PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سوال عشقی کلاسیک

amir.orc
04-02-2013, 01:41
این سوال رو برای این تو قسمت علمی می ذارم چون می خوام خیلی دقیق و فلسفی و علمی و احساسی و روانشناسی همینجا بررسی شه.

کدام یک را انتخاب می کنید و چرا؟

1)کسی را که عاشقش هستید ولی او به به شما کاملا بی اعتنا ست.

2)کسی که عاشق و دوستدار شماست ولی برای شما جذاب نیست.

می خوایم علمی ببحثیم.

amir.orc
04-02-2013, 10:23
بابا نظر بدید دیگه . من خودم بعد 3 سال فکر و مطالعه به جواب کامل این سوال از همه نظر رسیدم.می خوام یه چند نفری نظر بدن تا من کاملشو یواش یواش بزارم براتون . مثلا بگم نظر فلانی به این خاطر غلطه یا درست و قشنگه.

amir.orc
04-02-2013, 10:32
از نظر روانشناسی:هر دوی این ها یک عشق یک طرفه و ناقص هست.
1)هر کاری کنید طرف شما رو ول می کنه یا فکرش همیشه جای دیگه هست چون فکر می کنه شما براش کافی نیستید.
2)طرف هر کاری بکنه شما ولش می کنید چون همیشه فکر می کنید لیاقتتون از اون بیشتره و باید یه موقعیت بهتر پیدا کنید.

پس از نظر علم روانشناسی هر دو یک چیزه و هر دو غلطه و ناقص .

این یه مورد مثال بود که بگیرید می خوایم تو تاپیک چجوری بحث کنیم لطفا شما هم شرکت کنید تا از زوایای دیگه ای هم براتون بررسی کنم.:n02:

Abdolreza2012
04-02-2013, 16:33
من مورد دوم انتخاب میکنم
چون مورد اول امکان داره هر زمانی ولت کنه بره و خودت بمونیو خودت:n02:
در مورد دومی هم باید باهاش بسازی و چون اون عاشقته هیچوقت ولت نمیکنه و باهات میمونه و فقط خودتم باید بهاهش بمونی

hamid_diablo
04-02-2013, 23:06
بهتره رابطه عشقی نباشه ...دوست داشتن خیلی بهتر از عاشق شدنه...عشق باعث میشه جاهایی ضرباتی بخوری که هیچوقت اثراتش تو زندگیتون از بین نره....دوست داشتن میتونه تعادل رو تو رابطه با طرف مقابل یه جورایی تضمین کنه...

amir.orc
05-02-2013, 00:31
حذف شود .............................

V E S T A
05-02-2013, 00:45
دوست عزیز موضوع و محتوای تاپیکتون به انجمن موضوعات علمی مربوط نمیشه برای همین تیم مدیریت انجمن علمی تشخیص دادن تاپیک منتقل شه به انجمن متفرقه

انجمن متفرقه هم قوانین خاص خودش رو داره ..میتونید بحث خودتون رو دور از حاشیه تو همین انجمن ادامه بدین

amir.orc
05-02-2013, 00:47
بهتره رابطه عشقی نباشه ...دوست داشتن خیلی بهتر از عاشق شدنه...عشق باعث میشه جاهایی ضرباتی بخوری که هیچوقت اثراتش تو زندگیتون از بین نره....دوست داشتن میتونه تعادل رو تو رابطه با طرف مقابل یه جورایی تضمین کنه...

عزیزم کلا دوست داشتن به 4 مرحله اصلی 1-علاقه و 2-دوستی و 3-عشق و 4-عشق شدید تقسیم می شه.که شما خیلی قشنگ به این مطلب اشاره کردی و نشون می ده که این از این مراحل حداقل سه تا رو طی کردی باید بهت بگم که اصطلاحاتی که استفاده کردی کاملا درسته ولی خواستگاهشون رو غلط اشاره کردی می دونم که درست درک کردی و نمی خوام با بازی با اسم کلمات اذیتت کنم فقط از نظر علمی این مراحل به ترتیب بالا هستن و مثل رنگین کمان می مونن یعنی یه مرز دقیق بین مثلا دوستی و عشق نیست بلکه از یه جایی دوست داشتن تبدیل به عشق میشه و از یه جایی به بعد به عشق شدید یا passion می رسیم.از نظر علم فلسفه باید از اولین مرحله به آخرین مرحله رفت یعنی باید به تکامل دوست داشتن که عشق شدید هست رسید.از نظر علم روانشناسی نوین هم همینطوره یعنی فقط با عشق یعنی رسیدن به مرحله 3 نمی توان به نهایت یک دوست داشتن رسید و اون رو باید مدام با رسیدگی تکامل بخشید.ولی از نظر روانپزشکی در مورد افرادی که شکست های سنگین عشقی داشتن توصیه به ماندن در مرحله 2 یعنی دوستی هست و تکامل بیشتر موجب نابودی هست و حرف شما از نظر روانپزشکی کاملا درسته فقط می خواستم برای همه موضوع روشن تر بشه.
اگر ممکنه تو نظرسنجی هم شرکت کن.

