PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : openSUSE

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7

rootnt
04-12-2005, 23:18
چگونه تلفظ کنیم زوزه یا سوزه؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

از کجا دانلود کنم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

چگونه قبل از نصب این توزیع رو امتحان کنم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نصب ساده suse ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آپدیت نسخه جدید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نصب دو توزیع لینوکس در کنار هم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یکسری مقاله قدیمی درباره suse ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

افزودن سورس برنامه های کاربردی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نصب برنامه ها از روی dvd ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

طریقه اطلاع از نصب یا عدم نصب سخت افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگر مودم شناخته شده چگونه به اینترنت متصل بشیم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و اتصال adsl و pppoe ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ترمیم X هنگامی که به مشکل برمی خورید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پرینتر، اسکنر و کارت گرافیک رو چطوری نصب کنم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نصب کارت گرافیک ATI ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نصب شتابدهنده سه بعدی(ATI و NVIDIA) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

راهنمای فعال کردن direct rendering و افکت ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

چگونه فارسی بنویسیم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

md5 یعنی چی و برای چی استفاده می شه؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

چگونه بعد از نصب ویندوز گراب رو تعمیر کنم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

چگونه کدکها را برای اجرای فایلهای مولتی مدیا نصب و استفاده کنم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
چگونه کدکها را برای اجرای فایلهای مولتی مدیا نصب و استفاده کنم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

چگونه به kde4 ارتقاء بدم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نکاتی در مورد افزایش سرعت سیستم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

چگونه از لیست دستورات ترمینال باخبر شوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

چگونه با مشکلات تغییر در ساعت کنار بیام؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

چگونه یک بسته rpm رو نصب کنم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بسته های rpm رو از کجا پیدا کنم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

X چه هست؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

gnome و KDE رو نصب کرده ام چگونه بین آنها انتخاب کنم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

rpm با src.rpm چه تفاوتی دارد؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

چطور یک برنامه را در هنگام شروع کار به طور اتوماتیک اجرا کنم؟ startup ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

چگونه تجدید مخازن از اینترنت را غیر فعال کنم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

غیر فعال کردن compiz و فعال کردن kwin یا metacity ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دسترسی به بسته های rpm دانلود شده با yast ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Navid
06-12-2005, 18:54
technotux.org که جای بدی نیست ؟!
شما می تونی با این شماره تلفن تماس بگیری و هماهنگ کنی :
88057433
در ضمن می تونی از مغازه های معروف نرم افزاری این نسخه رو دریافت کنی -
برای مثال تکنو 2000 در پاساژ رضا

m a j r i x
06-12-2005, 21:20
یه چیزه دیگه: تلفظ اصلی SUSE به المانی رو کسی میدوونه؟
سوزِه تلفظ میشه

در ضمن می تونی از مغازه های معروف نرم افزاری این نسخه رو دریافت کنی
فکر نکنم قیمت مغازه ها کمتر از تکنوتاکس باشه ;) :rolleye:

m a j r i x
06-12-2005, 21:24
به جمعتون خوش اومدم
خوش اومدی ما که منتظریم هر روز از این پیغامها داشته باشیم امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق باشی

resal
06-12-2005, 21:58
ممنون.
ادر بازار رضا یافتم.

resal
06-12-2005, 21:59
ممنون.
در بازار رضا یافتم.

.

m a j r i x
06-12-2005, 22:43
ممنون.
در بازار رضا یافتم.
میشه بگی کدوم نسخه هستش oss یا retial ?

koli
06-12-2005, 23:49
و با چه قیمتی؟

resal
07-12-2005, 04:55
یکی از دوستان قولشو داده اما هنوز دستم نرسیده.DVD اون حدود 5 تومن.
technotux میده 2.5 .
فکر نکنم ریتیل باشند.

m a j r i x
07-12-2005, 19:30
سلام
پس خبرشو بده یادت نره

j0l6
08-12-2005, 14:04
سلام
دوستان یه لینک از suse پیدا کردم که شامل پنچ سی دی هستش
دارم دانلود میکنم اما اصلا در مورد نصبش چیزی نمیدونم حتی نمیدونم از شما باید سوالاتم رو چه جوری بپرسم برا همین به یه اموزش قدم به قدم نیاز دارم سراغ ندارین؟؟

راستی لینک برای دانلود شاید بخواین دانلود کنین

ftp://ftp.linuxcenter.ru/iso/SuSE_10.0_GM_Final/

Navid
08-12-2005, 14:10
sina88 جان suse 10 نصبش خیلی راحت شده - فکر نکنم هنگام نصب مشکلی برات پیش بیاد -

j0l6
08-12-2005, 14:17
در مورد پارتیشن هاش من مشکل دارم یعنی ازش هیچی نمی دونم اینو اگه توضیح بدین ممنون میشم البته مخوام با ویدوز xp suse رو هم داشته باشم
مشخصات سیستم اگه نیاز داشتی
حارد 80 با دو پارتیشن c که ویندوز xp روش نصب شده و حجمش 12 گیگ هست و یه پارتیشنd که برنامه هام روش نصب شده و حدود 40 گیگ خالی داره

Navid
08-12-2005, 14:27
شما یه درایو 10-20 گیگی درست کن و با برنامه پارتیشن مجیک فرمتش رو به فرمت لینوکس تغییر بده

فقط یه نصیحت بهت می کنم : چون اولین بارت هست پیشنهاد می کنم یه بک آپ از اطلاعات مهمت روی سی دی ذخیره کن که اگه خراب کردی مشکلی پیش نیاد .

j0l6
08-12-2005, 14:39
فقط یه پارتیشن کافیه اخه یه جا های دیگه حرف چند پارتیشن با اسم های مختلف بود البته ورژن لینوکسش فکر کنم متفاوت بود
واینکه برای نصب این سیستم عامل تمام پنج سی دی لازم هست یا اینکه یک سی دی برای نصب هست و بقبه برنامه های اضافی هستن و بعد از نصب سیستم به اون اضافه میشن؟؟ ببخشید که اینقدر سوال میکنم اا ;)

Navid
08-12-2005, 14:48
سوال کردن خیلی خوبه و منم تا اونجاای که بتونم کمکت می کنم - برا نصب هر 5 سی دی لازم هست البته بسته به انتخاب های شما برای نصب برنامه های مختلف ممکن هست کمی تغییر کند . ولی یک پارتیشن کافی هست چون این نسخه پارتیشن های ویندوز رو می شناسد و می تونید از آنها استفاده کنید

m a j r i x
08-12-2005, 23:47
دوستان یه لینک از suse پیدا کردم که شامل پنچ سی دی هستش
دارم دانلود میکنم اما اصلا در مورد نصبش چیزی نمیدونم حتی نمیدونم از شما باید سوالاتم رو چه جوری بپرسم برا همین به یه اموزش قدم به قدم نیاز دارم سراغ ندارین؟؟
چرا آنقدر بخودت زحمت میدی بجای اینکه ۴ گیگ دانلود کنی ایزو بگیری md5 چک کنی شما که ساکن دبی هستی از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بگیر باخیال راحت
بعد در مورد سوال روش نصب من خودم خجالت میکشم :blush: اینو میگم این انجمن درست شده که سابقه سوالاتی از جنس شما توش آرشیو شده شما این انجمن لینوکس بگرد دست خالی برنمیگردی نمونه اش این آخری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
موفق باشی

m a j r i x
09-12-2005, 00:04
تو لینکهای زیر آخرین Review درباره زوزه میتونید بخونید
Tuxmachines ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
sjrnet ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
desktoplinux ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
zdnet ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
eweek ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
linux.org ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
pcworld ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
madpenuin ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سینا جان امیدوارم به کارت بخوره ;)

j0l6
09-12-2005, 04:31
m a j r i x جان مرسی از راهنمایی راستش من قبلا که نمیدونستم که لینوکس نمایندگی داره و الان هم که دارم اینو مینویسم چهار تا سیدی رو دانلود کردم و یک سی دی دیگه هم تا چند ساعت تموم میشه اما ایا تو این جایی که معرفی کردی هم مجانی هست؟ و این که تمام نسخه های لینوکس روداره ؟؟ شاید یه رو به دردم بخوره
مرسی

resal
09-12-2005, 14:53
امیدوارم سینا نسخه Evaluationرو دانلود کرده باشی،اگر اینطوره منم طالبم!
ایرانی؟

j0l6
09-12-2005, 20:41
ایران نیستم دوست عزیز ولی لینکش رو بالا گذاشتم میتونی ببینی چون من خودم از نسخش سر در نمیارم
حالا این نسخه ای که گفتی فرقش با بقیه چیه؟

m a j r i x
16-12-2005, 23:10
امیدوارم سینا نسخه Evaluationرو دانلود کرده باشی،اگر اینطوره منم طالبم!
ایرانی؟
resalجان اون OSSهای که گرفتی DVD یا CD اگر DVD نشونی بده ما هم بگیرم اگر CD که از تکنوتاکس میگیرم
منظر جوابت هستم

j0l6
17-12-2005, 17:50
اقا اخرش این لینوکس رو نصبکردم اما رو سیستم خودم نمیتونم چون error grub (error 17) رو میده و فقط نصب دو بارهی ویندوز رو میزاره رو دستم دوستان جوابیواسه این مشکل پیدا نمیشه ؟؟ نمیشه این grub رو تعمیر کرد ؟؟
یه سوال دیگه اینکه من از adsl استفاده میکنم و میخوام که مودم (aztech 206u) رو روی لینوکس نصب کنم ولی نمیدونم چه جوری و اینکه درایورش رو هم نمیتونم پیدا کنم ایا راهی هست ؟؟ اگه بتونم با لینوکس وارد نت بشم فکر کنم به اینکه قید ویندوز رو بزنم می ارزه!!!!
منتظر جواب دوستان هستم

ebilove
17-12-2005, 18:03
سلام
دوستان من كه خيلي دور افتادم
زنگ زدم تكنو 2000 گفت پنچ تا سيديش 15 تومن ديويديش رو هم نداشت
اگه دوستان ميدونن من كجا ميتونم ديويديش رو تلفني يا با پست بخرم
ممنون ميشم ادرس بدن

m a j r i x
17-12-2005, 22:41
تا اونجایی که من میدونم OSS فقط CD داره DVD نداره resal که جواب نمیده بفهمیم جریان چیه ؟ :blink:
ebiloveشما اگر خواستی بگیری از تکنوتاکس بگیر بهتره تکنوتاکس 5 cd میده ۲۵۰۰ تومن ;)
فروش توزیع‌های لینوکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

m a j r i x
17-12-2005, 22:53
اقا اخرش این لینوکس رو نصبکردم اما رو سیستم خودم نمیتونم چون error grub (error 17) رو میده و فقط نصب دو بارهی ویندوز رو میزاره رو دستم دوستان جوابیواسه این مشکل پیدا نمیشه ؟؟ نمیشه این grub رو تعمیر کرد ؟؟
یه سوال دیگه اینکه من از adsl استفاده میکنم و میخوام که مودم (aztech 206u) رو روی لینوکس نصب کنم ولی نمیدونم چه جوری و اینکه درایورش رو هم نمیتونم پیدا کنم ایا راهی هست ؟؟ اگه بتونم با لینوکس وارد نت بشم فکر کنم به اینکه قید ویندوز رو بزنم می ارزه!!!!
منتظر جواب دوستان هستم
شما اگر میخواهی در کنار لینوکس ویندوز هم داشته باشی باید اول ویندوز نصب کنی بعد لینوکس نکته بعدی این error 17 بعد از اینکه نصب تمام میشه این خطا رو میده شما یه کاری بکن سیستم با سی دی یک بوت کن گزینه repair system انتخاب کن
در مورد adsl زوزه قیل از اینکه نصب شروع کنه مشخصات سخت اقزارتون میده شما هم باید چک کنید درسته یا نه به این میگن کانفیگ کردن سخت افزار شما مراحل نصب یکبار بادقت کافی و با حوصله انجام بده هیچ مشکلی پیش نمیاد

resal
17-12-2005, 23:29
سلام
ماجریکس جان ما مخلص شما هستیم.یکی دو روز نبودم.شرمنده.
حق با توست.دوستم اشتباه کرده بود . DVD بود اما زوزه 10 نبود! من هم فقط زوزه 10 oss رو با CD گیر اوردم.
یه چیز دیگه واسه دوستانی که تازه میخوان لینوکس رو امتحان کنند این virtual machine رو در [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) امتحان کنید.این نسخه 5.5 اون باحاله. هم واسه لینوکس داره هم واسه ویندوز.

بعدش ظاهرا suse از نسخه 9.1 به بعد uninstaller واسه لینوکس داره ( در yast-->boot loader) اینو تو سایت نوول نوشته اما من هنوز امتحان نکردم ببینم درست کار میکنه یا نه.

rootnt
28-12-2005, 10:36
تا اونجایی که من میدونم OSS فقط CD داره DVD نداره resal که جواب نمیده بفهمیم جریان چیه ؟ :blink:
ebiloveشما اگر خواستی بگیری از تکنوتاکس بگیر بهتره تکنوتاکس 5 cd میده ۲۵۰۰ تومن ;)
فروش توزیع‌های لینوکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
توی این p2p ها کلی از این dvd های Suse ریخته با حجمهای بالای 3.5GB ولی همینطور که شما گفتید فکر نمی کنم هیچ کدوم oss باشه
آخ اگه اینترنت سرعت بالا داشتم..
همه چی توش پیدا میشه

یه چیز دیگه واسه دوستانی که تازه میخوان لینوکس رو امتحان کنند این virtual machine رو در [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] امتحان کنید.این نسخه 5.5 اون باحاله. هم واسه لینوکس داره هم واسه ویندوز.

resal جان شما این vmware virtual machine رو از کجا آوردی؟
کرکش کردی یا خریدیش؟
توی لینوکس نصبش کردی یا توی windows؟
اینی که شما می گی پولیه و باید خریده بشه
من qemu رو پیشنهاد می کنم
fabrice.bellard.free.fr/qemu

rootnt
28-12-2005, 16:16
100 نكته براي لينوكس Suse
فكر كنم چيز خوبي باشه
اميدوارم كه به دردتون بخوره

hadim
11-01-2006, 13:51
با سلام خدمت دوستان گرامی من هم تازه به جمع شما وارد شدم امید وارم از اطلاعات دوستان استفاده نمو ده و
شاید هم مثمر ثمر شویم.
در ضمن لینک دانلود زوزه 10 را بصورت سی دی و دی وی دی و isoمی گذارم دوستان هر کدام را برای دانلود صلاح دیدند ما هم وقت بگذاریم :tongue:

suse10-download ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

m a j r i x
13-01-2006, 02:44
سلام
ورودتون به جمع ما تبریک میگم امیدوارم همیشه موفق باشید

hadim
13-01-2006, 19:05
ممنون از لطف شما

milad02
19-01-2006, 00:56
آقا من هم تازه اومدم دور لینوکس Suse و چون اسم عنوان تاپیک اختصاصی Suse گذاشته بودین گفتم بیام مشکلمو اینجا بگم شاید دردم دوا بشه(البته مشکلم رو در سایت تکنو ناکس مطرح کردم اما با وجود راهنمایی عزیزان هنوز مشکلم حل نشده(
خوب حالا مشکل.راستش من در لینوکس suse میخوام به اینترنت وصل بشم ولی مودم فقط شماره گیری میکنه یذره هم جیغ و ویغ و بعد قطع میشه و مینویسه No Cariere.
از ابزار kinternet و Kppp استفاده میکنم که تو دوتاشون همین پیغام رو مینویسه.
در ابزار Kinternetگزینه Stupid mode رو هم زدم ولی نشد

مدل چیپست مودم من هم intel 536EP هست و فکر نکنم نیاز به نصب داشته باشه چون سیستم خودش چیپست رو شناخته.
با تشکر میلاد

