PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شبكه داخلي

Hoom@n
01-08-2006, 00:10
سلام . من يه اشتراك adsl دارم . حالا مي خوام اون رو با همه ساختمون شير كنم . براي شير با دو كامپيوتر اين كار خيلي ساده بود و كافي بود كه دو كامپيوتر رو با كابل شبكه به هم وصل كنم و چند تا تنظيم تو سيستم عامل اونها . اما الان بايد چي كنم؟روتر؟سوييچ؟يا چي؟در ضمن ترجيح مي دم كه نياز نباشه يه كامپيوتر به اسم سرور وجود داشته باشه كه 24 ساعته روشن باشه.ممنون مي شم كمك كنيد.

MasterData
01-08-2006, 13:24
اگه مودم adsl پورت شبکه هم داره باید به سوئیچ وصل کنی و مودم رو تنظیم کنی که بسته به نوع مدل مودم یه خورده با هم متفاوت هستن و در سیستم ها ادرس ای پی رو تنظیم کنی و get wayرو اي پي مودم ست كني

nightmare
01-08-2006, 13:33
داشتم همین الان می اومدم توی تاپیک بحث های تخصصی جواب بدم که شما دوباره تاپیک زدین.
ببینید اگه شما روی کامپیوتری که ADSL داره ، کانکشن اینترنتش رو Share کنید ، بعد برید توی تک تک کلاینت ها در workgroup و آدرس آیپی Default Getway و Prefered DNS Server رو به اونها آیپی کامیوتری رو بدید که اینترنت روش share شده کارتون راه می افته.
اگه مشکلی داشتین بگین.

تا بعد....

Hoom@n
01-08-2006, 22:50
ممنون. اين سوال من نبود. من هيچ وقت چند تا تاپيك رو براي يه سوال نمي زنم . از كامپيوتر من سو استفاده شده بود. من اين جواب رو مي دونستم!راستي nightmare جان اون كسي كه از كامپيوتر من استفاده كرده بود و اين آبرو ريزي رو كرد مي خواست كه يه كامپيوتر رو هميشه روشن نزاره . كه راه اون رو هم MasterData عزيز گفت و البته من مي دونستم چون قبلا يه بار شبيه اين كار رو كرده بودم.