PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با DVD رایتر و نخواندن یه سری از دی وی دی ها !!

SA.JJ.AD
16-12-2012, 17:19
سلام ...
.
دوستان یه مشکلی با دی وی دی رایترم ( با عمر 4 سال کار تنهایی:n02:) دارم اینه که ...
.
اکثر دی وی دی هایی که حتی یه ذره خش داشته باشن رو وقتی تو دی وی دی رامم میزارم شروع میکنه به زور زدن و سعی تو شناسایی !! اما اخرشم هیچی نمیتونه شناسایی کنه و انگار نه انگار چیزی گذاشتی :n21:!!

میگن لنزش ضعیف یا کثیف میشه اینطور میشه ؟! راهی برا تعمیر یا تمیز کردن هستش ؟!
.
اگه اره ؟! اموزشی چیزی برا تمیز کردن و خاک گیری دی وی دی رام برام بزارید واقعا ممنون میشم ... :n01:
.
راستی این دی وی دی رایتر داره حدود 4 سال تنهایی کار میکنه !!

EXTREME
16-12-2012, 18:16
سلام ...
.
دوستان یه مشکلی با دی وی دی رایترم ( با عمر 4 سال کار تنهایی:n02:) دارم اینه که ...
.
اکثر دی وی دی هایی که حتی یه ذره خش داشته باشن رو وقتی تو دی وی دی رامم میزارم شروع میکنه به زور زدن و سعی تو شناسایی !! اما اخرشم هیچی نمیتونه شناسایی کنه و انگار نه انگار چیزی گذاشتی :n21:!!

.
اگه اره ؟! اموزشی چیزی برا تمیز کردن و خاک گیری دی وی دی رام برام بزارید واقعا ممنون میشم ... :n01:
.

شما اول از همه فریم ویر درایو رو آپدیت کنید درست نشد بگین از این سایت ها
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SA.JJ.AD
16-12-2012, 18:49

ویرایش : پیدا کردم ...

Optiarc-AD7201Sالان دانلود و نصب میکنم ببینم چی میشه ...

1zarzar
16-12-2012, 19:43
بعد از اینکه مدل رو دادم ورژن رو چجوری انتخاب کنم؟با تشکر

SA.JJ.AD
16-12-2012, 20:49

ویرایش : پیدا کردم ...

Optiarc-AD7201S

الان دانلود و نصب میکنم ببینم چی میشه ...

درایورشو از 1.6 که بود به اخرین نسخه ی موجود یعنی 1.9 ارتقاء دادم ...
.
اما همچنان مشکلی که تو پست اول گفتم پا برجاست و تغییری نکرده !! چجوری میتونم تمیز کنم dvd rw رو لنزو ایناشو ؟!

EXTREME
16-12-2012, 20:52
درایورشو از 1.6 که بود به اخرین نسخه ی موجود یعنی 1.9 ارتقاء دادم ...
.
اما همچنان مشکلی که تو پست اول گفتم پا برجاست و تغییری نکرده !! چجوری میتونم تمیز کنم dvd rw رو لنزو ایناشو ؟!

باید درایو رو اول باز کنید انجام دادین اینکارو یا نه ؟

ali2424
17-12-2012, 10:41
سلام ...
.
.

.
.
متاسفانه لنز اپتیک درایو شما دچار مشکل شده و اگه با تمیز کردن مشکل برطرف نشد چارهای جز تعویض ان ندارید

SA.JJ.AD
17-12-2012, 16:30
باید درایو رو اول باز کنید انجام دادین اینکارو یا نه ؟

اره بازش کردم !! اما نمیدونم چیکارش کنم ؟ :دی لنزشو با الکل و پارچه تمیز کنم حله ؟! یه چیزی مثه یه اینه ی کوچیک هم اینجا هستش که خیلی کثیفه روش باید تمیز شه ؟! :n02::n13:

