PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در خرید LED تا سقف 2 تا 2.5 میلیون

Shr776
09-01-2013, 20:44
با سلام خدمت تمام دوستان
یکی از اقوام قصد خرید ال ای دی داره و میخوام براش یه تلویزیون جدید بگیرم
اگر امکانش هست راهنمایی کنید تا یه انتخاب خوب داشته باشم
ازتون میخوام از هر برند با توجه به بودجه در نظر گرفته شده یه مارک مناسب رو معرفی کنید تا نیازهای این دوستمون رو هم برطرف کنه

1.اگر گیرنده دیجیتال داشته باشه بهتره(اکثر مدلهای روز دارن)
2.فرمتهای رایج رو بتونه پخش کنه نظیر MKV,MP4( بیشتر سونی در این زمینه ضعیف عمل میکنه و شنیدم با اپدیت شاید حل بشه)
3.اگر سه بعدی هم باشه بهتره البته به شرطی که زیاد قیمت رو بالا نبره( اگه بشه مدل 32 اینچ و سه بعدی مناسب گیر اورد که عالی میشه)
4.حتما DLNA برای شبکه شدن و 24f و Wifi هم داشته باشه(که فکر میکنم اکثر مدلها دارن)
5.اگر امکانش هست در مورد اسمارت تی وی هم چند خطی توضیح بدید که ویژگی اصلی اونها چیه

بیشتر نیازش هم برای ماهواره و بازیهای پلی استیشن 3 هست

فقط من یه نکته رو بگم
من خودم چند وقتی هست اخبار ال ای دی رو دنبال میکنم چند مدل مدنظرم هست
یمی مدل 32ex720 سونی هست که البته فکر کنم الان 32 اون نایاب شده باشه و مدل 40 اینچش هست

ال جی هم یه مدل به اسم LG LED 42LM66100 داره که نمیدونم قیمتش حدودا چند هست و اطلاعاتی ازش ندارم ولی دوسان زیاد معرفیش کردند

سامسونگ هم فکر میکنم سری 7770 اون عالیه ولی فکر کنم قیمتش زیاد باشه و از بودجه بزنه بالا

شارپ هم یه مدل داره که میگن 4 رنگ هست و زیاد ازش تعریف میکنن ولی اسم و مدلش یادم رفته

تک و توک هم از پاناسونیک پلاسما تعریف میکنن

خلاصه اگر امکانش هست تو هر برند یه مدل متناسب با بودجه و امکانات روز معرفی کنید
هر چی امکاناتش بیشتر باشه و کیفیتش بالاتر بهتره

یه نکته رو هم بگم و اون اینکه الان دیگه معمولا اکثر رسیورها فرمتهای تصویری رو میتونن نشون بدن و اون ضعف مدلهای سونی در نشون ندادن فرمتهای تصویری تا حدودی به چشم نمیاد
چون من خودم شخصا نظرم روی اون مدل سونی هست

ممنون میشم دوستان در این زمینه کمک و راهنمایی کنند
با تشکر

hapalii
10-01-2013, 12:37
سلام

دقیقا اینچ رو مشخص نکردید اما انگار بیشتر 32 مد نظر که خوب اگر 32 می خواهید 3بعدی بودن اون به نظر من خیلی هم چیز جالبی در نمی یاد اصلا کلا 3 بعدی خیلی چیز هیجان انگیزی نیست .
در مورد اسمارت تی وی اگر بخوام کلی بگم به هر تلوزیونی که به اینترنت وصل میشه اسمارت گفته میشه که البته بیشتر تو سامسونگ و الجی این اصطلاح به کار میره که بخشی به اسم اسمارت هاب دارند در کل مربوط به اینترنت و معنی اسمارت هم هوشمند میشه .
در مورد مدل های مورد نظر خوب 32 که گفتید گیر نمیاد ولی 40 اینچ ex720 رو میشه بدونه گارانتی حدود 2.500 تهیه کرد از مدل ال جی که گفتید خیلی خوشم نمیاد الجی فقط 76100 ( البته به نظر من )
سری 7 سامسونگ نصبت به پولش خیلی هم چیز خاصی نیست و به نظر من 6960 نصبت به قیمت بهتره که 40 اینچ اون حدود 2.600 می تونید تهیه کنید .

