PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرار از آتش (نسخه ی آزمایشی 1.8)

3Dmajid
08-12-2012, 21:48
سلام خدمت همه ی دوستان گل سایت :n16:

ما یه گروه سه نفری هستیم که برای شروع تصمیم به ساخت این بازی گرفتیم.

یک نفر گیم دیزاینر، یک نفر آرت و یک نفر برنامه نویس که خودم هستم.

نسخه ای که هم اکنون در اختیار شماست کاملا جنبه ی آزمایشی داره.

خیلی خوشحال میشم اگه دوس دارید دانلود کنید و نظرتون رو بهم بگید ... :n20:

ممنون :n11:

نام بازی : فرار از آتش

سبک : پلتفرم دو بعدی

انجین : Unity3D 4.1

توضیحات در مورد بازی :

فک میکنم تقریبا همه با این سبک آشنایی داشته باشن ...
شما توسط پریدن روی سکوها باید به نقطه ی خروج بازی برسید.
در حین بازی موانعی مثل آتش،گلوله های آتشین، سیم های برق و ... رو باید رد کنید.

دکمه های بازی :

Right Arrow : حرکت به سمت راست
Left Arrow : حرکت به سمت چپ
Space : پرش
Z : بالا رفتن از نردبان / فعال کردن سوئیچ

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لینک های دانلود :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

امیدوارم نظراتتون رو برای نسخه ی نهایی بازی بهم بگید.ممنون :n16:

احمد دات
08-12-2012, 22:27
سلام داداش گلم

به نظر من کاراکتر اصلی خیلی ساده بود

آتشها collider رو کمتر کن آدمکه خوب نمی تونه ازش بپره

خوب یک توضیح می دادی به کلید رسیدیم چیکار کنیم فکر کنم دکمه a یا s ... باید بزنیم

مرحله اولش خیلی سخت بود

کمی هم حرکت آدمک مشکل داشت به دیوارها گیر میکرد

رو گرافیکش می تونید بیشتر کار کنید

موفق باشی

parvizamd
08-12-2012, 23:23
سلام داش مجید بازی قشنگ و جالبی و خسته نباشید به هر سه شما می گم.

بازی واقعا خیلی خیلی سخت بود.
اندازه colider رو کم کن.
ایده بانس بازیکن در حرکت دیوار جالب بود ولی نیاز به کار داره.

3Dmajid
09-12-2012, 10:37
خوب یک توضیح می دادی به کلید رسیدیم چیکار کنیم فکر کنم دکمه a یا s ... باید بزنیم

توضیح دادم که تو پست بالا ! البته بعدش ویرایش کردم شاید تو خیلی زود دانلود کردی :n02:

مرحله اولش خیلی سخت بود

بله بازی با اینکه casual هست ولی برای مخاطبای hardcore ساخته شده.
البته ممکنه برای بازی اصلی نظرمون عوض بشه.

کمی هم حرکت آدمک مشکل داشت به دیوارها گیر میکرد

رو گرافیکش می تونید بیشتر کار کنید

کاملا حق با شماس ... همه ی مشکلات بازی رو بزارید پا حساب وقت کممون.
یه هفته بیشتر برای ساخت بازی وقت نداشتیم چون به عنوان پروژه باید تحویل میدادیم.
ممنونم احمد جان :n16:

سلام داش مجید بازی قشنگ و جالبی و خسته نباشید به هر سه شما می گم.

بازی واقعا خیلی خیلی سخت بود.
اندازه colider رو کم کن.
ایده بانس بازیکن در حرکت دیوار جالب بود ولی نیاز به کار داره.

ممنون پرویز جان ... حتما نظرت توی نسخه ی نهایی تاثیر داره :n17:

3Dmajid
11-12-2012, 16:48
بازم دانلود کنید :n16::n02:

parvizamd
11-12-2012, 21:19
دان کردم ها؟!