EXTREME
17-12-2012, 16:45
اره بازش کردم !! اما نمیدونم چیکارش کنم ؟ :دی لنزشو با الکل و پارچه تمیز کنم حله ؟! یه چیزی مثه یه اینه ی کوچیک هم اینجا هستش که خیلی کثیفه روش باید تمیز شه ؟! :n02::n13:

بهتره با الکل تمیز نکنید یک دستمال که زبر نباشه و مثل دستمال عینک است رو رو لنز بمالید که تمیز بشه اگه روی لنز دیدید چرب مانند است با الکل سفید تمیز کنید سپس دوباره تست کنید
دستتون به لنز نخوره به الکتریسیته ساکن حساسه

SA.JJ.AD
17-12-2012, 17:12
بهتره با الکل تمیز نکنید یک دستمال که زبر نباشه و مثل دستمال عینک است رو رو لنز بمالید که تمیز بشه اگه روی لنز دیدید چرب مانند است با الکل سفید تمیز کنید سپس دوباره تست کنید
دستتون به لنز نخوره به الکتریسیته ساکن حساسه

همین ؟! فقط مشکل از لنزش باید باشه ؟! حالا که بازش کردم کامل میخوام خاک گیریش کنم ! مثلا این اینه کوچیکه چیه ؟! تمیزش کنم که مورد نداره ؟!

EXTREME
17-12-2012, 17:15
همین ؟! فقط مشکل از لنزش باید باشه ؟! حالا که بازش کردم کامل میخوام خاک گیریش کنم ! مثلا این اینه کوچیکه چیه ؟! تمیزش کنم که مورد نداره ؟!

اون رو تمیز کنید داخل درایو رو یک فوت بکنید تا خاکی اگه باشه بیاد بیرون با بولور نگیرید چون کابل های فلت حساسه و ممکنه قطع بشه
لنز رو تمیز کنید اگه درست نشد بگین

SA.JJ.AD
19-12-2012, 21:22
اون رو تمیز کنید داخل درایو رو یک فوت بکنید تا خاکی اگه باشه بیاد بیرون با بولور نگیرید چون کابل های فلت حساسه و ممکنه قطع بشه
لنز رو تمیز کنید اگه درست نشد بگین

درست نشد که نشد !! هنوزم یه سری دی وی دی ها ( که تو سیستم بقیه بالا میان ) رو وقتی میزارم !!هی صدا از خودش در میاره و انگار که داره زور میزنه :n21::دی

EXTREME
19-12-2012, 21:38
مرحله بعد تغییر پتانسیومتر است یک پیچ است کنار لنز روی برد اگه پیدا کردی بهت بگم

jerjic
17-01-2013, 07:18
مرحله بعد تغییر پتانسیومتر است یک پیچ است کنار لنز روی برد اگه پیدا کردی بهت بگم
با سلام این کار چقدر تاثیر داره و چطور انجام میشه ؟

EXTREME
17-01-2013, 17:43
با سلام این کار چقدر تاثیر داره و چطور انجام میشه ؟

اگر راه های دیگه جواب نداد باید از پتانسیومتر استفاده کنید با اینکار هم نور لنز بیشتر میشود و هم دور موتور دیسک بیشتر شده و در بهتر خواندن سی دی یا دی دی و کمک میکند یک پیچ است کنار اپتیک پیچش معلومه معمولا رایتر های جدید دو تا دارند یکی برای سی دی و یکی هم برای دی وی دی

raspi.m
02-08-2013, 16:11
اگر راه های دیگه جواب نداد باید از پتانسیومتر استفاده کنید با اینکار هم نور لنز بیشتر میشود و هم دور موتور دیسک بیشتر شده و در بهتر خواندن سی دی یا دی دی و کمک میکند یک پیچ است کنار اپتیک پیچش معلومه معمولا رایتر های جدید دو تا دارند یکی برای سی دی و یکی هم برای دی وی دی

salam
man ham hamin hala ba systemam in moshkel ro daram va chand saatie gereftar shodam
mishe bishtar tozih bedin.
mamnonam.

