PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : براي منزل من چه سايز ال اي دي مناسب است؟!!

khore mobile
11-01-2013, 20:03
با سلام
من تصميم گرفتم يه ال اي دي بخرم و از اون جايي كه اين اتفاق فقط يكبار در زندگيم ميوفته پس بايد حواسم رو جمع كنم اشتباه نكنم.و از ديگران هم كمك بگيرم.
مطالب انجمن رو خوندم اما قبل از اعلام بودجه و اينكه ال جي بهتره يا سامسونگ! و از اين جور سوالات ،ميخوام بپرسم:

پذيرايي ما 32 متر مربع هست كه ميشه 4*8

چه سايز ال اي دي مناسب براي اين فضا هست؟

اون سايت هايي كه برنامه براي محاسبه دادن چك كردم ،اما بهتر ديدم اينجا و از ديد كسايي كه استفاده كردند به قضيه نگاه كنم.
پس خواهشا كمك كنيد تا بعد نوبت سوالات بعدي برسه.

از همه شما سپاسگذارم كه وقت ميگذارين و كمك ميكنين.

تشكر

kiar
11-01-2013, 20:38
با سلام
من تصميم گرفتم يه ال اي دي بخرم و از اون جايي كه اين اتفاق فقط يكبار در زندگيم ميوفته پس بايد حواسم رو جمع كنم اشتباه نكنم.و از ديگران هم كمك بگيرم.
مطالب انجمن رو خوندم اما قبل از اعلام بودجه و اينكه ال جي بهتره يا سامسونگ! و از اين جور سوالات ،ميخوام بپرسم:

پذيرايي ما 32 متر مربع هست كه ميشه 4*8

چه سايز ال اي دي مناسب براي اين فضا هست؟

اون سايت هايي كه برنامه براي محاسبه دادن چك كردم ،اما بهتر ديدم اينجا و از ديد كسايي كه استفاده كردند به قضيه نگاه كنم.
پس خواهشا كمك كنيد تا بعد نوبت سوالات بعدي برسه.

از همه شما سپاسگذارم كه وقت ميگذارين و كمك ميكنين.

تشكر

سایز 40 اینچ برای شما مناسبه اما اگه موقعیت طوریه که باید از نزدیک تلویزیون رو ببینین شاید کمتر هم بهتر باشه.

smhsh121
11-01-2013, 21:03
بستگی داره تلویزیون رو چجوری می خواید قرار بدید. اگر جهت تلویزیون در راستای طول باشه از 42 تا 47 اینچ مناسبه ولی اگر در جهت عرض باشه 40 تا 46 خوبه.

khore mobile
11-01-2013, 22:53
تشكر از جوابتون .يه مستطيل 4 در 8 در نظر بگيريد كه بايد تلويزيون در يكي از گوشه ها قرار بگيره.
اما بعد:
چه ماركي پيشنهاد ميدين؟
سوني / سامسونگ / ال جي

با توجه به اينكه من نميخوام پول بابت گارانتي بدم در واقع ميخوام از بانه خريد كنم!

به نظر شما كدوم برند در قبال پولي كه ميديم(صرف نظر از مقدار بودجه) كار بهتري ارائه ميدن؟تجربه شما چيه؟

تشكر

smhsh121
12-01-2013, 01:30
خوب چند مدل با قیمت اونجا رو بگید تا معلوم بشه کدوم مدل نسبت به امکانات و کیفیتش بیشتر می صرفه. البته الان تو سایز های پایین بانه و نمایندگی اختلاف قیمت زیادی ندارند و شاید به ریسکش نیارزه که بدون گارانتی بگیرید.

