PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای حرفه ای (DSLR ) / لنزها / لوازم جانبی (پست اول مطالعه شود)

صفحه ها : 1 2 3 [4]

naamre
27-09-2014, 13:21
سلام دوستان
ممنون میشم من رو راهنمایی کنید....
یه دوربین حرفه ای
بودجه 2 توومن
کاربرد عکاسی خانوادگی و عکاسی از طبیعت و عکاسی شهری
کاربر دوربین تجربه خاصی نداره تو عکاسی ولی قصد رفتن به کلاس های عکاسی و اموزش دیدن عکاسی حرفه ای رو داره
در مورد لنز هم بعید میدونم بتونه هزینه کنه برنابراین یه بادی که لنر قابل قبولی روش باشه مناسبتره
خرید تحجهیزات هم به مرور زمان یه سری چیزا رو شاید بتونه تهیه کنه

اگر قصد شرکت در کلاسهای عکاسی رو داره می تونه با مشاوره از استادش و در راستای و با توجه به نیازهاش خرید کنه. یه بادی با قیمت مناسب همون طور که اشاره شد. چه کانن (600d , 1100d)و چه نیکون (d3100,3200,3300,5100) انتخاب کنه . علت اینکه از این دو برند اسم بردم اینه که تو بازارم مشتری زیاد دارن و بعد برای تعویض و فروش دوربین و تجهیزات مشکل کمتری خواهد داشت . چون به هر حال ممکنه با گشت زمان احساس کنه چیزی که در حال حاضر داره پاسخگو نیست.

langar999
07-10-2014, 11:51
درود بردوستان لطف كنيد راهنمايي كنيد بين ايدو مورد يكي رو بخرم
1-نيكون p600
2-نيكون d3100
اولي سوپر زوم ودومي DSLR
كاربر حرفه اي نيستم ولي به عكاسي علاقه دارم زيادم مسافرت ميرم كيفيت در فضاي بسته وراحتي كار برام مهمه نمي خوام بعدا پشيمون شم

amir200812
07-10-2014, 17:19
درود بردوستان لطف كنيد راهنمايي كنيد بين ايدو مورد يكي رو بخرم
1-نيكون p600
2-نيكون d3100
اولي سوپر زوم ودومي DSLR
كاربر حرفه اي نيستم ولي به عكاسي علاقه دارم زيادم مسافرت ميرم كيفيت در فضاي بسته وراحتي كار برام مهمه نمي خوام بعدا پشيمون شم

از نظر کیفیت ، P600 اگه پراید باشه، D3100 تقریبا میشه کیا کادنزا !

یعنی کلا قابل مقایسه نیستند! به هیچ عنوان...
ولی من از نیکون های ارزون قیمت خوشم نمیاد، در رده زیر 2 میلیون بنظر من کنون بهتره!(مثلا 1100ِD و یا 1200D که جدیدا اومده)

mamad gonzo
10-10-2014, 19:26
مرسی از دوستان واسه لطفتون ...
انتخاب 600d شده احتمالا فقط
بچه ها ما بازارم رفتیم اینجا اصفهان بیشتر 600d هست و 1200 اصلا پیدا نکردیم ..
حالا 2 تا سوال ..
1. تفاوت 600 و 1200 محسوسه ؟(مثلا مشخصا تو چیه فرق این دو)
2.واسه بحث گارانتی (ایده ال)، فروشنده ها میگفتن ایده ال جعبه ها رو باز میکنه و شارژر و اینا رو عوض میکنن و اصلشو برمیدارن یه چی دیگه میزارن جاش!!! استدلالشون یه گارانتی دیگه بود به اسم دیجی کنون که مال اصفهان بود و میگفتن دیجی کنون قاچاق میاره و جعبه رو هم باز نمیکنه .. یه لیبل طلایی روشون داره که از خود کارخونه کانن روش میزنن و روش مشخص میشه.. و وقتی لیبل بلند بشه و در جعبه باز بشه مشخص میشه!!!!!!
تفاوت قیمتای 600d واسه گارانتی تا 150 تومن بود .. شما چه نظری دارید؟!

naamre
14-10-2014, 13:07
مرسی از دوستان واسه لطفتون ...
انتخاب 600d شده احتمالا فقط
بچه ها ما بازارم رفتیم اینجا اصفهان بیشتر 600d هست و 1200 اصلا پیدا نکردیم ..
حالا 2 تا سوال ..
1. تفاوت 600 و 1200 محسوسه ؟(مثلا مشخصا تو چیه فرق این دو)
2.واسه بحث گارانتی (ایده ال)، فروشنده ها میگفتن ایده ال جعبه ها رو باز میکنه و شارژر و اینا رو عوض میکنن و اصلشو برمیدارن یه چی دیگه میزارن جاش!!! استدلالشون یه گارانتی دیگه بود به اسم دیجی کنون که مال اصفهان بود و میگفتن دیجی کنون قاچاق میاره و جعبه رو هم باز نمیکنه .. یه لیبل طلایی روشون داره که از خود کارخونه کانن روش میزنن و روش مشخص میشه.. و وقتی لیبل بلند بشه و در جعبه باز بشه مشخص میشه!!!!!!
تفاوت قیمتای 600d واسه گارانتی تا 150 تومن بود .. شما چه نظری دارید؟!

600d انتخاب بهتریه به نظر من برای مشاهده تفاوتها لینک پایین رو دنبال کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Zachyrock
15-10-2014, 18:02
سلام

من زیاد مسافرت میرم بخاطر کارم ( کشور های خارجی - طبیعت - کوهستان و.... ) حال میخوام این همه لحظه های زیبا رو با دوربین حرفه ای عکس برداری کنم میخوام حتما دوربین نیکون باشه و حتما dslr !
حداکثر بودجه 2 میلیون حالا 500 بالا تر هم مشکلی نیست ! یه چیزی باشه که با لنز کار ساز این قیمت در بیاد . فیلم برداری هم برام مهم نیست . من اغلب با هواپیما زیاد پرواز میکنم و میخوام از داخل پرواز هم زیاد عکس بگیرم .
تاحلا با دوربین های dslr هم کار نکردم .:n16:

Zachyrock
16-10-2014, 09:42
upppppppppppppppppppp

Переклад не
18-10-2014, 18:54
سلام

من زیاد مسافرت میرم بخاطر کارم ( کشور های خارجی - طبیعت - کوهستان و.... ) حال میخوام این همه لحظه های زیبا رو با دوربین حرفه ای عکس برداری کنم میخوام حتما دوربین نیکون باشه و حتما dslr !
حداکثر بودجه 2 میلیون حالا 500 بالا تر هم مشکلی نیست ! یه چیزی باشه که با لنز کار ساز این قیمت در بیاد . فیلم برداری هم برام مهم نیست . من اغلب با هواپیما زیاد پرواز میکنم و میخوام از داخل پرواز هم زیاد عکس بگیرم .

خب دوست عزیز انتخابهای خوبی میتونید داشته باشید مثله Nikon D5300 + 18-140mm یعنی با لنز 18-140 که بزرگنمایی برابر 8 رو بهتون میده که بد نیست .البته من به ویژگیهای دوربین یا لنزش اشاره نکردم و فقط بزرگنماییش رو گفتم .چون اولین بارتونه و این دوربین هم مناسب شما هست و لازمم نیست زیاد تجزیه تحلیلش کنیم. میتونید سرچش کنید
قیمتشم حدود 2 و 900 یا 800 هستش

Переклад не
18-10-2014, 19:12
سلام

خب دوست عزیز انتخابهای خوبی میتونید داشته باشید مثله Nikon D5300 + 18-140mm یعنی با لنز 18-140 که بزرگنمایی برابر 8 رو بهتون میده که بد نیست .البته من به ویژگیهای دوربین یا لنزش اشاره نکردم و فقط بزرگنماییش رو گفتم .چون اولین بارتونه و این دوربین هم مناسب شما هست و لازمم نیست زیاد تجزیه تحلیلش کنیم. میتونید سرچش کنید
قیمتشم حدود 2 و 100 هستش

Zachyrock
20-10-2014, 12:32
در حال حاضر من بین این دو شک دارم قیمت هردو هم یکسان هستش لطف کنید بگید کدوم

D5300+18-140mm
D7000+18-105vr

Zachyrock
20-10-2014, 12:51

D5300+18-140mm
D7000+18-105vr

ELSIN
20-10-2014, 13:17
بدنه 7000 ارزش بیشتری نسبت به 5300 داره

Переклад не
20-10-2014, 21:35
دقیقا . d7000 جزو دوربین های حرفه ای متوسط به بالا هست

Pami
22-10-2014, 00:34
سلام
دوستان من یه D5300 با لنز کیت 18-55 دارم
کار من عکاسی صنعتی از ابزارهای دیجیتال مثل تبلت و موبایل و ... هست
چه لنزی به کار من میاد ؟

naamre
22-10-2014, 09:34

D5300+18-140mm
D7000+18-105vr

من زیاد با این نظر که شما به خاطر بادی بخوایید D7000 رو بگیرید موافق نیستم. فکر می کنم یه دوربین 24 مگاپیکسل به شما این امکان رو می ده که راحت عکس رو کراپ کنید و بخشهای زاید رو حذف کنید در حالیکه هنوز جزییات کافی تو عکس داشته باشید در مقایسه با 16 مگاپیکسل. در ضمن اینکه حتی 5200 هم خیلی از مشخصاتی که روی 7000 هست رو داره. در مورد لنز هم بازم کمی عجولانه است اگر سرغ 109-18 یا 140-18 برید لنز استانداردی که روی این دوربینهاست لنز بدی نیست ارزونه و تقریبا بیشتر نیازهای روزمره رو برطرف می کنه شاید اگر هدف شما عکاسی از ساختمونها و مناظر باشه یه لنز واید خوب بیشتر به کارتون بیاد و برای پرتره یه لنز سریع با دیاف 1.8 و فاصله کانونی 50 .

در نظر بگیرید که لنز ها ماندنی هستن و این بادیها هستن که عوض می شن. بعد 4 یا 5 سال هست حس می کنید باید بادی رو عوض کنید ولی برای اون بادی هم لنز می خوایید و می تونید از همین لنز ها استفاده کنید.

من جای شما باشم از 5200 و 3300 و 5300 یکی رو انتخاب می کنم فعلا با لنز استاندارد و با توجه به نقاط ضعف لنز استانداردی که دارم لنزهای جدید رو انتخاب می کنم.

eblisandenzo
23-10-2014, 20:15
سلام دوستان . یکی از اقوام در حال حاضر دانش اموز دبیرستانی هستش و رشتش عکاسی هستش . از من خواست تا براش یه خورده تحقیق کنم که چ بخره . خودش canon d700 و d 600 و nikon d 90 تو ذهنشه اما من تا اونجایی که تو این 2 3 روز تو فروم دیدم این دوربین ها زیاد به دردش نمیخورن . به نظرتون برای یه دانش اموز اناتور رشته عکاسی که حتی وارد دانشگاه هم نشده چی مناسبه ؟ ایا خرید لنز اضافی لازم هستش ؟
و اینکه دوربین حرفه ای میخواد

amir200812
24-10-2014, 19:29
سلام دوستان . یکی از اقوام در حال حاضر دانش اموز دبیرستانی هستش و رشتش عکاسی هستش . از من خواست تا براش یه خورده تحقیق کنم که چ بخره . خودش canon d700 و d 600 و nikon d 90 تو ذهنشه اما من تا اونجایی که تو این 2 3 روز تو فروم دیدم این دوربین ها زیاد به دردش نمیخورن . به نظرتون برای یه دانش اموز اناتور رشته عکاسی که حتی وارد دانشگاه هم نشده چی مناسبه ؟ ایا خرید لنز اضافی لازم هستش ؟
و اینکه دوربین حرفه ای میخواد

بنظر من یه 1100D با لنز کیت 18-55 تا مدت ها کافی خواهد بود!!!

hadi446
24-11-2014, 09:25
سلام یه دوربین برای آتلیه تا سقف 2و نیم میلیون همراه با لنز مورد نیاز که هم برای عکس صورت و هم از سرتا پای سوژه مناسب باشه کدوم رو پیشنهاد میکنید..؟

عده ای از ذوستان این چهار دوربین رو پیشنهاد میدن

1.

Nikon D5300 kit 18-55 VR II

2.

Canon EOS 700D / 135mm IS STM

3.

Nikon D7100 kit 18-105

4.

Nikon D7000 + 18-105 kit

و ناگفته نماند من احتیاجی به فیلمبرداری ندارم به کارم نمیاد فقط عکس اونم توی آتلیه

اگه غیر از اینا پیشنهادی دارید سریع لطفا چون تا 2 روز بیشتر وقت ندارم مر30.

hadi446
24-11-2014, 09:36
یکی جواب بده لطفا :n14:

hadi446
24-11-2014, 10:20
جواب ؟؟یکی پیدا نمیشه

hadi446
25-11-2014, 10:12
کسی وارد نیست...

مهندس احسان
25-11-2014, 13:03
برای عکسبرداری نیکون D5300 بیشتر توصیه میشه.
D7100 هم که خودش موتور اتوفوکوس داره و میتونید از لنزهای قدیمی هم استفاده کنید.

Ali_Best
25-11-2014, 20:53
سلام

دوستان برای دی5100 لنز تا دو توم چی پیشنهاد میدید؟
18-55 کیت دارم

یه مقدار واید بیشتر نیاز دارم + تله هم کمی
16-85 نیکون رو سراغ گرفتم دو چیز ناامیدم کرد. یکی قیمتش که 2.5 بود
یکی هم اف استوپ که همون 3.5 - 5.6 بود

راهنمایی کنید هرچه سریعتر
مرسی

farsar
25-11-2014, 22:43
دوستان گرامی برای عکاسی نیمه حرفه ای بین دوتا دوربین نیکون 5300 و کنن 700 موندم

بیشتر واسه عکاسی می خوام کمتر فیلم برداری می کنم ، تو محیط بسته مثل خونه خوب جواب بده ، گاها از مسابقات موتورسواری هم عکاسی می کنم اونم خوب باشه :n02: کلا همه کاره خوب باشه چی پیشنهاد میدین ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینم یه عکس بسیار آماتور با دوربین sony-hx7v

ELSIN
28-11-2014, 21:49

بیشتر واسه عکاسی می خوام کمتر فیلم برداری می کنم ، تو محیط بسته مثل خونه خوب جواب بده ، گاها از مسابقات موتورسواری هم عکاسی می کنم اونم خوب باشه :n02: کلا همه کاره خوب باشه چی پیشنهاد میدین ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

5300 ،بخصوص با کیت 140-18

iceboy64
30-11-2014, 09:30

من یه ماه پیش بعد از دو ماه تحقیق بین این دو دوربین، آخر D5300 گرفتم. دلیلش هم review هایی بود که خوندم. و الان هم بسیا راضیم. البته اگر بودجه م بیشتر بود یه D7100 میگرفتم و اونم فقط بخاطر موتور فوکوس داخلی. در واقع یه سرمایه گذاریه که با خرید D7100 میتونی در آینده لنزهای ارزونتری بخری. مثلا لنز 50 f1.8 با موتور داخلی حدود 800 تومنه و همون لنز بدون موتور فوکوس داخلی 400 تومن!

iceboy64
30-11-2014, 09:38
دوستان میخواستم بدونم چقدر فرق بین مارکهای مختلف لنزها وجود داره؟ من یه عکاس معمولی هستم. نه حرفه ای و نه آماتور. بین لنزهای سامیانگ و سیگما و نیکون و تامرون کدوم بهتره و کدوم ارزش خرید نداره؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

a.g g.a
18-12-2014, 23:19
دوستان میخواستم بدونم چقدر فرق بین مارکهای مختلف لنزها وجود داره؟ من یه عکاس معمولی هستم. نه حرفه ای و نه آماتور. بین لنزهای سامیانگ و سیگما و نیکون و تامرون کدوم بهتره و کدوم ارزش خرید نداره؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام دوست عزیز

بستگی داره شما چه لنزی بخواید برای چه کاربردی ! نمیشه این قدر کلی درمورد این برند ها نظر داد،همه ی برند هایی که نام بردین لنز خوب دارن در رده های مختلف (البته سامیانگ شاید کمتر شهرت داشته باشه )

معمولا(نه همیشه) برای دوربین های کنن لنزهای کنن و برای دوربین های نیکون لنزهای نیکون مطمئن تر و کم دردسر تر هستن.

a.g g.a
18-12-2014, 23:27
سلام

دوستان برای دی5100 لنز تا دو توم چی پیشنهاد میدید؟
18-55 کیت دارم

یه مقدار واید بیشتر نیاز دارم + تله هم کمی
16-85 نیکون رو سراغ گرفتم دو چیز ناامیدم کرد. یکی قیمتش که 2.5 بود
یکی هم اف استوپ که همون 3.5 - 5.6 بود

راهنمایی کنید هرچه سریعتر
مرسی
سلام

فکر می کنم خیلی دیر شده باشه ولی...

متوجه نشدم شما می خواین دو تا لنز بگیرین یا یکی ؟

اگر می خواید هم واید هم تله رو یا یک لنز داشه باشین فکر نمی کنم گزینه ای بهتر از 16-85 باشه، که یکی از بهترین لنزهای همه کاره کراپ نیکون هست

درمورد بازترین دیافراگم این لنز...نمیشه با این حدود قیمت و این رنج فوکال و با توجه به این که این لنز یک زوم هست انتظار دیافراگم بازتر از این داشت

aminjpo
19-12-2014, 11:36
دوستان من قصد خرید یه دوربین دارم الان یه کامپکت فشرده دارم که با زوم ۳ایکس و هزارتا محدودین عکس زیاد می گیرم اما واقعا دوربین داره عذیتم می کنه
قصد خرید یه دورلبین دارم که. همه نیازهامو برطرف کنه
دوربین با لنز قابل تعوض هم ندارم چون پوله لنز ندارم
یه دوربین لنز دار حرفه ای که تنظیمات مانوال داشته باشه و فیلم لرداریش هم fhd باشه چی سراغ دارید تا ۸۰۰تومن و حتما هم باتریش لیتیوم باشه

naamre
20-12-2014, 16:28
دوستان من قصد خرید یه دوربین دارم الان یه کامپکت فشرده دارم که با زوم ۳ایکس و هزارتا محدودین عکس زیاد می گیرم اما واقعا دوربین داره عذیتم می کنه
قصد خرید یه دورلبین دارم که. همه نیازهامو برطرف کنه
دوربین با لنز قابل تعوض هم ندارم چون پوله لنز ندارم
یه دوربین لنز دار حرفه ای که تنظیمات مانوال داشته باشه و فیلم لرداریش هم fhd باشه چی سراغ دارید تا ۸۰۰تومن و حتما هم باتریش لیتیوم باشه

با این اوصاف بهتره جواب سوالتون رو در بخش دوربینهای کامپکت مطرح کنید. 4 , 5 صفحه آخر رو بخونید فکر می کنم به نتیجه برسید.

mahmodcomputer92
20-12-2014, 16:36
سلام به تمام عزیزان وردی!
:-)
من قصد خرید یک دوربین عکاسی تقریبا حرفه ای دارم
اما حقیقتا زیاد از دوربین سر در نمیارم و اومدم اینجا تا به لطف دوستان عزیز بتونم بهترین انتخاب رو نسبت به قیمت داشته باشم
پس خواهشی که از اساتید و دوستان عزیز دارم اینه که تا جایی که امکانش هست منو در سطح آماتور راهنمایی کنید
واقعا از همتون ممنونم

naamre
21-12-2014, 10:48
سلام به تمام عزیزان وردی!
:-)
من قصد خرید یک دوربین عکاسی تقریبا حرفه ای دارم
اما حقیقتا زیاد از دوربین سر در نمیارم و اومدم اینجا تا به لطف دوستان عزیز بتونم بهترین انتخاب رو نسبت به قیمت داشته باشم
پس خواهشی که از اساتید و دوستان عزیز دارم اینه که تا جایی که امکانش هست منو در سطح آماتور راهنمایی کنید
واقعا از همتون ممنونم

بهتر بود بازه قیمتی رو هم که مد نظر داشتید ذکر می کردید ولی در مرحله ی اول می تونید از بین دوربینهای اس ال آری که برای آماتورها طراحی شده انخاب کنید مثل Canon 1200d یا نیکون D3200 ویا D3300

aminjpo
21-12-2014, 11:25
با این اوصاف بهتره جواب سوالتون رو در بخش دوربینهای کامپکت مطرح کنید. 4 , 5 صفحه آخر رو بخونید فکر می کنم به نتیجه برسید.
عزیز جان حالا شما راهنمای کنید
تا ۸۰۰
فیلمبرداریش خیلی مهمه برام که کیفیتش عالی باشع
تا ۸۰۰قیمت قابل افزایش تا ۹۰۰
باتری حتما لیتیوم
حداقل زوم اپتیکال هم ۲۰ایکس
و اینکه لرزشگیر اپتیکال
ممنون راهنمای کنید

naamre
21-12-2014, 15:17
تا ۸۰۰
باتری حتما لیتیوم
و اینکه لرزشگیر اپتیکال
ممنون راهنمای کنید

در بخش دوربینهای کامپکت جواب شما رو دادم

naamre
21-12-2014, 15:24
تا ۸۰۰
باتری حتما لیتیوم
و اینکه لرزشگیر اپتیکال
ممنون راهنمای کنید

در بخش دوربینهای کامپکت جواب شما رو دادم

mahmodcomputer92
21-12-2014, 15:51
بهتر بود بازه قیمتی رو هم که مد نظر داشتید ذکر می کردید ولی در مرحله ی اول می تونید از بین دوربینهای اس ال آری که برای آماتورها طراحی شده انخاب کنید مثل Canon 1200d یا نیکون D3200 ویا D3300
سلام و خدا قوت
واقعا ممنون از راهنماییتون
آره براے من یک دوربین معمولے هم جواب میده
آیا تا سقف دو میلیون دوربین خوبی میشه خرید؟
واقعا بازم ممنون از همکاریتون

naamre
23-12-2014, 08:33
سلام و خدا قوت
واقعا ممنون از راهنماییتون
آره براے من یک دوربین معمولے هم جواب میده
آیا تا سقف دو میلیون دوربین خوبی میشه خرید؟
واقعا بازم ممنون از همکاریتون

بله می تونید دوربین مناسی بخرید اما اینکه کدوم مدل و ازچه برندی به نیازها و سلیقه خود شما بستگی داره. مثلا اگر قبلا دوربین اس ال آری چه دیجیتال و چه آنالوگ داشتید حتما لنز و تجهیزات مربوط به اون دور بین رو هم دارید پس بهتره از برندی انتخاب کنید که امکان استفاده از این امکانات براتون فراهم بشه.
به جز مدلهای ذکر شده از کانن می تونید 600ِD و100D رو در نظر بگیرید .که اولی نمایشگر چرخان داره و همچنین تو فیلم برداری کیفیت بهتری نسبت به بقیه داره و دومی نمایشگر تاچ که کار کردن با دوربین رو به نوعی لذت بخش می کنه و جز کوچکترین اس ال آرها هم هست . به جز خود دوربین شما محافظ نمایشگر کارت حافظه و کیف هم می خوایید که باید براشون بودجه خودشو در نظر بگیرید.
قبل از خرید بهتره دوربینها رو از نزدیک ببینید و تو دست بگیرید مثلا به نظر من 1200 خوش دست نیست به هر حال تو بازار گشتی بزنید و با توچه به نیازتون انتخاب کنید.

naamre
23-12-2014, 08:43
مقایسه عکسهای با فرمت JPG کانن G16 با کانن 1200D و نیکون D3200
قیمت G16 که یک کامپکت هست با 12 مگاپیکسل رزلوشن 1370 و 1200D با 18 مگاپیکسل در حدود 1250 و D3200 با 24 مگاپیکسل حدودا 1350 هست همه عکسها برای سهولت مقایسه تا 12 مگاپیکسل کاهش سایز داشتن با وجودی که 1200 به نظر کم نویز تر می رسه ولی در نمایش جزییات در رنگ قرمز 3200 به مراتب بهتر عمل می کنه

samanni
15-01-2015, 20:38
دوستان من تا حدود قیمت 1200 میخوام یه دوربین بخرم حقیقت تا به الان موردی که به نظرم مناسب بود نیکون D3100 هست
حالا دقیق نمیدونم لنز همراه این دوربین چقدر کارایی داره من بیشتر ماکرو و پرتره میگیرم ممنون میشم یه لنز مناسب برا این منظور بفرمایید
در ضمن اگه دوربین مناسبتری با این قیمت هست ممنون میشم معرفی کنید
احیانا این دوربین نیکون بدون لنز موجود هست ؟
من تا جایی دیدم همراه لنز هست
ویرایش
عزیزان ممنون میشم سریعتر راهنمایی کنید با یکی از دوستان صحبت کردم گفتند بجای تهیه دوربین D3100 و تهیه لنز جدا
برم سراغ دوربین D3200 و فعلا با همون لنز خودش سر کنم ایا تصمیم درستی هست؟
ممنون
موفق باشید

naamre
17-01-2015, 11:33
از صحبتهای شما این طور به نظر می رسه که قبلا اس ال آر نداشتید. در بازه قیمتی که گفتید کانن 1200D و نیکون3100 قرار دارن با لنز استاندارد اگر بخوایید لنز دیگه بخرید شاید مجبور بشید به اندازه ی قیمت دوربین هزینه کنید من متوجه نشدم که شما این توان رو دارید یا نه در مقایسه دو گزینه بالا کانن بیشتر توصیه می شه اگر می تونید تا 1400 هم هزینه کنید 3200 گزینه ی خیلی خوبیه البته شما برای رم و کیف دوربین و محافظ لنز تا 200000 هم هزینه جانبی در نظر بگیرید.

با توجه به موارد بالا من هم فکر می کنم بهتره دوربین رو با لنز کیتش تهیه کنید و یه مدتی استفاده کنید بعد با توجه به نیازها لنز مناسب دیگه ای بخرید

samanni
17-01-2015, 20:25
دوستان از راهنمایی همه ممنونم بلاخره بعد ازکلی مشورت و راهنمایی عزیزان و با افزایش بودجه دوربین d3300 رو خریدم لنز رو هم انشالله اگه خدا بخواد بعد از عید تهیه میکنم فقط یه فیلتر یو وی خریدم برا محافظت از لنز کیف دوربین دارم که انشالله مناسب باشه اگه نبود بعدا تهیه میکنم هنو دوربین نرسیده از فروشگاه پیکسل خرید کردم انشالله فردا میرسه
مموری 16 گیگابایت کلاس ده دارم که فکر میکنم مناسب باشه فعلا
فلش ناسیونال قدیمی دارم که اونم فکر میکنم بشه ازش استفاده کرد (خداکنه بشه)
احیانا اگه مورد دیگه نیاز هست باشه و بنده پیش بینی نکردم ممنون میشم بفرمایید
باز هم از همه دوستان که بنده رو راهنمایی کردند سپاسگذارم
دوربین با فیلتر یو وی حدود 1720 در اومد واسم فکر میکنم به قیمت خریدم
موفق باشید

naamre
18-01-2015, 12:39
دوستان از راهنمایی همه ممنونم بلاخره بعد ازکلی مشورت و راهنمایی عزیزان و با افزایش بودجه دوربین d3300 رو خریدم لنز رو هم انشالله اگه خدا بخواد بعد از عید تهیه میکنم فقط یه فیلتر یو وی خریدم برا محافظت از لنز کیف دوربین دارم که انشالله مناسب باشه اگه نبود بعدا تهیه میکنم هنو دوربین نرسیده از فروشگاه پیکسل خرید کردم انشالله فردا میرسه
مموری 16 گیگابایت کلاس ده دارم که فکر میکنم مناسب باشه فعلا
فلش ناسیونال قدیمی دارم که اونم فکر میکنم بشه ازش استفاده کرد (خداکنه بشه)
احیانا اگه مورد دیگه نیاز هست باشه و بنده پیش بینی نکردم ممنون میشم بفرمایید
باز هم از همه دوستان که بنده رو راهنمایی کردند سپاسگذارم
دوربین با فیلتر یو وی حدود 1720 در اومد واسم فکر میکنم به قیمت خریدم
موفق باشید

به سلامتی و دل خوش ازش استفاده کنید .از نظر دوربین و قیمتش انتخاب خوبی بوده.

