PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب ویندوز Xp در کمتر از چهار دقیقه !!! ( آموزش نرم افزار Norton Ghost - نورتون گاست )

MB_Danger
28-07-2006, 20:14
نصب ویندوز XP با تمام برنامه های مورد علاقه و تمام تنظیمات دلخواه ، در کمتر از 4 دقیقه !!!!!

شما با نرم افزار Norton Ghost می توانید این کار را انجام دهید ...

----------------------------------------------------

دانلود مقاله ی آموزشی نرم افزار Norton Ghost ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( تصویری )

اندازه ی فایل : 640 کیلوبایت !

دانلود نرم افزار تحت داس Norton Ghost ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( من ترجیح دادم که نسخه تحت داس این نرم افزار رو توضیح بدم ، پس حتی اگر بر روی سیستمتون ویندوز نباشه ، می تونید از این نرم افزار استفاده کنید )

اندازه ی فایل : 984 کیلوبایت !

دانلود نرم افزاری که دیسکت بوت ویندوز 98 می سازه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( اینکه به چه درد می خوره در مقاله ی آموزشی به طور کامل توضیح داده شده )

اندازه ی فایل : 798 کیلوبایت !

دانلود نرم افزار Ghost Explorer 8.3.0.1.1331 جهت باز کردن و ویرایش Image های Norton Ghost ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اندازه ی فایل : 413 کیلوبایت !

ممنون از کاربر محترم جناب mohsen6558 عزیز

هدیه ای ناقابل از طرف MB_Danger به دوستان عزیزم در P30World
امیدوارم خوشتون بیاد ...
هر گونه سوالی در مورد نرم افزار Norton Ghost داشتید ... توی این تاپیک مطرح کنید .
منتظر نظرات و پیشنهادات و صد البته انتقادات شما هستم .

.

mahsoft
28-07-2006, 20:29
عزیزم راه های زیادی مثل این هست
نرو هم می تونه این کار رو بکنه یا ارکونیز امیج

از زحمتی که کشیدی ممنون

موفق باشی

MB_Danger
28-07-2006, 21:50
عزیزم راه های زیادی مثل این هست
نرو هم می تونه این کار رو بکنه یا ارکونیز امیج

از زحمتی که کشیدی ممنون

موفق باشی

خب شما آموزش اون دو تا رو بذار ;)

در ضمن Norton Ghost قابلیت های زیادی داره که ممکنه Nero برخی از اون ها رو نداشته باشه ...
از جمله فشرده سازی Image تا 50% !!!
رمز گذاری بر روی Image برای جلوگیری از بازیافت آن !
امکان Image گرفتن از چند پارتیشن با هم
امکان Image گرفتن از یک یا چند هارد دیسک
سرعت بسیار بالا
پشتیبانی از پارتیشن های Linux
تبدیل فایل سیستم پارتیشن ها به یکدیگر
حتی Ghost می تونه Image رو به صورت مستقیم روی CD یا DVD رایت کنه !
حتی می نویسه به چند تا CD و DVD نیاز داره !
و نیز می تونه CD رو به صورت Bootable رایت کنه !
امکان تقسیم کردن Image به Size های مورد نظر ( عمل Split )
و ...
تمام اینها رو در مقاله نوشتم .

دوستان اگه سوالی در مورد خود Norton Ghost دارن بپرسن و از معرفی نرم افزارهای دیگه خودداری کنن .

MB_Danger
29-07-2006, 01:32
با تشکر از MB_Danger عزيز

دوستان قدر اين آموزش بسيار مفيدو بدونيد

ضمنا MB_Danger جان لطفا لينک دريافت اون برنامه Setup ساز
که فايل آموزشو باهاش بسته کردی اينجا قرار بدید

موفق باشيد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید .

davood6385
31-07-2006, 14:25
آقا من همه درایو هام ntfs هستند .حتی درایو ویندوز.هیچ جوری میتونم این روشی که گفتین رو انجام بدم و وقتی ویندوز ندارم وارد این محیط داس برای اجرای نورتون بشم

MB_Danger
31-07-2006, 19:16
آقا من همه درایو هام ntfs هستند .حتی درایو ویندوز.هیچ جوری میتونم این روشی که گفتین رو انجام بدم و وقتی ویندوز ندارم وارد این محیط داس برای اجرای نورتون بشم
NTFS بودن درایو منافاتی با بوت شدن سیستم نداره ...
بنابراین شما ابتدا با دیسکت بوت ویندوز 98 سیستم رو بوت کنید و بعد نرم افزار تحت داس Norton Ghost رو اجرا کنید ...
این برنامه تمام پارتیشن های NTFS رو نشون میده ...

mdsh_2003
04-08-2006, 14:15
mb_danger جون من یک مشکل دیگری دارم مشکلم اینه که اگر من با برنامه گاست از یک سیستم ایمیج بگیرم و آن را روی سیدی رایت کنم و ایمیج رایت شده را بر روی یک سیستم دیگر نصب کنم که قطعات آن سیستم با این یکی فرق میکند ولی آن ایمیج روی این سیستم کار نمی کند لطفا مرا راهنمایی کنید واقعا از شما متشکرم با تشکر محمد

AK1
04-08-2006, 14:46
اگه يبار رپير شه كار مي كنه

MB_Danger
04-08-2006, 20:48
mb_danger جون من یک مشکل دیگری دارم مشکلم اینه که اگر من با برنامه گاست از یک سیستم ایمیج بگیرم و آن را روی سیدی رایت کنم و ایمیج رایت شده را بر روی یک سیستم دیگر نصب کنم که قطعات آن سیستم با این یکی فرق میکند ولی آن ایمیج روی این سیستم کار نمی کند لطفا مرا راهنمایی کنید واقعا از شما متشکرم با تشکر محمد
سلام به همه دوستان عزیزم ...
امیدوارم حال همگی خوب و خوش باشه .
mdsh_2003 جان من قبلا توی یه شرکت کامپیوتری کار می کردم که روزانه حدودا 20 تا سیستم Assemble (مونتاژ ) می کردیم !
واقعا وقت نداشتیم که برای هر کدامشون به طور جداگانه ویندوز نصب کنیم ، به همین خاطر من اومدم روی یکی از سیستم ها یه ویندوز 98 با تمام امکانات و نرم افزارهای مورد نیاز نصب کردم و با همین نرم افزار ازش یه Image گرفتم و از اون به بعد ویندوز 98 رو توی یه چشم به هم زدن روی کامپیوترها نصب می کردیم .
لازم به ذکره وقتی ویندوز 98 بالا میومد اونجا شروع می کرد به شناسایی سخت افزارها ...
ویندوز ME هم همینطوره ...
اما ویندوز XP نمیشه !

اگه يه بار رپير شه كار مي كنه
سلام akmfad1 جان ...
امیدوارم حال شما هم خوب باشه و روزگار به کامتون .
نباید فراموش بشه که ما هدفمون سرعته ...
این چه کاریه که اول Image بگیری و بعد Image رو Restore کنی و بعد ویندوز رو تعمیر کنی !!
تازه اگه تعمیر هم بشه !
خب بشین از همون اول یه ویندوز نصب کن !

من پنج گیگ رو سه دقیقه طول می کشه

البته من این مقاله رو خیلی زود تر یه جا دیگه دیده بودم ولی ممنون این برنامه بوته رو نداشتم باسی دی ویندوز ملنیوم بوت می کردم.
فقط اینجا یه مشکلی وجود داره من فلاپی درایو ندارم چیکار کنم !! حالا فکر کنم بازم باید از همون سی دی بوت خودم استفاده کنم .

سلام آقا جاوید ...
سرعت خوبیه ...
من 4 گیگ رو توی 3 دقیقه Restore می کنه .
من قبلا این مقاله رو برای سایت برنامه نویس و ایران ویج نوشتم ، شاید اونجا دیده باشی ...
من اونجا نام مستعارم VizVizBasic بود :blush:
خب از همون CD بوت ME استفاده کن ، چه اشکالی داره ...
یا یه فلاپی درایو از دوستات قرض کن .
یا برو توی سیستم یکی از دوستات CD رو رایت کن ...
یا یه فلاپی درایو بخر ، خیلی ارزونه !
یا ...

خب ديگه تاپيكو نخوابونيد يه آموزش جديد بزاريد ديگ

به روی چشم قربان !
به همین زودی دو تا مقاله ی توپ میذارم :happy:

موفق باشید .

davood6385
06-08-2006, 09:09
آقا من یه ایمیج از درایو ویندوزم که درایو c هست و fat32 بوده گرفتم حالا میخوام فرمت درایوم رو ntfs کنم.بعدا اون ایمیجی که در fat32 گرفتم رو اگه روی این ntfs برگردونم مشکلی پیش نمی یاد؟

MB_Danger
06-08-2006, 11:51
آقا من یه ایمیج از درایو ویندوزم که درایو c هست و fat32 بوده گرفتم حالا میخوام فرمت درایوم رو ntfs کنم.بعدا اون ایمیجی که در fat32 گرفتم رو اگه روی این ntfs برگردونم مشکلی پیش نمی یاد؟

سلام به شما دوست عزیز .
همونطور که در مقاله هم توضیح داده بودم ...
نرم افزار Ghost این درایو رو تبدیل به FAT32 می کنه !
شما باید تصمیمتون رو همون اول می گرفتید !
ولی نگران نباشید .
شما ابتدا Image رو Restore کنید و بعد از طریق ویندوز XP به آسونی اون درایو رو از FAT32 به NTFS تبدیل کنید .
بعد از اینکه اون درایو رو به NTFS تغییر دادید می تونید مجددا ازش Image بگیرید .

rb97
18-08-2006, 17:36
2 تا سوال:

1:اینو تو ویندوز اجرا کنیم؟ شگه آره ماله من این ارور رو میده:

Date : Sun Jan 20 17:32:51 2002
Error Number: (440)
Message: Ghost cannot run on Windows NT based systems (NT/2K/XP).
Please boot your system into Dos and then run Ghost.
Version: 2003.775 (Aug 14 2002, Build=775)
Command line arguments:
Active Switches :
AutoName

2: شما تو آموزش تگفتی اینو چه طوری رایت کنیم فقط 2 تا عکس گزاشتی لطفا بیشتر توضیح بده

mohammad.clergyman
18-08-2006, 23:51
2 تا سوال:

1:اینو تو ویندوز اجرا کنیم؟ شگه آره ماله من این ارور رو میده:

Date : Sun Jan 20 17:32:51 2002
Error Number: (440)
Message: Ghost cannot run on Windows NT based systems (NT/2K/XP).
Please boot your system into Dos and then run Ghost.
Version: 2003.775 (Aug 14 2002, Build=775)
Command line arguments:
Active Switches :
AutoName

2: شما تو آموزش تگفتی اینو چه طوری رایت کنیم فقط 2 تا عکس گزاشتی لطفا بیشتر توضیح بده

بسم رب الشهداء

=============

سلام خوب اين فايل تحت ويندوز اجرا نميشه !!

وقتي كه ميخوايي ايميج بگيري يا ايميج گرفته شده را روي درايو بريزي بايد بري تو داس .

ضمنا ام دنجر در آموزششون كامل طريقه رايت را توضيح دادند اگر سوالي هست بفرماييد :)

موفق باشيد

Mohsen khan
29-08-2006, 08:45
سلام ام دنجر جان
من یکبار از درایو سی ایمیج گرفتم
الان که می خواهم ایمیج بگیرم این ارور را می دهد

eror 36000
an internal inconsistency has been detected

با تشکر

user1588
30-08-2006, 02:00
با سلام
خيلي عالي بود
عزيز جان يک سوال داشتم .اونم اينکه تصور کنيد شما روي يک
سيستم دو تا ويندوز ايکس پي داريد اگر از روي ويندوزي که در
درايو D قرار داره يک ايميج بگيريد و اون رو بخواهيد به درايو
C که ويندوز ديگه شما قرار داره انتقال بديد با توجه به اينکه
درايو سي شما پرايمري است آيا امکان داره سيستم دچار
مشکل بشه يا اصلا بالا نياد .

MB_Danger
31-08-2006, 06:47
سلام ام دنجر جان
من یکبار از درایو سی ایمیج گرفتم
الان که می خواهم ایمیج بگیرم این ارور را می دهد

eror 36000
an internal inconsistency has been detected

با تشکر
سلام ...
با Partition Magic یه نگاهی به درایو C بنداز ، ببین مشکلی براش پیش نیومده ؟

با سلام
خيلي عالي بود
عزيز جان يک سوال داشتم .اونم اينکه تصور کنيد شما روي يک
سيستم دو تا ويندوز ايکس پي داريد اگر از روي ويندوزي که در
درايو D قرار داره يک ايميج بگيريد و اون رو بخواهيد به درايو
C که ويندوز ديگه شما قرار داره انتقال بديد با توجه به اينکه
درايو سي شما پرايمري است آيا امکان داره سيستم دچار
مشکل بشه يا اصلا بالا نياد .
نه ...
هیچ مشکلی پیش نمیاد .
====================
به رسم ادب عضویت شما رو تبریک میگم و امیدوارم بتونم دوست خوبی براتون باشم :blush:
موفق و پیروز .

پست های پشت سر هم ادغام شد.
Reza_S

R£ɀД
31-08-2006, 18:21
يك سوال داشتم اگه من بخوام كه وقتي ويندوز را نصب كردم ازش ايميج بگيرم در حالي كه هيچ چيزه ديگيري روش نصب نباشه بايد چيكار كرد ؟ آخه براي استفاده از اين برنامه بايد NET Framework. رو هم نصب كنيم. ( که نمی خوام NET Framework. يا حتي Norton ghost داخل ایمیج باشه.حالا باید چیکار کرد؟؟؟ ) آخه باید این ها رو نصب کرد تا ازشون استفاده کنیم دیگه ؟

MB_Danger
31-08-2006, 19:25
يك سوال داشتم اگه من بخوام كه وقتي ويندوز را نصب كردم ازش ايميج بگيرم در حالي كه هيچ چيزه ديگيري روش نصب نباشه بايد چيكار كرد ؟ آخه براي استفاده از اين برنامه بايد NET Framework. رو هم نصب كنيم. ( که نمی خوام NET Framework. يا حتي Norton ghost داخل ایمیج باشه.حالا باید چیکار کرد؟؟؟ ) آخه باید این ها رو نصب کرد تا ازشون استفاده کنیم دیگه ؟
:blink: :blink: :blink:
من نسخه تحت داس Norton Ghost رو آموزش دادم و همون رو هم توصیه می کنم .
موفق باشید .

user1588
01-09-2006, 02:19
با سلام درود خدمت اساتيد
و تشکر ويژه از MB_Danger عزيز :wub:
اگر از درايوي که روي آن سيستم عامل Dos 6.22 نصب شده ، image بگيريم آيا اين امکان وجود داره که با هر ترفند ممکن ،اين image را براي سيستم هاي ديگر به کار برد. يا مطلقا راهي نداره.
مستدام باشي.

MB_Danger
01-09-2006, 02:49
با سلام و درود خدمت اساتيد
و تشکر ويژه از MB_Danger عزيز :wub:
اگر از درايوي که روي آن سيستم عامل Dos 6.22 نصب شده ، image بگيريم آيا اين امکان وجود داره که با هر ترفند ممکن ،اين image را براي سيستم هاي ديگر به کار برد . يا مطلقا راهي نداره .
مستدام باشي .
سلام به شما کاربر محترم .
عضویت شما رو تبریک میگم و امیدوارم بتونم دوست خوبی برای شما باشم .
در جواب سوال شما باید عرض کنم که به راحتی این کار امکان پذیره و نیاز به هیچ ترفندی نداره ! :happy:
حتی اگر ویندوز 98 یا ME هم باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد .
فقط ویندوز XP نمیشه .
ویندوز 2000 رو امتحان نکردم ولی حدس می زنم که نشه !
البته اگه خصوصیات سخت افزاری هر دو سیستم یکی باشن ، شکی نیست که XP و 2000 هم میشه ;)
همیشه سبز .

user1588
02-09-2006, 02:35
باسلام
عزيز جان باز هم از شما متشکرم واقعا خسته نباشي
براي من اين سوال مطرح شده که اين خدمات کامپيوتري ها چطور در کمتر از 10 دقيقه بعد از اسمبل کردن سيستم
به راحتي هارد به هارد ميکنند و يک ويندوز xp که تعدادي نرم افزار هم روش نصب شده(معمولا به همراه تعدادي
فايل ويروسي ناقابل)به شما تحويل مي دهند ، و اين در حالي که مشخصات سيستم اونها با سيستم جديد شما تفاوت
عمده داره . و حتي سيستم هاي جديدي هم که اسمبل ميشن با هم تفاوتهاي عمده اي دارند ولي روي همه اونها
يک عمل رو انجام مي دهند . :blink:

niloofar khanum
04-09-2006, 01:53
سلام جناب دنجر
اول از برنامه قشنگتون تشکر کنم واقعا زیبا بود.
مخصوصا اینکه توضیحات آموزنده و کامل بودن
فقط چندتا سوال دارم :
اگه ایمج ویندوز رو رایت کنیم و وین رو فرمت کامل(یا F-Disc )کنیم ، سخت افزارهایی که برای نصب نیاز به CD دارن مثله مدم با نصب ایمج ، نصب میشن ؟؟
قسمتهای مربوط به توضیح پایین و سوییج F32 رو متوجه نشدم:
"این برنامه هر نوع پارتیشنی را Support می کنه ، مانند FAT16 ، FAT32 ، NTFS و نیز تمامی پارتیشن های Linux "
استفاده از سوییچ ها مثلا RB , PWD,.. در کدوم مرحله اس ؟ همون اول اجرا به جای پسوند exe میشه سوییج ها رو ردیف کرد ؟؟
وقتی این دستور رو می نویسم: E:\>CD Ghost پیغام خطا میده باید جاش بنویسم: E:\Ghost\Ghost. سوییج هم قبول نکرد.
وقتی برنامه بوت رو رو دیسک میریزم این ارور رو میده : البته کامل بوت می کنه .

, error on track77.adress mark not founddisk

اگه برنامه بوت طوری بود که میشد به جای فلاپی رایت هم بشه به نظرتون بهتر نبود ؟
بازم از تلاشتون ممنونم مثله همیشه عالی بود. :laughing: :biggrin:
یا علی.
:happy:

MB_Danger
11-09-2006, 15:28
باسلام
عزيز جان باز هم از شما متشکرم واقعا خسته نباشي
براي من اين سوال مطرح شده که اين خدمات کامپيوتري ها چطور در کمتر از 10 دقيقه بعد از اسمبل کردن سيستم
به راحتي هارد به هارد ميکنند و يک ويندوز xp که تعدادي نرم افزار هم روش نصب شده(معمولا به همراه تعدادي
فايل ويروسي ناقابل)به شما تحويل مي دهند ، و اين در حالي که مشخصات سيستم اونها با سيستم جديد شما تفاوت
عمده داره . و حتي سيستم هاي جديدي هم که اسمبل ميشن با هم تفاوتهاي عمده اي دارند ولي روي همه اونها
يک عمل رو انجام مي دهند . :blink:
سلام دوست من ...
اولا چنین چیزی بعید به نظر میاد !
ولی یه چیزی به ذهنم میرسه که نمی دونم می تونه عملی باشه یا نه ، چون تا حالا امتحان نکردم !
1 . یه ویندوز نصب کنید .
2 . به مسیر زیر بروید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
3 . تمامی Device ها رو پاک کنید ، سیستم رو Restart کرده و آن رو بوت کنید و از ویندوز خود یه Image نقلی بگیرید ...

سلام جناب دنجر
اول از برنامه قشنگتون تشکر کنم واقعا زیبا بود.
مخصوصا اینکه توضیحات آموزنده و کامل بودن
سلام به شما کاربر محترم ...
امیدوارم حالتون خوب و خوش باشه .
عضویت شما رو در این سایت تبریک میگم .
از اینکه مقاله ، مورد پسند شما قرار گرفته خوشحالم .

فقط چند تا سوال دارم :
اگه ایمج ویندوز رو رایت کنیم و وین رو فرمت کامل( یا F-Disc ) کنیم ، سخت افزارهایی که برای نصب نیاز به CD دارن مثله مدم با نصب ایمج ، نصب میشن ؟؟
اگه قبل از گرفتن Image ، درایور سخت افزارهای سیستمتون رو نصب کرده باشید و بعدش Image گرفته باشید ، مشکلی نیست و خواهید دید که پس از Restore کردن ، تمامی سخت افزارها نصب هستند .
مثلا من گرافیک و مودمم رو نصب می کنم ولی صدا رو نصب نمی کنم و بعد یه Image از ویندوزم می گیرم ...
پس از Image گیری ، درایو ویندوزم رو فرمت می کنم و یا تمام پارتیشن ها رو پاک کرده و مجددا پارتیشن بندی می کنم ، بعد میام این Image رو به اصطلاح Restore ( بازیابی ) می کنم ، پس از بازیابی Image ، ویندوز با تمام مشخصات قبلی بالا میاد و نیز گرافیک و مودم نصب هستن اما صدا نه !
چون قبل از Image گیری فایل های مورد نیاز برای راه اندازی صدا به سیستم انتقال نیافته بود !

قسمتهای مربوط به توضیح پایین و سوییج F32 رو متوجه نشدم:
"این برنامه هر نوع پارتیشنی را Support می کنه ، مانند FAT16 ، FAT32 ، NTFS و نیز تمامی پارتیشن های Linux "

اگر از Partition ی با فایل سیستم FAT16 ایمیج گرفته باشید هنگام بازیافت ، درایو مقصد نمی تونه FAT32 یا NTFS باشه و به صورت غیر فعال نشون داده میشه !
مگر اینکه هنگام اجرای نرم افزار Ghost از سوئیچ F32 استفاده کنید ، که در این صورت مجوز این کار به شما داده می شود !
اگر شما روی سیستمتون از سیستم عامل Linux استفاده می کنید و می خواهید که از آن یه Image بگیرید ، این برنامه پارتیشن های Linux را هم پشتیبانی می کنه .

استفاده از سوییچ ها مثلا RB , PWD , .. در کدوم مرحله اس ؟ همون اول اجرا به جای پسوند exe میشه سوییج ها رو ردیف کرد ؟؟
وقتی می خواهید برنامه ی Norton Ghost رو اجرا کنید باید سویچ ها رو در ادامه ی آن ردیف کنید ...
مثلا من هنوز برنامه ی Norton Ghost رو اجرا نکردم و الان میخوام اونو اجرا کنم .
فرض می کنیم که این برنامه در درایو E و در پوشه ای با نام Ghost قرار داره ، به شیوه ی زیر عمل می کنیم :

وقتی این دستور رو می نویسم: E:\>CD Ghost پیغام خطا میده باید جاش بنویسم: E:\Ghost\Ghost. سوییج هم قبول نکرد.
شما ابتدا باید وارد اون درایوی بشید که برنامه ی Ghost.exe در آن قرار داره ...

بعد باید وارد اون پوشه ای بشید که Ghost.exe در آن قرار داره ...

حالا باید برنامه رو با سویچ های مورد نظرتون اجرا کنید ...

نوشتن پسوند فایل های COM ، EXE و BAT اجباری نیست .
البته اینا رو همه در مقاله توضیح دادم ...

وقتی برنامه بوت رو رو دیسک میریزم این ارور رو میده : البته کامل بوت می کنه .

, error on track77.adress mark not founddisk
مشکل از دیسکته !
احتمالا Bad Sector داره ...
از یه دیسکت نو استفاده کنید .

اگه برنامه بوت طوری بود که میشد به جای فلاپی رایت هم بشه به نظرتون بهتر نبود ؟
باید سفارش بدیم واسه ت بسازن :laughing:

بازم از تلاشتون ممنونم مثله همیشه عالی بود .
یا علی.
قابل شما رو نداشت ...
علی (ع) نگهدارتون ...
همیشه سبز باشید .

با سلام
چند روزي است که از دوست عزيز ما ، جناب Mb _ Danger خبري نيست اميدوارم هر کجا هستي سالم ، موفق و
مستدام باشي.

سلام به شما دوست عزیزم ...
از اینکه دیر جواب دادم معذرت می خوام .
وقت نکردم :blush:
امیدوارم شما هم موفق و پیروز باشید .

mohammadmother
12-09-2006, 20:01
وقتی وارد setup شدم بعد چی کار کنم که کامپیوتر با سی دی بوت بشه؟

MB_Danger
13-09-2006, 07:57
وقتی وارد setup شدم بعد چی کار کنم که کامپیوتر با سی دی بوت بشه؟
سلام ...
پس از اینکه وارد Setup شدید به زبانه ی Boot رفته و از آنجا گزینه ی Boot Device Priority را روی CD ROM تنظیم کنید .
البته این روش در برخی از مادربوردها تفاوت دارد .
اگر گزینه ی Boot Device Priority وجود نداشت ، گزینه First Boot ( یه چیزی تو همین مایه ها ) را پیدا کنید .
موفق باشید .

yade
14-09-2006, 15:47
من قبلا ويندوز 98 رو درايو C نصب كرده و يه ايميج گرفتم

ايندفعه رو درايو C ويندوز اكس پي رو نصب كردم بعد 98 را رو درايو D توسط نورتون گوست ريختم

حالا كه سيستم مياد بالا مستقيما ميره رو اكس پي چكار كنم كه بتونم بين دو ويندوز انتخاب كنم

MB_Danger
15-09-2006, 11:51
من قبلا ويندوز 98 رو درايو C نصب كرده و يه ايميج گرفتم

ايندفعه رو درايو C ويندوز اكس پي رو نصب كردم بعد 98 را رو درايو D توسط نورتون گوست ريختم

حالا كه سيستم مياد بالا مستقيما ميره رو اكس پي چكار كنم كه بتونم بين دو ويندوز انتخاب كنم
شما اصولی پیش نرفتید !
به همین خاطر سیستم اونجور که شما می خوای بوت نمیشه !
چون فایل Boot.ini فقط ویندوز XP رو می شناسه !
من توصیه می کنم که ویندوز 98 رو در همون درایو C بازیابی ( Restore ) نمایید و بعد ، از داخل ویندوز 98 یه XP نصب کنید .
موفق باشید .

yade
15-09-2006, 12:01
دوست عزيز نميشه يه جوري اين فايل Boot.ini رو دستكاري كرد كه 98 رو هم بشناسه

arashpino
04-10-2006, 13:01
سلام. ممنون از اموزش خوبتون

من فقط یک مشکل دارم. وقتی سیستم رو بوت میکنم و وارد setup می شوم و ghost.exe را هم اجرا میکنم در تصویر شماره 3 فقط کادر norton ghost 2003 باز میشه و کادر license...... باز نمیشه

2 دقیقه هم صبر میکنم ولی باز نمیشه

سیستم عامل من ویندوز xp هست. ایا مشکل از اینه؟

MB_Danger
05-10-2006, 05:17
MB_Danger سلام اميدوارم به سلامتي از سفر برگشته باشي و زيارتت قبول

آقا من ورژن Norton Ghost 10.0 Version: 10.0.0.8400 رو نصب کردم ولي نسخه تحت داسش رو پيدا نکردم اين ورژن نداره يا نسخه من ناقصه ؟
سلام ، ممنونم . ان شا ء الله قسمت شما هم بشه .
حقیقتش من نسخه ی 10 این نرم افزار رو ندیدم ...
ولی قاعدتا باید یه قسمتی داشته باشه که دیکست تحت داس خودش رو بسازه .

در ضمن نسخه تحت داس بالاتري از اون که شما معرفي کردي نداره !! که البته جواب اين دو سئوال شايد يکي باشه
خب اگه ورژن 10.0.0.8400 دیسکت تحت داس خودش رو بسازه ، مسلمه که بالاتره !

MB_Danger جان

میشه روش رایت رو 1 بار برام بنویسی

نروی من 7 هست.
سلام به شما دوست عزیز .
من توصیه می کنم از Nero Express استفاده کنید .

MB_Danger عزیز سلام
امروز یکی از دوستان به من پیشنهاد کرد که از این نورتون گاست استفاده کنم و مقاله شما رو لینک داد که دیدم بسیار زیبا و جالب و مفید بود و اومدم تو انجمن و جستجو کردم و این تاپیک رو دیدم و خواستم از شما از صمیم قلب تشکر کنم امید که همیشه با این مقاله های خوبت کامپیوتر و طرز کار با اون رو برای ما راحتتر کنی
ممنون مهرداد
سلام به شما دوست خوبم .
از اینکه مورد پسند شما قرار گرفته خوشحالم .

راستی یادم رفت که بگم
من امروز نورتون گاست 10 تحت ویندوز را دانلود کردم ولی طرز کار با اونو زیاد بلد نیستم اگه شما با این هم کار کردید اگه در حد توان هست یک مقاله هم برای اون بذارید ممنون
من همون نسخه ی تحت داس رو توصیه می کنم . ;)

سلام. ممنون از اموزش خوبتون

من فقط یک مشکل دارم. وقتی سیستم رو بوت میکنم و وارد setup می شوم و ghost.exe را هم اجرا میکنم در تصویر شماره 3 فقط کادر norton ghost 2003 باز میشه و کادر license...... باز نمیشه

2 دقیقه هم صبر میکنم ولی باز نمیشه
سلام عزیزم ...
خواهش می کنم .
بالاخره کادر License میاد یا نه ؟
مشخصات سخت افزاری سیستمتون چیه ؟

سیستم عامل من ویندوز xp هست. ایا مشکل از اینه ؟
ربطی به سیستم عاملتون نداره .
چون شما سیستم رو بوت کردی و نرم افزار Norton Ghost رو تحت داس اجرا کردی ...

danyel
05-10-2006, 07:10
سلام
ميشه كاري كرد كه ايميج گرفته شده توسط نورتون گاست به صورت exe بشه كه با كليك روي اون ويندوز ريستور بشه

arashpino
05-10-2006, 23:05
سلام عزیزم ...
خواهش می کنم .
بالاخره کادر License میاد یا نه ؟
مشخصات سخت افزاری سیستمتون چیه ؟

ربطی به سیستم عاملتون نداره .
چون شما سیستم رو بوت کردی و نرم افزار Norton Ghost رو تحت داس اجرا کردی ...