warman
03-08-2013, 20:18
سلام وقتی دیویدی رو میندازم یه دفعه میگه تق و اعلام میکنه دی وی دی تو درایو نیست فریمور رو هم آپدیت کردم نشد مشکل از چیه

EXTREME
03-08-2013, 22:58
سلام وقتی دیویدی رو میندازم یه دفعه میگه تق و اعلام میکنه دی وی دی تو درایو نیست فریمور رو هم آپدیت کردم نشد مشکل از چیه

درایو رو به صورت open باز کنید ببینید چه اتفاقی میفته این صدا بیشتر میتونه از لنز و حرکت لنز باشه

warman
05-08-2013, 21:06
متوجه منظور شما از اوپن نشدم؟
دی ویدی رو که میندازم در بسته میشه میخواد سی دی رو بخونه یه دفعه میگه تق و هیچ کاری نمیکنه بعد که رو آیکون دی وی دی کلیک میکنم دی وی دی رام باز میشه میگه لطفا دی وی دی در داخل قرار بدید!!!!
در ضمن مدل دی وی دی رامم پایونیر ساتا هستش نزدیک دو ساله برام کار کرده

Geforce_N
23-10-2013, 19:24
دی وی دی رایتر لپ تاپ رو چیکار کنم؟ همین مشکلو دارم. درایو من از نوع مکشی هست.

mpx1386
26-12-2013, 16:20
سلام منم این مشکل رو با رایترم که پایونره دارم
دی ویدی رو که میندازم در بسته میشه میخواد سی دی رو بخونه یه دفعه میگه تق و دیگه هیچ چی نمیشه و هیچی نمی خونه
اگه ممکنه راهنمایی کنید که مشکل از کجاست

mrandy
30-12-2013, 20:33
سلام من هم همین مشکل رو دارم cd rom رو در آوردم بازش کردم نمی تونم لنز رو ببینم یعنی لنز مونده پشتش میترسم فشار بدم بشکنه چطوری cd rom رو بچرخونم تا لنز رو ببینم کمک کنید

mpx1386
02-01-2014, 14:16
سلام منم این مشکل رو با رایترم که پایونره دارم
دی ویدی رو که میندازم در بسته میشه میخواد سی دی رو بخونه یه دفعه میگه تق و دیگه هیچ چی نمیشه و هیچی نمی خونه
اگه ممکنه راهنمایی کنید که مشکل از کجاست

من خودم تونستم به کمک خداوند بزرگ راهش رو پیدا کنم ، مشکل از حرکت لنزه یعنی اون موتور و چرخ دنده ای کنار لنز هستش و لنز رو حرکت می دهده احتمال داره گرد و خاک گرفته باشه یا به هر دلیل دیگه نمی تونه خوب و راحت حرکت کنه شما باید لنز رو گرفته و چندین بار به سرعت عقب و جلو کنید تا روون بشه یا با الکل و ... موتور حرکت دهنده اش رو شستشتو بدبد تا درست بشه انشالله

98melody
28-05-2014, 20:35
از کجا بفهمم dvd rw لپ تاپم مدلش چیه ؟ اخه روش هیچی ننوشته

gigi_alex
29-05-2014, 14:50
درود
من یه مشکلی شبیه به این دارم .
اونم اینه که بعضی از دی وی دی ها رو با حجم 7.99 ترابایت میشناسه :n04: و هیچ محتویاتی هم نداره

روی سیستم دیگه که میزارم هم محتویاتش توش هست هم حجمش درسته .