H@di Soft
26-01-2015, 01:23
سلام دوستان
یه 600D دارم که میخوام واسش یه لنز کار راه انداز در اکثر زمینه ها بگیرم!!
یعنی زومش مناسب باشه، اندازش و وزنش اذیت نکنه، گستره ی f ، فوکوس و لرزشگیر و خروجی مناسبی داشته باشه ... خلاصه یه چیز همه فن حریف متناسب با قیمتش باشه ...

چه لنزی رو پیشنهاد میدید؟ لطفا قیمتش رو هم ذکر کنین ...

درضمن یکی از دوستان یدونه 18-270 تامرون داره که زیاد کار نکرده، نظرتون راجع به این لنز چیه؟ آکش چنده؟ دست دومش چند می ارزه؟

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون ...

H@di Soft
26-01-2015, 01:24
سلام دوستان
یعنی زومش مناسب باشه، اندازش و وزنش اذیت نکنه، گستره ی f ، فوکوس و لرزشگیر و خروجی مناسبی داشته باشه ... خلاصه یه چیز همه فن حریف متناسب با قیمتش باشه ...

درضمن یکی از دوستان یدونه 18-270 تامرون داره که زیاد کار نکرده، نظرتون راجع به این لنز چیه؟ آکش چنده؟ دست دومش چند می ارزه؟

naamre
26-01-2015, 17:45
سلام دوستان

نمی دونم یه همچین لنزی که شما می فرمایید تولید شده؟ پس چرا این همه تنوع لنز تو بازار هست . شما دوربین اس ال آر می خرید برای اینه که بتونید با توجه به نیازتون از تجهیزات جانبی استفاده کنید ولی به هر حال اگر یه لنز خوب برای کانن می خوایید که شارپنس خوب در بیشتر بازه ها رو داشته باشه Canon EFS 15-85 IS USM هست با قیمت 1900 حدودا گزینه دیگه که زیاد پیشنهاد می شه Canon EFS 18-135 هست که کیفیت لنز قبلی رو نداره ولی بد هم نیست با 1100 می تونید بخرید در ضمن چون دوربین شما 600D هست نیازی نیست مدل STM رو خریداری کنید من این مدل تامرون رو پیشنهاد نمی کنم

H@di Soft
26-01-2015, 18:37
نمی دونم یه همچین لنزی که شما می فرمایید تولید شده؟ پس چرا این همه تنوع لنز تو بازار هست . شما دوربین اس ال آر می خرید برای اینه که بتونید با توجه به نیازتون از تجهیزات جانبی استفاده کنید ولی به هر حال اگر یه لنز خوب برای کانن می خوایید که شارپنس خوب در بیشتر بازه ها رو داشته باشه Canon EFS 15-85 IS USM هست با قیمت 1900 حدودا گزینه دیگه که زیاد پیشنهاد می شه Canon EFS 18-135 هست که کیفیت لنز قبلی رو نداره ولی بد هم نیست با 1100 می تونید بخرید در ضمن چون دوربین شما 600D هست نیازی نیست مدل STM رو خریداری کنید من این مدل تامرون رو پیشنهاد نمی کنم
ممنون از راهنماییتون دوست عزیز ...
این همه تنوع لنز واسه کساییه که میخوان در هر زمینه به صورت حرفه ای کار کنن خب! ... عکاسی طبیعت، پرتره، ماکرو ووو ...
حالا من میخوام به صورت آماتور و نه حرفه ای یه لنز به اصطلاح universal تهیه کنم ...
پس این لنز تامرون خوب نیست؟ مشکلش کجاست؟
لنز Canon EF-S 18-200 چطوره؟ قیمت چنده؟

(یکم نیاز به زوم دارم)

naamre
26-01-2015, 20:17
ممنون از راهنماییتون دوست عزیز ...
این همه تنوع لنز واسه کساییه که میخوان در هر زمینه به صورت حرفه ای کار کنن خب! ... عکاسی طبیعت، پرتره، ماکرو ووو ...
حالا من میخوام به صورت آماتور و نه حرفه ای یه لنز به اصطلاح universal تهیه کنم ...
پس این لنز تامرون خوب نیست؟ مشکلش کجاست؟
لنز Canon EF-S 18-200 چطوره؟ قیمت چنده؟

(یکم نیاز به زوم دارم)

ببنید یه اصطلاحی هست می گن همه کاره و هیچ کاره باید دقت کنید لنزهایی که شما دنبالشون می گردید چون یه رنج وسیعی رومی خواد پوشش تو این مایه قرار نگیره اون لنز 18-200 وقتی تو ماکزیمم زومشه یعنی 200 عکساش کمی سافت می شن روی فاصله کانونیه 18 بهترین عکساش وقتیه که دیاف باز تر از 11 باشه و روی 3.5 هم بدک نیست و روی فاصله کانونیه 80 از دیاف 8 تا 11 عکاش شارپن روی فاصله کانونی 18 در اطراف لنز کمی مشکل chromatic aberration داره (اگر آشنا نیستید تو گوگل سرچ کنید) و این قضیه روی 200 میلیمتر خیلی شدید می شه یعنی اگر سادش کنیم شما یه لنز زوم دارید که برای اینکه عکسای خوبی باهاش بگیرید با یه سری محدودیتها مواجهید به ویژه در نهایت زوم که در بعضی مواد هم نمی شه کاری کرد وباید با عکساش بسازید.به هر صورت کانن از تامرونی که اسم بردید بهتره . البته لنز 85-15 هم که گفتم یه سری مشکلات رو داره ولی Chromatic رو به شدت 200-18 نداره در ضمن تو دیافهای باز تر که کارایی بیشتری دارن به خصوص در نور کمتر عملکرد بهتری داره از موتور اوتو فوکوس بی صدای USM بهره می بره ولی به طور کلی اگر زوم مهمه برید سراغ همون 200-18 کانن.

راستی سیگما SIGMA 18-250MM F3.5-6.3 DC OS MACRO HSM و Sigma 18-200mm F3.5-6.3 DC Macro OS HSM می تونن گزینه های خوبی باشن در مقایسه با کان 200-18. شاید به لحاظ کیفیت ساخت کمی ضعیف تر باشن بهتره از نزدیک ببینید.

H@di Soft
26-01-2015, 22:55
ببنید یه اصطلاحی هست می گن همه کاره و هیچ کاره باید دقت کنید لنزهایی که شما دنبالشون می گردید چون یه رنج وسیعی رومی خواد پوشش تو این مایه قرار نگیره اون لنز 18-200 وقتی تو ماکزیمم زومشه یعنی 200 عکساش کمی سافت می شن روی فاصله کانونیه 18 بهترین عکساش وقتیه که دیاف باز تر از 11 باشه و روی 3.5 هم بدک نیست و روی فاصله کانونیه 80 از دیاف 8 تا 11 عکاش شارپن روی فاصله کانونی 18 در اطراف لنز کمی مشکل chromatic aberration داره (اگر آشنا نیستید تو گوگل سرچ کنید) و این قضیه روی 200 میلیمتر خیلی شدید می شه یعنی اگر سادش کنیم شما یه لنز زوم دارید که برای اینکه عکسای خوبی باهاش بگیرید با یه سری محدودیتها مواجهید به ویژه در نهایت زوم که در بعضی مواد هم نمی شه کاری کرد وباید با عکساش بسازید.به هر صورت کانن از تامرونی که اسم بردید بهتره . البته لنز 85-15 هم که گفتم یه سری مشکلات رو داره ولی Chromatic رو به شدت 200-18 نداره در ضمن تو دیافهای باز تر که کارایی بیشتری دارن به خصوص در نور کمتر عملکرد بهتری داره از موتور اوتو فوکوس بی صدای USM بهره می بره ولی به طور کلی اگر زوم مهمه برید سراغ همون 200-18 کانن.

راستی سیگما SIGMA 18-250MM F3.5-6.3 DC OS MACRO HSM و Sigma 18-200mm F3.5-6.3 DC Macro OS HSM می تونن گزینه های خوبی باشن در مقایسه با کان 200-18. شاید به لحاظ کیفیت ساخت کمی ضعیف تر باشن بهتره از نزدیک ببینید.

تشکر دوست عزیز
پس حالا پیشنهاد شما در مورد لنزهایی که بحث شد به ترتیب ایناست:
1. Canon EFS 15-85
2. Canon EFS 18-135
3. SIGMA 18-250MM F3.5-6.3 DC OS MACRO HSM
4. Sigma 18-200mm F3.5-6.3 DC Macro OS HSM
5. Canon EFS 18-200
6. Tamron 18-270

حالا اگه نخوام بیشتر از 1300/400 هزینه کنم پیشنهاد دیگه ای هست؟

naamre
27-01-2015, 12:07
تشکر دوست عزیز
پس حالا پیشنهاد شما در مورد لنزهایی که بحث شد به ترتیب ایناست:
1. Canon EFS 15-85
2. Canon EFS 18-135
3. SIGMA 18-250MM F3.5-6.3 DC OS MACRO HSM
4. Sigma 18-200mm F3.5-6.3 DC Macro OS HSM
5. Canon EFS 18-200
6. Tamron 18-270

حالا اگه نخوام بیشتر از 1300/400 هزینه کنم پیشنهاد دیگه ای هست؟

دوست من این الویت بندی رو شما کردید نه من. تنها پیشنهادم 85-15 بود که قیمتش بالاتر از رنج مورد نظر شماست و اینکه از 270-18 تامرون صرف نظر کنید.

naamre
27-01-2015, 12:22
مقایسه لنزها
در حالت واید

naamre
27-01-2015, 12:23
در 50 میلیمتر

naamre
27-01-2015, 12:24
در 85 میلیمتر

H@di Soft
27-01-2015, 12:45
دوست من این الویت بندی رو شما کردید نه من. تنها پیشنهادم 85-15 بود که قیمتش بالاتر از رنج مورد نظر شماست و اینکه از 270-18 تامرون صرف نظر کنید.

اوکی، ممنون ...
با این تفاسیر باید فعلا بیخیال لنز جدید شم تا بودجمو به 15-85 برسونم ... :n03:

naamre
27-01-2015, 13:53
اوکی، ممنون ...
با این تفاسیر باید فعلا بیخیال لنز جدید شم تا بودجمو به 15-85 برسونم ... :n03:

مشکل کلی این سری لنزها اینه که عملکرد پیچیده ای دارن و در نهایت زوم یعنی چیزی که به خاطرش پول می دید تصاویر سافتی ایجاد می کنن. مثلا سیگما 250-18 تو دیاف 5.6 تا 11 و در فاصله کانونیه 50-28 به ویژه در لبه ها تصاویرش سافت هست و تقریبا در دیاف 8 به طور کلی عملکرد بهتری داره اگر همه جا بشه از این دیاف استفاده کرد!

H@di Soft
27-01-2015, 14:21
مشکل کلی این سری لنزها اینه که عملکرد پیچیده ای دارن و در نهایت زوم یعنی چیزی که به خاطرش پول می دید تصاویر سافتی ایجاد می کنن. مثلا سیگما 250-18 تو دیاف 5.6 تا 11 و در فاصله کانونیه 50-28 به ویژه در لبه ها تصاویرش سافت هست و تقریبا در دیاف 8 به طور کلی عملکرد بهتری داره اگر همه جا بشه از این دیاف استفاده کرد!

و این یعنی همون چیزی که اول بهم گفتین: همه کاره و هیچ کاره!
واسه زوم بالا هزینه میکنم ولی نه تصویر خوبی در نهایت زوم دارم و نه عکاسی پرتره جالبی خواهم داشت :n03: واسه داشتن چندتا عکس خوب هم همش محدودیت دیاف خواهم داشت :n35:

کاش 85-15 ارزون تر بود :n29:

naamre
27-01-2015, 16:26
و این یعنی همون چیزی که اول بهم گفتین: همه کاره و هیچ کاره!
واسه زوم بالا هزینه میکنم ولی نه تصویر خوبی در نهایت زوم دارم و نه عکاسی پرتره جالبی خواهم داشت :n03: واسه داشتن چندتا عکس خوب هم همش محدودیت دیاف خواهم داشت :n35:

کاش 85-15 ارزون تر بود :n29:

همین طوره. اگر بخشی از عکس رو با کراپ کردن بتونید حذف کنید می تونه کمک بزرگی باشه اینجاست که دوربینهای 24 مگاپیکسلی نیکون بیشتر به کار می یان. البته اینو بگم نگاه و سلیقه افراد هم فرق می کنه شاید من وسواس زیادی به خرج می دم ولی یقین بدونید شارپنسی که در فاصله کانونی پایین دارید در انتهای زوم ندارید . دقت کنید که لنزهای زوم بالای کانن و برندهای دیگه بی خود گرون قیمت نیستن.
یه لنزم از سیگما هست که به درد ماکرو گرافی هم می خوره Sigma 17-70mm F2.8-4 DC Macro OS HSM قیمتشم کمی ارزونتره 1700 .می تونید این لنز رو هم مد نظر داشته باشید به ویژه که لنز سریعتری هم هست و بوخه خوبی رو ایجاد می کنه
عکساش و رویو شو توی سایتها مختلف می تونید پیدا کنید یکی شو براتون گذاشتم

fishdilo
02-02-2015, 01:57
سلام

دوربینی می خوام واسه استفاده جمع های خانوادگی ؛ یعنی دو جا بیشتر استفاده میکنم

اول طبیعت

دوم شب ها داخل خونه با نور لامپ و مهتابی، والبته بعضا" فضای محدود و کوچیکه خونه

بخش سوم و چهارمی هم داره که عکس های پرتره هست و عکاسی از ماه و ستاره ها تو شب که دوس دارم

می خوام DSLR بخرم، دوربین دیجیتال کامپکت داریم کلا" خیلی جالب نیس

رو canon خیلی تحقیق نکرده ام چون ذهنیتم خیلی بهش خوب نیس، اما رو رنج قیمتی حداکثر دو تومن Nikon رو بررسیدم

مدل های مد نظر خودم 3300 و 5300 هستن
Nikon D3300 Kit 18-55 VR II

از آشناها یکی سونی آلفا 200 داره که عکس هاش رضایته منو جلب میکنه، البته اون یه لنز تله هم داره که نمی دونم چی چیه

1- البته میدونم این دو مدل نیکون خیلی جدیدتر و بهتر هستن، فقط نمی دونم گرمای رنگ عکس هاشون مثه سونی هست یا نه؟

2- اختلاف قیمت تقریبا" 300 هزارتومنی بین 3300 و 5300 می ارزه که 5300 بخرم، یا اون سیصدهزار تومنو بزارم رو یه لنزه یا فیلتر دیگه؟ البته جمع و جور بودن 3300 به خاطر لنزش و وزن کمترش خودش خیلی خوبه

3- اینکه چه لنزی به چه دوربینی می خوره رو از کجا باید بدونم؟ لنز کنن به نیکون می خوره مثلا"؟

4- این دو تا همون لنزی که رو خود دوربین هست کارمو راه میندازه؟

5- لنز مجزا چی بخرم که به کاری که من می خوام بیاد، البته چون اطلاعی ندارم، نمی دونم اصلا" چقدر باید واسه لنز هزینه کرد، کدوم نوع لنز:

6- فیلتر چی؟ واسه عکسای شبها داخله خونه، اینم چون اطلاع ندارم چی به چیه، هزینه کردش هم نمی دونم

7- رم چی میخوره بهشون، چی خوبه (ظزفیت پایین)؟

8- کلا" طوری باشه که آدم چند سال دیگه که عکس ها رو میبینه(منظور همون عکس ها خونه و طبیعت)، نویز و پیکسل ها و هاله زرد (چیزایی که تو دوربین های کامپکت دیدمشون) نزنه تو ذوق ---- به عنوان مثال همین صفحه گوشی ها که میگن تراکم بالای 400 رو چشم تشخیص نمیده ----- توی دوربین ها هم همچی چیزی هست که مثلا" چشم توی عکس تا چه وضوحی رو تشخیص میده؟ حداکثر همون وضوحه رو بخواهیم چی چیا باید بخریم؟

------------------------
پ ن: دوستان اگر دوربین خاصی مدنظر دارند هم پیشنهاد بکنند، canon nikon sony

aminjpo
03-02-2015, 22:44
سلام دوستان بنده قصد خرید دوربین دارم الان یه کاپکت با ۳ایکس زو دارم هم زومش اذیت می کنه هم بقیه چیزاش ۲۰۰۶خریدم اون موقع چیزه خفی بود اما الان ۹ساله داره کار می ده پاناسونیک الان هنوز از بهترین موبالها هم بهتره
حالا قصد خرید دارم تا ۱تومن
فلاش اکستنرنال بخوره
فیلم برداری ش عالی باشه
کیفیت عکش هم عالی
ترجیحا تنظیمات منوال زیاد داشته باشه

fishdilo
04-02-2015, 19:41
سلام

دوربینی می خوام واسه استفاده جمع های خانوادگی ؛ یعنی دو جا بیشتر استفاده میکنم

اول طبیعت

دوم شب ها داخل خونه با نور لامپ و مهتابی، والبته بعضا" فضای محدود و کوچیکه خونه

بخش سوم و چهارمی هم داره که عکس های پرتره هست و عکاسی از ماه و ستاره ها تو شب که دوس دارم

می خوام DSLR بخرم، دوربین دیجیتال کامپکت داریم کلا" خیلی جالب نیس

رو canon خیلی تحقیق نکرده ام چون ذهنیتم خیلی بهش خوب نیس، اما رو رنج قیمتی حداکثر دو تومن Nikon رو بررسیدم

مدل های مد نظر خودم 3300 و 5300 هستن
Nikon D3300 Kit 18-55 VR II

از آشناها یکی سونی آلفا 200 داره که عکس هاش رضایته منو جلب میکنه، البته اون یه لنز تله هم داره که نمی دونم چی چیه

1- البته میدونم این دو مدل نیکون خیلی جدیدتر و بهتر هستن، فقط نمی دونم گرمای رنگ عکس هاشون مثه سونی هست یا نه؟

2- اختلاف قیمت تقریبا" 300 هزارتومنی بین 3300 و 5300 می ارزه که 5300 بخرم، یا اون سیصدهزار تومنو بزارم رو یه لنزه یا فیلتر دیگه؟ البته جمع و جور بودن 3300 به خاطر لنزش و وزن کمترش خودش خیلی خوبه

3- اینکه چه لنزی به چه دوربینی می خوره رو از کجا باید بدونم؟ لنز کنن به نیکون می خوره مثلا"؟

4- این دو تا همون لنزی که رو خود دوربین هست کارمو راه میندازه؟

5- لنز مجزا چی بخرم که به کاری که من می خوام بیاد، البته چون اطلاعی ندارم، نمی دونم اصلا" چقدر باید واسه لنز هزینه کرد، کدوم نوع لنز:

6- فیلتر چی؟ واسه عکسای شبها داخله خونه، اینم چون اطلاع ندارم چی به چیه، هزینه کردش هم نمی دونم

7- رم چی میخوره بهشون، چی خوبه (ظزفیت پایین)؟

8- کلا" طوری باشه که آدم چند سال دیگه که عکس ها رو میبینه(منظور همون عکس ها خونه و طبیعت)، نویز و پیکسل ها و هاله زرد (چیزایی که تو دوربین های کامپکت دیدمشون) نزنه تو ذوق ---- به عنوان مثال همین صفحه گوشی ها که میگن تراکم بالای 400 رو چشم تشخیص نمیده ----- توی دوربین ها هم همچی چیزی هست که مثلا" چشم توی عکس تا چه وضوحی رو تشخیص میده؟ حداکثر همون وضوحه رو بخواهیم چی چیا باید بخریم؟

------------------------
پ ن: دوستان اگر دوربین خاصی مدنظر دارند هم پیشنهاد بکنند، canon nikon sony

سلام
دوستان کسی راهنمائی نمیکنه؟

naamre
05-02-2015, 11:46
سلام
دوستان کسی راهنمائی نمیکنه؟

دوست من

این دو دوربین به لحاظ چیپ تصویر (ساخت سونیه - 3200 ساخت نیکونه و 7100 و 5200 ساخت توشیبا) و پردازشگر یکی هستن. بنا براین کیفیت عکس مشابهی دارن حتی سرعت عکاسی یکسانی دارن که برای عکاسی ورزشی و حیات وحشم کفایت می کنه در یک نگاه d3300 خرید اقتصادی تریه و اگر می خوایید صرفه جویی کنید می تونید اون انتخاب کنید در مقابل 300 تومن هزینه بیشتر شما نمایشگر چرخان با کیفیت جزیی بهتر - تعدا نقاط فوکوس بیشتر - GPS و Wifi رو خواهید داشت (این مزیت هم رو داره که می تونید اپلیکشن آندرویدی دوربین روی اسمارت فونتون نصب کنید و با گوشی موبایل دوربین رو کنترل کنید. در D3300 شما مجبورید اول آداپتورشو مجازا بخرید ). اینکه این امکانات چقدر کار آمد هستن خود شما باید تصمیم بگیرید ولی نبود اونها هم چیزی از کیفیت عکس و فیلم دوربینها کم نمی کنه. هر دو دوربین چیپ تصور 24 مگاپیکسلی دارن که نیکون low pass filter رو برداشته که باعث افزایش شارپنس عکسهاش می شه ولی ممکنه احتمال ایجاد پدیده Moire رو در بعضی عکسها افزایش بده که البته اونم به دلیل 24 مگاپیکسلی بودن چیپ تصویر و رزلوشن بالای اون به ندرت پیش خواهد اومد. به طور کلی هر دو دوربین تقریبا تمامی مواردی که اسم بردید رو پوشش می دن و جوابگو خواهند بود.
دهانه یا مانت کانن با نیکون فرق می کنه پس مستقیما نمی تونید لنزهای اونها رو استفاده کنید ولی فکر نمی کنم نیازی هم به این کار باشه چون شما انتخابهای زیادی دارید در ضمن اینکه در سری لنزهای استانداردی هم که رو دوربینها استفاده شده لنزهای استاندارد نیکون به طور نسبی بهتر بوده من لنز 105-18 نیکون رو خیلی راحت تر توصیه می کنم تا 135-18 کانن . در ضمن قیمت این لنز نیکون حدود 850 هست .
چون رزلوشن چیپ تصویر این دوربینها بالاست استفاده ازلنزهای شارپتر توصیه می شه به جز لنزهای خود نیکون - 50-17 از سیگما و تامرون با f2.8 یا 70-17 با F2.8 از سیگما برای استفاده های روزانه لنز 50 با f1.4 یا f1.8 برای پرتره مناسب هستن ولی شما بهتره ابتدا از همون 55-18 روی خود دوربین استفاده کنید. برای شروع و به عنوان محافظ یه فیلتر UV بخرید ولی به تدریج می تونید از فیلترهای پلاریزه و ND هم استفاده کنید در عکاسی نور کم به فیلترهای پلاریزه ND نیاز نخواهید داشت چون شدت نور کم می کنن مگر در مواردی خاص.مموری کارتی رو بخرید که کلاس 6 به بالا باشه البته نه فقط اسمی بلکه واقعا سرعت بالایی داشته باشه اگر سرعت مموری کم باشه سرعت عکاسی پی در پی کاهش پیدا می کنه و فیلم برداری ممکنه به طور ناگهانی متوقف بشه. برای مثال اگر سرعت مموری کارت کافی باشه d3300 می تونه سرعت رایتی در حد 70 مگ بر ثانیه داشته باشه.
به نظر من در ابتدا علاوه بر دوربین محافظ صفحه نمایش ممور کارت محافظ لنز (UV) و کیف رو بخرید و در خرید لوازم جانبی دیگه عجله نکنید و اونها رو به تدریج با توجه به نیازها تون به دوربین اضافه کنید.

تو سایت زیر یه سری اطلاعات در مورد مموری کارت داده

برای 5300 هم کم بیش همینه.

یه نکته کوچولوی دیگه که من از یکی از دوستان شنیدم اینکه ظاهرا قیمت دوربینهای سری D3xxx هنگام فروش بیشتر از D5xxx افت داره در مورد صحت و سقمش تحقیق کنید اگر براتون مهم بود.

naamre
05-02-2015, 12:30
در زمینه ی کیفیت عکسها خیلی از دوستان هنوز با اس ال آرهای 10 و 12 مگاپیکسل قدیمی عکسهای عالی و با کیفیت می گیرن و کاملا هم راضین. در ضمن 5200 رو هم که اختلاف قیمت کمی با 3300 داره و مشخصاتش خیلی شبیه 5300 هست رو می تونید به لیستتون اضافه کنید

naamre
05-02-2015, 12:36
سلام دوستان بنده قصد خرید دوربین دارم الان یه کاپکت با ۳ایکس زو دارم هم زومش اذیت می کنه هم بقیه چیزاش ۲۰۰۶خریدم اون موقع چیزه خفی بود اما الان ۹ساله داره کار می ده پاناسونیک الان هنوز از بهترین موبالها هم بهتره
حالا قصد خرید دارم تا ۱تومن
فلاش اکستنرنال بخوره
فیلم برداری ش عالی باشه
کیفیت عکش هم عالی

ترجیحا تنظیمات منوال زیاد داشته باشه

به ترتیب کانن 1200D نیکون D3100 و کانن 1100D رو توصیه می کنم که رنج قیمتی حدود 1000 تا 1250 قرار دارن. البته به جز خود دوربین محافظ صفحه نمایش محافظ لنز کارت حافظه و کیف هم نیاز دارید که 150تا 250 به هزینه ها اضافه می کنه در ضمن اینکه اگر کیفیت عکس وفیلم براتون مهم باشه بهترین گزینه ها هم دوربینهای اس ال آرن

fishdilo
06-02-2015, 17:24
دوست من

Wifi رو خواهید داشت (این مزیت هم رو داره که می تونید اپلیکشن آندرویدی دوربین روی اسمارت فونتون نصب کنید و با گوشی موبایل دوربین رو کنترل کنید. در D3300 شما مجبورید اول آداپتورشو مجازا بخرید ).

ممنون از پاسختون دوست عزیز

منظور از وای فای چیه تو دوربین ها؟ یعنی مثلا میشه باهاش بصورت wifi direct فایل بین سیستم و دوربین جابجا کرد؟

کلا" این وای فای روی این دوربین چیکار میکنه؟

اپی رو گوشی آیفون باشه که با وای فای عکس رو از دوربین بگیره و الباقی مسائل...

گوشی ام اندروید نیست

------------------------
------------------------
پ ن : اپلیکیشن Wireless Mobile Utiltiy برای همین منظور واسه آیفون اندروید وجود داره و میشه با وای فای عکسها رو منتقل کرد

naamre
24-02-2015, 13:48

منظور از وای فای چیه تو دوربین ها؟ یعنی مثلا میشه باهاش بصورت wifi direct فایل بین سیستم و دوربین جابجا کرد؟

کلا" این وای فای روی این دوربین چیکار میکنه؟

اپی رو گوشی آیفون باشه که با وای فای عکس رو از دوربین بگیره و الباقی مسائل...

