PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای حرفه ای (DSLR ) / لنزها / لوازم جانبی (پست اول مطالعه شود)

صفحه ها : [1] 2 3 4

*Alucard*
26-12-2012, 22:10
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به درخواست دوستان این انجمن برای راهنمایی و مشاوره برای خرید و به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد دوربینهای دیجیتال SLR , لنزها و لوازم جانبی مرتبط با این دوربینها ایجاد شده.

لطفا قبل از فعالیت قوانین انجمن رو مطالعه فرمائید.

قوانین انجمن:

دوستانی که قصد خرید دارند،

تمامی مطالبی که در اینجا برای پاسخ دادن به سوالات شما ارسال می شود فقط جنبه "راهنمایی" و "پیشنهاد" خواهد داشت و نه "بهترین انتخاب".
همیشه قبل از خرید درباره پیشنهادات ارائه شده توسط کاربران تحقیق کنید؛ مسئولیت محصول خریداری شده فقط و فقط به عهده خودتان خواهد بود، در صورت بوجود آمدن هر گونه مشکلی هیچ مسئولیتی متوجه تیم مدیریت و کاربرانی که فعالیت می کنند نخواهد بود.
فعالیت این بخش از انجمن محدود به معرفی محصولات است، و هیچ نوع کمک در زمینه خرید محصولات یا معرفی محل خرید در حیطه فعالیت های این انجمن نیست و نخواهد بود.
برای سهولت در راهنمایی توسط کاربران به هنگام مطرح کردن پرسشها حتما نیاز , کاربرد و سطح آگاهی خود را به صورت شفاف توضیح دهید.

دوستانی که قصد راهنمایی و کمک به سایرین را دارند،

از پیشنهاد برای فروش دوربینها و لوازم جانبی خودتان جدا اجتناب کنید (در صورت مشاهده دسترسی شما به انجمن محدود خواهد شد)
اگر آگاهی کامل یا مناسبی در مورد دوربینهای SLR و لنزهای اونها دارید ، اقدام به پاسخگویی کنید.
لطفا پس از آگاهی کامل از مناسب بودن یک قطعه آن را پیشنهاد دهید.
حتما نیاز ، کاربردها و سطح آگاهی فرد سوال کننده را جویا شوید.
لطفا پیشنهادات خودتون رو با توجه به نیاز هها و انتظاراتی که در تاپیک مطرح می شود هماهنگ کنید و بر اساس نیازها کاربر مورد نظر رو راهنمایی کنید.
درسته که مسئولیت مشاوره بر عهده شخص راهنمایی شونده است ولی این بهانه ای برای پیشنهادات ناصحیح و نامناسب نیست. در صورت مشاهده فعالیت نامناسب در انجمن با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
از دادن سایت برای خرید اینترنتی، آدرس فروشگاه و شماره تلفن برای خرید قطعات در تاپیک عمومی جدا خود داری کنید.
محدود کردن پیشنهاد ها به یک برند خاص، یا برندهای تحت پوشش یک شرکت خاص، فعالیت تبلیغاتی محسوب می شود و با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
در صورت مشاهده تخلف از سوی یک کاربر، از دکمه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]استفاده کنید و به هیچ وجه با کاربر خاطی وارد بحث و جدال نشوید. در صورت مشاهده با هر دو کاربر به طور یکسان برخورد خواهد شد.
تمامی مشاوره ها در انجمن لوازم صوتی و تصویری P30world ، بر اساس قیمت رسمی محصولات در کشور و در نمایندگی های رسمی محصولات در کشور است. ارجاع دادن کاربرها به خرید از شهرهای مرزی (به هر دلیلی) یا اعلام قیمت های محصولات در این شهرها، بر خلاف قوانین بوده و با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
به یاد داشته باشید که همیشه فعالیت شما باید در راستای قوانین کلی انجمن های P30world باشد.

پیشاپیش از همکاری شما متشکریم.

jvd_petroo
28-12-2012, 17:42
سلام. به نظرتون D3200 بهتره یا D5100. لطفا نظر الکی و از رو مشخصات ندین. کسی با D3200 کار کرده نظر بده لطفاااااااااا. ممنون میشم

*Alucard*
28-12-2012, 20:09
D5100 از نظر کیفیت عکس بهتر از D3200 هست تو ایزوهای پائین با اینکه رزولوشن کمتری داره ولی عسکهای شارپتری میندازهروی ایزوهای بالاترم نویز کمتری داره , بالا بردن تراکم پیکسلها روی سنسور D3200 به نظر من کار مفیدی نبوده.

shourangiz
29-12-2012, 14:03
سلام دوستان اهل فن

ممنون می شم اگر منو راهنمایی کنید.
من به دوربینی می خوام بخرم در حدود یک و نیم الی دو میلیون. کیفیت عکسش بالا باشه، به ویژه در عکاسی از چهره و نزدیک. زوم بالایی داشته باشه. سرعت شاتر هم مهمه. لنزش قابل تغییر باشه که اگه زمانی پول داشتم بتونم از لنزهای مختلف استفاده کنم. اما لنز کیتش می خوام هم واید باشه و هم تله ( بهترین گزینه) بیشتر عاشق عکاسی از چهره و طبیعت هستم. می خوام عکاسی رو خوب یاد بگیرم و کلاس برم اما برای دل خودم و نه به عنوان یک حرفه.
ممنون می شم اگر بفرمایید شما چه نمونه هایی را پیشنهاد می کنید.

shourangiz
30-12-2012, 17:43
دوستان ممنون می شم اگر منو راهنمایی کنید!
من به دوربینی می خوام بخرم در حدود یک و نیم الی دو میلیون. کیفیت عکسش بالا باشه، به ویژه در عکاسی از چهره و نزدیک. زوم بالایی داشته باشه. سرعت شاتر هم مهمه. لنزش قابل تغییر باشه که اگه زمانی پول داشتم بتونم از لنزهای مختلف استفاده کنم. اما لنز کیتش می خوام هم واید باشه و هم تله ( بهترین گزینه) بیشتر عاشق عکاسی از چهره و طبیعت هستم. می خوام عکاسی رو خوب یاد بگیرم و کلاس برم اما برای دل خودم و نه به عنوان یک حرفه.

max2009
31-12-2012, 15:29
من قصد خرید یک دوربین در آتلیه نیازمند

بین دومورد کارکرده تردید دارم مدل کنون 650d و مدل d7000

650 d با لنز 18.55 قیمت 2150 d7000 با لنز 18.105 2900 کیفت بدنه مهم نیست چون دوربین در آتلیه استفاده میشه نیازی هم به لنز زوم ندارم 700 هزار توامن میزارم واسه لوازم جانبی آتلیه با این شرایط بد اقتصادی آیا به نظر دوستان ؟

shourangiz
31-12-2012, 16:38
چرا هیچ کی راهنمایی نمی کنه؟
من تا یکی دو روزه دیگه باید برم خرید. خواهش می کنم راهنمایی کنید.
"من به دوربینی می خوام بخرم در حدود یک و نیم الی دو میلیون. کیفیت عکسش بالا باشه، به ویژه در عکاسی از چهره و نزدیک. زوم بالایی داشته باشه. سرعت شاتر هم مهمه. لنزش قابل تغییر باشه که اگه زمانی پول داشتم بتونم از لنزهای مختلف استفاده کنم. اما لنز کیتش می خوام هم واید باشه و هم تله ( بهترین گزینه) بیشتر عاشق عکاسی از چهره و طبیعت هستم. می خوام عکاسی رو خوب یاد بگیرم و کلاس برم اما برای دل خودم و نه به عنوان یک حرفه.
ممنون می شم اگر بفرمایید شما چه نمونه هایی را پیشنهاد می کنید."

ELSIN
31-12-2012, 16:41
من قصد خرید یک دوربین در آتلیه نیازمند

بین دومورد کارکرده تردید دارم مدل کنون 650d و مدل d7000

650 d با لنز 18.55 قیمت 2150 d7000 با لنز 18.105 2900 کیفت بدنه مهم نیست چون دوربین در آتلیه استفاده میشه نیازی هم به لنز زوم ندارم 700 هزار توامن میزارم واسه لوازم جانبی آتلیه با این شرایط بد اقتصادی آیا به نظر دوستان ؟

شما یه 600 یا حتی 550 کنن بخری بعد برای لنز بیشتر خرج کن مثلا 85-15 بخر

قیمت ها هم فکر کنم اشتباه باشه ها من الان جمهوری بودم بادی 7000 رو گفت 2.8 با کیتش هم 3.6 ، شاید هم از جای خوبی قیمت نگرفتم

ELSIN
31-12-2012, 17:10
سلام دوستان اهل فن

ممنون می شم اگر منو راهنمایی کنید.

سلام
بهترین دوربین D90 نیکونه که قیمتشو درست نمیدونم باید حدود 2 تومن باشه با کیتش ، البته قدیمی هست مال 2008 اما به پول شما میخوره
فکر کنم شما حرفه ای نخرید بهتر باشه چون کار با slr ها کمی سخته مگر این که بسیار علاقه داشته باشید و وقت بزارید

shourangiz
31-12-2012, 17:23
از راهنمایی شما ممنونم.
نظرتون در مورد Nikon D5100 و Canon 600D چیه؟ می شه بین این سه مدل (پیشنهاد خودتون و این دو مورد) یه مقایسه ای داشته باشید.
ممنونم

ELSIN
31-12-2012, 17:31
از راهنمایی شما ممنونم.
نظرتون در مورد Nikon D5100 و Canon 600D چیه؟ کی شه بین این سه مدل (پیشنهاد خودتون و این دو مورد) یه مقایسه ای داشته باشید.
ممنونم

:n16:

من D90 رو بیشتر برای لنز کیتش گفتم که بسیار عالیه
شما میتونی 5100 بخری با لنز 105-18 که همون کیت D90 هست
اما از نظر بادی من 600 رو به 5100 ترجیح میدم البته لنز کیت این دو 55-18 هست

shourangiz
31-12-2012, 17:58
ممنونم از راهنمایی شما.
D90 تو بازار پیدا می شه؟ با توجه به اینکه مال چند سال پیشه. تو دیجی کالا که نبود.
از نظر کیفیت عکس و سنسور کدم بهتره؟

ELSIN
31-12-2012, 22:15
بله باید باشه این دوربین پرفروش ترین دوربین دنیاست

کلا به روز بودن برای من خیلی مهمه و گفتم برای لنز بیشتر گفتم 90

max2009
01-01-2013, 00:36
650 دی از نظر کارایی گویا بهتر از دی 7000 نیکون از نظر مشخصات هم در فیلم برداری هم در عکس من یک 650 دی با 23 ماه گارانتی قیمت 2150 و یک دی 7000 با لنز کیت دست دو بدون گارانتی 3000 شات 2900پیشنهاد دوستان چی شاید بعضی وقت ها واسه کلیپ اسپرت از دوربین استفاده کنمواسه فضای آتلیه میخوام لنز 18.55 جوابگو هست تا اوضاع بهتر بشه و یک لنز دیگر جایگزین کنم مرسی

reza4087
12-01-2013, 13:43
برای عکاسی از هواپیما در ارتفاع 650 دی با لنز 55-250 مناسبه؟

payma
12-01-2013, 14:06
برای عکاسی از هواپیما در ارتفاع 650 دی با لنز 55-250 مناسبه؟

سولت خیلی کلی بود!
چه ارتفاعی؟ چه کیفیتی؟چقدر باشه اندازه عارضه ثبت شده؟

reza4087
12-01-2013, 15:29
هم هواپیماهای عبوری که چند هزار پا ارتفاع دارن و هم هواپیمایی که حداکثر 3 کیلومتر فاصله دارن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مثلا تصویر بالا رو با نهایت زوم sx40
(30 برابر اپتیکال و تا 140 برابر دیجیتال ) 140 برابر از یک هواپیمای عبوری با ارتفاه چند هزار پا گرفتم حالا لنز 55-250 و 650 دی همچین بزرگنمایی رو میدن البته با کیفیت بالاتر؟

payma
13-01-2013, 00:59
هم هواپیماهای عبوری که چند هزار پا ارتفاع دارن و هم هواپیمایی که حداکثر 3 کیلومتر فاصله دارن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مثلا تصویر بالا رو با نهایت زوم sx40
(30 برابر اپتیکال و تا 140 برابر دیجیتال ) 140 برابر از یک هواپیمای عبوری با ارتفاه چند هزار پا گرفتم حالا لنز 55-250 و 650 دی همچین بزرگنمایی رو میدن البته با کیفیت بالاتر؟

نخیر دوست عزیز
حداکثر فاصله کانونی SX40 با احتساب سایز سنسورش فکر کنم حدود 800 میلی متر هستش در حالی که برای کنون فوکال 250 میلی متر با احتساب کراپ 1.6 سنسور میشه 400 میلی متر!
بهترین و ارزان ترین حالت خرید لنر 150-500 سیگما هستش که روی کنون میشه 800 میلی متر و قیمت لنز تنها 4 میلیون هست و با بدنه حدود 6 تومن میشه

reza4087
13-01-2013, 12:42
من با توجه به نوشته شما به این نتیجه رسیدم که لنز 55-250 نصف لنز sx40 بزرگنمایی داره درسته؟

payma
14-01-2013, 02:04
من با توجه به نوشته شما به این نتیجه رسیدم که لنز 55-250 نصف لنز sx40 بزرگنمایی داره درسته؟

به جای بزرگ نمایی از واژه فاصله کانونی استفاده کنید
تقریبا بله

Amateِur
31-01-2013, 23:29
گريپ چقدر ميتونه قدرت باتري رو افزايش بده؟
مثلا من با 40دي ام ميتونم حدود 150 تا 200 فريم عكس بگيرم .حالا با گريپ اين رقم به چه عددي ميرسه؟

Amateِur
01-02-2013, 16:09
لنز 75-300 ef III كيفيتش در چه حديه؟ قيمتش كه خيلي مناسبه (نزديك 600 تومن)
دوستان نظراتشون رو راجع به اين لنز بدن.

Amateِur
02-02-2013, 11:00
دوستان كسي هيچ نظري نداره؟

Amateِur
12-02-2013, 21:50

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :|

mahyar1333
24-02-2013, 18:20
سلام یه دوربین SLR میخوام
برای عکاسی نیمه حرفه ای و کیفیت فیلم خوب (جهت استفاده برای فیلم کوتاه)
دوتا پیشنهاد بهم شده یکی canon 1100d ,canon 650 d
1100 رو 1.700.000 و 650 رو 2.650.000 قیمت داده از خوبی یا بدیه این دو مدل بگین و اگرمدلهای دیگری هم پیشهناد دارین بهم بگین ممنون

Amateِur
24-02-2013, 21:37
سلام یه دوربین SLR میخوام
برای عکاسی نیمه حرفه ای و کیفیت فیلم خوب (جهت استفاده برای فیلم کوتاه)
دوتا پیشنهاد بهم شده یکی canon 1100d ,canon 650 d
1100 رو 1.700.000 و 650 رو 2.650.000 قیمت داده از خوبی یا بدیه این دو مدل بگین و اگرمدلهای دیگری هم پیشهناد دارین بهم بگین ممنون

سلام دوست من
اختلاف دو دوربين زياده. بودجتون رو مشخص كنيد تا بهتر بتونيم كمكت كنيم

اولا كه 1100 رو 1،700 خيلي بهت گرون قيمت دادن. ناصر خسرو برو (اگه تهراني) بيشتر از 1500 نهايت 1550 نيست.
اگه تا 2600-2700 ميتوني هزينه كني من بهت 650 رو پيشنهاد ميدم. اگه 1100 بگيري ميتوني بجاي كيت 18-55 يه لنز 18-135 آي اس معمولي برداري كه از نظر شارپنس و كيفيت فرقي با 18-55 نداره و فقط تله بهتري داره پس با هزينه كمتر فقط بدنه ضعيف گيرت مياد مگر اين كه يجوري هزينه كني كه در كنار 1100 دی يه لنز 15-85 هم برداري كه حدوده 2 تومنه و از هر نظر عاليه.
اگه استاده مايي كه هيچي اما اگه تازه كاري اينو بدون كه لنز خيلي خيلي مهمه و ميتونم بگم تا حدي از بدنه هم مهم تره.

ELSIN
24-02-2013, 23:17
عکاسی نیمه حرفه ای

خوب چرا یه دوربین عکاسی نیمه حرفه ای نمیخرید ؟؟؟
هستند دوربین های نیمه حرفه ای که فیلم خیلی خوبی دارند و البته هیچ کدوم قدرت لنز slr ها رو ندارند اما فیلم خیلی خوبی دارند

بین اون دو با توجه به نیازتون 650 ، اما همون جور که مهدی عزیز گفت لنز هم خیلی مهمه ، برای شروع بهترین کار استفاده از همون 55-18 کیت هست تا بعد از مدتی متوجه نیاز هاتون بشید

kindlinessangel
25-02-2013, 15:55

سلام دوست من
ببخشید من خیلی کم سر میزنم اینجا واسه همین امیدوارم جواب ام پرت نباشه
من این لنز رو نسخه usm اش رو دارم و روی دوربین 400D استفاده میکنم
بزرگ ترین ایرادش خطای کروماتیک بسیار زیادشه و اینکه روی دوربین کراپ دار در حالت تله کامل و هوای ابری سخت فوکوس میکنه
البته ما باهاش عکاسی کردیم و چاپ کردیم و نمایشگاه گذاشتیم ( چندین سال پیش ) فکر کنم دوستان بهتر بتونن راهنمایی کنن اما نظر من اینه که لنز بهتری دست دوم پیدا کن ....

Amateِur
25-02-2013, 16:19
سلام دوست من
ببخشید من خیلی کم سر میزنم اینجا واسه همین امیدوارم جواب ام پرت نباشه
من این لنز رو نسخه usm اش رو دارم و روی دوربین 400D استفاده میکنم
بزرگ ترین ایرادش خطای کروماتیک بسیار زیادشه و اینکه روی دوربین کراپ دار در حالت تله کامل و هوای ابری سخت فوکوس میکنه
البته ما باهاش عکاسی کردیم و چاپ کردیم و نمایشگاه گذاشتیم ( چندین سال پیش ) فکر کنم دوستان بهتر بتونن راهنمایی کنن اما نظر من اینه که لنز بهتری دست دوم پیدا کن ....

مرسي. دقيقا تو فكرم بود كه اين مشكل رو داشته باشه.
ماشالا چه بدنه و لنزايي داريد. چرا نمياين تو انجمن عكاسي فعاليت كنيد عكس بزار استفاده كنيم عزيز :n01:

Behsood
26-02-2013, 10:20
سلام
پیشنهاد دوستان در مورد DSLR خوب برای فیلم چیه؟!
بودجه هم محدوده! لطفا نگید برو اسکارلت و اری و ... بخر!
نهایت 3 م تومن

kindlinessangel
26-02-2013, 12:27
سلام
نهایت 3 م تومن

60D کار کرده

payma
26-02-2013, 14:29
سلام
نهایت 3 م تومن

برای فیلم برداری صرف خرید DSLR اصلا توصیه نمیشه
برید دوربین فیلم برداری بخرید با این پول
دوربین های خوبی هم میشه با 3 تومن خرید

Behsood
26-02-2013, 14:59
سلام
ممنون بابت پیشنهاد.
با 60D کار کردین خودتون؟
یه سری سوال ریز دارم!!

در مورد پیشنهاد خرید دوربین.
من عکاسی رو هم در نظر دارم.
ضمنا خیلی هم تحقیق کردم،
لذا خرید DSLR رو ترجیح دادم چرا که آپشم های فوق العاده ای در اختیارم میذاره نسبت به کم کودر های با این رنج قیمت.

ELSIN
26-02-2013, 15:31
650D فیلم خیلی خوبی داره میتونید یه 135-18 STM هم براش بخرید تا دیگه همه چی تموم بشه

Behsood
26-02-2013, 17:25
650D فیلم خیلی خوبی داره میتونید یه 135-18 STM هم براش بخرید تا دیگه همه چی تموم بشه
سلام
خب T4i خیلی وسوسه کننده است.
مهم ترین مورد وسوسه انگیز اش هم صفحه ی تاچ اش هست!
و رزولوشن بالاش ...

اما خب یه مشکلی که داره روی AF سرعت پایینی داره.
ضمنا Codec هاش رو هم من شنیدم مشکل سازه!
WiFi رو هم که نداره! که بشه حافظه های جانبی حرفه ای رو بی سیم بهش وصل کرد مثل حافظه SSD , Nand
در نور کم هم مشکل نقطه نقطه شدن تصاویر داره طوری که از سمپل هاش توی DP بر میاد.

payma
26-02-2013, 19:28
سلام
و رزولوشن بالاش ...

WiFi رو هم که نداره! که بشه حافظه های جانبی حرفه ای رو بی سیم بهش وصل کرد مثل حافظه SSD , Nand

ببینید من دقیقا فهمیدم شما چی میخوای
این کیفیتی که میخوای باید D800 یا 5D mark3 بخری که فیلم برداری Uncompressed دارن
تمام DSLR ها روی فیلم برداری فوکوس ممتد ضعیفی دارن اولین دوربینی که این قابلیت رو داشت D3100 بود که من دارمش گیج میزنه و صدای لنز هم روی فیلم ثبت میشه حتی صدای کم صداترین لنز هم ثبت میشه
اگه برای فیلم برداری و عکاسی توامان میخوای یا Mirrorless بخر یا SLT سونی بخر
هیچکدوم از DSLR ها برای فیلم برداری حرفه ای طراحی نشدن همشون هم محدودیت 10 الی 20 دقیقه ای دارن و فقط برای ساخت کلیپ خوبن
و ضمنا باید لنز با دیاف باز بخری اگه میخوای شب فیلم برداری کنی

من دقیق این مورد رو اطلاع ندارم اما برای خروجی فایل های حجیم DSLR ها هم ماژول برای اتصال بهش موجوده
در بدترین حالت هم مموری WiFi رو همشون ساپورت میکنن اما گرونه

Behsood
26-02-2013, 23:11
ای ول!
پس من خیلی خارجی حرف نمیزنم!!
اما در مورد بیدون آینه ها.
من یکی از دغدغه هام داشتن Viewfinder هست.
بدون آینه ها خیلی عالی هستن! کوچیک و خوش دست و با تمام امکانات و البته گرون!
اما خب در قسمت فیلمبرداری در ایزوی بالا مشکل دارند و خوب عمل نمیکنند.
خود DP هم توصیه نمیکردش برای ویدئو به خاطر ضعفی که در ثبت دقیق نور محیط داره.
اما در AF عالی اند!! Sample های خوبی دیدم ازشون.
در مورد SLT ها بیشتر توضیح میتونی بدی؟ متشکر پیشاپیش ...
نکته ای هم در مورد بدون آینه ها داری من خوشحال میشم به اشتراک بذاری.

Amateِur
27-02-2013, 01:03
سلام
و رزولوشن بالاش ...

شما دقيقا چي مي خوايد؟ كيفيت خروجيتون خوب باشه يا با لمسي بودنش حال كنيد؟
براي فيبمبرداري 600دي خوبه و لنز 18-135. اما نظر من هم نظر استاده عزيز پايما هست. لنز 18-135 اصلا بدرد فيلمبرداري نمي خوره (هرچند به درد عكاسي هم نمي خوره) اگه فيلمبرداري مد نظرتونه دوربين هاي حرفه اي HDV سوني بگيريد (قيمت و مدل هاشو نمي دونم ميتونيد سرچ كنيد)

payma
27-02-2013, 02:19
ای ول!
پس من خیلی خارجی حرف نمیزنم!!
اما در مورد بیدون آینه ها.
من یکی از دغدغه هام داشتن Viewfinder هست.
بدون آینه ها خیلی عالی هستن! کوچیک و خوش دست و با تمام امکانات و البته گرون!
اما خب در قسمت فیلمبرداری در ایزوی بالا مشکل دارند و خوب عمل نمیکنند.
خود DP هم توصیه نمیکردش برای ویدئو به خاطر ضعفی که در ثبت دقیق نور محیط داره.
اما در AF عالی اند!! Sample های خوبی دیدم ازشون.
در مورد SLT ها بیشتر توضیح میتونی بدی؟ متشکر پیشاپیش ...
نکته ای هم در مورد بدون آینه ها داری من خوشحال میشم به اشتراک بذاری.

البته دوستان چوبکاری میفرمایند استاد کجا بود این حرفا رو میزنین آدم میترسه بیاد جواب بده اشتباه باشه:n01:
SLT همونطوری که میدونی به جای آینه معمولی DSLR ها یه اینه نیمه شفاف داره بخاطر همین سرعت عکاسیش بالاتره سیستم فوکوس لایوش هم با DSLR ها فرق داره و سرعت فوکوس ممتد بالاتری داره (البته چند تا مدلش مشکل داغ شدن بیش از حد سنسوز داشتن قبل از خرید باید خوب تحقیق کنی)

ببینید دوست عزیز عکاسی و فیلم برداری خوب با دوربین های DSLR خیلی به تامین نور خوب بستگی داره شما باید به فکر منبع تامین نور برای فیلم برداری باشی والا با D800 هم به مشکل میخوری
تمرکزت رو بیشتر روی بحث نورپردازی بذار(فرق کلیپ عادی و حرفه ای تو همین نور پردازیه بیشترش)

kindlinessangel
27-02-2013, 08:54
سلام
ممنون بابت پیشنهاد.
با 60D کار کردین خودتون؟
یه سری سوال ریز دارم!!

در مورد پیشنهاد خرید دوربین.
من عکاسی رو هم در نظر دارم.
ضمنا خیلی هم تحقیق کردم،
لذا خرید DSLR رو ترجیح دادم چرا که آپشم های فوق العاده ای در اختیارم میذاره نسبت به کم کودر های با این رنج قیمت.

دوستان لطف کردن یک سری پیشنهاد دادن که مطمئنا از پیشنهاد من بهنره .... پیشنهاد من صرفا برای سه تا شرطی بود که شما گذاشتی
1-DSLR
2-فیلم برداری خوب
3-زیر 3 تومن

من خودم به شخصه 60D ندارم ... لیست تجهیزات ام تو امضا هست ... خیلی هم باهاش کار نکردم ... پیشنهاد ام صرفا بر اساس ریویو هاست ..... همه دوستان میدونن تا همین 1سال پیش شاید بهترین گزینه برای فیلم برداری دوربینی بود که من الآن در اختیار دارم که کلی فیلم و اینجور داستان ها باهاش میساختن ..... اما بی تعارف بگم فیلم برداری باهاش حوصله ای میخواد بسیار زیاد .....

نمیدونم شاید سوالی که میکنم تکراری باشه ..... شما فیلم برداریش رو برای چه کاری میخواهید؟! ... منظورم حیطه فعالیت فیلم برداری است

Behsood
27-02-2013, 17:23
شما دقيقا چي مي خوايد؟ كيفيت خروجيتون خوب باشه يا با لمسي بودنش حال كنيد؟
براي فيبمبرداري 600دي خوبه و لنز 18-135. اما نظر من هم نظر استاده عزيز پايما هست. لنز 18-135 اصلا بدرد فيلمبرداري نمي خوره (هرچند به درد عكاسي هم نمي خوره)
اگه فيلمبرداري مد نظرتونه دوربين هاي حرفه اي HDV سوني بگيريد (قيمت و مدل هاشو نمي دونم ميتونيد سرچ كنيد)
سلام
قسمت های رنگی رو که اصلا نتونستم به هم ربط بدم!
اما در مورد HDV های سونی.
دقیقا در پست اولم گفتم دوربین DSLR میخوام.
ضمنا یه استانداردش رو بخوام بخرم یه Z7 هست که بالا 20 میلیون آب میخوره برام.
پست بعد هم گفتم که دوربین رو برای عکاسی هم میخوام.
چرا پیچیده اش میکنی رفیق؟!
:n27:

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

ببینید دوست عزیز عکاسی و فیلم برداری خوب با دوربین های DSLR خیلی به تامین نور خوب بستگی داره شما باید به فکر منبع تامین نور برای فیلم برداری باشی والا با D800 هم به مشکل میخوری
تمرکزت رو بیشتر روی بحث نورپردازی بذار(فرق کلیپ عادی و حرفه ای تو همین نور پردازیه بیشترش)

چطور روی نور کار کنم؟
منظورم اکسسوری خاصی هست که باید انتخاب کنم.
چی باشه با چه بردی؟
ضمنا برای ضبط صدای خوب هم چی پیشنهاد میدین که با دوربین های DSLR هم همخوانی داشته باشه.
حیطه ی کاری ام هم به قول دوستمون فیلم کوتاه و کلیپ هست.
متشکر :n12:

mahyar1333
27-02-2013, 19:06
دفترچه راهنماي فارسي Canon 600Dکسی از دوستان میدونه از کجا میشه پیدا کرد

Behsood
27-02-2013, 19:14
Still Working

payma
27-02-2013, 19:48
سلام

چطور روی نور کار کنم؟
منظورم اکسسوری خاصی هست که باید انتخاب کنم.
چی باشه با چه بردی؟
ضمنا برای ضبط صدای خوب هم چی پیشنهاد میدین که با دوربین های DSLR هم همخوانی داشته باشه.
حیطه ی کاری ام هم به قول دوستمون فیلم کوتاه و کلیپ هست.
متشکر :n12:

روی مبحث نور برای فیلم برداری من خودم کار نکردم نمیتونم زیاد راهنماییت کنم
اگه کارت خیلی حرفه ای نیست یه DSLR ای بخر که قابلیت اتصال میکروفون استریو داره خود میکروفون استریو هم حدود 450 باید باشه
همین D5100 با لنز 105-18 بهترین انتخابه میکروفون استریوی نیکون هم که هست

Amateِur
28-02-2013, 02:28
سلام

رفيق گلم شما كه انقدر زود زنجي گوش كن :دي
ببين عزيز راستش تو آتليه كار ميكنم اما اصلا فيلمبرداري نميكنم و فقط عكاسي، ولي اينو ميتونم بهت بگم كه اگه براي استفاده در مجالس مي خواي و از اين جور كار ها (كسب درآمد و يا در شرايط نوري ضعيف) طبق اون چيزي كه من ديدم و در تمام آتليه هاي همسايه هم ديدم هيشكي با دوربين اس ال آر فيلمبرداري نميكنه. حالا شما اگه مي خواي از مجالس هاي خانوادگي و يا فيمبرداري هاي معمولي از دوربين استفاده كني چرا كه نه؟ براي اين جور كار ها جواب ميده خيلي هم خوبه.
اما باور كنيد بقول دوستمون دي800 نيكون با اون عظمتش و مارك 3 فايو دي هم انقدر جواب گو نيستن چه برسه به دوربيني در سطح 3 ميليون.

