PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید TV تا 3 تومن

Actros
05-12-2012, 02:07
سلام
این قصه سره دراز دارد
ما به عمره میخوایم تی وی بخریم این گرونی اجازه نمیده لامصب :sq_2:
مورد استفاده اصلی تماشای فوتبال هست و مه پاره
اول خواستم بزنم تو کاره پلاسما . ولی من فیلم باز نیستم . کلا زیاد خونه نیستم سره شب نهایتا یه دوری تو کانالا میزنیم
از اونجا که من پاناسونیک دوست دارم 2 تا مدل به بودجم میخوره
panasonic 42et50
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این لینک سایت پاناسونیک
اینم چند تا ریویو از این مدل
این برای مدل ET50 که اکتیو 3d هست و 800 هرتز. مشکل من توی نتایج این ریویو ها هست . بعضی ها نتایج تناقظ داره . مثلا یکی نوشته رنگهای خوب . یکی نوشته رنگهای غلط ! ما به سازه کی برقصیم ؟
این مدل قیمت 42 اینچش بی گارانتی 3 تومن هست
==============
یه مدل دیگه هست که پسیو 3d هست
Panasonic 42et5
اینم ریویو
این مدل 300 هرتز هست و 42 اینچ بدون گارانتی 2.900 قیمتشه
ولی تو ریویو ها برای هر دو مدل نوشته که گاهی در تصاویر سریع کم میارن !
خواهشا دوستان اهل فن خلاصه ریویو ها رو بخونن نظرشون و بدن که ما بعد از اندی چیزی نخریم پشیمون شیم
خواستم صبر کنم تا 42st50 بیاد . ولی این مملکت معلوم نیست چی بشه
شارپ 8300 هم میتونم بگیرم
یشنهاد دیگری هم دارین ممنون میشم

TATU_TATY
05-12-2012, 11:19
اندکی صبر اساتید واسخگو هستند ....

من نظرم روی 8300 هست .... با اینکه فرش ریتش 250 بیشتر نیست .....اون 800 هرتزی باید خوب باشه ..

کسی تا حالا از این ال ای دی های سری جدید پانا نخریده که بدونیم چجوریا هستن ...

kiar
05-12-2012, 15:17
سلام
این قصه سره دراز دارد
ما به عمره میخوایم تی وی بخریم این گرونی اجازه نمیده لامصب :sq_2:
مورد استفاده اصلی تماشای فوتبال هست و مه پاره
اول خواستم بزنم تو کاره پلاسما . ولی من فیلم باز نیستم . کلا زیاد خونه نیستم سره شب نهایتا یه دوری تو کانالا میزنیم
از اونجا که من پاناسونیک دوست دارم 2 تا مدل به بودجم میخوره
panasonic 42et50
این لینک سایت پاناسونیک
اینم چند تا ریویو از این مدل
این برای مدل ET50 که اکتیو 3d هست و 800 هرتز. مشکل من توی نتایج این ریویو ها هست . بعضی ها نتایج تناقظ داره . مثلا یکی نوشته رنگهای خوب . یکی نوشته رنگهای غلط ! ما به سازه کی برقصیم ؟
این مدل قیمت 42 اینچش بی گارانتی 3 تومن هست
==============
یه مدل دیگه هست که پسیو 3d هست
Panasonic 42et5
اینم ریویو
این مدل 300 هرتز هست و 42 اینچ بدون گارانتی 2.200 قیمتشه
ولی تو ریویو ها برای هر دو مدل نوشته که گاهی در تصاویر سریع کم میارن !
خواهشا دوستان اهل فن خلاصه ریویو ها رو بخونن نظرشون و بدن که ما بعد از اندی چیزی نخریم پشیمون شیم
خواستم صبر کنم تا 42st50 بیاد . ولی این مملکت معلوم نیست چی بشه
شارپ 8300 هم میتونم بگیرم
یشنهاد دیگری هم دارین ممنون میشم

پست شمارو خوندم قاطی کردم :دی
شما فقط شماره مدلهایی که مد نظرتون هست بگین شاید بتونم کمکتون کنم!

Actros
05-12-2012, 17:36
داداش 2 تا مدل که ریویو دادم
panasonic 42et5
panasonic 42et50

یکم نگران بلک لول و کنتراست هستم . تو av forum نمیره متوسط اوردن/ این ضعف چیزی هست که یه کاربر معمولی متوجهش بشه ؟

smhsh121
05-12-2012, 19:10
حالا شما چه اصراری به پاناسونیک داری؟ خبر قطع تولید پلاسما و ال سی دی پاناسونیک رو همین چند روز پیش یکی از دوستان تو تاپیک پاناسونیک گذاشته بود.

