PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مطلب ویژه : طرح ترافیک فقرا !

EHSANRF
07-01-2013, 23:27
طرح ترافیک فقرا

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

امروز با دوستم که اهل تهرانه داشتیم صحبت میکردیم، بحث به طرح ترافیک رسید، گفت این طرح فقط برای بدبخت بیچاره هاست! گفتم چرا!؟ این که خیلی خوبه! هم جلوی آلودگی هوا رو میگیره و هم خیابونا خلوت تر میشن.
گفت برو بابا! تو تهرونیا رو نمیشناسی! یکیش خود من! چند تا ماشین میخریم که پلاک های زوج و فرد داشته باشن! هر کدوم رو بخوایم تو روز خودش سوار میشیم. به همین راحتی...گفت دولت فکر میکنه طرح موفقیه! ولی نمیدونه تهرونیا چه .... هستن!
این طرح فقط برای اون کسیه که فقط یه ماشین داره مثل پراید یا پیکان که باهاش میره یا بچه شو میرسونه مدرسه یا میره سر کار!
واقعا ما کجای کاریم!؟

منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mahdi/s
07-01-2013, 23:47
ســلام.....
فکر میکنم بزودی تاپیک به حذف بشه...اما منم نظرم رو به عنوان کسی که خونشون هم توی طرح ترافیک هست هم زوج و فرد بگم...
چون با این دوستتون موافق نیستم.....نظرم رو دارم میگم../نه دعوایی دارم با کسی نه چیزی..چون جای بحثی نیست...و از کسی طرفداری نمیکنم و مخالف هم نیستم...//
عکستون که برای طرح ترافیکه....اما در تهران منطقه ایی که طرح ترافیک و زوج و فرد هست..مرکز...و جنوب مرکزی هست.مناطقی که از قدیم پر تردد بوده بیشترین وسایل نقلیه عمومی رو هم داره...پس رفت و آمد خیلی راحته..
و صحبت سر زرنگ بازی و این چیزا نیست.......این مناطق یعنی موتور.......سریع به کارات میرسی....نه طرح ترافیک میخواد و نه چیز دیگه......به قول یه مسافرکشه که داشت با موتور کار میکرد..برای تبلیغاتش توی میدون داد میزد...موتور ضد ترافیک تهران.......پس نیازی به خرید ماشین دوم نیست..
و مطلب بعدی هم ثبت نام هرساله طرح ترافیک هست...امسال قیمتش حدود 1 تومن شده...قبلا 600 بود....آرم میخری شما و خیلی راحت به همه کارات میرسی....///
و البته یه زمانی بود شما میتونیستی زوج و فرد بودن ماشینت رو انتخاب کنی...خیلی وقته خودشون پلاک رو میدن قبل از تصمیم شما....و توی سیستم هم چک میکنن که خودرو دیگ هایی به اسم شما هست یا نه...//
درضمن تهران انتقدر ماشین هست که یه سریشون نباشن خلوت نمیشه...فرقش اینه که..شلوغ تر نمیشه....قدیم که طرح بود..این چند روزه هم که طرح کلی شده..توی خیابون تماما تاکسی ها هستن...من خلوتیی ندیدم این چند روز../
پس فقیر و غنی نداره....بسته به نیاز آدم پول خرج میکنه...///و نیازی نیست شما پول 2 تا ماشین رو بدی...//
خیلی از مناطق تهران هست که از لحاظ قیمت مسکن از این مناطق پایین تر هست...و در طرح هم نیست..نیازی آدمی هست که مجاب میکنه شما کجا و چطوری فکر کنی و زندگی کنی..///

ببخشید پر حرفی شد../