PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک زبان برنامه نویسی در ویژوال استادیو دات نت معرفی کنید !

Saeid.Online
01-08-2006, 13:50
با سلام خدمت رفقا .

من می خواهم با ویژوال استادیو دات نت کار کنم و یه مدتیه که دارم با هاش ور میرم و یه کارهاییم کردم.

یه مقدار vb کار کردم و یه مقدار کم هم C البنه در گذشته و از دیتابیس هم Accesse و یه مقدار Sql حالیمه.

می خواستم از بچه هایی که دات نت کار هستن و بقولی خوره دات نت هستند منو راهنمایی کنند که vb.net کار کنم

یا C#.net البته من می خواهم هم WebAppliction کار کنم و هم WindowsAppliction

لطفا راهنمایی کنید و دلیل خود در مورد هر کدام از زبان هایی که مطرح می کنید بنویسید .

منظورم این است کدام قابل فهم تر است و راهتر می شود code base آن را یاد گرفت !!!

در ضمن من با Vistual Stadue.net 2005 کار می کنم ... ( لطفا کاملا برایم توضیح دهید ).

با تشکر .::Saeid.Online::.

MasterData
01-08-2006, 16:53
ببين عزيزم اينكه چه زباني رو انتخاب كني به خيلي چيزها بستگي داره
اول اينكه با چه زباني راحتتر هستي من خودم با vb.net و c#.net راحتترم
دوم اينكه براي چه كاربردي ميخواي :براي كارهاي حرفه اي c#.net توصيه ميشه
البته vb.net ساختار راحت تري داره و براي مبتذي خيلي بهتره چون توي c#.net بخواي آب بخوري بايد كلاس تعريف كني و هزار جور دردسر ديگه
توي اين دو هم ميتوني webapplication كار كني

Saeid.Online
01-08-2006, 17:33
Master jan از این که جوابم رو دادی ممنون ولی من هم استفاده web دارم و هم استفاده windows و میدونم که ساختار #c بر مبنای کلاس نویسی هست و کارهای حرفه ای تری باهاش انجام می دن .
منم شاید الان کارهای حرفه ای به اون صورت نکنم ولی بعدن می خوام حرفه بشم و حوصله ندارم دوباره برم یه زبان برنامه نویسی دیگه ور شروع کنم چون مجددا باید کلی وقت بزارم پی الان که شروع نکردم باید با یه زبان برای همیشه چفت بشم و کامل code base آن را یاد بگیرم
از رهنمایت ممنون ولی اگر بیشتر توضیح بدی حال دادی.

Saeid.Online

FATIMA
01-08-2006, 21:17
سلام

زبان #c بهتره شايد كمي سخت باشه ولي ارزشش رو داره چون همه چي كلاس بندي مي شه و كلاس ها و توابع استاندارد بسياري داره براي كار حرفه اي هم بسيار مناسبه.

Saeid.Online
01-08-2006, 22:48
آبجي فاطيما از راهنمايي شما ممنونم . ولي خواستم كمي بيشتر توضيح بدين ( البته اگر ممكنه )

با تشكر Saeid.Online

FATIMA
02-08-2006, 06:40
منظورتون رو متوجه نمي شم. در مورد چي مي خواهيد بيشتر بدونيد؟
ببينيد براي اينكه #C ياد بگيريد بايد ++C رو بدونيد كه اين زبان تفاوت زيادي با C نداره. فقط شي گرا شده. شي گرايي رو كه مطمئنا مي دونيد. اما #C همان زبانه فقط شايد يه خورده فرمت دستوراتش تغيير كرده. اما نسبت به ++C خيلي بهتره. چون در #C اكثر توابع و كلاس هايي كه لازم مي شه قبلا تعريف شده و شما فقط بايد اونا رو به كار ببريد. بنابراين زياد سخت نيست.
و شما كه با ++C كار كرده باشيد code base در #C كاري نداره. براي خودم كه فكر كنم حدود يك ماه ونيم يا دوماه بيشتر طول نكشيد تا ياد گرفتم.

Saeid.Online
02-08-2006, 10:55
منظورتون رو متوجه نمي شم. در مورد چي مي خواهيد بيشتر بدونيد؟
ببينيد براي اينكه #C ياد بگيريد بايد ++C رو بدونيد كه اين زبان تفاوت زيادي با C نداره. فقط شي گرا شده. شي گرايي رو كه مطمئنا مي دونيد. اما #C همان زبانه فقط شايد يه خورده فرمت دستوراتش تغيير كرده. اما نسبت به ++C خيلي بهتره. چون در #C اكثر توابع و كلاس هايي كه لازم مي شه قبلا تعريف شده و شما فقط بايد اونا رو به كار ببريد. بنابراين زياد سخت نيست.
و شما كه با ++C كار كرده باشيد code base در #C كاري نداره. براي خودم كه فكر كنم حدود يك ماه ونيم يا دوماه بيشتر طول نكشيد تا ياد گرفتم.

آبجي فاطيما مرجعي كه با استفاده از اون يه جورايي مسلط به #c شدید را برام معرفی میکنید با جزئیاتش رو

ممنون میشم.

Saeid.Online

FATIMA
02-08-2006, 11:54
كتابي كه خوندم : C#.net Web Developer's Guide (قديميه)

اما شما هر كتابي كه بخونيد اگه تمرين نكنيد فايده نداره.

در ضمن يه سري به اين سايت بزنيد كتابهاي خوبي داره :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Saeid.Online
02-08-2006, 12:48
كتابي كه خوندم : C#.net Web Developer's Guide (قديميه)

اما شما هر كتابي كه بخونيد اگه تمرين نكنيد فايده نداره.

