدم با اینکه مرورگرم بسته بوده 70 مگ مصرف شده !...لطفا راهنمایی...:42:

emad_hs
11-09-2013, 22:53
کسی میدونه کجای ویندوز 8 ترافیک مصرف می کنه ؟...من رفته بودم سریال تماسا کنم دیدم با اینکه مرورگرم بسته بوده 70 مگ مصرف شده !...لطفا راهنمایی...:42:

آپدیت خودکار رو غیر فعال کن

lionf3
11-09-2013, 22:58

تو این تایپک مفصل بهش پرداخته شده:

shervin2013
11-09-2013, 23:03
دادا اگر از همون کلاغِ کمک بگیری خیلی بهترِ:n02:
من متولد ۷۷ هستم:n06:

:n04::n04::n04::n04: 77

داداش دمت گرم .. منو یکم امیدوار کردی (76)

Public Enemy
11-09-2013, 23:03

1 - بیشترشو معمولا windows Update میگیره

2 - در رده دوم انتی ویروس که مصرفش بالاست هی خودشو چک می کنه .

3 - در رده سوم نرم افزار های نصب شده مثل Flash player , google chrome , Nvidia که معمولا نرم افزار آپدیترشون همیشه بازه و همیشه داره چک می کنه آپدیت جدید اومده یا نه .

4 - در آخر App ها خود ویندوز . می شه ترافیک کل مصرفی هر App رو از توی Task manager سربرگ App history پیدا کرد .

اگر می خواین خودتون مدیریت کنین این موارد رو نرم افزار نصب کنین که بهتره یه خورده بگردین ببینین کدومش خوبه ( من که مصرف نمی کنم )

lionf3
11-09-2013, 23:07
:n04::n04::n04::n04: 77

داداش دمت گرم .. منو یکم امیدوار کردی (76)

مخلصتم داداش
آره والا تو نِت الان اکثرا نوجوون هستن و فک نکن همه ۲۰-۳۰ سال سن رو دارن.

aminhitman
11-09-2013, 23:19
مخلصتم داداش

چه خوب هم همسنیم منم متولد 77 ام
Sent from my GT-I9070 using Tapatalk 2

aminaham
11-09-2013, 23:20
مخلصتم داداش

آقای لنیف عزیز قشنگ بود ولی هنوزم حاضرم شرط ببندم که دهه شصتی هستی
از طرز صحبت کردن ،زبان انگلیسی ،تجربه و... امکان نداره متولد 77 باشی

lionf3
11-09-2013, 23:33
نه دوستِ من تو پروفایلم هم میتونی بری و ببینی من متولد ۱۲ دی ماهِ ۱۳۷۷ هستم.
:n06:
طرز صحبتم هم اینجا یه مقدار سنگین حرف میزنم و......
انگلیسی هم وقتی یه دنیای عظیمی مثل وب و یه دیکشنری متحرک مثل پدرم پشتم هست یاد میگیرم.

lionf3
11-09-2013, 23:34
به به مثل اینکه اینجا شبا بیشتر طرفدار داره :n02:

lionf3
11-09-2013, 23:35
چه خوب هم همسنیم منم متولد 77 ام
به به خیلی هم عالی
اینجوری اگر آمار بگیریم فک کنم اکثر بچه ها سنشون تو این رِنج باشه.

Public Enemy
11-09-2013, 23:47

قبل از اینکه امین از زیرش در بره به دوستان اشاره کنم که امین با فرزاد شرط بست ، شرطو باخت . حالا باید شیرینی بده :n02:

قراره لپ تاپ هم بخره . تا اینجا 2 تا شیرینی بدهکاره :n24:

تا اینجا حواستون بهش باشه یه وقت فرار نکنه :n02::n24:

alpachino2012
11-09-2013, 23:47
به به خیلی هم عالی
اینجوری اگر آمار بگیریم فک کنم اکثر بچه ها سنشون تو این رِنج باشه.نه خیر ا
ینجاهم نسل سوخته شصتی وجود داره فقط یه ده شصتی می فهمه من چی میگم:n10:

aminhitman
11-09-2013, 23:51
نه خیر ا
ینجاهم نسل سوخته شصتی وجود داره فقط یه ده شصتی می فهمه من چی میگم:n10:

بابا بیخیال به طور این دهه شصتی ها میگن نسل سوخته انگار مثلن با چراغ نفتی و مکتب خونه و ملا درس میخوندن تنها سرگرمی هم احتمالا یه تلوزیون 7 اینچ سیاه سفید بوده که هی میزدن تو سرش. هرچی شما کشیدین ما هم کشیدیم

lionf3
11-09-2013, 23:56
قبل از اینکه امین از زیرش در بره به دوستان اشاره کنم که امین با فرزاد شرط بست ، شرطو باخت . حالا باید شیرینی بده :n02:

قراره لپ تاپ هم بخره . تا اینجا 2 تا شیرینی بدهکاره :n24:

تا اینجا حواستون بهش باشه یه وقت فرار نکنه :n02::n24:

خوب داش حیان پس مثل اینکه بالاخره یه سری به پروفایل ما زدی:n02:

shahram8810
12-09-2013, 00:19
بابا بیخیال به طور این دهه شصتی ها میگن نسل سوخته انگار مثلن با چراغ نفتی و مکتب خونه و ملا درس میخوندن تنها سرگرمی هم احتمالا یه تلوزیون 7 اینچ سیاه سفید بوده که هی میزدن تو سرش. هرچی شما کشیدین ما هم کشیدیم

منم دهه شصتی هستم و به شدت از نسلم دفاع می کنم . دلایل هم زیاد داریم .

ولی فقط یه چیزی . آیا شما دهه هفتادیا هم واسه هشتادیا همین کارو نمیکنین ؟ همین حرفا رو نمی زنین ؟ خدایی نسل به نسل همین قضیه ادامه داره

kratosnajafi
12-09-2013, 09:57
دوستان توجه کنید اینجا کلوپ lenovo ideapad z500 هست کل کل دهه شصت و هفتاد ۲تا کوچه بالاتره....

sara fara
12-09-2013, 10:37
انگار درایو نوری من کار نمیکنه !..دوتا سی دی گذاشتم نمیخونه ...یعنی چی شده ؟؟:n28:

aminhitman
12-09-2013, 10:41
انگار درایو نوری من کار نمیکنه !..دوتا سی دی گذاشتم نمیخونه ...یعنی چی شده ؟؟:n28:
چند وقته خریدید؟؟
مگه میشه به این زودی چیزیش بشه ؟؟
البته خیلی چیزا امکان داره پیش اومده باشه اما به این زودی فکر نمیکنم
امکان داره لنز خش خورده باشه کثیف شده باشه یا چیزای دیگه اما به این زودی نباید اینطوری باشه
شما یه دی وی دی بزار داخلش اگر هم خوند برای اطمینان کپی کن دی وی دی رو روی هارد
درضمن باید اطمینان پیدا کنید که اون دوتا سی دی که گذاشتین داخلش مشکلی نداشته باشن و کاملا بدون خش باشن شاید مشکل از اون سی دی هاست که گذاشتین با سی دی یا دی وی دی های دیگه تست کنید
نهایتا اگه نشد میتونید از cd های پاک کننده لنز استفاده کنید (البته ممکنه صدمه بزنه )
بهترین کار اینه که ببرید گارانتی تا خودشون عیب یابی کنند

Public Enemy
12-09-2013, 10:50
دوست عزیز هدف این بود که Z500 داران بیشتر با هم آشنا بشن . تعجب کردیم گفتم الان این فرزاد یه 30 ، 40 سالیش میشه :n04:

شما به بزرگی خودتون ببخشید از بس به سوالات تکراری پاسخ داده شد خسته شدیم واسه تنوع یکم سوالات مطرح شد. تاپیک که نباید خشک و حالت نظامی داشته باشه :n16:

sara fara
12-09-2013, 10:51
چند وقته خریدید؟؟
مگه میشه به این زودی چیزیش بشه ؟؟
البته خیلی چیزا امکان داره پیش اومده باشه اما به این زودی فکر نمیکنم
امکان داره لنز خش خورده باشه کثیف شده باشه یا چیزای دیگه اما به این زودی نباید اینطوری باشه
شما یه دی وی دی بزار داخلش اگر هم خوند برای اطمینان کپی کن دی وی دی رو روی هارد
درضمن باید اطمینان پیدا کنید که اون دوتا سی دی که گذاشتین داخلش مشکلی نداشته باشن و کاملا بدون خش باشن شاید مشکل از اون سی دی هاست که گذاشتین با سی دی یا دی وی دی های دیگه تست کنید
نهایتا اگه نشد میتونید از cd های پاک کننده لنز استفاده کنید (البته ممکنه صدمه بزنه )
بهترین کار اینه که ببرید گارانتی تا خودشون عیب یابی کنند
الان یه سی دی فیلم سه بعدی گذاشتم خوند !...ولی اون دی وی دی های باری رو دوباره گذاشتم نمی تون باز کنه در حالی که قبلا همین باری رو روش نصب کرده بودم ومشکلی نداشت !..کلا درایو نوریش حس می کنم ضعیفه یا اینکه بقیه لپ تاپ هام همین جوریاست ؟

lionf3
12-09-2013, 11:03
دوستان توجه کنید اینجا کلوپ lenovo ideapad z500 هست کل کل دهه شصت و هفتاد ۲تا کوچه بالاتره....

خب این دوستمون درست میگه تقصیر من بود از طرف من شروع شد.
حالا بهتره برسیم به بحث اصلی و تو حاشیه نریم.

Public Enemy
12-09-2013, 11:07
الان یه سی دی فیلم سه بعدی گذاشتم خوند !...ولی اون دی وی دی های باری رو دوباره گذاشتم نمی تون باز کنه در حالی که قبلا همین باری رو روش نصب کرده بودم ومشکلی نداشت !..کلا درایو نوریش حس می کنم ضعیفه یا اینکه بقیه لپ تاپ هام همین جوریاست ؟

دوست عزیز دی وی دی بازی ها همین جورن :n02: پس از گذشت N سال هنوز دلیلشو کشف نکردم :n13:

من خودم زمانی که لپ تاپ نداشتم یه بازی خریدم 2 تا دی وی دی . دی وی دی اولو گذاشتم رو لپ تاپ یکی از دوستام نصب کردم بعد دی وی دی 2 رو گذاشتم . دی وی دی اولو گذاشتم رو یه لپ تاپ دیگه دیدم کار نمی کنه !!!!!!!!!!!!!!! دوباره دی وی دی اولو گذاشتم رو لپ تاپ اول دیدم بازم کار نمی کنه !!!!!!!!! بعد 24 ساعت درست شد !!!!!!!!!

برای رایانه خودم هم حدود 15 یا 16 بار همین طوری شده (PC )

( خدایا چرا این روزا جای دخترو پسر عوض شده ؟ ؟ ؟ صبح روز 5 شنبه من باید لباس آفتاب کنم ظرف بشورم بعد دوستان می شینن بازی می کنن :n28::42: واسه شوخی بود :n10: ولی واقعیت تلخی بود :n14:)

خب این دوستمون درست میگه تقصیر من بود از طرف من شروع شد.
حالا بهتره برسیم به بحث اصلی و تو حاشیه نریم.

راست می گن دوستان تحقیقات رسم و رسوم داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
زیاد جالب نیست بیاین تو تاپیک از پدر طرف اطلاعات بگیرین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] همسایه ای دوستی آشنایی چیزی ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

lionf3
12-09-2013, 11:10
شما همین DvD رو زیر نور مستقیم آفتاب یا چراغ بگیرید و ببینید مدخوش نشده؟
کلا درایو های نوری لپتاپ ها(بطور کلی) ضعیف هستش اما منکه از درایو نوری Z500 راضیم هر چند که یکسری ضعف هایی داره.
اما اگه براتون کار با Cd و DvD خیلی مهم هست یه درایو نوری اکسترنال بگیرید.
این درایو نوری ها کیفیت خوبی دارند و قابلیت های مناسبی هم دارند که تا پارسال میتونستین با ۸۰-۹۰ تومن بهترینش رو تهیه کنید
الان مینیموم قیمت ۱۸۰-۱۹۰ تومن هستش.

dvd2010
12-09-2013, 12:22
سلام به همه.منم به جمعتون اضافه شدم.نیم ساعت پیش یه زد 500 سفید با کانفیگ :i7-740-1t-8g به قیمت 2560 خریداری شد.

lionf3
12-09-2013, 12:51
سلام به همه.منم به جمعتون اضافه شدم.نیم ساعت پیش یه زد 500 سفید با کانفیگ :i7-740-1t-8g به قیمت 2560 خریداری شد.
علیک سلام دوست من مبارک باشه.
به خونواده ما خوش اومدی :n06:

shahram8810
12-09-2013, 13:15

گارانتی کدوم شرکته ؟ مبارک باشه خوش اومدی . فقط سفید :n01:

alpachino2012
12-09-2013, 13:52
سلام به همه.منم به جمعتون اضافه شدم.نیم ساعت پیش یه زد 500 سفید با کانفیگ :i7-740-1t-8g به قیمت 2560 خریداری شد.سلام انشاالله فنش برات بچرخه ..دوست عزیز مطمظنی رمت 8 گیگه؟ چون گرافیک 740با رم 6 عرضه میشه ..یه کانفیگ دیگه هم هست که اون گرافیک 635 ورم 8 می ب

اشد

MJNeghabi
12-09-2013, 14:00
سلام
یه سوال:
کارت گرافیک این لپ تاپ 64 بیتیه یا 128 بیتی؟
7670 چطور؟

baronbahare
12-09-2013, 14:01

سلام
مبارک باشه
از کجا با این قیمت خریدید؟!

mojtaba-h
12-09-2013, 14:09
Ba slm
manam bad az kolli Gashtan mikham Z500 Begiram:n01:
Fg ye ja raftam i7 Ro 2480 Goft ye jaye dg raftam 2690 Goft:n13:
Albatte Az shahre khodemun Gimat kardam.Hala mundam Kodumo begiram.unike 2480 Gimat dad akhe kheili Arzun goft!!!Aslan bavaram nemishe.:n27:
Ye Soal ham daram inke i7 sefid backlight dare???

reza4843
12-09-2013, 14:13
بچه ها این بلوتوث و وای فای زد500 چجوری روشن/خاموش میشه؟ :n13: اعصابمو ریخته بهم:n15:

reza4843
12-09-2013, 14:16
Ba slm
Albatte Az shahre khodemun Gimat kardam.Hala mundam Kodumo begiram.unike 2480 Gimat dad akhe kheili Arzun goft!!!Aslan bavaram nemishe.:n27:
سلام. اول کانفیگ 2تا دستگاه رو دقیقا باهم چک کن مخصوصا گرافیکو بعد گارانتی رو چک کن

Public Enemy
12-09-2013, 14:17
سلام انشاالله فنش برات بچرخه ..دوست عزیز مطمظنی رمت 8 گیگه؟ چون گرافیک 740با رم 6 عرضه میشه ..یه کانفیگ دیگه هم هست که اون گرافیک 635 ورم 8 می ب

احتمالا دوستمون سفارش داده رمشو بیشتر کنن .