Actros
05-12-2012, 19:59
حالا شما چه اصراری به پاناسونیک داری؟ خبر قطع تولید پلاسما و ال سی دی پاناسونیک رو همین چند روز پیش یکی از دوستان تو تاپیک پاناسونیک گذاشته بود.

خب نظر شما چیه ؟
البته قطع هم بشه مهم نیست . همه دیدن که بهترین تی وی دنیا vt50 هست . به قول یکی از دوستان همیشه بهترین جنس بیشترین فروش رو نداره !

smhsh121
05-12-2012, 20:41
vt بحثش با et جداست. پاناسونیک تو زمینه LED حرفی برای گفتن نداره.
من نظرم اینه که شما از رو ریویو انتخاب نکن مخصوصا در مورد بحث هایی که میشه مدل های آمریکایی و اروپایی با مونتاژ داخل تفاوت هایی دارند. اول در مغازه ببین و چند مدل انتخاب کن اونوقت بیا اینجا هر کس مزایا و معایب مدل های مختلف رو میگه.

kiar
05-12-2012, 21:04
نظر منم همینه زیاد روی پاناسونیک تمرکز نکنین همون سونی و سامسونگ بهترن. مطمئن باشین از خرید سامسونگ پشیمون نمیشین.
واقعا کیفیتشون حرف نداره. ما خودمون توی تبریز فروشگاه داریم و فروش سامسونگ و سونی بیشتر از پاناسونیک هست و تا حالا هم به مشکلی بر نخوردیم یا مشتری از خریدش ناراضی نبوده!

parham511
05-12-2012, 21:06

سری E پایین ترین سری LED پاناسونیکه خب؛ نمیدونم چی بگم والا.
از کسایی که تو کار پاناسونیکن بپرسید مطمئنا اطلاعات بیشتری دارن، در ضمن به نظرم حتما تصویرشو با چشم ببینید، چون بقول خودتون این رویو ها خیلی تخصصیه و از توان من خارجه نظری بخوام بدم.
ولی در کل در بحث LED پاناسونیک مثل پلاسما قوی نیست و انتظار تصویر LED سونی نداشته باشید دوست من،
این مدل هرتز بالا داره.

این 2تا سایتو من یکم خوندم، خودتون وقت کردین بخونید بیشتر.

Actros
05-12-2012, 23:26
خب منم دوس داشتم st50 بگیرم ولی وارد نمیشه لامصب
بازارچه های مرزی هم گفتن تا بهار نمیاد تقریبا
سونی 4 تا فرمت رو نمیتونه پخش کنه وگرنه تصویرشو دیدم عالیه
از سونی میتونم 40NX720 بگیرم 2.500
البته به قول شما دوستان تا حدودی میشه رو ریویو حساب کرد . ولی خب بالاخره اونام تست گرفتن هرچند خیلی تخصصی ولی مثلا تو همون سایتا سری ex720 سونی که سایز 46 این مدل به بودجه من میخوره نمره کمتری گرفته نسبت به این مدلای پانا . به هر حال شرایط برابر بوده و این اتفاق افتاده
حالا بازم باید تحقیق کنم .
در مورد سامسونگ چه مدلیش به بودجه ما میخوره ؟

parham511
06-12-2012, 01:43
خب منم دوس داشتم st50 بگیرم ولی وارد نمیشه لامصب
بازارچه های مرزی هم گفتن تا بهار نمیاد تقریبا
سونی 4 تا فرمت رو نمیتونه پخش کنه وگرنه تصویرشو دیدم عالیه
از سونی میتونم 40NX720 بگیرم 2.500
البته به قول شما دوستان تا حدودی میشه رو ریویو حساب کرد . ولی خب بالاخره اونام تست گرفتن هرچند خیلی تخصصی ولی مثلا تو همون سایتا سری ex720 سونی که سایز 46 این مدل به بودجه من میخوره نمره کمتری گرفته نسبت به این مدلای پانا . به هر حال شرایط برابر بوده و این اتفاق افتاده
حالا بازم باید تحقیق کنم .
در مورد سامسونگ چه مدلیش به بودجه ما میخوره ؟