ali_n2011
12-01-2013, 02:01
من یه 47 ال جی 7610 گرفتم 3670 از بانه البته گرون گرفتم چون برام آوردند اگه از سایت بانه مارکت سفارش می دادم 3480 بود که تزسیدم اعتماد کنم البته شایدم اشتباه کردم (قیمت نمایندگی 4400)
به نظرم می رسه این سایز برای شما خوب باشه
اگه سه بعدی و پخش انواع فرمتها از رو فلش یا هارد براتون مهمه ال جی تو این زمینه بهتر از بقیه هست و توصیه من همین 7610 هست که اگه حودتون برید بانه 3400 الی 3500می تونید گیر بیارید اگه سه بعدی مهم نیست و پخش فرمتها مهمه می تونید سامسونگ بگیرید که به نظرم 7770 سایز 46 بهترین گزینه هست که احتمالا با قیمت 7610 بتونید از بانه بگیرید اگه قیمت بالا بود برید رو 6980 یا 6960
اگه فقظ کیفیت تصویر مهمه انتخابتون بین سه گزینه 720 و 750 سونی و 8300 شارپ باشه البته شنیدم شارپ هم ساپورت خوبی رو پخش فرمتها داره ولی سونی نه
یه انتخاب هم می تونه پلاسماهای سری جدید سامسونگ و پاناسونیک باشه که به نظرم اگه می خواهید برای 10 سال تلوزیونو تعویض نکنید پلاسما مناسب نیست چون اگه روزی 6 ساعت استفاده کنید حدودا بعد 6 سال نور صفحه نصف می شه در حالی که برای ال ای دی حدود 12 ساله(نقل از مقاله سایت زومیت) در ضمن هیچ تلوزیون ال ای دی تو کیفیت تصویر و عمق مشکی تو فضای تاریک به پلاسما نمی رسه و تنها رقیب پلاسما OLED که قراره تو 2013 به قیمت فضایی 10000دلار بیاد بازار. ولی تو فضای روشن ال ای دی بهتره
با توجه به موارد بالا شما می تونید تلوزیونتونو انتخاب کنید.
در ضمن اگه انتخابتون ال جی بود سعی کنید از 7610(یعنی 6710 یا 6610) پایینتر نگیرید مدل 7610 فکر کنم تو سایت cnet مدل مناسب و بهینه برای خرید اعلام شده.و اگه بودجه براتون مهم نیست 9600 با قیمت 5000 از بانه پیشنهاد می شه که تفاوت کمی با نمایندگی داره(5400) برای بقیه موارد می تونید به سایت بانه مارکت مراجعه کنید

khore mobile
12-01-2013, 16:25
تشكر از راهنماييتون.
سايز 40 يا 42 براي من ظاهرا مفيده و بنابراين روي اين 2 سايز زوم ميكنم.
در مورد وي‍ژگي ها،خب كيفيت تصوير حرف اول رو ميزنه :n13:
مهمه: تصوير در تصوير واقعي(بعضي فقط تصوير در تصوير با دي وي دي پلير يا رسيور دارن،من ميخوام همزمان دو تصوير از تي وي باشه)
مهمه: پشتيباني از فرمتهاي رايج فيلم مثل MKV / AVI
مهمه: گيرنده ديجيتال
خيلي مهمه: خروجي هدفون
1080p باشه
full hd
خروجي HDMI
خروجي USB

فعلا اينا يادم مياد،ضمنا سه بعدي اصلا مهم نيست،اسمارت بودن اصلا مهم نيست
لطفا مدل بدين اولويت با سامسونگ بعد ال جي
تشكر

smhsh121
12-01-2013, 17:22
تصویر در تصویر تا جایی که اطلاع دارم الان همه HDTV ها فقط می تونن تصویر سورس دیگه به همراه یه کانال تلویزیون رو نمایش بدن و چند تا کانال نیاز به چند تا تیونر داره که الان همه تلویزیون ها یه تیونر دیجیتال دارن پس اولویت اولو باید کنار بذارید.
اگر سامسونگ بخواید بگیرید 40 اینچ میشه و ال جی هم 42 اینج.
یکی از پارامترهای کیفیت تصویر، فرکانس پنل و قابلیت انطباق هست که سه بعدی ها فرکانس بالاتری دارند بنابراین علاوه بر اینکه سه بعدی هستند کیفیت بهتری نیز ارائه می دن.
باقی اولویت هاتون هم هم سامسونگ دارن و هم ال جی.
من نمی دونم بودجه شما چقدره ولی با یه بودجه متوسط 40D6950 سامسونگ انتخاب بهینه هست.
تو ال جی ها هم به نظرم 42LM5800 یا 42LM6200 خوبند که دومی اسمارت هست و اگر تفاوت قیمتش با اولی زیاد نباشه توصیه میشه.
حالا شما بودجه رو بگید شاید مدل های بهتری بتونید بگیرید.

VAHID
12-01-2013, 18:16
تشكر از جوابتون .يه مستطيل 4 در 8 در نظر بگيريد كه بايد تلويزيون در يكي از گوشه ها قرار بگيره.
اما بعد:
چه ماركي پيشنهاد ميدين؟
سوني / سامسونگ / ال جي

با توجه به اينكه من نميخوام پول بابت گارانتي بدم در واقع ميخوام از بانه خريد كنم!

به نظر شما كدوم برند در قبال پولي كه ميديم(صرف نظر از مقدار بودجه) كار بهتري ارائه ميدن؟تجربه شما چيه؟

تشكر

به نظرم برای شما 47 اینچ مناسبتره

برای 47 فاصله نشستن از تیوی 5 یا 6 متر مناسبه...