کادر License نمیاد و کادر پشتی اون میاد

cpu 4 2.6 full

mb msi pneo 3

ram kingstun 512

MB_Danger
06-10-2006, 15:59
سلام
ميشه كاري كرد كه ايميج گرفته شده توسط نورتون گاست به صورت exe بشه كه با كليك روي اون ويندوز ريستور بشه
سلام ...
فکر نکنم :happy:

کادر License نمیاد و کادر پشتی اون میاد

cpu 4 2.6 full

mb msi pneo 3

ram kingstun 512

عجب سیستمی :blink:
شما جدیدترین و قدیمی ترین ورژن Norton Ghost رو پیدا کن و اونا رو روی سیستمت تست کن ...
موفق باشید .

arashpino
07-10-2006, 03:30
سلام ...
فکر نکنم :happy:

عجب سیستمی :blink:
شما جدیدترین و قدیمی ترین ورژن Norton Ghost رو پیدا کن و اونا رو روی سیستمت تست کن ...
موفق باشید .

ممنون MB_Danger عزیز

فقط یک سوال داشتم، فایلهای با پسوند iso رو باید با کدوم گزینه nero رایت کنم؟

1- cdrom(iso)

cdrom(boot) -2

cdrom(udf/iso) -3

4- یا چیز دیگه ای؟

MB_Danger
07-10-2006, 03:52
ممنون MB_Danger عزیز

فقط یک سوال داشتم، فایلهای با پسوند iso رو باید با کدوم گزینه nero رایت کنم؟

1- cdrom(iso)

cdrom(boot) -2

cdrom(udf/iso) -3

4- یا چیز دیگه ای؟
سلام ...
در پایین ، سمت راست همین کادر ( NEW Compilation ) روی گزینه ی Open کلیک کن و فایل ISO رو انتخاب کن ...
موفق باشید .

hamed-dvb
11-10-2006, 06:59
سلام
دوست عزیز آیا نورتون گاست مثل همانگونه که ویندوز رو از روی سی دی نصب میکنیم . نصب میکند ؟ یعنی از لحاظ کارایی کمبودی نسبت به نصب با سی دی را ندارد؟آیا مشگلی بعد از مدتی برای سیستم به وجود نمیآید ؟ در کل آیا این روش بهتر است یا نصب از روی سیدی ویندوز؟

MB_Danger
11-10-2006, 07:19
سلام
دوست عزیز آیا نورتون گاست مثل همانگونه که ویندوز رو از روی سی دی نصب میکنیم . نصب میکند ؟
سلام به شما دوست عزیز ...
خیر .
این برنامه چیزی رو نصب نمی کنه و فقط ما برای جذب مشتری نوشتیم نصب ویندوز در کمتر از 4 دقیقه ! :biggrin:
تعبیر دقیق تر اینه که بگیم بازیابی ویندوز در کمتر از 4 دقیقه ! ;)
یعنی شما اول یه ویندوز تر و تمیز نقلی نصب می کنی و بعد با این برنامه ازش یه Image ( نسخه ی پشتیبان ) می گیری ، و بعد در هنگام لزوم با خود همین برنامه اون Image رو بازیابی می کنی .

یعنی از لحاظ کارایی کمبودی نسبت به نصب با سی دی را ندارد؟
خیر .
هیچ کمبودی ندارد .

آیا مشگلی بعد از مدتی برای سیستم به وجود نمیآید ؟
خیر .
چه ربطی داره :blink:

در کل آیا این روش بهتر است یا نصب از روی سیدی ویندوز ؟
مسلما این روش بهتر است .
شما به جای اینکه هر بار چندین ساعت وقت صرف فرمت ، نصب ویندوز ، نصب نرم افزارهای مورد نیاز ، نصب درایورهای سخت افزاری و ... نمایید ، فقط یک بار این کار را انجام میدهید و بعد با این برنامه ی کاملا استاندارد و قدرتمند از آن یک نسخه ی پشتیبان می گیرد تا در هنگام نیاز ( مثل خراب شدن ویندوز ) بتوانید ویندوزتان را با تمام تنظیمات و نرم افزارهای نصب شده ، در کمتر از 4 دقیقه ( بستگی به ظرفیت اطلاعات ) بازیابی نمایید .
موفق باشید .

hamed-dvb
11-10-2006, 15:12
متشکرم.تست میکنم . مرحله شناخت دیوایسها در کدام قسمت انجام میشود؟ برای سیستمهایی با مشخصات سخت افزاری مختلف برای شناسایی دیوایسها باید دوباره درایورها رو نصب کنیم؟

MB_Danger
11-10-2006, 15:57
متشکرم.تست میکنم . مرحله شناخت دیوایسها در کدام قسمت انجام میشود؟ برای سیستمهایی با مشخصات سخت افزاری مختلف برای شناسایی دیوایسها باید دوباره درایورها رو نصب کنیم؟
سلام دوست من ...
این سوالات قبلا جواب داده شده !
بهتره اول سوالات و جواب های این تاپیک رو مطالعه کنید و بعد اگر احیانا سوالی جدیدی بود ، ما در خدمتیم . :blush:
مثلا جواب سوال شما در پست 30 داده شده ... :happy:
موفق باشید .

MB_Danger
12-10-2006, 02:03
سلام عزیز خواهش می کنم کاری نکردم تنها کاری که ازم بر می اومد
راستی در مورد نورتون گاست 10 تحت ویندوز نمیشه یه آموزش بنویسی؟ ممنون
سلام دوست من ...
امیدوارم حالتون خوب باشه .
اگه وقت کنم به روی چشم :blush:

این برنامه یعنی این ایمیجی که شما می گیری فقط برا سیستم خودت به درد میخوره و برای سیستمهای مختلف نمی تونی استفاده کنی چون سخت افزار ها رو نمی شناسه
در مورد ویندوز 98 و ME هیچ مشکلی پیش نمیاد و شناسایی Device ها هنگام بالا آمدن ویندوز صورت می گیره ...
اما در مورد XP نمیشه و در بسیاری از اوقات اصلا سیستم بالا نمیاد !
من در پست های قبلی به این مطلب اشاره کرده بودم و یه راه حل هم ارائه دادم که شاید عملی باشه :happy:

در ضمن فکر می کنم که این برنامه حجم پارتیشن مورد نظر رو مد نظر داره و اگه پارتیشن کمتر یا بیشتر باشه به اشکال بربخوره اگه اشتباه می کنم دوستان لطفا منو یاری کنند:)
نه اینطور نیست .
موفق باشید .

royaye_talkh55
14-10-2006, 18:58
سلام دوست عزیز
ممنون از راهنماییهات :)
ولی یه سوال برا من پیش اومده
اگه ما این ایمیج رو بریزیم روی یه سی دی و بعد هارد رو فرمت کنیم و پارتیشنها تغییر کنه و بعد از پارتیشن بندی و فرمت این ایمیج رو باز کنیم آیا برامون کار می کنه؟

ممنون

MB_Danger
15-10-2006, 05:07
سلام دوست عزیز
ممنون از راهنماییهات :)
ولی یه سوال برا من پیش اومده
اگه ما این ایمیج رو بریزیم روی یه سی دی و بعد هارد رو فرمت کنیم و پارتیشنها تغییر کنه و بعد از پارتیشن بندی و فرمت این ایمیج رو باز کنیم آیا برامون کار می کنه؟

ممنون
سلام عزیزم .
آره ...
بدون هیج مشکلی میتونید Image رو بازیابی کنید .

محمد امين
15-10-2006, 16:38
براي من موقعي كه ميخوام درايو رايتر رو براي image گرفتن انتخاب كنم، درايو رايتر رو نشون نميده. اصلا درياو CD ROM رو هم نشون نميده.با CD ويندوز ME بوت كردم ولي ويندوزم XP هست.

MB_Danger
16-10-2006, 00:54
براي من موقعي كه ميخوام درايو رايتر رو براي image گرفتن انتخاب كنم، درايو رايتر رو نشون نميده. اصلا درياو CD ROM رو هم نشون نميده.با CD ويندوز ME بوت كردم ولي ويندوزم XP هست.
من اصلا بوت ویندوز ME رو توصیه نمی کنم ...
با بوت ویندوز 98 تست کنید .
موفق باشید .

MAXXX
16-10-2006, 06:18
سلام
من چند ماه پيش پيش از اين نرم افزار استفاده كردم ....درست يادم نيست ولي وقتي ايميج رو ريستور ميكردم حجمش دو گيگابايت يا يه چيزي مثل اين بيشتر ازحجم اصليش ميشد .....يعني وقتي ايميج 500 مگا بايتي رو ريستور ميكردم به جاي 1 گيگ ...3گيگ از فضاي درايوم كم ميشد ...كسي ديگه هم اين مشكل رو داره؟؟

MB_Danger
16-10-2006, 06:43
سلام
من چند ماه پيش پيش از اين نرم افزار استفاده كردم ....درست يادم نيست ولي وقتي ايميج رو ريستور ميكردم حجمش دو گيگابايت يا يه چيزي مثل اين بيشتر ازحجم اصليش ميشد .....يعني وقتي ايميج 500 مگا بايتي رو ريستور ميكردم به جاي 1 گيگ ...3گيگ از فضاي درايوم كم ميشد ...كسي ديگه هم اين مشكل رو داره؟؟
سلام ...
مشکل کجا بود بابا ! :blink:
این قدرت فشرده سازی این برنامه رو نشون میده ;)
ای کاش همه ی مشکلات این جوری باشن ! :laughing:

MAXXX
18-10-2006, 23:57
سلام ...
مشکل کجا بود بابا ! :blink:
این قدرت فشرده سازی این برنامه رو نشون میده ;)
ای کاش همه ی مشکلات این جوری باشن ! :laughing:

عزيز نگرفتي چي شد.................,وقتي ميگم ايميج 500 مگه يعني اصل درايو 1 گيگ بوده ولي وقتي ريستور ميشه اون 1 گيگ ميشه 3 گيگ شايدم اشكال از ورژن قديميش بوده

MB_Danger
19-10-2006, 04:56
عزيز نگرفتي چي شد.................,وقتي ميگم ايميج 500 مگه يعني اصل درايو 1 گيگ بوده ولي وقتي ريستور ميشه اون 1 گيگ ميشه 3 گيگ شايدم اشكال از ورژن قديميش بوده
جل الخالق :blink:
ما که تا حالا با چنین مشکلی مواجه نشدیم ... :blink:
یه کمی با عقل جور در نمیاد !!
یعنی اون 2 گیگ از کجا بهش اضافه میشه ؟!
بیشتر دقت کنید ... :blush:
همیشه سبز

MAXXX
19-10-2006, 06:04
احتمالا از ورژن برنامه بوده چون به چند تا از دوستام سي ديشو دادم همينطور شدن..حالا مال شما رو امتحان ميكنم شايد فرجي شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mgholami
19-10-2006, 09:53
منظورتون اینه که بعد از restore کردن بایید repair بشه یا نه ؟؟؟؟؟؟

محمد امين
19-10-2006, 15:36
MB_Danger جان ميشه اون لينك بوت ساز وين 98 رو توي persiangig يا جاي ديگه آپ كني؟ روي 4shared من نميتونم بگيرم
ممنون
خودم اين كارو كردم:

mgholami
22-10-2006, 14:14
خوب دوستان یه راه خوب رو من برای ویندوز xp معرفی میکنم که خود ماکروسافت گفته و توی laptop ها هم از همین قاعده استفاده می شه با این روش شما میتونید روی n تا کامپیوتر با سخت افزارهای مختلف یه ویندوز کامل داشته باشید فقط توی اولین لود ویندوز یه کم زمان شاید ماکزیمم 5 دقیقه صرف می شه تا درایورها شناخته یا شناسونده بشن و اون هم استفاده از support tools خود ویندوز xp و فایل sysprep هستش بهد از ران کردن اون تمامی سید ها از بین میرن و در اتمام میتونید از اون استفاده کنید و یه جای دیگه restor کنیدش

rooholla
23-10-2006, 08:27
با سلام تشکر فراوان
من موقع که در dos میخوام برنامه رو اجرا کنم با این پیغام روبرو میشم راهنمایی کنید
cdr101:notready reading drive E
abort,retry.fail?
ممنون

MB_Danger
23-10-2006, 23:15
با سلام تشکر فراوان
من موقع که در dos میخوام برنامه رو اجرا کنم با این پیغام روبرو میشم راهنمایی کنید
cdr101:notready reading drive E
abort,retry.fail?
ممنون
سلام ...
احتمالا CD مشکل داره !
شاید هم CD ROM مشکل داشته باشه !
موفق باشید .

rooholla
24-10-2006, 01:14
کدام cd برنامه رو هارد ؟
یعنی هارد مشکل داره؟
هارد نو....

MB_Danger
24-10-2006, 04:18
کدام cd برنامه رو هارد ؟
یعنی هارد مشکل داره؟
هارد نو....
هاردت چند تا پارتیشن داره ؟
فایل سیستمشون چیه ؟
FAT یا NTFS ؟
نرم افزار Ghost تو چه درایویه ؟
سیستم رو با دیسکت Startup چه ویندوزی بوت کردی ؟
دقیقا از چه فرمانی برای اجرای برنامه Ghost کمک گرفتی ؟

محمد امين
30-10-2006, 00:51
من اصلا بوت ویندوز ME رو توصیه نمی کنم ...
با بوت ویندوز 98 تست کنید .
موفق باشید .
با اون هم دسكت بوت ساختم و تست كردم. هيچ فرقي نكرد. هنوز هم درايو سي دي رام (و سي دي رايتر) رو نشون نميده كه روي CD رايت كنم. مثل شكل زيره:

mohally
01-11-2006, 07:35
از آموزشتون خیلی ممنون
من یه مشکل دارم اونم اینه که وقتی وارد برنامه میشم فقط کادر ... norton ghost 2003 باز ميشه ولي كادر داخل اون كه نوشته license agreement warning داخل اون نيت ( صفحه خالي مياد)
در ضمن هارد من ساتا sata 160 است آيا ربطي داره؟

mohally
02-11-2006, 04:09
چي شد كسي نيت جواب ما رو بده؟ ربطي به هارد ساتا داره يا مشكل جاي ديگه است؟
MainBoard: 8I868PE Pro gigabyte
RAM: 3*256 SPEKTEK
CPU: P4 2.4
VGA:128 ATI
H.D.D: 160 SATA Maxtor

محمد امين
02-11-2006, 14:06
MB_Danger جان آخر مجبور شدم برم از TrueImage استفاده كنم. خيلي با حالتره. با interface كاملا ويندوزي(عين XP) اونم با يه سيدي Bootable بصورت rescue disk كه هم ميشه Backup گرفت هم ميشه restore كرد. سرعت بسيار بالا، حجم كم و interface فوق العاده و سازگاري بالا از مزاياي اونه. خوب من چون اين تاپيك به گوست مربوط هست ديگه راجع به اين حرف نميزنم فقط بدونين كه نسخه Enterprise رو اگه خواستين استفاده كنين.