3Dmajid
11-12-2012, 22:40
چی میگی پرویز کلا میگم بقیه م دنلود کنن :n02:

احمد دات
13-12-2012, 00:17
داداش مجید بازیت رو دان کردم گذاشتم کنار با اجازت سر وقت یکی میسازم از روش از گیم پلیش خوشم اومده

3Dmajid
13-12-2012, 12:50
داداش مجید بازیت رو دان کردم گذاشتم کنار با اجازت سر وقت یکی میسازم از روش از گیم پلیش خوشم اومده

یعنی میخوای کپی کنی ؟!
خسته نباشی :n02:

خوبه بساز آفرین :n18:

AMIR REZAs
13-12-2012, 14:11
Down kardam

1.آدمکه خیلی خیلی کوچیکه
2.بعضی جاهاش خیلی سخت میشه( بازی رو انعطاف پذیرتر کن)

گرافیکش خوب بود :n13:

3Dmajid
13-12-2012, 18:11
Down kardam

1.آدمکه خیلی خیلی کوچیکه
2.بعضی جاهاش خیلی سخت میشه( بازی رو انعطاف پذیرتر کن)

گرافیکش خوب بود

ممنون امیر رضا جان :n16:

M0hsen3D
13-12-2012, 18:56
کردم دان! :دی
از این سبک خوشم میاد اولین بازی خودمم این سبکی بود حالا بزا بازیش کنم نظرمو میگم :n16:

M0hsen3D
13-12-2012, 21:57
به نظر منم سختیش زیاد بود مثلا میشد وقتی از تو بشکه ها اتیش نمیزد بیرون دیگه با برخورد باهاش نمیمردی و ... اما درکل خوب بود :n01:

3Dmajid
13-12-2012, 22:07
ممنون مجسن جون :n16:

alicc
14-12-2012, 10:46
مجید جان از اسپرایت اسفاده کردین یا از مدل های سه بعدی ؟

3Dmajid
14-12-2012, 10:54
مجید جان از اسپرایت اسفاده کردین یا از مدل های سه بعدی ؟

کاملا دو بعدیه ... نه مدل های سه بعدی استفاده نکردیم :n16:

3Dmajid
24-12-2012, 13:34
دیگه کسی دانلود نکرده ؟ :n01::n07:

Hotsun
05-01-2013, 20:08
تمامی نمرات از 10 میباشند.
طراحی مرحله:5
افکت ها :1
گرافیک :3
گیم پلی :4
ارزش کلی بازی :3
ارزش تکرار: ندارد.
به چیزهایی که ندارد مثل داستان و موسیقی اصلاً نمره داده نشده.
طراحی بد و رنگ بندی نامناسب Back-ground و Fore-ground باعث عدم تشخیص بعد میشه.
رنگ بندی غیر اصولی باعث راحت به نظر اومدن بعضی تله ها میشه مثل سیم برق که با آبی بودنش کمترین حواس پرتی رو ایجاد میکنه و آدم با اعتماد به نفس بسیار بالا ازش میگذره در حالی که برای ایجاد چالش های گیم پلی باید کوچکترین تله ها هم بزرگ نشون داد.
تکراری بودن شکل نردبان ها,سیم ها,بی ربط بودن طرح Back-ground با بقیه المان های محیط و رئال بودن تابلو خروج و غیر واقعی بودن خود بازی همه و همه دست به دست هم میدهند که یک تست سطحی رو شاهد باشیم.(رجوع شود به جمله خط 4 از پست اول)
نسخه ای که هم اکنون در اختیار شماست کاملا جنبه ی آزمایشی داره.
وجود بعضی باگ ها مثل افتادن موانع سبز و برنگشتنشون تا 2 دفعه بعد خیلی آزار نمیده ولی جالب هم نیست چون برنامه نویسی چنین بازی حداکثر 2 ساعت زمان میبره و اصلاً کار خاصی نیست و باگ دیدن چیز عجیبی محسوب میشه.
نرم نبودن کاراکتر هم اولین چیزیه که باید به فکرش باشین,موقع شروع به حرکت اول لیز میخوره بعد حرکت راه رفتن رو Play میکنه که اگه قراره درست نشه اصلاً بازی رو ادامه ندین چون کاراکتر اصلی تو طول بازی همیشه جلوی چشم بازیکن خواهد بود به محض مشاهده چنین ایرادی اکثر بازیکن ها از بازی خارج خواهند شد و ادامه نمیدهند.
نبود هیچ گونه موسیقی یا صداگذاری تستی در این بازی آزمایشی نشونه عجله سازندگان در نشان دادن کار به دیگران داره و هیچ به این شکل هیچ آینده خوبی برای بازی و این تیم وجود نداره,کار رو تا به مرحله پختگی نسبی نرسیده نشان ندهید,باعث نا امیدی خودتان و نظر های منفی از طرف دیگران خواهد شد.