amir.orc
05-02-2013, 00:50
دوست عزیز موضوع و محتوای تاپیکتون به انجمن موضوعات علمی مربوط نمیشه برای همین تیم مدیریت انجمن علمی تشخیص دادن تاپیک منتقل شه به انجمن متفرقه

انجمن متفرقه هم قوانین خاص خودش رو داره ..میتونید بحث خودتون رو دور از حاشیه تو همین انجمن ادامه بدین

ممنون که توضیح دادید .من اصلا دنبال حاشیه نیستم .

amir.orc
05-02-2013, 00:58
من مورد دوم انتخاب میکنم
چون مورد اول امکان داره هر زمانی ولت کنه بره و خودت بمونیو خودت:n02:
در مورد دومی هم باید باهاش بسازی و چون اون عاشقته هیچوقت ولت نمیکنه و باهات میمونه و فقط خودتم باید بهاهش بمونی

باید بگم که همون طور که تو پست سوم هست در مورد گزینه 2 99% تو ولش می کنی و طرف آسیب می بینه پس از نظر انسانیت یک خودپرستی و ظلم هست.البته من اصلا منظورم شما نیستی و فقط این یه نظره و ممنونم که شرکت کردی و امیدوارم ادامه بدی.اگر ممکنه تو نظرسنجی هم شرکت کن .

League OF Legends
05-02-2013, 01:00

Scof
05-02-2013, 01:02
فكر كنم به دليل نيازي نباشه :

هميشه به كسي فكر كن كه تو رو دوست دارد، نه كسي كه تو دوستش داري

amir.orc
05-02-2013, 01:04

مرسی عزیزم .لطفا تو نظرسنجی بالایی هم گزینه مورد نظرتو انتخاب کن.نظرت راجع به این چیزی که درپست #10 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نوشتم چیه؟

V E S T A
05-02-2013, 01:05
دوست عزیز aQoa مسئول انتقال پست و تاپیک شما نیست یه روبات هست که روند انتقال و پاک شدن پست و تاپیک توسط تیم مدیریت رو اطلاع میده اگر نظری دارین یا انتقادی دارین که چرا تاپیکتون منتقل شده

انجمن زیر مطرح کنید
انـجـمـن: ارایه پیشنهاد / انتقاد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])براتون توضیح دادم تیم مدیریت انجمن تصمیم میگیرن موضوع انتخابی یا محتوای تاپیک با محتوای انجمن انتخابی مغایرت داره یا نه در صورتی که متفاوت با محتوای انجمن باشه به انجمن دیگه منتقل میشه

amir.orc
05-02-2013, 01:05
فكر كنم به دليل نيازي نباشه :

هميشه به كسي فكر كن كه تو رو دوست دارد، نه كسي كه تو دوستش داري

مرسی عزیزم .لطفا تو نظرسنجی بالایی هم گزینه مورد نظرتو انتخاب کن.نظرت راجع به این چیزی که درپست #10 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نوشتم چیه؟

Scof
05-02-2013, 01:11

شما در عنوان اورديد سوال عشقي ، درسته ؟
ولي در دو گزينه مطرح شده شما من جايي از عشق نميبينم ...

amir.orc
05-02-2013, 01:15
شما در عنوان اورديد سوال عشقي ، درسته ؟
ولي در دو گزينه مطرح شده شما من جايي از عشق نميبينم ...
لطفا پست #8 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو مطالعه کن.و این سوال یکی از بحث هایی هست با عنوان سوال عشقی کلاسیک در بسیاری از کتاب های مرجع روانشناسی و فلسفی مطرح شده.