دي 5100 نيكون و كلا دوربين هاي سطح آماتور نيكون محدوديت 5 تا 20 دقيقه اي فيلم برداري دارند. اگه اشتباه نكرده باشم 5 دقيقه ايه در كيفيت فول اچ دي. پس قطعا بايد قيد نيكون رو بزنيد. حتي اگه اشتباه هم گفته باشم باز 20 دقيقه هم تايم كميه و فقط براي ظبط كليپ كافيه. 600 دي در فيلمبرداري معروفه . 650 رو كه تا حالا از نزديكم نديدم اما فيلمبرداري 600 دي نسبت به ساير دوربين هاي كامپكت هم رده خودش (نيكون و كنون) فيلمبرداري خيلي خوبي داره و پيشنهاد منه.

اديت: خوب الان پستتون رو خوندم كه حيطه كاريتون كليپ سازي هست. بازم همون 600دی :دي
لنز دياف باز خيلي مهمه اما لنز هاي زومِ دياف باز بسيار گرونند. نمي دونم والا هنگيدم نصفه شبي :دی

mahyar1333
01-03-2013, 18:55
کسی نمیدونه؟؟؟؟؟
دفترچه راهنماي فارسي Canon 600D

کسی از دوستان میدونه از کجا میشه پیدا کرد

masoud glx
06-03-2013, 22:31
کسی نمیدونه؟؟؟؟؟

از شرکت نورنگار قابل تهیه هستش دوست گرامی.

سلام

دوست گرامی شما برای فیلم کوتاه و حتی بلند ! البته با توجه به تعداد ریکودر مورد نیاز می تونید از همین دوربین های DSLR موجود استفاده کنید . فقط حتما دقت داشته باشید حتما تمامی دوربین ها یا شرایط فیلمبرداری یکسانی از لحاظ ریت و رزولوشن داشته باشن که بعدا برای سینک و میکس دچار مشکل نشید. برای فیلمبرداری نظر بنده اینه که دوربین ها رو با هم مقایسه کنید چه برند نیکون و چه کنن ، تفاوتی نداره ، اونی که 1- هندلینگ بهتری داره و گریپش رو برای دستتون بهتر حس می کنید 2- بیت ریت و رزولوشن بالاتری داشته باشه 3- ورودی و خروجی های صدا و تصویر بهتری داشته باشه 4- دینامیک رنج بهتری داشته باشه و .... رو انتخاب کنید . در ضمن حتما سه پایه/تک پایه مناسب و سایر تجهیزات نگهداری دوربین + مموری های پرسرعت و حجیم ( +16 گیگ ) به تعداد مورد نیاز + تجهیزات نوری ( فلش ها، دیفیوزر، رفلکتور، چتر و ...) + کیف مناسب + چند بسته نوشیدنی خنک برای راحتی اعصاب و جلای روح و روان برای ادامه فیلمبرداری تهیه کنید .
در مورد لنز هم که حتما بسته به کادرهای سناریوهای شما داره ... مشخصا به گستره وسیعی از فوکال نیاز دارید که یا با لنزهای پرایم با فوکال های مختلف تامین میشه یا با لنزهای زوم . پرواضحه که برای کلیپ استفاده از لنزهای پرایم با دیاف ثابت 1.4 ، 1.8 ، 2.8 یا زوم 2.8 مثل سری اف کاملا مرسوم و مورد نیازه . اصلا نگران تایم لیمیت برای رکورد کردن هم نباشید مگر اینکه سناریوی فیلم یا کلیپ حاوی شات هایی با طول بیش از تایم لیمیت دوربین باشه که معمولا در این موارد باید نگران ضعف شدید سناریو و کسل شدن بیننده های احتمالی بود !!

موفق باشید.

محمد88
08-03-2013, 22:05
سلام دوستان
برای دوربین الان چه شرکت هایی گارانتی بین المللی میدن تو ایران ؟
کلا کدوم گارانتی ها بین المللی هستند تو ایران ؟

payma
09-03-2013, 00:02
سلام دوستان
برای دوربین الان چه شرکت هایی گارانتی بین المللی میدن تو ایران ؟
کلا کدوم گارانتی ها بین المللی هستند تو ایران ؟

منظورتون اینه اگه بردینش کشور خارجی گارانتی داشته باشه؟
نیازی به کارت گارانتی نیست از روی شماره سریال و تاریخ شروع به کار دوربین گارانتی بین المللی براتون لحاظ میشه
البته تو ایران خوشبختانه برعکس سایر اجناس، دوربین گارانتی و تعمیرگاه های خیلی خوبی داره که برخی کارها رو برای برخی ها مجانی انجام میدن(از جمله سرویس های دوره ای، تمیزکاری ، احیانا رفع ایراداتی که شرکت مادر گزارش کرده و ...)

kasesang
10-03-2013, 20:04
سلام بین این چند تا دوربین کدوم از لحاظ کیفیت عکس برای عکاسی از طبیعت و عکاسی نجومی بهترن؟

1- canon 650D
2- nikon D5200
3- nikon D3200
4- nikon D7000
لطفا کسایی که با این دوربینا کار کردن جواب بدن!

payma
10-03-2013, 23:08
سلام بین این چند تا دوربین کدوم از لحاظ کیفیت عکس برای عکاسی از طبیعت و عکاسی نجومی بهترن؟

1- canon 650D
2- nikon D5200
3- nikon D3200
4- nikon D7000

فکر نمیکنم حتی تو فروم عکاسی کسی به این سوال شما جواب بده!

محمد88
11-03-2013, 03:52
منظورتون اینه اگه بردینش کشور خارجی گارانتی داشته باشه؟
نیازی به کارت گارانتی نیست از روی شماره سریال و تاریخ شروع به کار دوربین گارانتی بین المللی براتون لحاظ میشه
البته تو ایران خوشبختانه برعکس سایر اجناس، دوربین گارانتی و تعمیرگاه های خیلی خوبی داره که برخی کارها رو برای برخی ها مجانی انجام میدن(از جمله سرویس های دوره ای، تمیزکاری ، احیانا رفع ایراداتی که شرکت مادر گزارش کرده و ...)
بله منظورم همون بود
ممنون نمیدوستم همچین امکانی ( تاریخ شروع به کار ) وجود داشته باشه

Behsood
12-03-2013, 22:43
از شرکت نورنگار قابل تهیه هستش دوست گرامی.

دوست گرامی شما برای فیلم کوتاه و حتی بلند ! البته با توجه به تعداد ریکودر مورد نیاز می تونید از همین دوربین های DSLR موجود استفاده کنید . فقط حتما دقت داشته باشید حتما تمامی دوربین ها یا شرایط فیلمبرداری یکسانی از لحاظ ریت و رزولوشن داشته باشن که بعدا برای سینک و میکس دچار مشکل نشید. برای فیلمبرداری نظر بنده اینه که دوربین ها رو با هم مقایسه کنید چه برند نیکون و چه کنن ، تفاوتی نداره ، اونی که 1- هندلینگ بهتری داره و گریپش رو برای دستتون بهتر حس می کنید 2- بیت ریت و رزولوشن بالاتری داشته باشه 3- ورودی و خروجی های صدا و تصویر بهتری داشته باشه 4- دینامیک رنج بهتری داشته باشه و .... رو انتخاب کنید . در ضمن حتما سه پایه/تک پایه مناسب و سایر تجهیزات نگهداری دوربین + مموری های پرسرعت و حجیم ( +16 گیگ ) به تعداد مورد نیاز + تجهیزات نوری ( فلش ها، دیفیوزر، رفلکتور، چتر و ...) + کیف مناسب + چند بسته نوشیدنی خنک برای راحتی اعصاب و جلای روح و روان برای ادامه فیلمبرداری تهیه کنید .
در مورد لنز هم که حتما بسته به کادرهای سناریوهای شما داره ... مشخصا به گستره وسیعی از فوکال نیاز دارید که یا با لنزهای پرایم با فوکال های مختلف تامین میشه یا با لنزهای زوم . پرواضحه که برای کلیپ استفاده از لنزهای پرایم با دیاف ثابت 1.4 ، 1.8 ، 2.8 یا زوم 2.8 مثل سری اف کاملا مرسوم و مورد نیازه . اصلا نگران تایم لیمیت برای رکورد کردن هم نباشید مگر اینکه سناریوی فیلم یا کلیپ حاوی شات هایی با طول بیش از تایم لیمیت دوربین باشه که معمولا در این موارد باید نگران ضعف شدید سناریو و کسل شدن بیننده های احتمالی بود !!

موفق باشید.
سلام
یه چند تا از اون دسته لنز هایی که اشاره کردید میشه لینک بدین؟

hadi_en
15-03-2013, 09:37
دروبین مدل Canon EOS 1100D دکلانشور بهش می خوره آیا توی رنج1.5 میلیون ارزش خرید داره؟

masoud glx
16-03-2013, 00:39
سلام
یه چند تا از اون دسته لنز هایی که اشاره کردید میشه لینک بدین؟

شما بدنه موجود یا مورد نظر + نیازهای آینده و شرایط خاص خودتون رو شرح بدید بیشتر میشه راهنمایی کرد . لنزهای زیادی هستن که توی این زمینه استفاده میشن ...

e4lyas
18-03-2013, 17:41
دوستان برای خرید لنز خرید از سایت "َآمازون" رو پیشنهاد میکنید ؟ یا از همینجا خرید کنم ؟ ( اینجا اونطور که من دیدم گارانتی ارایه نمیشه ؟ درسته ؟ )

تفاوت قیمت زیادی هم نباید داشته باشه ؟

بیشتر نظر در مورد خرید لنز های تله هست که بتونم زوم داشته باشم .. 200 م.م رو پیشنهاد میکنید ؟

ELSIN
19-03-2013, 14:45
دوستان برای خرید لنز خرید از سایت "َآمازون" رو پیشنهاد میکنید ؟ یا از همینجا خرید کنم ؟ ( اینجا اونطور که من دیدم گارانتی ارایه نمیشه ؟ درسته ؟ )

تفاوت قیمت زیادی هم نباید داشته باشه ؟

بیشتر نظر در مورد خرید لنز های تله هست که بتونم زوم داشته باشم .. 200 م.م رو پیشنهاد میکنید ؟

من پست شما رو جابجا کردم تا بقیه دوستان هم نظر بدند
خیر همین جا خرید بهتره ، خوب اگر شما از اون ور بخرید و این جا استفاده کنید بازم گارانتی بی معنی میشه که :n06:

کلا گارانتی تو ایران معنی نداره :n15:

تله ها قیمت بالایی دارند شما چقدر بودجه دارید ؟

Behsood
19-03-2013, 15:25
شما بدنه موجود یا مورد نظر + نیازهای آینده و شرایط خاص خودتون رو شرح بدید بیشتر میشه راهنمایی کرد . لنزهای زیادی هستن که توی این زمینه استفاده میشن ...

سلام
متشکر از توجه تون.
در مورد بدنه احتمال زیادی داره که انتخابم 650D باشه با توجه به دو هفته تحقیقی که داشتم.
اما در مورد اون هم هنوز دودل هستم.
به خاطر اینکه من احتمالا اون رو به منظور عکاسی و فیلمبرداری اون هم در شرایط شاید بد کویری یا مرطوب استفاده کنم
که با توجه به بودجه ی من و نبود بدنه ی ضد گرد و غبار و ضد آب این دوربین کمی به مشکل بر میخوردم.

اما در مورد استفاده ها همن طور که فبلا هم ذکر کرده بودم،
اهم موارد استفاده ی من فیلمبرداری و تهیه ی کلیپ هست.
عکاسی در نور کم هم از اولویت های من هست.
از اونجایی که در عکاسی گرایش من بیشتر فوتوژورنالیسم هست لنز واید خوب هم باید مد نظر داشته باشم.

فعلا هم با تمام این نیاز ها بودجه ی هنگفتی نمیتونم براش جور کنم.
باید با حداقل ها بهترین مورد رو به دست بیارم تا گام های بعد که امیدوارم بلند تر باشه!

:n29:

ممنون

e4lyas
19-03-2013, 15:26
من پست شما رو جابجا کردم تا بقیه دوستان هم نظر بدند
خیر همین جا خرید بهتره ، خوب اگر شما از اون ور بخرید و این جا استفاده کنید بازم گارانتی بی معنی میشه که :n06:

کلا گارانتی تو ایران معنی نداره :n15:

تله ها قیمت بالایی دارند شما چقدر بودجه دارید ؟

ممنون از پاسخ
در مورد تله منظور نوع محدود ترش بود ( چون نمیدونم نوع محدودش اسم خاصی دار یا نه )
منظور 300 - 200 میلی متر ( شایدم به نام معمولی یاد میشه ) .

بودجه 1 تومن

Dr.Willy
21-03-2013, 19:33
سلام

من قبلا یه دوربین D400 داشتم که متاسفانه مشکل جدی براش پیش اومد و قابل تعمیر نبود
به صورت نیمه حرفه ای عکاسی میکنم

حالا دنبال یه دوربین هستم تو رنج 1.500 تا 1.700
که حداقل امکانات اون D400 رو داشته باشه (البته میدونم تو این رنج قیمت ممکن نیست ولی حداقل نزدیک تر باشه)

یه گشتی زدم تو سایت ها تونستم Nikon D3100 وCanon EOS-1100D رو پیدا کنم
کدومش بهتره؟

دوستان گزینه ای هست؟
متشکرم

kindlinessangel
28-03-2013, 11:36

1- canon 650D
2- nikon D5200
3- nikon D3200
4- nikon D7000

میدونم خیلی دیر دارم جواب میدم .... اما گفتم شاید به کار شما یا دوستای خوب دیگه بیاد
کاری به عکاسی طبیعت ندارم بیشتر چیزی که میگم مربوط به عکاسی نجومی است
اساتید حتما میدونند که برای عکاسی نجومی ( به معنی واقعی ... نه عکاسی از طبیعت شب همراه با بخشی از آسمان ) یکی از مولفه های مهم دریافت طیف نوری مادون قرمز هست
داستان ثبت این تصاویر در دوربین های آنالوگ کمی متفاوت بود که شاید اینجا جاش نباشه .... اما در دوربین های دیجیتال یه فیلتری روی سنسور هست که اقدام به جذب این طیف فرکانسی نور میکنه که اگه این کار رو نکنه عکس های معمولی که شما میگیرید رنگشون کمی به زردی میزنه ... چند سال پیش کنون یه مدلی از 20D معرفی کرد که یه کد خاصی هم در انتهای اسمش داشت و این فیلتر روش نبود که متاسفانه یادم نمیاد. جدیدن هم فکر کنم کنون یا نیکون یک بار دیگه این کار رو کردند که اون رو هم یادم نمیاد ( به خاطر قیمت های نجومی کلا از وادی تجهیزات نقل مکان کردم ) البته بعید میدونم تو ایران پیدا بشه اما توصیه ای که من میتونم بکنم اینه که برای عکاسی نجومی یک دوربین جدا تهیه کنید .... اگه براتون مگا پیکسل مهم نیست یه 350D و یا 400D کنون دست دوم کافیه (که 350 رو ترجیح میدم .... درسته مگاپیکسل اش کمتره اما رفتار نویزیش توی نور دهی های طولانی بهتره نگران اندازه چاپ هم نباشید تا 50 در 70 جواب میده ) ... میتونید بدید براتون فیلتر رو از رو سنسور بدارند ... اگه اهل فن باشید خودتون هم میتونید این کار رو بکنید ... توی سایت های فارسی هم توضیحات اش هست . اگر 3 -4 سال پیش بود حتما پیشنهاد میدادم با آنالوگ کار کنید برای نجومی اما الآن دیگه انقدر فیلم ها و سایر مسائل اش گران و کمیاب شده که به نظرم پیشنهاد بالا بهتر است.فکر کنم بشه زیر 1 تومن دوربین سالمی پیدا کرد.

البته دوستان شاید نظر دیگه ای داشته باشند اما این تجربه شخصی 5 - 6 سال پیش ام بود که گفتم شاید به درد شما هم بخوره

Amateِur
28-03-2013, 17:35

1- canon 650D
2- nikon D5200
3- nikon D3200
4- nikon D7000

والا من با 650 كنون و دي7000 نيكون كاركردم. اون 2 تاي ديگه هم دي حد هَمن و تو سطح 650.
650 كنون كه دوربين خيلي خوبيه ولي تنها فرقش نسبت به 600 يا حتي 550 دی كنون نمايشگر لمسيشه زياد فرقي نداره فقط الكي پول اضافه ميدين. اما دي7000 نيكون كاملا قوي تره از 3 بدنه ي ديگه ،بدنه بزرگ و موتور قوي داره. پيشنهاد كلي من كه اينا نيست با توجه به قيمتشون ولي از بين اينا دي7000 نيكون خوبه

iranicc
09-04-2013, 12:38
با سلام و تشکر از توضیحاتتون
دوست عزیز من یه سوال دارم که تا حالا چند تا جواب متفاوت از چند نفر گرفتم و واقعا گیج شدم
من بین دوربین نیکن دی 5200 و کنون 650 دی مرددم
مزایای دوزبین نیکن خیلی بالاتره ولی از هر کی میپرسم میگن عکسای کنون بهتره ... حتی یه عکاسی میگفت پول واسه نیکن نده و با وجود همه ی مزایا بازم کنون بهتره
من نمیدونم چرا آخه؟
نیکنه 24 مگاپیکسله حسگرش یکم بزگتره فیلمبرداریش 60 فریمه و 39 نقطه فوکوس داره و توی بقیه چیزا هم اگر بالاتر از کنون نباشه پایینتر نیست حالا چرا میگن کنون بهتره من نمیدونم......
اگر ممکنه راهنمایی کنین
ممنون

Переклад не
09-04-2013, 19:03
دوست عزیز من یه سوال دارم که تا حالا چند تا جواب متفاوت از چند نفر گرفتم و واقعا گیج شدم
مزایای دوزبین نیکن خیلی بالاتره ولی از هر کی میپرسم میگن عکسای کنون بهتره ... حتی یه عکاسی میگفت پول واسه نیکن نده و با وجود همه ی مزایا بازم کنون بهتره
من نمیدونم چرا آخه؟
نیکنه 24 مگاپیکسله حسگرش یکم بزگتره فیلمبرداریش 60 فریمه و 39 نقطه فوکوس داره و توی بقیه چیزا هم اگر بالاتر از کنون نباشه پایینتر نیست حالا چرا میگن کنون بهتره من نمیدونم......
اگر ممکنه راهنمایی کنین
ممنون
چون نیکون تو کلاس غیرحرفه ای ها یا شبه حرفه ای ها عملکرد خوبی نداره واسه اون عوام فکر میکنن حرفه ایاشم اینشکلین.
قضیه دقت حسگر نیست.مثلا 24 مگاپیکسل مزایای چنان تاپی هم نیست .مهم پردازنده و اندازه ی حسگر و نوعش هستش
بین این دو دوربین هم اتفاقا نیکون 5200 عکاسیش بهتر از کنون 650 هستش ولی کنون فیلم برداریش حرفه ای تره.فیلم برداری 60 فریم هم باز مزیت بالایی محسوب نمیشه.650 با حالت اچ دی 60 فریم میگیره که کیفیتش به کل نیکون می ارزه.سیستم جدید سینمایی هم همون 30 فریم برثانیه هستش

masoud glx
10-04-2013, 00:19

اگر در مورد سبک عکاسی که قصد دارید انجام بدید مطمئن هستید و همینطور اطلاعات مورد نیاز در مورد لنزهای آینده و تجهیزات جانبی مورد نیاز و . . . رو دارید ، فقط به فروشگاه رفته و هر دو دوربین رو توی دست بگیرید . هر کدوم احساس بهتری به شما داد همون رو خریداری کنید . چندان هم سخت گیر نباشید ، این دو بدنه عملکرد بسیار نزدیکی دارن . این سخت گیری های خاص بیشتر مربوط به دوستانی هستش که قصد کار تجاری دارن و با یک انتخاب به نظر ساده برند ، تقریبا تا پایان عمر عکاسی شون با تجهیزات و موارد ارائه شده برای اون برند منحصر سر و کله خواهند زد .
موفق باشید .

soorena010
12-04-2013, 17:30
سلام تو قیمت ۶۰۰ تا۷۰۰ چی پیشنهاد میدید ترجیحا کانن باشه

Amateِur
28-04-2013, 12:39
من نمیدونم چرا آخه؟
اگر ممکنه راهنمایی کنین
ممنون

انتخاب بین برند نیکون و کانن هست. اینجاست که میگن ببین با کدوم بیشتر حال میکنی.
شما فقط با بدنه مواجه نیستید، بلکه بعد از خرید بدنه، با صدها قلم لوازم جانبی مواجهید. نیکون از نظر لوازم جانبی لنز خدمات پس از فروش و غیر کاملا ضعیف تره از کانن و در عین حال قیمت لوازم جانبیش هم بالاتره.
اما بدنه ها. سنسور 24 مگیه نیکون نویز گیر خوبی نیست. در ایزوه 6400 نویز اشکاره. اتوفوکوس 39 نقطه ایه نیکون رو تست نکردم اما یک مزیت جدی محسوب میشه در مقابل سیستم فوکوس قدیمی کانن. فیلمبرداری رو اصلا جزو مزیت یک دوربین قرار نده.فیلم برداری روی دوربین های آماتور DSLR فقط به سنسور اسیب میزنه.
من انتخاب رو میزارم به عهده خودت چون باز میگم انتخاب میان برند هست.

سلام تو قیمت ۶۰۰ تا۷۰۰ چی پیشنهاد میدید ترجیحا کانن باشه

400دی و اگر گیر بیاری با این قیمت 450دی

SevenART
02-05-2013, 22:20
سلام

برای آتلیه عکاسی و دوربین nikon d3200 میخواستم لنز خریداری کنم . لنز 18-55 هم روی دوربین هست .

نظر خودم روی لنز Samyang 85mm f/1.4 و Samyang 24mm f/1.4 هستش . با یه کانورتر 2x

کارمون در زمینه عکس پرتره ، پرسنلی ، اسپورت ، مجالس و ...

Aless
03-05-2013, 18:24
سلام

برای آتلیه عکاسی و دوربین nikon d3200 میخواستم لنز خریداری کنم . لنز 18-55 هم روی دوربین هست .

نظر خودم روی لنز Samyang 85mm f/1.4 و Samyang 24mm f/1.4 هستش . با یه کانورتر 2x

سلام
واسه اتلیه لنز 18.105 یا 18.200 کافیه(البته اگه خیلی هزینه نمیخوای بکنی)چون توی اتلیه f باید روی 8 تا 11 باشه.f بازتر کاربردی نداره.127mm استاندارده فول فریمشه
واسه پرتره محیطی هم 85f1.4 بسیار عالیست.نسخه nikonf1.8G هم خیلی خوبه و به نظر من بهتر هم هست
توی مجالس هم اگه 70.200 داشتی خیلی عالی میشد...

masoud glx
03-05-2013, 21:42
این لنز های سمیانگ اتوفوکس دارند یا خیر ؟
تا جایی که به خاطر دارم این سری لنزهای کره ای که با اسامی مختلف دیگه ای هم بفر-وش می رسن ، اتوفوکس یا همون AF نیستن و این مقداری کار شما رو برای مجالس سخت می کنه . اما مشکل چندانی برای آتلیه نخواهدی داشت . برای عکاسی پرتره و پرسنلی و تیپ روتین فعالیت های عکاسی ( حتی مجالس ) لنز 18-105 به میزان مناسبی رضایتمندی شما رو کسب می کنه .
بعدها با فعالیت بیشتر امکان خرید لنزهای بهتر و با تامل بیشتر هم فراهم میشه .
موفق باشید .

Amateِur
04-05-2013, 16:20
سلام

سلام
اول میزان پولی که می خواید هزینه کنید رو عرض بفرمایید.
بعد: کانورتر رو دقیقا برای چه کاری می خواید؟ کانورتر مثلا برای پرنده گرافی به کار میاد که مثلا یه لنز 200 م م داری و یه اکستندر هم میبندی میشه 400 م م . والا من تا حالا ندیدم برای استفاده پرتره و مدلینگ اکستندر ببندن. قیمت کمی هم که نداره. اکستندر کانن 2ایکس اش 2 تومن قیمت می خوره.
بنده تخصص چندانی در لنز های نیکون ندارم ینی باهاشون کار نکردم اما با توجه به لنز های مشابه کانن توضیحاتم ایناس:
لنز 24 میلیمتر چرا؟ اگر لنز 24 رو برای مجالس می خواید انتخاب جالبی نیست. این لنز وایده و مناسب پرتره نیست. بهترین انتخاب برای مجالس لنز زوم هست که دیگه نیازی به عوض کردن لنز نباشه.خوب اینجام من بودجه ی مورد نظرتون رو نمیدونم که دقیق راهنمایی کنم اما فکر کنم لنز پیشنهادی دوستان (18-105) بدردتون بخوره.18-200 نیکون رو که نمیدونم اما کانن اصلا لنز شارپی نیست. برای عزیزانی که می خواین عکاسی رو شروع کنن مناسبه تا پرتره و مدلینگ.
بطور کلی فوکال 85 م م برای نیم تنه یا پرسنلی خیلی مناسبه.حالا با توجه به قیمت مناسب ترین برند و دیاف رو خودتون انتخاب کنید اما بهتره در انتخاب سامیانگ کمی محتاط تر باشید. سیگما،نیکون و تامرون لنز های بهتری دارند.

masoudtr
04-05-2013, 16:43
سلام

پولت را با خرید لنز های سامیانگ دور نریز

gambil
05-05-2013, 16:20
سلام
چطور ميشه فهميد كه يك دوربين چند شات زده است؟

Amateِur
06-05-2013, 01:42
سلام

دوربینتون (حرفه ای باید باشه) کانن هست یا نیکون؟

musketeer
06-05-2013, 23:27
سلام عزیزان. یک لنز واید دست2 بخوام تهیه کنم، کجا رو باید بگردم؟ سایتی هست؟

مرسی

gambil
07-05-2013, 09:15
سلام
بي زحمت يكي دوتا لنز وايد كه امتحانش و از هر لحاظ پس داده باشه و صاحبنظران تاييدش ميكنن به من معرفي كنيد.

Amateِur
07-05-2013, 11:26
سلام عزیزان. یک لنز واید دست2 بخوام تهیه کنم، کجا رو باید بگردم؟ سایتی هست؟

مرسی

پی ام براتون ارسال کردم :n01:

سلام

سلام
بي زحمت يكي دوتا لنز وايد كه امتحانش و از هر لحاظ پس داده باشه و صاحبنظران تاييدش ميكنن به من معرفي كنيد.

gambil ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان عزیزه دل من که عرض کردم حداقل بگید کدوم برند؟ اخه اینجوری که نمیشه کسی رو راهنمایی کرد. بگید دوربینتون فول فریمه یا کراپ سنسور و بودجتون چقدره. در مورد تعداد شات هم باید بدونم نیکون هستید یا کانن چون هر کدوم یه برنامه جدا دارند.

gambil
07-05-2013, 12:54
gambil ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان عزیزه دل من که عرض کردم حداقل بگید کدوم برند؟ اخه اینجوری که نمیشه کسی رو راهنمایی کرد. بگید دوربینتون فول فریمه یا کراپ سنسور و بودجتون چقدره. در مورد تعداد شات هم باید بدونم نیکون هستید یا کانن چون هر کدوم یه برنامه جدا دارند.[/QUOTE]

سلام
اول بگم عزيز دل من خودتي
من اما d90 نيكون دارم
بودجه ي من حد مشخصي نداره بعد از معرفي شما بايد تصميم بگيرم براي خريد و بعدش فوكوس كنم براي پس اندازه بودجه و تصاحب لنز مورد نظر. شد يه پروژه
درباره ي شات دوربين يه سايتي پيدا كردم كه آخرين عكس دوربين و آپلود ميكني اونم برات ميگه كه چنتا شات زدي اما چند باري امتحان كردم عكس اپلود نمكنه شايد بخاطر سرعت پايين اينترنت هست. شما محبت ميكني روش بهتري ارائه ميدي.

musketeer
07-05-2013, 15:01
پی ام براتون ارسال کردم :n01:

خیلی ممنون عزیز. :n12:لنز واید برای 7d گزینه ی مناسبی میشه معرفی کنید؟

gambil
07-05-2013, 16:29
gambil ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان عزیزه دل من که عرض کردم حداقل بگید کدوم برند؟ اخه اینجوری که نمیشه کسی رو راهنمایی کرد. بگید دوربینتون فول فریمه یا کراپ سنسور و بودجتون چقدره. در مورد تعداد شات هم باید بدونم نیکون هستید یا کانن چون هر کدوم یه برنامه جدا دارند.

