PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جشن عروسي گرفتن يا رفتن مسافرت ؟؟!!!

aria_electric_fars
08-01-2013, 16:06
سلام دوستان

بنده مي خوام ازدواج كنم و تصميم دارم كه فقط در محضر يا منزل عقد كنم و عكس و اين مسائل هم گرفته بشه و يك جشن كوچك و خودموني بگيرم و به جاي هزينه ي عروسي يا بريم مسافرت خارجه يا ماشين بخرم

حالا بحث سر اين هست كه اول اينكه وضع مالي خوب هست و تعداد كساني هم كه بايد دعوت بشن زياده

حالا اگر من جشن عروسي بگيرم با توجه به اينكه از پس هزينه عروسي بر ميام ولي بايد نزديك 10 ميليون حداقل هزينه عروسي پرداخت كنم

سوالم اينه كه اگر من اين 15 ميليون رو خرج مسافرت خارجه يا خريد خودرو بكنم بهتره يا اينكه عروسي بگيرم ( اينم در نظر بگيريد كه وسع مالي دارم كه عروسي بگيرم )

با تشكر

logos
09-01-2013, 10:45
سلام
اگه اشتباه نکنم شما دوست عزیز ساکن شیراز هستید ... و البته من خرج های شیراز رو نمی دونم اما با این که اونجا از تهران خیلی ارزونتره بعید بدونم خرج عروسی 10 تومن بشه ... توی تهران الان رو 50 تومن هست خرج عروسی
اما در مورد سوال شما : به نظر هر 1 ریال که خرج مراسم عروسی میشه اشتباه هست
شما کلی خرج می کنید و تو روز عروسی تون هم کلی انرژی مصرف میکنید نه خیلی لذتی می برید نه هیچی و کلی خسته و کوفته میشید
مهمونها میان خوش میگذرونن و می خورن و میرن اخرش هم کلی حرف پشت سر شما می زنن که عروسیش فلان بود .. شامش فلان بود .. عروس اینجوری بود .. داماد اونجوری بود و .....

من به شخصه مسافرت خارجه رو ترجیه میدم .... اتفاقا گزینه های زیادی هم دارید و بسته به بودجتون می تونید کارهای مختلفی انجام بدید ... به یکی از بهترین گزینه ها ترکیه هست .. میتونید هتل های خیلی خوبش رو خودتون رزرو کنید (با تور اصلا نرید) و 2 هفته تمام در آرامش کامل سپری کنید و هتل به شما کامل سرویس بده ... بدون استرس و نگرانی از تمام امکانات هتل بدون محدودیت استفاده میکنید و کلا خیلی خوبه ... یا میتونید مسافرت سیاحتی برید و وقتتون رو بیشتر به گشت و گذار بگذرونید

در کل اول مسافت گزینه خوبی هست و در اخر عروسی

ملا نصرالدین
09-01-2013, 11:14
ببخشید من متوجه نشدم که شما خانم هستید یا اقا
اگر اقا هستید
نظر عروس خانم در این مورد چیه؟

Rhodes
09-01-2013, 11:19
ببخشید توی تاپیک پست میدم..دیگه اینجا درسته ارزونتره ولی نه دیگه زیر ۱۰ تومن.فقط تصویر برداری و کلیپ و فیلم و این چیزاش(نمیدونم کی این چیزا رو مد کرد) ۳-۴ میشه....

Sent from my Nexus 7

Soroush-S
09-01-2013, 12:15
سلام دوستان

بنده مي خوام ازدواج كنم و تصميم دارم كه فقط در محضر يا منزل عقد كنم و عكس و اين مسائل هم گرفته بشه و يك جشن كوچك و خودموني بگيرم و به جاي هزينه ي عروسي يا بريم مسافرت خارجه يا ماشين بخرم

حالا بحث سر اين هست كه اول اينكه وضع مالي خوب هست و تعداد كساني هم كه بايد دعوت بشن زياده

حالا اگر من جشن عروسي بگيرم با توجه به اينكه از پس هزينه عروسي بر ميام ولي بايد نزديك 10 ميليون حداقل هزينه عروسي پرداخت كنم

سوالم اينه كه اگر من اين 10 ميليون رو خرج مسافرت خارجه يا خريد خودرو بكنم بهتره يا اينكه عروسي بگيرم ( اينم در نظر بگيريد كه وسع مالي دارم كه عروسي بگيرم )

با تشكر

منم نظرم مثل شماست . باید حدود 20 میلیون خرج عروسی کنیم که هیچ ضامن خوشبختی در آینده نیست. با این پول خیلی کارها میشه کرد مثل همین خرید ماشین یا با وام و چیزای دیگه حتی خونه هم میشه خرید.

gamer5
09-01-2013, 12:18
دوست عزیز فکر کنم با قیمت و شرایط 3 4 سال پیش حساب کردی گفتی 10 میلیون :n02: ما یه ازدواج تدارک دیدیم تابستون دو سال قبل همش 90 تا هم مهمون داشتیم جای آنچنان خاصی هم نبود نزدیک به 16 17 میلیون آب خورد برامون
حالا شما که میگی مهمون هم زیاد داریم با این وضع و اوضاع قیمتی
10 میلیون خیلی بتونی زرنگ باشی فقط آتلیه و عکس و فیلم رو باهاش بتونی راه بندازی

