PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ترکها بدن

m@hshid167
31-01-2013, 01:16
سلام بهترین راه حل برا از بین بردن ترکهای بدن چیه؟ :n13:

Atghia
31-01-2013, 01:35
سلام بهترین راه حل برا از بین بردن ترکهای بدن چیه؟ :n13:
چجور ترکی منظورتونه؟ یعنی مثلا ترک هایی که گاهی در پاشنه پا ایجاد میشه؟
یا اون دسته از خطوطی رو که در جاهایی مثل ناحیه شکم یا ران پا در اثر تغییرات ناگهانی وزن ایجاد میشه؟
اگر مورد اول منظورتونه که کرم هایی مثل ویتامین a و کرم های مخصوص ترک پا از برندهای مختلف خارجی و ایرانی موجود و موثر هستند!
اما اگر مورد دوم منظورتون باشه راه حل دارویی نداره تنها راهش لیزر هست
موفق باشید

shabnam1986
31-01-2013, 11:02
ترک هایی بین دو تا ران پام ایجاد شده ک ظاهر بدی پیدا کرده البته حدود 6 ساله ب وجود اومده شبیه اسکار بعد از جراحی شده لیزر چقد موثره؟

m@hshid167
02-02-2013, 16:18
بعنی هیچ کرمی جواب نمبده باید لیزر شه:n03:

Atghia
02-02-2013, 18:52
بعنی هیچ کرمی جواب نمبده باید لیزر شه:n03:
بله دوست عزیز به گفته متخصص پوست این موارد با لیزر قابل درمان هستند.
این ترکها در اثر تغییرات وزن ناگهانی ایجاد میشه(عده زیادی از خانمها دوره بارداری این اتفاق براشون میفته)
ولی خب لیزر که راه بی دردسری هست چرا دوستان ناراحت میشن از این قضیه؟
ببینید فرض کنید ماههای متمادی کلی هزینه کنید برای کرمهای مختلف (که واقفیم امروزه کرم های برندهای معروف گرون هستن چیزی بالای 60الی70 در موارد مختلف برای مثال) خب شما اینقدر هزینه ای که میکنید رو اگر بگذارید و به تدریج چند جلسه لیزر انجام بدید هم زمان کمتری برای بهبودی لازمه
هم نتیجش عالیه
درد و اینها هم که لیزر (در اکثر موارد) نداره!

Atghia
13-02-2013, 10:23
ترک پوست یا استریا، خطوط تقریباً فرورفـته پوستی است که بیشـتر در نواحی تحـت کشــش به وجود می آیـد. این عـارضه بسیار شـایع است و در بسیاری از زنان در سنین جـوانـی، در دوران بارداری و یا به دلیل چاق و لاغر شدن مشاهده می شود. این خطوط در ابتدا برجسته و قرمز رنگ هستند اما به تدریج صاف شده و به رنگ سفید در می آیند. ترک های پوستی اغلب در نواحی شکم، سینه (به ویژه پس از شیردهی)، باسن و ران ها مشاهده می شوند.

افراد چاق، خانم های باردار، افراد با رشد سریع جسمی در دوران بلوغ و افراد مبتلا به برخی بیماری های غدد درون ریز (پرکاری غده فوق کلیوی) مستعد این اختلال هستند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به مرور زمان و با استفاده از روش های درمانی مناسب، وضوح این ترک ها کاهش یافته و کمرنگ می شوند اما به طور کامل از بین نمی روند. امروزه از لیزر و مزوتراپی (تزریق دارو در بخش های مختلف پوست) نیز برای درمان استریا استفاده می شود.

یکی از نکات مهم در پیشگیری و کاهش ترک های پوستی رعایت نکات تغذیه ای است.

اولین و مهم ترین مورد، مصرف کافی مایعات به خصوص آب است. روزانه 8 لیوان آب بنوشید. آب فراوان نه تنها رطوبت و انعطاف پذیری پوست را تامین می کند، بلکه سموم را نیز از بدن دفع و پوست را شفاف کرده و ظاهر آن را بهبود می‌بخشد.

تأمین مواد مغذی مورد نیاز پوست با استفاده از یک رژیم غذایی متعادل و سالم نقش بسیار مهمی در جلوگیری از ترک‌های پوستی دارد. کمبود ویتامین های A، E و C استعداد ایجاد استریا را افزایش می دهد.

هویج، کدوحلوایی، زردآلو، انبه، طالبی، سبزیجات سبز برگ‌دار، زرده تخم‌مرغ و جگر منبع غنی ویتامین A هستند.

ویتامین E در مغزها، جوانه گندم و کنجد به فراوانی یافت می شود و میوه ها و سبزیجات از جمله مرکبات، فلفل دلمه، توت فرنگی و کلم بروکلی سرشار از ویتامین C هستند.

تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ

s@har
10-04-2013, 11:16
ممنون فکر میکردم با لیزر هم نمیرن این ترک ها:n02: فقط یه سوال من بعضی جاها شنیدم لیزر سرطان زاست. البته منبع معتبری نبوده اما خوب یه خرده نگرانم کرد. میخواستم بپرسم درسته ؟

meha
12-04-2013, 09:28
کرم نیاز نیست

از داروخانه ویتامین E رو تهیه کنید خیلی راحت از بین میره

از مغازه های مکمل بدنسازی هم میتونید استفاده کنید چون بدنسازها بعد از مدتی که کار میکنن قسمتهایی از پوست ترک میخوره و با ویتامین E این مشکل حل میشه

IRAN_KING
12-04-2013, 09:48
کرم نیاز نیست

از داروخانه ویتامین E رو تهیه کنید خیلی راحت از بین میره

از مغازه های مکمل بدنسازی هم میتونید استفاده کنید چون بدنسازها بعد از مدتی که کار میکنن قسمتهایی از پوست ترک میخوره و با ویتامین E این مشکل حل میشه
عمرا با ویتامین E نره برای پیشگیری خوبه ولی نه درمان !

meha
12-04-2013, 22:54
البته خوب نیست به جای عمرا بگیم امکان نداره؟!البته ببخشیدا برای اینکه جمله قشنگتر باشه گفتم

ولی نه من خودم هم رزمی کار هستم بدنسازی هم میرم واقعا تاثیر داشته برای من البته نه مثلا در مورد ترک هایی که 4 سال پیش ایجاد شده!

IRAN_KING
29-04-2013, 19:28
البته خوب نیست به جای عمرا بگیم امکان نداره؟!البته ببخشیدا برای اینکه جمله قشنگتر باشه گفتم

ولی نه من خودم هم رزمی کار هستم بدنسازی هم میرم واقعا تاثیر داشته برای من البته نه مثلا در مورد ترک هایی که 4 سال پیش ایجاد شده!
بله امکان داره ولی درصورتی که شما در مورد چیزی که نمیدونید اظهار نظر نکنید !