سلام
اول بگم عزيز دل من خودتي
من اما d90 نيكون دارم
بودجه ي من حد مشخصي نداره بعد از معرفي شما بايد تصميم بگيرم براي خريد و بعدش فوكوس كنم براي پس اندازه بودجه و تصاحب لنز مورد نظر. شد يه پروژه
درباره ي شات دوربين يه سايتي پيدا كردم كه آخرين عكس دوربين و آپلود ميكني اونم برات ميگه كه چنتا شات زدي اما چند باري امتحان كردم عكس اپلود نمكنه شايد بخاطر سرعت پايين اينترنت هست. شما محبت ميكني روش بهتري ارائه ميدي.[/QUOTE]

برادر من منتظر جوابت مي مونم.

Amateِur
07-05-2013, 18:29
خیلی ممنون عزیز. :n12:لنز واید برای 7d گزینه ی مناسبی میشه معرفی کنید؟

قربانت..

لنز واید خوب با قیمت متوسط
17-40mm f/4L و یه لنز مخصوص سنسور کراپ که واقعا لنز خوبیه
10-22mm f/3.5-4.5 usm هست.

سلام
اول بگم عزيز دل من خودتي
من اما d90 نيكون دارم
درباره ي شات دوربين يه سايتي پيدا كردم كه آخرين عكس دوربين و آپلود ميكني اونم برات ميگه كه چنتا شات زدي اما چند باري امتحان كردم عكس اپلود نمكنه شايد بخاطر سرعت پايين اينترنت هست. شما محبت ميكني روش بهتري ارائه ميدي.

شما یه بار دیگه در این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سایت امتحان کنید اگه جواب نداد میگردم براتون برنامشو پیدا میکنم. توجه داشته باشید که فایل خام اخرین عکسی که گرفتید رو بدون ریسایز اپلود کنید. مشکل اپلود احتمالا برای حجم بالای تصویره. بهتره یه عکس با پایین ترین ایزو و عمق میدان کم بگیرید که حجم عکس به حداقل برسه.
در مورد لنز هم انشالا صاحب نظران نیکون بیان نظراتشون رو بفرمایند چون بنده رو نیکون تخصص ندارم.

sanaz200
08-05-2013, 20:03
با سلام و سپاس
سال 82 یه دوربین کنون خریدم A85 خب تو زمان خودش خیلی جدید و عکسهای 4 مگا خوبی میگرفت اما الان حدود شاید 10 تا دوربین با توجه به شناخت نسبتا کمی که داشتم برای دوست و فامیل خریدم از کنون 550 و سونی hx100 و کامپگت های کنون و ...
اما الان میخوام برای خودم یه dslr خوب بخرم چون قبلا از این گفتگوهای دوستان استفاده کردم تا حدود زیادی موفق بودم و همیشه به این مسئله رسیدم که تجربه استفاده چیز دیگری است .
بودجه حدود 2 تومن
فعلا یه دوربین دست دوم پیدا کردم نیکون D90 دوستان نظر بدن طرف مطمئنه و مغازه عکاسی داره قیمت هم میگه 2300
ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایند در کل دوربین چطوره ؟ قیمت ؟ آیا DSLR بهتری رو مشه تو این رنج پیدا کرد ؟
ممنون از وقت و حوصله شما دوستان

rafaelmehraban
08-05-2013, 20:45
با سلام و سپاس
سال 82 یه دوربین کنون خریدم A85 خب تو زمان خودش خیلی جدید و عکسهای 4 مگا خوبی میگرفت اما الان حدود شاید 10 تا دوربین با توجه به شناخت نسبتا کمی که داشتم برای دوست و فامیل خریدم از کنون 550 و سونی hx100 و کامپگت های کنون و ...
اما الان میخوام برای خودم یه dslr خوب بخرم چون قبلا از این گفتگوهای دوستان استفاده کردم تا حدود زیادی موفق بودم و همیشه به این مسئله رسیدم که تجربه استفاده چیز دیگری است .
بودجه حدود 2 تومن
فعلا یه دوربین دست دوم پیدا کردم نیکون D90 دوستان نظر بدن طرف مطمئنه و مغازه عکاسی داره قیمت هم میگه 2300
ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایند در کل دوربین چطوره ؟ قیمت ؟ آیا DSLR بهتری رو مشه تو این رنج پیدا کرد ؟

سلام ساناز جان.
من بهتون میگم هرگز دست 2 نخرید
1:مشکل باتری 100 در 100 هست و قیمت باتریش فقط یه 100 تا 200 تومانی خرج داره براتون.
2:مشکل خط و خش رو لنز یا عوض کردن با لنز تقلبی
و.....
من سرم خیلی شلوغه فرصت بیشتر برای راهنماییتون امروز ندارم.تا بعد ولی قید این دست 2 رو بهم بزنید جدا از مشکلات فوق خیلی بالا بهتون قیمت داده(خیلی خیلی)

sanaz200
09-05-2013, 14:14
با سلام و سپاس
ممنون از توضیحات شما rafaelmehraban لطف میکنید بفرمایید تا چه قیمتی به شرط سالم بودن خوبه ؟
در کل D90 چطوره کسی هست در مورد امکانات و مزیتهاش اطلاعاتی داشته باشه این دوربین محصول 2008 قدیمی نیست ؟ پیشننهاد شما چیه ؟
ممنون از وقت و حوصله شما

rafaelmehraban
09-05-2013, 18:55
با سلام و سپاس
ممنون از توضیحات شما rafaelmehraban لطف میکنید بفرمایید تا چه قیمتی به شرط سالم بودن خوبه ؟
در کل D90 چطوره کسی هست در مورد امکانات و مزیتهاش اطلاعاتی داشته باشه این دوربین محصول 2008 قدیمی نیست ؟ پیشننهاد شما چیه ؟
ممنون از وقت و حوصله شما

خواهش می کنم.
در مورد قیمت 1100 تا 1200 منطقیه تازه به شرط سالم بودن لنز و باتری که تقریبا نشدنیه باتری بالاخره مشکل داره یا به زودی :n14:.واقعا بیشتر اصلا ارزش خرید نداره.

Amateِur
09-05-2013, 21:28
با سلام و سپاس
بودجه حدود 2 تومن

سلام
دی90 بهترین بدنس. یک بدنه ی جون دار و قوی.البته تو رنجه خودش و نسبت به اس ال آر های کوچک تر و جدید. لنز همراه بدنه چیه که این قیمت رو داده؟ بدنه ی دی90 معمولا اگه تمیز باشه 1500 تا 1700 هست.نوعش هم تو بازار نیست و اگر کسی به عنوان نو خواست بهتون بده قبول نکنید. در مورد خرید دست 2 هم مشکلی نیست فقط باید ضمانتی حداقل 2 ماهه از فروشنده بگیرید اما اگه نداد هم باز نگران نباشید. یه نکته مهم هم هست. اینکه وقتی دارید دوربینو میخرید زیر بدنه رو نگاه کنید و اونجا که سه پایه وصل میشه و برچسب زده و سریال نامبر و عدد هارو نوشته رو نگاه کنید اگه مختوش شده بود و رده سه پایه افتاده بود بدونید دوربین تو آتلیه بوده و تا تونستند جونش رو گرفتند. از فروشنده بپرسید که شاتر چقدر کار کرده تا فک نکنه آماتورید و هیچی بلد نیستید و یه بدنه ای که نمیره رو بده بهتون. شاتر هم تا 10-20 هزار تا کارکرده بود با توجه به قیمت مشکلی نداره.به دوست و غریبه هم اصلا اعتماد نکنید اصلا این چیزا الان اهمیت نداره خانومی.
البته این رو هم در نظر بگیرید که نوع عکاسیتون چیه؟ طبیعت،پرتره،فتوژورنالیسم و ... چون تو تعیین دوربین این هم نکته مهمیه. دوربین های قدیمی در ایزوه بالا عملکرد ضعیفی دارند. حالا انتخاب خودتون از برند کنون و نیکون چیه؟50دی کنون بدنه ی محشریه بهتره به اون هم فکر کنید

payma
10-05-2013, 12:05
خواهش می کنم.
در مورد قیمت 1100 تا 1200 منطقیه تازه به شرط سالم بودن لنز و باتری که تقریبا نشدنیه باتری بالاخره مشکل داره یا به زودی :n14:.واقعا بیشتر اصلا ارزش خرید نداره.

ببخشید دوست عزیز شما انگار اصلا 1 سالی هست بازار نرفتی!!!
الان 500D دست دوم رو هم به این قیمت نمیتونی گیر بیاری!

payma
10-05-2013, 12:49
با سلام و سپاس
ممنون از وقت و حوصله شما

دوست عزیز D90 هنوز هم دوربین خوبی هست اما قدیمی شده دیگه اگه D5100 با لنز 105-18 گیر آوردی دست دوش گزینه بهتریه
D90 با لنز 105-18 هم حداقل 3 تومن هست و دست دومش اگه تمیز باشه بالای 2300 قیمت داره (تعداد شات و وضعیت لنز و دوربین رو بپرسید)

payma
10-05-2013, 12:54
سلام ساناز جان.
1:مشکل باتری 100 در 100 هست و قیمت باتریش فقط یه 100 تا 200 تومانی خرج داره براتون.
و.....
من سرم خیلی شلوغه فرصت بیشتر برای راهنماییتون امروز ندارم.تا بعد ولی قید این دست 2 رو بهم بزنید جدا از مشکلات فوق خیلی بالا بهتون قیمت داده(خیلی خیلی)

دوست عزیز خواهش میکنم در راهنمایی اطلاعات درست به دوستان بدید
بنده چندین دوربین قدیمی و بالای 5 سال ساخت و استفاده دیدم و باهاش عکاسی کردم هیچکدوم مشکل باتری نداشتند(باتری دوربین ها به این راحتی ها خراب نمیشه)
باتری دوربین خودم که بعد از 3 سال هنوز مثل روز اولش کار میکنه

در مورد لنز تقلبی میشه توضیح بدید ما هم مطلع بشیم؟ شما یه نمونه لنز تقلبی برای کنون یا نیکن بیار من به قیمت اصل ازت میخرم!!!
دوست عزیز تکنولوژی لنز و دوربین به قدری پیچیده هست (مخصوصا لنز) که اصلا جایی برای تقلبیش باقی نمیمونه!
بنده بعد از n سال اولین باره از یکی میشنوم میگه لنز DSLR تقلبی(حرفتون مثل این میونه بگین یدونه Boeing 747 تقلبی دیدین!!!)

rafaelmehraban
10-05-2013, 14:31
دوست عزیز خواهش میکنم در راهنمایی اطلاعات درست به دوستان بدید
بنده چندین دوربین قدیمی و بالای 5 سال ساخت و استفاده دیدم و باهاش عکاسی کردم هیچکدوم مشکل باتری نداشتند(باتری دوربین ها به این راحتی ها خراب نمیشه)
باتری دوربین خودم که بعد از 3 سال هنوز مثل روز اولش کار میکنه

در مورد لنز تقلبی میشه توضیح بدید ما هم مطلع بشیم؟ شما یه نمونه لنز تقلبی برای کنون یا نیکن بیار من به قیمت اصل ازت میخرم!!!
دوست عزیز تکنولوژی لنز و دوربین به قدری پیچیده هست (مخصوصا لنز) که اصلا جایی برای تقلبیش باقی نمیمونه!
بنده بعد از n سال اولین باره از یکی میشنوم میگه لنز DSLR تقلبی(حرفتون مثل این میونه بگین یدونه Boeing 747 تقلبی دیدین!!!)

باشه حتما شما درست می گید.من تجربه و نظر خودم رو گفتم هر کسی میتونه خودش فکر کنه و تصمیم بگیره.بویینگ تقلبی هم خواستید قطعاتش رو چین براتون می زنه.برای لنز هم یه سری به بازار خودمون بزنید بد نیست.

rafaelmehraban
10-05-2013, 14:43
چند تا پیشنهاد برای قیمت 1.5 تا 2.6 م.
1--Canon Powershot SX50 HS ------> 1.5 1.6
2--Canon Powershot G15--------------->1.6 1.7
3--Canon EOS M 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM ------->2.4 2.6
آخری از همه بهتره ولی اسمشو نمی دونم درست نوشتم یا نه؟

sanaz200
10-05-2013, 23:48
با سلام و سپاس
ممنون از توضیحات دوستان
در مورد دوربین قرار نیست به صورت حرفه ای و یا به عنوان درآمد عکاسی کنم در واقع با توجه به علاقه و لذت عکاسی با یک دوربین DSLR
مبتدی نیستم اصول اولیه عکاسی رو بلدم ولی خب حرفه ای هم نیستم به نظر شما با بودجه کمتر مثلا تا 1500 چی میشه خرید ؟ میخوام حتما DSLR باشه مارک هم مهم نیست
در مورد دست دوم جایی هست که بشه اطمینان کرد و خرید ؟ بازار جمهوری در کل چطوره ؟
ممنون از وقت و راهنمایی شما

payma
11-05-2013, 00:33
با سلام و سپاس
ممنون از توضیحات دوستان
در مورد دوربین قرار نیست به صورت حرفه ای و یا به عنوان درآمد عکاسی کنم در واقع با توجه به علاقه و لذت عکاسی با یک دوربین DSLR
مبتدی نیستم اصول اولیه عکاسی رو بلدم ولی خب حرفه ای هم نیستم به نظر شما با بودجه کمتر مثلا تا 1500 چی میشه خرید ؟ میخوام حتما DSLR باشه مارک هم مهم نیست

به نظرم یدونه D3100 یا 550D دست دوم با لنز 55-18 بگیرید که قدیمی هم نیستند و دوربین های خوبی هستند
اینو یکی از بچه های عکاسی گذاشته برای فروش به قیمت 1300 مورد خوبی به نظر میاد

payma
11-05-2013, 00:38
باشه حتما شما درست می گید.من تجربه و نظر خودم رو گفتم هر کسی میتونه خودش فکر کنه و تصمیم بگیره.بویینگ تقلبی هم خواستید قطعاتش رو چین براتون می زنه.برای لنز هم یه سری به بازار خودمون بزنید بد نیست.

دوست عزیز نیازی به بازار رفتن نیست لنزهای آشغال مانند Samyang هم از اسم هم از کیفیتشون معلومه چی هستن اما اینکه لنز تقلبی ای باشه که روش زده باشه نیکون یا کنون (اصلا کل برندهای لنز!!!)و ساخت تایلند یا چین هم باشه نه در بازار بلکه شاید در خواب بشه دید!

gambil
11-05-2013, 08:54
[QUOTE=rafaelmehraban;7626173]سلام ساناز جان.
و.....
من سرم خیلی شلوغه فرصت بیشتر برای راهنماییتون امروز ندارم.تا بعد ولی قید این دست 2 رو بهم بزنید جدا از مشکلات فوق خیلی بالا بهتون قیمت داده(خیلی خیلی)[/QUOTE
سلام
من دوربين d90 دارم.
از لحاظ باتري باس بگم ظرف 2 ساعت شارژ ميشه و مي توني باهاش به بي رحمانه ترين وضعيت عكس بگيري تا از كت و كول و پر و پا بيوفتي. تازه وقتي كه علامت باطري ضعيف است روي صفحه مياد خيالت راحت باشه حداقل 60 ،70 تايي عكس مي توني بگيري. با اين اوصاف اگه كارآيي باطري نصف هم بشه ميشه گفت راحت 200 تا 300 تا عكس ميگره.
لنزش هم نه تقلبيه و نه خط و خش داره، اگر هم بخوام بفروشمش به همين شكل و شمايل ميفروشم و بهش ميگن دست دوم.
ما الان داريم چار پنچ برابر قيمت دنيا پول ميديم براي يه دوربين، چه ميشه كرد! كي بدش مياد دوربين نو داشته باشه.

Amateِur
11-05-2013, 16:01
با سلام و سپاس
ممنون از توضیحات دوستان

ساناز جان از راهنمایی های اساتید عزیز فروم استفاده کنید. در مورد خرید دوربین دست 2 هیچ نگرانی ای وجود نداره و من این بحث رو به شما تضمین میدم. خودم چند بار دوربین حرفه ای دست دو خریدم. لنز تقلبی در بازار وجود نداره مگر لنز سامیانگ بگیرید که کلا بدرد نخوره. هرچند اصلا لنز ارزون قیمت نداره در بازار فعلی ایران. گزینه های پیشنهادی پایما جان خوبه .بیشتر روی لنز تمرکز کنید.وقتی دوربین رو خریدید به اهمیت لنز پی خواهید برد.
سرتون رو درد نیارم بهترین گزینه پیشنهادی من خرید بدنه ی 450دی هست با لنز 18-135 آی اس. یا 500دی با لنز 18-55 آی اس.

sanaz200
11-05-2013, 22:03
ممنون
فکر میکنم اگه یه دست دوم خوب پیدا کنم بهتره لااقل شاید بتونم مدل بهتری رو بگیرم

بین نیکون و کنون نظرشما چیه آیا این درسته که اگر نیکون رو دست یه مبتدی بدیم نمیتونه باهاش عکس بگیره ؟ و یا اینکه عکاسی با اون خیلی مشکله ؟ اکثرا پیشنهاد کنون رو میدن اما شخصا از آرگونومی نیکون بیشتر خوشم میاد مخصوصا 90D نظر شما چیه ؟ در ضمن یکی از دوستانم میگفت 30 اردیبهشت نمایشگاه دوربین برگزار میشه درسته ؟

ممنون از و قت و حوصله و راهنمایی دوستان گرامی

Переклад не
11-05-2013, 22:08
ممنون

بین نیکون و کنون نظرشما چیه آیا این درسته که اگر نیکون رو دست یه مبتدی بدیم نمیتونه باهاش عکس بگیره ؟ و یا اینکه عکاسی با اون خیلی مشکله ؟ اکثرا پیشنهاد کنون رو میدن اما شخصا از آرگونومی نیکون بیشتر خوشم میاد مخصوصا 90D نظر شما چیه ؟ در ضمن یکی از دوستانم میگفت 30 اردیبهشت نمایشگاه دوربین برگزار میشه درسته ؟

کسانی که کنون رو معرفی میکنن یعنی با نیکون کار نکردن.اتفاقا این کیفیت تصویره که در نیکون بهتر از کنونه .اما معمولا کیفیت فیلمبرداری کنون حرفه ای تر و بهتر از نیکون هستش .
کار با هر دو دوربین هم مشابه هم هست. هیچ فرد مبتدی نخواهد توانست در همون گام ابتدایی با دوربین dslr کار کنه .مگر اینکه قبلا ریویو ای چیزی دیده باشه .اما در کل مدتها طول میکشه تا بتونه عکسای خوب بگیره حتی اگه کاملا مسلط به دروبینش باشه
بله d90 در کلاس خودش یکی از بهترین دوربین هاست

Amateِur
12-05-2013, 00:30
ممنون

دی اس ال آر گردونه ای داره که روش چنتا گزینه داره،یکی از این گزینه ها M هست ینی مَنواِل به معنای دستی،یعنی اپرچر،شاتر،ایزو و وایت بالانس رو خودتون باید تنظیم کنید و این چیزیه که در همه ی دوربین های دی اس ال آر یکسانه و هیــــــــچ فرقی نداره. نه سونی،نه فوجی،نه کانن،نه نیکون و نه هیچ برند دیگه ای. بعد از یک مدت کارکردن با دوربین روی این گزینه،دوربین در کنترل شما خواهد بود.
هیچ نظریه و منطق و مقایسه ای هم نمیگه که کیفیت عکس نیکون بهتره و یا کیفیت فیلم کانن بهتره. هرچند بهترین دوربین های دنیا در اختیار کانن هست. به هر صورت با توجه به اینکه با نیکون حال میکنید پس اصلا سمت کانن نرید. انتخابتون دی90 خواهد بود. با تشکر

پ.ن: با بهزاد جان عزیز خط رو خط شدیم امیدوارم ببخشه بنده حقیر رو.

payma
12-05-2013, 00:36
ممنون

منظورتون رو از مدل بهتر متوجه نشدم
اگه اشتباه نکنم شما تاحالا DSLR نداشتید پس امکانات پائین ترین رده های DSLR کاملا کفاف نیاز شما رو خواهد کرد(شما حداقل 1 سال طول میکشه با همین دوربین ها راه بیفتید)
دوست عزیز اصلا اینطور نیست چه کنون و چه نیکون باشه مهم اینه شما اصول عکاسی و تنظیمات دوربینتون رو کامل یاد بگیرید تفاوت عکاسی در هم رده های این دو برند بسیار ناچیزه!
جمله ای رو که بارها گفتم مجدد خدمت شما عرض میکنم
" عکسی که عکاس حرفه ای با دوربین کامپکت میندازه بنده با DSLR خودم نمیتونم مشابهش رو بگیرم!!! "

به شما توصیه شدید میکنم فعلا از خرید دست نگه دارید و در زمینه دوربین و تکنیک های عکاسی مطالعه کنید یکم که اطلاعاتتون بالاتر رفت با دید بهتری دوربین رو بخرید چون ممکنه الان خرید لنز در اولویت شما نباشه ولی در آینده بخاطر لنز مجبور به تعویض برند و هزینه مجدد برای دوربین بشید

ولی اگه خیلی عجله دارید و بودجش رو هم دارید و حدس میزنم ابعاد بزرگتر و استایل D90 دلتون رو برده اون رو به همراه لنز 105-18 خریداری کنید (توجه کنید حتما حتما با لنز 105-18 بخرید چون با توجه به قیمت لنز بی نظیری هست)
موید باشید

sanaz200
12-05-2013, 18:23
ممنون از توضیحات شیوای شما دوستان گرامی
هر چقدر جلوتر میرم با دید بازتری به قضیه نگاه میکنم شاید اگر توضیحات شما نبود تا حالا خریده بودم دقیقا تمام چیزایی رو که حدس می زنید کاملا درسته من تا حالا DSLR نداشتم در مورد نیکون هم از تمام کسانی که مشورت گرفتم اولین چیزی که گفتند این بود که با نیکون کار نکردیم در واقع بعضا توضیحات شمارو به فروشنده دادم و متوجه شدم نوع صحبت کاملا فرق کرد در هر صورت ممنون از کمک شما
فقط اگر ممکنه در مورد لنز هم یه توضیحی بفرمایید اینکه لنز بهتر و گرانتر ارتباط مستقیم با کیفیت عکس داره و یا اینکه بیشتر چرا لنز رو عوض میکنن با توجه به نوع عکاسی اینجانب نیاز به لنز بالاتر هست یا خیر ؟
در مورد نمایشگاه کسی اطلاعی نداره ؟
ممنون از وقت و حوصله شما دوستان گرامی

payma
12-05-2013, 18:55
هر چقدر جلوتر میرم با دید بازتری به قضیه نگاه میکنم شاید اگر توضیحات شما نبود تا حالا خریده بودم دقیقا تمام چیزایی رو که حدس می زنید کاملا درسته من تا حالا DSLR نداشتم در مورد نیکون هم از تمام کسانی که مشورت گرفتم اولین چیزی که گفتند این بود که با نیکون کار نکردیم در واقع بعضا توضیحات شمارو به فروشنده دادم و متوجه شدم نوع صحبت کاملا فرق کرد در هر صورت ممنون از کمک شما
فقط اگر ممکنه در مورد لنز هم یه توضیحی بفرمایید اینکه لنز بهتر و گرانتر ارتباط مستقیم با کیفیت عکس داره و یا اینکه بیشتر چرا لنز رو عوض میکنن با توجه به نوع عکاسی اینجانب نیاز به لنز بالاتر هست یا خیر ؟

متاسفانه متاسفانه مناسفانه فروشنده دزد بسیار زیاده (البته انسان شریف هم بینشون زیاده) به یکی از دوستان D80 بدون جعبه رو به قیمت نو داده بودن بعدش که مشورت گرفت کار به جاهای باریک کشید...

شما بفرمائید دقیقا میخواید در چه زمینه ای عکاسی کنید تا بگم چه لنزی بگیرید
دوربین خوب شاید 30 درصد عکاسی و 70 درصد مابقی کیفیت عکس مربوط به لنز هست
شما لنز 400 تومنی رو روی دوربین 16 میلیونی ببندید و روی دوربین 2 تومنی لنز 10 میلیونی مطمئن باشین دوربین ارزان تر کیفیت عکس خیلی خیلی بهتری خواهد داشت!

بله فرق داره شما مقالات آموزشی زیر رو کامل بخونین تا بعد با اطلاعات بیشتری راهنمایی یگیرید

19 جلسه آموزش هست

در مورد نمایشگاه اصلاعی ندارم نمایشگاه عکس هست؟ نمایشگاه تجهیزات عکاسیه؟

Amateِur
12-05-2013, 20:30

لنز بحث خیلی مفصلی داره. در مورد قیمت هم کاملا بله! شاید بشه گفت لنز ها عادلانه ترین قیمت رو دارند. یعنی مثل ماشین نیست که هرچقدر برند معتبر تر باشه قیمت بالاتره. هرچقدر لنز گرون تر باشه کیفیت بالاتری داره. لنز های پرایم (فاصله کانونی ثابت) بالاترین کیفیت رو دارند و لنز های زوم هم خوب کارآمد ترند. عدد دیاف در لنز حرف اول رو در کیفیت و قیمت میزنه. هرچه این عدد که با f نشان داده میشه پایین تر باشه کیفیت و قیمت بالاتری داره لنز. حالا اگه خواستید مفصل بهتون توضیح میدم که دیافراگم چیست. در کل من آشنایی چندانی با لنز های نیکون ندارم اما لنز های کنون رو کاملا میشناسم. اگه برند کنون رو انتخاب میکنید بگید تا من مناسب ترین لنز رو بهتون پیشنهاد بدم.

gambil
13-05-2013, 08:55
photografer
درود
بسي تلاش كردم تا تعداد شات دوربينم و از طريق سايت پيشنهاديت بفهمم اما هر چي زدم به در بسته خورد. اما به قول آقوي همساده: «گر زحكمت ببندد دري، ز رحمت گشايد در ديگري» خلاصه تونستم از طريق اين ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سايت به مرادم برسم. خود سايت مدل هاي قابل پشتيباني از هر برند را ليست كرده تا بدوني كارت ميشه يا نه.
و سپاس از راهنمايي تو.

gambil
13-05-2013, 14:44

سلام
اولين دوربينم يه ايكسوس كنون بودش. بعد چند سال اما فهميدم بايستي يه دوربين بهتر برا خودم دست و پا كنم. شروع به جمع آوري اطلاعات در مورد مدل ها و برند هاي مختلف از اين سايت به اون سايت كردم. شايد باورت نشه اما قريب به 2 تا 3 ماه هرچي مطلب در مورد عكاسي و دوربين بود و من دسترسي داشتم رو زير و رو كردم و بكلي دانشم رو در باره عكس و عكاسي و دوربين بردم بالا. اول قصد داشتم هزينه اي بين 500 تا 700 هزارتومان بدم برا دوربين، ولي ديدم ديدگاهم نسبت به قبل نسبت به دوربين و عكاسي خيلي فرق كرده پس با يه جهش 500 هزارتوماني به سمت d90 رفتم(البته اين نهايت پولي بود كه ميتونستم جور كنم). روزي كه توي مغازه رو دستم گرفتمش هيچي ازش نميدونستم حتي فروشندهه برام روشنش كرد و داد بهم. روي مد AUTO چنتا عكس گرفتم.سال 89 برام 1.120 آب خورد با لنز 18-105 اما،آروم آروم، همه ي اون اطلاعات و دانش هايي كه بدست آورده بودم يكي يكي به كمكم ميومدن و باعث پيشرفت من ميشدن. از مد AUTO شروع كردم خيلي زود به شاتر و دياف رفتم اما الان ديگه كاري با مد هاي ديگه ندارم بجز يكيشون؛ بله، منظورم M است. يه ضرب المثلي هست كه ميگه:« تير انداز و تير انداز، تا بشوي تيرانداز». اگه مي بيني دوستان همراه PAYAM و PHOTOGRAFER توصيه ميكنن كه شما سري به سايت هاي مختلف عكاسي بزنيد و پس از اون اقدام به انتخاب و خريد كنيد،ْ كاملا حق با اوناست. دقيقا بايد بگم كه يكي از سايت هايي كه من قبل از خريد دوربينم باهاش برخورد كردم همين سايت پيشنهاديPAYAM بود كه خاطرات اون روزا را برام تداعي كرد.

sanaz200
13-05-2013, 22:53
با سلام و سپاس
ممنون کاملا حق با شماست عجله ای برای خرید ندارم فعلا تحقیق میکنم متاسفانه شرایط به گونه ای است که عدم ثبات قیمت و اختلاف فاحش با قیمت های جهانی به دلیل افزایش دلار خرید رو سخت کرده ولی چاره ای نیست انشاء الله با کمک شما دوستان بتونم یه DSLR خوب بخرم شما که D90 دارید چطوره نسبت به این قیمت فعلی 2.5 (دست دوم)
ممنون از وقت و حوصله و راهنمایی شما دوستان

gambil
14-05-2013, 08:49
با سلام و سپاس
ممنون کاملا حق با شماست عجله ای برای خرید ندارم فعلا تحقیق میکنم متاسفانه شرایط به گونه ای است که عدم ثبات قیمت و اختلاف فاحش با قیمت های جهانی به دلیل افزایش دلار خرید رو سخت کرده ولی چاره ای نیست انشاء الله با کمک شما دوستان بتونم یه DSLR خوب بخرم شما که D90 دارید چطوره نسبت به این قیمت فعلی 2.5 (دست دوم)

سلام
راستش مدل d90 از هر لحاظ دوربين خوبي هست.مي تونيد براي دريافت اطلاعات بهتر از كارايي اين دوربين به سايت هاي خارجي سري بزنيد و عكس هاي اين دوربين رو با همرده هاي خودش مقايسه كنيد.(dperview).
در مورد قيمت، برمي گرده به انگيزه، سليقه، توان مالي و نياز فرد خريدار. اما تلاش كن دوربين دست دو را از كسي بگيري كه كمتر كار تجاري باهاش كرده باشه.