Rooz
19-01-2006, 03:53
dtrtrewtwf

cleverhacker
22-01-2006, 10:01
سلام
ترا خدا كمك
من لينوكس را نصب كردم اما ديگه سي دي را نمي شناسد
فقط زماني كه مي خوام برنامه اي اضافه كنم سي دي را مي شناسد و بعد ديگه نمي شناسد
يعني اينكه فقط رماني كه برنامه مي خوام اد كنم ميشه
و سي دي را مي شناسد
اما بعد وقتي هر سي دي ديگري مي گذارم آيكون سي ديگه نيست
ترا خدا كمك كنيد
كمك كنيد
لطفا
باي

m a j r i x
23-01-2006, 07:10
سلام
شما کدوم توزیع لینوکس نصب کردید
آیا با کاربر root نیز همچین مشکلی نیز دارید
متن فایل /etc/fstab بذارید اینجا

cleverhacker
23-01-2006, 15:41
سلام
منم زوزه را ارم
ترا خدا كمك

m a j r i x
23-01-2006, 19:34
شما گفتی از چه توزیعی استفاده میکنی
ولی بقیه سوالها رو جواب ندادین
شما جواب بدین مشکل شما قابل حله
موفق باشید

cleverhacker
28-01-2006, 15:29
سلام
اقا من لينوسك زوزه دارم
سي را نمي شناسد
و نه دي وي دي را
در ضمن وقتي روي سي دي مي زني قلاپي خوانده مي شود
همچنين فقط براي نصب برنامه هاتي لينوكس سي دي شناخته ميشود
ممنونم
منتظرم
باي

rootnt
28-01-2006, 17:10
این چیزهایی که شما می گی من تا حالا ندیدم
من نفهمیدم بلاخره cd/dvd rom رو می شناسه یا نمی شناسه
به صورت دستی (خط فرمان) cdrom رو مونت کنید ببینید میشه یا نه
احتمال داره cd که باهاش این توزیع رو نصب کردی خراب بوده حالا قاتی کرده
چیزهایی که majrix 'گفت رو انجام بدید شاید مشخص بشه مشکل چیه

tahmasb
29-01-2006, 06:45
با سلام خدمت دوستان
نحوه اتصال به اينترنت با مودم زولتریکس داخلی را برای من شرح دهید.
متشکرم

cleverhacker
29-01-2006, 09:37
سلام
اقا ببين سي را فقط زماني كه برنامه اي را بخواهي اضافه كني مي شناسد
در غير اينصورا نمي شناسد
ترا خدا كنك

rootnt
29-01-2006, 09:59
cleverhacker عزیز
آقای majrix به شما گفتند محتویات فایل etc/fstab/ رو اینجا کپی کنید چرا نکردید؟
لطفا این کارهایی که گفته شد رو انجام بدید شاید بفهمیم مشکل از چیه

m a j r i x
29-01-2006, 16:44
اقا ببين سي را فقط زماني كه برنامه اي را بخواهي اضافه كني مي شناسد
ما که هر چی پرسیدم شما یک چیزی دیگه جواب دادین حداقل این یکی جواب بدین با کاربر root لاگین کنید با یک سی دی آهنگ mp3 فیلم بذارید داخل cd-rom یا dvd-rom بعدش . . .

xmasih
19-02-2006, 07:41
باسلام
من چند وقتی به لینوکس علاقمند شدم ولی متاسفانه به دلیل نبودن یک راهنمای جامع و
درک پذیر البته برای من کاربر متوسط با ان به مشکل برخوردم
اول چند سی دی اوبانتو برایم امد سی دی زنده اجرا میشد اما درایو های کامپوتر را نمی شناخت
سی دی اجرایی هم سی دی کاملی نبود و به سی دی دیگری برای تکمیل نیاز داشت که ان را هم بعد از گشتن زیاد نتوانستم پیدا کنم
رفتم با هزار زحمت زوزه 10 رو گرفتم و بعد از چند با اشتباه در نصب زوزه با شرینگ کردن پارتیشن ویندوز حالا نصب شده اما خیلی از فایلهارا نمی شناسد یا نمی تواند باز کند و خلاصه بد جوری تو ذوقه مون خورده شاید بعد از 4تا 5 ساعت ور رفتن حتی نمیدونم چه جوری یک کانکشن بسازم و غیره
به خاطر همین دارم با خودم کنار میام که یا ما این کاره نیستیم
یا لینوکس برای از ما بهترونه
اگه میتونید ما رو هم راهنمایی کنید ممنون میشیم
)نگید مطلب نخوندی تو همین سایت من ده ا مقاله راجع به لینوکس خوند(
با تشکر ببخشید سرتون رو درد اوردم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

m a j r i x
19-02-2006, 08:05
سلام
این علاقه شما تحسین برانگیزه اکثر اشخاصی که بار اول یا در محدوده زمانی خاص کار رو با لینوکس شروع میکنن با مشکلاتی دچار میشن و اکثر این مسائل قابل حل هست
پیشنهاد من اینه که شما مشکلات خودتون توی همین تاپیک بگید قدم به قدم میریم جلو همه رو میشه حل کرد
بابا انقدر زود اعتماد به نفس‌تون از دست ندید
پس شروع کنید

j0l6
19-02-2006, 13:45
سلام دوستان
داشتم دنبال یه راه حل واسه نصب یه نرم افزار میگشتم که به این اموزش که به صورت فلش و انگلیسیبود برخوردم بهمن که خیلی کمک کرد امیدوارم واسه شما هم مفید باشه

برین yast-- software--installation source
حالا add--http رو کلیک کنید در مستطیل اول ادرس زیر رو تایپ کنید
packman.rsync.zmi.at
در مستطیل دوم نام توضیعی که استفاده میکنید من از سورزه 10 استفاده میکنم پس اینو نوشتم
suse/10.0
حالا رو okکل یک کنید و فینیش رو بزنین بعد برین
software management
البته قبلش به اینترنت وصل بشین
اینبار که software management شروع به باز شدن میکنه ممکنه بیشتر طول بکشه چون میره سایتی که در مرحله ی قبل اضافه شد رو چک کنه بعد از اینکه برنامه باز شد به قسمت سرچ برین و نرم افزار مورد نظر خودتون رو سرچ کنید software management برای پیدا کردن برنامه سایت پک من رو هم سرچ میکنه و به این ترتیب اگه تو اون سایت برنامه ی مورد نظر شما وجود داشته باشه اون رو پیدا میکنه و مستقیم براتون نصبش میکنه

شما با این روش به تموم برنامه های موجود در ان سایت که برای توضع شما نیز مناسب است دسترسی دارید و میتوانید به راحتی ان ها رو نصب کنید
این روش برای من خیلی جالب و به درد بخور بود و یکی از بهترین برتری های لینوکس نصبت به ویندوز رو به من نشان داد

راستی امید وارم تکراری نبوده باشه راستش من ندیدم

m a j r i x
19-02-2006, 16:33
سلام
واقعا که بدرد بخور بود من که نمی‌دونستم در واقع میشه گفت کارایش شبیه به دستور APT در دبیان هست
حالا یک نکته از من شما میتونید از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سرور مورد نظرتون انتخاب کنید ببینید از چه پروتکلی استفاده میشه و بسته مناسب با توجه به نوع CPU انتخاب کنید در واقع میشه به مفهوم حق انتخاب پی برد :thumbsup:
موفق باشید

j0l6
19-02-2006, 18:42
m a j r i x جان مرسی اتفاقا دنبال یه جنتا سورس مناسب میگشتم خودت یه سورس مناسب واسه نصب برنامه های مختلف بخصوص برای برنامه های مدیا سراغ نداری؟؟ اخه من همه نوع برنامه و پلاگینی نسب کردم اما نتنستم بایل aviاجرا کنم مثل اینکه یه پلاگین خاص میخواد
همین طور به یه مسنجر خوب نیاز دارم
اگه سورس مناسبی سراغ داری ایجا بنویس از بین اونایی که بالا لینکدادی من نمیدونم کدوم یکی خوبن
مرسی

m a j r i x
19-02-2006, 21:21
درباره مسنجر مگر روی سیستم Gaim و Kopete نداری ؟
درباره سرور بنظر من Guru و Schiele فکر میکنم بهتر باشن مخصوصا Guru
درباره نمایش avi فکر نکنم خانواده xine مشکلی داشته باشن

What is xine?

xine is a free multimedia player. It plays back CDs, DVDs, and VCDs. It also decodes multimedia files like AVI, MOV, WMV, and MP3 from local disk drives, and displays multimedia streamed over the Internet. It interprets many of the most common multimedia formats available - and some of the most uncommon formats, too.

j0l6
19-02-2006, 22:05
مسنجر ها رو دارم اما با اونا صدا ندارم و نمیتونم صدای کسی روبشنوم مشکلم اینه
در مورد سرور ها مرسی از راهنمایی و اون فایل رو هم تونستم با همه ی پلیر ها پخشش کنم قبلا چون فال درست دانلود نشوده بود ارور میداد الان امتحان کردم درست بود و تونستم فیلم و ببینم

xmasih
20-02-2006, 07:39
سلام
با تشکر از ماتریکس عزیز
اول زوزه 10
چطور میشود یک کانکشن ساخت؟
ایا راهنمایی مختص این توضیع وجود دارد حتی انگلیسی تا من از ان استفاده کنم؟
موقع نصب ایا حتما فورمت درایو مورد نظر را به swp
تغییر داد یا خیر من برای نصب یک درایو 2.4
با فرمت swpدرست کردم
وخود برنامه هم با شرینک کردن درایو اصلی که ویندوز روی ان قرار داردو
10 گیگ
ظرفیت داشت شروع به نصب کرد بعد از نصب میخواستم
browser opera
را نصب کنم
(امکان دارد روش نصب برنامه های دیگری را که از اینترنت میگیریم روش اصولی ان را توضیح دهید)
پیغام میدهد فضا کم است
میبخشید پر چونگی میکنم چون علاقه دارمزیاد سرو کله میزنم اما متاسفانه فایده ندارد
در هر حال متشکرم

m a j r i x
20-02-2006, 13:58
سلام
برای ساختن کانکشن شما باید اول ببینید که مودم شما نصب هست ؟ چه جوری مسیر زیر
YaST / network divecs
بستگی به سخت افزاری داره که شما به اون به اینترنت کانکنت میشید

m a j r i x
20-02-2006, 22:01
مسنجر ها رو دارم اما با اونا صدا ندارم و نمیتونم صدای کسی روبشنوم مشکلم اینه
اگر میخواهی تو voice chat بری باید بتای ۲ Gaim دانلود کنی از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بگیر

j0l6
20-02-2006, 22:15
m a j r i x جان کدوم یکی رو دانلود کنم تعداد خیلی زیاد ه
فکر کنم الان فهمیدم ببین اگه درسته یه ندا بده دانلود کنم واسه سوزه میخوام
اونی که src داره هستش درسته؟

xmasih
20-02-2006, 22:24
با تشکر از ماتریکس عزیز
وقتی داخل زوزه هستم در یک قسمت مشخصات کامل مودمم را میدهد یعنی که شناخته
باتشکر

m a j r i x
20-02-2006, 22:31
ایا راهنمایی مختص این توضیع وجود دارد حتی انگلیسی تا من از ان استفاده کنم؟
اگر راهنما انگلیسی بخواهی هست
K Menu / SuSE Help Center

موقع نصب ایا حتما فورمت درایو مورد نظر را به swp
تغییر داد یا خیر من برای نصب یک درایو 2.4
با فرمت swpدرست کردم
برای درست کردن پارتیشن شما باید حجم اونو ۲ برابر مقدار Ram قرار بدی یعنی اگر 512 mg رم داری شما باید پارتیشن swap به مقدار 1 Gb با فرمت ReiserFS درست کنی اینجا میشه نتیجه گیری کرد شما بیش از مقدار لازمه فضا ایجاد کردی

وخود برنامه هم با شرینک کردن درایو اصلی که ویندوز روی ان قرار داردو
10 گیگ
ظرفیت داشت شروع به نصب کرد بعد از نصب میخواستم
browser opera
را نصب کنم
(امکان دارد روش نصب برنامه های دیگری را که از اینترنت میگیریم روش اصولی ان را توضیح دهید)
پیغام میدهد فضا کم است
میبخشید پر چونگی میکنم چون علاقه دارمزیاد سرو کله میزنم اما متاسفانه فایده ندارد
در هر حال متشکرم
شما برای mount کردن پارتیشن‌های ویندوز تمام بسته‌های کرنل نصب کنی بعد از اون شما لطف میکنی محتوای فایل /etc/fstab/میذاری اینجا تا بقیه‌ش هم بگم
در مورد کم بودن فضا شما چه نصبی داشتی max یا mini داشتی شما حداقل برای نصب max حدود ۱۰ گیگ جا بذاری
در مورد نصب برنامه کافیه روی فایل RPM راست کلیک گزینه Action بعدش Install with YaST انتخاب کن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

m a j r i x
20-02-2006, 22:34
m a j r i x جان کدوم یکی رو دانلود کنم تعداد خیلی زیاد ه

m a j r i x
20-02-2006, 22:43
با تشکر از ماتریکس عزیز
وقتی داخل زوزه هستم در یک قسمت مشخصات کامل مودمم را میدهد یعنی که شناخته
باتشکر
OK ;)
خوب شد یعنی مودم شما الا Deteced شده بهترین برنامه برای کانکت شدن Kinternet هست
K Menu / internet / Dial up / Kinternet
بعد از اون میری سراغ setting گزینه config with YaST انتخاب کن

j0l6
20-02-2006, 22:44
m a j r i x جان مرسی
حسابی سر شلوغه ها فرصت ریفرش کردن هم نداری مثل اینکه ;)
برنامهی اضافی چیزی نمیخواد که کامل دیگه ؟
با نصبش کسایی رو که تو مسنجرقبلی اد کرده بودم رو ازدست نمیدمیا اینکه باید ای دی رو دوباره بهش بدم و خودش اونارو تشخیص نمیده
پیش پیش تشکر میکنم تا پست بعدی رو واسه تشکر ندم که میگن بیهوده نویسی کرد

xmasih
21-02-2006, 00:16
ماتریکس عزیز
رفتم قسمت
kinternet
بعد دیدم مودم
config
نیست با راهنمایی خود زوزه و همچنین سی دی 1
config شد
حالا config with yast 2
معلوم شد
provider
را شماره هی هس پی خودم ویوزر و پسورد م را دادم
در پنجره فقط dial in
روشن است
در config with yast
4 گزینه وجود داردکه من
modem
را انتخاب کردم حالا چطور وصل شوم ایا تا حالا درست رفتم
باتشکر

m a j r i x
21-02-2006, 16:04
خب Dial in بزن تا شماره گیری کنه و بعدش وصل بشه

xmasih
21-02-2006, 22:05
خوب هیچ عکس العملی نمی اید
نه صدای شمارهگیری نه صدای مودم
ممنون از راهنمای

m a j r i x
21-02-2006, 23:46
محتوی فایل Log بذار اینجا تا ببینیم جریان چیه

xmasih
22-02-2006, 23:36
SuSE Meta pppd (smpppd-ifcfg), Version 1.59 on linux.
Status is: disconnected
trying to connect to smpppd
connect to smpppd
Status is: connecting
pppd[0] died: pppd options error (exit code 2)
باتشکر
در ضمن در زوزه
mp3
پخش میشود ولی فایلهایی با پسوند
wmp & dat
پخش نمیشود راه حل چیست

hashem_wolf
23-02-2006, 02:41

منم با ساختن كانكشن مشكل دارم!!
عكس ها رو ببينيد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشكل كجاست؟؟ از كجا كانكشن بسازم؟؟؟ :blush:

m a j r i x
23-02-2006, 07:52
SuSE Meta pppd (smpppd-ifcfg), Version 1.59 on linux.
trying to connect to smpppd
connect to smpppd
Status is: connecting
pppd[0] died: pppd options error (exit code 2)
باتشکر
در ضمن در زوزه
mp3
پخش میشود ولی فایلهایی با پسوند
wmp & dat
پخش نمیشود راه حل چیست
شما مودمت که شناسایی نشده
اکسترناله یا اینترنال ؟
نوع چیپ اون چی هست ؟
در ضمن شما این تا تاپیک یکبار دیگه نگاه کن از اول تا آخر
==
در مورد پخش mp3 زیر نگاه کن

m a j r i x
23-02-2006, 08:05

منم با ساختن كانكشن مشكل دارم!!
عكس ها رو ببينيد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشكل كجاست؟؟ از كجا كانكشن بسازم؟؟؟ :blush:
خوبه چیپ های اینتل درایور داره و فکر میکنم شما از زوزه ۱۰ استفاده میکنی درایورش از زیر بگیر
ftp://ftp.suse.com/pub/suse/i386/update/10.0/rpm/i586/Intel-536ep-4.69-14.3.i586.rpm

rootnt
23-02-2006, 10:22
با سلام
به نظر شما بهترين و قويترين نسخه لينوكس كه از زبان فارسي هم پشتيباني كنه چي هست ممنون كه جواب مي‌دين

همه توزیعهای معتبر و معروف

این چه ربطی داره به این بحث و تاپیک؟
پستهای شما پاک می شه :angry:
لطفا از موضوع تاپیک خارج نشوید
خواهشا" دیگه در مورد درایور مودم در اینجا بحث نکنید (بحثهای در مورد مودم فقط در تاپیک modems FAQ)

hashem_wolf
23-02-2006, 16:27
از كجا كانكشن بسازم؟؟؟ :sad: تو زوزه؟؟؟

rootnt
23-02-2006, 16:35
بهترین برنامه برای این منظور در suse برنامه kinternet هستش
از اینجا اجراش کنید:menu==>internet==>kinternet
بعد از اینکه اجراش کردید آیکونش میاد در قسمت ترای بار (سمت راست پنل , کنار ساعت) روش راست کلیک کنید و configure with yast رو انتخاب کنید و در پنجره باز شده "modem" رو انتخاب کنید و سپس وارد قسمت ساختن کانکشن می شوید

xmasih
23-02-2006, 22:31
ماتریکس عزیز
از این که وقت میگذاری برای راهنماییی متشکرم
اگر امکان دارد چند سئوال مرا پاسخ بده
اول در موقع نصب میخواهم لینوکس زوزه در پارتیشنی جدا مانند
g
با ظرفیت 5الی 6 گیگ نصب شود چکار کنم که جدا از پارتیشن ویندوز باشد چون موقع نصب همش با پارتیشن ویندوز شرینک میشود میخواهم در پارتیشنی جدا باشد
دوم فرمت این پارتیشن بهتر است swp
باشد یا ex..
چه فرمتی مناسب ومعمولا فضای استاندارد چه مقدار است
در صورت امکان نمایی کلی از نرمافزارهای موجود در زوزه 10 را معرفی کنید
صمیمانه از حسن نظر شما سپاسگذارم

hashem_wolf
24-02-2006, 00:02
من ويندوز xpدارم با ويندوز زوزه 10 حالا ميخوام فدورا كور 4 نصب كنم!! كنا ر اينا مشكلي نداره؟؟ كاره خاصي نباي د انجام بدم؟؟ زوزه 10 از دست نميره؟؟؟ :sad:

m a j r i x
24-02-2006, 07:51
من ويندوز xpدارم با ويندوز زوزه 10 حالا ميخوام فدورا كور 4 نصب كنم!! كنا ر اينا مشكلي نداره؟؟ كاره خاصي نباي د انجام بدم؟؟ زوزه 10 از دست نميره؟؟؟ :sad:
نه مشکلی نیست
بعدا Grub از طریق YaST کانفیگ کنید

m a j r i x
24-02-2006, 08:09
ماتریکس عزیز
از این که وقت میگذاری برای راهنماییی متشکرم
اگر امکان دارد چند سئوال مرا پاسخ بده
اول در موقع نصب میخواهم لینوکس زوزه در پارتیشنی جدا مانند
g
با ظرفیت 5الی 6 گیگ نصب شود چکار کنم که جدا از پارتیشن ویندوز باشد چون موقع نصب همش با پارتیشن ویندوز شرینک میشود میخواهم در پارتیشنی جدا باشد
دوم فرمت این پارتیشن بهتر است swp
باشد یا ex..
چه فرمتی مناسب ومعمولا فضای استاندارد چه مقدار است
در صورت امکان نمایی کلی از نرمافزارهای موجود در زوزه 10 را معرفی کنید
صمیمانه از حسن نظر شما سپاسگذارم
خب برگشتیم سر خونه اول
اگر شما میخواهید نصب max داشته باشی حداقل ۱۰ الی ۱۲ گیگ احتیاج داری ولی نصب min با ۵ تا ۶ گیگ جواب میده
شما قبل از پارتیشن بندی زوزه یکی از پارتیشن‌‌های ویندوز پاک یا فرمت کنید بعد اون پارتیشن خالی بدید به زوزه بقیه کارو خودش ردیف میکنه فرمت همه پارتیشنها رو ReiserFS تعیین کنید

SuSE Linux 10.0
Package Descriptions ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

SuSE Linux 10.0
Packages Only on the Dual Layered DVD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

xmasih
24-02-2006, 18:51
با تشکر
میدونی چرا امدم خونه اول
چون شرینک کرده با ویندوز و فضای درایو سی من 10 گیگ فضا کم اوردم
دوم این لینوکس سخت با من در افتاده ومن هم میمیرم برای مبارزه فکری
میخواهم اصولی و از پایه با یک پارتیشن جدا و پاک بدون ناراحتی برم سروقت
لینوکس مخصوصا زوزه 10
البته این اخرین تلاش من برای شناختن لینوکس است
مرا از راهنماییتان دریغ ندارید مخصوصا دوست عزیز
majrx

R.E.M
24-02-2006, 21:34
....
این لینوکس سخت با من در افتاده ومن هم میمیرم برای مبارزه فکری
majrx
چرا آخرين تلاش شماست ؟
من از مدتها قبل (اواخر سال 79) در فكر لينوكس بودم و باور كنيد كه خيلي باهاش ور رفتم تا اونو نصب كنم.اون موقع من بدون كمك تونستم لينوكس رو نصب كنم.البته بعد از اينكه چند بار هارد و پارتيشن ها و برنامه ها رو درب و داغان كردم.يادم نمياد كه كدام نسخه رد هت بود اما در فضاي متني بالا مي آمد(براي رفتن در فضاي گرافيك بايد دستور Start X را مي نوشتم) كه هر چي فكر كردم و ور رفتم به جايي نرسيدم و چند ماه بعد تازه دستور فوق را فهميدم.... :ohno:
با اين وجود با ارادت خاصي كه به لينوكس دارم باعث شد كه گاهگاه لينوكس را نصب كنم و...
اما مدتي است كه واقعا تصميم گرفتم كه سيستم عامل كامپيوترهام لينوكس باشه.گرچه يه مشكلات كوچكي نسبت به ويندوز داره اما مي دونم كه اونها چيزي نيستند كه باعث بشه من بي خيال لينوكس بشم.خيلي ها ميگن كه لينوكس سخته اما به نظر من شيرينه.
تصميم گرفتم كه امروز با طرز نصب نرم افزار و كامپايل كردن در لينوكس آشنا بشم كه مي تونم بگم پيشرفت زيادي داشتم.(چند تايي برنامه نصب كردم و به خودم اميدوار شدم :) )
مشكلات رو ميشه بر طرف كرد و لذت برد. سر من درد ميكنه براي لينوكس
شما بگو كه اولين تلاشت براي شناختن لينوكس است.كم كم ياد مي گيريم ، هم من ،هم شما و هم كسايي كه دنبالشن.
اينو به شما قول ميدم...
موفق باشيد

hashem_wolf
25-02-2006, 01:32
من ویندوز اکس پی داشتم با زوزه 10اومدم فدرا کور 4رو هم نصب کردم کنار اینا
حالا زوزه 10 بالا نمیاد! اصلا گم شده!! پیداش نیست !
فقط بوت منیجر فدورا میاد بالا که خوده فدورا رو با ویندوز میشناسه!!
اثری از زوزه10 نیست چیکار کنم؟؟؟

m a j r i x
25-02-2006, 07:07
من ویندوز اکس پی داشتم با زوزه 10اومدم فدرا کور 4رو هم نصب کردم کنار اینا
حالا زوزه 10 بالا نمیاد! اصلا گم شده!! پیداش نیست !
فقط بوت منیجر فدورا میاد بالا که خوده فدورا رو با ویندوز میشناسه!!
اثری از زوزه10 نیست چیکار کنم؟؟؟
سلام
کامپیوتر رو با CD شما ۱ زوزه بوت کنید و گزینه Repair system انتخاب کنید اول پارتیشن‌های فدورا mount کنید سپس گراب را نصب کنید
موفق باشید

m a j r i x
25-02-2006, 07:12
با تشکر
میدونی چرا امدم خونه اول
چون شرینک کرده با ویندوز و فضای درایو سی من 10 گیگ فضا کم اوردم
دوم این لینوکس سخت با من در افتاده ومن هم میمیرم برای مبارزه فکری
میخواهم اصولی و از پایه با یک پارتیشن جدا و پاک بدون ناراحتی برم سروقت
لینوکس مخصوصا زوزه 10
majrx
ما که از اول با شما بودیم تا آخرشم باهات هستیم ;)

xmasih
26-02-2006, 00:09
با تشکر از تمامی دوستان گرامی
من با شدت وشوق فراوان برای یادگیری لینوکس
سعی خودم را میکنم
به امید موفقیت در تمامی کارها

hashem_wolf
26-02-2006, 00:52
سلام
کامپیوتر رو با CD شما ۱ زوزه بوت کنید و گزینه Repair system انتخاب کنید اول پارتیشن‌های فدورا mount کنید سپس گراب را نصب کنید
موفق باشید
اقا ما اومديم زوزه و به كل دوباره اپديت
كرديم !!! :biggrin: :biggrin: :biggrin: حالا فدورا با لا نمياد!!!!! :blush:

m a j r i x
26-02-2006, 07:15
اقا ما اومديم زوزه و به كل دوباره اپديت
كرديم !!! حالا فدورا با لا نمياد!!!!!
شما یا باید زوزه رو به فدورا معرفی کنی یا برعکس و هم پارتیشن‌‌ها رو mount کنی
YaST / system / Boot loader configurtion

hashem_wolf
26-02-2006, 14:05
mount :sad: چيه؟؟؟ چطوري؟؟ تو خط فرمان؟؟ يا؟؟
از ياست رفتم اون پوشه هاي كه فدرورا هست باز نميكنه ارور ميده!!!

m a j r i x
26-02-2006, 19:00
محتوی فایلهای زیر بذارید اینجا

/boot/grub/menu.lst
* * * * * *
/etc/fstab
نتیجه دستور زیر بذارید اینجا

majrix@linux:~> df -a -T
درباره mount یعنی سوار یا نصب کردن :biggrin:

hashem_wolf
26-02-2006, 23:42
محتوی فایلهای زیر بذارید اینجا

/boot/grub/menu.lst
* * * * * *
/etc/fstab
نتیجه دستور زیر بذارید اینجا

majrix@linux:~> df -a -T
درباره mount یعنی سوار یا نصب کردن :biggrin:

:blush: :blush:

هاااااااااان؟؟

xmasih
27-02-2006, 06:50
ماتریکس عزیز
زوزه فقط با شرینک کردن با درایو اصلی که ویندوز داخل ان است
نصب میشود یا میتواند مستقل در درایو دیگری
بدون شرینک کردن هم نصب شود

m a j r i x
27-02-2006, 07:17
ماتریکس عزیز
زوزه فقط با شرینک کردن با درایو اصلی که ویندوز داخل ان است
نصب میشود یا میتواند مستقل در درایو دیگری
بدون شرینک کردن هم نصب شود
بله اصولا باید مستقل باشه و با ویندوز شرینک نکنید

m a j r i x
27-02-2006, 07:29

:blush: :blush:

هاااااااااان؟؟
اون دوتای دیگه هم بذار Grub و df -a -T هم بذار فراموش نکن

xmasih
27-02-2006, 19:43
اما موقع نصب هم بصورت خودکار وهم بصورت دستی
در زوزه 10
شرینک میکند
ایا راه حلی هست
متشکرم

m a j r i x
27-02-2006, 20:32
من فکر میکنم باید قدم به قدم بریم جلو
خب شما میخواهید زوزه نصب کنید
شما باید بخشی از فضای هارد برای زوزه اختصاص بدید
یک پارتیشن به اندازه 12 تا 15 گیگ کافیه
اون پارتیشن مورد نظر فرمت و پاک کنید یعنی بصورت خام باشه
و حالا CD بذارید و سیستم بوت کنید
اندازه پارتیشنها
root = 10GB
boot= 500 MB
swap = 2 x ram
home = 2 GB
usr = 2 GB
filesystem has ReiserFS
در ضمن فکر نکنم mount یا share شدن پارتیشن‌های ویندوز اشکالی بوجود بیاره

m a j r i x
27-02-2006, 21:08
سلام
چند تا خبر از زوزه 10.1 که فکر میکنم حداقل تا یکماه دیگه عرضه بشه
۱- حذف non-GPL kernel modules از زوزه یعنی دیگه از این بعد زوزه سورسش عرضه میکنه
۲- برطرف کردن باگ مربوط به پیکربندی قلمها
۳- تغییرات بزرگ برای مدیریت بسته‌ها و اضافه شدن کتابخانه libzypp برای مدیریت برنامه‌ها
۴- و اضافه شدن محیط دسکتاپ Xgl به زوزه بر مبنای Xserver که دارای قابلیت ایجاد محیطهای 3D هست
برای دیدن جزئیات بیشتر به اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنید

hashem_wolf
01-03-2006, 15:57
اقا من الان زوزه 10 دارم ميخوام فدورا رو بدون اسيب رسوندن به زوزه نصب كنم!!
دقيق و قدم به قدم بگين چيكار كنم!!!

m a j r i x
01-03-2006, 20:51
اصل موضوع اینه که شما هر توزیعی از لینوکس یا BSD یا هر چیز دیگه نصب کنی باید مشخصات اون توزیع و نسخه کرنل توی /boot/grub/menu.lst باشه همین حالا چه میخواد توی فدورا باشه چه زوزه چه اوپن بی اس دی
نصب دو توزیع لینوکس در کنار هم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hashem_wolf
01-03-2006, 21:45
اصل موضوع اینه که شما هر توزیعی از لینوکس یا BSD یا هر چیز دیگه نصب کنی باید مشخصات اون توزیع و نسخه کرنل توی /boot/grub/menu.lst باشه همین حالا چه میخواد توی فدورا باشه چه زوزه چه اوپن بی اس دی
اقا مي دونم اي نا روو لا اقل 100 بار شنيدم!!
اون مقاله هم 2بار خوندم! منظورم اينه قدم به قدم ! كامل! طوري كه من الن نزديك 1ماه هست دارم سرو كله ميزنم
نميشه! اينو ميارم بالا اون يكي نمياد!! :blush:

m a j r i x
01-03-2006, 23:30
اگر شما تمام مراحل اون مقاله رو اجرا کردید و نتونستید دو تا لینوکس با هم بوت کنی پس مشکل از یک bug هست
من قبلا رو سیستم خودم سه تا لینوکس داشتم ردهت ۹ پارسیکس 0.6 و زوزه چیکار میکردم
وارد اون توزیع میشدم و فایل /boot/grub/menu.lst پیدا میکردم کپی میکردم توی فلاپی و عین توی مقاله با copy و paste ناقابل کار تموم میشد

hashem_wolf
01-03-2006, 23:59
boot/grub/menu.lst دقيقا كجا كپي كنم؟؟ دقيق!!!! :sad:

m a j r i x
02-03-2006, 08:05
شما وقتیکه وارد اون فایل شدی به عنوان مثال من میخواهم شبیه ساز Xen به گراب فدورا معرفی کنم

title XEN
kernel (hd0,3)/boot/xen.gz dom0_mem=196608
module (hd0,3)/boot/vmlinuz-xen root=/dev/hda4 vga=0x317 selinux=0 splash=silent resume=/dev/hda3 showopts
module (hd0,3)/boot/initrd-xen
چیکار کردم داخل اون فایل دنبال title گشتم اون کپی میکنم روی فلاپی بعد وقتی که فدورا اومد بالا اون title توی فایل گراب فدورا کپی میکنم

xmasih
06-03-2006, 00:36
ماتریکس عزیز
من برای نصب مودم
قدم به قدم دستورات شما را در تاپیک مورد نظر اجرا کردم
فایل مودم را در یک دایرکتوری مثلا
home
بازکردم در فرمان cd
در روت شل کنسول
مینویسد
no such file in
در صورتی که من ادرس را از طریق لوکیشن کات و پیست میکنم
اشکال من کجاست
ضمنا عکس انراهم برایت میگذارم تا بهتر متوجه شوی
بی نهایت سپاسگذارم

m a j r i x
07-03-2006, 07:30
سلام
یک اشکالی هست بین دستور cd و مسیر مورد نظر شما یک فاصله ناقابل وجود نداره
در ضمن چون شما از زوزه ۱۰ استفاده میکنی باید درایور مخصوص زوزه ۱۰ بگیری نه نسخه های دیگه