سلام
یه سوال:
کارت گرافیک این لپ تاپ 64 بیتیه یا 128 بیتی؟
7670 چطور؟

740M در z500 نسخه 64 بیته .

7670M نسخه 128 بیته .

64 بیت یا 128 بیت بودنش گولتون نزنه ! تو بازی 740M نسخه 64 بیت خیلی بهتر از 7670M عمل می کنه

متاسفانه Benchmark از بازی ها برای نسخه 64 بیتی پردازنده گرافیکی 740M موجود نیست ( اونی که توی Notebookcheck هست برای نسخه 128 بیتی هستش )

قدرت GPU در شرایط مشابه بیشتر به نوع حافظه به کار رفته ، فرکانس و تکنولوژی جدید GPU boost بستگی داره .

شما همین 7670M رو با 735M ( شبیه همون 740M نسخه 64 بیتی هستش ولی با فرکانس پایین تر ) مقایسه کن .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حالا عامل فرکانس بالاترو اضافه کن می بینی تفاوت زیاد می شه . البته بازم تاکید می کنم تو بازی

baronbahare
12-09-2013, 14:21
سلام
اگه میشه هر کی قیمت اینا داره بگه!
هر کی هم دید ارزونتر سراغ داره اون هم بگه.
i7 3632qm
740
1t
6ram
قیمت دیجیکالا :2640000
ممنون

baronbahare
12-09-2013, 14:23
احتمالا دوستمون سفارش داده رمشو بیشتر کنن .

740M در z500 نسخه 64 بیته .

7670M نسخه 128 بیته .

64 بیت یا 128 بیت بودنش گولتون نزنه ! تو بازی 740M نسخه 64 بیت خیلی بهتر از 7670M عمل می کنه

متاسفانه Benchmark از بازی ها برای نسخه 64 بیتی پردازنده گرافیکی 740M موجود نیست ( اونی که توی Notebookcheck هست برای نسخه 128 بیتی هستش )

قدرت GPU در شرایط مشابه بیشتر به نوع حافظه به کار رفته ، فرکانس و تکنولوژی جدید GPU boost بستگی داره .

شما همین 7670M رو با 735M ( شبیه همون 740M نسخه 64 بیتی هستش ولی با فرکانس پایین تر ) مقایسه کن .

حالا عامل فرکانس بالاترو اضافه کن می بینی تفاوت زیاد می شه . البته بازم تاکید می کنم تو بازی

خب غیر بازی چه طور؟!
مثلا برای تدوین فیلم و کارهای گرافیکی؟!

Public Enemy
12-09-2013, 14:39
خب غیر بازی چه طور؟!
مثلا برای تدوین فیلم و کارهای گرافیکی؟!

این یکی کاملا قابل غیر پیش بینیه !

اما در حالت کلی به علت مهندسی مختلف 2 شرکت در تولید پردازنده های گرافیک ، به طور کلی می شه گفت :

به علت اینکه AMD در تولید پردازنده های گرافیکیش ، تعداد هسته های بالاتری رو به کار می بره ، به طور قطع در عملیات های محاسباتی کارت های گرافیکی AMD خیلی بهتر عمل می کنند ( تو محاسبات سنگین از AMD ها استفاده می شه )

و در بازی Nvidia بهترین عملکرد رو داره و همیشه قوی ترین کارت های گرافیک در بازی ها مخصوص nvidia هست

اما مشکل اصلی اینه که ما داریم در مورد کارت گرافیک لپ تاپ صحبت می کنیم و نه PC

لذا نمی شه قطعی گفت چون چیزی که مشهوده اینه که نتایج ممکنه زیاد اختلاف نداشته باشه . کسی هم دنبالش نرفته بررسی کنه چون اختلاف زیادی نمی کنند

روی عامل نرم افزار های Benchmark نمی شه حساب کرد .

فقط تنها چیزی که می تونم بگم اینه که هر کدومو می گیرین ، اگر با I7 بگیرین به علت اینکه کارتون تدوین فیلمه قطعا نتیجه بهتری می گیرین

dvd2010
12-09-2013, 15:07
سلام انشاالله فنش برات بچرخه ..دوست عزیز مطمظنی رمت 8 گیگه؟ چون گرافیک 740با رم 6 عرضه میشه ..یه کانفیگ دیگه هم هست که اون گرافیک 635 ورم 8 می ب

اشد

سلام ممنون.بله رمش 6 بود. رم را 2گیگ دیگه ارتقا دادم.
گارانتی یکساله ویستاقیمت هم متفاوت بود باید بگردی تا ارزونترش را پیدا کنی.مثلا با گارانتی ویستا 2575بود و با گارنتی همانگ 2550بود البته این قیمتا مال رنگ سفیدش بود رنگ شکلاتیش تا 30تومن هم ارزونتر بود.که من با تخفیف لپ تاپ را2560گرفتم.الان لپ تاپ واسه ارتقا رم دستشونه ! دوستان خودشون گفتن واسم ویندوز 8 نصب میکنن حالا واسه نصب ویندوز باز پول میگرن یا نه؟یه ساعت دیگه باید برم تحویلش بگیرم

lionf3
12-09-2013, 15:08
Ba slm

سلام دوست عزیز
لطفا فارسی تایپ کنید.
با تشکر

dvd2010
12-09-2013, 15:16
سلام
i7 3632qm
740
1t
6ram
ممنون

البته مال من سی پیو مدلش 3612 هست به قیمت 2560خریدم.اما چیزی که هست مال دیجی کلا گارنتیش مال سازگار 2سال هم هست.

sara fara
12-09-2013, 15:39
مبارکتون باشه ...باهاش خیلی خوش باشین !...خداییش زد 500 ما خیلی آقاست !:n06:

alpachino2012
12-09-2013, 17:14
سلام
i7 3632qm
740
1t
6ram
ممنونقیمتش با گارانتی یک ساله هماهنگ 2550 ...کیمیاآنلاین می فروشه ولی اینی که دیجی کالا زده با گارانتی سازگاره ..در ضمن دوست عزیر روی این گزینه ها هم تحقیق کن اگه تو همین رنج قیمت می خوای [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ikala.com/default.aspx?Products=Notebook&Product=Notebook-Acer-Aspire-V3-571G-73634G75Maii&Type=Specifications#Tab
واگه 200 هزار تومن بیشترهزینه کنی i7 hp probook4540s روبهت پیشنهاد می کنم چون از هرلخاط که فکرشو کنی از لنوو بهتره وواقعا ارزش خریدش بیشتره ..من خودم z500 دارم ازش راضیم ولی خب گزینه دومی که بهت پیشنهاد کردم واقعامحشره

mahdi13635
12-09-2013, 17:21
سلام ممنون.بله رمش 6 بود. رم را 2گیگ دیگه ارتقا دادم.
گارانتی یکساله ویستاقیمت هم متفاوت بود باید بگردی تا ارزونترش را پیدا کنی.مثلا با گارانتی ویستا 2575بود و با گارنتی همانگ 2550بود البته این قیمتا مال رنگ سفیدش بود رنگ شکلاتیش تا 30تومن هم ارزونتر بود.که من با تخفیف لپ تاپ را2560گرفتم.الان لپ تاپ واسه ارتقا رم دستشونه ! دوستان خودشون گفتن واسم ویندوز 8 نصب میکنن حالا واسه نصب ویندوز باز پول میگرن یا نه؟یه ساعت دیگه باید برم تحویلش بگیرم

دوست عزیز فکر کنم باز کردن لپتاپ و ارتقادادن رم اون گارانتی رو بی اعتبار میکنه.البته این موضوع رو زمانی که من هم قصد ارتقارم رو داشتم فروشنده و چندتا فروشنده دیگه بهم گفتن.:n01:

alpachino2012
12-09-2013, 17:24
Ba slm
بله دوست عزیز احتمالا اوونی که بهت گفته 2480 بدون گارانتیه ..اینی ...که تو دیجی کالا هست با دوسال گارانتی سازگاره ....درضمن من به یکی دیگه از دوستان پیشنهاداتی دادم ..رو اونا هم تحقیق کن

Public Enemy
12-09-2013, 17:25
دوست عزیز فکر کنم باز کردن لپتاپ و ارتقادادن رم اون گارانتی رو بی اعتبار میکنه.البته این موضوع رو زمانی که من هم قصد ارتقارم رو داشتم فروشنده و چندتا فروشنده دیگه بهم گفتن.:n01:

دوست عزیز تا اونجا که من می دونم اون دیگه به شرکت گارانتی بستگی داره .

بعضی ها باز شدنش به هر دلیلی رو باعث مخدوش شدن گارانتی می دونن

بعضی از شرکت ها تعمیر توسط افراد غیر مجاز رو دلیل مخدوش شدن گارانتی می دونن و کاری به ارتقای رم در هنگام خرید ندارند .

برای 2 تا از دوستام لپ تاپ گرفتم جفتشونم سازگار همونجا ارتقای رم دادم مشکلی هم از نظر گارانتی پیش نیومد

sara fara
12-09-2013, 17:27
قیمتش با گارانتی یک ساله هماهنگ 2550 ...کیمیاآنلاین می فروشه ولی اینی که دیجی کالا زده با گارانتی سازگاره ..در ضمن دوست عزیر روی این گزینه ها هم تحقیق کن اگه تو همین رنج قیمت می خوای [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ikala.com/default.aspx?Products=Notebook&Product=Notebook-Acer-Aspire-V3-571G-73634G75Maii&Type=Specifications#Tab
واگه 200 هزار تومن بیشترهزینه کنی i7 hp probook4540s روبهت پیشنهاد می کنم چون از هرلخاط که فکرشو کنی از لنوو بهتره وواقعا ارزش خریدش بیشتره ..من خودم z500 دارم ازش راضیم ولی خب گزینه دومی که بهت پیشنهاد کردم واقعامحشره

من نقدشو خوندم :n05:...نمی تونم نظرتون رو تایید کنم ...شما کدوم خصوصیلتش رو عالی میدونین ؟...بقیه دوستان هم نظر بدن ...

Public Enemy
12-09-2013, 17:31
قیمتش با گارانتی یک ساله هماهنگ 2550 ...کیمیاآنلاین می فروشه ولی اینی که دیجی کالا زده با گارانتی سازگاره ..در ضمن دوست عزیر روی این گزینه ها هم تحقیق کن اگه تو همین رنج قیمت می خوای [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ikala.com/default.aspx?Products=Notebook&Product=Notebook-Acer-Aspire-V3-571G-73634G75Maii&Type=Specifications#Tab

من نقدشو خوندم :n05:...نمی تونم نظرتون رو تایید کنم ...شما کدوم خصوصیلتش رو عالی میدونین ؟...بقیه دوستان هم نظر بدن ...

خلاصش : پول بیشتر ، دسترسی به حسگر اثر انگشت و صفحه نمایش بهتر و مارک معروفتر در قبال کارت گرافیک خیلی ضعیف تر ( AMD 7650 )

lionf3
12-09-2013, 17:32
مبارکتون باشه ...باهاش خیلی خوش باشین !...خداییش زد 500 ما خیلی آقاست !:n06:
Z500 منم خیلی خانومِ!!:n02:

lionf3
12-09-2013, 17:43
والا این Hp از سری بیزینس هست و اصلا درست نیست مقایسه
صفحه نمایش مات هم فقط بخاطر سری بیزینس بودنش هست.
حسگر اثر انگشت هم زیاد حساس نیست و اکثر اوقات اصلن کار نمیکنه.
گرافیک هم خیلی ضعیفِ و طراحیش هم طراحی سنگین و حجیم و مناسب محیط کار هستش.
م

alpachino2012
12-09-2013, 18:42
صفحه نمایش بهتر فروشنایی خوب صفحه،براق نبودن، سبک تربودن،حسگراثرانگشت ،سیستم خنک کننده بهتروگرم نشدن به هنگام اجرای بازی،البته گرونتر هم هستش.

lionf3
12-09-2013, 19:00
صفحه نمایش بهتر فروشنایی خوب صفحه،براق نبودن، سبک تربودن،حسگراثرانگشت ،سیستم خنک کننده بهتروگرم نشدن به هنگام اجرای بازی،البته گرونتر هم هستش.

کلا شاید تعصبی حرف زدم برا همین پستم رو ویرایش میکنم.

Public Enemy
12-09-2013, 19:54

به هر حال باید دلیل محکمی باشه وجود داشته باشه که بگین "از هر لحاظ بهتره"

تنها چیزی که من می بینم صفحه نمایش بهتر ، حسگر اثر انگشت و مارک معروفتره

در مورد کیفیت ساخت بدنه که به قطع z500 سره .

عجیبه HP توی لپ تاپ هاش از سیستم صدای Beats استفاده می کنه که همیشه رقیب جدی Dolby بوده که تو این لپ تاپ استفاده نمی شه !!!! ( کیفیت صدا یه جورایی مایوس کنندست تو کلوب تخصصی این لپ تاپ هم اشاره شده )

ار کارت گرافیک بسیار ضعیف تر هم که ...

استفاده از رم های 1333 مگاهرتزی در HP در مقابل رم های 1600 مگاهرتزی Z500

Keyboard backlit در مقابل کیبورد معمولی !

هارد 750 در مقابل 1TB !
( نکته : Z500 فقط 20 گرم از 5450S سنگین تره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دی جی کالا توی مشخصات کلی وزنشو گرد کرده . ولی توی بررسی تخصصی اشاره کرده 2.35 کیلوگرم هستش . )
صدای بیش از حد فن لپ تاپ !!!!!

لذا با یه بررسی ساده متوجه می شیم در مقابل هزینه بیشتر تنها چیزی که گیرمون میاد مارک معروف تر و حسگر اثر انگشته ( با توجه به اینکه کسی به عامل صفحه نمایش توجه نمی کنه )
البته من حرف فرزادو کاملا قبول دارم . 4540S یه لپ تاپ کاری هستش نباید با یه لپ تاپ مالتی مدیا مقایسه بشه .