اگر 3d خواستی من ال جی رو پیشنهاد میدم

khore mobile
12-01-2013, 18:36
تشكر از وقتي كه واسه من ميذارين.:n12::n12::n12::n12:
بودجه رو حدود 3 بگيريم.

نكته مهم اينه كه من نميخوام بابت اسمارت بودن يا سه بعدي بودن پول اضافي بدم. بجاي اون سايز دستگاه رو افزايش ميدم.

يه دوستي اينو پيشنهاد داد :
46ES5960 كه سه بعدي نيست.اما سايزش بيشتره(منم بدم نمياد 46يا 47 :n09:) قيمتش ظاهرا همون حدود 3 تومنه.

نظرتون چيه؟
با 3 تومن در بانه چي ميشه گرفت و در تهران چي؟

ضمنا با توجه به توضيحات شما و ديگر دوستان،نظرم به سمت سامسونگ كشيده شده،تا نظر فني شما چي باشه!!!

تشكر

alexi05
12-01-2013, 23:27
منم هم کاملا شرایطم با مال شما یکسانه امیدوارم دوستان راهنمایی کنید واسه بودجه3میلیون بی گارانتی ال ای دی
ممنون

kiar
13-01-2013, 13:57
تشكر از وقتي كه واسه من ميذارين.:n12::n12::n12::n12:
بودجه رو حدود 3 بگيريم.

نكته مهم اينه كه من نميخوام بابت اسمارت بودن يا سه بعدي بودن پول اضافي بدم. بجاي اون سايز دستگاه رو افزايش ميدم.

يه دوستي اينو پيشنهاد داد :
46ES5960 كه سه بعدي نيست.اما سايزش بيشتره(منم بدم نمياد 46يا 47 :n09:) قيمتش ظاهرا همون حدود 3 تومنه.

نظرتون چيه؟
با 3 تومن در بانه چي ميشه گرفت و در تهران چي؟

ضمنا با توجه به توضيحات شما و ديگر دوستان،نظرم به سمت سامسونگ كشيده شده،تا نظر فني شما چي باشه!!!

تشكر

اگه بودجتون تا 3 تومنه به نظر من 6950 بگیرین بهتره درسته قیمتش 200 یا 300 تومن بالاتره و ارزشش رو داره.

قیمت بانه هم زیاد فرق نمیکنه اما اگه بگردین شاید بتونین تا 3200 تومن یا بیشتر پیدا کنین. اما مطمئن باشین که پشیمون نمیشین.
البته سامسونگ یه DVD به اضافه عینک هم هدیه میده.

انطباق تصویر5960 هم پایینه ( 100Hz ) و با مقایسه ای که من کردم تصویر 6950 بهتره.
تعداد پورتهای USB مدل 6950 بیشتره و wifi داخلی هم داره.
از نظر شکل ظاهری هم به نظر شخصی خودم قشنگره.

kiar
13-01-2013, 13:58
منم هم کاملا شرایطم با مال شما یکسانه امیدوارم دوستان راهنمایی کنید واسه بودجه3میلیون بی گارانتی ال ای دی
ممنون

سلام

واسه شما هم من همون پیشنهادی رو میدم که تو پست قبل گفتم.

khore mobile
15-01-2013, 15:11
تشكر ازدوستان.
من فعلا رو همون 6950 نظرم هست.فقط چطوري ميشه فهميد تو بانه يا جوانرود اين مدل هست و چه قيمتيه؟!نريم تا اونجا خبري نباشه!كم راهي نيست.
تو يه سايت شماره داده بود كه پيامك بزنين،زديم جواب داد كه فعلا فقط سوني دارن!!

راستي در مورد سوني هيچ حرفي نشد!!!مدلاش چطوريه؟از سامسونگ سرتر يا فقط پول اسمشو ميگيره؟!

kiar
15-01-2013, 15:39
تشكر ازدوستان.
من فعلا رو همون 6950 نظرم هست.فقط چطوري ميشه فهميد تو بانه يا جوانرود اين مدل هست و چه قيمتيه؟!نريم تا اونجا خبري نباشه!كم راهي نيست.
تو يه سايت شماره داده بود كه پيامك بزنين،زديم جواب داد كه فعلا فقط سوني دارن!!

راستي در مورد سوني هيچ حرفي نشد!!!مدلاش چطوريه؟از سامسونگ سرتر يا فقط پول اسمشو ميگيره؟!