گوشی ام اندروید نیست

------------------------
------------------------
پ ن : اپلیکیشن Wireless Mobile Utiltiy برای همین منظور واسه آیفون اندروید وجود داره و میشه با وای فای عکسها رو منتقل کرد

با کمک Wifi می تونید عکس رو به صورت آنلاین سند کنید یا از طریق اپلیکشنی که گفتم تصویر رو ببینید تنظیمات دوربین رو تغییر بدید یا دکمه شاتر رو رها کنید. من مسافرت بودم طول کشید ببخشید

x_enrique_1818
24-02-2015, 19:07
سلام دوستان

من میخوام یه لنز واید بگیرم

ولی خیلی روی جزییات حساسم

بین این لنزا کدومو پیشنهاد میکنید:

Tokina 11-16mm F2.8

Sigma 10-20 mm F3.5'

بادیمم Nikon D5200

naamre
24-02-2015, 20:51
سلام دوستان

Tokina 11-16mm F2.8

Sigma 10-20 mm F3.5'

بادیمم Nikon D5200

همون طور که می دونید لنزا اغلب عملکرد پیچیده ای دارن و تویه بازه شارپ عمل می کنن در حالی که توی بازه ی دیگه ای از فاصله کانونی و دیافراگم ممکنه تصاویر سافتی ایجا کنن لینک زیر رو چک کنید امید وارم به درد بخوره

naamre
24-02-2015, 21:01
سلام دوستان

Tokina 11-16mm F2.8

Sigma 10-20 mm F3.5'

بادیمم Nikon D5200

همون طور که می دونید لنزا اغلب عملکرد پیچیده ای دارن و تویه بازه شارپ عمل می کنن در حالی که توی بازه ی دیگه ای از فاصله کانونی و دیافراگم ممکنه تصاویر سافتی ایجا کنن لینک زیر رو چک کنید امید وارم به درد بخوره
به نظرم سیگما تصاویر شارپ تری داره

saeedss
25-02-2015, 18:30
دوستان سلام
بنده قصد تهیه یک دوربین دارم اما رو دو سه مدل مردد هستم
قصد بنده از خرید دوربین یه دوربین خانوادگیه اما خب از اونجایی که من به شخصه به عکاسی علاقه دارم دوس دارم dslr بگیرم و وارد دنیای عکاسی بشم اما از اونطرف یه دوربین میخوام که خانواده هم ازش بتونن راحت استفاده بکنن.نمیتونم از نظر هزینه یه کامپکت بگیرم برای خانواده و یک dslr برای خودم پس باید یه دوربین بگیرم که هر دو طرف رو راضی نگه داره
من ابتدا قصد نیکون d3200 رو داشتم اما در ادامه دیدم با افزایش بودجه d3300 بهتره حالا میگن d5200 بگیر
واقعا گیج شدم. فکر نمیکنم wifi و gps داخلی زیاد به کارم بیاد.به غیر از این دو مورد در بقیه موارد به خصوص کیفیت عکسبرداری شما اولویت رو با کدوم دوربین میدونید و به نظر شما برای من با این شرایطی که دارم کدوم مناسبتره؟

x_enrique_1818
26-02-2015, 19:16
به نظرم سیگما تصاویر شارپ تری داره

ممنون. طبق این تست ، سیگما شارپ تر بود :n12:

x_enrique_1818
26-02-2015, 19:18
دوستان سلام
بنده قصد تهیه یک دوربین دارم اما رو دو سه مدل مردد هستم
قصد بنده از خرید دوربین یه دوربین خانوادگیه اما خب از اونجایی که من به شخصه به عکاسی علاقه دارم دوس دارم dslr بگیرم و وارد دنیای عکاسی بشم اما از اونطرف یه دوربین میخوام که خانواده هم ازش بتونن راحت استفاده بکنن.نمیتونم از نظر هزینه یه کامپکت بگیرم برای خانواده و یک dslr برای خودم پس باید یه دوربین بگیرم که هر دو طرف رو راضی نگه داره
من ابتدا قصد نیکون d3200 رو داشتم اما در ادامه دیدم با افزایش بودجه d3300 بهتره حالا میگن d5200 بگیر
واقعا گیج شدم. فکر نمیکنم wifi و gps داخلی زیاد به کارم بیاد.به غیر از این دو مورد در بقیه موارد به خصوص کیفیت عکسبرداری شما اولویت رو با کدوم دوربین میدونید و به نظر شما برای من با این شرایطی که دارم کدوم مناسبتره؟

سلام

من D5200 دارم. خیلیم ازش راضیم

واسه شروع با لنز 105-18 کار کنید. یه لنز همه کاره س

saeedss
26-02-2015, 19:50
سلام

من D5200 دارم. خیلیم ازش راضیم

واسه شروع با لنز 105-18 کار کنید. یه لنز همه کاره س

از نظر بودجه نمیتونم d5200 با این لنز تهیه کنم.الان میخوام با لنز کیت خود دوربین شروع کنم و در ادامه لنز تهیه کنم
واقعا گیج شدم.از یه طرف پردازشگر d3300 Expeed 4 هست و d5200 Expeed 3 از یه طرف فوکوس 59 نقطه ای d5200 در مقابل 11 نقطه ای d3300.
از یه طرف حذف فیلتر low pass در d3300 و از یه طرف نورسنجی بهتر در d5200. از یه طرف جمع و جور بودن d3300 و از طرفی صفحه چرخان d5200.
دوربین شما تو وضعیت نوری متوسط( مثلا نور اتاق ) از نظر نویزی چه وضعیتی داره؟

x_enrique_1818
27-02-2015, 20:04
از نظر بودجه نمیتونم d5200 با این لنز تهیه کنم.الان میخوام با لنز کیت خود دوربین شروع کنم و در ادامه لنز تهیه کنم
واقعا گیج شدم.از یه طرف پردازشگر d3300 Expeed 4 هست و d5200 Expeed 3 از یه طرف فوکوس 59 نقطه ای d5200 در مقابل 11 نقطه ای d3300.
از یه طرف حذف فیلتر low pass در d3300 و از یه طرف نورسنجی بهتر در d5200. از یه طرف جمع و جور بودن d3300 و از طرفی صفحه چرخان d5200.

خودتون 2*2 تا 4تا کنید

نورسنجی + نقاط فوکوس بیشتر (39)+ قیمت متعال = D5200

من توی اتاق با وضعیت نوری متوسط باهاش عکس گرفتم. نمیگم نویز نداره. ولی در اون ح نیس که تابلو باشه

با فعال کردن نویز ریداکشن نویز رو به حداقل ممکن میرسونید

نمونه عکساشم اینجا میتونید ببینید

sasoolee
27-02-2015, 20:14
دوستان جهت خرید فول فریم با لنز واید تا نرمال و یه لنز نرمال پرایم 85 میلیمتری
بودجه تا 4م چه پیشنهادی دارین؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دست دوم تمیز هم باشه موردی نداره

کراپدار چی؟ حتماً با امکانات و گستره ایزوی بالا میخوام باشه
و کییفیت خروجی از همه چیز مهمتر

x_enrique_1818
27-02-2015, 20:17
دوستان جهت خرید فول فریم با لنز واید تا نرمال و یه لنز نرمال پرایم 85 میلیمتری
بودجه تا 4م چه پیشنهادی دارین؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دست دوم تمیز هم باشه موردی نداره

کراپدار چی؟ حتماً با امکانات و گستره ایزوی بالا میخوام باشه
و کییفیت خروجی از همه چیز مهمتر

نیکون دی 7100 بهترین بادی کراپ هستش

sasoolee
27-02-2015, 20:30
نیکون دی 7100 بهترین بادی کراپ هستش

فول فریم چی پیشنهاد میکنید , دست دوم هم باشه موردی نداره

x_enrique_1818
27-02-2015, 22:10
فول فریم چی پیشنهاد میکنید , دست دوم هم باشه موردی نداره

والا با این بودجه که شما مد نظرتونه ، اگه Nikon D610 گیرتون بیاد عالیه

naamre
28-02-2015, 11:25

این دور دوربین به لحاظ وضعیت نویز با هم تفاوتهایی دارند که عمدتا به چیپ تصویرشون بر می گرده چیپ 5200 ساخت توشیباست و 3300 ساخت سونی. نویز 5200 از نوع رنگیه و با وجودی که به طور جزیی هم کمتر ولی بیشتر به چشم می یاد

یکی از ایراد هایی که به 3300 می شه گرفت عمکرد فیلم برداریش تو ایزوههای بالاست( 1600) تا ایزو 800 عملکرد خیلی خوبی داره ولی بالاتر از اون افت پیدا می کنه هر چند شاید توی استفاده روزمره هم کمتر به این ایزو تو فیلم برداری نیاز بشه. در ضمن اگر برای استفاده افراد خانواده بخوایید شاید سوای این اختلافات جزیی بهتر باشه توجه کنید کدوم دوربین در حالت لاو ویو (حین استفاده از نمایشگر) علمکرد روون تر و بهتری داره درست اختلاف کیفیت 4 تا 5 درصدی در عکسها هم مهمه ولی سهولت استفاده از اون ابزار مخصوصا وقتی خانواده در نظر گرفته می شه می تونه مهم باشه شاید بهتر باشه یه نیم نگاهی هم به دوربینها برند های دیگه مثل کانن هم بندازید مثلا SL1 یا کانن 100D که صفحه نمایش تاچ داره.

iceboy64
28-02-2015, 11:56
به نظرم d5300 بدون لنز بگیر. بعدا یه لنز بخر و استفاده کن. D5200 هم خیلی خوبه اما قاعدتا Expeed 3 و low pass filter روی خروجی تاثیر منفی داره.

x_enrique_1818
07-03-2015, 23:12
به نظرم d5300 بدون لنز بگیر. بعدا یه لنز بخر و استفاده کن. D5200 هم خیلی خوبه اما قاعدتا Expeed 3 و low pass filter روی خروجی تاثیر منفی داره.

اتفاقا بر عکس

شما به جای اینکه هزینه ی سنگینی بابت D5300 بپردازید که آنچنان فرقی با 5200 نداره، میتونید همون پول اضافی رو بدین یه لنز خوب برای 5200 بخرید!

لینک مقایسه رو میذارم، میبینید که 5200 بیشترین امتیازو گرفته. پس Low Pass و Expeed 3 نه تنها منفی نبوده، بله یه سیستم هماهنگو تشکیل داده!

iceboy64
08-03-2015, 14:02
اتفاقا بر عکس

شما به جای اینکه هزینه ی سنگینی بابت D5300 بپردازید که آنچنان فرقی با 5200 نداره، میتونید همون پول اضافی رو بدین یه لنز خوب برای 5200 بخرید!

لینک مقایسه رو میذارم، میبینید که 5200 بیشترین امتیازو گرفته. پس Low Pass و Expeed 3 نه تنها منفی نبوده، بله یه سیستم هماهنگو تشکیل داده!

به نظرم اگه expeed4 و حذف low pass filter اشتباه بود، نیکون این اشتباه رو در D5500 و D7200 تکرار نمیکرد.

x_enrique_1818
08-03-2015, 17:23
به نظرم اگه expeed4 و حذف low pass filter اشتباه بود، نیکون این اشتباه رو در D5500 و D7200 تکرار نمیکرد.

بحث اشتباه و درست نیست

این دوستمون با توجه به نیازش یه سوال پرسیده بود!

معقولانه ترین انتخاب همون D5200 هستش

من 5300 و 5200 رو باهم مقایسه کردم. هیچ فرقی نکرده!
LowPass اگه ید میبود روی D810 استفاده نمیکردن!

iceboy64
08-03-2015, 17:28
نظرتون محترم.
من هم نظر خودمو گفتم.

naamre
08-03-2015, 18:46
بیشترین کار Low pass filter حذف پدیده Moire از عکسهاست جالبه که کانن توی سری جدید دوربینهاش 5DS/5DSR که 50 مگاپیکسلی هستن این رو به صورت اپشنال قرار داده و 5DS داره در حالی که روی 5DSR حالت self canceling داره. نبودش یه مزیت می تونه باشه و یه ایراد .تو سری D3300 و مدلهایی ندارن گله زیادی نشده (شاید به علت افزایش رزلوشن کمتر پیش میاد) ولی می تونه در بعضی موارد آزار دهنده باشه

هر چند منم موافقم که یه لنز شارپتر و سریعتر می تونه تاثیر زیادی در کیفیت خروجی عکس این سری دوربینها که 24 مگاپیکسلی هستن داشته باشه.

naamre
08-03-2015, 19:02
یه نکته خیلی مهم در مورد این دوربینها نحوه استفاده از رزلوشن بالای اونهاست. چون اگر خوب بهره گیری نشه جز دردسر ذخیره عکسهای با حجم بالا نتیجه ی دیگه ای نداره. به طور فرض اینکه وقتی عکس تو ایزوهای بالا گرفته می شه و نیاز به کوچکتر شدن داره این فرایند به چه شکلی صورت می گیره چون اگر صرفا ریسایز بشه نتیجه جالبی بدست نمی یاد و بهتره حساب شده تر باشه که یا Downscale بشه. من رو عکس ایزو 1600 نیکون D3200 این کار رو انجام دادم تا نتیجه رو ببینید کل مراحل پردازشی که رو دو عکس صورت گرفته یکیه . یکی ریسایز معمولی شده و اون یکی هم در اصل ریسایز شده ولی با روشی حساب شده تر . من وقت زیادی نذاشتم و از مد اتو نرم افزار paint shop pro استفاده کردم .اگر دوستان از تجربیات خودشون بهره بگیرن و تو فوتوشاپ حتما نتیجه ی بهتری می گیرن.

naamre
08-03-2015, 19:19
اصل مقاله توی لینک زیر پیوست شده ولی به طور خلاصه کاری که من کردم

1- پردارزشهای مورد نیاز رو اعم از اشباع رنگ - کنتراست -کراپ کردن تصحیحات مربوط به لنز و ... رو عکس انجام دادم
2- یه مرحله skin smoothing و بعد نویز ریداکشن
3-ریسایز کردن عکس (bicubic)
4- افزایش شاپنس در دو مرحله
همون طوری که گفتم من از paintshop استفاده می کنم اگر از فوتو شاپ یا لایت روم استفاده می کنید می تونید طبق تنظیماتی که تو مقاله اومده مرحله به مرحله پیش برید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]-26346

farhad200
12-03-2015, 14:14
سلام دوستان با 6 ملیون چه دوربینی پیشنهاد میدین...مصرفم واسه عکسای پرتره و اتلیه ای و از این عکسای مدلینگ که تو فضای ازاذ میگیرن

naamre
14-03-2015, 14:35
سلام دوستان با 6 ملیون چه دوربینی پیشنهاد میدین...مصرفم واسه عکسای پرتره و اتلیه ای و از این عکسای مدلینگ که تو فضای ازاذ میگیرن

این کل هزینه ای که در نظر گرفتید یا اینکه تنها برای بادی می خوایید 6 میلیون بدید در ضمن تجهیزات عکاسی و لنز دارید یا اینکه می خوایی اونها رو تهیه کنید. به هر حال از نیکون D610/600 و D750 و از کانن 6D که جزو دوربینهای فول فریم حساب می شن بهترین گزینه ها هستن. ولی از اونجایی که برای آتلیه می خوایید و نورپردازی و امانات جانبی دیگه در دسترس خواهد بود می تونید یه بادی با رزلوشن بالا 24 از سری دوربینهای نیکون تهیه کنید و بقیه پول رو صرف لنز باکیفیت مناسب کنید. مثلا d3200 با نصب آداپتور جانبی این امکان رو به شما می ده که از طریق اپلیکشن اندرویدیش از روی گوشی همراه هم کنترل بشه. قیمت بادیشم 1100 تا 1150 هست. انتخابهای دیگه از این سری D3300 , D5200, D5300 هستن. از سری D7100/D7200 هم که چون موتور داخلی داره امکان استفاده از لنزهای قدیمی تر و ارزون تر رو می ده و حرفه ای ترم هست غافل نشید.

naamre
14-03-2015, 14:53
سلام یه دوربین DSLR تا 2 میلیون برای استفاده ی حرفه ای میخوام. فیلم برداری زیاد برام مهم نیست.ممنون میشم راهنمایی کنین

توی این رده از کانن 600D , از نیکون D3200/D3300 و D5200/D5300 رو می تونید انتخاب کنید سری های بالا تر کانن با سری لنزهای STM به بازار اومدن و بهبود نحوه ی فیلم برداری بیشتر هدف قرار دادن و گرنه کیفیت عکسشون بهتر نشده. ولی توصیه اینه که با توجه به خواسته هاتون یه بادی مناسب بخرید و سرمایه ی بیشتری رو به لنز اختصاص بدید.

hamed_1989
14-03-2015, 15:15
سلام
دوستان من تصمیم دارم D5300 بخرم و برای استفاده نسبتا عادی (عکس های خانوادگی و کمی هم از طبیعت).
حالا به نظرتون کیت 18-55 رو بخرم یا 18-140 ؟؟ از نظر هزینه مشکلی ندارم ولی میخوام بدونم واقعا برای کار من اون 700 تومن اختلاف هزینه ارزشش رو داره یا نه؟
بعد لنز 18-55 جدار چند هست؟

با تشکر

naamre
14-03-2015, 15:59
سلام
دوستان من تصمیم دارم D5300 بخرم و برای استفاده نسبتا عادی (عکس های خانوادگی و کمی هم از طبیعت).
حالا به نظرتون کیت 18-55 رو بخرم یا 18-140 ؟؟ از نظر هزینه مشکلی ندارم ولی میخوام بدونم واقعا برای کار من اون 700 تومن اختلاف هزینه ارزشش رو داره یا نه؟
بعد لنز 18-55 جدار چند هست؟

با تشکر

از صفحه ی 80 به بعد این تاپیک رو مطالعه کنید در مورد این نو لنزها صحبت شده.

SalmanAdl
16-03-2015, 18:41
سلام دوستان عزیز
برای خرید دوربین احتیاج به مشاوره داشتم, میخاهیم از محصولاتی که داریم با وضوح و کیفیت بالایی عکس بگیریم و در سایت فروشگاه قرار دهیم, در بعضی مواقع هم باید از محصولات عکسی بگیریم جهت چاپ بنر روی بیلبورد تبلیغاتی(با توجه به اینکه عکس بسیاری از محصولات در اینترنت با اندازه بزرگ و کیفیت عالی یافت نمی شود) ابتدا عرض کنم که نظر شما برام مهمتره که چه دوربینی بخرم تا سقف خرید ۲/۶ تومان ,,, بعد اینکه نظر خودم رو نیکون ۵۳۰۰ بود ولی مشکلی که دارم اینه که اولا انتخابم درسته یا نه و دوما ان را با کدام لنز بخرم با توجه به اینکه زوم برام مهم نیست و فقط کیفیت و وضوح مهمه
ممنون و تشکر از لطف همتون

naamre
17-03-2015, 09:44
سلام دوستان عزیز
برای خرید دوربین احتیاج به مشاوره داشتم, میخاهیم از محصولاتی که داریم با وضوح و کیفیت بالایی عکس بگیریم و در سایت فروشگاه قرار دهیم, در بعضی مواقع هم باید از محصولات عکسی بگیریم جهت چاپ بنر روی بیلبورد تبلیغاتی(با توجه به اینکه عکس بسیاری از محصولات در اینترنت با اندازه بزرگ و کیفیت عالی یافت نمی شود) ابتدا عرض کنم که نظر شما برام مهمتره که چه دوربینی بخرم تا سقف خرید ۲/۶ تومان ,,, بعد اینکه نظر خودم رو نیکون ۵۳۰۰ بود ولی مشکلی که دارم اینه که اولا انتخابم درسته یا نه و دوما ان را با کدام لنز بخرم با توجه به اینکه زوم برام مهم نیست و فقط کیفیت و وضوح مهمه
ممنون و تشکر از لطف همتون

نیکون D5300 دوربین خوبیه و با توجه به اینکه low pass filter نداره بیشترین رزلوشن رو در ازای هر پیکسل به شما می ده. تنها ممکنه در بعضی شرایط خاص با پدیده ی Moire رو برو بشید مخصوصا در شرایطی که از اجسامی عکس می گیرید که حالت بافت دارن مثلا توری لباس عروس و ... البته کسانی که سری جدید دوربین های نیکون رو استفاده می کنن گله ای در مورد نشنیدم ولی احتمالش هست .در این موارد بهتره عکس با فرمت RAW گرفته بشه و با نرم افزار های حرف ای تر مثل Nikon Capture NX2 و یا PhaseOne Capture 1 و یا نرم افزار های خاص فوتوشاپ برای پردازش عکسها استفاده بشه به این شکل مشکل خیلی ساده رفع می شه. تو فرمت JPG رفع moire کار سختیه. در ضمن می تونید D5200 رو بخرید که کیفیت عکس مشابهی داره و به خاطر داشتن low pass filter نگران این پدیده هم نباشید. در ضمن هزینه ی کمتری هم پرداخت کردید. در مورد لنز هم فکر می کنم با همون لنز کیت دوربین شروع کنید به احتمال زیاد یه لنز ماکروی خوب نیاز خواهید داشت ولی لنز کیت هم عکسهای ماکروی خوبی داره . شما یه light box هم نیاز دارید که فکر می کنم با توجه به نیاز خودتون می تونید طراحی کنید وبسازیدش.

pooria_k2
20-03-2015, 13:24
نوشته شده توسط pooria_k2 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام یه دوربین DSLR تا 2 میلیون برای استفاده ی حرفه ای میخوام. فیلم برداری زیاد برام مهم نیست.ممنون میشم راهنمایی کنین

توی این رده از کانن 600D , از نیکون D3200/D3300 و D5200/D5300 رو می تونید انتخاب کنید سری های بالا تر کانن با سری لنزهای STM به بازار اومدن و بهبود نحوه ی فیلم برداری بیشتر هدف قرار دادن و گرنه کیفیت عکسشون بهتر نشده. ولی توصیه اینه که با توجه به خواسته هاتون یه بادی مناسب بخرید و سرمایه ی بیشتری رو به لنز اختصاص بدید.

منم که یکم تحقیق کردم به جواب شما رسیدم. نظر خودم اینه که فعلا یه بادی مناسب با یه لنز 55-18 بگیرم که کارمو راه بندازه و در آینده واسه خرید لنز اقدام کنم.
فکر میکنم
D5300 انتخاب خوبی باشه.ممنون میشم نظرتون رو بگین.راستی دوربین های PENTAX خوبن ؟ من pentax 645D رو دیدم به نظر خوب میومد.

ehsan_
20-03-2015, 23:32
دوستان یک لنز با کیفیت همراه ccd می خوام واسه بررسی لام ازمایشگاهی و...
مثل تصویر زیر می خوام به کار ببرم (وصل میشه به مانیتور )
به نظرتون یک همچین لنزی که دستی فوکاس زوم و ... بشه تغییر داد چقدر در میاد ؟

OSEN
27-03-2015, 12:04
سلام دوستان.
یه دوربین خوب با بودجه ی یک و نیم چی پیشنهاد میکنید ؟
کاربردم هم برای همه چی هست تقریبا !. خانوادگی، طبیعت و یه مقداری هم محصولات.

ممنون میشم راهنمایی کنید...

iq021
16-04-2015, 16:48
سلام دوستان خسته نباشید ممنون میشم راهنمایی کنید من یه دوربین میخوام تا بودجه حداکثر 1.5 میلیون ولی اگه بدونم خیلی فرق میکنه با دوربینی تو رنج 2 میلیون میتونم تا دو میلیون هم هزینه کنم در ضمن پستها رو که خوندم بیشتر دوستان تاکید داشتن کار با دوربینای حرفه ای سخته من قبلا یه دوربین سونی داشتم که لنزش جدا نمیشد ولی خیلی راضی بودم مخصوصا از زومش خیلی عالی بود مدلش رو یادم نیست ولی اردیبهشت سال 93 یک و پونصد خریده بودم و بعدا فروختمش حالا ممنون میشم راهنمایی کنید که با این بودجه الان چه دوربینی بخرم و زومش خیلی مهمه و در اخر این که بیشتر عکسها از چهره و طبیعتی که میرم مسافرته ببخشید طولانی شد و بازم ممنون.

saeed3w
28-04-2015, 15:55
بادرود و ادب
قصد دارم دوربين Nikon D5300 kit 18-55 VR II را خريداري كنم
آيا حافظه Adata Premier SDHC UHS-I 32GB U-1 Class 10 با اين دوربين همخواني دارد؟ مشكلي بر نخواهم خورد؟
رم هاي sandisk هزينه بالايي مي خواهد اگر اين رم adata جوابگو هست اين را بگيرم؟
لطفا راهنمايي بفرماييد ممنونم

saeed3w
29-04-2015, 08:44
بادرود و ادب
آيا حافظه Adata Premier SDHC UHS-I 32GB U-1 Class 10 با اين دوربين همخواني دارد؟ مشكلي بر نخواهم خورد؟

منتظرم:n01:

saeed3w
29-04-2015, 13:37
بادرود و ادب

من خودم تحقيق كردم اين دوبين حداكثر 54 Mbps سرعت ذخيره اطلاعات روي كارت حافظه نياز دارد كه اين كارت حافظه حداكثر 30 Mbps هست بنظرم فيلم بارزلوشن 1080P با 60 فريم نمي تونم زياد ضبط كنم ولي براي 30 فريم فكركنم مشكلي پيش نياد باز نظر اساتيد محترم چه باشد ممنونم

amir2011
30-04-2015, 11:29
یک سوال فوری
دوربین canon 40d بادی خالی 850 میارزه ؟ با 55000 شات
یا یک دوربین سوپرزوم بگیرم چون استفاده برای مصارف خانگی میخوام

amir2011
30-04-2015, 11:31
اشتباه شد
ویرایش

musketeer
04-05-2015, 19:46
سلام دوستان.
یکی از نزدیکان قصد خرید لنز 24-70 و 70-200 داره. بهش پیشنهاد کردم دست2 بگیره که اگه خواست بفروشه ضرر شدیدی نکنه. سوالم این هست که جایی رو میشناسید لنز دست2 بفروشن؟ کلن کجا باید دنبالش بگردم و چه نکاتی رو رعایت کنم.
دوربینش هم 7d

پیشاپیش سپاسگزارم :n16:

fishdilo
15-05-2015, 18:22
سلام دوستان

این کارت حافظه رو میشه با آداپتوره SD روی دوربین d5300 نیکون استفاده کرد؟

a_bayan
29-05-2015, 10:42
سلام دوستان...من بعد از اخرین خرید وسایل الکترونیکم که یدونه هارد و یدونه voice recorder بود و جیبم خالی شد عملا(دانش می اموزم!!!!) پولامو جمع کردم...الان همه چی دارم فقط دوربین ندارم و گوشیمم مالی نیست...حالا میخوام ببینم نظر دوستان چیه...یعنی اینکه من الان در حد nikon d3300 پول دارم و اگر از بابام بخوام برای دوربین پول میده ولی برای گوشی پول نمیده و میگه هرچقدر خودت داری برو با همون بخر؟!؟!؟!
خواستم ببینم ضرورت وجود دوربین چقدره؟میشه ازش پول دراورد...اصا به عنوان راهنما بخواین نظر بدین به کسی که شاید به دنیای عکاسی بیاد کاری هست که بشه کسب درامد کرد؟خخخخ...الان میگین چقدر پولکیه ولی خوب خوبه که ادم قبل از اقدام به کاری تمام جوانب رو در نظر بگیره...
بنظرتون دوربین note 4 میتونه نیاز های روزانه و این و اونورم رو براورده کنه؟ایفون 6 چطور؟در حدی هستن که دیگه نیازی برای خرید دوربین جداگونه نباشه؟

کلا ممنون میشم یکمی در مورد عکاسی و علاقه به عکاسی و اینجور چیزا توضیح بدین که من ببینم علاقه دارم به عکاسی یا یه هوس زودگذره...ممنون میشم.چون توی اون سایت معروفه(یهلهنشمش-حروف رو به لاتین بنویسین)یه کسی به اسم داود زنگنه میگف که بعضیا عاشق عکاسی نیستن بلکه عاشق وسایل عکاسین...
ممنون میشم

vahidk52
29-05-2015, 16:01
باسلام

از بین این دوتا دوربین کدوم برای خرید مناسبترند

canon a1200d
Nikon d3100

a_bayan
30-05-2015, 12:34
باسلام

از بین این دوتا دوربین کدوم برای خرید مناسبترند

canon a1200d
Nikon d3100
سلام.با حدود 100 تومن افزایش بودجه شما میتونین d3200 بخرین اگه 250 روی پول الانتون بزارین میتوتین یه d3300 بخرین که خیلی بهترن...

لطفا پاسخ سوال منم یکی بگه...ممنون

vahidk52
30-05-2015, 20:26
سلام.با حدود 100 تومن افزایش بودجه شما میتونین d3200 بخرین اگه 250 روی پول الانتون بزارین میتوتین یه d3300 بخرین که خیلی بهترن...