دوست من ST50 که فک نکنم 42 اینچش از 4.5 کمتر باشه.
NX720 عالیه،
ساسونگم میتونید es6950 سایز 40 بگیرید
یا eh6920 سایز 46.
ولی هردوشون از nx720 مطمئنا ضعیفتر هستن در عوض گارانتی دارن.

hapalii
07-12-2012, 23:32
سلام

تو انتخاب تی وی مناسب خیلی موارد هستش که برای هر کسی فرق داره مثلا 3D برای یکی خیلی مهمه در عوض برای دیگری اصلا مهم نیست یه نفر اگر هارد اکسترنال بزنه پشت تی وی و ببینه فرمت ها پخش نمیشه شاید دیوانه بشه و یکی دیگه شاید اصلا هیچ وقت فلش هم به تی وی نزنه و .....

خوب تو ایران تی وی ها رو من 3 گروه می کنم اول : سامسونگ - ال جی - شارپ که هر سه تو ایران مونتاژ می شوند از نظر کیفیت در یک حد هستند ( مدل به مدل بحث نمی کینم ) فکر کنم تو این 3 تا سامسونگ ازیک پرده بهتره از نظر قیمت و مجموعه امکانات که میده گفتم رو کیفیت بحث نمی کنم این هم که این تی وی پنل ژاپن این یکی نمی دونم خرابی کمتر داره اون یکی گارانتی بهتر داره همه حرف چون هیچ مرجعی نیست که یه آمار دقیق بشه ازش گرفت در مورد پنل هم قول می دم همه از چین باشند .

دوم : سونی هم مونتاژ ایرانه اما حداقل تا حالا یه کم استاندارد های بیشتر داشته یه سری برتری ها داره یه سری ضعف ها که بزرگترینش قیمت

سوم : پاناسونیک کیفیت ساخت بهتری داره چون مونتاژ ایران نیست در باره امکانات دیگه هم باز یه سری مزایا داره و یه سری ضعفها که به نظر من از سونی کمتر و در مجموع پاناسونیک اینتخاب بهتری اما این هم باز یه ضعف بزرگ داره اونم در حال حاضر قیمته

در کل برای خرید خود من از بین سونی و پاناسونیک بدونه گارانتی یا ساموسنگ با گارانتی یکی انتخاب می کنم ولی خوب الان با توجه به بالا رفتن قیمت دوباره دلار که دیروز تا 3010 تومان هم باز بالارفت بدونه گارانتی ها خیلی گرون تر شدند ضمن این که پاناسونیک هم چون هنوز خیلی وسیع پخش نشده قیمت بالایی داره

خیلی حرف زدم جواب درست حسابی هم ندادم فقط بگم که اگر مشکل تون با سونی عدم پخش فرمت ها است می تونید با 300 الی 350 هم این مشکل رو حل کنید و هم روی تی وی تون اندورید 4 داشته باشید از اندروید روی تی وی لذت ببرید .
اگر سئوالی داشتید به ای دی یاهو افلاین بزارید سری تر جواب میدم بعضی وقتها یادم میره اینجا رو چک کنم .

در مورد قیمت سامسونگ هم با 3.100.000 می تونید 46 اینچ 6950 رو بخرید یا با 2.650.000 می تونید 40 اینچ 6960 رو بخرید اگر از فاصله کمتر از 3 الی 4 متر نگاه می کنید 40 اینچ 6960 بهتره .

alilosting
09-12-2012, 16:44
خب نظر شما چیه ؟
البته قطع هم بشه مهم نیست . همه دیدن که بهترین تی وی دنیا vt50 هست . به قول یکی از دوستان همیشه بهترین جنس بیشترین فروش رو نداره !
توی اینکه st30 و vt30 و vt50 پاناسونیک کیفیت تصویر خیلی خوبی دارن شکی نیست ولی به این نکته توجه کن که اگه خط تولید پلاسما قطع بشه و بعدا" احیانا" تلویزیونت به مشکل بربخوره دیگه نمیتونی قطعاتشو پیدا کنی و به دردسر میفتی .
به نظر من که دیگه خرید پلاسما منطقی نیست !