3Dmajid
05-01-2013, 21:14
داش پیام وارد میشود :n02:
کم پیدایی پیام جون ... دلمون واسه ایراد گرفتنات تنگ شده بود :n07:

البته ایراد گرفتن های کارآمد ( و در بعضی مواقع بنی اسرائیلی :n02:)

طراحی بد و رنگ بندی نامناسب Back-ground و Fore-ground باعث عدم تشخیص بعد میشه.
عدم تشخیص بعد ؟! دقیقا یعنی چی ؟
چون رنگ بندی بک گراند کاملا با فور گراند متفاوته ... راحت میشه تشخیص داد.

باید کوچکترین تله ها هم بزرگ نشون داد.
خب ما برای این بازی هینت نزاشتیم یا آموزش دادن به پلایر نداره، تمامی این چالش ها توی نسخه ی اصلی به پلایر آموزش داده میشه.

تکراری بودن شکل نردبان ها,سیم ها,بی ربط بودن طرح Back-ground با بقیه المان های محیط و رئال بودن تابلو خروج و غیر واقعی بودن خود بازی همه و همه دست به دست هم میدهند که یک تست سطحی رو شاهد باشیم.
به غیر از بی ربط بودن طرح بک گراند بقیه شو قبول ندارم :n07:
البته تست که سطحی بود درسته.

وجود بعضی باگ ها مثل افتادن موانع سبز و برنگشتنشون تا 2 دفعه بعد خیلی آزار نمیده ولی جالب هم نیست چون برنامه نویسی چنین بازی حداکثر 2 ساعت زمان میبره و اصلاً کار خاصی نیست و باگ دیدن چیز عجیبی محسوب میشه.
این مشکلی که اشاره کردی برمیگرده به کدهای مربوط به چک پوینت که صد در صد خودمونم فهمیدیم، ولی درستش نکردم تا ببینم بهم ریپورت میشه یا نه ... تو از 20 30 نفر دومین کسی هستی که اینو گفتی :n02:
ولی من هیچ وقت از دیدن باگ تعجب نمیکنم حتی اگه تو یه کار کوچیک باشه.
نمیدونم با یونیتی کار میکنی یا نه و اینکه چقد توش کد مینویسی، ولی برنامه نویسی این بازی بیشتر از دو ساعت زمان میبره. لااقل بگیم در حالت خیلی خیلی خوبش شاید 3 ساعت یا 4 ساعت.
البته بستگی به کدنویسی داره ... اگه از اولش طبق اصول شی گرایی بنویسی زمان کمتری میبره ولی من اینکارو نکردم به خاطر وقت کم ولی بعدش پشیمون شدم چون کارو خیلی آسون تر میکنه :n01: ...

نرم نبودن کاراکتر هم اولین چیزیه که باید به فکرش باشین,موقع شروع به حرکت اول لیز میخوره بعد حرکت راه رفتن رو Play میکنه که اگه قراره درست نشه اصلاً بازی رو ادامه ندین چون کاراکتر اصلی تو طول بازی همیشه جلوی چشم بازیکن خواهد بود به محض مشاهده چنین ایرادی اکثر بازیکن ها از بازی خارج خواهند شد و ادامه نمیدهند.
درسته این یکی از مشکلاییه که باید حل بشه، ولی بعید میدونم بخاطر این اکثر بازیکنا بازی رو ادامه ندن !