Atghia
09-01-2013, 13:19
حالا شما چه گیری به پیش بینی هزینه این بنده خدا دادید:n02:نظرتون رو بگید برن مسافرت یا عروسی بگیرن:n06:
دوست عزیز بنظره من حالا که دستتون بازه حتما نظر عروس خانوم رو هم قطعی بگیرید بهش بگید از صمیم قلب بهتون اطمینان بده که فرضا اگر به مسافرت رضایت داد دوفردا برنگرده به روتون بیاره برام عروسی نگرفتی!:n17:

بعد اگر بهتون اطمینان داد که براش جشن انچنانی مهم نیست بنظرم صددرصد بهتره که مسافرت برید
چون واقعا خاطره زیبا و موندگاری خواهد شد
تازه عروسی که مفصل باشه چه فایده؟همش بریز و بپاش هستش که تهش هم فامیلا بازم حرف و ایراد دارن واسه گفتن! باور کنید هرکاری هم بکنید بازم ایراداتی که میگرن همیشه هست!
ولی جشن مختصر برای فامیلای نزدیک فکرکنم واجبه ((ازهمون تریپ هایی که پدر مادرا برمیدارن من ارزو داشتم دختر/پسرم رو در لباس عروسی/دامادی ببینم:n02:))

پس نهایتا نظر من: جشن خصوصی+مسافرت خفن:n09:

مهرسا1
09-01-2013, 13:23
سلام دوستان

سوالم اينه كه اگر من اين 10 ميليون رو خرج مسافرت خارجه يا خريد خودرو بكنم بهتره يا اينكه عروسي بگيرم ( اينم در نظر بگيريد كه وسع مالي دارم كه عروسي بگيرم )

با تشكر

به نظر من به هیچ وجه عروسی نگیر هم دردسر و اعصاب خوردی داره هم کلی ضرر میکنی یه ماشین بخر برو ماه عسل یا پولشو بذار بانک مسکن یه خونه باهاش بخر
موفق باشی

A/|\IR
09-01-2013, 13:34
سلام
شما با همسرتون در این مورد صحبت کردین؟
ایشون هم با نگرفتن عروسی و رفتن به مسافرت راضی ان؟
نظر من روی مسافرتِ البته باید هر دوتون موافق باشین
یه مسئله دیگه ای هم که هست اینکه بعضی از دخترا یا پسرا آرزو دارن جشن عروسی بگیرن
-در این صورت حتما جشن رو بگیرید/ چون اگه نگیرین طرف تا اخر عمر یادش میمونه (اینو با چشمای خودم خیــلی دیدم که میگم)
یا خانوادهاشون دوست دارن عروسی بچه هاشونو ببینن!!( که این رو میشه حل کرد)

حالا شما چه گیری به پیش بینی هزینه این بنده خدا دادید:n02:نظرتون رو بگید برن مسافرت یا عروسی بگیرن:n06:
دوست عزیز بنظره من حالا که دستتون بازه حتما نظر عروس خانوم رو هم قطعی بگیرید بهش بگید از صمیم قلب بهتون اطمینان بده که فرضا اگر به مسافرت رضایت داد دوفردا برنگرده به روتون بیاره برام عروسی نگرفتی!:n17:

بعد اگر بهتون اطمینان داد که براش جشن انچنانی مهم نیست بنظرم صددرصد بهتره که مسافرت برید
چون واقعا خاطره زیبا و موندگاری خواهد شد
تازه عروسی که مفصل باشه چه فایده؟همش بریز و بپاش هستش که تهش هم فامیلا بازم حرف و ایراد دارن واسه گفتن! باور کنید هرکاری هم بکنید بازم ایراداتی که میگرن همیشه هست!
ولی جشن مختصر برای فامیلای نزدیک فکرکنم واجبه ((ازهمون تریپ هایی که پدر مادرا برمیدارن من ارزو داشتم دختر/پسرم رو در لباس عروسی/دامادی ببینم:n02:))

پس نهایتا نظر من: جشن خصوصی+مسافرت خفن:n09:

موقعی که پست دادم ، نظر شما رو ندیدم:دی تقریبا یکیه
در مورد قسمت بولد بگم میشه راحت با صحبت حل کردش

kalantarahura
09-01-2013, 13:36
به نظر من به هیچ وجه عروسی نگیر هم دردسر و اعصاب خوردی داره هم کلی ضرر میکنی یه ماشین بخر برو ماه عسل یا پولشو بذار بانک مسکن یه خونه باهاش بخر
موفق باشی
منم موافقم که عروسی گرفتن همش دردسره.برو مسافرت وقتی هم برگشتی اگه داشتی اقوام نزدیک را دعوت کن یه وعده شام بده.خیلیها از اطرافیان ممکنه بگن عروسی بهتره ولی وقتی طرف نوبتش میشه میفهمه چقدر دردسر داره واخرش اون چیزی نمیشه که انتظار داری

aria_electric_fars
09-01-2013, 20:50
سلام دوستان

ممنون بابت نظراتتون

اكثرا نظراتتون مثل نظر خودم هست فقط يك مسئله اينكه من با چند نفر صحبت كردم و گفتن كه اكثر دخترا دوست دارن مراسم عروسي بگيرن

حالا اگر عروس خانم براي اينكه من ناراحت نشم و نظر من باشه بياد قبول كنه عروسي نگيريم كه به قولا كمكي به خودمون بشه آيا بعدا مشكل پيش نمياد در سال هاي آينده؟؟؟!!‌ با اينكه نظر خودمم روي مراسم كوچك و خانوادگي كه فاميل هاي نزديك دو طرف بيان

مسئله بعد اينكه با توجه به اينكه وسع مالي دارم كه عروسي بگيرم اگر نگيرم آيا حرف پشت سرمون نمي زنن كه خسيس هست و فلان ؟؟!!!