لطفا پاسخ سوال منم یکی بگه...ممنون

برتری 3200 نسبت به دوربین هایی که نوشتم چی هستش

a_bayan
30-05-2015, 20:38
والا چی بگم تعدادش بالاس اما مهماش رو میگم...البته برای دیدن لیست کاملش به سایت دیجی برید و در نقدوبررسی 3200 همش رو نوشته...
اما...
مهمترینش مگاپیکسلش هست که 16 با 24 خیلی فرقشه و اینکه رزولوشنش میره بالا و جزییات میره بالا.سنسورش جدیدتره.فریم ریت فیلمبرداریش بالاتره.و خیلی از موارد دیگه....

vahidk52
30-05-2015, 21:07
با تشکر از راهنماییت اگه امکانش هست قیمت بدنه تنهای 3200 و قیمت چندتا از لنز هایی که میشه برای شروع کار تهیه کرد بفرمایید

a_bayan
31-05-2015, 01:59
والا بهترین لنز برای شروع همون 18-55 هستش منتها نه اونی که بصورت کیت عرضه میشه باهاش.بلکه 18-55vr2 منظورم هستش.البته بعضا با این لنز بصورت کیت هم دیده شده...بعدشم بادی این دوریین حدود 1100 هستش که با احتساب حداقل 280-300 پول لنز شما 1400 باد پول بدین.این در حالیه که d3300 با همین لنز بصورت کیت داره 1350 عرضه میشه.پس خرید d3300 بخاطر پردازشگر جدیدتر و فریم ریت بالاتر و ... با قیمت یکسان و شاید کمتر عاقلانه تر است...

naamre
02-06-2015, 10:56
به غیر از مشخصات فنی بهره گیری D3300 از پردازشگر Expeed 4 باعث افزایش سرعت عکاسی تا 5 فریم در ثانیه شده در ضمن اینکه رو خروجی jpeg نویز ریداکشن بهتری اعمال می کنه.در مقایسه خروجی jpeg عکسهای ایزو 1600 نیکون D3200 با D3300 در ایزو 3200 نویز مشابهی تولید می کنن.
نداشتن فیلتر ANTI ALIASING به بهبود رزلوشن عکسها کمک می کنه و بنا بر ادعای نیکون به خاطر رزلوشن بالای این سری دوربینها نبودش مشکلی ایجاد نخواهد کرد. در ضمن باتری D3300 حدودا 30 در صد قویتره.
لنز VRII همون شفافیت لنز VR رو داره در ضمن اینکه سبکتره و در فاصله کانونی کمتر هم فوکوس می کنه عملکرد این لنز حتی از لنزهای گرون قیمت تره 85-16 و 200-18 هم در بعضی جهات بهتره فقط به لحاظ ساخت و دوام شاید کم بیاره. تنها ایرادی که نسبت به VR داره اینکه که توی یه مرحله اضافی باید لنز رو UNLOCK کنید که در بعضی شرایط ممکنه سرعت کار شما رو کند کنه.
الان D3300 با لنز کیتش VRII با قیمتی زیر 1400 هم پیدا می شه و ضمن تایید گفته ی دوستمون منم این گزینه رو توصیه می کنم

vahidk52
06-06-2015, 23:36
نظرتون در مورد پنتاکس q10 چیه ارزش خرید داره لنزاش پیدا میشه بین این و فوجی hs25 کدوم بهتره

naamre
07-06-2015, 18:30
نظرتون در مورد پنتاکس q10 چیه ارزش خرید داره لنزاش پیدا میشه بین این و فوجی hs25 کدوم بهتره

فوجی فیلم HS25 رو فراموش کنید کیفیت عکسش آنچنان خوب نیست که بشه توصیه کرد.

در مورد Q10 باید بگم دوربینی که امکانات بیشتری رو نسبت به کامپکتهای همرده خودش در اختیار کاربرهاش قرار می ده اما متاسفانه قلبش یه چیپ تصویر کوچک هست که باعث می شه کیفیت عکسهای خروجی رو در حد یه دوربین کامپکت پایین بیاره. با آداپتور امکان استفاده از لنزهای سری K -mount براش هست ولی قیمت اونها بالاست و تنوع این سری لنزها به نسبت کمتره (در ایران).شاید اگر کسی سری دوربینهای پنتاکس رو داشته باشه و دنبال دوربینی جم و جور باشه که لنزهاشم قابل استفاده باشه بگرده انتخاب بدی نباشه.
اگر پنتاکس بخوایید حدودا در این رنج قیمت MX1 هم هست که از چیپ تصویر بزرگتری بهره می بره (1/1.7 در برار 1/2.3 اینچ)
مقایسه ی عکسهای این دو تا.
ایزو 200

ایزو 800

mf.designing
07-06-2015, 23:00
سلام به دوستان عزیز و بخصوص عاشقان هنر عکاسی:n40:

من قصد ورود به دنیای عکاسی رو دارم. هیچ اطلاع دقیق و تخصصی هم در این امر ندارم و این شروع راه هست برام. فعلا هم به دیده حرفه نگاه نمیکنم بش و برام یه تفریح و علاقه فوق العاده حساب میشه !
از همین ابتدا هم خیلی دوست ندارم سراغ دوربین های سطح مبتدی برم و میخوام قطعا DSLR بگیرم و یکبار هزینه کنم برا چند سال. البته بودجه خیلی زیادی هم واسه این کار ندارم و نهایتا میتونم تا 2 تومن خرج کنم ( با در نظر گرفتن لنز و پایه و مموری و کیف و...)!
با بررسی جزئی مقالات و فروشگاه های آنلاین Canon 700D رو گزینه بدی برا شروع ندیدم. برخی هم معتقد هستن که مدلهای قدیمی تر (و کاراتر) و یا گزینه های دست دوم هم میتونن مد نظر باشن !
اما حالا سوالات من از دوستان اهل فن :

- توصیه اولیه دوستان برا خرید و یا آگاهی بیشتر من چیه ؟!
- فرق سری های 700 و 70 و 7 کنون دقیقا در چه پارامترهایی هست و اینا چقدر در تصویر نهایی ملموسن ؟! (اگه عکسی، مقایسه ای ... باشه خیلی کمکم میکنه)
- آیا میشه گفت یه دوربین سری 50 از 700 الان انتخاب بهتریه ؟!
- تفاوت دوربین های DSLR مبتدی (700 - 650 - 600) با سری های بالاتر چیه ؟!
- یه سوال کاملا مبتدی : کاربرد دقیق نمایش گر دوم دوربین های سری های بالاتر که در قسمت فوقانی دوربین هست دقیقا چیه ؟!
- کدوم مدل ها دارای نمایش گر چرخان یا حالتی که بشه تصویر رو از مقابل دید هستن ؟! ( مثلا اپلیکیشن موبایل که تصاویر رو بشه دید رو اون دید و عکس گرفت !)
- و نهایتا هر توضیح و توصیه ضروری برا یه تازه وارد
...

خیلی ممنون:n16:

naamre
08-06-2015, 12:39
سلام به دوستان عزیز و بخصوص عاشقان هنر عکاسی:n40:

من قصد ورود به دنیای عکاسی رو دارم. هیچ اطلاع دقیق و تخصصی هم در این امر ندارم و این شروع راه هست برام. فعلا هم به دیده حرفه نگاه نمیکنم بش و برام یه تفریح و علاقه فوق العاده حساب میشه !
از همین ابتدا هم خیلی دوست ندارم سراغ دوربین های سطح مبتدی برم و میخوام قطعا DSLR بگیرم و یکبار هزینه کنم برا چند سال. البته بودجه خیلی زیادی هم واسه این کار ندارم و نهایتا میتونم تا 2 تومن خرج کنم ( با در نظر گرفتن لنز و پایه و مموری و کیف و...)!
با بررسی جزئی مقالات و فروشگاه های آنلاین Canon 700D رو گزینه بدی برا شروع ندیدم. برخی هم معتقد هستن که مدلهای قدیمی تر (و کاراتر) و یا گزینه های دست دوم هم میتونن مد نظر باشن !
اما حالا سوالات من از دوستان اهل فن :

- توصیه اولیه دوستان برا خرید و یا آگاهی بیشتر من چیه ؟!
- فرق سری های 700 و 70 و 7 کنون دقیقا در چه پارامترهایی هست و اینا چقدر در تصویر نهایی ملموسن ؟! (اگه عکسی، مقایسه ای ... باشه خیلی کمکم میکنه)
- آیا میشه گفت یه دوربین سری 50 از 700 الان انتخاب بهتریه ؟!
- تفاوت دوربین های DSLR مبتدی (700 - 650 - 600) با سری های بالاتر چیه ؟!
- یه سوال کاملا مبتدی : کاربرد دقیق نمایش گر دوم دوربین های سری های بالاتر که در قسمت فوقانی دوربین هست دقیقا چیه ؟!
- کدوم مدل ها دارای نمایش گر چرخان یا حالتی که بشه تصویر رو از مقابل دید هستن ؟! ( مثلا اپلیکیشن موبایل که تصاویر رو بشه دید رو اون دید و عکس گرفت !)
- و نهایتا هر توضیح و توصیه ضروری برا یه تازه وارد
...

خیلی ممنون:n16:

فکر می کنم اولین کتابی که در مورد عکاسی مطالعه کردم فن و هنر عکاسی نوشته ی هادی شفاعیه بود (در ضمن نویسنده همشهری شما هم هست. :)) اون زمان یه یاشیکا سری G داشتم که فقط با تقدم دیافراگم عکس می گرفت. کتاب در مورد عکاسی فیلمی و آنالوگ نوشته شده ولی پایه ها و مبانی با عکاسی دیجیتال یکیه. الان کتابهای زیادی نوشته یا ترجمه شدن که می تونن راهنمای خوبی باشن. در ضمن سایتهای فعالی هم هستن هم به زبان فارسی هم زبان های دیگه که می تونن راهنماییتون کنن کافیه تو GOOGLE سرچ کنید. اینکه تصمیم گرفتید از ابتدا سراغ DSLR برید کار پسندیده ایه . ولی بهتره اول اطلاعات خودتون رو افزایش بدید بعد خرید کنید.

جواب سوال 2, 3 , 4 تقریبا یکیه و می شه توی یه سوال خلاصه کرد. تفاوت بین دوربینهای اس ال آر در چیه و چطور طبقه بندی می شن.
دوربینها بر اساس کارایی و ساختشون طبقه بندی می شن ولی شرکتهای تولید کننده یه اصول مشخصی رو دنبال نمی کنن و به این شکل کمی مقایسه اونها پیچیده می شه. در ضمن اینکه با توجه به رقابتی که بین اونها هست مدل به مدل پیشرفتهایی صورت می گیره و امکاناتی که مثلا در مدلهای قدیمی تر روی دوربینهای حرفه ای تر استفاده می شده در دوربینهای سطح مبتدی جدید هم ارایه می شه اینطوری که مثلا کار مقایسه ی سری 50D و700 کانن رو پیچیده می کنه.
سایتها و شرکتهایی که در رابطه با عکاسی هستن اسمهای مختلفی رو برای این تقسیم بندیها در نظر می گیرن مثلا بر اساس تقسیم بندی سایت DPreview داریم
1- Entry level
2-Mid level
3- Semi professional
4- Professional
هر کدوم از این گروها کابرهای متفاوتی رو هدف قرار می دن ولی اون چیزی که مسلمه اینکه Entry level برای کار برهای تازه کار و Professional برای کاربرهای حرفه ای در نظر گرفته شده. در سری Entry راحتی کار به همراه مدهای متنوع عکاسی قیمت مناسب و حتی اندازه کوچک تر به منظور حمل و نقل آسان در نظره ولی وقتی سراغ سری Pro می رید دیگه از اون مدهای عکاسی یا امکانات ویرایش عکس در خود دوربین خبری نیست و جای اونها رو تنظیمات پیشرفته تر بدنه های محکم تر که امکان استفاده از دوربین در شرایط نا مناسب آب و هوایی رو می ده فوکوس قوی تر و هر چیزی که به یه عکاس حرفه ای تر کمک کنه تا بتونه عکس بهتری بگیره. در ضمن چون سری Pro در اصل محصولات high end حساب می شن آخرین تکنولوژِها هم بهره می گیرن و شاید دیگه اقتصادی بودن حرف اول رو نزنه. این سری دوربینها برخلاف سری entry که با سری لنزهای کیت ارزون قیمت و کار راه اندازه به فروش می رسن به صورت مجزا بدنه تنها و لنز مجزا به فروش می رسن و طبیعی لنزهاشون هم گرون قیمت تره. بقیه گروها هم بین این دو تقسیم می شن.

تو بازار ایران دو تا برند کانن و نیکون به لحاظ فراوانی امکانات جانبی و لنزها و راحتی تعمیر و تعویض و خرید و فروش حرف اول رو می زن و توصیه هم اینه که از این دو گروه انتخاب کنید. ویژگیهای دوربینها همرده این دو برند تفاوتهایی داره که دونستن به انتخاب شما کمک بزرگی می کنه.
سری entry کانن در اصل سری 1xxx D هست مثل 1000D و 1100و 1200 . 1200D که آخرین مدل موجود در بازار ایرانه از پردازشگرهای سری digic4 بهره می بره که از این لحاظ تقریبا پردازشگر نسبتا قدیمی محسوب می شه و نسبت به سریها جدید تر که digic 6 بهره می برن دو نسل قدیم تره سرعت عکاسی 3 فریم در ثانیه است و یه دوربین 18 مگاپیکسلیه.

سری entry نیکون سری D3xxx هست. که D3300 آخرین مدل موجود در بازار ایرانه از پردازشگرهای سری Expeed4 بهره می بره که همون پردازشگری که در دوربینهای High end خودش داره 24 مگاپیکسلیه و 5 فریم در ثانیه عکس می گیره و از لحاظ امکانات دیگه هم از رقیب خودش جلو تره

سری mid level
از نیکون D5xxx و D7xxx جز و این سریه وآخرین مدلهای کانن 700D , 70D هستن. بیشترین تفاوتهای این این سریها با هم در کیفیت ساخت و امکانات شونه. مثلا D7200 نیکون مشخصاتی مشابه D5200/5300 داره ولی موتور فوکوس در بادی دوربین قرار داره که امکان استفاده از لنزهای قدیمی نیکون که موتور اتو فوکوس ندارن رو با این بادیها می ده. 70D هم به نوعی حرفه ای شده ی 700D هست. مثل سری entry آخرین مدلهای این سری از نیکون 24 مگاپیکسلی هستن و کانن 18 مگاپیکسل (مدلهای موجود در بازار) این وسط یه مدل جدید هم کانن به بازار داده که بینا بین این دو سری (entry و mid) قرار می گیره 100Dیکی از کوچکترین اس ال آر ها.
در این سری مدلهای جدید تر کانن امکان تجهیز با لنزهای جدید تره STM رو دارن که بیشتر به کار فیلم برداری می یاد و بهبود چندانی در کیفیت عکسها ندیدم و مثلا وقتی 600D رو با 700D مقایسه می کنید به جز قضیه لنزهای STM که اشاره شد و made in japan که زیر دوربینهای 700D حک شده تفاوتی محسوسی وجود نداره.
یه مقایسه ساده بخواهیم داشته باشیم در این دو سری باید بگیم تقریبا در کیفیت فیلم برداری کانن عملکرد بهتری داره و در عکاسی نیکون هرچند که این اختلافها در حدی نیست که بخواییم تواناییهای هر کدوم از برندها رونادیده بگیرم و شما می تونید با توجه به سلیقه خودتون از هر کدوم از برندها انتخاب کنید بدون اینکه نگرانی خاصی داشته باشید که مدلی که شما انتخاب می کنید باهمتای رقیبش فاصله ی زیادی داره.
یه نکته دیگه در مورد entry level های نیکون وجود داره که در منو این دوربینها یه راهنما طراحی شده که برای کسانی که تازه کارن می تونه کمک خوبی باشه.

naamre
08-06-2015, 14:29
اگر منظورتون این نمایشگره

که یه سری از تنظیمات دوربین مثل حساسیت (iso) اندازه ی دیافراگم و جبران نوردهی و ... روی این نمایشگر نشون داده می شه و امکان دسترسی آسان و سریع تنظیمات دوربین رو می ده در ضمن canon 600/650/700D , و نیکون D5xxx ال سی دی چرخان یا متحرک دارن.

naamre
09-06-2015, 15:44
درضمن برای مقایسه عکسها و رویو ی اونها می تونید به سایتهای زیر مراجعه کنید

farhad200
11-06-2015, 14:14
سلام من تصمیم گرفتم یه nikon d7200 بخرم...خواهشا یه لنز عالی بهم معرفی کنید

naamre
11-06-2015, 17:03
سلام من تصمیم گرفتم یه nikon d7200 بخرم...خواهشا یه لنز عالی بهم معرفی کنید

سلام

به سلامتی.

چه جور لنزی ؟ واید - تله - ماکرو - برای چه نوع عکاسی لنز می خوایید. لنزهای همه کاره که عالی نمی شن.

farhad200
11-06-2015, 17:12
سلام

به سلامتی.

چه جور لنزی ؟ واید - تله - ماکرو - برای چه نوع عکاسی لنز می خوایید. لنزهای همه کاره که عالی نمی شن.
من کلا از لنر هیچی نمیدونم .ولی چیزی که میخوام اینان :
هم واسه پرتره خوب باشه هم عکس گرفتن تو فضای ازاد...مثلا جسمی که در حال حرکت باشه رو بدون تار شدن تصویر عکس بگیره

naamre
11-06-2015, 18:29
من کلا از لنر هیچی نمیدونم .ولی چیزی که میخوام اینان :
هم واسه پرتره خوب باشه هم عکس گرفتن تو فضای ازاد...مثلا جسمی که در حال حرکت باشه رو بدون تار شدن تصویر عکس بگیره

فکر می کنم بهتر با همون لنز کیت 55-18 VRII شروع کنید لنز کا راه اندازی قیمتشم مناسبه.

farhad200
11-06-2015, 22:24
فکر می کنم بهتر با همون لنز کیت 55-18 VRII شروع کنید لنز کا راه اندازی قیمتشم مناسبه.
ممنون دوسست عزیز...ولی من نمیخوام صرفا ب خاطر اینکه تازه شروع کردم یه لنز ساده بگیرم....نظرت راجب این لنز چیه؟ بهتر نیست؟

Nikon 35mm f/1.8G DX AF-S

دوربینی هم که قراره بخرم با این لنز هستش Nikon D7200 Kit 18-140

حالا به نظر شما کدوم لنز بهتره... لنز فابریک خود دوربین یعنی 18-140 ...... یا Nikon 35mm f/1.8G DX AF-S
؟

naamre
13-06-2015, 11:18
ممنون دوسست عزیز...ولی من نمیخوام صرفا ب خاطر اینکه تازه شروع کردم یه لنز ساده بگیرم....نظرت راجب این لنز چیه؟ بهتر نیست؟

Nikon 35mm f/1.8G DX AF-S

دوربینی هم که قراره بخرم با این لنز هستش Nikon D7200 Kit 18-140

حالا به نظر شما کدوم لنز بهتره... لنز فابریک خود دوربین یعنی 18-140 ...... یا Nikon 35mm f/1.8G DX AF-S
؟

دوست من اگر کار تعمیر کار ها با وجود عدم تشابه با کار عکاسها مقایسه کنیم لنز رو می تونیم به آچار تشبیه کنیم. دقت کرده باشید اکثر تعمیر کار ها یه جعبه ابزار دارن که مجموعه ای از آچارها داخلشه و با وجود اینکه سنگینه ولی همراهشون می برن. مگر آچار فرانسه نمی تونه یه رنج مشخصی رو پوشش بده پس چرا فقط به یکی دو تا آچار فرانسه بسنده نمی کنن و چرا و در کنار اونها مجموعه ای از آچارها با سایز ثابت و مشخص وجود داره.

لنزهایی مثل 140-18 مثل همون آچار فرانسه است و لنزی مثل 35MM با وجودی که فاصله کانونی ثابتی داره ولی تو همون فاصله کانونی عملکرد خیلی خوبی داره در اصل تو دوربینهای DX مثل همین دوربین شما این لنز مثل یه لنز 50mm عمل می کنه بهش لنز نرمال هم گفته میشه. در دوربینهای فیلمی این لنزها عمدتا لنز کیت بودن و به در کارهای روزمره و عکاسی خانوادگی می خوردن. البته لنز 35mm لنز سریع و شارپیه و موتور کم صدایی داره که موقع فیلم برداری هم کمک بزرگیه.

یه گزینه دیگه هم که برای نیکون زیاد توصیه می شه 105-18 هست که عملکرد مشابه همون 140-18 داره

تو ایران 140-18 حدود 240 تومن از 105-18 گرونتره اگر می خوایید یه لنز بگیرید و 55-18 هم مد نظر شما نیست شاید همون 105-18 انتخاب بهتری باشه در ضمن اینکه لنز 35 در حدود 700 قیمتشه و با 105-18 رو هم می شن 1550 این طوری شما دو تا لنز خوب دارید. به هر حال نظرم این بود که لنزها رو به تدریج و با توجه به نیازتون اضافه کنید شاید بعدا احساس کردید یه لنز با فاصله کانونی بیشتر و سریع مثل Nikon 50mm f/1.8G AF-S FX و یا Nikon 85mm f/1.8G AF-S FX برای پرتره مناسب تره بیشتر به دردتون می خوره اگر هم محدودیت بودجه ندارید که هیچ.
تو سایت زیر مقایسه دو تا لنز 105-18 و 140-18 هست

در ضمن مجموعه از لنزها رو برای سری DX توصیه کرده که دونستنشون شاید خالی از لطف نباشه

a_bayan
14-06-2015, 17:27
سلام دوستان.خواستم ببینم قیمت لنز nikon 18-55vr2 الان چنده؟ چون من بودجم به لنز 18-105 نمیرسه گفتم که یدونه بادی بخرم که قیمتشو دیدم حدود 2350 و اگه یدونه لنز اینطوری هم باشه خیلی خوب میشه....

در وهله بعد بنظر شما d5300 با لنز کیت 18-55 و یا 18-140 خوبه یا d5500 با لنز 18-55.ممنون میشم نظرتون رو بگین چون خیلی تعیین کنندس...

ضمنا قبلا با d3000 هم کار کردم منتها بچه بودم یعنی دوران اواخر دبستان بود...

به علاوه داداشم یه دوربین داشت خیلی شبیه d7100 بود از جلو و بالا اما فیلمبرداری نداشت و رزولوشنش هم فکر کنم 10 مگاپیکسل بود...با این اشنایی نسبی من به dslr ها نظرتون رو بگین ممنون میشم...

naamre
15-06-2015, 10:27
سلام دوستان.خواستم ببینم قیمت لنز nikon 18-55vr2 الان چنده؟ چون من بودجم به لنز 18-105 نمیرسه گفتم که یدونه بادی بخرم که قیمتشو دیدم حدود 2350 و اگه یدونه لنز اینطوری هم باشه خیلی خوب میشه....

در وهله بعد بنظر شما d5300 با لنز کیت 18-55 و یا 18-140 خوبه یا d5500 با لنز 18-55.ممنون میشم نظرتون رو بگین چون خیلی تعیین کنندس...

ضمنا قبلا با d3000 هم کار کردم منتها بچه بودم یعنی دوران اواخر دبستان بود...

به علاوه داداشم یه دوربین داشت خیلی شبیه d7100 بود از جلو و بالا اما فیلمبرداری نداشت و رزولوشنش هم فکر کنم 10 مگاپیکسل بود...با این اشنایی نسبی من به dslr ها نظرتون رو بگین ممنون میشم...

سلام

لنز 55-18 VRII در حدود 350 قیمتشه و 105-18 هم 850.

نیکون D5300 تفاوت زیادی با D5500 نداره. D5500 نمایشگر تاچ داره , 5300 هم GPS به لحاظ چیپ تصویر و پردازشگر و خیلی مشخصات دیگه مشابه هستن الویت بادی با D5300 هست مگه اینکه اندازه کوچکتر 5500 یا نمایشگر تاچش خیلی مهم باشه در مورد لنز هم چند تا پست قبلی رو مطالعه کنید اگر سوالی بود بپرسید. ولی اگر تو اون رنج قیمت یعنی 2500 دنبال دوربین هستید بادی D7100 رو با 2300 هم می تونید پیدا کنید که دوربینی حرفه ای تر با مشخصاتی بهتر در ضمن چون موتور اتو فوکوس در داخل بادی هم قرار داده شده این امکان رو دارید که با لنز های قدیمی تر و ارزونتر نیکون اتو فوکوس داشته باشید و استفاده ی بهینه. البته قبل از خرید حتما همه دوربینها رو از نزدیک ببینید و تو دستون بگیرید.

چه خوب که از بچگی با این دوربینها آشنا شدید. با توجه به این موضوع باید احتمالا یه سری تجهیزات و لنزهای نیکون در دسترس داشته باشید که این یه مزیته. در ضمن به احتمال زیاد برادر شما نیکون D80 داشته که همین D7100 به نوعی نسل جدید اون سری از دوربینهاست.

farhad200
15-06-2015, 14:39
دوست من اگر کار تعمیر کار ها با وجود عدم تشابه با کار عکاسها مقایسه کنیم لنز رو می تونیم به آچار تشبیه کنیم. دقت کرده باشید اکثر تعمیر کار ها یه جعبه ابزار دارن که مجموعه ای از آچارها داخلشه و با وجود اینکه سنگینه ولی همراهشون می برن. مگر آچار فرانسه نمی تونه یه رنج مشخصی رو پوشش بده پس چرا فقط به یکی دو تا آچار فرانسه بسنده نمی کنن و چرا و در کنار اونها مجموعه ای از آچارها با سایز ثابت و مشخص وجود داره.

لنزهایی مثل 140-18 مثل همون آچار فرانسه است و لنزی مثل 35MM با وجودی که فاصله کانونی ثابتی داره ولی تو همون فاصله کانونی عملکرد خیلی خوبی داره در اصل تو دوربینهای DX مثل همین دوربین شما این لنز مثل یه لنز 50mm عمل می کنه بهش لنز نرمال هم گفته میشه. در دوربینهای فیلمی این لنزها عمدتا لنز کیت بودن و به در کارهای روزمره و عکاسی خانوادگی می خوردن. البته لنز 35mm لنز سریع و شارپیه و موتور کم صدایی داره که موقع فیلم برداری هم کمک بزرگیه.

