PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نظرتون درباره مانیتور های LCD شرکت Philips و Hansol چیه؟

noface_king
31-07-2006, 22:07
نظرتون درباره مانیتور های LCD شرکت Philips و Hansol چیه؟
راستش من چند وقته که تو فکر خریدن یک مانیتور LCD هستم. تویه اکثر سایت ها درباره مانیتورهای شرکت LG – sumsung – sony بحث شده اما تا حالا به مطلبی درباره مانیتور های شرکت Philips بر نخوردم ... من به مانیتوری نیاز دارم که کیفیت خوبی داشته باشه ( پس بی خیال LG ) و گارانتی قابل اعتمادی داشته باشه ( پس باز هم بی خیال LG ) و ظاهر خوبی داشته باشه ( پس بی خیال sumsung ) و قیمت مناسبی هم داشته باشه ( پس بی خیال sony ).
چند روز پیش توی سایت gheymat.com به مانیتور های شرکت Philips برخوردم که ساخت هلند بودن ... قیمت مناسبی داشتن و ظاهر فوق العاده شیکی داشتن (حتی از LG هم بهتر ) ... اما درباره کیفیت و گارانتی شون هیچ اطلاعاتی ندارم ... از دوستانی که اطلاعاتی در این زمینه دارن ممنون میشم اگر اطلاعاتشون را در اختیار ما هم قرار بدن.
راستی...
به گفته خیلی از دوستان صاحب نظر مانیتور های CRT شرکت Hansol از نظر کیفیت ( نه گارانتی ) بهترین بودن و هستن ... به نظر شما آیا بالا بودن کیفیت مانیتور های CRT این شرکت دلیلی بر کیفیت مانیتور های LCD این شرکت هست یا نه؟ ( البته میدونم جواب اکثر دوستان اینه که : چه ربطی داره؟ .... اما خوب این هم سواله دیگه!!! )

m654
31-07-2006, 22:37
نظرتون درباره مانیتور های LCD شرکت Philips و Hansol چیه؟
راستش من چند وقته که تو فکر خریدن یک مانیتور LCD هستم. تویه اکثر سایت ها درباره مانیتورهای شرکت LG – sumsung – sony بحث شده اما تا حالا به مطلبی درباره مانیتور های شرکت Philips بر نخوردم ... من به مانیتوری نیاز دارم که کیفیت خوبی داشته باشه ( پس بی خیال LG ) و گارانتی قابل اعتمادی داشته باشه ( پس باز هم بی خیال LG ) و ظاهر خوبی داشته باشه ( پس بی خیال sumsung ) و قیمت مناسبی هم داشته باشه ( پس بی خیال sony ).
چند روز پیش توی سایت gheymat.com به مانیتور های شرکت Philips برخوردم که ساخت هلند بودن ... قیمت مناسبی داشتن و ظاهر فوق العاده شیکی داشتن (حتی از LG هم بهتر ) ... اما درباره کیفیت و گارانتی شون هیچ اطلاعاتی ندارم ... از دوستانی که اطلاعاتی در این زمینه دارن ممنون میشم اگر اطلاعاتشون را در اختیار ما هم قرار بدن.
راستی...
به گفته خیلی از دوستان صاحب نظر مانیتور های CRT شرکت Hansol از نظر کیفیت ( نه گارانتی ) بهترین بودن و هستن ... به نظر شما آیا بالا بودن کیفیت مانیتور های CRT این شرکت دلیلی بر کیفیت مانیتور های LCD این شرکت هست یا نه؟ ( البته میدونم جواب اکثر دوستان اینه که : چه ربطی داره؟ .... اما خوب این هم سواله دیگه!!! )
جواب سوال آخرتون نه هس! البته من سي آر تي 501پي هنسل دارم و خيلي راضي هستم! علاوه بر اون دو برندي كه نام برديد حداقل از يه گارانتيه معتبر محرومن ميمونه دوتا برند يكي سامسونگ و ديگري ايسر مدلهاي متنوعه ايسر وارد نشدن(لا اقل تا ييه ماه پيش نشده بودن) اما مدل مخصوص گيمشون ظاهر زيبايي دارن اما اگر كيفيت رو در عين زيبايي و سادگي و قيمت مناسب واسه گيم ميخواين پیشنهاد من Samsung BF 1750 با قیمتی حدود 285 هس.