مسئله ديگه اينكه فرض مثال خانواده حالا بند يا خانواده عروس اصرار به گرفتن عروسي داشته باشن ، حالا چاره چيه؟؟

با تشكر

A/|\IR
09-01-2013, 21:04
سلام دوستان

ممنون بابت نظراتتون

اكثرا نظراتتون مثل نظر خودم هست فقط يك مسئله اينكه من با چند نفر صحبت كردم و گفتن كه اكثر دخترا دوست دارن مراسم عروسي بگيرن

حالا اگر عروس خانم براي اينكه من ناراحت نشم و نظر من باشه بياد قبول كنه عروسي نگيريم كه به قولا كمكي به خودمون بشه آيا بعدا مشكل پيش نمياد در سال هاي آينده؟؟؟!!‌ با اينكه نظر خودمم روي مراسم كوچك و خانوادگي كه فاميل هاي نزديك دو طرف بيان

مسئله بعد اينكه با توجه به اينكه وسع مالي دارم كه عروسي بگيرم اگر نگيرم آيا حرف پشت سرمون نمي زنن كه خسيس هست و فلان ؟؟!!!

مسئله ديگه اينكه فرض مثال خانواده حالا بند يا خانواده عروس اصرار به گرفتن عروسي داشته باشن ، حالا چاره چيه؟؟

با تشكر

سعی کن قبل از این که مسئله رو باهاش در میون بزاری بفهمی موافقِ یا نه که از روی رودربایسی جواب نده
مثلا بگو یکی از دوستام میخواد بجای عروسی به مسافرت بعد ببین چی میگه؟!
در مورد سوالتون باید بگم احتمال 90 در صد مشکل پیش میاد:دی بشخصه خیلی دیدم
در مورد مردم اصلا بیخیال !! شما بهترین جشن رو هم بگیری بازم پشت سرت حرف میزنن شک نکن
مسئله خانواده ها رو هم خودتون باید با صحبت حل کنید در هر صورت میشه خانواده رو قانع کرد چون اوناهم صلاح بچه هاشونو میخوان

Reza31001
09-01-2013, 21:21
آقا به عنوان برادر کوچیکتر یه توصیه اکید میکنم جدی بگیر لطفا

با حرف و حدیث و حدس و گمان جلو نرو
نظر عروس و خانوادش رو از همین اول جویا بشو البته غیر مستقیم باشه بهتره که تو ذوقت نخوره و خدای نکرده سوءتفاهم نشه
اگه پایه بودن با یه مراسم کوچیک جمع و جور کنید قضیه رو (بدون مراسمم که نمیشه دیگه:n02:)

میگن حرف مردم باد هواست ولی خداییش اندازه یه نسیم خشک و خالی هم ارزش نداره که اصلا وقتت رو تلف کنی که بدونی فلانی در موردتت چی گفته! تنها کسی که حرفش مهمه عروس و داماد و والدین دو طرف هست

aria_electric_fars
09-01-2013, 21:49
سلام دوستان

نظرات جالبي داديد كه گفتيد نظر عروس و فاميل اونا رو ازشون بپرسم تا عروس خانم تو رو دربايستي قرار نگيره

فكر مي كنيد زمان نامزدي چقدر بايد باشه و چه مسائل و سوالاتي بايد مطرح بشه و چه چيزي مطرح نشه؟؟؟

با تشكر

naeini89
09-01-2013, 21:52
اگه پول باشه هر دوش خوبه!

aria_electric_fars
09-01-2013, 22:02
اگه پول باشه هر دوش خوبه!

شما آقا هستيد يا خانم؟؟؟

ملا نصرالدین
09-01-2013, 22:09
خب به سوال من جواب ندادید ولی از گفته هاتون فهمیدم که اقا هستید.
ببینید شاید فقط 1 درصد دخترها از عروسی خوششون نیاد.اصلا اسمش روشه عروسی.نمیگن دامادی.عروسی مال عروسه نه مال مردم.عروسی قشنگ ترین شب زندگی عروس هست که اتفاقا همزمان هست با بخور بخور فامیل

ببخشید که این حرف رو انقدر رک میگم ولی مگر همسرتون در مورد جهیزیه گرفتن یا نگرفتن از شما سوال کردند که شما حالا میخواهید در مورد عروسی گرفتن یا نگرفتن ازشون سوال بپرسید؟

این رو مطمئن باشید اگر عروسی نگیرید بعد از چند سال حتما همسرتان با دیدن عکس ها و فیلم های عروسی دیگران حسرت خواهد خورد

