PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای حرفه ای (DSLR ) / لنزها / لوازم جانبی (پست اول مطالعه شود)

صفحه ها : 1 [2] 3 4

ali_phd71
25-07-2013, 15:05
سلام دوستان
در مورد لنز 15-85 که دوست عزیزمون batlagh بهم پیشنهاد دادن یه سوال داشتم کسی میتونه اطلاعات کامل بهم بده؟!
آخه رفتم یه فروشگاه گفت که این لنز رو بیشتر واسه آتلیه میبرن و استفاده میکنن!!!:n13:
منم که مورد استفادم بیشتر منظره و عکس برداری پرتره هستش بدردم میخوره؟!!!!!!!!:n27::n29:

mjd323232
25-07-2013, 17:13
سلام دوستان
من میخوام 5 میلیون برای خرید دوربین هزینه کنم
میخوام بهترین انتخاب را داشته باشم
استفاده هم میخوام برای عکاسی خانوادگی - عکس از ماهی در آکواریوم و طبیعت و فیلم برداری با کیفیت خوب برای خانواده باشه
به عکاسی علاقه دارم ولی فکر نکنم بخاطر مشغله کاری بتونم حرفه ای عکاسی کنم ولی میخوام در حد یه نیمه حرفه ای کامل باشم
نظر خودم روی سه تا دوربین هست البته بدون لنز 7d - 60d - 650d
حالا لطفا نظرتون را بهم بگین
ممنون

batlagh
25-07-2013, 17:45
سلام دوستان
در مورد لنز 15-85 که دوست عزیزمون batlagh بهم پیشنهاد دادن یه سوال داشتم کسی میتونه اطلاعات کامل بهم بده؟!
آخه رفتم یه فروشگاه گفت که این لنز رو بیشتر واسه آتلیه میبرن و استفاده میکنن!!!:n13:
منم که مورد استفادم بیشتر منظره و عکس برداری پرتره هستش بدردم میخوره؟!!!!!!!!:n27::n29:

سلام
بیشتر مزاح فرمودند!
این لنز رو میشه توی آتلیه کار کرد اما به هیچ وجه لنز تخصصی آتلیه نیست!
مثلا 24-105 را می گفت می شد قبول کرد!

و دقیقا رنج وایدی که دارد مناسب منظره هست و به هیچ وجه مناسب آتلیه نیست و....
و در کل خیلی از فروشندگان برای مشاوره مناسب نمی باشند!

لنز های تخصصی آتلیه (پرتره آتلیه ای)
85 میلی متر کانن
50 میلی متر کانن
24-105

برای بدنه های فول سنسور در کنار 24-105 و 85 2 لنز ذیل بسیار عالی هستند
70-200
135 میلی متر.

در بدنه های کراپدار کانن یک لنز همه کاره که از منظره تا پرتره بشود عکاسی کرد و.... بلاشک لنز 15-85 می باشد.

batlagh
25-07-2013, 17:54
سلام دوستان
استفاده هم میخوام برای عکاسی خانوادگی - عکس از ماهی در آکواریوم و طبیعت و فیلم برداری با کیفیت خوب برای خانواده باشه
به عکاسی علاقه دارم ولی فکر نکنم بخاطر مشغله کاری بتونم حرفه ای عکاسی کنم ولی میخوام در حد یه نیمه حرفه ای کامل باشم
ممنون

سلام
5 تومن با لنز یا برای لنز مجدد هزینه می کنید؟ آخه درست متوجه نشدم.

اگر کل تجهیزات می خواهید 5 تومن بشود.
7 دی را بگیرید، دستتون برای خرید لنز خیلی محدود میشود. (ولی اگر بیشتر بتوانید هزینه بکنید متفاوت هست.)

احتمالا یک لنز خوب و همه کاره بخواهید که پیشنهاد 15-85 است. حدود 2 تومن می باشد.

بین بنده و جناب
Amateِur ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در مورد خرید 650 یا 60 دی مقداری تفاوت وجود داره.
بنده اگر فیلم برداری نیز برایتان مهم باشد و نخواهید عکاسی خبری بکنید ، پیشنهادم 650 دی (یا 700 دی ، البته هنوز به نظرم قیمتش بالاست و شاید مقداری افت قیمت پیدا بکند) است.

لنز هم بستگی دارد.
مثلا لنز ماکرو 90 تامرون یا ماکرو 100 کانن.
50 میلی متر (اف 1.8 یا اف 1.4)
10-22
24-105
و... این ها لنز های دوست داشتنی و خوبی هستند که اگر بخواهید یکی از ژانر ها را حرفه ای تر دنبال بکنید می تونید 2 لنز تهیه بکنید و...
مثلا ممکنه یکی برایش ماکرو گرافی خیلی مهم باشد و یه لنز ماکرو با یه لنز 18-55 یا 18-135 بگیرد و واقعا هم راضی باشد و...

اگر تک لنز بخواهید بگیرید پیشنهادم همان 15-85 است.
برای عکاسی ماهی و... مقداری تجهیزات نورپردازی نیز نیاز دارید. ( بسته به سایز ماهی و... لنز های ماکرو متوسط مثل 60 یا 90 و.... نیز خوب می باشند. همین طور 24-105 لنز ماکرو نیست اما ماکرو خوبی دارد.)
اگر برایتان منظره و معماری خیلی مهم نباشد 24-105 نیز یک گزینه خیلی عالی هست. کیفیت بهتر بدنه و اپتیک نسبت به 15-85 دارد.

Amateِur
25-07-2013, 18:48
سلام دوستان

اتفاقا كاملا درست فرمودند. 15-85 بخاطر شارپنس بالايي كه داره در آتليه بسيار استفاده ميشه. خيلي از دوستان رو ديدم كه از اين لنز در آتليه استفاده ميكنن.با اين لنز از فوكال 35 به بالا پرتره هاي زيبايي بدست مياد.
البته بخاطر دياف غير ثابت و بستش براي پرتره محيطي (out door) مناسب نيست ولي در محيط آتليه كه از دياف بسته استفاده ميشه مناسبه.
يك زوم لنز همونطور كه از اسمش پيداست لنزي همه كارست. اين لنز واقعا يك لنز بي نظيره براي هر كاري. فوكال اين لنز بر روي فول فريم برابر با 24-135 (136) هست و در عين حال از نظر شارپنس هيچي از 24-105 كم نداره.

سلام دوستان
ممنون

نظر بنده 60D + 15-85mm

ali_phd71
25-07-2013, 19:00
پس دیگه فقط واسه قیمت میرم سراغ این فروشنده ها اینا که یکم دیر بجنبم بدبختم میکنن با این اطلاعاتشون!!!!!:n04::n24:
شما که هر کدومتون یه چیزی میگید منکه قاطی کردم!!!!!!:n13:
batlagh میگه مخصوص آتلیه نیست amateur میگه واسه آتلیه خوبه توروخدا من لنزمو انتخاب کردم دیگه نظرم رو عوض نکنید یه سال هم دنبال لنز بگردم :n28::n02:
به هرحال از همتون ممنون که کمکم میکنید :n16:

batlagh
25-07-2013, 21:22
batlagh میگه مخصوص آتلیه نیست amateur میگه واسه آتلیه خوبه توروخدا من لنزمو انتخاب کردم دیگه نظرم رو عوض نکنید یه سال هم دنبال لنز بگردم :n28::n02:

بنده عرض کردم لنز تخصصی آتلیه نیست!
و دقیقا لنز های تخصصی پرتره همان هایی بود که عرض کردم اما بنده نیز عرض کردم که در آتلیه ها استفاده می کنند. و دقیقا دلیلش را نیز جناب
Amateِur ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) فرمودند به خاطر شارپنس بالایش می باشد.
تخصصی نیست اما مورد استفاده است. (برای خنده بخواهم عرض بکنم کم ندیدم توی شیراز که با لنز 18-55 هم عکاسی آتلیه ای انجام می دهند!)

از لنز خیالتان تخت هم رنجش خوب است و هم کیفیتش.
:n01:

ali_phd71
25-07-2013, 21:33
بنده عرض کردم لنز تخصصی آتلیه نیست!
و دقیقا لنز های تخصصی پرتره همان هایی بود که عرض کردم اما بنده نیز عرض کردم که در آتلیه ها استفاده می کنند. و دقیقا دلیلش را نیز جناب
Amateِur ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) فرمودند به خاطر شارپنس بالایش می باشد.
تخصصی نیست اما مورد استفاده است. (برای خنده بخواهم عرض بکنم کم ندیدم توی شیراز که با لنز 18-55 هم عکاسی آتلیه ای انجام می دهند!)

از لنز خیالتان تخت هم رنجش خوب است و هم کیفیتش.
:n01:
پس خیالم راحت شد دیگه این لنز بدرد کاری که من میخوام انجام بدم میخوره بروبچ دست گل همتون درد نکنه مخصوصا batlagh و amateur که واقعا کمکم کردن مرسیییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییی:n16::n16::10::7:

mjd323232
26-07-2013, 08:44
ممنون از راهنمایی که کردین
بالاخر 60 دی بخرم یا 7 دی ؟ این دوتا خیلی عکس و فیلمی که میگیرن با هم متفاوت هست ؟ اگه این مابه التفاوت را بدم ارزش داره حتما 7 دی را میخرم
دوستان میشه بگین تفاوت این دوتا لنز (85-15 و 105-24) توی چی هست و هر کدوم بدرد چه نوع عکاسی میخوره
میبخشید من خیلی اطلاعات ندارم که انشاء الله تکمیل میکنم با کمک شما ، اگه مقاله یا سایتی هست که در مورد مشخصات دوربین اطلاعات میده لطفا بگین تا اطلاعتم را بیشتر کنم
مثلا من نمیدونم دوربین فول فریم یعنی چی یا بدنه کراپ دار
و در آخر بنظر شما خرید از سایت های چاره و دیجی کالا کار درستی هست یا نه(اگه اسم اوردن از این سایتها مجاز نیست شرمنده من نمیدونستم) چون دسترسی به تهران ندارم
ممنون از شما

Amateِur
26-07-2013, 11:17
ممنون از راهنمایی که کردین
بالاخر 60 دی بخرم یا 7 دی ؟ این دوتا خیلی عکس و فیلمی که میگیرن با هم متفاوت هست ؟ اگه این مابه التفاوت را بدم ارزش داره حتما 7 دی را میخرم
دوستان میشه بگین تفاوت این دوتا لنز (85-15 و 105-24) توی چی هست و هر کدوم بدرد چه نوع عکاسی میخوره
میبخشید من خیلی اطلاعات ندارم که انشاء الله تکمیل میکنم با کمک شما ، اگه مقاله یا سایتی هست که در مورد مشخصات دوربین اطلاعات میده لطفا بگین تا اطلاعتم را بیشتر کنم
مثلا من نمیدونم دوربین فول فریم یعنی چی یا بدنه کراپ دار
و در آخر بنظر شما خرید از سایت های چاره و دیجی کالا کار درستی هست یا نه(اگه اسم اوردن از این سایتها مجاز نیست شرمنده من نمیدونستم) چون دسترسی به تهران ندارم
ممنون از شما

سلام
دوست عزيز بهتره 2 مقاله ي زير رو بخونيد بهتون كمك ميكنه:

Canon EOS - کدام را بخرم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

معرفی لنز های کانن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mjd323232
26-07-2013, 18:44
ممنون از راهنمایی که کردینبالاخر 60 دی بخرم یا 7 دی ؟ این دوتا خیلی عکس و فیلمی که میگیرن با هم متفاوت هست ؟ اگه این مابه التفاوت را بدم ارزش داره حتما 7 دی را میخرمدوستان میشه بگین تفاوت این دوتا لنز (85-15 و 105-24) توی چی هست و هر کدوم بدرد چه نوع عکاسی میخورهمیبخشید من خیلی اطلاعات ندارم که انشاء الله تکمیل میکنم با کمک شما ، اگه مقاله یا سایتی هست که در مورد مشخصات دوربین اطلاعات میده لطفا بگین تا اطلاعتم را بیشتر کنممثلا من نمیدونم دوربین فول فریم یعنی چی یا بدنه کراپ دار و در آخر بنظر شما خرید از سایت های چاره و دیجی کالا کار درستی هست یا نه(اگه اسم اوردن از این سایتها مجاز نیست شرمنده من نمیدونستم) چون دسترسی به تهران ندارمممنون از شمامیشه در مورد خرید از سایتهایی که اشاره شده هم توضیح بدین

batlagh
26-07-2013, 20:52
میشه در مورد خرید از سایتهایی که اشاره شده هم توضیح بدین

چاره رو نمی شناسم.
پیکسل نیز نخرید بهتر است!
مقداری قیمتشان گران تر از بازار هست (البته این مقدار ، زیاده :n02:)

و با اینکه خودم الان در حال راه اندازی یک سایت فروش اینترنتی هستم (البته مرتبط با عکاسی نیست!) پیشنهاد می کنم حضوری خرید بکنید.
چون اکثر سایت ها قیمت هاشون گران تر از بازار است و خودتان حضوری خرید بکنید و کامل تست بکنید در مورد قطعات الکترونیک خیلی بهتر است. به خصوص که گارانتی به معنای واقعی در ایران وجود ندارد و...

Amateِur
26-07-2013, 23:35
میشه در مورد خرید از سایتهایی که اشاره شده هم توضیح بدین

سلام،شب بخير

ديجي كالا رو تاييد ميكنم، البته قيمت هاش كمي نسبت به بازار بالاتره ولي بهترين سايت براي خريد اينترنتي مركز نورنگار هست كه ديگه بين عكاسا معروفه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سايت افرنگ هم كاملا تاييد ميشه

Ali_Best
27-07-2013, 01:50
دوستان تصمیم نهایی شده روی d3200 :n02:
انشالله کمتر از یک هفته دیگه میخرمش. قیمتشم که از 2300 چند ماه پیش رسیده به 1800 که خوبه!

فقط میخواستم بدونم که حالت نمایش زنده روی این دوربین فعاله یا نه؟
من یه بررسی کردم متوجه نشدم داره یا نه

و البته تو یه مقاله خوندم که بودنش خوبه
(میتونید یه نمه توشیح بدید راجع به این؟)
چیزی که خودم میدونم پخش با یه ویژگی خاص در lcd هست...

batlagh
27-07-2013, 04:10
و اما بوکه.
خیلی ساده است. به فضایی که در عکس تار ثبت میشود بوکه میگویند. بر گفته از پوک :دی یعنی فضای بلا استفاده که صد البته به جذابیت خیلی از عکس ها کمک میکند. هر چی فاصله کانونی لنز بلند تر باشد بوکه بیشتر است و هر چه کمتر بوکه هم کمتر.

بوکه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اصطلاحی با ریشه‌ی ژاپنی که به معنی نواحی نورانی خارج از فوکوس در پس‌زمینه‌ی عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) است. معمولا این نقاط به صورت نواحی چند ضلعی یا گرد که متاثر از شکل دیافراگم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می باشد دیده می‌شوند و در پس زمینه‌ی عکس، جلوه زیبایی را ایجاد می‌کنند.

لنز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هایی که دارای دیافراگم‌هایی نزدیک‌تر به دایره هستند، بوکه‌ی زیباتری ایجاد می‌کنند

منبع:

برای اطلاعات بیشتر:

batlagh
27-07-2013, 04:13
دوستان تصمیم نهایی شده روی d3200 :n02:
انشالله کمتر از یک هفته دیگه میخرمش. قیمتشم که از 2300 چند ماه پیش رسیده به 1800 که خوبه!

فقط میخواستم بدونم که حالت نمایش زنده روی این دوربین فعاله یا نه؟
من یه بررسی کردم متوجه نشدم داره یا نه

و البته تو یه مقاله خوندم که بودنش خوبه
(میتونید یه نمه توشیح بدید راجع به این؟)
چیزی که خودم میدونم پخش با یه ویژگی خاص در lcd هست...

پیشاپیش مبارک باشه.

(من بودم 600d می خریدم :n26: البته دی 3200 نیز انتخاب خوبیه)

منظورتون ار حالت نمایش زنده ، همان لایو ویو می باشد؟
اگر منظورتان این است ، بلی این دوربین دارد.

منظور این است که به جای اینکه از داخل ویزور کادر رو ببینید و تنظیم بکنید ، در صفحه نمایشگر ببینید و عکاسی بکنید. همین . چیز خاصی نیست. اکثریت همه دوربین های dslr چند سال اخیر اینگونه هستند. (مثلا 350 دی کانن لایو ویو نداشت)

Ali_Best
28-07-2013, 00:30
دوستان، گارانتی اینا چقدر تو دوربین مهمه؟!
دیجی کالا پیشنهاد ویژه فروش 650d رو گذاشته 2.050 !
وسوسه شدم یه نمه!

batlagh
28-07-2013, 03:12
وسوسه شدم یه نمه!

باور بفرمایید قیمت های دیجی کالا گرون تر از بازار هست!

گارانتی که مهم هست هیچ!
علاوه بر گارانتی حتما 3 درصذ پول دوربین را بدهید و بیمه نیز بکنید. که خیالتون تخت باشه.

الان در سایت پیکسل (که اون هم به نسبت بازار معمولا گرون تر می فروشه!) 650 با لنز 18-55 با گارانتی معتبر ایده آل می دهد 2140
و در نتیجه دیجیکالا فقط داره 90 تومن ارزون تر میده! تازه به نسبت یک سایتی که خودش نیز گران تر از کف بازار هست قیمت هایش!

که هیچی نباشه بگردید توی بازار همین حدودی که دیجیکالا می دهد می توانید با گارانتی ایده آل بخرید!

یکی از معتبر ترین گارانتی ها می باشد (خود بنده اکثرا ترجیح می دهم ایده آل بگیرم و...)

متاسفانه لینکی که گذاشتید برای بنده باز نمی شود (فکر می کنم یه مشکل قدیمی هست که لینک های طولانی در پی سی ورلد به درستی باز نمی شود و...)

payma
28-07-2013, 10:58
وسوسه شدم یه نمه!

قیمتش برای دوربین بدون گارانتی خیلی بالاست
تشریف ببرید بازار در بدترین حالت 2100 با گارانتی میتونید تهیه کنید
گارانتی هم یا ایده آل بگیرید یا نورنگار (اولویت با ایده آل هست)

amirhos72
28-07-2013, 20:02
سلام خدمت دوستان
بين Nikon D3200 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و Canon EOS 600D ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) كدوم انتخاب بهتري هست؟
من عكاسي رو تازه ميخوام شروع كنم و ميشه گفت اطلاع چنداني ندارم!
بعد اينكه لنز هم همراه اينا هست يا لنز رو جداگونه بايد خريد؟
قيمت واقعيشونم بگين ممنون ميشم هرجا يه قيمتي ديدم

Ali_Best
28-07-2013, 20:24
باور بفرمایید قیمت های دیجی کالا گرون تر از بازار هست!

گارانتی که مهم هست هیچ!
علاوه بر گارانتی حتما 3 درصذ پول دوربین را بدهید و بیمه نیز بکنید. که خیالتون تخت باشه.

الان در سایت پیکسل (که اون هم به نسبت بازار معمولا گرون تر می فروشه!) 650 با لنز 18-55 با گارانتی معتبر ایده آل می دهد 2140
و در نتیجه دیجیکالا فقط داره 90 تومن ارزون تر میده! تازه به نسبت یک سایتی که خودش نیز گران تر از کف بازار هست قیمت هایش!

که هیچی نباشه بگردید توی بازار همین حدودی که دیجیکالا می دهد می توانید با گارانتی ایده آل بخرید!

یکی از معتبر ترین گارانتی ها می باشد (خود بنده اکثرا ترجیح می دهم ایده آل بگیرم و...)

متاسفانه لینکی که گذاشتید برای بنده باز نمی شود (فکر می کنم یه مشکل قدیمی هست که لینک های طولانی در پی سی ورلد به درستی باز نمی شود و...)

مرسی

کجا بایدبیمه کرد وسائل دیجیتال رو؟

من حقیقتش شهرستانم. اجبارا باید اینترنتی خرید کنم
یا اینکه برم تهران که باز هزینه داره یه 30 - 40 تومنی برام!

قیمت های دوربین شاپ باز خیلی گرونتر از بازاره؟
احتمال زیاد باید از همین دوربین شاپ بگیرم

برای چند تا قطعه لوازم جانبی هم مشاوره میگیرم ازتون :)

پ.ن:
لینک هم فیلتــر میشه. اسم سایت های مشابه با اینجا رو مدیران فیلــتر میکنند
مثل دیجی کالا
شما به جای خط چین دیجی کالا به انگلیسی تایپ کنید

Amateِur
28-07-2013, 21:35
مرسی

پ.ن:
مثل دیجی کالا

من به شخصه نورنگار (دوربين شاپ) رو تاييد ميكنم و افرنگ ديجيتال

batlagh
28-07-2013, 23:25
مرسی

پ.ن:
مثل دیجی کالا

بیمه را خود مغازه های دوربین فروشی بهتون می دهند

حالا دوربین چیزی نیست که هیچ جایی گیر نیاد! هر شهرستانی که نسبتا وسایل دیگه گیر بیاد دوربین رو هم می تونید تهیه بکنید.

دوربین شاپ نیز مقداری گران می باشد.

راستش ارزان ترین خرید در ایران از بندر عباس است. (در تالار گفتمان سایت عکاسی یک آیدی ها هستند که از دوستان یه مغازه عکاسی هستند و... گاها از اون طریق خرید می کنند.) که فکر می کنم جناب Amateِur ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نیز اونجا عضو هستند و در جریان این نوع خرید نیز باشند.
که بعد با تیپاکس براشون ارسال می کنند. (بنده تا حالا اینجوری خودم خرید نکردم!) اما از قیمت کف بازار تهران نیز معمولا ارزان تر خریداری می کنند.

من باشم حتی شده سفر هم لازم باشد می روم و خودم می خرم. (اگر دسترسی از خارج داشتم حاضر بودم از سایت معتبری چون bhphotovideo.com خرید بکنم! اما از ایران با این اوضاع گارانتی و... خیر اینرنتی خرید نمی کردم.)

batlagh
28-07-2013, 23:27
سلام خدمت دوستان
بين Nikon D3200 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و Canon EOS 600D ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) كدوم انتخاب بهتري هست؟
من عكاسي رو تازه ميخوام شروع كنم و ميشه گفت اطلاع چنداني ندارم!
بعد اينكه لنز هم همراه اينا هست يا لنز رو جداگونه بايد خريد؟
قيمت واقعيشونم بگين ممنون ميشم هرجا يه قيمتي ديدم

سلام
بنده 600d را ترجیح می دهم اما این بدان معنا نیست که حتما بهتر هم هست!

این دوربین ها به همراه یک لنز همراه به فروش می رسد که به اصطلاح به آن لنز کیت می گویند.
معمولا لنز کیت این دو دوربین لنز 18-55 می باشد.

در مورد قیمت راستش متنوع هست! سایت ها قیمت هایی دارند اما مشخص نیست.
و اخیرا مقداری قیمت دوربین ها کاهش پیدا کرده است و باید بگردید تا ببینید چه مغازه یا سایتی ارزون تر می فروشد.

موفق باشید

amirhos72
29-07-2013, 16:13
سلام
بنده 600d را ترجیح می دهم اما این بدان معنا نیست که حتما بهتر هم هست!

این دوربین ها به همراه یک لنز همراه به فروش می رسد که به اصطلاح به آن لنز کیت می گویند.
معمولا لنز کیت این دو دوربین لنز 18-55 می باشد.

در مورد قیمت راستش متنوع هست! سایت ها قیمت هایی دارند اما مشخص نیست.
و اخیرا مقداری قیمت دوربین ها کاهش پیدا کرده است و باید بگردید تا ببینید چه مغازه یا سایتی ارزون تر می فروشد.

موفق باشید

ممنون از جوابتون
ميتونم بپرسم چرا 600d رو ترجيح ميدين؟

batlagh
30-07-2013, 17:28
ممنون از جوابتون
ميتونم بپرسم چرا 600d رو ترجيح ميدين؟

یه مقدار تعصب برندی که نشاط گرفته ای یوزر فرندی تر بودن کانن.
فیلم برداری نیز برایم اهمیت دارد.

البته خیلی نظر شخصی هست!

Ali_Best
31-07-2013, 02:36
من به شخصه نورنگار (دوربين شاپ) رو تاييد ميكنم و افرنگ ديجيتال
آره
دنبالشم چند روزه
قیمت نیکون رو زده 1.750 خوب شده حالا :)

دوستان کلا نظر بدید که چه لوازم جانبی نیازه واسه من؟
کیف رو که بله میگیرم (اگه مدل یا برند پیشنهادی و یا حتی فروشگاه آنلاین میشناسید بگید)
سه پایه / هود /... این چیزا لازمه؟ چقدر لازمه؟!

محسن جان... حقیقتش از وقتی که چند تا فروشگاه خوب اینترنتی پیدا کردم دیگه حضوری خریدن رو گذاشتم کنار کلا!
هم وقتم از بین نمیره مخصوصا الآن که ماه رمضونه و نمیشه از خونه رفت بیرون!
هم اینکه برندها و چیزایی که میخوام واقعا اینجا سخته پیدا کردنش
یعنی پیدا نمیشه!
وسائل دیجیتال همش شده خرید آنلاین مگه اینکه سفری به تهران داشته باشم (و نه حتی جای دیگه)
کلا تو این چند سال دوست و آشنا هم خدا رو شکر خیلی پیدا کردم که کف قیمت ازشون خرید میکنم.
به طوری که یه فلش مموری هم بخوام حاضرم نتی خرید کنم تا اینکه برم از مغازه توی خیابونمون بگیرم!
تو بازارچه پرشین تولز هم معمولا چیزای خوبی گیر میاد. با قیمت مناسب
اما این یکی رو دیگه از فروشگاه اصلی میخرم
تو فروم عکاسی هم تاپیک فعال پرفروش پیدا نکردم

مقسی

batlagh
31-07-2013, 04:23
آره
دنبالشم چند روزه
قیمت نیکون رو زده 1.750 خوب شده حالا :)

دوستان کلا نظر بدید که چه لوازم جانبی نیازه واسه من؟
کیف رو که بله میگیرم (اگه مدل یا برند پیشنهادی و یا حتی فروشگاه آنلاین میشناسید بگید)
سه پایه / هود /... این چیزا لازمه؟ چقدر لازمه؟!

محسن جان... حقیقتش از وقتی که چند تا فروشگاه خوب اینترنتی پیدا کردم دیگه حضوری خریدن رو گذاشتم کنار کلا!
هم وقتم از بین نمیره مخصوصا الآن که ماه رمضونه و نمیشه از خونه رفت بیرون!
هم اینکه برندها و چیزایی که میخوام واقعا اینجا سخته پیدا کردنش
یعنی پیدا نمیشه!
وسائل دیجیتال همش شده خرید آنلاین مگه اینکه سفری به تهران داشته باشم (و نه حتی جای دیگه)
کلا تو این چند سال دوست و آشنا هم خدا رو شکر خیلی پیدا کردم که کف قیمت ازشون خرید میکنم.
به طوری که یه فلش مموری هم بخوام حاضرم نتی خرید کنم تا اینکه برم از مغازه توی خیابونمون بگیرم!
تو بازارچه پرشین تولز هم معمولا چیزای خوبی گیر میاد. با قیمت مناسب
اما این یکی رو دیگه از فروشگاه اصلی میخرم
تو فروم عکاسی هم تاپیک فعال پرفروش پیدا نکردم

مقسی

اگر تصمیمتون برای خرید نتی قطعی هست ، نور نگار بهتر از پیکسله!
چون خودش یکی از 3-4 گارانتی نسبتا معتبر می باشد و... اما قیمتش از کف بازار معمولا بیشتر هست.

پیکسل توی فروم عکاسی تاپیک داشت ، سر گران فروشی و اعتراض ها و... بستند! دقیقا همه اعضای فروم شکایت داشتند که چرا انقدر قیمتشان بالاست! حتی حضوری و...

راستش من که دارم خودم یه فروشگاه اینرنتی می زنم! (پس امیدوارم اونجا هم در خدمتتون باشیم :n26:) اما گویا من یه کمی محافظه کارم!
اما اگر از نور نگار بگیرید خیالتان راحت تر هست. هر چه بشود خودشون گارانتی هستند و نمی تونند گردن یکی دیگه بندازند!
-------------------------------------------------------------------------------------------

برای تجهیزات جانبی:
کیف برند ، ممکن هست کارایی خیلی خوبی داشته باشد و... اما متاسفانه قیمت هایشان نجومی هست. (من باشم برای تجهیزات زیر 10 تومن کیف برند نمی خرم!) البته یکی از دوستانم تجهیزات همراهش بالای 15 تومن می شد. یه کیف برند توپ داشت و پشت موتور تصادف کردند و... همین کیف کل تجهیزاتشون رو نجات داد! (قیمت کیفه توی ارزون فکر می کنم 400 هزار تومن خریده بود الان باید حدود 600 -700 باشد!)

کیف بسته به تجهیزات باید خریداری بشه (هم سایزش و هم نوعش)

هود خوبیه که داره ،کارایی جلو نور های مزاحم را هم نگیرد 2 تا کارایی داره:
1. کلاس داره! :n02:
2. از لنز بیشتر مراقبت میشه!

فیلتر هم پیشنهاد می کنم
یه uv بگیرید به عنوان محافظ معمولا استفاده بکنید.
پلاریزه هم بگیرید خوبه.
nd هم اگر عکاسی با زمان نوردهی زیاد و... بخواهد بد نیست تهیه بکنید. (در مورد برند ها و مارک ها و... راستش الان خیلی وقته درست و حسابی خرید نکردم نمی دانم کدامشان بهتر است! و کلا دردسری هست چون هر از گاهی معمولا یکی دو برند اصلش در بازار گیر میاد و...)

سه پایه.
کلا عکاس با سه پایه در مقابل بدون سه پایه ، مثل عکاسی با لنز فیکس هست در مقابل لنز زوم!
خلاصه اش این است که اکثریت عکاس های حرفه ای سه پایه استفاده می کنند! (پس دلیلی دارید!)
اگر سه پایه نخواستید بگیرید ، تک پایه هم می تونه کمک کننده باشه.