البته تصمیم آخرو خریدار می گیره

dvd2010
12-09-2013, 20:04

قبلا قیمت اچ پی 2400بود و زد 500 حدودا 2700.الان قیمت اچ پی را ندارم.اما در کل طراحی زد500 یه چیز دیگه است.

dvd2010
12-09-2013, 20:05
دوستان یه سوال داشتم چطور میشه برم تو بایوس ؟؟؟کدوم کلید را باید بزنم؟

aminhitman
12-09-2013, 20:24
دوستان یه سوال داشتم چطور میشه برم تو بایوس ؟؟؟کدوم کلید را باید بزنم؟
کلید fn + f2 هنگام راه اندازی ویندوز اینو بزنین اون موقع که لوگوی LEnovo میاد

sara fara
12-09-2013, 21:58
Z500 منم خیلی خانومِ!!:n02:
پس خوبه با هم آشناشون کنیم !:36:....مال من شکلاتیه و هنوز یک ماهشم نشده !....:rolleye:

dvd2010
12-09-2013, 22:22
دی وی دی درایورهاش خرابه!!!دوستان درایورها را ازکجا دانلود کنم؟

Public Enemy
12-09-2013, 22:24
دی وی دی درایورهاش خرابه!!!دوستان درایورها را ازکجا دانلود کنم؟

تو پست های قبلی هم بار ها گفته شده

lionf3
12-09-2013, 22:38
پس خوبه با هم آشناشون کنیم !:36:....مال من شکلاتیه و هنوز یک ماهشم نشده !....:rolleye:

آخی چه رمانتیک
مالِ منم سفیده یه ۷ماهی هم از عمرش میگذره
فک کنم خواهر و برادر خوبی برا هم بشن:n02:

sara fara
12-09-2013, 22:53
آخی چه رمانتیک
مالِ منم سفیده یه ۷ماهی هم از عمرش میگذره
فک کنم خواهر و برادر خوبی برا هم بشن:n02:

چه آقا پسر گلی !..ایشاالله دومادیشو ببینی !:n08:

mojtaba-h
12-09-2013, 23:11
سلام به همگی.من ساکن شهرستانم و به تهران دسترسی ندارم.اینجا z500 i7 رو 2690 با گارانتی الماس رنگ سفیدوi5رو 2280 میگن.
.به نظرتون میصرفه از اینجا بخرم یا برم از تهران خرید کنم؟:n13:

گارانتی الماس خوبه؟
پیشاپیش ممنون:n16:

Public Enemy
12-09-2013, 23:16
سلام به همگی.من ساکن شهرستانم و به تهران دسترسی ندارم.اینجا z500 i7 رو 2690 با گارانتی الماس رنگ سفیدوi5رو 2280 میگن.
.به نظرتون میصرفه از اینجا بخرم یا برم از تهران خرید کنم؟:n13:

گارانتی الماس خوبه؟
پیشاپیش ممنون:n16:

رم 6 یا 8 ؟ گارانتی چند ساله ؟

اگر مساله مالیش واستون مهم نیست شهر خودتون چون هم پول کرایه نمی دید . هم اگر مشکلی داشت روز اول می تونین سریع ببرین تعویضش کنین

mojtaba-h
12-09-2013, 23:22
ممنون از ج دادنتون
رم6.گارانتی هم نپرسیدم.بنظرم1ساله!:n02:
خیلی گرون نمیدن؟؟؟
گارانتی الماس خوبه؟

Public Enemy
12-09-2013, 23:32
ممنون از ج دادنتون
رم6.گارانتی هم نپرسیدم.بنظرم1ساله!:n02:
خیلی گرون نمیدن؟؟؟
گارانتی الماس خوبه؟

قیمت تو دی جی کالا با گارانتی سازگار 2 ساله 2640 هستش .

شما خودت دیگه سبک سنگین کن ببینی می تونی ریسک اینکه لپ تاپ همون روز اول مشکل دار باشه رو قبول کنی یا خیر . در ضمن هزینه های مسافرت به تهران ، معطلی احتمالی برای دریافت لپتاپ ( ممکنه 2 یا 3 روز طول بکشه دستتون برسه ) و هزینه اسکان و کرایه در این مدت رو هم در نظر بگیر

خوبی یا بدی گارانتی الماس هم موقعی معلوم می شه که لپ تاپ دچار مشکل بشه که فعلا با گارانتی الماس نداشتیم

به هر حال امیدوارم هرگز مسیرتون به سمت گارانتی و حومه !:n02: نخوره :n16:

mojtaba-h
12-09-2013, 23:45
ممنون دوست عزیز:n01:
راستی رنگ سفیدش بک لایت داره؟؟؟

aminhitman
12-09-2013, 23:47
همه رنگاش بک لایت داره

فقط z500 خریدی اینجا دوست یابی و ازدواج هم هست یکی میاد تحقیق یکی دوماد میشه یکی دختر گلشو میاره
ولی z500 من مثله یه مرد واساده خیلی آقاست :n02: ایشاالله عروسیش

l36320
13-09-2013, 01:44
تو این تاپیک ما یه سوال پرسیدیم کسی هم جواب درست حسابی نداد
عوضش تا دلت بخواد پست های بی ربط و خارج از بحث ...
ناسلامتی فروم تخصصیه

hek
13-09-2013, 07:57
سلام
کسی با قابلیت WIDI این لب تاپ تونسته کار کنه
اصلا چوری کار می کنه؟

aminhitman
13-09-2013, 08:06
تو این تاپیک ما یه سوال پرسیدیم کسی هم جواب درست حسابی نداد
عوضش تا دلت بخواد پست های بی ربط و خارج از بحث ...
ناسلامتی فروم تخصصیه
اتفاقا تا دلت بخواد سوال جواب دادیم من از یه هفته قبل از اینکه نوت بوک بخرم درحال تحقیق بودم تو این تاپیک فعال بودمو میومدم و سوال میکردم اگرم چیزی میدونستم میگفتم
شما سوالتو بپرس ببینم چیشده ؟

Public Enemy
13-09-2013, 08:57
دوست عزیز اگر اشتباه نکنم سوالتون این بود

دوست عزیز از چه ورژن داریوری استفاده میکنید؟

جواب : بیشتر دوستان از ورژن درایور 320.49 و 326.56 و 326.80 استفاده می کنن .

یعنی یه درایور و یه عدد توی ریت ویندوز اینقدر مهم بود که از دست دوستان دلگیر شدید ؟ ؟ ؟ ؟

اگر کمی جستجو می کردین دوستان صفحات قبل N بار لینک دانلود درایور داده بودن

دم دوستان گرم واقعا :n28::n14:

Citrix Systems
13-09-2013, 08:59
دوستان سلام
نظرتون راجع به کانفیک i3 چیه ؟ دیجی کالا میده 1900 حدوداً

aminhitman
13-09-2013, 10:00
دوستان سلام
نظرتون راجع به کانفیک i3 چیه ؟ دیجی کالا میده 1900 حدوداً
بستگی به استفادتون داره
اونم خوبه
بازی های معمولی رو اجرا میکنه
کارای گرافیکی سبک رو میشه انجام داد
وبگردی چت بازی های آنلاین و....
و خیلی کارای دیگه شما بگید چه استفاده ای دارید تا بهتون بهترین کانفیگ رو بگیم

sara fara
13-09-2013, 10:12
دوست عزیز اگر اشتباه نکنم سوالتون این بود

جواب : بیشتر دوستان از ورژن درایور 320.49 و 326.56 و 326.80 استفاده می کنن .

یعنی یه درایور و یه عدد توی ریت ویندوز اینقدر مهم بود که از دست دوستان دلگیر شدید ؟ ؟ ؟ ؟

اگر کمی جستجو می کردین دوستان صفحات قبل N بار لینک دانلود درایور داده بودن

دم دوستان گرم واقعا :n28::n14:
حقیقتا من جواب سئوالتون رو نمی دونستم :n15:...نوت بوک منو همون جایی که خریدم نصب و آماده بهم تحویل داد ...

lionf3
13-09-2013, 10:17
همه رنگاش بک لایت داره

فقط z500 خریدی اینجا دوست یابی و ازدواج هم هست یکی میاد تحقیق یکی دوماد میشه یکی دختر گلشو میاره
ولی z500 من مثله یه مرد واساده خیلی آقاست :n02: ایشاالله عروسیش

:n08: والا دخترِ گلِ من اولین نفری بود که پاش به انجمن باز شد.

lionf3
13-09-2013, 10:20
دوستان راستی خوشحال میشم یه سر به انجمن خودم هم بزنید
یه ۱ ماه از عمرش میگذره با یکی دیگه از بچه های اینجا (Thor God) ساختیمش.
کلا خوشحال میشم یه سر بزنید و نظرتون رو بگید.
:n06:(جا بهتر از اینجا پیدا نکردم ببخشید اگر با موضوع تایپک یکسان نیست)
آدرسش:

farid 123
13-09-2013, 14:59
سلام دوستان من یه مشکلی با این لپ تاپ و لپ تاپای مشابه دارم و اونم اینه که فکر کنم باطریاشونو نمیشه دراری و بزاری ... خب فکر میکنم این یه ضعفه چون بالاخره بعده دو سه سال باطری خراب میشه و باید عوضش کنی که کلی هزینه تعویضش فکر کنم بیشتر میشه تو این حالت ... تازه اگه بشه باطریو دراورد خب وقتایی که تو خونه هستی میشه باطریشو دراری و مستقیم دستگاهتو به برق وصل کنی تا عمر باطریت هم زیاد شه ... در کل شما با این جور لپ تاپا و مشکلشون چطوری کنار میاین؟ چون من بین خرید اینو مدلایی که باطریشون در میاد دو دلم با وود اینکه میدونم لپ تاپه خیلی خوبیه.. ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

Public Enemy
13-09-2013, 15:32
سلام دوستان من یه مشکلی با این لپ تاپ و لپ تاپای مشابه دارم و اونم اینه که فکر کنم باطریاشونو نمیشه دراری و بزاری ... خب فکر میکنم این یه ضعفه چون بالاخره بعده دو سه سال باطری خراب میشه و باید عوضش کنی که کلی هزینه تعویضش فکر کنم بیشتر میشه تو این حالت ... تازه اگه بشه باطریو دراورد خب وقتایی که تو خونه هستی میشه باطریشو دراری و مستقیم دستگاهتو به برق وصل کنی تا عمر باطریت هم زیاد شه ... در کل شما با این جور لپ تاپا و مشکلشون چطوری کنار میاین؟ چون من بین خرید اینو مدلایی که باطریشون در میاد دو دلم با وود اینکه میدونم لپ تاپه خیلی خوبیه.. ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

دوست عزیز درسته . باطری جدا نشدنیه و نقطه ضعفه

ولی بزرگترین اشتباه در آوردن باطری در هنگام کار با لپ تاپ هستش . صدمات به شدت غیر قابل جبرانی از قبیل اتصالی ، کاهش عمر شدید باطری در مدت زمان بسیار کمتر و ... هستش .

شما تو فروم ها دیگه بگرد متوجه می شی . متاسفانه این تصور اشتباهی هستش بین ماها که فکر می کنیم لپ تاپ همیشه موقعی که توی برقه داره از باطری استفاده می شه . ولی این طور نیست و در هنگامی که لپ تاپ توی برقه از باطری استفاده ای نمی شه . Z500 اولین لپ تاپی نیست که باطری غیر قابل تعویض داره قبلا مدل هایی از Acer Timelinex بوده که کاربران خریدن و مشکلی نداشتن . تا حالا چنئد نفرو دیدین که با در اوردن باطزی بتونن بیشتر از 1 سال از عمر مفید باطریشون استفاده کنن ؟؟؟؟

توصیه دوستانه : شما اگر لپ تاپ با باطری جداشدنی هم خریدی از دستگاه جداش نکن . یه باطری اگر خراب بشه 100 تا 150 هزار تومنه . ولی همین باطری می تونه به علت سهل انگاری یه خرج 2 تا 3 میلیونی رو دستمون بندازه .

dvd2010
13-09-2013, 15:34
سلام .بالاخره دانلود ونصب درایورای لپ تاپ تموم شد.کیفیت تصویرش پایین تراز لپتاپ ام اس ایمه.زد 500 بیشتر به زردی میزنه ولی ام اس آی شفافیتش بیشتر و کیفییت رنگش هم بهتره.

stepheno_1919
13-09-2013, 15:41

دوست عزیز این مدل یه قابلیتی داره به اسم Battery protection که وقتی انتخابش کنی تا 60 درصد شارژ میشه بعد باتری از مدار خارج میشه میفته رو برق شارژر که تا قیامت هم بخای استفاده کنی از برق شارژر استفاده میکنه تا اینکه خودت از اون حالت خارجش کنی(با دو-سه تا کلیک ساده). اگر هم در این حین برق بره بدون کوچکترین شوکی به حالت باتری میره بدون هیج خاموشی. اما اگه لپتاپایی که باتریشون درمیاد رو باتریشو در بیاری و با شارژر کار کنی برق که بره معلوم نیست دیگه دستگاه همون دستگاه باقی بمونه. در مورد عوض کردنشم اگه برقی باشی که خودت میتونی دست به آچار بشی و با یه پیچ گوشتی و هویه و یکم قلع عوضش کنی(چون بعد از دو سه سال دیگه گارانتی ای وجود نداره) اگه هم نباشی میسپاری به بچه های شرکت گارانتی سابق که واست عوضش کنن.:n06:

Public Enemy
13-09-2013, 15:48
سلام .بالاخره دانلود ونصب درایورای لپ تاپ تموم شد.کیفیت تصویرش به جرات میگم بهتر از لپتاپ ام اس ایمه.ریت ویندوز هم گرفتم نمیدونم چرا امتیاز5.1را داد؟

به علت مشکل همیشگی درایور Nvidia با windows experience index .

زیاد توجه بهش نکنین استفاده ای نداره . مایکروسافت خودش خسته شد تو windows 8.1 خودش Windows Experience Index رو حذف کرد ( من که کلی دعاش کردم خدا خیرش بده :n08:)

farid 123
13-09-2013, 15:49
واقعا ممنون از راهنماییتون فقط من اون قسمت 60 درصدو که گفتین درست متوجه نشدم ... یعنی میشه باطریو فول شارژ کنی بعد اون حالتو انتخاب کنی و دیگه بعد اون بره رو برقه شهری ؟ اخه بیشتر لپ تاپا وقتی شارژشون فول میشه میرن رو برق ولی به 95 درصد که میرسن دوباره لپ تاپ شروع میکنه به شارژ شدن که این یعنی هی باطری درحاله شارژو دشارژه که بدتر عمرو کم میکنه ...

stepheno_1919
13-09-2013, 15:55
واقعا ممنون از راهنماییتون فقط من اون قسمت 60 درصدو که گفتین درست متوجه نشدم ... یعنی میشه باطریو فول شارژ کنی بعد اون حالتو انتخاب کنی و دیگه بعد اون بره رو برقه شهری ؟ اخه بیشتر لپ تاپا وقتی شارژشون فول میشه میرن رو برق ولی به 95 درصد که میرسن دوباره لپ تاپ شروع میکنه به شارژ شدن که این یعنی هی باطری درحاله شارژو دشارژه که بدتر عمرو کم میکنه ...