ماشین رو همیشه میشه خرید
مسافرت رو همیشه میشه رفت ولی عروسی رو چی؟اگر الان عروسی نگیرید کی بگیرید؟
تازه فقط خودتان و همسرتان نیستید که باید با این موضوع موافقت کنید.خانواده خودتان و خانواده همسرتان هم باید موافق باشند

piishii
09-01-2013, 22:14
سلام
به عنوان یک فرد متاهل : کمتر کسی ( یک در 100 ) خواهان نداشتن مجلس هست
شما میتونی چندین مجلس بگیری از نامزدی و عقد و عروسی و بعضی مراسم های زنانه بگیر تا چنتای دیگه
ولی کاری که من به عنوان مثال کردم خلاصه کردن همه اینا در یک مجلس کامل عقد بود ولی عروسی نه، عروسی رو میریم سفر
کمتر کسی حاضر میشه دوباره میگم نخواد مجلس بگیره اونم دختر خانوم ها
مطمئن باش عزیز خانومت حتی الان بگه لازم نیست چند یا چندین سال دیگه حسرت این رو میخوره که عروسی کاش میداشت کاش عکس در لباس عروسی می گرفت
کاش فیلمش رو داشت و خیلی چیزهای دیگه
به هر حال یک جشن لازمه مگه اینکه شرایط مالی اجازه نده که اون بحثش جداست کاملا

aria_electric_fars
09-01-2013, 22:47
سلام دوستان

ببينيد اگر من بخوام عروسي بگيرم نزديك 500 نفر حداقل بايد بيان كه به عبارتي نزديك 20 ميليون هزينه مي شه براي بخور بخور فاميل اونم براي فقط 5 ساعت يا اصلا 10 ساعت

در ضمن من نگفتم مراسم نمي گيرم و اين مسائل

من نظرم اينه كه يك عقد بگيريم و اصلا لباس عروسي هم مي گيرم و فيلمبرداري و عكاسي هم بشه و يك مراسم گرفته بشه اصلا بخور بخور شبيه به عروسي ولي در حد فاميل و آشنا دو طرف كه نهايتا 150 نفر بيشتر نشه چون واقعا زور داره 20 ميليون بدي واسه 10 ساعت مثلا كه بيان بخور بخور كنن و بعدش برن اصلا من مي گم مسافرت به كنار به جاي اون هزينه اي كه مي خواد بشه طلا واسش مي گيرم يا ماشين براش مي خرم ولي بخور بخور ديگران فايده اي نداره براي ما

نظر شما چيه؟؟؟

با تشكر

secretman
09-01-2013, 22:47
من نمیدونم چرا همه اومدن نوشتن عروسی نگیره

آقا مطمئن باش که عروسیت برگزار میشه ، نزارین این 4 تا رسم و رسومی که واسمون مونده رو با چیزای دیگه جایگزین کنیم

اصلا همین که مراسم میگیرین ، مهمانا میان ، بزن و برقصش ، همش قشنگه و به نظرم هیچی رو نمیشه جایگزینش کرد

شما میتونی مهمان کمتر دعوت کنی ، یا جور دیگه هزینه رو کمتر کنی ، اما اینکه مراسم نگیری اشتباهه

aria_electric_fars
09-01-2013, 22:50
شما میتونی مهمان کمتر دعوت کنی ، یا جور دیگه هزینه رو کمتر کنی ، اما اینکه مراسم نگیری اشتباهه

خب مسئله اينجاست اگر يكي رو دعوت كني يكي ديگه رو دعوت نكني بعدا ناراحتي پيش مياد پس من نظرم اينه كه مراسم كوچيك باشه در زمان عقد ولي در حد 150 نفر مثلا قوم و خويش دو طرف بيان و بس

نظر شما چيه؟؟

با تشكر

hamid_diablo
09-01-2013, 23:27
سلام دوست عزیز
در این ک مجلسی باید گرفته بشه تصمیم با خودتون و همسر و خانوادهاتونه///اصلا نگران حرف مردم نباش...مردم همیشه و همه جا حرف میزنند.تو ایران بیشتر حرف منفی میزنند...

به نظرم اگه تو مراسم عروسی سعی کنی فقط و فقط فامیلهای درجه 1 رو دعوت کنی خیلی از خرجهای عروسی کم میشه..فامیلهای دور هم اگه تونستن و خواستن میتونن برای دیدن عروس و داماد و دادن هدیه هاشون به خونشون بیان...

در مورد سفر هم بگم که سفر زیارتی میتونه پربارتر باشه و پربرکت تر...واقعا 20 میلیون خرج 1 شب کار احمقانه ای میتونه باشه که فرهنگ غلط باعث بوجود اومدنش شده...وگرنه سنتها خیلی هم زیبا هستند...جامعه و افرادی که دارن توش زندگی میکنند این خرجهای گزاف رو به ما و در اصل به خودشون تحمیل کردن

نمیدونم چرا ما ایرانی ها انقدر ضعیف هستیم...واقعا چشم و هم چشمی و خرجهای بیهوده عروسی برای اینکه از دیگران کم نیاورده باشیم پست ترین کار دنیاست..

Eblis 2011
10-01-2013, 01:03
هر کسی یکبار عروس یا داماد میشه .... همه چیو باید تجربه کرد . عروسی بگیر ... به وقتش ماشینم میخری و اینقدر با خانومت سفر بری که بالا بیاری ....

هر جورم باشه عروسی به نظرم بگیری بهتره .

+

این آقایون یا خانومی که میان میگن عروسی نگیر دارن شعار میدن ....

استارتر تایپک آیا حاضری از افرادی که نظر دادن بپرسی که اگه شما جای من بودی چه میکردی ؟

حاضر بودی واسه خودتم همین اتفاق بیفته و عروسی نگیری ؟

خیلیا با این نیت نظر میدن که مال من که نیست ، میگم برو مسافرت ..... حالا که نوبت خودشون میشه این حرفا میره کنار .