یه مموری کلاس 10 هم تهیه بفرمایید. (فکر می کنم 16 گیگ خوب باشه. البته خودم خیلی از اوقات چند تا 8 گیگ استفاده می کنم!)
و یه مموری ریدر مناسب.

فعلا چیزی به ذهنم نمی رسه (اثرات کم خوابیه!)
اما بیشتر از اینکه درگیر این حواشی بشوید به خود عکاسی بپردازید. (یه زمانی انقدر به حواشی عکاسی پرداختم که کلا الان دیگه مدت ها هست دوربینم رو دست نگرفتم! الان هم با چشم دنبالش گشتم ببینم کجا گذاشتمش که اصلا از یادم رفته ..... :n29:)

از عکاسی لذت ببرید.

Ali_Best
31-07-2013, 18:08
محسن جان مرسی
خیلی لطف کردی
فروشگاه زدی ما رو هم بی خبر نذار مستقیم میام پیش خودت :n06:

ولی اینا که گفتی خیلی بیشتر از چیزیه که من فک میکردم! :دی
اینطوری هزینه میره بالای 2 و خورده ای انگار! حالا مهم نیست بحث میکنیم!

اول اینکه انگار پیکسل هم قیمتاش نرم تر شده!
حالا که با دوربین شاپ هم مقایسه میکنم انگار قیمتاشو پایین تر میزنه. قبلا این طوری نبود!
ضمانت ایده آل رو هم میده انگار!
نظر شما چیه؟!

راستی بین d3200 و d5100 یکم مردد شدم
اولی پردازنده قوی تری داره و جدیدتره و مگاپیکسل بالاتر (میدونم این یکی مهم نیست :دی) عکساشم انگار بهتره
دومی صفحه چرخان داره. چقدر به درد میخوره این صفحه چرخان؟
آخه من فیلمبرداری فک نکنم بکنم با این دوربین. شاید خیلی کم...
نظر شما؟

هود.... این که چه مدلی باشه مهمه؟ منظورم شکل و قیافه شه

فیلتـــر... میتونی یه توضیح کوچولو ازکاربرد این سه تا بدی؟
nd دیگه نمیگیرم باااااو! گرونه :دی

یه مقداری هم از کاربردهای سه پایه بگی عالی میشه
میدونم که باعث میشه بهتر کادربندی کنی. میخوام ببینم استفاده های دیگه اش چیه؟
یکی هم اینکه تنظیم میکنی خودتم میری تو کادر :دی

حجم عکس هایی که با slr گرفته میشه چقدره؟ اگه بشه یه 8 گیگ بردارم برای کاهش هزینه

متشکر... مجددا :n16:

ali_phd71
31-07-2013, 18:30
سلام خدمت دوستان بامرام
میخواستم بپرسم واسه خرید لنز دوربین لنزهای شرکت هایی مثل samyang و carl zeiss رو بخرم بهتره یا سعی کنم لنز همون شرکتی که دوربین رو خریدم بخرم مثل لنزهای کنون؟!
میخوام در مورد لنزهای این دو شرکت هم اگر اطلاعاتی دارید بهم کمک کنید...
با تشکر:n01:

mjd323232
01-08-2013, 12:57
بیمه را خود مغازه های دوربین فروشی بهتون می دهند

حالا دوربین چیزی نیست که هیچ جایی گیر نیاد! هر شهرستانی که نسبتا وسایل دیگه گیر بیاد دوربین رو هم می تونید تهیه بکنید.

دوربین شاپ نیز مقداری گران می باشد.

راستش ارزان ترین خرید در ایران از بندر عباس است. (در تالار گفتمان سایت عکاسی یک آیدی ها هستند که از دوستان یه مغازه عکاسی هستند و... گاها از اون طریق خرید می کنند.) که فکر می کنم جناب Amateِur ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نیز اونجا عضو هستند و در جریان این نوع خرید نیز باشند.
که بعد با تیپاکس براشون ارسال می کنند. (بنده تا حالا اینجوری خودم خرید نکردم!) اما از قیمت کف بازار تهران نیز معمولا ارزان تر خریداری می کنند.

من باشم حتی شده سفر هم لازم باشد می روم و خودم می خرم. (اگر دسترسی از خارج داشتم حاضر بودم از سایت معتبری چون bhphotovideo.com خرید بکنم! اما از ایران با این اوضاع گارانتی و... خیر اینرنتی خرید نمی کردم.)

سلام دوستان
من بدلیل نوع کارم هر ماه به بندر سفر میکنم
این مطلب برام جالب بود ، بخاطر همین یه خواهش دارم اگه امکان داره اسم و آدرس مغازه ای که توی بندر مورد تایید هست را بدین یا اینکه پ خ کنید
من یه مغازه دیدم توی بندر که دوتا برادر هستند نزدیک پاساژ زیتون ، اگه منظور این هست برم سراغشون
راستی برای خرید کردن از این نوع مغازه ها (غیر نمایندگی ها) چه نکاتی باید برای خرید دوربین مدنظر داشته باشم تا یه دفعه دوربین دست دو بهم ندن
ممنون

batlagh
01-08-2013, 13:15
اول اینکه انگار پیکسل هم قیمتاش نرم تر شده!
حالا که با دوربین شاپ هم مقایسه میکنم انگار قیمتاشو پایین تر میزنه. قبلا این طوری نبود!
ضمانت ایده آل رو هم میده انگار!
نظر شما چیه؟!

راستی بین d3200 و d5100 یکم مردد شدم
اولی پردازنده قوی تری داره و جدیدتره و مگاپیکسل بالاتر (میدونم این یکی مهم نیست :دی) عکساشم انگار بهتره
دومی صفحه چرخان داره. چقدر به درد میخوره این صفحه چرخان؟
آخه من فیلمبرداری فک نکنم بکنم با این دوربین. شاید خیلی کم...
نظر شما؟

هود.... این که چه مدلی باشه مهمه؟ منظورم شکل و قیافه شه

فیلتـــر... میتونی یه توضیح کوچولو ازکاربرد این سه تا بدی؟
nd دیگه نمیگیرم باااااو! گرونه :دی

یه مقداری هم از کاربردهای سه پایه بگی عالی میشه
میدونم که باعث میشه بهتر کادربندی کنی. میخوام ببینم استفاده های دیگه اش چیه؟
یکی هم اینکه تنظیم میکنی خودتم میری تو کادر :دی

حجم عکس هایی که با slr گرفته میشه چقدره؟ اگه بشه یه 8 گیگ بردارم برای کاهش هزینه

متشکر... مجددا :n16:

نظر لطفتون هست.
اگر پیکسل قیمت هایش را پایین آورده مطمئن باشید در بازار خیلی پایین اومده که حاضر شده قیمتش را پایین بیارد! اما در نهایت اگر اختلاف خیلی نیست نور نگار بگیرید هم خوبه به همان دلیلی که عرض کردم. پیکسل خودش گارانتی نمی کند!
اگر هم ایده آل خواستید بگیرید ، خب خودشون فروشگاه دارند و از خودشون بگیرید. اینجوری خیلی بهتر هست.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) الان نتونستم درست بگیرم یادمه یه قسمتی برای فروش پستی هم داشت و... بگردید پیدا می کنید.

بین دی 3200 و دی 5200 بنده ، دی 5200 را انتخاب می کنم چون رده حرفه ای تری می باشد.
اما راستش چون نیکون هست به ریز نمی توانم عرض بکنم و.... (رده های دوربین ها دسته بندی دارد مثلا دوربین های کانن رده های تک رقمی حرفه ای ترین ، 2 رقمی ها در جایگاه بعدی ، 3 رقمی بعدی و در آخر 4 رقمی ها هستند.
برای نیکون مقداری متفاوت می باشد. راستش خیلی معیارش به اندازه کانن دقیق نیست.
در دوربین های فعلی حرفه ای ترین هایش از تک رقمی ، بعد 3 رقمی مثل دی 800 و دی 600 ، بعد 4 رقمی ها دسته بندی دارید! اول سری دی 7000 ها هست ، بعد 5000 ها و در آخر 3000 ها.)

برای هر لنزی هود مختص به خودش می باشد. شما لنز رو که انتخاب بکنید یه هود مناسبش هم هست که تهیه می کنید.

فیلتر uv محافظ هست.
پلاریزه باعث میشه که رفله های نور را بگیرد که به 2 صورت کاربرد دارد. یکی مثلا می خواهید عکسی از پشت یه شیشه بگیرید و رفله های شیشه را از بین می برد. دیگری در طبیعت می خواهید عکاسی بکنید مقداری از بازتاب های غیر مفید خورشید را می گیرد و عکس بهتر می شود.

فیلتر nd یه فیلتر خاکستری هست، که هیچ کاری نمی کنه و فقط نور ورودی به دوربین را کم می کند. که شما می توانید عکس هایی با زمان نوردهی بیشتری را بگیرید. (مثل عکس هایی که از آب های جاری و یا آبشار ها و... می گیرند.
سرچ بفرمایید توضیحات مفصل تر نیز می توانید پیدا بکنید. در این باره.

سه پایه مهم ترین کاربردش این است که از لرزش (به خصوص مواقعی که زمان نور دهی زیاد می باشد) جلو گیری می کند و دلیل دیگرش همان دقت در کادر بندی هست. که ناخود آگاه باعث میشه کادربندیتون خیلی بهتر بشود.

حجم عکس ها در فرمت jpg حدود 5 الی 7 مگ میشه. در فرمت raw حدود 25 مگ.
با jpg مموری 8 گیگ حدود 1000 عکس میشه گرفت. که اگر عادت داشته باشید عکس هاتون رو مدام آرشیو بکنید و.... نسبتا خوب است.

لازم نیست همه تجهیزات جانبی را با هم بگیرید.
مثلا سه پایه ، فیلتر nd و پلاریزه را می توانید به مرور بعدا تهیه بکنید. به خصوص سه پایه که اگر حرفه ای انتخاب بکنید خیلی گران در میاد.
بیمه یادتون نره! خیلی کاربردی هست!
موفق باشید.

سلام خدمت دوستان بامرام
میخواستم بپرسم واسه خرید لنز دوربین لنزهای شرکت هایی مثل samyang و carl zeiss رو بخرم بهتره یا سعی کنم لنز همون شرکتی که دوربین رو خریدم بخرم مثل لنزهای کنون؟!
میخوام در مورد لنزهای این دو شرکت هم اگر اطلاعاتی دارید بهم کمک کنید...
با تشکر:n01:

سلام
شرکت های متفاوتی هستند که لنز تولید می کنند.
سامیانگ لنز هایش به نسبت کانن ارزان تر می باشد. اما از مهم ترین ضعف هایش نداشتن موتور فوکوس هست و این یعنی اینکه همیشه خودتون باید فوکوس بکنید و... که دردسری است!
ولی لنز های وایدش که فوکوس خود به خود اهمیت کمتری دارد نسبتا خوب مشتری دارد. و 85 میلی مترش نیز کیفیت خوبی دارد ولی بیشتر به درد آتلیه می خورد که آدم بتونه سر فرصت فوکوس بکند و...

شرکت زایس (جدید اسمشان را به زایس تغییر داده اند!) یکی از لنز ساز های حرفه ای می باشد که اکثریت لنز هایش را قبلا برای دوربین های سونی می زد. اما چند سالی هست لنز هایش را برای مانت های کانن و نیکون نیز تولید می کند.
یکی از بهترین اپتیک ساز ها می باشد. خیلی کیفیت لنز هایشان بالاست اما همین طور باعث میشود که قیمتشون هم نجومی باشد!

اما خود نیکون و کانن نیز از اپتیک ساز های حرفه ای هستند و معمولا می توانید انتخاب معقول و با کیفیت خوبی داشته باشید.

در مورد تامرون و سیگما نیز ، موردی لنز های خوب و با ارزشی دارند که معمولا قیمت مناسب نیز دارند. اما باید به دقت برای خرید تحقیق بشود. (مثلا تامرون 90 یکی از لنز های خوب هست.)

batlagh
01-08-2013, 13:21
سلام دوستان
من بدلیل نوع کارم هر ماه به بندر سفر میکنم
این مطلب برام جالب بود ، بخاطر همین یه خواهش دارم اگه امکان داره اسم و آدرس مغازه ای که توی بندر مورد تایید هست را بدین یا اینکه پ خ کنید
من یه مغازه دیدم توی بندر که دوتا برادر هستند نزدیک پاساژ زیتون ، اگه منظور این هست برم سراغشون
راستی برای خرید کردن از این نوع مغازه ها (غیر نمایندگی ها) چه نکاتی باید برای خرید دوربین مدنظر داشته باشم تا یه دفعه دوربین دست دو بهم ندن
ممنون

سلام.
برایتان شماره شان را پ.خ می فرستم. (فکر می کنم از قوانین باشد.)

این مغازه نسبتا مطمئن هست. چون خیلی از عکاس ها به واسطه یک عکاس که معرفی کرده اند خرید می کنند.
اما برای زمان خرید به مانت دوربین نگاه بکنید که خط و خشی نداشته باشد همین طور لنز. (چون وقتی لنز و دوربین استفاده می شوند با باز و بسته کردن لنز باعث میشود خیلی ریز خط و خشی ایجاد بشود.)
به خصوص دور مانت فلزی ، روی بدنه بهتر مشخص هست.

برنامه هایی هست که می شود با گرفتن یه عکس و متصل کردن آن ، تشخیص بدهد چند عکس گرفته شده است و... اما مباحثش طولانی هست. در نت سرچ بفرمایید. می توانید پیدا بکنید.

البته این مغازه نیست گارانتی و بیمه رسمی شرکت هارا ارائه می کند و از بابت خیالتان تخت باشد.

Ali_Best
01-08-2013, 20:01
محسن جان مرسی

دو مورد فقط:

سایت ایده آل رو دیدم. توش جایی برای خرید مستقیم ندیدم
اما انگار تو کاشان نمایندگی فروش داره. یه تماس گرفتم نیکون دی3200 رئ 1810 بهم قیمت داده که الآن تو سایت ها 1750 هست
باز یه سر بهشون میزنم ببینم چجوریه
میگه با بیمه و گارانتی هست همون ایده آل یا نورنگار

دی3200 رو در مقایسه با دی 5100 گفتم!
حدودا در یه رنج قیمتن
نظر شما رو کدومه؟

مرسی مجدد :»

vtn54
01-08-2013, 21:25
محسن جان مرسی

دو مورد فقط:

اما انگار تو کاشان نمایندگی فروش داره. یه تماس گرفتم نیکون دی3200 رئ 1810 بهم قیمت داده که الآن تو سایت ها 1750 هست

حدودا در یه رنج قیمتن
نظر شما رو کدومه؟

سلام عزیز

در رده‌بندی دوربینهای نیکون رده 3xxx یک پله پایین‌تر از 5xxx است.اگر بخواهید با کنون مقایسه کنید دوربین D3200 تقریبا همرده 1100D و D5100 همرده 600D می‌باشد. اگر چه D3200 یک نسل جدیدتر از D5100 است ولی شک نکنید که D5100 امکانات و کیفیت ساخت بهتری دارد.(همانطور که D7000 با وجود قدیمی‌تر بودن از D5200 بهتر است.)

ارادتمند:n12:

batlagh
01-08-2013, 21:42
محسن جان مرسی

دو مورد فقط:

حدودا در یه رنج قیمتن
نظر شما رو کدومه؟

بنده هم مثل جناب vtn54 دوربین 5100 را با اینکه قدیمی تر هست به 3200 ترجیح می دهم
بالاخره یه رده بالاتر هست!

و در مورد قیمت ، قیمت سایت هارا همان روز چک بفرمایید. چون بعضی وقت ها قیمت هاشون خیلی به روز نیست. برای خودم چند بار پیش اومده از پیکسل یا نورنگار قیمت گرفتم و با سایتشون متفاوت بود!
خب البته وقتی گفته که با بیمه و گارانتی اینجوری میشه!
اونی که از سایت می خواهید بخرید 3 درصد هم اضافه می کنند برای بیمه که قیمت تقریبا همین میشه.

amirhos72
01-08-2013, 23:25
دوباره سلام!
پريروزي رفتم جمهوري برا قيمت گرفتن d3200
از 1650 قيمت شنيدم تا 2300!
واقعا گيج شدم!
از اون 2300 پرسيدم چرا اين قيمت ميدي! 1650 قيمت دارم
گفتش اون چينيه!!!! داره بهت ميندازه!
رفتم از 1650 پرسيدم گفتم اين جريان چيني چيه!؟ گفت يه موقع چين وارد ميكنه يه موقع تايوان(يا تايلند يادم نمياد! :n02: ) هيچ فرقي از نظر كيفيت نميكنن!
طرف چرت گفته بهت! خب من چين بهت نميدم!
هرجام ميرفتي ميگف چن قيمت داري!؟ پنجاه تومن كمتر از اوني كه گفتي ميگفت بهت ميدم!!!
من چيكار كنم دقيقا!؟!
بعد nikon آخر مال كجاس!!!!

Ali_Best
01-08-2013, 23:54
مرسی از همه
محسن عزیز و vtn54 دوست قدیمی که گهگاه مزاحمشون میشدم :n06:

دو ساعت پیش رفتم نمایندگیش و یه پولی هم بیعانه بهش دادم که شنبه برام بیاره
البته d3200 رو گفتم
اما بهش میگم که d5100 رو بیاره واسم

آره منم فراموش کردم اون 3% رو
به خاطر بیمه قیمتش یه نمه بالاست. البته یه چیزی هم میخواد توش بخوره دیگه! 1760 بدون بیمه میده :دی
ولی مسئولیت گارانتی ایناشو هم قبول میکنه طرف. یه جورایی شناخته شده هم هست

لوازم هم همونجا ازش میگیرم
استثنائا این یکی رو دارم حضوری میگیرم! :دی

Ali_Best
02-08-2013, 00:01
دوباره سلام!
واقعا گيج شدم!
رفتم از 1650 پرسيدم گفتم اين جريان چيني چيه!؟ گفت يه موقع چين وارد ميكنه يه موقع تايوان(يا تايلند يادم نمياد! :n02: ) هيچ فرقي از نظر كيفيت نميكنن!
هرجام ميرفتي ميگف چن قيمت داري!؟ پنجاه تومن كمتر از اوني كه گفتي ميگفت بهت ميدم!!!
من چيكار كنم دقيقا!؟!

کلا همه این برندهای دوربین مال ژاپنه

الآن افت شدیدی تو قیمت ها هست بعضیا خودشون رو مچ نگه میدارند بعضی هم نه مثلا گرون خریده نمیاد به ما ارزون تر بده
من دو هفته ای میشه که وضعیت ارز رو دارم دنبال میکنم. الان دو سه روزی هست که به ثبات رسیده
و طبق چیزایی که شنیدم از این پایین تر نمیاد و بلکه دیگه روند صعودی خواهد داشت

کالای الکترونیکی هم به دلار قیمت میخوره
منم مدتیه که میخوام بخرم الآن دیگه دارم خریدم رو انجام میدم
و البته پست های بالاتر رو بخونی من به جای d3200 دارم d5100 رو میگیرم!

راجع به ساخت فک نکنم مهم باشه الان اکثر کالاها مستقیما چین داره میزنه اپل هم اونجا مونتاژ میشه
اما لیسانسشه که مهمه مال همون ژاپنه. اینا بهونه هست برای گرفتن پول بیشتر
باز دوستان دیگه هم نظر بدن

batlagh
02-08-2013, 00:22
دوباره سلام!
واقعا گيج شدم!
من چيكار كنم دقيقا!؟!

کلا همه این برندهای دوربین مال ژاپنه

الآن افت شدیدی تو قیمت ها هست بعضیا خودشون رو مچ نگه میدارند بعضی هم نه مثلا گرون خریده نمیاد به ما ارزون تر بده
من دو هفته ای میشه که وضعیت ارز رو دارم دنبال میکنم. الان دو سه روزی هست که به ثبات رسیده
و طبق چیزایی که شنیدم از این پایین تر نمیاد و بلکه دیگه روند صعودی خواهد داشت

کالای الکترونیکی هم به دلار قیمت میخوره
منم مدتیه که میخوام بخرم الآن دیگه دارم خریدم رو انجام میدم
و البته پست های بالاتر رو بخونی من به جای d3200 دارم d5100 رو میگیرم!

راجع به ساخت فک نکنم مهم باشه الان اکثر کالاها مستقیما چین داره میزنه اپل هم اونجا مونتاژ میشه
اما لیسانسشه که مهمه مال همون ژاپنه. اینا بهونه هست برای گرفتن پول بیشتر
باز دوستان دیگه هم نظر بدن

سلام
بحث ساخت دوربین با لپ تاپ فرق می کنه.

برای کانن.
در سری های dslr فقط 4 رقمی اش است که ژاپن تولید نمی کنه! (مطمئن نیستم تایلند فکر می کنم هست)
و مابقی را همه تولید ژاپن هست.
البته بدنه. وگرنه تولید لنز اگر اشتباه نکرده باشم یک کارخانه در ژاپن دارد و 2 کار خانه در چین و هیچ تفاوتی به هیچ وجه نمی کنه و اصلا نمیشه به این راحتی ها تشخیص داد(به صورت کد شده هست و....) و قیمتش هم هیچ تفاوتی نمی کند و دقیقا همان کیفیت و قیمت هست!

در مورد نیکون.
در سری های dslr حرفه ای هایش مثل d4 و... که قیمت های بالایی دارد فقط تولید ژاپن هست
و مابقی را در غیر ژاپن تولید می کنند. (مطمئن نیستم اگر اون کانن تایلند بود این هم تایلند هست ، کلا من این کشور های شرق آسیا رو خود یادم نمی مونه :n02:)

تا الان اصلا ندیدم دوربین dslr برای چین باشد!
و قیمت ها هم به خاطر این هست که وضعیت بازار نا به سامان هست! هر کسی هر چقدر بتونه می اندازد! (شرمنده لفظ خوبی نیست اما دقیقا همینه!)
هر کدومشون هم یه بهانه ای میارند!

و اونی هم که ژاپن نمی زنه مهم نیست!
این ها چون می خوان قیمت تمام شده را پایین بیاورند این سیاست رو دارند و کیفیت تولیدی را فدا نمی کنند.
در این مورد مثل لپ تاپ هست که همش چین هست!
و چین خیلی هم موارد با کیفیت تولید می کنه این وارد کننده های ایرانی هستند که جنس آشغالش را می خرند تا سود بیشتری بکنند! (اما دوربین چینی نیکون یا کانن تا الان ندیدم و نشنیدم)

Ali_Best
02-08-2013, 01:37
دوستان یه بررسی کردم بین d3200 و d5100:

رزلوشن تصویر که مهم نیست (d3200 بیشتره)
بزرگی سنسور و... هم برتری با d5100 هست

اما...

d5100:

Processor
Expeed 2

Wireless
Eye-Fi Connected

Remote control
Yes (Optional ML-L3)

d3200:

Processor
Expeed 3

Wireless
Optional

Wireless notes
WU-1a Wireless Mobile Adapter

Remote control
Yes (Optional)

فرقشون تو چیه؟
من سر در نمیارم
یه توضیح بدید که جریانش چیه؟!
آخه از خیلیا من تعریف d3200 رو شنیدم
احتمالا جدای از رده بهتر یه وقت نیست؟

-----------------------
ادیت:
تو دیجی کالا خوندم که 3200 امکان کنترل وایرلس از اندروید رو داره
و 5100 هم بیش از 5 دقیقه نمیتونه فول اچ دی فیلم بگیره
کنترل وایرلس 5100 چطوریه؟!

چه کنم؟؟؟؟؟!!!!!
یکی از دوستامم میگه 5200 بگیر!!!!!!

vtn54
02-08-2013, 02:51
دوستان یه بررسی کردم بین d3200 و d5100:

رزلوشن تصویر که مهم نیست (d3200 بیشتره)
بزرگی سنسور و... هم برتری با d5100 هست

اما...

d5100:

Processor
Expeed 2

Wireless
Eye-Fi Connected

Remote control
Yes (Optional ML-L3)

d3200:

Processor
Expeed 3

Wireless
Optional

Wireless notes
WU-1a Wireless Mobile Adapter

Remote control
Yes (Optional)

فرقشون تو چیه؟
من سر در نمیارم
یه توضیح بدید که جریانش چیه؟!
آخه از خیلیا من تعریف d3200 رو شنیدم
احتمالا جدای از رده بهتر یه وقت نیست؟

-----------------------
ادیت:
تو دیجی کالا خوندم که 3200 امکان کنترل وایرلس از اندروید رو داره
و 5100 هم بیش از 5 دقیقه نمیتونه فول اچ دی فیلم بگیره
کنترل وایرلس 5100 چطوریه؟!

چه کنم؟؟؟؟؟!!!!!
یکی از دوستامم میگه 5200 بگیر!!!!!!

دوست من مهم معیارهای شما است هر دو دوربینهای بسیار خوبی هستند که می‌توانند نیاز شما را به طور کامل برطرف کنند.سیستم فوکوس هر دو دوربن مشابه است هر دو Dynamic Range تقریبا یکسانی دارند ابعاد سنسور در هر دو یکسان است سرعت عکاسی پیاپی در هر دو یکسان است ولی با توجه به اینکه D5100 یک رده بالاتر است امکانات بیشتری هم عرضه می‌کند. عمده برتریهای D5100 نسبت به D3200 عبارتند از:

1.نویز کمتر به ویژه در ایزوهای بالاتر.
2.قابلیت افزایش ایزو تا 25600.
3.وجود AE Bracketing و WB Bracketing .
3.قابلیت LCD چرخان.
4.عمر باتری بهتر.
5.وجود Live view in-camera filter effects.
6.وجود Active D-Lighting کامل‌تر.

همانطور که می‌بینید ویژگیهای فوق (به جز مورد اول) شاید به درد خیلی از افراد نخورد و برای شما اهمیتی نداشته باشد از طرف دیگر D3200 جدیدتر است, وزن کمتری دارد, پردازنده سریعتری دارد, وایرلس دارد و رزولوشون بیشتری دارد. لذا ابتدا به نیازهای خودتان نگاه کنید و بعد تصمیم بگیرید.بهتر از همه این است که هر دو را در دست گرفته و از نزدیک امتحان کنید و ببینید با کدام راحت‌تر هستید و کدام بیشتر به دلتان می‌نشیند.:n09:

ELSIN
02-08-2013, 03:06
5100 یه رده بالاتر 3200 هس پس کلا بهتره

منم میگم 5200 رو بخر :n06:

batlagh
02-08-2013, 03:38
قبلا فرمودید بین 5100 و 3200 که پیشنهاد بنده 5100 بود.

و اگر 5200 نیز به گزینه هاتون اضافه بکنید بلاشک ، در این 3 گزینه 5200 بهتر می باشد.
هم رده بالا تری از 3200 هست و هم اینکه به روز تر از 5100.

Ali_Best
02-08-2013, 04:07
مرسی از همه دوستان
والا من وقتی یه چیزی میخوام بگیرم معمولا سریع تصمیم میگیرم و اصلا حساسیت به خرج نمیدم!
الآن هم میگم خودم با سرچ بیشتر و بررسی اون امکاناتی که گفتید یه مقایسه میکنم و گزینه نهایی رو انتخاب میکنم
پس دیگه پست بیشتر هم نمیدم اینجا! چون خودمم دیگه خوشم نمیاد این همه کش داده بشه و مزاحم شما بشم!

ادامه پست رو هم اگه خواستید بخونید!

میدونید قضیه چیه....

یه بنده خدایی تو فروم پرشین تولز یه تاپیک فروش دوربین زده که ادعا میکنه مستقیما از دبی وارد میکنه و با گارانتی هم میده
قیمتاش:

d3200 = 1.720
d5100 = 1.700
d5200 = 2.200

اینم نورنگاره:

d3200 = 1.750
d5100 = 1.800
d5200 = 2.500

اینو من امشب اتفاقی دیدم
البته فروشگاه آنلاینش نماد اعتماد نداره!
یه جورایی خودم نمیتونم بهش زیاد اعتماد کنم
ولی قیمتی که واسه 5200 زده وسوسه کننده هست!
من خودم نمیخواستم بیش از 2 تومن پول پای دوربین بدم اما اینو که دیدم مرددم کرد
اختلاف قیمتش یه نمه بالاست نسبت به 3200 بین دو فروشگاه که کمی ابهام داره از طرفی

در کل یه کاریش میکنم و مجددا از همه متشکرم :n16:

batlagh
02-08-2013, 22:33
^ پ . خ عرض کردم.

payma
03-08-2013, 23:56
مرسی از همه دوستان
والا من وقتی یه چیزی میخوام بگیرم معمولا سریع تصمیم میگیرم و اصلا حساسیت به خرج نمیدم!
الآن هم میگم خودم با سرچ بیشتر و بررسی اون امکاناتی که گفتید یه مقایسه میکنم و گزینه نهایی رو انتخاب میکنم
پس دیگه پست بیشتر هم نمیدم اینجا! چون خودمم دیگه خوشم نمیاد این همه کش داده بشه و مزاحم شما بشم!

ادامه پست رو هم اگه خواستید بخونید!

میدونید قضیه چیه....

یه بنده خدایی تو فروم پرشین تولز یه تاپیک فروش دوربین زده که ادعا میکنه مستقیما از دبی وارد میکنه و با گارانتی هم میده
قیمتاش:

d3200 = 1.720
d5100 = 1.700
d5200 = 2.200

اینم نورنگاره:

d3200 = 1.750
d5100 = 1.800
d5200 = 2.500

اینو من امشب اتفاقی دیدم
البته فروشگاه آنلاینش نماد اعتماد نداره!
یه جورایی خودم نمیتونم بهش زیاد اعتماد کنم
ولی قیمتی که واسه 5200 زده وسوسه کننده هست!
من خودم نمیخواستم بیش از 2 تومن پول پای دوربین بدم اما اینو که دیدم مرددم کرد
اختلاف قیمتش یه نمه بالاست نسبت به 3200 بین دو فروشگاه که کمی ابهام داره از طرفی

در کل یه کاریش میکنم و مجددا از همه متشکرم :n16:
من اونجا عضوم به امتیازش نگاه کن اونم معتبره

Ali_Best
04-08-2013, 01:33
من اونجا عضوم به امتیازش نگاه کن اونم معتبره
بله
اما فعلا دیگه نمیتونم از اون بگیرم!