Amateِur
14-05-2013, 13:38
با سلام و سپاس

کلا شما تا بعد از انتخابات صبر کن. خدا رو چه دیدی زدو دلار اومد رو 1000. (البته بعیدم نیست اگه سردار سازندگی! بیاد!):دی

sanaz200
14-05-2013, 23:33
با سلام و سپاس
ممنون به نظر خودم هم قیمتها بالاتر نمیره انشاء الله بعد از انتخابات
این سایتی رو که آقا payma معرفی کردن رو وقتی دوربین رو خریدید شروع به خواندن آموزش کردید یا بعد از خرید؟
ممنون

payma
15-05-2013, 02:03
با سلام و سپاس
ممنون به نظر خودم هم قیمتها بالاتر نمیره انشاء الله بعد از انتخابات
این سایتی رو که آقا payma معرفی کردن رو وقتی دوربین رو خریدید شروع به خواندن آموزش کردید یا بعد از خرید؟
ممنون

سایت برای مطالعه قبل از خرید هست!
برای بعد از خرید هم لازمه البته!

...ALI...
15-05-2013, 18:40
با سلام

دوستان تا سقف 3 میلون تومن ممنون می شم دوربین حرفه ای یا نیم حرفه ای (slr) به من پیشنهاد بدید.
من خودم برند canon مد نظرم هست چون که شنیدم خدمات پس از فروش بهتری داره.
لطفا دلیلتون رو هم از پیشنهادتون بگید چون من تجربه ی کمی دارم در این مورد.

...ALI...
15-05-2013, 19:28
ا سلام

دوستان تا سقف 3 میلون تومن ممنون می شم دوربین حرفه ای یا نیم حرفه ای (slr) به من پیشنهاد بدید.

Amateِur
17-05-2013, 23:40
ا سلام

بدنه 550دی کنون و لنز هم 18-135 اف 3.5-5.6 آی اس.

hosseinzarei
18-05-2013, 00:25
سلام دوستان
یک دوربین canon sx240 HS دارم که یک ماه و نیم هست خریدم...ولی دنبال خرید DSLR هستم و میخام بفروشمش...گارانتی پارس الرمس هست...
به نظرتون چقدر می ارزه؟

Переклад не
18-05-2013, 10:24
سلام دوستان
یک دوربین canon sx240 HS دارم که یک ماه و نیم هست خریدم...ولی دنبال خرید DSLR هستم و میخام بفروشمش...گارانتی پارس الرمس هست...
به نظرتون چقدر می ارزه؟
مثلا 20 یا 30 درصد زیر قیم نو

sanaz200
18-05-2013, 19:49
با سلام و سپاس
عذر خواهی میکنم این لنز با این قیمت خوبه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میشه بفرمایید کاراییش خوبه یا نه فعلا لنز رو بخریم تا برسه به دوربین

payma
19-05-2013, 00:52
با سلام و سپاس
عذر خواهی میکنم این لنز با این قیمت خوبه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این لنز در فروشگاه های اینترنتی با گارانتی 2 ساله 680 قیمت داره
در بازار بدون گارانتی تا 630 هم شاید پیدا کنید بنده که بخاطر 100 تومان لنز دست دوم نمیگیرم توصیه میکنم شما هم نگیرید!

ضمنا اول دوربین و نوع عکاسیتون رو معلوم کنید بعد لنز بخرید! مثل اون بنده خدا نشه فرمون ماشین رو خرید که انشالا بعدا ماشین رو هم بگیره!(البته این قسمتش مزاح بود!)

Amateِur
19-05-2013, 01:44
با سلام و سپاس

لنز خوبیه و کارآمده منم یه مدتی دستم بود. ولی فول فریم نیست و اگه (اگه) یه زمان هوای فول فریم کردید لنز های EF-S اتون میمونه رو دستتون. قیمتش هم با نو فرق چندانی نداره. لنز 70-300 OS سیگما رو پیشنهاد میدم که لنز انصافا خوبیه و موتور آلتراسونیک هم داره فول فریم هم هست. قیمتش 1300 ده.

sanaz200
19-05-2013, 08:12
با سلام و سپاس
ممنون
با قیمت نو خیلی فرقی نمیکنه منم تجربه خرید دست دوم رو ندارم همون بهتر که نو بگیرم
میشه بفرمایید فول فریم یعنی چی ؟ قیمت حدودی لنز رو که پیشنهاد دادید چنده ؟
اینطور که من متوجه شدم اگه یه لنز خوب بگیرم با یه بادی قیمت مناسب بهتره به این خاطر گفتم یه لنز خوب بگیرم البته حق باشماست بهتره اول دوربین رو بخرم

kaivanika
19-05-2013, 11:12
سلام دوستان از بین این دو دوربین کدوم یکی

Canon G1X

Canon EOS M

و ممنون میشم خودتون شخصن یه دوربین پیشنهاد بدید
برای یه عکاس معولی که کم کم میخواد وارد دنیای عکاسی بشه منتها دوربین ساده نمیخواد
قیمت تا دو و نیم میلیون هزینه میکنه واسه خرید دوربین
ممنون ازهمه دوستان

Amateِur
19-05-2013, 16:45
با سلام و سپاس
ممنون
با قیمت نو خیلی فرقی نمیکنه منم تجربه خرید دست دوم رو ندارم همون بهتر که نو بگیرم
میشه بفرمایید فول فریم یعنی چی ؟ قیمت حدودی لنز رو که پیشنهاد دادید چنده ؟
اینطور که من متوجه شدم اگه یه لنز خوب بگیرم با یه بادی قیمت مناسب بهتره به این خاطر گفتم یه لنز خوب بگیرم البته حق باشماست بهتره اول دوربین رو بخرم

full frame رو در گوگل سرچ کنید از روی عس ها خواهید فهمید. سنسور ماده ی حساس به نور در اتاق تاریک (یعنی بدنه) هست. راحت بگم چیزی که نور رو تشخیص میده و عکس رو ثبت میکنه سنسور هست که پشت شاتر قرار داره. هر دوربینی هم به همین شکله فقط ابعاد سنسور فرق میکنه. بزرگترین سایز (استاندارد) سنسور برابر هست با 24 در 36 میلیمتر که میشه فول فریم. دوربین های غیر فول فریم (معروف به کراپ سنسور) سنسورشون کوچک تره و تقریبا 15 در 22 میلیمتر هست. در کل هرچقدر سنسور بزرگتر باشه عکس با کیفیت تر و با وضوح بهتر ثبت میشه. مثلا 2 دوربین 10 مگاپیکسلی فول فریم و غیر فول فریم رو در کنار هم بزارید، دوربین فول فریم کیفیت خیلی بالاتری خواهد داشت. البته دوربین های فول فریم قیمت خیلی بالایی هم دارند. ارزون ترینش نیکون d600 هست که فک کنم 6 تومنه.یک بار که دوربین فول فریم دستتون بگیرید دیگه از فکرش خارج نمیشید :دی
اگه خواستید بیشتر براتون توضیح میدم.
لنزی هم که گفتم قیمتش یک میلیونو سیصد تومن هست.

سلام دوستان از بین این دو دوربین کدوم یکی
Canon G1X

Canon EOS M

و ممنون میشم خودتون شخصن یه دوربین پیشنهاد بدید
برای یه عکاس معولی که کم کم میخواد وارد دنیای عکاسی بشه منتها دوربین ساده نمیخواد
قیمت تا دو و نیم میلیون هزینه میکنه واسه خرید دوربین
ممنون ازهمه دوستان

هیچ کدوم.
اگه دوربین حرفه ای DSLR می خواید بگیرید بحث اصلی لنز خواهد بود که با بودجه ی شما EOS 500D یا 550D با لنز 18-135 IS.
اگه حرفه ای نمی خواید همون جی وان دوربین محشریه.

sanaz200
21-05-2013, 06:29
با سلام و سپاس
ممنون
فول فریم را متوجه شدم خب همانطور که توضیح دادید و من متوجه شدم اولین مساله قیمت خیلی بالای آنهاست و همچنین حرفه ای بودن که مد نظر من نیست .
ممنون از وقت و حوصله شما دوستان عزیز

ila
22-05-2013, 10:20
یک کنون ۶۰۰ دی گرفتم..حالا لنز میخوام یک لنز خوب بگیرم
لنزی که رو خودشه ۱۸--۵۵ که یک لنز مغمولی برای عکس های خونوادگیه..
واسه کارهای مدلینگ و پرتره و اینجور چیزها میخوام..بهترین لنزی که میتونم بگیرم برای این کار چیه؟
مممنون بعد یه سوال که شاید اینجا جاش نباشه میخوام با عکاسی رو به صورت آماتور شروع کنم به یادگیری تفریجی..میخواستم ببینم تو اینترنت میشه این کار رو یاد گرفت؟ مخصوصا تنظیمات خود دوربین
مممنون

Amateِur
22-05-2013, 15:28
واسه کارهای مدلینگ و پرتره و اینجور چیزها میخوام..بهترین لنزی که میتونم بگیرم برای این کار چیه؟
مممنون بعد یه سوال که شاید اینجا جاش نباشه میخوام با عکاسی رو به صورت آماتور شروع کنم به یادگیری تفریجی..میخواستم ببینم تو اینترنت میشه این کار رو یاد گرفت؟ مخصوصا تنظیمات خود دوربین
مممنون

مبارکه.
چقدر می خواید هزینه کنید؟ اول اینو مشخص کنید. لنز خوب برا پرتره از 500 تومن هست تا 8 میلیون. مشخص کن برادر چقدر میتونی هزینه کنی:n01:

بله چرا نمیشه. مقاله های سایت عکاسی رو بخونید کمک بسیار زیادی بهتون میکنه.

دومین کادر از سمت چپ لیست کامل مقاله ها رو نوشته.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

مقاله ای که توصیه میکنم حتما بخونید از اول تا اخرش.

قسمت اول:

قسمت دوم

اما سعی کنید در سرمقاله ی "دوربین دیجیتال" اکثر مقاله هارو بخونید.
همچنین عکس هم زیاد نگاه کنید به افزایش کیفیت کارتون کمک شایانی میکنه.

m0fidi
28-05-2013, 15:36
مممنون
سلام لنزهای مدلینگ معمولا زوم نیستن 50f1.8 برای صورت و شانه حدود 400-500 و85f1.8 صورت و بدن , این نکته را در نظر داشته باشید که هر چه f بالتر میره کیفیت و قیمت گرونتر میشه

Behsood
31-05-2013, 20:13
سلام
من دنبال یه لنز پرایم خوب هم برای فیلمبرداری هستم هم برای پرتره!
دوستان چی پیشنهاد می کنید؟!
روی 650D میخوام.

Amateِur
01-06-2013, 00:10
سلام
من دنبال یه لنز پرایم خوب هم برای فیلمبرداری هستم هم برای پرتره!
دوستان چی پیشنهاد می کنید؟!
روی 650D میخوام.

لنز پرایمی که برای پرتره مناسب باشه مسلما برای فیلمبرداری مناسب نخواهد بود، به هر حال با توجه به فیلمبرداری لنز واید انتخاب بهتریه.
50mm f/1.4
35mm f/1.8

پاینده باشید

aftab_azad20
02-06-2013, 10:33
سلام به همه دوستان،قصد خرید یه دوربین dslrدارم تا 2,5میخوام هزینه کنم،اگه امکان داره بهترین ها رو تو این رنج قیمت بهم معرفی کنید؟به نظرتون با این هزینه چیز خوبی میشه گیر آورد یا این که صبر کنم و بودجه رو ببرم بالا،البته فکر نکنم بیشتر از این بتونم هزینه کنم
در ضمن میخوام قابلیت تعویض لنز و این حرفها رو داشته باشه چون در آینده حتما باید لنز بخرم
فعلا واسه استفاده های عادی و روزانه میخوام
ممنون میشم راهنماییم کنید

Behsood
02-06-2013, 11:10
لنز پرایمی که برای پرتره مناسب باشه مسلما برای فیلمبرداری مناسب نخواهد بود، به هر حال با توجه به فیلمبرداری لنز واید انتخاب بهتریه.
50mm f/1.4
35mm f/1.8

پاینده باشید
سلام
مطمئنا هیچ کسی کل فیلم رو با لنز مناسب پرتره نمی گیره!
ممکنه در هر شات لنز عوض بشه رفیق.

payma
02-06-2013, 12:00
سلام به همه دوستان،قصد خرید یه دوربین dslrدارم تا 2,5میخوام هزینه کنم،اگه امکان داره بهترین ها رو تو این رنج قیمت بهم معرفی کنید؟به نظرتون با این هزینه چیز خوبی میشه گیر آورد یا این که صبر کنم و بودجه رو ببرم بالا،البته فکر نکنم بیشتر از این بتونم هزینه کنم
در ضمن میخوام قابلیت تعویض لنز و این حرفها رو داشته باشه چون در آینده حتما باید لنز بخرم
فعلا واسه استفاده های عادی و روزانه میخوام
ممنون میشم راهنماییم کنید

اولا مشخص کن به چه نوع از عکاسی علاقه داری؟
ثانیا تا چقدر بودجه برای لنز کنار گذاشتی؟
به کدوم برند علاقه بیشتری داری؟
اگه عکاسی رو بصورت حرفه ای میخوای ادامه بدی و مشکل هزینه نداری یکم باید روش بذاری

aftab_azad20
02-06-2013, 12:11
اولا مشخص کن به چه نوع از عکاسی علاقه داری؟
ثانیا تا چقدر بودجه برای لنز کنار گذاشتی؟
به کدوم برند علاقه بیشتری داری؟
اگه عکاسی رو بصورت حرفه ای میخوای ادامه بدی و مشکل هزینه نداری یکم باید روش بذاری

در حال حاضر واسه استفاده های روزانه و عادی،فعلا بودجه ای واسه خرید لنز ندارم،مگه با لنز خودش نمیشه نیازهای عادی و روزانه تو برطرف کنی؟تعصب ندارم رو برند خاصی(البته واسه دوریبن تعصب ندارم:n02:)
با همین 2.5 نهایتش 3که نمیدونم جور شه واسم یا نه
عکاسی رو نمیخوام به صورت حرفه ای حرفه ای ادامه بدم ولی خوب علاقمندم بهش که تا اونجا که واسم امکانش هست پیشرفت کنم

m0fidi
02-06-2013, 13:41
در حال حاضر واسه استفاده های روزانه و عادی،فعلا بودجه ای واسه خرید لنز ندارم،مگه با لنز خودش نمیشه نیازهای عادی و روزانه تو برطرف کنی؟تعصب ندارم رو برند خاصی(البته واسه دوریبن تعصب ندارم:n02:)
عکاسی رو نمیخوام به صورت حرفه ای حرفه ای ادامه بدم ولی خوب علاقمندم بهش که تا اونجا که واسم امکانش هست پیشرفت کنم
شما میتونید 650d از کنن با قیمت2500 وd5200 از نیکون با قیمت حدودی2800 بگیرید .دوربین های mirrorless هم هستند که با سنسور حرفه ای و بدنه ای کامپکت وقابلیت تعویض لنز تولید میشن مثل eos m کنن با قیمت حدودی 2600 و سری nex سونی حول وحوش 2 تومن که نیازهای شما رو براورده میکنند

Amateِur
02-06-2013, 16:53

600D کنون با لنز کیتش رو بگیر. چنتا فیلتر هم بگیری فیکس میشه 2.5 بعدا هم خواستی میتونی یه 18-135 یا بهتر از این 15-85 بندازی روش.

پاینده باشی

payma
03-06-2013, 13:28
برای شما بهترین گزینه D5100 با لنز 105-18 هست (D5200 رو توصیه نمیکنم با پول اون میشه لنز خوب گرفت)
میشه 3 تومن اگه جور نشد 2700 بده D3100 رو با 105-18 بگیر

b.khosravani
03-06-2013, 17:46
اول ببینید دوربین و واسه چه کارایی میخواین ؟ یعنی طبیهت ؟ سفر ؟ کار ؟ آتلیه ؟ خبرنگاری ؟ خانگی و .... ؟
بعد ببینید اهل عکاسی حرفه ای هستین و دنبال یادگیری میرین و علاقه دارین یا فقط میخواین عکاسی عادی و راحت داشته باشین !
اینارو بفرمایین تا بشه بهتر راهنمایی کرد .:n06:

aftab_azad20
03-06-2013, 21:16
ممنوم از همه فقط تو بین این چند گزینه کدوم بهتره به نسبت

Behsood
03-06-2013, 22:15
فیلتر Pol میتونه تو ثابت شدن Aperture تاثیر بذاره؟!

payma
04-06-2013, 00:25
هر کدوم که با قیمت شما لنز بهتری در اختیارتون بذاره
بهترین لنز هم بین این پیشنهاد ها همین 105-18 هست

payma
04-06-2013, 00:26
میشه منظورتون رو واضح تر بگید؟

m0fidi
04-06-2013, 01:39

درسته که لنز خیلی تاثیر گذاره ولی بدنه هم مهمه اصلا فکر d3200 رو به ذهنتم راه نده چون با این بودجه حیفه شما اگه بودجت به d5200 نمیرسه بین 650dوd5100 انتخاب کن 5100 از نظرعکس و فیلم کمی بهتر از 650 عمل میکنه ولی 650 performance و بدنه بهتری داره .اولویت بندی کنید.
با ارزوی بهترین ها

Переклад не
04-06-2013, 08:58
درسته که لنز خیلی تاثیر گذاره ولی بدنه هم مهمه اصلا فکر d3200 رو به ذهنتم راه نده چون با این بودجه حیفه شما اگه بودجت به d5200 نمیرسه بین 650dوd5100 انتخاب کن 5100 از نظرعکس و فیلم کمی بهتر از 650 عمل میکنه ولی 650 performance و بدنه بهتری داره .اولویت بندی کنید.
با ارزوی بهترین ها

اتفاقا کیفیت فیلمبرداری 650 بهتر و حرفه ای تر از d5200 هستش اما در مورد کیفیت عکس ، این نیکون هست که در این رنج برنده هستش .

aftab_azad20
04-06-2013, 10:58
بازم ممنونم از همه من اطلاعات کاملی ندارم گزینه هایی که شما پیشنهاد کردید:
canon 650d 2,5
nikon d5100 2000000
nikon d5200 3.200
canon 600d 2.100
لنزی هم که پیشنهاد کردید این میشه دیگه
ببخشید این سوالم شاید مبتدی باشه این لنز nikonهست اگه من canonخریدم مشکلی نیست یعنی ربطی به برند لنز نداره؟
یه سوال دیگه هم دارم اینه که شاید بودجه ام فعلا واسه خرید همچین لنزی کافی نباشه،من که استفاده ام در حال حاضر یه استفاده معمولیه لنز خود دوربین واسم جواب نمیده؟
من مطمئن باشم تو رنج قیمتی من بهترین گزینه های دوربین همین ها هستند که معرفی کردید دیگه؟
اگه امکانش هست مدل های بالا رو واسم اولویت بندی کنید؟
بازم ببخشید سوالاتم زیاد شد

payma
04-06-2013, 11:56
بازم ممنونم از همه من اطلاعات کاملی ندارم گزینه هایی که شما پیشنهاد کردید:
canon 650d 2,5
nikon d5100 2000000
nikon d5200 3.200
canon 600d 2.100
لنزی هم که پیشنهاد کردید این میشه دیگه
ببخشید این سوالم شاید مبتدی باشه این لنز nikonهست اگه من canonخریدم مشکلی نیست یعنی ربطی به برند لنز نداره؟
یه سوال دیگه هم دارم اینه که شاید بودجه ام فعلا واسه خرید همچین لنزی کافی نباشه،من که استفاده ام در حال حاضر یه استفاده معمولیه لنز خود دوربین واسم جواب نمیده؟
من مطمئن باشم تو رنج قیمتی من بهترین گزینه های دوربین همین ها هستند که معرفی کردید دیگه؟
اگه امکانش هست مدل های بالا رو واسم اولویت بندی کنید؟
بازم ببخشید سوالاتم زیاد شد

دوربین رو فقط از فروشگاه های معتبر دوربین یا از بازارهای دوربین تهیه کنید چاره سایت معتبری برای خرید دوربین نیست
الان 105-18 رو 100 تومن بالاتر از بازار زده
2 میلیون قیمت D5100 با لنز 55-18 هست شما بدنه خالی رو بخر که 1800 هست

لنزهای کنون فقط روی کنون و لنزهای نیکون فقط روی دوربین های نیکون قابل نصب و استفاده هست(بگذریم که چند مورد لنز نیکون رو با کلک میشه رو کنون بست که نیازی به این کارا نیست)
برندهای دیگه مانند تامرون و سیگما یا توکینا برای هر دو برند کنون و نیکون لنز تولید میکنند یعنی از هر لنز 2 نسخه تولید میکنند
برای استفاده عادی چرا جواب میده اما این 105-18 هم رنج بهتری داره هم به نسبت قیمتش کیفیت بسیار خوبی داره و نیازهای کمی تا قسمتی حرفه ای تر شما رو هم پوشش میده والا میتونید فعلا با لنز کیت که 55-18 باشه بخرید و بعدا به دلخواه و بودجه لنز بخرید

اگه با لنز کیت خواستی بخری بهترین گزینه ها
Nikon D5100 + 18-55 به قیمت 2 میلیون
Canon 650D + 18-55 به قیمت 2500

Amateِur
04-06-2013, 17:12

دوست عزیزه گلم، اگه منظورتون فیلتر پولاریزس (pol??!!) خدمتتون عارضم من هم منظورتون رو متوجه نشدم. اما فیلتر پولاریزه تنها در عکاسی منظره به کار میاد و باعث میشه حدود 2 استاپ عکس تاریک تر ثبت بشه که کمک میکنه که در اپرچر مانوور بیشتری بدی. کنتراست رو هم کمی افزایش میده و های لایت های اضافه رو کم میکنه.
فیلتر ND هم برای منظره مناسبه.

m0fidi
05-06-2013, 01:00
اتفاقا کیفیت فیلمبرداری 650 بهتر و حرفه ای تر از d5200 هستش اما در مورد کیفیت عکس ، این نیکون هست که در این رنج برنده هستش .

سپاس که آنقدر دلسوزانه پست ها رو دنبال و تصحیح میکنید .در مورد فرمت فیلمبرداری اظهار نظر نمیکنم ولی این ها رو با تکیه بر درجه ای که dpreview نسبت به هر کدوم از ویژگی هاشون داده گفتم فریم ریت در هر دو مدل 650dو5100 30 هست ولی 5100 درجه ی بیشتری کسب کرده و در 5200 60 میباشد که دیگرحرفی نمی ماند
با ارزوی بهترین ها

Переклад не
05-06-2013, 09:56
سپاس که آنقدر دلسوزانه پست ها رو دنبال و تصحیح میکنید .در مورد فرمت فیلمبرداری اظهار نظر نمیکنم ولی این ها رو با تکیه بر درجه ای که dpreview نسبت به هر کدوم از ویژگی هاشون داده گفتم فریم ریت در هر دو مدل 650dو5100 30 هست ولی 5100 درجه ی بیشتری کسب کرده و در 5200 60 میباشد که دیگرحرفی نمی ماند
با ارزوی بهترین ها
خواهش میکنم
نه فریم ریت ملاک بهتر بودن فیلمبرداری نیست اکیدا.اتفاقا هر چقدر این پارامتر بالاتر باشه کیفیت افت میکنه (مگر اینکه جبرانش با یه پردازنده ی به جا و مناسب باشه).چون برای پردازش هر فریم ، مدت زمان کوتاه تری اختصاص داده میشه . اگه مقایسه کنیم ، دوربین canon 5d mark 3 فریم ریتش 29.97 هست و این استاندارد سینمایی هستش.یا مثلا دوربین sony hx20v هم 60 فریم ضبط میکنه ....در حالی که کیفیت فیلمبرداری canon 5d mark3(که به لنز و پردازنده ی دوربین برمیگرده) فوق العاده بالاست و بهترین فیلمبرداری در دنیای دوربین رو ارائه میده.
و به همین ترتیب canon 650 یا 600d یکی از حرفه ای ترین فیلمبرداری هارو دارن .حتی برای ساخت موزیک ویدئو ازشون کمک گرفته میشه.
پاینده باشید

Behsood
06-06-2013, 18:34
میگم فیلتر پولاریزه میتونه باعت ثابت موندن F در فواصل زوم مختلف بشه؟!
ضمنا من یه مشکل عجیب دارم الان!
لنزم 18-135 هست و دو روزه یه چیزی مثل ساچمه توش صدا میده! کسی نظری نداره؟!
گاهی هم رینگ فوکوس رو با مشکل مواجه میکنه(گیر میکنه)

Amateِur
06-06-2013, 19:01
میگم فیلتر پولاریزه میتونه باعت ثابت موندن F در فواصل زوم مختلف بشه؟!
ضمنا من یه مشکل عجیب دارم الان!
لنزم 18-135 هست و دو روزه یه چیزی مثل ساچمه توش صدا میده! کسی نظری نداره؟!
گاهی هم رینگ فوکوس رو با مشکل مواجه میکنه(گیر میکنه)

نه بابا عزیز فیلتر چه ربطی به دیاف داره گلم.

ضربه وارد شده به لنزت؟ یا در حالت اتوفوکس رینگ فوکوس رو چرخوندین؟
موتور فوکوس احتمالا خراب شده.

Behsood
06-06-2013, 19:09
نه بابا عزیز فیلتر چه ربطی به دیاف داره گلم.

ضربه وارد شده به لنزت؟ یا در حالت اتوفوکس رینگ فوکوس رو چرخوندین؟
موتور فوکوس احتمالا خراب شده.
خب همین صرف کم شدن نوری که داخل میشه!
در مورد مشکل مرسی اما حالا چه میشه کرد؟×

Amateِur
06-06-2013, 20:17
خب همین صرف کم شدن نوری که داخل میشه!
در مورد مشکل مرسی اما حالا چه میشه کرد؟×

اگر تهران هستید سری به تعمیرگاه مرکزی بزنید

Переклад не
08-06-2013, 18:50
دوستان یه لنز میخواستم برای دوربین کنونم . شارپ بودنش خیلی مهمه بودجه تا 5 تمن چی موجوده؟ البته بودجمو میتونم تا 10 تمن افزایش بدم اما باید ببینم ارزششو داره یا نه .مثلا 24-70 usm2 همون لنز 5d mark . اما الان فکر کنم 12 تمنه
canon 600d
کاربرد عادی
دیافراگم باز
مجهز به لرزشگیر
بهتره دیافراگمش متغیر باشه
ممنون میشم

payma
09-06-2013, 00:57
دوستان یه لنز میخواستم برای دوربین کنونم . شارپ بودنش خیلی مهمه بودجه تا 5 تمن چی موجوده؟ البته بودجمو میتونم تا 10 تمن افزایش بدم اما باید ببینم ارزششو داره یا نه .مثلا 24-70 usm2 همون لنز 5d mark . اما الان فکر کنم 12 تمنه
canon 600d
کاربرد عادی
دیافراگم باز
مجهز به لرزشگیر
ممنون میشم
کاربرد؟
پرتره؟ ماکروگرافی؟ پرنده گرافی؟ اولترا واید؟

Переклад не
09-06-2013, 08:53
کاربرد؟
پرتره؟ ماکروگرافی؟ پرنده گرافی؟ اولترا واید؟

ای بابا فکر کنم اینارو گفتما:n06:

canon 600d
کاربرد عادی
دیافراگم باز
مجهز به لرزشگیر
ممنون میشم
یعنی یه چیزی بهتر از لنز خودش 18-55

Amateِur
09-06-2013, 15:07
canon 600d
کاربرد عادی
دیافراگم باز
مجهز به لرزشگیر
ممنون میشم

بهزاد جان اول ببین بازگشت مالی برات داره اینهمه هزینه یا ارزش داره بعد بگیر.این نکته رو خودم تجربه کردم که میگم خدمتت حتما روش فکر کن.

EF 24-70 f/2.8L II USM حرفه ای ترین لنز کنون هست و در اکثر سایت ها به عنوان بهترین لنز معرفی شده. عملا در این محدوده فوکال و همینطور دیاف 2.8، لرزشگیر فقط باعث افت کیفیت میشه و کنون با دونستن این مطلب بر روی این لنز لرزشگیر نزاشته. اما تجربه خودم با این لنز. فوکوس فوق العاده دقیق و سریع، کیفیت اپتیکی هم فوق العاده بالا. لنز به تمام معنا فوق العاده ایه. گلم قیمتش 8 میلیون تومن تمام هست.
در ضمن این لنز رو که اشاره کردی لنز کیت هیچ دوربینی نیست.
میتونی به همین لنز منتها برند سیگماش هم فکر کنی. اون هم بسیار لنز عالی ایه و قیمتش نزدیک 6 تومنه.
اما با توجه به اطلاعاتی که من از تجهیزاتت دارم فکر کنم فقط لنز 18-55 داری درسته؟؟
اگر اینطوره بهتره 18-55 رو به طور کامل بزاری کنار و 2 لنز بگیری. اولین لنز 24-70 اف2.8 سیگما با قیمت حدود 5-6 تومن و لنز دیگری هم EF 70-200
f/4L IS USM که لنز بی نظریه. قیمتش هم 4 تومنه. رو هم میشه حدود 10 تومن.