Mr_100_dolari
10-01-2013, 03:44
سلام

دوست عزیز کاشکی واقعا با 10 میلیون که شما گفتی قضیه حل بود که دیگه واقعا غمی نبود ولی ...

به هرحال نظر منم اینه که پیش خودت فکر کن عروسی باید بگیری برای چی که بعدش همه بشینن بگن آفرین عجب عروسی بود و ... و شما هم با حرف مردم دلت خوش باشه و یا اینکه با تمام سنگ تمومی که گذاشتی بشنوی یه سری گفتن این چه عروسه بود و نارحتت کنن و ...

حالا شما و همسر آیندتون اگر حرف مردم و فامیل ها خیلی برات مهمه به هر دلیلی و فکر میکنی که اگر با یه عروسی مفصل میتونی تا آخر عمر با حرف مردم خودت و خانومت رو خوشحال کنی این کار کن ولی اگر این چیزها برات اهمیت نداره و فکر میکنی میتونی خوشحال بودن با همسرتون رو از طریق مسافرت یا خرید ماشین یا با هر چیز دیگه ای که خوشحالتون میکنه انجام بدی اون کار رو انجام بده

نظرم هم اینکه (اگر از لحاظ مسکن مشکلی نداری) به جای اینکه پولت رو یه دفع بدی بری مسافرت خارج که اینم خیلی خوبه میتونی طوری برنامه ریزی کنی که هر ماه با خانومت بری یه شهر مسافرت حالا بزار مردم هرچی میگن بگن مهم اینه که شما از زندگیت لذت ببری خوب بعضی هام هم با حرف های مردم در مورد زندگی خودشون از زندگی لذت میبرن و اگر اون حرف ها باب میلشون نباشه زندگیشون میشه عذاب .

aria_electric_fars
10-01-2013, 09:25
سلام دوستان

ممنون بابت نظراتتون

اکثرا با نگرفتن موافق بودن و همچنین خودم فقط موندم اگر بفهمم عروس خانم بخواد بگیره چاره چیه؟؟؟ فرض کنید توضیح دادم و توجیه نشد چه می شه کرد؟؟؟

می خوام نظر سنجی اضافه کنم به تاپیک ولی گزینه ش رو نمی بینم
از کجا می تونم نظر سنجی اضافه کنم به تاپیک؟؟

با تشکر

A/|\IR
10-01-2013, 13:59
سلام دوستان

ممنون بابت نظراتتون

اکثرا با نگرفتن موافق بودن و همچنین خودم فقط موندم اگر بفهمم عروس خانم بخواد بگیره چاره چیه؟؟؟ فرض کنید توضیح دادم و توجیه نشد چه می شه کرد؟؟؟

می خوام نظر سنجی اضافه کنم به تاپیک ولی گزینه ش رو نمی بینم
از کجا می تونم نظر سنجی اضافه کنم به تاپیک؟؟

با تشکر

اگه ایشون بخوان بگیرن باید بگیرید دیگه! اصلا دنبال این نباشید که توجیه کنید
اگه راضی شون هم بکنید بعدا با دیدن یک عروسی حسرت میخوره! از اون بدتر شما رو مقصر میدونه

aria_electric_fars
10-01-2013, 14:21
اینم حرف حسابیه

دوستان بازم بیان نظر بدن مخصوصا اونایی که ازدواج کردن و عروسی نگرفتن

با تشکر

secretman
10-01-2013, 16:19
سلام دوست عزیز
در این ک مجلسی باید گرفته بشه تصمیم با خودتون و همسر و خانوادهاتونه///اصلا نگران حرف مردم نباش...مردم همیشه و همه جا حرف میزنند.تو ایران بیشتر حرف منفی میزنند...

به نظرم اگه تو مراسم عروسی سعی کنی فقط و فقط فامیلهای درجه 1 رو دعوت کنی خیلی از خرجهای عروسی کم میشه..فامیلهای دور هم اگه تونستن و خواستن میتونن برای دیدن عروس و داماد و دادن هدیه هاشون به خونشون بیان...

در مورد سفر هم بگم که سفر زیارتی میتونه پربارتر باشه و پربرکت تر...واقعا 20 میلیون خرج 1 شب کار احمقانه ای میتونه باشه که فرهنگ غلط باعث بوجود اومدنش شده...وگرنه سنتها خیلی هم زیبا هستند...جامعه و افرادی که دارن توش زندگی میکنند این خرجهای گزاف رو به ما و در اصل به خودشون تحمیل کردن

نمیدونم چرا ما ایرانی ها انقدر ضعیف هستیم...واقعا چشم و هم چشمی و خرجهای بیهوده عروسی برای اینکه از دیگران کم نیاورده باشیم پست ترین کار دنیاست..