دوستان دوربین اکی هست

در مورد لوازم یه مغازه دار اینا رو بهم قیمت داده:
uv ژاپن: 20.000
پولاریزه: 25.000
هود: 20.000 لاستیکی هم 25 هزار

قیمت این چیزا تو همه فروشگاه های آنلاین چیزی حدود 2 - 4 برابرشه!
چرا؟! کدوم درسته؟

والا کامپیوتر قطعاتش این طوری نیست. تو خود نت هم میشه اختلاف قیمت ها رو محسوس دید
کف بازارم تو همین نت حتی پیدا میشه
چرا دوربین این طوریه!!!
یه فروشگاه درست درمونم نیست!

راستی مموری چه برندی استفاده میکنید؟
میدونم ساندیسک و پتریوت بهترینن
اما یه مقدار بد گیر میاد اینجا
توشیبا چطوریه؟ خوبه؟

مقسی

payma
04-08-2013, 10:48
بله
اما فعلا دیگه نمیتونم از اون بگیرم!

دوستان دوربین اکی هست

در مورد لوازم یه مغازه دار اینا رو بهم قیمت داده:
uv ژاپن: 20.000
پولاریزه: 25.000
هود: 20.000 لاستیکی هم 25 هزار

قیمت این چیزا تو همه فروشگاه های آنلاین چیزی حدود 2 - 4 برابرشه!
چرا؟! کدوم درسته؟

والا کامپیوتر قطعاتش این طوری نیست. تو خود نت هم میشه اختلاف قیمت ها رو محسوس دید
کف بازارم تو همین نت حتی پیدا میشه
چرا دوربین این طوریه!!!
یه فروشگاه درست درمونم نیست!

راستی مموری چه برندی استفاده میکنید؟
میدونم ساندیسک و پتریوت بهترینن
اما یه مقدار بد گیر میاد اینجا
توشیبا چطوریه؟ خوبه؟

مقسی

فیلتر UV به احتمال 100% تقلبی هست!
فیلتر UV و پلاریزه اصل مثل HOYA قیمت بالای 70 دارن
من Silicon Power کلاس 10 دارم خیلی عالی داره کار میکنه

batlagh
04-08-2013, 15:26
^ بنده هم معمولا سیلیکون پاور کلاس 10 استفاده می کنم و خیلی راضی هستم.

قیمت های فیلتر ها خیلی پایین گفتن و احتمال بسیار زیاد اصل نمی باشد.

Ali_Best
04-08-2013, 18:57
دوستان...
d5100 خریدم 1.800 با بیمه و گارانتی ایده آل
از جایی که من خریدم خوب بوده قیمتش!

محافظ لنز این مارک هویا رو نداشت اما کنن و کنکو داشت 20 - 30 تومن اینا بود
یه عکاسه هم اونجا بود فروشنده هه میگفت این استاد عکاسیه
بهش گفت فلانی لنزا چحوریه؟
بهش گفت تا قیمت 50 - 60 النا همه یکین
بالای 200 خیلی عالیه
که فروشنده هه میگفت من خودم این قیمتا نمیارم چون کسی نمی خره
اینو داشت:

اینا گرون نیست؟:

احتمالا باید از چاره بگیرم
چون چند تا جنس دیگه هم باید بگیرم. اگه ممکنه یه برند مناسب پیشنهاد بدید برای یو وی و پولاریزه:

مرسی

vtn54
04-08-2013, 21:18
دوستان...

بالای 200 خیلی عالیه
اینو داشت:

اینا گرون نیست؟:

چون چند تا جنس دیگه هم باید بگیرم. اگه ممکنه یه برند مناسب پیشنهاد بدید برای یو وی و پولاریزه:

مرسی

سلام عزیز

مبارک است :n02:

فیلتر UV در عکاسی دیجیتال فایده زیادی ندارد و عمدتا به عنوان محافظ لنز به کار می‌رود هر چند ممکن است باعث ایجاد Flare هم بشود. بنابراین پولتان را برای گرفتن مدل گرانتر هدر ندهید :n05:
ولی اگر واقعا علاقمند به خرج کردن هستید برای محافظت از لنز هود آن را تهیه کنید که لاقل فایده بیشتری دارد.:n09:

batlagh
04-08-2013, 22:55
^ به نظرم یه uv ارزون بخرید. و خیلی هزینه برایش نکنید.
برای عکس هایی منابع نوری در لنز هست هم بهتره اصلا بازش بکنید! و کاربردش بیشتر برای این هست که روی لنز خش نیافتد و...

اما پلاریزه اگر خواستید بخرید حتما اصل تهیه بکنید. که کارایش به درستی باشد.

Ali_Best
04-08-2013, 23:51
مرسی از همه دوستان

این دو تا رو میگیرم از برند hama:

دهانه که 52 میل هست. درسته؟!
برای مارکش هم نظر مثبتتونو بگین! :دی
بیش از این دلم نمیاد پول خرج کنم :دی

دوستان تمومه
منم همینک مثلا به جمع عکاسان پیوستم :دی

مرسی از همه.... واقـــــعا! :n16:
بخصوص محسن عزیز که خیلی مزاحمش شدم :n11:

payma
05-08-2013, 01:21
دوستان...

بالای 200 خیلی عالیه
اینو داشت:

اینا گرون نیست؟:

مرسی

آره عزیز این قیمتای واقعی فیلتر اصل هست!
برای لنز 55-18 همون 10 تومن هم نمیرزه هزینه فیلتر کنید انشالا لنز بهتری که گرفتین این یلترها رو برای اون بخرید چون هم دهانه 52 کمه هم موقع فروش فکر نکنم بتونی بفروشی چون لنزهای درست درمون تقریبا 77 هستن!

Переклад не
05-08-2013, 09:19
باطری LP-E8 مخصوص سری xxxd کنون آیا تقلبی و اصلش در بازار موجوده یا فقط یه نوعه made in china موجود هست؟ آیا از قیمتش خبر دارید؟

Переклад не
15-08-2013, 08:50
نمیدونستم سوالم در این حدسخته:دی

batlagh
16-08-2013, 00:26
باطری LP-E8 مخصوص سری xxxd کنون آیا تقلبی و اصلش در بازار موجوده یا فقط یه نوعه made in china موجود هست؟ آیا از قیمتش خبر دارید؟

من چند تایی که روی دوربین های دیدم یا خودم هم خریدم ، باتری هاشون چینی بوده.
راستش نمی دونم همه دنیا اینگونه هست یا فقط ایران اینجوریه! (مثلا یکی می گفت که وارد کننده ها این کار رو می کنند که سود بکنند ، یکی می گفت مغازه ها و... ولی فکر می کنم کلا چینی باشد!)

از قیمت فعلیشون خبری ندارم.

batlagh
16-08-2013, 00:30
چون خودم هم مطمئن نبودم رفتم چک کردم.

توی سایت آمازون هم باتری 550 600 650 دی (هر سه یک باتری می خورند.) چک کردم ، ساخت چین است.

WOLF PACK
17-08-2013, 00:04
سلام.
دوستان تا 2 میلیون تومن دوربین خوب چی میشه گرفت؟

m0fidi
17-08-2013, 15:22
سلام
Canon 600d
Nikon d5100
انتخاب بین این دو بیشتر سلیقه ایست ولی کلا نیکون عکساش شفاف تره

mostafa_maca
18-08-2013, 09:07
سلام دوستان
لطفا اگر کسی جواب این سوالات رو میدونه راهنمایی کنه
برای تهیه عکس های زیبا با تجهیزات در حد امکان ارزان و جمع و جور به چه چیزهایی نیاز هست؟
اگر این کار به جاهایی مثل آتلیه ها سپرده بشه هر شات رو چقدر حساب می کنن؟

m0fidi
18-08-2013, 10:46
منظورتون مثلا چه عکساییه?از چه چیزی قصد دارید عکس بگیرید?

Capcom
18-08-2013, 13:08
سلام
دوستان بین 60d و d5200 کدوم بهتره؟
باتشکر

mostafa_maca
18-08-2013, 15:45
منظورتون مثلا چه عکساییه?از چه چیزی قصد دارید عکس بگیرید?

محصولات مختلف
مثلا جواهرات بدلی، جاسوئیچی، در کل میشه گفت بیشتر چیزهای نسبتا کوچیک هستن البته نه لزوما در اندازه جواهرات، معمولا بزرگیشون از سطح یک مانیتور 22 اینچ کوچکتره!!

ELSIN
18-08-2013, 20:07
سلام
باتشکر

این دو توی یک رده نیستند و 60 تو کلاس بالا تری هست
چرا این دو ؟

Amateِur
18-08-2013, 22:57
محصولات مختلف
مثلا جواهرات بدلی، جاسوئیچی، در کل میشه گفت بیشتر چیزهای نسبتا کوچیک هستن البته نه لزوما در اندازه جواهرات، معمولا بزرگیشون از سطح یک مانیتور 22 اینچ کوچکتره!!

اين جور عكاسي ميشه صنعتي. همين كه عكاسي صنعتي تبليغاتي بياد وسط قيمت ميليوني ميشه. اگر شما يك بار مي خوايد عكاسي كنيد خوب بديد دست عكاس. اگه نه هر دفعه مي خوايد بگيريد خوب تجهيزاتش رو بگيريد. 2 ست نور 150.يك سافت باكس و يك چتر و بكگراند تقريبا ميشن 700-800
دوربين و لنز هم كه مي خوايد. اگر دوربين حرفه اي مي خوايد بگيريد بايد لنز ماكروه با كيفيت بگيريد كه حداقل 4 تومنم دوربين و لنز خرج برميداره. اگر نه خيلي نمي خوايد هزينه كنيد ميتونيد Canon powershot G1 X رو بگيريد كه قطع به يقين بهترين دوربين كامپكت بازار. قيمت فعليش هم 1800 هست.
خلاصه كه اگر خودتون به فكر عكاسي هستيد و كيفيت كار خوب هم مي خوايد بايد 2-3 تومني هزينه كنيد اگر نه همون بهتره بديد دست آتليه.

سلام
باتشکر

از بين اين دو قطعا 60D

m0fidi
18-08-2013, 23:05
محصولات مختلف

ارزانترین دوربینهای حرفه ای الان canon1100dحدود1400وNikon d3100حدود1500همراه با لنز کیت 18-55که بنظرم برای اینکار لنز ماکرو30مم بهتره ولی از قیمتش اطلاعی ندارم .حالا اساتید هم اظهار نظر کنند شاید پیشنهاد بهتری داشتند.
اگرم بخواهید به اتلیه بدید احتمالا باهاتون پروژه ای حساب میکنند نه دونه ای که اونم توافقیه.

hacpdvp
20-08-2013, 22:57
بعد از پرس جو تصمیم به خرید ی650d گرفتم
امروز وقتی دوربین رو گرفتم متاسفانه Kiss x6i خریده بودم منوش هم ژاپنی هست بعد سرچ تو نت فهمیدم نسخه ژاپنی d650 هست
میخواستم ببینم فرقی بین d650 و Kiss X6i هست؟
چون اولین خرید slr رو انجام دادم فکر میکنم کیفیت بدنه خوبی نداره یا شاید خیال میکنم کیفیتش پایینه:n03:d650 کیفیت بدنه اش بهتره؟
برم پس بدم؟

m0fidi
21-08-2013, 14:47
فزقی نداره فقط ساخت ژاپن ,کلا کیفیت بدنه این سری xxxdcanonهمینجوریه یه چرخی تو سایت ها ونظرها بزنی به این نکته پی میبرید.

m@ximus
21-08-2013, 21:52
وقتی با دوربین 600d canon فیلمبرداری میکنی در حالت عمق میدان کم اون کسی که فوکوس کردی روش اگر جابه جا بشه فو کوس از بین میره و دوباره فوکوس میکنه؟

Переклад не
22-08-2013, 10:49
وقتی با دوربین 600d canon فیلمبرداری میکنی در حالت عمق میدان کم اون کسی که فوکوس کردی روش اگر جابه جا بشه فو کوس از بین میره و دوباره فوکوس میکنه؟

بله فوکوس از بین میره
شما باید رو حالت دستی فوکوس قرار بدید و هر لحظه سوژه هاتون رو آپدیت کنید.یکی از روش کارهای عکاس حرفه ای

m@ximus
22-08-2013, 14:38
بله فوکوس از بین میره
شما باید رو حالت دستی فوکوس قرار بدید و هر لحظه سوژه هاتون رو آپدیت کنید.یکی از روش کارهای عکاس حرفه ای
یعنی از عهده ی من که عکاس آماتور هستم خارجه؟
650d چطور؟

Переклад не
22-08-2013, 15:17
یعنی از عهده ی من که عکاس آماتور هستم خارجه؟
650d چطور؟

اتفاقا این حالت خیلیم آسون و کاربردی تره.شما فرض کن اگه فوکوس طوری باشه که خودش بصورت خودکار سوژه رو فوکوس کنه دیگه همه چی محدود میشه یه مگسی ، نویزی(منظور افراد غیر سوژه) رد بشه فوکوس به هم میخوره.واسه همین حالت دستی تنظیم میکنن
نه از عهده ی شما خارج نیست.یه لنز چرخوندن مگه چقدر تخصص میخواد؟
650 سیستم فوکوس اتوماتیک بهتری داره

mohamad_beauty
22-08-2013, 16:24
با سلام خدمت دوستان
من تا 1 ساعت دیگه باید برم یه دوربین دیجیتال بخرم
1- یه دوربین کامپکت میخوام که حمل و نقلش راحت باشه
2- باطریش حتما لیتیوم(اگر درست نوشته باشم) باشه
3. زوم اصلا مهم نیست
4-کیفیت عکس برام مهمترین فاکتوره و کاربری خوانوادگی میخوام
حدود 400 تومن بیشتر نشه

m@ximus
22-08-2013, 16:53
اتفاقا این حالت خیلیم آسون و کاربردی تره.شما فرض کن اگه فوکوس طوری باشه که خودش بصورت خودکار سوژه رو فوکوس کنه دیگه همه چی محدود میشه یه مگسی ، نویزی(منظور افراد غیر سوژه) رد بشه فوکوس به هم میخوره.واسه همین حالت دستی تنظیم میکنن
نه از عهده ی شما خارج نیست.یه لنز چرخوندن مگه چقدر تخصص میخواد؟
650 سیستم فوکوس اتوماتیک بهتری داره
ممنون رفیق بهشتو به خودت واجب کردیD:
مشکل من فقط با همین فوکوس خودکار هستش برای خرید دوربین نظر خودم 600d هست اگر اینطور که شما فرمودید مشکل قابل حل هستش.
یه سوال دیگه اینکه اختلاف قیمت این دو 400هزار هست پس اگه فوکوس دستی بهتره من همون 600d رو بگیرم ؟باقی امکاناتش برام مهم نیست چون حرفه ای نیستم که تشخیص بدم.
چونکه عکاسی حرفه ای نمی خوام انجام بدم فیلمبرداری و عکاسی هر دو قابل اهمیته.

b.khosravani
24-08-2013, 10:52
هیچ فرقی نداره ، همه یک جا تولید میشن و فقط نسبت به کشوری که میخوان ارسال بشن نام گذاری میشن !

Capcom
24-08-2013, 15:42
دوستان نظرتون در مورد d5100 نیکون چیه؟ کدوم دوربین هم سطح این هست؟

m0fidi
26-08-2013, 23:36
تو رنج قیمت خودش میشه گفت بهترینه ,رقیبش canon600dمیباشد ولی با این قیمت میتونید 650dبگیرید که جدیدتره .
اینم اضافه کنم که canonمدل جدیدی بنام 100d زده که در بدنه کوچکتر از این مدلهاست و در کارایی شاید بشه گفت بهتر هم هست ولی هنوز وارد بازار ایران نشده.

موفق باشید

poonel
29-08-2013, 08:29
بین دوربین های Nikon 5200 و SONY RX100 II، کیفیت رنگ کدم بهتره (طبیعی تره) ؟ چند درصد بهتره؟

ELSIN
30-08-2013, 19:43
مشخصا نیکون !
سیاست سونی توی عکاسی و حتی دوربین گوشی هاش غلو تو رنگ هاس

S0R3N4
31-08-2013, 02:54
منیه دوربین فیلم برداری عکاسی پاناسونیک دارم مدل HDS-HS700 Full HD ...
به حز اینکه لنز خور نیست واقعا دوربین شاهکاریه؛
حالا ما میریم دریا و غار جنگ و کلی خطر تهدیدش میکنه که خیس بشه و از کار بیوقته دوربین با این قیت و کیفیت دوست داشتنی.،.
میشه براش یه کیت ضد آب ضد ضربه (خصوصا ضد اب) براش تهیه کرد؟؟؟

avare 3355
15-09-2013, 10:07
با سلام
یه سوالی برای من پیش اومده اگه راهنماییم کنید ممنون میشم و اونم اینه چرا نیکون 3100 نسبت به G1X ارزون تره با اینه کاملا قوی تره ویا G1X با 5100 نیکون هم قیمته که این کجا و اون کجا؟
آیا کیفیت عکس G1X خیلی بالاست نسبت به 5100 و 3100؟؟
ایا به خاط سادگی کار با کامکتا گرون تر شدن؟
خیلی ممنون

Ali_Best
15-09-2013, 17:10
دوستان یه سوال

من که دی5100 رو گرفتم میخوام بدونم تنوع لنز براش خوبه؟
قبلا که میخواستم دوربین بگیرم دوستان 600دی رو به همراه لنز 15-85 پیشنهاد میکردند
الآن لنز 15-85 واسه نیکون هم هست؟ از خود برند نیکون منظورمه
من یه نگاه که انداختم متوجه شدم انگار تنوع لنز واسه کانن بیشتره نسبتا
نظر شما؟

vtn54
15-09-2013, 22:29
دوستان یه سوال

من که دی5100 رو گرفتم میخوام بدونم تنوع لنز براش خوبه؟
قبلا که میخواستم دوربین بگیرم دوستان 600دی رو به همراه لنز 15-85 پیشنهاد میکردند
الآن لنز 15-85 واسه نیکون هم هست؟ از خود برند نیکون منظورمه
من یه نگاه که انداختم متوجه شدم انگار تنوع لنز واسه کانن بیشتره نسبتا
نظر شما؟
سلام دوست عزیز

نیکون از نظر تنوع لنزهای با کیفیت دست کمی از کنون ندارد ولی بهتر است شما ابتدا کمی بیشتر عکاسی کنید و با نیازهایتان بیشتر آشنا شوید تا ببینید دقیقا به چه نوع لنزی نیاز دارید تا با آگاهی بیشتری نسبت به خرید لنز مورد نیازتان اقدام کنید مخصوصا که لنز کیت 18-55 نیکون لنز بسیار خوبی است.

در پاسخ به سوالتان معادل 15-85 EF-S کنون برای دوربینهای کراپ‌دار نیکون لنز Nikkor AF-S DX 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR هست که لنز بسیار خوبی است ولی اگر دنبال یک لنز walkaround خوب برای جایگزینی لنز کیت می‌گردید گزینه‌های خوب دیگری هم هست که می‌توانید به آنها نگاهی بیاندازید:

m0fidi
15-09-2013, 23:47
با سلام
یه سوالی برای من پیش اومده اگه راهنماییم کنید ممنون میشم و اونم اینه چرا نیکون 3100 نسبت به G1X ارزون تره با اینه کاملا قوی تره ویا G1X با 5100 نیکون هم قیمته که این کجا و اون کجا؟
خیلی ممنون

مدت زیادی نیست که دوربینهای با حسگر بزرگ وارد دنیای رقابت شدند و شاید این تازگی موجبات گرانیش رو فراهم کرده!بنظر مت هم قیمتش خیلی تنده.ولی با اینکه حسگر کوچکتری نسبت به d3100/3200 داره ,خروجی بهتری داره ولی قطعا d5100 خروجی با کیفیت تری داره و انتخاب بهتریه.

naamre
16-09-2013, 09:44
با سلام
خیلی ممنون

جم کردن یه دوربین اس ال آر تو یه بدنه کامپکت قطعا کار ساده ای نیست و باعث افزایش هزینه ها می شه. اگر دقت کنید توی لپ تاپ و سایر تجهیزات الکترونیک هم همین طوره قیمت لب تاپی با سایز 13 بیشتر از سایز 15 با همون مشخصاته. در ضمن اینکه اگر بخواهید به d3100 هم یه لنز 28-112 باکیفیت اضافه کنید قیمتش فرق خوهد کرد. تو این رده به نظرم سونی nex-f3 قیمت مناسب و کیفیت عکس خیلی خوبی داره بهتر از gx1 ولی لنزی که روشه معادل 27-82.5 هست.

sasoolee
17-09-2013, 07:24
دوستان سلام
بنده بعد از 1.5 سال كاركردن با سوپر زوم p500 نيكون دارم اون رو ميفروشم و قصد دارم دوربيني بخرم كه كيفيت عكسهاي تميزي بم بده
بعلاوه عاشق اين هستم كه پس زمينه ها رو محو كنم و بتونم از فاصله كانوني دوربين نهايت استفاده رو بكنم
دوست دارم سوژه هايي كه بصورت سايه روشن هست ، همونجوري كه هستن عكس بگيرم نه اينكه فلش بزنم تمام تصوير روشن بيافته
ظاهراً كمپكت ها به دردم نميخورن گرچه بودجم در حدود 1 تومن هست

دنبال يه دست دوم تميز 3100 نيكون يا 1100 كنون ميگردم.... اگه هم پيدا نكردم يه خورده بيشتر پول جور ميكنم
نظر اساتيد چيه؟ برادرم كه از650 كنون استفاده ميكنه ميگه برو يه كمپكت g15 يا مشابهش بگير ، خيلي ها هم ميگن lx5 يا xf1

با توجه به تازه كار بودن بنده توي اين زمينه

خواهش ميكنم يه توضيحي راجع به تفاوتهاي d3000 , 5000 5100 , 3100 نيكون بديد
همچين راجع به 1000 و 1100
و در نسلهاي 500 ، 550 ، 600 دي
خواهشاً اين مسئله رو براي ما روشن كنيد ، كه كدومش بكار ما ميخوره و با بودجه ما جور در مياد

راستي يه نفر ميگفت بيا يه body از سري 400 يا 350 (كلاً dslr) يكم قديمي تر بخرو بقيه پولتو بزار براي لنز
نظر اساتيد چيه؟

naamre
17-09-2013, 08:07
دوستان سلام
بنده بعد از 1.5 سال كاركردن با سوپر زوم p500 نيكون دارم اون رو ميفروشم و قصد دارم دوربيني بخرم كه كيفيت عكسهاي تميزي بم بده
بعلاوه عاشق اين هستم كه پس زمينه ها رو محو كنم و بتونم از فاصله كانوني دوربين نهايت استفاده رو بكنم
دوست دارم سوژه هايي كه بصورت سايه روشن هست ، همونجوري كه هستن عكس بگيرم نه اينكه فلش بزنم تمام تصوير روشن بيافته
ظاهراً كمپكت ها به دردم نميخورن گرچه بودجم در حدود 1 تومن هست

دنبال يه دست دوم تميز 3100 نيكون يا 1100 كنون ميگردم.... اگه هم پيدا نكردم يه خورده بيشتر پول جور ميكنم
نظر اساتيد چيه؟ برادرم كه از650 كنون استفاده ميكنه ميگه برو يه كمپكت g15 يا مشابهش بگير ، خيلي ها هم ميگن lx5 يا xf1

با توجه به تازه كار بودن بنده توي اين زمينه

خواهش ميكنم يه توضيحي راجع به تفاوتهاي d3000 , 5000 5100 , 3100 نيكون بديد
همچين راجع به 1000 و 1100
و در نسلهاي 500 ، 550 ، 600 دي
خواهشاً اين مسئله رو براي ما روشن كنيد ، كه كدومش بكار ما ميخوره و با بودجه ما جور در مياد

راستي يه نفر ميگفت بيا يه body از سري 400 يا 350 (كلاً dslr) يكم قديمي تر بخرو بقيه پولتو بزار براي لنز
نظر اساتيد چيه؟

پس زمینه ها رو با نرم افزارم می شه محو کرد امکانات جدید اضافه شده به دوربینهای کامپکی که اسم برید یعنی دیافراگم باز به این قضیه کمک کرده ولی اگر می خوایید سایه روشنها رو تو عکس داشته باشید و توی نور طبیعی عکس بگیرید نیاز دارید دوربینی داشته باشید که داینامیک رنج بالایی داشته باشه و عملکرد خوبی در شرایط نوری مختلف که دوربینهای کامپکت از پسش بر نمی یان.
به نظرم سرغ 400 یا 350 d نرید چون مدلهای جدید تری با امکانات بهترم هستن. 3100 , d5100 یا 550 و 600 و 1100dکنون هم خوبن . سونی هم از سری NEX تو همین رده دوربین داره که بدنه ای جم جور داره ولی تجهیزاتش و لنزهاش به اندازه ی کنون و نیکون در دسترس نیست. به هر حال دوربین اس ال آر یعنی آغاز یه مسیر جدید. اول می تونید با توجه به بودجه یکی از مدلهای گفته شده رو بخرید و به تدریج لنزها و تجهیزات مورد نیازتون رو اضافه کنید. حداکثر بودجه ای که برای این کار در نظر گرفتید رو مشخص کنید . فراموش نکنید مبلغی رو هم برای خرید کیف و محافظ ال سی دی کنار بزارید اگر حافظه ی مورد استفاده در دوربین قبلی به کار بیاد که هیچ وگر نه هزینه ی اون رو هم در نظر بگیرید. من خرید دروبین دست دوم رو هم توصیه نمی کنم چون یه دوربین دیجیتال عمر مفیدی داره در مورد کامپکتهای معمولی تا 6000 شات و سری حرفه ای تا 100000 و حتی بیشترم عمر می کنن ولی به همون اندازه هم می تونن پر کار باشن و راحت سر یه سال به 100000 شات هم برسن بستگی به کاربرشون داره. اما اگر فرد مطمئنی سراغ داشته باشید قضیه فرق می کنه. موفق باشید.

sasoolee
17-09-2013, 13:29
پس زمینه ها رو با نرم افزارم می شه محو کرد امکانات جدید اضافه شده به دوربینهای کامپکی که اسم برید یعنی دیافراگم باز به این قضیه کمک کرده ولی اگر می خوایید سایه روشنها رو تو عکس داشته باشید و توی نور طبیعی عکس بگیرید نیاز دارید دوربینی داشته باشید که داینامیک رنج بالایی داشته باشه و عملکرد خوبی در شرایط نوری مختلف که دوربینهای کامپکت از پسش بر نمی یان.
به نظرم سرغ 400 یا 350 d نرید چون مدلهای جدید تری با امکانات بهترم هستن. 3100 , d5100 یا 550 و 600 و 1100dکنون هم خوبن . سونی هم از سری NEX تو همین رده دوربین داره که بدنه ای جم جور داره ولی تجهیزاتش و لنزهاش به اندازه ی کنون و نیکون در دسترس نیست. به هر حال دوربین اس ال آر یعنی آغاز یه مسیر جدید. اول می تونید با توجه به بودجه یکی از مدلهای گفته شده رو بخرید و به تدریج لنزها و تجهیزات مورد نیازتون رو اضافه کنید. حداکثر بودجه ای که برای این کار در نظر گرفتید رو مشخص کنید . فراموش نکنید مبلغی رو هم برای خرید کیف و محافظ ال سی دی کنار بزارید اگر حافظه ی مورد استفاده در دوربین قبلی به کار بیاد که هیچ وگر نه هزینه ی اون رو هم در نظر بگیرید. من خرید دروبین دست دوم رو هم توصیه نمی کنم چون یه دوربین دیجیتال عمر مفیدی داره در مورد کامپکتهای معمولی تا 6000 شات و سری حرفه ای تا 100000 و حتی بیشترم عمر می کنن ولی به همون اندازه هم می تونن پر کار باشن و راحت سر یه سال به 100000 شات هم برسن بستگی به کاربرشون داره. اما اگر فرد مطمئنی سراغ داشته باشید قضیه فرق می کنه. موفق باشید.

با تشكر...

عرض كردم 1 تومن دارم ... نهايتاً بتونم 1.200 جور كنم ، اما ديگه نهايتشه

يه 3200 پيدا كرديم دست دوم تميز ميگه 1300
با لنز 18-55
نظرت چيه؟

Green_life
17-09-2013, 13:46
سلام دوستان
چند وقته دنبال خرید یه دوربین عکاسی تقریبا حرفه ای هستم
برای استفاده شخصی و تفننی خودم میخوام ولی میخوام یه چیز خوب و عالی باشه
انتظاراتم هم ایناست:
۱-حتما از بین برند های canon , nikon یا سونی باشه
۲-میخوام کیفیت عکاسیش خوب باشه و شارپنس بالایی داشته باشه و قابلیت زوم خوبی داشته باشه
۳-میخوام کیفیت فیلم برداریش هم بهترین حالت ممکن رو داشته باشه(ترجیحا ۶۰ فرم و فول اچ دی باشه)
۴--از لحاظ ابعاد متناسب باشه و زیر ۵۰۰ گرم وزن داشته باشه تا راحتی حمل و نقل داشته باشه
۵-بودجم هم نهایتا تا ۲ میلیون هست

ممنون میشم راهنمایی کنید چون من زیاد با مدل دوربین ها آشنایی ندارم

naamre
17-09-2013, 14:27
با تشكر...

عرض كردم 1 تومن دارم ... نهايتاً بتونم 1.200 جور كنم ، اما ديگه نهايتشه

يه 3200 پيدا كرديم دست دوم تميز ميگه 1300
با لنز 18-55
نظرت چيه؟

این دوربین که 100 تومن بیشتر از حداکثر بودجه شما می شه :n01:من نظرم رو در مورد دوربین دست دوم گفتم . من جای شما باشم با کیفیت فیلم برداری HD کنون 1100d کنار میام قیمتش بین 1200 تا 1300 می شه . نو d3100 هم 1400 تا 1500. یکی دو رو بیشتر صبر کند ببین اساتید چی می گن.

amir200812
20-09-2013, 15:34
دوستان نظرتون در مورد Sony Alpha SLT-A37 چی هست؟
قیمت اکبندش با گارانتی بازرگانی ایران چنده تو بازار؟

یکی از دوستان دست دومش رو میفروشه، چند بخرم خوبه؟(با کارکرد 4 5 ماه)

درضمن حالا دوربینم SONY HX200V هست! آیا اختلاف کیفیت زیاد خواهد بود؟(چون سنسورش چند برابر بزرگتره، فکر کنم نویز تصویر باید خیلی کمتر باشه)

و اینکه براش لنز تو بازار پیدا میشه؟ قیمت ها چند هست؟

و اینم بگم که اولین SLR هست که میخرم! و تا حالا همش کمپکت استفاده کردم...

pedi_xx
20-09-2013, 15:38
سلام.
دوستان متسفانه چون الان عجله دارم نمیتونم پست هارو بخونم که شاید مشابه من سوالی باشه لطفا منو راهنمایی کنین
من الان بانه هستم یه دوربین که سرعت شاتر خوبی داشته باشه و حرفه ایی و خوب باشه (والا نمیدونم چی بگم چون نه سرم از دوربین در میاد نه محدوده قیمت میدونم)
یه چیزی حدود
900 تا 1.5 یا 2 که خوب باشه معرفی کنین (چند مدل معرفی کنین که ببینم اینجا قیمتا چطوریه و کدومو بخرم)
ببخشید که خیلی ناجور سوال کردم ! فرض کنین خودتون تو این محدوده بودجه یه دوربین عکاسی میخوایی چه چیزی رو پیشنهاد میدین
ممنون امیدوارم زود جواب بدین:n16:

اپدیت: همچنین یکی دیگه هم دور و بر 600 معرفی کنین (برای فامیل)

amir200812
20-09-2013, 21:47
دوستان نظرتون در مورد Sony Alpha SLT-A37 چی هست؟
قیمت اکبندش با گارانتی بازرگانی ایران چنده تو بازار؟

یکی از دوستان دست دومش رو میفروشه، چند بخرم خوبه؟(با کارکرد 4 5 ماه)

درضمن حالا دوربینم SONY HX200V هست! آیا اختلاف کیفیت زیاد خواهد بود؟(چون سنسورش چند برابر بزرگتره، فکر کنم نویز تصویر باید خیلی کمتر باشه)

و اینکه براش لنز تو بازار پیدا میشه؟ قیمت ها چند هست؟

و اینم بگم که اولین SLR هست که میخرم! و تا حالا همش کمپکت استفاده کردم...

درضمن در حدود 2 میلیون چه دوربینی رو پیشنهاد میکنید؟(شخصا اولویتم برند سونی هست!)
ولی مدل هایی مثل D3200 از نیکون!
یا مدل هایی مثل Canon EOS 600D !
کلا نمیدونم کدوم بهتره!

اول اینکه نویز تو عکس کم باشه، خیلی برام مهم هست!
دوم کیفیت فیلم برداری و عکسبرداری در شرایط نوری ضعیف(مثلا یک اتاق با 1 2 تا لامپ کم مصرف!)
سوم نمایشگر متحرکت!

همچنین ارزش داره تا 2200 بودجه رو افزایش بدم تا SONY A57 هم قابل انتخاب باشه؟ تفاوت خاصی دارند با گزینه های قبلی؟

یکی از دوستان که چند سالی هست عکاسی میکنه و حالا Nikon D7000 داره، پیشنهاد کرد یک DSLR ارزون بگیرم مثل Canon 1100D بدون لنز که قیمتش حدود 1050 هست! بعد حدود 1 میلیون باقی مونده رو بدم یک لنز خوب بگیرم براش!
این کار منطقی هست؟ یعنی 1100D میتونه بپای 600D برسه! یا A57?

e4lyas
21-09-2013, 00:49
دوستان در زمینه تجهیزات حرکتی برای فیلم برداری با دوربین های DSLR اطلاعی دارید ؟
من دنبال یک مدل ساده اون هستم که جلوی لرزش دست رو بگیره و دنبال نوع " شونه " ای اون نیستم .. با دست حمل بشه

عکسی پیدا نکردم تا منظورم رو برسونم ... ویدیویی از پشت صحنه یک کلیپ کوتاه رو دیدم و تنها با یک دست کنترل میشد ..

اسم تخصصی اون رو هم نمیدونم که بتونم سرچ کنم ..

مدل شونه ای که برای فیلم برداری قوی استفاده میشه مورد نظرم نیست :

================================================== ===========

پ.ن : عکسی پیدا کردم که نمونه مشابه هست . .. ( که به شونه ای هم تبدیل میشه .. ولی فعلا مد نظر من بر روی دست هست .. )
تو بازار ایران به چه اسمی باید جستجو کنم ؟ مدل هایی در اینرنت موجود هست ؟

================================================== ==============
پ.ن 2 : Hand Grip

m0fidi
22-09-2013, 15:38
سلام دوستان
چند وقته دنبال خرید یه دوربین عکاسی تقریبا حرفه ای هستم
برای استفاده شخصی و تفننی خودم میخوام ولی میخوام یه چیز خوب و عالی باشه
انتظاراتم هم ایناست:
۱-حتما از بین برند های canon , nikon یا سونی باشه
۲-میخوام کیفیت عکاسیش خوب باشه و شارپنس بالایی داشته باشه و قابلیت زوم خوبی داشته باشه
۳-میخوام کیفیت فیلم برداریش هم بهترین حالت ممکن رو داشته باشه(ترجیحا ۶۰ فرم و فول اچ دی باشه)
۴--از لحاظ ابعاد متناسب باشه و زیر ۵۰۰ گرم وزن داشته باشه تا راحتی حمل و نقل داشته باشه
۵-بودجم هم نهایتا تا ۲ میلیون هست

ممنون میشم راهنمایی کنید چون من زیاد با مدل دوربین ها آشنایی ندارم

سلام Nikon d5100 ,canon 600d یا مدل جدیدترش 650d
دوربین بدون اینه سونی nex 3nبا لنز خوب 16-50
فوجی ex1
البته canon یه مدل جدید و کوچک بتازگی وارد کرده 100dبقیمت 2450.
بغیر از مدل سونی همه همراه با لنز 18-55 میباشند که برای شروع بسیار مناسب است.
موفق باشید

m0fidi
22-09-2013, 15:51
درضمن در حدود 2 میلیون چه دوربینی رو پیشنهاد میکنید؟(شخصا اولویتم برند سونی هست!)
ولی مدل هایی مثل D3200 از نیکون!
یا مدل هایی مثل Canon EOS 600D !
کلا نمیدونم کدوم بهتره!

اول اینکه نویز تو عکس کم باشه، خیلی برام مهم هست!
دوم کیفیت فیلم برداری و عکسبرداری در شرایط نوری ضعیف(مثلا یک اتاق با 1 2 تا لامپ کم مصرف!)
سوم نمایشگر متحرکت!

همچنین ارزش داره تا 2200 بودجه رو افزایش بدم تا SONY A57 هم قابل انتخاب باشه؟ تفاوت خاصی دارند با گزینه های قبلی؟

یکی از دوستان که چند سالی هست عکاسی میکنه و حالا Nikon D7000 داره، پیشنهاد کرد یک DSLR ارزون بگیرم مثل Canon 1100D بدون لنز که قیمتش حدود 1050 هست! بعد حدود 1 میلیون باقی مونده رو بدم یک لنز خوب بگیرم براش!
این کار منطقی هست؟ یعنی 1100D میتونه بپای 600D برسه! یا A57?
سلام
خروجی Nikon d3100بهتر از 1100dمیباشد با کمی تفاوت قیمت. 600dخودش یه دوربین سطح متوسط میباشد ,بیشتر عکاس مهمه تا دوربین .پیشنهاد دوستتون هم عقلانیه .از طرفی هم شما تازه قصد یادگیری دارید و هنوز مطمین نیستید که چه لنزی مناسب شماست هرچند لنز هایی وجود دارند که بیشتر نیازتون رو پاسخگو هستند.
پیشنهاد من Nikon d 5100 و Sony nex 3nکه این مدل سونی از جدیدترین امکانات بهره میبره.

amir200812
27-09-2013, 10:34
سلام
دوستان اگه کسی لنز 50mm با دیافراگم 1.8 و یک لنز 50mm با دیافراگم 3.5 داره، از یک سوژه عکس بگیره تا بتونم تفاوتشون رو متوجه بشم.(لطفا در نور معمولی اتاق باشه نه نورپردازی حرفه ای)

*میخوام یه دوربین DSLR بگیرم که پیش فرض لنز های 18-55 با دیافراگم 3.5 روشون هست! میخوام ببینم ارزش داره یه لنز 50mm با دیافراگم 1.8 هم بگیرم یا نه(قیمت این لنز 380 تومنه)

**برای عکاسی در داخل منزل میخوام! (عروسی/جشن تولد/مهمونی/...)

naamre
28-09-2013, 16:23
سلام
دوستان اگه کسی لنز 50mm با دیافراگم 1.8 و یک لنز 50mm با دیافراگم 3.5 داره، از یک سوژه عکس بگیره تا بتونم تفاوتشون رو متوجه بشم.(لطفا در نور معمولی اتاق باشه نه نورپردازی حرفه ای)

*میخوام یه دوربین DSLR بگیرم که پیش فرض لنز های 18-55 با دیافراگم 3.5 روشون هست! میخوام ببینم ارزش داره یه لنز 50mm با دیافراگم 1.8 هم بگیرم یا نه(قیمت این لنز 380 تومنه)

**برای عکاسی در داخل منزل میخوام! (عروسی/جشن تولد/مهمونی/...)

خوب شما به دوربین خودتون اشاره نکردید ولی اگر فرض کنیم APS باشه و ظریب تبدیل لنز شما 1.5 اون وقت لنزی با فاصله کانون ثابت 50 mm مثل یه لنز 75 mm روی دوربینهای فیلمی عمل می کنه که با توجه به دیافراگم بازی که داره و فاصله کانونیش بیشتر به درد پرتره می خوره. با این لنز توی فضای بسته ی داخل اتاق گرفتن عکسها دست جمعی کار مشکلی می شه.

رویو یه لنز 18-55

یه لنز 50 با دایفراگم 1.8

البته سوای این اعداد و ارقام کیفیت ساخت لنز یه پارامتر مهم دیگه است برای مثال با لنز های معمولی هیچ وقت کیفیت واقعی عکسهای نیکون D3200 قابل درک نیست چون رزلوشن این لنز ها پایین تر از حدی که بتونه کیفیت 24 مگاپیکسل رو به خوبی نمایش بده.

MVP77
30-09-2013, 21:38
سلام
من یه دو سالی هست که دوربین پاناسونیک fz40 رو دارم قبلش هم مدلهایی از کانن رو داشتم و تجربه 7-8 هزار عکس رو با این دوربینها دارم
اما الآن دوست دارم دوربینی داشته باشم که تو نور کم و تو اتاق (با نور مهتابی و لامپ) عکسهایی بگیره که مشکل نویز رو نداشته باشه چون تو این دوربینهای نیمه slr مشکل نویز خیلی زیاده
بیشتر برای مراسم های خانوادگی و گرفتن عکس دسته جمعی و اجناسی که دارم و میخوام ازشون عکس تهیه کنم تقریبا از فاصله 1 تا 3 متری
بودجه هم برای دوربین با لنز 1300 هست نمیدونم چی بگیرم یکی از دوستان کارکرده 550D کانن و 5100 نیکون رو پیشنهاد داده که لنز خودشون هم 18-55 هست

برای شروع و تا موقعیکه کار این سطح دوربینها رو یاد بگیرم , میخوام با مود اتوماتیک شروع کنم و در مواقعی که وقت کردم آموزشها رو بخونم تا بتونم با تنظیمات خاص عکس بگیرم
سوالم اینه بین 550D و 5100 کیفیت خروجی کدومشون بهتره و مود اتوماتیک بهتری رو در اختیار کاربر میزاره ؟
تو این دو مدل فیلمبرداریشون چجوریه ؟ بصورت ممتد چقدر میتونن FHD فیلم بگیرن ؟

اگر پیشنهاد دیگه ای هم تا 1300 دارید که از این دوتا بهتر باشه و با توضیحات بنده همخونی داره ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .
ELSIN
30-09-2013, 22:50
متاسفانه قیمت یه دوربین خوب نو مثل 600d با بودجه شما حدود 400 تومن فاصله داره !
و اگه امکان افزایش بودجه نیست بهترین کار خرید کارکرده هس ، البته شما بین 600 و 5100 میتونید انتخاب کنید و 550 دیگه خیلی قدیمی شده
در مجموع بین 600 و 5100 انتخاب بهتر 600 هست

توصیه میکنم این دو نقد رو کامل بخونید

vtn54
30-09-2013, 23:24
سلام
من یه دو سالی هست که دوربین پاناسونیک fz40 رو دارم قبلش هم مدلهایی از کانن رو داشتم و تجربه 7-8 هزار عکس رو با این دوربینها دارم
اما الآن دوست دارم دوربینی داشته باشم که تو نور کم و تو اتاق (با نور مهتابی و لامپ) عکسهایی بگیره که مشکل نویز رو نداشته باشه چون تو این دوربینهای نیمه slr مشکل نویز خیلی زیاده
بیشتر برای مراسم های خانوادگی و گرفتن عکس دسته جمعی و اجناسی که دارم و میخوام ازشون عکس تهیه کنم تقریبا از فاصله 1 تا 3 متری
بودجه هم برای دوربین با لنز 1300 هست نمیدونم چی بگیرم یکی از دوستان کارکرده 550D کانن و 5100 نیکون رو پیشنهاد داده که لنز خودشون هم 18-55 هست

برای شروع و تا موقعیکه کار این سطح دوربینها رو یاد بگیرم , میخوام با مود اتوماتیک شروع کنم و در مواقعی که وقت کردم آموزشها رو بخونم تا بتونم با تنظیمات خاص عکس بگیرم
سوالم اینه بین 550D و 5100 کیفیت خروجی کدومشون بهتره و مود اتوماتیک بهتری رو در اختیار کاربر میزاره ؟

اگر پیشنهاد دیگه ای هم تا 1300 دارید که از این دوتا بهتر باشه و با توضیحات بنده همخونی داره ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .
سلام دوست عزیز

هر دو دوربینهای بسیار خوبی هستند که نیاز شما را به خوبی رفع می‌کنند هر چند نیکون D5100 از کنون 550D جدیدتر است و هر چند نیکون از نظر نویز در ایزوهای بالا و نیز Dynamic Range کمی به نسبت به کنون برتری دارد ولی از نظر کیفیت خروجی در ابعادی که شما احتمالا چاپ می‌کنید تفاوتی بین این دو نخواهید دید.تفاوت بیشتر به Handling و راحت بودن دوربین در دستان شما بر می‌گردد که بیشتر سلیقه‌ای است و بهتر است هر دو دوربین را در دست بگیرید و با آنها کار کنید تا ببینید با کدام یکی راحت تر هستید.اگر می‌خواهید به جای RAW از فرمت JPEG استفاده کنید شاید کنون از این نظر برتری اندکی به نیکون داشته باشد(که البته این هم بیشتر به سلیقه افراد بر می‌گردد و بعضی‌ها ممکن است خروجی نیکون را بیشتر بپسندند).
در مورد لنز فکر کنم لنز کیت هر دو لنزهای خوبی هستند ولی اگر لنز کیت کنون EF-S 18-55 IS II باشد از لنز کیت نیکون کمی بهتر است. اگر می‌خواهید از داخل اتاق با روشنایی محیط عکس بگیرید لنزی با دیافراگم بازتر بیشتر به کارتان می‌آید لنزهای پرایم مانند 50F1.8 یا 85F1.8 و بسته به فضایی که در آن کار می‌کنید 35F1.8 برای اینکار بسیار مناسب‌تر از لنزهای کیت هستند ولی با توجه به بودجه‌ای که دارید ابتدا لنز کیت را تهیه کنید و مدتی با آن کار کنید تا فاصله کانونی که با آن راحت هستید را پیدا کنید و بعد اقدام به تهیه لنزهای بهتر کنید.

ارادتمند

MVP77
01-10-2013, 00:01
متاسفانه قیمت یه دوربین خوب نو مثل 600d با بودجه شما حدود 400 تومن فاصله داره !
و اگه امکان افزایش بودجه نیست بهترین کار خرید کارکرده هس ، البته شما بین 600 و 5100 میتونید انتخاب کنید و 550 دیگه خیلی قدیمی شده
در مجموع بین 600 و 5100 انتخاب بهتر 600 هست

توصیه میکنم این دو نقد رو کامل بخونید

خیلی ممنون از توجهتون
اگر واقعا کیفیت خوب رو داشته باشه میتونم بالاتر هزینه کنم چون میخوام چند سالی ازش استفاده کنم
فقط شما 600 رو پیشنهاد دادید آیا برای شروع مود اتوماتیک این دوربین عکسهای با کیفیت تری نسبت به دوربین خودم (fz40) میگیره یا
اینکه تا تنظیمات دستی رو برای گرفتن عکس انجام ندم کیفیت فرقی نمیکنه ؟
یعنی وقتی سطح دوربینها بالا میره آیا کیفیت مود اتوماتیک شون هم بهتر میشه یا فقط انجام تنظیمات خاص کیفیت عکس رو دوچندان میکنه ؟
تشکر میکنم

سلام دوست عزیز

هر دو دوربینهای بسیار خوبی هستند که نیاز شما را به خوبی رفع می‌کنند هر چند نیکون D5100 از کنون 550D جدیدتر است و هر چند نیکون از نظر نویز در ایزوهای بالا و نیز Dynamic Range کمی به نسبت به کنون برتری دارد ولی از نظر کیفیت خروجی در ابعادی که شما احتمالا چاپ می‌کنید تفاوتی بین این دو نخواهید دید.تفاوت بیشتر به Handling و راحت بودن دوربین در دستان شما بر می‌گردد که بیشتر سلیقه‌ای است و بهتر است هر دو دوربین را در دست بگیرید و با آنها کار کنید تا ببینید با کدام یکی راحت تر هستید.اگر می‌خواهید به جای RAW از فرمت JPEG استفاده کنید شاید کنون از این نظر برتری اندکی به نیکون داشته باشد(که البته این هم بیشتر به سلیقه افراد بر می‌گردد و بعضی‌ها ممکن است خروجی نیکون را بیشتر بپسندند).
در مورد لنز فکر کنم لنز کیت هر دو لنزهای خوبی هستند ولی اگر لنز کیت کنون EF-S 18-55 IS II باشد از لنز کیت نیکون کمی بهتر است. اگر می‌خواهید از داخل اتاق با روشنایی محیط عکس بگیرید لنزی با دیافراگم بازتر بیشتر به کارتان می‌آید لنزهای پرایم مانند 50F1.8 یا 85F1.8 و بسته به فضایی که در آن کار می‌کنید 35F1.8 برای اینکار بسیار مناسب‌تر از لنزهای کیت هستند ولی با توجه به بودجه‌ای که دارید ابتدا لنز کیت را تهیه کنید و مدتی با آن کار کنید تا فاصله کانونی که با آن راحت هستید را پیدا کنید و بعد اقدام به تهیه لنزهای بهتر کنید.

ارادتمند
خیلی ممنون از توجهتون
لنزی که روی 600 و 550 هست برای شروع مناسب عکس داخل محیط کم نور هست ؟
و آیا درسته که تو این سطح دوربیها ؛ فیلمبرداری روی لنز فشار میاره و به همین خاطر 5100 محدودیت 20 دقیقه ای برای فیلمبرداری داره ؟
اگر بخوام کارکرده این دو دوربین رو بگیرم حداکثر چند شات خورده باشه ؟ 6000 شات برای یک دوربین کارکرده زیاد نیست ؟ کلا این دوربینها تا چند شات عمر مفید دارند ؟

تشکر میکنم

vtn54
01-10-2013, 00:21
شما به راحتی می‌توانید با لنزهای کیت از داخل اتاق عکس بگیرید ولی مجبورید ایزو را بالاتر ببرید که البته توی این دو دوربین تا ISO1600 نویز چندانی نمی‌بینید و اگر سختگیر نباشید تا ISO3200 هم عکسهای با کیفیتی از هر دو دوربین دریافت می‌کنید.هر چند لنزهای سریعتر کارتان را بسیار راحت‌تر می‌کنند (میزان نور ورودی به سنسور در F2 نسبت به F4 چهار برابر و نسبت به F5.6 هشت برابر بیشتر است!) در ضمن لنزهای سریع بوکه بسیار زیباتری نسبت به لنزهای کیت دارند که در عکاسی پرتره اهمیت زیادی دارد و البته لنزهای پرایم از نظر کیفیت تصویر به ویژه Sharpness یک سر و گردن از لنزهای کیت بالاتر هستند.:n02:

در مورد فیلمبرداری هم به لنز فشار نمی‌آید فیلمبرداری طولانی مدت منجر به داغ شدن سنسور می‌شود که ممکن است در طولانی‌مدت به سنسور آسیب بزند.

عمر شاتر در این مدلها بین 50000 تا 100000 است (نزدیکتر به 50000 :n09:) و 6000 شات برای یک دوربین کارکرده بسیار خوب است.هر چند اگر کارکرده می‌خواهید خرید کنید هنگام خرید به کیفیت دوربین و لنز حتما دقت کنید (از نظر دقت فوکوس , تمیز بودن و عدم وجود لکه روی سنسور و آینه و لنز و عدم وجود اشکال در LCD و ویزور و...).بهتر است با یک نفر که وارد است به خرید بروید و هنگام خرید از فروشنده برای مدتی (یک هفته تا یک ماه) وقت بگیرید تا اگر دوربین اشکالی داشت بتوانید پس بدهید.

ارادتمند

amir200812
01-10-2013, 12:46
سلام

داداش، من دقیقا همین نیاز های شمارو داشتم!
قبلا SONY HX200V داشتم که یک دوربین نیمه حرفه ای بود.
دیروز یه CANON 1100D با لنز 18-55 گرفتم بقیمت 1230 تومن.

نویز خیلی خیلی کمتر هست!
اگه بخوای، امشب میتونم یک تست از دو دوربین برات انجام بدم(در شرایط نوری ضعیف!)

MVP77
01-10-2013, 17:26
داداش، من دقیقا همین نیاز های شمارو داشتم!
قبلا SONY HX200V داشتم که یک دوربین نیمه حرفه ای بود.
دیروز یه CANON 1100D با لنز 18-55 گرفتم بقیمت 1230 تومن.

نویز خیلی خیلی کمتر هست!
اگه بخوای، امشب میتونم یک تست از دو دوربین برات انجام بدم(در شرایط نوری ضعیف!)
امیر جان خیلی ممنون
یه لطفی کن تو نور نورمال اتاق یه چند تا عکس از دو سه تا سوژه بنداز
فقط یکی با فلاش یکی بدون فلاش و یکی هم با مود اتوماتیک
سرعت نت هم اگر ردیفه بدون دستکار و کم کردن حجم آپ کن
لطف میکنی

amir200812
01-10-2013, 19:35
امیر جان خیلی ممنون
یه لطفی کن تو نور نورمال اتاق یه چند تا عکس از دو سه تا سوژه بنداز
فقط یکی با فلاش یکی بدون فلاش و یکی هم با مود اتوماتیک
سرعت نت هم اگر ردیفه بدون دستکار و کم کردن حجم آپ کن
لطف میکنی

این یک تست کوچیک:
**

**

تنظیمان هر دو دوربین مشابه هست!
ISO 3200
سرعت شاتر 1/25 ثانیه
دیافراگم 5.6
بدون فلاش
نور تقربا ضعیف

*عکس در شرایط مختلف انداختم، ولی فعلا کار دارم، تا فردا یجایی آپلود میکنم و لینکش رو میدم.

amir200812
01-10-2013, 23:26
این یک تست کوچیک:

تنظیمان هر دو دوربین مشابه هست!
ISO 3200
سرعت شاتر 1/25 ثانیه
دیافراگم 5.6
بدون فلاش
نور تقربا ضعیف

*عکس در شرایط مختلف انداختم، ولی فعلا کار دارم، تا فردا یجایی آپلود میکنم و لینکش رو میدم.

یادم رفته بود، در همین شرایط با GALAXY S3 هم عکس گرفته بودم، اینم مقایسه:
البته ISO روی 800 هست چون آخرش همینه!
زمان شاتر هم باز 1/25 ثانیه هست.

MVP77
02-10-2013, 01:03
امیر جان میشه بگی چرا 1100 رو انتخاب کردی ؟
به خاطر قیمتش یا مسئله دیگه ؟

ممنون بابت عکسا

amir200812
02-10-2013, 05:52
امیر جان میشه بگی چرا 1100 رو انتخاب کردی ؟
به خاطر قیمتش یا مسئله دیگه ؟

ممنون بابت عکسا

من دنبال دوربینی بودم که در شرایط نوری ضعیف عکس هایی بگیره که نویز کمتری داشته باشه!
وقتی دوربین هایی مثل 600D و D5100 و 1100D رو با هم مقایسه کردم، دیدم اختلاف چندانی وجود نداره.
به همین دلیل ازونترینشون گرفتم!

البته نمایشگرش هم برام مهم بود! اینکه نمایشگر ثابت باشه نه متحرک!
چون احتمال خرابی نمایشگر متحرک خیلی بیشتر هست...

sh_asian
02-10-2013, 11:18
مقایسه خیلی خوبی بود.امکانش هست که همین مقایسه را در نور بیشتر و ایزوهای پایین تر مثل 200 و 400 بگذارید تا بتونیم یه مقایسه کیفیتی هم در اون حالت ببینیم؟ با تشکر.

amir200812
02-10-2013, 13:04
مقایسه خیلی خوبی بود.امکانش هست که همین مقایسه را در نور بیشتر و ایزوهای پایین تر مثل 200 و 400 بگذارید تا بتونیم یه مقایسه کیفیتی هم در اون حالت ببینیم؟ با تشکر.

سعی میکنم انجام بدم.

amir200812
03-10-2013, 09:13

اینم یک مقایسه در نور کافی(در اتاق 3 تا لامپ کم مصرف 12 وات + 4 تا چراغ LED با توان 5 وات(درست بالای سوژه) + 4 تا چراغ LED با توان 5 وات بصورت پروژکتور در پشت دوربین رو به روی سوژه + پرده باز، در پشت دوربین(نور آفتاب بصورت مستیقیم در اتاق نبود))

**
**

سرعت شاتر 1/10 ثانیه
ISO برابر 200
دیافراگم 4

TLSD
05-10-2013, 09:26
سلام دوستان

من یه مشاوره از دوستانی که اطلاعاتی در مورد نیکون و کانن دارن می خوام.

خی مشخصه که همیشه قیمت دوربین های کانن بیشتر از نیکون بوده ولی لنزهای کانن ارزون تر بوده !

به نظرتون بین این دو تا دوربین کدومش بهتره !
EOS 650D Kit EF-18-55 IS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
D3200 Kit 18-55 VR ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سطح عکاسیم به نظر خودم آماتور با تجربه هستم. در مورد فنی کمی اطلاعات دارم ولی دوربین چیزی نیست که بشه اینطوری خریدش. می دونم که دوربین چیزی فراتر از مشخصات فنیه . ممنون میشم اگر دوستانی که اطلاعات دارن منو راهنمایی کنن.

amir200812
05-10-2013, 11:11
سلام دوستان

خی مشخصه که همیشه قیمت دوربین های کانن بیشتر از نیکون بوده ولی لنزهای کانن ارزون تر بوده !

EOS 650D Kit EF-18-55 IS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

D3200 Kit 18-55 VR ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سطح عکاسیم به نظر خودم آماتور با تجربه هستم. در مورد فنی کمی اطلاعات دارم ولی دوربین چیزی نیست که بشه اینطوری خریدش. می دونم که دوربین چیزی فراتر از مشخصات فنیه . ممنون میشم اگر دوستانی که اطلاعات دارن منو راهنمایی کنن.

من شخصا از عکس های کنون بیشتر خوشم میاد!
عکس های نیکون کمی بیرنگ هستند:

این مقایسه رو میتونید در dpreview.com مشاهده کنید!

vtn54
05-10-2013, 14:46
سلام دوستان

سلام دوست عزیز

این دو دوربین در یک رده نیستند برای همین هم قیمتشان فرق می‌کند:n02: دوربین EOS 650D یک رده بالاتر از D3200 است و باید با d5200 مقایسه شود. جدا از تفاوت مختصر در خروجی دوربنهای کنون و نیکون و برتری واضح 650D نسبت به D3200 در فیلمبرداری تفاوت عمده این دو مدل که خواسته‌اید در بیشتر بودن امکانات جانبی و تنظیمات مدل کنون نسبت به نیکون است که بیشتر از اینکه روی کیفیت خروجی تصویر اثرگذار باشد روی سهولت کار موثر است (به عبارتی شما برای اینکه بتوانید تصویر مشابهی از هر دو دوربین بگیرید باید با نیکون تلاش بیشتری بکنید).

Capcom
05-10-2013, 15:06
سلام دوستان
nikon d5100 موجود در ایران ساخت کدام کشور است؟

amir200812
07-10-2013, 11:41
دوستان توجه کنید:

در خرید مموری کارت های SD که ساخت شرکت LEXAR هست و با برند KODAK فروخته میشه دقت کنید!
بهتر بگم، نخرید!

برخلاف اکثر برند های دیگه که سرعت رایت رو روی بسته بندی ذکر میکنن، این برند سرعت رید رو مینویسه!(حالا اونم واقعی نیست:n04:)

مموری که 200X بود و نوشته بود سرعتش 30MB/s هست، سرعت رایتش 7 و سرعت ریدش 16 بود!
مموری که 300X بود و نوشته بود سرعتش 45MB/s هست، سرعت رایتش 10 و سرعت ریدش 22 بود!

