PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا تصویر تلویزیون سونی روی بعضی رزولوشنها ضعف داره

ddavod
25-01-2013, 03:25
من خودم کار نصب میکنم و خوب با تلویزیون سونی هم کار کردم هم با سامسونگ اما تو این چند ساله هر موقع با تلویزیون سونی کار کردم هم خودم هم خیلی موقع ها مشتری از کیفیت تصویر راضی نبوده اما بر عکس تلویزیون سامسونگ از ال سی دی و ال ایدی بگیر تا سه بعدی بگیر هم خودم احساس خوبی روی تصویر داشتم هم مشتری هام

نمونش همین 10 روز پیش یک عدد ----- جدید به مشتری دادم با کابل hdmi که وصل کردیم به تلویزیون سه بعدی مدل جدید که حدود 5 تومان پول تلویزیونش بود و خوب یه سامسونگ مدل قدیمی داشت که با یه ----- بدون کابل hdmi تصویرش بهتر از اون سونیه بود چرا

smaiel
29-01-2013, 18:57
به نظر من و تجربه که داشتم و خیلی هم رو این موضوع حساسم سونی رو استاندارد بودن کیفیت رنگ ها تاکید داره ولی سامسونگ روی شفافیت و وضوح تصاویر و به عبارتی مشتری پسند تر بودن

*Alucard*
30-01-2013, 13:45
تعریف کیفیت تصویر از دید اشخاص متفاوته , در یک تعریف استاندارد کیفیت تصویر برتر به کنتراست بالا و دقت رنگ و نمایش جزئیات مخصوصا در رنگهای نزدیک به هم و سایه ها میگن.
تی وی های سامسونگ اغلب روی مدهای پیش فرض اشباع رنگ بالایی دارن ولی به نظر من بازتولید رنگ در اونها خطای زیادی داره و اکثر رنگهارو نئونی و رنگ پوست صورت رو غیر طبیعی و متمایل به رنگ نارنجی بازتولید میکنن و گامای غیر استانداردی هم دارن که تصویر رو به صورت مجازی با کنتراست بالاتر ولی جزئیات کمتر نمایش میده و باعث Black crush و White crush میشه البته با دستکاری منوی تنظیمات میشه به اکثر این مشکلات غلبه کرد همینطور شما با دستکاری منوی تنظیمات سونی یا هر برند دیگه ای میتونید تصویر با اشباع رنگ بالا و .... شبیه مدهای پیش فرض سامسونگ داشته باشین .
اما به صورت کلی تی وی های سامسونگ کار بزرگنمایی و تبدیل مقیاس رزولوشنهای SD رو به HD بهتر از اکثر مدلهای فعلی برندهای دیگه انجام میدن بزرگنمایی با دقت و با کیفیت باعث میشه که شما روی تصاویری که از منابع Sub HD یا رزولوشن پائین مثل انواع گیرنده های دیجیتال یا دی وی دی پلیر پخش میشه جزئیات بیشتر و تصویری شبیه به سورسهای HD دریافت کنید.