PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمای خرید ابزارهای نجومی: تلسکوپ, دوربین دوچشمی و ...

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6]

Farshid9920062006
19-08-2013, 22:28
سلام دوستان قصد خرید دوربین دوچشمی دارم حداکثر 200 تومن میتونم هزینه کنم
اگه دوربینی باشه که علاوه بر رصد اسمون مواقع کوهنوردی هم بتونم همراه خودم ببرم بنظرم بهتره(اما تاکید بیشتر روی رصد هست)
په دوربینی رو پیشنهاد میکنید.
خودم به این دو تا رسیدم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

البته اگه چیز بهتری تو این رنج بود اون رو هم بگید
با هر کدوم از این دو دوربین په چیزهایی رو میشه تو اسمون دید
ممنون

shabe.saket
19-08-2013, 22:50
سلام دوستان قصد خرید دوربین دوچشمی دارم حداکثر 200 تومن میتونم هزینه کنم
اگه دوربینی باشه که علاوه بر رصد اسمون مواقع کوهنوردی هم بتونم همراه خودم ببرم بنظرم بهتره(اما تاکید بیشتر روی رصد هست)
په دوربینی رو پیشنهاد میکنید.
خودم به این دو تا رسیدم:

البته اگه چیز بهتری تو این رنج بود اون رو هم بگید
با هر کدوم از این دو دوربین په چیزهایی رو میشه تو اسمون دید
ممنون

دوربینی که رصد و طبیعت گردی با هم داشته باشه، میشه گفت نیست...دوربین یا باید برای طبیعت گردی باشه یا رصد

اگر رصد اولویت شماست 20 در 50 بهتره نسبت به 10 در 50

اگر صرفآ طبیعت گردی میخواین بنظر من دوربینهای چینی 70-80 تومنی هم انتخاب بسیار خوبی خواهند بود.....

با دوربین 20 در 50 که قویترین دوربین طبیعت گردی هست و بالاتر از اون دیگه میشه رصد، حداکثر حفره های ماه با وضوح خوب دیده میشن، انتظار بیشتر نداشته باشید.....

Farshid9920062006
20-08-2013, 20:58
سلام امروز بعد از ظهر دوربین 20*50رو خریدم تا 500 متری رو به وضوح میشه باهاش دید و لرزش اذیت نمیکنه اما بالاتر از این فاصله رو اگه دست تکیه گاه مناسب نداشته باشه لرزش تصویر چشم رو زود خسته میکنه
چند دقیقه پیش ماه رو به خوبی تماشا کردم اما مشکل لرزشش خیلی اذیت میکرد و حتما سه پایه میخواد.
تو پست قبلی گفتید که غیر از ماه رو نمیشه باهاش دید
یعنی هیچ سحابی یا سیاره ای رو حتی بصورت ضعیف هم نمیتونه نشون بده
ممنون

shabe.saket
20-08-2013, 22:36
سلام امروز بعد از ظهر دوربین 20*50رو خریدم تا 500 متری رو به وضوح میشه باهاش دید و لرزش اذیت نمیکنه اما بالاتر از این فاصله رو اگه دست تکیه گاه مناسب نداشته باشه لرزش تصویر چشم رو زود خسته میکنه
چند دقیقه پیش ماه رو به خوبی تماشا کردم اما مشکل لرزشش خیلی اذیت میکرد و حتما سه پایه میخواد.
تو پست قبلی گفتید که غیر از ماه رو نمیشه باهاش دید
یعنی هیچ سحابی یا سیاره ای رو حتی بصورت ضعیف هم نمیتونه نشون بده
ممنون

دوربین 20 برابر زوم میده بهتون، مسلمه لرزش اثرگذار خواهد بود، خستگی چشم در لرزش در 10 در 50 و کمترش هم هست.....

با 20 در 50 مشتری رو خواهید دید، شاید قمر مشتری رو ناواضح هم پیدا کنید، زحل رو تارخواهید دید.....سحابی های گسترده رو میتونید پیدا کنیدمنظور از اینکه انتظار نداشته باشید، روی رزولیشن هست، سیارات ناواضح خواهند بود، وضوح برای سیارات دوربینهای بالای 450 تومن نیاز داره.....

سحابی هایی که میتوانید ببینید:

شکارچی
هفت خواهر
خرچنگ ( در حال مرگ)
دجاجه
چشم خدا
و.....

با توجه به تفاوت کم قیمت 10 با 20 همچنین تفاوت ناچیز وزن دوربین، 20 بهینه ترین انتخاب بود که کردید با شرایط.....

majid_1364
21-08-2013, 23:17
salam agha farshid bia man ye dorbine 70*15 daram bedam behet dg poleto be chize khob bedegheymatesham 300 toman jensesham alie khasti haminja bego ta shomare bedam

hamed313
05-09-2013, 16:40
سلام،

ميخواستم جهت خريد تلسكوپ منو راهنمايي كنيد.

تلسكوپ دابسوني 8 يا 10 اينچ يا 8 اينچ نيوتني(اسكاي واچر) با مقر EQ5؟

rafaelmehraban
04-10-2013, 23:01
من می خوام یه تلسکوپ بخرم.
امکاناتی که انتظار دارم به ترتیب اولویت.
1)تا فاصله 10 کیلومتری رو با وضوح فوق العاده بالا نشون بده.(می خوام مثلا یه سنگ کوچک توی خیابون رو بتونم از طبقه 20 ام یه ساختمان کاملا واضح ببینم.)

2)خودش بتونه عکس بگیره یا روش دوربین نصب شه.

3)اگر خروجی به تلویزیون هم داشته باشه یا خودش مانیتور داشته باشه که چه بهتر.

3 تا اولویت اول بیشتر مثل این بود که از تلسکوپ به عنوان دوربین استفاده بشه و برای من خیلی مهم هستند.

4)بشه زحل و نمی دونم عطارد و ... این ها رو راحت و واضح دید.

5)یه موقع اشتباهی رفت طرف خورشید نزنه کورمون کنه.

6)دید در شب داشته باشه.

اصلا چنین چیزی تو بازار ایران هست؟
اصلا همچین وسیله ای اختراع شده یا تخیلیه؟
اگر می تونید قیمت و مدل ارایه بدید.

راستش من هم دوست دارم سیارات رو ببینم هم فواصل خیلی دور.(عمو جانم طبقه 20 ام یه ساختمان خونه داره و همه طرفش شیشه ای هست هر طوری شده باید این تلسکوپ رو بخرم و برم از اون بالا تموم تهران رو ببینم اصلا دارم دیوونه می شم نمی دونید لامصب چه ویویی داره. یه دونه از این دوربین 2 چشمی ها تازه ژاپنی خریدم 150 تومن ولی اصلا جوابگو نیست.)

خواهشا پست رو حذف کنید چون برای من این سوال کاملا علمی هست چون انواع تلسکوپ مثل نیوتونی و .... داریم که برای تماشای سیارات بحث شکست نور قطعا در طراحی و تولیدشون نقش داشته و این ضریب تصحیح شکست نور قاعدتا باید مانع از دیدن واضح فواصل نزدیک مثلا 10 کیلومتر بشه.برای همین این پست رو اینجا زدم تا افرادی که تلسکوپ تو خونه دارن بهم بگن که آیا با تلسکوپشون می تونن مثل یه دوربین هم استفاده کنند یا اصلا وسیله ای هست که هر دو کار رو با هم انجام بده.

senaps
05-10-2013, 20:10
سلام دوستان.....
یه نرم‌افزاری غیر از استلاریوم داریم که پولی هستش، منطقه‌ی محل زندگی رو بهش میدی و اون اسمون اون شب رو با کیفیت فوق‌العاده عالی بهت نشون میده + اطلاعات تکمیلی و نقشه‌ی اسمون و اینا....
یعنی یه جورایی نسخه‌ی باکیفیت تر و بهتر استلاریوم!!....
استاری نایت بک‌یارد بود فک کنم اسمش ولی دیشب داشتم چک میکردم این نرم‌افزار رو، زیاد شبیه به اون چیزی نبود که من به یاد میارم( سال 83)...
میشه دوستان راهنمایی کنن؟؟؟
من این برنامه رو اون سال توی رصد خانه‌ی شهرمون دیدم...

سوال دوم بنده هم اینه که در صورت داشتن چشمی قابل اتصال به دوربین( دوربین ها یه قطعه ای به اسم تله فوتو براشون میزنن که اون رو وصل میکنی به چشمی تلسکوپ....) اگر چشمی های قابل جدا شدن داشته باشیم، یا خودم یه چشمی قابل جدا شدن و قابل اتصال به دوربین بخرم، ایا میتونم روی هر تلسکوپی نصبش بکنم؟؟؟؟
تلسکوپ های ارزونی که تو بازار هستن، امکان عوض کردن چشمی رو دارن؟؟؟

ببخشید که سوالاتم نجومی نیستن و به مسائل دیگه‌ی مربوط به نجوم ربط دارن، ولی بهترین جا برا پرسیدن همینجا بودش تا انجمن نرم‌افزار و یا متفرقه و اینا....!!! چون که کسانی که نجوم کار میکنن، میدونن چه ابزارهایی کار راه اندازن و چه ابزار هایی فقط اسم و امکانات بدون کاربرد هستن! :)

shabe.saket
05-10-2013, 21:52
من می خوام یه تلسکوپ بخرم.

دوست عزیز همچین چیزی نداریم واقعیتش...تلسکوپی که حکم دوربین رو داشته باشه بدرد نخور و اسباب بازی هست...
برای این کاری که میخواید دوربین دوچشمی حرفه ای مناسبه نه تلسکوپ آماتور
دوربین دو چشمی بالای 20 در 70 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])با سه پایه بهترین وسیله برای منظور شماست...

سلام دوستان.....
یه نرم‌افزاری غیر از استلاریوم داریم که پولی هستش، منطقه‌ی محل زندگی رو بهش میدی و اون اسمون اون شب رو با کیفیت فوق‌العاده عالی بهت نشون میده + اطلاعات تکمیلی و نقشه‌ی اسمون و اینا....
یعنی یه جورایی نسخه‌ی باکیفیت تر و بهتر استلاریوم!!....
استاری نایت بک‌یارد بود فک کنم اسمش ولی دیشب داشتم چک میکردم این نرم‌افزار رو، زیاد شبیه به اون چیزی نبود که من به یاد میارم( سال 83)...
میشه دوستان راهنمایی کنن؟؟؟
من این برنامه رو اون سال توی رصد خانه‌ی شهرمون دیدم...

سوال دوم بنده هم اینه که در صورت داشتن چشمی قابل اتصال به دوربین( دوربین ها یه قطعه ای به اسم تله فوتو براشون میزنن که اون رو وصل میکنی به چشمی تلسکوپ....) اگر چشمی های قابل جدا شدن داشته باشیم، یا خودم یه چشمی قابل جدا شدن و قابل اتصال به دوربین بخرم، ایا میتونم روی هر تلسکوپی نصبش بکنم؟؟؟؟
تلسکوپ های ارزونی که تو بازار هستن، امکان عوض کردن چشمی رو دارن؟؟؟

ببخشید که سوالاتم نجومی نیستن و به مسائل دیگه‌ی مربوط به نجوم ربط دارن، ولی بهترین جا برا پرسیدن همینجا بودش تا انجمن نرم‌افزار و یا متفرقه و اینا....!!! چون که کسانی که نجوم کار میکنن، میدونن چه ابزارهایی کار راه اندازن و چه ابزار هایی فقط اسم و امکانات بدون کاربرد هستن! :)

تلسکوپ های ارزون الان همشون قابلیت تعویض چشمی رو دارند...منتها نمیدونم چشمی که شما میگید که برای دوربین هست چه چشمی هست که میخواید به تلسکوپ وصلش کنید، اگه اونایی که میگید اینجوریند بله میشه همشون رو وصل کرد..... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در مورد نرم افزار احتمالآ نرم افزار VITO AstroNavigator نیست؟

senaps
05-10-2013, 22:04
خوب سایتی که معرفی کردین، ابزار خوبی داشت....
خوب، اسم دقیق قطعه‌ای که به دوربین مورد نظر میخوره، T ring هستش ظاهرا....
این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (مشخصا دومی!) .... حالا یه طرفش به دوربین وصل میشه.... ایا تلسکوپ های عمومی که ملت دارن، میتونن با استفاده از T.ring به دوربین بنده وصل بشن؟؟ راستش من تلسکوپ های دوستان رو ندیدم ولی خوب میدونم که قابلیت تعویض چشمی رو دارن و میتونن روشون چشمی های با بزرگ‌نمایی مختلف بندازن و اسمون رو دید بزنن...

خیر نرم‌افزا مربوطه اسمش در حدود همین استلاریوم و استاری نایت بودش....یه برنامه‌ی دیگه غیر از این دوتا داریم که در حد این دوتا معروف باشه؟؟

راستش من هم دوست دارم سیارات رو ببینم هم فواصل خیلی دور.(عمو جانم طبقه 20 ام یه ساختمان خونه داره و همه طرفش شیشه ای هست هر طوری شده باید این تلسکوپ رو بخرم و برم از اون بالا تموم تهران رو ببینم اصلا دارم دیوونه می شم نمی دونید لامصب چه ویویی داره. یه دونه از این دوربین 2 چشمی ها تازه ژاپنی خریدم 150 تومن ولی اصلا جوابگو نیست.)

بیشتر دوربین‌های عکاسی دیجیتال و امروزی( قطعا اس‌ال‌ار ها!) نرم‌افزار هایی دارن که میشه اونها رو به کامپیوتر وصل کرد و تمام فرایند عکاسی و فوکوس و نوردهی و غیره و ذلک رو از تو سیستم انجام داد.... یعنی شما دوربین رو یه جا ثابت کنی، کابلش رو به لپ‌تاپ وصل کنی و از طریق لپ‌تاپ کارها رو انجام بدی....
حالا، ما برا دوربین‌های عکاسی تا لنز‌های سوپر تله زوم 400-500 میلی‌متری هم داریم و 1000 به بالا هم اختصاصی استفاده میشه...
از نظر کلی( نه علمی!)، باید بشه با وصل کردن یه تلسکوپ به دوربین عکاسی، از اون مثل یه لنز گنده برای دوربین استفاده کرد! :| (حداقل همین امشب توی یه ویدیو دیدم که طرف در خصوص عکاسی از ماه دو راه رو توضیح میداد که یکیش خریدن یه لنز گرون قیمت 500 میلیمتری بودش، و دیگری استفاده از یه تلسکوپ عادی به جای لنز! :)....
پس به احتمال 70-80 درصدی بشه از تلسکوپ به جای لنز استفاده کرد و باهاش عکس و اینا گرفت... ولی خوب، بحث فوکوس و اینا پیش میاد که تلسکوپ باید قابلیت انجام دستیش رو داشته باشه! :)

sara_program
05-10-2013, 22:37
تلسکوپی که ما خریدیم حدود 3 سال پیش 3 میلیون بود. الانشو نمی دونم. تلسکوپ باید چند تا خاصیت داشته باشه:
پروگرم شده باشه. یعنی خودش اجرام آسمانی را دنبال کنه. چون اجرام آسمانی در حال چرخش هستند و با تلسکوپ معمولی نهایت 1 دقیقه می تونید اونها را رصد کنید
بطوری پروگرم شده باشه که وقتی بهش تاریخ میدین ماه را پیدا کنه.
وقتی ماه را پیدا کرد همه اجرام آسمانی کشف شده را هم متناسب با ماه پیدا کنه و خودش فوکوس کنه

کیفیت زوم تلسکوپ خیلی بالاست. شما فقط به یه دوربین دیجیتال نیاز دارید که از تصویر تلسکوپ عکس بگیره

shabe.saket
05-10-2013, 23:28
بله عمومآ وصل میشن حتی ارزون های چینی...
در مورد نرم افزار اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو ببینید چون خیلی زیاده.....

B3HZ@D
27-10-2013, 17:11
درود
یکی از اقوام قصد خرید تلسکوپ داره . میخواستم بدونم قیمت ها از چه حدی شروع میشه !
کلا میخوام کمترین و بیشترین قیمت رو بدونم .

ممنون

shabe.saket
27-10-2013, 21:05
درود
یکی از اقوام قصد خرید تلسکوپ داره . میخواستم بدونم قیمت ها از چه حدی شروع میشه !
کلا میخوام کمترین و بیشترین قیمت رو بدونم .

ممنون

سلام بهزاد جان

تلسکوپ های گالیله ای شبه اسباب بازی ولی نه چندان اسباب بازی 100
گالیله ای آماتور تا 500
نیوتونی مینیمم 550 شش اینچ
نیمه آماتور تا 1 میلیون
گالیله ای و نیوتونی جدی بالای 1 میلیون تا 2

باحال بالای 3 میلیون
خفن بالای 5 میلیون

رنج قیمت 100 هزار تومان تا 35 میلیون.....

توصیه نیوتونی / دابسونی 6 اینچ،

B3HZ@D
28-10-2013, 14:25

تشکر فراوان هادی عزیز .

پیرو این توصیه ای که کردی , قیمتش تا چه حدودی میشه ؟!
بودجه دوستمون نزدیک به 1.5 میلیونه ... کفایت میکنه یا کم میاره ؟! :n02:

ممنون.

Saeed Dz
28-10-2013, 18:23
سلام بهزاد جان

تلسکوپ های گالیله ای شبه اسباب بازی ولی نه چندان اسباب بازی 100
گالیله ای آماتور تا 500
نیوتونی مینیمم 550 شش اینچ
نیمه آماتور تا 1 میلیون
گالیله ای و نیوتونی جدی بالای 1 میلیون تا 2

باحال بالای 3 میلیون
خفن بالای 5 میلیون

رنج قیمت 100 هزار تومان تا 35 میلیون.....

هادی جان در مورد خصوصیاتشون ام توضیح بدی ممنون میشم.

shabe.saket
28-10-2013, 18:41
تشکر فراوان هادی عزیز .

پیرو این توصیه ای که کردی , قیمتش تا چه حدودی میشه ؟!
بودجه دوستمون نزدیک به 1.5 میلیونه ... کفایت میکنه یا کم میاره ؟! :n02:

ممنون.

خواهش میکنم بهزاد جان
حدود 250 تا 300 برای لوازم جانبی باید کنار بزاره...کفایت میکنه اون بودجه:n10:

تلسکوپ ها، بنا به توضیحش باید ببینه کدوم بیشتر بدردش میخوره.....

لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

shabe.saket
28-10-2013, 18:46
هادی جان در مورد خصوصیاتشون ام توضیح بدی ممنون میشم.

بله، در تلسکوپ های آماتور فرقی نداره شما چی استفاده میکنی...
در کاربر حرفه ای...
بیشتر نیوتونی برای رصد اعماق و ژرفای آسمان کاربرد داره...سحابی ها کهکشانها....چون جذب نورش بالاست
دابسونی واسه آماتورها خوبه...چون مقرش ارزون در میاد

گالیله ای بیشتر برای رصد سیارات خوبه...بررسی بهتر اجرام نزدیک

خورشیدی کاربردی در آماتورها و حرفه ای ها ندارد و برای تحقیقات و خورشیدشناسی فقط کاربرد داره با قیمتهای بالا...

نمونه عکس رصدی:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-11-2013, 09:13
سلام دوستان
قیمت یک دوربین دو چشمی 20×50 یا 10×50 روسی چنده تو ایران ؟
با تشکر

shabe.saket
15-11-2013, 11:53
سلام دوستان
قیمت یک دوربین دو چشمی 20×50 یا 10×50 روسی چنده تو ایران ؟
با تشکر

سلام محمدجان
روسی دیگه نیست که، کلآ باشه هم توئصیه نمیشه، پراش نور زیادی دارن روسی ها، ولی گروناشون فوق العاده هستند، آماتورش و بیخیال
چینی هستند معمولآ، میانگین 150

naft43
17-11-2013, 14:38
سلام دوستان
من يك تلسكوپ با مشخصات زير خريدمه اما هنوز به دستم نرسيده.
ميخواستم بدونم باش چي رو ميتونم ببينم؟. و چقدر قدرت داره؟
اصلا چيزه بدرد بخوريه؟
ماركش اسكاي واتچر هست

قطر دهانه:130 میلی متر

فاصله کانونی:650 میلی متر

نسبت کانونی:f/5

بیشترین بزرگنمایی کاربردی:260 برابر

چشمی ها:10 , 25 میلی متر 1.25 اینچ

جوینده:نقطه قرمز

بیشترین قدر قابل رصد(نظری):13

توان تفکیک(نظری):0.92 ثانیه قوسی

توان گردآوری نور:470 برابر چشم انسان

shabe.saket
18-11-2013, 00:20
سلام دوستان
من يك تلسكوپ با مشخصات زير خريدمه اما هنوز به دستم نرسيده.
ميخواستم بدونم باش چي رو ميتونم ببينم؟. و چقدر قدرت داره؟
اصلا چيزه بدرد بخوريه؟
ماركش اسكاي واتچر هست

سلام
تا خوشه کهکشانها دیده خواهد شد...اعماق آسمان براحتی دیده خواهد شد.....اکثریت سیارات با وضوح بالا دیده میشه.....تلسکوپ در حد بالاست.....

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-11-2013, 10:39
سلام دوستان . قیمت دوربین دوچشمی 20×50 روسی رو پرسیدم ازتون یکی از دوستان گفت اینها چینی و 150 ت هست . سوال : آیا کسی هست که خودش شخصاً این دوربین رو در ویترین مغازه ها دیده باشه و قیمتش رو بدونه ؟ با تشکر

naft43
27-11-2013, 09:46
سلام مجدد.
قطره آينه تلسكوپم فقط 130 ميليمتره در كه به عبارتي ميشه 5.1 اينچ . اين در برابره قطره بعضي از تلسكوپ ها كه 13 اينچ هستن خيلي كمه راستش من خيلي چيزي بلد نيستم و تازه دارم ميخرم كه ياد بگيرم . الان كه فهميدم قطره آينه ي تلسكوپم اين قدر نسبت به بعضي از تلسكوپها كوچيكه توي ذوقم خورده. اما اين كه گفته شد تلسكوپ در حد بالاست خوشحالم كرد.
فرو شنده گفت يا بايد چشميها رو عوض كنم يا بايد يك بارلو بخرم . كدوم رو بگيرم بهتره؟ اگه بارلو بايد بگيرم چند ايكسش رو بگيرم خوبه؟ اگه چشمي بايد بگيرم چه چشمي بگيرم؟
ممنونم كه برام وقت ميگذاريد

shabe.saket
27-11-2013, 13:16
سلام مجدد.
قطره آينه تلسكوپم فقط 130 ميليمتره در كه به عبارتي ميشه 5.1 اينچ . اين در برابره قطره بعضي از تلسكوپ ها كه 13 اينچ هستن خيلي كمه راستش من خيلي چيزي بلد نيستم و تازه دارم ميخرم كه ياد بگيرم . الان كه فهميدم قطره آينه ي تلسكوپم اين قدر نسبت به بعضي از تلسكوپها كوچيكه توي ذوقم خورده. اما اين كه گفته شد تلسكوپ در حد بالاست خوشحالم كرد.
فرو شنده گفت يا بايد چشميها رو عوض كنم يا بايد يك بارلو بخرم . كدوم رو بگيرم بهتره؟ اگه بارلو بايد بگيرم چند ايكسش رو بگيرم خوبه؟ اگه چشمي بايد بگيرم چه چشمي بگيرم؟
ممنونم كه برام وقت ميگذاريد

کافیه دوست عزیز برای شما
بله قطر بعضی تلسکوپ ها 13 اینچه، قیمتشم بالای 13 میلیونه، بدرد شما هم اصلآ نخواهد خورد اون تلکوپ ها، تلسکوپ مناسب شما همونه که دارید، تا 6 اینچ.....
در مورد چشمی هم اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو ببینید و مطالبش رو بخونید.....

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-12-2013, 20:05
سلام .دوستانی که تلسکوپ عدسی دار دارند . وقتی دوربین چشمی رو سر و ته دست بگیرین تبدیل میشه به یک ذره بین بسیار قوی . میتونین صفحه ی روشن موبایل رو برای امتحانش ببینید . سوال : آیا تلسکوپ هم همینطوره ؟ بزرگنمائیش باید خیلی خیلی زیاد باشه , درسته ؟

Milad4171
29-12-2013, 21:22
سلام. دوستان من تخصصی در این مورد ندارم ولی جهت کنجکاوی و علاقه دلم میخواد یه تلسکوپ بخرم. نظرتون در مورد این مدل چیه؟
Skywatcher BK767AZ1به نظر شما این مدل چطوری هست . کلا در چه رده ای قرار میگی

naft43
01-01-2014, 15:01
سلام. دوستان. من يك تلسكوپ 6 اينچي دارم كه چشمي اون 10 و 25 هست. خواستم براش بارلو 3 برابر بگيرم فروشنده گفت زياده دو برابر بگيرم. اما اون ميگفت كه ميتونم از يك چشمي 5 و بارلو 2 برابر استفاده كنم. اگر بارلو 3 بگيرم بزرگنماييم تا 195 ميرسه اما اگر با يك بارلو 2 و يك چشمي 5 كار كنم يزرگنماييم تا 260 ميرسه. با توجه به اينكه نميخوام كيفيت رو هم ازدست بدم بايد چكار كنم. از يك طرف ميگفت بارلو 3 زيادي بزرگنمايي داره تار ميشه از طرف ديگه چشمي و بارلويي پيشنهاد ميكنه كه بزرگنمايي بيشتري داره اما ميگه خوبه. من كه گيج شدم. خواهش ميكنم كمي برام توضيح بديد كه چكاري كنم بهتره؟ كدوم رو بگيرم؟ ممنونم از شما. مشخصات تلسكوپم هست:

shabe.saket
11-03-2014, 21:18
سلام. دوستان. من يك تلسكوپ 6 اينچي دارم كه چشمي اون 10 و 25 هست. خواستم براش بارلو 3 برابر بگيرم فروشنده گفت زياده دو برابر بگيرم. اما اون ميگفت كه ميتونم از يك چشمي 5 و بارلو 2 برابر استفاده كنم. اگر بارلو 3 بگيرم بزرگنماييم تا 195 ميرسه اما اگر با يك بارلو 2 و يك چشمي 5 كار كنم يزرگنماييم تا 260 ميرسه. با توجه به اينكه نميخوام كيفيت رو هم ازدست بدم بايد چكار كنم. از يك طرف ميگفت بارلو 3 زيادي بزرگنمايي داره تار ميشه از طرف ديگه چشمي و بارلويي پيشنهاد ميكنه كه بزرگنمايي بيشتري داره اما ميگه خوبه. من كه گيج شدم. خواهش ميكنم كمي برام توضيح بديد كه چكاري كنم بهتره؟ كدوم رو بگيرم؟ ممنونم از شما. مشخصات تلسكوپم هست:

دوست عزیزم متاسفم بخاطر چنین تعلل طولانی، حتمآ تا حالا خریدید و استفاده هم میکنید، بارلو 3 بهیچ عنوان توصیه نمیشه، من نمیدونم بارلو 3 رو میخواید چیکار و چه کاربردی واستون داره اونم روی 6 اینچ، امیدوارم 2 خریده باشید و لاغیر.....ببخش که اینقدر دیر ( بی استفاده شد این پست ) شد.....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام. دوستان من تخصصی در این مورد ندارم ولی جهت کنجکاوی و علاقه دلم میخواد یه تلسکوپ بخرم. نظرتون در مورد این مدل چیه؟
Skywatcher BK767AZ1

به نظر شما این مدل چطوری هست . کلا در چه رده ای قرار میگی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام دوست عزیز شما هم که شرمنده بخاطر چنین تاخیری...
میلاد جان، در حد آماتور هست، اگر هرچند از گاهی میخوای نگاه کنی، معمولیه...باهاش حفره های ماه و حلقه های زحل و مشتری را خوب خواهی دید...در کل اگه میخوای زیاد هزینه نکنی ( مثلآ بالای 500 هزار تومان ) همین عالیه و این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).....ببخش که اینقدر دیر شد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام .دوستانی که تلسکوپ عدسی دار دارند . وقتی دوربین چشمی رو سر و ته دست بگیرین تبدیل میشه به یک ذره بین بسیار قوی . میتونین صفحه ی روشن موبایل رو برای امتحانش ببینید . سوال : آیا تلسکوپ هم همینطوره ؟ بزرگنمائیش باید خیلی خیلی زیاد باشه , درسته ؟
بله محمد جان، تلسکوپم اینجوریه و بزرگنماییش زیاد باشه و درسته:n02:.....

slim_shady71
17-03-2014, 03:18
دوستان عزیز میخواستم بدونم مدل skywatcher Bk909 AZ3 برای شروع خوبه یا نه اگه مدل خوبی با قیمت 500_600 تومان میشناسید ممنون میشم اگه بگید

slim_shady71
18-03-2014, 00:10
دوستان مدل دابسونی 6 اینچی orion مدل خوبی هست یا نه ؟ ایا از مدل قبلی بهتره ؟

shabe.saket
28-03-2014, 13:49
دوستان عزیز میخواستم بدونم مدل skywatcher Bk909 AZ3 برای شروع خوبه یا نه اگه مدل خوبی با قیمت 500_600 تومان میشناسید ممنون میشم اگه بگید

دوستان مدل دابسونی 6 اینچی orion مدل خوبی هست یا نه ؟ ایا از مدل قبلی بهتره ؟

سلام دوست عزیز
شزایط خودتون رو نگاه کنید و تصمیم بگیرید:

...Bk909 ( تمامی گالیله ای ها ) و نیوتونی های آماتور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])( هم رده هستند زیاد فرقی ندارند )
اینا رو راحت تر هم میتونید جابجا کنید
دابسونی یعنی ثابت
منتها دابسونی من ندیدم به این قیمتها، دابسونی بالای 1 میلیون ه...

نیوتونی هم واقعیتش من زیاد صلاح نمیدونم واسه شما که میحواید شروع کنید به چند دلیل:
آینه اش بعد از 5 سال اندود دوباره باید بشه ولی گالیله ای اینجوری نیست و عمری واست کار میکنه
تمز کردن گالیله ای خیلی راحته، همه جاش باز میشه راحت و تمیز میشه عدسی هاش، نیوتونی به این راحتی ها نیست، دابسونی بدتر...
تصویرش وارونه نیست، لذت بیشتری بهتون خواهد داد،

از من میشنوید بیخیال دابسونی کلآ ، و نیوتنی بشید مگر اینکه میخواید بالای 800 هزینه کنید.....
من بودم دابسونی و نیوتونی رو بیخیال میشدم و گالیله ای میگرفتم یا دوربین دوچشمی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])...
روی دوربین دوچشمی هم فکر کنید ولی اگر اصرار بر تلسکوپ هست، از من میپرسید گالیله ای skywatcher Bk909 AZ3...

من خودمم توی فکر یه گالیله ای ام، منتها دستساز.....
لذتی که با skywatcher Bk909 AZ3 تجربه خواهید کرد، مطمئن باشید در چیز دیگری نیست.....

HOOSEIN 105
28-03-2014, 13:59
سلام
دوستان من یه فرد کاملا صفر کیلومتر در کار با تلسکوپ هستم
اما یه سالیه فقط به خاطر علاقه به رصد اسمان قصد خرید دارم ولی موندم که اول یه مدل ارزون قیمت 300 یا 400 تومنی بخرم یا از همون اول یک تلسکوپ خوب و قوی بخرم.
به نظرتون اگه من مدل Skywatcher BKDOB 8 GOTO رو بخرم میتونم ازش استفاده کنم یا نه
در کل میخوام یه چیزی بخرم که بعد ها هوس عوض کردنش رو پیدا نکنم و از همون بتونم همیشه استفاده کنم . چون من فقط برای علاقه قصد خرید تلسکوپ دارم و هیچ تخصص و مهارتی در این زمینه ندارم که بخوام برای اون از تلسکوپ استفاده کنم .

shabe.saket
28-03-2014, 14:18
سلام
دوستان من یه فرد کاملا صفر کیلومتر در کار با تلسکوپ هستم
اما یه سالیه فقط به خاطر علاقه به رصد اسمان قصد خرید دارم ولی موندم که اول یه مدل ارزون قیمت 300 یا 400 تومنی بخرم یا از همون اول یک تلسکوپ خوب و قوی بخرم.
به نظرتون اگه من مدل Skywatcher BKDOB 8 GOTO رو بخرم میتونم ازش استفاده کنم یا نه
در کل میخوام یه چیزی بخرم که بعد ها هوس عوض کردنش رو پیدا نکنم و از همون بتونم همیشه استفاده کنم . چون من فقط برای علاقه قصد خرید تلسکوپ دارم و هیچ تخصص و مهارتی در این زمینه ندارم که بخوام برای اون از تلسکوپ استفاده کنم .

سلام 300 یا 400 میخواید هزینه کنید تلسکوپ نخرید، حرف ما رو گوش کن رفیق:n02:برو دنبال دوربین دو چشمی عالی با این قیمت...
پست 1282 به شما هم شامل هست...
Skywatcher BKDOB 8 GOTO رو میتونید استفاده کنید، جوری نیست که بدلیل حرفه ای بودن بی استفاده بشه واستون، به مرور اطلاعات شما افزایش پیدا میکنه و افق های جدیدی از تلسکوپ و خواهید دید، سیستمش که توگو هست و اتوماتیک فایندر، واسه کسی که نمیخواد بعدآ تلسکوپ عوض کنه، 8 اینچی توصیه میشه از نوع دابسونی.....اینم بد نیست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، BKDOB 8 GOTO زیادی بلندپروازی هست، مطمئن هستید اینقدر جدی هستید واسه تلسکوپ؟

توصیه من:
خرید دوربین دو چشمی عالی 20 در 80
کوچ به تلسکوپ در آینده در صورت نیاز.....

HOOSEIN 105
28-03-2014, 14:59
سلام 300 یا 400 میخواید هزینه کنید تلسکوپ نخرید، حرف ما رو گوش کن رفیق:n02:برو دنبال دوربین دو چشمی عالی با این قیمت...
پست 1282 به شما هم شامل هست...
Skywatcher BKDOB 8 GOTO رو میتونید استفاده کنید، جوری نیست که بدلیل حرفه ای بودن بی استفاده بشه واستون، به مرور اطلاعات شما افزایش پیدا میکنه و افق های جدیدی از تلسکوپ و خواهید دید، سیستمش که توگو هست و اتوماتیک فایندر، واسه کسی که نمیخواد بعدآ تلسکوپ عوض کنه، 8 اینچی توصیه میشه از نوع دابسونی.....اینم بد نیست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، BKDOB 8 GOTO زیادی بلندپروازی هست، مطمئن هستید اینقدر جدی هستید واسه تلسکوپ؟

توصیه من:
خرید دوربین دو چشمی عالی 20 در 80
کوچ به تلسکوپ در آینده در صورت نیاز.....

سلام .
پس اینطور که شما گفتید باید بیخیال اون تلسکوپ ارزونه بشم :n02:
راستیت در مورد تلسکوپ خیلی جدی هستم و وقعا چند سالیه که برنامه خریدش رو دارم . جزء بزرگترین ارزوهای کودکیم بوده:n02:
سر همین خیلی علاقه به خرج های بیشتر برای دوربین دو چشمی و ... ندارم و میخوام یدفعه خودم رو یه چندسالی راحت کنم.
اما در کل حدود 2500 بیشتر نمیخوام خرج کنم .
حالا با این شرایط شما چه تلسکوپی پیشنهاد میدین؟؟
جایی هست که بشه تصاویری رو که با این تلسکوپا گرفته شده رو ببینم؟؟

sina_el
28-03-2014, 18:21
دوستان سلام
سال نو مبارک
یه سوال داشتم بین دو چشمی های موجود 20 80 ... برندهای متفاوتی هست که قیمت های متفاوتی هم دارند. اگر امکان داره یه توضیحی در مورد کیفیت این محصولات بدید چون مرددم که از کدوم برند بگیرم... چرا که بعضا تفاوت قیمت 200 هزار تومن و بلکه بیشتر در مورد یک محصول مشاهده میشه.. ممنون

shabe.saket
31-03-2014, 22:53
سلام . پس اینطور که شما گفتید باید بیخیال اون تلسکوپ ارزونه بشم :n02: راستیت در مورد تلسکوپ خیلی جدی هستم و وقعا چند سالیه که برنامه خریدش رو دارم . جزء بزرگترین ارزوهای کودکیم بوده:n02: سر همین خیلی علاقه به خرج های بیشتر برای دوربین دو چشمی و ... ندارم و میخوام یدفعه خودم رو یه چندسالی راحت کنم. اما در کل حدود 2500 بیشتر نمیخوام خرج کنم . حالا با این شرایط شما چه تلسکوپی پیشنهاد میدین؟؟ جایی هست که بشه تصاویری رو که با این تلسکوپا گرفته شده رو ببینم؟؟ نه خب گرفتن تلسکوپ گالیله ای ارزان و بعدآ گرفتن تلسکوپ گران، بسیار بهتر از خرید یه دفعه ای تلسکوپ گران برای یک آماتور هست...حرف من این بود که گرفتن دوربین دو چشمی، و بعد تلسکوپ گران بهتر از هر دو هست... رئیس جان میدونی مثل شما چیه؟ تازه رانندگی رو یاد گرفتید و ده روزه گواهینامه گرفتید... کدومش بهتره؟ رانندگی با ماشین ارزان و کسب تجربه های زیاد و کوچ به ماشین گران در آینده... خریدن ماشین گران برای کسی که دنده را نیز به زور جا می اندازد و فرسودن ماشین... تلسکوپ ارزان ( بخوان دو چشمی باحال) باعث بالا رفتن اطلاعات شما خواهد شد...خواندن نقشه آسمان شب را بلد میشوید، پیدا کردن اجرام را بلد میشوید، تمیز کردن لنز و بلد میشوید...تلسکوپ گران به صلاح نیست، فرسودش میکنید + شاید زده بشید.....لب مطلب: تلسکوپ گران برای شما الان به صلاح نیست...خرید تلسکوپ ارزان و بهتر از آن دوربین دو چشمی را بپزیرید.....تلسکوپ دو میلیونی + کسی که الفبای رصد را میداند ، بهتر از تلسکوپ دو و نیم میلیونی + صفر کیلومتر مشتاق است..... نمونه عکس: عمومیت 8 اینچا یه جورن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوستان سلام سال نو مبارک یه سوال داشتم بین دو چشمی های موجود 20 80 ... برندهای متفاوتی هست که قیمت های متفاوتی هم دارند. اگر امکان داره یه توضیحی در مورد کیفیت این محصولات بدید چون مرددم که از کدوم برند بگیرم... چرا که بعضا تفاوت قیمت 200 هزار تومن و بلکه بیشتر در مورد یک محصول مشاهده میشه.. ممنون سلام عزیزجان، بهارت مبارک دوست عزیز با اینکه همه 20 در 80 هستند ولی کیفیت ساخت خیلی فرق میکنه...لنز استفاده شده در دوربین: آلمانی - روسی - چینی فرق داره کیفیت ساخت بدنه فرق داره، پرشدگی داخلی با نیتروژن تاثیر داره... شما celestron یا ویلیام اپتیک و نایت اسکای را در جایگاه بالا، و بقیه رو متوسط در نظر بگیرید، دوربین های چینی نیز با اینکه بسیار ارزانتر هستند ولی مطلوبند.....بستگی به بودجه بگیرید، و زیاد حساس نباشید.....

sina_el
31-03-2014, 23:59
دوست خوبم سلستزون تو تهران قیمتش 650 تومنه و اسکای واچر 400 تومن. نایت هم 800 تومن. شما کدوم رو توصیه میکنید؟ ایا 25*100 رو صلاح میدونید؟ ممنون

shabe.saket
01-04-2014, 13:25
دوست خوبم سلستزون تو تهران قیمتش 650 تومنه و اسکای واچر 400 تومن. نایت هم 800 تومن. شما کدوم رو توصیه میکنید؟ ایا 25*100 رو صلاح میدونید؟ ممنون نمیدونم چرا نایت چنین اختلاف قیمتی داده، بنظرم درست نمیاد...فکر نکنما در قدرت یکسان اختلاف نایت و اسکای واچر دوبل باشه...اگر مطمئن به گفته خودتون هستید اسکای واچر بخرید ولی اگر قیمت اینجا درست باشه، فرق چندانی نیست ولی نایت میچربه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 100 در 25... اطلاعات از خودتون بدید، برای چی میخواهید، دانش رصد شما در چه حد هست؟

sina_el
01-04-2014, 14:59
ممنون از دوست با مرام... من کتاب نجوم به زبان ساده از مایر دگانی و کتاب صور فلکی ترجمه اقای دالکی و نجوم مکانیکی رو خوندم... حالا میخوام از این اطلاعاتم استفاده کنم. میخواستم تلسکوپ بگیرم که با جمع اوری اطالاعات و مشورت از دوستان ترجیح دادم قدم اول از دوربین دوچشمی استفاده کنم. و بعد بسته به علاقه ام نوع تلسکوپ مورد نظر رو انتخاب کنم. بودجه لازم را داشتم. حتی میخواستم سیستم go to دار بگیرم... اما الان میخوام حتما دو چشمی بگیرم. به من سلسترون رو پیشنهاد دادن دوستان. با یکم تحقیق دیدم قیمت سایر برند ها در همین محصول یکم متفاوته. لذا از شما خواستم راهنماییم کنید. سلسترون یا اسکای نایت؟ 80*20 یا 100*25 ؟؟؟ سه پایه هم اگر امکان داره بهم معرفی کنید. خواستم از اروپا بگیرم که با بررسی قیمت ها و استعلام قیمت متوجه شدم گرونترم در میاد. ممنون میشم منو از دو دلی درارید دوست خوبم. :n16:

shabe.saket
01-04-2014, 16:16
ممنون از دوست با مرام... من کتاب نجوم به زبان ساده از مایر دگانی و کتاب صور فلکی ترجمه اقای دالکی و نجوم مکانیکی رو خوندم... حالا میخوام از این اطلاعاتم استفاده کنم. میخواستم تلسکوپ بگیرم که با جمع اوری اطالاعات و مشورت از دوستان ترجیح دادم قدم اول از دوربین دوچشمی استفاده کنم. و بعد بسته به علاقه ام نوع تلسکوپ مورد نظر رو انتخاب کنم. بودجه لازم را داشتم. حتی میخواستم سیستم go to دار بگیرم... اما الان میخوام حتما دو چشمی بگیرم. به من سلسترون رو پیشنهاد دادن دوستان. با یکم تحقیق دیدم قیمت سایر برند ها در همین محصول یکم متفاوته. لذا از شما خواستم راهنماییم کنید. سلسترون یا اسکای نایت؟ 80*20 یا 100*25 ؟؟؟ سه پایه هم اگر امکان داره بهم معرفی کنید. خواستم از اروپا بگیرم که با بررسی قیمت ها و استعلام قیمت متوجه شدم گرونترم در میاد. ممنون میشم منو از دو دلی درارید دوست خوبم. :n16: ارادتها عزیز اطلاعات بیس شما خوبه...متاسفانه همه گول اسم تلسکوپ رو میخورن که درست نیست و دوربین دوچشمی رو فراموش میکنند که شما تصمیم خوبی گرفتید.....(خیلی ها نمیدونند چیزهایی هستند که با تلسکوپ دیده نمیشوند و با دوربین دوچشمی دیده میشند که بسیار زیبا هستند مانند گروه های ستاره ها و سحابی های پهناور که برای آماتورها و حرفه ای ها بسیار لذت بخش دیدنشون) فرقی ندارند من هرجا رو نگاه میکنم نایت اسکای و اسکای واچر و سلسترون قیمتهاشون نزدیکه همه، اصولآ اینا فرقی با هم ندارند زیاد، یکی میگفت نایت اسکای همون سلسترونه به سفارش زده شده اگه قیمت تا 150 تا فرق داره سلسترون بخرید اگر بیشتر فرق داره نایت بخرید، هزینه اضافی برای سلسترون نکنید..... من بودم: 20 در 80 نایت اسکای با قیمت 450 تومان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 25 در 100 زیادی زیاد هست و بی ارزش محسوب میشه برای شما به این هزینه، در 20 در 80 شک نکنید و در آینده برید سمت تلسکوپ..... سه پایه 6704 خوبه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sina_el
01-04-2014, 16:58
دوست عزیز بسیار ممنون از توضیحاتت. :n16: تفاوت قیمت سلسترون با نایت اسکای 230-200 تومنه. با این حساب من اصلا دوست ندارم کیفیت رصدم بخاطر قیمت پایین بیاد. یعنی اگه از نظر رصدی اسکای نایت ضعیفتر از سلسترون هست من سلسترون بگیرم. و اون سه پایه هم که معرفی کردید ممنون. در هر صورت من با جمع بندی شما تو چند روز اینده برای خرید اقدام میکنم. ممنون از لطفتون:n16:

shabe.saket
01-04-2014, 22:45
دوست عزیز بسیار ممنون از توضیحاتت. :n16: تفاوت قیمت سلسترون با نایت اسکای 230-200 تومنه. با این حساب من اصلا دوست ندارم کیفیت رصدم بخاطر قیمت پایین بیاد. یعنی اگه از نظر رصدی اسکای نایت ضعیفتر از سلسترون هست من سلسترون بگیرم. و اون سه پایه هم که معرفی کردید ممنون. در هر صورت من با جمع بندی شما تو چند روز اینده برای خرید اقدام میکنم. ممنون از لطفتون:n16: خواهش میکنم ، ممنون که قابل میدونید خب معلوم شد قضیه چیه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 7%DA%86%D8%B1-%D9%88-%D8%B3%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86 ادغام شدن... تفاوتی در سلسترون و نایت اسکای نیست...گران بودن سلسترون در قدرت برابر نایت اسکای، بدلیل سفارشی شدنش هست...اهل ویدئو گیم هستید؟ انویدیا چیپست میزنه، ایسوس کارت گرافیکش و تولید میکنه، گیگابایت هم همینطور،با اینکه چیپست یکیه، ولی بدلیل سفارشی شدن توسط دو کارخانه مجزا، قیمت فرق میده، مثل اضافه شدن فن بیشتر و اینا.... سلسترون گرانتر نسبت به نایت اسکای بدلیل بدنش خواهد بود، کیفیت رصد فرقی نداره، احتمالآ سلسترون بیشتر ضد آب هست و دوام بدنه بیشتری داره در ضربه گیری و جلوگیری از دوگانه انگاری دوربین...... با توجه به این مطالب اقدام به خرید کنید...دیگه مسئله سلیقه ای شد، ببینید کدوم به دلتون میشینه، مسلمآ بدنه سلسترون بهتر خواهد بود، ولی لنزها کوچکترین تفاوتی نخواهند داشت..... قربانتان موفق باشید.....

sina_el
01-04-2014, 23:21
ممنون دوست عزیز ... اما گویا باید سلسترون بگیرم تا بعدها پشیمون نشم از انتخابش... ممنون از شما و راهنماییهاتون

sina_el
03-04-2014, 13:17
دوست عزیز یه سوالی داشتم از خدمتت. واقعیت امر اینکه من یه نوازنده هستم که سنتور میزنم و یه 3 پایه دارم که سنتورمو روش قرار میدم. گفتم میشه از این 3 پایه برای دوربین دوچشمی استفاده کنم شاید. اگر براتون امکان داره من عکسهای این 3 پایه رو براتون بفرستم تا شما یه نظری بدید تا من هزینه اضافه نپردازم. ممنون میشم. و اینکه من نگاه کردم دیدم 3 پایه ها که برای این مورد موجوده ارتفاعشون در حد 100-150 سانتی متر هستش. حالا اینکه برای رصد باید چه کرد؟ یعنی باید رو صندلی حتما نشست؟ مثلا این 3 پایه ی من رتفاعش 100 سانته گویا. ممنون میشم این مشکل من رو هم برطرف کنید با توضیحاتتون. ارادتمند شما :n16:

shabe.saket
03-04-2014, 20:22
دوست عزیز یه سوالی داشتم از خدمتت. واقعیت امر اینکه من یه نوازنده هستم که سنتور میزنم و یه 3 پایه دارم که سنتورمو روش قرار میدم. گفتم میشه از این 3 پایه برای دوربین دوچشمی استفاده کنم شاید. اگر براتون امکان داره من عکسهای این 3 پایه رو براتون بفرستم تا شما یه نظری بدید تا من هزینه اضافه نپردازم. ممنون میشم. و اینکه من نگاه کردم دیدم 3 پایه ها که برای این مورد موجوده ارتفاعشون در حد 100-150 سانتی متر هستش. حالا اینکه برای رصد باید چه کرد؟ یعنی باید رو صندلی حتما نشست؟ مثلا این 3 پایه ی من رتفاعش 100 سانته گویا. ممنون میشم این مشکل من رو هم برطرف کنید با توضیحاتتون. ارادتمند شما :n16: قربان شما هر جور راحتید عکس رو بزارید...همینجا بزارید...توی پروف من بزارید... 3 پایه چیزی هست که با خلاقیت میشه خیلی راحت و انعطاف پذیر درستش کرد، لازم نیست حتمآ روی صندلی بشینی حتی میتونی درازم بکشی دی: چون قابلیت کم شدن ارتفاع زیادی داره، سه پایه رو از الان نگیرید ، یهو دیدید همین سه پایه شما بهش خورد... خیلی سه پایه ها به خیلی دوربینا عالی میخورن...ارادت از ما.....

sina_el
04-04-2014, 00:32
دوست عزیز ممنون از راهنماییتون. راستش نمیتونم براتون پیغام خصوصی کنم. مثل اینکه هنوز این قابلیت رو ندارم تو سایت. اما فهمیدم که باید یه کله گی یا سر سه پایه واسه همین 3 پایه هم بخرم. که قیمتاش نجومیه. و از 3 پایه ها هم گرونتره. موندم والا. ازونطرف هم 3 پایه ها واسه دوربین 80*20 معدوده و قیمت از 250 به بالاس.

payam57
09-04-2014, 19:46
درود
من قصد خرید یه دابسونی 16 اینچ GSO را دارم اگر دوستان تجربه رصد با این تلسکوپ یا 16 اینچ های مشابه را داشتند یا نظر یا انتقادی به این تلسکوپ دارند بگن. به نظر شما آیا این تلسکوپ می تونه یه تلسکوپ همه کاره به جز کار عکاسی نجومی باشه؟:n26:

mahdi-xbox
09-04-2014, 21:37
درود
یکی دوسال پیش تو همین فروم درباره خرید تلسکوپ از آقای babak مشاوره گرفتم(دستشون درد نکنه:)
اما به دلایل مالی منصرف شدم تا الان که قصد خرید دوربین دو چشمی رو دارم...
اطلاعاتم درباره نجوم بد نیست همینکه میدونم زمین گرده:دی...همون اطلاعات ابتدایی در رابطه با جنس سیارات و ترتیب قرار گیری شون...
هدفم هم صرفه جویی در بودجم در عین حال تماشای آسمان جهت سرگرمی هست...
این دوربین های دو چشمی تا حدود 400 الا 500 تومن چه تصاویری رو میتوند از ماه و سیارات ارائه بدن و اینکه مدل پیشنهادی؟

slim_shady71
10-04-2014, 07:45
سلام دوست عزیز
شزایط خودتون رو نگاه کنید و تصمیم بگیرید:

...Bk909 ( تمامی گالیله ای ها ) و نیوتونی های آماتور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])( هم رده هستند زیاد فرقی ندارند )
اینا رو راحت تر هم میتونید جابجا کنید
دابسونی یعنی ثابت
منتها دابسونی من ندیدم به این قیمتها، دابسونی بالای 1 میلیون ه...

نیوتونی هم واقعیتش من زیاد صلاح نمیدونم واسه شما که میحواید شروع کنید به چند دلیل:
آینه اش بعد از 5 سال اندود دوباره باید بشه ولی گالیله ای اینجوری نیست و عمری واست کار میکنه
تمز کردن گالیله ای خیلی راحته، همه جاش باز میشه راحت و تمیز میشه عدسی هاش، نیوتونی به این راحتی ها نیست، دابسونی بدتر...
تصویرش وارونه نیست، لذت بیشتری بهتون خواهد داد،

از من میشنوید بیخیال دابسونی کلآ ، و نیوتنی بشید مگر اینکه میخواید بالای 800 هزینه کنید.....
من بودم دابسونی و نیوتونی رو بیخیال میشدم و گالیله ای میگرفتم یا دوربین دوچشمی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])...
روی دوربین دوچشمی هم فکر کنید ولی اگر اصرار بر تلسکوپ هست، از من میپرسید گالیله ای skywatcher Bk909 AZ3...

من خودمم توی فکر یه گالیله ای ام، منتها دستساز.....
لذتی که با skywatcher Bk909 AZ3 تجربه خواهید کرد، مطمئن باشید در چیز دیگری نیست.....

دوست عزیز ممنون از راهنمایی. به نضر شما بین دوربین دوچشمی و شکستی 90 کدوم بهتره اینطور که من تحقیق کردم با شکستی 90 فقط میشه سیارت نزدیک وماه رو دید ولی با دو چشمی حتی سحابی هم میشه دید با توجه به این که اسمان شهر ما همیشه پرستارست و هوا الوده نیست به نظرتون کدوم بهتره اگه دوچشمی بهتره مدلی بهتر از 20 80که گفتید بین قیمت 600 تا 700 هست ؟ ممنون

slim_shady71
10-04-2014, 08:34
هادی عزیز به نظر شما دوچشمی سلسترون 80 20 مدل skymaster با پایه بهتر از شکستی 90 و 20 80 skynight هست یا نه؟ بنظر شما بهترین انتخاب کدومشونه(صرف نظر از قیمتاشون)

catalan10
10-04-2014, 09:30
سلام
من میخوام دو چشمی بگیرم حدود 200 تومن
نمیخوامم چیزی بگیرم که بزرگنماییش دروغ باشه میخواستم بدونم 20*50 سلسترون توی این رنج قیمت بیشترین بزرگنمای رو داره ؟ شب کیفیتش چطوره ؟ کسی بهترشو سراغ داره توی این رنج قیمت که بزرگنماییش زیادتر از 20 باشه ؟
اگرم کسی 20*50 داره که میخواد بفروشه دست دوم بگه من اگر قیمت خوب بده میخرم
با تشکر از دوستان

slim_shady71
14-04-2014, 14:04
بازم من... :n02: یه مدل جدید پیدا کردم ...:n20:اقا هادی گل 90 20 nightsky چطوره؟ قیمتش با شکستی 90 یکیه .با توجه به اینکه من زیاد میرم طبیعت (از الودگی نوری شهر دورم) بهتر نیست یه دوچشمی بگیرم و در اینده با افزایش تجربه در نجوم یه تلسکوپ در سطح بالا بگیرم مثل دابسونی 10 اینچی :n10:....با سپاس

shabe.saket
18-04-2014, 13:12
عذرخواهی بابت تاخیر در جواب، ببخشید رفقا...:n12:

درود
من قصد خرید یه دابسونی 16 اینچ GSO را دارم اگر دوستان تجربه رصد با این تلسکوپ یا 16 اینچ های مشابه را داشتند یا نظر یا انتقادی به این تلسکوپ دارند بگن. به نظر شما آیا این تلسکوپ می تونه یه تلسکوپ همه کاره به جز کار عکاسی نجومی باشه؟:n26:
من تجربه رصد با اینو نداشتم ولی تلسکوپی هست که اگر جدآ به نجوم علاقه دارید میتونید تهیه کنید، نه تفننی...بله میشه گفت تلسکوپی همه کاره هست (بجز عکاسی حرفه ای)

درود
یکی دوسال پیش تو همین فروم درباره خرید تلسکوپ از آقای babak مشاوره گرفتم(دستشون درد نکنه:)
اما به دلایل مالی منصرف شدم تا الان که قصد خرید دوربین دو چشمی رو دارم...
اطلاعاتم درباره نجوم بد نیست همینکه میدونم زمین گرده:دی...همون اطلاعات ابتدایی در رابطه با جنس سیارات و ترتیب قرار گیری شون...
هدفم هم صرفه جویی در بودجم در عین حال تماشای آسمان جهت سرگرمی هست...
این دوربین های دو چشمی تا حدود 400 الا 500 تومن چه تصاویری رو میتوند از ماه و سیارات ارائه بدن و اینکه مدل پیشنهادی؟
هر تصویری که شما نیاز دارید تا ارضا بشید توسط 20 در 80 قابل رویته، سیاره ها، خوشه های آسمانی سحابی ها...گره ستاره ها، بارش ها...مدل ها در صفحه قبل بکار شما هم حتمآ میاد...

دوست عزیز ممنون از راهنمایی. به نضر شما بین دوربین دوچشمی و شکستی 90 کدوم بهتره اینطور که من تحقیق کردم با شکستی 90 فقط میشه سیارت نزدیک وماه رو دید ولی با دو چشمی حتی سحابی هم میشه دید با توجه به این که اسمان شهر ما همیشه پرستارست و هوا الوده نیست به نظرتون کدوم بهتره اگه دوچشمی بهتره مدلی بهتر از 20 80که گفتید بین قیمت 600 تا 700 هست ؟ ممنون
دوچشمی صد در صد...افق دید بالا، زاویه دید گسترده... بهتر از 20 در 80 ها، 25 در 100 ها هستند که آخرین درجه دوچشمی ها هستند، ولی بنظر من 20 در 80 ها کافیند برای شما

هادی عزیز به نظر شما دوچشمی سلسترون 80 20 مدل skymaster با پایه بهتر از شکستی 90 و 20 80 skynight هست یا نه؟ بنظر شما بهترین انتخاب کدومشونه(صرف نظر از قیمتاشون)
دوچشمی---نایت اسکای و مستر فرقی ندارن زیاد

سلام
من میخوام دو چشمی بگیرم حدود 200 تومن
نمیخوامم چیزی بگیرم که بزرگنماییش دروغ باشه میخواستم بدونم 20*50 سلسترون توی این رنج قیمت بیشترین بزرگنمای رو داره ؟ شب کیفیتش چطوره ؟ کسی بهترشو سراغ داره توی این رنج قیمت که بزرگنماییش زیادتر از 20 باشه ؟
اگرم کسی 20*50 داره که میخواد بفروشه دست دوم بگه من اگر قیمت خوب بده میخرم
با تشکر از دوستان
کیفیتش کاملآ مطلوبه، دوست عزیز سلسترون گارانتی میکنه رصد رو، مارک پشتوانه است، البته اگه تقلبی نباشه...من بودم پولم و جمع میکردم واسه 20 در 80 با قیمت 400

بازم من... :n02: یه مدل جدید پیدا کردم ...:n20:اقا هادی گل 90 20 nightsky چطوره؟ قیمتش با شکستی 90 یکیه .با توجه به اینکه من زیاد میرم طبیعت (از الودگی نوری شهر دورم) بهتر نیست یه دوچشمی بگیرم و در اینده با افزایش تجربه در نجوم یه تلسکوپ در سطح بالا بگیرم مثل دابسونی 10 اینچی :n10:....با سپاس

خوبه ولی واسه رصد، به شخصه من با دوربینهایی که بیس رصد هستند، در طبیعت گردی نمیتونم استفاده کنم، بیستر از اون چیزی که انتظار دارید سنگین خواهند بود، سنگینی به معنای وزن روی ترازو نیست، بلکه به معنای وای دستم از کتف در اومد هست:n02: در ضمن به این نکته توجه کنید که دوربینهای رصدی واسه پیک نیک و کمپ شبانه در طبیعت نیستند، بدلیل ضربه دوگانه گی پیدا میکنند، واسه کوله ساخته نشدند، جاشون بالای سه پایه هست....

تجربه کم یا صفر در رصد = انتخاب دوربین دوچشمی 20 در 80 بجای تلسکوپ.....

slim_shady71
23-04-2014, 01:07
با سلام هادی جان(با تشکر از راهنمایت)
امروز که داشتم قیمتارو چک میکردم 80*20 nightsky حدود 100 تومان گرون شده بود:n28: (550 تومان)با توجه به قیمت سه پایه (350 تومان) در مجموع میشه 900 تومان . ایا این قیمت برای دو چشمی زیاد نیست با توجه به اینکه من تا یک میلیون وصد تومان بودجمه بهتر نیست یه دابسونی 6 اینچ بخرم (8 اینچ با قیمت یک میلیون چهارصد هم میتونم بابا رو راضی کنم:n02:) با توجه به اینکه دوست دارم سحابی و کهکشان رصد کنم (سیارات کمتر) نیوتنی با فاصله کانونی کم داخل این رنج قیمت چی هست ؟ داب 8 با f6 و قطر دهانه مناسب خوبه یا نه ؟ ایا کار با نیوتنی ( هم خط کردن) خیلی سخته ؟ ایا باید دابسونی هم که ثابته همیشه برای استفاده هم خط کرد؟ایا برای یه فرد بی تجربه مثل من استفاده از نیوتنی ممکن هست؟اگه کار با نیوتنی سخته ایا تنها راه سحابی دیدن با این بودجه دوچشمی هست؟ (امان از دست این شکستی های گرون قیمت اپوکروماتیک که دیگه نگو :n28:) با تشکر

shabe.saket
23-04-2014, 21:30
با سلام هادی جان(با تشکر از راهنمایت)
امروز که داشتم قیمتارو چک میکردم 80*20 nightsky حدود 100 تومان گرون شده بود:n28: (550 تومان)با توجه به قیمت سه پایه (350 تومان) در مجموع میشه 900 تومان . ایا این قیمت برای دو چشمی زیاد نیست با توجه به اینکه من تا یک میلیون وصد تومان بودجمه بهتر نیست یه دابسونی 6 اینچ بخرم (8 اینچ با قیمت یک میلیون چهارصد هم میتونم بابا رو راضی کنم:n02:) با توجه به اینکه دوست دارم سحابی و کهکشان رصد کنم (سیارات کمتر) نیوتنی با فاصله کانونی کم داخل این رنج قیمت چی هست ؟ داب 8 با f6 و قطر دهانه مناسب خوبه یا نه ؟ ایا کار با نیوتنی ( هم خط کردن) خیلی سخته ؟ ایا باید دابسونی هم که ثابته همیشه برای استفاده هم خط کرد؟ایا برای یه فرد بی تجربه مثل من استفاده از نیوتنی ممکن هست؟اگه کار با نیوتنی سخته ایا تنها راه سحابی دیدن با این بودجه دوچشمی هست؟ (امان از دست این شکستی های گرون قیمت اپوکروماتیک که دیگه نگو :n28:) با تشکر

سلام عزیزم
با این وضعیت دلار کلآ نوشابه خوردن هم نمیصرفه:n02:
دابسونی 6 اینچ اگر ثبات قیمت داشته باشه انتخاب بهتری خواهد بود...(سه پایه هم که نمیخواد:n09:) نیوتونی رو بیخیال شید، مکافات داره واسه آماتورها........هم خط کردن چندان سخت نیست

دابسونی ها هم هم خطی میخوان و باید هم خط بشن.....
بررسی کنید ببینید دابسونی قیمتش بالا رفته یا قیمتش اونی هست که شما میگید (دابسونی 8 اینچ در صورتی توصیه میشه که بعدآ بخواید برید سمت عکاسی نجومی )
سحابی ها با دابسونی ها هم دیده میشن همچنین نیوتونی ها و گالیله ای، دوچشمی در بارش بیشتر لذت میدهد.....

slim_shady71
23-04-2014, 22:36
سلام هادی عزیز شبت بخیر
با توجه به مطالبی که گفتی فکر کنم داب 8 بهترین گزینه باشه چون از عکاسی نجومی هم خوشم میاد...
پس بهتره تا نظر بابا عوض نشده و دلارم گرون نشده برم بگیرم :n02:
بابت راهنمایی هم اندازه تمام ستاره ها ممنون :n16:

shabe.saket
23-04-2014, 22:51
سلام هادی عزیز شبت بخیر
با توجه به مطالبی که گفتی فکر کنم داب 8 بهترین گزینه باشه چون از عکاسی نجومی هم خوشم میاد...
پس بهتره تا نظر بابا عوض نشده و دلارم گرون نشده برم بگیرم :n02:
بابت راهنمایی هم اندازه تمام ستاره ها ممنون :n16:

به قطر کهکشان ها عشق برای شما:n12:..موفق باشید.....

Gilopa
25-04-2014, 19:18
سلام دوستان .
بنده برای یک فرد 59 ساله عاشق آسمان که هیچگونه سواد و اطلاعات علمی در زمینه فضا و نجوم نداره و صرفا به دیدن آسمان و ستارگان علاقه منده قصد خرید تلسکوپ دارم .
بنابراین نیاز این شخص حرفه ای نیست بلکه فقط میخوان آسمون رو ببینند . ولی بهرحال من همیشه دوست دارم وسیله کامل و خوبی معرفی کنم بودجه 500 تا 600 تومن در نظر گرفتم
فقط تنها چیزی که میتونم بگم قابلیت انتقال تصاویر به کامپیوتر به راحتی فراهم باشه و همینطور اگر تلسکوپها حافظه داخلی دارند مقدارش مناسب باشه
بچه شمال هستم اینجا نمیدونم کجا میشه خرید ...
ممنون میشم مدل دقیق رو معرفی کنید ..
ازین سایت هم بتونید مدل رو انتخاب کنید تا آنلاین خرید کنم عالی میشه

shabe.saket
25-04-2014, 19:50
سلام دوستان .
بنده برای یک فرد 59 ساله عاشق آسمان که هیچگونه سواد و اطلاعات علمی در زمینه فضا و نجوم نداره و صرفا به دیدن آسمان و ستارگان علاقه منده قصد خرید تلسکوپ دارم .
بنابراین نیاز این شخص حرفه ای نیست بلکه فقط میخوان آسمون رو ببینند . ولی بهرحال من همیشه دوست دارم وسیله کامل و خوبی معرفی کنم بودجه 500 تا 600 تومن در نظر گرفتم
فقط تنها چیزی که میتونم بگم قابلیت انتقال تصاویر به کامپیوتر به راحتی فراهم باشه و همینطور اگر تلسکوپها حافظه داخلی دارند مقدارش مناسب باشه
بچه شمال هستم اینجا نمیدونم کجا میشه خرید ...
ممنون میشم مدل دقیق رو معرفی کنید ..
ازین سایت هم بتونید مدل رو انتخاب کنید تا آنلاین خرید کنم عالی میشه
سلام دوست عزیز
برای ایشون بجز دوربین دو چشمی هیچ چیز دیگری مناسب نیست، زیرا لذت بسیاری از دوربین خواهند برد...تلسکوپ بدرد ایشون نخواهد خورد...لدت تلسکوپ برای ایشون 10 برابر کمتر از دوربین دو چشمی خواهد بود...
تلسکوپ که لینک دادید بدرد ایشون نمیخوره، این که نوشته تلسکوپ کامپیوتری، درسته که تلسکوپ به کامپیوتر وصل میشه و تصاویر رو میشه ریخت، ولی کاربر کلمه کامپیوتری در تلسکوپ به سیستم گوتو GO To برمیگرده، که با نرم افزار مختصات نقشه آسمان و میدی به تلسکوپ و گوتو میره روی ستاره بدون اینکه دستی پیداش کنی...این کاربرد اصلی کلمه کامپیوتری در تلسکوپ است و کاربردهای دیگه فرعی هست، بر این مبنا صحبت و فکر کنید.....
اگر خیلی اصرار کنید بر تلسکوپ یه مدل گالیله ای معرفی میکنم بهتون نه اینا، اینا اشمیت هستند، ایشون نمیتونه استفاده کنه ( نه اینکه نتونه، بدردش نخواهد خورد )

بسیار لذت خواهند برد از دوچشمی ها
بارش ها را خواهند دید، انبوه ستارگان، سیاره های منظومه شمسی، حفره های ماه.....

لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) + 250 واسه سه پایه جداگانه بزارید کنار ( بودجه رو افزایش بدید تا 800 تومان تا بتونیم 20 در 80 معرفی کنیم وگرنه اجبارآ باید یه درجه ضعیفتر باشه )

لذت دو چشمی برایشان بسیار زیاد خواهد بود با این سن ( راحت میشینن روی صندلی و چششون و میدوزن به ستاره ها و سیاره ها ، غم اندود کردن آینه رو ندارند و خواندن نقشه شب، با کامپوتر درگیر نیستند اینم مکافاتیه که لپ تاپ و ببری بالا پشت بوم و اینا، اینا رو ملاحظه کنید)
اون چیزایی که بسیار برای تازه کارها هیجان انگیز هست و با دوچشمی خواهند دید، با تلسکوپ ها نخواهند توانست.....

Gilopa
25-04-2014, 20:30
سلام دوست عزیز
برای ایشون بجز دوربین دو چشمی هیچ چیز دیگری مناسب نیست، زیرا لذت بسیاری از دوربین خواهند برد...تلسکوپ بدرد ایشون نخواهد خورد...لدت تلسکوپ برای ایشون 10 برابر کمتر از دوربین دو چشمی خواهد بود...
تلسکوپ که لینک دادید بدرد ایشون نمیخوره، این که نوشته تلسکوپ کامپیوتری، درسته که تلسکوپ به کامپیوتر وصل میشه و تصاویر رو میشه ریخت، ولی کاربر کلمه کامپیوتری در تلسکوپ به سیستم گوتو GO To برمیگرده، که با نرم افزار مختصات نقشه آسمان و میدی به تلسکوپ و گوتو میره روی ستاره بدون اینکه دستی پیداش کنی...این کاربرد اصلی کلمه کامپیوتری در تلسکوپ است و کاربردهای دیگه فرعی هست، بر این مبنا صحبت و فکر کنید.....
اگر خیلی اصرار کنید بر تلسکوپ یه مدل گالیله ای معرفی میکنم بهتون نه اینا، اینا اشمیت هستند، ایشون نمیتونه استفاده کنه ( نه اینکه نتونه، بدردش نخواهد خورد )

بسیار لذت خواهند برد از دوچشمی ها
بارش ها را خواهند دید، انبوه ستارگان، سیاره های منظومه شمسی، حفره های ماه.....

لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) + 250 واسه سه پایه جداگانه بزارید کنار ( بودجه رو افزایش بدید تا 800 تومان تا بتونیم 20 در 80 معرفی کنیم وگرنه اجبارآ باید یه درجه ضعیفتر باشه )

لذت دو چشمی برایشان بسیار زیاد خواهد بود با این سن ( راحت میشینن روی صندلی و چششون و میدوزن به ستاره ها و سیاره ها ، غم اندود کردن آینه رو ندارند و خواندن نقشه شب، با کامپوتر درگیر نیستند اینم مکافاتیه که لپ تاپ و ببری بالا پشت بوم و اینا، اینا رو ملاحظه کنید)
اون چیزایی که بسیار برای تازه کارها هیجان انگیز هست و با دوچشمی خواهند دید، با تلسکوپ ها نخواهند توانست.....

خیلی ممنون از وقتی که برای پاسخ گذاشتی دوست من
پس نظر شما روی دوربین هست . من تماس گرفتم الان ایشون گفتند فقط بتونم ستاره ها و ماه رو بزرگ و با کیفیت ببینم و اگر بشه ازشون عکس بگیرم .. البته نشه عکس هم گرفت اشکال نداره براشون .
میشه محبت کنید یه توضیح بدید آیا تلسکوپ ساده و بی دردسر برای آماتورها داریم ؟
و اینکه هشتصد تومن هم اگر واقعا فرقش زیاده طرف مشکلی نداره و قبول کرده با این قیمت رو .
از همین سایت که گذاشتید بخرم قیمتاش مناسبه ؟

shabe.saket
25-04-2014, 21:09
خیلی ممنون از وقتی که برای پاسخ گذاشتی دوست من
پس نظر شما روی دوربین هست . من تماس گرفتم الان ایشون گفتند فقط بتونم ستاره ها و ماه رو بزرگ و با کیفیت ببینم و اگر بشه ازشون عکس بگیرم .. البته نشه عکس هم گرفت اشکال نداره براشون .
میشه محبت کنید یه توضیح بدید آیا تلسکوپ ساده و بی دردسر برای آماتورها داریم ؟
و اینکه هشتصد تومن هم اگر واقعا فرقش زیاده طرف مشکلی نداره و قبول کرده با این قیمت رو .
از همین سایت که گذاشتید بخرم قیمتاش مناسبه ؟
خواهش میکنم وظیفست.....
ستاره ها که نقطه هستند حتی با تلسکوپهای 50 میلیونی این از ستاره
ماه رو با کیفیت ببینه؟ مورچه راه بره روی ماه میبینه:n02:
عکس میتونن بگیرند و واسه ارضای ایشون کافی خواهد بود
تلسکوپ اگه بخواهید فقط نوع گالیله ای
این از بهترین نوع هاش هست برای ایشون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بالاتر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1%DB%8C-%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D9%84%D9%88%D9%84%D9%87-%D8%A8%D9%84%D9%86%D8%AF-Bk909)

دلیلش مشخصه چرا گالیله ای، آینه نداره که بعد 3 سال اندود بخواد و مکافات.....
عکس هم میشه باهاش گرفت،

از همشون بهتر دو چشمی ها هستند، دوربین های دوچشمی...
ایرادشون اینه که کسانی که میخوان تازه رصد رو آغاز کنند قبول نمیکنند که دوربین دوچشمی قوی بخرند بجای تلسکوپ معمولی، کلمه دوربین انگار ترمز هست و کلمه تلسکوپ انگار شتاب.....

بارشهای شهابی لدت بی وصفی با دوربینها داره...تلسکوپها ندارند...
گره ستارگان، سحابی ها و.....

حتمآ اگر مشکلی واسشون نداره 200 افزایش بدن تا دوربین 20 در 80 بخرند، با 500 و خرده ای تومان و 200 و خرده ای برای سه پایه بزارند...
20 در 80 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تفاوتش با 15 در 70 ها مثل تفاوت نسل هست...یه نسل بالاترند.....

همین سایت خیلی وقته توی این کاره، قیمتشم تا جایی که دیدم همه جا یه جوره...
مثلآ 25 در 100 از آسمان شب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
از دیجی کالا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]*******ikala.com/Product/DKP-22922/NightSky-25X100-New/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D9%88%DA%86%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%DB%8C-25X100-New

Gilopa
25-04-2014, 21:37
خواهش میکنم وظیفست.....
ستاره ها که نقطه هستند حتی با تلسکوپهای 50 میلیونی این از ستاره
ماه رو با کیفیت ببینه؟ مورچه راه بره روی ماه میبینه:n02:
عکس میتونن بگیرند و واسه ارضای ایشون کافی خواهد بود
تلسکوپ اگه بخواهید فقط نوع گالیله ای
این از بهترین نوع هاش هست برای ایشون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بالاتر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1%DB%8C-%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D9%84%D9%88%D9%84%D9%87-%D8%A8%D9%84%D9%86%D8%AF-Bk909)

دلیلش مشخصه چرا گالیله ای، آینه نداره که بعد 3 سال اندود بخواد و مکافات.....
عکس هم میشه باهاش گرفت،

از همشون بهتر دو چشمی ها هستند، دوربین های دوچشمی...
ایرادشون اینه که کسانی که میخوان تازه رصد رو آغاز کنند قبول نمیکنند که دوربین دوچشمی قوی بخرند بجای تلسکوپ معمولی، کلمه دوربین انگار ترمز هست و کلمه تلسکوپ انگار شتاب.....

بارشهای شهابی لدت بی وصفی با دوربینها داره...تلسکوپها ندارند...
گره ستارگان، سحابی ها و.....

حتمآ اگر مشکلی واسشون نداره 200 افزایش بدن تا دوربین 20 در 80 بخرند، با 500 و خرده ای تومان و 200 و خرده ای برای سه پایه بزارند...
20 در 80 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تفاوتش با 15 در 70 ها مثل تفاوت نسل هست...یه نسل بالاترند.....

همین سایت خیلی وقته توی این کاره، قیمتشم تا جایی که دیدم همه جا یه جوره...
مثلآ 25 در 100 از آسمان شب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
از دیجی کالا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]*******ikala.com/Product/DKP-22922/NightSky-25X100-New/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D9%88%DA%86%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%DB%8C-25X100-New

ممنون سرتون هم درد آوردم
سه پایه برای دوربین کانون نیمه حرفی ایی خودم دارم بهش میدم .. همون سه پایه رو استفاده کنه مگه مشکلی داره ؟ ..

الان بودجه هشتصد تومن خالص در نظر بگیرید بدون سه پایه اگر چیزی سراغ دارید معرفی کنید اگر که نه همین 20 در 80 رو میگیرم ..
راستی با دوربین کانون نیمه حرفه ای خودم عکسهای خوبی از سطح ماه گرفتم باهاش ... این دو چشمی ها قاعدتا خیلی حرفه ای تر برای دید هستند دیگه ؟راستی عکسبرداریشون در چه حده.؟
بعدش اینکه در اصل اینها دوربینهای شکاری هستند درسته ؟

shabe.saket
25-04-2014, 22:34
ممنون سرتون هم درد آوردم
سه پایه برای دوربین کانون نیمه حرفی ایی خودم دارم بهش میدم .. همون سه پایه رو استفاده کنه مگه مشکلی داره ؟ ..

الان بودجه هشتصد تومن خالص در نظر بگیرید بدون سه پایه اگر چیزی سراغ دارید معرفی کنید اگر که نه همین 20 در 80 رو میگیرم ..
راستی با دوربین کانون نیمه حرفه ای خودم عکسهای خوبی از سطح ماه گرفتم باهاش ... این دو چشمی ها قاعدتا خیلی حرفه ای تر برای دید هستند دیگه ؟راستی عکسبرداریشون در چه حده.؟
بعدش اینکه در اصل اینها دوربینهای شکاری هستند درسته ؟

به به عالیه، سه پایه دارید...خیلی هم عالی...
بودجه 800 خالص رو ولش، با 570 یا 530 همین 20 در 80 هایی که معرفی کردم و بگیرید و بالاتر نرید...من گفتم لابد سه پایه ندارید واسه همین گفتم بودجه رو ببرید بالا که سه پایه هم ساپورت بشه که نیازی نبوده...

عکسبرداریشون مطلوب هست

نه دوربینهای شکاری نیستند دوربینهای رصدی هستند، شکاریها 15 در 70 هستند ( قویترین نوع ) و پایین تر ها مثل 10 در 42 ها و...
اینا رصدی هستند اصلآ نمیشه باهاشون استفاده شکاری کرد، دو دقیقه بگیری دستت، کتفت و از جا در میاره، سنگینن...
استهلال ماه رمضان با همین دوربینها و 25 در 100 ها انجام میشه، ( استهلال ماه رمضان نیازمند دوربین بسیار قوی هست چون در روشنایی روز انجام میشه و هلال نو بسیار لاغره)
البته ممکنه در طبیعت گردی هم کسی بحالت حرفه ای استفاده کنه که نیازمند سه پایه هست.....

چند تا عکس که با 20 در 80 دیده میشه: (حفره پایینی، حفره خواجه نصیر الدین طوسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%B1_%D8%B7%D9%88%D8%B3%DB%8C) هست روی ماه)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Gilopa
25-04-2014, 22:44
آقا تایید شد پس .. یه دنیا ممنون
عجب عکسی گرفته .. جالبه پس این دوربینهای دو چشمی قابلیت عکسبرداری مناسبی هم دارند با این حساب .
پس با این حساب رو عکاسیشون هم میشه حساب باز کرد ؟

shabe.saket
25-04-2014, 22:47
بله ولی طرف باید اطلاعات عکاسی بالایی داشته باشه که بشه شکار کرد همچین عکسی رو...
نحوه Iso دادن و میزانش و نوردهی و... که خودتون احتمالآ بهتر میدونید.....

Gilopa
27-04-2014, 00:27
سایت خرید آنلاین برای دوربین 20 در 80 نداریم ؟ سایت بالا که معرفی شده صرفا جهت توضیحاته

slim_shady71
27-04-2014, 17:45
سایت خرید آنلاین برای دوربین 20 در 80 نداریم ؟ سایت بالا که معرفی شده صرفا جهت توضیحاته
سلام دوست عزیز
اگر نمایندگی اسمان شب در شهرتون است از نمایندگی بخرید نمایندگی اسمان شب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اگر نیست به شماره نمایندگی تهران زنگ بزنید . برای خرید غیر حضوری راهنمایتون میکنه . فکر کنم اسمان شب بهترین شرکت برای خرید باشه

HOJ-JAT
06-05-2014, 14:37
سلام من قصد خرید یک تلسکوپ اماتوری را دارم
نمیدونم کدوم مدلش بدرد من میخوره و در ضمن دوربین هم دارم پس لطفا پیشنهاد ندین
تو سایت دیجی کالا ی سری موجود هس اما من واقعا گیج شدم
تا رنج 1 تومن کدوم مدل برا من مناسب تره اگه زیر 500 باشه که عالیع
لطفا راهنمایی کنید

Saeed Dz
09-05-2014, 17:48
از این پس تاپیک معرفی ابزار نجومی [به همراه قیمت روز] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم مکملی بر این تاپیک خواهد بود و راهنمای کاربران عزیز و پیشنهاد میکنم اگر قصد خرید ابزار نجومی را دارید از این تاپیک هم دیدن بفرمایید.

Gilopa
12-05-2014, 12:10
جناب
shabe.saket ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] با تشکر از راهنماییهاتون نسبت به شخص بنده خدمتتون عرض کنم که متاسفانه اطلاعات شما کمی درباره دوربین 20 در80 اشتباه بود و این دوربین دوچشمی به هیچ وجه قادر به عکسبرداری نیست و از طرفیشما عکسی رو گذاشتید که سطح ماه رو میشه تقریبا مشاهده کرد در حالی که این دوربین نهایتا در سطح شهری قادره اجسام رو به چشم شما نزدیک کنه در حد معمولی. اطلاعی ندارم ک آیا باید قابلیت بزرگنمایی هم داشته باشند یا ک ن اما بهرحال این دوربین قابلیت بزرگمایی نداره اصلا ک به نظرم جالب نیست.

muhammadinfo
28-05-2014, 17:43
دوستان میخواهم یک دوربین 25x100 یا 20x80 بخرم
ولی هر چی گشتم عکسی از نحوه ی نمایش سیاره ها و آسمان توسط این دوربین ها پیدا نکردم

muhammadinfo
28-05-2014, 17:45
جناب
shabe.saket ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] با تشکر از راهنماییهاتون نسبت به شخص بنده خدمتتون عرض کنم که متاسفانه اطلاعات شما کمی درباره دوربین 20 در80 اشتباه بود و این دوربین دوچشمی به هیچ وجه قادر به عکسبرداری نیست و از طرفیشما عکسی رو گذاشتید که سطح ماه رو میشه تقریبا مشاهده کرد در حالی که این دوربین نهایتا در سطح شهری قادره اجسام رو به چشم شما نزدیک کنه در حد معمولی. اطلاعی ندارم ک آیا باید قابلیت بزرگنمایی هم داشته باشند یا ک ن اما بهرحال این دوربین قابلیت بزرگمایی نداره اصلا ک به نظرم جالب نیست.
شما میتونید منو کمی راهنمایی کنید؟

sina_el
27-06-2014, 13:23
جناب gilopa
چرا اطلاعات غلط به دوستان میدید... ابتدای امر سلام
این دوربین دو چشمی رو خودم دارم ... نه تنها بزرگنمایی از اجرام سماوی رو داره بلکه حتی میشه عکسبرداریم باهاش کرد... کافیه یه نگاهی به این صفحه بندازید...
خدا هممونو در بیانات راهنما باشه

slim_shady71
09-09-2014, 22:20
سلام
دوستان کسی داب 8 اسکای واچر داره؟ من چند وقته گرفتم حتی ماهم تار نشون میده چه برسه به اعماق اسمان.ایا مشکل داره یا باید تنظیم بشه. اگه کسی اطلاع داره بگه.
با تشکر

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-09-2014, 20:01
سلام .فرق یک دوربین بیست در پنجاه با یک دوربین ده در پنجاه چی هست ؟ ( در عمل و دیدن ) با تشکر

MOHAMMAD_ASEMOONI
19-10-2014, 16:00
سلام .
دوستانی که تلسکوپ دارند , آیا میشه باهاش در یک موقع مناسب مــــاهوار ها رو دید ؟ مثلاً هـــات بــــرد یا بدر

mohsenz2006
12-11-2014, 22:50
سلام.

من تصمیم دارم یه دوربین دو چشمی نجومی 10x50 برای رصد کردن بگیرم. در زمینه رصد کردن آماتور هستم. اما نمیدونم با همچین دوربینی اصلا چه چیزهایی رو میشه رصد کرد و اصلا برای رصد کردن مناسب هست یا نه؟
لطفا دوستان راهنمایی کنن. اولین معیاری که برای گرفتن دوربین 10x50 مد نظرم بود سبکی اون هست. دقیقا نمیدونم چه ویژگی هایی رو باید مد نظر قرار بدم.

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-11-2014, 09:41
سلام.من تصمیم دارم یه دوربین دو چشمی نجومی 10x50 برای رصد کردن بگیرم.
در زمینه رصد کردن آماتور هستم.
اما نمیدونم با همچین دوربینی اصلا چه چیزهایی رو میشه رصد کرد و اصلا برای رصد کردن مناسب هست یا نه؟لطفا دوستان راهنمایی کنن.
اولین معیاری که برای گرفتن دوربین 10x50 مد نظرم بود سبکی اون هست.
دقیقا نمیدونم چه ویژگی هایی رو باید مد نظر قرار بدم.سلام
منظورتون رصد کردن اجرام آسمونی هست ؟
با این دوربین فقط میشه حفره های سطح ماه رو دید , اون هم بسیار کوچک .
البته ستاره های زیادی رو میشه باهاش دید که با چشم دیده نمیشند
اما برای دیدن مناظر طبیعی خوب هست .
دوربین 20 در 50 از اون بهتره
20 در 70 بهترتره
توی بازار اصفهان حدود 140 تومنه
آلمانی اصلی دستِ دون مال 50 سال پیش حدود 300 تومن

Fonixion
13-11-2014, 10:36
دوستان من یه تلسکوپ 5 اینچی اسکای واچر دارم که 5-6 سال پیش خریدم. به نظرتون الان قیمتش چنده اگر بخوام بفروشم ؟

D:130 mm
F: 650 mm
موتور ردیاب (موتور جستجوگر نیست. یعنی فقط باعث میشه جرم آسمانی از میدان دید تلسکوپ خارج نشه به مرور) +باتری
سه لنز چشمی
و تجهیزات جانبی خود تلسکوپ
کلا هم 20 بار از جعبه خارج نشده طی این 6-7 سال :n02:

mohsenz2006
13-11-2014, 10:44
سلام
منظورتون رصد کردن اجرام آسمونی هست ؟
با این دوربین فقط میشه حفره های سطح ماه رو دید , اون هم بسیار کوچک .
البته ستاره های زیادی رو میشه باهاش دید که با چشم دیده نمیشند
اما برای دیدن مناظر طبیعی خوب هست .
دوربین 20 در 50 از اون بهتره
20 در 70 بهترتره
توی بازار اصفهان حدود 140 تومنه
آلمانی اصلی دستِ دون مال 50 سال پیش حدود 300 تومن

ممنون از شما. بله دیگه برای رصد کردن اجرام آسمانی.
این 20x70 که میگین 140 تومنه مارکش چیه و چه اجرامی رو میشه باهاش رصد کرد؟ کیفیت تصویرش خوبه؟
کلا دوربین دوچشمی چه ویژگی باید داشته باشه تا کیفیت تصویر بالایی بده؟
تو سایت telescope.ir دیدم 20x80 رو 700 زده بود برای همین تعجب کردم 20x70 رو 140 گفتین.
و سؤال آخرم اینکه یه دوربین 25x100 قاعدتا بهتر از 20x80 هست و یا دوربین دوچشمی برای بهتر بودن (تو رصد کردن اجرام آسمانی) باید ویژگی های خاصی داشته باشه؟ منظورم از بهتر بودن کیفیت بهتر و دیدن جزئیات بیشتر هست.
با عرض معذرت از اینکه تعداد سؤالاتم زیاد شد.

h1m1
30-11-2014, 10:54
سلام اگه ممکنه یه دوربین که هم برای رصد وهم برای طبیعت مناسب باشه معرفی کنین

jooyande7
26-01-2015, 02:59
سلام اگه ممکنه یه دوربین که هم برای رصد وهم برای طبیعت مناسب باشه معرفی کنین
سلام
همه چیز بستگی به این داره که بودجتون چقدر باشه.
ولی میشه گفت این مورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%85%DB%8C+15x70&results=2)، این مورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %A8+%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C+%D9%86%D8%AC%D9%88%D9 %85%D8%8C+%D9%BE%D8%B1%D9%86%D8%AF%D9%87%E2%80%8C% D9%86%DA%AF%D8%B1%DB%8C+%D9%88+%D8%B7%D8%A8%DB%8C% D8%B9%D8%AA%E2%80%8C%DA%AF%D8%B1%D8%AF%DB%8C&results=5)، این مورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%8C+Ultima+ZCF+9x63&results=1)، این مورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8+%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C+%D8%B7%D8%A8%DB%8C %D8%B9%D8%AA%E2%80%8C%DA%AF%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%8 C+%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%B1%D8%AF %DB%8C+%D9%88+%D9%86%D8%AC%D9%88%D9%85&results=1) و این مورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A8+%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C+%D8%B7%D8%A8%DB%8C %D8%B9%D8%AA%E2%80%8C%E2%80%8C%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D B%8C+%D9%88+%D9%86%D8%AC%D9%88%D9%85&results=17) گزینه های خوبی هستند.

خوش باشید.

sdsab22
07-05-2015, 09:10
دوستان من یه تلسکوپ ساده میخوام برای رصد سیارات ( مثل مشتری، قمر های مشتری و زحل )
خیلی سبک و کوچیک باشه ( از این رو میزی ها نمیخوام و دوست دارم سه پایه داشته باشه)
ارزون قیمت باشه چون برای ماهی نیم ساعت استفاده میخوام
برای عکاسی از فضا نمی خوام
خیلی نیاز به تنظیم و سرویس نداشته باشه.
این مدل رو تو اینترنت پیدا کردم بنظرتون برای رصد سیارات بدرد میخوره یا کلا هیچ چی توشون پیدا نیست.

بودجه ای هم که در نظر گرفتم حدود 200 تومنه و اگه علاقمند شدم چند سال دیگه یه حرفه ایشو با مارک معروفتر میگیرم.
لطفا دوربین معرفی نکنید چون ترجیحم خرید تلسکوپه.

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-05-2015, 14:18
دوستان من یه تلسکوپ ساده میخوام برای رصد سیارات ( مثل مشتری، قمر های مشتری و زحل )خیلی سبک و کوچیک باشه ( از این رو میزی ها نمیخوام و دوست دارم سه پایه داشته باشه)ارزون قیمت باشه چون برای ماهی نیم ساعت استفاده میخوامبرای عکاسی از فضا نمی خوام خیلی نیاز به تنظیم و سرویس نداشته باشه.این مدل رو تو اینترنت پیدا کردم بنظرتون برای رصد سیارات بدرد میخوره یا کلا هیچ چی توشون پیدا نیست.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بودجه ای هم که در نظر گرفتم حدود 200 تومنه و اگه علاقمند شدم چند سال دیگه یه حرفه ایشو با مارک معروفتر میگیرم.لطفا دوربین معرفی نکنید چون ترجیحم خرید تلسکوپه.سلام
5 سانتی جزء تلسکوپهای بچه گانه و کاملاً معمولی هست
برای سرگرمی و شروع بد نیست

sdsab22
08-05-2015, 16:10
سلام
5 سانتی جزء تلسکوپهای بچه گانه و کاملاً معمولی هست
برای سرگرمی و شروع بد نیست

من دنبال یه چیز معمولی هستم. بنظرتون میشه باهاش زحل و حلقشو دید؟ فکر کنم حداکثر زوم واقعیش 100 برابر باشه.
و نظرتون رو مارک کامار چیه؟ شاید بتونم یه کامار بزرگتر ( در حدود 70 60 میلیمتر بخرم)

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-05-2015, 08:52
من دنبال یه چیز معمولی هستم. بنظرتون میشه باهاش زحل و حلقشو دید؟ فکر کنم حداکثر زوم واقعیش 100 برابر باشه.و نظرتون رو مارک کامار چیه؟ شاید بتونم یه کامار بزرگتر ( در حدود 70 60 میلیمتر بخرم)سلام
الان توی نت گشتم . یه جا نوشته کوچکترین تلسکوپ برای دیدن زحل همون 50mm هست
البته وضوح چندانی نداره ولی در هوای صاف قابل رویت هست

Babak
14-05-2015, 14:18
دوستان من یه تلسکوپ ساده میخوام برای رصد سیارات ( مثل مشتری، قمر های مشتری و زحل )
خیلی سبک و کوچیک باشه ( از این رو میزی ها نمیخوام و دوست دارم سه پایه داشته باشه)
ارزون قیمت باشه چون برای ماهی نیم ساعت استفاده میخوام
برای عکاسی از فضا نمی خوام
خیلی نیاز به تنظیم و سرویس نداشته باشه.
این مدل رو تو اینترنت پیدا کردم بنظرتون برای رصد سیارات بدرد میخوره یا کلا هیچ چی توشون پیدا نیست.

سلام
با یزرگنمایی 30 برابر حلقه زحل تفکیک میشه. من توی بزرگنمایی 20 برابر هم میتونستم تشخیصش بدم اما بیشتر یه سیاره سه قلو به چشم میومد تا سیاره حلقه دار. اما برای داشتن تصویر مناسب از زحل باید از بزرگنمایی حدود 60 - 70 برابر فراتر بریم.

بودجه ای هم که در نظر گرفتم حدود 200 تومنه و اگه علاقمند شدم چند سال دیگه یه حرفه ایشو با مارک معروفتر میگیرم.
لطفا دوربین معرفی نکنید چون ترجیحم خرید تلسکوپه.

من تقریبا با اکثر مدل های تلسکوپ موجود در ایران کار کردم. خدمتتون بگم شما با این تلسکوپ اگر بتونید سوژه ای مثل زهره مشتری یا زحل رو در کادرتون قرار بدید و ببینیدش قطعا میتونید خودتون رو متخصص تلسکوپ قلمداد کنید. اگه خریدیدنش حتما جایی تو انباری خونتون براش کنار بگذارید.
پولتون رو دور نریزید. این شبه اسباب بازی ها فقط برای کادو دادن و کلاه برداری صرف ساخته شدن و هیچ کارایی غیر از دکور ندارن.
با بودجه شما تنها تلسکوی که به شکل عملی میشه ازش استفاده کرد همون نمونه دابسونی رومیزی هست که ظاهرا خوشتون نمیاد ازش.
یک نمونه هم با مارک نایت اسکای هست در بازار با 6 سانت قطر عدسی که که باز بهتر از این نمونه های اسباب بازیه.
با بودجه حول و حوش 250 تومن بهترین گزینه همون نمونه مینی دابسونی هست . با ایراد رومیزی بودنش کنار بیایید تلسکوپ خیلی خوبیه تو رنج خودش .
باز اگه بودجه تون میرسه به 400 میتونید انتخاب خوبی با مارک اسکای واچر داشته باشید.

تکمله. متاسفانه وجود تلسکوپ های بدرد نخور در بازار باعث دور شدن عده بسیاری از علاقمندان نجوم از این دانش شده. وقتی شما ابزاری میخرید و اون نمیتونه حداقل های معقول رو به شما نشون بده احتمال اینکه باز هم تلسکوپ بخرید خیلی پایین میاد.

sdsab22
17-05-2015, 15:02
خوب نظرتون درباره 60 میلیمتری یا 70 میلیمتری مارک سلسترون چیه؟
از دوبی میتونم بگم بیارن برام.

و اینکه اسکای واچر 400 تومنی هم مگه پیدا میشه؟

Babak
17-05-2015, 22:12
سلام
اینها بهتر از اون تلسکوپ اول که معرفی کردین هستند. البته پاور سیکر ها. تراول اسکوپ اصلا خوب نیست.
مدل 6 سانتیش دقیقا همینیه که گفتم:

یک نمونه هم با مارک نایت اسکای هست در بازار با 6 سانت قطر عدسی که که باز بهتر از این نمونه های اسباب بازیه.

اسکای واچر یه نمونه 7 سانتی داره دقیقا مشابه همین سلسترون! 7 سانتی که خودتون معرفی کردین. اما در کل ساخت بهتری داره.

arefenayat
18-05-2015, 08:58
سلام دوستان من دیروز از دیجیکالا این تلسکوپ رو گرفتم
اینو بگم که اولین باریه که چشمم به لنز یه تلسکوپ میخوره و اصلاً این کاره نیستم ، در اصل اینو هدیه گرفتم
وقتی اومد و باهاش ساختمان ها رو نگاه کردم دیدم که همه چیزو چپکی نشون میده(ای دل غافل)
وقتی تحقیق کردم دیدم باید یه لنز اضافه براش بخرم ، کسی از دوستان میدونه اسم اون لنز چیه و قیمتش چنده ؟ از کجا میشه خرید ؟

یه سوال دیگه آیا راهی هست که برد این تلسکوپ رو بیشتر کنم ؟ مثلا تعویض لنز و این چیزا ؟

Babak
18-05-2015, 15:05
سلام
. تلسکوپ ها تصویرشون عموما معکوسه. چون نیازی به تصویر مستقیم نیست در اسمان.
برای مستقیم شدن تصویر در تلسکوپ های شکستی از چپقی استفاده میشه.
تلسکوپ شما مینی دابسونی 76 میلیمتر( همین تلسکوپی که صفحه قبل دربارش بحث شده) یه بازتابی نیوتونیه. نیوتونی ها رو میشه گفت تصویرشون هیچ وقت مستقیم نمیشه. قطعه ای هست که تو بازار ایران (اگر بدونید کجا باید پی اش گشت) به اسم مستقیم کننده نیوتونی شناخته میشه . اما باز هم نتیجه مطلوب نمیده. چون زاویه دید شما همیشه تغیر میکنه در نیوتونی ها.
اگه یه مدت کار کنید با تلسکوپ کم کم چشمتون (مغزتون در واقع) خودش رو هماهنگ میکنه و تصویر رو مستقیم درک میکنید.

من از یه راه غیر متعارف استفاده میکنم برای مستقیم دیدن با نیوتونی ها. سوژه رو بگیرید با تلسکوپ. بعد پشت به سوژه و مقابل لوله ورودی تلسکوپ بایستید. کم جا به جا شید که نور بتونه وارد لوله تلسکوپ بشه. حالا اگه با هم پوزیشن نگاه کنید در چشمی تصویر مستقیم دیده میشه.

حد نهایی بزرگنمایی تلسکوپ شما حدود 150 برابره . از این بالاتر امکان نداره. تا جایی که من میدونم تلسکوپ شما یه چشمی 20 و یه 4 میلیمتر داره با این دو شما بزرگنمایی 15 برابر و 75 برابر رو دارید. قطعه ای به نام بارلو وجود داره. بزرگنمایی چشمی ها رو دو برابر میکنه. یه بارلو 2 ایکس بگیرید باهاش بزرگنمایی های 30 و 150 رو دارید.

arefenayat
18-05-2015, 17:40
سلام
. تلسکوپ ها تصویرشون عموما معکوسه. چون نیازی به تصویر مستقیم نیست در اسمان.
برای مستقیم شدن تصویر در تلسکوپ های شکستی از چپقی استفاده میشه.
تلسکوپ شما مینی دابسونی 76 میلیمتر( همین تلسکوپی که صفحه قبل دربارش بحث شده) یه بازتابی نیوتونیه. نیوتونی ها رو میشه گفت تصویرشون هیچ وقت مستقیم نمیشه. قطعه ای هست که تو بازار ایران (اگر بدونید کجا باید پی اش گشت) به اسم مستقیم کننده نیوتونی شناخته میشه . اما باز هم نتیجه مطلوب نمیده. چون زاویه دید شما همیشه تغیر میکنه در نیوتونی ها.
اگه یه مدت کار کنید با تلسکوپ کم کم چشمتون (مغزتون در واقع) خودش رو هماهنگ میکنه و تصویر رو مستقیم درک میکنید.

من از یه راه غیر متعارف استفاده میکنم برای مستقیم دیدن با نیوتونی ها. سوژه رو بگیرید با تلسکوپ. بعد پشت به سوژه و مقابل لوله ورودی تلسکوپ بایستید. کم جا به جا شید که نور بتونه وارد لوله تلسکوپ بشه. حالا اگه با هم پوزیشن نگاه کنید در چشمی تصویر مستقیم دیده میشه.

حد نهایی بزرگنمایی تلسکوپ شما حدود 150 برابره . از این بالاتر امکان نداره. تا جایی که من میدونم تلسکوپ شما یه چشمی 20 و یه 4 میلیمتر داره با این دو شما بزرگنمایی 15 برابر و 75 برابر رو دارید. قطعه ای به نام بارلو وجود داره. بزرگنمایی چشمی ها رو دو برابر میکنه. یه بارلو 2 ایکس بگیرید باهاش بزرگنمایی های 30 و 150 رو دارید.

مچکرم ، این بارلوی 2x رو از کجا میشه خردید ؟ اسم کاملش همون بارلوی 2x هست ؟
آدرسی سراغ دارید ؟ قیمتش چنده ؟

Babak
19-05-2015, 13:37
همین واژه بارلو رو گوگل کنید. کلی فروشگاه هست. زیر 100 تومن و اگه شد زیر 50 تومن هزینه کنید. بارلو های معمولی هم برای تلسکوپ شما مناسبن.
فقط در نظر بگیرید با افزایش بزرگنمایی کیفیت تصویر پایین میاد، نور تصویر کم میشه و میدان دید محدود میشه.

slim_shady71
06-06-2015, 12:36
سلام خدمت دوستان
سلام اقا بابک عزیز چند وقتی بود که نبودین و خیلی خوشحال شدم دیدم برگشتین
من یه دابسونی 8 سکای واچر دارم ولی تصویر مشتری و به خصوص زحل خیلی کوچیکه حتی با چشمی 10.
می خواستم ببینم با چشمی 4 تصویر در حد تصویر ماه میشه با چشمی 25 یا نه و سوال دیگه اینکه تصویر با بزرگنمایی 300 برابر(استفاده از چشمی 4) چند ثانیه داخل کادر چشمی میمونه و میدان دید بالا چه قدر داخل بزرگنمایی زیاد کاربرد داره.در ضمن چشمی پلوسل ایا برای نیوتنی ها بهتره اگه یه چندتا چشمی خوب معرفی کنید ممنون میشم. با تشکر

Babak
08-06-2015, 12:40
سلام سلام
ممنون از لطفت
قطعا با چشمی 4 جزییات خیلی بیشتری از سیارات میبینید. اما با هیچ چشمی تصویر سیارات اندازه "تصویر ماه در چشمی 25" دیده نمیشه.
چشمی 4 اگه درست تشخیص داده باشم چیه میدان دید 50 درجه داره. با این میدان و بزرگنمایی 300 براربریش شما میدان دید حقیقی حدود 9 دقیقه قوسی رو در آسمان میبینید. شما در استوای سماوی میتونید حدود 20 ثانیه سوژه رو در دیدتون داشته باشید که طبعا هر چه به قطبین آسمان نزدیک بشید این مدت افزایش پیدا میکنه. دقت کنید برای داشتن تصویر در این مدت شما باید سوژه رو در لبه میدان دید بزراید که طی این مدت سوژه تون قطر میدان دیدتون رو طی کنه.
من ندیدم جایی نوع چشمی مرتبط باشه با نوع تلسکوپ.
چشمی خوب چشمیه که میدان دید بالاتر داشته باشه متناسب با پول شما. در کل تو چشمی های سیاره موجود در ایران من با مدل های مارک ویلیام اپتیکس خاطره های خوبی داشتم. شما گرونترین چشمی های موجود در ایران رو هم بخرید ( هم قیمت تلسکوپتون) حداکثر زمان رصد سوژه تون میرسه به 40 ثانیه.

برای تکمیل موضوع. تنها راه حل اساسی این ماجرا استفاده از تلسکوپ های مستقر بر مقر های استوایی و در مرحله دوم مقر های سمت ارتفادعی دارای سیستم اتوترک یا گوتو ه تا شما بتونید برای هر مدتی که دلتون میخواد سوژه رو در میدان دید داشته باشید.

slim_shady71
11-06-2015, 21:05
سلام
ممنون بابت راهنمایی
فقط یه سوال
در جایی که الودگی نوری نباشه برای دیدن اجرام اعماق اسمان(مثلا سحابی)نیاز به بزرگنمایی هست یا با هر چشمی میشه اجرام اعماق اسمان رو دید.
در واقع در اولین رصد خارج از شهر با استفاده از اطلس اسمان(the observers sky atlas) وقتی صورت فلکی سوژه رو پیدا میکردم تا با فایندر یا با چشمی رصد میکردم ستاره ها بقدری زیاد میشدن که گیج میشدم و نمیشد تشخیص داد تا طبق اطلس پیش برم میخواستم ببینم مثلا با چشمی 30 با میدان دید 80 میشه راحتر سوژه رو پیدا کرد یا مثلا روشی بهتر برای پیدا کردن اجرام اعماق اسمان هست چون عملا با تکان دادن لوله تلسکوپ چیزی بصورت اتفاقی داخل چشمی نمیاد :(

Babak
13-06-2015, 14:52
سلام دوباره.
اجرام عمقی آسمون معمولا با بزرگنمایی های کم قابل تشخیصن. یه جورایی میشه گفت کاربرد اصلی بزرگنمایی بالا در رصد اجرام منظومه شمسیه. تعداد اجرام عمقی آسمون که دیدنشون مستلزم داشتن بزرگنمایی بالاست نسبتا کمه.
در واقع عموما چشمی های فاصله کانونی بلند پیشنهاد میشن برای رصد سحابی ها و کهکشان ها. هر چند بعضی اجرام که درخشش کمی دارن در بزرگنمایی بالا تشخیصشون بهتر میشه.
پیشنهاد میشه که برای پیدا کردن سوژه ، بعد از یافتن محدوده اش در جوینده از چشمی با بزرگنمایی پایین و میدان دید باز استفاده بشه برای یافتن دقیق تر یا پیدا کردن اجرام کم نور که در جوینده دیده نمیشن.

من پیشنهاد میکنم از جوینده های نقطه قرمز (RED DOT) برای رصد استفاده کنید چون پیدا کردن سوژه باهاشون فوق العاده راحت تره.
طبعا نیاز به تمرین هست قبل رصد آسمان شب، تا کاملا به ابزارتون مسلط باشید. روز و با استفاده از مناظر زمینی تمرین کنید تا مقدار جابه جایی میدان دید چشمی ها تون، همگام با حرکت دادن تلسکوپ کامل در ذهنتون هماهنگ بشه. به حدی برسید که به محض اینکه اراده میکنید سوژه ای در کادرتون باشه بتونید فوری اون رو در چشمی ببینید.
بعد از این مرحله وارد رصد اسمان شب میشید. باید نزدیک سوژه مورد نظر یه ستاره رو شاخص کنید. اون ستاره رو مرکز کادر بیارید. بعد به مقدار زاویه و جهت لازم تلسکوپ رو حرکت بدید به سمتش. توانایی این کار با تمرین روزتون به دست میاد.

این مقاله هم بد نیست برای مطالعه بیشتر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

nima_kiyaniyan
24-09-2015, 15:54
سلام
من مي خواستم تا قيمت 1.5 ميليون دوربين دوچشمي براي طبيعت گردي بخرم.... مركز فروش اين دوربين ها تو تهران كجاست ؟ دوربين 50*7 نايت اسكاي يا 70*15 مد نظرم بود كه ديدم فوكس مركزي نيست.. كلا فوكس جداگانه بدرد مي خوره ؟ اذيت نميشم ؟ چي پيشنهاد مي كنيد ؟‌

Babak
26-09-2015, 12:49
سلام
دوربین ها فاقد فوکوس مرکزی از نظر ساخت بدنه ، دوام و مقاومت دربرابر رطوبت و گرد و خاک و ضربه کیفیت و وضعیت بهتری دارن نصب به دوربین های فوکوس مرکز.
اما سرعتشون کمتره.
در صورتی که سوژه های شما عمدتا ثابت هستن و تغیر فاصله ندارن دوربین های بدون فوکوس مرکزی بهترن.
اما اگه سوژه تون ( فرضا یک شکار) تغیر فاصله میده یا شما پیاپی سوژه تون رو تغییر میدید حتما و حتما فوکوس مرکزی بخرید.
بزرگنمایی دوربین روی دست نباید از 10 برابر بالاتر بره. لرزش دست در بزرگنمای های های بالا زود چشم رو خسته میکنه.
اگر فوکوس غیر مرکز میخواین نایت اسکای 10 در 50 یا 7 در 50 تصویرش فوقو العاده است. من از یه 10 در 50 برای رصد نجومی استفاده میکنم. اما این دوربین در کل خیلی مناسب طبیعت گردی نیست.
اگر فوکوس مرکز میخوایتژن مارک ویلیام اپتیکس کیفیت خوبی داره و بین طبیعت گرد های متوسط بودجه ایران جا افتاده.
و دوربین های ویکسن هم فوق العاده ان با همین رنج قیمت.
تو این رنج من دوربین های 10 در 42 ویلیام و ویکسن رو پیشنهاد میکنم. وزن کم. نور گیری بالا و بزرگنمایی مناسبی دارنن.

nima_kiyaniyan
06-10-2015, 21:45
سلام
با توضیحاتی که شما گفتید من مرتب می خوام سوژه رو عوض کنم و بهتره فوکوس مرکزی بخرم..... دوست عزیز از کجا بخرم ؟ تهران کجا میفروشن بیشتر ؟

- - - Updated - - -

سلام
با توضیحاتی که شما گفتید من مرتب می خوام سوژه رو عوض کنم و بهتره فوکوس مرکزی بخرم..... دوست عزیز از کجا بخرم ؟ تهران کجا میفروشن بیشتر ؟

jimian
22-12-2015, 13:03
سلام و درود و خسته نباشید به همه عزیزان
من علاقه مند به علم نجوم هستم
قصد خرید تلسکوپ دارم
نظرتون راجع به هامان1400150 چیه؟
ظاهرا آمریکاییه با مونتاژ چین
مشابه این مدل میشه این(150750) 150 میلی متری
دست دومه میگه پونصد تومن
بنظرتون بگیرم؟
ممنون میشم سوالم رو هرچه سریعتر پاسخ بدید
Babak
01-01-2016, 20:32
سلام و درود و خسته نباشید به همه عزیزان
من علاقه مند به علم نجوم هستم
قصد خرید تلسکوپ دارم
نظرتون راجع به هامان1400150 چیه؟
ظاهرا آمریکاییه با مونتاژ چین
مشابه این مدل میشه این(150750) 150 میلی متری
دست دومه میگه پونصد تومن
بنظرتون بگیرم؟
ممنون میشم سوالم رو هرچه سریعتر پاسخ بدید
سلام
اول به شما پیشنهاد میکنم اگر با ابزار اشنا نیستید یا شخص آشنای معتبر سراغ ندارید سمت خرید دست دوم نرید.
درباره تلسکوپ مورد بحث
مارک هایی مثل هامان و کامار که به وفور توی اسباب بازی فروشی ها عرضه میشن متاسفانه کارایی مناسب ندارن (اسباب بازین) و عموما جاشون توی انباری خونه هاست. هر چند میدونم تو این رنج قیمت سخته پیدا کردن یک تلسکوپ کارا. هدایت این تلسکوپ های سخته به دلیل نقص در ساخت مقر. اپتیک هم بسیار کم کیفیت به خاطر چشمی های ارزون.
من متوجه نشدم ایا شما دارید از دو تلسکوپ صحبت میکنید یا یکی. اگر دو تاست ( 1501400 و 150750) قطعا 150750 رو ناتخاب کنید. اون 1400 میلیمتری برای اینکه طول لوله رو کوتاه کنه یک بارلوی بیکیفیت داخلی داره که اپتیک رو از بد هم بدتر میکنه.
با بودجه احتمالی شما میشه یه شکستی 7 سانت با مارک اسکای واچر خرید. یا اینکه از نظر اسم قدرت خیلی پایین تری داره اما در عمل و استفاده واقعی خیلی بهتره.
باز اگر مطمئنید دستگاه دست دوم مورد نظرتون اسیبی ندیده اگه جداگانه براش یکی دو تا چشمی خوب ( با قیمت جمعا حدود 200 تومن بخرید اپتیکتون خیلی بهتر میشه.
برای چک تلسکوپ به پیچ های کنترل مقر توجه کنید تلسکوپ باید بدون پرش و لنگر ، خیلی نرم در همه جهات حرکت کنه. لوله تو جاش تکون نخوره و نلرزه. ایینه ها اسیب حاد ندیده باشن . خش های جزیی مهم نیست. و پیچ های نگه دارنده اینه ( پشت ایینه ها) همه سر جاشون باشن بی کم و کاست. لوله حتی قر هم شده باشه مهم نیست.

(یه مدت بود پیگیر بازار نبودم. چقدر گرون شده تلسکوپ)

mahyarSAMSUNG
05-02-2016, 12:43
یه تلسکوپ آماتور 3 اینچی اسکای واچر دارم . از کجا میتونم فیلتر برای رصد خورشید براش پیدا کنم ؟ نمیخام گرون باشه . فقط برای رصد گذر عطار در 20 اردیبهشت میخامش . جایی هست که مثلا فیلتر جوشکاری رو در قطر 3 اینچ برش بدن ؟ :n31:

Babak
06-02-2016, 17:46
یه تلسکوپ آماتور 3 اینچی اسکای واچر دارم . از کجا میتونم فیلتر برای رصد خورشید براش پیدا کنم ؟ نمیخام گرون باشه . فقط برای رصد گذر عطار در 20 اردیبهشت میخامش . جایی هست که مثلا فیلتر جوشکاری رو در قطر 3 اینچ برش بدن ؟ :n31:

سلام
شیشه جوشکاری چندان مناسب رصد تلسکوپی نیست.
میتونید کوچکترین سایز موجود فیلتر های مایلار رو تهیه کنید که ارزون بیوفته. پشت درپوش میانی دهنه تلسکوپ نصبش کنید یا روی مقوایی سوراخ شده بچسبونیدش و اون مقوا رو بزارید رو دهانه تلسکوپ.
ئذ نهایت فکر کنم با زیر 50 تومن کارتون راه بیوفته.
راه سومی هم هست. بگردید دنبال یک فیلتر اسیب دیده ( سوراخ شده) که حتما خیلی ارزون تر میدن . بعد سوراخش رو با نوار چسبی که نور ازش عبور نمیکنه ببندید. اینجوری کاملا امن میشه.

muhammadinfo
28-03-2016, 08:26
سلامیه تلسکوپ Meade 60 etx خریدم بدون پایه.
یه پایه ارزون معرفی میکنید؟

Babak
08-04-2016, 19:43
سلامیه تلسکوپ Meade 60 etx خریدم بدون پایه.
یه پایه ارزون معرفی میکنید؟

سلام.

شما الان یک لوله تلسکوپ شکستی 6 سانتی متری دارید.
یعنی بخش ابی رنگ بالا. درسته؟

با در نظر گرفتن ارزش مادی تلسکوپتون بهترین پیشنهادم تهیه یک سه پایه عکاسی معمولیه به همراه کفشک مادگی اتصال به پایه. چون تا جایی که یادمه لوله شما فاقد سوراخ اتصال به پایه های متعارفه و فقط به طور پیش فرض به مقر های سمت-ارتفاعی خود کمپانی مید متصل میشه. شما به روش ابداعی خودتون ( چسباندن یا سوراخ کردن و پیچ کردن به لوله) کفشک رو به لوله متصل کنید.
راه بهتری به نظرم نرسید. ارزون ترین مقر های مناسب تلسکوپ با پیچ حرکت ریز الان بالای 400 تومن قیمت دارن که مناسب بودجه شما نیست. اون ها هم البته به روشی مکمل (مثلا حلقه اتصال و پلیت) برای اتصال به لوله مید شما نیاز دارن.

muhammadinfo
12-04-2016, 23:24
سلام.

شما الان یک لوله تلسکوپ شکستی 6 سانتی متری دارید.
یعنی بخش ابی رنگ بالا. درسته؟

با در نظر گرفتن ارزش مادی تلسکوپتون بهترین پیشنهادم تهیه یک سه پایه عکاسی معمولیه به همراه کفشک مادگی اتصال به پایه. چون تا جایی که یادمه لوله شما فاقد سوراخ اتصال به پایه های متعارفه و فقط به طور پیش فرض به مقر های سمت-ارتفاعی خود کمپانی مید متصل میشه. شما به روش ابداعی خودتون ( چسباندن یا سوراخ کردن و پیچ کردن به لوله) کفشک رو به لوله متصل کنید.
راه بهتری به نظرم نرسید. ارزون ترین مقر های مناسب تلسکوپ با پیچ حرکت ریز الان بالای 400 تومن قیمت دارن که مناسب بودجه شما نیست. اون ها هم البته به روشی مکمل (مثلا حلقه اتصال و پلیت) برای اتصال به لوله مید شما نیاز دارن.
نظرتون در مورد خود تلسکوپ چیه؟
بله دقیق همینه.هنوز هم نتونسته ام باهاش جایی رو ببینم

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-04-2016, 15:13
سلام دوستان
این دوربین در ایران هست ؟
اگه بله , چنده ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] tail
با تشکر

Babak
15-04-2016, 11:03
نظرتون در مورد خود تلسکوپ چیه؟
بله دقیق همینه.هنوز هم نتونسته ام باهاش جایی رو ببینم
یه لوله اپتیکی با قطر دهنه 60 و فاله کانونی 350 میلیمتر
راستش کوچیکه خیلی. برای شروع و رصد های ابتدایی مناسبه. ساخت اپتیک خوبه ( کمپانی مید کلا تولیدات خوبی داره) . برای رصد ماه و خوشه های باز و سحابی های درخشان، البته در جایی بدون الودگی نوری مناسبه.
اگه براش یه چپقی 45 درجه بگیرید برای رصد مناظر هم خیلی خوبه.
همه اینها به شرط اینکه روی یک پایه بدون لرزش مستقرش کنید.
شما مشابه همچین تلسکوپی رو با پایه و لوازم همراه میتونید با کمتر از تقریبا 400 - 500 تومن تهیه کنید.

Babak
15-04-2016, 11:19
سلام دوستان
این دوربین در ایران هست ؟
اگه بله , چنده ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] tail
با تشکر

سلام
من ندیدم اما احتمالا هست. چون سایز های دیگه اش موجوده محتمل این سایز رو هم وارد کردن یا میکنن.
قیمتش حول و حوش 300 تومنه.

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-04-2016, 12:04
سلام
من ندیدم اما احتمالا هست چون سایز های دیگه اش موجوده
محتمل این سایز رو هم وارد کردن یا میکنن.قیمتش حول و حوش 300 تومنه.
سلام
تشکر از پاسختون
اینجا توی کو یت این مدل 220 تومن
ارزش داره بخریم ؟

Babak
17-04-2016, 19:33
سلام
تشکر از پاسختون
اینجا توی کو یت این مدل 220 تومن
ارزش داره بخریم ؟

سلام
من اطلاعی از اختلاف قیمت ایران و خارج از کشور ندارم. با دوربینش هم کار نکردم . اما به نظر دوربین متعارفی میاد.
قبل خرید هر دوربین دوچشمی حتما تست کنید دوبینی نداشته باشه. با هر دو چشم در اولین نگاه ( چشم بعد از چند ثانیه خودش رو سازگار میکنه) یک تصویر تک ببینید.

muhammadinfo
18-04-2016, 04:53
یه لوله اپتیکی با قطر دهنه 60 و فاله کانونی 350 میلیمتر
راستش کوچیکه خیلی. برای شروع و رصد های ابتدایی مناسبه. ساخت اپتیک خوبه ( کمپانی مید کلا تولیدات خوبی داره) . برای رصد ماه و خوشه های باز و سحابی های درخشان، البته در جایی بدون الودگی نوری مناسبه.
اگه براش یه چپقی 45 درجه بگیرید برای رصد مناظر هم خیلی خوبه.
همه اینها به شرط اینکه روی یک پایه بدون لرزش مستقرش کنید.
شما مشابه همچین تلسکوپی رو با پایه و لوازم همراه میتونید با کمتر از تقریبا 400 - 500 تومن تهیه کنید.

من با GOTO خریدم نو 90 دلار
اما بدون پایه خیلی خوب نیست و سخته.
هنوز نتوسته ام حتی با سیستم کامپیوتری تنظیمش کنم و بتونم ببینم.سیستم تنظیم که دو ستاره ای هست سخته برام

mohammadg846
29-04-2016, 12:25
سلام
من قصد خرید دوربین دوچشمی با بودجه 300 تومن دارم صرفا برای طبیعت گردی و تفریح

در تحقیقات اولیه متوجه شدم با توجه به کیفیت کم اپتیک بخاطر بودجه قطر عدسی شئی حدود40 باید باشه و بزرگنمایی هم 8تا10 برابر
و این سلسترون رو تو دیجیکالا دیدم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!/tab-techspecs/

ولی بعد تحقیقات بیشتر متوجه شدم که جنس چینی ارزان و بی دوامی هست و با افزایش بودجه تا 500 تومن میتونم یه مارک آلمانی تهیه کنم

اولا نظرتون در مورد اینها بفرمایید
ثانیا تو این رنج(300تا500) چه دوربینهای دیگه ای میشه پیدا کرد که بادوام هم باشن

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-04-2016, 13:13
سلاممن قصد خرید دوربین دوچشمی با بودجه 300 تومن دارم صرفا برای طبیعت گردی و تفریح در تحقیقات اولیه متوجه شدم با توجه به کیفیت کم اپتیک بخاطر بودجه قطر عدسی شئی حدود40 باید باشه و بزرگنمایی هم 8تا10 برابر و این سلسترون رو تو دیجیکالا دیدم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!/tab-techspecs/ولی بعد تحقیقات بیشتر متوجه شدم که جنس چینی ارزان و بی دوامی هست و با افزایش بودجه تا 500 تومن میتونم یه مارک آلمانی تهیه کنم
اولا نظرتون در مورد اینها بفرماییدثانیا تو این رنج(300تا500) چه دوربینهای دیگه ای میشه پیدا کرد که بادوام هم باشن
سلام
دوربین آلمانی توی ایران 500 تومن ؟!
با چه بزرگنمائی ؟
اینهائی که عکسش رو گذاشتین چنده توی ایران؟

mohammadg846
29-04-2016, 22:08
سلام
دوربین آلمانی توی ایران 500 تومن ؟!
با چه بزرگنمائی ؟
اینهائی که عکسش رو گذاشتین چنده توی ایران؟

مدل 8*32حدود 450

مدل 8*42 حدود 500

البته سایت آمازون قیمت زده 75 دلار و مدل 10*42 رو هم 69 دلار زده که لینکشو دادم سایت ایران دلیور گفتن با دستمزد و هزینه پستی برام 680 تومن خرج داره.این فروشگاهها که عمده میارن قطعا ارزونتر درمیاد براشون

امروز رفتم یه مغازه سر زدم دوربین کامت 8*40رو میداد 450 تومن!!!!!!!

در حالیکه سایتهایی مثل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میدن 260 تومن

سایت chare یه مدل دوربین اشتاینر رو با دو قیمت 800تومن و1.400 تومن زده!!!!!

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-04-2016, 18:15
سلام
قیمت COMET رو پیدا کردم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]دوربین-های-شکاری-دوچشمی/خرید-دوربین-شکاری-آلمانی-کامت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]دوربین-های-شکاری-دوچشمی/دوربین-شکاری-دو-چشمی-حرفه-ای-آلمانی-کامت-16X
به نظرم اونی که عکسهاش رو در بالا آپلود کردم و 10X50 هست حدود 400 تا 450 تومن باشه
اینجا 220 تومن

mohammadg846
01-05-2016, 12:28
سلام
قیمت COMET رو پیدا کردم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]دوربین-های-شکاری-دوچشمی/خرید-دوربین-شکاری-آلمانی-کامت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]دوربین-های-شکاری-دوچشمی/دوربین-شکاری-دو-چشمی-حرفه-ای-آلمانی-کامت-16X
به نظرم اونی که عکسهاش رو در بالا آپلود کردم و 10X50 هست حدود 400 تا 450 تومن باشه
اینجا 220 تومن

اونجا دوربین مارک bresser هم دارن؟؟

Babak
01-05-2016, 16:51
هونطور که دوستمون گفتن دوربین المانی و امثالش رو با رقم های میلیونی باید خرید. بهترین مارک هایی که تو ایران هست و من میشناسم, اشنایدر و زاوازوسکی که رقم میلیونی باید ÷رداخت کنید براش.
خدا رو شکر سلسترون نخریدید. اپتیک های ارزون سلسترون کیفیت بسیار پایینی دارن.

برای اینکه خیالتون رو از قیمت راحت کنم دوربین خود من که همین چند ماه پیش خریدم اینه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%B1%DA%A9
مارکش سولومارک . تولید چین. قیمت زیر 300 تومن. 8 در 42 و کیفیت اپتیکی مناسب.
برسر هایی هم که گذاشتید خوب به نظر میان. همه این ها در واقع یک یا دو کارخانه تو چین محصولشون رو تولید میکنن. شرکت های دیگه مارک میزنن رو اینها. انواع مارک ها مثل سلسترون (ارزون هاش) و کامت و برسر و اوریون و همین سولومارک که من گرفتم.
شما جایی خرید کنید که امکان تست چند دوربین رو کنار هم میده. اینجوری تفاوت و مزیت اپتیک ها راحت تر دستتون میاد.

mohammadg846
01-05-2016, 17:26
هونطور که دوستمون گفتن دوربین المانی و امثالش رو با رقم های میلیونی باید خرید. بهترین مارک هایی که تو ایران هست و من میشناسم, اشنایدر و زاوازوسکی که رقم میلیونی باید ÷رداخت کنید براش.
خدا رو شکر سلسترون نخریدید. اپتیک های ارزون سلسترون کیفیت بسیار پایینی دارن.

برای اینکه خیالتون رو از قیمت راحت کنم دوربین خود من که همین چند ماه پیش خریدم اینه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%B1%DA%A9
مارکش سولومارک . تولید چین. قیمت زیر 300 تومن. 8 در 42 و کیفیت اپتیکی مناسب.
برسر هایی هم که گذاشتید خوب به نظر میان. همه این ها در واقع یک یا دو کارخانه تو چین محصولشون رو تولید میکنن. شرکت های دیگه مارک میزنن رو اینها. انواع مارک ها مثل سلسترون (ارزون هاش) و کامت و برسر و اوریون و همین سولومارک که من گرفتم.
شما جایی خرید کنید که امکان تست چند دوربین رو کنار هم میده. اینجوری تفاوت و مزیت اپتیک ها راحت تر دستتون میاد.
بله با تحقیقاتی کلا قید چین رو زدم!!الان دارم رو همینbresser تحقیق میکنم:n01:
ولی bresser سایت آلمانیش موجود هست.
اغلب چینیها که تولید یک یا دو کارخانه و با اسامی متفاوتند مثل کامت و ... هیچ سایت رسمی ندارن اما bresser هم سایت آلمانی داره هم سایت آمریکایی.البته با خرید حضوری موافقم چون بهر حال برند گمنامیه و افراد کمی هستند که تجربه استفاده ازش رو داشتن.

اینم تاریخچه شرکت

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-05-2016, 17:37
اونجا دوربین مارک bresser هم دارن؟؟نه , تا حالا همچین مارکی ندیدم . اینجا کانون هست و اولیمپوس , بوشنل , کامت و الصقر

mohammadg846
01-05-2016, 20:31
نه , تا حالا همچین مارکی ندیدم . اینجا کانون هست و اولیمپوس , بوشنل , کامت و الصقر

الصقر2 اورجینال چند میدن اونجا؟8x42....10x42

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-05-2016, 23:35
سلام
از این مسافت یاب لیزری در ایران هست ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]$_62.JPG?set_id=8800005007
از 5m تا 1000m رو اندازه گیری میکنه

MOHAMMAD_ASEMOONI
01-05-2016, 23:39
الصقر2 اورجینال چند میدن اونجا؟8x42....10x42سلام

همین چند روز پیش یکی دیدم . به نظرم 10x42 بود
قیمتش فکر کنم 195 دینار بود یعنی حدود 2.250.000 تومن
البته نمیدونم صقر2 بود یا نه
اگر دوباره رفتم اطلاع میدم

mohammadg846
02-05-2016, 00:58
سلام

همین چند روز پیش یکی دیدم . به نظرم 10x42 بود
قیمتش فکر کنم 195 دینار بود یعنی حدود 2.250.000 تومن
البته نمیدونم صقر2 بود یا نه
اگر دوباره رفتم اطلاع میدم

نه.اصلا راضی به زحمت نیستم
بودجه من نهایتا 500 تومنه ایرانیه!!!
گفتم شایداونطرفها ارزونتر باشه برا همین پرسیدم.
این ارقام اصلا با جیب من تناسب نداره!!!
بازهم از اطلاعاتی که دادید تشکر میکنم

mohammadg846
02-05-2016, 12:32
سلام
از این مسافت یاب لیزری در ایران هست ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]$_62.JPG?set_id=8800005007
از 5m تا 1000m رو اندازه گیری میکنه

یه سر به این سایت بزنید

قیمت 2.100

mohammadg846
02-05-2016, 21:51
امروز رفتم چندتا مغازه سر زدم
اغلب همون چینی های ارزان قیمت رو داشتن
یکی هم الصقر داشت که 800 میداد!! و میگفت تحت لیسانس و ساخت چین هم داره حدود500 تومن ضمنا هفته بعد قرار بود8x40 Olympus بیاره با قیمت حدود560 تومن
عکس اونهایی که تونستم تست کنم رو میفرستم لطفا نظرتون رو در موردشون بفرمایید
hunter 10x42 که طرف میگفت اصل آلمانه و 850 تومن

meopta8x25 که 1.200 تومن

ونگارد 8x42 هم 800 تومن که کیفیت و جنس بدنه ش چنگی به دل نمیزد

یه فروشگاه هم فقط کاتالوگ ونگارد رو نشون داد و که 800 تومن و میگفت اصل آلمانه!!!!!

نظرتون در مورد اینها چیه ؟
قیمتها چطوره؟
خود جنس ارزش خرید داره؟

Babak
02-05-2016, 23:34
برسر هم چینه. یه سری مارک ها اسمشون امریکا و المانه. اما به طور مطلق تو چین همه کارشون انجام میشه. در واقع شرکت چینی یه دفتر ( یا شاید فقط یه شماره تلفکس) هم تو کشور های مطرح از نظر تکنولوژی میزنن خودشون رو وصل میکنن به اونها. من نظر منفی ندارم به محصولات چینی سالهاست با تلسکوپ و دوچشمی چینی کار میکنم و در حد پولی که دادم راضیم.

من در مورد مارک های اشنایدر و زاواروسکی مطمعنم که برند های غیر چینی هستن. بعضی مارک ها اصل و فیک دارن. مثل زایس که نسخه فیکش رو دیدم تو بازار ایران.
اون دوربینی که من معرفی کردم تست نرمالش رو پس داده. قیمتشم خوبه. در واقع بیش از قیمتش کیفیت داره. امتحانش کنید.
کجا رفتید برای تست دوربین؟

mohammadg846
03-05-2016, 21:33
برسر هم چینه. یه سری مارک ها اسمشون امریکا و المانه. اما به طور مطلق تو چین همه کارشون انجام میشه. در واقع شرکت چینی یه دفتر ( یا شاید فقط یه شماره تلفکس) هم تو کشور های مطرح از نظر تکنولوژی میزنن خودشون رو وصل میکنن به اونها. من نظر منفی ندارم به محصولات چینی سالهاست با تلسکوپ و دوچشمی چینی کار میکنم و در حد پولی که دادم راضیم.

من در مورد مارک های اشنایدر و زاواروسکی مطمعنم که برند های غیر چینی هستن. بعضی مارک ها اصل و فیک دارن. مثل زایس که نسخه فیکش رو دیدم تو بازار ایران.

اون دوربینی که من معرفی کردم تست نرمالش رو پس داده. قیمتشم خوبه.
والا منشور سولومارک از نوع bk7 هستش و میگن دوربین روف بدون منشور bak4 در مواقع نور کم جالب نمیشه!!

در واقع بیش از قیمتش کیفیت داره. امتحانش کنید.
کجا رفتید برای تست دوربین؟

یه سر رفتم فروشگاههای تبریز (سمت بازار کبود و آبرسان و لاله پارک و شهناز)
یه سری مغازه سمت میدان ساعت دوربین هم میفروشن که چندان اجناس جالبی نداشتن!!!:n03:

بودجه رو تا 500 افزایش دادم ببینم چه میشود :n01:

mohammadg846
15-05-2016, 11:59
بالاخره از سایت دیدآسمان اصفهان دوربین bresser condor 10x42 رو خریدم
دو روزه با باربری ارسال کردن
اینهم تصاویر لنزها و محتویات بسته بندی و بدنه و تصویر خروجی دوربین

nima_kiyaniyan
26-05-2016, 16:40
سلام
من قصد خرید دوربین دوچشمی با فوکوس مرکزی برای طبیعت گردی دارم با بودجه 1 میلیون حداکثر
بفرمایید که چه زومی برای من مناسب هست ؟ از چه مارکی و از کجا تهیه کنم ؟ تهران ادرسی اگر دارید پیام خصوصی کنید.
یک مدل night sky ms 15*70 هست 1450 ...
vixen 10*42 new forestra هست 1 تومن

15*70 سنگین هست ؟

ali_agha1981
27-05-2016, 13:48
سلام...لطفا یکی بگه بزرگنمایی یا zoom این تلسکوپ چقدر و چند برابر هست ؟ متاسفانه تو سایت همه چی نوشته غیر از اون...
مشخصات اپتیک

نوع اپتیک شکستی آکروماتیک
وزن کلی تلسکوپ1/360 کیلوگرم
قطر دهانه 50 میلی متر
فاصله کانونی 360 میلی متر
نسبت کانونی f/7.2
بیشترین قدر قابل مشاهده10/5
توان گردآوری نور51 برابر چشم انسان
قدرت تفکیک نظری232 ثانیه قوسی
جوینده
توضیحات جوینده 20×5
چپقی
توضیحات چپقی 45 درجه

Vixen Nature Eye 50mm Telescope ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مرسی

Babak
29-05-2016, 10:56
سلام...لطفا یکی بگه بزرگنمایی یا zoom این تلسکوپ چقدر و چند برابر هست ؟ متاسفانه تو سایت همه چی نوشته غیر از اون...
مشخصات اپتیک

نوع اپتیک شکستی آکروماتیک
وزن کلی تلسکوپ1/360 کیلوگرم
قطر دهانه 50 میلی متر
فاصله کانونی 360 میلی متر
نسبت کانونی f/7.2
بیشترین قدر قابل مشاهده10/5
توان گردآوری نور51 برابر چشم انسان
قدرت تفکیک نظری232 ثانیه قوسی
جوینده
توضیحات جوینده 20×5
چپقی
توضیحات چپقی 45 درجه

Vixen Nature Eye 50mm Telescope ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مرسی

سلام
توان اسمی نهاییش 100 برابره این تلسکوپ.
اما با مشخصاتی که دیدم ازش که ظاهرا فقط یک چشمی 10 میلیمتر داره و یک بارلو 2 برابر داره، شما بزرگنمایی های 36 و 72 برابر باهاش دارید. مگر اینکه چشمی دیگه ای بخرید براش تا برسید به 100 برابر. که با این تلسکوپ و این قیمت ها نمیصرفه.

Babak
29-05-2016, 11:29
سلام
من قصد خرید دوربین دوچشمی با فوکوس مرکزی برای طبیعت گردی دارم با بودجه 1 میلیون حداکثر
بفرمایید که چه زومی برای من مناسب هست ؟ از چه مارکی و از کجا تهیه کنم ؟ تهران ادرسی اگر دارید پیام خصوصی کنید.
یک مدل night sky ms 15*70 هست 1450 ...
vixen 10*42 new forestra هست 1 تومن

15*70 سنگین هست ؟

سلام
برای طبیعت گردی بزرگنمایی مناسب 7 تا 10 برابره. 15 برابر سقف نهایی دوربین رو دسته اما اصلا راحت نیست.
15 در 70 که گذاشتید فوکوس مرکزی نیست. جزو سنگین ترین ها هم هست.
من مارک های ویلیام اپتیکس و ویکسن رو پیشنهاد میکنم. با بودجه شما دوربین های خوبی دارن. قطر شیئی 42 هم بسیار مناسبه. 8 در 42 الان خیلی رایجه بین طبیعت گرد ها.

nima_kiyaniyan
01-06-2016, 13:59
سلام
من گشتم ولی مارک هایی که گفتید رو پیدا نکردم. nikon گرفتم 10*50 بقیمت 700 تومن.... امیدوارم که جنس خوبی باشه. فروشنده که خیلی تعریف می کرد

Babak
01-06-2016, 19:14
سلام
من گشتم ولی مارک هایی که گفتید رو پیدا نکردم. nikon گرفتم 10*50 بقیمت 700 تومن.... امیدوارم که جنس خوبی باشه. فروشنده که خیلی تعریف می کرد

مبارک باشه. اگه لطف کنید از خود دوربینتون عکس بزراید و باهاش هم عکس بگیرید مثل دوست بالایی خیلی کمک بزرگیه برای باقی دوستان در اینده.

nima_kiyaniyan
02-06-2016, 14:08

عکس از تصویر خود دوربین با چی بگیرم ؟ بزرگ نمایی 10 هست و شفافیت خوبی داشت وقتی تست می کردم

mohammadg846
19-06-2016, 13:34
عکس از تصویر خود دوربین با چی بگیرم ؟ بزرگ نمایی 10 هست و شفافیت خوبی داشت وقتی تست می کردم

با دوربین موبایل!!!

aryamehr1368
04-07-2016, 13:22
سلام برای دیدن اجرام آسمانی با وضوح خوب مثلا مشتری زحل و... چه نوع تلسکوپی رو پیشنهاد میدید قیمتش هم مهم نیست مرسی

Milad4171
05-07-2016, 20:50
با سلام خدمت دوستان عزیز
خواستم سوال کنم برند اسکای واچر کانادایی هست؟
و میخواستم بپرسم مدل ED80 APO Refractor Telescope قابل قبول هست؟متاسفانه عکس های سیمپلی که وجود داره بسیار فیک هستش. مثلا صورت فلکی ها رو خیلی شفاف نشون میده.
میخوام ببینم این مدل با این مشخصات تا چه حدی میتونه به من تصویر بده :

Optical Design:ED Apochromatic Refractor
Diameter:80mm
Focal Length:600mm
F/Ratio:F/7.5
Highest Practical Power:160x
Finder Scope:8X50
Focuser Diameter:2" dual speed, crayford
Diagonal: 2" 90 deg. Dielectric Diagonal with 1.25" adapter
Eye Piece:LET 2"-28
Tube Weight:2.47kg
Tube Dimensions:10 cm x 62cm
Shipping Weight: 8 kg
Shipping Dimensions: 68 x 33 x 23 cm3

rmnmusicworld
09-07-2016, 16:23
درود بر دوستان
قصد خرید یک تلسکوپی که انفاقی دست من رسیده را دارم
SKY Watcher
D=76mm
F=700
Made in China
لطفا کارشناسان گرامی بفرمایند حدودا چه مبلغی را باید پرداخت کنم اگر نیاز هست عکس رو هم بفرمایید UP کنم .
سپاس

Babak
09-07-2016, 20:58
با سلام خدمت دوستان عزیز
خواستم سوال کنم برند اسکای واچر کانادایی هست؟
و میخواستم بپرسم مدل ED80 APO Refractor Telescope قابل قبول هست؟متاسفانه عکس های سیمپلی که وجود داره بسیار فیک هستش. مثلا صورت فلکی ها رو خیلی شفاف نشون میده.
میخوام ببینم این مدل با این مشخصات تا چه حدی میتونه به من تصویر بده :

Optical Design:ED Apochromatic Refractor
Diameter:80mm
Focal Length:600mm
F/Ratio:F/7.5
Highest Practical Power:160x
Finder Scope:8X50
Focuser Diameter:2" dual speed, crayford
Diagonal: 2" 90 deg. Dielectric Diagonal with 1.25" adapter
Eye Piece:LET 2"-28
Tube Weight:2.47kg
Tube Dimensions:10 cm x 62cm
Shipping Weight: 8 kg
Shipping Dimensions: 68 x 33 x 23 cm3

سلام
اسکای واچر چینیه. بیشتر مارک های تلسکوپ معروف که قیمت های معقول دارن چینی هستند. ظاهرا اسکای واچر دفتری در کانادا ثبت کرده و به اون واسطه کانادایی معرفی میکنه خودش رو.
مارک خوبیه و تلسکوپ هاش کاملا قابل قبول هستند. چند کمپانی بزرگ رو هم تملک کرده.
ed80 هم اپتیک موفقیه. بهترین تلسکوپه برای شروع عکاسی نجومی سطح بالا در ترکیب با یک مقر خوب. فاصله کانونی کوتاهش تصحیح خطاهای عکاسی رو خیلی اسون میکنه.
قضاوت از روی عکس های گرفته شده تقریبا غیر ممکنه. مهارت عکاس + شرایط محلی + سوژه + تنظیم نبودن اپتیک یا مقر + سایز سنسور دوربین عکاسی + و از همه مهمتر مدت زمان ثبت تصویر در نتیجه نهایی موثره.
به خاطر فاصله کانونی کوتاهش مناسب عکاسی از اجرام گسترده و با قطر زاویه ای بالاست. مثل کهکشان اندرومدا. خوشه پروین. سحابی جبار و ...
اگر میخواین از اجرام کوچک عکس بگیرید( کهکشانهای دور مثلا ) حتما باید فاصله کانونی تلسکوپتون بالا باشه. و چون در عکاسی نجومی مهمترین پارامتر دیافراگم پایینه ( f= تقسیم فاصله کانونی بر قطر دهنه) مجبورید تلسکوپی با قطر دهانه بالا بگیرید که در عین داشتن فاصله کانونی بالا دیافراگمش پایین باشه.
برای نمونه من سحابی حلقه رو انتخاب کردم که فقط 3 دقیقه قوسی قطر داره:

با ای دی 80 میلیمتر

و با اشمیت 11 اینچ ( 290 میلیمتر)

Babak
09-07-2016, 21:05
درود بر دوستان
قصد خرید یک تلسکوپی که انفاقی دست من رسیده را دارم
SKY Watcher
D=76mm
F=700
Made in China
لطفا کارشناسان گرامی بفرمایند حدودا چه مبلغی را باید پرداخت کنم اگر نیاز هست عکس رو هم بفرمایید UP کنم .
سپاس

سلام
اینه تلسکوپ:
قیمت نوش 375 هزار تومنه. همراه دو تا چشمی و احتمالا یک بارلو.
و برای شروع رصد های معمولی تلسکوپ خوبیه.

mohammad-rsh
24-07-2016, 11:23
با سلام
من می خواستم یک تلسکوپ خریداری کنم ولی با توجه به اینکه بیرون شهر نمی رم و تنها سایت رصدی موجود پشت بوم خونه!!! هست آیا با وجود آلودگی نوری تهران خرید تلسکوپ برای استفاده داخل شهر (اجرامی جز ماه) منطقی هست یا نه؟
تلسکوپی که انتخاب کردم celestron astromaster هست. گزینه خوبیه؟ اگر نیست پیشنهاد بهتر تو رنج 1.5 تا 2 میلیون بدید ممنون میشم.
هدفم هم در آینده عکاسی نجومی هست.

ممنون

desperanish
27-07-2016, 01:27
سلام به دوستان

در دیجی کالا می گشتم به اینا رسیدم

SkyWatcher BK1025AZ3 Telescope

SkyWatcher BK909AZ3 Telescope

Celestron PowerSeeker 127EQ

Celestron PowerSeeker 80EQ Telescope

و دوربین عکاسی Nikon Coolpix P900

که این آخری هم گزینه جدی ایه

کدوم و چرا؟

Babak
27-07-2016, 14:56
با سلام
من می خواستم یک تلسکوپ خریداری کنم ولی با توجه به اینکه بیرون شهر نمی رم و تنها سایت رصدی موجود پشت بوم خونه!!! هست آیا با وجود آلودگی نوری تهران خرید تلسکوپ برای استفاده داخل شهر (اجرامی جز ماه) منطقی هست یا نه؟
تلسکوپی که انتخاب کردم celestron astromaster هست. گزینه خوبیه؟ اگر نیست پیشنهاد بهتر تو رنج 1.5 تا 2 میلیون بدید ممنون میشم.
هدفم هم در آینده عکاسی نجومی هست.

ممنون

سلام
توس شهر واقعا محدود میشید. ماه و سیارات خیلی مناسبه تصویرشون و فرقی نیست بین شهر و برون شهر . در واقع عامل مهم تر برای رصد و عکاسی از این اجرام غبار در جو + پایداری جوی هست که بیرون و درون شهر خیلی تاثیر گذار نیست. میتونید عکاسی رو هم با سیارات ادامه بدید که اتفاقا خیلی جذابه.

نمونه عکس سیاره زحل با تلسکوپ اماتوری :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درباره اجرام غیر ستاره ای میتونید با تهیه فیلتر هایی مثل الودگی نوری یا فیلتر های تخصصی تر وضعیت رو مقداری بهتر کنید. اما در نهایت هیچ وقت دید شما به سطح خارج از محیط شهری نمیرسه.
باز هم هر چقدر دهانه بزرگتری داشته باشه تلسکوپ دید بهتری دارید. اگر قصدتون رصد صرف بود تلسکوپ دابسونی پیشنهاد میکردم که در تناسب قطر دهنه به قیمت اقتصادی ترین تلسکوپه.
اما عکاسی ملاکتونه پس حتما باید مقر استوایی داشته باشید. یه نیوتونی 150 یا 130 میلیمتر روی مقر ای کی 3 (eq3) موتور دار .مناسبه برای هم رصد و هم عکاسی نجومی. البته این حداقل سیستم ممکنه که با بودجه شما جوره. مارک اسکای واچر قیمت مناسبی داره.
برای یه پکیج عکاسی ایده ال شما باید حداقل 7 - 8 میلیون تومن هزینه کنید.

amirofff
28-07-2016, 23:14
دوستان سلام

من تصمیم دارم کار با تلسکوپ رو شروع کنم اما نمیدونم الان چه تلسکوپی برام خوبه ( هیچ تجربه ای در رصد و کار با تلسکوپ ندارم ) , دوست دارم با کیفیت عالی ماه رو ببینم و بتونم ازش عکس بگیرم ...

بودجه ای که برای این کار در نظر دارم حدود ۱.۵ میلیون تومن هست

دوتا سوال هم دارم :

سوال اولم اینه که میشه در شب از تلسکوپ به عنوان دوربین هم استفاده کرد و مثلا نقاط دوری مثل برج میلاد رو ( منزل ما جماران در شمال تهران هست ) با وضوح بسیار بالا مشاهده کرد یا فقط برای اجرام آسمان میشه از تلسکوپ استفاده کرد ؟ چون من دسترسی به پشت بام ندارم و فقط از تراس خونمون میتونم به رصد بپردازم و از تراس خونمون به جز ساختمان ها و برج ها فکر میکنم فقط به ماه دسترسی خواهم داشت ...

سول دومم هم اینه که اگر شبی در یک محیط باز بخوام به رصد حلقه های زحل بپردازم , دوربین دوچشمی ۱۰۰×۲۵ اف.بی نایت‌اسکای ( با قیمت حدود ۱.۵ میلیون ) تصویر بهتری بهم میده یا تلسکوپ Skywatcher BK909AZ3 ( با قیمت حدود ۱.۴ میلیون تومن ) ؟؟

ممنون میشم اگر من رو برای گرفتن بهترین تصمیم با این بودجه راهنمایی کنید .

Babak
30-07-2016, 01:08
دوستان سلام

من تصمیم دارم کار با تلسکوپ رو شروع کنم اما نمیدونم الان چه تلسکوپی برام خوبه ( هیچ تجربه ای در رصد و کار با تلسکوپ ندارم ) , دوست دارم با کیفیت عالی ماه رو ببینم و بتونم ازش عکس بگیرم ...

بودجه ای که برای این کار در نظر دارم حدود ۱.۵ میلیون تومن هست

دوتا سوال هم دارم :

سوال اولم اینه که میشه در شب از تلسکوپ به عنوان دوربین هم استفاده کرد و مثلا نقاط دوری مثل برج میلاد رو ( منزل ما جماران در شمال تهران هست ) با وضوح بسیار بالا مشاهده کرد یا فقط برای اجرام آسمان میشه از تلسکوپ استفاده کرد ؟ چون من دسترسی به پشت بام ندارم و فقط از تراس خونمون میتونم به رصد بپردازم و از تراس خونمون به جز ساختمان ها و برج ها فکر میکنم فقط به ماه دسترسی خواهم داشت ...

سول دومم هم اینه که اگر شبی در یک محیط باز بخوام به رصد حلقه های زحل بپردازم , دوربین دوچشمی ۱۰۰×۲۵ اف.بی نایت‌اسکای ( با قیمت حدود ۱.۵ میلیون ) تصویر بهتری بهم میده یا تلسکوپ Skywatcher BK909AZ3 ( با قیمت حدود ۱.۴ میلیون تومن ) ؟؟

ممنون میشم اگر من رو برای گرفتن بهترین تصمیم با این بودجه راهنمایی کنید .

سلام
من به شما پیشنهاد میدم جدا قبل از خرید تلسکوپ یک بار با تلسکوپ رصد کنید. نمیدونم کدوم شهر هستید اما خیلی جاها هر از گاه رصد های عمومی یا تور های نجومی برگزار میشه. به انجمن نجوم شهرتون مراجعه کنید برای این موضوع. چون توی این نوع توضیحات واژه ها گنگ هستند . اون کیفیت عالی که من برداشت میکنم ممکنه از نظر شما بی کیفیت باشه.

ماه بهترین و راحت ترین و با کیفیت ترین سوژه رصدیه. برای عکاسی از ماه هم احتیاج به لوله تلسکوپی دارید که اتصالات عکاسی متعارف رو ساپورت کنه به علاوه مقری و پایه ای محکم که وزن دوربین رو تحمل کنه. و یک دوربین عکاسی.

بله از تلسکوپ میشه به عنوان دوربین استفاده کرد. غیر از تلسکوپ های موسوم به نیوتونی . فرق دوربین با تلسکوپ اینه که حمل و نقل تلسکوپ سخته. و به شدت بزرگنمایی تلسکوپ بالاتر از دوربینه. بزگترین دوربین ها بزرگنمایی حداکثر 30 برابری به شما میدن و ساده ترین تلسکوپ ها به راحتی بزرگنمایی 100 برابر و بالاتر رو فراهم میکنن.
اما توقعتون واقعی باید باشه. انتظار نداشته باشید مارک لباس مردم مستقر در برج رو ببینید. در شرایط مناسب شما میتونید به راحتی تشخیص بدید افرادی که در برج هستند زن هستند یا مرد یا کودک. نه بیشتر.

اگر از تراس میتونید ماه رو ببینید پس میتونید سیارات رو هم ببینید.
دوربین های دوچشمی حتی بزرگترینشون برای رصد سیارات کارایی ندارن. شما با دوچشمی 25 در صد به سختی میتونید تشخیص بدید که انگار اون ستاره کمی بیضیه. و با ابتدایی ترین تلسکوپ میفهمید حلقه ای دورش قرار داره و اون زحله.

اگر قصد رصد و عکاسی از ماه و سیارات و مناظر رو دارید یک شکستی با فاصله کانونی بلند مناسبه. دقیقا مثل تلسکوپی که خودتون معرفی کردید. فقط براش باید یکی دو قطعه اضافه بگیرید. یک چپقی 45 درجه برای دریافت تصویر مستقیم (که البته ممکنه پیش فرض همراه تلسکوپ باشه) . و یک بارلو -دو برابر- برای رسیدن به حد نهایی بزرگنمایی.

amirofff
30-07-2016, 11:35
سلام
من به شما پیشنهاد میدم جدا قبل از خرید تلسکوپ یک بار با تلسکوپ رصد کنید. نمیدونم کدوم شهر هستید اما خیلی جاها هر از گاه رصد های عمومی یا تور های نجومی برگزار میشه. به انجمن نجوم شهرتون مراجعه کنید برای این موضوع. چون توی این نوع توضیحات واژه ها گنگ هستند . اون کیفیت عالی که من برداشت میکنم ممکنه از نظر شما بی کیفیت باشه.

ماه بهترین و راحت ترین و با کیفیت ترین سوژه رصدیه. برای عکاسی از ماه هم احتیاج به لوله تلسکوپی دارید که اتصالات عکاسی متعارف رو ساپورت کنه به علاوه مقری و پایه ای محکم که وزن دوربین رو تحمل کنه. و یک دوربین عکاسی.

بله از تلسکوپ میشه به عنوان دوربین استفاده کرد. غیر از تلسکوپ های موسوم به نیوتونی . فرق دوربین با تلسکوپ اینه که حمل و نقل تلسکوپ سخته. و به شدت بزرگنمایی تلسکوپ بالاتر از دوربینه. بزگترین دوربین ها بزرگنمایی حداکثر 30 برابری به شما میدن و ساده ترین تلسکوپ ها به راحتی بزرگنمایی 100 برابر و بالاتر رو فراهم میکنن.
اما توقعتون واقعی باید باشه. انتظار نداشته باشید مارک لباس مردم مستقر در برج رو ببینید. در شرایط مناسب شما میتونید به راحتی تشخیص بدید افرادی که در برج هستند زن هستند یا مرد یا کودک. نه بیشتر.

اگر از تراس میتونید ماه رو ببینید پس میتونید سیارات رو هم ببینید.
دوربین های دوچشمی حتی بزرگترینشون برای رصد سیارات کارایی ندارن. شما با دوچشمی 25 در صد به سختی میتونید تشخیص بدید که انگار اون ستاره کمی بیضیه. و با ابتدایی ترین تلسکوپ میفهمید حلقه ای دورش قرار داره و اون زحله.

اگر قصد رصد و عکاسی از ماه و سیارات و مناظر رو دارید یک شکستی با فاصله کانونی بلند مناسبه. دقیقا مثل تلسکوپی که خودتون معرفی کردید. فقط براش باید یکی دو قطعه اضافه بگیرید. یک چپقی 45 درجه برای دریافت تصویر مستقیم (که البته ممکنه پیش فرض همراه تلسکوپ باشه) . و یک بارلو -دو برابر- برای رسیدن به حد نهایی بزرگنمایی.

من ساکن تهران هستم اما اطلاعی از اینکه مرکز نجوم اصلیش کجاست ندارم , در اینترنت سرچ کردم چندین مرکز نجوم در تهران برام به عنوان نتیجه آورد ...

منظورم از کیفیت عالی این بود که قشنگ بتونم سطح ماه و حفره های اون رو ببینم و عکسبرداری کنم , عکس هایی که شما در چند پست قبل از زحل گذاشتید رو با تلسکوپی مثل Skywatcher BK909AZ3 میشه با همون کیفیت مشاهده کرد ؟

در توضیحات تلسکوپ Skywatcher BK909AZ3 نوشته که دارای چپقی ۹۰ درجه هست , ۹۰ درجه قابلیت ۴۵ درجه شدن رو هم داره ؟

Babak
30-07-2016, 18:16
من ساکن تهران هستم اما اطلاعی از اینکه مرکز نجوم اصلیش کجاست ندارم , در اینترنت سرچ کردم چندین مرکز نجوم در تهران برام به عنوان نتیجه آورد ...

منظورم از کیفیت عالی این بود که قشنگ بتونم سطح ماه و حفره های اون رو ببینم و عکسبرداری کنم , عکس هایی که شما در چند پست قبل از زحل گذاشتید رو با تلسکوپی مثل Skywatcher BK909AZ3 میشه با همون کیفیت مشاهده کرد ؟

در توضیحات تلسکوپ Skywatcher BK909AZ3 نوشته که دارای چپقی ۹۰ درجه هست , ۹۰ درجه قابلیت ۴۵ درجه شدن رو هم داره ؟

اگر اشتباه نکنم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران ( در نیاوران خیابان عمار) هفته ای یکی دو بار رصد عمومی برگزار میکنه. ماه خیالتون راحت . حتما راضی میشد.
اون زحل رو هرگز. من با تلسکوپ 40 سانتی هم زحل رو اینجوری ندیدم. البته اگه مهارتتون بالا باشه در عکاسی و به روش های پیچیده (اما در دسترس) میتونید عکس هایی نزدیک به عکس های پست بالا بگیرید.در نظر بگیرید اون تلسکوپ ها یکی 16 اینچ و دیگری 8 اینچ هستند. تلسکوپ شما میشه 3.5 اینچ. بحث عکاسی هم متفاوته از انچه با چشم دیده میشه. دید شما خیلی کوچکتر از این عکس ها میشه.
تقریبا این در بیشترین بزرگنماییتون:

نه 90 درجه نمیشه. بگید براتون عوض کنن با 45 درجه.

amirofff
30-07-2016, 19:58
اگر اشتباه نکنم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران ( در نیاوران خیابان عمار) هفته ای یکی دو بار رصد عمومی برگزار میکنه. ماه خیالتون راحت . حتما راضی میشد.
اون زحل رو هرگز. من با تلسکوپ 40 سانتی هم زحل رو اینجوری ندیدم. البته اگه مهارتتون بالا باشه در عکاسی و به روش های پیچیده (اما در دسترس) میتونید عکس هایی نزدیک به عکس های پست بالا بگیرید.در نظر بگیرید اون تلسکوپ ها یکی 16 اینچ و دیگری 8 اینچ هستند. تلسکوپ شما میشه 3.5 اینچ. بحث عکاسی هم متفاوته از انچه با چشم دیده میشه. دید شما خیلی کوچکتر از این عکس ها میشه.
تقریبا این در بیشترین بزرگنماییتون:

نه 90 درجه نمیشه. بگید براتون عوض کنن با 45 درجه.

ممنون از راهنمایی های بسیار مفیدتون :n12:

بین دو مدل Skywatcher BK909AZ3 و SkyWatcher BK1025AZ3
به نظرتون کدوم برای من بهتره ؟؟ اگر مدل خاص دیگه ای هم مد نظر شما هست که گرونتره تا سقف دو میلیون تومن هم میتونم هزینه کنم , ممنون میشم راهنماییم کنید .

Babak
30-07-2016, 22:26
سلام دوباره
من خودم قصدم معرفی 909 بود که خودتون توی پست اول گفتید.
1025 فاصله کانونیش کوتاهه. برای کارای دیگه مناسبه اما برای رصد بزرگنمایی بالا مناسب نیست چندان. خطای رنگ بالا داره.
همین 909 تلسکوپ و مقر خوبیه. وزنش مناسبه و خیلی سریع اماده رصد میشه. برای عکاسی از منظره و ماه خوبه و بس. یعنی سیارات رو نمیشه باهاش عکاسی کرد.
اما اگر بودجه تون جواب میده، اگه من انتخاب میکردم، ترجیح میدادم همین تلسکوپ یا یک سایز بزرگترش رو (1021) رو بخرم روی مقر استوایی EQ3.
این ترکیب هر چند سنگینه و سرعت عمل رو کاهش میده و کار باهاش پیچیده تره و وقت گیر، اما برای اهداف عکاسی فوق العاده مناسبه. اگر قصد دارید در اینده عکاسی کنید یا کلا کارهای جدی تری انجام بدید به مقر استوایی وابسته اید.

انتخاب دیگه من این تلسکوپه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]). سبک و کوچک. لوله اش تو یه کیف معمولی جا میشه. اپتیک بسیار خوب و برای سیارات و ماه عالی. برای عکاسی از سیارات و ماه و منظره هم عالی. اگر دوربین دی اس ال ار دارید میتونید از لوله اش به جای یه تله 1250 استفاده کنید.
البته اون قصه چپقی 45 درجه برای اینم هست. و باتری هم لازمه براش. فقط یادتون باشه ارتفاع این تلسکوپ کمه. اگر تراستون جلوش مانع هست باید میز بزراید زیرش.

amirofff
30-07-2016, 23:40
سلام دوباره
من خودم قصدم معرفی 909 بود که خودتون توی پست اول گفتید.
1025 فاصله کانونیش کوتاهه. برای کارای دیگه مناسبه اما برای رصد بزرگنمایی بالا مناسب نیست چندان. خطای رنگ بالا داره.
همین 909 تلسکوپ و مقر خوبیه. وزنش مناسبه و خیلی سریع اماده رصد میشه. برای عکاسی از منظره و ماه خوبه و بس. یعنی سیارات رو نمیشه باهاش عکاسی کرد.
اما اگر بودجه تون جواب میده، اگه من انتخاب میکردم، ترجیح میدادم همین تلسکوپ یا یک سایز بزرگترش رو (1021) رو بخرم روی مقر استوایی EQ3.
این ترکیب هر چند سنگینه و سرعت عمل رو کاهش میده و کار باهاش پیچیده تره و وقت گیر، اما برای اهداف عکاسی فوق العاده مناسبه. اگر قصد دارید در اینده عکاسی کنید یا کلا کارهای جدی تری انجام بدید به مقر استوایی وابسته اید.

انتخاب دیگه من این تلسکوپه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]). سبک و کوچک. لوله اش تو یه کیف معمولی جا میشه. اپتیک بسیار خوب و برای سیارات و ماه عالی. برای عکاسی از سیارات و ماه و منظره هم عالی. اگر دوربین دی اس ال ار دارید میتونید از لوله اش به جای یه تله 1250 استفاده کنید.
البته اون قصه چپقی 45 درجه برای اینم هست. و باتری هم لازمه براش. فقط یادتون باشه ارتفاع این تلسکوپ کمه. اگر تراستون جلوش مانع هست باید میز بزراید زیرش.

دوست عزیز به عنوان آخرین سوال :

چرا در مشخصات برخی از تلسکوپ ها نوشته شده: "در روز میتواند به عنوان دوربین هم استفاده شود" ؟؟

این یعنی در شب نمیشه از تلسکوپ به عنوان دوربین استفاده کرد ؟

Babak
30-07-2016, 23:57
دوست عزیز به عنوان آخرین سوال :

چرا در مشخصات برخی از تلسکوپ ها نوشته شده: "در روز میتواند به عنوان دوربین هم استفاده شود" ؟؟

این یعنی در شب نمیشه از تلسکوپ به عنوان دوربین استفاده کرد ؟

فکر میکنم منظور کاربرد مشابه دوربینه. وگرنه ساختار تلسکوپ و دوربین یکیه. جز اینکه تلسکوپ به طور پیش فرض تصویرش معکوسه. فرض این جمله اینه که شما شبها اسمون رو رصد میکنید. تلسوپ شبها هم برای رصد مناظر کاربرد داره. برای یاداوری اگر تاکیدتون دید منظره است اصلا سمت تلسکوپ های نیوتونی نرید.

amirofff
31-07-2016, 00:05
فکر میکنم منظور کاربرد مشابه دوربینه. وگرنه ساختار تلسکوپ و دوربین یکیه. جز اینکه تلسکوپ به طور پیش فرض تصویرش معکوسه. فرض این جمله اینه که شما شبها اسمون رو رصد میکنید. تلسوپ شبها هم برای رصد مناظر کاربرد داره. برای یاداوری اگر تاکیدتون دید منظره است اصلا سمت تلسکوپ های نیوتونی نرید.

متاسفانه نمیدونم مدل نیوتونی کدومه , چون دسته بندی تلسکوپ های سایت دیجی کالا به صورت بازتابی , شکستی , اپتیک ترکیبی و مناسب عکاسی هست که اون مدل تلسکوپی که من پسندیدم از نوع شکستی هست و نمیدونم نیوتونی هم حساب میشه یا نه :n13::n41:

Babak
31-07-2016, 15:33
متاسفانه نمیدونم مدل نیوتونی کدومه , چون دسته بندی تلسکوپ های سایت دیجی کالا به صورت بازتابی , شکستی , اپتیک ترکیبی و مناسب عکاسی هست که اون مدل تلسکوپی که من پسندیدم از نوع شکستی هست و نمیدونم نیوتونی هم حساب میشه یا نه :n13::n41:

هیچ کدوم از نمونه هایی که صحبت کردیم دربارش نیوتونی نیست. من کلی گفتم که در زمان خرید یادتون باشه. یه راه تشخیص اختصاصی نیتوتونی ها اینه که از جلو و کنار لوله باید نگاه کنید به تصویر و نه از انتهاش.

mohammad-rsh
03-08-2016, 09:27
تلسكوپ ۶ اينچ دابسونی اسكای‌واچر
تلسكوپ 8 اينچ دابسونی اسكای‌واچر
130میلیمتری سلسترون
130 میلیمتری ویکسن
130 میلیمتری نیوتنی اسکای واچر
تلسکوپ ۱۰۲ میلی‌متری ماکستوف-کاسگرین اسکای واچر
تلسكوپ ۱۰۲ میلی‌متری اسكاي‌واچر (آكروماتيك، مقر سمت ارتفاعي AZ3)
تلسکوپ 130 میلی‌متری نیوتنی با مقر سمتی ارتفاعی AZGT اسکای واچر
تلسکوپ 130 میلی‌متری نیوتنی MEADE
تلسکوپ 130 میلی‌متری نیوتنی BRESSER
تلسکوپ 150 میلی‌متری نیوتنی BRESSER

قطر عدسی
6
8
5.12
5.12
5.12
4
4
5.12
5.12
5.12
6

فاصله کانونی
1200mm
1200mm
650mm
650mm
650mm
1300mm
500mm
650mm
650mm
650mm
1400mm

نسبت کانونی
8
6
5
5
5
12.7
4.9
5
5
5
9.3

توان گردآوری نور
625x
1111x
345X
345x
470x
289x
289x
470x
470x
470x
625x

توان تفکیک
0.8"
0.6"
0.89"
1.1
0.92"
1.18"
1.18"
0.92
0.8"
.88"
.85"

حد قدر
13.5
14
13.1
12.5
13
12.6
12.5
13
13
13
13.7

بزرگنمایی
300x
400x
307X
260x
260x
204x
204x
260x
260X
260X
300x

جوینده
6*30
8*50

6*30
Red Dot
Red Dot
Red Dot
6*30
Red Dot
Red Dot
6*30

مقر
دابستونی
دابستونی
استوایی CG-3
سه پایه
EQ2
EQ2
سمتی-ارتفاعی
سمتی ارتفاعی AZGT با جوینده

EQ3
EQ2

وزن

6.8
3.66*

8KG

قیمت
1'500'000

1'650'000
1'900'000
1'100'000
1'515'000

1'850'000
1'250'000
1'290'000
1'320'000

با سلام مجددلیست تلسکوپ های انتخابی من اینا هستن
البته می دونم که تمام پارامترها به قطر عدسی بستگی داره ولی خواستم مشخصات کامل باشه تا همه ببینن بعضی از فروشندگان اعدادی که می ذارن دقیق نیست

برای من مهم کیفیت اپتیکی هست که فکر کنم سلسترون و میدا بعترین باشن
ممنون میشم با اولویت عکاسی کمکم کنید

mahyarSAMSUNG
05-08-2016, 19:36
من یه دونه تلسکوپ 3 اینچی دارم . میخام 350 چوق بفروشمش . کسی هست بخره ؟ اسکای واچر 76 میلیمتری . قدرتش در حد قمر های مشتری و تشخصی سیاره زحل و نشون کروی بودن زهره و پستی و بلندی های ماه بصورت خیلی خفن :n38: و کلا اجرام تا قدر +11

Diplome
29-08-2016, 01:06
سلام دوستان خوبم
من تازه میخوام تلسکوپ بخرم فقط هم بحث لذت بردن و تفریح دارم ولی میخوام تصاویر رو خیلی خوب ببینم
حدود یک میلیون تومن یا یکم بالاتر چه تلسکوپی پیشنهاد میدید ؟تو اینترنت راجع بهش زیاد خوندم ولی میخوام از کسایی که امتحان کردن بپرسم ...

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

yoosofpay
24-09-2016, 11:48
با سلام من یک سال است که با نجوم آشنا شده ام و با دوربین دوچشمی هم اسمان را رصد می کردم حالا نیاز به خرید تلسکوپ دارم و حداکثر بودجه ای که می توانم برایش بپردازم 1900000 تومان است می خواهم بیشتر برای رصد سیاره ها و مخصوصا کهکشان ها استفاده کنم اگر هم بتوانم از عکاسی نجومی استفاده کنم که بهتر خواهد بود با توجه به آنکه بودجه ام بیشتر به تلسکوپ های نیوتونی می خورد تا شکستی خودم سه تلسکوپ از میان تلسکوپ ها پیدا کرده ام که عبارتند از: astromaster130eq,skywatcher130mm,skywatcher dobsonian 8 inch در سایت های نجوم خارجی می گویند اسکای واچر 130 از سلسترون 130eq بهتر است اما این طور که به نظر می رسد دیگر اسکای واچر 130 تولید نمی شود و به سختی پیدا می شود دابسونی 8 اینچ هم به غیر از وزن سنگینش مشکل رصد هم دارد چون پایه ندارد بعد از مدتی آدم خسته می شود اما چون هشت اینچ است واقعا ادم را وسوسه می کند از دوستان منجم عزیز که تجربه در این زمینه دارند می خواهم که بگویند از این سه تا به ترتیب کدامش بهتر است برای کاری که می خواهم باهاش انجام دهم در ضمن اگر تلسکوپ بهتری در این محدوده قیمت سراغ دارند لطفا به من بگویند با تشکر از توجه همه شما.

Babak
25-09-2016, 16:53
با سلام من یک سال است که با نجوم آشنا شده ام و با دوربین دوچشمی هم اسمان را رصد می کردم حالا نیاز به خرید تلسکوپ دارم و حداکثر بودجه ای که می توانم برایش بپردازم 1900000 تومان است می خواهم بیشتر برای رصد سیاره ها و مخصوصا کهکشان ها استفاده کنم اگر هم بتوانم از عکاسی نجومی استفاده کنم که بهتر خواهد بود با توجه به آنکه بودجه ام بیشتر به تلسکوپ های نیوتونی می خورد تا شکستی خودم سه تلسکوپ از میان تلسکوپ ها پیدا کرده ام که عبارتند از: astromaster130eq,skywatcher130mm,skywatcher dobsonian 8 inch در سایت های نجوم خارجی می گویند اسکای واچر 130 از سلسترون 130eq بهتر است اما این طور که به نظر می رسد دیگر اسکای واچر 130 تولید نمی شود و به سختی پیدا می شود دابسونی 8 اینچ هم به غیر از وزن سنگینش مشکل رصد هم دارد چون پایه ندارد بعد از مدتی آدم خسته می شود اما چون هشت اینچ است واقعا ادم را وسوسه می کند از دوستان منجم عزیز که تجربه در این زمینه دارند می خواهم که بگویند از این سه تا به ترتیب کدامش بهتر است برای کاری که می خواهم باهاش انجام دهم در ضمن اگر تلسکوپ بهتری در این محدوده قیمت سراغ دارند لطفا به من بگویند با تشکر از توجه همه شما.
سلام
اگر قصد رصد صرف داشتيد من قطعا دابسوني 8 رو پيشنهاد ميدادم. دابسوني ها پايه دارن. به پايه شون ميگيم دابسوني. دابسوني ها سريع ترين و راحت ترين مقر ها هستن در رصد.
اما اشاره به عكاسي هم كرديد. با دابسوني از ماه و خورشيد ميشه عكس گرفت و بس.
نمونه هايي كه معرفي كرديد اشاره به مقر نكرديد. مقر از لوله اپتيكي مهمتره. خصوصا در عكاسي نجومي
اگر من جاي شما باشم
يه لوله ترجيحا 150 يا 130 ميليمتر نيوتوني انتخاب ميكنم روي مقر EQ3. دقت كنيد كه عموما 130 رو روي مقر EQ2 قرار ميدن كه چندان دقيق نيست و نميشه استفاده موثري در عكاسي ازش كرد.
در انتخاب بين لوله 150 و 130 اين گزينه ها رو داريد. 130 ارزونتره و در زمان عكاسي نجومي با احتصاب اضافه شدن وزن دوربين و لوازم جانبي ديگه فشاري به مقر EQ3 نمياره. لوله 150 قطعا نور گيري بهتري داره و براي رصد مناسب تره، اما سنگين تره و ممكنه در زمان عكاسي اذيت كنه.
EQ3 حداقل مقري هست كه ميشه با اطمينان در عكاسي نجومي ازش استفاده كرد.
باز هم پيشنهاد ميدم اپتيكي رو انتخاب كنيد كه فوكوسر 2 اينچ و دو سرعته داشته باشه. فوكوسر هاي دو سرعته براي عكاسي ايده ال هستند.
با بودجه تون شما فقط ميتونيد مارك اسكاي واچر بگيريد. مارك سلسترون 1.5 تا 2 برابر گرونتره در نمونه مشابه.

yoosofpay
26-09-2016, 15:25
سلام
اگر قصد رصد صرف داشتيد من قطعا دابسوني 8 رو پيشنهاد ميدادم. دابسوني ها پايه دارن. به پايه شون ميگيم دابسوني. دابسوني ها سريع ترين و راحت ترين مقر ها هستن در رصد.
اما اشاره به عكاسي هم كرديد. با دابسوني از ماه و خورشيد ميشه عكس گرفت و بس.
نمونه هايي كه معرفي كرديد اشاره به مقر نكرديد. مقر از لوله اپتيكي مهمتره. خصوصا در عكاسي نجومي
اگر من جاي شما باشم
يه لوله ترجيحا 150 يا 130 ميليمتر نيوتوني انتخاب ميكنم روي مقر EQ3. دقت كنيد كه عموما 130 رو روي مقر EQ2 قرار ميدن كه چندان دقيق نيست و نميشه استفاده موثري در عكاسي ازش كرد.
در انتخاب بين لوله 150 و 130 اين گزينه ها رو داريد. 130 ارزونتره و در زمان عكاسي نجومي با احتصاب اضافه شدن وزن دوربين و لوازم جانبي ديگه فشاري به مقر EQ3 نمياره. لوله 150 قطعا نور گيري بهتري داره و براي رصد مناسب تره، اما سنگين تره و ممكنه در زمان عكاسي اذيت كنه.
EQ3 حداقل مقري هست كه ميشه با اطمينان در عكاسي نجومي ازش استفاده كرد.
باز هم پيشنهاد ميدم اپتيكي رو انتخاب كنيد كه فوكوسر 2 اينچ و دو سرعته داشته باشه. فوكوسر هاي دو سرعته براي عكاسي ايده ال هستند.
با بودجه تون شما فقط ميتونيد مارك اسكاي واچر بگيريد. مارك سلسترون 1.5 تا 2 برابر گرونتره در نمونه مشابه.

خیلی متشکرم از راهنمایی تان و وقتی که برایم گذاشته اید من بیشتر می خواهم رصد کنم تا عکاسی , فکر می کنم دابسونی برایم بیشتر مناسب باشد بعد ها اگر نیاز به عکاسی پیدا کردم می توانم مقر را عوض کنم.بسیار ممنون.

astromaster
29-09-2016, 11:43
سلام دوستان من تلسکوپم را انتخاب کرده ام کسی می داند که در یزد باید از کجا تلسکوپ تهیه کنم؟((آدرس خرید تلسکوپ)) لطفا کمکم کنید.متشکرم.

yoosofpay
14-10-2016, 17:07
سلام دوستان ببخشید من خودم تلسکوپ هشت اینچ دابسونی اسکای واچر مدل قدیمی اش را انتخاب کرده ام اما شاید بتوانم صبر کنم تا پولم به ده اینچی همین مدل برسد سوالی که برایم به وجود آمده است اینه که آیا این تلسکوپ ده اینچی در صندوق عقب ماشین ((مثلا پراید)) جا می شود؟ یا بهتر بگویم آیا می توان آن را با ماشین حمل کرد و قابل حمل است؟درست است ده اینچ مشخصات فنی اش از هشت اینچ بهتر است اما آیا تفاوتشان زیاد است یا اینکه خیلی با هم فرق زیادی نمی کنند؟حقیقتا من می خواهم تلسکوپی را بخرم که برای همیشه داشته باشم شما از این دو کدام را پیشنهاد می دهید؟

Babak
17-10-2016, 23:27
سلام دوستان ببخشید من خودم تلسکوپ هشت اینچ دابسونی اسکای واچر مدل قدیمی اش را انتخاب کرده ام اما شاید بتوانم صبر کنم تا پولم به ده اینچی همین مدل برسد سوالی که برایم به وجود آمده است اینه که آیا این تلسکوپ ده اینچی در صندوق عقب ماشین ((مثلا پراید)) جا می شود؟ یا بهتر بگویم آیا می توان آن را با ماشین حمل کرد و قابل حمل است؟درست است ده اینچ مشخصات فنی اش از هشت اینچ بهتر است اما آیا تفاوتشان زیاد است یا اینکه خیلی با هم فرق زیادی نمی کنند؟حقیقتا من می خواهم تلسکوپی را بخرم که برای همیشه داشته باشم شما از این دو کدام را پیشنهاد می دهید؟

سلام
دابسوني 10 يكجا در صندوق پرايد جا نميشه. بايد ييه بخش رو ( يا پايه يا لوله) روي صندلي بزارين. جاي يك نفر رو ميگيره.
تفاوتشون كاملا محصوصه. 10 اينچ تريبا يك و نيم بار جمع اوري نور بيشتري داره از 8 اينچ

komeil0098
18-10-2016, 19:59
با سلام خدمت دوستان . من تازه نجوم رو شروع کردم و فکر میکنم وقتشه با چشم مسلح اسمون رو رصد کنم . دوستانی که تجربشون بیشتره به نظر شما دوربین تک چشمی برای رصد بهتره یا دوچشمی؟ دوربین های مد نظر خودم دوچشمی : 85*22 ms skynight و ms skynight 20*110 و تک چشمی هم acuter 100mm هست.
ممنون میشم راهنماییم کنید.:n40:

Babak
19-10-2016, 00:15
با سلام خدمت دوستان . من تازه نجوم رو شروع کردم و فکر میکنم وقتشه با چشم مسلح اسمون رو رصد کنم . دوستانی که تجربشون بیشتره به نظر شما دوربین تک چشمی برای رصد بهتره یا دوچشمی؟ دوربین های مد نظر خودم دوچشمی : 85*22 ms skynight و ms skynight 20*110 و تک چشمی هم acuter 100mm هست.
ممنون میشم راهنماییم کنید.:n40:

سلام
اكوتر و ديگر تک چشمي هاي مشابه براي رصد مناسب نيست ( قابل استفاده هستند اما مناسب نه) چون افت نور بالايي دارن.
دوربين ها طبعا هر چه بزرگتر بهتر. فقط حتما پايه قوي و گروني بايد بگيريد براش.

komeil0098
19-10-2016, 00:46
سلام
اكوتر و ديگر تک چشمي هاي مشابه براي رصد مناسب نيست ( قابل استفاده هستند اما مناسب نه) چون افت نور بالايي دارن.
دوربين ها طبعا هر چه بزرگتر بهتر. فقط حتما پايه قوي و گروني بايد بگيريد براش.

خيلي ممنون اقا بابك . فقط يه سوال ديگه ! اونم اينكه قطر نور خروجي از دوربين ( مردمك خروجي) تو رصد با دوربين دوچشمي ايا خيلي تاثير گذاره ؟ مثلا يه دوربين 110*28 تصوير بهتري بهم ارائه ميده يا يه دوربين 110*20 ? يعني براي انتخاب اون 8 مرحله زوم بيشتر رو انتخاب كنم يا قطر مردمك (قطر نور خروجي از دوربين) بيشتر رو ،؟

shahram-arab
07-11-2016, 22:36
با سلام خدمت اساتید محترم. میخواستم بدونم با بودجه تقریبا پونزده تومن بهترین تلسکوپی که برای رصد و عکاسی از سحابی و سیاره ها میتونم تهیه کنم چیه؟ خودم یه cpc 800 celesteron رو تو نظر دارم . البته مطمعن نیستم مقرش چقدر میتونه انتظاراتمو براورده کنه. بازم اگه یه پیشنهاد بهتر دارید لطفا راهنماییم کنید. ممنونم:n40:

mamad63
05-01-2017, 19:58
دوستان تا بودجه ۱.۲۰۰ واسه عکاسی کدوم تلسکوپ زیر بهتره
meade polaris 90mm eq
Skywatcher BK909 AZ3

Babak
15-01-2017, 13:42
دوستان تا بودجه ۱.۲۰۰ واسه عکاسی کدوم تلسکوپ زیر بهتره
meade polaris 90mm eq
Skywatcher BK909 AZ3

سلام
براي عكاسي از چي؟ از منظره هردو
ماه و خورشيد هر دو
اعماق اسمان هيچ كدوم. با كلي اغماض و راه اومدن و به شدت ابتدايي عكاسي كردن : پولاريس ميد.
براي عكاسي اعماق اسمان احتياج به مقر دقيق تر و قوي تري داريد. الان حداقل ابزار مناسب عكاسي حدود 2.5 ميليون قيمت داره.

حداقل مقر مناسب eq3 هست كه فقط همين مقر حدود 1.5 قيمت داره.
يه لوله 130 نيوتوني ميتونه حداقل اپتيكش باشه كه اونم حدود يه تومن قيمت داره.
با بودجه شما ابزار پيشنهادي من اين تلسكوپه:
براي عكاسي از سيارات و ماه بسيار مناسبه. اپتيك قابل قبول داره. حمل و نقل بسيار راحت. حدود قيمت 1.5
براي اعماق اسمان قابل استفاده نيست. ولي از نظر اپتيكي يك سر و گردن بالاتر از نمونه هاي پيشنهادي خودتونه.
به طور كلي منظورم اين بود ميتونيد با بودجه تون فعاليتتون رو معطوف كنيد به عكاسي سياراه اي

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].jpg

stryk3r
23-01-2017, 16:55
سلام به دوستای خوبم.
من تا به حال درباره ی نجوم چیز زیادی یاد نگرفتم و 27 سال سن دارم، اما علاقه ی شدیدی دارم و همیشه مستند هایی که در مورد فضا و ....... هست رو شدیدا دنبال میکنم ، خیلی وقته تو فکر خرید یه تلسکوپ هستم تا بتونم باهاش آسمون رو دقیق تر نگاه کنم و کم کم خدا رو چه دیدی شاید با خرید تلسکوپ علاقه ام بیشتر بشه و بتونم بیشتر غرق دنیای نجوم و آسمان شب بشم.
سوال اولم از اساتید گرامی اینه که آیا به نظر شما برای یه فرد 27 ساله که تا این سن رسیده و هنوز هیچی از نجوم و نقشه های آسمان و .... نمیدونه و حتی یه بار هم آسمون رو رصد نکرده خرید یه تلسکوپ توی این سن و سال یه کم دیر نیست؟ بهتر نیست تا الآن که دنبالش نرفتم از این به بعد هم نرم ؟ آخه میبینم توی همین تایپیک و فروم های دیگه اکثرا نوشتند که از 10 سالگی به نجوم علاقه داشتن و تلسکوپ خریداری کردند و ...........
سوال دومم اینه که من تمام صفحات این تایپیک رو خوندم و نتیجه گرفتم که برای آدمی مثل من که هیچ تجربه ای از رصد و نجوم نداره اگه میخواد آسمون رو رصد کنه برای شروع بهترین وسیله دوربین دو چشمی 20X80 هست بعلاوه سه پایه مناسب ، حالا میخوام بدونم که این برای شروع که دوستان نوشتن یعنی چی؟ یعنی 1 سال؟ یا یک ماه ؟ یا 10 سال؟ و اینکه آلآن خرید یه دوربین دو چشمی 20X80 با سه پایه حدود 1 میلیون تومن آب میخوره ، آیا با این قیمت خرید یه تلسکوپ بهتر نیست؟ الیته اینو بگم که میدونم که اگه آدم هر دوتاش رو داشته باشه بهتره ولی شما در نظر بگیرید شاید من تا چند سال دیگه نتونم هزینه ی میلیونی برای نجوم بکنم ، آیا یه تلسکوپ کثلا 1 میلیون تومنی از یه دوربین دو چشمی 1 میلیون تومنی بهتر نیست؟ یا نه ( نظر خودم روی دوربین دو چشمیه )
سوال سومم اینه که دوربین NIght Sky 20x80 soft case که دیجی کالا به قیمت 760 هزار تومن گذاشته نسبت به قیمتش چه طوره برای شروع خوبه ؟ اگه خوبه چه 3 پایه ای براش بخرم خوبه؟ ( لینک خرید بدید لطفا ) اگه این دوربین خوب نیست چی بخرم ؟ لینک خرید بذارید چون شهرستان هستم حتما باید اینترنتی خرید کنم
------------------------------------------------------------------------------------------
همش میترسم که 1 میلیون هزینه کنم بعد از 1 ماه خسته بشم دوربین رو بندازم گوشه ی انبار. من بیرجند هستم و نمیدونم اصلا اینجا موسسه نجومی چیزی داره ؟! نداره! برم یه جا رصد کنم ببینم خوشم میاد نمیاد ولی میگم از مطالعه و مستند دیدن در مورد نجوم هیچ وقت خسته نشدم. پیش خودم میگم آخه یه آسمون که بیشتر نیست ، نهایت چه قدر میخوای با دوربین این آسمون رو دید بزنی ؟! بالاخره بعد از یکی دو ماه یا 6 ماه خسته میشی :n02: ( نمیدونم این طرز فکرم درسته یا نه )
ممنون میشم دوستان کمکم کنید
نهایت بودجه : 1 میلیون تومان ( البته اگه به نظر شما خیلی کمه و حتی برای شروع هم کافی نیست دست نگه میدارم تا بودجه ام کامل بشه )

stryk3r
04-02-2017, 10:52
هیچ کس نیست جواب بده ؟!!!!

Mohammad Hosseyn
04-02-2017, 19:22
سلام به دوستای خوبم.
من تا به حال درباره ی نجوم چیز زیادی یاد نگرفتم و 27 سال سن دارم، اما علاقه ی شدیدی دارم و همیشه مستند هایی که در مورد فضا و ....... هست رو شدیدا دنبال میکنم ، خیلی وقته تو فکر خرید یه تلسکوپ هستم تا بتونم باهاش آسمون رو دقیق تر نگاه کنم و کم کم خدا رو چه دیدی شاید با خرید تلسکوپ علاقه ام بیشتر بشه و بتونم بیشتر غرق دنیای نجوم و آسمان شب بشم.
سوال اولم از اساتید گرامی اینه که آیا به نظر شما برای یه فرد 27 ساله که تا این سن رسیده و هنوز هیچی از نجوم و نقشه های آسمان و .... نمیدونه و حتی یه بار هم آسمون رو رصد نکرده خرید یه تلسکوپ توی این سن و سال یه کم دیر نیست؟ بهتر نیست تا الآن که دنبالش نرفتم از این به بعد هم نرم ؟ آخه میبینم توی همین تایپیک و فروم های دیگه اکثرا نوشتند که از 10 سالگی به نجوم علاقه داشتن و تلسکوپ خریداری کردند و ...........
سوال دومم اینه که من تمام صفحات این تایپیک رو خوندم و نتیجه گرفتم که برای آدمی مثل من که هیچ تجربه ای از رصد و نجوم نداره اگه میخواد آسمون رو رصد کنه برای شروع بهترین وسیله دوربین دو چشمی 20X80 هست بعلاوه سه پایه مناسب ، حالا میخوام بدونم که این برای شروع که دوستان نوشتن یعنی چی؟ یعنی 1 سال؟ یا یک ماه ؟ یا 10 سال؟ و اینکه آلآن خرید یه دوربین دو چشمی 20X80 با سه پایه حدود 1 میلیون تومن آب میخوره ، آیا با این قیمت خرید یه تلسکوپ بهتر نیست؟ الیته اینو بگم که میدونم که اگه آدم هر دوتاش رو داشته باشه بهتره ولی شما در نظر بگیرید شاید من تا چند سال دیگه نتونم هزینه ی میلیونی برای نجوم بکنم ، آیا یه تلسکوپ کثلا 1 میلیون تومنی از یه دوربین دو چشمی 1 میلیون تومنی بهتر نیست؟ یا نه ( نظر خودم روی دوربین دو چشمیه )
سوال سومم اینه که دوربین NIght Sky 20x80 soft case که دیجی کالا به قیمت 760 هزار تومن گذاشته نسبت به قیمتش چه طوره برای شروع خوبه ؟ اگه خوبه چه 3 پایه ای براش بخرم خوبه؟ ( لینک خرید بدید لطفا ) اگه این دوربین خوب نیست چی بخرم ؟ لینک خرید بذارید چون شهرستان هستم حتما باید اینترنتی خرید کنم
------------------------------------------------------------------------------------------
همش میترسم که 1 میلیون هزینه کنم بعد از 1 ماه خسته بشم دوربین رو بندازم گوشه ی انبار. من بیرجند هستم و نمیدونم اصلا اینجا موسسه نجومی چیزی داره ؟! نداره! برم یه جا رصد کنم ببینم خوشم میاد نمیاد ولی میگم از مطالعه و مستند دیدن در مورد نجوم هیچ وقت خسته نشدم. پیش خودم میگم آخه یه آسمون که بیشتر نیست ، نهایت چه قدر میخوای با دوربین این آسمون رو دید بزنی ؟! بالاخره بعد از یکی دو ماه یا 6 ماه خسته میشی :n02: ( نمیدونم این طرز فکرم درسته یا نه )
ممنون میشم دوستان کمکم کنید
نهایت بودجه : 1 میلیون تومان ( البته اگه به نظر شما خیلی کمه و حتی برای شروع هم کافی نیست دست نگه میدارم تا بودجه ام کامل بشه )
سلام
1. خب از اونجایی که تقریبا همسن هستم میتونم درک کنم تو چه وضعیتی هستید و از اونجای که من اوایل نوجوانی تا 17 18 سالگی نجوم اماتوری رو دنبال میکردم میتونم بهتون اطمینان بدم که برای نجوم آماتوری هیچوقت دیر نیست و تو هر سنی باشید لذت و زیبایی خودشو داره. احتمالا میدونید که قرار نیست اختر فیزیک دان بشید! ... قراره از یه طبیعت تو زندگیتون لذت ببرید که خیلی ها راجع بهش چیزی نمیدونن (نگاه من به نجوم آماتوری همینه). هیچ مانعی جلوتون نیست که نتونید این لذت رو ببرید و دانش رو بدست بیارید.

2. شروع یعنی شما تا زمانی که بتونی با این ابزار اسمون رو بشناسی. بستگی به استفاده خودتون از این وسایل داره. مثلا اگر هر اخر هفته برید برای رصد و پدیده های اسمونی رو نگاه کنید مکانشون رو بشناسید و همزمان ماهیتشون رو بخونید فکر میکنم در عرض یک سال دانش و تواناییتون تو رصد به حدی میرسه که میتونید یه تلسکوپ هم دست بگیرید و اسمون رو باهاش بیشتر رصد کنین. من با تلسکوپ های خیلی قوی هم کار کردم با دوربین هم کار کردم. لذتی که دوربین دو چشمی داشت رو هیچی نداره. حمل و نقل راحتتر و جنبه های تفریحی دیگش که تو طبیعت گردی هم بدرد میخوره هم هست. ببینید این وسیله فقط برای بهتر شناختن اسمونه و لذت بردن از مشاهده. به نظر من اگر فرد دنبال این باشه با یه دوربین دو چشمی یه دنیا کار میتونه بکنه. تلسکوپ برای عکاسی، مشاهده اجرام ریزتر یا سختتر مثل کهکشان ها و اقمار زحل و مشتری خوبه و البته به نظر من برای عکاسی که اونوقت خرج خیلی بالایی داره.

3. این مدلی که شما گفتید رو من هرچی گشتم نیافتم بین کالاهاش یا فکر کنم موجود نبود . ولی من فکر میکنم دوربین تک چشمی برند Celestron که تو همین سایت هست براتون مناسب تر باشه. هم با توجه به رنج زوم بیشتری که داره قابلیت رصد بالاتری بهتون میده هم مثل دوچشمی حمل راحتی داره به نسبت تلسکوپ. در مورد سه پایه هر چه قیمت بهتری بدید کیفیت بهتر میگیرید. سه پایه ی ارزون مشکلشون اینه که موقعی که تنظیم کردید لق میخورن یکم و تو زوم بالا اذیت میکنن تنظیم کردن رو اجسام خیلی سخت میشه باهاشون. ولی به هر حال شما تا جایی که بودجتون اجازه میده بعد انتخاب ابزار سعی کند سه پایه با کیفیت تری بگیرید.
احتمالا یکم تو ذوقتون میخوره اوایل. چون خیلی از اجرام به اون صورتی که تو عکس و فیلم میبینید مشخص نیستن با دوربین دو چشمی. بخاطر همین حتما توصیه میکنم قبلش یه برنامه رصدی یا بقول خودتون تو گروه نجومی جایی تجربه کنید مشاهده اسمون با این ابزارها رو. ولی اگر این مسئله پیش نیاد به نظر من تا اخر عمر هم خسته نمیشید یعنی انتظار نداشته باشید دوربین دو چشمی مثل هابل براتون کار کنه. من خودم هر دفعه که ماه رو با چشم غیر مسلح میبینم یا چشمم به اسمون می افته صورت های فلکی رو میبینیم برام لذت داره.

Babak
05-02-2017, 21:25
. من بیرجند هستم و نمیدونم اصلا اینجا موسسه نجومی چیزی داره ؟! نداره! برم یه جا رصد کنم ببینم خوشم میاد نمیاد

شما بيرجند هستيد. نزديك رصد گاه سه قلعه كه يكي از بهترين رصد گاه هاي ايرانه. ميدونم كه گرو هاي نجومي خراسان زياد به اين رصد گاه ميرن. پيگيري كنيد و همراه شيد با يكي از تور هاي نجومي . پيشنهائ ميدم حتما قبل از خريد ابزار يك بار رصد با تلسكوپ يا دوربين رو تجربه كنيد. انچه در تلسكوپ ميبينيم خيلي فرق داره با عكس ها و فيلمها.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 87_%D8%B3%D9%87_%D9%82%D9%84%D8%B9%D9%87

stryk3r
06-02-2017, 15:42
سلام خدمت اساتید محترم ( محمد حسین جان و آقا بابک عزیز )
من توی این چند مدت که اینجا پست گذاشتم ( حدود 20 روز پیش تا الآن ) گشتم و توی بیرجند یه موسسه به نام " موسسه نجوم آسمان مهر " پیدا کردم که مکان و ساختمون خاصی ندارند ، فقط یه گروه توی تلگرام دارند و برنامه های رصدی ، نجومی و .... توی این گروه اعلام میکنند، خلاصه عضو این گروه شدم و از قرار معلوم فعلا چون هوا سرد و ابری و .... هست برنامه رصد تعطیل هستش و مثل اینکه اوایل همین امسال یه برنامه نجومی داشتند که به علت اینکه تفکیک جنسیتی کردند برنامه رصد تعطیل شده ، در حال حاضر امکان داره که توی اسفند ماه اگه هوا خوب باشه بریم برا رصد و .... .
اینجا پست گذاشتم منتظر شما اساتید بودم که جوابمو بدید ولی هر روز چک میکردم و از شما خبری نبود ، خلاصه توی همین گروه نجوم از بچه های با تجربه کمک گرفتم و در پایان نتیجه گیری کردم که بهترین گزینه دوربین دوربین دوچشمیSkyMaster 20x80 که قیمتش حدود 1 میلیون و 100 هزار تومنه بهمراه یه سه پایه به نام Vetra 6902 که قیمت اینم حدود 500 هزار تومن که جمعا میشه 1 میلیون 600 هزار تومن. اما یه گزینه دیگه هم هست 20*80 نایت اسکای به قیمت 765 هزار تومن ( یعنی به جای 1 میلیون 100 برا 20*80 سلسترون اینو بگیرم ) ولی دوستان گفته بودند که جنس بدنش و کیفیت اپتیک و ... به پای سلسترون نمیرسه و گزینه ی آخر هم دوربین 15*70 سلسترون به قیمت حدود 800 هزار تومن بهمراه یه سه پایه 100 هزار تومنی ( دوستان گفتند بخاطر اینکه دوربینی سبکی هست نیازی به 3 پایه ی سنگین نداری ) که با 900 تومن میشه جمعش کرد.
حالا نظر شما چیه ؟ 1 میلیون 600 هزینه کنم یا 900 ؟ مسلما خودم میخوام برام ارزونتر تموم بشه ولی نه به هر قیمتی ، بیشتر حاضرم یا چیزی نخرم یا اگه میخرم بهترین جنس باشه ، آخه اگه جنس ارزونتر رو بگیرم بعد اگه یه وقت خراب بشه همش میگم چرا گرونتره رو نگرفتم و .....:n02:

Mohammad Hosseyn
08-02-2017, 10:30
سلام خدمت اساتید محترم ( محمد حسین جان و آقا بابک عزیز )
من توی این چند مدت که اینجا پست گذاشتم ( حدود 20 روز پیش تا الآن ) گشتم و توی بیرجند یه موسسه به نام " موسسه نجوم آسمان مهر " پیدا کردم که مکان و ساختمون خاصی ندارند ، فقط یه گروه توی تلگرام دارند و برنامه های رصدی ، نجومی و .... توی این گروه اعلام میکنند، خلاصه عضو این گروه شدم و از قرار معلوم فعلا چون هوا سرد و ابری و .... هست برنامه رصد تعطیل هستش و مثل اینکه اوایل همین امسال یه برنامه نجومی داشتند که به علت اینکه تفکیک جنسیتی کردند برنامه رصد تعطیل شده ، در حال حاضر امکان داره که توی اسفند ماه اگه هوا خوب باشه بریم برا رصد و .... .
اینجا پست گذاشتم منتظر شما اساتید بودم که جوابمو بدید ولی هر روز چک میکردم و از شما خبری نبود ، خلاصه توی همین گروه نجوم از بچه های با تجربه کمک گرفتم و در پایان نتیجه گیری کردم که بهترین گزینه دوربین دوربین دوچشمیSkyMaster 20x80 که قیمتش حدود 1 میلیون و 100 هزار تومنه بهمراه یه سه پایه به نام Vetra 6902 که قیمت اینم حدود 500 هزار تومن که جمعا میشه 1 میلیون 600 هزار تومن. اما یه گزینه دیگه هم هست 20*80 نایت اسکای به قیمت 765 هزار تومن ( یعنی به جای 1 میلیون 100 برا 20*80 سلسترون اینو بگیرم ) ولی دوستان گفته بودند که جنس بدنش و کیفیت اپتیک و ... به پای سلسترون نمیرسه و گزینه ی آخر هم دوربین 15*70 سلسترون به قیمت حدود 800 هزار تومن بهمراه یه سه پایه 100 هزار تومنی ( دوستان گفتند بخاطر اینکه دوربینی سبکی هست نیازی به 3 پایه ی سنگین نداری ) که با 900 تومن میشه جمعش کرد.
حالا نظر شما چیه ؟ 1 میلیون 600 هزینه کنم یا 900 ؟ مسلما خودم میخوام برام ارزونتر تموم بشه ولی نه به هر قیمتی ، بیشتر حاضرم یا چیزی نخرم یا اگه میخرم بهترین جنس باشه ، آخه اگه جنس ارزونتر رو بگیرم بعد اگه یه وقت خراب بشه همش میگم چرا گرونتره رو نگرفتم و .....:n02:

فکر میکنم بعد تجربه رصدی که خودتون بدست میارید متوجه میشید که آیا ارزش اینو داره مبلغ رو هزینه کنید یا خیر. چون همونطور که گفتیم ممکنه ذهنیتتون از رصد الان دقیق نباشه.
اما اینکه بعد خرید پشیمون بشید، فکر نمیکنم، هر دو برای رصد آماتوری مناسب هستن. در مورد کیفیت ساخت و اینها بابک عزیز حتما اطلاعات بهتری دارن.

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

stryk3r
08-02-2017, 12:46
ممنونم ازت محمد حسین جان ، خیلی کمکم کردی.
دمت گرم

stryk3r
16-03-2017, 20:05
یه دونه دوربین سلسترون 50*10 برای طبیعت گردی گرفتم و یه دونه نایت اسکای 80*20 برای نجوم ، واقعا از هر دوتاشون راضی هستم.
دوستان عزیزم کسایی که شاید مثل من خیلی بین انتخاب دوربین بین دو برند موجود در ایران ( سلسترون و نایت اسکای ) سردرگم شدن یه توضیحی بدم :
دوربین سلسترون 80*20 الآن در حال حاضر ( ابتدای سال 96 ) بالای 1 میلیون و 200 یا 300 هزار تومنه و نایت اسکای 80*20 حدود 750 تومن ، یعنی حدود 500 هزار تومن فرق بین این دو تا دوربین هست ، اما واقعا فرق زیادی بین این دو تا دوربین نیست فقط یه فرق خیلی کوچیک در بدنه که به نظرم 100 هزار تومن بیشتر ارزش نداره خرج سلسترون کنید نه 500 هزار تومن !!! توی بعضی نظرات دیده بودم بعضی ها شاید از نایت اسکای ( یکی دو نفر ) بد گفته بودن و واقعا با ترس و لرز نایت اسکای خریدم ، اما وقتی به دستم رسید به کل خیالم راحت شد و کاملا نظرم در مورد نایت اسکای عوض شد، واقعا نسبت به این قیمت عالیه ! ( چرا باید بالای 500 هزار تومن فرق 20*80 نایت اسکای و سلسترون باشه ! )
یا مثلا 70*15 سلسترون قیمتش 780 هزار تومنه !!! در صورتی که با 750 میتونید 80*20 نایت اسکای بخرید !! 20*80 کجا 15*70 کجا ( یه نسل فرقشونه ) تازه 15*70 گرون تر هم هست ! ( 30 تومن گرونتره )
کاربر Shabe Saket پست های خیلی خوبی در مورد دوچشمی توی این تایپیک گذاشتن ( مخصوصا صفحه 130 فرق بین سلسترون و نایت اسکای ) که خود من با خوندن پست های ایشون اطلاعات زیادی کسب کردم که توی خرید کلی کمکم کرد. دمش گرم خدا خیرش بده

mehranbarati
07-04-2017, 00:10
با سلام و احترام
یکی میگفت دوربینهای دو چشمی 70×15 از 80×20 بهتره
چون هم زمینه دید بازتره که خیلی اثر داره تو رصد و هم میشه روی دست هم گاهی کوتاه مدت تر گرفت و سبک تره. و هم اینکه لرزش دست ( بدون سه پایه_) کمتر اذیت میکنه
نظر شما چی هستش؟
و اگه یک دوربین مناسب که خیلی هم گران نباشه بخوام چی رو توصیه میکنین؟
ضمنا من کاملا آماتور صفر هستم و البته علاقه مند ولی ممکنه تا مدتها دیگه نتونم دوربینم رو ارتقا بدم:n01:

stryk3r
07-04-2017, 16:49
با سلام و احترام
یکی میگفت دوربینهای دو چشمی 70×15 از 80×20 بهتره
چون هم زمینه دید بازتره که خیلی اثر داره تو رصد و هم میشه روی دست هم گاهی کوتاه مدت تر گرفت و سبک تره. و هم اینکه لرزش دست ( بدون سه پایه_) کمتر اذیت میکنه
نظر شما چی هستش؟
و اگه یک دوربین مناسب که خیلی هم گران نباشه بخوام چی رو توصیه میکنین؟
ضمنا من کاملا آماتور صفر هستم و البته علاقه مند ولی ممکنه تا مدتها دیگه نتونم دوربینم رو ارتقا بدم:n01:

سلام داداش گلم :n01: منم مثل شما آماتورم با اجازه اساتید عزیز میخوام در حد دانش و تجربه ی کمی که دارم به شما دوست عزیزم کمک کنم چون اساتید این تایپیک تقریبا دیگه به اینجا سَر نمیزنند و امکان داره خیلی دیر به شما پاسخ بدن و شما اقدام به خرید اشتباه بکنید . من یه دوربین سلسترون 50*10 و یه دونه دوربین 80*20 نایت اسکای دارم. در مورد لرزش دست نوشته بودید که باید خدمت شما دوست عزیزم بگم که من حتی با این دوربین 50*10 ( که 5 برابر زومش از دوربین 70*15 که شما میگید کمتره ) به آسمون ، ماه و ستاره ها نگاه میکنم به شدت نیاز به سه پایه حس میشه چه برسه به 70*15 ، یعنی شما بخوای به ماه نگاه کنی بدون سه پایه هیچ لذتی نداره چون هیچی از عوارض ماه نمیبینی چون لرزش دست نمیذاره بخوای از تمام قدرت دوربین استفاده بکنی حتما حتما باید از سه پایه استفاده کنی ، پس اگه به فکر این هستی که بخوای 70*15 بگیری تا از شرّ سه پایه خلاص بشی کور خوندی :n02: . شما اگه مخصوص رصد میخوای دوربین بخری فقط 80*20 نایت اسکای بگیر ، زیر زوم 20 رو کلا بی خیال شو ، اگه برا طبیعت گردی میخوای زوم 15 برابر زیاد و سنگینه ، برا طبیعت گردی زوم 8 یا 10 برابر عالیه ، تقریبا به نظر من 70*15 نه برای رصد عالیه نه برای طبیعت گردی ، علتش چیه ؟ چون زمانی که 80*20 هست چرا یه نسل قبل تر ( 70*15 ) رو بخری ؟ برا طبیعت گردی زمانی که 50*10 یا 42*8 هست چرا 70*15 ( 15 برابر زوم خیلیییییییییییی زیاده !!! )
------------------------------------------------------------------------------------------------------
80*20 نایت اسکای به قیمت 765 هزار تومن . در خریدش شک نکن. ( سه پایه رو هم حتما باید بخری ، من خودم روی یه سه پایه 100 هزار تومنی عکاسی میذارمش )

rezabd1111
22-09-2017, 15:58
سلام.خسته نباشید.من می خواستم یه تلسکوپ برای دیدن سیارات دیگر مثل زحل بخرم.می خواستم بپرسم باید چند تومان هزینه کنم؟
من حدودا ۷۰۰تومانی جمع کردم با ۷۰۰ تومان چه تلسکوپی میتونم بخرم؟؟

- - - Updated - - -

سلام.خسته نباشید.من می خواستم یه تلسکوپ برای دیدن سیارات دیگر مثل زحل بخرم.می خواستم بپرسم باید چند تومان هزینه کنم؟

stryk3r
23-09-2017, 16:12

- - - Updated - - -

سلام دوست عزیزم.
اگه شانس بیاری آقا بابک و اساتید محترم دیگه یه سر به این تایپیک بزنند و بهت پاسخ بدن ، اگه تا چند روز دیگه کسی جوابتو نداد مجبوری از من کمک بگیری :n33:
فقط یه چیزی :
منظورت از دیدن سیارات چیه ؟ امیدوارم انتظارت از تلسکوپ های کوچیک یکی دو میلیون تومنی خیلی بالا بالا نباشه :n02:
و سوال بعدی اینکه :
دانش شما توی نجوم آماتوری در چه حد هستش ؟ کار کردن با تلسکوپ و .... رو بلد هستید ؟
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
این سوالا رو اگه بابک عزیز هم بود ازت سوال میکرد.:n20:

rezabd1111
23-09-2017, 22:00
سلام.منظورم از رویت ستارگان دیدن سیاره مشتری و قمر هایش با تلسکوپی که قطر عدسیش ۷۶ میلیمتر و بزرگنماییش ۵۲۵xاست؟؟
و اینکه من چند هفته ای است شروع کردم به مطالعه کتاب نجوم عملی و نظری از استفان ماران.
بعد من یه تلسکوپ بازتابی با قطر ۷۶ میلیمتر و با بزرگنمایی ۵۲۵x وبا جمع اوری نور ۱۵۹برابر چشم انسان به قیمت ۴۴۰تومان. بخرم یا نه؟؟

rezabd1111
23-09-2017, 22:05
من تازه شروع کردم و میخوام یه ستاره شناس اماتوری شوم

stryk3r
23-09-2017, 22:48
سلام.منظورم از رویت ستارگان دیدن سیاره مشتری و قمر هایش با تلسکوپی که قطر عدسیش ۷۶ میلیمتر و بزرگنماییش ۵۲۵xاست؟؟
و اینکه من چند هفته ای است شروع کردم به مطالعه کتاب نجوم عملی و نظری از استفان ماران.
بعد من یه تلسکوپ بازتابی با قطر ۷۶ میلیمتر و با بزرگنمایی ۵۲۵x وبا جمع اوری نور ۱۵۹برابر چشم انسان به قیمت ۴۴۰تومان. بخرم یا نه؟؟

525 برابر بزرگنمایی !!!!!!!
این تلسکوپی که شما میگی یه اسباب بازی بیشتر نیست ، اون 525 برابر بزرگنماییشم چِرته ، میدونی چرا ؟ چون قیمتش 440 تومنه
حداقل تلسکوپی که برای رصد سیارات بخوای ازش استفاده کنی تلسکوپ 6 اینچ دابسونی هستش ، البته فقط برای رصد سیارات به درد میخوره و به درد رصد اجرام اعماق آسمان نمیخوره. قیمتشم 1600000 هستش.
زیر 1 تومن برای تلسکوپ هزینه نکنه چون تلسکوپ های زیر 1 تومن اسباب بازی هستن. اما با 700 میتونی یه دوچشمی نجومی خیلی خوب بخری ( که البته دوچشمی برای دیدن سیارات اصلا مناسب نیست )
تلسکوپ خوب بخوای بخری که همه فن حریف باشه ( عکاسی نجومی و مقر گوتو و .... ) باید بالای 7 8 10 میلیون هزینه کنی . من که دوچشمی نجومی رو به این تلسکوپ های 2 3 میلیونی ترجیح میدم.

rezabd1111
24-09-2017, 15:06
قطر عدسیش ۷۶میلیمتره.مگه قطر عدسی مهم نیس؟

rezabd1111
24-09-2017, 15:26
من به همون فروشنده زنگ زدم با اون صحبت کردم گفتن که این کالا را ما از چین می یاریم بخاطر اون ارزونه؟ یعنی یه کالای چینی ولی قطر عدسیش ۷۶میلیمتره

rezabd1111
24-09-2017, 16:05
تلسکوپ نیوتونی ۱۱۴میلیمتری کامار چی؟قیمتش۷۵۰تومانه
قطر شیئی اش ۱۱۴mm
توان گرداوری نور ۲۶۵برابر چشم انسان
فاصله کانونیش ۹۰۰mm
حداکثر بزرگنمایی با بارلو ۶۷۵برابر
این چی بخرم یا نه؟؟

stryk3r
25-09-2017, 20:42
قطر شیئی اش ۱۱۴mm
فاصله کانونیش ۹۰۰mm
این چی بخرم یا نه؟؟

دوست عزیز منکه نظرمو گفتم ، حداقل تلسکوپی به نظرم ارزش خرید داره همونیه که به شما چند تا پست بالاتر گفتم ، حالا شما اصرار داری میخوای یه تلسکوپ ارزون بخری و پولتو حروم کنی بحثش جداست.
اگه میتونی هزینه کن برا اون تلسکوپی که گفتم ، اگرم نمیتونی به نظرم یه دونه دو چشمی نجومی بگیر بعد از 1 سال یه تلسکوپ خوب بخر ، اسم دو چشمی میاد فک میکنی چِرته ؟! دوچشمی 20*80 خیلی خفنه ! تازه برای طبیعت گردی هم میتونی ازش استفاده کنی ، ولی تلسکوپ فقط و فقط برای رصد استفاده میشه ، راه اندازی تلسکوپ برای شما که خیلی آماتور هستی کار سختیه و پیدا کردن اجرام هم خیلی سخته ، تازه اگه تلسکوپ ارزون در حد اسباب بازی بگیری که دیگه بد تر ! تلسکوپ های ارزون قیمت هم مقر خیلی ضعیفی دارن هم عدسی هاشون خیلی بی کیفیته ، زوم بالای 40 50 برابر کلا تار هستش ، چه برسه به زوم 500 برابر !!!! من خودم با دوچشمی 20*80 که زومش 20 برابره مشتری رو رصد کردم با تلسکوپ 7 8 10 میلیون تومنی انجمن نجوم آماتوری شهرمون با زوم 300 برابر هم مشتری رو دیدم ، خداییش اون موقع قدر دوربین دوچشمیمو دونستم و بیشتر از پیش عاشقش شدم ، چون فرق دو چشمی من که 700 تومن قیمتش بود با اون تلسکوپ که بچه های انجمن میگفتن بالای 7 8 تومن قیمتشه در حد 1 میلیون تومن بود به نظرم نه 7 8 میلیون تومن ! تازه دو چشمی راه اندازیش 30 ثانیه کار داره ولی اون تلسکوپ رو با وانت آوردن و فقط نیم ساعت درگیرِ راه اندازیش بودن !
اینکه میگی فروشنده بهت گفته چون ما اینارو از چین میاریم ارزونه و ....... ببین فروشنده چِرت گفته ، چون الان همه ی تلسکوپ ها از چین میاد ، سلسترون کلا چینیه ولی میبینی که تلسکوپ زیر 1 تومن هم داره بالای 10 میلیون هم داره ، فروشنده که نمیگه ماستم ترشه ، کالایی که موجود داره رو باید رد کنه بره ، کی بهتر از شما ؟
میری یه چیز اسباب بازی میخری بعد که باهاش به آسمون نگاه میکنی کلا از هرچی تلسکوپ و نجوم اماتوری و ........ زده میشی و تلسکوپ رو هم میندازی گوشه ی انباری :n03:
اون تلسکوپی که بهت میده 750 میدونی 6 سال پیش چند تومن بوده ؟ 100 هزار تومنم نبوده:n09:
اون تلسکوپی که 1/600 قیمتشه چند سال پیش 300 هزار تومن بوده ، به این قضیه فک کن. پول ما بی ارزش شده ، وقتی میگی 700 هزار تومن یعنی تلسکوپش زیر 100 دلار قیمتش که با گمرک و ... میشه حدود 700 ، باور نمیکنی توی سایت های خارجی مدل همون تلسکوپ رو بزن ببین قیمتش چند دلاره ؟ انتظارت از یه تلسکوپ مثلا 90 دلاری چیه ؟:n37:
ببین یه کلام بهت بگم و تمام ، میتونی خودت خیلی راحت انتخاب کنی ، دو تا گزینه پیش رو داری با فرض اینکه میخوای 700 800 هزینه کنی ::n24::n25:
1. خرید یه تلسکوپ خیلی خیلی رده پایین در حد اسباب بازی که فقط اسم تلسکوپ رو یدک میکشه.
2. خرید بهترین و مناسب ترین دوچشمی که با تجربه ترین اساتید نجوم آماتوری که 1000 برابر من توی رصد تجربه دارن به همه تاره وارد ها پیشنهاد میدن.
مثال ماشینیش اینطوری میشه (با فرض اینکه شما 20 میلیون تومن برای خرید ماشین پول داری) ::n02:
1. خرید یه زانتیا مدل پایین درب و داغون که وقتی سوارش میشی حس یه پیکان مدل 78 رو بهت میده و هر روز کاپوتش بالا هستش و در حال تعمیر یه جاییش هستی و دلت خوشه که داری زانتیا سوار میشی ( اسم زانتیا رو یدک میکشه ) ----> تلسکوپ زیر 700 تومنی
2. خرید یه 206 مدل بالا که شاید تا 2 سال کاپوتشم بالا نزنی ، خیلی شیک و مجلسی هم میتونی باهاش مسافرت بری و ... درسته اسمش زانتیا نیست ولی حداقلش اینه که از هرچی ماشینه زده نمیشی -------> دوچشمی 20*80 700 تومنی نایت اسکای

stryk3r
25-09-2017, 20:47
قطر شیئی اش ۱۱۴mm
فاصله کانونیش ۹۰۰mm
این چی بخرم یا نه؟؟

نخر دوست من نخر.
2 ساعت داشتم برات همینجا تایپ میکردم یه صفحه شده بود خدایی ولی وقتی روی ارسال پاسخ زدم نمیدونم چرا همش پرید و ارسال نشد :n03::n03:

09303386228
با من تماس بگیر ، خدایی حالم گرفته شد دو ساعت برات نوشتم همش پرید ، نمیدونم فروم p30world چرا اینطوریه ، قبلا هم اینطوری شده بود برام:n03::n03::n03::n03::n03:

rezabd1111
26-09-2017, 14:48
لطفا جواب بدین

rezabd1111
26-09-2017, 14:49
باشه زنگ میزنم

stryk3r
26-09-2017, 16:11
باشه زنگ میزنم

در خدمتم دوست عزیز

stryk3r
23-10-2017, 11:06
- - - Updated - - -

چون دیدم چند تا از دوستان بهم پیغام دادن در مورد سه پایه برای دوچشمی 80*20 سوال کرده بودند گفتم توی تایپیک دقیقا مدلشو بگم شاید به درد بقیه هم بخوره.
---------------------------------------------------------------------------------
سه پايه دوربين فوتوپرو مدل DIGI-9300 Fotopro DIGI-9300 Camera Tripod دوستان من خودم از این سه پایه که اینجا گذاشتم برای دوربین 20*80 استفاده میکنم ، خوبه و کار راه اندازه ، سَبُکه و همین سَبُکیش باعث میشه خیلی راحت هرجا میخواین ببرین.

ارتفاعش تا 150 سانتیمتر هست و تحمل وزنش هم طوری هست که میتونه 20*80 رو تحمل کنه ، خیلی راحت جمع میشه تا ارتفاع 50 سانتیمتر ، و میتونید داخل کیفش بذارید. قیمتش حدود 140 تومن هست که من دیجیکلا تخفیف زده بود به قیمت 115 خریدم.
به نظرم همین سه پایه رو بخرید کفایت میکنه ، فقط در حین رصد از دوربین مواظبت کنید، سه پایه و دوربین رو تنها نذارید چون شاید یکی خودشو بزنه به سه پایه و بندازه یا شاید باد خیلی شدیدی بیاد و .....
من خودم وقتی دوربین رو برای رصد با دوستان یا اقوام جایی میبرم 4 چشمی حواسم بهش هست و تا آخرین لحظه ازش دور نمیشم :n01: چه بسا اگه سه پایه ی گرون قیمت هم بخرید ولی احتیاط نکنید بازم یکی خودشو بزنه به سه پایه و دوربین رو بندازه و....
راحت با یه دست هر جایی از آسمون رو که بخواید نشونه گیری میکنید و رصد میکنید.
نهایتا اگه دیدید به درد رصد و .... نمیخوره میتونید توی کارای دیگه ازش استفاده کنید یا برای دوربین های سبک تر ( مثلا من خودم دوچشمی 50*10 رو هم روی همین سه پایه استفاده میکنم برای طبیعت و ... ) یا عکاسی با موبایل و .... چون قیمتش خیلی ارزونه در هر صورت از خریدش پشیمون نمیشید.

stryk3r
12-09-2018, 18:34
سلامی دوباره دوستان عزیز.
عزیزان به علت مهاجرت میخوام دوربین 20*80 نایت اسکای بعلاوه دوربین 10*50 آپکلوز جی2 سلسترون بعلاوه سه پایه ی DIGI-9300 Fotopro رو برای فروش بذارم.
20*80 الآن 2050 هستش قیمت مد نظرم 1 میلیون و پانصد هست ، 10 * 50 هم 900 تومن اینم 650 مد نظرمه سه پایه رو قیمت ندارم حتما اونم الآن 300 هست که اینم نسف قیمت میدم.
دو تا دوربین استفاده شدند ولی در حد آک ! فک کنید دارید نو میخرید. دلیل فروش گفتم فقط و فقط مهاجرت هستش وگرنه از هر 3 تا کاملا راضی هستم ، نمیتونم با خودم ببرم چون سنگین هستند و کرایه بارشون از خودشون بیشتر میشه وگرنه به هیچ وجه نمیفروختم. سه پایه هم صحیح و سالم هستش فقط یه ذره خیلی کم خط و خش شاید داشته باشه که اونم طبیعی هستش.
09303386228 توی تلگرام هرچی عکس هم خواستین براتون میفرستم.

omid3323
01-11-2019, 16:26
سلام من دنبال یک تلسکوپ نیمه حرفه ای میگردم که بتومن زحل و سیارات رو درونش با کیفیت ببینم میخواستم راهنماییم کنید چون هیچ علمی درباره خرید تلسکوپ ندارم هزینه ام تا حدود ۲میلیون پانصد هزار تومان دارم و میتونم هزینه کنم ممنون میشم مارک و مدل بهم معرفی کنید

stryk3r
05-11-2019, 10:51
سلام من دنبال یک تلسکوپ نیمه حرفه ای میگردم که بتومن زحل و سیارات رو درونش با کیفیت ببینم میخواستم راهنماییم کنید چون هیچ علمی درباره خرید تلسکوپ ندارم هزینه ام تا حدود ۲میلیون پانصد هزار تومان دارم و میتونم هزینه کنم ممنون میشم مارک و مدل بهم معرفی کنید

دوست عزیز یه کلام بهت بگم ، با این پولی که شما داری تلسکوپ اسباب بازی اگه بتونی بگیری آره وگرنه تلسکوپ حرفه ای که برو بالای 20 30 میلیون تومن ، نیمه حرفه ای کفِ کفِش از 10 تومن شروع میشه ، بقیشون همون اسباب بازی حساب میشن .
چون نوشتی فقط برای رصد سیارات میخوای پس بهت پیشنهاد نمیکنم دوچشمی هم بخری چون دوچشمی به درد سیارات به هیچ وجه نمیخوره.
به نظرم اصلا هزینه نکن ، بهترین گزینه برای شما اینکه بری انجمن نجوم آماتوری شهرِتون ، ببینی چه موقع هایی تور های رصدی شون برگزار میشه ، اونا تلسکوپ های گرون قیمتی دارن ( بالای 30 40 تومن ) . چند بار توی تور های رصدیشون ثبت نام کن یه چند بار با تلسکوپ های قوی به سیارات کن بعد خودت متوجه میشی که با 2 یا 3 میلیون تومن هیچی نمیتونی توی آسمان شب ببینی ، اون موقع خیلی بهتر میتونی تصمیم برای خرید بگیری. که 99% بعد از اینکه اولین تور رصدیشون رو میرن کلا برداشتشون از نجوم آماتوری و تلسکوپ و .. تغییر میکنه

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-11-2019, 19:54
نخر دوست من نخر
2 ساعت داشتم برات همینجا تایپ میکردم یه صفحه شده بود خدایی ولی وقتی روی ارسال پاسخ زدم نمیدونم چرا همش پرید و ارسال نشد :n03::n03:
خدایی حالم گرفته شد دو ساعت برات نوشتم همش پرید ، نمیدونم فروم p30world چرا اینطوریه ، قبلا هم اینطوری شده بود برام:n03::n03::n03::n03::n03:

سلام
بهتره "همیشه" قبل از زدن دکمه ی ارسال کپی بگیرید از نوشته ها تا دیگه با چنین مشکلی مواجه نشید
.
اگه گوشیتون اندرویدی هست استفاده از مرورگرهای آفلاین دار هم گزینه مناسبی هست برای حل شدنِ چنین مشکلاتی
.
مرورگر Xbrowser یکی از بهترین هاست با حجم بسیار کم (فقط 2 مگ !!!)
جزئیاتش در تاپیک برنامه های کاربردی اندرویدی هست که لینکش در زیر همین مطلب درج شده

====================================

در دیوار و شیپور هم تلسکوپ با قیمتهای مناسب پیدا میشه چون خیلیها بعد از مدتی که آیمون رو میبینند دیگه چشم و دلشون سیر میشه و به فکر فروش تلسکپشون می افتند
.

====================================
دوستان , به نفعتون هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی هم آسایش و آرامش هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا إن شاء الله .
چند نمونه :
===================================
میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و زندگی
توصیه های مهم امنیتی
قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر

.
برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی
.
.

Ebi___2020
01-01-2021, 22:11
سلام
می‌خوام یه دوربین نجومی بخرم چندتا مارک داره نایت اسکای سلسترون اسکای واچر مید اسکای مستر اینا چه فرقی باهم دارن و بین سلسترون و نایت اسکای کدوم بهتره
مرسی جوابما بدین

Babak
15-01-2021, 12:28
سلام
می‌خوام یه دوربین نجومی بخرم چندتا مارک داره نایت اسکای سلسترون اسکای واچر مید اسکای مستر اینا چه فرقی باهم دارن و بین سلسترون و نایت اسکای کدوم بهتره
مرسی جوابما بدین

اگه سایز رو هم بزراید بهتره. در کل اختلاف جزیی این اپتیک ها در قطر مردمک خروجی و مقدار عبور نور از لنز ها و منشور خودش رو- اون هم به سختی- نشون میده. من در تست هایی که داشتم در سایز های بیست در هشتاد و بیست و پنج در صد, سلسترون رو با اختلاف جزیی به نایت اسکای ترجیح میدم. واقعا تفاوت بالا نیست. مید رو تست نکردم تا بحال.