noface_king
01-08-2006, 00:54
راستش من خودم مانیتور سی آر تی Acer G781 دارم و اصلا راضی نیستم ... البته نمیتونم درباره LCD هاش قضاوتی بکنم اما فکر کنم این شرکت در تولید مانیتور زیاد مطرح نیست (این قضاوت تنها بر اساس شنیده های خودم است و هیچ دلیل محکمی درباره این حرفم ندارم) ...
در ضمن من خیلی کم بازی میکنم اما کار های گرافیکی سنگین میکنم و کیفیت مانیتور برام خیلی مهمه ... البته میدونم که مانیتور های CRT از لحاظ کیفیت به نسبت از LCDها بهتر هستن ... اما دلیلم برای این انتخاب بیشتر به خاطر تعداد ساعت زیادی است که پشت کامپیوتر میشینم ( به طور متوسط 12 ساعت در روز ) و مانیتور های CRT صدمه زیادی به چشم و به خصوص به اعصاب میزنن ...
راستی چند تا مقاله هم درباره یکی از مانیتورهای philips از سایت بسیار معتبر tomshardware.com پیدا کردم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اما متاسفانه در این مقالات مقایسه دقیقی بین LCD های مختلف نشده و بیشتر به معرفی خصوصیات خود مانیتور ها پرداخته شده ... آیا هیچکدام از دوستان جدول یا چارت معتبری درباره مقایسه مانیتور ها با هم ندارن؟
با تشکر از (آقا / خانم ) m654 و همه دوستان

andyan
02-08-2006, 04:19
يك نظر كاملا تخصصي: هرجوري شده پول جمع كن و Sony بخر. هرچي بحث كني فايده نداره. در ضمن يادت باشه كه در هر مانيتور Lcd به طور معمول چند پيكسل سوخته هست كه تعداد اين پيكسلها در Sony كمتر از ساير مانيتورها است.
مانيتور شبيه مودم نيست كه اگر كيفيتش خوب نبود بتوني عوضش كني. يك مانيتور خوب بخر كه يك عمر پشيمون نباشي.

m654
02-08-2006, 08:12
راستش من خودم مانیتور سی آر تی Acer G781 دارم و اصلا راضی نیستم ... البته نمیتونم درباره LCD هاش قضاوتی بکنم اما فکر کنم این شرکت در تولید مانیتور زیاد مطرح نیست (این قضاوت تنها بر اساس شنیده های خودم است و هیچ دلیل محکمی درباره این حرفم ندارم) ...
در ضمن من خیلی کم بازی میکنم اما کار های گرافیکی سنگین میکنم و کیفیت مانیتور برام خیلی مهمه ... البته میدونم که مانیتور های CRT از لحاظ کیفیت به نسبت از LCDها بهتر هستن ... اما دلیلم برای این انتخاب بیشتر به خاطر تعداد ساعت زیادی است که پشت کامپیوتر میشینم ( به طور متوسط 12 ساعت در روز ) و مانیتور های CRT صدمه زیادی به چشم و به خصوص به اعصاب میزنن ...
راستی چند تا مقاله هم درباره یکی از مانیتورهای philips از سایت بسیار معتبر tomshardware.com پیدا کردم:
اما متاسفانه در این مقالات مقایسه دقیقی بین LCD های مختلف نشده و بیشتر به معرفی خصوصیات خود مانیتور ها پرداخته شده ... آیا هیچکدام از دوستان جدول یا چارت معتبری درباره مقایسه مانیتور ها با هم ندارن؟
با تشکر از (آقا / خانم ) m654 و همه دوستان
البته مانیتورهای السیدی هم صدمه ها رو به صفر نمیرسونه...شما که کارت از گیم جداس و بهداشت چشم هم واستون مهمه(که فناوری جدید بنکیو این مورد رو تامین میکنه) من به شما مانیتور 202دبلیو محصول 2006 بنکیو که با گارانتی صفر پیکسل ایرانارا افزار با قیمت مناسب تولید میشه رو بتون پیشنهاد میکنم ...البته ظاهر فوق العاده ای نداره ... قیمت روزش حول 380-390 هس...