در حالی که مموری 133X از برند ترنسد که خیلی هم ارزونتر هست سرعت رید و رایتش حدود 18 ثابت بود!(روی بسته بندی هم نوشته 20MB/s)

Capcom
07-10-2013, 17:33
امیرجان 1100d شما ساخت کجاست؟ کیفیت بدنه دوربین چطوره؟

amir200812
07-10-2013, 21:50
امیرجان 1100d شما ساخت کجاست؟ کیفیت بدنه دوربین چطوره؟

تایوان هست!

100% اطمینان میدن ساخت چین/ژاپن/کره/تایوان/ویتنام/... همش یکیه!

amir200812
08-10-2013, 17:54
یکی از دوستان دقیقا توضیح بده این فیلتر هایی که فروخته میشه، دقیقا به چه دردی میخوره و چرا باید از اونا استفاده کرد؟

و اینکه فیلتر UV روی دوربین نباشه، لنز خراب میشه یا سنسور؟

Ali_Best
10-10-2013, 01:04
دوستان من میخوام یه سه پایه بگیرم

برای حمل راحتتر میخوام بدونم آیا تک پایه میتونه به جای سه پایه استفاده بشه؟!
تجربه شما چیه؟ توی نوردهی بالا / سرعت شاتر پایین اینا تک پایه جواب میده؟

دو تاشو هم احتمالا بشه گرفت :/

amir200812
10-10-2013, 11:59

کلا من با تک پایه مشکل داره:n13:

3 پایه ای اگه سبک باشه، قابل حمل تره! ولی تعادلش راحت از دست میده و میوفته!و احتمال خرابی دوربین زیاد میشه.
اینا 2 چند جور هستند!
یک نوع که کلا به هیچ دردی نمیخوره، یا پلاستیکی هستند یا از ورق نازک فلز... (کلا بدرد اشغالی میخورن)
یک نوع بهتر هست که از آلومینیم هستند که سبک هستند و مقاوم تر از نوع های قبلی.
یک نوع خیلی بهتر هست که از جنس فیبر کربن هستند که خیلی مقاوم و سبک هستند.

3 پایه ای اگه سنگین باشه، متعادل تر هست! یعنی اگه پات بهش بخوره احتمال اینکه بیوفته کمتره.
اینا هم مشخص هست دیگه، از فلز های محکم و سنگین ساخته میشن که برای استفاده استدیویی مناسب هستند چون حملشون سخته و باید یک جا ثابت باشند.

البته برای افزایش تعادل 3 پایه های سبک، بعضی از 3 پایه ها جای آویزون کردن وزنه دارند!
مثلا یک وزنه 1 کیلویی بهش آویزون میشه تا با افزایش وزن، متعادل تر باشه.

مال خود منم یه 3 پایه سبک آلومینیمی هست که امکان آویزون کردن وزنه رو داره.
ازش راضی هستم، 2 تا تراز داره، به 3 جهت هم میچرخه(بالا پایین/چپ راست/ عمود و افقی)، و...
(3 4 ماه پیش 35 تومن گرفتم)

saeedsensor
13-10-2013, 17:56
سلام دوستان ، تو خرید این دو تا لنز ( canon EF 70-200mm f/4L USM ----- EF 24-105mm F/4L IS USM ) موندم کدومو بگیرم قیمتشونم اگه کسی داره بگه تا اون جایی که من خبر دارم تقریبا یکیه ، راستی دوربینم 60D و فعلا لنز دیگه ای ندارم :دی

vtn54
13-10-2013, 22:39
سلام دوستان ، تو خرید این دو تا لنز ( canon EF 70-200mm f/4L USM ----- EF 24-105mm F/4L IS USM ) موندم کدومو بگیرم قیمتشونم اگه کسی داره بگه تا اون جایی که من خبر دارم تقریبا یکیه ، راستی دوربینم 60D و فعلا لنز دیگه ای ندارم :دی
سلام

میشه بگید بیشتر در چه زمینه‌ای کار می‌کنید و موضوع عکسهای شما چیست؟ هر دو لنز فوق لنزهای خوبی برای دوربینهای Full Frame هستند ولی به عنوان تنها لنز برای بدنه‌های کراپدار مناسب نیستند مخصوصا اگر این لنز را برای عکاسی عمومی و روزمره بخواهید(هر چند در این مورد لنز 24-105 کاربردی‌تر است).

saeedsensor
14-10-2013, 12:13
سلام

میشه بگید بیشتر در چه زمینه‌ای کار می‌کنید و موضوع عکسهای شما چیست؟ هر دو لنز فوق لنزهای خوبی برای دوربینهای Full Frame هستند ولی به عنوان تنها لنز برای بدنه‌های کراپدار مناسب نیستند مخصوصا اگر این لنز را برای عکاسی عمومی و روزمره بخواهید(هر چند در این مورد لنز 24-105 کاربردی‌تر است).
با سلام به دوست عزیز
بیشتر پرتره و حیاط وحش ( که اگه بشه بهش گفت حیاط وحش :دی ) و گاهی ماکرو ، برای این لنز ها به دنبال مکمل هم هستم ، به نظر شما نداشتم لرزش گیر در لنز 70 - 200 خیلی کارمو خراب میکنه ؟!

Ali_Best
14-10-2013, 13:12
سلام

وحید جان فول فریم یعنی سنسورش 35 میلیمتریه؟
و مقابلش هم کراپدارها قرار میگیرند. یعنی اونایی که سنسورشون کوچیکتره

درست گفتم؟!

راجع به پست 373 هم اگه نظری داری خوشحال میشم بشونم!

vtn54
14-10-2013, 15:00
با سلام به دوست عزیز
بیشتر پرتره و حیاط وحش ( که اگه بشه بهش گفت حیاط وحش :دی ) و گاهی ماکرو ، برای این لنز ها به دنبال مکمل هم هستم ، به نظر شما نداشتم لرزش گیر در لنز 70 - 200 خیلی کارمو خراب میکنه ؟!
با توجه به فاصله کانونی برای پرتره لنز 24-105 کاربردی‌تر از 70-200 است و برای حیات وحش برعکس. هر چند فکر می‌کنم 200mm کمی برای حیات‌وحش کم باشد و شاید لنز 70-300 از این نظر بهتر باشد. نداشتن IS هم اگر از موجودات پرتحرک (در نور نسبتا کم ) بدون استفاده از سه پایه عکس می‌گیرید می‌تواند مشکل‌ساز باشد. یادتان باشد حتی اگر چیزی که از آن عکس می‌گیرید ساکن باشد در این فاصله کانونی روی دوربین کراپ‌دار حداقل سرعت شاتر شما باید 1/320 ثانیه باشد و با توجه به اینکه این یک لنز F4 است لذا مجبورید در نور کم ISO را بالا ببرید که باعث افت کیفیت تصویر خواهد شد.

vtn54
14-10-2013, 15:08
وحید جان فول فریم یعنی سنسورش 35 میلیمتریه؟
و مقابلش هم کراپدارها قرار میگیرند. یعنی اونایی که سنسورشون کوچیکتره

درست گفتم؟!

راجع به پست 373 هم اگه نظری داری خوشحال میشم بشونم!

حق با شما است ابعاد سنسور در دوربنهای دیجیتال مقادیر متفاوتی دارد به سنسورهایی که سایز 24x36 mm دارند سنسورهای فول‌فریم گفته می‌شود.در شکلهای زیر به صورت تصویری مقایسه ابعاد انواع سنسورهای دیجیتال را می‌بینید:

vtn54
14-10-2013, 15:19

بستگی به نوع کار شما و لنزی که از آن استفاده می‌کنید دارد. اگر از اجسام ساکن و با فواصل کانونی پایین (منظور به صورت Wide ) و در نور کافی عکس می‌گیرید و از لنزی استفاده می‌کنید که لرزشگیر (IS یا VR در نام لنز) دارد در اکثر موارد نیازی به حمل سه‌پایه نیست. ولی در غیر این‌صورت وجود سه‌پایه برای ثبت یک تصویر خوب الزامی است. تک‌پایه جای سه‌پایه را نمی‌گیرد و بیشتر برای مواردی کاربرد دارد که عکاس از لنزهای بسیار بزرگ و سنگین استفاده می‌کند که حمل آنها به صورت روی دست بسیار مشکل است و در عین حال نیاز به تحرک کافی دارد (مثلا عکاسی ورزشی یا خبری ) حین استفاده از تک‌پایه در واقع شما از پاهای خود به عنوان پایه‌های دوم و سوم استفاده می‌کنید.:n02:

sc_nima
14-10-2013, 20:53
سلام
من رشته شهرسازی میخونم برا برخی واحدهام باید عکاسی پاس کنم و البته علاقه شدیدی هم به عکاسی دارم و دوس دارم تا جایی که میتونم یاد بگیرم فعلا البته میخام نهایتا تا دو میلیون هزینه کنم و واقعا بین چند انتخاب موندم از انجمن ها و سایت ها هم زیاد خوندم ولی نتیجه نگرفتم بین این چند گزینه موندم
اول از همه بین d5100 و d3200
و 600d و 650d
واقعا نمیدونم کدومو انتخاب کنم خیلی سخته البته نظرم رو یکی از نیکون هاست چون بیشتر تعریفشونو شنیدم ولی بازم بین مدلاش گیر کردم
خواهشا سریع راهنمایی کنید تا آخر هفته میخام بگیرم
ممنون

amir200812
14-10-2013, 21:50
سلام
من رشته شهرسازی میخونم برا برخی واحدهام باید عکاسی پاس کنم و البته علاقه شدیدی هم به عکاسی دارم و دوس دارم تا جایی که میتونم یاد بگیرم فعلا البته میخام نهایتا تا دو میلیون هزینه کنم و واقعا بین چند انتخاب موندم از انجمن ها و سایت ها هم زیاد خوندم ولی نتیجه نگرفتم بین این چند گزینه موندم
اول از همه بین d5100 و d3200
و 600d و 650d
واقعا نمیدونم کدومو انتخاب کنم خیلی سخته البته نظرم رو یکی از نیکون هاست چون بیشتر تعریفشونو شنیدم ولی بازم بین مدلاش گیر کردم
خواهشا سریع راهنمایی کنید تا آخر هفته میخام بگیرم
ممنون

من شخصا از نیکون خوشم نمیاد!
بنظر من عکس های کنون خوش رنگ تر هستند!

ب همین دلیل من 600D رو پیشنهاد میدم ( فکر نکنم 650D رو بتونی زیر 2 تومن بخری!)
*علاوه بر دوربین، هزینه کیف/مموری/3 پایه/هود/فیلتر/... رو هم باید در نظر بگیری!

batlagh
15-10-2013, 00:46

با سلام به دوست عزیز

سلام

تصمیم سختی است.
برای عکاسی حیات وحش لنز های 100-400 یا 400 میلی متر کانن توصیه می شه استفاده کرد.

لنز 70-200 محدودیت بیشتری برایتان ایجاد می کند. لنز 70-200 اف 2.8 و آی اس (به خصوص 2) یک لنز فوق العاده ای هست و نمیشه به راحتی ازش گذشت. (روی بنده های فول فریم عکاسی پرتره عالی دارند و همین طور برای بدنه های کراپدار و فول فریم عکاسی خبری خیلی خوبی می شوند.)

اما چون هم پرتره و هم ماکرو می خواهید به نظر 24-105 بگیرید و بعدا برای عکاسی حیات وحش یک لنز مناسب تهیه بفرمایید.
لنز 24-105 لنز ماکرو تخصصی نیست ولی حداقل فاصله فکوس و میزان ماکرو قابل قبولی دارد که حتی یکی از دوستان بنده برای عکاسی تبلیغاتی اجسام نیز از همین لنز استفاده می کند. (هرچند یقینا لنز های ماکرو کیفیت بهتری خواهد داشت و... )

ولی اگر می خواهید عکاسی خبری هم انجام بدهید باز باید بررسی بکنید کدام یک برایتان بهتر است!
70-200 بدون لرزش گیر مجبور میشد اکثر اوقات تک پایه همراه داشته باشید.
رنج نزدیک به واید و نرمال اصلا نخواهید داشت و حسابی دستتان بسته خواهد بود. (مگر یه لنز ارزون قیمت مثل 18-55 نیز در کنارش استفاده بکنید که آن هم تفاوت زیادی در کیفیت دارد.)

اگر هم منظور از حیات وحش بیشتر ماکرو هست و... به نظر حتی می تونید به لنز های ماکرو تخصصی مثل تامرون 90 یا 100 میلی متر کانن نیز فکر بکنید.
معمولا پرتره های خوبی میشود با این لنز هایی گرفت.

موفق باشید.

batlagh
15-10-2013, 00:52

بنده تک پایه را خیلی دوست دارم! ! ! :n01:
شاید بیشتر به خاطر راحتی در استفاده و جابه جایی و به خصوص در عکاسی خبری.

اما در شرایط مساوی و حتی نور مناسب اگر سختی حمل و جابه جایی تک پایه را کنار بگذاریم عکاسی با تک پایه (همین طور سه پایه) از عکاسی بدون پایه بهتر می باشد.
و نتیجه بهتری نیز دارد.

تک پایه مناسب استفاده بشود تا حد قابل قبولی در سرعت شاتر های پایین کارایی دارد. (مثلا لنز 70-200 در فوکال های بالا حدود 1 دهم یا یک بیستم ثانیه هم نتیجه خوبی دارد.) که هرچه لنز واید تر بشود کار راحت تراست.

بیشتر انتخاب بین تک پایه و سه پایه بستگی به ژانر عکاسی هم دارد.
عکاسان طبیعت و منظره و... سه پایه کاربردی تر میباشد.
عکاسی خبری تک پایه.

sc_nima
15-10-2013, 10:03
من شخصا از نیکون خوشم نمیاد!
بنظر من عکس های کنون خوش رنگ تر هستند!

ب همین دلیل من 600D رو پیشنهاد میدم ( فکر نکنم 650D رو بتونی زیر 2 تومن بخری!)
*علاوه بر دوربین، هزینه کیف/مموری/3 پایه/هود/فیلتر/... رو هم باید در نظر بگیری!

درسته قبول دارم رنگو ولی از نیکون آخه زیاد تعریف شنیدم مثل وضوح بالا و لنز بهتر و جنس بدنه بهتر و اینا و اینکه همه میگن چون شروع کارته نیکون بهتره البته بین نیکون و کنون کاملا سلیقه ایه انتخاب
هود و فیلتر و که اصن نمیدونم چی هس؟!! در مورد سه پایه هم که فک نکنم فعلا نیازم باشه لنز هم که یه لنز کیت فک کنم روش باشه با همون مبلغ ؟!
ممنون از راهنماییت
خواهشا اگه بقیه هم نظری دارن بگن خصوصا بین d5100 و d3200 و 600d
واقعا آدم گیر میکنه :))))

amir200812
15-10-2013, 11:23
درسته قبول دارم رنگو ولی از نیکون آخه زیاد تعریف شنیدم مثل وضوح بالا و لنز بهتر و جنس بدنه بهتر و اینا و اینکه همه میگن چون شروع کارته نیکون بهتره البته بین نیکون و کنون کاملا سلیقه ایه انتخاب
هود و فیلتر و که اصن نمیدونم چی هس؟!! در مورد سه پایه هم که فک نکنم فعلا نیازم باشه لنز هم که یه لنز کیت فک کنم روش باشه با همون مبلغ ؟!
ممنون از راهنماییت

بنظر شخصی من:
رزولیشن بالا برتری نیست!طبیعی هست که رزولیشن بالا باشه، بهتره! ولی خودش باعث افزایش نویز میشه!
یعنی مثل چاغوی 2 لبه هست! مخصوصا D3200 که 24 مگاپیکسلی هست...
یک مقایسه بین 4 تا دوربین(از 12 تا 24 مگاپیکسل)

حالا بنظر تو کدوم بهتره؟ من که Canon 1100D رو بهتر از همه میدونم!(که 12 مگاپیکسلی هست)

در فضای باز، هود از همه چیز واجبتر هست!
برای جلوگیری از انعکاس نور های که از زاویه های متفاوت به لنز میاد، بکار میره و در نتیجه کار خیلی خیلی خیلی تاثیر داره!
باز در زیر نور آفتاب، اگه فیلتر UV نداشته باشی، یک هاله آبی رنگ تو عکس دیده میشه(جاهایی که نور مستقیم افتاب باشه خیلی شدیدتر هست)
وقتی در داخل خونه و زیر نور چراغ عکاسی میکنی، 3 پایه خیلی مهم هست! یعنی وقتی سرعت شاتر پایین هست، مهمه که دوربین ثابت باشه!

naamre
15-10-2013, 12:14
بنظر شخصی من:
رزولیشن بالا برتری نیست!طبیعی هست که رزولیشن بالا باشه، بهتره! ولی خودش باعث افزایش نویز میشه!
یعنی مثل چاغوی 2 لبه هست! مخصوصا D3200 که 24 مگاپیکسلی هست...
یک مقایسه بین 4 تا دوربین(از 12 تا 24 مگاپیک

حالا بنظر تو کدوم بهتره؟ من که Canon 1100D رو بهتر از همه میدونم!(که 12 مگاپیکسلی هست)

اگه فرمت raw رو مقایسه کنیم قضیه کمی فرق می کنه البته در مورد رزلوشن و نظرتون در مورد دوربین نیکون D3200 کاملا با شما موافقم اتفاقا یکی از مشکلاتی که برای این دوربین مطرح شده بود اینکه لنزش کیفیت کافی برای نمایش خروجی 24 مگاپیکسل رو نداره. فکر می کنم دوره کلی گویی گذشته اینکه بگیم نیکون بهتره یا کنون یا سونی. یا حتی کامپکتهای کانن بهترن و ... این جور راهنمایی ها بیشتر مایه درد سره. من دیدم دوستان به صرف عملکرد یکی از مدلها عملکرد مدلهای بالا ترم تحلیل می کنن ولی استثنا زیاده. مثلا نیکون s9100 دروبین نسبتا خوبی و قابل پیشنهاد در حالی که s9300 یه دوربین متوسط با عکسهایی در حد متوسط هست و به صرف اینکه مدل بالاتره نمی شه گفت پس عکسهای بهتری می گیره. در ضمن شارپنس یکی از پارامترها برای تحیل کیفیت عکسه.

amir200812
15-10-2013, 14:09
اگه فرمت raw رو مقایسه کنیم قضیه کمی فرق می کنه البته در مورد رزلوشن و نظرتون در مورد دوربین نیکون D3200 کاملا با شما موافقم اتفاقا یکی از مشکلاتی که برای این دوربین مطرح شده بود اینکه لنزش کیفیت کافی برای نمایش خروجی 24 مگاپیکسل رو نداره. فکر می کنم دوره کلی گویی گذشته اینکه بگیم نیکون بهتره یا کنون یا سونی. یا حتی کامپکتهای کانن بهترن و ... این جور راهنمایی ها بیشتر مایه درد سره. من دیدم دوستان به صرف عملکرد یکی از مدلها عملکرد مدلهای بالا ترم تحلیل می کنن ولی استثنا زیاده. مثلا نیکون s9100 دروبین نسبتا خوبی و قابل پیشنهاد در حالی که s9300 یه دوربین متوسط با عکسهایی در حد متوسط هست و به صرف اینکه مدل بالاتره نمی شه گفت پس عکسهای بهتری می گیره. در ضمن شارپنس یکی از پارامترها برای تحیل کیفیت عکسه.

ابنم مقایسه 6 تا دوربین در رنج های مختلف:
بنظر شما کنون خوش رنگ تره یا نیکون؟

2: در مقایسه زیر بنظر شما عکس نیکون نویزش کمتره یا کنون؟

درضمن سنسور و لنز رو قاطی نکنید! این سنسور هست که سایزش برای 24 مگاپیکسل کمه نه لنز...

vtn54
15-10-2013, 14:09
ممنون از راهنماییت
سلام

از بین سه مدلی که نام بردید D3200 یک پله پایین‌تر از دو مدل دیگر است و بعضی از امکانات آنها را ندارد. دو مدل دیگر تقریبا در یک سطح هستند هر چند از نظر نویز در ایزوهای پایین و نیز Dynamic Range مدل نیکون D5100 نسبت به کنون 600D برتری نسبی دارد البته زمانی متوجه این تفاوت می‌شوید که از فرمت RAW استفاده کنید و از صحنه‌هایی عکس بگیرید که دارای Dynamic Range بالایی هستند که در این صورت قابلیت بازیابی اطلاعات در نقاط تاریک تصویر (Shadow Recovery ) در مدل نیکون بهتر است ولی اگر از خروجی JPEG استفاده کنید متجه این اختلاف نمی‌شوید و شاید هم مدل کنون کمی بهتر باشد. اخیرا یکی از دوستان اقدام به خرید D5100 کرد که پستهای ایشان در صفحات قبلی همین تاپیک موجود است و شما می‌توانید از تجربیات ایشان هم استفاده کنید.

sc_nima
15-10-2013, 18:27
منون از همه مقایسه عکس هارا قبلا هم دیده بودم ولی به هرکی میگی میگه d3200 خیلی خفنه (!) ولی خودم قبول دارم که فقط روی کاغذ اینجوره و یه جورایی هم حذفش کردم از بین انتخابام الان بین 600d و d5100 یکم گیر کردم ولی خیلیا بهم گفتن که نیکون بخر برا ابزار و این چیزاش هرچند رنگ های کنونو خیلی دوس دارم هرچند وضوحش به پای نیکون نمیرسه
اگه ممکنه بگید لنز و لوازم جانبی کدوم بهتره؟! و اینکه لنز های فابریکش که کیت هستند خوبه یا فقط بادی بخرم با یه لنز دیگه ؟
در مورد موتور فوکوس هم یه چیزایی شنیدم فک کنم مدل نیکونه نداره درسته؟! و اینکه فوکوسش خیلی کنده؟!

اخیرا یکی از دوستان اقدام به خرید D5100 کرد که پستهای ایشان در صفحات قبلی همین تاپیک موجود است و شما می‌توانید از تجربیات ایشان هم استفاده کنید.
میشه شماره پست رو بگید ممنون میشم

واقعا از همه ممنونم خیلی راهنماییاتون کمکم کرد

vtn54
15-10-2013, 22:29
میشه شماره پست رو بگید ممنون میشم

واقعا از همه ممنونم خیلی راهنماییاتون کمکم کرد

در همین تاپیک از پست شماره 279 به بعد را ببینید:

در ضمن با خود ایشان هم می‌توانید صحبت کنید الان مدتی است که با d5100 دارند کار می‌کنند:

sc_nima
16-10-2013, 12:51
یه جورایی با مقایسه نمونه عکسا و کیفیت ها تصمیم گرفتم نیکونو بخرم این سایت و مقایسشم هم خیلی کمکم کرد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (یه سری بهش بزنید ) فقط چندتا سوال دارم
1- اینکه این مدل موتور فوکوس نداره ینی چی و اینکه آیا روی لنزهاش هست و موجودی لنزاش خوبه و گیر میاد یا نه؟ (ظاهرا کنونه موتور داخلی داره؟!)
2- من برای عکاسی مناظر بیشتر استفاده میکنم ولی فعلا تصمیمی بر خرید لنز ندارم آیا همون لنز کیت روی خود مدل فعلا جوابگوم هست؟ نمیخام دیگه هزینه کنم
3 - مموری چه مدلی باید بخرم با چه ویژگی هایی؟
4 - در مورد فیلتر ها چی؟ آیا لازمه خریدشون؟
5 - وسایل جانبی دیگه چی باید بخرم در مورد سه پایه هم خیلی نیازی ندارم فعلا یه مدل ارزون میخام بخرم
خیلی از راهنماییاتون ممنون
احتمالا فردا میرم برا خرید خاهشا اگه زود جواب بدید ممنون میشم
خیلی از راهنمایی اساتید هم استفاده کردم و مفید بود

matr!x_2008
16-10-2013, 13:20
این دوربینایی که باهاش تو ایران خواننده ها کلیپ میسازن میدن شبکه ها از چه نوعی هست؟ قیمت؟؟

Ali_Best
16-10-2013, 14:40
یه جورایی با مقایسه نمونه عکسا و کیفیت ها تصمیم گرفتم نیکونو بخرم این سایت و مقایسشم هم خیلی کمکم کرد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (یه سری بهش بزنید ) فقط چندتا سوال دارم
1- اینکه این مدل موتور فوکوس نداره ینی چی و اینکه آیا روی لنزهاش هست و موجودی لنزاش خوبه و گیر میاد یا نه؟ (ظاهرا کنونه موتور داخلی داره؟!)
2- من برای عکاسی مناظر بیشتر استفاده میکنم ولی فعلا تصمیمی بر خرید لنز ندارم آیا همون لنز کیت روی خود مدل فعلا جوابگوم هست؟ نمیخام دیگه هزینه کنم
3 - مموری چه مدلی باید بخرم با چه ویژگی هایی؟
4 - در مورد فیلتر ها چی؟ آیا لازمه خریدشون؟
5 - وسایل جانبی دیگه چی باید بخرم در مورد سه پایه هم خیلی نیازی ندارم فعلا یه مدل ارزون میخام بخرم
خیلی از راهنماییاتون ممنون
احتمالا فردا میرم برا خرید خاهشا اگه زود جواب بدید ممنون میشم
خیلی از راهنمایی اساتید هم استفاده کردم و مفید بود

1- دوربین های جدید اگه اشتباه نکنم موتور فوکوسشون تو لنزه. اساتید بیشتر راهنمایی کنند
منم دغدغه وجود لنز داشتم. جای نگرانی نیست چون موجوده ؛)

2- بله جوابگو هست البته میزان فاصله کانونی اصلی با لنز کیت برای دی5100 میشه 27 - 83 که جزو دسته لنزهای واید حساب میشه
برای کار من و شما کاملا جوابگو هست نهایت تا زمانی که خوب کارکردن با این دوربین رو یاد بگیریم ؛)

3- حتما کلاس 10... از برندهای پاتریوت / سندیسک / توشیبا... اصلش رو گیر بیارید خوبه. ظرفیت هم وابسته به نیاز شما. من 16 گیگ خریدم اما به نظرم برای امنیت اطلاعات خرید دو تا 8 گیگ و یا سه تا 4 گیگ منطقی تره!

4- فیلتـر یو وی 100% لازمه که محافظه لنزه... فیلـتر پولاریزه هم به کار میاد. من از مدل hama خریدم که قیمت نسبتا خوبی داره + کیفیت خوب. مابقی یا گرونن یا کیفیت ندارند

5- 100% کیف باید بخری! سه پایه هم فعلا به نظرم نیازی نیست. صبر کن ببین اصلا نیاز میشه یا نه!!
هود هم بخری خوبه... حداقلش اینه که کلاس داره. 20 تومنم بیشتر پولش نیست
یه برچسب برا صفحه نمایششم بگیر

مبارک باشه :)

sc_nima
16-10-2013, 17:14
منظورتو از امنیت اطلاعات نگرفتم (!)
در مورد فیلترها و مدل هاش نمیدونم هیچی هرچی فروشنده داد میگیرم دیگه فک کنم فقط کلا وسایل جانبیش حدود چند درمیاد؟
در مورد لنز هم درست متوجه نشدم لنزی که روشه فک کنم لنز کیت 18-55 VR هست که نمیدونم لنزش موتور فوکوس داره یا نه!؟
و اینکه توی فروشگاه به من گفتند اگه آتلیه ای میخای نیکونه و اگه برای فضای باز و بدون نورپردازی و طبیعت میخای کنونه ولی من با مقایسه عکسای سایتی که بالا لینکشو دادم تصمیم بر نیکونه گرفتم (هرچند یه جورایی جای دکمه ها وآرگونومیه کنونه هم به نظرم راحتتر بود!)
برادر دوربین خوردت چیه ببخشید البته
ممنون از راهنماییاتون :n01:

Ali_Best
16-10-2013, 17:42
یه جا یه مطلبی خوندم دیدم حق با نویسندشه!
نوشته بود که مواظب باشید به هر حال ابزارهای ذخیره سازی الکترونیکی طول عمری دارند
شاید شما یه سفر برید و هزینه زیادی هم بپردازید. کلی عکس بگیرید و وقتی که برگردید ببینید که مموریتون مثلا سوخته!
اون همه عکس رو از دست بدید بد دردیه!
منظور اینه که وقتی چند تا مموری داشته باشی ریسک از دست دادن اطلاعات پایین میره
چون یه تعدادیش روی اینه یه تعدایش روی اون!
البته اگه منظم و سریع هم بک آپ بگیری میشه ریسکشو پایین آورد
در هر صورت باید مواظب بود

معمولا فروشنده ها سود خوبی در لوازم جانبی میگیرند!
لوازم جانبی با کیفیت پایین اما قیمت بالا!
مواظب باشید کلا
یعنی بهتره قیمت دستتون باشه

بله لنز کیت هست که 18-55 هست. این اعداد در ضریب تاثیر 1.5 ضرب میشن تا فاصله کانونی صحیح دوربین بدست بیاد چون سنسور دی5100 فول فریم نیست
بله داره موتور فوکوس

تو پیغام خصوصی که توضیح دادم! دلیل این آتلیه ای اینا رو! و گفتم که منم دی5100 دارم. مطمئنی همه پیغام رو خوندی؟! :)
بعضیا میگن که ارگونومیک تره کنون
اما اینا سلیقه ای.......