MB_Danger
03-11-2006, 01:28
با اون هم دسكت بوت ساختم و تست كردم. هيچ فرقي نكرد. هنوز هم درايو سي دي رام (و سي دي رايتر) رو نشون نميده كه روي CD رايت كنم. مثل شكل زيره:
سلام ...
من تصویر رو نمی تونم ببینم .

از آموزشتون خیلی ممنون
من یه مشکل دارم اونم اینه که وقتی وارد برنامه میشم فقط کادر ... norton ghost 2003 باز ميشه ولي كادر داخل اون كه نوشته license agreement warning داخل اون نيت ( صفحه خالي مياد)
در ضمن هارد من ساتا sata 160 است آيا ربطي داره؟
سلام ...
کادر License زیاد مهم نیست ...
شما بگید منوی سمت چپ هست یا نه ؟

MB_Danger جان آخر مجبور شدم برم از TrueImage استفاده كنم. خيلي با حالتره. با interface كاملا ويندوزي(عين XP) اونم با يه سيدي Bootable بصورت rescue disk كه هم ميشه Backup گرفت هم ميشه restore كرد. سرعت بسيار بالا، حجم كم و interface فوق العاده و سازگاري بالا از مزاياي اونه. خوب من چون اين تاپيك به گوست مربوط هست ديگه راجع به اين حرف نميزنم فقط بدونين كه نسخه Enterprise رو اگه خواستين استفاده كنين.

مهم اینه که شما به هدفت برسی ، حالا با چه نرم افزاری ؟ خیلی فرق نمی کنه ;)
موفق باشید .

mohally
04-11-2006, 04:20
آقايون و خانوما
درست شد
مثل اينكه هارد ساتا رو نميشناسه
من از تو SETUP گزینه ساتا رو روی دستی قرار دادم و در قسمت بعد هارد رو به عنوان IDE انتخاب کردم جواب داد :biggrin:

el_ab
14-11-2006, 10:41
سلام دوستان
مي خواستم بدونم اگه net. هم روي سيستم نصب باشه بعد از restore كردن image بازم كار مي كنه آخه يه نفر ديگه هم همين سوالو كرده بود اما كسي جواب نداده بود شك كردم گفتم نكنه net. كار نمي كنه
پيشا پيش مرسي

AK1
14-11-2006, 13:05
سلام دوستان
مي خواستم بدونم اگه net. هم روي سيستم نصب باشه بعد از restore كردن image بازم كار مي كنه آخه يه نفر ديگه هم همين سوالو كرده بود اما كسي جواب نداده بود شك كردم گفتم نكنه net. كار نمي كنه
پيشا پيش مرسي

با سلام
دوست عزيز هيچ فرقي نمي كنه من خود دات نت رو نصب دارم و ايميج گرفتم مشكلي نداره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sherlock_Holmes
15-11-2006, 16:32
سلام
آقاي MB-Danger بينهايت ممنون بابت اين برنامه زيبا و آموزش كامل و بي نقصتون. خوشحالم كه كاري با اين نظم از شما دريافت كردم. اما من يه مشكلي دارم اونم اينكه هاردم ساتاست و از داس نميتونم وارد پاتيشنهام بشم تا Ghost رو اجرا كنم. مطلب اون دوست عزيز كه گفته بود تنظيم كرده رو IDE رو هم ديدم اما سر در نياوردم.
اگه ميشه راهنمايي كنيد.
ممنونم

AK1
18-11-2006, 01:25
دوست عزيز sherlock_Holmes
لازم نيست چند بار درخواستون رو تكرار كنيد اگه كسي ببينه و بدونه جواب رو مي گهدر ضمن من خودم هاردم ساتاست و با اين برنامه مشكلي ندارم
اصلا نوع هارد به ورود به داس ربط نداره شما بايد مادر بورد رو تنظيم كنيد كهاز سي دي و يا فلاپي بوت اين برنامه بالا بياد و داخل برنامه بشه
احتمالا پارتيشنتون NTFS هست كه وارد داس نمي شه ؟
من در هر صورت استفاده از سي دي بوت رو پيشنهاد مي دم كه مستقل عمل مي كنه
موفق باشين [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sherlock_Holmes
18-11-2006, 02:14
دوست عزيز sherlock_Holmes
لازم نيست چند بار درخواستون رو تكرار كنيد اگه كسي ببينه و بدونه جواب رو مي گهدر ضمن من خودم هاردم ساتاست و با اين برنامه مشكلي ندارم
اصلا نوع هارد به ورود به داس ربط نداره شما بايد مادر بورد رو تنظيم كنيد كهاز سي دي و يا فلاپي بوت اين برنامه بالا بياد و داخل برنامه بشه
احتمالا پارتيشنتون NTFS هست كه وارد داس نمي شه ؟
من در هر صورت استفاده از سي دي بوت رو پيشنهاد مي دم كه مستقل عمل مي كنه
موفق باشين [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
بابت اين كه چندبار نوشتم بايد عذر خواهي كنم ولي من لنگ اين مساله ام و الان سه روزه اين قضيه رو نوشتم كسي نگاشم نكرده!
چيزي كه شما ميگين يعني تنظيم مادربورد رو خب حتما من انجام دادم كه به اينجا رسيدم!هيچ ربطي به بوت نداره چون من چه با سي دي چه ديسكت بالاخره بوت ميشم و وارد داس ميشم اما وقتي نام پارتيشن رو تايپميكنم تا وارد درايو بشم و Ghost رو اجرا كنم مينويسه نميشه به درايو بريد:
Abort, ignor, ....
از اينا ميده... درايوم هم NTFS نيست.

AK1
18-11-2006, 03:03
خب برنامه رو روي فلاپي و يا سي دي بزارين تا نخواد برين تو پارتيشن
من خودم از سي دي Hiren's BootCD استفاده مي كنم

sherlock_Holmes
18-11-2006, 03:35
خب برنامه رو روي فلاپي و يا سي دي بزارين تا نخواد برين تو پارتيشن
من خودم از سي دي Hiren's BootCD استفاده مي كنم

آقا ممنون
بسيار راه خوبي بود اما ديسكت روهم نشناخت! دوبار ريست كردم شناخت! هركي هركيه!
حالا يه دربدري تازه:
همه هارد رويه پارتيشن نشون ميده كه ازش هم نميشه ايميج گرفت!!! :puke: :puke: :puke:
اول هارد رو ميگه انتخاب كن ميكنم بعد يه پارتيشن نشون ميده! من 4 تا پارتيشن دارم كه سه تاي اول FAT32 و آخري NTFS هست...چه كنم؟
من ساعت 3:30 نصفه شب دارم اين كارارو ميكنم پس خيلي برام حياتيه و عجله دارم لطف كنين زود جواب بدين
ممنون

SuB
18-11-2006, 16:18
سلام
چطوری می تونم با گاست 10، ویندوز رو برگردونم؟
البته ایمیج از درایو ویندوز گرفتم ولی روش برگردوندن رو بلد نیستم

AK1
18-11-2006, 18:36
آقا ممنون
بسيار راه خوبي بود اما ديسكت روهم نشناخت! دوبار ريست كردم شناخت! هركي هركيه!
حالا يه دربدري تازه:
همه هارد رويه پارتيشن نشون ميده كه ازش هم نميشه ايميج گرفت!!! :puke: :puke: :puke:
اول هارد رو ميگه انتخاب كن ميكنم بعد يه پارتيشن نشون ميده! من 4 تا پارتيشن دارم كه سه تاي اول FAT32 و آخري NTFS هست...چه كنم؟
من ساعت 3:30 نصفه شب دارم اين كارارو ميكنم پس خيلي برام حياتيه و عجله دارم لطف كنين زود جواب بدين
ممنون

ميگم يك بار ديگه اون اموزشي كه تو اين تاپيك هست رو بخون من فكر مي كنم مراحل رو اشتباه ميري ولي در هر صورت نبايد مشكلي داشته باشي

در جواب SuB جان هم بگم كه فعلا نسخه تحت داس از گاست 10 نديدم تا بشه بدونه ويندوز برگردون ولي از تو ويندوز كاري نداره همونجاي كه ايميج گ
رفتي گزينه بازگردوندن هم داره

sherlock_Holmes
19-11-2006, 01:49
ميگم يك بار ديگه اون اموزشي كه تو اين تاپيك هست رو بخون من فكر مي كنم مراحل رو اشتباه ميري ولي در هر صورت نبايد مشكلي داشته باشي

ببخشيد اما منظورتون از مراحل چيه؟ والا تا رسيدن به اينجا كه منم، تمام مراحل اينه كه ما هي كليد Enter رو بزنيم!!
احتمالا تو اين مراحل اشتباه كردم!!
بهر حال از راهنمايي تون ممنونم

sherlock_Holmes
28-11-2006, 17:24
سلام
من همه مشكلاتي كه پيش اومد رو يجوري حل كردم اما يه مشكل جديد دارم اونم اينكه درايو C منو 8 مگ نشون ميده كل محتوياتشو در حاليكه 15 گيگ هست!

sherlock_Holmes
13-12-2006, 14:02
بچه ها من يه سوال دارم
توي آموزش گفته شده بود كه برنامه ميگه چندتا DVD براي رايت لازمه اما نميگه!! از اول شروع به رايت ميكنه...
من از Hiren's BootCD استفاده ميكنم و جايي براي نوشتن سوويچ نيست چه كنم؟
هاردم داره صداهاي بدي در مياره و ميخوام هرچه زودتر از اطلاعاتم ايميج بگيرم اگه كمكم كنين زودتر قضيه حل بشه ممنون ميشم.

user1588
18-12-2006, 10:14
سلام
ايا کسي از دوستان روي سيستمهاي 64bit امتحان کرده وجواب گرفته.
چون من که امتحان کردم به محض اين که ghost رو فعال کردم هنگ کرد.

sAsAn.K
18-12-2006, 11:20
میشه لینک دانلود نورتون گاست رو بزرارید؟
به خدا ثواب داره ها .
من سرما خوردم

ان شاالله که سرما خوردگیت زود خوب میشه !:laughing: :laughing: :laughing:
بفرما عزیز:

:biggrin: .

*Batman*
06-01-2007, 03:42
لینک های پست اول کار نمیکنه لطفا" دوباره آپلود کنید

دانلود نرم افزار تحت داس Norton Ghost

980 KB

دانلود نرم افزاری که دیسکت بوت ویندوز 98 می سازه

800 KB

دانلود مقاله ی آموزشی نرم افزار Norton Ghost

640 KB

davood6385
07-01-2007, 23:25
آقا چطوزي ميشه فايل ايميج رو پاك كرد چون فك كنم تو ويندوز مخفي هست من كه پيداش نكردم ولي تو برنامه نورتون كه مي رم هست

*Batman*
08-01-2007, 00:47
آقا چطوزي ميشه فايل ايميج رو پاك كرد چون فك كنم تو ويندوز مخفي هست من كه پيداش نكردم ولي تو برنامه نورتون كه مي رم هست

همونجا که تو Ghost براش تعیین میکنی ذخیره میشه.
مخفی هم نیست و راحت میتونی از تو ویندوز پاکش کنی.
من تقربا 4-5 دفعه پاکش کردم.
بیشتر دقت کن ببین کجا میریزیش.

davood6385
09-01-2007, 01:34

نيست بخدا هرچي ميگردم تو برنامه كه ميرم تو يه فلدر تو درايو d ذخيره شده ولي اين پوشه تو ويندوز نيست اصلا

afsoongar_ghadiri
04-02-2007, 01:18
سلام یه سوال دارم من ایمیچ رو روی سیستم خودم گرفتم بعد روی دیویدی زدم رفتم روی یه کامپیوتر دیگه ایمیچ رو برگردونم ولی ویندوز کار نکرد یا راهی برای این کار هست که بشه روی سیستم های دیگه از یه ایمیچ استفاده کرد

royaye_talkh55
08-02-2007, 19:26
سلام یه سوال دارم من ایمیچ رو روی سیستم خودم گرفتم بعد روی دیویدی زدم رفتم روی یه کامپیوتر دیگه ایمیچ رو برگردونم ولی ویندوز کار نکرد یا راهی برای این کار هست که بشه روی سیستم های دیگه از یه ایمیچ استفاده کرد
دوست عزیز فقط باید سخت افزار تون مثل هم باشه همین
یعنی این ایمیج روی سیستم های مشابه کار می کنه البته در مورد اکس پی
ولی اگه 98 باشه موردی نداره

Harry Potter
08-02-2007, 22:30
سلام
قبلا گفته شد که این کار ممکن نیست ، چون سخت افزار ها یکسان نیستند...
البته ویندوز XP نمیشه ولی 98 به گفته دوستان مشکلی نداره.
:happy:

danyel
08-02-2007, 23:02
من هر وقت ميخوام با قاست ويندوز ايكس پي رو ريستور كنم يه سري از فايلام تو درايوهاي ديگه خود به خود گم ميشه چي كار كنم اين بلا 2 بار سرم اومده راهي براي يافتن آنها هست تاكييد ميكنم پاك نشدن گم چون اگه پاك شده بود با نرم افزارهاي ريكاوري ميتونستم پيداشون كنم
تو رو خدا كمك كنيد

MB_Danger
09-02-2007, 15:37
من هر وقت ميخوام با قاست ويندوز ايكس پي رو ريستور كنم يه سري از فايلام تو درايوهاي ديگه خود به خود گم ميشه چي كار كنم اين بلا 2 بار سرم اومده راهي براي يافتن آنها هست تاكييد ميكنم پاك نشدن گم چون اگه پاك شده بود با نرم افزارهاي ريكاوري ميتونستم پيداشون كنم
تو رو خدا كمك كنيد
سلام ...
ببینید درست متوجه شدم ...
شما از ویندوزتون که مثلا در درایو C بوده یه Image با Ghost گرفتین ، حالا هر وقت می خواین این Image رو در همون درایو C بازیابی کنید ، چند تا از فایل هایی که مثلا در درایو D وجود دارن ، گم میشن ( به قول خودتون )
به نظرتون همچین چیزی میشه ؟!! :blink:

danyel
09-02-2007, 23:40
دقيقا همين طوره اين سري از درايو f ام پاك شد
اينم بگم اين برنامه يا هر فولدري كه گم ميشه آخرين برنامه يا فايلي بوده كه كپي كردم به اون درايو
با برنامه هاي ريكاوري هم نتونستم كاري بكنم

MB_Danger
10-02-2007, 13:16
دقيقا همين طوره اين سري از درايو f ام پاك شد
اينم بگم اين برنامه يا هر فولدري كه گم ميشه آخرين برنامه يا فايلي بوده كه كپي كردم به اون درايو
با برنامه هاي ريكاوري هم نتونستم كاري بكنم
سلام ...
من بعید می دونم که به Ghost مربوط باشه .
شاید قبل از Restore کردن ویندوز ، سیستم رو با کلید روی کیس Restart کردی ، در نتیجه آخرین اطلاعات کپی شده بر روی هارد از بین رفتن !
من چیز دیگه ای به ذهنم نمی رسه ...

danyel
10-02-2007, 22:39
نه عزيز اين جريان فكر كنم مثل بعضي مريضياس كه تو هر يكميليون يك نفر اين طوري شه
جريان ما هم انگاري اينه
كسي حالا ميدونه چطور ميشه اطلاعاتو برگردوند

Harry Potter
11-02-2007, 01:20
جريان ما هم انگاري اينه
سلام
اموزش قوي ترين نرم افزار براي بازيابي فايلهاي پاك شده
امیدوارم مشکلت حل بشه :happy:

J A V I D
11-02-2007, 01:28
من قبلا از گست تحت داس استفاده ولی یه مشکلی پیش اومده این نسخه درایو ها یntfs رو نمی شناسه نسخه ویندوزشم نصب کردم اونم نمی شناخت حالا چیکار کنم به نظر شما !!!

MB_Danger
11-02-2007, 01:50
من قبلا از گست تحت داس استفاده ولی یه مشکلی پیش اومده این نسخه درایو ها یntfs رو نمی شناسه نسخه ویندوزشم نصب کردم اونم نمی شناخت حالا چیکار کنم به نظر شما !!!
من نمی دونم چه نسخه ای از این برنامه رو داشتید ، ولی Ghost ی که ما لینک دانلودش رو گذاشتیم علاوه بر اینکه تحت داسه ، پارتیشن های NTFS و حتی پارتیشن های Linux رو هم Support می کنه .
موفق و پیروز ...
یه سلام هم دارم خدمت دوست مهربانم جناب Harry Potter عزیز :blush:
امیدوارم همیشه خوشحال و شاد باشن و ما رو از دعای خیرشون محروم نکنن ...

user1588
12-02-2007, 09:27
جريان ما هم انگاري اينه

دوست عزیز این احتمال هم وجود داره که ویندوزی که از ان ایمیج گرفتی ویروسی بوده باشه وحالا هر وقت ایمیج رو برمیگردونی ویروس هم از نو کار خودش رو شروع میکنه.

danyel
12-02-2007, 11:19
آخه سيمانتكي كه نصب كردم دو ماه پيش بروزش كردم چيزي نشون نداده
و ايميج ويندوز مربوط به يكساله قبله

pmg_acmilan
16-02-2007, 17:47
با سلام می گم ما Windonws رو تو 39 دقیقه نصب می کنیم بازم باهاش مشکل دارم ولی نمی دونم این 4 دقیقه چه جوریه ؟؟؟

MB_Danger
17-02-2007, 03:16
با سلام می گم ما Windonws رو تو 39 دقیقه نصب می کنیم بازم باهاش مشکل دارم ولی نمی دونم این 4 دقیقه چه جوریه ؟؟؟
نا گفته نمونه که نصب ویندوز به همراه برنامه هایی همچون Adobe Photoshop ، Nero Burning ROM ، Microsoft Visual Studio 6.0 ، Microsoft Office ، JetAudio و بسیاری از برنامه های دیگر ، کمتر از 4 دقیقه طول می کشه و الا ویندوز به تنهایی کمتر از 2 دقیقه Restore میشه !!
البته با مشخصات سخت افزاری سیستم من اینقدر طول می کشه ...

RAM = 512 DDR
CPU = Intel 2000

در پست های قبلی هم گفتیم که اصطلاح " نصب ویندوز " برای جذب مشتریه :biggrin:
چرا که نرم افزار Ghost ویندوزی رو نصب نمی کنه ، بلکه شما با کمک این نرم افزار از ویندوزتان یک Image می گیرید و در هنگام نیاز آن را در سریع ترین زمان ممکن بازیابی ( Restore ) می کنید ...
در ضمن ما مشکلی با ویندوز 39 دقیقه ای نداریم ;)
موفق و پیروز ...

MEMA
21-02-2007, 13:58
[SIZE=2] نصب ویندوز [COLOR=Blue]XP با تمام برنامه های مورد علاقه و تمام تنظیمات دلخواه ، در کمتر از 4 دقیقه !!!!!

شما با نرم افزار Norton Ghost می توانید این کار را انجام دهید ...

دانلود مقاله ی آموزشی نرم افزار Norton Ghost ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( تصویری )

دانلود نرم افزار تحت داس Norton Ghost ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( من ترجیح دادم که نسخه تحت داس این نرم افزار رو توضیح بدم ، پس حتی اگر بر روی سیستمتون ویندوز نباشه ، می تونید از این نرم افزار استفاده کنید )

دانلود نرم افزاری که دیسکت بوت ویندوز 98 می سازه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( اینکه به چه درد می خوره در مقاله ی آموزشی به طور کامل توضیح داده شده )

این بهترین برنامه ای هست که من تا به حال دیدم.قبلا هم میخواستم از اینترنت بگیرمش ولی از اونجائی که حجم برنامه (نرم افزاری)واقعا زیاد بود نمیتونستم.ولی این نسخه تحت داس که MB_Danger عزیز قرار داده همه جوره علیه و حجمشم کمه.ممنونم MB_Danger جان بابت قرار دادن برنامه و مقاله مفیدت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هدیه ای ناقابل از طرف MB_Danger به دوستان عزیزم
اییییییییییییییییییییی.نا غلا. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

roohoravan
24-02-2007, 13:28
با سلام خدمت دوست عزيز آقاي MB_Danger .از آموزشهاي دقيق و جامع شما سپاسگذارم.اميدوارم هميشه موفق و پيروز باشي.من هم مثل ديگر دوستان استفاده كردم.ممنونم.آقا يك سوالي براي من پيش اومده و آن اينكه من برنامه هاي اصلي را در درايو ويندوز كه معمولا C ميباشد نصب و برنامه هاي جانبي را در درايو ديگري نصب ميكنم.حالا به نظر شما بايد از هر كدام مجزا ايميج بگيرم يا نه؟ ممنون ميشم اگر پاسخ بدهيد.

MB_Danger
26-02-2007, 14:04
عزیز من می خوام بدونم چجوری می تونم ایمیج از ویندوز Xp بگیرم که بتونم روی یک سیستم غیر از سیستم خودم اون ایمیج رو بریزم
سلام به شما دوست عزیزم ...
در پست های قبل یکی از دوستان گفته بود با برنامه ی sysprep میشه چنین کاری رو انجام داد ...
من خودم امتحان نکردم ولی احتمال میدم که حرف این دوستمون درست باشه ;)
باید کمی به من فرصت بدید که امتحان کنم و اگر نتیجه داد ، آموزش اون رو هم ارائه بدم .
ممنون

با سلام خدمت دوست عزيز آقاي MB_Danger .از آموزشهاي دقيق و جامع شما سپاسگذارم.اميدوارم هميشه موفق و پيروز باشي.من هم مثل ديگر دوستان استفاده كردم.ممنونم.آقا يك سوالي براي من پيش اومده و آن اينكه من برنامه هاي اصلي را در درايو ويندوز كه معمولا C ميباشد نصب و برنامه هاي جانبي را در درايو ديگري نصب ميكنم.حالا به نظر شما بايد از هر كدام مجزا ايميج بگيرم يا نه؟ ممنون ميشم اگر پاسخ بدهيد.
من هم سلام دارم خدمت شما کاربر محترم ...
اگر به نکات زیر توجه داشته باشید ، اشکالی نداره !
1 . برنامه های جانبی را به درایو یا Folder دیگری انتقال ندهید .
2 . برنامه های جانبی را Delete نکنید .
3 . درایوی را که برنامه های جانبی در آن قرار دارند Format نکنید .
4 . نام پوشــــه هــــای آنها را تغییر ندهید .
5 . نام فایل های اجرایی آنها را تغییر ندهید .

هر چند من توصیه می کنم که برنامه های جانبی را نیز در همان درایو C نصب نمایید .
موفق و پیروز ...

Mohsen6558
27-02-2007, 17:53
سلام به برو بچ
خیلی باحالید این یک
دوتا نرم افزار براتون آپلود کردم در این زمینه یکی Ghost جدید هست و یکی هم Ghost Explorer :
این هم دو نرم افزار با حال برایلذت بیشتر از این برنامه :
Ghost 8.3
ویژگی های گاست جدید
توانایی ایمیج گیری از هاردهای ساتا
توانایی استفاده از موس
معرفی سوییچ ها
قابلیت تکه تکه کردن ایمیج
...
لینک دانلود
با حجم 1,384 KB
Ghost-Explorer
توانایی دستیابی حذف اجرا کپی و کارهای دیگر از داخل ایمیج گاست
قابلیت کمپایل
لینک دانلود
با حجم 347 KB

J A V I D
27-02-2007, 22:38
سلام می گم هاردم ساتا تا الان با همون گست قبلی ایمیج م یگرفتم مشکلی نداشت ! یه سوال می گم وقتی ایمیج رو ریستور می کنم لازمه قبلش درایوی که ویندوز روشه رو فورمت کنیم ؟!؟ یا این گست خودش فورتم می کنه ....

MB_Danger
28-02-2007, 14:23
سلام می گم هاردم ساتا تا الان با همون گست قبلی ایمیج م یگرفتم مشکلی نداشت ! یه سوال می گم وقتی ایمیج رو ریستور می کنم لازمه قبلش درایوی که ویندوز روشه رو فورمت کنیم ؟!؟ یا این گست خودش فورتم می کنه ....
سلام ...
نرم افزار Ghost خودش فرمت می کنه ;)
موفق باشید .

Mohsen6558
28-02-2007, 20:46
سلام به برو بچ
گاست قبلی روی سه تا ساتا امتحان گردم جواب نداد
در ضمن با گاست چطوری می شه درایو رو فرمت کرد
من با Os Selector این کار رو می کنم

MB_Danger
01-03-2007, 01:27
سلام به برو بچ
گاست قبلی روی سه تا ساتا امتحان گردم جواب نداد
در ضمن با گاست چطوری می شه درایو رو فرمت کرد
من با Os Selector این کار رو می کنم
سلام عزیزم ...
ممنون از اینکه لینک جدید نرم افزار تحت داس Norton Ghost و نرم افزار Ghost Explorer رو در این تاپیک قرار دادید .
من چون خودم هارد ساتا نداشتم ، امتحان نکردم که کار میده یا نه ، اما طبق گفته ی دوستان ، ورژن قبلی با هاردهای ساتا هم سازگاره ...
تا اونجایی که حضور ذهن دارم Ghost امکانی برای فرمت کردن درایوها نداره ، بلکه خودش به صورت اتوماتیک درایو مقصد رو قبل از بازیابی Image ، فرمت می کنه .
موفق و پیروز ...

Mohsen6558
01-03-2007, 20:49
سلام عزیزم ...
ممنون از اینکه لینک جدید نرم افزار تحت داس Norton Ghost و نرم افزار Ghost Explorer رو در این تاپیک قرار دادید .
من چون خودم هارد ساتا نداشتم ، امتحان نکردم که کار میده یا نه ، اما طبق گفته ی دوستان ، ورژن قبلی با هاردهای ساتا هم سازگاره ...
تا اونجایی که حضور ذهن دارم Ghost امکانی برای فرمت کردن درایوها نداره ، بلکه خودش به صورت اتوماتیک درایو مقصد رو قبل از بازیابی Image ، فرمت می کنه .
موفق و پیروز ...

فکر نمی کنم فرمت کنه بلکه فایلها رو OverWrite می کنه یهنی اگه فایلی باشه فقط اون فایل رو پاک می کنه و دوباره از اول می نوایسه نه اینکه تمام فایلها رو این هم مشکلاتی داره مانند حجم اضافی

MB_Danger
02-03-2007, 03:43
فکر نمی کنم فرمت کنه بلکه فایلها رو OverWrite می کنه یهنی اگه فایلی باشه فقط اون فایل رو پاک می کنه و دوباره از اول می نوایسه نه اینکه تمام فایلها رو این هم مشکلاتی داره مانند حجم اضافی
سلام ...
دقیقا فرمت می کنه ;)

degree24
02-03-2007, 06:43
سلام
Ghost در Image گرفتن از پارتیشن های لینوکسی مشکل داره
آیا راهی هست؟
راستی من هم ویندوز دارم هم لینوکس

Mohsen6558
02-03-2007, 13:00
سلام
Ghost در Image گرفتن از پارتیشن های لینوکسی مشکل داره
آیا راهی هست؟
راستی من هم ویندوز دارم هم لینوکس

فکر کنم تو ReadMe این گاست جدید که خودم گذاشتم دیدم اما در کل فکر نکنم کسی امتحان کرده باشه ؟؟؟

sherlock_Holmes
06-03-2007, 04:07
سلام دوستان
شما رو به خدا كمك كنيد دارم از هستي ساقط ميشم. همه اطلاعاتم كه با اين برنامه ايميج گرفته بودم داره از دست ميره....
آقا هركي در هرجاي اين دنيا چيزي ميدونه راهنمايي كنه كلي اطلاعات بود...

من درايو E خودم رو كه همش اطلاعات خيلي خيلي خيلي مهم بود با اين برنامه Ghost تحت داس ايميج گرفتم... در حالت كمپرس شده اونو روي سه تا DVD ريخت.... هارد رو پارتيشن بندي كردم ولي موقع برگردوندن اطلاعات وقتي ميگه دي وي دي بعدي رو بذار به محض OK كردن ميگه ارور داره !!!!! بيچاره ميشم اگه اينا از بين بره...

چيزي كه فهميدم اينه كه روي هر DVD اطلاعات رو يك گيگ به يك گيگ Split كرده و روي دي وي دي اول 5 تا قسمت هست كه همش قابل كپي شدن روي هارده به جز قسمت 5 !! احتمال دادم موقعي كه ميگه قسمت بعدي كجاست در حقيقت قسمت آخر دي وي دي اول رو ميگه.... بد بختي اينجاست كه اين قسمت فقط 300 مگابايته!! يعني همه ي اطلاعاتم سر 300 مگ از بين ميره...
آيا نميشه كاري كرد از اين قسمت عبور كنه؟
شما رو به خدا كمك كنين....
اروري كه موقع كپي كردن اين قسمت ميده رو متنش رو يادم نيست اما همون ارور هست كه موقع كپي كردن سي دي خش دار ميده... ضمنا كوچكترين خشي روي دي وي دي نيست...

بگين كه ميشه كاري كرد....
ممنونم خيلي ممنونم

sherlock_Holmes
08-03-2007, 03:12
سلام به برو بچ
خیلی باحالید این یک
دوتا نرم افزار براتون آپلود کردم در این زمینه یکی Ghost جدید هست و یکی هم Ghost Explorer :
این هم دو نرم افزار با حال برایلذت بیشتر از این برنامه :
Ghost 8.3
ویژگی های گاست جدید
توانایی ایمیج گیری از هاردهای ساتا
توانایی استفاده از موس
معرفی سوییچ ها
قابلیت تکه تکه کردن ایمیج
...
لینک دانلود
با حجم 1,384 KB
Ghost-Explorer
توانایی دستیابی حذف اجرا کپی و کارهای دیگر از داخل ایمیج گاست
قابلیت کمپایل
لینک دانلود
با حجم 347 KB

ايول !!! اينو نديده بودم! قضيه حل شد... ممنونم فقط دو سوال:

اول اينكه ايميج من اسپليت شده است اما وقتي ميخوام اونها رو در گاست اكسپلورر لود كنم فقط قسمت اول رو ميشناسه چطور ميشه بقيه اسپليتها رو هم لود كرد؟
دوم اينكه راهي نيست تا بشه از اون اسپليت معيوب هم اطلاعات رو بيرون كشيد؟ اون قسمت از روي دي وي دي به روي هارد هم كپي نميشه چه كنم؟

===========
Eman Kazemi

Linux Learner
08-03-2007, 17:47
من بهت میگم چیکار کنی اصلا ناراحت نباش
این بدبختی من هم بود
1. دی وی دی رامت باید خوب بخونه (که میخونه)
2. وقتی سی دی یا دی وی دی رو گذاشتی 20 ثانیه صبر کن تا حسابی اونو بخونه (مخصوصا از دومی به بعد)
3.اگه همه اینا نشد (که میشه) بگو تا مفصل سومین راه رو توضیح بدم (طولانیه)
منتظرم

mehdirm666
09-03-2007, 03:45
دوستان ما پارسال توی کارگاهمون هی زرت و زورت ویندوز سیستم ها خراب میشد و موقع نصب کلی باید معطل میشدیم . یکی از استادا اومد و با همین گاست تحت داس یه بک اپ گرفت که از اون به بعد ویندوز ها توی مایه های 4-5 دقیقه نصب میشدند .

خوب تا حالا که همش خاطره بود ولی نکته ی مهمش این بود که از اون سی دی برای تمام سیستم ها استفاده میکردیم . و مشخصات سخت افزاری هیچ کدوم از سیستم ها هم مثل هم نبود و اون ویندوز خیلی راحت روی همه ی سیستم ها نصب میشد .

اون موقع من اصلا توی بحر این گاست نبودم (یعنی اصلا برام مهم نبود) که بخوام ازش بپرسم و الان هم نمیدونم اون بابا رو کجا باید پیدا کنم که ازش بپرسم .

اون چه جوری این ویندوز رو پک کرده بود که میشد روی همه ی سیستم ها ازش استفاده کرد ؟

sherlock_Holmes
10-03-2007, 13:50
من بهت میگم چیکار کنی اصلا ناراحت نباش
این بدبختی من هم بود
1. دی وی دی رامت باید خوب بخونه (که میخونه)
2. وقتی سی دی یا دی وی دی رو گذاشتی 20 ثانیه صبر کن تا حسابی اونو بخونه (مخصوصا از دومی به بعد)
3.اگه همه اینا نشد (که میشه) بگو تا مفصل سومین راه رو توضیح بدم (طولانیه)
منتظرم

ممنون دوست عزيز اما من دو راهي كه گفتي رو نفهميدم!
فكر كرده بودن با Ghost-Explorer ميشه اما اونم تا قسمت 5 كار نكنه 6 رو نميشناسه و من از 12 قسمت اطلاعاتم فقط تا 4 رو ميتونم بدست بيارم....
آقا هر راهي بلدي به من بگو.... ممنون ميشم...

Linux Learner
10-03-2007, 14:13
دوستان ما پارسال توی کارگاهمون هی زرت و زورت ویندوز سیستم ها خراب میشد و موقع نصب کلی باید معطل میشدیم . یکی از استادا اومد و با همین گاست تحت داس یه بک اپ گرفت که از اون به بعد ویندوز ها توی مایه های 4-5 دقیقه نصب میشدند .

خوب تا حالا که همش خاطره بود ولی نکته ی مهمش این بود که از اون سی دی برای تمام سیستم ها استفاده میکردیم . و مشخصات سخت افزاری هیچ کدوم از سیستم ها هم مثل هم نبود و اون ویندوز خیلی راحت روی همه ی سیستم ها نصب میشد .

اون موقع من اصلا توی بحر این گاست نبودم (یعنی اصلا برام مهم نبود) که بخوام ازش بپرسم و الان هم نمیدونم اون بابا رو کجا باید پیدا کنم که ازش بپرسم .

اون چه جوری این ویندوز رو پک کرده بود که میشد روی همه ی سیستم ها ازش استفاده کرد ؟

تو باید یه درایو رو کاملا" فرمت کنی (حجمش کمتر از 15 گیگ باشه بهتره)
بعد توش یه ویندوز یا هر سیستم عامل دیگه ای نصب کنی
بعدش بدون نصب هیچگونه درایور و نرم افزار(البته بیشتر نرم افزارها مشکلی نداره ولی بعضیاشون نمیشه) از اون درایوت با گوست بکاپ بگیری
اون وقت این بکاپ رو همه ی سیستما کار میکنه
موفق باشی

Linux Learner
10-03-2007, 14:21
ممنون دوست عزيز اما من دو راهي كه گفتي رو نفهميدم!
فكر كرده بودن با Ghost-Explorer ميشه اما اونم تا قسمت 5 كار نكنه 6 رو نميشناسه و من از 12 قسمت اطلاعاتم فقط تا 4 رو ميتونم بدست بيارم....
آقا هر راهي بلدي به من بگو.... ممنون ميشم...

ببینم سی دی هات سالمن؟
بیشتر توضیح بده
دونه دونه سی دی هاتو بزار تو کامپیوتر و فایلای داخلشو رو کامپیوترت کپی کن (برای تست) همچنین نباید مدت کپی خیلی زیاد بشه
اگه همشون سالمن ، باید راه دوم رو که گفتم انجام بدی
یعنی بعد از بوت کامپیوتر و گذاشتن سی دی یک و شروع اکسترکت ، زمانی که سی دی بعد رو خواست ، سی دی رو قرار بده بعد 20 ثانیه صبر کن تا سی دی رو بخونه سپس روی ok بزن.
چیز سختی نیستا
اگه مشکل داشتی بگو باز
اگه دیر جواب میدم پیغام خصوصی بزار که تو فروم بهت جواب بدم:blush:

talabe
10-03-2007, 17:01
با سلام.دوستان خسته نباشيد.آقا من وقتي با اين برنامه ايميج ميگيرم با وجود آنكه فضاي زيادي در درايوي كه ايميج را در آنجا سيو ميكنم ؛ وجود داره با اين وجود ايميج را به دو بخش با پسوندهاي Gho و Ghs تقسيم ميكنه.در صورتي كه در آموزش نوشته شده كه اگر فضاي موجود كافي باشه ؛ اينجنين نميشود.حالا اگر بخواهيم ايميج را برگردانيم چه جوري بايد از اين دو استفاده كرد؟ با تشكر

MB_Danger
11-03-2007, 15:28
با سلام.دوستان خسته نباشيد.آقا من وقتي با اين برنامه ايميج ميگيرم با وجود آنكه فضاي زيادي در درايوي كه ايميج را در آنجا سيو ميكنم ؛ وجود داره با اين وجود ايميج را به دو بخش با پسوندهاي Gho و Ghs تقسيم ميكنه.در صورتي كه در آموزش نوشته شده كه اگر فضاي موجود كافي باشه ؛ اينجنين نميشود.حالا اگر بخواهيم ايميج را برگردانيم چه جوري بايد از اين دو استفاده كرد؟ با تشكر
سلام دوست من ...
میشه بگید حجم قسمت اول ( GHO ) چقدره ؟

talabe
11-03-2007, 18:02
سلام قربان.ممنون كه پاسخ دادي.دوست داشتم كه خودتان جواب بديد كه شكر خدا اين اتفاق افتاد.حجم قسمت اول 1.99 گيگابايت و حجم قسمت دوم 376 مگابايت ميباشد.در ضمن اگه زحمتي نيست يه توضيح مختصري بديد كه موقع برگرداندن ايميج ؛كدام را بايد برگرداند؟.با تشكر

Mohsen6558
12-03-2007, 11:08
با سلام
دوست عزیز sherlock_Holmes ابتدا با Ghost Explorer قسمت دوم ایمیج خود را باز کنید بعد از اینکه Error رو داد قسمت اول رو باز کنید یه سوال می پرسه و می که که این پارتیشن بیش از یک تکه هست آیا می خواهید تمام قسمتها را باز کنم گزینه یYes را انتاب کن تا ایمیج رو به صورت کلی بتونی ببینی همین
برای استفاده از ایمیجچ گاست معیوب هم باید اول اون رو از دیسک به هارد کپی کنی برای این کار نرم افزارهای زیر بر حسب اولویت معرفی می شود :
Iso Busster
Clone CD
PreGap.Image.Builer
BadCopy
اگه به بحث قفل شکنی آشنا نیستین همون Clone CD پیشنهاد می شه البته هر چقدر بیتونید تنظیمات بهتری رو اعمال کنید زودتر می تونید فایل رو پکی کنید اما گزینه ی اول یه چیز دیگه هست !!
در آخیر هم با هر برنامه ای که ایمیج گرفتی اونو توی یه درایو مجازی بذار مثل Deamon یا هر برنامه ی دیگه ای
در جواب mehdirm666 عزیز باید عرض کنم که اون شخص کار خاصی نکرده بلکه ویندوز خودش رو سازگار می کنه یعنی ویندوز تصور می کنه که سخت افزارش عوض شده و خودشو منطبق می کنه چون اگر این جور نبود شما وقتی که حتی یه سی دی رام رو هم عوض می کردی باد از اول ویندوز نصب می کردی در حالی که اینگونه نیست اما هیچ وقت مثل ویندوزی که برای همون سیستم نصب شده نمی شه البته تفاوت چندانی نمی کنه
در ضمن شاید سیستم های شما از نظر سخت افزاری یکسان نباشد اما چندان هر فرقی نداشته مثلا پردازنده ی همه ی آنها اینتل بوده درسته ؟؟

MB_Danger
12-03-2007, 11:31
سلام قربان.ممنون كه پاسخ دادي.دوست داشتم كه خودتان جواب بديد كه شكر خدا اين اتفاق افتاد.حجم قسمت اول 1.99 گيگابايت و حجم قسمت دوم 376 مگابايت ميباشد.در ضمن اگه زحمتي نيست يه توضيح مختصري بديد كه موقع برگرداندن ايميج ؛كدام را بايد برگرداند؟.با تشكر
سلام عزیزم ...
شما لطف دارید .
وقتی اندازه ی Image به 2 گیگابایت برسه ، نرم افزار Ghost به صورت اتوماتیک Image رو به دو قسمت تقسیم می کنه .
هنگام بازیابی ، نرم افزار Ghost از شما فایل GHO ( قسمت اول ) رو درخواست می کنه ، وقتی که کامل آن را بازیابی کرد ، نوبت میرسه به قسمت دوم ( GHS ) ...
اگر هر دو قسمت کنار هم باشن ( بطور مثال هر دو در درایو E و در پوشه ای با نام Image ) هنگام بازیابی ، نرم افزار Ghost به صورت اتوماتیک قسمت دوم رو پیدا می کنه و اون رو هم بازیابی می کنه !
ولی اگر قسمت دوم در جای دیگری قرار داشته باشه ( بطور مثال قسمت اول در درایو E و در پوشه ای با نام Image و قسمت دوم در درایو F ) نرم افزار Ghost پس از اینکه قسمت اول رو بازیابی کرد ، به شما پیغام زیر رو میده ...

این پیغام میگه :

اگر قسمت بعدی در درون دیسک ( CD یا DVD ) دیگری قرار دارد ، ابتدا آن دیسک را در دیسک گردان قرار دهید و بعد کلید OK را فشار دهید و اگر قسمت بعدی در جای دیگری از هارد قرار دارد ، با فشردن کلید Browse مسیر آن را مشخص کنید .
موفق باشید .

sherlock_Holmes
13-03-2007, 18:12
سلام
دوست خوبم mohsen6558 ممنون كه راهنمايي ميكنيد اما من در قسمت دوم رو باز ميكنم و بعد از ارور و OK زدن اتفاقي نميفته. بعد قسمت اول رو باز ميكنم و اون سوالي نميپرسه فقط آدرس بقيه قسمتها رو ميپرسه. من به ترتيب ايميجم رو كه 13 تكه شده باز ميكنم اما از اونجا كه قسمت 5 خونده نميشه بعد از 4 ميرم و 6 رو انتخاب ميكنم. اينجا ديگه آدرس بقيه رو نميپرسه! تازه تو بقيه قسمتها كه راحت روي هارد كپي شدن ارور ميده اينجوري:

Corruption in image file, or media not present. not all files are shown
يا
media not present. not all files are shown

ضمنا من با Badcopy قسمت 5 رو كپي كردم روي هارد اما موقعي كه فراخوانيش ميكنم ميگه اين يا قسمت درست نيست يا اصلا ايميج گاست نيست!! چه كنم؟
:sad: :sad: :sad:
آقاي MB-Dander يه كمي از اون راهنماييهاي جامع و كاملتون به ما هم بدين. درسته مشكل ما يه خورده پيچيدست اما حتما يه چيزايي ميدونين نه؟ ممنونم

sherlock_Holmes
13-03-2007, 18:16
ببینم سی دی هات سالمن؟
بیشتر توضیح بده
دونه دونه سی دی هاتو بزار تو کامپیوتر و فایلای داخلشو رو کامپیوترت کپی کن (برای تست) همچنین نباید مدت کپی خیلی زیاد بشه
اگه همشون سالمن ، باید راه دوم رو که گفتم انجام بدی
یعنی بعد از بوت کامپیوتر و گذاشتن سی دی یک و شروع اکسترکت ، زمانی که سی دی بعد رو خواست ، سی دی رو قرار بده بعد 20 ثانیه صبر کن تا سی دی رو بخونه سپس روی ok بزن.
چیز سختی نیستا
اگه مشکل داشتی بگو باز
اگه دیر جواب میدم پیغام خصوصی بزار که تو فروم بهت جواب بدم:blush:

ممنون اما من كه راه سومي نديدم! شما كه دوباره همون دوتا راهو گفتيد! قسمت 5 اصلا رو هارد كپي نميشه...

sherlock_Holmes
14-03-2007, 14:13
سلام
من با isobuster 2.0 بخش 5 رو روي هارد ريختم. درست شد. يعني همه ايميج رو نشون ميده اما در ghost_explorer نميشه قسمتهايي رو روي هارد ريخت! بخش معيوب 300 مگ بيشتر نبود اما حجم بيشتري رو غير قابل بازيابي نشون ميده...
واقعا اين برنامه Ghost چه فلاكتي براي ما به ارمغان آورد!
اگه ميشه زودتر جواب بدين من واقعا به اين اطلاعات نياز دارم...
ضمنا من تنظيمات hsobuster رو بلد نبودم با همون تنظيمات پيش فرض كپيش كردم كه آخر كپي هم گفت تعداد خطاها زياد بود ميخواي اصلا پاكش كني؟!!