مشکل کجاست ؟

gigi_alex
29-05-2014, 15:09
از کجا بفهمم dvd rw لپ تاپم مدلش چیه ؟ اخه روش هیچی ننوشته

تو device manager میتونی مدلو ببینی

Control Panel\System and Security\System\device manager

mafrooz1985
21-09-2015, 17:55
سلام چندتا پوشه از روی کامپیوترم کات کردم تو دی وی دی و بعد از ان دیگه نشون نمیده

EXTREME
21-09-2015, 18:45
کات کردید توی دی وی دی؟ منظورتون رو متوجه نشدم اگر میخواین روی دی وی با ویندوز رایت کنید اول send to کنید به درایو سپس روی درایو راست کلیک کنید و burn disc رو انتخاب کنید اگر ویندوز xp دارید فقط برای سی دی میتونید اینکارو بکنید

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

**shaghayegh**
22-09-2015, 09:16
سلام دوستان
دیشب خواستم یه فایل ISO با حجم تقریبا 7 گیگ رایت کنم . 3 تا از DVD 9 سوزوند رایترم ! گفتم شاید مشکل از نرم افزارهای رایت باشه تغییر دادم بازم وسط رایت اررور داد.
ولی بعدش DVD 4.7 رایت کردم مشکلی نداشت.
یه مشکل دیگه ای هم که داره دی وی دی هایی که خودش رایت میکنه نمیخونه ! خوبه حالا زیاد باهاش رایت نمیکنم. اگه cd یا dvd کوچکترین خشی یا کثیفی داشته باشه روش نمیذارم . البته این مشکل چند ماهی هست که بوجود اومده ...
در ضمن اون فایل iso و 2تا فایل دیگه رو با یک لپ تاپ دیگه رایت کردم و dvd 9 خام مشکلی نداشتن.

مشخصات DVD Writer :

OPTICAL DISC DRIVE

Drive
DVD±RW/±R DL/RAM Drive

Maximum Reading Speed
DVD+R: 8x (SL), 8x (DL)/DVD-R: 8x (SL), 8x (DL)/DVD+RW: 8x/DVD-RW: 8x/DVD-ROM: 8x/DVD-RAM: 5x/CD-ROM: 24x/CD-R: 24x/CD-RW: 24x

Maximum Writing Speed
DVD+R: 8x (SL), 6x (DL)/DVD-R: 8x (SL), 6x (DL)DVD+RW: 8x/DVD-RW: 6x/DVD-RAM: 5x/CD-R: 24x/CD-RW: 10x

EXTREME
22-09-2015, 10:33
با چه نرم افزاری ایمیج ها رو رایت کردید و با چه سرعتی ؟

**shaghayegh**
22-09-2015, 11:12
با چه نرم افزاری ایمیج ها رو رایت کردید و با چه سرعتی ؟

با سه نرم افزار Ashampoo و Power Iso و BurnAware Professional که هر سه آخرین ورژن بودن. با سرعت 4x >>> با شکست مواجه شد ( با هر 3 نرم افزار حدودا تا 30 درصد رایت میشد و اررور میداد ... )

با اون یکی لپ تاپ هم از Ashampoo استفاده کردم با سرعت 2.5x (حداکثر سرعت دیسک درایوش همین قد بود) >>> با موفقیت رایت شد

EXTREME
22-09-2015, 11:56
با نرم افزار ultra iso هم تست کنید تو رایت معمولی با دی وی دی 9 هم مشکلی دارید ؟ ممکنه رایتر با دی وی دی ناین مشکل داشته باشه چون با دی وی دی معمولی مشکلی نداشتید فریم ویر درایو رو اپدیت کنید

