PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ورزش دو و میدانی (اخبار، بحث و تبادل نظر)

Mohammad
10-05-2005, 17:33
يك پيرزن 75 ساله با حضور در مسابقه دووميداني مردان ميبد، يكصد متر دويد. زهرا حاجي احمدي ،اهل روستاي حجت آباد ميبد است كه انگيزه خود در مسابقه دو 100 متر مردان را تشويق جوانان به ويژه دختران براي ورزش ذكر كرد. وي كه در مسير مسابقه ، مورد تشويق تماشاگران و دست اندركاران مسابقه قرار گرفته بود، به خبرنگار ايرنا، گفت : ورزش ، سن و سال نمي شناسد و هر كس مي تواند بدون هزينه به آن بپردازد. در پايان دست اندركاران مسابقه به اين پيرزن ، هديه اي به رسم ياد بود اهدا كردند. همچنين حضور حسن باقري ، از پيرمردان منطقه ديگر نكات جالب توجه اين مسابقه بود. به گزارش تربيت بدني شهرستان ميبد، مسابقه دووميداني ميبد با حضور 270 شركت كننده روستايي در ورزشگاه شهيد چمران ميبد برگزار گرديد. در دو 100 متر، هزار و 500 متر، پرش طول و پرتاب وزنه به ترتيب علي اعتمادي مقدم ، صادق زارع شاهي ، جابر رنجبر و حامد روشندلي رتبه هاي اول را كسب كردند.

Dash Ashki
07-09-2006, 09:37
فن ورزش(دو وميداني)-از مجموعه چه مي دانم؟-به كوشش آراد ايل بيگي

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

;)

omidshsh
19-12-2006, 12:35
زن ورزشکار هندی که در مسابقات دووميدانی بازيهای آسيايی دوحه مدال نقره گرفت در آزمايش تعيين جنسيت شکست خورد و احتمالا مدال خود را از دست خواهد داد.

سانتی سوندارا راجان که در مسابقه دو ۸۰۰ متر زنان بازيهای دوحه مدال نقره گرفت، وی که ۲۵ ساله است در سال جاری در مسابقه های دووميدانی قهرمانی هند در دهلی به عنوان بهترين ورزشکار انتخاب شده بود.

او احتمالاً سومين زن ورزشکار هندی است که در آزمايش تعيين جنسيت ناکام می شود.

رئيس کميسيون پزشکی کميته المپيک هند در اين باره گفت: " سانتی در دوحه در معرض آزمايش تعيين جنسيت قرار گرفت و گزارش داده شد که وی در آزمايش شکست خورده است."

اين آزمايش اجباری نيست اما در صورت تقاضای مسئولان يا اعتراض تيم رقيب انجام می شود.

این هم عکسش:tongue: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kiarash3500
20-12-2006, 01:10
چه جالب
این خبر جالب ترین خبری بود که تا الان شنیدم
مردای هندی جای زنا ورزش میکنن

soleares
20-12-2006, 17:22
اگه نکن مرده خیلی هم تابلو نیست مگه از فرم بدنش معلوم نیست ؟

kiarash3500
21-12-2006, 00:31
راست میگی بدنش حالت زنونه داره

Hamid110
21-12-2006, 01:12
سلام . .

خبر جالبی بود . .

از لینک عکس هم میشه فهمید که منبع : بازتاب . .

موفق باشید . .

iranspg
21-12-2006, 01:34
احتمالا تغییر جنسیت داده! !Men To Women

SonyEricsson
21-12-2006, 02:23
خبر جالبی بود!
خوب قبل مسابقه مگه تعیین جنسیت نمیکنن

Bow
21-12-2006, 03:14
bebakhshid kasi midoone azmayeshesh chetorie?

Behroooz
21-12-2006, 07:08
عجب زمانه اي است ....

leila*
21-12-2006, 09:36
bebakhshid kasi midoone azmayeshesh chetorie?