اگه شارژر رو وصل کنی فول شارژ بشه بعدش حالت 60% رو انتخاب کنی حتی اگه شارژر هم وصل باشه ، باتری شروع میکنه به دشارژ شدن تا به مقدار 60% برسه. بعد از اون یک درصد هم جا به جا نمیشه. فیکس 60. یا بعضی مواقع 59 ، 58 ولی ثابت رو همون عدد میمونه.

farid 123
13-09-2013, 16:04
مرسی دوسته من ممنون که وقتتو میزاری ... به نظرت من i5 بگیرم یا i7 ؟ چون فقط فرقشون همینه و تو دیجی کالا 400 تومن اختلاف دارن ... و اخرین سوالم راجع به بحث قبلی اینکه ممکنه واسه اینکه شارژ باطریو فیکس 60 نگه داره هی به صورت خودکار باطری شارژ بشه؟ یعنی تا میره زیره 60 شارژ بشه و خودشو برسونه به 60 و دوباره هی اینکارو بکنه

Public Enemy
13-09-2013, 16:11
خیر روی 60 % ثابت وا میسته و ویندوز می نوبسه : Plugged in - not charging

تو پست های قبلی هم کامل راجع به I7 یا I5 بحث شد

محاسبات سنگین و مهندسی ------------> i7

هر کاری غیر از اون --------------> i5

farid 123
13-09-2013, 16:15
ببخشید چون من تازه واردم نتونستم اون چهرصد صفحه رو بخونم شرمنده که سوالام تکراریه ... یعنی واسه بازی i5 جواب میده؟ چون من رشتم صنایعه فوقش کارم با مطلب و لینگو و پریم اوراس ولی خب گیم بازی میکنم

stepheno_1919
13-09-2013, 16:18
مرسی دوسته من ممنون که وقتتو میزاری ... به نظرت من i5 بگیرم یا i7 ؟ چون فقط فرقشون همینه و تو دیجی کالا 400 تومن اختلاف دارن ... و اخرین سوالم راجع به بحث قبلی اینکه ممکنه واسه اینکه شارژ باطریو فیکس 60 نگه داره هی به صورت خودکار باطری شارژ بشه؟ یعنی تا میره زیره 60 شارژ بشه و خودشو برسونه به 60 و دوباره هی اینکارو بکنه

والا واسه من که اینطوری نیست از دوستان دیگه هم دعوت میکنم به این سوال جواب بدن اگه خلاف این چیزی رو دیدن. دستگاه من به 60 درصد که برسه ماوس رو که ببری بالای آیکون باتری نوشته Not Charging. یعنی دیگه باتری از مدار خارج میشه. یعنی اینکه شما یه باتری رو 60 درصد شارژ کنی و از برق بکشی دیگه شارژش خالی نمیشه که بخواد دوباره شارژ بشه و به 60 برسه.
در مورد i7 یا i5 هم بگم بستگی به کارکرد خودتون داره ،اگه قصدتون بازیه دوستان در مورش زیاد صحبت کردن.در ضمن شما همین الانو نگاه نکنید یه آینده نگری داشته باشین بد نیس. من خودم i7 گرفتم. اهل بازی نیستم. رشتمم مهندسی هست. این کانفیگ واسه من حالا حالا ها جواب میده. شمام ببین اگه کارای گرافیکیو بازی و این حرفا انجام میدی یه چی بگیر که تا چند سال آینده مجبور نباشی عوضش کنی.

dvd2010
13-09-2013, 16:31
باتریش نسبت به باتری ام اس آی خیلی بهتره!!با اینکه اون 6سله!الان 56درصد ه زمان باقی مونده را 3ساعت و4دقیقه زده!!!الان متوجه شدم کیبوردش عربیه!!!!!!!!

MNF7
13-09-2013, 16:58
سلام دوستان :n12:
من اومدم از طریق بوت یو اس بی ویندوزه 8 رو نصب کنم! و تو بایوس تو boot made گزینه UEFI mode رو زدم اما دیگه اصن بایوس لپ تاپ دیگه با کلید های fn+f2 دیگه بالا نمیاد کسی هست بتونه کمک کنه ممنون میشم ؟!:n29:

Public Enemy
13-09-2013, 17:51
سلام دوستان :n12:
من اومدم از طریق بوت یو اس بی ویندوزه 8 رو نصب کنم! و تو بایوس تو boot made گزینه UEFI mode رو زدم اما دیگه اصن بایوس لپ تاپ دیگه با کلید های fn+f2 دیگه بالا نمیاد کسی هست بتونه کمک کنه ممنون میشم ؟!:n29:

اگر ویندوز 8 یا 8.1 رو از طریق UEFI نصب کردین ،( گزینه Secureboot از هر گونه دستکاری عمدی یا نرم افزار های مخرب برای بوت جلوگیری می کنه واسه همین احتمالا به راحتی موقعی که لپ تاپ Shutdown شده به بایوس دسترسی ندارین ) از یکی از روش های زیر برید توی بایوس :

روش اول - سیستمو ری استارت کنین ( Shutdown نه ! ) سپس بعد از اون دکمه Fn+F2 رو بزنین
روش دوم ( پیشنهادی ) : از توی Settings ویندوز 8 برید قسمت General ، سپس گزینه Advanced restart رو بزنین . سپس گزینه Troubleshot و سپس گزینه Advanced options و در آخر UEFI Firmware Settings رو بزنین .
روش سوم ( بنا به دلایلی پیشنهاد نمی شود ) : لپ تاپ رو خاموش کنین . سپس کلید Novo ( همون کلید بغل محل شارژ که واسه Recovery به کار می ره ) رو فشار دهید . سپس از اونجا بایوس رو بزنین

MNF7
13-09-2013, 18:33
هنوز هیچ ویندوزی رو نصب نکردم!

MNF7
13-09-2013, 19:13
هنوز ویندوزی روش نصب نکرده بودم!

فلشو باWindows 8 Pro x64 Lenovo OEM ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])بوتیبل کردم.

اما بعد از بوت فلش ارور "error operating system not found" میداد!

الانم که کلن بعد از لوگوی لنوو مستقیم وارد محیط FreeDos میشه و تمام!

به نظر شما روش سوم جواب میده؟

alicomx
13-09-2013, 19:16
سلام دوستان من هم به جمع شما پیوستم و الان شدیم z500 دار ! از همتون ممنونم، این تایپیک تو انتخابم خییلی موثر بود .از دیجیکالا خریدم و هنوز به دستم نرسیده i5 و شکلاتی. در آخر یه سوال داشتم رنگ شکلاتیش تیره اس عایا؟ چون از یکی شنیدم میگفت به قرمز خیلی شبیه تا شکلاتی .خییلی ممنون.:n11:

stepheno_1919
13-09-2013, 19:45
سلام دوستان من هم به جمع شما پیوستم و الان شدیم z500 دار ! از همتون ممنونم، این تایپیک تو انتخابم خییلی موثر بود .از دیجیکالا خریدم و هنوز به دستم نرسیده i5 و شکلاتی. در آخر یه سوال داشتم رنگ شکلاتیش تیره اس عایا؟ چون از یکی شنیدم میگفت به قرمز خیلی شبیه تا شکلاتی .خییلی ممنون.:n11:

نه بابا قرمز کجا بود . دودی رنگه که بهش میگن شکلاتی. بیچاره شکلاتو بدنام کردن

aminhitman
13-09-2013, 20:26

بابا چرا عیب میزاری؟؟ کجا دودی؟؟ شما زاویه بگیر بعد از دور نگاه کن قهوه ای تیره که همون شکلاتیه. من نگاش میکردم پنج دقیقه موقع خرید

stepheno_1919
13-09-2013, 20:32
بابا چرا عیب میزاری؟؟ کجا دودی؟؟ شما زاویه بگیر بعد از دور نگاه کن قهوه ای تیره که همون شکلاتیه. من نگاش میکردم پنج دقیقه موقع خرید

داداش گلم عیب نمیذارم خب واقعیتو باید گفت. اون عکس قهوه ای رنگی که تو سایتا دیدیم نیست حقیقتش. با وجود اینکه خودم از همین رنگ دارم ولی نمیگم شکلاتی چون نیست.
اگه شکلاتیه باید تو نگاه اول و کاملا معمولی به چشم بیاد نه اینکه 6 لا خم بخوریمو از یه زاویه ای نگاه کنیم و به خودمون بقبولونیم که همچین چیزیه :n16:

amirhos72
13-09-2013, 21:24
سلام شرمنده سوالمو اینجا میپرسم میدونم جاش نیس از این نظر ک می پرسم ک لپ تاپم z500 :n02:
آقا تو ویندوز xp ی جا بود ک میتونستی آخرین فایلایی ک باز شده رو بببینی
این تو ویندوز 8 کجاس

lionf3
13-09-2013, 21:52
والا من سنم به ویندوز XP نمیرسه اما تو ۸ از اینجا میتونید ببینید:

kratosnajafi
13-09-2013, 22:05
سلام شرمنده سوالمو اینجا میپرسم میدونم جاش نیس از این نظر ک می پرسم ک لپ تاپم z500 :n02:
آقا تو ویندوز xp ی جا بود ک میتونستی آخرین فایلایی ک باز شده رو بببینی
این تو ویندوز 8 کجاس

از منو استارت recent file رو انتخاب کنید

aminhitman
13-09-2013, 22:25
دوستان من 16 گیگ رم دارم اما همیشه 30 تا 40 درصدش پره چرا؟؟؟

mahdieh_hsh
13-09-2013, 23:34
سلام چطور میتونم وارد bios این لپ تاپ بشم؟ مگه fn+f2 کلیدش نیست؟

mahdieh_hsh
13-09-2013, 23:39
سلام چطور میتونم وارد bios این لپ تاپ (z500)بشم؟ مگه fn+f2 کلیدش نیست؟

Capital
14-09-2013, 02:22
با سلامی دوباره.دوستان من مهم دیدم که یک چیزی رو مطرح کنم که اونم مربوط میشه به دانلود ورژن 320.49 کارت گرافیکتون.و در کل میخواستم اینو بگم که من قبلا خودم زیاد روی این باور نبودم که با اپدیت به ورژن بالاتر چیزی درست شه.اما چند روز پیش یک بازی رو لپ تاپ برای ازمایش نصب کردم که در یکسری از مراحلش لگ داشت که البته خیلی کم و همچنین کیفیتش هم زیاد دلچسب نبود.اما امروز وقتی ورژن 320.49 رو نصب کردم هم خبری از لگ ها نبود و هم اینکه کیفیت بازی بهتر شده و در اخر اینو هم بگم که برای دانلودش از سایت انویدیا باید با قند شکن وارد بشین اما اگر باز هم کسی نتونست دانلود کنه بگه تا بهش سایت دیگه ای معرفی کنم.

Capital
14-09-2013, 02:24
دوستان من 16 گیگ رم دارم اما همیشه 30 تا 40 درصدش پره چرا؟؟؟

با لپ تاپ به طور معمول چیکار مکنید یعنی در کل چه نرم افزارهایی باز هستند و باهاشون کار میکنید؟

aminhitman
14-09-2013, 08:01
با لپ تاپ به طور معمول چیکار مکنید یعنی در کل چه نرم افزارهایی باز هستند و باهاشون کار میکنید؟
والا چیزه خواستی نیست یه آنتی ویروسه اویرا یه دانلود منیجره یاهو مسنجره بقیشم بعضی اوقاتم فوتوشاپه و 3D Max

Rezback
14-09-2013, 09:08

سلام داداش مبارکه
مشکی بابا ماله منم اسما شکلاتیه ولی رسما مشکیه

aminaham
14-09-2013, 14:09
امروز رفتم پاساژ علاءالدین و ایران و رضا و خلاصه هرچی پاساژ لب تاب فروشی بود شخم زدم که یکی دو روز دیگه برم از یکدومشون بله رو از عروس بگیرم که در کمال ناباوری قیمتهای علاءالدین :n04:با اینکه تعداد مغازه های لب تاب فروشیش کم بود از همه جا کمتر بود البته ط سومش ،cx61که پاساژ ایران اینا میداد 2790 تا 750تو علاء الدین میداد 2705(تازه میگفت تخفیفم میدم)-z500 خودمون هم گارانتی الماس کمترین قیمتی که پیدا کردم 2550-2560 اینا بود سازگار هم میرفت تو رنج580-590اینا (البته تا 690 هم حتی بود) گارانتی متفرقه مثل گرین هم 2530-2540 اینا گیر میومد بدون گارانتی هم تا 2480 تو علاءالدین پیدا کردم که طرف میگفت لبتابای با گارانتی و بی گارنتی هیچ تفاوتی با هم ندارن و جلو خودت پلمپ پک لبتاب رو باز میکنه ویندوز مجانی میریزه درایورهاشم آپدیت میکنه توش چندتا نرم افزارم میریزه و cpuوgpuهمه چیشو جلوت امتحان میکنه ولی از در مغازه که بری بیرون دیگه هیچی مشکلی رو قبول نمیکنه
با توجه به اختلاف قیمت نظرتون درباره بدون گارانتی چیه؟:n13:
البته یکی دیگه از مغازه دارا میگفت شده یه گارانتی متفرقه 30-40 تومنی بگیر ولی بی گارانتی نگیر چون خیلی ریسکه داری 2500 پولشو میدی که بنظر راست میگفت!

aminhitman
14-09-2013, 14:12
سازگار اگه میتونی جور کن من سازگار گرفتم عالیه در جریان نیستی تاچ پد رو زدم پکوندم بردم گارانتی نگاش کرد گفت باس بره تهران واسه تعویض اومد شهرتون تهران تاچ نو شد برگشت :n02::n16:

donkeyoxte
14-09-2013, 14:28
اساتید یه سوال
شما ویندوز 8 تو لب تابتون نصب کردین یا 8.1 کدومش بهتره و مشکل ساز نیست؟
اگه میشه یه لینک از ویندوزتون واسه دانلود بزارین که ازش راضی هستین
ممنون

lionf3
14-09-2013, 14:50
اساتید یه سوال
شما ویندوز 8 تو لب تابتون نصب کردین یا 8.1 کدومش بهتره و مشکل ساز نیست؟
اگه میشه یه لینک از ویندوزتون واسه دانلود بزارین که ازش راضی هستین
ممنون

سلام دوست عزیز من ویندوز ۸.۱ نصب کردم.
خوبِ بد نیست من که راضیم و نسبت به ۸ تغییرات خوبی داشتِ
اما خوب چون رونمایی رسمی نشده بعضی از برنامه ها باهاش سازگار نیستن.
اینم لینک:

donkeyoxte
14-09-2013, 14:53
دم شما داغ

donkeyoxte
14-09-2013, 15:13
اینی که شما گفتی نسخه pro ( آزمایشی ) هست به نظر شما enterprise بهتر نیست رو z500 ؟:n13:
چند تا از دوستامم با این ویندوز 8.1 مشکل داشتن اینکه آنتی ویروسا بیشتریاشون نصب نمیشه بعد یه مدت برنامه محیط مترو از کار میوفته !
فکر کنم خیلی ها سوالای منو داشته باشن در مورد نصب ویندوز و کارایی که بعد خرید z500 باید انجام داد مثل آپدیتو یا نرم افزارهایی که برای z500 مفیده
اگه میشه مثل همون صفحه اول که در مورده مشخصات لب تاب خیلی خوب توضیح دادین در مورده این جور چیزها هم یه توضیح جامع بزارین
بازم ممنون:n16:

Mute_Scream
14-09-2013, 15:40
دوست عزیز قصد توهین یا تمسخر نداشتم . گفتم عجب یکی پیدا شد بیاد جستجو کنه صفحات قبل رو بخونه . چون اینجا هیچ کس چنین کاری رو انجام نمی ده .