در ضمن يه سري به اين سايت بزنيد كتابهاي خوبي داره :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آبجي از راهنمايي شما كمال تشكر را دارم .::ممنون::.

alidehghan
08-08-2006, 00:38
سعید خان

می خوام بهت بگم عزیزم که زبون های نسل جدید مثل دات نت و جاوا از تکنولوژی های جدیدی استفاده می کنن که بهش ماشین سطح میونی می گن ... JMV توی جاوا و DotNet FrameWork برای دات نت... و توی این جور زبون ها شما هر چی که بنویسی چه با VB و چه با C# و یا با JScript.Net و یا J# و یا C++ و ...همگی به فرمت خاص همون سطح تبدیل می شن ... پس دقیقا هیچ گونه فرقی از نظر کارایی و کیفیت برنامه اجرایی در هیچ زبانی در دات نت نداریم .... چون حتی خیلی راحت می شه این زبون ها رو بهم تبدیل کرد ... مسئله ای که هست اینه که قدیمی ها چون با c می نوشتن خوب چون C# خیلی شبیه اونه و یا شبیه جاواست ... براشون بهتره که با c# شروع کنن ولی اونایی که قبلا vb 6 کار می کردن خوب خیلی براشون بهتره که با vb.net ادامه بدن ...

در ضمن همون طوری هم که گفتم ساختار دستوری VB و C# در دات نت هیچ گونه فرقی نداره و توی VB هم می بایست تمامی کلاس ها و متد ها همون طوری که در C# تعریف می شن تعریف بشن ...

Saeid.Online
08-08-2006, 16:18
سعید خان

می خوام بهت بگم عزیزم که زبون های نسل جدید مثل دات نت و جاوا از تکنولوژی های جدیدی استفاده می کنن که بهش ماشین سطح میونی می گن ... JMV توی جاوا و DotNet FrameWork برای دات نت... و توی این جور زبون ها شما هر چی که بنویسی چه با VB و چه با C# و یا با JScript.Net و یا J# و یا C++ و ...همگی به فرمت خاص همون سطح تبدیل می شن ... پس دقیقا هیچ گونه فرقی از نظر کارایی و کیفیت برنامه اجرایی در هیچ زبانی در دات نت نداریم .... چون حتی خیلی راحت می شه این زبون ها رو بهم تبدیل کرد ... مسئله ای که هست اینه که قدیمی ها چون با c می نوشتن خوب چون C# خیلی شبیه اونه و یا شبیه جاواست ... براشون بهتره که با c# شروع کنن ولی اونایی که قبلا vb 6 کار می کردن خوب خیلی براشون بهتره که با vb.net ادامه بدن ...

در ضمن همون طوری هم که گفتم ساختار دستوری VB و C# در دات نت هیچ گونه فرقی نداره و توی VB هم می بایست تمامی کلاس ها و متد ها همون طوری که در C# تعریف می شن تعریف بشن ...

تشكر ميكنم از راهنماييت علي جان

البته من گفتم يه مقدار VB و يه مقدار C كار كردم از شما پيشنهاد ميخوام كه كدام زبان به نظر شما بهتر و در آينده

كاربرد بيشتري داره كه با همون برم جلو ( C# يا VB ) ???

alidehghan
08-08-2006, 21:17
تشكر ميكنم از راهنماييت علي جان

البته من گفتم يه مقدار VB و يه مقدار C كار كردم از شما پيشنهاد ميخوام كه كدام زبان به نظر شما بهتر و در آينده

كاربرد بيشتري داره كه با همون برم جلو ( C# يا VB ) ???

دوست من بدیهی ست که کار کردن با VB خیلی خیلی راحت تره بخاطر syntax ساده و محاوره ای ش و هم اینکه زیاد به مسایل بی اهمیت مثل کوچیک و بزرگ بودن اسامی و NameSpace ها و ... گیر نمی ده ...

به هر حال به نظر من برای پروژه های تحقیقاتی C# پیشنهاد می کنم چون زبون رسمی دانشگاهیه ولی برای پروژه های صنعتی و تجاری به دلیل کمبود وقت و صرف هزینه های کمتر VB .... بازهم تاکید می کنم هیچ گونه تفاوتی در کارایی ندارن ....

موفق باشید

Saeid.Online
12-08-2006, 14:19
دوست من بدیهی ست که کار کردن با VB خیلی خیلی راحت تره بخاطر syntax ساده و محاوره ای ش و هم اینکه زیاد به مسایل بی اهمیت مثل کوچیک و بزرگ بودن اسامی و NameSpace ها و ... گیر نمی ده ...

به هر حال به نظر من برای پروژه های تحقیقاتی C# پیشنهاد می کنم چون زبون رسمی دانشگاهیه ولی برای پروژه های صنعتی و تجاری به دلیل کمبود وقت و صرف هزینه های کمتر VB .... بازهم تاکید می کنم هیچ گونه تفاوتی در کارایی ندارن ....

موفق باشید
پس شما نظرت روي #c هست ؟

ممنون و تشكر از راهنماييت

alidehghan
12-08-2006, 23:59
گفتم که اگه می خوای تجاری کار کنی من Vb رو بهت پیشنهاد می کنم چون خودم روی اون کار می کنم... راحت تره ... ولی اگه می خوای علمی دانشگاهی بری جلو برو تو کار C ....

موفق باشی

abadanblog
15-08-2006, 02:21
من كه از بين اين دو ویژوال بیسیک رو انتخاب میکنم . البته برای شروع کار .
با سی شارپ هم کاملش خواهم کرد.

Saeid.Online
20-08-2006, 09:46
آبادان . گفتم كه مي خوام با يه زبان شروع و تموم كنم .