PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست مشاوره: تغییر text encoding نوشته ها ( فایل زیرنویس) در هنگام کپی از پیسی به لپتاپ ?!~!؟

DaRiOuShJh
09-01-2013, 00:42
دوستان خسته نباشید
یه مشکل همچین الکی ای دارم که رو مخم داره راه میره گفتم مطرح کنم بلکه راه حلی براش باشه

من وقتی زیرنویس فارسی سریال ها رو رو این سیستم یا اونیکی پیسیم میبینم هیچ مشکلی ندارن و خوبن ( utf-8 سیو شدن و srt هم هستن اکثرا)

مشکل اینجاس که وقتی که کپی میکنم رو فلش و میبرم رو لپ تاپم نمیدونم چی میشه موقع کپی خود به خود مسنکه انکودینگ فایل ها ansi میشه و در نتیجه همه زیرنویس فارسی ها رو لپ تاپم مشکل داره و خونده نمیشه

ویندوز ها هم همشون دو زبانه و win xp sp2 هستن

به نظرتون مشکل چیه و چطور میشه حلشون کرد؟
از tera copy میشه مشکل باشه؟

ممنون

kalantarahura
09-01-2013, 09:18
دوستان خسته نباشید
یه مشکل همچین الکی ای دارم که رو مخم داره راه میره گفتم مطرح کنم بلکه راه حلی براش باشه

من وقتی زیرنویس فارسی سریال ها رو رو این سیستم یا اونیکی پیسیم میبینم هیچ مشکلی ندارن و خوبن ( utf-8 سیو شدن و srt هم هستن اکثرا)

مشکل اینجاس که وقتی که کپی میکنم رو فلش و میبرم رو لپ تاپم نمیدونم چی میشه موقع کپی خود به خود مسنکه انکودینگ فایل ها ansi میشه و در نتیجه همه زیرنویس فارسی ها رو لپ تاپم مشکل داره و خونده نمیشه

ویندوز ها هم همشون دو زبانه و win xp sp2 هستن

به نظرتون مشکل چیه و چطور میشه حلشون کرد؟
از tera copy میشه مشکل باشه؟

ممنون

سلام.به Control Panel برید و در انجا Regional and Language Options را انتخاب کنین.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1.در پنجره باز شده به تب Advanced برید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. در کادر 2 گزینه Farsi یا احیانا Persian را انتخاب کنین و OK کنین.امیدوارم اینگونه حل بشه.:n16:

DaRiOuShJh
09-01-2013, 13:20
ممنون
تست میکنم ببینم چی میشه

DaRiOuShJh
09-01-2013, 13:42
ممنون برادر
حل شد مشکل
نمیدونم چرا به فکره خودم نرسیده بود :n13::n02: