PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور میتونم از ایران برم ؟

new_folder
08-01-2013, 11:43
سلام بچه ها چند مدتی هست که تو فکر اینم که از اینجا برم. راستش ولی هنوز اقدام نکردم... باید خدمت برم و درسمم هم تموش شه... بنظ شما بعد از درس (کارشناسی برق) و خدمت چجور میتونم بطور قانونی برم از اینجا ؟

logos
09-01-2013, 10:48
خیلی کلی هست سوالتون .. لی راه هست واسه رفتن ... به قول رضا مارمولک به تعداد ادمها راه هست برای خارج شدن از اینجا :دی (با کمی تعییر :n09:)

میشه برای تحصیل رفت برای کار سرمایه گذاری .. پناهندگی ... اقامت بگیرید ... به خیلی چیزها بستگی داره که مهمترینش وضع مالیتون هست و سطح سواد و زبان

A M ! N
09-01-2013, 13:06
بستگی داره کجا بخواین برین ، اروپا ، یا ایالات . شرایط این دو با هم تفاوت زیادی داره.

بیشترین درصد ایرانی ها از بورسیه دانشگاه میرن اونور بعدش هم یجوری خودشون رو گیر میکنن اونجا ( با ازدواج و.. )
پناهندگی به این آسونی ها نمیدن مگه این که یک وکیل کار درست بگیرین.

در هر صورت شما باید با وکیل مشورت کنید.

noproblem
11-01-2013, 17:09
با سلام

وقتی که شما خدمتتون رو تموم کردین هیچ گونه مشکلی از طرف ایران ندارید ولی تا وقتی که خدمتتون تموم نشده ...

karvas
13-01-2013, 00:11
سلام بچه ها چند مدتی هست که تو فکر اینم که از اینجا برم. راستش ولی هنوز اقدام نکردم... باید خدمت برم و درسمم هم تموش شه... بنظ شما بعد از درس (کارشناسی برق) و خدمت چجور میتونم بطور قانونی برم از اینجا ؟
چون شما میخاید قانونی عمل کنید تا درساتونو تموم کنید خدمت برید برگردید هزار یک قانون جدید اومده بهتره الان ذهنتوتو بش مشغول نکنید شایدم تا اون موقع کلا از رفتن پشیمون شدید:sq_25:

brad pitt
01-02-2013, 14:41
به نظرم برو دومینیکن

A M ! N
01-02-2013, 14:49
به نظرم برو دومینیکن

سلام
یه توضیحی در موردش میدین ؟ شرایطش چطوریه ؟

ممــنون.

rezarrrr
01-02-2013, 20:15
سلام ببخشید جای مناسب سوالم پیدا نکردم
من میخوام گذرنامه دانشجوی بگیرم اما نمیخوام به نام واقعی خودم باشه یکی گقت میتونم هر اسمی خواستم بگم اسم مد نظر خودم هم *هاکان دنیز* هست میخواستم ببینم این کار چقدر امکان پذیره و یا اگر هم شد ایا ممکنه بعدا برام مشکلی پیش بیاد؟ مثلا میخوام مدرک تحصیلی ببرم اگه نام ها همخونی نداشته باشه مشکلی هست؟
ممنون میشم راهنمای کنید:n16:

SNOW PATROL
01-02-2013, 20:19
من میخوام گذرنامه دانشجوی بگیرم اما نمیخوام به نام واقعی خودم باشه یکی گقت میتونم هر اسمی خواستم بگم اسم مد نظر خودم هم *هاکان دنیز* هست میخواستم ببینم این کار چقدر امکان پذیره و یا اگر هم شد ایا ممکنه بعدا برام مشکلی پیش بیاد؟ مثلا میخوام مدرک تحصیلی ببرم اگه نام ها همخونی نداشته باشه مشکلی هست؟

دوست عزیز کی گفته هر اسمی خواستی میتونی بزاری ؟؟ نمیشه داداش من

rezarrrr
01-02-2013, 20:27
یکی از دوستام جدیدا گذرنامه گرفته اون میگفت
من هم برا همین پرسیدم که اگه خلاف واقع باشه نرم صوتی داده باشم
ممنون از کمکتون:n16:

SNOW PATROL
01-02-2013, 20:30
یکی از دوستام جدیدا گذرنامه گرفته اون میگفت
من هم برا همین پرسیدم که اگه خلاف واقع باشه نرم صوتی داده باشم
ممنون از کمکتون:n16:

اولین مدرکی که از شما برای پاسپورت میخوان اصل و کپي شناسنامه و کارت ملي هست دوست عزیز

rezarrrr
01-02-2013, 20:42
اولین مدرکی که از شما برای پاسپورت میخوان اصل و کپي شناسنامه و کارت ملي هست دوست عزیز
سلام
بله اینها رو میدونم :n26:
ولی یه چیزهای گفت در مورد کسانی که اسم دیگه ای دارن که جاش نیست اینجا بگم کی ها برای همین فکر کردم این کار امکان پذیر باشه:n27:
خیلی ممنون از وقتتون:n16:

biostar
01-02-2013, 22:42
تنها راهش ادامه تحصیله
فکر کار و ... از سرت بیار بیرون که احتمال شدنش کمتره 1 درصده

Hamid2545
29-06-2013, 08:05
چو ایران نباشد تن من مباد
بدوم مقدمه می رم سر اصل مطلب : قبول دارم که وضعیت اقتصادی و.... مملکت بحرانی و خراب است (حالا به هر دلیل )یک سوالی می خواستم بپرسم
چطور توی این مملکت هرکس دستش به دهانش می رسد و پول و پله ای جمع کرده و یا مدرکی دارد همه فکر و حواسش رفتن از مملکت است آنها هم که هیچ جربزه ای ندارند با هزاران کلک و ... به بهانه پناهندگی و... روانه خارج می شوند ( در اصل هر کس در دهات است می خواهد به شهر بیاید و هرکس در شهرستان است به تهران و هرکس در تهران است به فرنگ ) در این میان هیچکس به فکر این نیست که صادقانه بماند و خدمت کند و مملکت خودش را آباد کند حتما می گوئید نمی گذارند . چه کسی نمی گذارد ؟ آنها هم مانند شما فقط به فکر خودشان هستند آنها هم بچه های همین آب و خاک هستند شما هم مانند آنها , آنها هم مانند شما
در هر حال تا وقتی سرمایه دار سرمایه را خارج می کند , مغزها و تحصیل کرده ها و متخصصین به بیگانگان خدمت می کنند و ... این مملکت آباد نمی شود . و این مشکلات حل نمی شود . مسائل دیگر در عرصه سیاست و اقتصاد و.... هم باید با همت و کوشش و از خود گذشتکی تک تک فرزندان این آب و خاک حل شود .

V E S T A
29-06-2013, 14:13
دوست عزیز این حرفا خیلی قشنگن ولی عملی نیستن ..

شما فرض کنید یه نفر یا 10 نفر یا 100 نفر یا بیشتر هدفشون آباد کردن کشور باشه در مقابل هر یه نفر 10 برابرش افرادی وجود دارن که هدفشون فقط بهره بردن و ریاسته

این افرادی که هدفشون آباد کردنه با رقابت ناسالم و حسادتِ افرادی که دنبال ریاست و بهره بردن بدون کفایت و توانایی هستن، حذف میشن کسیکه مغز متفکره و تـلاش

واقعی می کنه تو جایی مثل ایران نه خودش می تونه پیشرفت کنه نه می تونه کشورش رو تغییر بده ...اهداف و راه های پیشرفت تو ایـران با جوامع دیگه فرق داره تـلاش

این افراد پایمال میشه ..ایران باید برای کسایی باشه که با چاپلوسی، دروغ، دزدی، خیانت، دو رویی، اختلاس، پارتی بازی در کمال بی مغـز بودن و بی لیاقتی در حال حذف

افراد لایق هستن در واقع افرادی متخصص و تجصیل کرده هستن دلیلی نداره نبوغشون رو تو همچین کشوری به هدر بدن . نبوغ این افـراد باید در جایی مورد استفاده قرار

بگیره که بهش بها بدن نه اینکه ایده و نظر یه متخصص رو یه فرد نا لایق بی سواد ارزیابی و رد کنه .تا زمانی که این سیستم تغییر نکنه نباید انتظار داشت افراد نابغه، متفکر

،تحصیل کرده و لایق برای آباد کردن کشور تلاشی کنن ....

Amateِur
30-06-2013, 12:01

شما فرض کنید یه نفر یا 10 نفر یا 100 نفر یا بیشتر هدفشون آباد کردن کشور باشه در مقابل هر یه نفر 10 برابرش افرادی وجود دارن که هدفشون فقط بهره بردن و ریاسته

این افرادی که هدفشون آباد کردنه با رقابت ناسالم و حسادتِ افرادی که دنبال ریاست و بهره بردن بدون کفایت و توانایی هستن، حذف میشن کسیکه مغز متفکره و تـلاش

واقعی می کنه تو جایی مثل ایران نه خودش می تونه پیشرفت کنه نه می تونه کشورش رو تغییر بده ...اهداف و راه های پیشرفت تو ایـران با جوامع دیگه فرق داره تـلاش

این افراد پایمال میشه ..ایران باید برای کسایی باشه که با چاپلوسی، دروغ، دزدی، خیانت، دو رویی، اختلاس، پارتی بازی در کمال بی مغـز بودن و بی لیاقتی در حال حذف

افراد لایق هستن در واقع افرادی متخصص و تجصیل کرده هستن دلیلی نداره نبوغشون رو تو همچین کشوری به هدر بدن . نبوغ این افـراد باید در جایی مورد استفاده قرار

بگیره که بهش بها بدن نه اینکه ایده و نظر یه متخصص رو یه فرد نا لایق بی سواد ارزیابی و رد کنه .تا زمانی که این سیستم تغییر نکنه نباید انتظار داشت افراد نابغه، متفکر

تا وقتی طرز فکر ما اینگونه هست هر روز بیشتر از دیروز در مرداب فلاکت فرو میرویم
تا وقتی ما به همدیگر بی فرهنگ میگوییم و خودمان ذره ای به همدیگر احترام نمیگذاریم بی فرهنگ می مانیم
تا وقتی عابران خارجی رو برای اینکه از چراغ قرمز عابران عبور نمیکنند با فرهنگ می نامیم و هیچ کدوم از خودمان هنگام تردد از خیابان حتی نگاهی به چراغ نمی اندازیم...
تا وقتی میگوییم جلوی پایمان سنگ می اندازند در حالی که هیچ قدمی بر نداشته ایم...

V E S T A
30-06-2013, 12:48
تا وقتی ما به همدیگر بی فرهنگ میگوییم و خودمان ذره ای به همدیگر احترام نمیگذاریم بی فرهنگ می مانیم
تا وقتی عابران خارجی رو برای اینکه از چراغ قرمز عابران عبور نمیکنند با فرهنگ می نامیم و هیچ کدوم از خودمان هنگام تردد از خیابان حتی نگاهی به چراغ نمی اندازیم...

این طرز فکر نیست منم مثل شما دارم ایران زندگی می کنم چیزایی که گفتم فرضیه و قصه نبود واقعیت بود. یه ضرب المثل هست که میگه: با حلوا حلوا نمی شه دهن رو شیرین کرد.

مطمئنین کسی که از وضعیت شاکـی هست تلاشـی نکرده که شاکی هست ؟ شکایـت و نارضایتـی که از یه مرحله ای ایجــاد می شه بدون اینـکه تو شرایـطی قرار بگیرین با اطمیـنان

درباره افرادی که ازین کشور می رن اینطور قضاوت نکنید .. همه اون کسانی که مفیدن برای کشـور و از این کشور میرن حتما به مرحله ای رسیـدن که حاضرن تو کشوری غـیر از کشـور

خودشون زندگی کنن .. اطمینان دارین که کسیکه شاکی هست فرهنگ نداشته و بی قانونی کرده یا سنگ جلو پای کسی انداخته ؟ یعنی کسـی که شکایت داره پا روی پاش می ذاره

و فقط شکایت میکنه ؟ مطمئن باشین متخصص و تحصیل کرده ای که تصمیم میگیره از کشور خارج بشن انـقدر شعور و درک داره که بتـونه قانـون شکنـی رو از قانون مـند بودن تشخیص

بده..

این نوع تربیت کردن (بالا بردن فرهنگ اجتماعی ) مخصوص عوام الناسه بحث درباره خروج افراد مفید و ارزشمنده نه عوام الناس فردی که ارزشمنده و مغز متفکر حساب میشه تو مرحله

تربیت اجتماعی نیست این شخص فراتر از یه فرد عادی بوده که به این مرحله رسیده فکر نمیکنم یه نابغه یا یه متخصص برای پیشـرفت کشـورش یا حـداقل خوذش تلاشـی نکرده باشه و

قدمی برنداشته باشه وگرنه به مرحله متخصص بودن و نابغه بودن نمی رسید ..

مثال شما مثل این می مونه به یه محقق و دانشمند گفته بشه تا زمانی که دیکته شبت رو ننوشتی اجازه نداری نظریه ات رو ثابت کنی! چون تلاشی نکردی الفبا رو یاد بگیری! درحالی که

دانشمند مرحله یاد گرفتن الفبا رو مدت ها قبل از اینکه من نوعی یاد بگیرم یاد گرفته .این نوع بهانه تراشی ها همون سنگ انداختن افراد بی کفایتی هست که در مقام ارزیابی دانشمندا

قرار گرفتن ..

rozbeh85
30-06-2013, 23:32

نه دوست عزیز، شما درخواست گذرنامه میکنید هم شناسنامه از شما میخواهند و هم وضعیت خدمت، حالا یا معافیت (تحصیلی، پزشکی) یا پایان خدمت
بعدش هم اسم شما را چک میکنند که به هزار و یک دلیل ممنوع خروج نباشی، مثلا بدهی داشته باشی، یا دادگاه حکم داده باشه.
اگر اینطوری بود این همه ممنوع الخروجی سیا.سی یا مثلاً یکی که به خاطر مهریه دادگاه ممنوع الخروجش کرده، به جای اینکه بره از کوه و دره از مرز رد شه، میده به یه نام دیگه راحت و قانونی خارج میشه
قاعدتاً هیچ جای دنیا اینطوری نیست، اصلا معنی پیدا نمیکنه، طرف مثلاً مافیا تو ایتالیا یا قاچاقچی توی مکزیک، بره مثل هلو هرطوری خواست پاسپورت بگیره.

Hamid2545
30-06-2013, 23:40

حرف شما را تا حدودی قبول دارم و به شما هم حق می دهم کسانی که می دانند در این مملکت کاری نمی توانند بکنند و استعدادشان هدر می رود بروند در کشورهای دیگر لااقل به علم خدمت کنند و استعداهایشان را بروز دهند ولی دوست من همه کسانی که به خارج می روند از نوابغ آنچنانی و برای هدف های والا نمی روند خیلی از انها تحصیل کردگان عادی و یا متخصصان معمولی و سرمایه داران و یا افرادی هستند که هیچ کدام از اینها را هم ندارند و بسیاری از آنها ( نه همه ) حتی برای آزادی های سیاسی هم نمی روند بلکه بیشتر به قول خودشان برای آزادی های اجتماعی و .... ( که البته حقشان هم است ) می روند . نکته دیگر این که اگر این مملکت فقط جای چاپلوسان و متملغان و دزدان و... است پس این همه متخصص و دانشمند ( در عرصه های مختلف : پزشکی و مهندسی و علوم پایه و... ) که ماندند و خدمت کردند چه می گوئید؟ حداقل اگز تمام انهائی که رفتند فرهنگ و هنر و عظمت ایران زمبن را ( که می دانیم 2500 سال پیش بزرگترین و عظیم ترین تمدن و امپراتوری تاریخ را داشتیم ) در تمام دنیا پخش می کردند و نام ایران را پرآوازه می ساختند خوب بود . ولی اکثر آنها ( نه همه ) تنها به فکر منافع شخصی و خوشگزرانی و... افتادند و در فرهنگ غرب حل شدند ( نه ان که فرهنگ ما را گسترش دهند ) فرزندان نسل دوم و سوم انها حتی فارسی هم بلد نیستند صحبت کنند و از فرهنگ غرب بی بند و باری و سگ بازی و... را فرا گرفتند . بسیاری از آنها حتی نام خود را هم فرنگی کرده اند و ننگشان می آید که ایرانی باشند . روی سخن من با آنها است . سرمایه دارها که تا در ایران هستند به دلالی و احتکار و... روی آورده و بعد بار بندیل خود را می بندند و میلون ها دلار را از ایران خارج می کنند تا تحصیل کرده گان که با پول این ملت مظلوم مدرک خود را می گیرند و به بیگانگان خدمت می کنند . ایران متعلق به همه ایرانیان است ( با هر طرز فکر و عقیده و مذهب ) نه فقط سیاستمداران و... که چون از آنها روی خوش نداریم از ایران هم متنفر باشیم .
در عرصه سیاسی ( که جای گفتنش در اینجا نیست ) آن هم تقصیر خودمان است بی رو درواسی بگویم بزرگترین مصیبت این ملت همان نبودن حس وطن پرستی است که ان هم ریشه در دوران باستان دارد کافی است به جنگ های ایرانیان با اسکندر و اعراب نگاه کنیم که چون مردم از حکومت های ان زمان دل خوش نداشتند چگونه با کشته شدن یک سردار سربازان همه فرار می کردند و جنگ را واگذار می کردند خوب است در تاریخ هم تحقیق داشته باشید.(تاریخ معلم انسان ها است) خلاصه کلام این که متخصصان و نوابغ اگر تشخیص می دهند رفتنشان بهتر از ماندنشان است بروند عیبی ندارد ولی حداقل همه جا خود را ایرانی بدانند و اگر اوضاع مساعد شد با پشتوانه ای قوی برگردند ( همینطور سرمایه داران ) و این مملکت را اباد کنند از غرب چیزهای خوبش را فرا بگیرند و مفاسدش را دور بریزند و از فرهنگ خومان ( که آن هم بی نقص نیست ) همینطور .
به امبد ایرانی آباد و آزاد و پیشرفته

befermatooo
02-07-2013, 12:07
فقط و فقط از طریق وکیل در کشور مربوطه اقدام کنید و والاغیر !

البته وکیلی که با نفوذ باشه و بتونه حتی با رشوه و .. هم که شده کارتون رو راه بندازه .

خیال اینکه من برم اونجا و پناهنده سیاسی و ... میشم یا واسه کار میرم ( البته نمیدونه چه کاری :n13: ) و ... رو از سرتون بندازین بیرون !

فقط اینو بگم اکثراً کم میارن و یا روی برگشت ندارن یا دیگه نمیتونن و مشخصه چی در انتظارشون هست

مورد زیر را سرچ کنید بیشتر روشن شوید :

شرایط سخت پناهنده های ایرانی

:n01:

vxp
07-08-2013, 16:16
بدوم مقدمه می رم سر اصل مطلب : قبول دارم که وضعیت اقتصادی و.... مملکت بحرانی و خراب است (حالا به هر دلیل )یک سوالی می خواستم بپرسم
چطور توی این مملکت هرکس دستش به دهانش می رسد و پول و پله ای جمع کرده و یا مدرکی دارد همه فکر و حواسش رفتن از مملکت است آنها هم که هیچ جربزه ای ندارند با هزاران کلک و ... به بهانه پناهندگی و... روانه خارج می شوند ( در اصل هر کس در دهات است می خواهد به شهر بیاید و هرکس در شهرستان است به تهران و هرکس در تهران است به فرنگ ) در این میان هیچکس به فکر این نیست که صادقانه بماند و خدمت کند و مملکت خودش را آباد کند حتما می گوئید نمی گذارند . چه کسی نمی گذارد ؟ آنها هم مانند شما فقط به فکر خودشان هستند آنها هم بچه های همین آب و خاک هستند شما هم مانند آنها , آنها هم مانند شما
در هر حال تا وقتی سرمایه دار سرمایه را خارج می کند , مغزها و تحصیل کرده ها و متخصصین به بیگانگان خدمت می کنند و ... این مملکت آباد نمی شود . و این مشکلات حل نمی شود . مسائل دیگر در عرصه سیاست و اقتصاد و.... هم باید با همت و کوشش و از خود گذشتکی تک تک فرزندان این آب و خاک حل شود .

عمو جان مردم خودشون می خان اینجوری باشن و گر نه این همه هزار تا شبکه خارجی می بینن اگه قرار بود تغیری بشه می شد دیگه.

vxp
07-08-2013, 16:19
یک سوال تو فرودگاه کجا پاسپورتو چک می کنن؟

شـیـفــو
07-08-2013, 17:12

سلام داداش من ، نماز روزه هات قبول ، پیشاپیش هم عیدت مبارک
این حرفایی که می زنی همش شعاره ، وقتی تو کشور و شهر خودم ، مربی خودم همچین بلایی رو سرم میاره ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، دیگه من چه انگیزه ای داشته باشم که برای بالا بردم پرچم کشورم بازم ادامه بدم .
همه نه فقط به فکر خودشون هستند بلکه به فکر زمین زدن بقیه هم هستند کافیه برای یک هفته توی یه اداره دولتی کار کنی تا بفهمی شرایط چیه .
1. تنبلی محض ، کاری رو که کارمند دیگه میتونه انجام بده ، تو انجام نده
2. شروع کن به آتو گرفتن از بقیه و زیرآب زدن
3. وقتی گند کارت در میاد بنداز گردن پایین دستی
4. کار ارباب رجوع رو تا جایی که میتونی بپیچون و عقب بنداز
5. دروغ + ریا
و .....
بقیش رو هم که همه بلدیم .
دیگه کسی حوصله شنیدن این قصه ها رو نداره .
وقتی بزرگترهامون 30 سال پیش همه خواستن وضع رو بهتر کنن اینطوری شد ، من یا دونفر دیگه چیکار میتونیم بکنیم ؟!

ammar98
07-10-2013, 13:33
پیشنهاد میکنم همون در ایران بمونید ! خداشاهده خارج از ایران هیچ خبری نیست ! هر کسی رفته پشیمون شده !

بنده بیش از 10 سال در خارج از ایران زندگی میکنم اما مثل ***** پشیمونم و نه فقط من بلکه هر کسی از ایران بره همین حس رو بعد از مدت پیدا میکنه ! شاید ماه های اول خوشحال باشه اما وقتی چند سال بگذره میفهمه چه اشتباهی کرده !

SNOW PATROL
07-10-2013, 13:39
پیشنهاد میکنم همون در ایران بمونید ! خداشاهده خارج از ایران هیچ خبری نیست ! هر کسی رفته پشیمون شده !

بنده بیش از 10 سال در خارج از ایران زندگی میکنم اما مثل ***** پشیمونم و نه فقط من بلکه هر کسی از ایران بره همین حس رو بعد از مدت پیدا میکنه ! شاید ماه های اول خوشحال باشه اما وقتی چند سال بگذره میفهمه چه اشتباهی کرده !

حالا شما از کجا فهمیدی همه پشیمونن ؟
شما حق نداری بجای همه نظر بدی
وقتی بی هدف مهاجرت کنی بله شاید اینجوری باشه اما اگز با هدف و دلیل مهاجرت کنی و به هدفت برسی اصلا چنین حسی نداری
افرادی رو میشناسم بیش از 20 سال هست از کشور خارج شده اند اما حتی حاضر نیستنذ برای یک هفته برگردند

TAPATALK

V E S T A
07-10-2013, 13:46
دقیقا با SNOW PATROL ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) موافقم اینکه مهاجرت به کشوری برای یه نفر رضایت بخش بوده یا نه به هدفش از مهاجرت مربوط میشه

کسی که هدف داره از مهاجرت و به اهدافش می رسه هیچ وقت ار رفتنش پشیمون نمیشه چون دلیل موجه برای مهاجرت داشته

و با آگاهی از اینکه هدفش تو ایران محقق نمی شده و می تونه خارج از ایران به هدفـش برسه مهاجـرت کرده. حالا یا با تـوان اراده

خودش به هدفش می رسه یا نمی رسه ولی کما کان نظرش درباره کشوری که ازش مهاجرت کرده تغییری نمی کنه.

ولی اگر کسی صرفا عشـق خارج از ایران باشـه! درباره این شخص می شه گفت ممکنه پشیمونه بشه چون هدف خاصی نداشته

vxp
07-10-2013, 15:30

خب بیا جامون رو عوض کنیم!:n29:

ammar98
07-10-2013, 15:48
حالا شما از کجا فهمیدی همه پشیمونن ؟
شما حق نداری بجای همه نظر بدی
وقتی بی هدف مهاجرت کنی بله شاید اینجوری باشه اما اگز با هدف و دلیل مهاجرت کنی و به هدفت برسی اصلا چنین حسی نداری
افرادی رو میشناسم بیش از 20 سال هست از کشور خارج شده اند اما حتی حاضر نیستنذ برای یک هفته برگردند

TAPATALK

عزیزم لازم نیست شما به من هدف یاد بدی !

فکر کردی مثل بعضیا بخاطر چارتا شیشه مشروب پاشدم رفتم !؟

شما هم حق نداری بجای من نظر بدی !

شما اگر 10 رو بشناسی من هزاران نفر رو در سرتاسر دنیا میشناسم که میگن هیج جای دنیا برای زندگی کردن مناسبت تر از ایران نیست ! اما دیگه اینجا گیر کردیم و زندگی درست کردیم !

شما الان با این حرفت توهین کردی بهم عزیز من ! بی هدف یعنی چی ؟!

بیش از 10 ساله دارم خارج از ایران زندگی میکنم یعنی چی بی هدف ؟! یعنی 10 ساله بی هدف دارم زندگی میکنم ؟! شما که هدف داری چیکار کردی ؟

بی هدف اونی که از اندونزی قاچاقی بی هدف پا میشه میره استرالیا ! نه منی که ذره ذره با سختی و بدبختی زندگی درست کردم و افتخار میکنم به خودم !

ببخشید ها ولی از نوشته هات معلوم از اون آدمای عشق خارج رفتن هستی ! اتفاقاً به نظرم شماهایی که اگر از ایران خارج بشید بدون هدف خارج شدید !

اینو همیشه یادت باشه ! بهترین مملکت دنیا هم بری و حتی سیزن هم بشی مثل مملکت خودت نیست ! ولو مملکت خودت خرابه باشه !

clau
07-10-2013, 15:55
یعنی شما 1000 نفر در سراسر دنیا میشناسی که عقیده دارن برای زندگی کردن هیچ جا مناسب تر از ایران نیست:n04:این افراد یا خیلی پولشون از پارو بالا میره یا خبر از وضعیت گل و بلبل کشور ما ندارن:n09:من که اگه به شخصه شرایطش داشتم حاضر نبودم یک ثانیه هم اینجا بمونم

ammar98
07-10-2013, 15:59
یعنی شما 1000 نفر در سراسر دنیا میشناسی که عقیده دارن برای زندگی کردن هیچ جا مناسب تر از ایران نیست:n04:این افراد یا خیلی پولشون از پارو بالا میره یا خبر از وضعیت گل و بلبل کشور ما ندارن:n09:من که اگه به شخصه شرایطش داشتم حاضر نبودم یک ثانیه هم اینجا بمونم

با عرض معذرت !!!! عزیزم مثل اینکه ادبیاتت ضعیفه ! هنوز نمیدونی در مثل مناقشه نیست !

بنده آدم هایی رو میشناسم که هم بدبخت بیچاره هستن در خارج از ایران و هم کسانی که پولشون از پارو که هیچ ! از میدان آزادی بالا میره !

بنده هم وقتی رفتم با هدف کامل رفتم و بعد از چندین سال که زندگی کردم همانطوریکه شما از ایران خسته شدی ما هم از اینجا خسته شدی و خیلی ها هستن که اینطور هستن !

من نمیگم ایران بهشت برینه ! اما خارج از کشور هم هیچ خبری نیست !!!!!!!

البته این نکته رو هم بگم که شاید برای شما عجیب باشه که دوستان و آشنایانی در کشورهای مختلف داشته باشی ! حتی در کشورهای افریقایی !

ammar98
07-10-2013, 16:04
خودش به هدفش می رسه یا نمی رسه ولی کما کان نظرش درباره کشوری که ازش مهاجرت کرده تغییری نمی کنه.

هنوز مشکلاتی که ممکنه برای آدم در خارج از کشور پیش بیاد و آرزو میکنه که برگرده به همون نقطه ای که بوده رو ندید ! خدا رو شکر برای من پیش نیومده اما دیدم کسانی که بخاطر مشکلات سیاسی _ اقتصادی که راه فراری از اونها نداریم آرزوی این رو داشتن که ای کاش ایران بودن ! و آدم های بی سواد و بی هدف به قول اون دوستمون نبودن ! آدم های تحصیلکرده و از نظر موقعیت اجتماعی در جایگاه مناسبی بودن !

ammar98
07-10-2013, 16:08

مشکل اینجاست که فکر میکنیم مرغ همسایه غازه !
و خارج هم با یه دسته گل با آغوش باز فقط منتظر ایرانیاس که برن و توی خارج کار کنن !

azturk7
07-10-2013, 16:25
دوستان من 19سالمه تازه پیش دانشگاهی تموم کردم تو فکر ادامه تحصیل در ترکیه هستم ولی اولین مدرکی که میخواد پایان خدمت است . راهه دیگه ای وجود نداره؟ راسسی حدودا چقد پول باید مد نظرمون باشه؟

ammar98
07-10-2013, 16:35
دوستان من 19سالمه تازه پیش دانشگاهی تموم کردم تو فکر ادامه تحصیل در ترکیه هستم ولی اولین مدرکی که میخواد پایان خدمت است . راهه دیگه ای وجود نداره؟ راسسی حدودا چقد پول باید مد نظرمون باشه؟

تا جاییکه اطلاع دارم میشه با عنوان دانشجو و گذاشتن وثیقه میشه خارج بشید ! سالیانه دانشجویان زیادی میرن برای کشورهای مختلف من جمله مالزی ، هندوستان ، ترکیه برای تحصیل ! در کل منظورم اینه که راه حل وجود داره فقط باید از حوزه نظام وظیفه پرس و جو کنید.

درباره ی تحصیل در ترکیه به نظرم گرفتن پذیرش برای تحصیل خب هر دانشگاهی معمولاً قانون خاص خودشو داره یا اینکه دانشگاه ها در یک تاریخ مقرری پذیرش رو قبول میکنن ! لذا شما اول باید دانشگاهتونو مشخص کنید ، رشته مورد نظرتونو انتخاب کنید بعداً ببینید دانشگاه مورد نظر شرایطش برای تحصیل در رشته ای که شما مایل به تحصیل هستید چیه ؟ آیا شرایطش رو دارید ؟ هزینه ی چقدره ؟ شرایط زندگی چطوره ؟ هزینه زندگی چطوره ؟

به نظرم یک پروسه ی یکساله رو باید دنبال کنید.

و مهم ترین نکته ای که برادرانه راهنماییتون میکنم اینم که به هیچ وجه من الوجوه گوش به حرفای دفاتر مهاجرتی و اعزام دانشجو نباشید ! بیش از 90 % حرف هایی که میزنن متاسفانه دروغ و باطل و اطلاعات تاریخ مصرف گذشته هستش !

حتی اگر اون موسسه تائیده ی وزارت علوم یا وزارت بهداشت رو داشته باشه ! متاسفانه به اسم داشتن تائیده فلان وزارت خانه جیب مردم رو خیلی محترمانه میزنن !

اگر بتونید حضوری برید یا دوست و آشنایی داشته باشید که در حال تحصیل در کشور مربوطه باشه خیلی بهتره !

به نکته ای رو یادم رفت بگم :n02: اکثر مشاورا و حتی استاید دانشگاه میگن اگر کسی کارشناسی رو توی ایران بخونه راحتر میشه برای تحصیلات تکمیلی بره خارج از کشور تحصیل کنه ! البته اگر قصدتون تحصیل در خارج از کشور باشه ! که فکر کنم همینطور باشه !

معمولاً مقاطع تحصیلات تکمیلی خیلی راحتتر پذیرش میدن. البته این به این معنا نیست که برای کارشناسی پذیرش ندن.
:n16:

azturk7
07-10-2013, 16:44
راسسی من ازmetropol تبریز پرسیدم گف که پایان خدمت حتما لازمه و امتحانی داریم که باید اونو پاس کنید که 90% قبول میشن بعد میرین ترکیه تو دانشگاه دولتی حدود 6تومن سالانه هم خرجشه.منم تو فکر داروسازی استانبولم.

azturk7
07-10-2013, 16:48
راسسی پسر عمه ام تو باکو تحصیل کرده اونم میگف کلا 50 تومن میشه فقط باید امتحانشو خوب بدی

ammar98
07-10-2013, 16:54
راسسی من ازmetropol تبریز پرسیدم گف که پایان خدمت حتما لازمه و امتحانی داریم که باید اونو پاس کنید که 90% قبول میشن بعد میرین ترکیه تو دانشگاه دولتی حدود 6تومن سالانه هم خرجشه.منم تو فکر داروسازی استانبولم.

با تجربه ی که دارم زیاد به آمار وارقامی که میدن توجه نکنید ! چون یه سری هزینه های اجباری باید پرداخت بشه حالا با هر نام و عنوان که میگن !

یادمه یه زمانی دانشگاه های سوئد مجانی بود الان چند سالی پولی شده ولی نروژ فکر کنم هنوز رایگان باشه ! اما متاسفانه در رشته های پزشکی ، دندان و دارو به غیر از اتحادیه اروپا پذیرش قبول نمیکنن

درباره ی ترکیه اطلاعات خاصی ندارم اما بلاخره هر کشوری تشریف ببرید یه پروسه خاص خودشو داره که یه چیز روتین وار در تمامی کشورها هستش ! مثل زمان گرفتن ویزا و... باید همراه با جزئیات دقیق اونها مطلع بشید چون ممکنه یک چیز کوچیک مشکل ساز بشه و یا اینکه اذیت بشید ! بخاطر همین گفتم با کسی که ترجیحاً خودش داره توی ترکیه تحصیل میکنه صحبت کنید چون خودش اون پروسه رو گذرونده و در جریان امور هستش.

یه دوستی داشتیم که دخترش ترکیه فکر کنم دندون میخوند ! اسم دانشگاه یادم نیست چیه ولی میگفت هم مورد تائید وزارت بهداشته ، هم دانشگاه خوبیه و هم ارزون !

البته من شنیدم شهر استانبول برای زندگی گرونه ! حالا راست و دروغش رو نمیدونم چون ترکیه نرفتم !

البته خب طبعاً برای تحصیل یه مبلغ مشخصی رو باید کنار بزارید که وقتی رفتید توی کشور غریب با مشکل مواجه نشید.

راستی شما کنکور ایران شرکت کردید ؟

ammar98
07-10-2013, 16:57
راسسی پسر عمه ام تو باکو تحصیل کرده اونم میگف کلا 50 تومن میشه فقط باید امتحانشو خوب بدی

سنگاپور هم دانشگاه خوب داره ! یه دانشگاهی داره که مدرک اون دانشگاه به صورت اشتراکی با کالج سلطنتی لندن صادر میشه ! دانشگاه ملی سنگاپور هستش ! البته ورود به اون سخته مثل اینکه.

عرض کردم خدمتت باید ببینی شرایطط با کدوم دانشگاه میخونه ! بعد شروع کنی

V E S T A
07-10-2013, 17:03
هنوز مشکلاتی که ممکنه برای آدم در خارج از کشور پیش بیاد و آرزو میکنه که برگرده به همون نقطه ای که بوده رو ندید ! خدا رو شکر برای من پیش نیومده اما دیدم کسانی که بخاطر مشکلات سیاسی _ اقتصادی که راه فراری از اونها نداریم آرزوی این رو داشتن که ای کاش ایران بودن ! و آدم های بی سواد و بی هدف به قول اون دوستمون نبودن ! آدم های تحصیلکرده و از نظر موقعیت اجتماعی در جایگاه مناسبی بودن !

دوست گرامی مطمئن باشین صحبتـی که درباره افراد بی هـدف (هم از طرف من و هم بقیـه دوستـان) شد به هیچ عنـوان منظور شما نبودین جسـارتی نباشه .

از نظر احساس غربت من موافق این هستم که تو بعضی کشور ها و بعضی شرایط و باز هم بعضی افراد با شرایط خاصی که مثال زدیـن مثـل مشـکل سیاسی

یا اقتصادی یا مسایل دیگه شاید این احسـاس براشـون پیـش بیـاد. من 2تا پست تو همیـن تاپیک گذاشـته بودم ( 15# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و 17# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ) برای توضیـح بیشتر ..کـسی کـه

یه دانشمنـد حساب میشه کسی که مغز اقتصـادی داره کسـی که ایده و نظـر داره و دنبـال ابـداع و اختراعه و تو ایـران جایگاهـی نداره و ایده و نظـرش رو خیلی

از کشـور ها یه قول معروف رو هوا می زنن به نظرتون باید ایران بمونه و با شرایط بد ایران هر چند نا مناسب کنار بیاد ؟ غیر از بحث فرار مغز ها مهاجرت کسی که

وابستگی به ایران نداره و با شرایط کشورهای دیگه (مشکلاتی که برای مهاجرین تو کشورهای دیگه پیش میاد) می تونه کنار بیـاد چرا باید سخت باشه ؟ درسته

زندگی در خـارج از ایران هم سختی داره ولی حداقـل راه برای پیشرفت همچین کسانی بازتره ..

ammar98
07-10-2013, 17:35
دوست گرامی مطمئن باشین صحبتـی که درباره افراد بی هـدف (هم از طرف من و هم بقیـه دوستـان) شد به هیچ عنـوان منظور شما نبودین جسـارتی نباشه .

از نظر احساس غربت من موافق این هستم که تو بعضی کشور ها و بعضی شرایط و باز هم بعضی افراد با شرایط خاصی که مثال زدیـن مثـل مشـکل سیاسی

یا اقتصادی یا مسایل دیگه شاید این احسـاس براشـون پیـش بیـاد. من 2تا پست تو همیـن تاپیک گذاشـته بودم ( 15# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و 17# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ) برای توضیـح بیشتر ..کـسی کـه

یه دانشمنـد حساب میشه کسی که مغز اقتصـادی داره کسـی که ایده و نظـر داره و دنبـال ابـداع و اختراعه و تو ایـران جایگاهـی نداره و ایده و نظـرش رو خیلی

از کشـور ها یه قول معروف رو هوا می زنن به نظرتون باید ایران بمونه و با شرایط بد ایران هر چند نا مناسب کنار بیاد ؟ غیر از بحث فرار مغز ها مهاجرت کسی که

وابستگی به ایران نداره و با شرایط کشورهای دیگه (مشکلاتی که برای مهاجرین تو کشورهای دیگه پیش میاد) می تونه کنار بیـاد چرا باید سخت باشه ؟ درسته

زندگی در خـارج از ایران هم سختی داره ولی حداقـل راه برای پیشرفت همچین کسانی بازتره ..

بنده در مورد قشر خاص صحبت نکردم !

همه کسانی که از ایران میرن نابغه و دانشمند نیستند که !

درباره ی عموم مردم صحبت میکنم !

قشر خاص که بله بهشون امکانات میدن گرچه به همشون هم نه ! ممکنه حتی کسی رتبه 1 کنکور باشه اما امکانات آنچنانی بهش ندن وقتی بره اونور ! چون کشورهای اروپایی که فقط منتظر ایرانیا نیستن که برن ! کسانی هستن که از ما ایرانیا باهوش تر و نابغه تر هستن ! گرچه نمیخوام مطلق صحبت کنم اما این واقعیتیه که باید قبول کنیم...

من خودم یکی از دوستانم در دانشگاهی وابسته به ناسا تحصیل میکرد که بعد از اتمام تحصیل وارد ناسا میشد و امکانات لازمه رو بهش دادن !

اما قشر عادی مردم که حالا ممکنه فوق تخصص یکی از رشته های پزشکی هم باشه و هر کسی که برند باهوش بودن داره که اونجا فرش قرمز واسش پهن نمیکنن !

گرچه خیلی ها اگر توی ایران امکانات وجود داشت نمیرفتن اونور !

بنده منظورم از مشکلات خارج از کشور عمده ترین مشکل اون داشتن استرس فراوان ! هستش که در مقایسه با ایران استرس بیشتری هستش ! که حالا اون دوستمون اومده گفته اصلاً اجازه نداد نظر منو درپست های بعدی بدونه و همینجوری اومد چکشی برخورد کرد !

من نمیدونم ایشون خارج از کشور زندگی کرده یا نه گرچه خارج از کشور زندگی کردن افتخار نیست ! اما میخوام بگم حداقل در شرایط خارج از کشور بودم و خیلی هــــــــا رو هم دیدم از انواع قشرهای مختلف که با داشتن نظرهای متفاوت براین باور بودند که زندگی در خارج از کشور مشکلات داره ! و ایران این مشکلات کمتره ! من که نگفتم ایران بهشت برینه !

اینو هر عقل سلیمی میپذیره که هیج کشوری در دنیا کشور خود آدم نمیشه !

V E S T A
07-10-2013, 18:04
بنده در مورد قشر خاص صحبت نکردم !

همه کسانی که از ایران میرن نابغه و دانشمند نیستند که !

درباره ی عموم مردم صحبت میکنم !

قشر خاص که بله بهشون امکانات میدن گرچه به همشون هم نه ! ممکنه حتی کسی رتبه 1 کنکور باشه اما امکانات آنچنانی بهش ندن وقتی بره اونور ! چون کشورهای اروپایی که فقط منتظر ایرانیا نیستن که برن ! کسانی هستن که از ما ایرانیا باهوش تر و نابغه تر هستن ! گرچه نمیخوام مطلق صحبت کنم اما این واقعیتیه که باید قبول کنیم...

من خودم یکی از دوستانم در دانشگاهی وابسته به ناسا تحصیل میکرد که بعد از اتمام تحصیل وارد ناسا میشد و امکانات لازمه رو بهش دادن !

اما قشر عادی مردم که حالا ممکنه فوق تخصص یکی از رشته های پزشکی هم باشه و هر کسی که برند باهوش بودن داره که اونجا فرش قرمز واسش پهن نمیکنن !

گرچه خیلی ها اگر توی ایران امکانات وجود داشت نمیرفتن اونور !

بنده منظورم از مشکلات خارج از کشور عمده ترین مشکل اون داشتن استرس فراوان ! هستش که در مقایسه با ایران استرس بیشتری هستش ! که حالا اون دوستمون اومده گفته اصلاً اجازه نداد نظر منو درپست های بعدی بدونه و همینجوری اومد چکشی برخورد کرد !

من نمیدونم ایشون خارج از کشور زندگی کرده یا نه گرچه خارج از کشور زندگی کردن افتخار نیست ! اما میخوام بگم حداقل در شرایط خارج از کشور بودم و خیلی هــــــــا رو هم دیدم از انواع قشرهای مختلف که با داشتن نظرهای متفاوت براین باور بودند که زندگی در خارج از کشور مشکلات داره ! و ایران این مشکلات کمتره ! من که نگفتم ایران بهشت برینه !

اینو هر عقل سلیمی میپذیره که هیج کشوری در دنیا کشور خود آدم نمیشه !

خب مشکل همین جاست اکثریت کسـانی که از ایران می رن نابغـه و دانشمند نیستن و مشکلات براشون بیشتر پیش میـاد (بین این اکثریت هم بیشتر کسانی که نمی تونن با

شرایط خارج از ایران خودشون رو وفق بدن مشکل پیدا می کنن) به نظرم مشکل داشتن افراد تو مهاجرت علاوه بر هدفی که دارن به سبک زندگی و نگرششون به زندگی مربوطه

برای همین نمی شه یه نسخه رو(چه مهاجرت از ایـران چه بازگشـت به ایـران) برای همه نوشـت که بازم همون قسـمت هدف داشتـن از مهاجـرت مطرح می شه هدف عموم از

مهاجرت چیه ؟ کاربهتر- رفـاه و زندگی بهتر- عشق خارج-ازدواج و.. این اهداف اصلی عموم هست که اگر موفق به کسـب شون نـشن اسـترس بیشـتری هم متـحمل می شه و

مجبور به بازگشـت میشن .. ولی کسی که این اهداف جزو اهداف فرعیش هستن و دنبال یه هدف اصلیه در جریان زندگی این مسائل ممکنه براش پیش بیاد یا نیاد ولی زندگیـش