راسی بهزاد مقالم رو راجع به لنز های کنون بخون بهتر کمکت میکنه.

payma
09-06-2013, 18:31
ای بابا فکر کنم اینارو گفتما:n06:

یعنی یه چیزی بهتر از لنز خودش 18-55
اینجوری نمیشه که آخه هر لنزی بگیری از لنز خودش بهتره:25:
اگه میخوای واقعا لنز بینظیر داشته باشی که هم از نظر کیفیت هم از نظر رنج پوشش داشته باشه توصیه مت اینه
لنز معروف 15-85 که معرف کنون دارها هست خیلی از آتلیه ها بجای لنز پرایم از همین استفاده میکنن قیمت هم 2200
لنز بعدی که Walk Around هست آرزوی هر کنون داری هست
Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM
نسخه جدید لنز 70-200 هست که مجهز به لرزش گیر هم هست و حدود 7900 قیمت دارهمزیت دومی اینه میتونی روش تله کانورتور ببندی و با 2X تبدیل به لنز 140-400 بکنیش چون با اپتیک قوی ای که داره باز هم کیفیت فوق العاده ای خواهد داشت
البته چون نوع کاربردت رو دقیق نگفتی من اینا رو گفتم والا میشه بسته به مورد استفاده پیشنهاد دیگه ای هم داد اما لنز دومی از هر نظر عالی هست

Переклад не
09-06-2013, 18:47
بهزاد جان اول ببین بازگشت مالی برات داره اینهمه هزینه یا ارزش داره بعد بگیر.این نکته رو خودم تجربه کردم که میگم خدمتت حتما روش فکر کن.

EF 24-70 f/2.8L II USM حرفه ای ترین لنز کنون هست و در اکثر سایت ها به عنوان بهترین لنز معرفی شده. عملا در این محدوده فوکال و همینطور دیاف 2.8، لرزشگیر فقط باعث افت کیفیت میشه و کنون با دونستن این مطلب بر روی این لنز لرزشگیر نزاشته. اما تجربه خودم با این لنز. فوکوس فوق العاده دقیق و سریع، کیفیت اپتیکی هم فوق العاده بالا. لنز به تمام معنا فوق العاده ایه. گلم قیمتش 8 میلیون تومن تمام هست.
در ضمن این لنز رو که اشاره کردی لنز کیت هیچ دوربینی نیست.
میتونی به همین لنز منتها برند سیگماش هم فکر کنی. اون هم بسیار لنز عالی ایه و قیمتش نزدیک 6 تومنه.
اما با توجه به اطلاعاتی که من از تجهیزاتت دارم فکر کنم فقط لنز 18-55 داری درسته؟؟
اگر اینطوره بهتره 18-55 رو به طور کامل بزاری کنار و 2 لنز بگیری. اولین لنز 24-70 اف2.8 سیگما با قیمت حدود 5-6 تومن و لنز دیگری هم EF 70-200
f/4L IS USM که لنز بی نظریه. قیمتش هم 4 تومنه. رو هم میشه حدود 10 تومن.

راسی بهزاد مقالم رو راجع به لنز های کنون بخون بهتر کمکت میکنه.

مرسی مهدی جان
راستش اگه قرار بود واقعا واسه خودم مرام بذارم همون canon 5d mark 2 یا 3 رو میخریدم با لنزکیت خودش و جای حرفی باقی نمیموند اما من چرا 600d با لنز کیت 18-55 خریدم؟ چون دیدم 12 تمن (پارسال) دادن به این دوربین برای من توجیهی نداره.این شد که 600 رو خریدم
الانشم گل پسر من قطعات دستگاه مونتاژ رو از شیراز میرم میخرم یکم ارزون دربیاد :دی اند خسیسی :دی
اما لنز ارزششو داره چون بعدا میتونم بدنه ی mark 3 رو بخرم و این لنزهست که خودی نشون میده. میشه درمورد اون دو لنز فکر کرد.پیشنهاد خوبیه ممنون از وقتی که اختصاص دادی:n16::n12:

اینجوری نمیشه که آخه هر لنزی بگیری از لنز خودش بهتره:25:
اگه میخوای واقعا لنز بینظیر داشته باشی که هم از نظر کیفیت هم از نظر رنج پوشش داشته باشه توصیه مت اینه
لنز معروف 15-85 که معرف کنون دارها هست خیلی از آتلیه ها بجای لنز پرایم از همین استفاده میکنن قیمت هم 2200
لنز بعدی که Walk Around هست آرزوی هر کنون داری هست
Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM
نسخه جدید لنز 70-200 هست که مجهز به لرزش گیر هم هست و حدود 7900 قیمت دارهمزیت دومی اینه میتونی روش تله کانورتور ببندی و با 2X تبدیل به لنز 140-400 بکنیش چون با اپتیک قوی ای که داره باز هم کیفیت فوق العاده ای خواهد داشت
البته چون نوع کاربردت رو دقیق نگفتی من اینا رو گفتم والا میشه بسته به مورد استفاده پیشنهاد دیگه ای هم داد اما لنز دومی از هر نظر عالی هست
مرسی پیمان (اگه اشتباه نکم) جان
واقعیتش موندم بگم کاربرد پرتره میخوام ، ماکرو میخوام ، منظره میخوام چی میخوام . پس بهتره بگم کاربرد عادی یعنی از هر کدوم یه مقدار .کمی ماکرو کمی پرتره و ...
همون لنز Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM فکر کنم برای حال فعلی مناسب باشه . اما در مورد تفاوتش با لنز کنونی 18-55 درمورد شارپینگ چطوره؟ دوبرابر سه برابر 10 برابر؟
ممنون

HamiD-Xfors
09-06-2013, 22:53
سلام یک از فامیلا میخواد nikon D3100 بگیره ! چجوریه؟

Amateِur
10-06-2013, 12:52
مرسی مهدی جان
راستش اگه قرار بود واقعا واسه خودم مرام بذارم همون canon 5d mark 2 یا 3 رو میخریدم با لنزکیت خودش و جای حرفی باقی نمیموند اما من چرا 600d با لنز کیت 18-55 خریدم؟ چون دیدم 12 تمن (پارسال) دادن به این دوربین برای من توجیهی نداره.این شد که 600 رو خریدم
الانشم گل پسر من قطعات دستگاه مونتاژ رو از شیراز میرم میخرم یکم ارزون دربیاد :دی اند خسیسی :دی
اما لنز ارزششو داره چون بعدا میتونم بدنه ی mark 3 رو بخرم و این لنزهست که خودی نشون میده. میشه درمورد اون دو لنز فکر کرد.پیشنهاد خوبیه ممنون از وقتی که اختصاص دادی:n16::n12:

واقعیتش موندم بگم کاربرد پرتره میخوام ، ماکرو میخوام ، منظره میخوام چی میخوام . پس بهتره بگم کاربرد عادی یعنی از هر کدوم یه مقدار .کمی ماکرو کمی پرتره و ...
همون لنز Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM فکر کنم برای حال فعلی مناسب باشه . اما در مورد تفاوتش با لنز کنونی 18-55 درمورد شارپینگ چطوره؟ دوبرابر سه برابر 10 برابر؟
ممنون

بهزاد جون لنز 15-85 فقط روی کراپدار نصب میشه ها. یعنی اگر قصد خرید 5D رو کنی باید این لنز رو با ضررش بفروشی چون روش نصب نمیشه. البته از نظر شارپنس بینظیره.
برای تو که به نظر من اصلا توجیه مالی نداره برو و لنز EF 24-105mm f/4L IS USM رو با قیمت 3200 بگیر و در کنارش هم لنز 70-200 اف 4 لرزشگیردار رو بگیر رو هم میشه 7 تومن. 5D Mark II نگیر عزیزم. مارک 2 دیگه جاشو داد به 6D. هیچ توجیهی نداره خرید مارک 2 در مقابل دوربین جیگر 6D.

payma
10-06-2013, 13:12
ممنون

اگه کیفیت بخوای نمیشه همش رو با هم داشت
ببین داستان دوربین فول فریم کاملا متفاوته مزایا و محدودیت های خاص خودش رو داره
اگه واقعا میخوای بعدا فول فریم بگیری روی خرید لنز باید فکر اساسی بکنی چون لنز میمونه اما بدنه تعویض میشه

در مورد اون لنز هم مقایسه عکس هاش با 40-17 سری L

اینم بررسی کلی و مقایسه عکس هاش با لنز های دیگه

Amateِur
11-06-2013, 11:37
جناب معانی بزرگوار، خطای پرسپکتیو توسط لنز صورت گرفته (24-70) و انقدر شدید هم نیست. در کل پروسس سنگینی انجام دادید قربان.

هادی جان فقط عشق است AE1:n12:

راسی هادی جان لنز های fd چه قیمتیه؟ اتوفوکوس هم دارند؟ چند نمونه از لنز هایی که دارید رو توضیحاتی دربارش میدی عزیز؟

hadi h
11-06-2013, 12:04
هادی جان فقط عشق است AE1:n12:

راسی هادی جان لنز های fd چه قیمتیه؟ اتوفوکوس هم دارند؟ چند نمونه از لنز هایی که دارید رو توضیحاتی دربارش میدی عزیز؟

خواهش می کنم.
والا قیمت دقیق ندارم ولی زیاد گرون نیستن نسبت به دیجیتال ...
مثلا یه ماکروی 24 میلیمتری با اف 2.8 دست دوش حدودا 500 تومن هست ...

می گم قیمت درست و حسابی ندارم .
ولی لنزهایی که فعلا در دست رس هست ایناس :
24mm f2.8
50mm f1.4
70-210mm f3.5 macro

لنزهایی هم که پدر بردن سرکار و در دست رس نیست :
24mm f1.2
50mm f2.8
7.5mm f5.6 fish eye
15mm f2.8 fish eye
300mm f4
100-300mm f3.5
همه اینا :n02:

هیچ کدوم از این لنز ها هم فوکوس اتوماتیک ندارن و کاملا دستی باید فوکوس کنید که واقعا سختته !!!
نکته ی بعدی هم اینه که زمانی که روی دوربین DSLR استفاده می کنید با تبدیل فوکوس بی نهایت رو از دست می دن
نکته ی بعدی هم اینه که چون ما روی دوربین با سنسور APS-C داریم استفاده می کنیم و اون لنز ها برای فول فریم هستن تمامی لنز ها تله تر جواب میدن (چیزی در حدود 2 برابر تله می شن)
مثال می زنم :
مثلا لنز فیش ای 7.5 میلیمتری تبدیل میشه به لنر فیش ای 15 میلیمتری !
و یا لنز 300 میلیمتری تبدیل میشه به یه سوپر زوم 600 میلیمتری که واقعا حال میده باهاش عکاسی .

سوالی بود در خدمتیم

HamiD-Xfors
13-06-2013, 17:12
سلام D3100 نیکون چجور دوربینی هست؟

و با HX 100 V میشه فیلم کوتاه ساخت؟:n02:

Amir-Persian
13-06-2013, 19:32
دوستان دوربین کانن 550d دست دوم، فقط 400 تا عکس باهاش گرفته بنظرتون چند میارزه؟

Amateِur
13-06-2013, 19:36
دوستان دوربین کانن 550d دست دوم، فقط 400 تا عکس باهاش گرفته بنظرتون چند میارزه؟

1700-1800 تومن

Amir-Persian
15-06-2013, 17:11
1700-1800 تومن

به نظرتون این دوربین ارزش خریدن با این قیمت داره؟

Amateِur
15-06-2013, 18:00
به نظرتون این دوربین ارزش خریدن با این قیمت داره؟

صد در صد ......

hasan0be
22-06-2013, 20:31
سلام علیکم /
قصد خرید دوربین Canon تا قیمت 3 میلیون و 400 هزار تومان رو دارم . ممنون میشم که راهنمایی کنید
نظر من به سه مدل : Canon EOS 650D و Canon EOS 600D و Canon EOS 700D هست . شما کدوم مدل رو توصیه میکنید که بخرم /

ممنون میشم لنز متناسب با دوربین رو هم انتخاب کنید .

بیشتر استفاده من از دوربین برای عکاسی در طبیعت و منظره هست هست
یاعلی

hasan0be
23-06-2013, 12:30
اصلا انجمن خیلی غیر فعال شده . دوستان لطفا جواب بدید

Amateِur
23-06-2013, 12:46
سلام علیکم /
قصد خرید دوربین Canon تا قیمت 3 میلیون و 400 هزار تومان رو دارم . ممنون میشم که راهنمایی کنید

نظر من به سه مدل : Canon EOS 650D و Canon EOS 600D و Canon EOS 700D هست . شما کدوم مدل رو توصیه میکنید که بخرم /

ممنون میشم لنز متناسب با دوربین رو هم انتخاب کنید .

بیشتر استفاده من از دوربین برای عکاسی در طبیعت و منظره هست هست
یاعلی

سلام عزیز
بابت تاخیر عذرمیخوام

با توجه به منظره گراف بودنتون نظر من خرید بدنه دست دوم مدل 550D که هیچی از بدنه های مذکور شما کم نداره تا قیمت 1700 تومن و خرید لنز هم دست دوم تا بتونید به لنز فوق العاده ی 15-85 برسید. در عکاسی منظره لنز واید حرف اول رو میزنه و لنز های واید هم یا بی کیفیت و ارزونند مثل 18-135 و یا با کیفیت و بسیار گرون مثل 16-35 و یا 14mm f/2.8 به هر حال لنز EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM قیمت نوعش حدود 2200 هست که البته باید با توجه به افت دلار، افت کرده باشه. ولی شما میتونید دست دوم تمیزش رو تا 1700 پیدا کنید. باور کنید رسیدن به این لنز در این محدوده قیمت ارزش هر نوع ریسکی رو داره.
موفق باشید

تاتانی
23-06-2013, 16:36
سلام به دوستان عزیز عکاس
آقا من بیشتر بیشتر عکاسی پرتره میکنم اونم از فاصله نزدیک
یه دوربینی میخوام که وقتی از سوژه عکس میگیرم پشت سوژه خیلی Flow بشه
امیدوارم منظورمو فهمیده باشین
با اینکه فکر کنم این قابلیت ربطی به بدنه نداشته باشه و مربوط به فراخی دیافراگم باشه
به طور کلی با چه لنز و دوربینی میتونم همچین عکسی رو بگیرم؟

همونطور که میبینید بک گراند کاملا محو شده
من یه همچین چیزی میخوام

Amateِur
24-06-2013, 00:48
سلام به دوستان عزیز عکاس
آقا من بیشتر بیشتر عکاسی پرتره میکنم اونم از فاصله نزدیک
یه دوربینی میخوام که وقتی از سوژه عکس میگیرم پشت سوژه خیلی Flow بشه
امیدوارم منظورمو فهمیده باشین
با اینکه فکر کنم این قابلیت ربطی به بدنه نداشته باشه و مربوط به فراخی دیافراگم باشه
به طور کلی با چه لنز و دوربینی میتونم همچین عکسی رو بگیرم؟

همونطور که میبینید بک گراند کاملا محو شده
من یه همچین چیزی میخوام

سلام عزیز

ببینید برای ایجاد چنین بوکه ای قطعا نیاز به دوربین SLR دارید و اگر فول فریم باشه که خیلی بهتر. اما مسئله اصلی لنز هست که خیلی مهمه.
لنز 135mm f/2 یک لنز صد در صد پرتره ای و با بوکه ی رویایی. با توجه به فوکال بلند مرتبه و دیاف باز عمق میدان بسیار کمی ایجاد میکنه.
لنز 85mm f/1.8 و یا 85mm f/1.2L با توجه به میزان بودجه.
اگر فاصلتون با سوژه کمتر از 3 متر هست از لنز های 50mm استفاده کنید و با توجه به بودجتون لنزی با اف باز انتخاب کنید مثلا 50mm f/1.2L

دوربین هم NIKON D800 , Canon EOS 5D Mark III , Canon EOS 6D , NIKON D600 , NIKON D7000 or 7100
اگر محدودیت بودجه ندارید قطعا به سراغ فول فریم بروید چون عمق میدان کمتری ارائه میدهد و برای پرتره بسیار مناسب تره.

fantom176
24-06-2013, 12:47
با عرض سلام من میخواستم یه CANON D650 بگیرم میخواستم بدونم توی ظبط با کیفیت FULL HD محدودیت داره یا نه
و از کجا بگیرم که قیمت مناسب بهم بدن و مطمین باشه الان دی جی کالا قیمت زده 2350000 بدون گارانتی اگه صبر کنم ممکنه پایینتر هم بیاد؟
ایا این دوربینها باید تو کارتن پلمپ باشن یا در کارتونشون بازه
با تشکر

تاتانی
24-06-2013, 13:31
سلام عزیز

ببینید برای ایجاد چنین بوکه ای قطعا نیاز به دوربین SLR دارید و اگر فول فریم باشه که خیلی بهتر. اما مسئله اصلی لنز هست که خیلی مهمه.
لنز 135mm f/2 یک لنز صد در صد پرتره ای و با بوکه ی رویایی. با توجه به فوکال بلند مرتبه و دیاف باز عمق میدان بسیار کمی ایجاد میکنه.
لنز 85mm f/1.8 و یا 85mm f/1.2L با توجه به میزان بودجه.
اگر فاصلتون با سوژه کمتر از 3 متر هست از لنز های 50mm استفاده کنید و با توجه به بودجتون لنزی با اف باز انتخاب کنید مثلا 50mm f/1.2L

دوربین هم NIKON D800 , Canon EOS 5D Mark III , Canon EOS 6D , NIKON D600 , NIKON D7000 or 7100
اگر محدودیت بودجه ندارید قطعا به سراغ فول فریم بروید چون عمق میدان کمتری ارائه میدهد و برای پرتره بسیار مناسب تره.

اوکی حالا دوتا سوال
من تازه دارم عکاسی یاد میگیرم
1- منظور شما از 50mm یا 135mm میزان قطر لنز هستش؟ خب اگه این مقدار بالا و پایین باشه چه تاثیری روی لنز میذاره؟
2- بوکه یعنی چی؟
در پایان میشه خودتون یک مدل فول فریم خوب معرفی کنید

Amateِur
24-06-2013, 13:31
با عرض سلام من میخواستم یه CANON D650 بگیرم میخواستم بدونم توی ظبط با کیفیت FULL HD محدودیت داره یا نه
و از کجا بگیرم که قیمت مناسب بهم بدن و مطمین باشه الان دی جی کالا قیمت زده 2350000 بدون گارانتی اگه صبر کنم ممکنه پایینتر هم بیاد؟
ایا این دوربینها باید تو کارتن پلمپ باشن یا در کارتونشون بازه
با تشکر

سلام عزیز
تمام دوربین های DSLR در ظبط ویدئویی محدودیت دارند طبق قانون مالیات. فکر کنم حداکثر 30 دقیقه. اما برای فیلمبرداری متوالی 30 دقیقه کافیه.
دیجی کالا گرون تر از بازار میده بهتره یه سری به بازار بزنید

fantom176
25-06-2013, 08:38
سلام عزیز
تمام دوربین های DSLR در ظبط ویدئویی محدودیت دارند طبق قانون مالیات. فکر کنم حداکثر 30 دقیقه. اما برای فیلمبرداری متوالی 30 دقیقه کافیه.

سلام با عرض پوزش دقیقا از کدوم بازار بگیرم که هم مطمین باشه هم از همه جا ارزونتر باشه و نگفتین که باید در کارتن دوربین پلمپ باشه یا بازه میخوام موقع خرید حواسم باشه میدونی که با این فروشنده های متقلب (البته بعضیاشون ) ادم باید خیلی حواسش جمع باشه و با این وضع اقتصادی دو نیم میلیون هم کم پولی نیست
میشه اصلا کلی بگین موقع خرید چه چیزهایی و باید چک کنم و به چه چیزهایی باید دقت کنم من خودم فکر میکنم این پلمپ بودن خیلی مهمه اینطور نیست؟

ببخشید وقتتونو گرفتم باتشکر

payma
25-06-2013, 13:53
سلام با عرض پوزش دقیقا از کدوم بازار بگیرم که هم مطمین باشه هم از همه جا ارزونتر باشه و نگفتین که باید در کارتن دوربین پلمپ باشه یا بازه میخوام موقع خرید حواسم باشه میدونی که با این فروشنده های متقلب (البته بعضیاشون ) ادم باید خیلی حواسش جمع باشه و با این وضع اقتصادی دو نیم میلیون هم کم پولی نیست
میشه اصلا کلی بگین موقع خرید چه چیزهایی و باید چک کنم و به چه چیزهایی باید دقت کنم من خودم فکر میکنم این پلمپ بودن خیلی مهمه اینطور نیست؟

بدون گارانتی بالا داره میده من به همین قیمت بهتون آدرس میدم برید بخرید با 2 سال گارانتی لنز و بدنه ااونم گارانتی اصلی نه گارانتی های متفرقه اگه خواستید پ.خ بدید
شما از جای معتبر که بخری دیگه نگران باز بودنش نباش چون پلمپ نیستن ولی دوربین و لنز نو معلومه

Amateِur
25-06-2013, 13:55

برج بهار، فروشگاه افرنگ
حافظ، فروشگاه نور نگار
صد در صد تایید میشن و نیازی هم به چک کردن پلمب نیست!

payma
25-06-2013, 14:02
سلام عزیز

البته بخاطر محافظت از سنسور دوربین هست چون به شدت داغ میکنه واسه کپی رایت نیست

Amateِur
25-06-2013, 14:09
البته بخاطر محافظت از سنسور دوربین هست چون به شدت داغ میکنه واسه کپی رایت نیست

دوربین هایی همچون نیکون d4 یا 1d x یا حتی 5d mIII و NIKON D800 براحتی میتونن 1 ساعت فیلمبرداری کنن و خیلی مشکلی با داغی سنسور ندارند. اما محدودیت 29دقیقه و 59 ثانیه ای برای فرار از مالیات فیلمبرداری HD بالاتر از 30 دقیقه دارند. صد البته برای DSLR 30 دقیقه زیاد هم هست و به سنسور در بلند مدت آسیب میزنه.

fantom176
25-06-2013, 14:35
بدون گارانتی بالا داره میده من به همین قیمت بهتون آدرس میدم برید بخرید با 2 سال گارانتی لنز و بدنه ااونم گارانتی اصلی نه گارانتی های متفرقه اگه خواستید پ.خ بدید
شما از جای معتبر که بخری دیگه نگران باز بودنش نباش چون پلمپ نیستن ولی دوربین و لنز نو معلومه
سلام چه گارانتی اصله مال کدوم شرکت ؟ این محدودیت ظیط و نمیشه کاری کرد مثلا با -- کردن یا همچین چیزی
مرسی

payma
26-06-2013, 01:38
دوربین هایی همچون نیکون d4 یا 1d x یا حتی 5d mIII و NIKON D800 براحتی میتونن 1 ساعت فیلمبرداری کنن و خیلی مشکلی با داغی سنسور ندارند. اما محدودیت 29دقیقه و 59 ثانیه ای برای فرار از مالیات فیلمبرداری HD بالاتر از 30 دقیقه دارند. صد البته برای DSLR 30 دقیقه زیاد هم هست و به سنسور در بلند مدت آسیب میزنه.

بله شما بعد از قطع کردن ویدئو دوباره میتونی شروع به فیلم برداری کنی اما تو بار سوم دوربینت خاموش مشه و دیگه بالا نمیاد تا خنک نشه
این قضیه تست شده پس شما تستش نکن بزنی دوربین رو سرویس کنی!

نیکون و کنون بیشتر از استفاده کاربر به فکر سلامت دوربین هستن اما سونی اومد مثلا بگه من محدودیت 20 دقیقه رو میکنم 29 دقیقه روی مدل آلفا 37 یا 57 بود اشتباه نکنم دوربین به حدی داغ میکرد که خود سونی مجبور شد بیاد معذرت خواهی کنه و این مشکل رو رسما اعلام کنه

Amateِur
26-06-2013, 18:59
اوکی حالا دوتا سوال
من تازه دارم عکاسی یاد میگیرم
1- منظور شما از 50mm یا 135mm میزان قطر لنز هستش؟ خب اگه این مقدار بالا و پایین باشه چه تاثیری روی لنز میذاره؟
2- بوکه یعنی چی؟
در پایان میشه خودتون یک مدل فول فریم خوب معرفی کنید

خیر دوست گلم.
ببینید، اون چیزی که شما و همه ی مردم دارند با چشماشون میبینند دقیقا همون اندازه و فاصله ایه که در واقعیت وجود داره. مثلا اگر شما از روی صندلی مونیتور رو به اندازه ی X می بینید دقیقا در واقیت هم اندازش همون قدر هست. حالا این اندازه ها با داشتن لنز نرمال (normal) چشم انسان میسره. فاصله کانونی یا focal lenght چشم انسان که همه چیز رو عادی میبینه 50mm هست.حالا این رابطه دقیقا در دوربین های DSLR هم رعایت شده است (البته سنسور های فول فریم با چشم انسان برابری دارند) یعنی اگر بر روی یک دوربین فول فریم یک لنز 50mm نصب کنید و چشمی دوربین رو به چشمتون بچسبونید دقیقا همون چیزی رو می بینید که با چشمتون مشاهده میکنید. نه عقب تر و نه جلو تر.
حالا هر چقدر این فاصله کمتر از 50 میلی متر بشود یعنی از سوژه دور تر میشوید و اصطلاحا به این لنز ها واید (wide) میگویند. لنز های واید در مواقعی که می خواهید از منظره ای عکس بگیرید و فضای کافی ندارید استفاده میشود. مثلا لنز canon EF 14mm f/2.8L یک لنز آلترا واید یا بسیار واید هست و زاویه دید بسیار گسترده ای دارد.
حالا از فاصله ی 50 میلیمتر هر چقدر بیشتر شود در واقع به سوژه نزدیک تر خواهیم شد. عکسی که در زیر برای شما گزاشتم و عکس خودمم هست از لنزی با فاصله کانونی 170 میلیمتر استفاده شده. فاصله من با سوژه حدود 6-7 متر بود در حالی که با این لنز به حداقل رسیده است.
به لنز هایی با این قابلیا تله فوتو (tele photo) میگویند.

لنز Canon EF 50mm f/1.4 USM یک لنز با فاصله کانونی نرمال است و یک میلیونو 500 تومن هم در بازار قیمت دارد و پیشنهاد ارزان قیمت من هست.
لنز Canon EF 135mm f/2L USM یک لنز تله هست و قیمت هم 3 میلیونو 700 هزار تومن و بسیار بسیار مناسب برای پرتره.

و اما بوکه.
خیلی ساده است. به فضایی که در عکس تار ثبت میشود بوکه میگویند. بر گفته از پوک :دی یعنی فضای بلا استفاده که صد البته به جذابیت خیلی از عکس ها کمک میکند. هر چی فاصله کانونی لنز بلند تر باشد بوکه بیشتر است و هر چه کمتر بوکه هم کمتر.

Camera
Canon EOS 40D

Focal Length
168mm

Aperture
f/5

Exposure
1/160s

ISO
400

بستگی به میزان پولی داره که می خواید هزینه کنید.

بهترین گزینه 1D X کنون هست با 23 میلیون قیمت که دیگه همه چی تمومه.
NIKON D4 با قیمت 22 تومن
NIKON D800 با قیمت 10 میلیون تمام
5D Mark III کنون با قیمت 10 میلیونو 500 هزار.
6D با قیمت 5 میلیونو هشت صد هزار.

تاتانی
29-06-2013, 12:05
خیر دوست گلم.
ببینید، اون چیزی که شما و همه ی مردم دارند با چشماشون میبینند دقیقا همون اندازه و فاصله ایه که در واقعیت وجود داره. مثلا اگر شما از روی صندلی مونیتور رو به اندازه ی X می بینید دقیقا در واقیت هم اندازش همون قدر هست. حالا این اندازه ها با داشتن لنز نرمال (normal) چشم انسان میسره. فاصله کانونی یا focal lenght چشم انسان که همه چیز رو عادی میبینه 50mm هست.حالا این رابطه دقیقا در دوربین های DSLR هم رعایت شده است (البته سنسور های فول فریم با چشم انسان برابری دارند) یعنی اگر بر روی یک دوربین فول فریم یک لنز 50mm نصب کنید و چشمی دوربین رو به چشمتون بچسبونید دقیقا همون چیزی رو می بینید که با چشمتون مشاهده میکنید. نه عقب تر و نه جلو تر.
حالا هر چقدر این فاصله کمتر از 50 میلی متر بشود یعنی از سوژه دور تر میشوید و اصطلاحا به این لنز ها واید (wide) میگویند. لنز های واید در مواقعی که می خواهید از منظره ای عکس بگیرید و فضای کافی ندارید استفاده میشود. مثلا لنز canon EF 14mm f/2.8L یک لنز آلترا واید یا بسیار واید هست و زاویه دید بسیار گسترده ای دارد.
حالا از فاصله ی 50 میلیمتر هر چقدر بیشتر شود در واقع به سوژه نزدیک تر خواهیم شد. عکسی که در زیر برای شما گزاشتم و عکس خودمم هست از لنزی با فاصله کانونی 170 میلیمتر استفاده شده. فاصله من با سوژه حدود 6-7 متر بود در حالی که با این لنز به حداقل رسیده است.
به لنز هایی با این قابلیا تله فوتو (tele photo) میگویند.