mn96
01-05-2016, 09:16
سلام ... . دوستان یه مشکلی با دی وی دی رایترم ( با عمر 4 سال کار تنهایی:n02:) دارم اینه که ... . اکثر دی وی دی هایی که حتی یه ذره خش داشته باشن رو وقتی تو دی وی دی رامم میزارم شروع میکنه به زور زدن و سعی تو شناسایی !! اما اخرشم هیچی نمیتونه شناسایی کنه و انگار نه انگار چیزی گذاشتی :n21:!! میگن لنزش ضعیف یا کثیف میشه اینطور میشه ؟! راهی برا تعمیر یا تمیز کردن هستش ؟! . اگه اره ؟! اموزشی چیزی برا تمیز کردن و خاک گیری دی وی دی رام برام بزارید واقعا ممنون میشم ... :n01: . راستی این دی وی دی رایتر داره حدود 4 سال تنهایی کار میکنه !! اگه این مطلب مفید بود براتون خواهشا با دیگران به اشتراک بزارید سلام من مهدی نوروزی دانشجوی رشته ی کامپیوتر هستم رایترم با خوندن دی وی دی به مشکل خورد تمام مرا حل بالا رو طی کردم مشکل حل نشد تا این که توی یه ویدئو آوزشی دیدم برای رفع ایراد لنز (اپتیک) دستگاه باید اون رو تقویت کرد و تقویتش هم خییییییلی ساده است فقط کافیه دوتا پیچش رو کم و زیاد کنی تا و تاثیرش رو ببینی تصویر پیچ تنظیم نور رو ببنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%B1%DB%B9%DB%B4%DB%B0%DB%B3%DB%B9.jpg توجه ممکنه بعضی از رایتر ها دو تا از این پیچ تنظیم نور اپتیک داشته باشند به هر حال شما جفتش رو کم و زیاد کنید تا به نتیجه مطلوب برسید من تا حالا سه تا رایتر رو این جوری درست کردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%B1%DB%B9%DB%B4%DB%B1%DB%B5%DB%B3.jpg اگه پیچ گوشتی مخصوص این پیچ رو نداشتید با دو سویی چاقویی چیزی هم میشه کم و زیادش کرد سوالی داشتید در خدمتم: 1374mn@gmail.com من این رو زیاد کردم دستگام دی وی دی خوند ولی سی دی نه کمش کردم بالعکس شد انقدر کم و زیادش کردم تا بالاخره جفتش رو خوند. نترسید امتحان کنید حتما جواب می ده

Pr0m3en
01-05-2016, 10:10
اگه این مطلب مفید بود براتون خواهشا با دیگران به اشتراک بزارید سلام من مهدی نوروزی دانشجوی رشته ی کامپیوتر هستم رایترم با خوندن دی وی دی به مشکل خورد تمام مرا حل بالا رو طی کردم مشکل حل نشد تا این که توی یه ویدئو آوزشی دیدم برای رفع ایراد لنز (اپتیک) دستگاه باید اون رو تقویت کرد و تقویتش هم خییییییلی ساده است فقط کافیه دوتا پیچش رو کم و زیاد کنی تا و تاثیرش رو ببینی تصویر پیچ تنظیم نور رو ببنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%B1%DB%B9%DB%B4%DB%B0%DB%B3%DB%B9.jpg توجه ممکنه بعضی از رایتر ها دو تا از این پیچ تنظیم نور اپتیک داشته باشند به هر حال شما جفتش رو کم و زیاد کنید تا به نتیجه مطلوب برسید من تا حالا سه تا رایتر رو این جوری درست کردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%B1%DB%B9%DB%B4%DB%B1%DB%B5%DB%B3.jpg اگه پیچ گوشتی مخصوص این پیچ رو نداشتید با دو سویی چاقویی چیزی هم میشه کم و زیادش کرد سوالی داشتید در خدمتم: 1374mn@gmail.com من این رو زیاد کردم دستگام دی وی دی خوند ولی سی دی نه کمش کردم بالعکس شد انقدر کم و زیادش کردم تا بالاخره جفتش رو خوند. نترسید امتحان کنید حتما جواب می ده
پیچش شش سوئه؟
تا چه حدی تاثیر داره؟
سفت کنیم قوی تر میشه؟

saeedk1379
28-06-2017, 22:11
سلام - من دو تا دی وی دی رایتر دارم یکی lg external dvd ram gp08lu10 که گاها رایت میکنه بدون خطا ولی دوباره میزنم سی دی خالیه و گاها هم خطای فریمور میده که هر چی گشتم پیدا نکردم.
یکی دیگه هم رو لپ تابم هست که dell n5110 هست و مدل دی وی دی رایتر GT32N هست که اینم همین مشکله دارم-لطفا کمک کنید-مرسی