PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب كامل زبان فارسي بر روي كامپيوتر كاربر و تنظيم يونيكد فارسي

Mahmood_N
28-07-2006, 04:49
سلام دوستان ...
من يه سورس آماده كردم كه زبان فارسي رو كاملا روي كامپيوتر كاربر نصب مي كنه و يونيكد فارسي رو هم تنظيم مي كنه تا برنامه شما در زمان اجرا دچار مشكل نشه ...
حتما مي دونيد كه اگه اين كارها انجام نشه در بعضي موارد حروف برنامه شما به صورت علامت سئوال ديده مي شن ... ( چون متاسفانه فعلا اكثر كاربرها موقع نصب ويندوز زبان فارسي و يونيكد اون رو نصب نمي كنن ).
اينم بگم كه شايد قبلا كسي اين سورس رو اينجا گذاشته باشه ولي من نديدم ...
اينم لينك دانلودش :
دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اين برنامه براي ويندوز اكس پي هستش ( توي بقيه ويندوزها نمي دونم جواب بده يا نه )
من اين برنامه رو توي دو سه تا سيستم امتحان كردم و جواب داده ولي بازم اگه مشكلي بود اعلام كنيد ...
نكته مهم :
من قبلا توي چندتا فروم ديده بودم كه اين رو با قيمت زياد مي فروشن ... ( البته اون واسه خودشون بود و اختيارش رو داشتن ) ولي ...
من همينجا اعلام مي كنم كه اين برنامه كاملا رايگانه و كسي كه از اون استفاده مالي كنه از نظر شرعي حرام محصوب مي شه ...
منتظر نظرات شما هستم ...
موفق باشيد ...

مرد مباح
28-07-2006, 10:26
ممنون رفيق مشكليه كه خيلي از دوستان باهاش مواجهن.
ولي تو خود ويندوز راه حل داره.

بازم ممنون.
ميخوام بدونم كه ميشه طريقه اين كارت رو بگي ؟
يا اگه ميشه سورس برنامه رو بزاري تا بچه ها استفاده كنن؟

از رجيستري استفاده كردي؟

NoneForce
28-07-2006, 10:35
سلام
بنده خدا سورس كاملشو گذاشته

البته روشي هم هست كه ميشه كاري كرد كه ويندوز خودش زبان را نصب كنيد. و زبان پيش فرض را هم تتغيير دهد.(با كد)

مرد مباح
28-07-2006, 10:49
من هنوز نتونسم اينو دانلود كنم.
ميشه جاي ديگه اي هم آپلود كنيد؟

راستي درباره روش ديگري كه گفتين ميشه يك كمي بيشتر توضيح بدين؟

NoneForce
28-07-2006, 11:10
سلام
اينو يك نگاه بيندازيد :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mahmood_N
28-07-2006, 11:20
سلام ...
به خاطر نظراتتون ممنونم ...
باشه ... ، يه جاي ديگه آپلودش كردم ...
اينم لينكش :
در ضمن من سورس كاملش رو گذاشتم ...

mosisoft
28-07-2006, 12:19
مرسی داداش جالب بود

mshiraz.2006
28-07-2006, 12:30
به نام خدا

ممنون دوست عزيز - جالب بود

Mahmood_N
28-07-2006, 23:32
سلام دوستان ...
از نظراتتون ممنونم ...
اگه كوچكترين مشكلي ديديد حتما بهم بگيد ...
ممنون ...
موفق باشيد ...

AK1
28-07-2006, 23:42
فوق العادست من هم روي چد تا كامپيوتر امتحان كردم كار كرد
Mahmood_N مر30

Mahmood_N
29-07-2006, 00:54
فوق العادست من هم روي چد تا كامپيوتر امتحان كردم كار كرد
Mahmood_N مر30
سلام ...
ممنون كه نظر دادي ...
خواهش مي كنم ...
موفق باشي ...

K A R I M I
29-07-2006, 01:28
دوستان عزيز من از برنامه پروين استفاده مي كنم و وقتي با برنامه Ulead VideoStudio 10 كار ميكنم حرف ي رو به صورت علامت سوال نشون ميده و تنها با اين حرف مشكل دارم ممكنه منو راهنمايي كنيد كه اين مشكل رو چگونه برطرف كنم؟

Mahmood_N
29-07-2006, 01:40
سلام ...
شما از همين برنامه كه من گذاشتم استفاده كنيد احتمالا مشكلتون برطرف مي شه ..
اگه مشكلي بود بگيد ....
در ضمن از ويندوز 98 استفاده مي كنيد يا Xp ؟
...

K A R I M I
29-07-2006, 02:20
سلام ...
شما از همين برنامه كه من گذاشتم استفاده كنيد احتمالا مشكلتون برطرف مي شه ..
اگه مشكلي بود بگيد ....
در ضمن از ويندوز 98 استفاده مي كنيد يا Xp ؟
...
دوست عزيز من برنامه شما رو نصب كردم ولي بازم مشكلم حل نشد . ويندوزم xp هستش.
اگر بتونيد منو در حل كردن اين مشكل ياري كنيد واقعا ممنونتون ميشم.

as13851365
07-07-2007, 08:24
من نتونستم دانلود کنم چون سایت خودش حذف کرده بود و فایل مورد نظر در سایت نبود اگر می شه دوباره آپلودش کنید من فردا یک شنه سر می زنم قربان شما

meghdad23
07-07-2007, 09:28
سلام من هم نتونستم می گه فایلش موجود نیست
بای............

NoneForce
07-07-2007, 10:10
سلام من هم نتونستم می گه فایلش موجود نیست
بای............

سلام
توي يكي از پستها نحوه نصب بوسيله كد توضيح داده شده ، ولي اين هم روش كامل به همراه فايلهاي مورد نياز :
به نقل از فروم PCSeven و با تشكر از erekhshe

یکی از مشکلات برنامه نویسان ایرانی بررسی پشتیبانی از زبان فارسی در ویندوز کاربر میباشد. من ابزارهایی برای پارسی زبانان تهیه کرده ام که امیدوارم راهگشای آنها در توسعه نرم

افزارهایشان باشد.
ابزارها شامل: یک برنامه کامل به همراه سورس آن به زبان دلفی، یک نمونه Batch File و ... به اضافه راهنما و منابع تحقیق در موارد کلی و جزئی.
تمامی ابزارها در فایل ضمیمه این پست موجود میباشند.

تصویری از نمای ظاهری برنامه Regional_Options:

همانطور که ملاحظه میفرمایید این برنامه شامل چهار دکمه میباشد که کارایی هر کدام از بالا به پایین به قرار زیر است:

1- برای بررسی پشتیبانی یا عدم پشتیبانی ویندوز از زبانهای راست به چپ و نصب این امکان در صورت نیاز.

گزینه مربوط به پشتیبانی از زبانهای راست به چپ را در سربرگ Languages از Regional and Language Options واقع در کنترل خواهید یافت.

2- برای بررسی نصب یا عدم نصب زبان فارسی (بمنظور استفاده نرم افزارها در پنجره ها، منوها، دکمه ها و ...) در سیستم و نصب آن در صورت نیاز.

این مورد به کشویی Language for non-Unicode programs موجود در سربرگ Advanced از Regional and Language Options واقع در کنترل پنل اشاره دارد.

3- برای بررسی تطبیق استانداردها و قالبهایی نظیر تاریخ، ساعت، واحد پول کشور و... با استانداردها و قالبهای کشور ایران و تنظیم این مورد در صورت نیاز.

اشاره دارد به قسمت Standards and Formats از سربرگ Regional Options واقع در کادر Regional and Language Options از کنترل پنل.

4- برای بررسی حضور زبان فارسی در بین زبانهایی که میتوان با صفحه کلید به آن زبانها در ویندوز تایپ کرد و اضافه کردن زبان فارسی به لیست زبانهای مورد حمایت.

اشاره دارد به Text Services and Input Languages که از طریق Language Bar میتوانید به آن دسترسی داشته باشید و نیز از طریق کلیک بر دکمه Details در سربرگ Languages از Regional and Language Options واقع در کنترل پنل.

نکته1: منابع تحقیق به عنوان راهنما در داخل پوشه Help قرار گرفته و لابلای کدها به آنها ارجاع داده شده است.

نکته2: کدها به زبان دلفی نوشته شده اند، اما از آنجاییکه توابع و متدهای بکار رفته مربوط به API ویندوز میباشند براحتی میتوانید آنها را به زبان مورد نظر انتقال دهید.

نکته3: راه حل های مختصر نصب و تنظیم موارد فوق از طریق فایلهای Bat یا Batch File و نیز برنامه نویسی دستی، در پوشه Other Methods قرار داده شده.

نقطه قوت برنامه: کدهایی که در این برنامه قرار داده شده از توابع استاندارد ویندوز و فایل INTL.INF موجود در سی دی ویندوز برای بررسی، نصب و تنظیم موارد مذکور بهره میبرد و از هرگونه کد نویسی ابتکاری پرهیز شده است و در نتیجه در صد خطای آن بسیار پایین بوده و میتوان آنرا به ویندوزهای پایین تر و بالاتر انتقال داد.

در آخر باید بگم که انگلیسی من در حد Beginner هست و روی این برنامه سه روز بیشتر وقت نذاشتم، عیب و ایرادات کار رو بهم بگید تا رفع کنم.

ضمیمه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

توجه : قبل از اجراي اين كد نسخه ويندوز را چك كنيد . چون روي ويندوزهاي غير NT با پيغم خطا مواجه خواهيد شد.

as13851365
08-07-2007, 10:39
دوست گرامی من نتونستم دانلود کنم یعنی اصلا نتونستم پیدا کنم این لینک هایی که شما داده بودید هم کار نمی کنند یعنی فایل آپلود شده توسط شما وقتش تمام شده و پاک شده یک باره دیگه اگر زحمتی نیست آپلود کنید تا ما هم دانلود کنیم ببینیم این چی است که اونائی که استفاده کردن فقط تعریف کردن
قربان شما
منتظر هستم

مرد مباح
08-07-2007, 10:43
لینکهای قبلی درسته و دقیقا همینطوره که میگی چون حدو 3 ماه پیش این صحبتها انجام شده.
ولی لینک آخری کاملا درسته

MOHAMAD_REZA
08-07-2007, 12:56
سلام
نه منم نتونستم بگيرم
آخري هم كار نميكنه

NoneForce
08-07-2007, 13:02
سلام
نه منم نتونستم بگيرم
آخري هم كار نميكنه

سلام
لينك آخري سالم است، اينكه شما نتونستيد بگيريد دليل بر خراب بودن لينك نيست.

as13851365
08-07-2007, 18:19
آقا واقعا دستت درد نکنه خیلی ممنون برنامه را دانلود کردم ولی امتحانش نکردم در ضمن یه خواهش دارم لطفا اندازه فایل های را که برای دانلود می زارید اندازه اش را جلویش بنویسید تا مشکل دیگری نباشد
اگر امتحان کردم نظرم را به شما می گم
فعلا خداحافظ /////
لینکی که من دانلود کردم

ناخدا
15-05-2011, 15:59
سلام دوستان ...
من يه سورس آماده كردم كه زبان فارسي رو كاملا روي كامپيوتر كاربر نصب مي كنه و يونيكد فارسي رو هم تنظيم مي كنه تا برنامه شما در زمان اجرا دچار مشكل نشه ...
حتما مي دونيد كه اگه اين كارها انجام نشه در بعضي موارد حروف برنامه شما به صورت علامت سئوال ديده مي شن ... ( چون متاسفانه فعلا اكثر كاربرها موقع نصب ويندوز زبان فارسي و يونيكد اون رو نصب نمي كنن ).
اينم بگم كه شايد قبلا كسي اين سورس رو اينجا گذاشته باشه ولي من نديدم ...
اينم لينك دانلودش :
دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اين برنامه براي ويندوز اكس پي هستش ( توي بقيه ويندوزها نمي دونم جواب بده يا نه )
من اين برنامه رو توي دو سه تا سيستم امتحان كردم و جواب داده ولي بازم اگه مشكلي بود اعلام كنيد ...
نكته مهم :
من قبلا توي چندتا فروم ديده بودم كه اين رو با قيمت زياد مي فروشن ... ( البته اون واسه خودشون بود و اختيارش رو داشتن ) ولي ...
من همينجا اعلام مي كنم كه اين برنامه كاملا رايگانه و كسي كه از اون استفاده مالي كنه از نظر شرعي حرام محصوب مي شه ...
منتظر نظرات شما هستم ...
موفق باشيد ...

سلام دوست عزیز میشه این برنامه رو دوباره up کنید ممنون میشم .

باتشکر
دانا

karisan1
02-06-2013, 19:18
سلام ...
به خاطر نظراتتون ممنونم ...
باشه ... ، يه جاي ديگه آپلودش كردم ...
اينم لينكش :
در ضمن من سورس كاملش رو گذاشتم ...

سلام دانلود نمیشه

zeinabalborzi
05-10-2013, 15:19
جالب بود ممنون
:n16:

zeinabalborzi
05-10-2013, 15:43
من یک بار این فایل رو گرفتم ام امکان ذخیره مجدد ندارم چرا؟لینکش مورد داره؟
اگه میشه یه لینک دیگه بذارین لطفا

soheilfarsisazmikh
30-11-2013, 03:27
linke salemesho nemizarid ?!

h1and1saman
04-07-2014, 16:39
لینک صحیح نمی باشد

tata2
12-11-2014, 18:10
سلام باعرض تشکر لینک مشکل داره

f.gh123
11-05-2016, 13:24