Actros
09-12-2012, 23:26
سپاس بسیار از دوستان
پلاسما رو که بیخیال شدم. جدا از کیفیت عالی تصویر . به درد من نمیخوره . چون استفاده ای ندارم . یه فوتبال بیشتر نمی بینیم ما که
یه رفیق نزدیک پیدا کردم که خودش از مرز کرمانشاه ( نوسود) میره کردستان عراق جنس میاره . قیمتم قطعا پایین بهم میده
منتظرم بره ببینم این led های پانا رو چه قیمتی بهم میده
چون بانه کمترین قیمتی که گرفتم برای مدل et5 حدود 2.800 بود !

Actros
26-02-2013, 02:22
دوستان من میخوام برم بانه
برای خرید 42 یا 47 et5
دوستانی که سابقه حمل و نقل تی وی رو دارن
به نظرتون این سایز ها تو صندلی عقب 405 جا میشه ؟ یا بار بند ببندم ؟

ashl007
27-02-2013, 20:26
سلام بچه ها
واقعا کلی تحقیق کردم و با توجه به بودجه ام بین سه مدل 42LM67100LG و 46ES6950 SAMSUNG و SHARP42LE8300X گیر کردم!برام کیفیت تصویر خیلی خیلی مهم و بعدش سه بعدی!!!!! ولی کیفیت تصویر رو فدای سه یعدی نمیکنم!اول و مهم برام کیفیت تصویره!لطفا یه کمکی کنید ممنون

Actros
27-02-2013, 22:24
67100و6950 فکر کنم هر دو100 هرتز باشن
شارپ 240 هرتز ولی من شارپ های مادیران رو بعضی از دوستان تایید نمیکنن
به نظرم 76100 الجی بگیر تو تهران 3.200 گیر میاد بدون کارت هدیه

AMIRHJ
27-02-2013, 23:25
توی اینکه st30 و vt30 و vt50 پاناسونیک کیفیت تصویر خیلی خوبی دارن شکی نیست ولی به این نکته توجه کن که اگه خط تولید پلاسما قطع بشه و بعدا" احیانا" تلویزیونت به مشکل بربخوره دیگه نمیتونی قطعاتشو پیدا کنی و به دردسر میفتی .
به نظر من که دیگه خرید پلاسما منطقی نیست !

سلام علیکم

دوست عزیز تلویزیون های امروزی چه پلاسما ، ال ای دی و ال سی دی به لحاظ تعمیراتی مثل تلویزیون های CRT نیست که فی المثل لامپش تعمیر بشه و ....

ایراد عمومی اینها پنل هست که بالکل باید تعویض بشه که هزینش با نو تلویزیون برابری میکنه تقریبا و اگرم قابلیت تعمیر داشته باشه قطعه ای نیست که بخوان تو خط تولید دنبالش بگردند
و یا مثلا منبع تغذیه و .....

خودم چندین سال پیش ال سی دی سری 4 سام داشتم که پنلش ایرادی پیدا کرد و با مراجعه به چندین تعمیرکار ، کاری جز تعویض پنل نشد براش بکنی

کلا تولیدات امروزی به سمتی پیش میره که امر تعویض داره جایگزین تعمیر میشه

لذا با خیال راحت برید پلاسما اونم ST or VT رو بگیرید و از تماشای تلویزیون لذت ببرید

Actros
14-03-2013, 02:13
برخلاف میل باطنی LG گرفتم
کلی گشتم . واسه PANASONIC 42ET5
ولی بانه نداشت نوسود هم نداشت
زنگ زدم نمایندگی های تهران 1 مغازه داشت
باور کنید رفتم تهران با ماشین یارو گفت ندارم . گفتم مرد حسابی ............ و باقی ماجرا !!!
خسته و کوفته
تصمیم گرفتم برم سراغ گزینه بعدی LG 42LM76100
قیمت نمایندگی ها 3.521 بود که من 3.400 گرفتم که 200 هم بعدا کارت الجی میاد میشه 3.200
تی وی خوبیه ولی نمیتونم باهاش ارتبط برقرار کنم . روح نداره مثل پاناسونیک:n02:
کیفیت تصاویر SD میشه گفت خوبه . ولی تو فوتبال گاهی توپ های سریع یه هاله میافته دورش که فکر میکنم از کیفیت بد شبکه 3 باشه .شبکه های خارجی خوبه
HD خوبه . 3d عالیه . صداش خوبه . کنترل جادوییش حرف نداره عین یه موس عمل میکنه برات .در کل به نظرم از 6960 هم بهتره
از لحاظ طراحی هم نامبر 1 هست
اینم عکسش که زیاد خوب نشد شب بود