یه گزینه دیگه هم که برای نیکون زیاد توصیه می شه 105-18 هست که عملکرد مشابه همون 140-18 داره

تو ایران 140-18 حدود 240 تومن از 105-18 گرونتره اگر می خوایید یه لنز بگیرید و 55-18 هم مد نظر شما نیست شاید همون 105-18 انتخاب بهتری باشه در ضمن اینکه لنز 35 در حدود 700 قیمتشه و با 105-18 رو هم می شن 1550 این طوری شما دو تا لنز خوب دارید. به هر حال نظرم این بود که لنزها رو به تدریج و با توجه به نیازتون اضافه کنید شاید بعدا احساس کردید یه لنز با فاصله کانونی بیشتر و سریع مثل Nikon 50mm f/1.8G AF-S FX و یا Nikon 85mm f/1.8G AF-S FX برای پرتره مناسب تره بیشتر به دردتون می خوره اگر هم محدودیت بودجه ندارید که هیچ.
تو سایت زیر مقایسه دو تا لنز 105-18 و 140-18 هست

در ضمن مجموعه از لنزها رو برای سری DX توصیه کرده که دونستنشون شاید خالی از لطف نباشه

با سپاس فراوان:n12:

naamre
15-06-2015, 18:40
با سپاس فراوان:n12:

......................WELLCOME

nazly10
21-06-2015, 19:45
سلام
من قصد خرید دوربین نیمه حرفه ای دارم ، تو زمینه عکاسی مبتدی ام، دوست دارم تقریبا حرفه ای دنبالش را بگیرم
اولین قصدم از عکاسی این هست که مناظر و کلوزآپ های کیفت بالایی بندازم و از روی اون عکسا نقاشی بکشم چون برای نقاشی هایپر رءال نیاز به عکسهایی با کیفیت ورزلوشن بالا دارم. مخصوصا عکسای باکیفیت از چهره اشخاص.
اما چون به عکاسی علاقه ی زیادی دارم می خوام بتونم با این دوربینی که می خرم وارد این حرفه بشم.
خیلی تحقیق کردم
بین دو دوربین
Canon eos 70d و
Sony alfa a77 ll
موندم که کدوم بهتره
شنیدم canon توی دوربین بهتره ولی sony تو بعضی چیزا بهتره مثلاa77 سونی 24.3 mg ولی 7d کانن 20.2 هست
وزن سونی سبکتره کانن 910 سونی 726
واقعیت نمیدونم حالت ماکرو چیه ولی سونی داره کانن نداره .....
هرچی تحقیق میکنم انتخاب سخت تر میشه
لطفا راهنماییم کنید
اگر مارک دیگری هم بهتر است معرفی کنید مثلا nikon که من هیچ شناختی روش ندارم

nazly10
21-06-2015, 19:47
اگر می شه لطفا ، خواهش می کنم زودتر راهنماییم کنید یکم عجله دارم

nazly10
22-06-2015, 12:26
اساتید و اونایی که با دوربینا کار کردن یه راهنمایی لطفا
هر چی بیشتر متنهارو می خونم بیشتر سردرگم می شم
اگه با این هزینه میتونم دوربینی با امکانات وکیفیت بهتر از اینا بگیرم بفرمایید لطفا

naamre
22-06-2015, 12:43
سلام
دوستان میخوساتم یه دوربین dslr بخرم
بودجم حدود 2 تومن هستش
نو یا کارکرده برام فرقی نداره
چه مدل هایی پیشنها میکنید بخرم؟
:n12::n12:

در این رنج می تونید از سری دوربینهای اس ال آر سری ابتدایی و متوسط انتخاب کنید. از اونجایی که لنز تاثیر زیادی در کیفیت عکس و فیلم شما خواهد داشت فکر می کنم اگر یه بادی با قیمت مناسب بخرید می تونید بودجه برای خرید تجهیزان اضافی یا لنز هم داشته باشید. از سری ابتدایی نیکون D3300 و از mid range نیکون 5200 و کانن 600D انتخابهای خوبی هستن . این دو مدل نیکون هر دو 24 مگاپیکسلی هستن و کانن 18 مگاپیکسی در ضمن اینکه مدلهای بالاتر600D که 650 و 700D باشن به لحاظ کیفیت تصویر پیشرفت چندانی نکردن تنها امکان استفاده از لنزهای جدید کانن که STM نامیده می شن رو به عکاس می ده که بیشتر هم در بهبود عملکرد فیلم برداری تاثیر گذاره. مجموعه ی دوربینهایی که اسم بردیم بین 1350تا 1500 قیمت دارن و این لحاظ شما می تونید با کمی افزایش بودجه به خرید لنزهای دیگه هم فکر کنید. در ضمن نیکون d5300 هم باقیمت بالاتری در حدود 1900 هست که خیلی با 5200 اختلاف نداره از پردازشگر جدید تری بهره می بره و مثل D3300 فیلتر آنتی الایزیگ نداره که باعث می شه تصاویرش کمی شارپتر بشن. هرچند شما به کیف دوربین حافظه و محافظ لنز و صفحه نمایش هم نیاز خواهید داشت که در صورت انتخاب 5300 کل بودجه شما شامل خواهد شد.

naamre
22-06-2015, 17:56
سلام
من قصد خرید دوربین نیمه حرفه ای دارم ، تو زمینه عکاسی مبتدی ام، دوست دارم تقریبا حرفه ای دنبالش را بگیرم
اولین قصدم از عکاسی این هست که مناظر و کلوزآپ های کیفت بالایی بندازم و از روی اون عکسا نقاشی بکشم چون برای نقاشی هایپر رءال نیاز به عکسهایی با کیفیت ورزلوشن بالا دارم. مخصوصا عکسای باکیفیت از چهره اشخاص.
اما چون به عکاسی علاقه ی زیادی دارم می خوام بتونم با این دوربینی که می خرم وارد این حرفه بشم.
خیلی تحقیق کردم
بین دو دوربین
Canon eos 70d و
Sony alfa a77 ll
موندم که کدوم بهتره
شنیدم canon توی دوربین بهتره ولی sony تو بعضی چیزا بهتره مثلاa77 سونی 24.3 mg ولی 7d کانن 20.2 هست
وزن سونی سبکتره کانن 910 سونی 726
واقعیت نمیدونم حالت ماکرو چیه ولی سونی داره کانن نداره .....
هرچی تحقیق میکنم انتخاب سخت تر میشه
لطفا راهنماییم کنید
اگر مارک دیگری هم بهتر است معرفی کنید مثلا nikon که من هیچ شناختی روش ندارم

canon اس ال آر هست و سونی از سری mirror-less و mid range حساب می شن ولی سونی full frame هست در حالی که کانن APS-C حساب می شه و اگر بخوایید همرده سونی رو از کانن انتخاب کنید باید برید سراغ canon 6D یا از نیکون D600,D610,D750 رو انتخاب کنید. البته مقایسه این دوتا اشکالی نداره. یکی از مزایای سونی علاوه بر فول فریم بودن (یعنی سایز چیپ تصویرش 36X24 میلیمتره در حالی که ماله کانون 22.2X14.8 میلیمتره) اینه که لرزشگیر تصویرش در داخل بادی جاسازی شده و این باعث می شه شما بتونید در لنزهای ارزون تر که لرزشگیر ندارن هم استفاده ی بهینه کنید. سونی مانت مینولتا رو ساپورت می کنه پس تمامی لنزهای مینولتا روی این بادی قابل استفاده است در ضمن لنزهای سونی و زایس هم قابل استفاده هستن و با وجود آداپتورهایی که برای این دوربین طراحی شده امکان استفاده از تقربیا تمامی لنزها از کانن و نیکون گرفته تا لایکا و ... بر روی این دوربین وجود داره و لرزشگیر تصویر برای همه این لنزها قابل استفاده است . ولی مثل اغلب دوربین های mirror-less این دوربین هم برای عکاسی ورزشی و حرکتهای سریع طراحی نشده.
و اینکه لوازم جانبی این دوربینها یعنی سونی در ایران تا چه حدی مهیا باشه خودشم اگر و اما داره. در ایران دو برند نیکون و کانن به خوبی جا افتادن و انتخاب از این دو در ارحجیته.

من چند بار پستهای شما رو خوندم در نظر اول شما برای عکاسی که مد نظر دارید باید بیشتر به فکر یه سری از لنزهای مناسب باشید. ولی قبل از هر انتخابی باید اول بودجه ی خودتون رو مشخص کنید چیزی که بهش اشاره نکردید.

naamre
22-06-2015, 18:46
دوربین Sony alpha a7II به خاطر بهره گیری از چیپ تصویر بزگتر تصاویر شفاف تر و کم نویز تری رو ایزو های بالا به نسبت کانن 70D ایجاد می کنه. عکس در ایزو 3200 گرفته شده و چون رزلوشن سونی بالا تر بود به اندازه ی 20 مگاپیکسل ریسایز شده تا در کنار عکس کانن بهتر قابل مقایسه باشه

بقیه عکسها رو می تونید در اینجا مقایسه کنید

P.x
22-06-2015, 23:14
در این رنج می تونید از سری دوربینهای اس ال آر سری ابتدایی و متوسط انتخاب کنید. از اونجایی که لنز تاثیر زیادی در کیفیت عکس و فیلم شما خواهد داشت فکر می کنم اگر یه بادی با قیمت مناسب بخرید می تونید بودجه برای خرید تجهیزان اضافی یا لنز هم داشته باشید. از سری ابتدایی نیکون D3300 و از mid range نیکون 5200 و کانن 600D انتخابهای خوبی هستن . این دو مدل نیکون هر دو 24 مگاپیکسلی هستن و کانن 18 مگاپیکسی در ضمن اینکه مدلهای بالاتر600D که 650 و 700D باشن به لحاظ کیفیت تصویر پیشرفت چندانی نکردن تنها امکان استفاده از لنزهای جدید کانن که STM نامیده می شن رو به عکاس می ده که بیشتر هم در بهبود عملکرد فیلم برداری تاثیر گذاره. مجموعه ی دوربینهایی که اسم بردیم بین 1350تا 1500 قیمت دارن و این لحاظ شما می تونید با کمی افزایش بودجه به خرید لنزهای دیگه هم فکر کنید. در ضمن نیکون d5300 هم باقیمت بالاتری در حدود 1900 هست که خیلی با 5200 اختلاف نداره از پردازشگر جدید تری بهره می بره و مثل D3300 فیلتر آنتی الایزیگ نداره که باعث می شه تصاویرش کمی شارپتر بشن. هرچند شما به کیف دوربین حافظه و محافظ لنز و صفحه نمایش هم نیاز خواهید داشت که در صورت انتخاب 5300 کل بودجه شما شامل خواهد شد.

در کل از نظر برندی تفاوتی بین نیکون و کانن نیستش؟اخه از منظر امکانات اون چیزی که من تحقیق کردم نیکون امکانات بهتری در بازه ی قیمتی یکسان ارائه میده.از نظر لوازم جانبی کدوم راحت تر پیدا میشه؟
من از نیکون 5500 و 5300 هردو با لنز 18 55 رو پسندیدم،5500 اینقدر ارزش داره که بخوام حدود 400 بیشتر از 5300 براش هزینه کنم؟
:n16:

naamre
22-06-2015, 23:30
در کل از نظر برندی تفاوتی بین نیکون و کانن نیستش؟اخه از منظر امکانات اون چیزی که من تحقیق کردم نیکون امکانات بهتری در بازه ی قیمتی یکسان ارائه میده.از نظر لوازم جانبی کدوم راحت تر پیدا میشه؟
من از نیکون 5500 و 5300 هردو با لنز 18 55 رو پسندیدم،5500 اینقدر ارزش داره که بخوام حدود 400 بیشتر از 5300 براش هزینه کنم؟

با نظر شما موافقم تو اون بازه ی قیمتی محصولات نیکون از امکانات بیشتری برخودارن و از نظر لوازم جانبی اختلاف چندان زیادی ندارن گفته می شه لنزهای کانن جزیی ارزون ترن ولی من به شخصه با این موضوع موافق نیستم هرچند خودتون هم تو وبسایتها می تونید قیمت لنزهای کانن و نیکون رو مقایسه کنید. 5500 از نمایشگر تاچ و جثه کوچکتری بهره می بره و اختلاف چندانی با 5300 نداره ولی تو همون رنج قیمت (قیمت D5500) نیکون D7100 هم قرار داره که از این نظر که مجهز به موتور فوکوس داخلی هست به شما امکان می ده که از لنزهای قدیمی تره نیکون که موتور فوکوس ندارن و ارزون تر هستن استفاده بهینه بشه و اتوفوکوس با این لنزها هم امکان پذیر بشه که این یه مزیته. در ضمن حرفه ای تر هست و بدنه اش مقاوم در برابر گردو خاک و اب و هوای نامناسبه. تو لینک زیر مقایسه ی هر دو با هم هست.

P.x
22-06-2015, 23:42
با نظر شما موافقم تو اون بازه ی قیمتی محصولات نیکون از امکانات بیشتری برخودارن و از نظر لوازم جانبی اختلاف چندان زیادی ندارن گفته می شه لنزهای کانن جزیی ارزون ترن ولی من به شخصه با این موضوع موافق نیستم هرچند خودتون هم تو وبسایتها می تونید قیمت لنزهای کانن و نیکون رو مقایسه کنید. 5500 از نمایشگر تاچ و جثه کوچکتری بهره می بره و اختلاف چندانی با 5300 نداره ولی تو همون رنج قیمت (قیمت D5500) نیکون D7100 هم قرار داره که از این نظر که مجهز به موتور فوکوس داخلی هست به شما امکان می ده که از لنزهای قدیمی تره نیکون که موتور فوکوس ندارن و ارزون تر هستن استفاده بهینه بشه و اتوفوکوس با این لنزها هم امکان پذیر بشه که این یه مزیته. در ضمن حرفه ای تر هست و بدنه اش مقاوم در برابر گردو خاک و اب و هوای نامناسبه. تو لینک زیر مقایسه ی هر دو با هم هست.

7100 که عالی هستش به نظرم
ولی قیمت بدنش تنها 2300 هستش.من نمیتونم فعلا بالای 2500 هزینه کنم
با 200 تومن هم فک نمیکنم لنز بتونم گیر بیارم:n02:
همون 5300 فک میکنم انتخاب معقول تری باشه

ممنون از راهنماییتون

naamre
23-06-2015, 09:48
7100 که عالی هستش به نظرم
ولی قیمت بدنش تنها 2300 هستش.من نمیتونم فعلا بالای 2500 هزینه کنم
با 200 تومن هم فک نمیکنم لنز بتونم گیر بیارم:n02:
همون 5300 فک میکنم انتخاب معقول تری باشه

ممنون از راهنماییتون

به سلامتی و دل خوش

nazly10
23-06-2015, 14:02
سلام بخاطر توجهتون بسیار متشکرم naamre محترم
طبق فرموده های شما و اینکه ابزار سونی نسبت به دو برند دیگه محدودتر می باشد کلا سونی را کنار گذاشتم
خوب در مورد بودجه اگر تا 2500 هزینه کنم برایم خیلی مناسبتر هست چون به هر حال هزینه های دیگه ای مثل سه پایه و رم و ...هم هست. اما چون می خوام تا مدت ها از این دوربین استفاده کنم اگه لازم باشه تا کمی بیشتر هزینه کنم تمام سعی خودمو میکنم.:V25::sq_7:
خیلی تحقیق کردم و الان دقیقا بین d7100 و 70d گیر کردم
طبق آخرین آمارم از سایت :
تNikon D7100 kit 18-140-----> 3300

و
تCanon EOS 70D+18-135mm IS STM Lens---->3700

هستش ، خوب واقعااگه دوربین با یک لنز تقریبا همه فن حریف (البته تا وقتی که بتونم برای لنز دوباره هزینه کنم) تا سقف 2500 بشه برام خیلی به صرفه تر هست.
ولی دوست ندارم بعد از خرید پشیمون شم که ای کاش بیشتر هزینه می کردم و کیفت بالاتر رو می خریدم.من نمی دونم توی عکاسی رزولوشن دوربین تاثیر بیشتری داره یا لنز منظورم این هست که با دوربینی که 18 مگاپیکسل هست با لنزهای خوب می شه عکسهایی در حد دوربینهای 24مگاپیکسلی گرفت؟اگه دقت حسگر تاثیر بیشتری دارد ترجیح میدم بیشتر هزینه کنم چون تا 2 سال دیگه نمی تونم واسه لنز هزینه کنم و از کیفیت دوربین باید استفاده کنم.
دومین دقدقه ام اینه که کانن از لحاظ وسایل جانبی و انواع لنز و انواع عکاسی گسترده تر است یا نیکون.
همانطور که میدونید اولین خرید خیلی مهم هست و تا حدودی با توجه به هزینه ای که برای وسایل جانبی می شه و عادت باید به همون مارک پایبند بمونم ، می خوام دوربینی بگیرم که محدودیت ابزاری و نوع عکاسی نداشته باشه مثلا طوری نشه که وقتی استادی با تجربه و عکاسی حرفه ای دوربین را دید نگوید که اگر فلان مارک را می گرفتی می تونستی با تعویض لنزها هر نوع عکاسی رو انجام بدی.
حالا بین کانن و نیکون راهنماییم کنید ممنون میشم .
چون بعد خرید دوربین حداقل تا 2 سال دیگه نمی تونم برای ارتقاء دوربین هیچ هزینه ای کنم.

گزینه تشکر رو پیدا نکردم:V14: . خیلی متشکرم.:V6:
اونرو هم بگین کجاست ممنون میشم:14:

naamre
23-06-2015, 21:36
سلام بخاطر توجهتون بسیار متشکرم naamre محترم
طبق فرموده های شما و اینکه ابزار سونی نسبت به دو برند دیگه محدودتر می باشد کلا سونی را کنار گذاشتم
خوب در مورد بودجه اگر تا 2500 هزینه کنم برایم خیلی مناسبتر هست چون به هر حال هزینه های دیگه ای مثل سه پایه و رم و ...هم هست. اما چون می خوام تا مدت ها از این دوربین استفاده کنم اگه لازم باشه تا کمی بیشتر هزینه کنم تمام سعی خودمو میکنم.:V25::sq_7:
خیلی تحقیق کردم و الان دقیقا بین d7100 و 70d گیر کردم
طبق آخرین آمارم از سایت :
تNikon D7100 kit 18-140-----> 3300

و
تCanon EOS 70D+18-135mm IS STM Lens---->3700

هستش ، خوب واقعااگه دوربین با یک لنز تقریبا همه فن حریف (البته تا وقتی که بتونم برای لنز دوباره هزینه کنم) تا سقف 2500 بشه برام خیلی به صرفه تر هست.
ولی دوست ندارم بعد از خرید پشیمون شم که ای کاش بیشتر هزینه می کردم و کیفت بالاتر رو می خریدم.من نمی دونم توی عکاسی رزولوشن دوربین تاثیر بیشتری داره یا لنز منظورم این هست که با دوربینی که 18 مگاپیکسل هست با لنزهای خوب می شه عکسهایی در حد دوربینهای 24مگاپیکسلی گرفت؟اگه دقت حسگر تاثیر بیشتری دارد ترجیح میدم بیشتر هزینه کنم چون تا 2 سال دیگه نمی تونم واسه لنز هزینه کنم و از کیفیت دوربین باید استفاده کنم.
دومین دقدقه ام اینه که کانن از لحاظ وسایل جانبی و انواع لنز و انواع عکاسی گسترده تر است یا نیکون.
همانطور که میدونید اولین خرید خیلی مهم هست و تا حدودی با توجه به هزینه ای که برای وسایل جانبی می شه و عادت باید به همون مارک پایبند بمونم ، می خوام دوربینی بگیرم که محدودیت ابزاری و نوع عکاسی نداشته باشه مثلا طوری نشه که وقتی استادی با تجربه و عکاسی حرفه ای دوربین را دید نگوید که اگر فلان مارک را می گرفتی می تونستی با تعویض لنزها هر نوع عکاسی رو انجام بدی.
حالا بین کانن و نیکون راهنماییم کنید ممنون میشم .
چون بعد خرید دوربین حداقل تا 2 سال دیگه نمی تونم برای ارتقاء دوربین هیچ هزینه ای کنم.

گزینه تشکر رو پیدا نکردم:V14: . خیلی متشکرم.:V6:
اونرو هم بگین کجاست ممنون میشم:14:

سلام خواهش می کنم امیدوارم بتونم کمکی بکنم

اگر بخواییم اهمیت کیفیت لنز و رزلوشن چیپ تصویر با هم مقایسه کنیم و اینکه کدوم ارجحیت داره باید بگم بدون شک کیفیت لنز شما. اگر شما یه بادی 50 مگاپیکسلی و یه یه لنز معمولی رو بخوایید استفاده کنید هیچ وقت نخواهید تونست معنی 50 مگاپیسل رو درک کنید. حتی در سری دوربینهای نیکون 24 مگاپیکسلی هم صحبت از این میشه که برای داشتن کیفیت واقعی 24 مگاپیکسل نیاز به لنزهای با کیفیت یا اصطلاحا شارپ دارید. رزلوشن هم یه مزیته هم یه درد سر. پس به واقع به نیازهای خودتون نگاه کنید اگر نیاز به چاپ عکس در سایزهای خیلی بزرگ دارید بهتره به رزلوشن بالا بعد از لنز با کیفیت هم فکر کنید در غیر این صورت خودتون رو به دردسر نندازید که کار کردن با عکسهای حجیم می تونه دردسر ساز هم باشه. البته رزلوشن بالا یه مزایایی هم داره مثلا به شما امکان کراپ کردن عکسها رو می ده بدون اینکه نگران از بین رفتن جزیئات باشید. خوشبختانه الان برای داشتن دوربینی با رزلوشن بالا نیاز نیست هزینه ی زیادی بکنید .
نیکون و کانن به لحاظ امکانات و قیمت تجهیزات تفاوت خیلی زیادی ندارن نگران این موضوع نباشید که از کدوم برند انتخاب می کنید. اما اگر قصد دارید دوره ای خاص رو بگذرونید فکر می کنم بهتر باشه قبل از خرید با استاد خودتون مشورت کنید.
لنز همه فن حریف تقریبا وجود نداره هر لنزی محدودیتهای خاص خودشو داره و وقتی از لنزهایی استفاده می کنید مثل همونهایی که عنوان کردید اوضاع پیچیده تر هم می شه. مثلا شما ممکنه لنز نیکون 50mm F1.8 D با توجه به سرعت بالا تر و داشتن دیافراگم باز 1.8 انتخاب کنید ولی کمی نا امید کننده خواهد بود اگر بفهمید این لنز ارزون قیمت روی دیافراگم 1.8 عکسهای شارپی نداره . دقیقا جایی دست خالی می مونید که تصورش نمی کنید. انتخاب لنز کمی پیچیده از انتخاب خود دوربینه. من معمولا توصیه می کنم که دوستان با لنزهای کیت که ارزون قیمت هم هستن شروع کنن بعد به تدریج و با توجه به نیازهای خودشون لنزهای مناسب رو انتخاب کنن. بهتره از صفحه ی 80 همین تاپیک رو مطالعه کنید در این مورد صحبتهایی شده.

برگردیم به مقایسه canon 70D نیکون D7100 . ابتدا اجازه بدید یه نکته رو اشاره کنم. اغلب دوربینهای اس ال آر وقتی در مد لایو ویو کار می کنن مشکل کندی فوکوس پیدا می کنن. کانن در این زمینه با تجهیز کردن دوربین به سیستم جدید فوکوس ابین امکان رو ایجاد کرده که وقتی از نمایشگر به جای چشمی استفاده می کنید کمتر دچار مشکل بشید. این موضوع در زمان فیلم برداری کمک بزرگیه به ویژه وقتی دوربین رو به سری لنزهای جدید stm کانن که تقریبا بی صدا هم هستن تجهیز کنید. این یکی از تفاوتهای اصلی این دوربین با رقبای خودش از برند نیکون هست.

کانن از سال 1987 تولید سری لنزهای EF خودشو رو شروع کرده که که تقریبا موتور اتوفوکوس رو به طور کامل به لنز منتقل کرده. نیکون در سریهای حرفه ای ترش مثل سری D7xxx موتور اتوفوکوس رو روی بادی هم قرار داده این کمک می کنه بدون نگرانی امکان فوکوس اتوماتیک رو با تمامی لنزها داشته باشید. لنزهایی که فاقد فوکوس اتوماتیک قیمت ارزونتری دارن.

کانن نمایشگر تاچ متحرک داره و سرعت فوکوس بهتری نسبت به نیکون که به این لحاظ برای عکاسی از سوژه های متحرک و ورزشی گزینه ی بهتری خواهد بود . براساس رویو های نگراش شده در اغلب سایتهای عکاسی نیکون به لحاظ کیفیت عکس رزلوشن و داینامیک رنج و رفتار در حساسیتها ی بالا عملکرد بهتری داره. پس اینجا شما با توجه به نیازهاتون می تونید بین این دو دوربین انتخاب کنید اما باید بگم این اختلافها در حدی نیست که کشنده باشه و هر دو, دوربینهای خوبی هستن.

در لینک زیر مقایسه پهلو به پهلوی هر دو دوربین هست و اگر دقت کنید در عکاسی منظره و پرتره نیکون به طور جزیی امتیازهای بهتری گرفته در حالی در عکاسی ورزشی کانن برتر بوده.

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

د ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ر ضمن از توجه شما ممنونم نیازی به این گزینه نیست ( :

naamre
24-06-2015, 07:21
جالبه من با توجه به سرعت عکاسی بالا تر 7 در برابر 6 و سیستم فوکوس جدید تر انتظار داشتم در عکاسی ورزشی کانن بیشتر توصیه بشه همون طور که در رویو هاش در جاهای دیگه دیده بودم ولی ظاهرا اینجا به نیکون امتیاز بالا تری داده شده و تو عکاسی خیابان به کانن امتیاز بیشتری داده فکر می کنم این دو تا جابه جا شده باشه با توجه به اینکه نیکون دوربین سبکتری هم هست

nazly10
24-06-2015, 18:52
سلام
مطالب شما برای من بسیار مفید بودند و راهنمایی خوبی بود.
فقط یه مطلب دیگه می خواستم عرض کنم در مورد بودجه سوال فرمودید ولی هیچ موردی پیشنهاد ندادین. بخاطر همین یکم دیدم عوض شد.اگر اجازه بفرمایید 1 مورد خودم پیدا کردم راجع به اون سوال کنم:V25:
نظرتون راجع به

چیه؟
:n18:

واقعیتش قبلا یه نفر بهم گفته بودن که : چون مبتدی هستی و تا بیای با دوربینت کار کردنو یاد بگیری دوربینت دیگه عمره خودشو کرده بهتره بیخودی زیاد هزینه نکنی و یه دوربین ارزون در حد 1میلیو بگیری. که البته خودشون یه دوربین دست دوم کانن داشتند که مدلش یادم نمونده فقط همین یادمه که 8 مگاپیکسل بود و همون حدود 1تومن می دادند.
ولی از اونجایی که عقیده دارم برای خرید خیلی چیزا بهتره بیشتر هزینه کنم و جنس خوبی بخرم تا مدتها برایم کار کند خواستم تا هم دوربین نو باشه هم حداقل اونقدر به روز باشه که تا چندسال بی نیاز از تعویض باشم.
در ای مورد هم می خواستم نظرتون رو بدونم اگر شما هم با اون شخص هم عقیده هستید برم همون دوربینو بخرم
:n27::n13:
یه سوال دیگه هم داشتم درمورد autozoom من برای اولین بار بود که یه دوربین نیمه حرفه ای دست می گرفتم و برام جالب بود که این دوربین همکارم لنزش به صورت خودکار با تغییر سوژه و فاصله اش عقب و جلو می شد میخوام بدونم این دوربین مبتدی که بالا گفتمم مثل 70d و d7100 هم زوم خودکار داره.:n33:
خودم واقعا دلم می خواست کانن بگیرم ولی کاننی که دوست دارم و با راهنمایی های شما دلم میخواست بخرم خییلی گرونه :n37:ولی اگه شما با اون آقا هم عقیده نباشین تمام سعیمو می کنم همون d7100 :n12:جونمو بگیرم شده یه کم دیگه صبر کنم:n20::n19:
ولی اگه باهاشون هم عقیده باشین :n28:هر چی شما پیشنهاد بدین میرم میگیرم و زیاد هزینه نمی کنم:n29:
باز هم بخاطر وقتی که برام گذاشتین بسیار بسیار سپاسگزارم:n16:

naamre
24-06-2015, 23:54
سلام
مطالب شما برای من بسیار مفید بودند و راهنمایی خوبی بود.
فقط یه مطلب دیگه می خواستم عرض کنم در مورد بودجه سوال فرمودید ولی هیچ موردی پیشنهاد ندادین. بخاطر همین یکم دیدم عوض شد.اگر اجازه بفرمایید 1 مورد خودم پیدا کردم راجع به اون سوال کنم:V25:
نظرتون راجع به

چیه؟
:n18:

واقعیتش قبلا یه نفر بهم گفته بودن که : چون مبتدی هستی و تا بیای با دوربینت کار کردنو یاد بگیری دوربینت دیگه عمره خودشو کرده بهتره بیخودی زیاد هزینه نکنی و یه دوربین ارزون در حد 1میلیو بگیری. که البته خودشون یه دوربین دست دوم کانن داشتند که مدلش یادم نمونده فقط همین یادمه که 8 مگاپیکسل بود و همون حدود 1تومن می دادند.
ولی از اونجایی که عقیده دارم برای خرید خیلی چیزا بهتره بیشتر هزینه کنم و جنس خوبی بخرم تا مدتها برایم کار کند خواستم تا هم دوربین نو باشه هم حداقل اونقدر به روز باشه که تا چندسال بی نیاز از تعویض باشم.
در ای مورد هم می خواستم نظرتون رو بدونم اگر شما هم با اون شخص هم عقیده هستید برم همون دوربینو بخرم
:n27::n13:
یه سوال دیگه هم داشتم درمورد autozoom من برای اولین بار بود که یه دوربین نیمه حرفه ای دست می گرفتم و برام جالب بود که این دوربین همکارم لنزش به صورت خودکار با تغییر سوژه و فاصله اش عقب و جلو می شد میخوام بدونم این دوربین مبتدی که بالا گفتمم مثل 70d و d7100 هم زوم خودکار داره.:n33:
خودم واقعا دلم می خواست کانن بگیرم ولی کاننی که دوست دارم و با راهنمایی های شما دلم میخواست بخرم خییلی گرونه :n37:ولی اگه شما با اون آقا هم عقیده نباشین تمام سعیمو می کنم همون d7100 :n12:جونمو بگیرم شده یه کم دیگه صبر کنم:n20::n19:
ولی اگه باهاشون هم عقیده باشین :n28:هر چی شما پیشنهاد بدین میرم میگیرم و زیاد هزینه نمی کنم:n29:
باز هم بخاطر وقتی که برام گذاشتین بسیار بسیار سپاسگزارم:n16:

سلام

راستش رو بخوایید خود شما گفتید نمی خوایید دوربین شما جایی کم بیاره و بعدا اگر با یه استادی مشورت کردید نگه بهتر بود انتخاب دیگه ای می کردید تا فلان آپشن رو هم داشته باشه . مجموعه ی این صحبتها باعث شد دایره انتخاب تنگ تر بشه و قیمتها هم افزایش پیدا کنه و به نوعی ما رو به سمت همون دو گزینه ی ابتدایی هل بده. ببینید در عکاسی حرفه ای شما شکار لحظه ها می کنید و در این صورت ثانیه ها مهم هستن. پس خواسته نا خواسته باید به قابلیتهای اتو فوکوس دوربین بیشتر اعتماد کنید. هر دو دوربین نیکون D5300 و D7100 از این لحاظ عملکرد خوبی دارن هرچند D7100 چون نقاط فوکوس بیشتری داره دست شما رو برای عکاسی حرفه ای تر باز می ذاره (وقتی دکمه شاتر رو نیمه فشار می دید نقاط فوکوس در چشمی دوربین مشخص می شن که با کمک دکمه ی چهار جهته یا امکاناتی که در این دوربینها طراحی شدن می تونید نقاط فوکوس رو عوض کنید و تعداد نقاط بیشتر یعنی انتخابهای بیشتر ) و وجود موتور فوکوس داخلی استفاده از لنزهای متنوع تر با تمامی قابلیتهاشون امکان پذیر می کنه . وقتی D5300 رو می خرید برای داشتن اتو فوکوس روی لنزهای AF-S و AF-I نیکون می تونید حساب کنید. و تقریبا خرید لنزهایی از برندهای دیگه از سیگما, تامرون و توکینا و ... توجیه اقتصادی نخواهد داشت مگه اینکه قید اتو فوکوس رو بزنید و از انواع ارزون تر فاقد این قابلیت استفاده کنید. D7100 با لنز 55-18 حدود 700 تومن گرونتر از D5300 با همین لنز در می یاد و این معادل قیمت یه لنز خوب مثل nikon 35mm F1.8 DX AF-S هست.
اگر دنبال گزینه ی اقتصادی تری هم باشید D5200 با اختلافی خیلی جزیی در کیفیت عکس و فیلم و به خاطر بهره گیری از نمایشگر کوچکتر نداشتن فیلتر آنتی آلازینگ و داشتن وا فای حدود 400000 تومن ارزونتره. اینکه تا عکاسی رو یاد بگیرید دوربین عمرش کرده رو درست نمی فهمم. دوستان من هنوز هم با دوربینهای 6 مگاپیسکل قدیمی عکسهای خیلی خوبی می گیرن. در ضمن عمر این دوربینها به تعداد شاتهای یا عکسها بستگی داره. مثلا سری حرفه ای تا 100000 شات و کامپکتهای معمولی تا 5000 تا 6000 شات عمر مفید دارن پس نگران این موضوع نباشید . دروبینی که می خرید انشالله تا مدتها برای شما کار می کنه هر کجا هم احساس کردید که دیگه پاسخگوی خواسته های شما نیست می تونید تعویض کنید مثل همون دوستتون . اما با 1 تومن در حال حاظر می تونید D3100 نیکون رو که 14 مگاپیکسلی هست یا کانن 1200D با 1100 می تونید بخرید که اختلاف زیادی با دوربین دوست شما خواهد داشت. به احتمال زیاد مدل پیشنهادی 350D هست که مدل 2005 هست و امکان فیلم برداری هم نداره.
اگر واقعا دلتون با کانن خوب می تونید از بین مدلهای 600D/650D/700D یکی رو انتخاب کنید و کارتون رو با این دوربینها شروع کنید و بعدها که بودجه شما افزایش پیدا کرد بادی رو تعویض کنید البته هزینه بیشتری باید بکنید ولی خوب چون کانن انتخاب کردید لنزها و تجهیزات شما هم کانن خواهند یود و یه قدم در انتخاب دوربین دلخواهتون جلو ترید. اینکه نیکون بخرید و مجدد بخوایید سویچ کنید به کانن کار به مراتب سخت تر می شه.ولی خیلی از افراد حرفه ای کانون دارن خیلیها نیکون و بعضی هم جفتشون و عده ای هم از برند های دیگه استفاده می کنن. جالبه همه هم به در عمل مدعی هستن.