درباره پلاسما پاناسونیک هم مطمئن باشید از همه اینها بهتره البته مدل های خوبش قیمتش از بوجه شما بالاتره ولی در کل من دیگه به کسی توصیه نمی کنم چون پدر آدم در میاد تا برای کسی که آشنایی زیادی از تصویر و تی وی نداره ثابت کنه که پلاسما بهتره .

همانطور که تو یه تاپیک دیگه گفتم با این مقدار پول یا 6960 سامسونگ یا 720 سونی بدونه گارانتی

Shr776
10-01-2013, 20:30
مرسی دوست عزیز
در مورد خرید بدون گارانتی به نظرت به ریسکش میرزه؟
من خودم شخصا از خرید بدون گارانتی خیلی میترسم هر چند اعتقاد دارم در بیشتر موارد گارانتی استفاده نمیشه
من خودم الان 5 سال هست سونی گرفتم و با گارانتی و خداروشکر هم مشکلی نداشته

حالا بر فرض اگر بخواهیم 2.5 هزینه کنیم به نظرت بین سونی و سامسونگ سونی بهتر نیست؟
فقط میمونه بحث بدون گارانتی اون

amir_t6262
10-01-2013, 21:26
2.فرمتهای رایج رو بتونه پخش کنه نظیر MKV,MP4( بیشتر سونی در این زمینه ضعیف عمل میکنه و شنیدم با اپدیت شاید حل بشه)
با توجه به این موضوع، شک نکن که سامسونگ باید بخری.

بنظرم سونی هیچوقت مشکل پخش شدن فرمت MKV را در دستگاه هایش حل نخواهد کرد. ( چون این مشکل به نوعی به قوانین کپی رایت و ... برمیگرده)

Shr776
11-01-2013, 02:19
البته در مورد پخش فرمتهای تصویری به نظر من این ضعف سونی رو میشه با ----- و یا حتی گیرنده های دیجیتال هم برطرف کرد
من الان با گیرنده دیجیتال به راحتی فرمتهای مهم رو باز میکنم
فکر میکنم حداقل این ضعف سونی قابل چشم پوشی باشه درست نمیگم؟

hapalii
11-01-2013, 03:00
سلام

به هر حال اگر میترسید از خرید بدونه گارانتی پس به نظر من 6960 سامسونگ با این هزینه بهترین انتخابه چون تو سونی با این پول و با گارانتی اصلا انتخابی ندارید که بخواهیم روش بحث کنیم . 6960 سامسونگ با 4 تا عینک قیمتش 2.600.000 تومان اگر انتخاب شما این مدل شد و قیمت های که داشتید بالاتر از این مبلغ بود پیغام بدید تا بگم به این مبلغ از کجا میشه تهیه کرد شاید پایین تر از این هم پیدا کنید که بهتر هم بشه براتون .

Shr776
11-01-2013, 12:37
مرسی دوست عزیز
به نظر من زیاد نباید روی بعضی از امکانات مثل خوندن فرمتها زوم کرد که اون ضعف رو میشه با گیرنده یا ----- حل کرد

فقط میمونه بحث سایر امکانات و کیفیت تصویر
در مورد کیفیت هم وقتی وارد هر نمایندگی هر برندی میشی احساس میکنی اون برند بهتره و یه جورایی ادم دو به شک میشه

امکانش هست در مورد ویژگی DLNA این مدلها توضیح بدید
من شنیدم امکانش هست مثل تلویزیون با کامپیوتری در اتاق دیگه شبکه بشه و بشه از تصویر روی کامپیوتر در تلویزیون استفاده کرد

در مورد این چهار عینکی که گفتی به صورت رایگان داده میشه با محصول درست هست؟

hapalii
11-01-2013, 13:57
مرسی دوست عزیز
به نظر من زیاد نباید روی بعضی از امکانات مثل خوندن فرمتها زوم کرد که اون ضعف رو میشه با گیرنده یا ----- حل کرد

فقط میمونه بحث سایر امکانات و کیفیت تصویر
در مورد کیفیت هم وقتی وارد هر نمایندگی هر برندی میشی احساس میکنی اون برند بهتره و یه جورایی ادم دو به شک میشه

امکانش هست در مورد ویژگی DLNA این مدلها توضیح بدید
من شنیدم امکانش هست مثل تلویزیون با کامپیوتری در اتاق دیگه شبکه بشه و بشه از تصویر روی کامپیوتر در تلویزیون استفاده کرد