به نشانه اعتراض به بعضی از دوستان !!! هم به دلیل جستجو کردن از شما تشکر کردم . چون بعضی دوستان هستن یه پست بالاتر رو هم نمی خونن .

مشکل علاف بودن یا نبودن دوستان به من هم ارتباطی نداره . این جا فروم هستش و توسط کاربران اداره می شه . نرم افزار پاسخ گویی خودکار نیستش که تا سوال پرسیدی فوری جوابتو بده . باید صبر کنی یکی پیدا شه جواب بده . چه 1 دقیقه چه 100 روز . قبلا هم گفتم برای تسریع در گرفتن جواب جستجو کنین احتمالا 95 % سوالی که پرسیدین قبلا جواب داده شده .
به هر حال امیدوارم دلخوری پیش نیومده باشه:n16:

در مورد دوربین هم گفتم بهتره با یه نرم افزار چک کنین . اگر Yahoo messenger دارین با یاهو . یا با یه نرم افزار دیگه مثل همین که امین معرفی کرد . تست کنین

بنده از قابلیت search thread استفاده می کنم که کمترین زمان و درد سر رو داره !
در مورد ماهیت فروم هم بقدر کافی اطلاعات دارم . حداقل سه تا یوزر تو هم این فروم داشتم .
در مورد استفاده از نرم افزار های مسنجر برای تست کارکرد دوربین / وب کم هم قبلا تست کردم ، اما مطمنا تا درایوری نصب نشده باشه کار نمی کنه و نخواهد کرد !

در هر صورت از پاسخ شوما سپاس گزارم ....قبول داشته باشید سطح بحث های مزرح شده خیلی ابتدایی هست و متاسفانه کسی یگیر مشکلات اساسی نمی شه در این کلوپ !:n21:

SEVEN SAREIN
14-09-2013, 16:37
سلام به همه
عضو جدیدم
3 روزه Z500خریدم
CORE I5
ram 6 g
hard 1 tra
2400000
نظرتونو بگین خوشحال میشم
:n16:

SEVEN SAREIN
14-09-2013, 16:46
سلام
اقا یه سوال فنی داشتم خدمتتون
نور صفحه لپ تاپ من خیلی کم شده هر کاریم میکنم درست نمیشه کمکم کنید؟

SEVEN SAREIN
14-09-2013, 16:56
:n03::n03::n03::n03:

Immunology
14-09-2013, 16:56
سلام.دوستان نور کیبورد لبتابو از کجا روشن کنم؟

Sent from my GT-P6800 using Tapatalk 4

aliahmari
14-09-2013, 17:29
سلام.دوستان نور کیبورد لبتابو از کجا روشن کنم؟

Sent from my GT-P6800 using Tapatalk 4

کلید FN+SPACE

aliahmari
14-09-2013, 17:30
سلام
اقا یه سوال فنی داشتم خدمتتون
نور صفحه لپ تاپ من خیلی کم شده هر کاریم میکنم درست نمیشه کمکم کنید؟

درایور اینتل رو نصب کنید درست میشه

aliahmari
14-09-2013, 17:30
سلام به همه
عضو جدیدم
3 روزه Z500خریدم
CORE I5
ram 6 g
hard 1 tra
2400000
نظرتونو بگین خوشحال میشم
:n16:

مبارکتون باشه...

alpachino2012
14-09-2013, 18:23
سلام به همه
عضو جدیدم
3 روزه Z500خریدم
CORE I5
ram 6 g
hard 1 tra
2400000
نظرتونو بگین خوشحال میشم
:n16:سلام مبارکت باشه اما گرون خریدی قیمتش با گارانتی سازگار حول وحوش2200000

alpachino2012
14-09-2013, 18:31
اساتید راهی برای افزایش سرعت تاچ پد وجود داره؟یه سوال دیگه باطری این لپ تاپ لیتیم یون هستش ...چرا نمیشه در آوردش؟؟؟!!اپل هم نمیشه باطریشو در آورد ولی باطری اونا لیتیم پلیمره

BestDawn
14-09-2013, 18:42
دوستان صاحب این لپتاپ:

لطف کنید بازی هایی که باهاش کردین، و مقدار رضایت، و مقدار گرافیک (Low,Medium,High) یا هر اطلاعاتی که دارید رو بگذارید که ما هم استفاده کنیم. ممنون

یه چیز دیگه:
من الان Dell Latitude E6410 دارم که نور کیبورد داره. سه حالته هست===> ON , OFF , AUTO . که در AUTO وقتی شما استفاده نمیکنید از کیبورد، با توجه به زمانی که تعیین کردین (1دقیقه یا بیشتر) ، نور کیبورد رو اتوماتیک خاموش میکنه. مصرف پایین میاد، منطقی تر و بهتره به نظر من، که متاسفانه Z500 این قابلیت رو نداره. فقط ON , OFF داره. و اگر ON کردی، روشن میمونه تا ... .
اگر کسی اطلاعاتی داره در این باره ، اینجا بگه. ممنون

یا علی

aminhitman
14-09-2013, 18:52
اساتید راهی برای افزایش سرعت تاچ پد وجود داره؟یه سوال دیگه باطری این لپ تاپ لیتیم یون هستش ...چرا نمیشه در آوردش؟؟؟!!اپل هم نمیشه باطریشو در آورد ولی باطری اونا لیتیم پلیمره
شما قبل از خرید باید تحقیق کنید همه جا نوشته باطریش به سادگی در نمیاد
اگه اینکاره ای خودت درب پشتشو باز کن (گارانتی میپره ) و در بیار
اگه اینکاره نیستی میخوای باطری دربیاری ببر گارانتی برات در بیارن باز جا زدنش مشکله :n02:

lionf3
14-09-2013, 19:06
اینی که شما گفتی نسخه pro ( آزمایشی ) هست به نظر شما enterprise بهتر نیست رو z500 ؟:n13:
چند تا از دوستامم با این ویندوز 8.1 مشکل داشتن اینکه آنتی ویروسا بیشتریاشون نصب نمیشه بعد یه مدت برنامه محیط مترو از کار میوفته !
فکر کنم خیلی ها سوالای منو داشته باشن در مورد نصب ویندوز و کارایی که بعد خرید z500 باید انجام داد مثل آپدیتو یا نرم افزارهایی که برای z500 مفیده
اگه میشه مثل همون صفحه اول که در مورده مشخصات لب تاب خیلی خوب توضیح دادین در مورده این جور چیزها هم یه توضیح جامع بزارین
بازم ممنون:n16:

دوستِ من این نسخه RTM یا همون نسخه نهایی هستش و گفتم بعضی از برنامه ها باهاش سازگار نیستن در بقیه موارد هم من مشکلی نداشتم به جز یک مشکل.
اگر دوست دارین همون ۸ رو نصب کنید اگر اهل ریسک نیستین!

lionf3
14-09-2013, 19:12
دوستان عزیز من یه مشکل نسبتا حاد دارم.
دوستای گلم و مخصوصا عزیزانی که ویندوز ۸.۱ نصب کردین لپتاپِ شما تو حالت Sleep میره؟؟
من دیشب درِ لپتاپم رو بستم و گفتم میره تو Sleep دیگه بعد صبح پاشدم دیدم روشن نمیشه:n04: بعد فهمیدم اینقدر روشن بوده که باطریش تموم شده.
بعدش هم امتحان کردم حتی وقتی که از محیط دسکتاپ Sleep رو میزنم صفحه سیاه میشه اما همچنان دستگاه کار میکنه و تا وقتی که از طریق دکمه‌اش خاموش نکنم
از این محیط بیرون نمیاد.
میخواستم کلا ببینم تا حالا با این مشکل مواجه شدین؟ راهِ حل دارین براش؟؟
شاید هم باید دوباره ویندوز عوض کنم.

aminhitman
14-09-2013, 20:04
دوستِ من این نسخه RTM یا همون نسخه نهایی هستش و گفتم بعضی از برنامه ها باهاش سازگار نیستن در بقیه موارد هم من مشکلی نداشتم به جز یک مشکل.
اگر دوست دارین همون ۸ رو نصب کنید اگر اهل ریسک نیستین!
داخل خیلی از فروم ها گفته شده که فعلا هیچ کدوم از آنتی ویروس ها باهاش سازگار نیستن در صورتی که در 8 هستن
فقط bit defender نصب و اجرا شده بقیه یا نصب نمیشده یا نصب میشده اجرا نمیشده

دوستای گلم و مخصوصا عزیزانی که ویندوز ۸.۱ نصب کردین لپتاپِ شما تو حالت Sleep میره؟؟
من دیشب درِ لپتاپم رو بستم و گفتم میره تو Sleep دیگه بعد صبح پاشدم دیدم روشن نمیشه:n04: بعد فهمیدم اینقدر روشن بوده که باطریش تموم شده.
بعدش هم امتحان کردم حتی وقتی که از محیط دسکتاپ Sleep رو میزنم صفحه سیاه میشه اما همچنان دستگاه کار میکنه و تا وقتی که از طریق دکمه‌اش خاموش نکنم
از این محیط بیرون نمیاد.
داداش گلم آخه این نسخه های جدید رو واسه چی به محض اینکه میاد نصب میکنید بزارید یکم بیان بخشکن مشکلاتش پیدا بشه
حالا یه هفته دیگه فرض کن ویندوز 9 اومد شما باید به دقیقه نکشیده نصب کنی ؟
ناراحت نشی ها کلی گفتم :n12::n16:

ghasem1995
14-09-2013, 20:04
سلام دوستان
مدل تاچ پد z500 من elan هستش فقط وقتی لپ تاپو به شارژ میزنمش خوب کار نمی کنه و بجای دو بار کلیک روی یک فایل باید چندین بار کلیک کنم تا باز بشه و کار کردن باش سخت میشه درایورشم از سایت لنوو دانلود کردم ولی بازم درست نشد نمی دونم مشکل از شارژره یا درایو لطفا راهنمایی کنید دوستان:n16:

aliahmari
14-09-2013, 20:51

سلام
برای افزایش سرعت تاپ به قسمت موس setting برید و سرعت موس رو ببرید بالا .... و در مورد باتری هم دوستمون aminhitman توضیح دادند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ghasem1995
14-09-2013, 21:08
سلام دوست عزیز برای فهمیدن مدل تاچ پد کافیه موس رو ببری روی برنامه تاچ پد یا روی my computer کلیک راست کنی گزینه manage رو انتخاب کنی و سپس devise manager رو انتخاب کنی بعد Mice and other pointing devices گزینه lenovo pointing device رو دوبار روش کلیک کن اونجا می تونید مدل تاچ پد تونو ببینید.

aminhitman
14-09-2013, 21:14
سلام دوست عزیز برای فهمیدن مدل تاچ پد کافیه موس رو ببری روی برنامه تاچ پد یا روی my computer کلیک راست کنی گزینه manage رو انتخاب کنی و سپس devise manager رو انتخاب کنی بعد Mice and other pointing devices گزینه lenovo pointing device رو دوبار روش کلیک کن اونجا می تونید مدل تاچ پد تونو ببینید.
برنامه ی تاچ پد کدومه ؟؟
این دیوایس منیجر چیزی به نام لنوو نمیبینم

lionf3
14-09-2013, 21:47
داخل خیلی از فروم ها گفته شده که فعلا هیچ کدوم از آنتی ویروس ها باهاش سازگار نیستن در صورتی که در 8 هستن
فقط bit defender نصب و اجرا شده بقیه یا نصب نمیشده یا نصب میشده اجرا نمیشده

داداش گلم آخه این نسخه های جدید رو واسه چی به محض اینکه میاد نصب میکنید بزارید یکم بیان بخشکن مشکلاتش پیدا بشه
حالا یه هفته دیگه فرض کن ویندوز 9 اومد شما باید به دقیقه نکشیده نصب کنی ؟
ناراحت نشی ها کلی گفتم :n12::n16:

نه بابا این حرفا چیه نظرِ لطفته :n11:
آره فک کنم باید برگردم به ۸ هر چند که دِل کندن از ۸.۱ سختِ

P@rtex
14-09-2013, 21:56
سلام بر دوستان,پس از یه مدت عشق و حال با لپ تاپم برگشتم پیشتون :n02:
آقا ما یه کول پد deepcool multi core X6 خریدیم که موقع بازی لپ تاپ درد نکشه
حالا این کول پد رو که میذارم زیرش هیچ فرقی نمی کنه!دما همون دما هستش و پایین نمیاد
نحوه استفاده و قرار دادن خاصی داره که ما بلد نیستیم!
راستی من موقع بازی دما لپ تاپ میره روی 65 تا 70!این دما خوبه؟این دما که صدمه ای به لپ تاپ نمی رسونه!؟
با همین دما به بازی کردن ادامه بدم که ایرادی نداره!؟دمای نرمالی هستش عایا!؟

hamidcivil
14-09-2013, 21:59
من میخام hp 4540 بخرم ولی الان اکثرا در سایت z500 را پیشنهاد میدن دوستانی که این لپ تاپ را دارن آیا راضی ن ازش مشکلی نداره؟