Driver for Intel's 536EP v92 modem
Intel-536ep 4.69-14.3 (i586) (ftp://ftp.suse.com/pub/suse/i386/update/10.0/rpm/i586/Intel-536ep-4.69-14.3.i586.rpm) 1830 kB
امیدورام مراحل بعدی رو با موفقیت طی بکنی

xmasih
07-03-2006, 07:34
بی نهایت متشکرم
باور نمیکنی از دیروز منتظرم که جواب و ببینم
100 بار کانکت
شدم
در هر حال متشکرم که منو با لینوکس اشتی دادی وامید وارم که در تمام مراحل زندگی موفق وکامروا باشی

xmasih
07-03-2006, 13:23
دوست عزیز
ان کار راهم انجام دادم نتیجه
این شد مشکل کجاست
متشکرم

m a j r i x
08-03-2006, 07:01
سلام
اون لینک درایوری که برای شما دادم RPM هست شما فقط کافیه از طریق install package with YaSTکلیک کنی تا خودش مراحل نصب ادامه بده
بخاطر اینکه مثل source code نیست که بخواهی کامپایل بکنی
موفق باشی

xmasih
10-03-2006, 07:13
با سلام
دوست من با
yast2
اینستال کردم تمام مراحل انجام شد
با krinternet
کانفیگور کردم یک پرووایدر ساختم ودکمه دایل این را زدم باز مپل قبل جواب نداد
فایل log
همان قبلی است یعنی چیپست مودم را نشناخته
از کجا می شود فهمید که فایل
536ep
نصب و چیپست شناسایی شده است
سپاسگذارم

m a j r i x
10-03-2006, 20:42
آخرین چیزهایی که به ذهن میرسه
پورت مودم شما باید روی /dev/536ep تنظیم باشه
دستور زیر اجرا کنید با کاربر root
linux:/home/majrix # hwinfo --modem
سرویس smpppdباید run باشه اگر نیست از طریق زیر انجام بده

YaST / system / system service (runlevel) / Start the smpppd for internet dial-up connections
موفق باشید

xmasih
11-03-2006, 22:56
ممنون دوست عزیز باز هم سعی میکنم

xmasih
11-03-2006, 23:54
دوست عزیز
به نظرم مودم نصب نمیشود
من تمام مراحل انرا برایت فرستادم در پوشه
dev
هیچ نشانی از فایل 536 ep
وجود ندارد برای نصب چیپست مودم راه دیگری ویا برای رفع این مهم کاری میشود انجام داد
متشکرم

rootnt
12-03-2006, 13:37
سلام xmasih جان
تشخیص این مشکل هم خیلی سخته
اصلا شما مطمئنی مودمتون Intel® 536EP هستش؟
آقای majrix در پست ۶۷ همین تاپیک از شما خواستند نوع مودمتون رو بفرمایید ولی شما جوابی ندادید

شما مودمت که شناسایی نشده
اکسترناله یا اینترنال ؟
نوع چیپ اون چی هست ؟
در ضمن شما این تا تاپیک یکبار دیگه نگاه کن از اول تا آخر
==
در مورد پخش mp3 زیر نگاه کن

اگر در مورد چیپست مطمئن نیستید:
برنامه مودم اسکن رو از این لینک:
پانلود و در پارتیشن لینوکس خود (مثلا home/user/ ) قرار دهید
و سپس دستورات زیر رو اجرا کنید:
gunzip -c scanModem.gz > scanModem
chmod +x scanModem
su
cp scanModem /usr/bin/
scanmodem/.
vi Modem/ModemData.txt
و محتویات فایل modemdata.txt رو اینجا بذارید

xmasih
12-03-2006, 21:54
دوست عزیز
با سلام
مدل مودم من در دیوایس منیجر ایکس پی
intel 536EP V.92 modem
است باور کنید چند بار ان مقاله را که دوست عزیزم ماجریکس گفت خوانده و مو به مو انجام دادم حتی پس از هر بار اینستال کردن
پکیج مودم ری استارت میکردم که مطمئن شوم اما باز نشد
در هر حال متشکرم باز با اون سرو کله میزنم شاید درست شد

rootnt
13-03-2006, 09:51
سلام
والا اگر اینطور باشه باید کار کنه
همونطور که گفتم تشخیص مشکل خیلی سخته
شما خودت سعیت رو بکن
اون چیزهایی هم که در مورد مودم اسکن گفتم انجام بدید ضرر نداره
ما هرچی خواستیم بحث مودم به تاپیکهای دیگه کشیده نشه نشد
عیبی نداره بعدا منتقل می کنمش ;)

xmasih
13-03-2006, 22:39
دوست عزیز
در تاپیک مودم که مجید گرامی معرفی کرده یک قسمت
ATTENTION: if the driver compiles but the script just wont work for you.
Here are the bare minimum steps to get your modem to work.

0. log in as root.
1. insmod -f Intel536.o (Intel536.ko for kernel 2.6)
2. you can start "hamregistry &" at this point if you wish.
3. rm /dev/536ep
4. mknod /dev/536ep c 240 1 (note "240" is the default, if it does not
work see what /proc/devices says 536ep's major number is)
5. ln -s /dev/536ep /dev/modem
6. start a comm application like minicom and use the modem.
7. see section 3 (International Users) for info on setting the correct
country settings.
هست من متوجه نشدم ایا به این مربوط میشود اگر بلی لطفا مراحل انرا شرح دهید
متشکرم

xmasih
22-03-2006, 07:44
دوستان عزیز من واقعا ازارتباط به اینترنت بوسیله زوزه10
مایوس شدم لینوکس رو بدون اینترنت تجربه میکنم
باز هم متشکرم

rootnt
22-03-2006, 09:58
سلام
ببین xmasih جان
من خودم مودم اینتل ندارم وقت زیاد هم ندارم
ولی می رم دنبال کار شما و سعی می کنم مشکلتون رو حل کنم
فقط فعلا تنها کاری که شما باید بکنید اینه که کاری که در دو پست قبلیم (۱۰۸) گفتم رو انجام بدید
شما بیایید عضو این انجمن بشید و در انجمن لینوکس هم فعالیت داشته باشید و نتونید درایور مودمتون (که وجود داره) رو نصب کنید پس من به چه درد می خورم؟

xmasih
24-03-2006, 08:04
root عزیز
متشکرم باور کنید نمیخوام وقت شما رو بگیرم
من چندین وچند مقاله درباره مودم خواندم نشد چون از ویندوز استفاده میکنم ومیخوام کاملا لینوکسی بشم
مجبورم چند ساعت در روز بین ویندوز و لینوکس پاس داده بشم تمام کارامو با لینوکس میتونم انجام بدم بجز کانکت شدن به اینترنت
و اگر میبینید مزاحم شما دوستان میشم فقط به خاطر اینکه میخوام لینوکسی بشم ودیگه سراغ ویندوز نرم من حدود دو ماه با لینوکس اشنا شدم اول نافیکس که اول اصلا باور نکردم یک برنامهای با این حجم وبا این توانایی وجود داره ودر عرض چند ثانیه سیستم تمام میاد بالا وشروع به کار میکنه بعد سیدی های مجانی اوبانتو برام رسید که چون احتیاج به سیدی دیگری به نام هما
داشتونتونستم پیدا کنم با زوزه اشنا شدم توضیح زیبا وروانی برای من مبتدی هست باور کن در عرض این یکی دو ماه 6الی 7 فروم درباره لینوکس عضو شدم وسخت در تکاپو هستم در حد خودم سعی کردم .بااینکه با کارکردن با ویندوز هیچ مشکلی ندارم وتمام کارهامو انجام میدم
امالینوکس یعنی ازادی خیلی به مزاقم خوش اومد والوده لینوکس شدم
باز از شما وتمامی دوستان عزیز که با صبر وحوصله و بی چشمداشت ومنت یاور ما مبتدیان لینوکسی هستید متشکرم وامیدوارم روزی برسد که همه از نسیم ازادی بهره مند باشند
سال نو مبرک وهمیشه ایام به کامتان باد

xmasih
24-03-2006, 08:11
در ضمن من دستور زیر را دادم و نیتجه این شد
$lspci

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 82845G/GL[Brookdale-G]/GE/PE DRAM Controller/Host-Hub Interface (rev 02)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation 82845G/GL[Brookdale-G]/GE/PE Host-to-AGP Bridge (rev 02)
00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) USB UHCI Controller #1 (rev 02)
00:1d.1 USB Controller: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) USB UHCI Controller #2 (rev 02)
00:1d.2 USB Controller: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) USB UHCI Controller #3 (rev 02)
00:1d.7 USB Controller: Intel Corporation 82801DB/DBM (ICH4/ICH4-M) USB2 EHCI Controller (rev 02)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 PCI Bridge (rev 82)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801DB/DBL (ICH4/ICH4-L) LPC Interface Bridge (rev 02)
00:1f.1 IDE interface: Intel Corporation 82801DB (ICH4) IDE Controller (rev 02)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) SMBus Controller (rev 02)
00:1f.5 Multimedia audio controller: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) AC'97 Audio Controller (rev 02)
01:00.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc Rage 128 Pro Ultra TF
02:03.0 Communication controller: Intel Corporation 536EP Data Fax Modem
linux
این هم تصویری از ان صفحه
متشکرم

rootnt
24-03-2006, 09:06
سلام
ببینید دوست عزیز من قدم به قدم پیش می رم که در جریان مشکل قرار بگیرم پس اگر این مطالب خیلی ساده هست از دست من ناراحت نشید
من در پست های قبلی نگاه کردم
در پست ۱۰۰ آقای majrix لینک درایور رو به شما معرفی کرده و شما هم اونو به درستی نصب کردید ولی نتونستید بلوک اون رو پیدا کنید و برای کنفیگور کردن kinternet ازش استفاده کنید
من فکر می کنم مشکل فقط همین باشه
من معمولا برای پیدا کردن بلوک مودم از روش زیر برای سرچ اون استفاده می کنم:
su
wvdialconf /etc/wvdial.conf
شما هم بعد از نصب اون درایور که با فرمت rpm هستش به صورت زیر :
مثلا درایور مودم در home/nematzadeh/ وجود داره
با دستور زیر اونو نصبش کنید (در خط فرمان) :
su
rpm -i /home/nematzadeh/Intel-536ep-4.69-14.3.i586.rpm
می تونید با فرمانی که گفتم بلوک مودمتون رو سرچ کنید و خروجی اون رو همینجا کپی کنید تا ببینیم چی میشه
در ضمن همونطور که در پست های قبلی از مراحل کار عکس می گرفتید باز هم این کار رو بکنید (خیلی خوبه )

xmasih
24-03-2006, 11:30
دوست عزیز
قسمت های بالا را انجام دادم نتیجه در قسمت پایین به ضمیمه موجود است
در ضمن
scan modem
رو نتوانستم کامل اجرا کنم یعنی modem text
رو نتونستم پیدا کنم اما در ویندوز مودمم را نشان داده عکس زیر
متشکرم

rootnt
24-03-2006, 16:29
عجب معضلی شده ها
از یه طرف می گه درایور مودم قبلا نصب شده از طرف دیگه اون برنامه مودم رو شناسایی نمی کنه
ببینید dev/modem/ وجود داره یا نه؟
اگر وجود داره (که احتمالا یک لینک باشه) ببینید به چه فایلی لینک شده؟

rootnt
24-03-2006, 16:37
به نظر من مشکل یا از درایور هست یا suse یا از مودم
این آخرین ورژن این درایور هستش که به صورت کد منبع هستش:
اینو نصب کنید ببینید درست می شه یا نه
اگر نشد
شما از یه توزیع دیگه استفاده کن مثل همون knoppix (البته اگر جدید ترین ورژن اون هست)
و بعد اگر تونستید درایورتون رو با فرمت deb. پیدا کنید که چه بهتر و اگر پیدا نشد همین بسته کد منبع که گذاشتم رو بگیرید و نصب کنید ببینید جواب می ده یا نه

xmasih
24-03-2006, 20:14
متشکرم دوست من

*NashenaS*
24-03-2006, 20:21
مي بخشيد...
اين سوسه كه دارين هي راجه بش توضيح مي دين چيه و به چه درد مي خوره؟ :blush:
ممنون مي شم...

xmasih
24-03-2006, 20:29
لینک مورد نظر پیغام
Download Not Found
میدهد

xmasih
24-03-2006, 20:30
دوست عزیز
من متوجه منظورتون نشدم
اگر منظور زوزه است
که یک توزیع از توزیع های لینوکسه
suse

*NashenaS*
24-03-2006, 20:57
دوست عزیز
من متوجه منظورتون نشدم
اگر منظور زوزه است
که یک توزیع از توزیع های لینوکسه
suse
ممنونم... مشكل من يكي 2 تا نيست كه... توزيع يعني چي؟ :sad:
شرمنده...

rootnt
25-03-2006, 10:43
لینک مورد نظر پیغام
Download Not Found
میدهد

اگر منظورتون لینک دانلود درایوره باید بگم که اون لینک دانلود مستقیم نیست

ممنونم... مشكل من يكي 2 تا نيست كه... توزيع يعني چي؟ :sad:
شرمنده...
linux distibution = توزیع لینوکس- انتشار لینوکس-شرکتها و گروههای زیادی هستند که با در کنار هم قرار دادن برنامه های مختلف از جمله برنامه های gnu و کارهای دیگه ... با هسته لینوکس (کرنل) یک توزیع لینوکس با قابلیتها و توانایی های مختلف تولید و منتشر می کنند
که یکی از انها توزیع محبوب suse می باشد که محصول کشور آلمان است
برای آشنایی با توزیع های مختلف لینوکس به سایت زیر مراجعه کنید:

xmasih
26-03-2006, 07:18
root گرامی
من در ان سایت برای زوزه 10
وintel 536ep v.92
بسته ای موجود نبود در چند پست قبلی دوست عزیز اقای مجید جای دیگری لینک داد ومن از انجا بسته مورد نظر را برای زوزه 10
گرفتم اما از سایت اینتل نگرفتم چون تا زوزه 9.2 موجود بود ایا ممکن است چون بسته از سایت اصلی نیست مشکل داشته باشد
ضمننا اگر امکان دارد یک توزیع دیگر بغیر از نافیکس معرفی نماید
ببخشید من باز با wvdial
امتحان کردمنتیجه در تصویر زیر موجود است ودر dev/modem
موجود نبود
سپاسگذارم
ps.دوست عزیز اگر نمیشود خودتان را به زحمت نیندازید ومن دیگر بحث مودم را ادامه نمیدهم تا شما به زحمت بیفتید بالاخره تمام لینوکس که
اینترنت نیست از قابلیت های دیگرش استفاده میکنم.