لنز Canon EF 50mm f/1.4 USM یک لنز با فاصله کانونی نرمال است و یک میلیونو 500 تومن هم در بازار قیمت دارد و پیشنهاد ارزان قیمت من هست.
لنز Canon EF 135mm f/2L USM یک لنز تله هست و قیمت هم 3 میلیونو 700 هزار تومن و بسیار بسیار مناسب برای پرتره.

و اما بوکه.
خیلی ساده است. به فضایی که در عکس تار ثبت میشود بوکه میگویند. بر گفته از پوک :دی یعنی فضای بلا استفاده که صد البته به جذابیت خیلی از عکس ها کمک میکند. هر چی فاصله کانونی لنز بلند تر باشد بوکه بیشتر است و هر چه کمتر بوکه هم کمتر.

Camera
Canon EOS 40D

Focal Length
168mm

Aperture
f/5

Exposure
1/160s

ISO
400

بستگی به میزان پولی داره که می خواید هزینه کنید.

بهترین گزینه 1D X کنون هست با 23 میلیون قیمت که دیگه همه چی تمومه.
NIKON D4 با قیمت 22 تومن
NIKON D800 با قیمت 10 میلیون تمام
5D Mark III کنون با قیمت 10 میلیونو 500 هزار.
6D با قیمت 5 میلیونو هشت صد هزار.

عاشقتم پسر
مرسیییییییییییییییییییییی ییییییییییییی:n12::n12:

fantom176
02-07-2013, 12:46
سلام خسته نباشید

میخواستم بدونم این سه تا رم چه فرقی با هم دارن و کدومش برای دوربین بهتره

SD - SDHC - SDXC

من میخوام یه رم 32 برای دوربینم بخرم ( CANON EOS 650D ) چه مارکی بخرم و چه مدلی که تو ظبط فول اچ دی کم نیاره

میشه بگین همراه دوربینی که من خریدم باید چه اقلامی تو کارتن باشه

ممنون

Behsood
08-07-2013, 20:45
سلام خسته نباشید

SD - SDHC - SDXC

من میخوام یه رم 32 برای دوربینم بخرم ( CANON EOS 650D ) چه مارکی بخرم و چه مدلی که تو ظبط فول اچ دی کم نیاره

ممنون
سلام
من یه 32 گیگ میکرو اس دی دارم از سن دیسک هست،
کلاس 10
ازش راضی ام.
اما شما اگه قیمت برات مهم نیست حافظه های سریع تر هم هست.

Переклад не
09-07-2013, 23:43
سلام خسته نباشید

SD - SDHC - SDXC

ممنون
جدیدا مارک های تقلبی وارد بازار شدن که عدد کلاس 16 یا بالاتر از 10 روشون نوشته شده.در نظر داشته باشید که بالاتر از کلاس 10 وجود نداره فعلا
دقت فرمائید

Ali_Best
12-07-2013, 18:52
سلام

دوستان مدتی هست که میخوام یه دوربین مناسب بگیرم
هدف: عکاسی از فضاهای معماری

به پیشنهاد برخی، تو نظرم g1x بود. اما با تحقیقات بیشتر و مقایسه
الآن گزینه مد نظرم d3200 هست
نظرتون رو در این خصوص بفرمایید

Amateِur
12-07-2013, 19:06
سلام

دوستان مدتی هست که میخوام یه دوربین مناسب بگیرم
هدف: عکاسی از فضاهای معماری

به پیشنهاد برخی، تو نظرم g1x بود. اما با تحقیقات بیشتر و مقایسه
الآن گزینه مد نظرم d3200 هست
نظرتون رو در این خصوص بفرمایید

عزيز اول بفرما چقدر مي خواي هزينه كني؟
عكاسي معماري نياز به لنز وايد و يا آلترا وايد داره كه اين لنز ها قيمت نجومي دارند.
اگر بودجه بالايي نداري همون g1x بگير بهتره چون با لنز 18-55 و از اين لنز زوم ارزونا كيفيت بالايي بدست نمياري
ارزون ترين و بهترين لنز وايد 17-40 هست كه تازه روي فول فريم وايد خوبي ميده.
EOS 6D + 17-40mm = 9 milion

به هر حال براي معماري گرافي نياز به لنز وايد داريد و حداقل بايد 5-6 تومن براي لنز و دوربين هزينه كنيد.

Ali_Best
12-07-2013, 23:26
عزيز اول بفرما چقدر مي خواي هزينه كني؟
عكاسي معماري نياز به لنز وايد و يا آلترا وايد داره كه اين لنز ها قيمت نجومي دارند.
اگر بودجه بالايي نداري همون g1x بگير بهتره چون با لنز 18-55 و از اين لنز زوم ارزونا كيفيت بالايي بدست نمياري
ارزون ترين و بهترين لنز وايد 17-40 هست كه تازه روي فول فريم وايد خوبي ميده.
EOS 6D + 17-40mm = 9 milion

به هر حال براي معماري گرافي نياز به لنز وايد داريد و حداقل بايد 5-6 تومن براي لنز و دوربين هزينه كنيد.

مرسی مهدی جان

ببین... عکس ها رو برای استفاده خودم میخوام
کار من عکاسی نیست صرفا که بخوام این همه هزینه کنم
قبلا تا 1.5 مد نظرم بود الآن میگم تا 2 تومن نهایتا

تو همین رنج گزینه مناسب چی میتونه باشه؟ همین الآن نیکونی که گفتم از اون کنن بهتر نیست؟
دوستان من کانن دارند. یه مشکلی که تو اونا دیدم اینه که همیشه افرادی که کناره های تصویر هستند صورتشون کشیده شده از طرفین
یا اینکه یه نمه در رنگ ها کلا اغراق هست تو کنن... رنگ سبز درخت ها خیلی سبزه یا اینکه صورت ها یه نمه صورتی میزنه

به خاطر اینا گفتم احتمالا نیکونه انتخاب بهتری باشه
چون به هر حال مشخصات بهتری هم داره و ضمنا DSLR هم هست

payma
13-07-2013, 01:09
مرسی مهدی جان
تو همین رنج گزینه مناسب چی میتونه باشه؟ همین الآن نیکونی که گفتم از اون کنن بهتر نیست؟
دوستان من کانن دارند. یه مشکلی که تو اونا دیدم اینه که همیشه افرادی که کناره های تصویر هستند صورتشون کشیده شده از طرفین
یا اینکه یه نمه در رنگ ها کلا اغراق هست تو کنن... رنگ سبز درخت ها خیلی سبزه یا اینکه صورت ها یه نمه صورتی میزنه

با این پول خرید DSLR منطقی نیست مگه اینکه بعدا بخواید لنز هم تهیه کنید اگه بودجتون مثلا 3.5 بود من پیشنهاد شگفت انگیزی بهتون میدادم!
این مشکل نیست بلکه اکثر لنزهای اولتراواید همینطور هستن و ربطی به دوربین نداره کلا لنزی که اعوجاج کمی داشته باشه توی این رنج فوکال من که نمیشناسم!
رنگ هم ربطی به بدنه و برند نداره بلکه مربوط به تنظیمات نوردهی دوربین هست
تصحیح رنگ هم کاری نداره شما توی فتوشاپ با مود اتومات هم تصحیح کنی بین عکس کنون و نیکون فرقی نیست!

Ali_Best
13-07-2013, 04:43
با این پول خرید DSLR منطقی نیست مگه اینکه بعدا بخواید لنز هم تهیه کنید اگه بودجتون مثلا 3.5 بود من پیشنهاد شگفت انگیزی بهتون میدادم!
این مشکل نیست بلکه اکثر لنزهای اولتراواید همینطور هستن و ربطی به دوربین نداره کلا لنزی که اعوجاج کمی داشته باشه توی این رنج فوکال من که نمیشناسم!
رنگ هم ربطی به بدنه و برند نداره بلکه مربوط به تنظیمات نوردهی دوربین هست
تصحیح رنگ هم کاری نداره شما توی فتوشاپ با مود اتومات هم تصحیح کنی بین عکس کنون و نیکون فرقی نیست!

3.5 که نمیتونم. اصلا برام منطقی نیست این هزینه
شما فرض کنید که موقعیت تعویض لنز نباشه چون خودمم فک میکنم که اصلا نیازی نباشه
با این وجود انتخاب DSLR بهتر نیست؟
شما از بین این دو گزینه کدوم رو پیشنهاد میکنید و چرا؟
یه مطلب در نارنجی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نوشته شده که گزینه های پیشنهادیش ایناست:
Canon EOS 650D ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Nikon D3200 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Sony Cyber-shot DSC-HX20V ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Fujifilm X-Pro1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نظرتونو در این خصوص بگید

و یه سوال... اینکه یعنی در حالت اتومات کنن عکساش در رنگ ها اغراق میکنه و باید ادیت کرد؟
(احتمالا درست منظورتونو متوجه نشدم)

سید جان شما هم نظرتو بگو! :n01:

Amateِur
13-07-2013, 10:31
3.5 که نمیتونم. اصلا برام منطقی نیست این هزینه
شما فرض کنید که موقعیت تعویض لنز نباشه چون خودمم فک میکنم که اصلا نیازی نباشه
با این وجود انتخاب DSLR بهتر نیست؟
شما از بین این دو گزینه کدوم رو پیشنهاد میکنید و چرا؟
یه مطلب در نارنجی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نوشته شده که گزینه های پیشنهادیش ایناست:
Canon EOS 650D ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Nikon D3200 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Sony Cyber-shot DSC-HX20V ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Fujifilm X-Pro1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نظرتونو در این خصوص بگید

و یه سوال... اینکه یعنی در حالت اتومات کنن عکساش در رنگ ها اغراق میکنه و باید ادیت کرد؟
(احتمالا درست منظورتونو متوجه نشدم)

سید جان شما هم نظرتو بگو! :n01:

علی جان قربونت برم
من میگم DSLR نگیر
ببین علی عزیز گزینه های شما هیچ ربطی به هم ندارند و اصلا قابل مقایسه نیستند ولی گزینه ی آخرت (فوجی) که خیلی گرونه مگه قیمتش رو ندیدی؟ فکر کنم بالای 3 تومنه و کلا بدرد شما نمیخوره. باز از من نظر بخوای میگم جی وان بگیر چون واقعا کیفیتش خیلی بالاه.
اما دوربین سونی بنظر خوب میاد، واید خوبی داره اما برا نور کم جالب نیست. دو دی اس ال آر هم خودت میدونی که دوربین حرفه ای بگیری یا کامپکت.

اما در مورد رنگ، یعنی انقدر این اغراق زیاده که شما متوجه شدی اما شرکت کنون با 80-90 سال سابقه متوجه نشده؟!
عزیزم اینا همش شایعس اصلا صحت نداره. اگرم اغراقی باشه برا نیکونه نه کنون :n02:

Ali_Best
13-07-2013, 13:31
علی جان قربونت برم
من میگم DSLR نگیر
ببین علی عزیز گزینه های شما هیچ ربطی به هم ندارند و اصلا قابل مقایسه نیستند ولی گزینه ی آخرت (فوجی) که خیلی گرونه مگه قیمتش رو ندیدی؟ فکر کنم بالای 3 تومنه و کلا بدرد شما نمیخوره. باز از من نظر بخوای میگم جی وان بگیر چون واقعا کیفیتش خیلی بالاه.
اما دوربین سونی بنظر خوب میاد، واید خوبی داره اما برا نور کم جالب نیست. دو دی اس ال آر هم خودت میدونی که دوربین حرفه ای بگیری یا کامپکت.

اما در مورد رنگ، یعنی انقدر این اغراق زیاده که شما متوجه شدی اما شرکت کنون با 80-90 سال سابقه متوجه نشده؟!
عزیزم اینا همش شایعس اصلا صحت نداره. اگرم اغراقی باشه برا نیکونه نه کنون :n02:

سید... من که نگفتم اینا گزینه های منه! اینا گزینه های پیشنهادی نارنجیه

من الآن همین g1x و d3200 تو نظرمه و هم gx1 پاناسونیک (اگه گیر بیاد)
شما میگی که DSLR نگیر ولی علتش رو نمیگی! دلیل نخریدن یه دوربین حرفه ای چیه واسه من؟
آخرش هم باز میگی خودت میدونی چی بگیری!
یه مقایسه میخوام از شما با دلیل!! :n16:

m0fidi
13-07-2013, 16:35
سلام عاقا خوبی
شما تا 2 تومن میتونی600d بگیری که خیلی بهتر از d3200 .
پیشنهاد من به شما Sony nex 5n D میباشد که اون Dبه معنی دو لنزه بودنشه یکی 18-55 یکی هم 16 که واید مد نظر شماست.با قیمت 1900 فکر کنم .این دوربینمثل اون gx1پاناسونیک که فرمودید بدون اینه است فقط با این فرق که سنسورش 4/3 نیست معادل حرفه آیه.(اگه نمایندگی تموم کرده بود تو بازار بگرد تک وتوک پیدا میکنی)
موفق باشی

Behsood
13-07-2013, 21:45
سلام
واسه فیلم برداری میخوام روی 650D یه میکروفون خوب بذارم و صد البته به صرفه!
چی پیشنهاد میدین؟!
من خودم Rode مد نظرمه اما نمیدونم چه مدلی!

Amateِur
14-07-2013, 00:13
سید... من که نگفتم اینا گزینه های منه! اینا گزینه های پیشنهادی نارنجیه

من الآن همین g1x و d3200 تو نظرمه و هم gx1 پاناسونیک (اگه گیر بیاد)
شما میگی که DSLR نگیر ولی علتش رو نمیگی! دلیل نخریدن یه دوربین حرفه ای چیه واسه من؟
آخرش هم باز میگی خودت میدونی چی بگیری!
یه مقایسه میخوام از شما با دلیل!! :n16:

علي جان بزا راحتت كنم
كلا بين عكاسا مرسومه كه وقتي بين 2 گزينه اختلاف فاحشي نيست اونيكه عكاس دلش پيششه رو انتخاب كنه بهتره. خوب شما كه دلت پيشه DSLR هست پس همون نيكون D3200 رو بگير دوربين خيلي خوبي هم هست. اما بحث فعلي اينه كه لنز جي وان (كه قابل تعويض نيست) از لنز كيت نيكون بهتره. اما اگه بعدا هزينه كني و يه لنز بهتر هم بگيري خيلي عاليه.(كه قطعا با خريد دوربين DSLR و عكاسي كردن فكر روزو شبت ميشه لنز :دی) (تجربه شخصي هزاران عكاس و خودم :دی)

payma
14-07-2013, 00:57
مرسی مهدی جان

ببینید اگه میخواید از مود اتوماتیک دوربین فقط استفاده کنید به هیچ وجه DSLR نخرید
خروجی DSLR هم کاملا بستگی به لنزش داره شما ممکنه تو یه موقعیت با یه دوربین کامپکت عکس بهتری از یه DSLR با لنز کیتش بگیری بعد از دوربینت به کل ناامید شی!
اغراق در رنگ هم بیشتر بخاطر شرایط نورپردازی هست البته بگذریم بعضی از لنزها ته نگ ایجاد میکنن

حرف آخرم به شما اینه که اگه دلتون پیش DSLR هست و پول زیادی هم نمیخواید هزینه کنید D5100 رو بخرید به مراتب از D3200 بهتره هر دوربنی جدید میاد دلیل بر بهتر بودن نیست!
D5100 با لنز 55-18 به قیمت1800 هست و با لنز 105-18 باید 2.6 پیدا بشه اگه با لنز دوم بتونی بخری که مورد ایده الی هست

batlagh
15-07-2013, 14:30
سلام
واسه فیلم برداری میخوام روی 650D یه میکروفون خوب بذارم و صد البته به صرفه!
چی پیشنهاد میدین؟!
من خودم Rode مد نظرمه اما نمیدونم چه مدلی!

سلام
rode بد نیست اما باید ببینید برای چه کاری و در چه سطحی از کیفیت صوت می خواهید؟
برای کیفیت مناسب باید صدا را مجزا و با ریکوردر ضبط بکنید.

اما برای کار های عادی مجدد بستگی به نوع کار دارد. که میکروفن گان باشد و زاویه کمی را ضبط بکند یا اینکه می خواهید آمبیانس محیط نیز داشته باشید ؟

b4domid
15-07-2013, 16:07
با سلام خدمت دوستان
میخواستم یه لنز واید canon برایه عکاسی از طبیعت ( منظره ) بهم معرفی کنید که نه کم کیفیت باشه نه خیلی گرون مثل 35-16
نظره من رویه 18-55 ef-s- هست میخواستم نظرتونو در مورد این لنز بپرسم که شنیدم کیفیت خوبی داره و لنزی نسبتا با قیمتی متعادله حدودا 2100!
در ضمن من canon 650 دی میخوام بگیرم بهتره که با لنزه 18-55 بگیرمش یا 18-135 برایه استفاده های عادی مثل منظره و مسافرتو....؟ لنزه 55-18 رو میزارم 2 ماه بعد میگیرم که فشاره مالی نیاد

batlagh
15-07-2013, 23:12
با سلام خدمت دوستان
میخواستم یه لنز واید canon برایه عکاسی از طبیعت ( منظره ) بهم معرفی کنید که نه کم کیفیت باشه نه خیلی گرون مثل 35-16
نظره من رویه 18-55 ef-s- هست میخواستم نظرتونو در مورد این لنز بپرسم که شنیدم کیفیت خوبی داره و لنزی نسبتا با قیمتی متعادله حدودا 2100!
در ضمن من canon 650 دی میخوام بگیرم بهتره که با لنزه 18-55 بگیرمش یا 18-135 برایه استفاده های عادی مثل منظره و مسافرتو....؟ لنزه 55-18 رو میزارم 2 ماه بعد میگیرم که فشاره مالی نیاد

سلام
فکر می کنم مقداری لنز ها را اشتباه اسم بردید.
احتمالا لنزی که قیمت 2.100 میلیون داشت منظورتون لنز 15-85 بوده باشد.
و در مورد 2 لنز 18-55 , 18-135 نیز بنده به درستی متوجه نشدم!

شما اگر یک لنز همه کاره برای دوربین کراپدار کانن (مثل 650d) بخواهید
از بهترین گزینه ها همین 15-85 می باشد.
از واید تا یه مقدار تله را برایتان پوشش می دهد و لنز خوبیست و...

و اگر لنز واید (اولترا واید) بخواهید پیشنهاد بنده 10-22 کانن می باشد.
16-35 درست است که لنز واید هست اما این واید بودن برای دوربین های فول سنسور هست و برای کراپدار وایدش خیلی زیاد نیست!
قیمت 10-22 کانن نیز حدود 2.500 الی 3.000 میلیون هست.

در مورد 2 لنز دیگر.
اگر 18-135 را بخرید که دیگر بی نیاز از لنز 18-55 هستید! و اصلا منطقی نیست!

اگر هم 15-85 را بخرید مجدد اصلا دلیلی نداره لنز های 18-55 , 18-135 را خریداری بکنید. و اگر نیاز داشته باشید به تله باید لنز مجزا تهیه بکنید.
که در رده حرفه ای گزینه های 70-200 از کانن را پیشنهاد می کنم.
و برای استفاده آماتوری لنز 55-250 را پیشنهاد می کنم.

موفق باشید.

b4domid
16-07-2013, 13:39
ببخشید عدداش رو اشتباه گفتم
با لنزه اولترا وایده 22-10 به غیر از منظره میشه استفاده هایه عادی رو انجام داد؟
ممنونم که وقت گذاشتین :n16:

m0fidi
16-07-2013, 13:45
خیر نمیشه , لنز واید برای بنا و طبیعت یا فیلمبرداری مناسبه نه پرتره و...

Behsood
16-07-2013, 16:23
سلام
rode بد نیست اما باید ببینید برای چه کاری و در چه سطحی از کیفیت صوت می خواهید؟
برای کیفیت مناسب باید صدا را مجزا و با ریکوردر ضبط بکنید.

اما برای کار های عادی مجدد بستگی به نوع کار دارد. که میکروفن گان باشد و زاویه کمی را ضبط بکند یا اینکه می خواهید آمبیانس محیط نیز داشته باشید ؟
سلام دوست عزیز،
تشکر بابت راهنمایی،
برای فیلم میخوام فیلم های کوتاه آماتوری
تفکیک صدای اصلی و زمینه خیلی برام مهمه.
در مورد ریکوردر ها هم یه کم توضیح بدی ممنو میشم.

Amateِur
16-07-2013, 22:11

با هر لنزي هر نو عكسي ميشه گرفت هيچ ربطي نداره. فقط هيچ كس لنز آلترا وايد براي پرتره و لنز تله براي منظره نگرفته.
اما خطاي ديستورت و پرسپكتيو اين لنز خيلي كمه

saeedss
17-07-2013, 12:16
من میخوام یه دوربین بگیرم اما حقیقتش زیاد اطلاعی ندارم از دوربین
تا 1500 میخوام هزینه کنم
یه دوربین میخوام که بشه لنزش رو تعویض کرد.یعنی بشه لنزهای مختلف روش زد
حالا دوستان چی پیشنهاد میکنن؟

b4domid
17-07-2013, 15:33
خیلی خیلی ببخشید بازم سوال میکنم
به نظره شما منطقیه که دوربین رو با لنزه 18-135 بخرم و این لنز رو بزارم برایه استفاده هایه عادی؟ چون لنز منظره رو 3 یا 4 ماه بعد میخوام بگیرم
بعده 4 3 ماه لنزه 22-10 رو بگیرم؟ بعد فیلتری که برای این نوع عکاسی برایه لنزه 10-22 پیشنهاد میکنید چی هست؟ پلاریزه مناسبه؟

batlagh
17-07-2013, 21:48

خیلی خیلی ببخشید بازم سوال میکنم
به نظره شما منطقیه که دوربین رو با لنزه 18-135 بخرم و این لنز رو بزارم برایه استفاده هایه عادی؟ چون لنز منظره رو 3 یا 4 ماه بعد میخوام بگیرم
بعده 4 3 ماه لنزه 22-10 رو بگیرم؟ بعد فیلتری که برای این نوع عکاسی برایه لنزه 10-22 پیشنهاد میکنید چی هست؟ پلاریزه مناسبه؟

خواهش می کنم.
راستش شما تکلیفتون رو با خودتون مشخص بکنید! که بیشتر علاقه مند به چه ژانر عکاسی هستید.
با لنز 10-22 میشه کار های دیگه هم انجام داد اما خب خیلی منطقی نیست!
این لنز مناسب منظره و بنا و عکس های خبری از نزدیک که زاویه زیاد میخواهید در فیلم برداری هم خوبه.

و بفرمایید چقدر می خواهید مجموعا الان خرج بکنید و بعدا چقدر دیگر اضافه می کنید؟

مثلا ترکیب لنز های 24-105 + 10-22 یک ترکیب خیلی خوب هست برای بدنه های کراپدار کانن.

اما اگر قرار باشد تک لنز باشد و لنز همه کاره
پیشنهادم 15-85 است. هم واید خوبی دارد (تا مدت ها دستتان بازهست و...) هم کیفیت خوبی دارد و هم اینکه یه مقدار تله هم دارد. (پیشنهادم این هست که 18-135 نگیرید و همین 15-85 را بگیرید!)

اما اگر قرار باشد عکاسی مثلا خبری انجام بدهید به نظر من باید سعی بکنید حتما یکی از 70-200 ها را تهیه بکنید. خیلی کارایی بالایی دارد. حتی در کنار این لنز 18-55 هم استفاده بکنید کارتون رو راه می اندازه!

در کل خیلی مهم هست چه ژانر عکاسی ای بخواهید دنبال بکنید و....
و اینکه راستش بنده الان یادم نمی آید کدام دوربین کانن را می خواهید تهیه بکنید؟

برای فیلتر هم پلاریزه + یک فیلتر nd (بیشتر برای عکس هایی مثل آبشار و رودخانه و... که تایم ثبت عکس زیاد ترمی گذارید) بگیرید خوب است.

پیشنهاد می کنم حواستان به خرید تجهیزات جانبی هم باشد. (مثل سه پایه ، فلاش و کیف مناسب)
-------------------------------------------------------------------------

سلام دوست عزیز،
تشکر بابت راهنمایی،
برای فیلم میخوام فیلم های کوتاه آماتوری
تفکیک صدای اصلی و زمینه خیلی برام مهمه.
در مورد ریکوردر ها هم یه کم توضیح بدی ممنو میشم.

کیفیتش خوب نمیشود!
پیشنهاد می کنم اکسترنال صدا رو ضبط بکنید.

ریکوردر های ذیل رو من پیشنهاد می کنم:

و اینکه در کل برای فیلم کوتاه خیلی به صرفه نیست که تجهیزات رو بخواهید بخرید مگر اینکه حجم کار هاتون قابل توجه باشد.
و همراه خرید ریکوردر باید میکرون گان نیز تهیه بکنید.

تا 1500 میخوام هزینه کنم

اگر نهایت هزینه شما 1500 هست پیشنهاد می کنم سراغ دوربین های dslr که قابلیت تعویض لنز دارد نیایید!
چون برای کیفیت مناسب عکس شاید حتی بیشتر از بدنه لنز مهم می باشد و الان لنز های خوب و ... حدود 2 میلیون به بالا هست!
و اینکه اگر آماتور علاقه مند عکاسی هستید یک شبه dslr تهیه بکنید.

ولی اگر حاضر هستید بعد ها هزینه لنز و تجهیزات جانبی را نیز انجام بدهید
باز توصیه می کنم حدود 2 میلیون یک بدنه خوب به همراه لنز کیت بگیرید و مدتی عکاسی بکنید و بعدا تجهیزات را کم کم اضافه بکنید.
در برند کانن توصیه بنده 600d (قیمت 650 و 700 را الان ندارم اون ها بتونید بگیرید بهتر هست.) به همراه لنز کیت 18-55.

در نیکون مشابه نیکونیش d5200 d3200 هست. (راستش جدیدا اطلاعاتم در برند نیکون خوب نیست.)

m0fidi
18-07-2013, 00:44
تا 1500 میخوام هزینه کنم
سلام
دوربین بدون ابنه Sony nex f3 همراه لنز کیت 18-55
Canon 1100d و.Nikon d3100 هر دو با 18-55
پیشنهاد من f3 .در هر صورت اگر امکان افزایش بو دجه تا 2ت هست مدلهایی که دوستمون معرفی کردند بهتره+باید احتمال هزینه خرید لنز در اینده رو در نظر بگیرید.
پاینده باشید

b4domid
18-07-2013, 13:30
من قبلش گفتم که برایه عکاسی (منظره) هست
راستیش انتخاب من خرید 650 دی با لنزه 18-55 هست که حدودا 2100-2500 در میاد که با لنزش کار هایه عادی رو انجام بدم(البته در صورته نگرفتنه 15 85 ) چون که دیدم با 10-22 زیاد منطقی نیست انجام دادنه کار هایه عادی! قیمت برایه لنز هم برایه 4 ماه بعد از 2 تومن تا 2700 اینا دارم
بعده 3 یا 4 ماه میخواستم یه لنزه 15-85 بگیرم یا اولترا وایده 10-22 برایه عکاسی منظره
که اگه 15-85 رو بگیرم دیگیه لنزه 55-18 یا 18-135 رو نمیگیرم
اما اگه بخوام 10-22 بگیرم دوربین رو با لنزه 55-18 میگیرم
نظره شما چیه بین 10-22 یا 85-15؟
نظره من رویه خرید 10-22 هست
بازم شرمنده ریاد سوال پرسیدم :n16:

batlagh
18-07-2013, 15:54
من قبلش گفتم که برایه عکاسی (منظره) هست
راستیش انتخاب من خرید 650 دی با لنزه 18-55 هست که حدودا 2100-2500 در میاد که با لنزش کار هایه عادی رو انجام بدم(البته در صورته نگرفتنه 15 85 ) چون که دیدم با 10-22 زیاد منطقی نیست انجام دادنه کار هایه عادی! قیمت برایه لنز هم برایه 4 ماه بعد از 2 تومن تا 2700 اینا دارم
بعده 3 یا 4 ماه میخواستم یه لنزه 15-85 بگیرم یا اولترا وایده 10-22 برایه عکاسی منظره
که اگه 15-85 رو بگیرم دیگیه لنزه 55-18 یا 18-135 رو نمیگیرم
اما اگه بخوام 10-22 بگیرم دوربین رو با لنزه 55-18 میگیرم
نظره شما چیه بین 10-22 یا 85-15؟
نظره من رویه خرید 10-22 هست
بازم شرمنده ریاد سوال پرسیدم :n16:

کار منطقی ای هست فعلا با لنز کیت 18-55 خرید بکنید
بعدا هم بیشتر دستتون میاد که کدومش بیشتر مناسبتون هست ، یک لنز همه کاره یا یک لنزه اولترا واید.

اما اگر بخواهید تخصصی عکاسی منظره بکنید همون 10-22 خیلی مناسب تر هست. اما بعد ها اگر خواستید سراغ عکاسی خبری یا پرتره برید باید به فکر تهیه یه لنز دیگه باشید(برای پرتره لنز 50 یا 85 ، یا 24-105 یا 70-200 برای خبری هم 2 مورد آخری)

اما 15-85 هم برای منظره بد نیست. (هرچند چون دیافراگم پایه اش متغیر هست برای خبری هم خیلی مناسب نیست! خلاصه یه لنز همه کاره خوب هست و لنز همه کاره نمی تونه در زمینه تخصصی با لنز مختص اون ژانر عکاسی رقابت بکنه و برنده بشه!)
اما اگر می دانید فقط یک لنز می خواهید بخرید بلاشک همین رو تهیه بکنید.

