PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نظر در مورد قم

mortezam222
04-02-2013, 20:10
من ساکن قم هستم میخواستم نظر دوستان رو راجب شهر قم معماری.مردمش واینکه تا حالا قم اومدید وایا سفر خوبی بوده
براتون بپرسم؟

A M ! N
21-03-2013, 15:26
سلام ؛ بنده قم متولد شدم.

معماری : خب قم هـم مث شهرهای دیگه میمونه محله های قدیمی تر بافت به شدت قدیمیه.. مثلن حوالی آذر و نیروگاه بافت خونه ها قدیمی.. میشه گفت
بیشتر محله های قم بافت قدیمی دارن ، ولی خب محله های زیبایی مث بلوار امین ، صفاییه ، دور شهر و خیابون شهید بهشتی خصوصن به عنوان مرکز خرید
اجناسی مث لباس و.. صنعت شهرک سازی در شهر قم توی چند دهه ی اخیر رشد خیلی بالایی داشته و قم رو تبدیل به یک شهر بسیار بزرگ کرده که اگه
شما مدت زیادی نرفته باشین قم ، احتمالن الان دچار سردرگمی میشین با دیدن شهر قم.

خیابون ارم یکی از معروف ترین خیابون های قم هستش که نزدیک به حرمه ولی کلن خیابونهای اطراف حرم در شهر قم مث بقیه ی شهرهای مــــذهبی پر از
مغازه هایی هستش که اشــــیاء مذهبی رو به فروش میرسونن مث کتابهای مذهبی ، تسبیح ، مهر ، جا نماز و انواع سوغاتی های مذهبی و.... خیابون ارم
ازین قائده مستثنا نیست.

راجع به آب قم هم ، سابقه ی قم این بــــــوده که آب شوری داشته که قابل خوردن نبود و مردم هرروز مجبور بودن با دبه و ظرف برن از مــحل های توزیع آب ، آب
شیرین و قابل خوردن تهــــیه کنن ، ولــــــی بعده ها باجه هایی زده شد شبیه پمپ بنزین ، افراد میتونستن کارت آب تهیه کنن و برن تــوی این باجه ها آب بگیرن
خودشون در هر وقتی..

الان آب قم بهتر شده ولی هنوزم خوب نشده و اکثر خونه ها که شما برین دستگاه تصفیه ی آب دارن ؛ ولی از یک جهت این آب خیلی عالیه ؛ آب قم برای حمام
کردن و شستشو بسیار عالی هستش و احساس نرمی داره روی پوست ، بعد از یه مدت کوتاه زندگی در قم پوستتون سپید میشه !

هوای قم همیشــه چیزی بوده که منو آزار داده چون خیلی گرمه.. خونه های قم اکثرن کولر گازی دارن و حتا تابستون ها در صورت امکان همه میرن توی حیاط و
پشتبون میخوابن.

بیشتر خونه هـــای قم به یک سبک ساخته شده و شاید بشه گفت قم یکی از شهرهایی هست که اکثر خونه هاش زیرزمین دارن که اگه قم رفته باشید این به
وضوح مشخصه.

مــردمش هم اصولن آدمهایی رک و زرنگ هستن که امکان نداره از حق خودشون بگذرن و اغلب دارای اعتقاد زیاد ، که البته باز به محله هــا هم بستگی داره که
کجا باشه..

راجع به مخارج زندگی در قم و .. هم باید گفت توی قـــــم کار کردن خیلی آسونه و کار فراوونه نسبت به شهرهای اطراف خودش.. قم کارخونه های زیادی داره ؛
قیمت اجناس در قم خیلی خوب و مناسب هستش.

:n16:

shakhehnabat
29-11-2013, 13:02
سلام، من تهران زندگی می کنم اما خیلی دوست دارم بیام قم زندگی کنم.
میخواستم بدونم محله های خوب اطراف حرم برای زندگی کدوم محله هاست و این که در اون محدوده ها قیمت خرید یا رهن و اجاره حدودا چقدره.

rahmaniyat
08-05-2014, 09:57
من از قم خوشم نمیاد بجز حضرت معصومه که اونجاست کلا شهر جالبی ندیدم

shahin6969
12-06-2014, 08:49
شهر خوبیه تا چشم کار میکنه فقط اخوند میبینی

aminghb
15-06-2014, 19:57
منم از قم خوشم نمیاد هر وقت رفتم فقط یه ساعت وارد شهر شدم زیارت کردم و برگشتم تهران فقط همین

Khan gholi
16-06-2014, 10:40
راسته اب میخوری باید بگی لعنت بر یزید از بس شور؟

ملا نصرالدین
16-06-2014, 13:43
راسته اب میخوری باید بگی لعنت بر یزید از بس شور؟

چندین سال پیش اینجوری بود.به طوری که ما وقتی از تهران حرکت می کردیم با خودمان مقدارزیادی اب همراه میبردیم
ولی الان نسبت به قبل وضعیت اب خیلی بهتر شده.البته نمیدانم نسبت به اب تهران چگونه است ولی میدانم به اون شوری که شما میگید نیست