در مورد این چهار عینکی که گفتی به صورت رایگان داده میشه با محصول درست هست؟

سلام از نظر سایر امکانات هم مدل سامسونگ سر تره اون چیزی که سونی رو بالاتر می بره کیفیت ساخته معمولا طول عمر تلوزیون های سونی بیشتره و الا از لحاظ امکانات و حتی شاید کیفیت تصویر سامسونگ بهتره باشه البته تعریف هر کس از کیفیت تصویر متفاوته شاید اگر ما دو تا تصویر در دو تا تی وی مختلف ببینیم از نظر هر کدام کیفیت یکی بهتر از دیگری باشه یطور کلی سونی رنگ های رو به واقعیت نزدیک تر نشون میده ولی ساموسنگ رنگ هاش کمی اشباع شده است البته توی سری های جدید چون پنل مثل قبلا براق نیست این مشکل کمتره . در مورد DLNA هم باید بگم یه نوع استاندارد برای سازگاری وسایل مختلف با هم تو این مورد هم باز سامسونگ شاید با داشتن برنامه All share کار رو کمی راحت تر کرده باشه و راحت تره بشه مثلا یک کامپیوتر رو با تی وی شبکه کرد و با توجه به این که وای فای درونی هم داره حتی شاید بتونید این شبکه کردن بی سیم انجام بدید . در کل مزیت سامسونگ قیمت پایین تر و امکانات بیشتره و مزیت سونی کیفیت ساخت بالاتر در مورد عینک ها هم بله اون 4 تا عینک همراه تی وی و داخل کارتن اون هست توی سونی هم اگر با گارانتی بگیرید یک عینک و بدونه گارانتی اون 2 تا عینک باید داشته باشه .

Shr776
11-01-2013, 20:48
در مورد کیفیت ساخت حرف شما کاملا درسته
من خودم سونی دارم و واقعا راضی هستم و دوستانی که سامسونگ دارن چند مورد خرابی شنیدم ولی در سونی معمولا کمتره

در مورد امکانات جانبی هم حرف شما کاملا درسته و همیشه سامسونگ برتره چه از لحاظ تعداد پورت اچ دی ام ای و چه از لحاظ خوندن فرمتهای تصویری

فقط میمونه یه سری امکانات مشترک بین دو مدل که باید دید کار با کدوم راحتتر و مزیتش بیشتر هست
به طور مثال شما گفتی اشتراک و شبکه در سامسونگ هم ساده تر هست

من همیشه علاقه خاصی به سونی داشتم و نمیدونم چرا نمیتونم ازش دل بکنم

در مورد مدل شارپ هم کمی توضیح میدید که این مدل 4 رنگ اون چه امکانات دیگه ای داره؟
با تشکر

Shr776
16-01-2013, 21:50
من همچنان منتظر راهنمایی دوستان هستم
بنده دو مدل رو به صورت ریز انتخاب کردم و تصمیم دارم بین این دو مدل اینتخاب کنم
یکی مدل 32 اینچ سونی به نام EX650 با قیمت 1.900.000
و یکی هم اسمارت سه بعدی سامسونگ و 32 اینچ اون به نام 32ES6950‎

دوستان مزیت و برتری هر مدل رو ذکر کنن
فکر میکنم بزرگترین مزیت مدل اسمارت سامسونگ سه بعدی بودنش هست و 4 عینک سه بعدی رایگان

shahab1985
17-01-2013, 10:45
سلام
من یدونه ال ای دی سامسونگ 46 اینچ سری 5000 دارم
الان یکی از آشناها یدونه Sony LED 3D 46 NX720 داره میخواد بفروشه
من گفتم اگه ارزش داره ماله خودمو بفروشم اونو بخرم
آیا کیفیت تصویرش از ماله من بالاتره یا نه ؟
و ماله خودمو چند بفروشم و اونو چند بخرم خوبه؟
ممنون میشم راهنماییم کنین