خرید خوبی داشته باشید و از عکاسی لذت ببرید.

mohsenfhm
18-07-2013, 16:13
دوستان با لنز های واید مثل 10-22 نمیشه عکس ماکروی خوبی گرفت ؟

saeedss
18-07-2013, 19:17
اگر نهایت هزینه شما 1500 هست پیشنهاد می کنم سراغ دوربین های dslr که قابلیت تعویض لنز دارد نیایید!
چون برای کیفیت مناسب عکس شاید حتی بیشتر از بدنه لنز مهم می باشد و الان لنز های خوب و ... حدود 2 میلیون به بالا هست!
و اینکه اگر آماتور علاقه مند عکاسی هستید یک شبه dslr تهیه بکنید.

ولی اگر حاضر هستید بعد ها هزینه لنز و تجهیزات جانبی را نیز انجام بدهید
باز توصیه می کنم حدود 2 میلیون یک بدنه خوب به همراه لنز کیت بگیرید و مدتی عکاسی بکنید و بعدا تجهیزات را کم کم اضافه بکنید.
در برند کانن توصیه بنده 600d (قیمت 650 و 700 را الان ندارم اون ها بتونید بگیرید بهتر هست.) به همراه لنز کیت 18-55.

در نیکون مشابه نیکونیش d5200 d3200 هست. (راستش جدیدا اطلاعاتم در برند نیکون خوب نیست.)

سلام
دوربین بدون ابنه Sony nex f3 همراه لنز کیت 18-55
Canon 1100d و.Nikon d3100 هر دو با 18-55
پیشنهاد من f3 .در هر صورت اگر امکان افزایش بو دجه تا 2ت هست مدلهایی که دوستمون معرفی کردند بهتره+باید احتمال هزینه خرید لنز در اینده رو در نظر بگیرید.
پاینده باشید

با سپاس
راستش آماتور هستم اما به عکاسی علاقه دارم
الان فقط میتونم دوربین رو بخرم اما برای خرید لنز و سایر وسایل در آینده برنامه دارم

1-حالا منظور شما اینه که اگه بخوام تا 1500 خرج کنم ، برای گرفتن عکسهای با کیفیت حتما باید یه لنز خوب سرش باشه؟ اما مثلا اگه تا 2 تومن هزینه کنم بدون لنز هم عکسهای خوبی میتونم بگیرم؟
2-در مورد این لنز 18-55 هم یه مختصر توضیحی بدید ممنون میشم.این که چه استفاده ای از این لنز میشه کرد؟

batlagh
18-07-2013, 21:41
دوستان با لنز های واید مثل 10-22 نمیشه عکس ماکروی خوبی گرفت ؟

ماکرو گرافی با 10-22 ؟
تا الان ندیدم
تنها راهی که شاید وجود داشته باشه معکوس هست که اصلا منطقی نیست! این لنز رو معکوس کرد و اصلا بعید می دونم بشود هم!

معکوس هم بخواهند انجام بدهند یه لنزی مثل 18-55 را معکوس می کنند و....

با سپاس
راستش آماتور هستم اما به عکاسی علاقه دارم
الان فقط میتونم دوربین رو بخرم اما برای خرید لنز و سایر وسایل در آینده برنامه دارم

1-حالا منظور شما اینه که اگه بخوام تا 1500 خرج کنم ، برای گرفتن عکسهای با کیفیت حتما باید یه لنز خوب سرش باشه؟ اما مثلا اگه تا 2 تومن هزینه کنم بدون لنز هم عکسهای خوبی میتونم بگیرم؟
2-در مورد این لنز 18-55 هم یه مختصر توضیحی بدید ممنون میشم.این که چه استفاده ای از این لنز میشه کرد؟

یه زمانی که می خواستم تازه dslr بگیرم می گفتم فعلا بدنه رو بگیم بعدا بقیه وسائل رو می خرم و... ولی تا مدت ها این بعدا نیومد!

تفاوت دوربین 1500 با 1750 (این دوربین 600d این قیمت هست گویا الان!) شاید در نگاه اول به همون لنز 18-55 خیلی نباشه اما خب کیفیت دوربین و... بهتر هست و کارایی بیشتری دارد
و اگر بخواهید بعدا هم تجهیزات و لنز به مرور بخرید واقعا این یه مدار ارزش داره که دوربین بهتری داشته باشید تا بعدا که دارید هزینه می کنید دلتون نسوزد!

با لنز 18-55 خیلی هم میشه عکس خوب گرفت! اما لنز تخصصی نیست و برای عکاسی تخصصی احتیاج به تهیه لنز مناسب اون ژانر هست.
18-55 ارزون قیمت هست اما با توجه به کیفیتش و قیمتش خیلی لنز خوبیه (کیفیت به نسبت قیمتش واقعا خوبه!)

لنزی هست که تا مدت ها می تونید باهاش کار بکنید و عکاسی را به مرور یاد بگیرید و کم کم تجهیزات جانبی بخرید.

اما عرض بنده این بود که اگر میخواهید بعدا تجهیزات بخرید حداقل یه دوربین با کیفیت بهتر و قیمت نزدیک تهیه بکنید

ولی اگر نمی خواهید بعدا هزینه های لنز (تهیه 2 لنز حرفه ای ممکن هست 2 الی 3 برابر خود بدنه براتون خرج داشته باشد!) و تجهیزات جانبی نداشته باشید یه دوربین شبه dslr تهیه بکنید و بسیار می تونید از عکاسی لذت ببرید.
dslr مثل دوربین های فول فریم برای اشخاصی که کراپدار هستند ، خیلی وسوسه انگیز هست اما هزینه های جانبی بدنه از خود بدنه چند برابر بیشتر هست! نکته اش در این هست.

به نظرم اگر هنوز مصمم به خرید dslr باشید و حتما بعدا تجهیزات برایش تهیه می کنید دوربینی مثل 600d کانن تهیه بکنید و کم کم تجهیزات را بخرید. (مثلا 6 ماه دیگه که شناخت خوبی از لنز ها به دست آوردید یه لنز 2 میلیونی اون موقع بخرید و تا مدت ها می توانید حرفه ای عکاسی بکنید و لذت ببرید.)

sanaz200
19-07-2013, 00:44
با سلام و سپاس
میخوام یه 5100d بخرم
با توجه به قیمت مناسب و امکانات خوب تنها ایراد این دوربین (شاید ایراد نباشه) عدم فوکوس داخلی این به چه معناست ؟ میشه اینطور فرض کرد در حالت اتومات در واقع موقع فشردن دکمه شاتر لنز جلو عقب نمیره و باید دستی این کار رو کرد ؟

payma
19-07-2013, 01:02
با سلام و سپاس
میخوام یه 5100d بخرم
با توجه به قیمت مناسب و امکانات خوب تنها ایراد این دوربین (شاید ایراد نباشه) عدم فوکوس داخلی این به چه معناست ؟ میشه اینطور فرض کرد در حالت اتومات در واقع موقع فشردن دکمه شاتر لنز جلو عقب نمیره و باید دستی این کار رو کرد ؟

تمامی دوربین ها کم کم دارن موتور فوکوس داخلی رو حذف و اون رو به لنز منتقل میکنن شما با خرید لنزهای دارای موتور فوکوس (90 درصد لنزهای جدید موتور فوکوس دارند) مشکلی تو این زمینه نخواهید داشت

saeedss
19-07-2013, 20:04
یه زمانی که می خواستم تازه dslr بگیرم می گفتم فعلا بدنه رو بگیم بعدا بقیه وسائل رو می خرم و... ولی تا مدت ها این بعدا نیومد!

تفاوت دوربین 1500 با 1750 (این دوربین 600d این قیمت هست گویا الان!) شاید در نگاه اول به همون لنز 18-55 خیلی نباشه اما خب کیفیت دوربین و... بهتر هست و کارایی بیشتری دارد
و اگر بخواهید بعدا هم تجهیزات و لنز به مرور بخرید واقعا این یه مدار ارزش داره که دوربین بهتری داشته باشید تا بعدا که دارید هزینه می کنید دلتون نسوزد!

با لنز 18-55 خیلی هم میشه عکس خوب گرفت! اما لنز تخصصی نیست و برای عکاسی تخصصی احتیاج به تهیه لنز مناسب اون ژانر هست.
18-55 ارزون قیمت هست اما با توجه به کیفیتش و قیمتش خیلی لنز خوبیه (کیفیت به نسبت قیمتش واقعا خوبه!)

لنزی هست که تا مدت ها می تونید باهاش کار بکنید و عکاسی را به مرور یاد بگیرید و کم کم تجهیزات جانبی بخرید.

اما عرض بنده این بود که اگر میخواهید بعدا تجهیزات بخرید حداقل یه دوربین با کیفیت بهتر و قیمت نزدیک تهیه بکنید

ولی اگر نمی خواهید بعدا هزینه های لنز (تهیه 2 لنز حرفه ای ممکن هست 2 الی 3 برابر خود بدنه براتون خرج داشته باشد!) و تجهیزات جانبی نداشته باشید یه دوربین شبه dslr تهیه بکنید و بسیار می تونید از عکاسی لذت ببرید.
dslr مثل دوربین های فول فریم برای اشخاصی که کراپدار هستند ، خیلی وسوسه انگیز هست اما هزینه های جانبی بدنه از خود بدنه چند برابر بیشتر هست! نکته اش در این هست.

به نظرم اگر هنوز مصمم به خرید dslr باشید و حتما بعدا تجهیزات برایش تهیه می کنید دوربینی مثل 600d کانن تهیه بکنید و کم کم تجهیزات را بخرید. (مثلا 6 ماه دیگه که شناخت خوبی از لنز ها به دست آوردید یه لنز 2 میلیونی اون موقع بخرید و تا مدت ها می توانید حرفه ای عکاسی بکنید و لذت ببرید.)

خیلی ممنون از راهنماییتون
خب الان شما از مدلهای شبه dslr چی پیشنهاد میکنید؟

WOLF PACK
19-07-2013, 20:18
دوستان من یه دوربین Canon 1100D دارم میخواستم بدونم عکس واید بخوام بندازم تنظیم خاصی داره یا حتما لنز مخصوص میخواد؟
و اینکه الان قیمت این دوربین چند هستش ممنون.

Amateِur
19-07-2013, 21:53
دوستان من یه دوربین Canon 1100D دارم میخواستم بدونم عکس واید بخوام بندازم تنظیم خاصی داره یا حتما لنز مخصوص میخواد؟

سلام
شب بخير

نه عزيز لنز مي خواد، لنز هاي وايد هم بسيار گرون هستند.
قيمت نو اين بدنه حدود 1200 هست و دسته دومش رو خيلي پايين بر ميدارند.

با تشكر

WOLF PACK
19-07-2013, 22:25
سلام
شب بخير

نه عزيز لنز مي خواد، لنز هاي وايد هم بسيار گرون هستند.
قيمت نو اين بدنه حدود 1200 هست و دسته دومش رو خيلي پايين بر ميدارند.

با تشكر
ممنون.
حالا مودی نداره که کادر سیاه بالا و پایین عکس بیافته و به اصطلاح فشرده کنه عکسو؟

batlagh
20-07-2013, 04:27

راستش پیشنهاد من 1gx بود اما قیمت جدید را دیدم پشیمان شدم! :n13:
تقریبا با همین قیمت میشود 600d را با لنز کیت خریداری کرد!

البته 15g نیز خوب است.

ممنون.
حالا مودی نداره که کادر سیاه بالا و پایین عکس بیافته و به اصطلاح فشرده کنه عکسو؟

خب چرا فعلا تا بتونید لنز تهیه بکنید عکس های پانوراما نمی گیرید؟
به نحوی ردیف عمودی و افقی چند عکس تهیه بکنید و تلفیق بفرمایید درست است نمی شود آن کیفیت لنز واید و... اما خب روشی هست که بتونید این محدودیت را پشت سر بگذارید.
تا ان شا الله بتونید یه لنز واید تهیه بفرمایید.

WOLF PACK
20-07-2013, 15:01
خب چرا فعلا تا بتونید لنز تهیه بکنید عکس های پانوراما نمی گیرید؟
به نحوی ردیف عمودی و افقی چند عکس تهیه بکنید و تلفیق بفرمایید درست است نمی شود آن کیفیت لنز واید و... اما خب روشی هست که بتونید این محدودیت را پشت سر بگذارید.
تا ان شا الله بتونید یه لنز واید تهیه بفرمایید.
چطوری میتونم عکس پانوراما بگیرم؟رو کدوم مد باید بزارم...همچین مدی رو من ندیدم!

m0fidi
20-07-2013, 16:11

دوست خوبم بنظر من حیفه با این بودجه slr نگیری با در نظر گرفتن اینکه قصد یادگیری عکاسی داری شبه slrها تفاوت قیمت محسوسی ندارند میمونه بحث لنز که هر وقت تونستی میگیری +لنزهای ارزان قیمت هم داریم که کیفیت راضی کننده ای دارند, یکی از دوستان من مدتهاست با 18-55 عکاسی میکنه و هنوز نتوسته لنز مد نظرش رو بگیره شکایتی هم نداره و بغیر از فواصل دور تقریبا از همه چیز عکس میگیره.
شما با دوربین کامپکت هم میتونید عکس خوب بگیرید مهم دید عکاسه و تفاوت در جزییات است .
پاینده باشید

batlagh
21-07-2013, 00:12
چطوری میتونم عکس پانوراما بگیرم؟رو کدوم مد باید بزارم...همچین مدی رو من ندیدم!

شما برای پانوراما باید دستی عکس ها را بگیرید و با فتوشاپ و برنامه های مشابه اون ها را به هم متصل بکنید و عکس نهایی بدست می آید.
یه سرچ داشته باشید بسیار مطالب دراین باره وجود دارد.

دوست خوبم بنظر من حیفه با این بودجه slr نگیری با در نظر گرفتن اینکه قصد یادگیری عکاسی داری شبه slrها تفاوت قیمت محسوسی ندارند میمونه بحث لنز که هر وقت تونستی میگیری +لنزهای ارزان قیمت هم داریم که کیفیت راضی کننده ای دارند, یکی از دوستان من مدتهاست با 18-55 عکاسی میکنه و هنوز نتوسته لنز مد نظرش رو بگیره شکایتی هم نداره و بغیر از فواصل دور تقریبا از همه چیز عکس میگیره.
شما با دوربین کامپکت هم میتونید عکس خوب بگیرید مهم دید عکاسه و تفاوت در جزییات است .
پاینده باشید

راستش با توجه به قیمت شبه dslr ها بنده هم پشیمان شدم از نظری که داده بودم!

البته شبه حرفه ای های خوب هم هست (که لنز دیافراگم باز داشته باشد و...) اما باز شاید خیلی نمی صرفد.

لنز 18-55 برای خیلی از علاقه مندان آماتوری حدود 1 سال یا شاید هم بیشتر پاسخ گویشان خواهد بود تا کم کم سطح عکاسیشون را افزایش بدهند و...
اما لذت واقعی dslr ها در استفاده از لنز ها می باشد!

ali_phd71
21-07-2013, 03:04
سلام دوستان
کسی در مورد sony alpha a77 اطلاعاتی داره؟بنظرتون چجور دوربینیه؟

batlagh
21-07-2013, 18:38
سلام دوستان
کسی در مورد sony alpha a77 اطلاعاتی داره؟بنظرتون چجور دوربینیه؟

سلام علیکم
راستش تا الان باهاش کار نکردم اما در رده خودش طبق ریوو هایی که ازش خوانده ام و... بدنه قابل رقابتی است. و مقداری قیمتش نیز از 7d کانن پایین تر هست.

اما رفتن به سراغ دوربین های سونی باید یک نکته را توجه داشت که در انتخاب لنز مقداری محدود تر از برند های نیکون و کانن خواهید بود
و اینکه اگر یک روز بخواهید بفروشید به نسبت کانن و نیکون مشتری کمتری خواهد داشت و قیمت پایین تری باید بفروشید.

دلیل خاصی دارید که از برند کانن یا نیکون انتخاب نمی کنید؟ (البته در بعضی پارامتر ها در ریوو ها دیدم که در رنج قیمتی مشابه از دوربین های کانن و نیکون نیز بهتر بوده است! اما اگر لطف بفرمایید دلیل انتخابتان را بفرمایید ممنون میشم.)

ali_phd71
22-07-2013, 23:57
سلام علیکم
راستش تا الان باهاش کار نکردم اما در رده خودش طبق ریوو هایی که ازش خوانده ام و... بدنه قابل رقابتی است. و مقداری قیمتش نیز از 7d کانن پایین تر هست.

اما رفتن به سراغ دوربین های سونی باید یک نکته را توجه داشت که در انتخاب لنز مقداری محدود تر از برند های نیکون و کانن خواهید بود
و اینکه اگر یک روز بخواهید بفروشید به نسبت کانن و نیکون مشتری کمتری خواهد داشت و قیمت پایین تری باید بفروشید.

دلیل خاصی دارید که از برند کانن یا نیکون انتخاب نمی کنید؟ (البته در بعضی پارامتر ها در ریوو ها دیدم که در رنج قیمتی مشابه از دوربین های کانن و نیکون نیز بهتر بوده است! اما اگر لطف بفرمایید دلیل انتخابتان را بفرمایید ممنون میشم.)
من دوربینی در حد 3.5 تا 5 میلیون میخواستم کنون d7100 رو پیشنهاد دادن وقتی رفتم یه مغازه گفت این دوربین در این رنج قیمت از 7100 بهتره حالا اگه شما دوربینی بین کنون و نیکون سراغ دارید معرفی کنید
با تشکر فراوان

batlagh
23-07-2013, 00:32
من دوربینی در حد 3.5 تا 5 میلیون میخواستم کنون d7100 رو پیشنهاد دادن وقتی رفتم یه مغازه گفت این دوربین در این رنج قیمت از 7100 بهتره حالا اگه شما دوربینی بین کنون و نیکون سراغ دارید معرفی کنید
با تشکر فراوان

البته آنی که فرمودید نیکون می باشد نه کانن!

در این رده دوربین کانن 7d می باشد.
این دوربین سونی چندی پیش یکی از دوستانم گفتند یه سرچ بزنم و نظرم رو بهشون بگم.
نظرم همینی بود که خدمت شما عرض کردم.

چون وقتی کانن و نیکون انتخاب میشود از نظر لنز - خدمات جانبی - وسایل جانبی - فروش و... بهتر می باشد.

چند وقت پیش یکی از دوستانم یک دوربین سونی داشت می خواست بفروشه دریغ از یه مشتری!
(سونی دوربین های تصویر برداریش عالیه ، البته همون هم از وقتی که dslr ها وارد حیطه تصویر برداری شدند مقداری محبوبیتش کم شده و...)

بستگی دارد که شما فقط 3.5 تا 5 را بخواهید خرج بدنه بکنید یا خیر کل تجهیزات می خواهید این میزان خرید بکنید؟
و اینکه برای چه کاری (چه ژانری) دوربین را می خواهید استفاده بکنید؟

Bullish
23-07-2013, 01:09
سلام
قصد خرید canon 60D رو دارم البته سقف هزینه هست....
بین دو لنز زیر:

EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM

EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM
کدوم رو پیشنهاد میدین بالایی که f/2.8 داره بهتره یا زیاد واسه عکسهای خانوادگی تفاوتی نداره و بهتره 17-85 رو انتخاب کنم
که مقداری هم قدرت زوم بیشتر داره ممنون
راستی کسی حدود قیمت این دو مدل رو داره

ali_phd71
23-07-2013, 01:25
بستگی دارد که شما فقط 3.5 تا 5 را بخواهید خرج بدنه بکنید یا خیر کل تجهیزات می خواهید این میزان خرید بکنید؟
و اینکه برای چه کاری (چه ژانری) دوربین را می خواهید استفاده بکنید؟

نه با یه لنز که معمولا روی خود دوربین ها هست. مخیوام لنز خودش عالی باشه
بیشتر پرتره و منظره و نیمه حرفه ای برای کارای شخصی و از روی علاقه مراسمی گردشی چیزی باشه
با تشکر

batlagh
23-07-2013, 03:54
سلام
بین دو لنز زیر:

کدوم رو پیشنهاد میدین بالایی که f/2.8 داره بهتره یا زیاد واسه عکسهای خانوادگی تفاوتی نداره و بهتره 17-85 رو انتخاب کنم

سلام علیکم
دیافراگم باز خیلی خوبه. من به شخصه چون یکی از جاهایی که گاها عکاسی می کنم نور بسیار کم است بدون دیافراگم 2.8 اصلا جوابم را نمی دهد
اما برای استفاده معمولی ! به نظرم نمی صرفد!

یعنی در استفاده خانوادگی و.... رنج کامل و خوب اهمیت بیشتری دارد.
لنز 17-85 را جدیدا خیلی ندیدم.

پیشنهاد می کنم لنز 15-85 را تهیه بفرمایید.
یک لنز با کیفیت ، همه کاره ، از رنج واید تا مقداری تله را پوشش می دهد ، شارپنس و کیفیت اپتیکی و بدنه خوبی هم دارد و...
در کل برای بدنه های کراپدار کانن اگر یک لنز همه کاره خوب بخواهید همین 15-85 است. (تنها چیزی که اگر می داشت فوق العاده می شد دیافراگم ثابت 4 بود.)

قیمت ها از سایت های چک کرده ام(ممکن است بالا و پایین داشته باشد!)
17-85 حدود 1.400 میلیون تومان (موجودی جایی ندیدم داشته باشند.)
15-85 حدود 2 میلیون.

نه با یه لنز که معمولا روی خود دوربین ها هست. مخیوام لنز خودش عالی باشه
بیشتر پرتره و منظره و نیمه حرفه ای برای کارای شخصی و از روی علاقه مراسمی گردشی چیزی باشه
با تشکر

خب لنزی که روی خود دوربین هست (لنز کیت) بستگی دارد کدام باشد! مثلا 7d کانن 2 نسخه دارد. یکی با لنز کیت 18-135 و دیگری 15-85 که مورد دومی خیلی خوب می باشد.

7d یکی از بهترین انتخاب هاتون می باشد. اما چون 70d کار نکرده ام مطمئن نیستم. هر چند رده 7d با اینکه قدیمی تر است در رده حرفه ای تریه تا 70d و دقیقا مشخص نیست کی قرار است کانن از 7d مارک 2 پرده برداری بکند.
به خاطر همین مقداری انتخاب سخت میشود .

(بنده چون خودم کانن کار می کنم بیشتر به دلیل شناخت بهترم پیشنهاد کاننی می دهم! و دوستان نیکونی باید بیایند و پیشنهاداتشان را بفرمایند.)

مثلا ترکیب 7d + لنز 15-85 خیلی ترکیب خوبی هست.
حدود قیمت 5.5 میلیون در می آید.
انتخاب 60d و همچنین 70d با همین لنز نیز انتخاب های خوبی می باشد.

قیمت 60d + 15-85 حدود 4 - 4.5 میلیون در میاید.

شاید انتخاب 600d در کنار یکی دو لنز نیز به صرفه باشد. (یا مثلا تجهیزات جانبی یا فلاش و...)

قیمت 700d نیز در ایران مقداری بالا می باشد چون تازه وارد شده و...

باید دید که اگر بخواهید تخصصی عکاسی بکنید متناسب با اون لنز تهیه بکنید. وگرنه بهترین کار این است یک لنز همه کاره خوب مثل 15-85 تهیه بکنید.

مثلا برای ژانر های زیر لنز های ذیل ترحیجا پیشنهاد میشه. (برای بدنه های کراپدار کانن)

منظره و معماری 10-22
پرتره (تخصصی) لنز های فیکس 50 و لنز فیکس 85 یا لنز 24-105
ماکرو: 100 میلی متر کانن یا 90 میلی متر تامرون
خبری: 70-200 کانن
و....

Behsood
23-07-2013, 09:46
سلام
می خواستم بپرسم من اگه ریکوردر اکسترنالم بگیرم بازم به یک Rode نیاز خواهم داشت درسته؟
چون خودتونم گفتید یه مایک گان لازمه.
دوست عزیز با نام کاربری
batlagh ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Amateِur
23-07-2013, 13:22
با تشکر فراوان

سلام عزیز وقت بخیر

گزینه دی7100 نیکون گزینه خوبیه برای شما. 7D کنون بیشتر برای عکاسی خیابانی و خبری و کلا حرفه ای خوبه.
به طور کلی دوربین های نیکون بخواطر رزولیشن بالاشون برای پرتره مناسبند.

سلام
بین دو لنز زیر:

سلام قربونت برم
لنز 17-55 عالیه. اگر پیداش کردی بگیر. کلا لنز دیاف ثابت رو با هیچی عوض نکن
اگر نه لنر 15-85 رو بگیر.

batlagh
23-07-2013, 14:19
سلام
می خواستم بپرسم من اگه ریکوردر اکسترنالم بگیرم بازم به یک Rode نیاز خواهم داشت درسته؟
چون خودتونم گفتید یه مایک گان لازمه.
دوست عزیز با نام کاربری
batlagh ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام
بلی ریکوردر را باید با یک میکرون گان بگیرید.
که البته بنده برند سنایزر رو بیشتر می پسندم و کیفیت بهتری دارند و... البته قیمتشان نیز بالاتر هست!

در کل پیشنهاد می کنم تا زمانی که برایتان نصرفد سراغ خرید تجهیزات صدا برداری نروید و فعلا کرایه بکنید. (منظورم از صرفیدن این است که انقدر فیلمبرداری داشته باشید که از لحاظ اقتصادی صرفه اقتصادی داشته باشد. مثلا الان یه ریکورد خوب حدود 1 الی 2 میلیون در می آید. میکروفن هم بستگی به کیفیت و برند و... از پایه 800 هزار تومن - 1 میلیون شروع میشه تا میکروفن های حرفه ای تر که بعضا بیش از 4-5 میلیون می شود.)
و مثلا یه زمانی شما به گان احتیاج دارید و یه زمان به Hf یقه ای و....
یا اینکه بوم برای گان ، بوم های خوب و حرفه ای حدود 1 میلیونی هزینه دارد.

ali_phd71
23-07-2013, 14:22
خب لنزی که روی خود دوربین هست (لنز کیت) بستگی دارد کدام باشد! مثلا 7d کانن 2 نسخه دارد. یکی با لنز کیت 18-135 و دیگری 15-85 که مورد دومی خیلی خوب می باشد.

7d یکی از بهترین انتخاب هاتون می باشد. اما چون 70d کار نکرده ام مطمئن نیستم. هر چند رده 7d با اینکه قدیمی تر است در رده حرفه ای تریه تا 70d و دقیقا مشخص نیست کی قرار است کانن از 7d مارک 2 پرده برداری بکند.
به خاطر همین مقداری انتخاب سخت میشود .

(بنده چون خودم کانن کار می کنم بیشتر به دلیل شناخت بهترم پیشنهاد کاننی می دهم! و دوستان نیکونی باید بیایند و پیشنهاداتشان را بفرمایند.)

مثلا ترکیب 7d + لنز 15-85 خیلی ترکیب خوبی هست.
حدود قیمت 5.5 میلیون در می آید.
انتخاب 60d و همچنین 70d با همین لنز نیز انتخاب های خوبی می باشد.

قیمت 60d + 15-85 حدود 4 - 4.5 میلیون در میاید.

شاید انتخاب 600d در کنار یکی دو لنز نیز به صرفه باشد. (یا مثلا تجهیزات جانبی یا فلاش و...)

قیمت 700d نیز در ایران مقداری بالا می باشد چون تازه وارد شده و...

باید دید که اگر بخواهید تخصصی عکاسی بکنید متناسب با اون لنز تهیه بکنید. وگرنه بهترین کار این است یک لنز همه کاره خوب مثل 15-85 تهیه بکنید.

مثلا برای ژانر های زیر لنز های ذیل ترحیجا پیشنهاد میشه. (برای بدنه های کراپدار کانن)

منظره و معماری 10-22
پرتره (تخصصی) لنز های فیکس 50 و لنز فیکس 85 یا لنز 24-105
ماکرو: 100 میلی متر کانن یا 90 میلی متر تامرون
خبری: 70-200 کانن
و....[/QUOTE]

اگر دوستان نیکونی میومدن و پیشنهاداتشون رو میدادن که خیلی خوب میشد...
در مورد لنزی که گفتید تحقیق کردم مثل اینکه همه تاییدش کردن ولی توی 7d موندم اخه کیفیت a77 سونی 24 مگاپیکسله به نظر شما قویتر نیست؟!
سرعت عکاسی 7d هم 8 فریمه ولی اون 12 فریمه بخدا گیج شدم نمیدونم چکار کنم!!!
فیلمبرداریش هم 60فریم بر ثانیه هست!!!
راستیتش خودم عاشق کنون هستم ولی توی این رنج قیمت بین این دوتا موندم!!!!!!!
در ضمن توی یه ویدیو که فوکوس 5d mark II و a77 رو مقایسه میکرد از مارک 2 بهتر بود من نمیخوام از a77 طرفداری کنم ولی این مشخصاتشه به هرحال اگر پیشنهادی در این رده هست بازم بگید 7d هم رفته تو دلم واقعا دوراهیه سختیه!!!!!!!
:n04::n28::41::24:

ali_phd71
23-07-2013, 14:26
در مورد لنزی که گفتید تحقیق کردم مثل اینکه همه تاییدش کردن ولی توی 7d موندم اخه کیفیت a77 سونی 24 مگاپیکسله به نظر شما قویتر نیست؟!
در ضمن توی یه ویدیو که فوکوس 5d mark II و a77 رو مقایسه میکرد از مارک 2 بهتر بود من نمیخوام از a77 طرفداری کنم ولی این مشخصاتشه به هرحال اگر پیشنهادی در این رده هست بازم بگید 7d هم رفته تو دلم واقعا دوراهیه سختیه!!!!!!!
:n04::n28:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif

batlagh
23-07-2013, 14:37
سلام عزیز وقت بخیر

گزینه دی7100 نیکون گزینه خوبیه برای شما. 7D کنون بیشتر برای عکاسی خیابانی و خبری و کلا حرفه ای خوبه.
به طور کلی دوربین های نیکون بخواطر رزولیشن بالاشون برای پرتره مناسبند.

