PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Once Upon A Time In Old Mine

kamron_devil
09-02-2013, 20:57
سلام دوستان خوبید؟

مدتی بود به خاطر امتحانات حدود 1 ماهی از مکس بود بودم. یک رباطی اون قدیم ساخته بودم و قدیم ازش رندر گرفته بودم ولی چون اون زمان تنظیمات رندر و استودیو و نورپردازی رو بلد نبودم و تو تکسچر سازی و متریال سازی هم مشکل داشتم اصلا کارم خودش رو خوب نشون نداد

بعد تصمیم گرفتم برای این کار هم تکسچرها و متریال های بهتری بسازم و هم یک محیط خوشگل . چون این کار از نظر معنوی برای من خیلی ارزش داره ( رباطه ) زمانی که من این رو برای بار اول مدل کرده بودم. حتی نمی دونستم Length Width Height Segment چیه. همه رو روی 64 میزاشتم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته این رباط 3 بار مدل شده. چون بار اول پاک شده بود. بار دوم سوتی داده بودم یک قسمتیش رو و بار سوم این شد که میبینید.

بیشتر کار آنرپ شده.مگر جایی که نیاز نبوده. تکسچر های کار در سایز های 4000 x 4000 تا بعضی از جاها ریزولیشن 8000 x 8000 هستش

حجم کل تکسچرهای به کار رفته تو این کار 423 مگ هستش

ریزولیشن کار 3000 x 1688 هستش و کیفیت HD ( تو فتوشاپ میشه بیشتر از 400% زوم کرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حجم اصلی هر عکس حدود 20 مگ بود که من تو فتوشاپ به صورت high خروجی گرفتم که شد 2 مگ شرمنده.

زمان رندر هر کار با توجه به اینکه تنظیمات همه خیلی زیاد بود و کار هم سنگین بود هر عکس 50 دقیقه البته رندر شب فکر کنم 27 دقیقه شد

یکی از نکته هایی که کار رو سنگین گرد این هستش که این پلاگین ivy generator یک بدی داره. گیاه ها رشد می کنه گاهی تو زمین و دیوار میره. به همین خاطر برای اینکه بشه اون برگهای اشتباهی رو حذف کرد نیاز به edit poly یا edit mesh چیزی هست که این خودش باعث میشد حتی حرکت تو محیط کار هم سنگین بشه

سنگ ها رو خودم ساختم چون وقتی با rock generator سنگ میسازی بعد میگی یک نرمال مپ میسازه که سبک بشه ولی اگر چندتا سنگ مختلف بسازه هنگ می کنه یعنی نمی تونه دیگه نرمال مپ بسازه. شایدم من نتونستم. به هرحال خودم ساختم

نقشه ایده کارم رو هم آپ می کنم :)

یک نکته مهم هم بگم. مثلا نور مانیتور من روی game mode هستش. ولی وقتی روی movie بزارم خوب رنگ ها تغیر می کنن. این رو گفتم که دوستان روی حالت های مختلف مانیتورشون ببینند. این نکته مهمیه :)

داستان کار: این یک رباط قدیمی هستش که یک زمانی اینجا کار میکرده بعدا از اینجا میره و دوباره به این مکان برگشته و خوب معدن دیگه مثل قدیم نیست و فرسوده شده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برنامه های استفاده شده:
3D Max 2013 + Photoshop CS 6 + V-ray 2.30 + Ivy Generator

امیدوارم خوشتون اومده باشه و باز هم به خاطر حجم کار عذرخواهی می کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لینک های مستقم در صورت نیاز:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

TheGnomonWorkshop
12-02-2013, 14:29
سلام . . .
خسته نباشی . . .
هیچ وقت به خاطر حجم بالای عکسات نمیبخشمت! :n09:
بعضی جاها انگار درست آنرپ نشده . . .
چرا برگهایی که روی زمین ریخته خشک نیستن؟!
در کل خیلی خوب شده . . . خوشم اومد . . . :n20:

zenoos
14-02-2013, 14:22
کار خیلی جالب شده ... از ایدت خوشم اومد ولی خیلی خوب میشه از این کاراکتر بیشتر استفاده کنی... جای کار داره اگه همینطوری رهاش کنی بهش خبانت کردی ... بهش شخصیت بده ... رو انیمیشنش کار کن... حرکات مخصوص خودش رو طراحی کن.... ادامه بده باید جالب بشه...