جوانرود رو نمیدونم ولی بانه 90 درصد میشه پیدا کرد. اون ده درصد هم ممکنه یه اتفاقی بیافته که قابل پیشبینی نباشه.
مثلا واسه ما یه بار اتفاق افتاد رفتیم چندتا بیاریم بعدش وقتی اونجا رسیدیم دیدیم که ایست بازرسی ها وسایل بزرگ مثلا کولر یا تلویزیون رد بشه
ولی آخرش هم به یه وانت بار دادیم که اونم تضمین نمیکرد که بتونه رد بکنه یا نه ولی خوشبختانه آورد.

در مورد سونی هم بگم که کیفیت ساختش بالاست ولی امکانات جانبی کمتری داده کیفیت تصویرش هم خوبه ولی سامسونگ بهتره.

hapalii
15-01-2013, 15:47
سلام

اولا وقتی حال شما 32 متر فکر نمی کنم فاصله شما از تی وی بیشتر از 3 یا 4 متر باشه چون قطعاقرار نیست تی وی بچسبه به دیوار و هنگام نگاه کردن هم خودتون بچسبین به دیوار .
یه نصیحت هم می کنم البته ببخشید به عنوان یه فروشنده توصیه می کنم بر خلاف 99% مردم ایران که سعی دارند بزرگترین سایز ممکن رو با توجه به فاصله شون تهیه کنند شما همیشه سعی کن کوچکترین اندازه رو با توجه به فاصله تون انتخاب کنید یعنی اگر بین 40 و 46 دو به شک هستید انتخاب بهتره 40 نه 46 .
دلیل اول اینکه پول کمتری پرداخت کردید دوم اینکه با توجه به کیفیت اکثرا پایین سورس ها متداول فعلی مثل تی وی ماهواره و دی وی دی کیفیت بهتری خواهید داشت .

در مورد انتخاب تی وی از بانه یا جوانرود قطعا ساموسنگ یا ال جی فایده نداره چون تفاوت قیمتی نداره فقط سونی ارزش خرید داره از مرز
به نظر من بهترین انتخاب برای شما 40 EX 720 که الان از تهران هم می تونید بخرید حتی با یک ماه گارانتی به نظر من جز پخش فرمت های مختلف که میشه برطرفش کرد با وسیله جانبی با بقیه خواسته های شما همخوانی بیشتری داره از جمله این که یک بار بیشتر قصد خرید ندارید .

اگر هم انتخاب شما ساموسنگ شد همان با گارانتی بهتره واگر تهران بودید می تونم بگم از کجا با پایین ترین قیمت تهیه کنید .

khore mobile
16-01-2013, 09:59
سلام

اولا وقتی حال شما 32 متر فکر نمی کنم فاصله شما از تی وی بیشتر از 3 یا 4 متر باشه چون قطعاقرار نیست تی وی بچسبه به دیوار و هنگام نگاه کردن هم خودتون بچسبین به دیوار .
یه نصیحت هم می کنم البته ببخشید به عنوان یه فروشنده توصیه می کنم بر خلاف 99% مردم ایران که سعی دارند بزرگترین سایز ممکن رو با توجه به فاصله شون تهیه کنند شما همیشه سعی کن کوچکترین اندازه رو با توجه به فاصله تون انتخاب کنید یعنی اگر بین 40 و 46 دو به شک هستید انتخاب بهتره 40 نه 46 .
دلیل اول اینکه پول کمتری پرداخت کردید دوم اینکه با توجه به کیفیت اکثرا پایین سورس ها متداول فعلی مثل تی وی ماهواره و دی وی دی کیفیت بهتری خواهید داشت .

در مورد انتخاب تی وی از بانه یا جوانرود قطعا ساموسنگ یا ال جی فایده نداره چون تفاوت قیمتی نداره فقط سونی ارزش خرید داره از مرز
به نظر من بهترین انتخاب برای شما 40 EX 720 که الان از تهران هم می تونید بخرید حتی با یک ماه گارانتی به نظر من جز پخش فرمت های مختلف که میشه برطرفش کرد با وسیله جانبی با بقیه خواسته های شما همخوانی بیشتری داره از جمله این که یک بار بیشتر قصد خرید ندارید .

اگر هم انتخاب شما ساموسنگ شد همان با گارانتی بهتره واگر تهران بودید می تونم بگم از کجا با پایین ترین قیمت تهیه کنید .

تشكر از راهنمايي كاملتون.
تهرانيم،اون جا كه گفتين قيمت پايين كجاست؟با گارانتي سام ميده؟
قيمت اين 3 مدل رو ميده:
6950
6960
6980
البته همون 40" كه گفتي.
تشكر.