rootnt
26-03-2006, 11:57
سلام
ببینید xmasih جان
من اون درایور رو فقط به خاطر اینکه جدید ترین ورژن هست و ورژنش از اونی که آقای majrix دادند بالاتر بود معرفی کردم وگرنه فکر نمی کنم اون درایور هم هیچ مشکلی داشته باشه
یک دلیل دیگه هم شاید کد منبع بودن اونه
شما روی اون لینکی که دادم کلیک کنید (لینک دانلود مستقیم نیست) و مراحل دانلود رو پیش بگیرید تا دانلود بشه و سپس محتویات اونو اکسترکت کنید و بعد با استفاده از فایل read me اونو نصب کنید
در ضمن این رو هم بگم که شما نباید در این مورد از wvdialconf استفاده می کردید, برای این منظور از دستور زیر استفاده کنید:
ls -la /dev/modem
به نظر من یک توزیع دبیان بیس نصب کنید بهتره که اگر می تونستید ناپیکس رو نصب کنید خیلی خوب بود (اگر این توزیع رو نداری بگو من برات بفرستم)
بجز اون یا دبیان نصب کنید یا ubuntu
دوست عزیز چه زحمتی؟
من خودم این کار رو دوست دارم (حداقل می تونم سعی کنم که این مشکل رو حل کنم)
ولی مشکل اصلی اینه که: از راه دور و فقط با تایپ کردن و پست دادن , پیدا کردن راه حل این مشکل رو کمی سخت می کنه ولی باز هم نشد نداره

xmasih
26-03-2006, 22:39
متشکرم
root عزیز
با این اخلاقت ما رو پاک شرمند میکنی اگه برات زحمتی نیست نافیکس رو بگو از کجا تهیه کنم یا لینک اونو بگذار
چون انقدر زحمت دادیم دیگه نمی خوام به زحمت بیفتی باز هم متشکرم

rootnt
28-03-2006, 09:18
سلام
خواهش می کنم دوست عزیز
زحمتی نیست
شما اگر به اینترنت پر سرعت دسترسی دارید یا می تونید خودتون اون رو تهیه کنید که هیچ و اگر نه یا اگر مایل بودید آدرستون رو در یک پیغام خصوصی برای من بفرستید
در ضمن بهتره که اول اون درایور که لینکشو گذاشتم روی همین توزیع که دارید نصب کنید و کارهای دیگری که گفتم رو انجام بدید اگر جواب نگرفتید اون وقت توزیعتون رو عوض کنید (چون شنیده بودم که درایورهای قدیمی تر با بعضی از کرنلها و توزیع ها مشکل داره به همین دلیل باید ورژن جدید درایور رو نصب کنید)

m a j r i x
29-03-2006, 08:49
سلام
ببخشید که توی این چند روزه نبودم راستی سال نو مبارک امیدوارم برای لینوکسی‌ها سال خوبی باشه
خب انگاری مشکل xmasih نمی‌خواد حل بشه
بنظر من شما اگر امکانش هست یک مودم اکسترنال بگیر یا ببین میتونی با ناپیکس مشکلتو رفع کنی
اول شما با ناپیکس امتحان کن واقعا میشه گفت معرکه‌ست اگر خواستی من هم دارم میتونم بهت بدم ( قرار بود تو عید از روتی ناپیکس بگیرم نشد اخه cd رو گم کرده بودم ولی بازدوباره پیداش کردم )
بعد اگر بازهم حل نشد اونوقت فکر میکنم باید یک اکسترنال بگیری

rootnt
29-03-2006, 11:22
majrix جان خیلی خوشحالم که دوباره ارسالت رو می بینم

xmasih
30-03-2006, 07:17
از تمامی دوستان صمیمانه سپاسگذارم
از نافیکس استفاده میکنم
در ضمن majrix
عزیز عید شما مبارک
root گرامی
زحمت ما در پیغام خصوصی به گردن شما افتاد
متشکرم

rootnt
31-03-2006, 12:48
زحمت ما در پیغام خصوصی به گردن شما افتاد
چه زحمتي؟
بيشتر توضيح بديد

xmasih
31-03-2006, 16:56
root عزیز
من ادرسم رو در پیغام خصوصی گذاشته ام
ضمننا تا قبل از نصب نافیکس اگه زحمتی نیست
درایو های مودمم را از کجا می توانم دریافت کنم
تا قبل از نصب تمام برنامه ها را اماده کنم
متشکرم

rootnt
31-03-2006, 17:12
من از شما پیغام خصوصی دریافت نکردم وگرنه خودم متوجه می شدم (دوباره سعی کنید)
این آدرس صفحه مودم شماست:
و این هم قسمت دانلود درایور مودمهای اینتل:

xmasih
31-03-2006, 18:17
برایتان الان یک پیغام کذاشتم
ممنون

xmasih
05-04-2006, 06:41
root عزیز
ایا پیغام مرا دریافت کردید
متشکرم

rootnt
05-04-2006, 17:23
root عزیز
ایا پیغام مرا دریافت کردید
متشکرم
بله براتون يك پيغام خصوصي هم فرستادم
تا الان كه نبودم انشاالله فردا براتون پست مي كنم

xmasih
05-04-2006, 20:02
متشکرم دوست عزیز

Gagsta
06-04-2006, 12:01
سلام به همهٔ دوستان من در هنگام نصب SUSE یه مشکلی‌ دارم. در اون صفحی‌ Instalation Settings در قسمت Software نوشت NO Source found at 'cd:///;devices=/dev/hda,/dev/hdb.
و زیرش نوشته ERROR:NO Proposal
لطفا می‌شه راهنمایی‌ کنین من چی‌ کار باید کنم

با تشکر

m a j r i x
06-04-2006, 19:00
سلام
فکر نمیکنم شما از طریق CD زوزه رو نصب کنید اگر حدسم درست باشه از روی هارد نصب میکنید
اگر شما زوزه رو از طریق installation into directory نصب کنید و نتوانید نشانی یا محل ایزو رو بدرستی تعریف کنید با این پیغام خطا مواجه میشید
۱- خواهشا قبل از نصب از فایلهای مهم خود روی کامپیوتر یک بک‌آپ بگیرید که اگر با پارتیشن بندی به مشکلی برخوردید مسئله‌ای ایجاد نشه
۲- مراحل پیکربندی سخت افزار و انتخاب بسته‌ها رو با حوصله و دقت کافی انجام بدید
۳- موفق باشید

echo
12-04-2006, 18:32
سلام،
من امروز دیدم اینجا یک انجمن برای لینوکس و suse هست. خواستم یه مشکلی که الان چند روزی من رو به خودش مشغول کرده بپرسم شاید قبل من کسی بهش برخورده باشه و بتونه اطلاعات خاصی در اختیارم بذاره.
موضوع به این بر میگرده که من یک suse 10 روی لب تاپم دارم. و الان چند روزی بود که xWindow عشقی عمل مکرد و بالا نمی اومد. اولین کاری که کردم یک بار دستی اجراش کردم نیامد، بعد توی پیغام خطا دیدم که runlevel 3. که خوب x11 رو نمیده، inittab و یکم باهاش ور رفتم و runlevel کردم 5 که برم رو x11 ولی ایندفعه بعضی موقعه ها میره و بعضی موقع ها بر میگرده رو 3 و دوباره xWindow اجرا نمیشه. توی پیغام خطای xstart دیدم نوشته که درایور کارت گرافیکی رو پیدا میکنه ولی موضوع اینکه میگه نتظیمات تعریف شده مناسب و اجرایی نیست. رفتم درایور باز کنم ببینم اونجا چی ایراد داره در کمال تعجب دیدم emacs , vi هیچ کدوم یا نمیتونن درایور رو باز کنند یا اینکه از عجایب تازگی ها درایور یک فایل خالیه خالیه!!! من کارت گرافیکیم Nvidia است، توی suse راه حل دستی مشکل هست اما اولین قدم من رو بدجوری به شک انداخته، چون اینجور که پیداست Yast رو خارج از xWindow میشه اجرا کرد، ولی من دارم شاخ در میارم چه جوری؟ میخوام بدونم کسی میدونه چه جوری؟

m a j r i x
12-04-2006, 22:14
سلام
فایل etc/X11/ شما آسیب یا ناقص شده علتش رو خود شما میتونید بفهمید
ولی میشه بار دیگه اون تنظیم کنید و مثل سابق کار کنه ;) :biggrin:
شما میتونید اون فایل مذکور دستی کانفیگ کنید ولی در زوزه برای راحتی میتونید از SaX2 استفاده کنید
۱- بدون اینکه با یوزری لاگین کنید با زدن کلیدهای ctrl+alt+F2 یک ترمینال بازکنید
۲- با کاربر روت لاگین کنید
۳- برای تنظیم SaX2 باید Xserver غیر فعال باشه برای غیر فعال کردن X server با زدن دستور init 3 از کار بندازید
۴- با دستور rm فایلهای موجود در مسیر etc/X11/ را کامل حذف کن
۵- Sax2 تایپ کنید تا اجرا بشه
۶- تنظیمات صحیح کارت گرافیک وارد کنید بعد از تائید کردن change configuration سیستم reboot کنید
این از این
ولی در مورد درایور شما باید اونو نصب کنید چون بسته‌ای باینری نیست شما نمی‌تونید از کدهای اون متوجه بشید لینک زیر نگاه کن
راهنمای نصب راه‌انداز کارت‌های گرافیکی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
موفق باشی

echo
13-04-2006, 16:46
سلام
باید بگم من مشکلم رو دیشب بالاخره حل کردم در عین حال از راهنماییتون ولی مشکل از inittab بود که من موفق شده بودم خرابش کنم!!
تا بعد.

m a j r i x
13-04-2006, 23:09
آخیش بالاخره یکی حرف امیدوارانه زد

intruder
16-04-2006, 19:13
سلام من مودم رو در لينوكس suse نصب كردم ولي وقتي kppp روباز ميكنم مودم نصب شده نشون ميده وكانكت هم ميشه ولي يك ثانيه بعد dc ميشه و اين ارور رو ميده
the pppd daemon died unexpectedly
به نظر شما ايراد ازكجاس در ضمن من با wvdial به اينترنت ميرم

m a j r i x
17-04-2006, 22:03
از طریق YaST گزینه system service runlevel سرویس PPPD فعال کن

m a j r i x
17-04-2006, 23:14
سلام
بعضی از دوستان که از کارت گراقیکی ATI استفاه میکنن برای نصب و یا فعال کردن 3D به مشکل برمیخورن در اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یک راهنمایی در این مورد هست
موفق باشید

intruder
19-04-2006, 10:30
از طریق YaST گزینه system service runlevel سرویس PPPD فعال کن

ممنون دستت درد نكنه خيلي حال دادي بالا خره يكي جوابمونو داد
ولي من هنوز تست نكردم انشاله امشب برم خونه تست كنم در هر صورت ممنون

abbas13677_2005
22-04-2006, 23:52
اقا این نسخه جدید سوزه که میگن مثل ویستا هست کی میاد؟

m a j r i x
24-04-2006, 22:24
۱- هم زمان انتشار زوزه 10.1 و هم 10.2 قبل از انتشار ویستا هست یعنی قبل از سال 2007 تازه بعد از اون اگر منتشر بشه
۲- فکر نکنم شرکت ناول ادعا کرد باشه زوزه مثل ویستا باشه بلکه قول یک محیط گرافیکی 3D داده که همون ویستا روی تک بعدی مونده چه برسه به animate یاtranclucent شدن منوها و آیکونها

abbas13677_2005
25-04-2006, 12:57
من دشمن گرافیک های سنگین هستم چون سرعت به صفر می رسه
مثل ویندوز 98 که خیلی سرعتش بیشتر از ایکس پس هست
حالا انشا الله که سرعت سوزه بالا باشه

papiyoon
27-04-2006, 16:37
سلام بروبچ لینوکس باز مخصوصا سوزه
من فایرفاکس 1.5.2 رو دانلود کردم برای سوزه 9.3 حالا میخوام ببینم چطوری میشه نصبش کرد ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

m a j r i x
27-04-2006, 22:15
سلام
اگر شما بسته tar دانلود کردید کافیه که از حالت فشرده خارج کنید بر روی shell script فایرفاکس کلیک کنید خودش اجرا میشه
اگر شما بسته rpm کردید کافیه از طریق YaST اون نصب کنید

rootnt
27-04-2006, 22:32
سلام دوست عزیز
خوشحالم که دوباره اینجا پست شما رو می بینم
من فایرفاکس 1.5.0.2 رو نصب کردم فقط مال من suse 10.0 x86-64 هستش
با yast امتحان نکردم ولی در حالت معمولی dependency ارور می ده و به بسته MozillaFirefox-translations هم احتیاج داره
اول بسته های ( rpm)ه MozillaFirefox-translations و MozillaFirefox مخصوص توزیعم رو دانلود کردم
بسته MozillaFirefox-translations و سپس MozillaFirefox (قدیمی) رو uninstall کردم
و سپس به ترتیب MozillaFirefox و MozillaFirefox-translations (جدید) رو نصب کردم

papiyoon
28-04-2006, 01:03
ممنون دوستان
والا اینی که من دانلود کردم بسته tar هست و از سايت خود فايرفاكس گرفتم و فكر ميكنم فقط خود mozilla firefox هست اما اين MozillaFirefox-translations كه ميگين كجاست ؟

سلام
اگر شما بسته tar دانلود کردید کافیه که از حالت فشرده خارج کنید بر روی shell script فایرفاکس کلیک کنید خودش اجرا میشه
اگر شما بسته rpm کردید کافیه از طریق YaST اون نصب کنید
اقا این shell script کجاست ؟
از Yast چطوري ميشه نصب كرد ؟

m a j r i x
28-04-2006, 14:58
سلام
با توجه به اینکه شما بسته tar اون دریافت کردید کافیه که اونو Extract کنید بعد از اینکه از حالت فشرده خارج شده یک دایرکتوری بنام فایرفاکس ساخته میشه داخل اون دایرکتوری یک آیکون مثل آواتار rootnt هست که اسمش هست فایرفاکس روی اون کلیک کنید تا برنامه اجرا بشه همین

papiyoon
28-04-2006, 15:29
سلام
با توجه به اینکه شما بسته tar اون دریافت کردید کافیه که اونو Extract کنید بعد از اینکه از حالت فشرده خارج شده یک دایرکتوری بنام فایرفاکس ساخته میشه داخل اون دایرکتوری یک آیکون مثل آواتار rootnt هست که اسمش هست فایرفاکس روی اون کلیک کنید تا برنامه اجرا بشه همین
خب عزیز اینو که خودم میدونم اینجوری اجرا میشه :biggrin:
من میخوام اون نسخه 1.0.8 فایرفاکس که الان نصب هست داخل لینوکس به نسخه 1.5.2 ارتقا پیدا کنه
لینوکس رو آپدیت کردم کامل اما فایرفاکس دیگه بالاتر از نسخه 1.0.8 نمیره
میخوام ورژن 1.5.2 جوری نصب بشه که وقتی روی آیکنش در دسکتاپ کلیک میکنی همین ورژن 1.5.2 بالا بیاد :rolleye:

papiyoon
28-04-2006, 16:32
سلام دوست عزیز
خوشحالم که دوباره اینجا پست شما رو می بینم
من فایرفاکس 1.5.0.2 رو نصب کردم فقط مال من suse 10.0 x86-64 هستش
با yast امتحان نکردم ولی در حالت معمولی dependency ارور می ده و به بسته MozillaFirefox-translations هم احتیاج داره
اول بسته های ( rpm)ه MozillaFirefox-translations و MozillaFirefox مخصوص توزیعم رو دانلود کردم
بسته MozillaFirefox-translations و سپس MozillaFirefox (قدیمی) رو uninstall کردم
و سپس به ترتیب MozillaFirefox و MozillaFirefox-translations (جدید) رو نصب کردم
آقا شما لطف میکنی این کارایی که گفتی رو برای یه کاربر غیر حرفه ای لینوکس توضیح بدی ؟ :)
البته میدونم کار سختیه اما خب من اینجوری نمیفهمم که باید چه کار کنم :sad:

m a j r i x
29-04-2006, 00:37
خب عزیز اینو که خودم میدونم اینجوری اجرا میشه :biggrin:
من میخوام اون نسخه 1.0.8 فایرفاکس که الان نصب هست داخل لینوکس به نسخه 1.5.2 ارتقا پیدا کنه
لینوکس رو آپدیت کردم کامل اما فایرفاکس دیگه بالاتر از نسخه 1.0.8 نمیره
میخوام ورژن 1.5.2 جوری نصب بشه که وقتی روی آیکنش در دسکتاپ کلیک میکنی همین ورژن 1.5.2 بالا بیاد :rolleye:
سلام
خب شما درباره نصب فایرفاکس سوال کردید نه درباره ارتقا ؟ !
برای ارتقا اول نسخه قدیمی از طریق YaST اونو del یا پاک کنید
بعد بسته tar فایرفاکس در مسیر /opt/MozillaFirefox/ اونو Extract کنید
برای ساختن لینک یک کپی از shell script فایر فاکس در مسیر /usr/bin/ قرار بدید
نکته دیگه شما میتونید با استفاده از نسخه 1.5 به بالا patch های اون دریافت کنید و احتیاج به دانلود کامل اون ندارید
موفق باشید

rootnt
29-04-2006, 13:07
آقا شما لطف میکنی این کارایی که گفتی رو برای یه کاربر غیر حرفه ای لینوکس توضیح بدی ؟ :)
البته میدونم کار سختیه اما خب من اینجوری نمیفهمم که باید چه کار کنم :sad:
اونی که من گفتم درباره بسته rpm هستش که ظاهرا شما بسته tar رو دانلود کردید و majrix جان هم که توضیحات کامل در این مورد رو دادند

parsstb
02-05-2006, 12:37
سلام
تو هر نسخه لینوکس که یاهو نصب کردم وقتی فارسی تایپ میکنم نوشته خودم رو نمیتونم :sad: ببینم فارسی طرف مقابل هم اصلا نمیشه خوند :angry: ولی فینگلیش مشکلی نیست
به نظرتون مشکل از چیه و راه حل ساده ای داره یا نه؟
ممنون

m a j r i x
02-05-2006, 19:30
منسجرهای چون Gaim یا Koepet همچین مشکلی ندارن این دو تا رو امتحان کن

safir_filthy
04-05-2006, 17:48
به عقیده شرکت Novell سیستم عامل حرفه ای لینوکس SUSE تمامی خواسته های علاقه مندان دنیای کد باز را برای داشتن یک سیستم عامل مناسب جهت استفاده در منزل و یا بکارگیری در شرکتها در اختیار آنها قرار می دهد.
نگارش جدید و آزمایشی از سیستم عامل لینوکس SUSE 10.1 Beta 6 مشتمل بر صدها برنامه کاربردی جانبی است که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده می شود. همچنین نسخه جدید لینوکس SUSE از تکنولوژی گرافیکی جدید با نام XGL استفاده می کند که محیطی شفاف (transparent) را فراهم می کند.
لينك دانلود:
سايت مرجع:

m a j r i x
05-05-2006, 10:25
با اینکه در عرضه نسخه نهایی با تاخیر مواجه شده
ولی من همچنان منتظر 10.1 هستم

echo
05-05-2006, 17:12
داشتم گذری نظرات دوستان رو میخوندم، اقا من خدایش کف کردم، اینقدر این رو گفتم Suse رو بخونید "زوزه". "سوزه" رو اینجوری مینوسن : "ßuse" و اصلا معنایی نداره. در ضمن die Suse معنی افتاب پرست نمیده، نمیدونم حالا اینجا دیدم این رو یا جای دیگه بود، die Suse به زنی گفته میشه که توجه به هنجارها و ... نداره و سعی میکنه از هم چیز لذت ببره!! ( معنی اونگونه منفی که در فارسی ما در نظر میگیریم رو در المانی نداره!). امیدوارم دوستان یکم به اسم ها دقت کنند.
روز همه خوش،
تا بعد.