اینجا هر چی هزینه کنید از امکانات بیشتری بهره می گیرید. دوربین خودتون رو با توجه به بودجه خودتون انتخاب کنید ولی به هر حال با انتخاب D7100 در ابتدا هزینه ی بیشتری برای دوربین می کنید و در انتخاب لنز دستتون باز تره در ضمن اینکه دوربینی با امکانات حرفه ای بیشتری خواهید داشت.

در مورد اتو زوم تا جایی که یادم می یاد در دوربینهای مدار بسته اونم به خاطر کار خاصی که انجام می دن دیده بودم و فکر نمی کنم برای این سری دو ربینها چنین امکانی طراحی شده باشه

هر انتخابی هم که بکنید براتون آرزوی موفقیت می کنم.

nazly10
25-06-2015, 11:40
سلام
ایشاالله که مسافرت خوش بگذره، خیلی ممنون که قبل از رفتنتون جوابمو دادین چون واقعا برام مهم بود. خیلییی لطف کردین:n01:
راهنمایی های شما خیلی بهم کمک کرد ، خیالم راحت شد d7100 رو می گیرم :n10: :n19:

مرسییییی خوش بگذره و همیشه خوش باشین:n16:

Highbury
25-06-2015, 23:02
لطفا این دوربینها را مقایسه کنید. کنو 1200- 100d-و نیکون 3300
کدام اینها HDR داخلی دارند. کیفیت کدام بهتر است؟

nazly10
26-06-2015, 10:27
سلام
فکر کنم این پیام رو برای من گذاشتین از توجهتون متشکرم
همین دیروز رفتم یه d7100 گرفتم :n20:خیلیییی خوبهه:n19:
امیدوارم شخص مبتدیی مثل من از خریدش پشیمون نشه ولی خیلی دوربین خوبیه دیگه می تونم از آسمون شب بدون نویز عکاسی کنم:n09:
عکاسی پرتره اش عالیه مخصوصا برای من که جزییات وکیفت عکسها برای کارم خیلی مهمه.
ولی رفتم دوربینهایی رو که فرموده بودین رو هم چک کردم.

بازم ممنونم از سایت از فروم از شما دوست عزیز و naamre عزیز که با حوصله برام وقت گذاشتن
من میرم عکاسی:n10::n12:

naamre
28-06-2015, 16:31
لطفا این دوربینها را مقایسه کنید. کنو 1200- 100d-و نیکون 3300
کدام اینها HDR داخلی دارند. کیفیت کدام بهتر است؟

Cameralabs یه رویو داره در مورد Nikon D3300 که به نوعی مقایسه اون با 100D هم هست من لینکش رو می ذارم یه نگاه بندازید اختلافها مشخصه.

اگر بخواییم به طور خلاصه این دو تا رو مقایسه کنیم برتری عمده 100D در جثه کوچکترش و صفحه نمایش تاچش. در ضمن به خاطر سیستم فوکوس هیبریدی در حالت فیلم برداری و اتوفوکوس به ویژه و قتی با لنزهای STM مجهز شده باشه عملکرد بهتری داره.
نیکون باتری بهتری داره 700 شات در مقابل 380 شات و کیفیت عکسها به لحاظ نویز , شارپنس و CA بهتر هست. اگر دوست داشتید کل صفحاتی که لینکش رو گذاشتم بخونید چون به واقع مقایسه دو دوربین هست.

توهمون سایت مقایسه ی عکسهای 1200D و D3300 نیکون هم هست به لینک زیر مراجعه کنید

به شخصه احساسم اینه که عکسهای 1200D از 100D باکیفیت تره و دست کم به لحاظ نویز عملکرد بهتری داره. یکی از نقطات قوت 1200D عمر باتریش هست که 500 شاته. یکی از ضعافهای عمده اش نسبت به بقیه رقبا منجله نیکون ساختشه اولین بار که دستم گرفتم به ویژه اون گریپش یه جوری تو ذوق می زد به هر حال کانن برای ارزان شدن قیمت این دوربین از امکاناتش هر چیزی که تونسته کم کرده. مثلا امکان نصب میکروفون استریو نداره . میکروفون رو دوربین هم مونو هست . sensor cleaning system رو هم برداشته. و رزلوشن صفحه نمایشش نسبت به بقیه کمتره. لنز کیتی هم که باهاش به فروش می رسه فاقد لرزشگیر تصویر هست (canon 18-55 III). یکی دیگه از نقاط ضعفش عملکرد اتوفوکوس در حالت live view هست که درسته در بیشتر DSLR ها کنده ولی 1200 کند تره. به نظرم نیکون D3200 با توجه به نزدیکی قیمت انتخاب بهتری از 1200D هست. هرچند عکسهای JPG این دوربین نویز بیشتری داره.

فکر می کنم تو این رنج قیمت نیکون D5200 مد HDR داره

Highbury
28-06-2015, 19:15
Cameralabs یه رویو داره در مورد Nikon D3300 که به نوعی مقایسه اون با 100D هم هست من لینکش رو می ذارم یه نگاه بندازید اختلافها مشخصه.

اگر بخواییم به طور خلاصه این دو تا رو مقایسه کنیم برتری عمده 100D در جثه کوچکترش و صفحه نمایش تاچش. در ضمن به خاطر سیستم فوکوس هیبریدی در حالت فیلم برداری و اتوفوکوس به ویژه و قتی با لنزهای STM مجهز شده باشه عملکرد بهتری داره.
نیکون باتری بهتری داره 700 شات در مقابل 380 شات و کیفیت عکسها به لحاظ نویز , شارپنس و CA بهتر هست. اگر دوست داشتید کل صفحاتی که لینکش رو گذاشتم بخونید چون به واقع مقایسه دو دوربین هست.

توهمون سایت مقایسه ی عکسهای 1200D و D3300 نیکون هم هست به لینک زیر مراجعه کنید

به شخصه احساسم اینه که عکسهای 1200D از 100D باکیفیت تره و دست کم به لحاظ نویز عملکرد بهتری داره. یکی از نقطات قوت 1200D عمر باتریش هست که 500 شاته. یکی از ضعافهای عمده اش نسبت به بقیه رقبا منجله نیکون ساختشه اولین بار که دستم گرفتم به ویژه اون گریپش یه جوری تو ذوق می زد به هر حال کانن برای ارزان شدن قیمت این دوربین از امکاناتش هر چیزی که تونسته کم کرده. مثلا امکان نصب میکروفون استریو نداره . میکروفون رو دوربین هم مونو هست . sensor cleaning system رو هم برداشته. و رزلوشن صفحه نمایشش نسبت به بقیه کمتره. لنز کیتی هم که باهاش به فروش می رسه فاقد لرزشگیر تصویر هست (canon 18-55 III). یکی دیگه از نقاط ضعفش عملکرد اتوفوکوس در حالت live view هست که درسته در بیشتر DSLR ها کنده ولی 1200 کند تره. به نظرم نیکون D3200 با توجه به نزدیکی قیمت انتخاب بهتری از 1200D هست. هرچند عکسهای JPG این دوربین نویز بیشتری داره.

فکر می کنم تو این رنج قیمت نیکون D5200 مد HDR داره
سلام جی 16 را با اینکه خیلی خوشم اومده بود اما بخاطر اینکه تو همون رنج دوربینهای slr هستش فروختم.
مقایسه ای که من کردم.احساس کردم 3300 نسبت به دی100 عکسهاش پررنگتر و حالت زردی داره . درسته که جذابه اما 100 دی طبیعی تر به نظر میرسه. البته 3300 جزئیات بیشتری را نشان میده!
چند سوال
تنظیماتی مثل سرعت شاتر و ایزو ونوردهی نیکون مثل کنون راحته؟
نبود لرزشگتر تصویر چقدر تاثیرگذار است؟
نظرتان چیست که 1200 بادی بگیرم و یک لنز دیگه به جای 18-55 بگیرم؟ لنزی که قیمتش مناسب باشه، سایز جمع و جوری داشته باشه و تقریبا برای هر منظوری و به خصوص برای استفاده در اتاق و فضای بسته مناسب باشه؟
کدوم این دوربینها مثل 1200-دی100 و 3300 در محیط های کم نور عملکرد بهتری داره ؟

naamre
30-06-2015, 07:56
سلام جی 16 را با اینکه خیلی خوشم اومده بود اما بخاطر اینکه تو همون رنج دوربینهای slr هستش فروختم.
مقایسه ای که من کردم.احساس کردم 3300 نسبت به دی100 عکسهاش پررنگتر و حالت زردی داره . درسته که جذابه اما 100 دی طبیعی تر به نظر میرسه. البته 3300 جزئیات بیشتری را نشان میده!
چند سوال
تنظیماتی مثل سرعت شاتر و ایزو ونوردهی نیکون مثل کنون راحته؟
نبود لرزشگتر تصویر چقدر تاثیرگذار است؟
نظرتان چیست که 1200 بادی بگیرم و یک لنز دیگه به جای 18-55 بگیرم؟ لنزی که قیمتش مناسب باشه، سایز جمع و جوری داشته باشه و تقریبا برای هر منظوری و به خصوص برای استفاده در اتاق و فضای بسته مناسب باشه؟
کدوم این دوربینها مثل 1200-دی100 و 3300 در محیط های کم نور عملکرد بهتری داره ؟

سلام

خوب به سلامتی امیدوارم هر چه زود تر با یه دوربین دلخواهتون جایگزنش کنید.
اینجا بحث برند نیست و بحث مدله 100D از نمایشگر تاچ بهره می بره دیگه لازم نیست مثل مثلا D3300 برای بعضی تنظیمات مجبور بشید داخل منو برید و چندین دکمه رو بزنید تا به اون تنظیمات برسید. ولی مثلا D7100 به خاطر داشتن همون نمایشگر دوم و دکمه های بیشتر به مراتب انجام تنظیمات باهاش راحتر می شه. بهترین کار اینه که خود شما قبل از خرید با دوربینها و منوی اونها کار کنید و تصمیم بگیرید.
نبود لرزشگیر در نور کم آزار دهنده است یه قاعده هست که ممنکه برای لنز های مختلف فرق کنه ولی عموما اگر بخوایید عکسهای شارپی از سوژه ها ی ساکن و نه متحرک بگیرید بهتره سرعت شاتر رو دست کم به اندازه یک به فوکال لنت حالت فول فریم تنظیم کنید یعنی اگر فوکال لنت شما 90 میلیمتر هست 1/90 و اگر 30 میلیمتر هست 1/30. لرزشگیرها کمک می کنه شما تا 3 و گاهی 4 بار سرعت شاتر رو کمتر کنید و نگران بلور شدن عکس نباشید. یعنی مثلا 1/30 رو تا 1/10 کاهش بدید یا 1/90 رو تا 1/30. در شرایطی که نور کمه کمک بزرگیه.
1200D با لنز 55-18 II Is هم که لرزشگیر داره به فروش می رسه قیمتشم حدود 100 تومن بالا تره یعنی تقریبا 1200 می شه. ولی به خاطر محدودیتهایی که این دوربین داره من بیشتر 600D رو توصیه می کنم که قیمتی زیر 1500 داره . قبل از خرید دوربینها رو حتما از نزدیک ببنید. تنها برتری 1200D قیمت ارزونتر باتری کمی بهتر و وزنشه اگر زیاد نخواستین هزینه کنید 1200D گزینه ی خوبیه.

اگر مبحث لنز رو جدا کنیم دوربینی در نور کم عملکرد بهتری داره که تو ایزوهای بالا نویز کمتری داشته باشه

Abbas3zaar
30-06-2015, 23:34
سلام. من به تازگی در یک نشریه کار میکنم و قصد خرید یک دوربین عکاسی برای تهیه گزارش های تصویری از مراسمات شهرستانی دارم. میخواستم در دو بودجه تعیین شده پیشنهاد بدید یکی تا حدود 600 تومن و دیگری در حدود 1 تومن

naamre
01-07-2015, 10:30
سلام. من به تازگی در یک نشریه کار میکنم و قصد خرید یک دوربین عکاسی برای تهیه گزارش های تصویری از مراسمات شهرستانی دارم. میخواستم در دو بودجه تعیین شده پیشنهاد بدید یکی تا حدود 600 تومن و دیگری در حدود 1 تومن

حدود 600 به ترتیب Canon SX270/280 و Canon SX510 و Canon SX600 .

در ضمن سریه 270/280 یه سری مشکلات مربوط به FIRMWARE داشتن که باعث می شد حین فیلم برداری دوربین ارور بده تو همین تاپیک در موردشون صحبت شده هر چند تو سریهای جدید که از ورژن بالاتر نرم افزاری بهره می بره حل شده موقع خرید چک کنید که فریم ویر روی دوربین 1.0.2.0 باشه تا دردسر آپدیتشم نداشته باشید.

در حدود 1000000 هم دوربین اس ال آر کانن 1200ِD فقط باید بودجه رو تا 100 یا 150 افزایش بدید در غیر این صورت نیکون D3100. در ضمن برای خرید کارت حافظه , محافظ صفحه نمایش و کیف دوربین هم کمی بیشتر هزینه کنید.

Highbury
01-07-2015, 16:17
از راهنمایی مفیدت ممنونم.
فردا میروم بازار بین نیکون 3300 و کنون 100 دی یکی را انتخاب میکنم. کدام بهتره ؟

ali_phd71
01-07-2015, 17:42
سلام دوستان
برای دوربین g7x یه مموری خوب با قیمت مناسب میخوام
مموری گوشیم مدلش SanDisk Ultra microSDHC UHS-I U1 32GB+adapter گذاشتم توی اداپتور و گذاشتم توی دوربین برای تست حالا از همین مدل خوبه برای دوربین بخرم؟
چون قیمتش مناسبه البته یه مدل جدید تر هم دیجی زده SanDisk Extreme microSDHC UHS-I U3 32GB+adapter اگه میدونید این بهتره همین رو بخرم؟
با تشکر ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

naamre
01-07-2015, 20:38
از راهنمایی مفیدت ممنونم.
فردا میروم بازار بین نیکون 3300 و کنون 100 دی یکی را انتخاب میکنم. کدام بهتره ؟

به سلامتی و دل خوش شما که ظاهرا از عکسهای 100D بیشتر خوشتون اومده بود شاید بهتر باشه همون رو انتخاب کنید . به خاطر صفحه نمایش تاچ 100D انتخاب جذاب تری به نظر می رسه به هر حال بهتر هر دو رو از نزدیک ببینید بعد تصمیم گیری کنید تو این رنج قیمت NIKON D5200 هم هست ظاهرا مد نظرتون نبوده. در ضمن 100D رو با لنز STM بخرید. موفق باشید.

naamre
01-07-2015, 20:54
سلام دوستان
برای دوربین g7x یه مموری خوب با قیمت مناسب میخوام
مموری گوشیم مدلش SanDisk Ultra microSDHC UHS-I U1 32GB+adapter گذاشتم توی اداپتور و گذاشتم توی دوربین برای تست حالا از همین مدل خوبه برای دوربین بخرم؟
چون قیمتش مناسبه البته یه مدل جدید تر هم دیجی زده SanDisk Extreme microSDHC UHS-I U3 32GB+adapter اگه میدونید این بهتره همین رو بخرم؟
با تشکر ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

سلام

تو لوازم جانبی اضافی این دوربین SANDISK EXTREME 32 GB-UHS-1 COMPATIBLE توصیه شده که سرعت read تا 80 m/s و write تا 60 m/s هست . بهتری مموری بخرید تا دست کم این سرعت رو پوشش بده بیشتر موقع فیلم برداری ممکنه دچار مشکل شید.

ali_phd71
01-07-2015, 21:28
سلام

تو لوازم جانبی اضافی این دوربین SANDISK EXTREME 32 GB-UHS-1 COMPATIBLE توصیه شده که سرعت read تا 80 m/s و write تا 60 m/s هست . بهتری مموری بخرید تا دست کم این سرعت رو پوشش بده بیشتر موقع فیلم برداری ممکنه دچار مشکل شید.
SanDisk Ultra SDHC 32GB 266X
این مدل چطوره؟
با تشکر

Highbury
01-07-2015, 23:02
به سلامتی و دل خوش شما که ظاهرا از عکسهای 100D بیشتر خوشتون اومده بود شاید بهتر باشه همون رو انتخاب کنید . به خاطر صفحه نمایش تاچ 100D انتخاب جذاب تری به نظر می رسه به هر حال بهتر هر دو رو از نزدیک ببینید بعد تصمیم گیری کنید تو این رنج قیمت NIKON D5200 هم هست ظاهرا مد نظرتون نبوده. در ضمن 100D رو با لنز STM بخرید. موفق باشید.
دوست عزیز. حالا تفاوت جی 16 که داشتم که واقعا عکسهای خوبی مخصوصا در شب میگرفت با 100 دی در چه حدی است؟

naamre
03-07-2015, 15:22

این مدل چطوره؟
با تشکر

این مدل سرعت خواندنش 40 هست پس سرعت نوشتنش کمتره یعنی احتمالا 20 یا 30 هست فرصت نبود بگردم .ببنید کارت کلاس 4 هم که سرعت کمتری داره می تونید استفاده کنید به هر حال عکس می گیره ولی سرعت عکاسی پی در پی شما رو محدود می کنه و وقتی می خوایید با کیفیت بالا فیلم برداری کنید احتمال داره فیلم شما سیو نشه یا اصطلاحا بپره. عرض کردم سرعت نوشتن بهتره 60 یا بالاتر باشه

naamre
03-07-2015, 15:31
دوست عزیز. حالا تفاوت جی 16 که داشتم که واقعا عکسهای خوبی مخصوصا در شب میگرفت با 100 دی در چه حدی است؟

شما ابزار های مقایسه رو دارید. قبلا در مورد سایز چیپ تصویر صحبت کردیم سایز چیپ 100D که APS-C کانن هست از چیپ G1X MARK II هم بزرگتره پس انتظار عملکرد بهتر رو داشته باشید. تو نور کم عملکرد دوربین در ایزو های بالا و سرعت لنز دوربین ها بیشترین تاثیر رو در کیفیت عکس و فیلم داره در مورد لنز که محدودیت ندارید و قابل تعویضه اگر کمبودی حس کنید. در مورد ایزو های بالا هم خروجی عکس دوربینها رو در سایت IMAGING- RESOURCE مقایسه کنید.

naamre
05-07-2015, 12:30

این مدل چطوره؟
با تشکر

تو بخش دوربینهای کامپکت جواب شما رو دادم

alone-boy
23-07-2015, 08:55
سلام دوستان
نیاز به راهنمایی شما برای خرید یه دروبین صرفا برای عکس برداری از محصولات فروشگاه اینترنتی دارم.

بنده هیچ تخصصی در این زمینه ندارم، تا حالا هم با استفاده از گوشی موبایل عکس برداری میشد که در سطح خودش قابل قبول بود ولی الان نیاز میبینم کار حرفه ای تر بشه، خودم چندتا مقاله تو اینترنت خوندم و یه بوم واسه عکاسی درست کردم و دوربین DSLR یکی رو قرض گرفتم و یکم کار باهاش رو یاد گرفتم نتیجه عکاسی ها بسیار خوب بود، محصولات فروشگاه اکثرا پوشاک هست و اولویت قشنگ و گرم نشون دادن رنگ ها و جزئیات هست.

بودجه ای که در نظر گرفتیم دوروبر یک میلیون هست، چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟ DSLR بگیرم یا کامپکت های نیمه حرفه ای؟خرید لنز جدا نیاز هست

ببخشد بابت پرحرفی و پیشاپیش ممنون بخاطر جواباتون

این مدل خوبه؟ Canon EOS 1200D

pesarbandari
23-07-2015, 11:01
سلام و خسته نباشید.
نیاز به راهنمایی شما برای خرید یه دروبینبرای عکس برداری خانوادگی و سوژه های طبیعت دارم.مدلهاش ترجیحا canon , nikon. اطلاعات اولیه رو درمورد دوربین ها دارم اما تاحالا دوربین حرفه ای نداشته ام.خواهشا تو رنج 15000000 تومن یه دوربین خوب بگین تا برم بخرم.
یه سوال کوچولو؟ تهران ارزونتره یا بندرعباس و قشم؟

a_bayan
23-07-2015, 15:05
سلام و خسته نباشید.
نیاز به راهنمایی شما برای خرید یه دروبینبرای عکس برداری خانوادگی و سوژه های طبیعت دارم.مدلهاش ترجیحا canon , nikon. اطلاعات اولیه رو درمورد دوربین ها دارم اما تاحالا دوربین حرفه ای نداشته ام.خواهشا تو رنج 15000000 تومن یه دوربین خوب بگین تا برم بخرم.
یه سوال کوچولو؟ تهران ارزونتره یا بندرعباس و قشم؟
سلام در این بازه قیمتی شما از کنون مدل 700d رو دارین با لنز 18-55stm که برای فیلمبرداری هم گزینه خوبیه چون صدای فوکوس لنز توی فیلم ضبط نمیشه.از نیکون هم با یکم افزایش بودجه d5300 با لنز 18-55 vr2 رو دارین که برای عکسبرداری تصاویر شارپتری بهت میده رزولوشنش هم بالاتره ولی در فیلم برداری به خاطر موتور اتوفوکوس صدای فوکوس لنز توی فیلم ضبط میشه که با یه میکروفون خارجی رفع میشه...نیکون حدود1800 و کنون حدود1700 قیمت دارن البته که باید مقداری هم برای کیف و رم و سه پایه کنار بزارین.اگه نتونستین اینقدر افزایش بودجه بدین از نیکون دوربین d3300 و از کنون در این قیمت خیلی خبری ندارم...

Sent from my GT-I9082

a_bayan
23-07-2015, 15:07
در جواب alone boy:
ایکاش بتونین حدود 300 بزارین روی بودجه تا بتونین نیکون d3300 رو بگیرین این دوربین میشه گفت بهترین دوربین در رده مبتدی و ارزان قیمت است...اما مدل پیشنهادی شما هم بد نیست...

Sent from my GT-I9082

pesarbandari
24-07-2015, 21:15
ممنون،راستش انتخاب خودمم canon700d بود که با توصیه شما مطمئن شدم و میرم میگیرمش.یه سوال مارک کنون که تقلبی نداره؟

a_bayan
25-07-2015, 09:26
انتخاب خوبیه...تقلبی نه ولی توی بازار دسته دویی که به عنوان اصل بفروشن هست.حتما مواظب باشین...همه چیز رو چک کنین من جمله سانت به سانت دوربین که ترک و ... نداشته باشه.لنز رو هم چک کنین...
با توجه به بازار فروص یعنی اینکه دوربین سفارش چه کشوری باشه احتمال داره اسمش فرق داشته باشه...اسم دیگش canon rebel t5i هستش...
مبارک باشه

Sent from my GT-I9082

pesarbandari
25-07-2015, 10:43
انتخاب خوبیه...تقلبی نه ولی توی بازار دسته دویی که به عنوان اصل بفروشن هست.حتما مواظب باشین...همه چیز رو چک کنین من جمله سانت به سانت دوربین که ترک و ... نداشته باشه.لنز رو هم چک کنین...
با توجه به بازار فروص یعنی اینکه دوربین سفارش چه کشوری باشه احتمال داره اسمش فرق داشته باشه...اسم دیگش canon rebel t5i هستش...
مبارک باشه

Sent from my GT-I9082

آقا ممنون و متشکر.:n40:اگه خدا بخواد امروز و فردا میرم بازارای بندرعباس و قشم قیمت میکنم.اگه از این فروشگاه های اینترنتی کمتر بود حتما می گیرم.بعد خریدش مزاحمتون میشم.

AliSub
28-07-2015, 20:10
والا این چند وقت خیلی در مورد دوربینا تخقیق کردم. هرچی بیشتر مقالات و سایت یتیوب و حتی دفترچه راهنمای دوربینا خوندم. ولی چون دوربین دست نگرفتم و از نزدیک ندیدم تصمیم برام سخته.
والا میخوام یه بدنه بگیرم که راحت 4-5 سال جوابمو بده.

توی بیشتر ریویوها 5300 از 7000 رفتار نویزی بهتری تو ایزوهای بالا داره.
بودجم هم 3000 تومن حالا 200 کمتر بیشتر. یه لنز 50mm هم که نباشه عکاسی بی معنیه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا موندم تو این سه تا

D7000+18-105+50mm f1.8
D5300+18-140+50mm f1.8
D7100+18-140

از طرفی خوش دستی و تنظیمات خوبی که سری 7 دارن خیلی ادمو وسوسه میکنه.