فامیلای دور فقط واسه دادن هدیه بیان و برن ؟؟؟!!!! آره میتونی تو کارت بنویسی فقط واسه دادن هدیه مراجعه شود :n02:

فرهنگ غلط نیست این رسم عروسی !!! خرج و مخارج بالاست ربطی به فرهنگ نداره آخه

آقا عروسیت رو بگیر با مهمانای کمتر و خرج کمتر ،اینجوری هیچ حرف و حدیثی باقی نمیمونه ، هم خودت راضی هستی هم مهمانا هم خانواده شما و عروس خانوم ،، صلوات ،،،

aria_electric_fars
10-01-2013, 16:23
آقا عروسیت رو بگیر با مهمانای کمتر و خرج کمتر ،اینجوری هیچ حرف و حدیثی باقی نمیمونه ، هم خودت راضی هستی هم مهمانا هم خانواده شما و عروس خانوم ،، صلوات ،،،

موافقم

حالا مثلا می شه روز عقد این مهمونی رو گرفت یا باید به اسم عروسی یه روز دیگه گرفت؟؟؟

با تشکر

ترنم اعتمادی
10-01-2013, 17:19
حالا مثلا می شه روز عقد این مهمونی رو گرفت یا باید به اسم عروسی یه روز دیگه گرفت؟؟؟
مراسم عقد رو توی دفتر خونه با حضور فامیلای دجه یک بگیرین
و بعد مراسم عروسی کم خرجی بگیرین که همه چی بدون حرف و حدیث تموم شه
این عروسیا که همش شده چشم و هم چشمی
هر چی جمعتر بهتر هم زیر بار خرجای یه شبه الکی نمیرین هم میتونین پس انداز خوبی داشته باشین
البته اگر هم بخواین برای خودتون خرج کنین میشه
با داشتن بهترین فیلمبردار و بهترین آتلیه و بهترین تالار و ...(من اینو بیشتر میپسندم)

aria_electric_fars
10-01-2013, 17:25
مراسم عقد رو توی دفتر خونه با حضور فامیلای دجه یک بگیرین
و بعد مراسم عروسی کم خرجی بگیرین که همه چی بدون حرف و حدیث تموم شه
این عروسیا که همش شده چشم و هم چشمی
هر چی جمعتر بهتر هم زیر بار خرجای یه شبه الکی نمیرین هم میتونین پس انداز خوبی داشته باشین
البته اگر هم بخواین برای خودتون خرج کنین میشه
با داشتن بهترین فیلمبردار و بهترین آتلیه و بهترین تالار و ...(من اینو بیشتر میپسندم)

سلام
منم نظرم همینه

ولی می شه یه جور دیگه هم برگزار کرد اونم اینجوری که :

تو یه جایی مثلا خونه بزرگ یا تالار کوچیک یا اینطور جایی سفره عقد باشه و فیلمبردار و اینا هم بیان و خلاصه مطلب همون عقد که با حضور همه فامیل های دو طرف صورت می گیره بشه ختم ماجرا

نظرتون چیه؟؟

با تشکر

hamid_diablo
10-01-2013, 17:43
فامیلای دور فقط واسه دادن هدیه بیان و برن ؟؟؟!!!! آره میتونی تو کارت بنویسی فقط واسه دادن هدیه مراجعه شود

نه عزیزم دیگه انقدر خرکی هم نه...منظورم این بود تشریف بیارنمنزل اگه خواستند...شامی در خدمتشون باشیم

Eblis 2011
10-01-2013, 17:47
نه عزیزم دیگه انقدر خرکی هم نه...منظورم این بود تشریف بیارنمنزل اگه خواستند...شامی در خدمتشون باشیم

:n08::n08::n08::n08::n08::n08:

حمید خدا نکشتت ..... چه پیشنهادایی میدیا :n02:

بابا اینقدر سخت نگیر ... من که میگم عروسی بگیراما ساده . همه رو هم دعوت کن .... ساده اما شیک و منظم ....

ملا نصرالدین
10-01-2013, 17:57
اگه ایشون بخوان بگیرن باید بگیرید دیگه! اصلا دنبال این نباشید که توجیه کنید
اگه راضی شون هم بکنید بعدا با دیدن یک عروسی حسرت میخوره! از اون بدتر شما رو مقصر میدونه

گاهی واقعا دکمه تشکر کمه...من به عنوان یک خانم 100 در 100 با حرف شما موافقم

یه راه دیگه هم اینه که یه عقد محضری با حضور مادر و پدرها و خواهر و برادرها توی دفترخانه بگیرید...انقدر که محرم بشید
بعد اکثر سالن ها اتاق عقد دارند.اصولا فامیلهای درجه 1 مثل عمو و عمه و خاله که میخواهند سر عقد کادو بدهند میان اتاق عقد و به قولی یک عقد تشریفاتی برگزار میشه
بعدش هم تشریف میبرید سالن و عروسی شروع میشه.
شما لازم نیست حتما عروسی 500 نفره بگیرید.میتوانید عروسی 300 نفره یا حتی 200 نفر بگیرید.
من برای عروسی خودم اسم همه ی کسانی رو که میشناختم رو نوشتم.بعد نگاه کردم دیدم کدام یک از اینها برای عروسی بچه هاشون ما رو دعوت کردند.نصف بیشترشون حذف شدند.موند 150 نفر ...
تازه مگه شما رسم گلریزان ندارید؟این واقعا یه رسم خوبه ...بیشتر پول عروسی درمیاد....حیف که ما این رسم رو نداشتیم

