PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يه مشكل دارم با برنامه هاي وی بی

shahabi
30-07-2006, 10:59
سلام
ممنون می شم اگه کمک کنید.

من وقتی روی یک سیستم برنامه می نویسم و میخوام همان برنامه را روی سیستم دیگه بزارم و یقیه کارم رو انجام بدم، تمام فونت ها ی فارسی که دارم بهم می ریزه
اگه قرار است به صورت یونی کد ذخیره کنم چطوری باید این کار را انحام بدم؟

اگه ممکنه می شه بگید من چه طوری می تونم اِکزِ یک برنامه ای رو که نوشتم رو بسازم؟

ممنون از توجه شما

vorojax
30-07-2006, 11:43
از فونت توما استفاده كن

black_storm
30-07-2006, 12:58
مظور دوستمون همون tahoma هست
البته باز هم در قسمت انتخاب فونت باید script ان را arabic انتخاب کنی !
----------------------

shamim64
30-07-2006, 18:17
شما مي تونيد فونتي را كه استفاده ميكنيد در ابتداي برنامه نصب كنيد . براي اين كار ابتدا فونت خود را كپي كرده و در general اينها را مي نويسيد
Private Declare Function AddFontResource Lib "gdi32" Alias "AddFontResourceA" (ByVal lpFileName As String) As Long
ور در form-load هم مي نويسيد:
AddFontResource (App.Path + "\font\font.ttf")
و فونت خود را در يك فولدر جدا در مسيري كه برنامه را ذخيره كرده ايد قرار دهيد و به جاي font.ttf نام فونت خود را بنويسيد
اين كار را انجام بدهيد اگر بازم اختياج به كمك داشتيد بگيد تا برنامه شو براتون بذارم

shamim64
30-07-2006, 18:26
براي exe كردن برنامه هم به منوي file برويد و بعد گزينه ي make project exe را انتخاب كنيد . ولي با اين كار exe كردن مشكل فونت حل نمي شه . جون فونت شما توي سيستم خودتون هست و توي سيستم ديگري نيست اين مشكل بوجود مياد كه با روش بالا مي تونيد حلش كنيد

shamim64
05-08-2006, 10:36
اينم برنامشه
vb font ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

HAMID484
05-08-2006, 11:48
تو سيستمي كه ميخاي بقيه كارها رو انجام بدي اين كار رو كه ميگم بكن ببين جواب ميده يا نه
control panel\ regional and lang...\advanced بعد توی اون کادر رو فارسی انتخاب کن
و کلا در قسمت regional and lang... همه چیز رو فارسی و ایرانی انتخاب کن

اگه جواب داد خبرم کن

ESTApc
06-07-2008, 23:19
فونت هایی را که استفاده کردی را به کامپیوتر جدید انتقال بده

msalari
07-07-2008, 08:09
باید دو مورد رو تست کنی:
1- در زمان نوشتن برنامه باید برای هر فونتی که استفاده می کنی وضعیت script اون arabic باشه.
2- تنظیمات مربوط به regional & language option ویندوز رو فارسی ست شده باشه.
موفق باشی.