PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل پارتیشن بندی HP G4-2205 با ویندوز 8 HP

ramin_j2007
31-01-2013, 14:42
با سلام

یه لپتاپ txHP Pavilion G4-2205 با هارد 500G خریدم که ویندوز 8 اورجینال روشه. کلا دو تا درایو داره که یکیش 440G هست و ویندوز روش نصبه. دومی هم حدود 40 گیگ درایور بکاپ ویندوز 8 هست که برای قابلیت Push Button Reset ویندوز 8 رزرو شده. الان میخوام درایو C رو به چند تا درایو تبدیل کنم. با خود ویندوز 8 که میرم رو درایو Shrink رو میزنم نشون میده که فقط 220 گیگش قابل جدا شدن هست و بقیه 220 گیگ به دلیل اینکه فایلهای غیر قابل جابه جایی روش قرار دارن نمیشه دست زد.
الان میخواستم بدونم راه حلی برای کمتر کردن حجم درایو C بدون خراب شدن درایو بکاپ هست یا نه ؟ آخه حیفه 220 گیگ برای درایو ویندوز حروم بشه.

siamak_kh
01-02-2013, 09:40
من هم دقیقا همین مشکل رو دارم.
3 روز پیش خریدم..hp pavilion m6 1070 se
فروشنده گفت به هیچ عنوان پارتیشن بندی نکن ،در غیر این صورت سیستم ریکاوری از بین میره.(در صورت افزایش پارتیشن،درایو c از حالت استاتیک به دینامیک تغیر حالت میده که باعث غیر فعال شدن ریکاوری ویندوز میشه)

ramin_j2007
01-02-2013, 15:44
به هیچ چی دست نزده درایو ریستوریم پرید.:n04::n04:
80% حجم درایو بکاپم پره ولی تو Recovey Manager میگه درایو ریکاوری پاک شده. روی DVD هم بکاپ نگرفته بودم برش گردونم. قبلا فقط یه پوشه توش بود که الان نیست . مطمئنم که خودم پاکش نکردم.
این مسخره بازیا چیه HP در آورده. حالا باید چیکار کنم ؟ تو انجمن های HP که میگن در این موارد یه Recovey Disk از HP سفارش بدین که قیمتش تو آمریکا 16 دلاره .

ramin_j2007
03-02-2013, 15:32
کسی بکاپ دیسک این مدل GT-2205 رو نداره ؟

به همه کسایی که لپتاپ HP تازه خریدن توصیه میکنم اولین بار که روشنش کردین یک بکاپ DVD با HP Recovery Manager درست کنین.

ramin_j2007
05-02-2013, 00:15
راه حل مشکلاتم رو پیدا کردم اگه کسی مثل من مشکل داشت از این روش ها استفاده بکنه :

مشکل اولم : اشغال شدن درایو C و مشکل در جدا کردن حجم دلخواه از آن
دلیل این مشکل فایلهای اضافی ویندوز هستن که تو کل درایو پخش شدن و مانع Shrink کردن کامل درایو میشن. برای حل این مشکل باید System Restore ، Page file و Hibernate رو خاموش و کل فایلهای اضافی رو با Clean UP حذفشون کنین. بعد با نرم افزار Raxco PerfectDisk درایو رو دیفرگمنت کنین.
دانلود نرم افزار دیفرگ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] rar)
بعد این کار میتونین حجم درایو رو هر قدر که خواستین عوض کنین. برای من قبل این کار 220 گیگ میداد بعدش 420 گیگ یعنی حداکثر ظرفیت ممکن.
لینک آموزش کامل این روش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای مشکل ریکاوری هم کلا بیخیال ریکاوری اورجینال بشین . بعد اینکه درایو رو پاک سازی کردین با نرم افزار Paragon Recovery یه بکاپ از درایو C روی DVD یا خود هارد بگیرین. این روش هم سرعت بازگردانیش بیشتره و هم یه درایوتون الکی برای ریکاوری اشغال نمیشه.