noface_king
02-08-2006, 22:52
تا حالا درباره این مانیتور های Benq چیزی نشنیدم ... میشه لطفا توضیح بدین که این مانیتور ها چه ویژگی هایی دارن؟ و آیا وارد ایران میشن یا نه؟ ( چون من خیلی از مانیتور ها را دیدم که نمیتونن از گمرک رد بشن مثل مانیتور های شرکت زیراکس ) از لحاظ کیفیف چطورن؟
با تشکر از همه دوستان به خصوص شما m654

noface_king
02-08-2006, 23:00
راستی andyan جان ... اگر اشتباه نکنم مانیتور های سونی برای حتی 1 پیکسل سوخته هم گارانتی دارن ( یعنی کاملا مانیتور را تعویض میکنن . نه اینکه تعمیرش کنن ) . و LG , Samsung هم برای سه پیکسل سوخته گارانتی دارن ... پس به نظر نمیرسه در خرید مانیتور های SONY این مشکل مهمی باشه. شما اینطور فکر نمیکنین.
البته در سایت persiantools میخوندم که مانیتور های سونی فله ای وارد ایران میشه و کیفیت مانیتور فقط به شانست بستگی داره ( خودم هم نفهمیدم منظور ایشون از فله ای وارد شدن یعنی چی ) ... آیا این حرف درسته؟

noface_king
02-08-2006, 23:25
من الان در سایت بنکیو این مدلی را که توصیه کرده بودید دیدم ... اما برام یه چیزی خیلی خیلی عجیبه ... اینکه این مانیتور با این امکانات چرا انقدر ارزونه ؟ آخه کی تا حالا دیده مانیتور 20 اینچ را با Dvi به این قیمت بفروشن؟ به نظر شما یکم عجیب نیست؟ آیا این قیمت به خاطر کیفیت پایینه یا سیاست شرکت؟
تا اونجایی که میدونم یه مانیتور معمولی 17 اینچ سونی حدود 450 قیمت داره ... این واقعا خیلی عجیبه ... نه؟

EPSON
14-08-2006, 00:41
کار جفت شون خوبه ولی بهتر از اون هم هست

Lord_theOne
14-08-2006, 08:39
هانسول توپه بهترينه فيليپس هم من تلويزيونشو امتحان كردم خيلي عالي بود مانيتورشو نمي دونم

noface_king
14-08-2006, 08:52
پس از تحقیقات بسیار بالاخره فهمیدم که علت اصلی ارزان قیمت بودن مانیتور های benq کیفیت نه چندان عالی این مانیتور ها نسبت به مانیتور های مشابه است و دلیل پایین تر بودن این کیفیت هم به شفافیت و برایتنس کمتر این مانیتور ها برمیگرده ... در ضمن بر خلاف نظر دوستمون m654 که معتقد بودن این مانیتور ها برای سلامت چشم بهتر هستن من به این مسله اعتقاد ندارم به خاطر اینکه فاکتور مهم در صدمه ندیدن چشم به میزان refresh rate و تاخیر تصویر مانیتور بستگی داره که مانیتورهای benq درست مشابه مانیتور های معمولی موجود در بازار هستن و من چیز خاصی در مورد این مسله ندیدم (اما روی سایتش درباره این مسله تاکید کرده و از این مانیتورها خیلی دفاع کرده) ... فکر کنم بهترین مانیتور lcd برای سلامت چشم مانیتور جدید سامسونگ با تاخیر 2 میلی ثانیه و refresh rate بالا است . ظاهر نسبتا خوبی هم داره اگرچه فکر کنم از لحاظ کیفیت و رنگ ها و گارانتی ( نه سلامت اولیه) به پای مانیتور sony نمیرسه.

noface_king
14-08-2006, 08:56
دوست عزیز lord_theone میشه بگین چرا هانسول بهترینه؟ مگر از چه تکنولوژی استفاده میکنه؟

shazdeh23
18-11-2006, 00:27
Lord کاملآ درست میگه.
پسر خاله ی من هانسول گرفته و کیفیتش واقعآ توپه.
البته من با LG مقایسش کردم!

m654
30-11-2006, 08:33
با سلام
بعد از وقفه ای حدودا 4 ماهه سعی میکنم به سوالهای پیش اومده پاسخ بدم...

