PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با مودم وایرلس tplink 8101

alenkita
12-01-2013, 09:10
باسللاممن یه مودم tplink 8101 وایرلس دارم که وقتی کابل lan رو بهش وصل میکنم مشکلی با اینترنت ندارم و راحت وصل میشم ولی وقتی میخوام با وایرلسش وصل بشم ارتباط لب تاب با مودم برقرار میشه و آنتنش هم فول هست ولی سایتی رو نمیتونم باز کنم و تازگیها هم پیغام limited acses کنار آنتنش میاد.چکار کنم؟

EXTREME
12-01-2013, 15:12
باسللاممن یه مودم tplink 8101 وایرلس دارم که وقتی کابل lan رو بهش وصل میکنم مشکلی با اینترنت ندارم و راحت وصل میشم ولی وقتی میخوام با وایرلسش وصل بشم ارتباط لب تاب با مودم برقرار میشه و آنتنش هم فول هست ولی سایتی رو نمیتونم باز کنم و تازگیها هم پیغام limited acses کنار آنتنش میاد.چکار کنم؟

مودم رو ریست کنید دوباره کانفیگ کنید و چک کنید قابلیت acess point در مودم فعال باشه
فریم ویر مودم رو آپدیت کنید و درایور وایرلس لپ تاب رو هم آپدیت کنید
باید dhcp در تنظیمات مودم هم فعال باشه

مودم رو چه مودی کانفیگ میکنید pppoe یا bridge ؟

alenkita
13-01-2013, 19:08
ریست کردم و دوباره کانقیگ کردم ولی جواب نداد. روی pppoe هسش
قابلیت acsess poit رو از کجا میتونم چک کنم؟
در ضمن این dchp رو از کجا میتونم فعال کنم؟

mohammadi_4u
13-01-2013, 20:02
ریست کردم و دوباره کانقیگ کردم ولی جواب نداد. روی pppoe هسشقابلیت acsess poit رو از کجا میتونم چک کنم؟در ضمن این dchp رو از کجا میتونم فعال کنم؟

Iterface setup /lan/dhcp
دوست عزیز فقط poe بسازی حله.جهت این میگن dhcp که احتمال میدن بخاطر نشناختن ایپی اکسس لیمیت باشید. که با فعال کردنش اتومات ابتین میشه ایپیتون.
:)

Sent from my WM8850-mid using Tapatalk 2

alenkita
20-01-2013, 20:09
همه این کارا رو انجام دادم بازم نشد.
میتونه مشکل از عدم نصب درایورش باشه؟ درایوررش رو از کجا میتونم گیر بیارم؟

EXTREME
20-01-2013, 20:47
همه این کارا رو انجام دادم بازم نشد.
میتونه مشکل از عدم نصب درایورش باشه؟ درایوررش رو از کجا میتونم گیر بیارم؟

این مودم با لن وصل میشه به سیستم نیازی به نصب درایور نداره فقط باید درایور لن سیستم نصب باشه همین

alenkita
20-01-2013, 22:24
این مودم با لن وصل میشه به سیستم نیازی به نصب درایور نداره فقط باید درایور لن سیستم نصب باشه همین
خب پس مشکلش چیه ؟

EXTREME
21-01-2013, 14:15
خب پس مشکلش چیه ؟

شما مودمتون مشکلی نداره چون به pc وصله و دارین ازش استفاده میکنید

مشکل در ارتباط وایرلس است اگه همه کارهای گفته شده نتیجه نداد مشکل از طرف لپ تاب است یا از مرورگر و تنظیمات مرورگر است یا درایور وایرلس لپ تال

alenkita
21-01-2013, 20:32
شما مودمتون مشکلی نداره چون به pc وصله و دارین ازش استفاده میکنید

مشکل در ارتباط وایرلس است اگه همه کارهای گفته شده نتیجه نداد مشکل از طرف لپ تاب است یا از مرورگر و تنظیمات مرورگر است یا درایور وایرلس لپ تال

این عکس موقعیه که کانکت میشم. اگه پایین هم دقت کنید یه علامت مثلث زرد رنگ روش اومده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
21-01-2013, 21:52
کارهایی که گفتم انجام بدین
نشد فریم ویر مودم رو آپدیت کنید

parsdc
26-06-2014, 15:18
سلام دوستان
من یه مودم دلینک dsl2730u دارم
مشکلی که با این مودم دارم اینکه وسایلی که با وایرلس به این مودم متصل هستند از نظر پینک به هم راه دارن اما وسایلی که با کابل به مودم متصل هستند ارتباطی با وسایل متصل با وایرلس ندارند
در واقع تمام تجهیزات متصل با وایرلس و لن به مودم اینترنت دارند اما ارتباط بین لن و وایرلس در مودم قطع هست
مثلا من دو لپ تاپ دارم با وایرلس به مودم متصل هستند و دو کامپیوتر دارم که با کابل به مودم متصل هستند موقع پینگ کردن دو کامپیوتر هم را میبینند اما دو لپ تاپ را نمیبینند و عکس این موضوع دو لپ تاپ هم را میبینند اما دو کامپیوتر را نمیبینند
ریست کردم فایده نداشته ، تنظیمات هم خیلی دست کاری کردم
ممنون میشم راهنمایم کنید

parsdc
26-06-2014, 15:19
فریم ور مودم هم آخرین ورژن سایت دلینک هست

EXTREME
27-06-2014, 09:41
سلام دوستان
من یه مودم دلینک dsl2730u دارم
مشکلی که با این مودم دارم اینکه وسایلی که با وایرلس به این مودم متصل هستند از نظر پینک به هم راه دارن اما وسایلی که با کابل به مودم متصل هستند ارتباطی با وسایل متصل با وایرلس ندارند
در واقع تمام تجهیزات متصل با وایرلس و لن به مودم اینترنت دارند اما ارتباط بین لن و وایرلس در مودم قطع هست
مثلا من دو لپ تاپ دارم با وایرلس به مودم متصل هستند و دو کامپیوتر دارم که با کابل به مودم متصل هستند موقع پینگ کردن دو کامپیوتر هم را میبینند اما دو لپ تاپ را نمیبینند و عکس این موضوع دو لپ تاپ هم را میبینند اما دو کامپیوتر را نمیبینند
ریست کردم فایده نداشته ، تنظیمات هم خیلی دست کاری کردم
ممنون میشم راهنمایم کنید
شما در سیستم ها homegroup ها رو تنظیماتشو انجام دادین ؟ سیستم عامل های لپ تاب ها و پی سی ها چیه ؟

parsdc
27-06-2014, 18:11
شما در سیستم ها homegroup ها رو تنظیماتشو انجام دادین ؟ سیستم عامل های لپ تاب ها و پی سی ها چیه ؟
تنظیمات به شکلی انجام شده که هر کامپیوتر یا لپ تاپ به پینگ جواب میده ، به عنوان مثال اگر دو لپ تاپ که جواب پینگ را به هم میدن را یکیشون را با لن وصل کنیم ارتباط اون با لپ تاپ دیگه قطع ولی با دوتا کامپیوتر وص میشه
کاملا مشخصه که مشکل کار خود مودم هست

parsdc
06-04-2015, 19:39
جواب را پیدا کردم،یه تیک داره اگه بزاری به این معنی هست که وایرلس و لن را از هم ایزوله میکنه که بصورت پیش فرض این تیک گذاشته شده