سلام قربونت برم

سلام
شرمنده بحث پیکسل یه دعوای قدیمی هست و انقدر ها اهمیت ندارد!
رقابت پیکسلی برای فروش بیشتر رخ داد و....
مگر یه عکس را قرار است در چه سایزی چاپ بشود؟
بله پیکسل بالا و خوب خیلی خوبه ، اما سنسور هم اهمیت دارد !
مثلا مدیوم فرمت ها و... پیکسل بالا دارند و عکاس های حرفه ای تبلیغات و پرتره استفاده می کنند و...
صرف پیکسل بالاتر دوربین بهتر نخواهد شد!

در مورد لنز نیز بنده می خواستم بخرم چون عکاسی خبری گاها انجام میدهم حتما دیافراگم ثابت 2.8 عالیه ولی برای کاربر خانگی رنج کامل تر اهمیت بیشتری دارد تا دیافراگم ثابت.

:n04::n28:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif

سرعت عکاسی پیاپی برای 7d در هر ثانیه 10 عدد می باشد (فرمت jpeg)
و در کل مناسب عکاس های خبری هست. شما می خواهید عکاسی خبری بکنید؟ (آخر بنده یه 7d هم برای عکاسی خبری استفاده می کنم و 10 تا در یک ثانیه واقعا کفایت می کنه و گاها کمش می کنم!)

مگاپیکسل به تنهایی نشان دهنده کیفیت بهتر و بالاتر نمی باشد. مگر شما می خواهید عکس هایتان را در چه سایزی چاپ بکنید که احتیاج به مگاپیکسل بالاتر دارید؟

سرعت های فیلم برداری نیز بستگی به سیستم پال یا ان تی اس سی دارد. 7d نیز 60 فریم برثانیه دارد. (بنده با هاش مستند هم ساخته ام!) و اینکه فیلمبرداری اگر مهم هست دوربین های کانن گوی سبقت را در این زمینه ای بقیه برند ها ربوده.)

در مورد مقایسه بعید می دانم!
چون 5دی مارک 2 فول فریم است و... اصلا قابلیت های به القوه ای که اون داره هیچ وقت a77 سونی که یک کراپدار هست را ندارد

در عکاسی بدنه مهم است اما همه چیز بدنه نیست. حداقل 50 - 60 درصد عکاسی لنز می باشد! به این نکته هم توجه بفرمایید.

ولی متاسفانه کانن در این رده دوربینش را بروز نکرده که میشود همین 7d مارک 2 که منتظرش هستیم! :n19: این بروز نکردن هم نشان از این دارد که همچنان این دوربین با اینکه زمان انتشارش قدیمی هست اما انقدر مشخصات عالی ای داشته که این چنین عمر کرده است! (مثل یه زمانی که d90 نیکون مدت ها حرف اول را میزد یا 5d مارک 2 کانن و یا d700 نیکون در زمینه پرتره و...)

Bullish
23-07-2013, 18:47
سلام علیکم
دیافراگم باز خیلی خوبه. من به شخصه چون یکی از جاهایی که گاها عکاسی می کنم نور بسیار کم است بدون دیافراگم 2.8 اصلا جوابم را نمی دهد
اما برای استفاده معمولی ! به نظرم نمی صرفد!

یعنی در استفاده خانوادگی و.... رنج کامل و خوب اهمیت بیشتری دارد.
لنز 17-85 را جدیدا خیلی ندیدم.

پیشنهاد می کنم لنز 15-85 را تهیه بفرمایید.
یک لنز با کیفیت ، همه کاره ، از رنج واید تا مقداری تله را پوشش می دهد ، شارپنس و کیفیت اپتیکی و بدنه خوبی هم دارد و...
در کل برای بدنه های کراپدار کانن اگر یک لنز همه کاره خوب بخواهید همین 15-85 است. (تنها چیزی که اگر می داشت فوق العاده می شد دیافراگم ثابت 4 بود.)

قیمت ها از سایت های چک کرده ام(ممکن است بالا و پایین داشته باشد!)
17-85 حدود 1.400 میلیون تومان (موجودی جایی ندیدم داشته باشند.)
15-85 حدود 2 میلیون.

سلام قربونت برم

سلام مجدد اول اینکه من با مرورگر فایر فاکس کلید تشکر ندیدم !!!
ممنون
قیمت این لنز گرون میشه در نهایت دو گزینه نهایی که خرید منو روی رنج 3 تومن ببنده هست شما نظر بدین:
کیت 650D با لنز 135-18 STM
60D با لنز 135-18

اصلا تفاوت بین لنز های STM و معمولی چقدره ایا میارزه 60D رو خرید کنم با توجه به اینکه قدیمی هست (لااقل نسبت به 650D ) و همون لنز معمولی 135-18 رو بخرم ...

Amateِur
23-07-2013, 23:09
سلام
مثلا مدیوم فرمت ها و... پیکسل بالا دارند و عکاس های حرفه ای تبلیغات و پرتره استفاده می کنند و...

در مورد لنز نیز بنده می خواستم بخرم چون عکاسی خبری گاها انجام میدهم حتما دیافراگم ثابت 2.8 عالیه ولی برای کاربر خانگی رنج کامل تر اهمیت بیشتری دارد تا دیافراگم ثابت.

و در کل مناسب عکاس های خبری هست. شما می خواهید عکاسی خبری بکنید؟ (آخر بنده یه 7d هم برای عکاسی خبری استفاده می کنم و 10 تا در یک ثانیه واقعا کفایت می کنه و گاها کمش می کنم!)

مگاپیکسل به تنهایی نشان دهنده کیفیت بهتر و بالاتر نمی باشد. مگر شما می خواهید عکس هایتان را در چه سایزی چاپ بکنید که احتیاج به مگاپیکسل بالاتر دارید؟

سرعت های فیلم برداری نیز بستگی به سیستم پال یا ان تی اس سی دارد. 7d نیز 60 فریم برثانیه دارد. (بنده با هاش مستند هم ساخته ام!) و اینکه فیلمبرداری اگر مهم هست دوربین های کانن گوی سبقت را در این زمینه ای بقیه برند ها ربوده.)

چون 5دی مارک 2 فول فریم است و... اصلا قابلیت های به القوه ای که اون داره هیچ وقت a77 سونی که یک کراپدار هست را ندارد

در عکاسی بدنه مهم است اما همه چیز بدنه نیست. حداقل 50 - 60 درصد عکاسی لنز می باشد! به این نکته هم توجه بفرمایید.

ولی متاسفانه کانن در این رده دوربینش را بروز نکرده که میشود همین 7d مارک 2 که منتظرش هستیم! :n19: این بروز نکردن هم نشان از این دارد که همچنان این دوربین با اینکه زمان انتشارش قدیمی هست اما انقدر مشخصات عالی ای داشته که این چنین عمر کرده است! (مثل یه زمانی که d90 نیکون مدت ها حرف اول را میزد یا 5d مارک 2 کانن و یا d700 نیکون در زمینه پرتره و...)

سلام رفيق
اول از همه اين سوء تفاهم رو برطرف كنم كه بنده نيكوني نيستم و كنوني دو آتشم :دی دوربين فعليم هم كنون هست. (البته در راهنمايي دوستان كاملا بي طرف قضاوت ميكنم)

سرعت عكاسي پياپي 7D هم 8 فريم بر ثانيه هست عزيزجان.

ممنون
قیمت این لنز گرون میشه در نهایت دو گزینه نهایی که خرید منو روی رنج 3 تومن ببنده هست شما نظر بدین:
60D با لنز 135-18

اصلا تفاوت بین لنز های STM و معمولی چقدره ایا میارزه 60D رو خرید کنم با توجه به اینکه قدیمی هست (لااقل نسبت به 650D ) و همون لنز معمولی 135-18 رو بخرم ...

امكان تشكر از پنجمين پست به بعد براي شما فعال ميشود.
دوربين 650دي اصلا قابل مقايسه نيست با 60دي. 650 يه دوربين سبك هست و 60 نيمه حرفه اي عزيز.
من 60دي رو پيشنهاد ميدم

ali_phd71
24-07-2013, 00:53
سلام

گفتم که لنز 85-15 رو در موردش خوندم و ازش خوشم اومد پس لنزم انتخاب شدست:12:الان مونده بدنه که نمیدونم 7d رو بردارم یا صبر کنم مارک2 بیاد:n13: یا شما که در برابر من استاد هستید گزینه ی بهتری رو با این لنز میشناسید که معرفی کنید؟! در ضمن ژانری که بیشتر استفاده میکنم پرتره و منظرست و فیلمبداری هم بیشتر از مراسمات شخصی...:n02:
یه سوال دیگه هم از خودتون داشتم این آیدی مال پسرداییمه:n11:{پسرداییم:n24::n27: } و من خودم شیرازیم میخواستم بدونم شما از شیراز خریدین یا نه اگر از شیراز خریدین کدوم مغازه؟!:n18:
با تشکر

batlagh
24-07-2013, 02:31
ممنون
60D با لنز 135-18

سلام علیکم
stm ها لنز هایی هست که برای فیلمبرداری بهینه شده
و کیفیت بهتر مکانیکی دارند
این لنز به نسبت لنز قدیمی دارای کیفیت اپتیک بهتری نیز می باشد.

نمی دانم شاید من بودم 650 با 18-135 stm را انتخاب می کردم. چون بعضا تصویر برداری نیز برایم مهم می باشد.

سلام رفيق
اول از همه اين سوء تفاهم رو برطرف كنم كه بنده نيكوني نيستم و كنوني دو آتشم :دی دوربين فعليم هم كنون هست. (البته در راهنمايي دوستان كاملا بي طرف قضاوت ميكنم)

سرعت عكاسي پياپي 7D هم 8 فريم بر ثانيه هست عزيزجان.

دوربين 650دي اصلا قابل مقايسه نيست با 60دي. 650 يه دوربين سبك هست و 60 نيمه حرفه اي عزيز.
من 60دي رو پيشنهاد ميدم

سلام

:n13: واقعا نمی دانم! می گن آدم یه چیزی اشتباه یاد بگیره و...
همان زمان ها که تازه 7d آمده بود یادم است که خوانده بودم 8 فریم بر ثانیه raw میگیره و 10 فریم بر ثانیه jpeg واقعا گیج شدم! آخه الان سرچ زدم چیزی ندیدم در این مورد.
جذابیت قضیه این است که یکی از دوربین هایی که اکثر اوقات عکاسی خبری می کنم همین 7d هست ، خلاصه سوتی ای شده در حد تیم ملی :n02:

خودم 60d رو نداشتم اما یکی از دوستانم دارند یه سری تست کردم؛ لذتی که از عکاسی 7d دارم را نداشتم!
با اینکه 600d هم دارم و.... به نظرم تفاوت 600 دی و 60 دی خیلی نیست. به خصوص برای کاربر معمولی. (در عکاسی خبری مقداری تفاوت می کند.)

بنده باشم احتمالا 650دی را با 18-135 stm انتخاب می کردم. دلیلش لنز بهتر و نیز بهینه شدن دوربین و لنز برای تصویربرداری می باشد.

گفتم که لنز 85-15 رو در موردش خوندم و ازش خوشم اومد پس لنزم انتخاب شدست:12:الان مونده بدنه که نمیدونم 7d رو بردارم یا صبر کنم مارک2 بیاد:n13: یا شما که در برابر من استاد هستید گزینه ی بهتری رو با این لنز میشناسید که معرفی کنید؟! در ضمن ژانری که بیشتر استفاده میکنم پرتره و منظرست و فیلمبداری هم بیشتر از مراسمات شخصی...:n02:
یه سوال دیگه هم از خودتون داشتم این آیدی مال پسرداییمه:n11:{پسرداییم:n24::n27: } و من خودم شیرازیم میخواستم بدونم شما از شیراز خریدین یا نه اگر از شیراز خریدین کدوم مغازه؟!:n18:
با تشکر

من بودم انتخاب برای خودم هم سخت بود!
بین 7دی
یا صبر برای 7 دی مارک 2 ---- البته مد نظر قرار بدهید که تا معرفی بشود و بعد وارد ایران بشود و.... زمان زیادی می گذرد و همچنین چند ماه اول قیمت بالایی خواهد داشت و...!
یا الان 70 دی جدیدا وارد بازار شده است. قیمت بالایی دارد و به صرفه نیست ، اما چون باهاش کار نکردم و ریوو ها را دربارش زیاد نخوانده ام و... نمی دانم اگر افت قیمت پیدا بکند شاید به صرفه باشد!
چون احتمال می دهم 70 دی فیلبرداریش نیز از 7 دی فعلی بهتر باشد.

اما ممکن هست به زودی 7 دی مارک 2 با مشخصات خیلی جذاب معرفی بشود و آن زمان پشیمان بشود از خرید فعلی!

برای همین عرض می کنم انتخاب سخت است!

این تعصب برندی که بعضا بنده پیدا می کنم :n02: الزاما به نشانه بهتر بودن شاید نباشد.
بهترین کار این است که تستی هم داشته باشید و نگاهی به نیکون نیز داشته باشید. (اما شیراز بیشتر کانن کار هستند و تجهیزات جانبی نیز بیشتر برای کانن گیر می آید ، البته الان این قضیه کمرنگ تر شده است و زمانی که می خواستم سراغ dslr بروم حقیقتا خیلی از لنز ها و تجهیزات جانبی نیکون به راحتی گیر نمی آمد و...)

بله بنده تجهیزاتم را از شیراز خریداری می کنم.
اگر آدرس مغازه ها را خواستید پیام خصوصی بدهید تا با توضیحات عرض بکنم خدمتتتون.
موفق باشید.

ali_phd71
24-07-2013, 02:55
سلام علیکم

نمی دانم شاید من بودم 650 با 18-135 stm را انتخاب می کردم. چون بعضا تصویر برداری نیز برایم مهم می باشد.

سلام

همان زمان ها که تازه 7d آمده بود یادم است که خوانده بودم 8 فریم بر ثانیه raw میگیره و 10 فریم بر ثانیه jpeg واقعا گیج شدم! آخه الان سرچ زدم چیزی ندیدم در این مورد.
جذابیت قضیه این است که یکی از دوربین هایی که اکثر اوقات عکاسی خبری می کنم همین 7d هست ، خلاصه سوتی ای شده در حد تیم ملی :n02:

خودم 60d رو نداشتم اما یکی از دوستانم دارند یه سری تست کردم؛ لذتی که از عکاسی 7d دارم را نداشتم!
با اینکه 600d هم دارم و.... به نظرم تفاوت 600 دی و 60 دی خیلی نیست. به خصوص برای کاربر معمولی. (در عکاسی خبری مقداری تفاوت می کند.)

بنده باشم احتمالا 650دی را با 18-135 stm انتخاب می کردم. دلیلش لنز بهتر و نیز بهینه شدن دوربین و لنز برای تصویربرداری می باشد.

من بودم انتخاب برای خودم هم سخت بود!
بین 7دی
یا صبر برای 7 دی مارک 2 ---- البته مد نظر قرار بدهید که تا معرفی بشود و بعد وارد ایران بشود و.... زمان زیادی می گذرد و همچنین چند ماه اول قیمت بالایی خواهد داشت و...!
یا الان 70 دی جدیدا وارد بازار شده است. قیمت بالایی دارد و به صرفه نیست ، اما چون باهاش کار نکردم و ریوو ها را دربارش زیاد نخوانده ام و... نمی دانم اگر افت قیمت پیدا بکند شاید به صرفه باشد!
چون احتمال می دهم 70 دی فیلبرداریش نیز از 7 دی فعلی بهتر باشد.

اما ممکن هست به زودی 7 دی مارک 2 با مشخصات خیلی جذاب معرفی بشود و آن زمان پشیمان بشود از خرید فعلی!

برای همین عرض می کنم انتخاب سخت است!

این تعصب برندی که بعضا بنده پیدا می کنم :n02: الزاما به نشانه بهتر بودن شاید نباشد.
بهترین کار این است که تستی هم داشته باشید و نگاهی به نیکون نیز داشته باشید. (اما شیراز بیشتر کانن کار هستند و تجهیزات جانبی نیز بیشتر برای کانن گیر می آید ، البته الان این قضیه کمرنگ تر شده است و زمانی که می خواستم سراغ dslr بروم حقیقتا خیلی از لنز ها و تجهیزات جانبی نیکون به راحتی گیر نمی آمد و...)

بله بنده تجهیزاتم را از شیراز خریداری می کنم.
اگر آدرس مغازه ها را خواستید پیام خصوصی بدهید تا با توضیحات عرض بکنم خدمتتتون.
موفق باشید.

پس اگر مارک 2 به نظر همه میخواد پیشرفت قابل توجهی کنه و من هم که خیلی واسه دوربین خریدن عجله ندارم و حداقل تا نوروز93 وقت دارم چرا صبر نکنم؟!:n20::thumbsup:
حقیقتش من هیچ برندی رو به اندازه کنون قبول ندارم آخه مورد تایید اکثریته اون سونی هم اگر دیدید انتخاب کردم چون اطلاعات کافی نداشتم حالا که فهمیدم 7d کنون میتونه بیشتر به دردم بخوره فهمیدم به برند درستی علاقه داشتم:n12::7::22:
از شما دوست عزیزم فراوووووووووووووووووووووو وووووووووون تشکر میکنم که کمکم کردین ایشالا به امید معرفیه هرچه زودتر 7d markII:7::n02:
من بلد نیستم پیغام خصوصی بدم میترسم کار خرابی بشه میزارم پسرداییم خودش بفرسته:15:

Amateِur
24-07-2013, 11:56
با تشکر

دوست عزیز 7D Mark II با قیمت بیش از 2 هزار دلار به بازار خواهد آمد. اگر میتوانید حدود 6 میلیون هزینه کنید خب صبر کنید وگرنه انتظار قیمت 7D رو برای Mark II نداشته باشید

در مورد لنز STM هم خدمتتون بگم STM مخفف steper motor هست یعنی موتور فوکِس استپر.در لنز های کنون 3 نوع موتور فوکوس وجود داره. اولی میکرو موتور هست که کمترین سرعت،دقت و پرسرو صدا هست یک مرحله بهتر میشه موتور استپر که دقت و سرعت فوکِس بهتری دارن و بهترین موتور فوکوس هم که بالاترین دقت و سرعت رو داره و در عین حال بی صدا فوکِس میکنه موتور آلترا سونیک هست (USM)
سیستم موتور فوکِس ربطی به کیفیت ساخت نداره.
همون 7D با لنز 15-85 بهترین گزینه هست برای شما.

ali_phd71
24-07-2013, 12:22
دوست عزیز 7D Mark II با قیمت بیش از 2 هزار دلار به بازار خواهد آمد. اگر میتوانید حدود 6 میلیون هزینه کنید خب صبر کنید وگرنه انتظار قیمت 7D رو برای Mark II نداشته باشید

در مورد لنز STM هم خدمتتون بگم STM مخفف steper motor هست یعنی موتور فوکِس استپر.در لنز های کنون 3 نوع موتور فوکوس وجود داره. اولی میکرو موتور هست که کمترین سرعت،دقت و پرسرو صدا هست یک مرحله بهتر میشه موتور استپر که دقت و سرعت فوکِس بهتری دارن و بهترین موتور فوکوس هم که بالاترین دقت و سرعت رو داره و در عین حال بی صدا فوکِس میکنه موتور آلترا سونیک هست (USM)
همون 7D با لنز 15-85 بهترین گزینه هست برای شما.
راستیتش من امیدم به آقای روحانیه(حرف سیاسی:n02::25:)که بتونه واسمون یه کاری کنه واسه همینه خیلی صیر کردم وگرنه که همین الان میگرفتم خودمو راحت میکردم!!!
این همه از 7d تعریف کردین واسم که بخدا الان 5d mark III هم بهم بدن میگم نمیخوام :n02::n08:
جوری که توی سایتای رسمیه کنون نوشته بود مارک 2 یه چیز عالیه ایشالا همونجور باشه!!!

Amateِur
24-07-2013, 12:55
راستیتش من امیدم به آقای روحانیه(حرف سیاسی:n02::25:)که بتونه واسمون یه کاری کنه واسه همینه خیلی صیر کردم وگرنه که همین الان میگرفتم خودمو راحت میکردم!!!
این همه از 7d تعریف کردین واسم که بخدا الان 5d mark III هم بهم بدن میگم نمیخوام :n02::n08:
جوری که توی سایتای رسمیه کنون نوشته بود مارک 2 یه چیز عالیه ایشالا همونجور باشه!!!

مشخصات احتمالی (90%) 7D Mark II

سیستم فوکوس 5D مارک 3 (61 نقطه ای)
سنسور 24 مگاپیکسلی
گستره ایزو 2 استاپ بیشتر (استاندارد تا 25600)
سرعت عکاسی پیاپی 10 فریم بر ثانیه
نمایشگر 3.2 اینچ
وای فای و جی پی اس

ولی قطعا قیمتی بیش از 2 هزار دلار خواهد داشت
دلار هم که یه روزه نمیشه 1000 تومن! تا 6 ماه آینده خیلی بیاد پایین بیشه مثلا 2 تومن

batlagh
25-07-2013, 00:35

عرض بنده در مقایسه 18-135 STM با نوع قدیم آن که موتور فوکوس میکرو موتور هست ، بود.
وگرنه صد البته که USM ها خیلی بهتر و سریع تر هستند.
و یقینا لنز 15-85 از هر دو این لنز ها بهتر می باشد.

در مورد کیفیت ساخت نیز از لحاظ مکانیکی که مشخص هست بهتر می شود و...
از لحاظ اپتیک نیز 2 لنز STM 18-55 و 18-135 از لنز های قدیمیشان طبق ریوو هایی که انجام گرفته است بهتر بوده اند. و از آن جهت عرض کرده بودم کیفیت بهتری نسبت به قدیمی خودشان دارند.

Ali_Best
25-07-2013, 01:27

دوست من همیشه وقتی نیازی داری خرید کن!
احتمال همه چیز هست

در مورد قیمت ها هم نظر من اینه که برگشت به قبل زمان خیلی زیادی نیاز داره و حالا حالاها جای کار داره
دلار 1500 تومنی چیزیه که در این دولت نمیتونه اتفاق بیافته. نهایت فعلا میشه گفت 2500 اونم دراز مدت

صبر کردن برای شما فعلا بهترین کاره

Bullish
25-07-2013, 03:23
من 60دي رو پيشنهاد ميدم

سلام علیکم
سلام

عرض بنده در مقایسه 18-135 STM با نوع قدیم آن که موتور فوکوس میکرو موتور هست ، بود.
وگرنه صد البته که USM ها خیلی بهتر و سریع تر هستند.
و یقینا لنز 15-85 از هر دو این لنز ها بهتر می باشد.
در مورد کیفیت ساخت نیز از لحاظ مکانیکی که مشخص هست بهتر می شود و...
از لحاظ اپتیک نیز 2 لنز STM 18-55 و 18-135 از لنز های قدیمیشان طبق ریوو هایی که انجام گرفته است بهتر بوده اند. و از آن جهت عرض کرده بودم کیفیت بهتری نسبت به قدیمی خودشان دارند.

سلام وتشکر مجدد
از اونجایی که بحث دوربین عکاسی هست اگر قضیه فلیم رو کنار بگذاریم چی !!

* در مورد لنز تفاوت usm ها اگر چشمگیره آیا مدل EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم میتونه رقیبی برای EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) باشه؟
چون یه دست دو EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو تو سایتی گذاشتن واسه فروش 800 ؟

*در مورد body اگر 60D تفاوتی با 650D نداره ، پس میتونیم بگیم 60D تفاوتی هم با 600D نداره؟ چون قراره مبحث فیلم و بهینه سازی 650D رو نسبت به 600D کنار بگذاریم! و از طرفی قرار نیست کاربر معمولی همیشه معمولی بمونه !!! و با توجه به اینکه ادمی نیستم که یه بادی دیگه هم در اینده بخام چاشنیه کارم کنم و در عوض هزینه رو بسمت خرید لنز ببرم واقعا 60D هیچ امکانی اضافه تر که در آینده نه الان به درد
من بخوره نداره اگه داره میشه مثال بزنید

*نظر کلی در خصوص لنز EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو هم بفرمائید ممنون میشم.

batlagh
25-07-2013, 04:35
سلام وتشکر مجدد

* در مورد لنز تفاوت usm ها اگر چشمگیره آیا مدل EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم میتونه رقیبی برای EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) باشه؟
چون یه دست دو EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو تو سایتی گذاشتن واسه فروش 800 ؟

*در مورد body اگر 60D تفاوتی با 650D نداره ، پس میتونیم بگیم 60D تفاوتی هم با 600D نداره؟ چون قراره مبحث فیلم و بهینه سازی 650D رو نسبت به 600D کنار بگذاریم! و از طرفی قرار نیست کاربر معمولی همیشه معمولی بمونه !!! و با توجه به اینکه ادمی نیستم که یه بادی دیگه هم در اینده بخام چاشنیه کارم کنم و در عوض هزینه رو بسمت خرید لنز ببرم واقعا 60D هیچ امکانی اضافه تر که در آینده نه الان به درد

*نظر کلی در خصوص لنز EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو هم بفرمائید ممنون میشم.

سلام
نظر شخصیم:

به ترتیب اولویت های لنز

15-85
17-85
18-135 stm
18-55 stm
2 مورد آخر ترجیحا با دوربین هایی مثل 650 - 700 و 70 دی کانن استفاده بشود. (اگر فیلم برداری نیز اهمیت دارد!)

اما در خرید لنز دست دوم نیز دقت لازم را داشته باشید.

بدنه:
نظر شخصیم این است که من بیشتر از بدنه به لنز اعتقاد دارم!
مثلا ترجیح می دهم یه بدنه 500 دی با یه لنز 70-200 اف 2.8 یا 4 کار بکنم
و مثلا کارایی ترکیب 700 دی با 70-300 یا 55-250 را پایین تر از قبلی می دانم!

در گام دوم چون به شخصه فیلم هم هر از گاهی می گیرم و ... ترجیح می دهم برای فیلمبرداری نیز بهینه شده باشد.

بنده تفاوت 600 دی با 60 دی برایم خیلی قابل توجه نیست! (مشخصا سرعت عکاسی شوتینگ بیشتر دارد و همچنین صفحه نمایش بالایی. که بیشتر مناسب عکاسی خبری است و اگر قرار باشد حرفه ای عکاسی خبری بکنم بلی این 2 مورد قابل توجه می شود!)

و ترجیح می دهم پولم را تا می توانم خرج لنز بکنم.
این لنز است که برای آدم می ماند! بدنه مدام در حال تغییر هست!

650 یا 700 به نظرم بهتر از 600 دی است. چون پارامتر فیلم برداری برایم مهم است.
اما اگر قرار باشد سراغ 60 دی و یا 70 دی بروم ، باز ترجیح می دهم بیشتر خرج بکنم و 7 دی بگیرم. (البته 7 دی مارک 2 هم مثل خیال بارون هست که نمی گذارد آدم چاه بکند! :n02:)

Amateِur
25-07-2013, 09:00
سلام وتشکر مجدد

دوست عزیز 18-55 کجا 17-85 کجا برادر. این دو لنز نه از لحاظ اپتیک بلکه از نظر فوکال قابل مقایسه نیستن.
در مورد موتور USM هم باید بگم تفاوت بسیار چشم گیره شک نکنید.

لنز 28-135 هم یه لنز خیلی خوبیه، از نظر شارپنس از 18-135 و 17-85 کاملا بهتره ولی در نظر داشته باشید که واید زیادی نداره. اللخصوص روی کراپ سنسور ها.
بدنه هم خدمتتون بگم 60دی عمر بیشتری داره،سیستم فوکِسش 9 نقطه ایه که همه ی نقاط فوکوسش صلیبی هستند.نمایشگر دوم هم داره برای تنظیم راحت تر و سریع تر مود های عکاسی.

Bullish
25-07-2013, 10:52
دوست عزیز 18-55 کجا 17-85 کجا برادر. این دو لنز نه از لحاظ اپتیک بلکه از نظر فوکال قابل مقایسه نیستن.
در مورد موتور USM هم باید بگم تفاوت بسیار چشم گیره شک نکنید.

لنز 28-135 هم یه لنز خیلی خوبیه، از نظر شارپنس از 18-135 و 17-85 کاملا بهتره ولی در نظر داشته باشید که واید زیادی نداره. اللخصوص روی کراپ سنسور ها.
بدنه هم خدمتتون بگم 60دی عمر بیشتری داره،سیستم فوکِسش 9 نقطه ایه که همه ی نقاط فوکوسش صلیبی هستند.نمایشگر دوم هم داره برای تنظیم راحت تر و سریع تر مود های عکاسی.
مجددا سلام
عذرخواهی میکنم منظورم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 I ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بود چون تقریبا حدود یه قیمت میشن...
تله زیاد نمیخام یا ترجیح میدم در آینده یه لنز تله خرید کنم نظر شما روی کدومه ؟
تا قبل اینکه تفاوت بین usm و لنز معمولی رو نمیدونستم انتخابم فقط محدود شده بود به 135-18 الان شک دارم ....
ممنون