مصطفی
10-01-2013, 20:51
آقای شروع کننده عزیز aria_electric_fars ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اول : شم متاهلی من یه کم به شما مشکوک شده ! :n13: شما الان توی چه مرحله ای هستی ؟ توی چندتا پست نظر دوستان این بود که نظر عروس خانم رو هم بپرسی ولی شما در این مورد هیچی ننوشتی . بین گفتگوهای زمان قبل ازدواج یا نامزدی یکی از موضوع هایی که حتما بحث میشه همین جشن عروسیه که دختر و پسر خیلی خودمونی نظر همدیگه رو میپرسند . شما کلا نظر طرفتون در این مورد چیه ؟
دوم اینکه به نظر من حتما مراسم بگیر . کلا مراسم عروسی برای هر دختری لااقل توی فرهنگ ما از مهم ترین خاطره های زندگیش هست . حتی تا سال های بعد هم یادشونه که توی عروسیشون کیا بودن کیا نبودن ، و ... .
( حالا ساده و خودمونی یا مفصل رو شرایط خودت تعیین میکنه ) ولی مفصل نگیری در کل بهتره ( هر چند از نظر مالی هم تامین باشی ) . توی مراسم به جای اینکه افراد بیشتری دعوت کنی سعی کن کاری کنی به عروس خانم بیشتر خوش بگذره . ببین انتظارش از مراسم عروسی ( غیر از جمعیت زیاد ) چیه ؟ در کل زندگیت اگه قراره یک بار کامل به حرف خانمت عمل کنی :n02: بزار این یکی باشه
مراسم عروسی برای خانم هاست باید به نظر اون ها عمل کرد
البته چون نوشتید امکان مالی دارید اصرار میکنم که تمام نظرات عروس خانم رو اعمال کنید ( از خودرو هم غافل نباش که خوشی اوایل زندگی مشترک اینه که با ماشین شخصی خودتون بتونید آخر هفته یا تعطیلات به مسافرت های کوتاه برید )

payam178
10-01-2013, 21:16
به میهمانی گفتند هندوانه بیاوریم یا خربزه؟ گفت: هردوانه ! در اینگونه موارد که شما فرموده ای معمولا ابتدا به تشویق دیگران عروسی نمیگیرند: که چی یه عده بیان بخورن حرف مفت بزنن؟اما بعدا به خواهش عیال محترم عروسی هم گرفته میشود مسافرت هم اگر داماد وسعی برایش مانده باشد میروند و خودرو هم خریده میشود !!
و اما اگر داماد موفق شود با یک مسافرت یا خرید خودرو کار را تمام کند عروش خانم تا آخر عمرش در حسرت جشن عروسی میسوزد و گاه و بیگاه تاسف و تاثرش را به رخ داماد میکشد. پس نتیجه اینکه نظر این بنده این است که : عزیزم اول جشن بگیر و مردم را ولیمه بده که هم ثواب دارد و هم عروس و خانواده اش را شادمان میکند.
بعدا هم اگر توان داشتی ماشین و مسافرت هم جای خودش. خدا بزرگ است . مگر همه از ابتدا همه چیز داشته اند؟
در هر صورت از جشن غافل نباش حتی اگر عروس و خانواده اش موافق نباشند و بدان این فقط یک تعارف است و دیگر هیچ !
ضمن عرض تبریک برایتان شادکامی و سلامت آرزو میکنم. :n12::n12::n12:

aria_electric_fars
10-01-2013, 22:28
سلام دوستان

ممنون بابت نظراتتون

مصطفي جان گفتم كه عروس خانم مي گه هر چي من گفتم و سوالم اين بود كه اگر نگيرم فردا مشكلي پيش نمياد

نتيجه تا اينجا شد كه آقاجون يك مراسم كوچيك و خودموني يا اصطلاحا يك عروسي كوچيك و خودموني گرفته بشه به همراه فيلمبرداري و اين چيزا فقط فاميل هاي درجه 1 دعوت بشن

با تشكر

مصطفی
10-01-2013, 22:43
سلام دوستان
ممنون بابت نظراتتون
مصطفي جان گفتم كه عروس خانم مي گه هر چي من گفتم و سوالم اين بود كه اگر نگيرم فردا مشكلي پيش نمياد
نتيجه تا اينجا شد كه آقاجون يك مراسم كوچيك و خودموني يا اصطلاحا يك عروسي كوچيك و خودموني گرفته بشه به همراه فيلمبرداري و اين چيزا فقط فاميل هاي درجه 1 دعوت بشن
با تشكر
امید شادی و کامیابی و یک زندگی مشترک شیرین و موفق رو برات دارم دوست گرامی
هر دو خوشبخت باشید
تبریک فراوان
:n16:

Saeed System
10-01-2013, 23:05
منم به نظر شخصیم اینه که آدم 1 بار تو زندگی عروسی میکنه ...یه جوری باشه که تا آخر عمرش خاطره بشه براش و خوش بگذره حسابی بهش....حالا ایشالله مسافرت هم پولش جور میشه......:n12:

من همیشه وقتی تنها میشم تو خونه آهنگ میزارم همش تو فکرعروسیم میرم...میگم این آهنگ رو بزارم بترکونم تو تالار با پسر عموهام :n20:

aria_electric_fars
10-01-2013, 23:16
سلام
الان تو يوتيوب دكتر هلاكويي يك ويدئو هست به اسم ضرورت جشن عروسي و دقيقا همين مسائل رو گفته و گفته كه بايد جشن عروسي گرفته بشه هر چند حداقل

با تشكر

ترنم اعتمادی
17-01-2013, 17:19
سلام
الان تو يوتيوب دكتر هلاكويي يك ويدئو هست به اسم ضرورت جشن عروسي و دقيقا همين مسائل رو گفته و گفته كه بايد جشن عروسي گرفته بشه هر چند حداقل
ما هم اینجا همین رو میگیماین که به صورت کم خرج برگذار بشه بهتر از اینه که برگذار نشه