من الان در سایت بنکیو این مدلی را که توصیه کرده بودید دیدم ... اما برام یه چیزی خیلی خیلی عجیبه ... اینکه این مانیتور با این امکانات چرا انقدر ارزونه ؟ آخه کی تا حالا دیده مانیتور 20 اینچ را با Dvi به این قیمت بفروشن؟ به نظر شما یکم عجیب نیست؟ آیا این قیمت به خاطر کیفیت پایینه یا سیاست شرکت؟ تا اونجایی که میدونم یه مانیتور معمولی 17 اینچ سونی حدود 450 قیمت داره ... این واقعا خیلی عجیبه ... نه؟

دوست عزیز دلیل قیمت نسبتا مناسب این مانیتور رو باید در ساخت اون درایران , درست کردن جای پا برای این برند تقریبا ناشناخته و تساحب بخش السیدیهای بالای 17 بازار جستجو کرد.

پس از تحقیقات بسیار بالاخره فهمیدم که علت اصلی ارزان قیمت بودن مانیتور های benq کیفیت نه چندان عالی این مانیتور ها نسبت به مانیتور های مشابه است و دلیل پایین تر بودن این کیفیت هم به شفافیت و برایتنس کمتر این مانیتور ها برمیگرده ... در ضمن بر خلاف نظر دوستمون m654 که معتقد بودن این مانیتور ها برای سلامت چشم بهتر هستن من به این مسله اعتقاد ندارم به خاطر اینکه فاکتور مهم در صدمه ندیدن چشم به میزان refresh rate و تاخیر تصویر مانیتور بستگی داره که مانیتورهای benq درست مشابه مانیتور های معمولی موجود در بازار هستن و من چیز خاصی در مورد این مسله ندیدم (اما روی سایتش درباره این مسله تاکید کرده و از این مانیتورها خیلی دفاع کرده) ... فکر کنم بهترین مانیتور lcd برای سلامت چشم مانیتور جدید سامسونگ با تاخیر 2 میلی ثانیه و refresh rate بالا است . ظاهر نسبتا خوبی هم داره اگرچه فکر کنم از لحاظ کیفیت و رنگ ها و گارانتی ( نه سلامت اولیه) به پای مانیتور sony نمیرسه.

دوست عزیز پیشنهادی که داده شد بر اساس ریویوهای سایتهای متعدد و خرید و تست بعضی از دوستان بود و بزعم شما در ریویویی که مقایسه ای بین مانیتورهای 20 و19 اینچ تاپ بازار انجام شده بود این مانیتور بالاترین روشنایی رو کسب کرده بود (احتمالا از Cnet) و در ریویویی از سایت معروق گیم IGN از اون بعنوان مانیتوری با تصاویری روان و با ارزش بالا یاد میکنه(البته نسبت به قیمت 600 دلاری آن) البته مانیتور تبلیغی سامسونگ که پیشنهاد شد در عمل (و با خرید دوستان) تفاوت عمده ای در اون دیده نشد ضمنا بهتر نبود که گفته هاتون رو کمی مستدل تر و روشن تر بیان میکردید؟

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان

lovergod14paramourand
30-11-2006, 09:13
آقا جان اصلا دوروبر هنسول نرو...فیلیپس هم با گارانتی خوب پیدا نمیشه...در ضمن سامسونگ شفافیتش کم هستش...ال جی مدل سفید فام یا سیه فام بدک نیست...سونی فوق العاده هستش...
نتیجه:یا سونی بخر یا ال جی...