PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی فوری جهت خرید تلویزیون تا سقف 3 میلیون

meysamMASH
17-01-2013, 16:40
با سلام خدمت دوستان عزیر و اساتید سایت
از شما چه پنهان که دیگر تعلل مجاز نیست و تصمیم گرفتیم تا قیمتها بیشتر گرون نشده یه tv بخریم (LED- Plasma- ...).
میدانم که سوال پرسیدن قبل از تحقیق چندان جایز نیست اما دوستان این مورد را بر من ببخشند چون وقت تنگ است! البته در همینجا تحقیقاتی کرده ام.

... و اما مواردی که برایم مهم است:
- قیمت تا 2.5 خوبه اما نهایتا تا 3 تومن هم میتونم هزینه کنم.
- زیر 40 اینچ نباشه. 46 هم زیادی بزرگه. تو همین سایزها خوبه.
- من فیلم بین حرفه ای هستم. کیفیت تصویر (چه از لحاظ رزولوشن و چه بیت ریت) واسم مهمه. خیلی مهم. تصویر بخواد بازی دربیاره و یا رنگها خوب نباشه واسم قابل قبول نیست.
- 3d الان همه دارن اما واسه من در حد معمول مهمه نه خیلی.
- تلویزیون اکثر فرمت های تصویری رو ساپورت کنه و پورت های ورودی-خروجی هم کامل داشته باشه. ضمن اینکه: بحث زیرنویس فارسی فیلم هم کلا به مشکل نخوره.

آنچه از تجزبیات میدانم:
- همیشه در تصویر طرفدار سونی هستم. اما شنیدم در پخش فیلم، فرمت ها رو ساپورت نمیکنه. ضمن اینکه قیمت بالایی هم داره. پس بالاجبار باید انگار بیخیالش بشم.
- 2 تا از آشناها LG خریدند و ظاهرا راضی هستند.
- از قدیم الایام از سامسونگ متنفر بودم. الان هم که تصاویرش رو میبینم انگار به صورت متناوب، کیفیت پخش تصاویر سامسونگ در هر ثانیه تغییر میکنه. انگار پیکسلهای تصویر soft و hard میشه. ضمن اینکه سامسونگ همیشه در آمار خرابی های تلویزیون معروف بوده.

اما: شنیدم (در همین سایت) مدلهای 40ES6950 و 40ES6960 سامسونگ مناسب هستند از هر نظر. دوستان اینها چه فرقی دارند؟ کیفیت تصویرشان چطور است؟ (خودم ندیدم) ... هنگام نمایش فیلم چطورند؟ ... یه جورایی به سمت اینها کشیده شده ام.

دوستان: مثل همیشه منتظر پیشنهادها و راهنمایی های جامع، کامل و دلسوزانه ی شما عزیزان هستم. تا شنبه باید خرید کنم. ما را دریابید.
کوچک شما

ali_n2011
17-01-2013, 17:11
با سلام خدمت دوستان عزیر و اساتید سایت
از شما چه پنهان که دیگر تعلل مجاز نیست و تصمیم گرفتیم تا قیمتها بیشتر گرون نشده یه tv بخریم (LED- Plasma- ...).
میدانم که سوال پرسیدن قبل از تحقیق چندان جایز نیست اما دوستان این مورد را بر من ببخشند چون وقت تنگ است! البته در همینجا تحقیقاتی کرده ام.

... و اما مواردی که برایم مهم است:
- قیمت تا 2.5 خوبه اما نهایتا تا 3 تومن هم میتونم هزینه کنم.
- زیر 40 اینچ نباشه. 46 هم زیادی بزرگه. تو همین سایزها خوبه.
- من فیلم بین حرفه ای هستم. کیفیت تصویر (چه از لحاظ رزولوشن و چه بیت ریت) واسم مهمه. خیلی مهم. تصویر بخواد بازی دربیاره و یا رنگها خوب نباشه واسم قابل قبول نیست.
- 3d الان همه دارن اما واسه من در حد معمول مهمه نه خیلی.
- تلویزیون اکثر فرمت های تصویری رو ساپورت کنه و پورت های ورودی-خروجی هم کامل داشته باشه. ضمن اینکه: بحث زیرنویس فارسی فیلم هم کلا به مشکل نخوره.

آنچه از تجزبیات میدانم:
- همیشه در تصویر طرفدار سونی هستم. اما شنیدم در پخش فیلم، فرمت ها رو ساپورت نمیکنه. ضمن اینکه قیمت بالایی هم داره. پس بالاجبار باید انگار بیخیالش بشم.
- 2 تا از آشناها LG خریدند و ظاهرا راضی هستند.
- از قدیم الایام از سامسونگ متنفر بودم. الان هم که تصاویرش رو میبینم انگار به صورت متناوب، کیفیت پخش تصاویر سامسونگ در هر ثانیه تغییر میکنه. انگار پیکسلهای تصویر soft و hard میشه. ضمن اینکه سامسونگ همیشه در آمار خرابی های تلویزیون معروف بوده.

اما: شنیدم (در همین سایت) مدلهای 40ES6950 و 40ES6960 سامسونگ مناسب هستند از هر نظر. دوستان اینها چه فرقی دارند؟ کیفیت تصویرشان چطور است؟ (خودم ندیدم) ... هنگام نمایش فیلم چطورند؟ ... یه جورایی به سمت اینها کشیده شده ام.

دوستان: مثل همیشه منتظر پیشنهادها و راهنمایی های جامع، کامل و دلسوزانه ی شما عزیزان هستم. تا شنبه باید خرید کنم. ما را دریابید.
کوچک شما
من ال جی 7610 با سایز 42 را پیشنهاد می کنم من 47 شو از بانه 3670 گرفتم 42 تو بانه زیر 3تومن و تو نمایندگی یه کم بالاتر از 3 تومنه من اعتقادی به گارانتی تو ایران ندارم چون برام تو لپ تاپ و گوشی ثابت شده در صورت خرابی نه تنها درستش نمی کنند بلکه باعث می شند دفعه دوم سرعتر خراب بشه و بیشتر ضرر می کنی حالا مونده ب خودت اگه از هزینه اینهمه پول می ترسی می تونی از نمایندگی بگیری در ضمن تو سازهای 47 و بالاتر بانه می صرفه مثلا من حدود 750 کمتر خرجم شد تو سایز 55 این TV تفاوت بیشتر از 3 تومنه ولی تو سایزهای پایین 300 الی 400 تون
در ضمن اگه می خوای گاهی سه بعدی ببینی ال جی به خاطر پسیو بودن بهتره و گرنه تو دو بعدی انتخاب می تونه بین مدلهای از سامسونگ و این TV ال جی باشه
در ضمن یه نگاهی هم به شارپ 8300 بنداز شنیدم اونم فرمتها رو ساپورت می کنه ولی مطمئن نیستم به خاطر استفاده از 4 رنگ تو ساب پیکسل ها کیفیت تصویر بسیار خوبی شنیدم داره

meysamMASH
17-01-2013, 17:30
مرسی علی جان. ولی مدلهایی که شما گفتی الان خارج از بودجه منه.
همچنان منتظر پاسخویی و راهنمایی دوستان هستم. در چارچوب سوالات باشه خیلی بهتره.

parham511
17-01-2013, 17:42
تو سامسونگ es6950، es6960 و es6980 رو میتونید با این بودجه بخرید
که از 2500 تا 3000 هستن، فرقهاشونم تو مقدار هرتز پنل و پردازنده 2 هسته ای و یکم تغییر کنتراست باید باشه احتمالا .

mhs_837
17-01-2013, 17:50
من 40 اینچ شارپ8300 دارم.واقعا ازش راضی هستم.تو این رنج قیمتی به نظر من همین شارپ بهترین انتخابه.البته مزایا و معایبش رو میگم انتخاب با خودت.
اول : باتوجه به پنل 4رنگی اش (قرمز-سبز-آبی- زرد) رنگهای طبیعی تری داری مخصوصا رنگ طلایی و آبی دریا ، به همین دلیل دامنه رنگ وسیعتری داره .
دوم : باوجود ساب ووفر صدای دلنشینی داره.در هیچ تلویزیون lcd led ساب ووفر استفاده نشده.
سوم: کنتراست بالا و عمق رنگ مشکی زیادی داره.
چهارم: اکثرفرمتهای تصویری رو از طریق یو اس بی پخش میکنه ولی زیرنویس رو نمایش نمیده که این مشکل رو من با راه اندازی DLNA و نصب نرم افزار Ps3 media server درکامپیوترم ، تونستم به راحتی حل کنم.
پنجم: وب براوزر نداره و نمی تونی باهاش در اینترنت سیر کنی ولی با همون Ps3 media server با استفاده از پلاگینهایی که داره می تونی در یوتیوب و کانالهای اینترنتی ویدئو ببینی.
درپایان: اگر می خوای انتخاب خوبی داشته باشی حتما از نزدیک تصویر انواع تلوزیون رو ببین.

meysamMASH
17-01-2013, 18:06
ممنون از دوستان عزیر به خصوص mhs_837
من خودم هم تو این چند ساعته که تحقیق کردم متوجه شدم که شارپ 8300 کیفیت تصویری خوبی داره. و همینطور ساخت خوب . راستی قیمت الان چنده؟
اما متاسفانه من چون دارم از شهرستان خودمون خرید میکنم اینجا نمایندگی فروش و یا حتی فروش معمولی شارپ موجود نیست.
البته این خرید هم واسه خونه هست. بعدها من شاید اگر واسه خودم بخوام بخرم همین شارپ بخرم.
یه سوال:
کیفیت تصویر 8300 با مثلا 6960 چقدر فرق داره؟ کسی میتونه یه عکس واسه مقایسه بذاره؟
کیفیت ساخت و قطعات 6960 چطوره؟

hapalii
18-01-2013, 12:58
کیفیت تصویر 6960 از 8300 در تصاویر معمولی بهتره اما اگر سورس فول اچ دی باشه کیفیت شارپ بهتره پنل شارپ براق و رنگهای اون کمی اغراق شده تره در مورد کیفیت ساخت نباید با هم فرق اساسی کنند در مورد تعداد خرابی هم به عنوان کسی که جایی کار می کنم که هر دو این مدل در حال فروش حتی با یک آمار سر انگشتی می تونم بگم در عوض هر یک عدد مدل 8300 حداقل 10 تا مدل 6960 فروخته میشه پس حتی با کیفیت یکسان هم طبیعی تعداد خرابیش بیشتر باشه در کل چون هر دو مونتاژ ایران هستند فکر نمی کنم خیلی از نظر کیفیت فرق کنند .

40 اینچ 6960 رو می تونید با قیمت 2.500 تهیه کنید و 40 اینچ شارپ هم با قیمت 2.750

اگر خیلی حساس هستید به جزئیات تصویر پس پول غرض کنید و VT30 بخرید با قیمت 3.500 اگر اصلا راه نداره ST30 ببینید پیدا می کنید یا نه با قیمت حدود 3 تومان اگر هیچ کدام نشد به نظر من معقول 2 تا انتخابه یا همین 6960 سامسونگ یا EX720 بدونه گارانتی شاید E30 پاناسونیک هم انتخاب بدی نباشه حدود قیمت 3 تومان اما خوب امکانات خیلی کمی داره ولی تصویر و کیفیت ساختش بد نیست .
در ضمن غیر از مدل ساموسنگ توی بقیه تی وی ها برای پخش فرمت ها باید به فکر وسیله جانبی باشید یا مثلا روی ----- برای پخش حساب کنید .