kamron_devil
15-02-2013, 10:38
سلام . . .
خسته نباشی . . .
هیچ وقت به خاطر حجم بالای عکسات نمیبخشمت! :n09:
بعضی جاها انگار درست آنرپ نشده . . .
چرا برگهایی که روی زمین ریخته خشک نیستن؟!
در کل خیلی خوب شده . . . خوشم اومد . . . :n20:
مچم رو گرفت :n19:من خودمم گفتم جاهایی که نیاز بوده. مثلا سنگ ها رو uv دادم.
برگ ها آخه اگر خشگ میکردم اون وقت ملت میگفتن چرا اونها که به گیاه خشک نیست
مرسی از نظرت :n16:

کار خیلی جالب شده ... از ایدت خوشم اومد ولی خیلی خوب میشه از این کاراکتر بیشتر استفاده کنی... جای کار داره اگه همینطوری رهاش کنی بهش خبانت کردی ... بهش شخصیت بده ... رو انیمیشنش کار کن... حرکات مخصوص خودش رو طراحی کن.... ادامه بده باید جالب بشه...
حق با شماست. ولی با این دستگاهای تو خونه واقعا ساخت انیمیشن سخت میشه. مخصوصا اینکه موتور رندر هم وری هستش و اگر منتال ری بود میشد یک کاریش کرد. من تو انیمیشن به درد بخور و واقعی فقط یکی ساختم فعلا که تو گالری می تونی ببینی. فعلا تمرکزم روی مدلینگ و تکسچر و ... هستش. به هر حال مرسی از نظرت :n16:

TheGnomonWorkshop
16-02-2013, 11:59
منظورم uv سنگ ( دیوار ) کنار چارچوب ورودی بود که یه مقدار کش اومده . . . . یعنی ملت ما نمیفهمن که وقتی برگ از گیاه جدا میشه آب و . . . بهش نمیرسه و خشک میشه؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عجب ملتی داریما ا ا ا . . . !

kamron_devil
16-02-2013, 16:04
منظورم uv سنگ ( دیوار ) کنار چارچوب ورودی بود که یه مقدار کش اومده . . . . یعنی ملت ما نمیفهمن که وقتی برگ از گیاه جدا میشه آب و . . . بهش نمیرسه و خشک میشه؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عجب ملتی داریما ا ا ا . . . !

والا من انرپش کردم. این کشیدگی رو اگر مشخص کنی منم میفهم. اون قضیه که هیچی خیلی چیز های دیگه رو هم نمیفهمن که وضع اینجوریاس :)

TheGnomonWorkshop
18-02-2013, 12:40
شاید خطای دید باشه!

kamron_devil
20-02-2013, 11:55
روی خود عکس مشخص کن. اینجوری خیلی کوچیکه . ولی احتمالا میدونم کجا رو میگی. اونجا قسمت seems هستش. یعنی وفتی اسموت هم میشه دیگه بدتر میشه. ولی چه زومی کردی تو پسر :)) فکر کنم 400 % فتوشاپ رو زوم کردی نه:n19:
من این مشکل رو تو ی آموزش ها هم ندیدم بتونن حل کنن. وقتی مثلاشما یک چیزی رو انرپ می کنی. یک قسمت برشی داره ( seems ) و معمولا اون رو پشت دوربین قرار میدن که پیدا نباشه. اینجا رو نمیشد پست دوربین باشه. ولی خودم که خیلی گیر هستم و وسواس دارم توجه کردم خیلی نشون نمیداد. تو دیگه خیلی گیر بودی پیداش کردی :) اولین نفری. حتی خارجی ها هم پیداش نکردن . ایول :n24:

TheGnomonWorkshop
25-02-2013, 15:05
موقع ایراد گرفتن که برسه، این چشمای ضعبف ما تلسکوپ میشن! ایراد هم نداشته باشه یه جوری واسش میسازیم! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

GOLDFINCH
03-03-2013, 18:22
خیلی زیبا شده:n01::n01:

kamron_devil
03-03-2013, 21:04
خیلی زیبا شده:n01::n01:

چشم هات زیبا شده :)