amirkhan_0o0
17-01-2013, 14:50
سلام

به هر حال اگر میترسید از خرید بدونه گارانتی پس به نظر من 6960 سامسونگ با این هزینه بهترین انتخابه چون تو سونی با این پول و با گارانتی اصلا انتخابی ندارید که بخواهیم روش بحث کنیم . 6960 سامسونگ با 4 تا عینک قیمتش 2.600.000 تومان اگر انتخاب شما این مدل شد و قیمت های که داشتید بالاتر از این مبلغ بود پیغام بدید تا بگم به این مبلغ از کجا میشه تهیه کرد شاید پایین تر از این هم پیدا کنید که بهتر هم بشه براتون .
سلام
تفاوت 6960 و 6950 ُام چیه؟
یکی از نمایندگی های سونی بدون گارنتی می فروشه می گه با همون منوی سونی خاور میانه ای! یعنی فیرم ور و تولید همونی هست که سونی توی ایران عرضه می کنه و ادعا می کنه که این همونه ولی بدون گارنتی.!
مگه می شه همچین چیزی؟ بانه ای نیست؟

Shr776
19-01-2013, 00:46
در مورد سوال دوستمون من شخصا کیفیت ان ایکس سونی رو از نزدیک ندیدم ولی چیزی که مشخصه سری ان ایکس سونی جزو مدلهای روز و با کیفیت و همچنین گرون هست
فکر میکنم اگر هر کسی بود بدون شک سونی رو انتخاب میکرد
البته بستگی داره تفاوت قیمتشون چقدر باشه

hapalii
19-01-2013, 02:39
سلام
تفاوت 6960 و 6950 ُام چیه؟
یکی از نمایندگی های سونی بدون گارنتی می فروشه می گه با همون منوی سونی خاور میانه ای! یعنی فیرم ور و تولید همونی هست که سونی توی ایران عرضه می کنه و ادعا می کنه که این همونه ولی بدون گارنتی.!
مگه می شه همچین چیزی؟ بانه ای نیست؟

6960 میکرو دایمینگ داره و کیفیت صدای بهتری داره پایه اون نقره ای این ها فرق های مهم بود .
تمام نمایندگی های سونی بدونه گارانتی میفروشن چون اصلا بازرگانی ایرانی جنسی نداره بده دست نمایندگی هاش در مورد مدل بدونه گارانتی هم خوب هیچ فرقی نداره با چیزی که تو ایران مونتاژ میشه و قطعا هم قاچاق هست و از مرز امده یا به اصطلاح شما بانه ای . در مورد منو هم چیز عجیبی نیست سونی برای کشور های خاور میانه هم تولید میشه ایران هم تو خاورمیانه هست حالت دو حالت داره یا این تی وی تو ایران مونتاژ میشه که با گارانتی بازرگانی ایران ارائه میشه یا توی چین یا مالزی که بدونه گارانتی بازرگانی ایران ارائه میشه .
در ضمن 6960 که گفتم 2.600.000 الان 2.500.000 شده

hapalii
19-01-2013, 02:43
من همچنان منتظر راهنمایی دوستان هستم
بنده دو مدل رو به صورت ریز انتخاب کردم و تصمیم دارم بین این دو مدل اینتخاب کنم
یکی مدل 32 اینچ سونی به نام EX650 با قیمت 1.900.000
و یکی هم اسمارت سه بعدی سامسونگ و 32 اینچ اون به نام 32ES6950‎

دوستان مزیت و برتری هر مدل رو ذکر کنن
فکر میکنم بزرگترین مزیت مدل اسمارت سامسونگ سه بعدی بودنش هست و 4 عینک سه بعدی رایگان

EX650 اصلا ارزش این قیمت رو نداره اگر حاضر هستید برای یک 32 اینچ 1.900 خرج کنید بهتره DT30 پاناسونیک بگیرید 2.100 که هم سه بعدی هم به مراتب بهتر از مدل سونی

Shr776
19-01-2013, 12:56
در مورد مدل پاناسونیکی که گفتی میشه چند تا از امکاناتش رو بگید ممنون میشیم

hapalii
19-01-2013, 14:36
3 بعدی . 100 هرتز مونتاژ مالزی گیرنده دیجیتال داره فول اچ دی یک عینک سه بعدی هم همراش هست از نظر ورودی و خروجی هم کامله ضمن این که پورت USB اون فرمت های بیشتری رو از سونی ساپورت میکنه به عنوان مثال MKV پخش میکنه .

Shr776
19-01-2013, 17:50
پس تو این مدلهای پیشنهادی فقط سونی ای ایکس 650 گیرنده دیجیتال نداره درست میگم؟
و اینکه فرمتهای کمتری رو ساپورت میکنه