MB_Danger
14-03-2007, 18:58
سلام به دوست عزیزم جناب sherlock_Holmes
به هر دلیلی قسمت پنجم این Image خراب شده و حتی به صورت عادی قابل کپی شدن بر روی هارد نیست !!
به همین دلیل شما دیگه نمی تونید با نرم افزار Norton Ghost این Image رو Restore کنید !
آیا میشه Norton Ghost رو گول زد ؟
مثلا قسمت پنجم Image دیگری رو بذاریم جای قسمت پنجم خراب Image خودمون ! :puke:
من نزدیک به 2 ساعت تلاش کردم که Norton Ghost رو دور بزنم ، تمام حالت ها رو امتحان کردم ... اما نشد که نشد !
اگه تونستید با نرم افزار IsoBuster Pro 2.0 ( توصیه می کنم تنظیمات پیش فرض این نرم افزار رو تغییر ندهید ، چون ممکنه نتیجه ی عکس داشته باشه ! ) اون قسمت خراب رو استخراج کنید ، ابتدا با برنامه ی Ghost سعی کنید که Image تان را بازیابی کنید ( مطابق با روشی که در پست 215 گفته شد ) ... اگه بازیابی شد که خدا رو شکر ... ولی اگه Ghost مجددا پیغام خطا داد ، باید از نرم افزار Ghost Explorer استفاده کنید ... ولی دقیقا به همین شکلی که من میگم !
1 . نرم افزار Ghost Explorer را اجرا کنید .
2 . اولین قسمت Image تان ( GHO ) را Open کنید .
3 . Ghost Explorer کادر محاوره ای Open را باز می کند .
4 . DVD دوم را در DVD ROM قرار دهید و در کادر محاوره ای Open اولین GHS را باز کنید .
5 . Ghost Explorer مجددا کادر محاوره ای Open را باز می کند .
6 . DVD سوم را درون DVD ROM قرار دهید و در کادر محاوره ای Open اولین GHS را باز کنید .
7 . پس از چند لحظه با پیغام زیر مواجه خواهید شد !

8 . شستی Cancel را فشار دهید تا مجددا کادر محاوره ای Open ظاهر شود .
9 . مجددا شستی Cancel را فشار دهید .
10 . در این لحظه شما با پیغامی مانند شکل زیر مواجه خواهید شد .

11 . مجددا شستی Cancel را فشار دهید تا دوباره کادر محاوره ای Open نمایش داده شود !
12 . در کادر محاوره ای Open آخرین فایل GHS را انتخاب و Open نمایید .
13 . اکنون پیغامی مانند شکل زیر ظاهر می شود .

14 . کلید OK را فشار دهید .
15 . حالا تمام فایل ها رو Extract ( استخراج کنید )
16 . ممکنه با پیغامی مانند شکل زیر مواجه شوید .

این پیغام نشون میده که کدوم فایل خرابه ...
امیدوارم با این روش بتونید بیشتر اطلاعاتتون رو بازیابی کنید .
موفق باشید .

Reza_Sadeghi
17-03-2007, 08:01
برنامه Norton Ghost تحت DOS رو نمی تونم از صفحه اول Download کنم هــــــــــا...هاستش میگه همچین فایلی دیگه وجود نداره.

من 2 تامشکل با این Norton Ghost دارم :

یه نوت بوک Dell دارم. با Partition Magic که بررسی کردم همه فضاهای MBR اش به صورت Factory Default اشغال شده است.
یک فضای Boot برای Media Direct و یکی برای Restore پیش فرض و یکی دیگه رو نمی دونم برای چیه. با فضای بوتی که XP گرفته دیگه Norton Ghost نمی تونه یک Virtual Partition بسازه برای خودش و میگه که :
"Unable to find a free MBR slot in virtual partition.dll"

سعی کردم با یه CD بیام بالا و در محیط DOS فایل Ghost.exe رو از محل نصب برنامه Norton Ghost 2003 اجرا کردم. اما صفحه اش باز میشه منتها هیچ فرمانی و هیچ کاری نمیشه درش انجام داد و هیچ منویی پیدا نیست.

برای توضیحات بیشتر این لینک از Symantec ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو پیدا کردم که مربوط به مشکل Free MBR Slot هست و برای مشکل Boot شدن و ساخت Floppy مخصوص خودش با استفاده از Norton Ghost Boot Wizard که نمی تونم انجام بدم و فلاپی بسازم. درآخرین لحظه که میخواد برای Image گیری ویندوز رو Restart کنه همون پیغام فوق صادر میشه.

والا موندم باید چی کار کنم.
برای حذف و دستکاری پارتیشن های Default که به صورت مخفی هست و برای Media Direct اختصاص داده شده و در ویندوز دیده نمیشه هم اطلاعاتی ندارم که بخوام Repartitioning کنم.
احتمالا اگه کسی Notebook Dell داشته باشه دارای برنامه Media Direct هم باشه به خوبی متوجه میشه دقیقا مشکلم چیه.

Mohsen6558
17-03-2007, 11:58
سلام دوست عزیز
امیدوارم این راهنما کارتو راه بندازه

Mohsen6558
17-03-2007, 11:59
یه سوال برای من باقی مونده
شما ها چطور با گاست 2003 می تونید ازهارد های Sata ایمیج بگیرید !!!!!!!!!!!!!

بهنازی
19-03-2007, 12:48
ببخشید یه سوال من یه ویندوز روی C دارم یه ویندوز از قبل ایمیج گرفتم تو هاردمه حالا چجوری میتونم ویندوز دوم رو هم طوری داشته باشم که در هنگام استارت بپرسه که کدوم ویندوز استارت بشه همون زمان 30ثانیه دیگه.
با تشکر

Reza_Sadeghi
19-03-2007, 17:58
این حالتی که شما می گی بهش میگن Multi Boot .......به نظر اون سئوال زمانی پرسیده میشه که شما 2 تا ویندوز روی 2 تا درایو متفاوت نصب کرده باشی از قبل.....شاید بتونی اون Image رو روی درایو بعدیت پیاده سازی کنی...البته من بعید می دونم که به این طریق به چیزی که میخوای برسی چون برای این که سیستمت Multi Boot بشه باید 2 تا ویندوز تونسته باشند از قبل با هم ارتباط برقرار کرده باشند که این راهی نداره جز این که یه ویندوز رو به طور کامل پیش سر یه ویندوز دبگه با احتساب اولویت هاشون نصب کنی و بعدش Image بگیری.....فلسفه این Image گیری در کل فقط در صورتیه که شما تصمیم داری از ویندوزت در حال حاضر با کلیه متعلقاتش پشتیبان بگیری و یه روز برش گردونین.

از باقی دوستان درخواست می کنم نظرشونو در این رابطه بگن و به مشکل خودم هم که چند تا پست بالاتر مطرح کردم رسیدگی کنین.
با تشکر.

omid_matrix3
19-03-2007, 23:17
فکر کنم اگه بتونی در boot.ini آدرس ویندوز دومی رو تعریف کنی حل بشه

Mahdi_Co_1368
19-03-2007, 23:47
با تشکر فراوان از جناب Harry Potter
چرا این قدر حجم Acronis True Image Enterprise Server زیاده!!!؟؟؟

chovalier
21-03-2007, 20:20
با سلام این نرم افزار تحت داس فایلش موجود نیست لطفا کمک کنید.

سلام گلم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].gif
فکر کنم بود ها !!!
بفرمایید : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].gif

موفق باشی ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Linux Learner
22-03-2007, 05:14
سلام
من با isobuster 2.0 بخش 5 رو روي هارد ريختم. درست شد. يعني همه ايميج رو نشون ميده اما در ghost_explorer نميشه قسمتهايي رو روي هارد ريخت! بخش معيوب 300 مگ بيشتر نبود اما حجم بيشتري رو غير قابل بازيابي نشون ميده...
واقعا اين برنامه Ghost چه فلاكتي براي ما به ارمغان آورد!
اگه ميشه زودتر جواب بدين من واقعا به اين اطلاعات نياز دارم...
ضمنا من تنظيمات hsobuster رو بلد نبودم با همون تنظيمات پيش فرض كپيش كردم كه آخر كپي هم گفت تعداد خطاها زياد بود ميخواي اصلا پاكش كني؟!!

خوب راه سوم همین بود دیگه
یعنی کپی اطلاعات روی هارد

خوب ، وقتی داشتی با ghost بکاپ میگرفتی از چه حالتی استفاده کردی:
بکاب از پارتیشن روی dvd/cd یا بکاپ از پارتیشن به فایل؟
اگه از پارتیشن به فایل باشه میتونی با برنامه ghost explorer فایلاتو در بیاری
اما اگه روی dvd/cd باشه مطمئن نیستم ، ولی شاید بشه
حالا اگه اون دی وی دی (که قسمت پنجم توشه) هیچ خشی نداره و بیخودی کپی نمیشه من نمیدونم باید چیکار کنی . ولی از برنامه های ریکاوری استفاده کن و همه قسمتارو رو هارد کپی کن.
یا بدون کپی ghost explorer رو نصب کن و دونه دونه dvd ها رو بهش بده.

!As@d
22-03-2007, 15:52
سلام لینک اول بعد از دانلود شدن این پیغام رو در WinRAR میده:
! C:\Documents and Settings\hossein\Local Settings\Temp\Learning Norton Ghost.zip: Unexpected end of archive
علت چیه؟

Mohsen6558
24-03-2007, 08:12
سلام به دوستان این چند وقتی که نبودم خوب موزش ئ از اینا جور چیزا گذاشتینا !!!
در مورد اون دوستی که هنوز نتونسته از اون DVD معیوبش استفاده کنه باید بگم که از Clone CD استفاده کن (Clone CD به دلیل محبوبیت زیاد و دسترسی آسان اشاره می کنم : البته فقط از ورژن 5 به بالا می تونن از DVD هم ایمیج بگیرن .
کلون را باز کرده و کلید R رافشار دهید درایوی را که DVD را درون آن قرار داده اید انتخاب کنید و Next را فشار بدهید در پنجره ی باز شده روی گزینه ی DATA CD کلیک راست کرده و گزینه ی Edit را انتخاب کرده و در پنجره ی باز شده به تب Error Handingبروید عدد جلوی Sector Skip را به 2500 تغییر دهید بعد ok را فشار داده سپس Browse را زده و مسیری را برای ذخیره ی فایل برگزینید (توجه کنید چون ایمیج گاست خود را درون DVD ذخیره کرده اید مسیری را انتخاب کنبد که حداقل دارای 4.7 گیگابایت فضای خالی باشد ) سپس گزینه ی ok را فشار دهید تا ایمیج گیری شروع شود می توانید در حین کار کلید L را فشار دهید تا Error ها را نشان دهید می بینی که وقتی به پنج Error پشت سر هم رسید به اندازه ی 2500 Error پرش می کند و به همین دلیل کار ایمیج گیری زودتر پایان می پذیرد اما اگر در حین پرش احساس کند که در میان این 2500 Error قسمت سالمی هم وجود دارد آن را کپی خواهد کرد .
زمانی که کار ایمج گیری تموم شد ایمج رو توی یه نرم افزار درایو مجازی مانند Virtual Clone Drive – Deamon Tools- Achol120% و ... قرار بده و با خیال راحت ایمیج گاست را به هارد خود کپی کن و با گاست اکسپلورر به استفاده از اون بپرداز .
خدا کنه تونسته باشم به خوبی توضیح بدم !!!)
در مورد اون بحث حجم باید بگم اصلا نیازی به دعوا نیست من خودم براتون تا یکی دو روز دیگه OS Selector تحت داس با حجم 1.44 MB (البته Bootabale هست یعنی یه Image با کلون هست که باید روی یه CD رایت بشه ) آپلود ی کنه در مورد اینکه چرا حجمش True Image زیاده باید بگم شما فقط به کد نگاه کردین در صورتی که در برنامه نویسی به یه عمل Pack ساده می تونی تا نصف حجم فایل رو کاهش بدین همچنین از درصد کرک شدنش هم کم کنید اما چیزی که در برنامه نویسی فشرده نمی شه عکس ، گرافیک می باشد که کمپانی ها مجبور به رعایت آن یا اصطلاحاً User Frendly کردن برنامه ی خود هستن چون در غیر این صورت شرکت های رقیب از آنها پیش خواهند افتاد . از یه بعد دیگه هم اگه نگاه منیم این برنامه ها برای ماها ساخته نشده برای خطوط اینترنتی سرعت بالا هست . البته من تونستم اونو از توی یه مجموعه برنامه پیدا کنم (فکر کنم XTools) در ضمن یه همچین آش دهن سوزی هم نیست OS Selector به نظر من خیلی بهتره (البته اکه از جنبه ی مشکل نصب 2 ویندوز نگاه کنی و گرنه اصلا کار این دو باهم فرق داره )
در مورد آموزش هم باید بگم ما در تیم نرم افزاری که شهرمون درست کردیم و 2 سال هست مشغول به کار هستیم من به عنوان عضو تیم پیشنهاد ساخت آموزش گاست و عرضه ی اون به بازار رو دادم که تایید شد و خودم شروع کردم به صورت تصویری از گاست آموزش درست کردن !!! حتما می گین چطوری از داس فیلمبرداری کردم فکر نکنم نیازی به توضیح اون باشه اما اینو بگم که هم حجم آموزش ایمیج گرفتن و هم Extarct کردن ایمیج هر کدوم 1 مگابایت هست چند روز دیگه آپلود می کنم حالشو ببرین البته هنوز اون CD که گفتم به باز عرضه نشده . پس تا چند روز دیگه بای

roohoravan
25-03-2007, 15:17
سلام دوستان.سال نو مبارك.اگر ايميجي را به درايو ويندوز باز گردانيم ؛كل درايو پاك ميشه؟ مثلا حجم ايميج اگر كمتر از درايو مورد نظر باشد چي؟ با تشكر

MB_Danger
25-03-2007, 15:30
سلام دوستان.سال نو مبارك.اگر ايميجي را به درايو ويندوز باز گردانيم ؛كل درايو پاك ميشه؟ مثلا حجم ايميج اگر كمتر از درايو مورد نظر باشد چي؟ با تشكر
سلام عزیزم ...
عید شما هم مبارک !
نرم افزار Norton Ghost قبل از بازیابی ، ابتدا درایو مقصد را Format می کند !
حتی اگر اندازه ی Image تان 1 مگابایت باشد !
مراقب باشید !!
موفق و پیروز ...

qpalzm
27-03-2007, 23:49
سلام MB-danger.
من یک سوال در مورد برنامه norton ghost دارم.وقتی که میخوام اطلاعاتی رو که image گرفتمو restore کنم زمانش اندازه وقتی هستش که میخواهم image بگیرم هست. دلیلش چیه.مگه نباید حدود 4دقیقه طول بکشه؟!!!!!
ممنون

Mohsen6558
29-03-2007, 17:27
سلام MB-danger.
من یک سوال در مورد برنامه norton ghost دارم.وقتی که میخوام اطلاعاتی رو که image گرفتمو restore کنم زمانش اندازه وقتی هستش که میخواهم image بگیرم هست. دلیلش چیه.مگه نباید حدود 4دقیقه طول بکشه؟!!!!!
ممنون

احتمالا فشرده سازی زیاد رو انخاب کردی

MB_Danger
29-03-2007, 22:09
سلام MB-danger.
ممنون
سلام عزیزم ...
مسلما اگه من هم سیستمی با مشخصات سخت افزاری شما داشته باشم ، همین قدر طول خواهد کشید !! :31:
بهتره سیستمتون رو ارتقا بدید :46:
دوستان تعجب نکنن ، ایشون این مشکل رو در پیغام خصوصی به صورت مفصل تر با من در میان گذاشتن ... :20:
موفق و پیروز ...

sherlock_Holmes
01-04-2007, 12:53
سلام به همه دوستان
سال نو مبارك
اين مدت من نبودم تا هم جوابهاتون رو راجع به اون قضيه ي ايميج معيوب بخونم هم بگم چي شد.
نه برنامه CloneCD نه IsoBusster هيچكدوم نتونستند كاري بكنند. فقط برنامه Badcopy بود كه بطور كامل بخش معيوب ايميج رو برگردوندو من يطور تقريبا كامل همه اطلاعاتم رو برگردوندم!!:31:
ميگم تقريبا چون دو تا فايل Pdf بود كه شديدا معيوب بود و مجبور شدم ابتدا در Ghost Explorer اونا رو پاك كنم و بعد كامل ايميج رو Extract كنم.:40:
در آخر از همه ي شما دوستان خوب كه صميمانه كمكم كرديد ممنونم. اميدوارم بتونم براي تك تكتون جبران كنم.