m a j r i x
05-05-2006, 21:16
سلام
اکثر بچه‌های ایرانی لینوکس SuSE رو زوزه تلفظ میکنن
از راهنمایی شما ممنون :thumbsup:
راستی آیا خود شما از SuSE استفاده میکنید؟

rootnt
05-05-2006, 22:08
من شنیدم suse به لحجه آلمانی ها زوزه و به لحجه انگلیسی ها و en-us سوزه خونده میشه درسته؟
آیا شما اطلاعاتی دارید؟

echo
06-05-2006, 02:13
سلام
اکثر بچه‌های ایرانی لینوکس SuSE رو زوزه تلفظ میکنن
از راهنمایی شما ممنون :thumbsup:
راستی آیا خود شما از SuSE استفاده میکنید؟

بنده قطعا جز لینوکس استفاده نمیکنم، و باید بگم فوق العاده تر از یونیکس سیستم عامل ندیدم، و بهتر و کامل تر از Suse و Knoppix توزیع!
تمام اینها رو ولی متاسفانه با ویندوز تایپ کردم!!!
:happy:

echo
06-05-2006, 02:27
من شنیدم suse به لحجه آلمانی ها زوزه و به لحجه انگلیسی ها و en-us سوزه خونده میشه درسته؟
آیا شما اطلاعاتی دارید؟

طبق اکسنت المانی فرقی نمیکنه کجاش باشید خونده میشه زوزه! اما در مورد اینکه انگلیسی چی میخونند، یه چیز با حالی که خالی از لطفم تعریفش نیست بگم. در دانشگاهی سمینار بود در مورد مزیت های استفاده تغییر سیستم از ویندوز به یونیکس در المان، یک استاد استرالیایی که سخنرانی میکرد و این استاد با تمام علم جامعشون پی در پی میگفت سوزه! و بچه هایی که پشت اساتید جلو نشسته بودند هی اروم بلند طی سخنرانی به شوخی میگفتن زوزه، تا اینکه یکی از اساتیدی که جلو نشسته بود گویا یک کاغذ رو نوشت و داد که بدن به جناب پروفسور که اقاجون این رو درست بگو اینجا ما رو خفه کردن، کاغذ رو که ایشون مطالعه کردند، لبخندی زدند و بعد گفتند، " ما انگلیس زبانها حاضر نشدیم بگیم deutschland ( المانی ها به المان میگند ) ،فکر میکنم این انتظار غیر اکادمیکی باشه که شما از من بخواهید که من بگم زوزه !!"
اصولا دوستان انگلیسی زبان تبحر به حک کردن رد وجوری خودشون روی همه کس و همه چیز دارند!
:biggrin:

rootnt
06-05-2006, 07:40
سلام
این بحث قبلا در سایت تکنوتاکس شده بود
من خودم هم به صورت انگلیسی (زبان بین المللی) این رو سوزه می خوندم
ولی خوب حالا که شما می گی باید آلمانی تلفظ بشه من هم می گم زوزه

Cracki
12-05-2006, 00:40
نسخۀ نهایی زوزه عرضه شد.

برای دانلود میتونید به یکی از لینک های پایین مراجعه کنید.

اینم لینک FTP

ftp://suse.mirrors.tds.net/pub/opensuse/distribution/SL-10.1/iso/

papiyoon
12-05-2006, 00:56
نسخۀ نهایی زوزه عرضه شد.

برای دانلود میتونید به یکی از لینک های پایین مراجعه کنید.

اینم لینک FTP

ftp://suse.mirrors.tds.net/pub/opensuse/distribution/SL-10.1/iso/

اقا دمت گرم
اما کدومو باید دانلود کنیم ؟
SUSE-Linux-10.1-GM-i386-CD1.iso ؟
SUSE-Linux-10.1-GM-ppc-CD1.iso ؟
SUSE-Linux-10.1-GM-x86_64-CD1.iso ؟

Cracki
12-05-2006, 02:49
papiyoon جان شما باید این 5 تا سی دی رو دانلود کنید.

البته من در کامل بودن این نسخه مطمئن نیستم . چون به سایتش که مراجعه میکنم میگه که باید خریداری بشه اما سایت های
Software Share نیز همین لینک ها رو برای دانلود قرار دادند. و هیچ کدوم حرفی از سریال یا چیز دیگه ای نزدند. حالا باید ببینیم
آیا کسی هست که در این مورد اطلاعات دقیق تری داشته باشد.

یا اینکه آیا کسی هست که نسخه 9 رو از اینترنت دانلود کرده باشه. چون نسخه 9 این سیستم عامل هم دقیقا از همین سایت
بود.

البته اگر کسی باشه که بدونه چطور میشه فهمید این نسخه ای که برای دانلود قرار داده شده کامل است من حاضرم
اینو دانلود کنم و جوابشو اعلام کنم. البته بدون نصب . یعنی اینکه طوری باشه که از روی فایل یا مورد خاصی بشه
به کامل بودن آن پی برد.

papiyoon
12-05-2006, 02:57
اقا مرسی
من خودم نسخه 9.3 رو دارم
البته پارسال نصبش کردم و هنوز دارمش و همیشه هم آپدیتش میکنم
با آپدیت کردن ورژن 9.3 به 10 ارتقا پیدا نمیکنه ؟

Cracki
12-05-2006, 03:14
شما نسخه 9.3 رو از اینترنت دانلود کردید؟ یا اینکه سی دی هاشو از جای دیگه تهیه نمودید؟

راستی در بالا یادم رفت بگم که نسخه نهایی 10 این سیستم عامل در دو نسخه ارائه شده 32 بیت و 64 بیت . به همین دلیل باید
بر حسب مشخصات پی سی تون یکی را برای دانلود انتخاب کنید.

اون 5 تا لینکی رو هم که قرار دادم برای سیستم های 32 بیتی هست.

اما اینکه با آپدیت نسخه 9 میشه به 10 تبدیل بشه یا نه باید بگم که فکر نکنم همچین چیزی ممکن باشه. حالا تا بقیه نظرشون
چی باشه...

rootnt
12-05-2006, 09:57
i386 برای سیستم های معمولی 32 بیتیه
i386_64 بریا سیستم های 64 بیتیه (amd 64 , intel EM64T )
ppc هم که برای پاور پی سی ها
در این لینک نسخه نهایی 10.1 عرضه شده:
در مورد لینکهای دیگر اطلاعی ندارم که نسخه نهاییه یا نه
احتمالا منم چند روز دیگه دانلودش می کنم

papiyoon
12-05-2006, 12:34
شما نسخه 9.3 رو از اینترنت دانلود کردید؟ یا اینکه سی دی هاشو از جای دیگه تهیه نمودید؟

راستی در بالا یادم رفت بگم که نسخه نهایی 10 این سیستم عامل در دو نسخه ارائه شده 32 بیت و 64 بیت . به همین دلیل باید
بر حسب مشخصات پی سی تون یکی را برای دانلود انتخاب کنید.

اون 5 تا لینکی رو هم که قرار دادم برای سیستم های 32 بیتی هست.

اما اینکه با آپدیت نسخه 9 میشه به 10 تبدیل بشه یا نه باید بگم که فکر نکنم همچین چیزی ممکن باشه. حالا تا بقیه نظرشون
چی باشه...
من سی دی نسخه 9.3 رو گرفتم دانلود نکردم
اما تا امروز مدام آپدیتش کردم

m a j r i x
12-05-2006, 19:45
سلام
papiyoon جان اگر شما میخواهی یک نصب مجدد نداشته باشی میتونی از طریق زیر اینکارو بکنی
YaST / software / system update
در ضمن برای دانلود چرا از torrent استفاده نمکنید
در ضمن نسخه های عرضه شده نهایی و OSS میباشند

papiyoon
12-05-2006, 20:42
سلام
papiyoon جان اگر شما میخواهی یک نصب مجدد نداشته باشی میتونی از طریق زیر اینکارو بکنی
YaST / software / system update
در ضمن برای دانلود چرا از torrent استفاده نمکنید
در ضمن نسخه های عرضه شده نهایی و OSS میباشند
ممنون
تورنت سرعت دانلودش خیلی پایینه و خیلی طول میکشه :sad:
راستی ببخشید OSS يعني چي ؟ :blush:

m a j r i x
12-05-2006, 20:46
OSS=OpenSource Software

papiyoon
12-05-2006, 20:49
OSS=OpenSource Software
wow مرسي :blush: :blush: :blush:
اما مگه همه نسخه هاي لينوكس كد باز نيست ؟

m a j r i x
13-05-2006, 08:05
بله همه توزیعها کد باز هستند
ولی بعضی ها مثل نسخه eval زوزه دارای بسته های non-oss هست مثل برنامه های چون جاوا flash و اپرا و پلاگین mp3 که در نسخه oss هیچ کدوم از اینها وجود نداره

yousofnejad
04-06-2006, 19:21
mitooni azin link downloadesh koni
agar ham mashhadi be amin12470@yahoo.com mail bezan bahat gharar mizaram suse 10 va har version digeye linux ro be doostdaran open source ba ehteram midam

yousofnejad
04-06-2006, 19:23
dar zemn az tabestoon dorehaye amoozeshe linux va kollan computere herfeee mikham barye doostam too danesh gahe ferdowsi bezaram har mashadi ke khast be man mail bezane
دوست عزيز لطفا فارسي تايپ كنيد :::ار اين به بعد پستهاي انگليسيتون پاك مي شه

hadim
12-06-2006, 00:35
دوستان من ورژن 10.1 را گرفتم ولی نمی دانم نمی توانم با بوتیبل بالا بیارم البته از حالت iso خارج کرده و رایت نمونم و هم به صورت iso ورژن برنامه هم i386 ld fhan.

yang
15-06-2006, 13:24
من مشکلی با تغییر صفحه کلید در kde دارم.من زبان فارسی را در بخش personal setting نصب کردم اما وقتی در بخش keyboard xkb option<layout برای تغییر صفحه کلید alt+shift را انتخاب میکنم نمیتونم زبان صفحه کلید را با alt+shift تغییر بدم.اینم بگم که با موس میتونم صفحه کلید رو تغییر بدم.کسی میدونه دلیلش چیه؟کس دیگه ای هم این مشکل رو داره؟
در ضمن من از suse 10.1 استفاده میکنم.

papiyoon
15-06-2006, 13:37
من فکر کنم alt+shift برای کار دیگه به کار میره و نمیشه واسه تغییر زبان ازش استفاده کرد
من ctrl+space رو برای تغییر زبان گزاشتم

yang
15-06-2006, 15:13
من فکر کنم alt+shift برای کار دیگه به کار میره و نمیشه واسه تغییر زبان ازش استفاده کرد
من ctrl+space رو برای تغییر زبان گزاشتم
تو لیست من کنترل+اسپیس وجود نداره در هر صورت من ترکیبهای دیگری رو هم تست کردم اما جواب نداد

yang
15-06-2006, 15:23
یه مشکل دیگه هم دارم .من میخواهم صدای مودم رو هنگام اتصال قطع کنم.احتمالاْ باید همان عبارت atm0 رو یه جایی وارد کرد.من با kppp متصل میشم وتو مسیر configure>modems>edit>modem>modem commands عبارت های مربوط به تنظیم مودم وجود داره.ولی نمیدونم از اینجا به بعد باید چکار کنم.شاید هم تنظیمات باید در مسیر دیگه ای وارد بشه

m a j r i x
16-06-2006, 16:21
چرا از K internet استفاده نمیکنی که با YaST هماهنگه

yang
16-06-2006, 21:23
چرا از K internet استفاده نمیکنی که با YaST هماهنگه
مگه فرقی هم میکنه من میخوام صدای مودم رو قطع کنم.فکر نمیکنم به برنامه ای که برای ارتباط استفاده میکنم ربطی داشته باشه.ضمناْ این برنامه رو هم تو بخش اینترنت پیدا نکردم.
فعلاْ یه راهی پیدا کردم که مشکل رو تقریباْ حل کرد لطفاْ در مورد تعویض زبان صفحه کلید که قبلاْ توضیح دادم منو راهنمایی کنید.

manoxpwin
02-07-2006, 04:51
sorry i cant write farsi
for download the suse 10.1 is good use bit torrent
for download bittorrent [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
you can find so many program in this sit
tanks

m a j r i x
14-07-2006, 00:11
سلام
از این به بعد میخوام برنامه‌‌ های پرکاربردی که نسخه جدیدش ارائه میشه رو با لینک دانلود بذارم همه برنامه برای 10.1 بوده و x86 میباشد منابع داانلود هم سایتهای زیر میباشن
ftp://ftp.suse.com/pub/suse
فعلا برای شروع لینک سه تا برنامه اینترنتی میذارم
=====
firefox
ftp://ftp.suse.com/pub/suse/i386/update/10.1/rpm/i586/MozillaFirefox-1.5.0.4-1.3.i586.rpm
=====
Thunderbird
ftp://ftp.suse.com/pub/suse/i386/update/10.1/rpm/i586/MozillaThunderbird-1.5.0.4-2.1.i586.rpm
=====
Opera
ftp://ftp.suse.com/pub/suse/i386/update/10.1/rpm/i586/opera-9.0-1.3.i586.rpm
=====
فکر میکنم برای شروع کافیه لطفا عزیزان زوزه‌کار ما رو از پیشنهاداتشون محروم نکنن
موفق باشید

masooumi
14-07-2006, 21:26
سلام من در نصب زوزه 10 مشکل دارم و این که فقط فایل های سیدی اول کپی میشه و بعد رسیت میکنه و من هنوز یوزر و پسوردی نساختم چصوری وارد سیستم شوم

lord-kianoosh
15-07-2006, 00:33
سلام دوستان
راستش من با لينوكس كاملن نا آشنا هستم و همين امروز نسخه زوزه(شايدم سوزي!)رو نصب كردم ولي نميدونم چطوري كارت گرافيكم رو نصب كنم (همين طور مودم و پرينتر و اسكنر رو)در ضمن كارت گرافيكمpx6600 leadtek هستش.
اگر لطف كنيد و سريع تر راهنماييم كنيد ممنون مي شم.