موفق باشی

sc_nima
16-10-2013, 20:56
بله حواسم به پیغام خصوصی بود ولی اینارو اینجا نوشتم که توی تاپیک باشه برای خوندن بقیه و اینکه اگه بقیه نظری دارند بگند :دی ولی مدل دوربینو حواسم نبود :)))))))
در مورد لوازم جانبی از کجا میتونم بدونم کدوم مدلا بهتره و چه قیمتیه؟
حیف که نیکون یکم کوچیکتره و آرگونومیش یکم بدتره وگرنه دیگه کاملا مطمئن میشدم (هرچند الانم تا حدودی هستم)
لوازم جانبیم همشو سعی میکنم همین حالا بخرم هرچند در مورد مموریه دوباره دوبه شک شدم؟! :)))))))))
بازم ممنون:n01:

amir200812
17-10-2013, 08:41
1- دوربین های جدید اگه اشتباه نکنم موتور فوکوسشون تو لنزه. اساتید بیشتر راهنمایی کنند
منم دغدغه وجود لنز داشتم. جای نگرانی نیست چون موجوده ؛)

2- بله جوابگو هست البته میزان فاصله کانونی اصلی با لنز کیت برای دی5100 میشه 27 - 83 که جزو دسته لنزهای واید حساب میشه
برای کار من و شما کاملا جوابگو هست نهایت تا زمانی که خوب کارکردن با این دوربین رو یاد بگیریم ؛)

3- حتما کلاس 10... از برندهای پاتریوت / سندیسک / توشیبا... اصلش رو گیر بیارید خوبه. ظرفیت هم وابسته به نیاز شما. من 16 گیگ خریدم اما به نظرم برای امنیت اطلاعات خرید دو تا 8 گیگ و یا سه تا 4 گیگ منطقی تره!

4- فیلتـر یو وی 100% لازمه که محافظه لنزه... فیلـتر پولاریزه هم به کار میاد. من از مدل hama خریدم که قیمت نسبتا خوبی داره + کیفیت خوب. مابقی یا گرونن یا کیفیت ندارند

5- 100% کیف باید بخری! سه پایه هم فعلا به نظرم نیازی نیست. صبر کن ببین اصلا نیاز میشه یا نه!!
هود هم بخری خوبه... حداقلش اینه که کلاس داره. 20 تومنم بیشتر پولش نیست
یه برچسب برا صفحه نمایششم بگیر

مبارک باشه :)

1:همانطور که دوستمون گفتند،برای دوربین هایی مثل D5100 باید لنزی بگیرید که موتور فوکوس داشته باشه(که باعث میشه قیمتش بالاتر بره)
2:همانطور که دوستمون گفتند، فعلا جواب گو هست!
3:مموری هایی مثل ترنسد قیمت خیلی خوبی دارند در مقابل کارایی نسبتا خوب!(8 گیگ حدود 30 تومن هست)
*سعی کن مموری رو از دوربین فروش نگیر! تجربه شخصی...
4: برای عکاسی از طبیعت و زیر نور آفتاب، حتما باید فیلتر UV داشته باشی!
البته فیلتر UV محافظ لنز نیست!
اگه در نور مستقیم افتاب عکاسی کنید، عکس درای یک حاشیه آبی رنگ میشه! برای حذف این حاشیه که عکس رو خراب میکنه، از فیلتر UV استفاده میکنند!

5: دوربین بدون کیف، ممکن نیست 1 2 ماه بیشتر دوام بیاره!(مگر اینکه کلا استفاده نشه!)
حداقل یه کیف معمولی براش بگیر!
برای عکاسی از طبیعت و در نور آفتاب، هود رو باید 100% بگیری! وگرنه زاویه ای که میتونی عکاسی کنی، خیلی خیلی محدود میشه!
سه پایه هم بنظر من لازم هست، البته نه برای عکاسی در نور افتاب، چون در نور آفتاب سرعت شاتر بالا هست، تاثیر لرزش خیلی کمتر میشه!

mohsen3544
17-10-2013, 18:47
آقا منم یه دوربین میخوام بگیرم بودجه هم دور وبر 1.5 البته صد تومن دویست تومان بالا مهم نیست.خودم 600 دی کانن انتخاب کردم اما نمیدونم از این دوربین تو این رنج بهتر هست یا نه؟ از برند نیکون یا کانن هم فرقی نمیکنه.

amir200812
17-10-2013, 19:24
آقا منم یه دوربین میخوام بگیرم بودجه هم دور وبر 1.5 البته صد تومن دویست تومان بالا مهم نیست.خودم 600 دی کانن انتخاب کردم اما نمیدونم از این دوربین تو این رنج بهتر هست یا نه؟ از برند نیکون یا کانن هم فرقی نمیکنه.

فکر کنم 3 تا بیشتر انتخاب نداری:
CANON 1100D
CANON 600D
Nikon D5100

*Nikon D3200 هم هست که اگه 1 2 صفحه قبل رو نگاه کنی، کامل در موردش صحبت شده و گفته شده چرا مناسب نیست!

حالا برای چه کاری لازم داری؟ قبلا عکاسی کردی؟(چه دوربینی داشتی؟)

naamre
19-10-2013, 17:35
ابنم مقایسه 6 تا دوربین در رنج های مختلف:
بنظر شما کنون خوش رنگ تره یا نیکون؟

درضمن سنسور و لنز رو قاطی نکنید! این سنسور هست که سایزش برای 24 مگاپیکسل کمه نه لنز...

چون از روی این پست هم چند روزی گذشته و من مسافرت بودم قصد نداشتم جواب بدم ولی به هر حال چند تا مورد رو لازم دونستم کمی توضیح بدم

اول اینکه دلیل جبهه گیری شما رو نمی فهمم اگه فن کنون هستید اشکال نداره ولی تقریبا در 90 درصد موارد من با نوشته های شما توی اون پست موافق بودم

اگه شما عکسهای گرفته شده از کارت پاسور رو ملاک خوش رنگی بدونید و روش گزینش خروجی یه دوربین شاید با شما موافق باشم ولی به نظرم دوربینی خوبه که توی تمامی شرایط نوری بتونه عکسهای خوبی تولید کنه زیر نور خورشید با فلش و... در مورد خوش رنگی که شما فرمودید باید بگم تقریبا تمامی دوربینها حتی دوربینهای کامپکت هم مدی دارن که میزان اشباع رنگ رو افزایش می ده هرچند اون خوش رنگی رو هم من بیشتر تو رنگ قرمز می بینم. پس به صرف خروجی روی مد اتو بازم نمشه قضاوت کرد اگر شما دوست دارید اینطوری قضاوت کنید بازم مشکلی نداره.

در مورد شارپنس
هیچ دوربینی نمی تونه عکسهایی تولید کنه باکیفیت تر از اون چیزی که از طریق لنزش دریافت می کنه. اگه شما یه دوربین با چیپ تصویری با کیفیت بالا رو با یه لنز بی کیفیت استفاده کنید انتظار نداشته باشید که عکسهایی خوب بدست بیارید حتی عملکرد یک لنز هم توی فاصله های کانونی متفاوت هم فرق می کنه. حتی توی یک فاصله کانونی ثابت هم می تونه توی حواشی تصویری سافت و در مرکز تصویری شارپ ایجاد کنه یا برعکس. در مورد d3200 هم همین طوره! در مورد شارپنس لنزم اگه خواستید مطلب بزارم.
شاهد گفته ی من هم اینجاست. البته جاهای دیگه مفصلتر خونده بودم که نیازی نمی بینم بیشتر وقتم رو برای این مورد بزارم.

The Nikon D3200 is a no-nonsense , ‘traditional style’ entry-level DSLR that is a solid performer on all levels. It doesn't offer much in terms of innovative features but comes with the highest pixel-

count in its class and good image quality across the ISO range. Just consider getting some high quality Nikkor glass with it to make the most out of its high pixel-count

اگر با همون ریز بینی این بخش عکس رو نگاه کنید شاید نظرتون عوض بشه چون من جزییات بیشتر تو عکس نیکون می بینم تا کنن:n06:

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jvd_petroo
20-10-2013, 00:52
سلام. ازتون یه مشورت میخواستم خواهشا هرکی میدونه بگه و به یک نظر ختم نشه. ما جایی داریم شبیه آتلیه که آتلیه هم نیست ولی میخواییم عکس پرتره بندازیم فقط. من میخوام با بودجه 4میلیون دوربین و لنز و فلاش 2تایی ارزون بخرم. بنظرتون چه دوربین با لنزی بخرم. خواهشا با قیمت بگین. شناخت کاملی رو دوربینا دارم و با D5100 خیلی کار کردم و دوستش دارم ولی لنزهارو نمیشناسم. ضمنا میخوام بصورت بی سیم به کامپیوتر یا پرینتر انتقال بدم عکسارو.

amir200812
20-10-2013, 09:13
سلام. ازتون یه مشورت میخواستم خواهشا هرکی میدونه بگه و به یک نظر ختم نشه. ما جایی داریم شبیه آتلیه که آتلیه هم نیست ولی میخواییم عکس پرتره بندازیم فقط. من میخوام با بودجه 4میلیون دوربین و لنز و فلاش 2تایی ارزون بخرم. بنظرتون چه دوربین با لنزی بخرم. خواهشا با قیمت بگین. شناخت کاملی رو دوربینا دارم و با D5100 خیلی کار کردم و دوستش دارم ولی لنزهارو نمیشناسم. ضمنا میخوام بصورت بی سیم به کامپیوتر یا پرینتر انتقال بدم عکسارو.

1: بنظر من بجای خرید فلاش! 2 تا پروژکتور LED بخر!
با استفاده از light diffuser نتیجه خیلی بهتری میتونی بدست بیاری!
فکر کنم پروژکتور های 30 وات حدود 100 تومن قیمت داشته باشن! 50 وات هم حدود 150 فکر کنم باشن.
نتیجه فلاش معمولی(منظور کیت های مخصوص اتلیه نیست که قیمت بالای 2 مییون دارند.) در مقابل پروژکتور با light diffuser چیزی شبیه عکس زیر میشه:
یعنی فلاش معمولی سایه شدیدی ایجاد میکنه که چندان جالب نیست!

منظور از light diffuser هم اینه که نور رو پخش کنی!
برای این کار هم می تونی سافت باکس بخری، مثل عکس زیر:
قیمت این حدود 225 تومنه و ابعادش 90*60 هست!

البته خودت هم میتونی بسازی، با استفاده از یک تیکه پارچه سفید با همون ابعاد! ارزونتر درمیاد ولی کار باهاش سختتر هست!

2: یک نور برای پس زمینه باید داشته باشی!(من آبی رو خیلی دوست دارم).
یعنی یک نور ضعیفتر که دیوار یا پرده پشت سر سوژه رو روشن کنه.(برای این کار هم میتونی از پروژکتور های LED استفاده کنی! البته باید ضعیفتر باشه! مثلا 10 وات که فکر کنم 25 30 تومن هستند!

3:برای لنز هم، دوستان بهتر از من میتونن راهنمایی کن(تجربه خیلی زیادی در مورد لنز ندارم)
ولی بنظر یه لنز پرایم با دریافراگم باز بخر! مثلا 50mm f1.4 برای عکاسی در نوری غیر از نور افتاب عالی جواب میده و پس زمینه رو خوب محو میکنه.
قیمتش هم فکر کنم حدود 1400 باشه!(البته 50mm f1.8 هم میتونی بگیری که اونم حدود 400 تومنه)

jvd_petroo
21-10-2013, 01:08
آخه بعضی فلاس های سرپایی هستن 500هزار هستن پس اونا چجوری هستن؟ من میخوام تو شرایط نوری ضعیف تو محیط بسته عکاسی پرتره بکنم. لطفا بقیه در مورد لنز هم نظر بدن

jvd_petroo
21-10-2013, 01:09
1: بنظر من بجای خرید فلاش! 2 تا پروژکتور LED بخر!
با استفاده از light diffuser نتیجه خیلی بهتری میتونی بدست بیاری!
فکر کنم پروژکتور های 30 وات حدود 100 تومن قیمت داشته باشن! 50 وات هم حدود 150 فکر کنم باشن.
نتیجه فلاش معمولی(منظور کیت های مخصوص اتلیه نیست که قیمت بالای 2 مییون دارند.) در مقابل پروژکتور با light diffuser چیزی شبیه عکس زیر میشه:
یعنی فلاش معمولی سایه شدیدی ایجاد میکنه که چندان جالب نیست!

منظور از light diffuser هم اینه که نور رو پخش کنی!
برای این کار هم می تونی سافت باکس بخری، مثل عکس زیر:
قیمت این حدود 225 تومنه و ابعادش 90*60 هست!

البته خودت هم میتونی بسازی، با استفاده از یک تیکه پارچه سفید با همون ابعاد! ارزونتر درمیاد ولی کار باهاش سختتر هست!

2: یک نور برای پس زمینه باید داشته باشی!(من آبی رو خیلی دوست دارم).
یعنی یک نور ضعیفتر که دیوار یا پرده پشت سر سوژه رو روشن کنه.(برای این کار هم میتونی از پروژکتور های LED استفاده کنی! البته باید ضعیفتر باشه! مثلا 10 وات که فکر کنم 25 30 تومن هستند!

3:برای لنز هم، دوستان بهتر از من میتونن راهنمایی کن(تجربه خیلی زیادی در مورد لنز ندارم)
ولی بنظر یه لنز پرایم با دریافراگم باز بخر! مثلا 50mm f1.4 برای عکاسی در نوری غیر از نور افتاب عالی جواب میده و پس زمینه رو خوب محو میکنه.
قیمتش هم فکر کنم حدود 1400 باشه!(البته 50mm f1.8 هم میتونی بگیری که اونم حدود 400 تومنه)

ممنون بابت راهنماییت

amir200812
25-10-2013, 08:27
دوستان کسی لنز 28mm f/1.8 برای کنون سراغ داره؟
هم اکبند هم دست دوم.

H@/\/\ID
25-10-2013, 23:11
دوستان دوربین D5200 سنسور چرخش تصویر داره؟
برا من کار نمیکنه
چطوری باید تنظیمات رو ریست کنم؟

iArdavan
26-10-2013, 01:01
سلام،خیلی از صفحات تاپیکو خوندم ولی چیزی نفهمیدم.اول از خودم میگم و شرایطم:
از عکاسی چیزی سرم نمیشه ولی از بچگی خیلی علاقه داشتم وخیلی عکس دارم،هم با گوشی هم با دوربین یاشیکا!!:دی
میخوام تو این هفته برم مسافرت خارج از کشور و یه دوربین میخوام بخرم.۲ تا دوربین کنون خانگی دارم ولی فکر کنم عکساش خوب نشه.
حالا میخوام کمکم کنید یه دوربین حرفه ای یا نیمه حرفه ای در حده ۱-۱.۵ بخرم تا بعداً کلاسم برم تا یاد بگیرم.
اولاً با بودجم چه دوربینی میشه خرید؟ اصلاً میشه یا نه؟
dslr به بودجم میخوره؟
اگه بودجم کمه و نمیتونم بخرم چی پینهاد میدید که پولمو بیشتر کنم؟در ضمن من اصفهانم و دوستان اصفهانی کمک بیشتری کنن...
مرسی از اساتید

amir200812
26-10-2013, 12:43
دوستان دوربین D5200 سنسور چرخش تصویر داره؟
برا من کار نمیکنه
چطوری باید تنظیمات رو ریست کنم؟

سلام حمید جان(در پرشین تولز فعال تر هستی:n02:)

D5200 سنسور auto image rotation داره!
ولی روش فعال سازیش رو نمیدنم، چون تا حالا D5200 استفاده نکردم!

*اگه نداشته باشه که باید بندازیش دور، حالا دوربین های 300 400 تومنی هم این سنسور رو دارند!:n02:

amir200812
26-10-2013, 12:45
سلام،خیلی از صفحات تاپیکو خوندم ولی چیزی نفهمیدم.اول از خودم میگم و شرایطم:
از عکاسی چیزی سرم نمیشه ولی از بچگی خیلی علاقه داشتم وخیلی عکس دارم،هم با گوشی هم با دوربین یاشیکا!!:دی
میخوام تو این هفته برم مسافرت خارج از کشور و یه دوربین میخوام بخرم.۲ تا دوربین کنون خانگی دارم ولی فکر کنم عکساش خوب نشه.
حالا میخوام کمکم کنید یه دوربین حرفه ای یا نیمه حرفه ای در حده ۱-۱.۵ بخرم تا بعداً کلاسم برم تا یاد بگیرم.
اولاً با بودجم چه دوربینی میشه خرید؟ اصلاً میشه یا نه؟
dslr به بودجم میخوره؟
اگه بودجم کمه و نمیتونم بخرم چی پینهاد میدید که پولمو بیشتر کنم؟در ضمن من اصفهانم و دوستان اصفهانی کمک بیشتری کنن...
مرسی از اساتید

اگه "از عکاسی چیزی سرتون نمیشه" به هیچ عنوان نباید DSLR بگیرید!
چون کار با DSLR ها خیلی سخت تر از کمپکت ها هست!
و برای استفاده در مسافرت هم مناسب نیستند! سنگین تر و بزرگتر هستند!

بهتره یک دوربین رده بالای کمپکت بگیرید!!!

iArdavan
26-10-2013, 14:30
ممنون.مبخوام یه دوربینی باشه که عکساش برا چاپ کردن کیفیت قابل قبولی داشته باشه.کلاس عکاسی هم میرم بعداً.چه مدلی پیشنهاد میدی دوسته عزیز؟

amir200812
26-10-2013, 16:11
ممنون.مبخوام یه دوربینی باشه که عکساش برا چاپ کردن کیفیت قابل قبولی داشته باشه.کلاس عکاسی هم میرم بعداً.چه مدلی پیشنهاد میدی دوسته عزیز؟

دوربین CANON 1100D
قیمت حدودی 1100 تومن.
با کیف/مموری/هود/فیلتر/... حدود 1300 براتون هزینه برمیداره.

ارزونترین DSLR موجود در بازار هست، ولی با کمپکت های موجود اختلاف کیفیت زیادی داره.(البته 1 2 مورد از کمپکت ها هم هستند که سنسور بزرگ و در نتیجه کیفیت عکس خوبی دارند)

بعدا هم اگه خواستید حرفه ای تر کار کنید، میتونید لنز های مختلفی تهیه کنید!

iArdavan
27-10-2013, 00:58
مدل دیگه ای هم هست که بهتر باشه تا ۱.۵؟

amir200812
27-10-2013, 07:14
مدل دیگه ای هم هست که بهتر باشه تا ۱.۵؟

nikon d3200 و nikon d5100 هم هستند با قیمت حدود 1500!
البته بنظر من D3200 مفتش گرونه!
ولی D5100 دوربین خوبی هست، ولی باید توجه کنی که با لوازم جانبی که باید بگیری احتمالا هزینه از 1650 1700 بالاتر خواهد رفت!

iArdavan
27-10-2013, 19:43
پس شما کدومو پیشنهاد میدین؟یه دوربین میخوام تا ۲-۳ سال نخوام عوضش کنن و با کیفیت باشه و خوش ساخت.با این دوربین میخوام تو مسافرت و مناظر و طبیعت عکس بگیرم.

amir200812
27-10-2013, 20:48
پس شما کدومو پیشنهاد میدین؟یه دوربین میخوام تا ۲-۳ سال نخوام عوضش کنن و با کیفیت باشه و خوش ساخت.با این دوربین میخوام تو مسافرت و مناظر و طبیعت عکس بگیرم.

من نظرم رو قبلا گفتم:

1:برای مسافرت و سفر و ... باید کمپکت بگیرید!

2: دوربین های DSLR بیشتر از خودش، باید خرج لنزش کنید!
مثلا من Canon 1100D دارم که خریدم 1200 ! ولی دنبال یک لنزی هستم که احتمالا قیمت اکبندش حدود 1600 1700 هست!

بنظر من، شما باید حتما کمپکت بگیرید! حالا اگه کیفیت براتون مهم هست، یک کمپکت گرون قیمت بگیرید! ولی 100% اگه DSLR بگیرید پشیمون خواهید شد!

ELSIN
28-10-2013, 19:21
iArdavan عزیز امین جان کلا درست میگند ،اما اگه شما علاقه زیاد و پشتکار خوبی تو خودت میبینی و بعدا هم میتونی بیشتر خرج کنی بهتره الان slr بخری :n06:

amir200812
02-11-2013, 21:18
از دوستان کسی بلد هست چطوری میزان نورگیری لنز ها رو بصورت تئوری مقایسه کنه(با اعداد ارقام)

مثلا لنز 28mm F/1.8 در مقابل 50mm f/1.8 و هم چنین 40mm f/2.8 و ...
کدوم ، چقدر بیشتر نورگیری داره!
یک فورمولی هست ، ولی کمی غیر منطقیه!

در این فورمول N همون دیافراگم هست(مثلا 1.8 یا 3.5)
و f هم فاصله کانونی هست(focal length)

ولی مشکلی که هست اینه که در این فورمول یک لنز 100mm f/4 حدود 3 برابر یک لنز 28mm f/1.8 ، نورگیری داره! و این بنظر من منطقی نیست.
یعنی یه جای فورمول میلنگه...

sunrise07
02-11-2013, 22:22
دوستان سلام من با خرید یه نیکون دی ۵۲۰۰ وارد دنیای DSLR ها شدم. فقط چون اولین تجربه من هست و در شهرستان هستم برای خرید لوازم جانبی اش مشکل دارم.محافظ uv چه مدلی بگیرم؟ کیف چه مدلی بگیرم؟ باتری و سه پایه هم میخوام. اینا رو از کدوم سایت میتونم تهیه کنم؟ ممنون

.:PAR3A:.
10-11-2013, 22:57
یکسال ضمانت آفومار + یکسال بیمه٬ ۱۷۵۰ تومن توی فروشگاه پیکسل
دوسال ضمانت ایده آل + ۱۵ ماه بیمه کارآفرین٬ ۱۶۵۰ توی دیجیکالا
به نظرتون کدوم بهتره؟ اینکه ساخت کجا باشه اهمیتی داره؟
خیلی ممنون :)

amir200812
11-11-2013, 10:35
یکسال ضمانت آفومار + یکسال بیمه٬ ۱۷۵۰ تومن توی فروشگاه پیکسل
دوسال ضمانت ایده آل + ۱۵ ماه بیمه کارآفرین٬ ۱۶۵۰ توی دیجیکالا
به نظرتون کدوم بهتره؟ اینکه ساخت کجا باشه اهمیتی داره؟
خیلی ممنون :)

بنظر من هر کدوم ارزونتره، همون رو بگیر!

naamre
11-11-2013, 14:32
نمی دونم این فرمول رو از کجا آوردین و لی بیایید این فرمول رو چک کنیم : مهمترین پارامتر توی میزان نور گیری سایز دیافراگم هست که اونم به ترتیب زیره

فرمولش بر اساسf تقیسم بر رادیکال 2 به توان n بدست می یاد n همون استاپهای دیافراگمه که از 0 شروع می شه و یک به یک بالا می ره در نتیجه شما دارید f/1 و f/1.4 و f/2 و......تا f/32 و... که برای راحتی فقط مخرج به شکل زیر نمایش داده می شه
1-1.4-2-2.8-4-5.6-8-11-16-22
در دوربینهای پیشرفته تر این اعداد به صورت 1/2 استاپ یا 1/3 و 1/4 هم تقسیم بندی می شن که ترتیبهای زیر رو ایجاد می کنن

1-1.2-1.4-1.7-2-2.4-2.8 در ترتیب 1/2 استاپ
1-1.1-1.2-1.4-1.6-1.8-2-2.2-2.5-2.8 در ترتیب 1/3 استاپ
-1-1.1-1.2-1.3-1.4-1.5-1.7-1.8-2-2.2-2.4 در ترتیب 1/4 استاپ
وقتی شما از دیافراگم 32 به 22 می یایید اندازه ی دیافراگم 2 برابر شده میزان نور ورودی به لنز هم دو برابر می شه و به این ترتیب در دیافراگم 1 میزان نور ورودی 1024 برابر دیافراگم 32 خواهد بود به ترتیب اعداد دقت کنید . دیافراگم هایی که با اعداد بینابین هستن در رنج بینابین این اعداد قرار می گیرن. حلا اگر بخوایید این رو با توجه به تغییرات فاصله کانونی بسنجید اوضاع پیچیده تر می شه چون خود f نامبر به معنی اندازه فاصله ی کانونی به اندازه دهانه لنز هست . این اندازه دهانه لنز الزاما اندازه دیافراگم نیست . اگر این دو رو برابر در نظربگیریم و اندازه دیافراگم رو هم ثابت در نظر بگیریم و بخواییم مقایسه ای داشته باشیم مثلا لنز 100 با f/4 دهانه لنزی در حدود 25mm قطرداره و لنز 200 با f/4 دهانه لنزی در حدود 50mm قطر و به همین خاطر اندازه شعاع هم دو برابر شده و سطح و ناحیه 4 برابر میشه. یعنی برای دریافت نوری برابر در لنز 200 باید دیافراگم 2 استاپ بسته تر بشه. حالا اگر همون فرض رو روی لنزهای گفته شده بخواییم بررسی کنیم و فرض کنیم که اندازه دیافراگم همون دهانه لنز باشه لنز 50 قطری در حدود 1.785 برابر لنز 28 داره و لنز 100 دو برابر لنز 50 پس لنز 100 در حدود 3.571 برابر لنز 28 بوده و 12.755 برابر بیشتر نور دهی داره . در ضمن f هم از 4 به 1.8 رسیده پس به اندازه ی 2 و 1.3 استاپ دیافراگم باز تر شده یعنی از 4 تا 2 به اندازه 4 برابر و از 2 تا 1.8 به اندازه 1/3 استاپ که اگر اشتباه نکنم 4.667 برابر نور بیشتر در لنز 28 که تقسیم این دو می شه
2.73 خوب این طور به نظر میرسه فرمول درست باشه اما چرا با یه لنز زوم تو نور کم عکسها تاریک می شه به نظر من چون توی فاصله کانونی 200 درسته که نور رسیده از سطح سوژه عکاسی2.7 بار بیشتر شده ولی به خاطر بزرگنمایی لنز سطح سوژه هم تا 3.571 بار بزرگتر می شه و اگر سوژه رو تشکیل شده از یک سری نقاط بدونیم نور رسیده از هر نقطه کمتر می شه.

iArdavan
16-11-2013, 20:03
دوستان سلام من با خرید یه نیکون دی ۵۲۰۰ وارد دنیای DSLR ها شدم. فقط چون اولین تجربه من هست و در شهرستان هستم برای خرید لوازم جانبی اش مشکل دارم.محافظ uv چه مدلی بگیرم؟ کیف چه مدلی بگیرم؟ باتری و سه پایه هم میخوام. اینا رو از کدوم سایت میتونم تهیه کنم؟ ممنون

مبارکت باشه.یکم توضیح میدی راجع به کاری که میخوای بکنی باهاش و قیمت و این چیزا،منم دنباله یه دوربینم هنوز.

Ali_Best
22-11-2013, 16:04
سلام

احتمالا بدونید که دی5100 با لنز 18-55 دارم
جدیدا دیدم که دی5100 با لنز 18-105 هم تو بازار اومده

از اونجایی که من نیاز به لنز واید دارم و تله فوتو کار نمیکنم
اما طبیعیه که تله هم گاهی بکار میاد...!

به نظرتون بهتر نیست الآن این دوربینی که دارم رو با یه دی5100 و 18-105 عوض کنم
در آینده یه لنز واید و احتمالا چشم ماهی هم بگیرم

بادی رو نمیخوام عوض کنم چون نیازی نمیبینم که ارتقا بدم
نظرتون چیه؟ گفتم اینجا مطرح کنم شاید به نتیجه بهتری رسیدم

مرسی

ELSIN
22-11-2013, 22:21
با دوربین جدید 5300 لنز جدید 140-18 معرفی شده که به جای 105-18 قدیمی امده ، تا اون جایی که یادمه حدودا قیمت همون 105-18 هست ، البته زوده ببنیم ارزش اون 105-18 بی نظیر رو داره یا نه !

Ali_Best
23-11-2013, 11:02
احسان جان مرسی
اما من نمیخوام حتی هزینه واسه 5200 کنم!
آخه دهانه لنز 18-55 هم خیلی کوچیکه زیاد شکل و شمایل درستی هم نداره!

یه سوال بهتر:
به نظرت 18 - 105 + یه لنز واید با فاصله کانونی کم بهتره؟
یا اینکه همین 18-55 رو نگه دارم و یه 15-85 کنارش بعدها بذارم؟

من اطلاع ندارم که بهترین واید در چه فاصله کانونی قرار میگیره و به درد کار من که عکاسی معماری هست میخوره؟ :-/

ELSIN
24-11-2013, 00:08
من که چیزی از 5200 نگفتم
برای شما واید مهمه پس فرقی بین 105-18 و 55-18 نیس
مثلا Tokina 11-16mm خیلی خوبه ، البته من قیمتش رو نمیدونم اما بدون شک خیلی بالا هس :n04: ، فک میکنم اقای معانی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یکی داره

بد نیس اینا رو مطالعه کنی

miladddd
28-11-2013, 09:24
سلام
یه دوربین حرفه ای با قیمتی نهایت تا یکو سیصد چهارصد میخوام بگیرم(اگه کمتر بشه بهتره)
با این پول میشه چیز عالی گرفت؟
میخوام حتما هم عکسش خوب باشه هم فیلمش fullhd باشه
چه چیزی رو پیشنهاد میکنید؟

m0fidi
28-11-2013, 15:50
سلام
یه دوربین حرفه ای با قیمتی نهایت تا یکو سیصد چهارصد میخوام بگیرم(اگه کمتر بشه بهتره)

با این بودجه میتونید دوربین حرفه ای ارزان قیمت تهیه کنید مثلNikon d3200یا canon1100d هر دو با لنز 18-55 .

amir200812
28-11-2013, 16:14
سلام

با این بودجه میتونید دوربین حرفه ای ارزان قیمت تهیه کنید مثلNikon d3200یا canon1100d هر دو با لنز 18-55 .

من خودم 1100D دارم! من که مشکلی نداشتم! همین روز ها هم میخوام یه لنز بقیمت 1 تا 1.6 براش بگیرم!
ولی فیلم برداریش HD هست!
البته خیلی از کیفیت فیلم برداری HD که روی کمپکت ها یا روی موبایل ها هست بهتره!

b.khosravani
28-11-2013, 21:17
سلام
همونطور که دوستان گفتن گزینه های خوبی میتونین بگیرین بنابر قیمت !
فقط اینو در نظر داشته باشین که دوربینای نیکون رنگ و لاآب قشنگی به عکس میدن (البته من خودم کنون 600دی دارم)

amir200812
28-11-2013, 23:48
همونطور که دوستان گفتن گزینه های خوبی میتونین بگیرین بنابر قیمت !
فقط اینو در نظر داشته باشین که دوربینای نیکون رنگ و لاآب قشنگی به عکس میدن (البته من خودم کنون 600دی دارم)

من با اون قسمت قرمز مخالفم!
بنظر من 100% برعکس هست و عکی های کنون خوشرنگ تر هستند!

b.khosravani
29-11-2013, 13:02
من با اون قسمت قرمز مخالفم!
بنظر من 100% برعکس هست و عکی های کنون خوشرنگ تر هستند!
با کمال احترام ، بدنه های آماتوری و حتی نیمه حرفه ای (دو و سه رقمی) کنون رنگ و بی حس نشون میدن و البته واقعی تر که به تنظیمات بستگی داره در عوض لنزهاش جبران میکنن !
اما بدنه های نیکون رنگ و به قولی برجسته و روشن میکنن اما لنزهاش نه !
" این چیزی که من میگم در حالتیه که 2 ساله خودم کنون دارم و البته دوستام نیکون . "
و در حالت کلی اون عکاسه که یه عکس و خلق میکنه و درگیریه بین طرفدارای کنون و نیکون همیشه بوده و هست .

amir200812
29-11-2013, 14:17
با کمال احترام ، بدنه های آماتوری و حتی نیمه حرفه ای (دو و سه رقمی) کنون رنگ و بی حس نشون میدن و البته واقعی تر که به تنظیمات بستگی داره در عوض لنزهاش جبران میکنن !
اما بدنه های نیکون رنگ و به قولی برجسته و روشن میکنن اما لنزهاش نه !
" این چیزی که من میگم در حالتیه که 2 ساله خودم کنون دارم و البته دوستام نیکون . "
و در حالت کلی اون عکاسه که یه عکس و خلق میکنه و درگیریه بین طرفدارای کنون و نیکون همیشه بوده و هست .

نتیجه:
این موضوع سلیقه ای هست!:n02:

Ali_Best
01-12-2013, 17:16
سلام

سه پایه خوب معرفی کنید
جمع و جور تر بهتر...
استفاده زیاد ندارم اما میخوام بدونم چه فرق هایی باهم دارند
قیمت ها رو دیدم بالای 1 تومن هم هست...

سریعتر بهتر!
مرسی

b.khosravani
05-12-2013, 01:14
نتیجه:
این موضوع سلیقه ای هست!:n02:
بله دقیقا :n06:

Переклад не
08-12-2013, 23:30
دوستان لنزCanon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM لرزشگیر نداره؟
کسی قیمت داره؟
ممنون

amir200812
09-12-2013, 08:46
کسی قیمت داره؟
ممنون
فکر کنم لرزشگیر داره.
قیمتشم حدود 2 تومن باید باشه...

B3ni
09-12-2013, 10:29
سلام

سلام.منم مثل شمام ولی بودجه ام 1400
G15 هست کانن
D3200 هست نیکون
دست دوم 600D کانن

دوستان کدوم رو پیشنهاد میدن؟من تازه کارم

amir200812
09-12-2013, 11:13
G15 هست کانن
D3200 هست نیکون
دست دوم 600D کانن

همانطور که دوستان میدونن، من کلا با نیکون مشکل دارم:n02:
پس d3200 رو بیخیال!

G15 هم سنسور کوچیکی داره! پس اونم بیخیال!

من شخصا از خرید لوازم دستدوم زیاد خوشم نمیاد! چون نمیدونم کاربر قبلی در چه شرایطی ازش استفاده کرده!(مگر اینکه شخص قابل اعتمادی باشه)
پس 600D رو هم بیخیال!

بنظر من 2 راه داری:
1:بودجه رو تا 1700 افزایش بدی رو 600D اکبند بگیری!(
2: بقیمت حدود 1050 یه دوربین 1100D بگیری با لوازم برات حدود 1250 درمیاد! از نظر عکاسی عالی هست و مشکلی نخواهی داشت! ولی فیلم برداریش HD هست!(البته این HD شرف داره به FULL HD های دوربین های کمپکت)

B3ni
09-12-2013, 12:01
همانطور که دوستان میدونن، من کلا با نیکون مشکل دارم:n02:
پس d3200 رو بیخیال!

G15 هم سنسور کوچیکی داره! پس اونم بیخیال!

من شخصا از خرید لوازم دستدوم زیاد خوشم نمیاد! چون نمیدونم کاربر قبلی در چه شرایطی ازش استفاده کرده!(مگر اینکه شخص قابل اعتمادی باشه)
پس 600D رو هم بیخیال!

بنظر من 2 راه داری:
1:بودجه رو تا 1700 افزایش بدی رو 600D اکبند بگیری!(
2: بقیمت حدود 1050 یه دوربین 1100D بگیری با لوازم برات حدود 1250 درمیاد! از نظر عکاسی عالی هست و مشکلی نخواهی داشت! ولی فیلم برداریش HD هست!(البته این HD شرف داره به FULL HD های دوربین های کمپکت)

ممنون.
والا نهایت بودجه ام همینه و بیشتر نمیتونم
راستش 1100 رو دوستم داره خوشم نیومد.چون میخوام حداقل فول باشه فیلمبرداریش
میتونم بپرسم نیکون از نظر فنی مشکلی داره؟؟
G15 رو یکی اقواممون داره خیلی راضیه و هی بهم میگه این مدل رو بخر..
موندم الان :n03:

amir200812
09-12-2013, 12:28
ممنون.
والا نهایت بودجه ام همینه و بیشتر نمیتونم
راستش 1100 رو دوستم داره خوشم نیومد.چون میخوام حداقل فول باشه فیلمبرداریش
میتونم بپرسم نیکون از نظر فنی مشکلی داره؟؟
G15 رو یکی اقواممون داره خیلی راضیه و هی بهم میگه این مدل رو بخر..
موندم الان :n03:

اندازه سنسور G15 حدود 7 برابر کوچیکتره از 1100D ! این یعنی نویز بیشتر! عکاسی در تاریکی ضعیفتر! کلا کیفیت پایینتر! اگه دنبال دوربین حرفه ای هستی، کلا بیخیال G15 باید بشی!

من از رنگ های نیکون خوشم نمیاد! یعنی بنظر من کنون خوشرنگ تر عکس میگیره!(ولی این موضوع سلیقه ای هست! یعنی چند پست قبلی رو بخونی، میبینی که یکی از دوستان هم نظرش کاملا برعکس من هست)
و فکر کنم بادی D3200 موتور فکوس نداره!(مطمعن نیستم)
این یعنی باید لنز دارای موتور فوکوس باشه و این یعنی لنز های گرونتر و سنگینتر!

و اینکه در یک سنسور نیم فریم، 24 مگاپیکسل خیلی زیاد هست و احتمالا این باعث افزایش نویز میشه.

b.khosravani
09-12-2013, 13:50
G15 هست کانن
D3200 هست نیکون
دست دوم 600D کانن

خب با این بودجه ترجیح بر اس ال آر هستش که بعدا بتونین با لنز و ... اوضاع و بهتر کنین .
600 دی دوربین خوبیه و من خودم همینو دارم ! اگه کنون میخواین نو بگیرین .
و 3200 هم تو این رنج خیلی خوبه .
اما دوربینو حتما نو بگیرین .
با شرایط شما من بودم 3200 رو میخریدم.

vtn54
09-12-2013, 15:14
کسی قیمت داره؟
ممنون
حرف اختصاری IS در لنزهای کنون مخفف Image Stabilization یا همان لرزشگیر است.(در لنزهای نیکون هم VR نشانه وجود لرزشگیر است.) من 9 ماه پیش این لنز را از نمایندگی به قیمت 2,200 گرفتم که فکر نمی‌کنم الان تغییر چندانی کرده باشد.

Переклад не
09-12-2013, 16:20
دوستان نظرتون در مورد این لنز چیه؟:
Samyang 500mm Mirror MC

e4lyas
09-12-2013, 17:46
زمان مناسبی برای خرید کیت نورپردازی و لنز طی 1 - 2 ماهه آینده هست ؟

و در صورت آزه بودن جواب : چه نوع کیتی خوب هست ؟ ( بودجه ی کیت : تا 2 )

alireza-kia
24-12-2013, 01:31
دوربین CANON 1100D
قیمت حدودی 1100 تومن.
با کیف/مموری/هود/فیلتر/... حدود 1300 براتون هزینه برمیداره.

ارزونترین DSLR موجود در بازار هست، ولی با کمپکت های موجود اختلاف کیفیت زیادی داره.(البته 1 2 مورد از کمپکت ها هم هستند که سنسور بزرگ و در نتیجه کیفیت عکس خوبی دارند)

بعدا هم اگه خواستید حرفه ای تر کار کنید، میتونید لنز های مختلفی تهیه کنید!

سلام دوست عزیز
بنده تازه کارم و میخام دوربین حرفه ای بگیرم بودجم به 5100 یا 600 میرسه اما سوالم از شما که 1100 رو داری کیفیت عکسا با دوربین های رده بالاترش برابره اگه اینطور باشه تفاوت اونارو لوازم بخرم مثلا دوتا رم یا باطری اضافه و فیلتر و البته کیف با کیفیت چون برای استفاده در طبیعت گردی میخوام
ممنون از راهنمایی شما

amir200812
26-12-2013, 08:35
سلام دوست عزیز
بنده تازه کارم و میخام دوربین حرفه ای بگیرم بودجم به 5100 یا 600 میرسه اما سوالم از شما که 1100 رو داری کیفیت عکسا با دوربین های رده بالاترش برابره اگه اینطور باشه تفاوت اونارو لوازم بخرم مثلا دوتا رم یا باطری اضافه و فیلتر و البته کیف با کیفیت چون برای استفاده در طبیعت گردی میخوام
ممنون از راهنمایی شما

سلام
شرمنده کمی دیر شد:n16:
ببینید، کیفیت در تمام نیم فریم ها تقریبا یکی هست! چون سایز سنسور تقریبا یکسانه!
ولی چیزی که متفاوت هست، امکانات و رزلوشن هست! مثلا 600d نمایشگرش متحرک هست!(بنظر من برای عکاسی در طبیعت نمایشگر ثایت بهتره چون احتمال خرابیش کمتره!)
یا مثلا رزولیشن بالاتری داره وجزئیات بیشتری رو میتونه ثبت کنه!(البته همین افزایش رزلوشن، خودش در بارفتن نویز تا حدودی تاثیر داره)
ولی برای تما کردن عکس در نمایشگر معمولی یا چاپ در سایز های کوچیک مثلا A4 یا A3 اختلاف کیفیت آنچنانی نخواهی دید!

من جای شما بودم، همون 1100d رو میگرفتم و باقی هزینه رو برای لوازم جانبی نگه میداشتم!
مخصوصا که برای عکاسی در طبیعت میخوای، حتما باید هود و فیلتر UV بگیری!
و یک 3 پایه! در حد امکان از این سبک ها نگیر چون تو طبیعت احتمال افتادنشون خیلی زیاد هست.
مموری هم بهتره چند تا بگیری! مثلا بجای 16 گیگ، 2 تا 8 گیگ! یا 3 تا 4 گیگ! امنیتش بیشتره!(همین دیروز یه مموری 8 گیگم سوخت:n14:)
مموری رو از فروشنده دوربین نگیر! چون بیشترشون چیزی نیستند که روی بسته بندی نوشته شده.(حداقل تو شهر ما اینطوریه)
من حالا یه مموری Adata SDHC Card UHS-I 16GB CLASS 10 و یک مموری Transcend SDHC Card 8GB Class 10 استفاده میکنم که اولی رو 40 دومی رو 28 تومن گرفتم! عالی هم هستند( ولی توی دوربین فروشی مموری 16 گیگ زیر50 تومن نمیتونی پیدا کنی! تازه سرعتشونم برخلاف چیزی که روی بستبندی نوشته شده ،معمولا خیلی کمتر از این مموری ها هست)
مثلا یه مموری کداک تست کردیم که روی بسته بندی نوشته شده بود 90 مگ در ثانیه، ولی از 10 تا بالاتر نمیرفت! ولی این مموری ترنسد تا 18 19 بالا میرفت!

در مورد باطری، اگه بخری، بهتره! ولی برای من پیش نیومده که باطریش تموم بشه! مگه اینکه جو گیر بشی رو بخوای تو یک روز 400 500 تا عکس بگیری که اون موقع بهتره باطری اضافی داشته باشی!:n02:

کیف هم بهتره یا ضذ آب باشه، یا محافظ داشته باشه!(یک کیسه ضد آب هست که وقتی بارون بارید بکشی روی کیف دوربین تا خیس نشه!)
و اگه میخوای در آینده لنز های دیگه ای بخری، کیف رو بزرگ بردار!

alireza-kia
26-12-2013, 15:21
سلام
شرمنده کمی دیر شد:n16:
ببینید، کیفیت در تمام نیم فریم ها تقریبا یکی هست! چون سایز سنسور تقریبا یکسانه!
ولی چیزی که متفاوت هست، امکانات و رزلوشن هست! مثلا 600d نمایشگرش متحرک هست!(بنظر من برای عکاسی در طبیعت نمایشگر ثایت بهتره چون احتمال خرابیش کمتره!)
یا مثلا رزولیشن بالاتری داره وجزئیات بیشتری رو میتونه ثبت کنه!(البته همین افزایش رزلوشن، خودش در بارفتن نویز تا حدودی تاثیر داره)
ولی برای تما کردن عکس در نمایشگر معمولی یا چاپ در سایز های کوچیک مثلا A4 یا A3 اختلاف کیفیت آنچنانی نخواهی دید!

من جای شما بودم، همون 1100d رو میگرفتم و باقی هزینه رو برای لوازم جانبی نگه میداشتم!
مخصوصا که برای عکاسی در طبیعت میخوای، حتما باید هود و فیلتر UV بگیری!
و یک 3 پایه! در حد امکان از این سبک ها نگیر چون تو طبیعت احتمال افتادنشون خیلی زیاد هست.
مموری هم بهتره چند تا بگیری! مثلا بجای 16 گیگ، 2 تا 8 گیگ! یا 3 تا 4 گیگ! امنیتش بیشتره!(همین دیروز یه مموری 8 گیگم سوخت:n14:)
مموری رو از فروشنده دوربین نگیر! چون بیشترشون چیزی نیستند که روی بسته بندی نوشته شده.(حداقل تو شهر ما اینطوریه)
من حالا یه مموری Adata SDHC Card UHS-I 16GB CLASS 10 و یک مموری Transcend SDHC Card 8GB Class 10 استفاده میکنم که اولی رو 40 دومی رو 28 تومن گرفتم! عالی هم هستند( ولی توی دوربین فروشی مموری 16 گیگ زیر50 تومن نمیتونی پیدا کنی! تازه سرعتشونم برخلاف چیزی که روی بستبندی نوشته شده ،معمولا خیلی کمتر از این مموری ها هست)
مثلا یه مموری کداک تست کردیم که روی بسته بندی نوشته شده بود 90 مگ در ثانیه، ولی از 10 تا بالاتر نمیرفت! ولی این مموری ترنسد تا 18 19 بالا میرفت!

در مورد باطری، اگه بخری، بهتره! ولی برای من پیش نیومده که باطریش تموم بشه! مگه اینکه جو گیر بشی رو بخوای تو یک روز 400 500 تا عکس بگیری که اون موقع بهتره باطری اضافی داشته باشی!:n02:

کیف هم بهتره یا ضذ آب باشه، یا محافظ داشته باشه!(یک کیسه ضد آب هست که وقتی بارون بارید بکشی روی کیف دوربین تا خیس نشه!)
و اگه میخوای در آینده لنز های دیگه ای بخری، کیف رو بزرگ بردار!

دمت گرم . راستی فیلم برداریش چطوره واسه پخش رو ال سی دی 32 اینچ البته فیلم زیاد نمیگیرم بعضی مواقع "ممنون از راهنماییت"

Переклад не
27-12-2013, 09:31
دمت گرم . راستی فیلم برداریش چطوره واسه پخش رو ال سی دی 32 اینچ البته فیلم زیاد نمیگیرم بعضی مواقع "ممنون از راهنماییت"

برای اینکه بطور کاملا شفاف ببینید کیفیت فیلمبرداریش در چه حدیه ، بهتره جمله ی canon 1100d sample videos رو تو یوتوب سر کنید و نمونه فیلمهاشو با کیفیت بالا ببینید . البته از 550 یا 600 d کیفیت فیلمبرداری کمتری داره ولی همین قضیه ای که amir200812 فرمودن (خرید 1100 = پول کم اما امکانات بیشر و لنز مجزا و...) این کاستی رو کاملا توجیه میکنه
البته به عنوان یه پیشنهاد هم عرض کنم گه فقط کاربردتون فیلمبرداری نیمه حرفه ای باشه و کیفیت سینمایی براتون مهم باشه در این موقع هستش که به 600 و 550 فکر کنید وگرنه 1100 بهترین انتخاب خواهد بود به شرطی که لنز خوب و تجهیزات جانبیش رو هم بخرید و رزلوشن براتون زیاد مهم نباشه
کنون 1100 دی رو میتونید فقط بدنه شو 900 تمن بخرید یا شایدم پایینتر

alireza-kia
29-12-2013, 15:29
برای اینکه بطور کاملا شفاف ببینید کیفیت فیلمبرداریش در چه حدیه ، بهتره جمله ی canon 1100d sample videos رو تو یوتوب سر کنید و نمونه فیلمهاشو با کیفیت بالا ببینید . البته از 550 یا 600 d کیفیت فیلمبرداری کمتری داره ولی همین قضیه ای که amir200812 فرمودن (خرید 1100 = پول کم اما امکانات بیشر و لنز مجزا و...) این کاستی رو کاملا توجیه میکنه
البته به عنوان یه پیشنهاد هم عرض کنم گه فقط کاربردتون فیلمبرداری نیمه حرفه ای باشه و کیفیت سینمایی براتون مهم باشه در این موقع هستش که به 600 و 550 فکر کنید وگرنه 1100 بهترین انتخاب خواهد بود به شرطی که لنز خوب و تجهیزات جانبیش رو هم بخرید و رزلوشن براتون زیاد مهم نباشه
کنون 1100 دی رو میتونید فقط بدنه شو 900 تمن بخرید یا شایدم پایینتر

ممنون از پاسختون
پولم به لنز 15-85 نمیرسه انشا.. سال بعد ولی میخوام یه لنز 50 بگیرم برا پرتره بعلاوه تمامی وسایل جانبی نظر شما چیه؟

amir200812
29-12-2013, 16:08
ممنون از پاسختون
پولم به لنز 15-85 نمیرسه انشا.. سال بعد ولی میخوام یه لنز 50 بگیرم برا پرتره بعلاوه تمامی وسایل جانبی نظر شما چیه؟

عالی هست!
یه لنز 50mm f/1.8 رو فکر کنم حدود 350 بتونی پیدا کنی.

alireza-kia
29-12-2013, 21:10
عالی هست!
یه لنز 50mm f/1.8 رو فکر کنم حدود 350 بتونی پیدا کنی.

320 قیمت دارم با کیت دوربین و وسایل جانبی حدود یک و نیم در میاد

leopard07
01-01-2014, 23:10
سلام:n16:
من میخواستم یه DSLR بخرم
تاحالا کامپکت داشتم فقط
هم پورتره میخوام بگیرم هم طبیعت
حالا یه چند تا گزینس که موندم بینشون
بودجمم فعلا ماکزیموم 2 تومن هست
کیفیت و عمق و طیعی بودن رنگ عکس خیلی برام اهمیت داره
1 canon eos 1100D بخرم و بقیشو هزینه لنز و لوازم جانبی کنم
2 canon eos 600D بخرم و هزینه کمتری واسه لوازم جانبی بدم و یه لنز ارزون تر بخرم
3 canon eos 650D بخرم و تا 3 4 ماه قید لنز رو بزنم و فقط یه هود و یه فیلتر یو وی و یه کیف معمولی بخرم و با همون لنز کیت 18-55 خودش کار کنم
:n18:بعد یه سوال داشتم راجع به canon eos 60d چون ممکنه بودجم بره بالا،اینکه میگن نویز خیلی زیادی داره این دوربین راست میگن؟:n16:

alireza-kia
01-01-2014, 23:21
650d پردازشگر جدید digic5 داره اگه پولت میرسه شک نکن تو خریدش اون دو مدل دیگه تو یه رنجه تقریبا

leopard07
01-01-2014, 23:33
خوب میترسم فرق آنچنانی نداشته با 600D و ممکنه هزینه ای که میتونم برای یه لنز متوسط کنم رو بذارم واسه یه سری آپشنایی که لازم نیست
میترسم لنز 18-55 که رو 650D هست نتونه عکسایی که میخوام رو بهم بده

Переклад не
01-01-2014, 23:36
سلام:n16:
من میخواستم یه DSLR بخرم
تاحالا کامپکت داشتم فقط
هم پورتره میخوام بگیرم هم طبیعت
حالا یه چند تا گزینس که موندم بینشون
بودجمم فعلا ماکزیموم 2 تومن هست
کیفیت و عمق و طیعی بودن رنگ عکس خیلی برام اهمیت داره
1 canon eos 1100D بخرم و بقیشو هزینه لنز و لوازم جانبی کنم
2 canon eos 600D بخرم و هزینه کمتری واسه لوازم جانبی بدم و یه لنز ارزون تر بخرم
3 canon eos 650D بخرم و تا 3 4 ماه قید لنز رو بزنم و فقط یه هود و یه فیلتر یو وی و یه کیف معمولی بخرم و با همون لنز کیت 18-55 خودش کار کنم
:n18:بعد یه سوال داشتم راجع به canon eos 60d چون ممکنه بودجم بره بالا،اینکه میگن نویز خیلی زیادی داره این دوربین راست میگن؟:n16:

بهترین و عاقلانه ترین انتخاب، گزینه ی اول هست یعنی ۱۱۰۰ کانن و خرید لنز شارپ و حرفه ای
بله ۶۰ دی دوربینیه که صاحبش رو نا امید میکنه با وجود دوتا پردازندش بازم در مواقعی بدترین عکسارو میگیره و شرایط نوری دخیل نیس براش اما تو شرایط دیگه ای هم عکسای محشری میگیره

leopard07
01-01-2014, 23:46
بهترین و عاقلانه ترین انتخاب، گزینه ی اول هست یعنی ۱۱۰۰ کانن و خرید لنز شارپ و حرفه ای
بله ۶۰ دی دوربینیه که صاحبش رو نا امید میکنه با وجود دوتا پردازندش بازم در مواقعی بدترین عکسارو میگیره و شرایط نوری دخیل نیس براش اما تو شرایط دیگه ای هم عکسای محشری میگیره

اگه نخوام تا یه مدت دوربینو ارتقا بدم جوابگو هست؟
یه مورد هم هست که یه دوربین 1000دی هست تقریبا اصلا استفاده نشده و گوشه خونه افتاده حدود 200 تا شات هم بیشتر نخورده
اگه نظرتون روو 1100 هست و لنز خوب،بهتر نیست اگه تفاوت زیادی با 1000 نداره 1000 رو بخرم؟حدود 500 میتونم بخرم ازش
اما اگه اختلاف کیفیت زیاده بین 1000 و 1100 خوب حرفی نیست.:n01:

alireza-kia
02-01-2014, 01:43
500 شات میشه گفت تقریبا دوربین نو هست مشخصات 1000d رو نگاه میکردم فیلمبرداری نداره که اگه برات مسئله ای نیست میتونی با باقی پولت یه لنز در حد نو 15-85 بگیری البته مشاوره با یه فرد خبره در مورد تجهیزات دست دوم فراموش نشه چون میتونه کامل دلتو بزنه ولی از قدیم گفتن خیر امور اوسطها نه خیلی پایین نه تاپ وسطو بگیر و توکل به خدا کن منم مثل شما قصد خرید دارم انشاا.. سر برج میرم بازار یه کیت 1100d بعلاوه لنز 50mm و مخلفات البته سه پایه دارم حدود 1.5 در میاد که حداکثر بودجمه اگه مثل شما تا 2 تومن میتونستم هزینه کنم 650d رو میگرفتم لنز 50 رو میزاشتم واسه سه چهار ماهه دیگه

leopard07
02-01-2014, 07:33
فیلم برداری واسم مهم نیست
خروجی عکس با کیفیت میخوام فقط
لنز 50 میلی متری برای عکاسی از چی استفاده میشه؟
واسه طبیعته؟ یا پورتره؟ یا ماکرو؟
خودم ته دلم 650 دی رو دوست دارم
از طرفی تقریبا همه میگن 1100 بخرم با یه لنز خوب
از دوستام کسی نیست راهنماییم کنه کیفیت عکس 1000 دی و 1100دی چقدر تفاوت داره؟

amir200812
02-01-2014, 10:35
فیلم برداری واسم مهم نیست
خروجی عکس با کیفیت میخوام فقط
لنز 50 میلی متری برای عکاسی از چی استفاده میشه؟
واسه طبیعته؟ یا پورتره؟ یا ماکرو؟
خودم ته دلم 650 دی رو دوست دارم
از طرفی تقریبا همه میگن 1100 بخرم با یه لنز خوب
از دوستام کسی نیست راهنماییم کنه کیفیت عکس 1000 دی و 1100دی چقدر تفاوت داره؟

همانطور که قبلا گفتم، در دوربین های نیم فریم(مثل همین 1100 و 650 و 5100 و ...) ، کیفیت عکس تقریبا در یک حدی هست! بیشتر تفاوت در امکانات و رزلوشن هست.

اگه عکس ها رو روی کاغذ هایی حداکثر با سایز a4 و a3 پرینت میکنید! یا فقط برای تماشا در مانیتور و TV میخواهید استفاده کنید، 1100 هست! ولی برای پرینت در سایز های بالاتر ممکنه کمی افت کیفیت داشته باشه.

برای پورتره میتونید با قیمت حدود 1200 یک لنز 50mm f/1.4 بگیرید!
یا یک لنز 50mm f/1.8 بقیمت حدود 320 تومن + یک لنز 18-135 میلیمتری بقیمت حدود 1 تومن بگیری!(البته بنظر من در این سطح همون لنز کیت 18-55 کافی هست)

البته بنظر من برای حالا، فقط یک لنز 50mm f/1.8 بگیرید + لنز کیتی که روی دوربین هست! یعدا که پیشرفت کردید و حرفه ای تر شدید، خودتون میتونید تصمیم بگیرید که چه لنزی با چه مشخصاتی رو لازم دارید.

**برای عکاسی طبیعت حتما باید هود و فیلتر UV داشته باشی!

alireza-kia
02-01-2014, 11:35
به این لینک سر بزن مقایسه همزمان عکس های 1100d با سه دوربین دیگه است متونی تو تنظیمات دوربین 1000d رو انتخاب کنی و تفاوت رو ببینی

leopard07
03-01-2014, 20:28
بین نیکون دی5200 و کانن 650دی پیشنهادتون کدومه؟

HamiD-Xfors
07-01-2014, 19:16
D7100 nikon یا D70 canon ؟

naamre
07-01-2014, 19:23
بین نیکون دی5200 و کانن 650دی پیشنهادتون کدومه؟

شما می تونید سونی آلفا 3000 رو هم به لیستتون اضافه کنید با قیمتی حدود 1450 البته دو دوربینی که نام بردید ساخت بهتری دارن , انتخاب اول من نیکون 5200 هست

leopard07
07-01-2014, 19:28
راستش الان کارم سخت تر شد
یه آشنایی پیدا کردم نیکون دی90 رو با لنز 18-105 وی آر میده 1980
احتمالا اگه گزینه بهتری پیدا نکردم همین دی 90 رو بخرم
ولی هنوز هم به نیکون دی5200 و کانن 650دی علاقم زیاده :n13:

mjd323232
10-01-2014, 09:48
باسلام خدمت دوستان عزیز
یه سوال دارم
تفاوت یک دوربین مثل 60d کنون با گارانتی های نورنگار و آفومار توی چی هست که حدود یک میلیون تفاوت قیمت دارن
ممنون

Ali_Best
10-01-2014, 22:19
راستش الان کارم سخت تر شد
یه آشنایی پیدا کردم نیکون دی90 رو با لنز 18-105 وی آر میده 1980
احتمالا اگه گزینه بهتری پیدا نکردم همین دی 90 رو بخرم
ولی هنوز هم به نیکون دی5200 و کانن 650دی علاقم زیاده :n13:

یکی میتونه سری دوربین های مثل دی90 رو با سری 7000 و 5000 نیکون مقایسه کنه؟
من تحقیقی انجام ندادم اما حس میکنم دی90 قدیمی باشه
البته ممکن هم هس که اشتباه کنم

باسلام خدمت دوستان عزیز
یه سوال دارم
تفاوت یک دوربین مثل 60d کنون با گارانتی های نورنگار و آفومار توی چی هست که حدود یک میلیون تفاوت قیمت دارن
ممنون
من از پیکسل پرسیدم. انگار آفومار یه نمه کله گنده تره و شاید جدیدتر

اما شما هرچی میخری با گارانتی ایده آل بگیر. از همه سرشناس تره. بعد از اون نورنگار
همه بچه ها تقریبا از همین ایده آل میگیرن

amir200812
12-01-2014, 12:48
یکی میتونه سری دوربین های مثل دی90 رو با سری 7000 و 5000 نیکون مقایسه کنه؟
من تحقیقی انجام ندادم اما حس میکنم دی90 قدیمی باشه
البته ممکن هم هس که اشتباه کنم

از نظر امکانات D90 خیلی ضعیف هست!
ولی عکس ها حرف نداره!(2 3 روز مال یکی از دوستان دست من بود!)
البته 2 سال پیش...

mjd323232
13-01-2014, 16:42
دوستان دوربین d650 با لنز 24 -105 چطوره؟ لنز کیتش 55-18 هست گفتم لنزش را جدا بگیرم
استفاده من :برای عکاسی از موجوداتی که داخل یه آکوارویوم هستند و تحرک دارن میخوام عکسهای با کیفیت بگیرم
یه جورایی هم به عکسهای ماکرو علاقه دارم
در کل دلم میخواد یه جیزی باشه در حد عالی برای یه کاربر معمولی تا حدودی نیمه حرفه ای (شایدم علاقمند شدیم به عکاسی حرفه ای)
اگه مورد دیگه ای هم میتونید پیشنهاد بدین ممنون میشم راهنمایی کنید
(یه نکته : یکی از خصلتهای من اینه که اعتقاد دارم یه چیزی را خوب خریداری کنم و تا حدودی آینده هم در نظر بگیرم اگه انتخابم از این رنج خارج هست لطفا راهنمایی کنید)
ممنون

hadi h
13-01-2014, 22:24
سلام دوستان ...
والا یکم دو دل شدم واسه خریدی که پیش رو دارم ...
قصدم برای بدنه فقط 6D هست ... (به دلیل امکانات ، فول فریم بودن ، و قیمت مناسبش)
ولی لنزی که می خوام انتخاب کنم یکم داره زیادی مشغله ایجاد می کنه :دی
همون طور که می دونید کیت این دوربین 24-105 اف 4 هست ... که یکی از با کیفیت ترین لنز های موجود ه ... اما مشکل من چیز دیگه ایه ...

اگه اشتباه نکنم قیمت این لنز الان 2 میلیون 700 هزار هست . من مشکلی با لنز تله ندارم یعنی دم دستم هست (مثلا 70-200 یا 300 یا 100-400) پس نمی خوام توی انتخاب لنز تله بگیرم .
توی سری لنز های متغییر تنها سری ال های کانن همین 24-70 اف 4 و اف 2.8 هست (که اولی فرق با کیت نداره و دومی هم ماشالله خیلی گرون هست) در واقع به دنبال یه لنز هستم که محدوده ای مثل 17 یا 18 تا 50 یا 70 رو ساپورت کنه ...(یعنی یه چیزی تو مایعه های 18-75) ولی خب کانن سری ال این لنز رو نداره ...
توی لنزهای سیگما یا زایس یا مارک های دیگه لنز در حد و اندازه های سری ال توی این رنجی که من گفتم موجوده یا نه ؟! (از نظر کیفیت و شارپنس و سرعت فوکوس و قدرت فوکوس دیافراگم موثر و قیمت و ...)
دوستان اگه اطلاعی دارن یه راهنمایی خوب انجام بدن مارو که روز خرید نزدیکه ... (Переклад не ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
) :دی

Mitamo
21-01-2014, 12:14
آماتور هستم اما به شدت علاقه مند با پیشرفت سریع!
650D یا 700D کنون؟
زمینه ی عکاسی: برای مصارف خانگی، طبیعت، پرتره، عکاسی شبه آتلیه در اتاق :n02:

لنز هم پیشنهاد بدید لطفا!

نهایت بودجه 3 تا 3.5 م

a.g g.a
21-01-2014, 13:53
سلام دوستان ...
والا یکم دو دل شدم واسه خریدی که پیش رو دارم ...
قصدم برای بدنه فقط 6D هست ... (به دلیل امکانات ، فول فریم بودن ، و قیمت مناسبش)
ولی لنزی که می خوام انتخاب کنم یکم داره زیادی مشغله ایجاد می کنه :دی
همون طور که می دونید کیت این دوربین 24-105 اف 4 هست ... که یکی از با کیفیت ترین لنز های موجود ه ... اما مشکل من چیز دیگه ایه ...

اگه اشتباه نکنم قیمت این لنز الان 2 میلیون 700 هزار هست . من مشکلی با لنز تله ندارم یعنی دم دستم هست (مثلا 70-200 یا 300 یا 100-400) پس نمی خوام توی انتخاب لنز تله بگیرم .
توی سری لنز های متغییر تنها سری ال های کانن همین 24-70 اف 4 و اف 2.8 هست (که اولی فرق با کیت نداره و دومی هم ماشالله خیلی گرون هست) در واقع به دنبال یه لنز هستم که محدوده ای مثل 17 یا 18 تا 50 یا 70 رو ساپورت کنه ...(یعنی یه چیزی تو مایعه های 18-75) ولی خب کانن سری ال این لنز رو نداره ...
توی لنزهای سیگما یا زایس یا مارک های دیگه لنز در حد و اندازه های سری ال توی این رنجی که من گفتم موجوده یا نه ؟! (از نظر کیفیت و شارپنس و سرعت فوکوس و قدرت فوکوس دیافراگم موثر و قیمت و ...)
دوستان اگه اطلاعی دارن یه راهنمایی خوب انجام بدن مارو که روز خرید نزدیکه ... (Переклад не ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
) :دی

سلام

اول یه چیز بگم،شما در مورد خرید 6D مطمینید ؟درسته که خییلی عکسهای با کیفیت و کم نویز و با دینامیک رنج خوبی میگیره و یکی از بهترین دوربینای سال قبل شد فکر کنم،ولی زیاد سریع نیست ! مخصوصا در مقابل 7D که فکر کنم قبلا داشتید با اون سیستم فوکوس پیشرفته و عکاسی پیاپی سریع

اگه اینا براتون مسیله ای نباشه انتخاب خیلی خوبیه

درمورد لنز،درسته که 24-105 خیلی لنز خوبیه ولی فکر نمی کنم جزو بهترین لنز ها باشه و 24-70 خیلی کیفیت بهتری ازش داره و لنز 24-105 زیاد تله حساب نمیشه

در مورد لنز واید فکر می کنم17-40 و 16-35 سری ال لنز های خیلی خوبی باشن البته تا جایی که من می دونم دومی با کیفیت تر و گرونتر هست

البته سر 24مم لنز24-105 هم واید هست روی فول فریم و فکر کنم مثل دور و برای 15مم روی کراپدار باشه

موفق باشید

a.g g.a
21-01-2014, 14:16
آماتور هستم اما به شدت علاقه مند با پیشرفت سریع!
650D یا 700D کنون؟
زمینه ی عکاسی: برای مصارف خانگی، طبیعت، پرتره، عکاسی شبه آتلیه در اتاق :n02:

لنز هم پیشنهاد بدید لطفا!

نهایت بودجه 3 تا 3.5 م

اگه قابلیت های بهتر 700D برای فیلمبرداری مثل فوکوس ممتد بهتر موقع فیلمبرداری براتون مهم نباشه،60D هم گزینه خوبی می تونه باشه با کیفیت عکاسی بهتر و باطری بهتر کلا این دوربین یک رده بالاتر از 650D و 700D هست

لنز 15-85 هم لنز همه کاره خیلی خوبیه با قیمت حدودای یک میلونو نهصد

a.g g.a
21-01-2014, 15:52
دوستان دوربین d650 با لنز 24 -105 چطوره؟ لنز کیتش 55-18 هست گفتم لنزش را جدا بگیرم
استفاده من :برای عکاسی از موجوداتی که داخل یه آکوارویوم هستند و تحرک دارن میخوام عکسهای با کیفیت بگیرم
یه جورایی هم به عکسهای ماکرو علاقه دارم
در کل دلم میخواد یه جیزی باشه در حد عالی برای یه کاربر معمولی تا حدودی نیمه حرفه ای (شایدم علاقمند شدیم به عکاسی حرفه ای)
اگه مورد دیگه ای هم میتونید پیشنهاد بدین ممنون میشم راهنمایی کنید
(یه نکته : یکی از خصلتهای من اینه که اعتقاد دارم یه چیزی را خوب خریداری کنم و تا حدودی آینده هم در نظر بگیرم اگه انتخابم از این رنج خارج هست لطفا راهنمایی کنید)
ممنون
من درمورد عکاسی از آکواریوم اطلاعات زیادی ندارم

لنز 24-105 ال کنون لنز خوبیه ولی تا جایی که من می دونم بیشتر برای دوربینای فول فریم استفاده میشه چون سر واید این لنز24 برای دوربینای کراپدار(غیرفول فریم)زاویه دید زیادی نداره و ممکنه گاهی اوقات که به زاویه دید زیاد نیاز دارین به مشکل بر بخورین

به نظر من به لنز 15-85 ام فکر کنین اونم لنز با کیفیتیه و حدود 600 تومن هم از 24-105 ارزون تره که می تونید خرج سه پایه و فلاش کنید

درمورد عکاسی ماکرو اگه بخواین حرفه ای عکاسی کنین نیاز به لنزهای مخصوص ماکرو دارین که بزرگنمایی1:1 دارن

Nice Devil
26-01-2014, 04:52
سلام دوستان و اساتید عکاس
میخوام یه دوربین تقریباً حرفه ای بگیرم(کلمه تقریباً بخاطر کمبود بودجمه!)
عکاسی رو خیلی دوست دارم اما تا حالا دوربین حرفه ای نداشتم و با دوربین ها ی حرفه ای دوستام هم کار کردم اما بیشتر با دوربین های موبایلهای خودم عکاسی رو تجربه کردم و عکسهایی قشنگی گرفتم. با کارایی دوربین مثل Iso , سرعت شاتر و ... تا حدودی آشنا هستم درسته در اول راه هستم اما دوربینی میخوام که تا چند سالی منو ساپورت کنه .
یه دوربین میخوام که قیمتش بدون لنز حدود یک میلیون الی یک و نیم میلیون تومان باشه. چیزی مد نظر دارید که بهم معرفی کنید یا بودجم خیلی کمه؟؟ توجه کنید این پول برای خوده دوربینه نه برای لنز.
(خودم بین D3200 و D5100 و D600 موندم ) ممنون
راستی یک نمونه از عکسهای که گرفتمو (( اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])))ضمیمه میکنم، با گوشی نوکیا N82 گرفتم.

amir200812
26-01-2014, 07:48
سلام دوستان و اساتید عکاس
میخوام یه دوربین تقریباً حرفه ای بگیرم(کلمه تقریباً بخاطر کمبود بودجمه!)
عکاسی رو خیلی دوست دارم اما تا حالا دوربین حرفه ای نداشتم و با دوربین ها ی حرفه ای دوستام هم کار کردم اما بیشتر با دوربین های موبایلهای خودم عکاسی رو تجربه کردم و عکسهایی قشنگی گرفتم. با کارایی دوربین مثل Iso , سرعت شاتر و ... تا حدودی آشنا هستم درسته در اول راه هستم اما دوربینی میخوام که تا چند سالی منو ساپورت کنه .
یه دوربین میخوام که قیمتش بدون لنز حدود یک میلیون الی یک و نیم میلیون تومان باشه. چیزی مد نظر دارید که بهم معرفی کنید یا بودجم خیلی کمه؟؟ توجه کنید این پول برای خوده دوربینه نه برای لنز.
(خودم بین D3200 و D5100 و D600 موندم ) ممنون
راستی یک نمونه از عکسهای که گرفتمو (( اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])))ضمیمه میکنم، با گوشی نوکیا N82 گرفتم.

علاوه بر اینا، یک انتخاب دیگه هم داری:
Canon 1100D
از نظر امکانات کمی ضعیف هست ولی از نظر کیفیت چیز خاصی کم نداره.
قیمتشم خیلی مناسبتره، حدود یک میلیون هست.

در کل:
D3200 رو بیخیال شو، چون با رزلوشین خیلی بالایی که داره باعث افزایش نویز میشه.

انتخاب اصلی بین 600D و D5100 هست.(من شخصا از رنگ عکس های نیکون خوشم نمیاد، به همین دلیل اگه من بودم، 100% کنون 600D رو برمیداشتم)
و فکر کنم D5100 یک مشکلی در فکوس داره! یعنی خودش موتور فکوس نداره و باید لنز این رو داشته باشه!(البته از نیکون زیاد سر در نمیارم!)

ولی پیشنهاد میکنم همون 1100D رو بگیر با یک لنز 50mm f/1.8 که با اضافه کردم مموری و کیف حدود 1.5 میلیون برات تموم میشه!
چون لنز کیتی که روی دوربین ها هست، تقریبا به هیچ دردی نمیخوره...

Nice Devil
26-01-2014, 14:27
ممنون دوست عزیز اما باید بگم که برای دوربین به احتمال زیاد لنز 18-105 میگیرم.
اما طبق تحقیقاتم فکر میکنم نسبت به قیمت D3200 گزینه خیلی مناسبی باشه

amir200812
26-01-2014, 16:18
ممنون دوست عزیز اما باید بگم که برای دوربین به احتمال زیاد لنز 18-105 میگیرم.
اما طبق تحقیقاتم فکر میکنم نسبت به قیمت D3200 گزینه خیلی مناسبی باشه

من نظرم رو گفتم، از نظر امکانات ،D3200 عالی هست! ولی بنظرم عکاسی خوبی نداره...

اون عکسی که برای نمونه گذاشتی، برای اینکه بهتر بشه، نیاز به لنز سریعی داره!
لنز سریع یعنی دیافراگمش باز باشه!
یعنی لنزی که من گفتم ، یعنی 50mm f/1.8 یک لنز با دیافراگم باز هست! در حالی که لنزی که تو میخوای بگیری دیافراگمش خیلی بسته تر هست! (فکر کنم 3.5 یا 4 هست).
*درضمن برای عکاسی در نور کم هم باید دیافراگم بازی داشته باشی.

و اینکه f/1.8 حداقل چند برابر بازتر از f/4 هست!
اینم یه مقایسه:

*دیافراگم بازتر یعنی:
سرعت عکاسی بیشتر(عکس های بهتر از سوژه های متحرک)
عکاسی خیلی بهتر در شب و زیر نور چراغ
عدم نیاز به افزایش iso و به همین دلیل کاهش نویز عکس

a.g g.a
26-01-2014, 16:55
فکر کنم D5100 یک مشکلی در فکوس داره! یعنی خودش موتور فکوس نداره و باید لنز این رو داشته باشه!(البته از نیکون زیاد سر در نمیارم!)

نه این طور نیست،دوربین های رده بالای نیکون فوکوس خودکار داخل بدنه دارن(فکر کنم D7000 و مدلای بالاتر از اون) که یک مزیت حساب میشه و می تونن با بعضی از لنزهای بدون موتور فوکوس فوکوس خودکار کنن

ولی دوربین های کنون و دوربین های رده پایینتر نیکون موتور فوکوس داخل بدنه ندارن و باید خود لنز موتور فوکوس داشته باشه که اکثر لنزهای جدید هم دارن و مشکل خاصی نیست

و یک چیز درمورد لنز 50مم f1.8 درسته که این لنز خیلی لنز خوش قیمت و با کیفیت و سریع و دوست داشتنی هست ولی اصولا مقایسه اون با 18-105 کار درستی نیست

18-105 هم لنز خوب و با کیفیتیه(نه خیلی عالی) و با رنج گسترده تری که داره به عنوان یک لنز همه کاره بیشتر می تونه کارشونو راه بندازه(البته بستگی به خودشون داره شاید هم 50مم بیشتر به کارشون بیاد)

QSEVEN
09-02-2014, 15:06
کدومش بهتره و چرا برای یک فرد که تازه میخواهد وارد حرفه عکاسی بشه
در ضمن قیمت D7000 با D5200 با کیت 105 فقط 350 هزار تومن تفاوتشه و D7000 گرون تره

nikon D7000 KIT NIKOIIR 18 *105

و D5200 KIT 18 * 105 یا 18 *

و همچنین D5300

در ضمن کنون بهتره یا نیکون ؟؟؟؟؟:n13::n13: والا نیکون D800 عالی و CANON 7D هم خوبه برای آینده که پیشرفت میکنم ؟؟؟؟؟

alireza-kia
09-02-2014, 22:47
کدومش بهتره و چرا برای یک فرد که تازه میخواهد وارد حرفه عکاسی بشه
در ضمن قیمت D7000 با D5200 با کیت 105 فقط 350 هزار تومن تفاوتشه و D7000 گرون تره

nikon D7000 KIT NIKOIIR 18 *105

و D5200 KIT 18 * 105 یا 18 *

و همچنین D5300

در ضمن کنون بهتره یا نیکون ؟؟؟؟؟:n13::n13: والا نیکون D800 عالی و CANON 7D هم خوبه برای آینده که پیشرفت میکنم ؟؟؟؟؟

d7000 یه کلاس بالاتره بهتر از اون d7100 که بهترین بدنه هالف فریمه که با 7d تو یه سطحه d800 که فول فریمه و بحثش جداست پیشنهاد میکنم قبل از خرید نیاز خودتونو بشناسید برای شروع یه دوربین متوسط کافیه اگه واقعا علاقه به عکاسی داشته باشید هر دوربینیو انتخاب کنید بعد از یه مدتی با افزایش آگاهی به فکر ارتقا بدنه و خرید لنز میفتید

QSEVEN
09-02-2014, 23:26
d7000 یه کلاس بالاتره بهتر از اون d7100 که بهترین بدنه هالف فریمه که با 7d تو یه سطحه d800 که فول فریمه و بحثش جداست پیشنهاد میکنم قبل از خرید نیاز خودتونو بشناسید برای شروع یه دوربین متوسط کافیه اگه واقعا علاقه به عکاسی داشته باشید هر دوربینیو انتخاب کنید بعد از یه مدتی با افزایش آگاهی به فکر ارتقا بدنه و خرید لنز میفتید

ممنون الان D5300 گیر اومده با کیت لنز خیلی عالی البته دوستان میگفتن 18 *140 قیمتش هم 2950 و D7000 با کیت 18*105 قیمتش 2800

بنظرتون کدومش بهتره ؟؟؟

:n13::n13::n13:

alireza-kia
10-02-2014, 23:28
ممنون الان D5300 گیر اومده با کیت لنز خیلی عالی البته دوستان میگفتن 18 *140 قیمتش هم 2950 و D7000 با کیت 18*105 قیمتش 2800

بنظرتون کدومش بهتره ؟؟؟

:n13::n13::n13:
5300 تازه وارد بازار شده جا واسه افت قیمت داره در هر صورت هر کدومو انتخاب کنید ضرر نکردید هر دو بدنه عالی با لنز کیت با کیفیت

hermione
11-02-2014, 16:23
سلام . نظرتون راجع به دوربین 650d با کیت 18-135 چیه ؟ برای شروع عکاسی مناسبه ؟ بیشتر مناظر طبیعی مد نظرمه .

و یه سوال دیگه اینکه لنز هایی که توی عکاسی ورزشی استفاده میکنن ( تله ) چند میلیمتری هستند ؟

من در آینده میخوام عکاسی ورزشی رو به صورت جدی دنبال کنم . ولی نمیدونم از کجا باید شروع کنم آیا اون دوربین و لنز برای شروع مناسبه ؟

alireza-kia
11-02-2014, 16:55
سلام . نظرتون راجع به دوربین 650d با کیت 18-135 چیه ؟ برای شروع عکاسی مناسبه ؟ بیشتر مناظر طبیعی مد نظرمه .

و یه سوال دیگه اینکه لنز هایی که توی عکاسی ورزشی استفاده میکنن ( تله ) چند میلیمتری هستند ؟

من در آینده میخوام عکاسی ورزشی رو به صورت جدی دنبال کنم . ولی نمیدونم از کجا باید شروع کنم آیا اون دوربین و لنز برای شروع مناسبه ؟

بدنه خوبیه با پردازشگر جدید لنز هم باکیفیت و یه جورایی همه کاره است اگه واقعا قصد داری حرفه ای دنبال کنی و بودجه داری برو دنبال بدنه فول فریم .لنز هم فکر میکنم از 200 میل به بالا لنز ورزشی میشه اون لنزای بزرگ جثه ایی که عکاسای ورزشی استفاده میکنند

hermione
11-02-2014, 19:10
بدنه خوبیه با پردازشگر جدید لنز هم باکیفیت و یه جورایی همه کاره است اگه واقعا قصد داری حرفه ای دنبال کنی و بودجه داری برو دنبال بدنه فول فریم .لنز هم فکر میکنم از 200 میل به بالا لنز ورزشی میشه اون لنزای بزرگ جثه ایی که عکاسای ورزشی استفاده میکنند

قصدم حرفه ای هست ولی از نظر بودجه محدودم و تا حدود 2 2/5 میتونم خرج کنم. به نظرتون بهتر نیست با یه دوربینی مثل 1100d شروع کنم و بعد از چند مدت برم سراغ فول فریم ها ؟ که از این طرف اول کار زیاد خرج نکرده باشم .

vtn54
11-02-2014, 21:28
قصدم حرفه ای هست ولی از نظر بودجه محدودم و تا حدود 2 2/5 میتونم خرج کنم. به نظرتون بهتر نیست با یه دوربینی مثل 1100d شروع کنم و بعد از چند مدت برم سراغ فول فریم ها ؟ که از این طرف اول کار زیاد خرج نکرده باشم .
اگر قصدتان عکاسی ورزشی هست 1100D بدردتان نمی‌خورد چون سیستم فوکوس آن ابتدایی بوده و سرعت عکاسی پیاپی و نیز میزان بافر آن به درد عکاسی ورزشی حتی در حد نیمه حرفه‌ای نمی‌خورد.:n09:

hermione
11-02-2014, 22:40
اگر قصدتان عکاسی ورزشی هست 1100D بدردتان نمی‌خورد چون سیستم فوکوس آن ابتدایی بوده و سرعت عکاسی پیاپی و نیز میزان بافر آن به درد عکاسی ورزشی حتی در حد نیمه حرفه‌ای نمی‌خورد.:n09:

650d چطوره ؟ در صورتی که یه لنز خیلی خوب بعد ها واسش بگیرم کارایی مطلوب رو داره ؟

vtn54
11-02-2014, 23:36
650d چطوره ؟ در صورتی که یه لنز خیلی خوب بعد ها واسش بگیرم کارایی مطلوب رو داره ؟

650D بهتر از 1100D هست ولی اگر تو رده APS-C می‌خواهید دوربین بگیرید بهترین گزینه توی کنون 7D یا 70D هست ولی اگر محدودیت بودجه دارید 60D هم گزینه خوبی هست , اگر چه سیستم فوکوس و سرعت عکاسی پیاپی 60D و 650D یکی هست ولی امکانات کاربری و بدنه 60D بهتر هست.

saeedss
13-02-2014, 11:49
سلام
یه دوربین میخوام بگیرم بیشتر برای مصرف خانگی اما خب خودم به عکاسی علاقه دارم و میخوام به چیزی بگیرم که بتونم با تهیه لنز و تجهیزات مناسب عکاسی کنم.(البته نه حرفه ای)
دوربین canon 600d رو پسندیدم اما خب تو صفحات قبل دیدم canon 1100 رو هم پیشنهاد دادن.
بعضی جاها nikon d5100 رو هم پیشنهاد دادن.
نظر شما چیه؟

amir200812
14-02-2014, 07:30
سلام
یه دوربین میخوام بگیرم بیشتر برای مصرف خانگی اما خب خودم به عکاسی علاقه دارم و میخوام به چیزی بگیرم که بتونم با تهیه لنز و تجهیزات مناسب عکاسی کنم.(البته نه حرفه ای)
دوربین canon 600d رو پسندیدم اما خب تو صفحات قبل دیدم canon 1100 رو هم پیشنهاد دادن.
نظر شما چیه؟

اگه محدودیت بودجه ندارید،و میتونید برای امکانات جانبی بیشتر هزینه کنید، 100% دوربین 600D بهتر هست.
ولی اگه کیفیت عکاسی مهم هست، 1100D و 600D چندان اختلاف کیفیتی ندارند.(کلا دوربین های این رده چون معمولا سنسور هاشون تقریبا هم اندازه هستند کیفیتاشون حدودا در یک حد هست.)

ولی فیلم برداری 600D یک سر و گردن بالاتر هست! فول اچ دی با سنسور نیم فریم واقعا کیفیت بالایی داره!
البته فیلم برداری HD که 1100D داره قابل مقایسه با فیلم برداری FULL HD که دوربین های کامپکت و موبایل ها انجام میدن نیست!(خیلی سرتر هست)

nikon رو هم کلا بخیال شو!(من شدیدا طرفدار Canon هستم:n20:)

saeedss
14-02-2014, 12:15
اگه محدودیت بودجه ندارید،و میتونید برای امکانات جانبی بیشتر هزینه کنید، 100% دوربین 600D بهتر هست.
ولی اگه کیفیت عکاسی مهم هست، 1100D و 600D چندان اختلاف کیفیتی ندارند.(کلا دوربین های این رده چون معمولا سنسور هاشون تقریبا هم اندازه هستند کیفیتاشون حدودا در یک حد هست.)

ولی فیلم برداری 600D یک سر و گردن بالاتر هست! فول اچ دی با سنسور نیم فریم واقعا کیفیت بالایی داره!
البته فیلم برداری HD که 1100D داره قابل مقایسه با فیلم برداری FULL HD که دوربین های کامپکت و موبایل ها انجام میدن نیست!(خیلی سرتر هست)

nikon رو هم کلا بخیال شو!(من شدیدا طرفدار Canon هستم:n20:)
ممنون
اینکه میگن 600d در کم نوری عکسهای با نویز بالا میگیره صحت داره؟ چون دو سه جا دیدم به این مشکل اشاره کرده بودن
منم خودم طرفدار canon هستم و قبلا یه مدت g10 داشتم اما خب در مورد nikon d5100 هم زیاد تعریف شنیدم.ضمن اینکه قیمت کمتری داره و گفته میشه عکسهای d5100 و 600d تقریبا در یه سطح هستن فقط کنن فیلمبرداری بهتری داره
الان من انتخابم معطوف شده به همین دو مدل نیکون و کانن.

amir200812
14-02-2014, 14:33
ممنون
اینکه میگن 600d در کم نوری عکسهای با نویز بالا میگیره صحت داره؟ چون دو سه جا دیدم به این مشکل اشاره کرده بودن
منم خودم طرفدار canon هستم و قبلا یه مدت g10 داشتم اما خب در مورد nikon d5100 هم زیاد تعریف شنیدم.ضمن اینکه قیمت کمتری داره و گفته میشه عکسهای d5100 و 600d تقریبا در یه سطح هستن فقط کنن فیلمبرداری بهتری داره
الان من انتخابم معطوف شده به همین دو مدل نیکون و کانن.

این یه مقایسه با ایزوی 6400 :

لنز همشون 50mm f/1.4 هست که بصورت دستی روی f/8 ست شدن!(بجز 1100d که روی f/9 ست شده)
خوب میتونی نتیجه بگیری که کدوم نویزش از همه کمتره!

اینم مقایسه در حالت ایزو 100 :

لنز هم همون بالایی ها هست!

و اگه بخوای نویزت کمتر شه، میتونی یه لنز با دیاف بازتر بگیری! مثلا F/1.8 یا F/2.0 ! البته کمتر هم میشه ولی قیمتهاشون بالاست!

a.g g.a
14-02-2014, 19:10
سلام
نظر شما چیه؟در مورد سنسور این دوربین ها :
از نظر dpreview که توی فرمت Raw نیکون D3200 کمی کم نویز تره بعد D5100 بعد 600D(البته نتایج خیلی به هم نزدیک هست)ولی توی فرمت JPEG نیکون D5100 و کنون 600D تا حساسیت 1600 تقریبا مثل همن(600D مقداری کم نویزتر هست)و توی حساسیت های بالاتر D5100 بهتره و D3200 از هر دوشون ضعیف تره(البته اینو در نظر داشته باشین که اکثرا حرفه ای ها از فرمت RAW ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برای عکاسی استفاده می کنن)

از نظر دینامیک رنج هم تقریبا D5100 و D3200 مثل همن و هردوشون کمی از 600D قوی تر هستن

nikon رو هم کلا بخیال شو!
امیدوارم این پیشنهادتون فقط جنبه شوخی داشته باشه :n01:

مطمئنا نمیشه گفت یکی از این دو شرکت کاملا برتر از اون یکی هستن و گرنه اون یکی تا حالا منقرض شده بود !

amir200812
14-02-2014, 19:25
امیدوارم این پیشنهادتون فقط جنبه شوخی داشته باشه :n01:

خوب من همیشه گفتم از نیکون بدم میاد:n22:
کلا میخوام سر به تنش نباشه:n24:

hermione
14-02-2014, 19:39
فرق بین 1100d و 650d دقیقا در چه مشخصاتی هست ؟ غیر از مگاپیکسل

a.g g.a
14-02-2014, 19:40
خوب من همیشه گفتم از نیکون بدم میاد:n22:
کلا میخوام سر به تنش نباشه:n24:
(داخل پرانتز بگم که من خودم نه طرفدار نیکونم نه کنون و اتفاقا با توجه به نیاز خودم قصد خرید یک بدنه کنون رو دارم)
این نظر شما به عنوان یک نظر شخصی قابل قبوله(که اونم فکر می کنم با کمی تحقیق بیشتر درمورد دوربین های نیکون تغییر کنه)

ولی انتقالش به عنوان مشاوره به کسانی که انتظار یک نظر بی طرف رو دارن و ممکنه مشاوره سهم زیادی در تصمیم گیریشون داشته باشه درست نیست :n06:

amir200812
14-02-2014, 22:00
فرق بین 1100d و 650d دقیقا در چه مشخصاتی هست ؟ غیر از مگاپیکسل

650D فیلمبرداری FULL HD داره با 30 فریم! 1100D بصورت HD با 24 فریم.
650D میکروفون استریو داره ولی 1100D مونو هست.
650D تا 25600 از ایزو پشتیبانی میکنه ولی 1100D فقط تا 6400 !(البته بیشتر از 6400 عکس دیگه داغون میشه و بنظر من کاربرد خاصی نداره)
650D بصورت پیاپی در هر ثانیه 5 عکس میتونه بگیره ولی 1100D کمتر از 4 عکس!(فکر کنم 3.8 عکس در هر ثانیه بود)
650D فلاشش تا 13 متر برد داره ولی 1100D فقط 9.2متر هست!
650D نمایشگرش لمسی هست ولی 1100D نیست.
650D رزلوشن نمایشگرش 1،040،000 پیکسل هست ولی 1100D تعداد 230،000 پیکسل.
650D نمایشگرش 3 اینچه ولی 1100D سایزش 2.7 اینچه.
650D نمایشگرش متحرک هست ولی 1100D ثابته.

فکر کنم همینا باشه...