واسه چي ميخواي؟:blink:

hamid_hitman47
21-12-2006, 12:30
خیلی خبر جالبی بود ..........

boy iran
21-12-2006, 15:22
واقعا عجبی بود
تازه یارو مدال جهانی هم داشته
تازه فهمیدن

H A M A S
29-07-2007, 09:42
ايسنا
در چهارمين روز از مسابقات دووميداني قهرماني آسيا، هادي سپهرزاد توانست اولين مدال تاريخ ماده دهگانه ايران را كسب كند.

به گزارش خبرنگار اعزامي ايسنا به اردن، هادي سپهرزاد در مسابقات دهگانه توانست با مجموعه 7667 امتياز در مكان دوم قرار گرفته و نشان نقره‌ي آسيا را به دست آورد. سپهرزاد 68 امتياز ركورد ايران را شكست.

وي اگر در آخرين مرحله مسابقات دهگانه و در دوي 1500 متر ركورد بهتري را كسب مي كرد به دليل پيشتاز بودن تا پايان مرحله نهم مي‌توانست به مقام قهرماني برسد.

سپهرزاد به دليل اين كه 33 امتياز تا ركورد 7700 امتياز ورودي مسابقات المپيك و جهاني فاصله داشت، آخرين فرصت براي شركت در مسابقات اوزاكا از دست داد اما، تا سال بعد براي شركت در المپيك زمان دارد.

در مسابقات دهگانه احمد حسن از قطر با كسب 7678 امتياز اول شد، اندريوف از ازبكستان با 7484 امتياز در جاي سوم قرار گرفت.

در ساير مسابقات امروز (شنبه) و در پرتاب وزنه مهدي شاهرخي در ركورد 18 متر 80 سانتي متر در جايگاه چهارم آسيا قرار گرفت.

در رقابتهاي پرتاب وزنه سينگ از هند با ركورد 19 متر 70سانتي متر اول شد. تانگ از چين تايپه با 19 متر 66 سانتي متر دوم شد و سويدي از قطر با 19 متر و 51 سانتي متر سوم شد.

گفتني است زهرا نبي زاده در مسابقات پرش ارتفاع با يك متر 75 سانتي متر ششم شد و مريم طوسي نيز در دوي 200 متر عنوان هفتمي آسيا را كسب كرد.

مدال نقره‌ي سپهرزاد نهمين مدال ايران در رقابتهاي قهرماني آسياست. پيش از اين دو مدال طلا توسط حدادي در پرتاب ديسك و رباني در پرش با نيزه،‌ سه مدال نقره توسط محمد بوعذار در 400 متر و سجاد مرادي در 800 و 1500 متر،‌ سه نشان برنز توسط عباس صميمي در پرتاب ديسك، ليلا ابرهيمي در 3000 متر بامانع و محمد عاكفيان در 400 متر به دست آمده بود.

mehdi0016
30-07-2007, 01:42
از همه بیشتر با مدال طلای پرش با نیزه حال کردم. یه مدال بی سابقه توی مهیج ترین ماده دو میدانی بعد 100 متر ؛البته به نظر من .