m a j r i x
15-07-2006, 07:58
سلام من در نصب زوزه 10 مشکل دارم و این که فقط فایل های سیدی اول کپی میشه و بعد رسیت میکنه و من هنوز یوزر و پسوردی نساختم چصوری وارد سیستم شوم
سلام
اگر تنظیمات سخت افزاری شما موقع نصب درست بوده شک نکن که اشکال CDهاست به احتمال زیاد MD5 اونها مشکل داره

m a j r i x
15-07-2006, 08:03
سلام دوستان
راستش من با لينوكس كاملن نا آشنا هستم و همين امروز نسخه زوزه(شايدم سوزي!)رو نصب كردم ولي نميدونم چطوري كارت گرافيكم رو نصب كنم (همين طور مودم و پرينتر و اسكنر رو)در ضمن كارت گرافيكمpx6600 leadtek هستش.
اگر لطف كنيد و سريع تر راهنماييم كنيد ممنون مي شم.
سلام
ورودتون به دنیای لینوکس تبریک میگم
اگر شما موقع نصب سخت افزار به خوبی کانفیگ کنی بهتره ولی الان هم بازهم دیر نشدهبرای تنظیم سخت افزار مراحل زیر اجرا کنید
YaST / hardware / graphic card
YaST / hardware / printer
YaST / hardware / scanner
برای آشنایی بیشتر با زوزه انجمن یک مرور بکنید
موفق باشید

manoxpwin
15-07-2006, 09:34
how i can use the yahoo messenger in suse )(join the room only join the room

masooumi
15-07-2006, 11:25
سلام
من که دیشب خودم رو کشتم نتونستم این زوزه 10 نصب کنم فکر میکنم سی دی یک ان خرابه اگه کسی میتونه برای من سی دی ان رو بفرسته )البته از نظر هزینه مشکلی ندارم) فقط به من کمک کنید

rootnt
15-07-2006, 11:34
سلام
بعد از اینکه سیستم ریست شد "boot from harddisk" رو انتخاب می کنید و بقیه مراحل نصب ادامه پیدا می کنه
اگر اینطور نشد همونی که majrix گفت صادقه

how i can use the yahoo messenger in suse )(join the room only join the room
you can use "menu==>internet==>gaim internet messenger"
it's very good program for chat in yahoo

lord-kianoosh
15-07-2006, 23:39
majrix عزیز باتشکر از خوش آمد گویی صمیمانه شما...
ببینید دوستان من از لینوکس هیچی نمیدونم .ولی همون یه ذره که باهاش ور رفتم(البته با کمک majrix)متوجه شدم اسم کارت گرافیک رو می نویسه ولی انگار ازش کار نمی کشه.
از همه دوستان تقاضا می کنم لطف کنن و یه توضیح کامل در مورد مشکل من بدن(کارت گرافیکمpx 6600 و ورژن لینوکسم هم suse 10.1 )
در ضمن من به یه سی دی یا کتاب آموزشی suse 10.1 هم نیاز دارم اگر میشه در این زمینه هم منو راهنمایی کنید.

manoxpwin
16-07-2006, 03:22
HI root nt thankful I have another Question root nt how i can write Farsi in suse?
and how i cant use the c++ in suse thankful again

m a j r i x
16-07-2006, 07:42
majrix عزیز باتشکر از خوش آمد گویی صمیمانه شما...
ببینید دوستان من از لینوکس هیچی نمیدونم .ولی همون یه ذره که باهاش ور رفتم(البته با کمک majrix)متوجه شدم اسم کارت گرافیک رو می نویسه ولی انگار ازش کار نمی کشه.
از همه دوستان تقاضا می کنم لطف کنن و یه توضیح کامل در مورد مشکل من بدن(کارت گرافیکمpx 6600 و ورژن لینوکسم هم suse 10.1 )
در ضمن من به یه سی دی یا کتاب آموزشی suse 10.1 هم نیاز دارم اگر میشه در این زمینه هم منو راهنمایی کنید.
در مورد شناخت شدن کارت گرافیگ فکر میکنم با SaX2 مشکلی نباشه
مطلب بعد دستور زیر بزنید توی کنسول بزنید با این دستور کل اطلاعات VGA بدست میاد
linux:~ # hwinfo --gfxcard
نتیجه این دستور در سیستم من

linux:~ # hwinfo --gfxcard
19: PCI(AGP) 100.0: 0300 VGA compatible controller (VGA)
[Created at pci.300]
UDI: /org/freedesktop/Hal/devices/pci_10de_171
Unique ID: VCu0.qtKr61qJAJD
Parent ID: vSkL.HMrCSWFGDg0
SysFS ID: /devices/pci0000:00/0000:00:01.0/0000:01:00.0
SysFS BusID: 0000:01:00.0
Hardware Class: graphics card
Model: "CardExpert Gainward Pro/600 TV"
Vendor: pci 0x10de "nVidia Corporation"
Device: pci 0x0171 "GeForce4 MX 440"
SubVendor: pci 0x10b0 "CardExpert Technology"
SubDevice: pci 0x0002 "Gainward Pro/600 TV"
Revision: 0xa3
Memory Range: 0xee000000-0xeeffffff (rw,non-prefetchable)
Memory Range: 0xf0000000-0xf7ffffff (rw,prefetchable)
Memory Range: 0xef800000-0xef87ffff (rw,prefetchable)
Memory Range: 0xef7e0000-0xef7fffff (ro,prefetchable,disabled)
IRQ: 11 (no events)
I/O Ports: 0x3c0-0x3df (rw)
Module Alias: "pci:v000010DEd00000171sv000010B0sd00000002bc03sc00 i00"
Driver Info #0:
XFree86 v4 Server Module: nv
Driver Info #1:
XFree86 v4 Server Module: nvidia
3D Support: yes
Color Depths: 16
Extensions:
Options:
Config Status: cfg=no, avail=yes, need=no, active=unknown
Attached to: #11 (PCI bridge)

Primary display adapter: #19
درباره راهنما کتاب فارسی وجود نداره
فکر میکنمSuSE help center گزینه خوبی باشه

m a j r i x
16-07-2006, 07:54
HI root nt thankful I have another Question root nt how i can write Farsi in suse?
and how i cant use the c++ in suse thankful again
برای تایپ کردن فارسی در محیط KDE مسیر زیر دنبال کنید ولی قبلش باید فونتهای فارسی شما نصب باشه

K menu / personal setting / Regional & accessibility/ keyboard layout / add iran - ir
برای استفاده از زبان C++ شما میتونید از KDevelop: C/C++ و KDevelop: KDE/C++ استفاده کنید

manoxpwin
16-07-2006, 09:03
thankful majrix by the way the writeing progran in c++ is similar windows and how i can run delphi or c++ dos in suse there is any way too do ??/ thankful again

m a j r i x
18-07-2006, 07:30
سلام
از امکان نوشتن دلفی در لینوکس چیز زیادی نمیدونم شاید این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بهت کمک بکنه

lord-kianoosh
19-07-2006, 16:25
سلام
بر و بچ مشكل من هنوز برطرف نشده توروخدا يكي به زبان ساده منو راهنمايي كنه و بگه دقيقن بايد كجا برم و چي كار كنم...
كارت گرافيكمpx 6600 leadtek هستش و از سوزه 10.1 استفاده مي كنم البته دقيقن عبارتي رو كه تو سايت nvidia نوشته میذارم:

lord-kianoosh
19-07-2006, 16:26
1. SUSE LINUX 10.1-IA32 (Beta)
1) Kernel sources must be installed and configured. Usually this means
installing the 'kernel-source', 'make' and 'gcc' packages with YaST2.

2) Use the nvidia installer for 1.0-8762.

sh NVIDIA-Linux-x86-1.0-8762-pkg1.run -q

3) Configure X.Org with

sax2 -r -m 0=nvidia (0 is a digit, not a letter!)

NOTE: There is no need to try to enable 3D support. It's already
enabled, when the nvidia driver is running.

IMPORTANT: You need to recompile and install the nvidia kernel module
after each kernel update.

sh NVIDIA-Linux-x86-1.0-8762-pkg1.run -K

m a j r i x
19-07-2006, 22:20
سلام
کیانوش عزیز
من منظور صبحت شما رو که میگید از کارت گرافیکی کار نمیکشه رو متوجه نمیشم
یعنی سیستم شما بصورت متنی یوت ولود میشه
ساده‌تر بگم وقتی شما لاگین میکنید دسکتاپ متنی هست یا گرافیکی KDE یا Gnome لود میشن
نتیجه دستور hwinfo --gfxcard ارسال نکردی که ؟
مارک یا برند کارت گرافیگ مهم نیست بلکه نوع چیپست اصله
اگر شما به تاپیک من توجه کرده باشیمیبینی که مدل CardExpert Gainward Pro/600 TV هست ولی نوع چیپ GeForce4 MX 440 هست
در ضمن مطلب سایت nVIDIA مربوط به راه‌اندازی 3D هست

m a j r i x
19-07-2006, 23:07
خوبه دوستان عزیز زوزه‌کار از تغییر نام LINUX SuSE به open SuSE مطلع باشن برای اطلاعات بیشتر به اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه فرمائید

lord-kianoosh
19-07-2006, 23:19
مجريكس جان
بصورت گرافيكي بالا مياد ولي كافيه موس رو با سرعت حركت بدي اونوقته كه گير ميكنه يا براي مثال بازي هاي خود لينوكس رو كه تري دي هستند بالا نمياره(بازي هاي دو بعدي اجرا ميشن)
البته من از سايت nvidia درايورشو دانلود كردم و فقط به يه آدم وارد تو لينوكس نياز دارم(مثل شما) تا به زبان ساده به من كه هيچي از لينوكس بلد نيستمبگه بايد چي كار كنم؟

m a j r i x
20-07-2006, 07:11
خب پس شما از لحاظ محیط های گرافیکی اشکالی نداریدبرای راه‌‌اندازی 3D به این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مقاله مراجعه کن
موفق باشی

lord-kianoosh
20-07-2006, 09:49
مجريكس جان
من اون چيزايي رو كه تو مقاله گفته چند بار انجام دادم ولي ميگه (كرنل سورسي كه مچ باشه پيدا نكرده يا يه همچين چيزي)و بعد ميخواد كهبه سايت انويديا متصل بشه.

lord-kianoosh
20-07-2006, 10:02
در ضمن كاري هم كه من ميكنم اينه :
در صفحه اي كه بايد لاگين بشيمctr+alt+f1 رو ميزنم و وارد يه محيط ديگه ميشم.
تو اونجا با root لاگين ميشم(بعد از زدن password)
و تو اونجا عبارتcd /home/kianoosh رو تايپ ميكنم
بعدشمsh NVIDIA -Linux-x86-1.0-8762-pkg1.run -q رو وارد ميكنم يه سري مراحل طي ميشه و بعد همون ارور هايي رو كه گفتم ميده...
حالا اگر جاييش اشتباه ميكنم بگيد.
در ضمن اينم دستوراتيه كه تو سايت انويديا داده:
1. SUSE LINUX 10.1-IA32 (Beta)
1) Kernel sources must be installed and configured. Usually this means
installing the 'kernel-source', 'make' and 'gcc' packages with YaST2.

2) Use the nvidia installer for 1.0-8762.

sh NVIDIA-Linux-x86-1.0-8762-pkg1.run -q

3) Configure X.Org with

sax2 -r -m 0=nvidia (0 is a digit, not a letter!)

NOTE: There is no need to try to enable 3D support. It's already
enabled, when the nvidia driver is running.

IMPORTANT: You need to recompile and install the nvidia kernel module
after each kernel update.

sh NVIDIA-Linux-x86-1.0-8762-pkg1.run -K

lord-kianoosh
20-07-2006, 10:07
راستي من Cpu 2.8 Celeron D دارم و موقع دانلود درایور Ia32 رو انتخاب میکنم.

m a j r i x
22-07-2006, 19:22
سلام
اگر خطایی موقع نصب شما دید برای اینکه باید سه تا بسته make - gcc - kernel source باید نصب باشه به توضحییات شماره یک nVIDIA توجه کنید برای دونستن اینکار که آیا بسته نصب هست از مسیر زیر استفاده کنید
YaST / software / software managment / search
دریافت بسته IA32 درست هست
=============

GCC= Core package for the GNU Compiler Collection, including the C language frontend. Language frontends other than C are split to different sub-packages, namely gcc-ada, gcc-c++, gcc-fortran, gcc-java and gcc-objc. Authors: -------- The GCC team.
Kernel-source = Linux kernel sources with many fixes and improvements. Authors: -------- Linus Torvalds see /usr/src/linux/CREDITS for more details.
make = The GNU make command with extensive documentation. Authors: -------- Richard Stallman Roland McGrath Paul Smith

m a j r i x
27-07-2006, 21:12
سلام
دو تا لینک How to درباره کارتهای گرافیکی ATI و nVIDIA قرار داده میشه تا عزیزان برای نصب VGAو 3Dبه مشکل برنخورن
NVIDIA Installer HOWTO ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ATI Installer HOWTO ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
موفق باشید

Inkareeeeeeeeee
27-07-2006, 22:03
درود بر دوستان گرامی ... من توی اینستال کردن لینوکسم به مشکل برخورد کردم ... وقتی سی دی یا دی وی دی رو توی سی دی رام یا دی وی دی رام میگذارم و پس از انتخاب شیوه اینستال کردن یه مدت که میگذره قبل از اینکه به مرحله انتخاب زبان برسه یهو میگه که مطمئن بشیم سی دی یا دی وی دی توی دستگاه قرار داره که وقتی دگمه اوکی رو می زنم هیچ اتفاقی نمی افته و سی دی و دی وی دی رامم دیگه کار نمی کنه ، حتی نمی تونم درشو باز و بسته کنم . این در حالیه که هم سی دی ها و هم دی وی دی اوریژینال هستند . به نظر شما مشکل از کجای کاره ؟ ... ... ... سپاسگذارم .... بدرود

mehdi0016
28-07-2006, 20:13
سلام
این سی دی 1 لینوکس suse که گرفتم مشکل داره...
موقعی که می خوای پکیج ها رو انتخاب کنی هیچی نشون نمیده و خطای no proposal میده .
بعدش هم که از محیط yast میای توی کنسول و سی دی یک رو validate میکنی میگه سی دی یک مشکل داره...
البته سی دی خش نداره و از روی هارد هم همینو میگه...حالا می خواستم بدونم فایل یا فایلهای خاصی هست که دانلودشون کنم تا مشکل سی دی یک حل بشه ؟؟
ممنون

m a j r i x
28-07-2006, 23:56
سلام
Inkareeeeeeeeee جان چون شما میگی CDها اصله بهترین راه امتحان کردن اون روی یک سیستم دیگه هست در ضمن اگر فکر میکنید سخت افزار شما مشکل داره میتونید در اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) چک کنید

mehdi0016 جان شما احتمالا ISO رایت شده بر روی CD مشکل داشته
این سری منظورم 10.1 هست بعضی از ISO ادنلود شده مشکل داره سعی کنید اگر خودتون دانلود میکنید از سرورهای آمریکا آلمان یا ژاپن استفاده کنید
موفق باشید

mehdi0016
29-07-2006, 01:34
دوست عزیز من پکیج 5 سی دی شو خریدم...با این سرعت اینترنتم که google به زحمت باز میشه چه رسد به دانلود
حالا میشه فقط فایل های خراب رو دانلود کرد یا کل cd رو باید بگیرم ؟
ممنون

m a j r i x
29-07-2006, 22:58
سلام
نه تنها راهش پیدا کردن یک Cd سالم دیگه هست

manoxpwin
31-07-2006, 06:30
Sorry I cant write farsi
any body now how can i am boot in gaim messenger in linux suse ther is any program
or not i appreciation to help me
and i have a Beginning SUSE Linux From Novice to Professional if any one need this book with 17mb capacity
only tell i send it 2 you
thanks by the way the book is EN and any one now why i cant write the farsi in this site

rootnt
31-07-2006, 15:25
hi
i don't know why you can't type-write farsi?
with gaim messenger in linux you can chat whit yahoo, msn, icq, irc channels and etc servers
it's working is very simple
you must choose your service name and write your login name and password in special places
then click on "sign in" button
and you can use Keopete instead of gaim
about your book:
please upload it and insert it's link here
thank you

manoxpwin
01-08-2006, 00:26
thanks Rootnt

manoxpwin
01-08-2006, 01:12
سلام mehdi0016
این سی دی 1 لینوکس suse که گرفتم مشکل داره...
موقعی که می خوای پکیج ها رو انتخاب کنی هیچی نشون نمیده و خطای no proposal میده .
بعدش هم که از محیط yast میای توی کنسول و سی دی یک رو validate میکنی میگه سی دی یک مشکل داره...
البته سی دی خش نداره و از روی هارد هم همینو میگه...حالا می خواستم بدونم فایل یا فایلهای خاصی هست که دانلودشون کنم تا مشکل سی دی یک حل بشه ؟؟
ممنون

I Hope This way help you

Problem: When it's time to choose the packages for installation, I see the message: "No base selection available. ERROR: No proposal."

Solution: Restart the installation and, at the DVD-ROM boot menu (prior to starting the installation program), select the Installation option, and then type the following:

linux cdromdevice=hdc
This is assuming that you have only one CD/DVD-ROM device; if you are installing from a second DVD-ROM device on your system, you might need to enter the following command:

linux cdromdevice=hdd
If, after this, you find that the same error message appears, restart the installation, and then enter the following:

linux cdromdevice=hdd pci=acpi

---------------------------------------------

mehdi0016
01-08-2006, 01:36
سلام
ممنون از همه دوستان
مشکل سی دی شماره یک با 1000 تومان و یه سی دی دیگه حل شد...
اما مشکل بعدی وقتی نصب از سی دی یک تموم میشه ری استارت میکنه و بعدش اگه از هارد بوت کنم فقط
خط فرمان grub میاد و بس...واگه از سی دی بوت کنم دوباره روز از نو و...
اصلا سراغ سی دی های بعدی رو نمیگیره...
البته با بدبختی و به کمک nu و ndd تونستم windows رو بالا بیارم .
حالا چه کنم ؟
در ضمن در مورد پارتیشن ها هم سوال داشتم :
این پارتیشن /home برای چیه و آیا ضروریه ؟
پارتیشن /user چطور ؟

sastwhc
02-08-2006, 12:44
سلام
اخر عاقبت ما رو وسوسه كرديد دوباره ناولي شيم.
دوستان عزيز حتما از آلفا ورژن 10.2 زوسه خبر دارين و باگهاي مربوطه.-مخصوصا مشكلات مربوط به ايجاد و مديريت پارتيشن-
پريروز دانلود كردم اگر تونستم باهاش بالا بيام در خدمتتون هستم در غير اينصورت لااقل بدونيد فعلا نبايد نصبش كنيد. اصلا نميدونم اينجوري بايد خبر 10.2 زوسه و مشكلاتشو و تصميم به امتحانشو ميگفتم.!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟kILL all signals
ارادتمنديم

sastwhc
02-08-2006, 15:12
سلام
اولين تلاشم براي نصب 10.2زوسه موفق نبود.تو پارتيشن كردن مشكل داره ولي حل ميشه. بنظرم لودر و گراب رو نميتونه بسازه يا نسخه دانلودي من مشكل داره.نميدونم عكس گرفتن از مراحل نصب ارزشي داره؟ دوباره دانولدش ميكنم.
موفق باشيد

m a j r i x
02-08-2006, 20:01
I Hope This way help you

Problem: When it's time to choose the packages for installation, I see the message: "No base selection available. ERROR: No proposal."

Solution: Restart the installation and, at the DVD-ROM boot menu (prior to starting the installation program), select the Installation option, and then type the following:

linux cdromdevice=hdc
This is assuming that you have only one CD/DVD-ROM device; if you are installing from a second DVD-ROM device on your system, you might need to enter the following command:

linux cdromdevice=hdd
If, after this, you find that the same error message appears, restart the installation, and then enter the following:

linux cdromdevice=hdd pci=acpi
دوست عزیز انتخاب نشدن بسته‌ها برای نصب و خراب بودن ایزو رایت شده بر روی CD فکر نکنم ارتباطی به تنظیم شدن /dev/hdc یا /dev/hddداشته باشه
==============

ممنون از همه دوستان
مشکل سی دی شماره یک با 1000 تومان و یه سی دی دیگه حل شد...
اما مشکل بعدی وقتی نصب از سی دی یک تموم میشه ری استارت میکنه و بعدش اگه از هارد بوت کنم فقط
خط فرمان grub میاد و بس...واگه از سی دی بوت کنم دوباره روز از نو و...
اصلا سراغ سی دی های بعدی رو نمیگیره...
البته با بدبختی و به کمک nu و ndd تونستم windows رو بالا بیارم .
حالا چه کنم ؟
در ضمن در مورد پارتیشن ها هم سوال داشتم :
این پارتیشن /home برای چیه و آیا ضروریه ؟
پارتیشن /user چطور ؟
خوشحالم مشکل CD یک شما حل شد
در مورد نصب اگر شما به دقت مراحل انتخاب بسته‌ها و شناختن سخت افزار خوب دقت کنین برای بوت شدن به مشکل نمیخورید
در مورد پارتیشن /home و /usr از پارتیشنهای مهم بعلاوه /var در لینوکس هستش
نحوه درست شدن پارتیشن‌ها به نوع نصب شما بازمیگرده

YaST normally proposes a reasonable partitioning scheme with sufficient disk space. If you want to implement your own partitioning scheme, consider the following recommendations concerning the requirements for different system types.
Minimal System: 500 MB
No graphical interface (X Window System) is installed, which means that only console applications can be used. Also, only a very basic selection of software is installed.
Minimal System with Graphical Interface: 700 MB
This includes the X Window System and some applications.
Default System: 2.5 GB
This includes a modern desktop environment, like KDE or GNOME, and also provides enough space for large application suites, such as OpenOffice.org and Netscape or Mozilla.
The partitions to create depend on the available space. The following are some basic partitioning guidelines:
Up to 4 GB:
One partition for the swap space and one root partition (/). In this case, the root partition must allow for those directories that often reside on their own partitions if more space is available.
4 GB or More:
A swap partition, a root partition (1 GB), and one partition each for the following directories as needed: /usr (4 GB or more), /opt (4 GB or more), and /var (1 GB). If you do not want to have separate partitions for these directories, add the suggested disk space to the root partition. The rest of the available space can be used for /home.
Depending on the hardware, it might also be useful to create a boot partition (/boot) to hold the boot mechanism and the Linux kernel. This partition should be located at the start of the disk and should be at least 8 MB or one cylinder. As a rule of thumb, always create such a partition if it was included in YaST's original proposal. If you are unsure about this, create a boot partition to be on the safe side.
You should also be aware that some (mostly commercial) programs install their data in /opt. Therefore, either create a separate partition for /opt or make the root partition large enough. KDE and GNOME are also installed in /opt.
================

m a j r i x
02-08-2006, 20:09
سلام
اولين تلاشم براي نصب 10.2زوسه موفق نبود.تو پارتيشن كردن مشكل داره ولي حل ميشه. بنظرم لودر و گراب رو نميتونه بسازه يا نسخه دانلودي من مشكل داره.نميدونم عكس گرفتن از مراحل نصب ارزشي داره؟ دوباره دانولدش ميكنم.
موفق باشيد
سلام
خب دوست عزیز فعلا که 10.2 نسبت 10.1 زیاد تغییری نگرفته
بنظرم SLDE 10 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برای یک تجربه دیگه کافیه نسخه eval رو میتونی از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میتونی بگیری

sastwhc
06-08-2006, 15:03
سلام
خب دوست عزیز فعلا که 10.2 نسبت 10.1 زیاد تغییری نگرفته
بنظرم SLDE 10 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برای یک تجربه دیگه کافیه نسخه eval رو میتونی از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میتونی بگیری

سلام
وقتي رجسيتر شدم يه كد براي اكتيو شدن اومد و اين لينكها كه شباهتي به تسخه ا وا ل زوسه نداره:
links to download packages
Novell Linux Desktop 9 for x86 (i386)
Novell Linux Desktop 9 for x86_64 (x86_64)
Novell Linux POS 9 (i386)
Open Enterprise Server (i386)
SUSE Linux Enterprise Server 9 for AMD64 and Intel EM64T (x86_64)
SUSE Linux Enterprise Server 9 for IBM POWER (ppc)
SUSE Linux Enterprise Server 9 for Itanium Processor Family (ia64)
SUSE Linux Enterprise Server 9 for x86 (i386)
SUSE Linux Desktop 1.0 (i386)
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سعي ميكنم دوباره رجيستر شم ولي اگه امكان داشت بگو موارد بالا شامل پيشنهاد نسخه 60 روزه ايول ميشد يا نه؟
پاينده باشي
----------------------------------------------
ولي به چيزي كاملا نسبت به نصب 10.2 بي انگيزه شدم! لااقل ميذاشتيد نصبش ميكردم بعد نسبت به نسخه جديد تطميع ام ميكرديد -شوخي كردم-

m a j r i x
06-08-2006, 20:25
اکتیو کد شما برای ۶۰ روز هست آره همه موارد شامل میشه
راستی تفاوت کارکردی نسخه Enterprise با open چه جوریه ؟

sastwhc
10-08-2006, 10:54
سلام

راستی تفاوت کارکردی نسخه Enterprise با open چه جوریه ؟
نسخه اپن ، ساپرت كمپاني ناول رو نداره چه از نظر پچ چه از نظر اپديت.
نسخه ناول اينترپرايز پوليه - بر خلاف قبلي كه مجانيه- و ساپرت همه رقمه داره.

خبر بد اينكه موقعه داونلود ناول ميخواد از چند تا شرط مطمئن بشه :

I certify that I am not restricted from receiving U.S. goods;
I certify that I am not located in, or a national or resident of, any of the following countries: Afghanistan, Cuba, Iran, Iraq, Libya, North Korea, Sudan, or Syria;
I agree to comply with all applicable U.S. export laws and host country import laws

خوب پس دانلود بي دانلود مگه با هايد كردن اي پي كه نميدونم چقدر موثره؟!!!!!!!

ارادتمند
-----------------------

m a j r i x
10-08-2006, 15:24
فکر کنم بتونی با proxy دورشون بزنی

sastwhc
12-08-2006, 11:20
سلام
دارم سعي ميكنم يه ------ سرور بدرد بخور پيدا كنم
ارادتمند

rootnt
14-08-2006, 14:13
من كه ديگه عمراً از suse و استفاده كنم
چه open چه enterprise و چه هر چيز ديگه
خود ايراني ها بايد استفاده از محصولات آنها رو تحريم كنند
البته اين فقط يه نظر شخصيه

parvin1987
30-08-2006, 09:13
سلام
اين اولين باره كه دارم ميام اين جا
ميشه كسي بگه تو لينوكس زوزه واسه وصل شدن به اينترنت بايد چي كار كرد؟
چطوري ميشه مودم رو بهش شناسوندو ضمنا مثلا وقتي تو ويندوز هستيم يه كانكشن مي سازيم تو لينوكس بايد چي كار كرد؟

m a j r i x
30-08-2006, 21:56
سلام
کاربر محترم
نمونه سوال شما در این تاپیک موجوده یک بایگانی غنی
برای شناخت مودم و ساخت کانکشن مسیر زیر
YaST/network devices/modem
برای اینکه اطلاعت بیشتری از مودم بدست بیاری دستور زیر توی کنسول با کاربر root وارد کن
hwinfo -- modem
امیدوارم که از یک مودم اکسترنال استفاده کنی
موفق باشی

parvin1987
02-09-2006, 20:22
سلام
ميشه بگين چه جوري مي شه يه فلاپي بوت كرد تو لينوكس زوزه
من هر چي مي خوام بوت كنم مي گه سي دي 1 لينوكس رو بذار تو درايو
بايد چي كار كنم؟

m a j r i x
02-09-2006, 21:19
برای مانت کردن کافیه این خط زیر به فایل /etc/fstab اضافه باشه

/dev/fd0 /media/floppy auto auto,user,sync 0 0

بعدش کافیه سیستم رو ریبوت کنید
در مورد درخواست سي دي 1 احتمالا بعضی بسته‌ها رو نصب نکردید
شما درخواست اونو اجرا کنید
ضرر نداره

papiyoon
04-09-2006, 12:47
سلام
ببخشید در مورد دانلود سوزه سوال دارم
2 تا تورنت برای دانلود سوزه 10.1 پیدا کردم که
یکی اینه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و یکی هم اینه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ظاهرا اولی DVD iso هست با حجم GB 3.45 و دومی تورنت 5 سی دی هست با حجم GB 3.20
من اول خواستم اولی رو بگیرم اما موقع دانلود عنوان فایل رو میزنه non-oss-dvd-iso ولی برای دومی عنوان فایل iso هست
اون non-oss رو که دیدم ترسیدم گفتم اول با شما مشورت کنم
حالا به نظر شما کدوم یکی از اینا رو بگیرم ؟ non-oss جریانش چیه ؟
درضمن میخوام بعد از دانلود میخوام روی dvd رایت کنم
ممنون میشم منو راهنمایی کنید

sudotux
04-09-2006, 16:26
سلام . من یک لپ تاب سونی دارم که روی اون windoes xp نصبه . می خوام suse 10.1 رو نصب کنم . از کجا باید مطمئن بشم که بعد از نصب لینوکس تمام قطعات لپ تاپ نصب میشه یا نه ؟ چون من هیچ آشنایی با لینوکس ندارم , می خوام از الان بدونم که آیا مشکلی در شناختن مودم , کارت گرافیک و ... با suse 10.1 وجود داره یا نه ؟ لطفا راهنمایی کنید .

m a j r i x
04-09-2006, 21:49
سلام
ببخشید در مورد دانلود سوزه سوال دارم
2 تا تورنت برای دانلود سوزه 10.1 پیدا کردم که
یکی اینه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و یکی هم اینه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ظاهرا اولی DVD iso هست با حجم GB 3.45 و دومی تورنت 5 سی دی هست با حجم GB 3.20
من اول خواستم اولی رو بگیرم اما موقع دانلود عنوان فایل رو میزنه non-oss-dvd-iso ولی برای دومی عنوان فایل iso هست
اون non-oss رو که دیدم ترسیدم گفتم اول با شما مشورت کنم
حالا به نظر شما کدوم یکی از اینا رو بگیرم ؟ non-oss جریانش چیه ؟
درضمن میخوام بعد از دانلود میخوام روی dvd رایت کنم
ممنون میشم منو راهنمایی کنید
سلام
در مورد oss و non-oss قبلا بحث شده
oss=open source software یعنی کلا در این توزیع از بسته نرم افزار آزاد استفاده شده
non-oss=non open source software یعنی در این توزیع از بسته‌های غیر آزاد مانند جاوا و فلش و . . .استفاده میشه
در کل شما اگر DVD رو بگیری بهتره چون بعدا اگر نیاز به جاوا پیدا کردی باز دوباره دنبال جاوا برای دانلود نمیگردی در واقع non-oss منع فروش داره یعنی شما نمیتونی از راه فروش اون کسب درآمد کنی چون بعضی از برنامه‌ها لایسنس دارن حالا تصمیم با خود شما و به نوع کاربرد شما برمیگرده
در مورد رایت DVD مشکلی نیست
کافیه md5 ایزو دانلود شده مشکل نداشته باشه بعدش با K3B فایل ایزو رو بر روی DVD رو burn کن

m a j r i x
04-09-2006, 21:51
سلام . من یک لپ تاب سونی دارم که روی اون windoes xp نصبه . می خوام suse 10.1 رو نصب کنم . از کجا باید مطمئن بشم که بعد از نصب لینوکس تمام قطعات لپ تاپ نصب میشه یا نه ؟ چون من هیچ آشنایی با لینوکس ندارم , می خوام از الان بدونم که آیا مشکلی در شناختن مودم , کارت گرافیک و ... با suse 10.1 وجود داره یا نه ؟ لطفا راهنمایی کنید .
سلام
درسته open suse 10.1 یک توزیع مناسب برای شروعه ولی بهتره شروع شما با دیسک زنده باشه
در مورد دیسک زنده قبلا توی انجمن صحبت شده فقط کافیه یه جستجوی ناقابل بکنی
در مورد شناسایی سخت افزار هم میتونی با دیسک زنده تست کنی
برای شروع میتونی از ناپیکس (knoppix 5.0) و یا پارسیکس (parsix0.8) استفاده کنی
امیدوارم در این امر موفق باشی

m a j r i x
04-09-2006, 21:55
linux laptop sony ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Viking
07-09-2006, 11:25
کافیه md5 ایزو دانلود شده مشکل نداشته باشه بعدش با K3B فایل ایزو رو بر روی DVD رو burn کن
منظورتون از md5 و k3b چيه ؟

m a j r i x
07-09-2006, 19:49
درباره md5 باید گفت که وقتی شما یک ایزو رو دانلود میکنید از کجا مطمئنی که این ایزو درست و ناقص نیست در واقع شما با تعدادی hash میتونید صحت ایزو رو با دستور cheksum با نسخه اصلی مطابقت بدی
درباره K3B هم یک برنامه مخصوص رایت کردن هست

papiyoon
07-09-2006, 20:12
درباره md5 باید گفت که وقتی شما یک ایزو رو دانلود میکنید از کجا مطمئنی که این ایزو درست و ناقص نیست در واقع شما با تعدادی hash میتونید صحت ایزو رو با دستور cheksum با نسخه اصلی مطابقت بدی
میشه دقیق تر توضیح بدین
من در این مورد هیچ تجربه ای ندارم