Abdolreza2012
05-02-2013, 01:32
باید بگم که همون طور که تو پست سوم هست در مورد گزینه 2 99% تو ولش می کنی و طرف آسیب می بینه پس از نظر انسانیت یک خودپرستی و ظلم هست.البته من اصلا منظورم شما نیستی و فقط این یه نظره و ممنونم که شرکت کردی و امیدوارم ادامه بدی.اگر ممکنه تو نظرسنجی هم شرکت کن و روی دیوار aQoa ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در حمایت از تاپیک بنویس که به جای سابقش در موضوعات علمی برگرده یا بره تو بخش ادبیات.ممنون میشم حمایت کنید.
خواهش میکنم دوست عزیز
اما من برای دفاع از نظره خودم باید بگم که هنوز نظرم گزینه ی 2 هست و اگه طرف 100 در 100 دوستم داشته باشه ولش نخواهم کرد:n02:
من نمیدونم جایگاه این تاپیک دقیقا کجاس ولی به نظرم تو متفرقه جایگاهش نیست

Scof
05-02-2013, 01:37
عشق معاني گسترده و انواع مختلفي دارد ولي اون چيزي كه مد نظر شما هست تو گزينه عشق بين دو ادم بايد باشه عشقي كه در اين جايگاه بايد دو طرفه باشه تا مفهوم عشق با احساس عميق صلح دوستي باشه و از دوستي عميق برخوردار باشه ولي در گزينه هاي شما عشق يك طرفه هست مثل عشقي كه مثلا عشق به غذا يا عشق به طبيعت يا ...

عشق كلمه اي است كه به اين سادگي نميشه مفهومش را فهميد مگر انگيزه و هدف پشت ان معلوم باشه الان تو دو گزينه شما انگيزه اين دو فرد چيست ؟

البته من مطالعه ندارم تو اين زمينه و تنها چيزي كه فكر ميكنم رو بازگو كردم

amir.orc
05-02-2013, 01:52
عشق معاني گسترده و انواع مختلفي دارد ولي اون چيزي كه مد نظر شما هست تو گزينه عشق بين دو ادم بايد باشه عشقي كه در اين جايگاه بايد دو طرفه باشه تا مفهوم عشق با احساس عميق صلح دوستي باشه و از دوستي عميق برخوردار باشه ولي در گزينه هاي شما عشق يك طرفه هست مثل عشقي كه مثلا عشق به غذا يا عشق به طبيعت يا ...

عشق كلمه اي است كه به اين سادگي نميشه مفهومش را فهميد مگر انگيزه و هدف پشت ان معلوم باشه الان تو دو گزينه شما انگيزه اين دو فرد چيست ؟

البته من مطالعه ندارم تو اين زمينه و تنها چيزي كه فكر ميكنم رو بازگو كردم

آفرین دقیقا نکته رو گرفتی .نکته دقیقا همینی هست که گفتی 2 طرفه بودن.اما این دیدگاه روانشناسیش هست که موجب میشه این 2 گزینه مثل هم باشن.من می خوام دیدگاه های دیگران و علوم مختلف رو مطرح کنم.خدا رو شکر شما هم فهمیده ای هم کاملا با موضوع ارتباط برقرار کردی لطفا تاپیک رو دنبال کن تا راجع به 2 طرف بودن هم مطلب بزارم.لطفا این پست رو هم ببین #3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).

Scof
05-02-2013, 02:11
هنگامی که عشق يا عاشق كسي باشي زمستان در نظر شما بهار است ولیکن هنگامیکه کسی رادوست دارید ( در گزينه دوم شما كه عشقي نيست ) زمستان فقط فصلی زیبا (زمستانی زیبا ) يا تنها براي شما فصلي از فصول سال هست است.

من گزينه ١ رو با توجه به مثال بالا انتخاب ميكنم

alip300
05-02-2013, 03:02
الآن فقط همین دو گزینه وجود داره ؟:n14:
خداییش من هیچ کدام رو انتخاب می کنم........:n05:

amir.orc
05-02-2013, 09:33
الآن فقط همین دو گزینه وجود داره ؟:n14:
خداییش من هیچ کدام رو انتخاب می کنم........:n05:

شما کار درستی از دیدگاه روانشناسی می کنی .ولی ما از همه دیدگاه ها بررسی می کنیم.:n09:

amir.orc
05-02-2013, 13:24
بچه ها لطفا تو نظر سنجی بالا شرکت کنید حتی اگه هیچ کدوم از گزینه ها رو انتخاب نمی کنید بعد 30 تا نظر می خوام یه نتیجه گیری و تحلیل کنم که حتما به 30 تا نظر احتیاج هست و ببخشید که گزینه هیچ کدام رو فعلا اضافه نمی کنم(برای تحلیل نتایج فقط باید این 2 گزینه باشه در مرحله اول.):n12:

Ezel
05-02-2013, 16:56
ناسازگار با انجمن متفرقه /