ترس من از باطریش آیا باطریش مشکلی نداره؟

shahabprince
14-09-2013, 22:15
بچه ها من درایور کارت گرافیک اینتل رو آپدیت کردم(از خود سایت اینتل دانلود کردم)
مثل اینکه این درایور مشکل داره و نور صفحه نمایش کم میشه و دیگه تغییر نمیکنه
دوباره رفتم همون درایوری که تو dvd بود نصب کردم درست شد
شما هم تست کنید ببینید همین مشکلو دارید یا نه

aliahmari
14-09-2013, 22:16
من میخام hp 4540 بخرم ولی الان اکثرا در سایت z500 را پیشنهاد میدن دوستانی که این لپ تاپ را دارن آیا راضی ن ازش مشکلی نداره؟

ترس من از باطریش آیا باطریش مشکلی نداره؟

داداش شما اگه لطف کتی و 5 الی 10 صفحه از این تاپیک رو بخونی میفهمی لپ تاپ خوبی هست یا نه:n06:

ghasem1995
14-09-2013, 22:17
منظورم ایکن تاچ پد از قسمت tray icon ویندوز هست لپ تاپ من که توdevice manager میرم قسمت لنوو داره راستی یه راه دیگه ام داره میتونی از تو control panel بری قسمت mouse البته اگه ویندوزت 7 باشه.

aminhitman
14-09-2013, 22:43
منظورم ایکن تاچ پد از قسمت tray icon ویندوز هست لپ تاپ من که توdevice manager میرم قسمت لنوو داره راستی یه راه دیگه ام داره میتونی از تو control panel بری قسمت mouse البته اگه ویندوزت 7 باشه.
آره ویندوزم 7
تو قسمت موس هم رفتم همین دوتا گزینه بود که تو عکس اول دادم

aminhitman
14-09-2013, 22:44
حالا این کول پد رو که میذارم زیرش هیچ فرقی نمی کنه!دما همون دما هستش و پایین نمیاد
راستی من موقع بازی دما لپ تاپ میره روی 65 تا 70!این دما خوبه؟این دما که صدمه ای به لپ تاپ نمی رسونه!؟
شما یه کتاب یا یه چیز قطور بزار زیره کول پد که بیاد بالا بهتر بتونه هوا بکشه ببین فرقی میکنه
آره دما هم نرماله خوبه نه مشکلی نداره ادامه بده به بازیت

lionf3
14-09-2013, 22:47

به به خوش اومدی
والا راجع به کلوپد شما باید کول پد رو متناسب با لپتاپ بگیری یعنی میبینی سمت چپ خیلی گرم میشه باید یه کول پد بگیری که اونجارو هم پوشش بده و فن داشته باشه.
بهتر هم هست که از سطح زمین فاصله داشته باشه و زیرش سطوح پرز دار و ...... نباشه(مثلا من یه تیمه MDF برا زیرش بریدم و کولپد رو میزارم روش).

ghasem1995
14-09-2013, 22:55
قسمت tray icon رو امتحان کن موس رو چند ثانیه روش نگه دار نشون میده:n02:

alpachino2012
14-09-2013, 23:03
سلام
برای افزایش سرعت تاپ به قسمت موس setting برید و سرعت موس رو ببرید بالا .... و در مورد باتری هم دوستمون aminhitman توضیح دادند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])من توی سایتا خوندم برای نگهداری باطری لیتیوم یون ب

اید حدالامکان درجای خشک وخنک نگه داشته شه تا شارژدهی باطری پایین نیاد وتوی دمای 45 درجه مشکلی نیست باطری تولپ تاپ باشه اما به هنگام اجرای بازی دمای سی پی یو به راحتی به 80 میرسه واین سمه برا باطری وباعث میشه عمر باطری کاهش پیدا کنه...گفتن به هنگام اجرای بازی باطری رو در بیارین ولی اینو که نمیشه درآورد:n15:

aminhitman
14-09-2013, 23:20
توضیح دادم چه طوری در بیارید جز اونم راهی نیست
try icon کجاست ؟؟ شرمنده ها:n08:

farid 123
14-09-2013, 23:45
یچه ها یکی از دوستامون گفت که هرکی تجربه بازی داره بگه که چی بوده بازیه و با چه سطحی از گرافیک بازیش کرده منم فکر میکنم بد نیس راجع به این چیزام یکم اساتید نظر بدن :n26:

alpachino2012
15-09-2013, 00:27
توضیح دادم چه طوری در بیارید جز اونم راهی نیست
try icon کجاست ؟؟ شرمنده ها:n08:ولش کن حوصله داری بازش کنی ...اولش

باید حواسم می بود..حالا بزاروقتی خراب شد میریم عوضش می کنیم:n02:

aminhitman
15-09-2013, 01:07
یچه ها یکی از دوستامون گفت که هرکی تجربه بازی داره بگه که چی بوده بازیه و با چه سطحی از گرافیک بازیش کرده منم فکر میکنم بد نیس راجع به این چیزام یکم اساتید نظر بدن :n26:
من کلا گیم میکنم با این لپ تاپ (تو تابستون البته) هر بازی بگی انجام دادم راستش هیچ تنظیم گرافیکی نمیکنم همینطوری پیشفرض رو آخرین حده گرافیکه
هر بازی که نصب کردم وقتی رفتم تو قسمت ویدیو برای گرافیک به صورت اتوماتیک روی آخریش بوده همه چیز هم High نیازی نیست زیاد دس کاری کنید

ghasem1995
15-09-2013, 01:13
توضیح دادم چه طوری در بیارید جز اونم راهی نیستtry icon کجاست ؟؟ شرمنده ها:n08:Tray icon همون جاي ‏‎ task bar كنار آيكن باتري و اينترنت و...‏ همون مثلث رو كه بزني شايد آيكن تاچ پدو نشون بده كه اگر ماوس رو چند ثانيه روش نگه داري مدل تاچ پدو نشون ميده

blackbomb
15-09-2013, 06:55
سلام ... دوستان من یه لپتاپ Z500 دارم ...Windows 7 Home Premium 64bit روش نصب کردم ...الان وقتی با یاهو مسنجر میخوام با کسی صحبت کنم صدای من برای اون نمیره ..ولی من صدای اونو دارم ... یکی از اعضای محترم (
hayyan71 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) جان گفت از تو قسمت Icon Tray روی volume که کلیک کنم تو قسمت Recording Devices ..تو قسمت Microphone تست کنم ببینم صدا رو اصلا بهم نشون میده یا نه ..چند باری هم نزدیک اسپیکر شدم یکم حرف زدم ولی اون سبز رنگ ها اصلا بالا و پایین نمیشه ... کارت صدا رو هم آخرین ورژن رو از سایت اصلی دانلود کردم بازم جواب نداد ..الانم پاکش کردم دوباره ... کسی راه حلی داره به من کمک کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مرسی

Public Enemy
15-09-2013, 07:07
سلام بعد از 2 روز از مسافرت اجباری برگشتم :n16:

هنوز هیچ ویندوزی رو نصب نکردم!

دوست عزیز گفتم راه سوم پیشنهاد نمی شه نگفتم امتحان نکنین که !

دلیل اینکه اینو گفتم ، به دلیل قابلیت Fast startup در windows 8 بود . این قابلیت ویندوز رو می بره رو یه حالتی شبیه Hibernate که باعث می شه کامپیوتر سریع تر بالا بیاد ولی در عوض رایانه کامل خاموش نمیشه . در حالتی هم که ویندوز درست Shutdown نشده باشه ( مثل از برق کشیدن در هنگام خاموش شدن ؛ Hibernate و Fast Startup ) درایوی که ویندوز توش نصبه Lock می شه و تا ویندوز درست خاموش نشه هم چنان توسط سیستم عامل های دیگه اون درایو Lock باقی می مونه .

لذا موقعی که Windows 8 نصبه بهتره از راه سوم استفاده نکنین ولی کاملا قابل استفادست .

از این محیط بیرون نمیاد.

نه مشکلی ندارم من :n16:دوستان عزیز این نسحه ویندوز هم کامله ! اگر تا چند ماه دیگه مایکروسافت واسش آپدیت سنگین نزنه ، تو سایت ها همین نسخه رو برای دانلود قرار می دن .
در ضمن Pro بتا نیست اون Release preview هستش :n10:

بچه ها من درایور کارت گرافیک اینتل رو آپدیت کردم(از خود سایت اینتل دانلود کردم)
مثل اینکه این درایور مشکل داره و نور صفحه نمایش کم میشه و دیگه تغییر نمیکنه
دوباره رفتم همون درایوری که تو dvd بود نصب کردم درست شد
شما هم تست کنید ببینید همین مشکلو دارید یا نه

از همون روز اولم درایوری که غیر از سایت خود لنوو گرفته می شد مشکل داشت !

تو این 1 مورد از همون سایت لنوو دانلود کنین .

Public Enemy
15-09-2013, 07:23
بنده از قابلیت search thread استفاده می کنم که کمترین زمان و درد سر رو داره !
در مورد ماهیت فروم هم بقدر کافی اطلاعات دارم . حداقل سه تا یوزر تو هم این فروم داشتم .
در مورد استفاده از نرم افزار های مسنجر برای تست کارکرد دوربین / وب کم هم قبلا تست کردم ، اما مطمنا تا درایوری نصب نشده باشه کار نمی کنه و نخواهد کرد !

در هر صورت از پاسخ شوما سپاس گزارم ....قبول داشته باشید سطح بحث های مزرح شده خیلی ابتدایی هست و متاسفانه کسی یگیر مشکلات اساسی نمی شه در این کلوپ !:n21:

عجب داستانی شده :n10:

دوست عزیز من چیزایی رو که گفتم مخاطبم شما نبودید گفتم برخی از دوستان ( نه شما !) حتی یه پست بالاتر رو هم نمی خونن . گفتم نیگا یه نفر پیدا شد Search می کنه ازش یاد بگیرین :n02:

والا نمی دونم چرا شما به خودتون می گیرین :n16:به هر حال از این خوشحالم اول جستجو می کنین بعد پست می زارین .

در مورد دوربین هم هر چی به مغزمون خطور کرد گفتیم

اگر پست اول و دوم قابل ویرایش بود الان این همه سوالات به قول شما ابتدایی و به قول من تکراری نبود

aminhitman
15-09-2013, 08:18
عجب داستانی شده :n10:

دوست عزیز من چیزایی رو که گفتم مخاطبم شما نبودید گفتم برخی از دوستان ( نه شما !) حتی یه پست بالاتر رو هم نمی خونن . گفتم نیگا یه نفر پیدا شد Search می کنه ازش یاد بگیرین :n02:

والا نمی دونم چرا شما به خودتون می گیرین :n16:به هر حال از این خوشحالم اول جستجو می کنین بعد پست می زارین .

در مورد دوربین هم هر چی به مغزمون خطور کرد گفتیم

اگر پست اول و دوم قابل ویرایش بود الان این همه سوالات به قول شما ابتدایی و به قول من تکراری نبود

با ادمین فروم بگو برات درسش کنه پست 1 و 2 رو

blackbomb
15-09-2013, 08:23
سلام ... دوستان من یه لپتاپ Z500 دارم ...Windows 7 Home Premium 64bit روش نصب کردم ...الان وقتی با یاهو مسنجر میخوام با کسی صحبت کنم صدای من برای اون نمیره ..ولی من صدای اونو دارم ... یکی از اعضای محترم (hayyan71 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
) جان گفت از تو قسمت Icon Tray روی volume که کلیک کنم تو قسمت Recording Devices ..تو قسمت Microphone تست کنم ببینم صدا رو اصلا بهم نشون میده یا نه ..چند باری هم نزدیک اسپیکر شدم یکم حرف زدم ولی اون سبز رنگ ها اصلا بالا و پایین نمیشه ...
کارت صدا رو هم آخرین ورژن رو از سایت اصلی دانلود کردم بازم جواب نداد ..الانم پاکش کردم دوباره ... کسی راه حلی داره به من کمک کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مرسی

ps2005
15-09-2013, 10:53
سلام
دوستان ماکسیمم تا 2.5 ملیون تومان چه کانفینگی از لب تاپ Z500 میشه گرفت که حداقل بازیهای روز را روی نرمال یا نهایتا high بشه بازی کرد؟
ممنون

P@rtex
15-09-2013, 10:57
شما یه کتاب یا یه چیز قطور بزار زیره کول پد که بیاد بالا بهتر بتونه هوا بکشه ببین فرقی میکنه
آره دما هم نرماله خوبه نه مشکلی نداره ادامه بده به بازیت

کول پد خودش پایه داره اونا رو هم باز می کنم کول پد میاد بالا ولی تاثیری رو دما نداره.البته کول پد خودش خنک میشه ولی این خنکی رو به لپ تاپ نمیده :n02:
کول پد هم همونی هستش که عکسشو نشونت دادم!

P@rtex
15-09-2013, 11:02
به به خوش اومدی
والا راجع به کلوپد شما باید کول پد رو متناسب با لپتاپ بگیری یعنی میبینی سمت چپ خیلی گرم میشه باید یه کول پد بگیری که اونجارو هم پوشش بده و فن داشته باشه.
بهتر هم هست که از سطح زمین فاصله داشته باشه و زیرش سطوح پرز دار و ...... نباشه(مثلا من یه تیمه MDF برا زیرش بریدم و کولپد رو میزارم روش).

والله من دیدم این کول پد خیلی خوبه و یکی از مشخصاتش که منو مجبور کرد بخرمش قوی ترین کول پد لپ تاپ در جهان 121.4 CMF بود.
اینطور هم که تو عکس میبینی کلا اون قسمت سمت چپ بالا که گرم میشه درست می افته روی یه فن 14 سانتی!

اتفاقا من هم همیشه دقت می کنم به سطحی که خود لپ تاپ یا کول پدشو روش میذارم.
من یا روی یه میز پذیرایی می ذارم یا موذارمش روی میز همون کامپیوتر ذغالی! :n02:

واقعا با اون فن ها و رعایتی که من می کنم نمی دونم مشکل از کجاست!

aminhitman
15-09-2013, 12:09
والله من دیدم این کول پد خیلی خوبه و یکی از مشخصاتش که منو مجبور کرد بخرمش قوی ترین کول پد لپ تاپ در جهان 121.4 CMF بود.
اینطور هم که تو عکس میبینی کلا اون قسمت سمت چپ بالا که گرم میشه درست می افته روی یه فن 14 سانتی!

اتفاقا من هم همیشه دقت می کنم به سطحی که خود لپ تاپ یا کول پدشو روش میذارم.
من یا روی یه میز پذیرایی می ذارم یا موذارمش روی میز همون کامپیوتر ذغالی! :n02:

واقعا با اون فن ها و رعایتی که من می کنم نمی دونم مشکل از کجاست!