نظر شما چیه؟
چه کنم؟ چه نکنم/؟

Переклад не
29-07-2015, 08:59
والا این چند وقت خیلی در مورد دوربینا تخقیق کردم. هرچی بیشتر مقالات و سایت یتیوب و حتی دفترچه راهنمای دوربینا خوندم. ولی چون دوربین دست نگرفتم و از نزدیک ندیدم تصمیم برام سخته.
والا میخوام یه بدنه بگیرم که راحت 4-5 سال جوابمو بده.

توی بیشتر ریویوها 5300 از 7000 رفتار نویزی بهتری تو ایزوهای بالا داره.
بودجم هم 3000 تومن حالا 200 کمتر بیشتر. یه لنز 50mm هم که نباشه عکاسی بی معنیه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا موندم تو این سه تا

D7000+18-105+50mm f1.8
D5300+18-140+50mm f1.8
D7100+18-140

از طرفی خوش دستی و تنظیمات خوبی که سری 7 دارن خیلی ادمو وسوسه میکنه.

نظر شما چیه؟
چه کنم؟ چه نکنم/؟

من باشم 7000 رو یا اون دوتا لنز برمیدارم
البته 7100 هم خیلی وسوسه انگیزه

ELSIN
02-08-2015, 21:42
به به خیلی خوشحال شدم داری دوربین میخری علی جون ، ایشالا سلامت باشی هی عکس بگیری

ببین بدنه 7000 ارزش خیلی بیشتری نسبت به 5300 داره حالا یه کم نویز بهتر اونم شاید اصلا مهم نیست
از طرف دیگه اگه بتونی 7100 رو بگیری و چند وقتی با کیتش سر کنی که بهترین انتخابه ، خدا بزرگه بعدا هم میتونی لنز جدید بخری حتی ممکنه بعد از مدتی به جای یه پرایم 1.8 مثلا بخای یه ماکرو بخری برای اول کار بهتره یه لنز همه کاره مثل همون 140-18 یا 55-18 بخری بعد از مدتی دست میاد چی نیاز داری

paperstar
08-08-2015, 15:14
سلام
من به عکاسی علاقه مندم و بیشتر دوست دارم عکاس آزاد بشم، عکس های اجتماعی بگیرم البته پرتره هم بدم نمیاد کار کنم. در مورد دوربین و لنز و .... هیچ اطلاعی ندارم. استادمون بهم nikon d7100 پیشنهاد داده. توی سایت ها دیدم d7000 , d7200 هم هست و هرکسی می گه که یکی از اونا بهتره. گیج شدم. کسی می تونه کمکم کنه؟
یه سوال دیگه کسی از سایت digikala دوربین خریده؟ مطمئنه؟

SYNDROME
15-08-2015, 18:34
با سلام
دوستان من می خواهم یک دوربین بخرم برای عکاسی و فیلمبرداری. هم برای کارهای شخصی و هم برای یادگیری عکاسی.
برای من امکانات زیر به ترتیب اهمیت است :
1.کیفیت خوب عکس.
2.کیفیت خوب فیلمبرداری.
3.صفحه LCD قابل حرکت (در هنگام کار کمک خوبی می کند)
4.WIFI
5.مهر و موم بودن.(تا حد امکان در آب و هوای بعد خراب نشود)
6.وزن کم

دو تا دوربین پیدا کردم و در سایت های خارجی با هم مقایسه کردم.
Canon 70D - قیمت 3/700
Nikon D7200 - قیمت 3/500
جمع بندی کلی Nikon بهتر است ولی صفحه LCD آن ثابت است که در هنگام کاری در حالت های خاص دچار مشکل می شوم.
از لحاظ عکس و فیلمبرداری کیفیتشان چقدر با هم فرق می کند؟
اگر دوستان دوربینی بهتری سراغ دارند که امکانات مورد نیاز من را بدهد ممنون می شوم معرفی کنند.(مبلغ کمی هم بالاتر باشد اشکال ندارد)

با تشکر

naamre
19-08-2015, 21:31
- - - Updated - - -

سلام
من به عکاسی علاقه مندم و بیشتر دوست دارم عکاس آزاد بشم، عکس های اجتماعی بگیرم البته پرتره هم بدم نمیاد کار کنم. در مورد دوربین و لنز و .... هیچ اطلاعی ندارم. استادمون بهم nikon d7100 پیشنهاد داده. توی سایت ها دیدم d7000 , d7200 هم هست و هرکسی می گه که یکی از اونا بهتره. گیج شدم. کسی می تونه کمکم کنه؟
یه سوال دیگه کسی از سایت digikala دوربین خریده؟ مطمئنه؟

سلام

بهتر پیشنهاد استادتون رو جدی بگیرید. D7100/7200 هر دو دوربینهایی 24 مگاپیکسلی هستن در حالی که 7000 دوربین 16 مگاپیکسلیه. من برتری خاصی در D7000 که مدل 2010 هم هست نسبت به مدلهای جدید ترش نمی بینم ولی این دو مدل جدید بهبود قابل قبولی نسبت به مدل قبلیشون داشتن و انتخاب بهتری هستن. شاید عمده تفاوت D7100 با 7200 در وجود WIFI داخلی در 7200 هست. برای استفاده از WIFI در 7100 شما نیاز به خرید آداپتور دارید که فکر می کنم حدود 400000 قیمتش باشه وگرنه در کیفیت عکس تغییر زیادی ایجاد نشده. به این لحاظ 7100 خرید اقتصادی تریه. در مورد خرید اینترنتی نظری ندارم ولی تو این جور خریدها ترجیح می دم گزینه ها رو از نزدیک بازدید کنم و بخرم تا هم بتونم بهتر مقایسه کنم و هم اینکه اگر مشکلی چیزی بود همونجا حل بشه.

naamre
19-08-2015, 22:01
با سلام
دوستان من می خواهم یک دوربین بخرم برای عکاسی و فیلمبرداری. هم برای کارهای شخصی و هم برای یادگیری عکاسی.
برای من امکانات زیر به ترتیب اهمیت است :
1.کیفیت خوب عکس.
2.کیفیت خوب فیلمبرداری.
3.صفحه LCD قابل حرکت (در هنگام کار کمک خوبی می کند)
4.WIFI
5.مهر و موم بودن.(تا حد امکان در آب و هوای بعد خراب نشود)
6.وزن کم

دو تا دوربین پیدا کردم و در سایت های خارجی با هم مقایسه کردم.
Canon 70D - قیمت 3/700
Nikon D7200 - قیمت 3/500
جمع بندی کلی Nikon بهتر است ولی صفحه LCD آن ثابت است که در هنگام کاری در حالت های خاص دچار مشکل می شوم.
از لحاظ عکس و فیلمبرداری کیفیتشان چقدر با هم فرق می کند؟
اگر دوستان دوربینی بهتری سراغ دارند که امکانات مورد نیاز من را بدهد ممنون می شوم معرفی کنند.(مبلغ کمی هم بالاتر باشد اشکال ندارد)

با تشکر

سلام

با توجه به اینکه یکی از گزینه های خواسته شده WIFI هست بهتره 7100 رو با 7200 جایگزین کنید که WIFI داخلی داره. ولی متاسفانه نمایشگر اونم ثابت هست. با اینکه نیکونها در کیفیت عکس در حد کمی شاید حدود 5 تا 10 درصد بهتر عمل می کنن ولی کانن در فیلم برداری به لحاظ امکاناتی که داره عملکرد بهتری داره و در مجموع با توجه به الویت بندی که کردید کانن می تونه انتخاب بهتری باشه. به نظرم 70D بادی خوبیه و بهتره بقیه ی سرمایه گذاریتون رو لنز باشه تا بادی.

برای مقایسه عکسها:

SYNDROME
31-08-2015, 07:51
سلام
با توجه به اینکه یکی از گزینه های خواسته شده WIFI هست بهتره 7100 رو با 7200 جایگزین کنید که WIFI داخلی داره. ولی متاسفانه نمایشگر اونم ثابت هست. با اینکه نیکونها در کیفیت عکس در حد کمی شاید حدود 5 تا 10 درصد بهتر عمل می کنن ولی کانن در فیلم برداری به لحاظ امکاناتی که داره عملکرد بهتری داره و در مجموع با توجه به الویت بندی که کردید کانن می تونه انتخاب بهتری باشه. به نظرم 70D بادی خوبیه و بهتره بقیه ی سرمایه گذاریتون رو لنز باشه تا بادی.
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
با سلام
ممنون از راهنمایی شما.
من برای لنز هم کیفیت، بی صدا بودن، سرعت خوب در عکسیرداری و فیلمبرداری مد نظم است.
می خواهم یک لنز تقریباً همه کار (فیلمبرداری، عکاسی حیات وحش، ورزشی و ...) داشته باشم.

چند مدل را مد نظر دارم :
EF-s 18-135mm IS STM
EF-s 18-200mm IS STM
EF-S 15-85mm F3.5-5.6 IS USM

البته در مورد لنز زیاد اطلاعات ندارم.
ممنون می شوم باز هم من رو راهنمایی کنید.
با تشکر

M A M M U T
02-09-2015, 15:32
سلام.من میخواستم یه دوربین DSLR واسه شروع کار عکاسی استفاده کنم(قبلا دوربین داشتما ولی سوپرزوم کامپکت بود sx260)
فعلا که هدفی برا انتخاب اینگه از چی میخوام عکس بگیرم ندارم احتما پرتره یا عکاسی از دوستا و این صحبتا باشه که البته بیشتر اینا به لنز بر میگرده.
بین دوتا دوربین D5300 نیکون و 700d کنون موندم خواستم ببینم انتخاب کدوم یکی برا یکی مثه من ک میخواد تازه عکاسی شروع کنه بهتره
از لحاظ تنوع لنز و پیدا کردن لوازم جانبی کدوم برند بهتره؟ در کل اگه یه راهنمایی کلی بفرمایید ممنون میشم

Anonymous...
02-09-2015, 23:46
سلام.من میخواستم یه دوربین DSLR واسه شروع کار عکاسی استفاده کنم(قبلا دوربین داشتما ولی سوپرزوم کامپکت بود sx260)
فعلا که هدفی برا انتخاب اینگه از چی میخوام عکس بگیرم ندارم احتما پرتره یا عکاسی از دوستا و این صحبتا باشه که البته بیشتر اینا به لنز بر میگرده.
بین دوتا دوربین D5300 نیکون و 700d کنون موندم خواستم ببینم انتخاب کدوم یکی برا یکی مثه من ک میخواد تازه عکاسی شروع کنه بهتره
از لحاظ تنوع لنز و پیدا کردن لوازم جانبی کدوم برند بهتره؟ در کل اگه یه راهنمایی کلی بفرمایید ممنون میشم

سلام

شما ميتونيد دوربين
D3200
رو براي شروع کار در نظر بگيريد که بسيار بسيار دوربين با ارزشي هستش
در اين صورت هزينه اي هم براي خريد لنز مورد نیاز ميتونيد پس انداز کنيد
اين طرز فکر رو هم ميتونيد در نظر بگيريد
شما ميتونيد همون دوربين انتخابي خودتون
D5300
رو خريداري کنيد که امکانات بيشتري نسبت به دوربين نام برده شده داره و در آينده از خريدتون پشيمون نشيد
چون بدنه اي که انتخاب ميکنيد به احتمال زياد تا چندين سال با همون بدنه سروکار خواهيد داشت, بعد ها هم ميتونيد براي خريد لنز دست به کار بشيد
به هر حال
بين دو دوربين D5300 نيکون و 700D کنون
دوربين D5300 پيشنهاد ميشه
کيفيت عکسها به مراتب بيشتر از دوربين 700D هستش(پیشنهاد میکنم خودتون نمونه های عکس های دو دوربین رو در سایت های مختلف با هم مقایسه کنید.)

در ايزوهاي بالا دوربين کانن نام برده شده نسبت به D5300 بسيار با نويز همراه خواهد بود

نقطه فوکوس به طور قابل توجهي در D5300 بيشتر هستش
فوکوس 39 نقطه اي مقابل 9
و غيره
مقايسه دو دوربين رو در آدرسي که پايين براتون گذاشتم رو ميتونيد مشاهده کنيد
تنها مزيت هاي 700d
فکوس سريعتر هنگام فيلم برداري (:V30:)و داشتن صفحه لمسي هستش
از لحاظ تنوع لنز و پیداکردن لوازم جانبی هم هر دو تقريباً در يک سطح قرار دارن

ناگفته نمونه
D5200 رو هم ميتونيد به جاي D5300 در نظر بگیرید
D5300 به جز داشتن GPS و کمي عملکرد بهتر در نويز گيري در ايزوهاي بالا و چيز هاي جزءي ديگر
که مربوط به کيفيت عکس و فيلم نميشه
برتري خاصي نسبت به D5200 نداره
در اين صورت کلي در هزينه ميشه صرفه جويي کرد و براي خريد لنز کنار گذاشت
اين هم مقايسه
انتخاب با خودتونه

naamre
05-09-2015, 14:39
با سلام
ممنون از راهنمایی شما.
من برای لنز هم کیفیت، بی صدا بودن، سرعت خوب در عکسیرداری و فیلمبرداری مد نظم است.
می خواهم یک لنز تقریباً همه کار (فیلمبرداری، عکاسی حیات وحش، ورزشی و ...) داشته باشم.

چند مدل را مد نظر دارم :
EF-s 18-135mm IS STM
EF-s 18-200mm IS STM
EF-S 15-85mm F3.5-5.6 IS USM

البته در مورد لنز زیاد اطلاعات ندارم.
ممنون می شوم باز هم من رو راهنمایی کنید.
با تشکر

سلام قیمت لنزهایی که اسم بردید کمی متفاوته. چقدر می خوایید هزینه کنید؟ در ضمن لطفا از صفحه ی 81 به این طرف رو مطالعه کنید

SYNDROME
05-09-2015, 18:29
با سلام

سلام قیمت لنزهایی که اسم بردید کمی متفاوته. چقدر می خوایید هزینه کنید؟
حدوداً تا 2 تومان می توانم بابتش هزینه کنم.
ولی چون تفاوتشان را نمی دانم، انتخاب برایم سخت است.(به دنبال یک لنز خوب هستم تا بتوان با 70d تمام کارهای را به بهترین شکل انجام دهم)

در ضمن لطفا از صفحه ی 81 به این طرف رو مطالعه کنید
حتماً
با شکر

darush 00
13-09-2015, 01:39
سلام حدودا از صفحه 60 خوندم تاپیک رو

فهمیدم D3300 یا D3200 مناسبه برام، چقدر تفاوت هست بینشون (همینطور لنز 18-55 VR با VR II)؟
ارزش هزینه بیشتر رو داره؟

Anonymous...
13-09-2015, 11:46
سلام حدودا از صفحه 60 خوندم تاپیک رو

فهمیدم D3300 یا D3200 مناسبه برام، چقدر تفاوت هست بینشون (همینطور لنز 18-55 VR با VR II)؟
ارزش هزینه بیشتر رو داره؟

سلام
vr
مخفف Vibration Reduction
به معني کاهش دهنده لرزش
براي کاهش محوي تصوير که در اثر تکان هاي دوربين به وجود مياد طراحي شده
که در VR II 18-55 اين عملکرد بهتر شده و ابعاد لنز هم کاهش پيدا کرده
تاکيد ميشه که حتماً دوربين رو با لنز VR II 18-55 تهيه کنيد

در مورد برتري هاي D3300 به D3200 هم ميشه به موارد زير اشاره کرد
فيلم برداري با سرعت بهتر
1080p @ 60fps در مقابل 1080p @ 30fps
تا حدودي نويز کمتر در ايزو هاي بالا
توانايي ايجاد عکس هاي پانوراماي
دوام باتري طولاني تر
700 شات در مقابل 540 شات
در کل دو دوربين از نظر عکاسي در ايزو هاي پر کاربرد در يک سطح قرار دارن
که اگه با توجه به نيازتون بتونيد از سرعت بهتر فيلم برداري در D3300 و يه سري مزيت هاي جزئي ديگه
چشم پوشي کنيد,
به نظر من D3200 گزينه خیلی مناسبي ميتونه باشه.

seedlife
17-09-2015, 02:52
سلام دوستان من یک دوربین دی 700 نیکون دارم و یه لنز 24 120 f4 البته الان لنزم مشکل پیدا کرده دنبال یه لنز جدید میگردم کارمم مراسم عروسی وجشنهاس لطف کنید و لنزی که خوب باشه وبه کارمم بخوره رو بهم معرفی کنید ممنون

Anonymous...
18-09-2015, 02:02
سلام دوستان من یک دوربین دی 700 نیکون دارم و یه لنز 24 120 f4 البته الان لنزم مشکل پیدا کرده دنبال یه لنز جدید میگردم کارمم مراسم عروسی وجشنهاس لطف کنید و لنزی که خوب باشه وبه کارمم بخوره رو بهم معرفی کنید ممنون

سلام

توجه به دهانه ديافراگم در انتخاب لنز تاثير به سزايي داره
مثلاً يک لنز با دهانيه ديافراگم F/1.4 خيلي بيشتر از لنزي با دهانه ديافراگم F/3.5 نور دريافت ميکنه
با توجه به اين اصل
و نياز شما که گاهاً ممکن است در شب عروسي با کمبود نور محيط مواجه بشيد من چند نمونه لنز رو
که فکر کنم براي کار شما مناسبتر باشه رو پيشنهاد ميدم
البته اگه هزينه رو گفته بوديد بهتر بود
پيشنهاد ميکنم فقط به نظر بنده متکي نشيد و نظر کاربران ديگر رو هم جوياشيد

Nikon 50mm f/1.8G
از نکات برجسته اين لنز ميشه به رنگارنگ و شارپ, سبک و بوکه زيبا اشاره کرد

Nikon 85mm f/1.4D/G
king of background blur
يکي ديگه از لنزهاي بسيار مناسب براي عکاسي عروسي
يکي از شارپ ترين لنز هاي نيکون

Nikon 85mm F/1.8

Nikon 24-70mm f/2.8G
يک لنز عالي براي گرفتن عکس از بدن کامل
و به همون اندازه براي گرفتن عکس هاي گروهي
و...

در مورد فيلمبرداري هم
به نظر من شما هميشه به تمام چرخ دنده ها براي ساخت فيلم هاي عروسي شگفت اور نياز نداريد
ويدوگرافرهاي عروسي هم هستن که با خلاقيت خود کارهاي باورنکردني! ثبت کردن تنها با يک لنز
50mm f/1.8, و يک Hand-Held Stabilizer
فراموش نکنيد که مهمترين قسمت فيلمبرداري خلاقيته و اگه شما خلاقيت رو در حرفتون داشته باشيد
و به يادگيري ادامه بديد
موفق خواهيد بود.

در اخر هم اگه دنبال لنز زوم با قيمت متوسط هستيد
شايد لنزي مشابه لنز فعليتون جوابگوی نیازهاتون باشه

Amir M.ohAma.D
25-09-2015, 10:29
دوستان من یه canon 550d حدود 4-5 ساله دارم دیگه عکساش راضیم نمیکنه
به نظرتون لنزشو عوض کنم تاثیری داره؟چه لنزی بندازم؟قیمتاش چه جوریه؟

Переклад не
25-09-2015, 12:39

بله خیلی هم تاثیر داره مثلا لنز هایی مثله 15-85
البته ناکفته نماند اگه قصد این رو دارید که دوربینتون رو تبدیل به احسن کنید شک نکنید و برید سراغ فول فریم ها

- - - Updated - - -

البته ناکفته نماند اگه قصد این رو دارید که دوربینتون رو تبدیل به احسن کنید شک نکنید و برید سراغ فول فریم ها

- - - Updated - - -

parham511
06-11-2015, 00:50
سلام به همه دوستان عزیز و گل

من میخوام یه nikon d3300 بخرم، میخواستم ببینم چطوری مطمئن بشم دوربین و لنز آکبند بوده و تاحالا استفاده نشده؟

یکی میگفت دوربین که روشن میشه مینویسه چند شات باهش عکس گرفته شده؛ اما یکی دیگه میگفت اون عدد اول رو میشه ریست کرد و قابل اعتماد نیست فقط راهش اینه که عکس گرفته شده رو بریزی توی سیستم بعد با یه نرم افزار خاص میشه فهمید چندمین عکس اون دوربین بوده....

دوستان و کارشناسان کسی هست اطلاع دقیق داشته باشه و مارو دریابه؟

دم همتون گرم....:n12::n16:

mf.designing
18-11-2015, 23:23
دوستان حرفه ای برا کسی که میخواد تازه وارد دنیای DSLR بشه با حداقل بودجه چی رو توصیه میکن ن با چه لوازم جانبی ؟! بهترین کیفیت با بودجه مناسب !
و یه سوال : اینکه میگن دوربین های کانن برای عکاسی فضای باز و نیکون برای عکاسی آتولیه ای بهتره حرف حرفه ای و درستی هست اصلا ؟!

parham511
22-11-2015, 14:55
تکراری، لطفا پاک شود.
ممنون.

parham511
22-11-2015, 14:56
دوستان حرفه ای برا کسی که میخواد تازه وارد دنیای DSLR بشه با حداقل بودجه چی رو توصیه میکن ن با چه لوازم جانبی ؟! بهترین کیفیت با بودجه مناسب !
و یه سوال : اینکه میگن دوربین های کانن برای عکاسی فضای باز و نیکون برای عکاسی آتولیه ای بهتره حرف حرفه ای و درستی هست اصلا ؟!

من حرفه ای نیستم اما بستگی به مقدار بودجتون داره، اگه منظور از حداقل 700 تومن هست یه گزینه، اگه منظور از حداقل 1800 هست یه گزینه میشه گفت، بستگی به نیازتون و سوژه های عکستون داره؛ برای آتلیه میخواید، عکس خانوادگی، عکاسی حیات وحش، فیلمبرداری زیاد انجام میدید و ....
اینا همه باید عنوان کنید.
دوربینای نیکون به نظر من که یه مبتدی هستم تو ایزوهای بالا به نسبت قیمتشون بهتر عمل میکنن و تو آتلیه که معمولا مشکل نور هست قویتر عمل میکنن، بعلاوه که از نظر عکس یکمی نیکون ها بهتر هستن و از نظر فیلم هم یکمی معمولا کنون ها بهترن، اما استثناء هایی هم شاید باشه بینشون.

ولی در کل بازم بعنوان یه آماتور دوربین نیکون D3300 رو توصیه میکنم که نسبت به قیمتش ارزش خرید خوبی داره برای تازه کارها.

ali71sa
28-11-2015, 15:14
سلام به همه دوستان
بین دوربین fujifilm X-E2 و nikon d7200 کدام بهتره؟

Highbury
15-01-2016, 00:29
سلام با مشوره شما عزیزان چند ماه قبلا جی16 گرفتم و حالا میخوام ارتقا بدم به دوربین slr
مشکلی که با جی16 داشتم عکاسی داخل اتاق بود مخصوصا اگر سوژه ها با فاصله های مختلف کنار هم می بودن بعضی ها فوکس نمیشد و همچنین گاهی اوقات حاشیه های عکس اصلا خوب نمی آمد و گاهی هم سرعت فوکس کم بود.
بنابراین
1- اون مشکلات را نداشته باشه و سریع فوکوس کنه
2- هر چه سبکتر و خوش دست تر باشه بهتره
3- در حالت لایو ویو عملکرد خوبی داشته باشه و سهولت در استفاده برای همه اعضای فامیل
5- امکانات جانبی مثل وای فای اگر باشه بهتره.
6- چرا 100 دی با اینکه تمام امکانات 700 دی رو داره و وزن و حجم کمی داره استقبال خوبی ازش نمیشه
گزینه هام 100 دی- 3300 - 5300 و 700 دی و m3
دی 5300 مثل 3300 لنز همراهش جمع شو هست؟
- - - Updated - - -

Behsood
23-01-2016, 14:34
سلام با مشوره شما عزیزان چند ماه قبلا جی16 گرفتم و حالا میخوام ارتقا بدم به دوربین slr
مشکلی که با جی16 داشتم عکاسی داخل اتاق بود مخصوصا اگر سوژه ها با فاصله های مختلف کنار هم می بودن بعضی ها فوکس نمیشد و همچنین گاهی اوقات حاشیه های عکس اصلا خوب نمی آمد و گاهی هم سرعت فوکس کم بود.
بنابراین
3- در حالت لایو ویو عملکرد خوبی داشته باشه و سهولت در استفاده برای همه اعضای فامیل
6- چرا 100 دی با اینکه تمام امکانات 700 دی رو داره و وزن و حجم کمی داره استقبال خوبی ازش نمیشه
- - - Updated - - -

سلام
750 و 760 Canon خوبه برای این نیازهاتون با یک لنز STM.
فوکــس سریع داره البته به انضمام یک لنز STM که هم بی صداست و هم سریع تر.
مشکل دوربین های کوچیک مثلا 100D کانن زمانی مشهود تر هست که لنز بزرگی رو بهش متصل کنید. در دراز مدت ممکنه آزاردهنده باشه و حتی به خود بدنه هم آسیب بزنه.
اینها NFC و وای فای هم دارند.

parham511
24-01-2016, 19:51
بنابراین
- - - Updated - - -

به نظر من 5300 یا اگه بتونین یذره بیشتر هزینه کنین 5500 عالیه از نظر کیفیت عکس...
نمونه های عکسشو ببینید توی سایتا هست، البته از نظر user friendly و تجربه عکاسی با لنزای محتلف من اطلاعات زیادی ندارم و دوستا حرفه ای ترن خیلی.

peaceful1
26-01-2016, 09:40
دوستان من قصد خرید یک دوربین خبو دارم و میخوام یک بار خرج کنم حداقل مدلی که دوربین حرفه ایی باشه با یک مدل لنز برای شروع برای یادیگری و استفاده در طولانی مدت با هزینه معقول چه مدلی پیشنهاد میکنید .

لازم فول فریم باشه؟ حداقل قیمت این دروبین ها چقدر هست؟

darush 00
05-02-2016, 00:12
یه سوال!

چرا دوربینی مثل fujifilm x100s که لنز ثابت هست، ظاهرا زوم هم نمیکنه و در مقابل یه dslr (از نظر من نادان) حرفی برا گفتن نداره قیمتش از یه dslr سطح بالا بیشتره؟

خیلی ممنون میشم توضیح بدین

axilbam
07-02-2016, 19:33
با سلام خدمت دوستان
من قصد خرید دوربین dslr تا قیمت 1200000 تومن رو دارم می خواستم بدونم چه دوربینی بهترین کیفیت رو داره در شرایط کم نور هم خوب عکس بگیره و ....
و یک سوال کلی دیگه canon خوبه یا Nikon ???:n41:

darush 00
15-02-2016, 03:12
دوستان دوربین های نیکون که کشورهای سازنده مختلف دارن تفاوتی توی کیفیتشون پیداست؟

بعد اینکه چه لنز های زوم استاندارد مثل 140-18 یا 105-18 برای دوربین های نیکون هست؟

badreyeh
27-02-2016, 15:06
با سلام
میشه یک بگه لنز kit 18-55 به زبان مبتدی چند برابر قابلیت بزگنمایی یا نزدبک کردن را دارد؟

senator2011
27-02-2016, 15:47
با سلام
میشه یک بگه لنز kit 18-55 به زبان مبتدی چند برابر قابلیت بزگنمایی یا نزدبک کردن را دارد؟

Maximum magnification 0.34x at 55mm

Переклад не
27-02-2016, 21:52
55 رو تقسیم بر 18 کنید
3 برابر
همین:n01:

badreyeh
28-02-2016, 09:40
Maximum magnification 0.34x at 55mm
چه لنزی زومی برای نیکون دی 3200 پیشنهاد میکنید؟

Farshadd
22-03-2016, 12:48
سلام
یه سوال در مورد دوربین d5200 نیکون
اینکه میگن سفارش اروپا و آسیا در کیفیت متفاوت هستن درسته؟
چقدر؟

axilbam
27-03-2016, 19:29
با سلام خدمت دوستان من قصد خرید دوربین عکاسی دارم بین nikon d3300 و canon 1200D کدوم بهتره الببته 1200D ارزون تره خیلی دوستان نظر و تجربیات خودشونو بگن لطفاً...

am2
30-04-2016, 23:38
سلام..وقت بخیر
من راستش در زمینه دوربین سر رشته ای ندارم..میخواستم ببینم حداکثر 2 میلیون تومن شما چی پیشنهاد میدید؟
ممنون

am2
30-04-2016, 23:45
من اینها رو پیدا کردم..نظرتون در موردش چیه؟
Canon EOS 700D Kit 18-55mm IS STM Digital Camera ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Nikon D5300 kit 18-55 VR II Digital CameraNikon D5300 18-55 VR AFP Digital CameraNikon D5200 AF-S DX Nikkor 18-55mm VR II Kit Digital Cameraممنون میشم در این موردها راهنماییم کنید

ELSIN
01-05-2016, 08:40
من اینها رو پیدا کردم..نظرتون در موردش چیه؟
Canon EOS 700D Kit 18-55mm IS STM Digital Camera ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Nikon D5300 kit 18-55 VR II Digital CameraNikon D5300 18-55 VR AFP Digital CameraNikon D5200 AF-S DX Nikkor 18-55mm VR II Kit Digital Cameraممنون میشم در این موردها راهنماییم کنید

سلام
در مجموع 5300 ، اما اگه شما هر دو رو دست گرفتی و از 700 بیشتر خوشت اومد و برات خوش دست تر بود همون رو بگیر
نگته مهم اینه که لنز مهم تر از بدنه هست شما برای لنز هم باید نیاز هات رو بسنجی و براش بودجه درنظر بگیری!

am2
01-05-2016, 19:00
سلام
در مجموع 5300 ، اما اگه شما هر دو رو دست گرفتی و از 700 بیشتر خوشت اومد و برات خوش دست تر بود همون رو بگیر
نگته مهم اینه که لنز مهم تر از بدنه هست شما برای لنز هم باید نیاز هات رو بسنجی و براش بودجه درنظر بگیری!

سلام..ممنون از پاسخ جامعتون
میشه در مورد لنز هم راهنماییم کنید؟برای یه استفاده اولیه ایا به لنز نیاز دارم؟و این که میخوام دوربینی بگیردم در حال حاضر که بعدا از نظر لنز به مشکل بر نخورم..در این حالت ایا مدلایی که فرمودید اینطور هستند؟:n37:

Sabamry
13-06-2016, 09:32
Bbakhshid tu durbine 7000d nikon lenz 18-55 ba 18-105 cheghad fargh mikone?

mohamadamin77
08-07-2016, 19:19
سلام دوستان
علاقه مند به عکاسی هستم و فعلا سعی میکنم تکنیک های عکاسی رو با گوشیم ک ابزار حرفه ای رو در اختیار میذاره(لومیا۶۴۰ ایکس ال) عکاسی میکنم. به عکاسی ماکرو و لانگ اکسپوژرهای شبانه هم خیلی علاقه دارم. به نظرتون fz70 پاناسونیک خوبه؟
یا دوربینی در حد قیمت همین دوربین ولی سرعت شاتر ۳۰ ثانیه رو حتما داشته باشه.

Miladrad3004
08-08-2016, 13:45
سلام دوستان اگر امکان داره راهنمایی کنید
چون خارج از ایران هستم فروش مجدد لنز کم واسم مشکله می خواستم لنزی بگیرم که ماندگار باشه.
به نظر شما ۱٫۴ ۵۰ یا ۱٫۸ ۵۰ بهتر هست یا ۱٫۸ ۸۵ و اینکه اصلا اینها به درد عکاسی پرتره می خوره ? من بیشتر واسه عکس های مدلینگ می خوام و گاهی منظره .

و کلا واسه این کار کانن ۷۶۰D را پیشنهاد می کنید یا کانن ۷۰D ?

kindlinessangel
17-08-2016, 08:57
با سلام به همه دوستان و عرض پوزش برای اینکه پا برهنه بعد از مدت ها پریدم وسط مباحث:n08:
اساتید هم ببخشند که توی کارشون فضولی میکنم:n16:

سلام دوستان
علاقه مند به عکاسی هستم و فعلا سعی میکنم تکنیک های عکاسی رو با گوشیم ک ابزار حرفه ای رو در اختیار میذاره(لومیا۶۴۰ ایکس ال) عکاسی میکنم. به عکاسی ماکرو و لانگ اکسپوژرهای شبانه هم خیلی علاقه دارم. به نظرتون fz70 پاناسونیک خوبه؟
یا دوربینی در حد قیمت همین دوربین ولی سرعت شاتر ۳۰ ثانیه رو حتما داشته باشه.

برای نور دهی های طولانی مدت سراغ سنسور های بزرگ تر با رفتار نویزی کمتر برید بسیار بهتر هست. درسته که حساسیت رو بالا نمیبرید و دارید با افزایش زمان باز و بسته شده شاتر نور میگیرید ولی این افزایش زمان تولید حرارت داره که خودش نویز تولید میکنه. البته کل بحث شاید خیلی پیچیده تر باشه. اگر تخصصی میخواید روی این دو تا فیلد کار کنید من به شما خرید یه دوربین DSLR قدیمی و دست دوم رو پیشنهاد میدم با لنز هایی که مناسب هرکدام از این ژانرها باشه.

سلام دوستان اگر امکان داره راهنمایی کنید
چون خارج از ایران هستم فروش مجدد لنز کم واسم مشکله می خواستم لنزی بگیرم که ماندگار باشه.
به نظر شما ۱٫۴ ۵۰ یا ۱٫۸ ۵۰ بهتر هست یا ۱٫۸ ۸۵ و اینکه اصلا اینها به درد عکاسی پرتره می خوره ? من بیشتر واسه عکس های مدلینگ می خوام و گاهی منظره .

و کلا واسه این کار کانن ۷۶۰D را پیشنهاد می کنید یا کانن ۷۰D ?

سلام دوست عزیز یه کم سوالت خیلی کلی هست و جواب هم طبیعتا کلی خواهد بود.
هر دو دوربین کراپ دار هستند و لنز 85 فاصله کانونی معادل 136 در دوربین های فول فریم به شما میده که این یعنی بیشتر مناسب پرتره های بسته هست و به نظر من برای مدلینگ چندان مناسب نیست. پیشنهاد من این است که یک عدد 50mm stm تهیه کنید هم کیفیت مناسبی دارد هم قیمت مناسب و در کنارش یک لنزstm 18-135 هم بگیرید که برای سایر کاربردها لنگ لنز نمونید البته اینها همه پیشنهاد بود و شما با توجه به نیازهاتون بهتر میتونید تصمیم بگیرید.
در مورد دوربین من باشم 70D رو انتخاب میکنم و عمده دلیل اش هم کارکرد باطری و سیلینگ بهتره بدنه است. ولی 760D هم دوربین خوبیه و از همه مهمتر به نظر من سبک تر بودنش مزیت مهمی به حساب میاد.

در آخر هم فقط یه نکته توانایی های شما در عکاسی بسیار کاربردی تر از قیمت تجهیزاتتون هست. من با یک ست 10-15 میلیونی از تجهیزات حتی نمیتونم در حد عکس هایی که برخی از دوستان با موبایل میگیرند کار کنم. :n30:

mehrdadb3
06-01-2017, 15:02
دوستان بین کنون 700d و نیکون 5500 یا 3400 کدوم بهتر هستن
تو سایتا که میگشتم امتیاز کلی نیکون خیلی بالاتر از کنون بود نمره کلی کنون حدود 65 و امتیاز نیکون حدود 85 اینقدر اختلاف هست بینشون با توجه به قیمت نزدیکشون
و اختلاف بین 3400 و 5500 نیکون چجوریه یا حتی 5300 از لحاظ مالی کدوم ارزنده تر هستن

N. R
07-01-2017, 00:37
دوستان بین کنون 700d و نیکون 5500 یا 3400 کدوم بهتر هستن
تو سایتا که میگشتم امتیاز کلی نیکون خیلی بالاتر از کنون بود نمره کلی کنون حدود 65 و امتیاز نیکون حدود 85 اینقدر اختلاف هست بینشون با توجه به قیمت نزدیکشون
و اختلاف بین 3400 و 5500 نیکون چجوریه یا حتی 5300 از لحاظ مالی کدوم ارزنده تر هستن

Canon EOS 700D VS Nikon D5300

سلام
برای مقایسه دقیقتر میتونید در سایت های معتبر که کارشون مقایسه دوربین های عکاسی هست در موتور جستجوی گوگل تایپ کنید Canon 700D vs Nikon D5300 یا هر دوربین دیگری که مد نظرتون بود تا با اطلاعات کاملتر و اولویت هایی که مد نظرتون هست بهتر بتونید دوربین مورد نظرتون رو انتخاب کنید.
این مقایسه ای که گذاشتم مال دو تا از سایت های انگلیسی زبان هست که یکی نمره 91 برای D5300 و نمره 61 برای 700D بهش داده شده بود و در سایت دیگه که به تعدادی از جزییات ریز دیگه هم اشاره شده بود و از نظر توانایی عکاسی در سبک های مختلف پرتره, خیابانی, اسپرت, روز, شب و غیره مورد برسی قرار داده بود و در صفحه اول و خط اول موتور جستوجوی گوگل هم بالا اومده بود در همه موارد دوربین نیکون از نظر عکاسی نمره بهتری گرفته بود (ولی چون خیلی طولانی میشد مقایسه کامل این سایت رو نذاشتم ولی خلاصه مقایسه ِD5300 از نظر تصویربرداری 66, از نظر امکانات 77, ارزش 87, قابلیت حمل 81 و در نقطه مقابل به ترتیب برای 700D مقدار 57 و 72, 81, 77 داده شده بود و روی هم رفته 74 برای canon 700D و 81 برای nikon D5300 ثبت شده بود) .
به هر حال امتیازات سایت های مختلف تا حدی با هم فرق داشت و تا جایی که من مطالعه داشتم دوربین D5300 از کانن 700D پیش بود.
در نهایت شاید بهتر باشه با تایپ کردن کلمات کلیدی مثل sample photos from Nikon D5300 یا 700D نمونه های هر دو رو در ایزوهای مختلف مورد بررسی و مقایسه قرار بدید.
خب دیگه...بریم برای مقایسه!
مزایای Canon 700D
فکوس خودکار ویدیو سریعتر (phase detection vs contrast detection ) که برای علاقه مندان به فیلم برداری شاید نشه این گزینه رو نادیده گرفت :V30: و ظاهرا خیلی وقتها کاربران بخاطر همین گزینه از انتخاب نیکون منصرف شدن
داشتن صفحه تاچ
sensor pixel area پهنه پیکسل 19% بزرگتر
و ...
مزایای Nikon D5300
عمق رنگ بهتر 24bits vs 21.7bits
نویز بسیار کمتر در ایزوی بالا 1338iso vs 681iso
محدوده دینامیکی بیشتر 13.9EV vs 11.2EV
کیفیت تصویر بسیار بهتر 83vs61
سرعت فریم بالاتر فیلم 1080p@60fps vs 1080p@30fps
صفحه نمایش بزرگتر 8.1cm vs 7.6cm
رزولوشن حقیقی خیلی بالاتر 24mp vs 17.9mp
تاخیر شاتر به طور معنیداری کمتر 200ms vs 264ms
داشتن Wi-Fi و GPS داخلی
تاخیر کمتر راه اندازی 500ms vs 700ms
منظره یاب کمی بزرگتر 0.54x vs 0.53x
دوام باتری کمی طولانی تر
کمی کوچکتر
سبکتر 480g vs 580g
نازکتر cm7.6 مقابل 7.9
نقطه فوکوس به طور قابل توجهی بیشتر 39 در مقابل 9 و...
امیدوارم مطالب براتون مفید واقع بشه
در اخر هم هر کدوم رو که خریدید خوش و موفق باشید.

mehrdadb3
07-01-2017, 22:04
Canon EOS 700D VS Nikon D5300

سلام
برای مقایسه دقیقتر میتونید در سایت های معتبر که کارشون مقایسه دوربین های عکاسی هست در موتور جستجوی گوگل تایپ کنید Canon 700D vs Nikon D5300 یا هر دوربین دیگری که مد نظرتون بود تا با اطلاعات کاملتر و اولویت هایی که مد نظرتون هست بهتر بتونید دوربین مورد نظرتون رو انتخاب کنید.
این مقایسه ای که گذاشتم مال دو تا از سایت های انگلیسی زبان هست که یکی نمره 91 برای D5300 و نمره 61 برای 700D بهش داده شده بود و در سایت دیگه که به تعدادی از جزییات ریز دیگه هم اشاره شده بود و از نظر توانایی عکاسی در سبک های مختلف پرتره, خیابانی, اسپرت, روز, شب و غیره مورد برسی قرار داده بود و در صفحه اول و خط اول موتور جستوجوی گوگل هم بالا اومده بود در همه موارد دوربین نیکون از نظر عکاسی نمره بهتری گرفته بود (ولی چون خیلی طولانی میشد مقایسه کامل این سایت رو نذاشتم ولی خلاصه مقایسه ِD5300 از نظر تصویربرداری 66, از نظر امکانات 77, ارزش 87, قابلیت حمل 81 و در نقطه مقابل به ترتیب برای 700D مقدار 57 و 72, 81, 77 داده شده بود و روی هم رفته 74 برای canon 700D و 81 برای nikon D5300 ثبت شده بود) .
به هر حال امتیازات سایت های مختلف تا حدی با هم فرق داشت و تا جایی که من مطالعه داشتم دوربین D5300 از کانن 700D پیش بود.
در نهایت شاید بهتر باشه با تایپ کردن کلمات کلیدی مثل sample photos from Nikon D5300 یا 700D نمونه های هر دو رو در ایزوهای مختلف مورد بررسی و مقایسه قرار بدید.
خب دیگه...بریم برای مقایسه!
مزایای Canon 700D
فکوس خودکار ویدیو سریعتر (phase detection vs contrast detection ) که برای علاقه مندان به فیلم برداری شاید نشه این گزینه رو نادیده گرفت :V30: و ظاهرا خیلی وقتها کاربران بخاطر همین گزینه از انتخاب نیکون منصرف شدن
داشتن صفحه تاچ
sensor pixel area پهنه پیکسل 19% بزرگتر
و ...
مزایای Nikon D5300
عمق رنگ بهتر 24bits vs 21.7bits
نویز بسیار کمتر در ایزوی بالا 1338iso vs 681iso
محدوده دینامیکی بیشتر 13.9EV vs 11.2EV
کیفیت تصویر بسیار بهتر 83vs61
سرعت فریم بالاتر فیلم 1080p@60fps vs 1080p@30fps
صفحه نمایش بزرگتر 8.1cm vs 7.6cm
رزولوشن حقیقی خیلی بالاتر 24mp vs 17.9mp
تاخیر شاتر به طور معنیداری کمتر 200ms vs 264ms
داشتن Wi-Fi و GPS داخلی
تاخیر کمتر راه اندازی 500ms vs 700ms
منظره یاب کمی بزرگتر 0.54x vs 0.53x
دوام باتری کمی طولانی تر
کمی کوچکتر
سبکتر 480g vs 580g
نازکتر cm7.6 مقابل 7.9
نقطه فوکوس به طور قابل توجهی بیشتر 39 در مقابل 9 و...
امیدوارم مطالب براتون مفید واقع بشه
در اخر هم هر کدوم رو که خریدید خوش و موفق باشید.

سلام
خیلی ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی
راستش اینم برای برادرزادم میخوام خودم چنتا سایتا رو دیدم برتری با نیکون بوده خودمم نظرم با نیکون هستش ولی برادر زادم گیره کنون هستش
توی نیکون 5500 صفحش تاچ شده و فوکوس فیلم برداری هم بهتر شده تو عکس برداری هم که تعریف شده فقط گویا رابط کاربری خوبی نداره(5300) که تو 5500 با تاچ شدن صفحش جبران شده و راحت تر شده کار کردن باهاش
5600 رو هم که مثل اینکه چند روزه پیش معرفی کرده

N. R
08-01-2017, 00:57
سلام
خیلی ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی
راستش اینم برای برادرزادم میخوام خودم چنتا سایتا رو دیدم برتری با نیکون بوده خودمم نظرم با نیکون هستش ولی برادر زادم گیره کنون هستش
توی نیکون 5500 صفحش تاچ شده و فوکوس فیلم برداری هم بهتر شده تو عکس برداری هم که تعریف شده فقط گویا رابط کاربری خوبی نداره(5300) که تو 5500 با تاچ شدن صفحش جبران شده و راحت تر شده کار کردن باهاش
5600 رو هم که مثل اینکه چند روزه پیش معرفی کرده

مسلما D5500 از D5300 همون طور که خودتون هم فرموديد تا حدي داراي امکانات و عملکرد بهتري هستش و البته قيمتش هم بيشتر هستش!
مقايسه اي که بين D5300 و 700D گذاشتم بيشتر بخاطر هم قيمت بودن و رقيب بودن اين دو دوربين بود و يک ديدگاه کلي براي مقايسه هاي ديگه...
در مورد خريد دوربين, من به شخصه ترجيح ميدم دوربيني بگيرم که از تاريخ توليدش تا حدي گذشته باشه و قيمتش هم تا حدي افت کرده باشه تا دوربين هايي که به تازگي وارد بازار فروش شدن! ( البته منظورم 5500 نيست ها )
بهرحال هرجور خودتون صلاح ميدونيد
ولي يه نکته که من در گذشته روش حساب باز نکرده بودم و هنوز هم فرصت خريدش برام پيش نيومده, لنز دوربين هستش
من خودم نزديک به 2 سال قبل D3200 خريدم با لنز کيت Nikon 18-55mm f/3.5-5.6G VR II
که اون موقع از لنز هاي خوب همراه دوربين بود نسبت به تعدادی لنز هاي ديگه اي که همراه با دوربين عرضه ميشد.
ولي بعد از مدتي عکاسي بعضي وقتها به اين فکر ميکردم که چه خوب بود اگه جاي اين دوربين, D3100 بود همراه با يک لنز Nikon 50mm f/1.8G AF-S براي عکاسي پرتره و عکاسي در نور کم !
فقط منظورم اينه که هر دوربيني که انتخاب ميکنيد بهتره طوري باشه که بعد ها بتونيد از عهده خريد يک لنز خوب در زمينه اي که دوست داريد بر بيايد.
نميخوام از خريد دوربين خوب شما رو منصرفت کرده باشم چون خودم هم شايد نشه گفت از خريد D3200 پشيمونم!!! :n15:نمیدونم! ( در آینده شايد يک لنز خوب خريدم! ) فقط اين نکته رو در نظر داشته باشيد که يک لنز خوب همراه با دوربيني مثلا مثل D3300 چه بسا خيلي بهتر از دوربيني مثل D5500 با يک لنز عادي, بتونه لذت عکاسي رو براتون فراهم کنه.
خلاصه سرتون رو درد نيارم...
دراخر هر دوربيني که واسه برادرزادتون خريديد خوش و موفق باشيد

leopard07
21-02-2017, 15:47
سلام دوستان
من میخوام یه دوربین با بودجه ماکزیمم 3 تومن بخرم
بین دی 5500 نیکون
دی 7100 نیکون
دی 7200 نیکون
760دی کانن و
70دی کانن
موندم
اگه بخوام پول برای بادی تو کلاس بالا تر بدم، لنز خوبی گیرم نمیاد
اگه بخوام بادی سطح پایین تر بگیرم، لنزای خوب قیمتاش باز هم خیلی بالاست
نمیدونم مثلا دی 7100 بخرم با لنز کیت 18-140 چون با دی 7200 خیلی تفاوت نداره و فقط قدیمی تره ولی صفحه چرخشی نداره که خودم خیلی دوست دارم برای عکس گرفتن از پایین یا بالا
میتونم 70 دی کانن یا دی 7200 نیکون هم بخرم ولی لنز 18-55 روشه و نمیدونم عکس هاش چقدر شارپ هستن
یا اینکه نمیدونم میتونم با دی 5500 نیکون و دی 760 کانن خوب نتیجه بگیرم یا نه
خلاصه خیلی درگیرم این وسط:n13:
نیاز عکاسی من هم بیشتر شخصی هست و دوست دارم تو سفر هام یا تو مهمونیا عکسای خوبی بتونم بگیرم که کیفیت خیلی خوبی داشته باشه
از قدیم با دوربینای آنالوگ عکسایی میگرفتم که خودم خیلی راضی بودم
الان یه کامپکت دارم که اصلا راضی نمیکنه منو.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید و یه ترکیب بهینه با این بودجه کم بهم پیشنهاد بدین:n16::n16::n16:

ali_phd71
22-04-2017, 00:11
سلام دوستان
من میخوام یه دوربین با بودجه ماکزیمم 3 تومن بخرم
بین دی 5500 نیکون
دی 7100 نیکون
دی 7200 نیکون
760دی کانن و
70دی کانن
موندم
اگه بخوام پول برای بادی تو کلاس بالا تر بدم، لنز خوبی گیرم نمیاد
اگه بخوام بادی سطح پایین تر بگیرم، لنزای خوب قیمتاش باز هم خیلی بالاست
نمیدونم مثلا دی 7100 بخرم با لنز کیت 18-140 چون با دی 7200 خیلی تفاوت نداره و فقط قدیمی تره ولی صفحه چرخشی نداره که خودم خیلی دوست دارم برای عکس گرفتن از پایین یا بالا
میتونم 70 دی کانن یا دی 7200 نیکون هم بخرم ولی لنز 18-55 روشه و نمیدونم عکس هاش چقدر شارپ هستن
یا اینکه نمیدونم میتونم با دی 5500 نیکون و دی 760 کانن خوب نتیجه بگیرم یا نه
خلاصه خیلی درگیرم این وسط:n13:
نیاز عکاسی من هم بیشتر شخصی هست و دوست دارم تو سفر هام یا تو مهمونیا عکسای خوبی بتونم بگیرم که کیفیت خیلی خوبی داشته باشه
از قدیم با دوربینای آنالوگ عکسایی میگرفتم که خودم خیلی راضی بودم
الان یه کامپکت دارم که اصلا راضی نمیکنه منو.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید و یه ترکیب بهینه با این بودجه کم بهم پیشنهاد بدین:n16::n16::n16:

منم مدت زیادی و دقیقا همین گزینه ها رو دارم البته 7200 حدود 4 تومن میشه
انتخاب ما 5500 احتمال زیاد ولی تا قبل خرید انارو هم میبینم البته 5500 فقط ی بدی داره با لنز 18-140 توی فیلمبرداری صدای فوکوس ذخیره میشه

ali_phd71
23-04-2017, 23:37
سلام دوستان
کسی نمایندگی معتبر برای خرید دوربین توی شیراز میشناسه؟
با تشکر

Ahmad77888
25-04-2017, 12:00
سلام دوستان
قضد خریدن مموری کارت دارم برای دوربین نیکون D3300
به نظر شما خرید مموری کارت micro sd و استفاده با آداپتورش مشکلی ایجاد نمیکنه؟ لازمه حتما مموری کارت SD بگیرم یا Micro SD هم فرقی نداره؟

ali_phd71
01-05-2017, 18:10
سلام دوستان
قضد خریدن مموری کارت دارم برای دوربین نیکون D3300
به نظر شما خرید مموری کارت micro sd و استفاده با آداپتورش مشکلی ایجاد نمیکنه؟ لازمه حتما مموری کارت SD بگیرم یا Micro SD هم فرقی نداره؟

خریدمموریmicro
اصلا توصیه نمیشه برای دوربین مموری خیلی حساسه بتونه عکسی که میگیری با سرعت ذخیره کنه حتما حتما sd بگیر

irmacfa
24-03-2018, 13:01
دوستان لنز 55-250 به درد چه کاری میخوره ؟

ilya_px
28-12-2018, 02:01
دوستان لنز 55-250 به درد چه کاری میخوره ؟

لنز 55 250 یک لنز خیلی معمولیه که برای دوربین های APS-C تله فوتو (زوم بلند) محسوب میشه
بوکه خیلی معمولی و کیفیت متوسط
تو محدوده تله فوتو کار راه بندازه ارزان

shabnam1986
19-01-2023, 19:41
سلام
دوستان این مدل رو خریدم

دوربین دیجیتال کانن مدل EOS 2000D به همراه لنز 18-55 میلی متر IS II
دو تا سوال دارم
با کارت میکرو اس دی میشه عکس گرفت؟
با وای فای ب پی سی وصل میشه؟

shabnam1986
14-02-2023, 15:49
سلام هودی چیه و آیا کارایی واقعا مفیدی داره؟

shabnam1986
20-03-2023, 19:56
ی لنز بی صدا واسه عکاسی پرتره و منظره همزمان واسه کنن 2000 دی میخوام ممنون

Ali_Best
12-06-2023, 05:03
من ی تاپیک جدا هم زدم اما به هر حال...

---------

سلام دوستان
خوشحالم که اینجا هنوزم برقراره : )

بنده از 10 سال پیش دی 5100 دارم با لنز 18-140
برای عکاسی معماری نیاز ب لنز واید دارم. 10 - 20 نیکون قیمت مناسب بود به نسبت خریداری کردم
که متاسفانه کامپاتیبل نیست اصن با این بدنه ! (با وجودی که به فروشنده هم قبل خرید گفته بودم اما میگفت که میخوره)

مشکلی با خرید یه بادی جدید ندارم
سرچ زدم دی 7500 اخرین تولیدی این سری هست که برای 2017 هم هست
جویا شدم این موضوع رو از نورنگار
بم گفتن کلا دیگه dslrها داره منسوخ میشه و بدون اینه ها پیشرفت چشم گیری کردن و تو بورسن... کانن و سونی
حالا من خاطرم هست اون زمان حتی نسبت ب نیکون تعصب هم داشتیم. به خاطر داینامیک رنج بالاتر و ...

سوالم اینه که با این اوصاف
خرید دی 7500 رو منطقی میدونید؟ یا که دیگه دوره اش گذشته؟
دی 5600 به نسبت دی 7500 کدوم بهترن؟ (البته که در جریان این هستم سری 7 هزار پیشرفته تره... اما مثلا مساله وزن و این ها چی؟ چون من تا حالا دست نگرفتم سری 7 هزار رو)
ایا بهتر نیست برم روی بدون اینه و اونم برند کانن؟؟ :wac:

مرجوعی لنزی که تازه خریدم فک نکنم مساله ساز باشه
و اینکه دی 5100 رو هم خواستم بفروشم دیدم اصلن قیمتی روش نمیذارن که تمایل ب فروششو ادم داشته باشه

shabnam1986
12-06-2023, 22:43
من ی تاپیک جدا هم زدم اما به هر حال...

---------

سلام دوستان
خوشحالم که اینجا هنوزم برقراره : )

بنده از 10 سال پیش دی 5100 دارم با لنز 18-140
برای عکاسی معماری نیاز ب لنز واید دارم. 10 - 20 نیکون قیمت مناسب بود به نسبت خریداری کردم
که متاسفانه کامپاتیبل نیست اصن با این بدنه ! (با وجودی که به فروشنده هم قبل خرید گفته بودم اما میگفت که میخوره)

مشکلی با خرید یه بادی جدید ندارم
سرچ زدم دی 7500 اخرین تولیدی این سری هست که برای 2017 هم هست
جویا شدم این موضوع رو از نورنگار
بم گفتن کلا دیگه dslrها داره منسوخ میشه و بدون اینه ها پیشرفت چشم گیری کردن و تو بورسن... کانن و سونی
حالا من خاطرم هست اون زمان حتی نسبت ب نیکون تعصب هم داشتیم. به خاطر داینامیک رنج بالاتر و ...

سوالم اینه که با این اوصاف
خرید دی 7500 رو منطقی میدونید؟ یا که دیگه دوره اش گذشته؟
دی 5600 به نسبت دی 7500 کدوم بهترن؟ (البته که در جریان این هستم سری 7 هزار پیشرفته تره... اما مثلا مساله وزن و این ها چی؟ چون من تا حالا دست نگرفتم سری 7 هزار رو)
ایا بهتر نیست برم روی بدون اینه و اونم برند کانن؟؟ :wac:

مرجوعی لنزی که تازه خریدم فک نکنم مساله ساز باشه
و اینکه دی 5100 رو هم خواستم بفروشم دیدم اصلن قیمتی روش نمیذارن که تمایل ب فروششو ادم داشته باشه

سلام گرامی شما ب دوربین های کنن هم آشنایی دارین؟

Ali_Best
13-06-2023, 02:05
سلام گرامی شما ب دوربین های کنن هم آشنایی دارین؟

سلام
خیلی کم

shabnam1986
25-12-2023, 21:56
سلام
خیلی کم

سلام این لنز رو واسه کنن 2000 میخوام بخرم تقریبا هم قیمت خود دوربین...
ارزش داره ب نظرتون؟

- - - Updated - - -

سلام
خیلی کم

سلام این لنز رو واسه کنن 2000 میخوام بخرم تقریبا هم قیمت خود دوربین...
ارزش داره ب نظرتون؟