meysamMASH
18-01-2013, 15:20
با تشکر فراوان از همه دوستان
راستش من دیروز به فروشگاه مراجعه کردم. اما برای تصمیم گیری نهایی به کمک شما نیازمندم.
من هدفم بالاجبار سامسونگ بود. در ذهنم روی 2 مدل 40ES6960 و 40ES6980 تمرکز داشتم. اما وقتی اونجا رفتم:
- مغازه دار 2 مدل بالا را موجود نداشت اما کیفیت تصاویر 40ES6950 واقعا من رو نا امید کرد. خیلی افتضاح بود. مات و تیره. فروشنده که آدم خوبی هم هست گفت که 40ES6960 کیفیت تصویرش خیلی با 40ES6950 فرق نداره اما 40ES6980 کمی بهتر از اون دو تاست. در کل دلم زده شد.
- از میان مدلهای اونجا 46ES5960 و 40ES7770 کیفیت تصویر خیلی خوبی داشتند.
- 40ES7770 : قیمتش 3.800 هست که با حذف سینما خانگیش 3.300 واسم درمیاد. درسته امکانات اضافی و بیخودی زیاد داره اما کیفیت تصویرش خیلی خوب بود.
- 46ES5960 : قیمتش 3.050 در میاد بهمراه یک دستگاه بلوری و خوب 3دی نداره.
- 40ES6980 : هنوز تصویری توش ندیدم و این واسم خیلی ابهام برانگیز شده.

دوستان شما چی پیشنهاد میکنید؟؟؟
از بین 46ES5960 و 40ES6980 و 40ES7770 کدوم رو بخرم؟ راستش دل خودم رفته سمت 40ES7770 با توجه به اینکه فروشنده هم خیلی ازش تعریف میکرد و اینکه خودم دیدم که کیفیت تصاویرش از بقیه بهتر بود و اینکه 3.300 در میاد.
واقعا نیازمند کمک شما دوستان هستم. نمیتونم تصمیم بگیرم :n03:
هر تجربه ای دارین از بنده دریغ نکنید.

kiar
18-01-2013, 17:20
با تشکر فراوان از همه دوستان
راستش من دیروز به فروشگاه مراجعه کردم. اما برای تصمیم گیری نهایی به کمک شما نیازمندم.
من هدفم بالاجبار سامسونگ بود. در ذهنم روی 2 مدل 40ES6960 و 40ES6980 تمرکز داشتم. اما وقتی اونجا رفتم:
- مغازه دار 2 مدل بالا را موجود نداشت اما کیفیت تصاویر 40ES6950 واقعا من رو نا امید کرد. خیلی افتضاح بود. مات و تیره. فروشنده که آدم خوبی هم هست گفت که 40ES6960 کیفیت تصویرش خیلی با 40ES6950 فرق نداره اما 40ES6980 کمی بهتر از اون دو تاست. در کل دلم زده شد.
- از میان مدلهای اونجا 46ES5960 و 40ES7770 کیفیت تصویر خیلی خوبی داشتند.
- 40ES7770 : قیمتش 3.800 هست که با حذف سینما خانگیش 3.300 واسم درمیاد. درسته امکانات اضافی و بیخودی زیاد داره اما کیفیت تصویرش خیلی خوب بود.
- 46ES5960 : قیمتش 3.050 در میاد بهمراه یک دستگاه بلوری و خوب 3دی نداره.
- 40ES6980 : هنوز تصویری توش ندیدم و این واسم خیلی ابهام برانگیز شده.

دوستان شما چی پیشنهاد میکنید؟؟؟
از بین 46ES5960 و 40ES6980 و 40ES7770 کدوم رو بخرم؟ راستش دل خودم رفته سمت 40ES7770 با توجه به اینکه فروشنده هم خیلی ازش تعریف میکرد و اینکه خودم دیدم که کیفیت تصاویرش از بقیه بهتر بود و اینکه 3.300 در میاد.
واقعا نیازمند کمک شما دوستان هستم. نمیتونم تصمیم بگیرم :n03:
هر تجربه ای دارین از بنده دریغ نکنید.