نه مشکلی نداره کول پد عالیه راستی چند خریدی ؟؟ از همون سایته که اون موقع دادی گرفتی ؟؟
میدونم کولپد پایه داره ماله منم پایه داره اما بازم کتاب گذاشتم که بیاد بالاتر

aminhitman
15-09-2013, 12:12
سلام
دوستان ماکسیمم تا 2.5 ملیون تومان چه کانفینگی از لب تاپ Z500 میشه گرفت که حداقل بازیهای روز را روی نرمال یا نهایتا high بشه بازی کرد؟
ممنون
30 تومن بزاری روش میتونی i7 / 6/ 2 /1 بگیری همین:n10:
همه نوع بازی هم اجرا میکنه هیچ نگرانش نباش
نخواستی 200 تومن از پولت بردار i5 بگیر اونم همه نوع بازی اجرا میکنه
فرقش سی پی یو که بازی نیازی اونچنانی به سی پی یو نداره بیشتر با گرافیک در گیره که گرافیک هر دو یکسانه

Public Enemy
15-09-2013, 12:26
سلام
ممنون

دوست عزیز این سوال رو خیلی از کاربران پرسیدن . تو پست های قبلی جواب داده شده .

در ضمن همه بازی هارو روی High اجرا می کنه ولی روون نه ! تقریبا بخوای ببینی بازی هارو در چه حد اجرا می کنه از این لینک کمک بگیر :

تقریبا همین جوری اجرا می شه حالا یکم بهتر .( حتما دلیلی داره که به صفحه 735M لینک دادم به صفحه 740M لینک ندادم ) چیزی که بقیه دوستان گفتن تو پست ها قبلی که روی high خوب اجرا می شه ، احتمالا متوجه فرق اجرا شدن با ررون اجرا شدن رو نمی دونن . نرم افزار ها هم هیچ کمکی به بهتر شدن نمی کنن . لذا اگر احتمالا پست های قبلی رو بخواین بخونین ، فقط برداشت بد کاربران بوده .

با ادمین فروم بگو برات درسش کنه پست 1 و 2 رو

برا من که نباید درست کنه واسه فرزاد باید درست کنه :n10: فرزاد هم که گفت N بار با ادمین ها صحبت کرده گوش ندادن !!!!!!!!!!!!!

سلام ... دوستان من یه لپتاپ Z500 دارم ...Windows 7 Home Premium 64bit روش نصب کردم ...الان وقتی با یاهو مسنجر میخوام با کسی صحبت کنم صدای من برای اون نمیره ..ولی من صدای اونو دارم ... یکی از اعضای محترم (

hayyan71 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
) جان گفت از تو قسمت Icon Tray روی volume که کلیک کنم تو قسمت Recording Devices ..تو قسمت Microphone تست کنم ببینم صدا رو اصلا بهم نشون میده یا نه ..چند باری هم نزدیک اسپیکر شدم یکم حرف زدم ولی اون سبز رنگ ها اصلا بالا و پایین نمیشه ...
کارت صدا رو هم آخرین ورژن رو از سایت اصلی دانلود کردم بازم جواب نداد ..الانم پاکش کردم دوباره ... کسی راه حلی داره به من کمک کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مرسی

والا این Windows 7 و Z500 مساله ای شده واسه همه . دوست عزیز aminhitman ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفتن که Windows 7 دارن و باهاش مشکلی ندارند . ولی چرا بقیه مشکل دارن مسالست .

به هر حال شاید اینجا کسی بتونه کمکتون کنه aminhitman ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هستش . در غیر این صورت بهتره Windows 8 نصب کنین

P@rtex
15-09-2013, 12:38
نه مشکلی نداره کول پد عالیه راستی چند خریدی ؟؟ از همون سایته که اون موقع دادی گرفتی ؟؟

قابل شما رو نداره! از اون فروشگاه نخریدم و از فروشگاه چاره خریدم با هزینه پستش و ایاب و زهاب و اینا واسم دم در خونه در اومد 68000 تومن!
فقط یه چیزی که احتمال میدم خنک نکردنش ناشی از اون باشه اینه که اون شیار های پشت لپ تاپ که هستش (عکسشو می ذارم توجه بشین) :

درست می افته تو اینجای لپ تاپ که باز تو عکس پایینی مشخص کردم:

نمی دونم این طرز قرار گرفتن تاثیری داره یا نه! نظر شما چیه؟

aminhitman
15-09-2013, 12:41
دوست عزیز این سوال رو خیلی از کاربران پرسیدن . تو پست های قبلی جواب داده شده .

در ضمن همه بازی هارو روی High اجرا می کنه ولی روون نه ! تقریبا بخوای ببینی بازی هارو در چه حد اجرا می کنه از این لینک کمک بگیر :

تقریبا همین جوری اجرا می شه حالا یکم بهتر .( حتما دلیلی داره که به صفحه 735M لینک دادم به صفحه 740M لینک ندادم ) چیزی که بقیه دوستان گفتن تو پست ها قبلی که روی high خوب اجرا می شه ، احتمالا متوجه فرق اجرا شدن با ررون اجرا شدن رو نمی دونن . نرم افزار ها هم هیچ کمکی به بهتر شدن نمی کنن . لذا اگر احتمالا پست های قبلی رو بخواین بخونین ، فقط برداشت بد کاربران بوده .

برا من که نباید درست کنه واسه فرزاد باید درست کنه :n10: فرزاد هم که گفت N بار با ادمین ها صحبت کرده گوش ندادن !!!!!!!!!!!!!

والا این Windows 7 و Z500 مساله ای شده واسه همه . دوست عزیز aminhitman ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفتن که Windows 7 دارن و باهاش مشکلی ندارند . ولی چرا بقیه مشکل دارن مسالست .

به هر حال شاید اینجا کسی بتونه کمکتون کنه aminhitman ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هستش . در غیر این صورت بهتره Windows 8 نصب کنین

حالا هی بگو n بار x دفعه هرچی من از ریاضی خوشم میاد تو هم هی اسمشو بیار
من windows 7 ultimate SP1 JUNE 2013 X64 دارم و هیچگونه مشکلی هم باهاش ندارم میکروفون سالمه وبکم سالمه تمام درایور ها نصب شده ویندوز اکتیوه . تمامی نرم افزار ها و بازی ها قابل ساپورت هستن!
این دوستمون هم نمیدونم جریانش چیه یه هدفون بزار میکروفونش رو بیار دقیقا جلوی دهنت صحبت کن ببین صدا میره ؟!
همه چی اوکیه من خیلی خوشحالم:n02:

P@rtex
15-09-2013, 12:42

قابل شما رو نداره! از اون فروشگاه نخریدم و از فروشگاه چاره خریدم با هزینه پستش و ایاب و زهاب و اینا واسم دم در خونه در اومد 68000 تومن!
فقط یه چیزی که احتمال میدم خنک نکردنش ناشی از اون باشه اینه که اون شیار های پشت لپ تاپ که هستش (عکسشو می ذارم توجه بشین) :

aminhitman
15-09-2013, 12:43

ا خوب داداشه من اصلش همینه دیگه باد باید بره داخل اون شیار ها به بدنه که نیازی نیست بخوره زیاد کاری نمیکنه بدنه خنک بشه
باید از داخل اون ها بره تو تا فن خود لپ تاپ هوا رو بتابونه داخل
وقتی چیزی از اونجا نمیره تو هیچی تازه جلوشم بسته میشه هوا معمولی هم توش نمیره معلومه داغ میکنه

یه طوری قرار بده لپ تاپو که شیار ها بیاد بالاتر بیاد رو فن ها

P@rtex
15-09-2013, 12:50
ا خوب داداشه من اصلش همینه دیگه باد باید بره داخل اون شیار ها به بدنه که نیازی نیست بخوره زیاد کاری نمیکنه بدنه خنک بشه
وقتی چیزی از اونجا نمیره تو هیچی تازه جلوشم بسته میشه هوا معمولی هم توش نمیره معلومه داغ میکنه

یادم بود که اینو گفته بود ولی یکی بهم گفت اونجا باد نباید بره داخل چون هم هم فن هستش و از اونجا هم باد گرم رو میده بیرون و اگه تو هم از اینور باد خنک بدی تو اونوقت باد گرم اون تو خفه میشه و دما میره بالا و لپ تاپ به فنا میره!
راست گفته بنظرت یا همینطوری یه چیزی پرونده!؟ من خودمم موقع کار با لپ تاپ دستم و که میگیرم روی اون شیار ها گرما رو حس می کنم که در جربان هستش.خودتم تست کنی می بینی!

Public Enemy
15-09-2013, 12:52
حالا هی بگو n بار x دفعه هرچی من از ریاضی خوشم میاد تو هم هی اسمشو بیار
من windows 7 ultimate SP1 JUNE 2013 X64 دارم و هیچگونه مشکلی هم باهاش ندارم میکروفون سالمه وبکم سالمه تمام درایور ها نصب شده ویندوز اکتیوه . تمامی نرم افزار ها و بازی ها قابل ساپورت هستن!
این دوستمون هم نمیدونم جریانش چیه یه هدفون بزار میکروفونش رو بیار دقیقا جلوی دهنت صحبت کن ببین صدا میره ؟!
همه چی اوکیه من خیلی خوشحالم:n02:

خوب تعداد دفعاتی که دوستان سوال تکراری می پرسن متغیره ، لذا منم از متغیر استفاده می کنم :n10:

آقا بیا به اینا یاد بده چطور نصب کردی نفری 5 هزار تومن بگیر 50 , 50 تقسیم می کنیم بین خودمون :n10: ثواب داره کلی دعات می کنن

aminhitman
15-09-2013, 12:54
یادم بود که اینو گفته بود ولی یکی بهم گفت اونجا باد نباید بره داخل چون هم هم فن هستش و از اونجا هم باد گرم رو میده بیرون و اگه تو هم از اینور باد خنک بدی تو اونوقت باد گرم اون تو خفه میشه و دما میره بالا و لپ تاپ به فنا میره!
راست گفته بنظرت یا همینطوری یه چیزی پرونده!؟ من خودمم موقع کار با لپ تاپ دستم و که میگیرم روی اون شیار ها گرما رو حس می کنم که در جربان هستش.خودتم تست کنی می بینی!

فک کنم یه بار برات گفتم ولی دوباره میگم
ببین لپ تاپ که از اون شیار ها باد نمیده بیرون که عزیزم !!
از اون شیار ها باد میکشه داخل و فن خود لپ تاپ باد رو جریان مینداز بعد هم از شیار کنار پورت HDMI میده بیرون باد گرم رو!!
وقتی کول پد نداشته باشی لپ تاپ هوای معمولی رو میکشه داخل و هوای گرم میده بیرون
وقتی کول پد داشته باشی کولپد هوای سرد میده داخل شیار ها و لپ تاپ خودشو خنک میکنه و باد گرم میده بیرون
اینه جریانش واسه همینه میگم باید یه طوری تنظیم کنی که فن ها بیاد زیر شیار ها که باد خنک بکشه داخل لپ تاپ

اگه اونجا باد نره از کجا هوا بره داخل یه سوال ؟؟؟؟ عایا ؟؟؟
اون پنجره ی کنار لپ تاپ خروجیه !! نه ورودی !!

خوب تعداد دفعاتی که دوستان سوال تکراری می پرسن متغیره ، لذا منم از متغیر استفاده می کنم :n10:

آقا بیا به اینا یاد بده چطور نصب کردی نفری 5 هزار تومن بگیر 50 , 50 تقسیم می کنیم بین خودمون :n10: ثواب داره کلی دعات می کنن

والا داداش طرز خاصی نصب نکردم همونطور که همه نصب میکنن
ویندوز رو از پـــــــــــی ســــــــی دانلود گرفتم
با isoburner ریختم رو DVD
dvd رو داخل دستگاه گذاشتم
هنگام استارت fn + f12
odd رو انتخاب کردم
رفت برای نصب
بقیشم که دیگه انتخاب زبان و زمانو پارتیشن بندی هم 3 تا 277 گیگ و یه دونه 100 گیگ برا ویندوز بهترین پارتیشن بندیه :D
بعدم ویندوز اومـــــــــــــــد بــــــــــــالا آپدیت ها به طور خودکار نصب شد و الانم که در خدمتتونم :n02:

راستی اگه نباشم جام خالی میمونه ؟ :n08::n09:

ghasem1995
15-09-2013, 14:49
شرکت های سازنده تاچ پد 3 تا هستن . اینتل , Elan و Synaptics

شما از توی Control panel قسمت Mouse می تونین بفهمین تاچ پد ساخت کدوم شرکت هستش .

از توی Tray icons یه نگاه کنین چند ثانیه روی آیکون تاچ پد نگه دارین بازم بهتون می گه .

به هر حال اگر مثل من Synaptics دارین یه سری توضیحات تو این پست دادم:n16: ( حال ندارم از اول بنویسم :n10: )

در غیر این صورت اگر Elan هستش دوست عزیز Lionf3 یه لینک دادن همون صفحه با 2 صفحه قبل یا بعد که مشکلو حل می کنه

ممنون حنان جون بابت راهنماییت تاچ پد من مدلش elan هستش درایورشم دوباره از سایت لنوو گرفتم نصب کردم ولی بازم مشکلش حل نشد اون لینکم که اقای lionf3 دادن در مورد تاچ پد elan رو هم پست های قبل و بعدشو دیدم نتونستم پیدا کنم.