رو از دست نمی ده چوـن هدف اصلیش چیز دیگه بوده..برای رتبه 1 کنکور هم فرش قرمزی پهن نمی شـه یا مثلا کـسی که برنده باهوش بودن داره چون ملاک انتخاب فرد باهوش

با ایران متفاونه کسـی که رتبـه 1 میـاره لزومـا باهـوش نبوده ..صحبـت من دربـاره خلاقیـت و ابداع کسـایی هست که حتی برند باهوش بودن هم تو ایـران دریافت نکـردن .. دربـاره

عمـوم هـم عرض کـردم کسی که مشکلی از بابت مهاجرت و مسـائل پیـش اومـده برای مهاجـرین نداره یا وابستـگی به ایـران نـداره یا با شرایـط کشـور دیـگه خـودش رو تطبیـق

داده مشکـلی حداقل در حدی که مجبور به بازگشت بشه پیش نمی آد

shangil
20-11-2016, 12:52
عزیزم لازم نیست شما به من هدف یاد بدی !

فکر کردی مثل بعضیا بخاطر چارتا شیشه مشروب پاشدم رفتم !؟

شما هم حق نداری بجای من نظر بدی !

شما اگر 10 رو بشناسی من هزاران نفر رو در سرتاسر دنیا میشناسم که میگن هیج جای دنیا برای زندگی کردن مناسبت تر از ایران نیست ! اما دیگه اینجا گیر کردیم و زندگی درست کردیم !

شما الان با این حرفت توهین کردی بهم عزیز من ! بی هدف یعنی چی ؟!

بیش از 10 ساله دارم خارج از ایران زندگی میکنم یعنی چی بی هدف ؟! یعنی 10 ساله بی هدف دارم زندگی میکنم ؟! شما که هدف داری چیکار کردی ؟

بی هدف اونی که از اندونزی قاچاقی بی هدف پا میشه میره استرالیا ! نه منی که ذره ذره با سختی و بدبختی زندگی درست کردم و افتخار میکنم به خودم !

ببخشید ها ولی از نوشته هات معلوم از اون آدمای عشق خارج رفتن هستی ! اتفاقاً به نظرم شماهایی که اگر از ایران خارج بشید بدون هدف خارج شدید !

اینو همیشه یادت باشه ! بهترین مملکت دنیا هم بری و حتی سیزن هم بشی مثل مملکت خودت نیست ! ولو مملکت خودت خرابه باشه !

خیلی راحت جوابت رو میدم
برگرد
همین

amin_947
20-11-2016, 16:10
زیرخاکی ................. :n02:

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-11-2016, 13:52
سلام دوستان
ممکنه یک نفر نابغه باشه و هدفش از مهاجرت هم یک هدف مثبت و سازنده و خیر باشه اما بعد از مهاجرت با کوهی از مشکلات مواجه بشه و دستِ آخِر ناموفق باشه و مجبور بشه برگرده و یا حتی جانش رو هم از دست بده
علتش اینه که همه ی عوامل و فاکتورهای دخیل در زندگی تحتِ کنترلِ انسان نیست . انسان اطلاعات جمع میکنه , هدف تعیین میکنه , امکاناتش رو میسنجه و بسیج میکنه برای اون هدف , برنامه ریزی میکنه و نقشه میکشه برای رسیدن به اون هدف , حرکت میکنه برای رسیدن به هدفش , با مشکلاتِ پیش بینی شده و پیش بینی نشده روبرو میشه , با کمک امکاناتش سعی میکنه که مشکلات رو کنار بزنه و پیش بره به سمت هدفش , اینجاست که مهمترین رخداد اتفاق میافته ( رسیدن به هدف و یا نرسیدن و ناکام موندن )
ناکام موندن 2 علت داره:
1- اشتباه در تجریه و تحلیل اطلاعات و انتخاب هدف اشتباه و یا اشتباه در برنامه ریزی و یا اشتباه در اجرای برنامه و یا اشتباه در پیدا کردن حل برای مشکلات
2- وجودِ عواملِ قدرتمندِ غیر قابل کنترل
برای همینه که میگن: خیلیها استعداد دارند اما دنیا این فرصت رو به همه نمیده که استعدادشون شکوفا بشه
خیلیها به هدفهاشون و آرزوهاشون نمیرسند چون دنیا به همه فرصت نمیده به هدفهاشون و آرزوهاشون برسند . انسان هم علم و دانش و قدرتِ مطلق نداره تا هر چی بخواد انجام بشه .
ناموفق و ناکام بودن دلیلِ بر بی کفایت بودن نیست . ممکنه علتش بی کفایتی باشه , ممکن هم هست علت وجودش عوامل غیر قابل کنترل باشه
بنده دونده ای رو دیدم که با قدرت و اقتدار از همه جلو افتاد و فاصله ی زیادی از بقیه داشت
در چند متریِ خطِ پایان یهو یک زنبور قرمز به صورتش خورد و نیشش زد . افتاد زمین و فریاد میزد و به خودش میپیچید . گذاشتنش توی آمبولانس بردنش بیمارستان . کسی که فقط چند قدم با موفقیت فاصله داشت , نه تنها اول نشد بلکه آخر هم نشد و اصلاً نرسید . دنیا اینه .
مردم و اهدافشون و آرزوهاشون هم همینطورند
چیزی که مهم هست اینه که انسان امیدش رو از دست نده تا آخِرین لحظه ی زندگی و دست از تلاش برنداره و از شکستها درس بگیره برای داناتر شدن و قویتر شدن و به هدف رسیدن

هدفها هم انواع مختلف داره . خوب و بد , پاک و کثیف , قانونی و غیر قانونی , خیر و شر
گاهی به هدف نرسیدن یک نعمت هست .
کسی که به هدفی کثیف و شر میرسه خوشبخت نیست . شاید اندکی بخندد اما بسیار گریه خواهد کرد .

مرتضی999
31-10-2023, 15:37
ببین من خودم با اسو گروپ همکاری کردم واقعا راضی بودم حتی مشاوره رایگان دارن اگر میخوای میتونی از طریق سایتشون یا پیجشون ام اقدام کنی
ولی حتما باهاشون صحبت کن

navidmay
04-11-2023, 12:28
ببین من خودم با اسو گروپ همکاری کردم واقعا راضی بودم حتی مشاوره رایگان دارن اگر میخوای میتونی از طریق سایتشون یا پیجشون ام اقدام کنی
ولی حتما باهاشون صحبت کن
الان کدوم کشوری؟