MoJtaBa.R
11-10-2008, 01:24
در گفت و گو با فارس
ياري: با مسافركشي براي حضور در پارالمپيك آماده شدم
خبرگزاري فارس: دارنده مدال نقره پارالمپيك پكن گفت: با مسافركشي با يك پرايد اقساطي براي حضور در پارالمپيك آماده شدم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] علي محمد ياري در گفت و گو با خبرگزاري فارس، اظهار داشت: مدال نقره من در پارالمپيك ظاهرا تا زمان ورود به ايران اعتبار داشت چرا كه پس از استقبال در فرودگاه، ديگر كسي سراغي از ما نگرفته است.
وي افزود: تنها در ديدار با وزير اطلاعات، با اهداي دو سكه بهار آزادي، از ما تقدير كرد تا يادمان نرود در پكن مدال كسب كرده‌ايم.
ياري تصريح كرد: مسئولان ورزش درحالي براي گرفتن عكس يادگاري با قهرمانان پارالمپيك با هم رقابت مي‌كردند، هنوز پاداش قهرماني در جهاني 2007 چين تاپيه را دريافت نكرده‌ايم. از قرار معلوم بايد قيد آن را بزنيم.
دارنده نقره پرتاب ديسك پارالمپيك پكن افزود: هيچكس نمي‌داند با چه گرفتاري‌هايي براي بالا بردن پرچم مقدس تمرين مي‌كنيم. گفتن اين حرف‌ها برايم آسان نيست؛ اما مردم بايد بدانند با وجود پرداخت شهريه‌هاي سنگين دانشگاه آزاد براي ادامه تحصيل، با مسافركشي به وسيله يك پرايد اقساطي، براي كسب مدال در پارالمپيك پكن آماده مي‌شدم.
وي افزود:‌ اين وضعيت تمام ورزشكاران پارالمپيك است كه از داشتن يك منزل مسكوني و حقوق ماهيانه محروم هستند؛ آن وقت سازمان تربيت بدني براي المپيكي‌ها ميلياردها تومان هزينه مي‌كند تا در پايان صاحب يك مدال طلا و يك برنز شوند.
علي محمد ياري تصريح كرد: به صراحت مي‌گويم پارالمپيكي‌ها براي مسئولان هيچ اهميتي ندارند و تنها در 25 روزه بازي‌ها برايشان وجود خارجي پيدا كرديم. اگر يكي از مسئولان در سالن‌هايي كه در آن براي قهرمانان جهان تمرين مي‌كنيم حضور يابد، مي‌بيند چگونه با ديسك‌هاي شكسته تمرين مي‌كنيم و ركورد مي‌زنيم. سالن‌هايي كه فاقد يك سرويس بهداشتي است و براي حضور در آنها از شدت سرما بايد به دور خود پتوي سربازي پيچيد.
وي گفت: حريفان ما سال به سال قدرت‌مند‌تر و حرفه‌اي‌تر مي‌شوند؛ حال آنكه همچنان در انتظار دريافت حقوق ماهيانه صدهزار توماني از صندوق حمايت از قهرمانان هستيم. حقوقي كه براي هزينه كيك و آبميوه يك ورزشكار هم كفايت نمي‌كند. بارها اين مسائل را مطرح كرده‌ايم؛ اما گوش شنوايي پيدا نمي‌شود.
دارنده نقره پارالمپيك با تقدير از زحمات بهمن رضايي و هرمز راد صادقي‌نيا مربيان خود و هادي‌زاده رئيس انجمن، تصريح كرد: با وجود آنكه مدال نقره پكن را به دست آورده‌ام؛ اما انگيزه‌اي براي ادامه ندارم. نمي‌دانم آنهايي كه در عين شايستگي از رفتن روي سكو باز ماندند، چگونه اين مسير را ادامه مي‌دهند

MoJtaBa.R
11-10-2008, 01:26
واقعا که جاي تاسف داره ...

corey
11-10-2008, 13:30
ورزش حرفه ای همینه دیگه ورزشکار تمام فکرش فقط معطوف ورزش کردن هست و زندگیش از این راه تامینه

SANR
11-10-2008, 13:52
نبایستی برند!

واسه ی چی زندگی خودشون رو به یه مشت آدم ... هدر میدند!

10781234
11-10-2008, 14:05
من در جواب این تاپیک شما فقط میتونم این یه جمله رو بگم :

متاسفم .

nar nia
22-01-2013, 19:28
فارس: احسان حدادی که از مهر ماه به آمریکا سفر کرده بود، تا آخر هفته به ایران بازمی‌گردد.

به گزارش سایت رسمی احسان حدادی، وی افزود: در طول مدتی که در آمریکا بودم، تمرینات بسیار خوبی را گذراندم که در سال‌های گذشته فرصت انجام برخی از آنها را نداشتم. در ابتدا هفته‌ای 9 جلسه به کارهای بدنسازی و دو و در بین آن به کارهای فیزیوتراپی و ماساژ می‌پرداختم زیرا بهترین زمان آماده‌سازی برای تمرینات سنگین بود و در سال‌های گذشته به دلیل مسابقات، زمان اینگونه تمرینات را نداشتم. در این مدت مقداری وزن خود را کاهش دادم، هر چند که وزن تأثیر زیادی در پرتاب ندارد ولی می‌خواهم که در مسابقات جهانی مسکو به تکنیک ایده‌آل دست پیدا کنم.

وی در پاسخ به این سوال که وضعیت مربی‌اش به کجا رسید، اینگونه پاسخ داد: علت اصلی این که تاکنون در آمریکا مانده‌ام آن است که بهترین مربی را انتخاب کنم و بهترین نتیجه را در المپیک بعدی بگیرم و مطمئن هستم که می‌توانم، چون تکنیکم بهترین تکنیک دنیاست و توانایی لازم را دارم. یکی از آن مربیان آقای اشمیت از آلمان بود که با وی مدتی به صورت آزمایشی نیز کار کردم و تصمیم بر این شد که بعد از مذاکره با فدراسیون و کمیته ملی المپیک پاسخ نهایی را بدهم.

نایب قهرمان پرتاب دیسک المپیک گفت: تمایل داشتم بیشتر از این بمانم، متأسفانه تمام این مدت با هزینه خود در آمریکا بودم و هیچگونه مبلغی از فدراسیون دو و میدانی و کمیته ملی المپیک پرداخت نشد و ناچار به بازگشت شدم.

وی قرار است تا آخر هفته به ایران بازگردد.

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شاهزاده خانوم
17-06-2013, 18:32
در دو 100 متر هم جهانی شدیم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حسن تفتیان سریع‌ترین دونده جوان آسیا در فینال صد متر مسابقات جام کازانف قزاقستان با ثبت زمان ده ثانیه و‌ پانزدهم ثانیه علاوه بر شکستن رکورد ایران برای دو بار در ‌یک روز و کسب مدال طلای این رقابت‌ها، نخستین دوومیدانی کار ایران نام گرفت که ورودی A مسابقات قهرمانی جهان در روسیه را کسب کرده است.

به گزارش «تابناک»،‌ رضا قاسمی که تا پیش از این رکورددار صد متر ایران با 10ثانیه و 24 صدم ثانیه بود، در فینال جام کازانف، با ثبت زمان ده ثانیه و شانزدهم صدم ثانیه توانست رکورد شخصی خود را هشت صدم ثانیه بهبود ببخشد و ورودی B مسابقات قهرمانی جهان را به دست آورد.

بر پایه این گزارش، دوومیدانی ایران برای نخستین بار در تاریخ این رشته ورزشی، در دو صد متر گرانترین و پرتماشاگرترین رقابت دوومیدانی در جهان، دو ورزشکار را راهی مسابقات قهرمانی جهان در روسیه خواهد کرد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جام کازانف قزاقستان از صبح شنبه در آلماتی قزاقستان در حالی آغاز شده ‌که تیم ملی دوومیدانی ایران با هفت ورزشکار در این پیکارها شرکت کرده است. پیش از این تفتیان با کسب زمان 10 ثانیه و 21 صدم ثانیه موفق شده بود، ورودی B مسابقات قهرمانی جهان در روسیه را به دست آورد.

ضمنا با رکورد‌های جدید بدست آمده توسط این دو دونده سریع ایران، و طبق قوانین مسابقات قهرمانی جهان، هر کشور می تواند یک ورزشکار سهمیه A و یک ورزشکار سهمیه B در هر ماده راهی مسابقات کند. البته کشورها می توانند در مجموع چهار ورزشکار با سهمیه A در یک ماده ورزشی راهی مسابقات قهرمانی جهان کنند اما تنها سه نفر از آنان مسابقه خواهند داد.

چهاردهمین دوره مسابقات جهانی 2013 روسیه كه 19 تا 27 مردادماه امسال در مسكو برگزار می‌شود.

TabnaK