aminhitman
15-09-2013, 14:57
یه آدمه خیر بیاد بگه مدل تاچ پد ما چیه
تو try icon هیچی از تاچ پد نیست
اینم عکس از تنظیمات موس

aminaham
15-09-2013, 15:18
دوستان چندتا سوال برای قبل از خرید دارم(که فردا باشه):n16:
1-یک از فروشنده های علاءادین میگفت لب تابای بازار اصل نیست و باطری و بعضی قطعاتشو عوض میکنن و بعدم دوباره پلمپش میکنن و حتی زنگ زد از انبار قیمت بگیره هم گفت قیمت اصلشو بگو(خلاصه میگفت من اصلشو 2620 بهت میدم)،به نظرتون راست میگه یا اینم یه جور شگرد تبلیغاتیه؟:n13:
2-داخل پک مقوای لب تاب چه چیزهایی رو باید چک کنم؟
3-میشه لطف کنید کسی اگه بلده یه نرم افزار سبک معرفی کنه که سخت افزارشو باهاش امتحان کنم و جزءیاتشم بگه؟
4-در کل نصیحتی برای خرید ندارید به من بکنید؟
5-راسته میگن گارانتی الماس به درد نمیخوره؟با توجه به شایعاتی که احتمال داره تو لب تاب دست برد زده باشن ارزش داره70-80تومن بیشتر ار الماس پا سازگار ارقام بدم؟
ممنون:n12:

aminhitman
15-09-2013, 15:29
دوستان چندتا سوال برای قبل از خرید دارم(که فردا باشه):n16:
1-یک از فروشنده های علاءادین میگفت لب تابای بازار اصل نیست و باطری و بعضی قطعاتشو عوض میکنن و بعدم دوباره پلمپش میکنن و حتی زنگ زد از انبار قیمت بگیره هم گفت قیمت اصلشو بگو(خلاصه میگفت من اصلشو 2620 بهت میدم)،به نظرتون راست میگه یا اینم یه جور شگرد تبلیغاتیه؟:n13:
2-داخل پک مقوای لب تاب چه چیزهایی رو باید چک کنم؟
3-میشه لطف کنید کسی اگه بلده یه نرم افزار سبک معرفی کنه که سخت افزارشو باهاش امتحان کنم و جزءیاتشم بگه؟
4-در کل نصیحتی برای خرید ندارید به من بکنید؟
5-راسته میگن گارانتی الماس به درد نمیخوره؟با توجه به شایعاتی که احتمال داره تو لب تاب دست برد زده باشن ارزش داره70-80تومن بیشتر ار الماس پا سازگار ارقام بدم؟
ممنون:n12:
1 . چرت و پرته همشون چینی هستن و یه طورن اینا الکیه نه کسی باطری عوض میکنه نه چیزی دره اینا اگر که باز بشه گارانتی باطل میشه پس همچین کاری نمیکنن
2. کارت گارانتی و روی جعبه هم مشخصات دقیقا همون باشه که شما میخواید منظورم مشخصات سخت افزاریه که رو جعبه میزنن
3. gpu z - cpu z گرافیک و سی پی یو رو چک میکنه همین دوتا بسه
خواستی وبکمم تست کنی yawcam دانلود کن
4. نصیحت اینکه سعی کن ضربه فیزیکی نخوره خیلی ظریفه و خیلی هم باریکه با سخت افزار قوی ممکنه با ضربه فیزیکی داغون بشه
5. بله سازگار بهترینه 2 ساله هم میده من راضیم منم سازگار دارم از اون بگیرید خیلی مطمئن تره

hoomi_gta
15-09-2013, 15:45
من آخرین بازی که گرفتم Splintercell Blacklist بود که روی گرافیک High عالی و روون اجرا می کنه

Переклад не
15-09-2013, 15:54
چرا اغراق میکنید؟؟؟
همین الان بازی Wargame AirLand Battle با حالت متوسط بازی میکنم اما افت فریم قابل توجهی داره.تمامی آپدیت ها اعم از کارت گرافیکش و ... اعمالشون کردم
هیچ گاه این لبتاب نمیتونه Splintercell Blacklist رو بخوبی در جزئیات (های) و بدون افت فریم و بصورت روان اجرا کنه .اونم با گرافیک 740

hasanoooooooo
15-09-2013, 16:08
چرا اغراق میکنید؟؟؟
همین الان بازی Wargame AirLand Battle با حالت متوسط بازی میکنم اما افت فریم قابل توجهی داره.تمامی آپدیت ها اعم از کارت گرافیکش و ... اعمالشون کردم
هیچ گاه این لبتاب نمیتونه Splintercell Blacklist رو بخوبی در جزئیات (های) و بدون افت فریم و بصورت روان اجرا کنه .اونم با گرافیک 740

روی حالت high performance?
درمورد گارانتی سازگار هم اینو بگم که من کارم 2 بار به سازگار کشید... بار اول لولای لپتاپ کهخ تر و تمیز درستش کرد باز دوم با اینکه گارانتی داشتم ولی تشخیص داد که چیپ سوخته و باید برد عوض بشه و زیر بار هم نرفت سازگار... میگفت مع دشتگاهت رو خریدی 1100 اون زمان . الان یک دستگاه بهت میدم 500 تومنشو نمیگیرم..(که البته تشخیصش اشتباه بود و تعمیر کار با 30 تومن درستش کرد!.... کلا تو ایران بهتون اطمینان میدن هیچ قطعهای از مادربرد و چیپ گرافیک اصلا بصورت نو پیدا نمیشه و گارانتی هم معمولا خرجهایی مثل هارد-رم- odd رو قبول میکنه. حتی دوستم lcd لپتاپش 4 تا پیکس سوخته داشت /// تا جایی که من شنیدم بقیه گارانتی ها هم در همین حد هستن.

ghasem1995
15-09-2013, 16:11
یه آدمه خیر بیاد بگه مدل تاچ پد ما چیهتو try icon هیچی از تاچ پد نیستاینم عکس از تنظیمات موس[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]خب درايور تاچ پدتو دوباره نصب كن شايد فهميدي مدلش چيه اصلا تو چكار مدل تاچ پدت داري از شما كه حتما سالمه.

hoomi_gta
15-09-2013, 16:48
چرا اغراق میکنید؟؟؟
برای من که تونسته :n06: البته روی High و نه روی Ultra

Переклад не
15-09-2013, 17:49
روی حالت high performance?
درمورد گارانتی سازگار هم اینو بگم که من کارم 2 بار به سازگار کشید... بار اول لولای لپتاپ کهخ تر و تمیز درستش کرد باز دوم با اینکه گارانتی داشتم ولی تشخیص داد که چیپ سوخته و باید برد عوض بشه و زیر بار هم نرفت سازگار... میگفت مع دشتگاهت رو خریدی 1100 اون زمان . الان یک دستگاه بهت میدم 500 تومنشو نمیگیرم..(که البته تشخیصش اشتباه بود و تعمیر کار با 30 تومن درستش کرد!.... کلا تو ایران بهتون اطمینان میدن هیچ قطعهای از مادربرد و چیپ گرافیک اصلا بصورت نو پیدا نمیشه و گارانتی هم معمولا خرجهایی مثل هارد-رم- odd رو قبول میکنه. حتی دوستم lcd لپتاپش 4 تا پیکس سوخته داشت /// تا جایی که من شنیدم بقیه گارانتی ها هم در همین حد هستن.

لابد من خوش شانسم که لوازم سالم و با کیفیت میخرم؟ من نمیدونم شما چه نوع جنسی رو میخرید که اینطوری از آب درمیان اما خودم تو کارشم و خبر دارم چه خبره و ممنون از یادآوری شما . یادتون باشه تو خرید دقت کنید تا کلاه سرتون نره

برای من که تونسته البته روی High و نه روی Ultra
اصلا بگو mid ! بازم افت فریم داره

behzad.h
15-09-2013, 18:02
لابد من خوش شانسم که لوازم سالم و با کیفیت میخرم؟ من نمیدونم شما چه نوع جنسی رو میخرید که اینطوری از آب درمیان اما خودم تو کارشم و خبر دارم چه خبره و ممنون از یادآوری شما . یادتون باشه تو خرید دقت کنید تا کلاه سرتون نره

اصلا بگو mid ! بازم افت فریم داره

کی گفته من همین لپتاپ رو دارم گرافیکشم 740m هست grid2 رو روی high اجرا کردم...bioshock رو رو ی ultra اجرا کردم تو splintercell روی low 52 فریم میده پس صد درصد روی medium و احتمالا high اجرا میشه که میتونید اینجا ببینید:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کارت گرافیک 85 ام هست...

P@rtex
15-09-2013, 18:43

داداش کاری رو که می گفتی کردم ولی دریغ از یک درجه تاثیر.
اصلا انگار کول پد نذاشته بودم.سر در نمیارم از این کول پده
فکر کنم کول د اصلا واسه z500 کار نمیده!بدرد نمی خوره

دوستانی که می خوان واسه این لپ تاپ کول پد بگیرن نگیرن تاثیری نداره

Public Enemy
15-09-2013, 19:26
1 . چرت و پرته همشون چینی هستن و یه طورن اینا الکیه نه کسی باطری عوض میکنه نه چیزی دره اینا اگر که باز بشه گارانتی باطل میشه پس همچین کاری نمیکنن
2. کارت گارانتی و روی جعبه هم مشخصات دقیقا همون باشه که شما میخواید منظورم مشخصات سخت افزاریه که رو جعبه میزنن
3. gpu z - cpu z گرافیک و سی پی یو رو چک میکنه همین دوتا بسه
خواستی وبکمم تست کنی yawcam دانلود کن
4. نصیحت اینکه سعی کن ضربه فیزیکی نخوره خیلی ظریفه و خیلی هم باریکه با سخت افزار قوی ممکنه با ضربه فیزیکی داغون بشه
5. بله سازگار بهترینه 2 ساله هم میده من راضیم منم سازگار دارم از اون بگیرید خیلی مطمئن تره

دوست عزیز امین همه نکات گفت . فقط یه چیزی : مگه لپ تاپ گوشیه که اصل و غیر اصل داشته باشه ؟ فوق فوقش یه کشور دیگه می زنه با کانفیک های مختلف

در مورد Benchmark هم Hoomi هم اون یکی دوستمون ( اونی که یوزرنیمش سخته :n02: ) درست می گن !!!!!

اولا کارت گرافیک Nvidia GT 740M اونقدر قوی نیست که بتونه همه بازی هارو روون رو آخرین حد اجرا کنه ! این Splinter cell هم مطمئنا نمی تونه رو آخرین حد روون اجرا کنه .

ولی این وسط یه اشتباهی پیش میاد !!! نتایجی که توی Notebookcheck هست ، برای High و Ultra با رزولوشن 1920x1080 تست می شن !!!! لذا وقتی روی رزولوشن 1366x768 اجرا می شه مطمئنا فریم ریتش بالا می ره . مثلا سر همین بازی که بحث هست ، شما نگاه کنین برای High زده 15 فریم در ثانیه . که اگر با رزولوشن لپ تاپ اجرا بشه من حدسی می گم بیاد رو 25 . 25 فریم بر ثانیه خوبه تقریبا روونه ولی روون نیست . باید حداقل 30 باشه .

به هر حال باید خودتون تست کنین با نرم افزار هر بازی چقدر FPS می ده که بحثش طولانیه . فقط انتظار زیادی ازش نداشته باشین

lionf3
15-09-2013, 19:35
چرا اغراق میکنید؟؟؟

دوستِ من بحثِ اقرار نیست بازی Splinter cell Black list گرافیک قابل توجهی نداره.
من بازی نکردمش اما ۵تا نقد ازش خوندم و این موضوع تایید شده.

lionf3
15-09-2013, 19:39
دوستانی که میخوان ۸.۱ نصب کنن من توصیه میکنم این کار رو نکنن.
من که روانی شدم از دستش:n23:
اومدم به ۸ Downgrade کردم اما حالا یه مشکل جدید پیش اومد.
در حالی که همه درایو ها رو فرمت کردم
موقعی که ویندوز میخواد بیاد بالا میره تو محیط بوت و میگه بین ۸ و ۸.۱ کدوم بالا بیاد!!؟؟
میخواستم ببینم دوستان راهِ حلی ندارن.
تو تایپک مربوط به ویندوز هم مطرح کردم اما جوابی نگرفتم.
راستی ۴۰۰ صفحه‌ای شدن تایپک مبارک:n06:

lionf3
15-09-2013, 19:42
کی گفته من همین لپتاپ رو دارم گرافیکشم 740m هست grid2 رو روی high اجرا کردم...bioshock رو رو ی ultra اجرا کردم تو splintercell روی low 52 فریم میده پس صد درصد روی medium و احتمالا high اجرا میشه که میتونید اینجا ببینید:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کارت گرافیک 85 ام هست...

والا من با گرافیک ۶۳۵ هم Grid 2 رو روی Ultra اِجرا کردم.
اما با این وجود روونی رو به جزییات ترجیه میدم.

Public Enemy
15-09-2013, 20:03
دوستانی که میخوان ۸.۱ نصب کنن من توصیه میکنم این کار رو نکنن.
من که روانی شدم از دستش:n23:
اومدم به ۸ Downgrade کردم اما حالا یه مشکل جدید پیش اومد.
در حالی که همه درایو ها رو فرمت کردم
موقعی که ویندوز میخواد بیاد بالا میره تو محیط بوت و میگه بین ۸ و ۸.۱ کدوم بالا بیاد!!؟؟
میخواستم ببینم دوستان راهِ حلی ندارن.
تو تایپک مربوط به ویندوز هم مطرح کردم اما جوابی نگرفتم.
راستی ۴۰۰ صفحه‌ای شدن تایپک مبارک:n06:

ایشالا 1400 صفحه ای بشه :n06:

حل مشکل بوت هم ساده :

اول EasyBCD رو بگیر

بعد از نصب و سپس انتخاب زبان ، سربرگ Edit boot menu رو بزن . سپس اون آپشنی که می خوای حذف کنی رو انتخاب و Delete کن ( اشتباهی حذف نکنی ) . سپس Coundown رو بزار رو Skip و Save کن

lionf3
15-09-2013, 20:36
ایشالا 1400 صفحه ای بشه :n06:

حل مشکل بوت هم ساده :

اول EasyBCD رو بگیر

بعد از نصب و سپس انتخاب زبان ، سربرگ Edit boot menu رو بزن . سپس اون آپشنی که می خوای حذف کنی رو انتخاب و Delete کن ( اشتباهی حذف نکنی ) . سپس Coundown رو بزار رو Skip و Save کن

ممنون ازت تو فروم همسایه(سافت ۹۸)‌مطرح کردم و مشکلم حل شد:n06:

behzad.h
15-09-2013, 21:25
والا من با گرافیک ۶۳۵ هم Grid 2 رو روی Ultra اِجرا کردم.
اما با این وجود روونی رو به جزییات ترجیه میدم.

635m یا 635؟؟؟؟

aminhitman
15-09-2013, 21:33
m دیگه m مخصوص نوت بوک هاست کلا

lionf3
15-09-2013, 22:30
635m یا 635؟؟؟؟
همون ۶۳۵m منظورم بود.

behzad.h
15-09-2013, 22:33
همون ۶۳۵m منظورم بود.

منم روی ultra اجرا کردم ولی مثل high روون اجرا نمیکنه...

shervin2013
15-09-2013, 22:36
ای بابا من بیچاره این همه پول گذاشتم یه Z500 خریدم که راحت باهاش بازی کنم..

حالا الان همه دوستام دارن GTA V میزنن من بدبخت در انتظاره اینم که واسه

پلتفرم پی سی بیاد :n28::n14::n14:

aminhitman
15-09-2013, 22:52
ای بابا من بیچاره این همه پول گذاشتم یه Z500 خریدم که راحت باهاش بازی کنم..

حالا الان همه دوستام دارن GTA V میزنن من بدبخت در انتظاره اینم که واسه

پلتفرم پی سی بیاد :n28::n14::n14:

از دو سال پیش rockestar گفته بود که فعلا 2 تا پلتفرم تایید شده xbox و ps هستن:n13:
هنوز برای پی سی تصمیمی گرفته نشده ولی احتمال 80 به 20 داره که بیاد