اگه 40 اینچ 7770 برای خونتون مناسبه بهترین انتخاب همونه. خودتونم که تصویرشو دیدdن واقعا محشره!

hapalii
19-01-2013, 03:01
سلام
قطعا اگر تو یک فروشگاه این سه مدل 6950 و 6960 و 6980 کنار هم با یک تنظیم قرار داشته باشند شما هیچ فرقی بین تصویر این سه مدل نخواهید دید ( مگر در تصاویر خاص که رنگ مشکی بیشتر شاید کمی فرق بین 6950 با دو مدل دیگه باشه که من به هر کی نشان دادم متوجه نشده ) در ضمن 6980 هیچ برتری تصویری به 6960 نداره و دقیقا یکسان . ( تو اون فروشگاه قطعا تنظیمات درستکاری شده )
نمی دونم چطور 5960 نظر شما رو جلب کرده چون قطعا از 3 مدل بالا برتر نیست ضمن اینکه تو خیلی از دمو ها لرزش تصویر رو باید قطعا مشاهده می کردید چون پنل 50 هرتز داره با انطباق تصویر 100 .

من که خودم تصویر سری 7 رو نمی پسندم اما چون پنل براقه شارپنس بالاتری داره کمی بیشتر جلب توجه می کنه اما نویز و رفلکس نور بیشتری هم داره

در مورد قیمت ها 7770 رو می تونید بدونه سینما 3.100 هم بخرید و 46 اینچ 5960 رو هم می تونید 2.600 تهیه کنید اگر خواستید می تونم بگم کجا می تونید با این قیمت تهیه کنید و همه رو هم در کنار هم ببینید .

k3mx
09-05-2013, 23:13
سلام
قطعا اگر تو یک فروشگاه این سه مدل 6950 و 6960 و 6980 کنار هم با یک تنظیم قرار داشته باشند شما هیچ فرقی بین تصویر این سه مدل نخواهید دید ( مگر در تصاویر خاص که رنگ مشکی بیشتر شاید کمی فرق بین 6950 با دو مدل دیگه باشه که من به هر کی نشان دادم متوجه نشده ) در ضمن 6980 هیچ برتری تصویری به 6960 نداره و دقیقا یکسان . ( تو اون فروشگاه قطعا تنظیمات درستکاری شده )
نمی دونم چطور 5960 نظر شما رو جلب کرده چون قطعا از 3 مدل بالا برتر نیست ضمن اینکه تو خیلی از دمو ها لرزش تصویر رو باید قطعا مشاهده می کردید چون پنل 50 هرتز داره با انطباق تصویر 100 .

من که خودم تصویر سری 7 رو نمی پسندم اما چون پنل براقه شارپنس بالاتری داره کمی بیشتر جلب توجه می کنه اما نویز و رفلکس نور بیشتری هم داره

در مورد قیمت ها 7770 رو می تونید بدونه سینما 3.100 هم بخرید و 46 اینچ 5960 رو هم می تونید 2.600 تهیه کنید اگر خواستید می تونم بگم کجا می تونید با این قیمت تهیه کنید و همه رو هم در کنار هم ببینید .
واسه من پخ کنید که از کجا این قیمت تهیه کنم؟

essien
10-05-2013, 07:19
برای منم بفرستید ممنون میشم.

kebrit1
16-05-2013, 11:05
واسه من هم اگه بفرستید دیگه عالیه

pooladdel
17-05-2013, 09:00
برای منم بفرستید ممنون میشم.

samira_googleOne
18-05-2013, 14:56
منم عین تو توی کیفیت تصویر عاشق سونی هستم چون رنگهاش فوق العاده طبیعی هست ولی خب این مشکل ساپورت فرمتهاش آدمو اذیت میکنه اونم الان که همه برندها این امکان رو دارن .
با توجه به چیزایی که گفتی من 40LE430X شارپ رو بهت پیشنهاد میکنم . ledژاپنی هست و از نظر رنگ تصاویر طبیعی اکیه . کیفیت تصویر تلویزونهای شارپ و سونی خیلی نزدیک بهم هست . البته مدلهای کواترون شارپ که پنل 4رنگ دارن خیلی بهترن ولی خب قیمتاشونم بالاست . این مدلی که بهت پیشنهاد دادم حدود 2400 تومنه و انواع فرمتهارم با usb پخش میکنه .