ترنم اعتمادی
18-01-2013, 20:15
به قول مامانبزرگا هر دختر و پسری دوست داره خودشو تو لباس شب عروسی ببینه پس هر چقدر هم جمع و جور باید گرفت
به خدا که اونا یه چیزایی میدونستن که می گفتن
اونا زندگیاشون از ما مستحکمتر بود
باید از اونا یاد گرفت

ترنم اعتمادی
22-01-2013, 21:20
البته فک کنم یه مزیت دیگه هم داره
زن و شوهر هر وقت از هم خسته میشن فیلم عروسیشونو ببینن و بفهمن چقد عاشق هم بودن اون روزا(البته از نظر من)

Eblis 2011
22-01-2013, 21:27
البته فک کنم یه مزیت دیگه هم داره
زن و شوهر هر وقت از هم خسته میشن فیلم عروسیشونو ببینن و بفهمن چقد عاشق هم بودن اون روزا(البته از نظر من)

به قول یک بزرگی : این لوس بازی ها واسه اوایل ازدواجه :n02:

ترنم اعتمادی
23-01-2013, 21:39
به قول یک بزرگی : این لوس بازی ها واسه اوایل ازدواجه :n02:
آره خوب میدونم اما بهتر از اینه که یادشون بره که یه زمانی برای رسیدن به هم چقدررررررررررررررررر تلاش کردن

شاهزاده خانوم
24-01-2013, 03:54
ی لباس عروسی خیلی قشنگ ی سفره عقد زیبا ی شام شیک با 60-70 نفر از دوستای صمیمی و خاله و دایی بقیش هم برین ماه عسل خارج
به جای اینکه خرج این و اون کنین بعدشم هزار و یک ایراد از جشنتون بگیرن

Eblis 2011
24-01-2013, 11:31
آره خوب میدونم اما بهتر از اینه که یادشون بره که یه زمانی برای رسیدن به هم چقدررررررررررررررررر تلاش کردن

زمانی که با هم مشکل دار شن با دیدن فیلم عروسی آتیششون بیشتره میشه ....

اون میگه فامیل های عروس رو ببین چه فلانه اون یکی میگه فامیل ها ی دوماد رو ببین فلانه و جلف و .....

ترنم اعتمادی
24-01-2013, 15:52
زمانی که با هم مشکل دار شن با دیدن فیلم عروسی آتیششون بیشتره میشه ....

اون میگه فامیل های عروس رو ببین چه فلانه اون یکی میگه فامیل ها ی دوماد رو ببین فلانه و جلف و .....

اونا از اولش هم با هم زندگی نمی کردن
آدمی که طرفش رو برای همیشه دوست داشته باشه براش از خودش هم میگذره
من از اینجور آدمام البته تعریف از خود نباشه

Scof
24-01-2013, 21:56
با اجازه بزرگترها : از لحاظ اقتصادي و نه بيشتر :

با عروسي گرفتن چي نصيب شما ميشه اگه فاميل و دوستان دست به خرج و هديه دادنشون خوبه يقين داشته عروسي بهتر هست در غير اينصورت عروسي جز دردسر و هزينه الكي و حرف مردم چيزي دربر نداره انقدر شلوغ و فكر ادم مشغول هست كه اصلا نميفهمي جشني بوده ...

حالا تو موقعيت فعلي الان و گروني سكه و طلا و ...
فكر نكنم كسي اين جور چيزا رو هديه بياره برات پس ١٠ تومن خرج كردي و تنها يك جشني برگزار شده و ١٠ تومن به مردم دادي ولي با مسافرت ١٠ تومن برا خودت خرج كردي

٥٠٠ نفر هم دعوت كني ٢٠ نفرشون برات سكه بيارن جشن خوبي ميشه شوخي كردم من خودم اگه فاميل لارج و پولدار داشته باشم عروسي ميگيرم در غير اينصورت و گروني الان عروسي نميگيرم

ترنم اعتمادی
25-01-2013, 17:59
با اجازه بزرگترها : از لحاظ اقتصادي و نه بيشتر :

با عروسي گرفتن چي نصيب شما ميشه اگه فاميل و دوستان دست به خرج و هديه دادنشون خوبه يقين داشته عروسي بهتر هست در غير اينصورت عروسي جز دردسر و هزينه الكي و حرف مردم چيزي دربر نداره انقدر شلوغ و فكر ادم مشغول هست كه اصلا نميفهمي جشني بوده ...

حالا تو موقعيت فعلي الان و گروني سكه و طلا و ...
فكر نكنم كسي اين جور چيزا رو هديه بياره برات پس ١٠ تومن خرج كردي و تنها يك جشني برگزار شده و ١٠ تومن به مردم دادي ولي با مسافرت ١٠ تومن برا خودت خرج كردي

٥٠٠ نفر هم دعوت كني ٢٠ نفرشون برات سكه بيارن جشن خوبي ميشه شوخي كردم من خودم اگه فاميل لارج و پولدار داشته باشم عروسي ميگيرم در غير اينصورت و گروني الان عروسي نميگيرم

تایید میشه
البته همه چیز به عروسو دوما بستگی داره
من که میگیرم هر چند کوچولو وکم خرج

aria_electric_fars
01-02-2013, 19:48
خیلی خیلی از دوستان متشکرم بابت نظراتشون

قرار شد که عروسی بگیریم ولی کم خرج و بسیار مناسب و عمیق به جای پر زر و آنچنانی