سال خوبي داشته باشيد...:11:

Evil Boy
11-04-2007, 18:46
سلام
يه سوال داشتم
من قبلا از درايو ويندوزم كه توي درايو d بوده ايميج گرفتم حالا يك ويندوز توي درايو c نصب كردم ايمج اون يكي رو هم توي درايو D ريختم مشكل اينجاست ايميجي كه ريختم توي ليست بوت اوليه نمياد و فقط با همون ويندوز توي درايو C بالا مياد
ممنون

roohoravan
15-04-2007, 16:25
با سلام خدمت آقاي MB_Danger و ديگر دوستان.اگه ماهي يك يا دو بار ايميج گرفته شده را برگردانيم ( ويندوز را عوض كنيم) مشكلي براي سيستم پيش نمياد؟ كلا آيا در اينكار محدويتي وجود داره؟ با تشكر

MB_Danger
17-04-2007, 13:54
سلام
يه سوال داشتم
من قبلا از درايو ويندوزم كه توي درايو d بوده ايميج گرفتم حالا يك ويندوز توي درايو c نصب كردم ايمج اون يكي رو هم توي درايو D ريختم مشكل اينجاست ايميجي كه ريختم توي ليست بوت اوليه نمياد و فقط با همون ويندوز توي درايو C بالا مياد
ممنون
سلام ...
به مسیر زیر بروید و شستی Edit را فشار دهید تا برنامه ی Notepad باز شود .

عبارت زیر را به آخر آن اضافه کنید و به منوی File بروید و روی گزینه ی Save کلیک کنید .

برنامه ی Notepad را ببندید و در تمام پنجره ها شستی OK را فشار دهید و بدون درنگ سیستم را Restart کنید !
موفق باشید .

با سلام خدمت آقاي MB_Danger و ديگر دوستان.اگه ماهي يك يا دو بار ايميج گرفته شده را برگردانيم ( ويندوز را عوض كنيم) مشكلي براي سيستم پيش نمياد؟ كلا آيا در اينكار محدويتي وجود داره؟ با تشكر
سلام عزیزم .
هیچ مشکلی نداره ...
محدودیتی هم وجود نداره !
دوس داشتی روزی یه بار Image ت رو برگردون !
موفق باشید .

soloroyal
28-04-2007, 19:40
سلام به همه دوستان!

به نظر حقير الان بهترين نرم افزار تو اين زمينه Acronis True Image هست.

من خودم مدت زيادي از Norton Ghost استفاده کردم و هنوز هم قبولش دارم

اما وقتي همه جوانب اين برنامه ها را ميسنجم ميبينم که Acronis True Image

از هر نظر بهتره به خصوص از لحاظ سرعت فوق العاده بالا و در عين حال استفاده

از الگوريتم فشرده سازي 7zip که در عين سرعت بسيار بسيار بالا فشرده سازي

عالي را ارائه ميده جالب تر اينکه بدونيد نسخه جديد Acronis True Image از يک

متد بهينه سازي شده 7zip استفاده ميکنه که فقط هم تحت ليسانس خودشه.

در کل از هر نظر که بگي Acronis True Image حرفه اي ترين برنامه توي اينجور

برنامه ها هست و البته Norton Ghost هم در رتبه دوم هستش.............

sh-kazeroon
29-04-2007, 21:09
MB_Danger
دوست عزیز از لطف شما خیلی مچکر واقا اموزش عالیه
دو سوال داشتم خدمتون
اول اینکه میشه با این برنامه ایمیج از وینوزم بگیرم ولی روی یه کامپیوتر دیگه برگردونمش
منظورم اینکه روی یه سیستم دیگه فایل رو برگردم
بعد ایا یه نرم افزار تحت داس سراغ دارید که کار کردن باهاش راجت باشه ولی بتونه درایئهای کامپیوتر رو با فرمتهای
خواص فرمت کنه 32 bit 64 bit
ممنون میشم اگه توضیع بدین

MB_Danger
30-04-2007, 20:10
MB_Danger
دوست عزیز از لطف شما خیلی مچکر واقا اموزش عالیه
دو سوال داشتم خدمتون
اول اینکه میشه با این برنامه ایمیج از وینوزم بگیرم ولی روی یه کامپیوتر دیگه برگردونمش
منظورم اینکه روی یه سیستم دیگه فایل رو برگردم
بعد ایا یه نرم افزار تحت داس سراغ دارید که کار کردن باهاش راجت باشه ولی بتونه درایئهای کامپیوتر رو با فرمتهای
خواص فرمت کنه 32 bit 64 bit
ممنون میشم اگه توضیع بدین
سلام به شما دوست عزیز ...
این سوال در این تاپیک بارها مطرح و جواب داده شده !
اگر مشخصات سخت افزاری سیستم ها یکی باشه ، به راحتی میشه Image رو در سیستم دیگر Restore کرد .
اما اگه مشخصات سخت افزاریشون با هم نخونه ، به صورت عادی نمیشه Image رو Restore کرد و باید از نرم افزار Sysprep استفاده کرد .
در مورد سوال دوم هم باید بگم که منظورتون رو درست متوجه نشدم !
آیا منظورتون از 64 بیت همون NTFS ـه ؟
بیشتر توضیح بدید .
موفق باشید .

sh-kazeroon
01-05-2007, 13:18
سلام دوست من لطف کردی جواب دادی
شما اگه ویندوز ویستا نصب کنید به قسمت فرمت که بری تایین میکنی که نوع فرمت fat یا ntfs
عد فرمت انتخاب میکنی و قسمت پائینش bit رو انتخاب میکنی
مثلا فرمت fat با بیت 32 یا 16 یا 64
با ntfs هم میشه همین کار رو کرد
امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشی

MB_Danger
01-05-2007, 18:25
سلام دوست من لطف کردی جواب دادی
شما اگه ویندوز ویستا نصب کنید به قسمت فرمت که بری تایین میکنی که نوع فرمت fat یا ntfs
عد فرمت انتخاب میکنی و قسمت پائینش bit رو انتخاب میکنی
مثلا فرمت fat با بیت 32 یا 16 یا 64
با ntfs هم میشه همین کار رو کرد
امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشی
سلام ...
متاسفانه چنین نرم افزاری رو سراغ ندارم .
حالا این چه فایده ای داره ؟
چون من زیاد با Vista کار نکردم .
ممنون

sh-kazeroon
01-05-2007, 20:50
من کامپیوترم رو پارتیشن بندی کردم دو تا هارد 80 روی کامپیوترم دارم یکش رو در اوردم و روی اون یکی دیگه ویستا نصب کردم وقتی نصب شد اون هارد دیگه که پارتیشن بندی کرده بو.دم انداختم رو ی کامپیوتر و با fat32 و با bit 32
فرمت کردم احساس میکنم سرعت کامپیوترم خیلی بالا رفته بعد بعضی از فیلمها رو که می خواستم نگاه کنم درست نشون نمیداد قبلا متل فیلمی که روش رنگ ریخته شده باشه بود ولی با این فرمت مثل گل نشون می ده
ولی با bit 64 که فرمت کردم ویندوز بعد از کپی برنامهای اولیه در هنگام بوت شدن نمیتونس بیاد بالا و مجبور میشدم که با bit 16 فرمت کنم
فقط همین خوبی من ازش دیدم دیگه چیز خواصی ندیم

pedram_ashena
10-05-2007, 20:26
براي اجراي برنامه در محيط داس ،هيچ كدام از درايوهاي هارد را نميشناسد تا دستور اوليه cd ghost را اجرا كنم
فرمت هارد ntfs است.با cd بوت 98 هم بالا ميام.مشكل كجاست؟

H A M E D
10-05-2007, 20:52
براي اجراي برنامه در محيط داس ،هيچ كدام از درايوهاي هارد را نميشناسد تا دستور اوليه cd ghost را اجرا كنم
مشكل همون فرمت NTFS هست كه داس نميشناسش. فكر مي كنم اگر يه سرچ كنيد NTFS Dos رو بتونيد پيدا كنيد با اون احتمالا مشكل حل ميشه

MB_Danger
10-05-2007, 22:38
سلام
در تایید گفته های H A M E D عزیزم به تاپیک زیر مراجعه کنید .

موفق باشید .

بهنازی
24-05-2007, 19:45
با سلام به خدمت هم دوستان یه سوال فنی تر داشتم.ممنون میشم کامل جواب بدین.
من روی درایو c یه ویندوز نصب کردم با همه نرم افزارهی مورد نیاز حالا میخوام همین ویندوز رو روی D هم داشته باشم و چجوری باید این کار رو بکنم. و در هنگام بوت صفحه مربوط به انتخاب یکی از این دو ویندوز رو داشته باشم.
با تشکر

Mohsen6558
24-05-2007, 19:54
سلام امکانات Ghost 11 :
امکان امیج گیری تحت شبکه البته در محیط ویندوز
GHostExploere جدید
Spilit بدون نیاز به سوییچ خاص
و ....
البته هنوز آپلود نمی کنم چون گاست 12 هم اومده اول اونا تست کنم بعد

Mohsen6558
24-05-2007, 19:57
با سلام به خدمت هم دوستان یه سوال فنی تر داشتم.ممنون میشم کامل جواب بدین.
من روی درایو c یه ویندوز نصب کردم با همه نرم افزارهی مورد نیاز حالا میخوام همین ویندوز رو روی D هم داشته باشم و چجوری باید این کار رو بکنم. و در هنگام بوت صفحه مربوط به انتخاب یکی از این دو ویندوز رو داشته باشم.
با تشکر
این نمی شه چون توی ایمیج درایو C فایل Boot.ini برای یه ویندوز تعریف شده و این امکان پذیر نیست حتی اگه بتونی ایمیج رو به یه درایو دیگه Extract کنی
------------
در ضمن دوستان True Image رو امتحان کردم به پای گاست نمی رسه هرچند محیط کاربر پسند تر داره

بهنازی
24-05-2007, 21:58
حالا نمیشه Boot.ini یه جور تغییر داد که این کار عملی بشه؟

Mohsen6558
25-05-2007, 08:03
حالا نمیشه Boot.ini یه جور تغییر داد که این کار عملی بشه؟
خلی سخت بشه
راحتتر از اون نصب دوباره و ایمیج گیری دوباره است

بهنازی
25-05-2007, 10:07
سلام يه سوال ديگه خوب حالا من روي D هم يه ويندوز ديگه نصب ميکنم.چجوري ميتونم از هر دو ايميج بگيرم که هر موقع خواستم هر دو رو نصب کنم به طوري هنگام بوت از من بپرسه که به کدوم ويندوز بره(اين صفحه اسمش چيه)؟
من فايل boot.ini رو پيدا نکردم.
با تشکر از شما
.

Mohsen6558
25-05-2007, 10:11
اول اون پیغام شخصی ها تو چک کن
خیلی ساده هستش اول به درایو C یه ویندوز Xp نصب کن بعد بدون فرمت درایوC به درایو D هم یه ویندوز دیگه نصب کن بعد از هر دو درایو ایمیج بگیر حالا دوتا فایل ایمیج داری همین

Mohsen6558
25-05-2007, 10:13
در ضمن Boot.ini s سوپر هایدن هست نه Hidden

بهنازی
05-06-2007, 21:41
جناب محسن با سلام به خدمت شما دو چندسوال داشتم
1-چجوری باید سوپر هایدن رو دید و باز کرد؟
2-من ghost 10 رو دارم این چه امکاناتی داره ؟یکم پیچیده هست مثل بک آپ گیری و رکاوری کردن مشکله میشه درباره این ورژن یکم تو ضیح بدین؟
3-بعداز نصب برنامه صفحه یوزر قبل از ورود به ویندوز میاد اینو چجوری خذف کنیم؟
با تشکر از شما

ahsanx
06-06-2007, 05:38
واقعا دستتون درد نکنه مطالب جالبی تو این تاپیک هست .

در مورد دیدن فایلهای سوپر هایدن باید در پنجره folder optione در سربرگ view

تیک این قسمت Hide protected Operating System files {recommended رو

بردارین . ممنون از زحمات همه دوستان

Mohsen6558
06-06-2007, 13:52
جناب محسن با سلام به خدمت شما دو چندسوال داشتم
1-چجوری باید سوپر هایدن رو دید و باز کرد؟
2-من ghost 10 رو دارم این چه امکاناتی داره ؟یکم پیچیده هست مثل بک آپ گیری و رکاوری کردن مشکله میشه درباره این ورژن یکم تو ضیح بدین؟
3-بعداز نصب برنامه صفحه یوزر قبل از ورود به ویندوز میاد اینو چجوری خذف کنیم؟
با تشکر از شما
به نظر من مشکل تر نشده من خودم قبلا با ورژن 2003 نمی تونستم از هارد های SATA ایمیج بگیرم ولی با این الان می شه امکاناتش هم در سوئیچ هاش اضافه شده که فکر نکنم به درد شما بخوره
سوال سوم : دلیلش اینه که شما الان دوتا یوزر دارین که احتمالا یکی مال خودتونه و یکی هم دیده نمی شه این اتفاق زمانی می افته که ویژوال دات نت 2005 رو نصب کرده باشین (برنامه نویس تشریف دارین ؟؟) برای درست کردنش از Contorol Panel به User رفته و اونی که اضافه هست رو پاک کنین معمولا اسمش یه همچین چیزیه asp.net...
امیدوارم این راهنماییها کارساز بوده باشه