نبود هیچ گونه موسیقی یا صداگذاری تستی در این بازی آزمایشی نشونه عجله سازندگان در نشان دادن کار به دیگران داره و هیچ به این شکل هیچ آینده خوبی برای بازی و این تیم وجود نداره,کار رو تا به مرحله پختگی نسبی نرسیده نشان ندهید,باعث نا امیدی خودتان و نظر های منفی از طرف دیگران خواهد شد.
این بازی داستان، دیالوگ و موسیقی هم داره.
اما ما واقعا وقت نکردیم توی بازی پیاده سازی کنیم.
دلیلشم وقت یه هفته ایه ما بود که تو این یه هفته 3 روز اعضای تیم با هم بودن و وقتی برای کامل کردن موسیقی،ضبط دیالوگ ها نداشتیم.
به هر حال نسخه ی آزمایشی فک نمیکنم نیازی به این چیزا باشه چون مطمئنا کسی دانلود نمیکنه به خاطر اینکه حجمو خیلی میبره بالا.

پیام جان ممنونم بابت نظرای خیلی خوب و مفیدت و بابت وقتی که گذاشتی :n16:

Hotsun
06-01-2013, 20:07
پیام جان ممنونم بابت نظرای خیلی خوب و مفیدت و بابت وقتی که گذاشتی :n16:

اول بگم که از برخوردت خوشم اومد مثل خیلیای دیگه نیومدی به فحش بکشی :n02:
از شوخی بگذریم,ببین منظورم یک دست بودن طرح های پشت و جلو هست, مثلاً آدم در نگاه اول فکر میکنه اون ستونه مال جلو هست در صورتی که مال پشته برای همین بعد اصلاً حس نمیشه,برو ببین تو بازی های قدیمی مثل بازی Robocup یا همون پلیس آهنی تو سگا با چه تنظیمات رنگی نشون میدادن یه چیزی مال پشته یا مال جلو متوجه میشی,عمداً این بازی رو مثال زدم چون اونم چندتا اشتباه اینجوری داشته,خودت وقتی نتونستی تشخیص بدی میفهمی من چی میگم :n09:
در ضمن من هم از یونیتی استفاده میکنم و توضیح رو هم توی تاپیک بی خیال شیم زدم.

بازی رو هم ادامه بده حیفه روی زمین بمونه. :n26:

3Dmajid
07-01-2013, 10:10
اول بگم که از برخوردت خوشم اومد مثل خیلیای دیگه نیومدی به فحش بکشی :n02:
از شوخی بگذریم,ببین منظورم یک دست بودن طرح های پشت و جلو هست, مثلاً آدم در نگاه اول فکر میکنه اون ستونه مال جلو هست در صورتی که مال پشته برای همین بعد اصلاً حس نمیشه,برو ببین تو بازی های قدیمی مثل بازی Robocup یا همون پلیس آهنی تو سگا با چه تنظیمات رنگی نشون میدادن یه چیزی مال پشته یا مال جلو متوجه میشی,عمداً این بازی رو مثال زدم چون اونم چندتا اشتباه اینجوری داشته,خودت وقتی نتونستی تشخیص بدی میفهمی من چی میگم :n09:
در ضمن من هم از یونیتی استفاده میکنم و توضیح رو هم توی تاپیک بی خیال شیم زدم.

بازی رو هم ادامه بده حیفه روی زمین بمونه. :n26:

نظر آرتمون این بود که رنگ پیش زمینه و پس زمینه با هم کاملا متفاوت باشه ... چون میخواست گیمر راحت متوجه بشه چه چیزهایی توی بازی اکتیو هستن و چه چیزهایی نیستن. منم اولش با این طرحش مشکل داشتم بعدش برام جالب شد. به هر حال نظر آرت بود. بله ادامه میدیم مخصوصا الان که شما گفتی :n08::n02::n12::n16: