PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کارهایی که باید یاد بگیریم تا یه جایی سوتی ندیم!!!

a6543210
04-12-2012, 19:02
سلام رفقا

تو این تاپیک دوستان می تونند هر سوال در هر زمینه ای که اطلاع ندارند بپرسند تا همه یاد بگیریم و جایی سوتی ندیم!
فک کنم معنی سوتی رو هم بگیم بد نباشه تا اذهان دوستان دچار تشویش! نشه:31:

سوتی دادن:گاف دادن،مرتکب خطای سهوی شدن ،بر اثر سهل انگاری و بی مبالاتی سری را افشا کردن (لغت نامه دهحدا)،ضايع کردن خراب کردن انجام دادن کاري بر خلاف قاعده معقول

shahinfarasystem
04-12-2012, 21:25
سلام ممنون از تاپیک خوبت
اولیشو من میگم
وقتی با یکی داری حرف میزنی و کل میندازی و نمیتونی جوابشو بدی با اینگه حق با اون نیست چی کار باید کرد؟

SNOW PATROL
04-12-2012, 21:29
سلام ممنون از تاپیک خوبت
اولیشو من میگم
وقتی با یکی داری حرف میزنی و کل میندازی و نمیتونی جوابشو بدی با اینگه حق با اون نیست چی کار باید کرد؟

با یه لبخند بگو باشه شما درست میگی و دیگه ادامه نده

sent from my open source device

hamid_diablo
04-12-2012, 22:02
دوستان اگه سوار تاکسی شدید و راننده کرایه مسیر رو بیشتر از اون چیزی که هست گفت باید چیکار کرد؟

نمیخوام درگیری لفظی پیش بیاد.چطور با زبون خوش باهاش بحرفیم که مشکلی پیش نیاد؟

من این مواقع بدجور قاط میزنم.2بار هم درگیر شدم با راننده ها اما اخر و عاقبت خوشی نداره

secretman
05-12-2012, 00:41
اگه کرایه یه مسیری مشخص شده هست که میتونی بگی " ببخشید کرایه مثلا 250 تومن نیست؟ "

ولی اگه کرایه دربست یا مشخص نشدست قبل اینکه بشینی باید توافق کنین

CHEGUEVARA.
05-12-2012, 00:47
من اگه تو این شرایط باشم از تاکسی پیاده میشم هیچی هم به راننده نمیدم....:sq_24::sq_5:

a6543210
05-12-2012, 05:55
تا می تونین از تاکسی های تاکسی متر دار استفاده کنید.اگه هم نبود بگیم من قبلا با این مبلغ همین مسیر رو می اومدم.اگه هم آدم گیری بود پولشو بدین و جلوش شماره تاکسی و پلاکشو بردارین بگین لازمشون دارم می خوام با اتحادیه یا تعزیرات یا... تماس بگیرم وضعیت کرایتونو بهشون بگم .بنده خدا هول می کنه پولشو بر می گردونه بهتون!:31:

a6543210
05-12-2012, 05:58
دوستان کسی می تونه نحوه استفاده از کارت خوان های تو مغازه رو کامل بگه!(راستش خودم بلدم تا حدودی می گن انتقال می ده و از این حرفا ولی تا حالا خودم تست نکردم!!!:sq_17:) همچنین نکات امنیتیشو؟

ملا نصرالدین
05-12-2012, 10:10
اگه کرایه یه مسیری مشخص شده هست که میتونی بگی " ببخشید کرایه مثلا 250 تومن نیست؟ "

ولی اگه کرایه دربست یا مشخص نشدست قبل اینکه بشینی باید توافق کنین
ببخشید ها ولی یک راه بهتر بگید خواهشا.من اینو گفتم.طرف هم میگه نه اینه.میگیم ولی من هر روز این مسیر رو با 250 تومان میرم.طرف هم میگه منم هر روز مسافرها رو با مثلا 400 میبرم.مسیر هر روزمه
برای در بست اصولا اولش ادم طی میکنه.ولی برای هر کرایه ای که نمیشه طی کرد

من اگه تو این شرایط باشم از تاکسی پیاده میشم هیچی هم به راننده نمیدم....:sq_24::sq_5:
این هم امتحان شده یارو کلی فحش میده و الهی نخوری و... بار ادم میکنه

دوستان کسی می تونه نحوه استفاده از کارت خوان های تو مغازه رو کامل بگه!(راستش خودم بلدم تا حدودی می گن انتقال می ده و از این حرفا ولی تا حالا خودم تست نکردم!!!:sq_17:) همچنین نکات امنیتیشو؟

این ربطی به تاپیک سوتی نداره ها
به هر حال برای خرید که مشخصه اول کارت رو میکشیم بعد مبلغ رو به ریال میزنیم بعد هم رمز رو میزنیم و 2 تا کاغذ میده بیرون که یکی مال فروشنده هست یکی مال خریدار

برای کارت به کارت تا جایی که میدانم فقط مخصوص کارتخوان بانک ملت هست.و فقط هم ملت به ملت انتقال وجه میده.مثلا از کارت ملت به صادرات و برعکس انتقال نمیده
برای این کار روی دستگاه کارتخوان ملت دکمه وسط را میزنیم .فروشنده رو انتخاب میکنیم
بعد گزینه انتقال وجه رو انتخاب میکنیم
بعد رمز فروشنده میزنیم
بعد کارت را میکشیم
بعد مبلغ انتقال وجه را میزنیم
بعد شماره کارت مقصد(شماره کارتی که میخواییم پول براش واریز بشه
بعد اسم و فامیل و... طرف میاد اگر درست بود تایید میکنیم
بعد رمز کارت خودتان را میزنید
بعد هم که رسید چاپ میشه
نکته :برای انتخاب هر قسمت دکمه سبز را میزنیم
سقف انتقال وجه تا 15 میلیون هست
کارمزد انتقال وجه 25 تومان هست

a6543210
05-12-2012, 16:51
ممنون بابت جوابتون

این ربطی به تاپیک سوتی نداره ها

فک کنم داشته باشه! آدم یاد می گیره جایی موقع استفاده کردن ازش ضایع نمی شه!:46:

secretman
06-12-2012, 02:55
ببخشید ها ولی یک راه بهتر بگید خواهشا.من اینو گفتم.طرف هم میگه نه اینه.میگیم ولی من هر روز این مسیر رو با 250 تومان میرم.طرف هم میگه منم هر روز مسافرها رو با مثلا 400 میبرم.مسیر هر روزمه
برای در بست اصولا اولش ادم طی میکنه.ولی برای هر کرایه ای که نمیشه طی کرد

هر مسیری کرایش مشخص شدست از طرف تاکسیرانی جز مسیرای دربست

واسه دربست که قبلش باید توافق کنین مشکلی نیست

ولی اگه یه مسیری رو که همیشه میری و آخرین نرخ تاکسیرانی رو هم میدونی (باید نرخ رو شیشه تاکسی زده باشه) دیگه طرف نمیتونه بیشتر از نرخ تاکسیرانی بگیره

در این صورت اگه راننده بخواد بیشتر بگیره دواشه که به تاکسیرانی گزارش بشه :sq_8:

اینجوری حرفی هم پیش نمیاد تازه دلتم خنک میشه :sq_8:

من خودم هزار تا خرج الکی میکنم و ول خرجی زیاد میکنم اما در اینجور مواقع حتی اگه 25 تومن هم باشه و بفهمم راننده داره بیشتر میگیره
نمیتونم کنار بیام

vahidreza2007
12-12-2012, 05:53
از چیزی مه مطمئن نیستی 100 % هیچ گاه رو اون تاکیدبر درستیش نکن . چون 1 % ممکنه اون مورد درست بناشه و علاوه بر اینکه سوتی بزرگی دادی بلکه یه جورایی باعث ضایع شدنت هم خواهد شد .:n02:

ملا نصرالدین
13-12-2012, 11:10
هر مسیری کرایش مشخص شدست از طرف تاکسیرانی جز مسیرای دربست

واسه دربست که قبلش باید توافق کنین مشکلی نیست

ولی اگه یه مسیری رو که همیشه میری و آخرین نرخ تاکسیرانی رو هم میدونی (باید نرخ رو شیشه تاکسی زده باشه) دیگه طرف نمیتونه بیشتر از نرخ تاکسیرانی بگیره

در این صورت اگه راننده بخواد بیشتر بگیره دواشه که به تاکسیرانی گزارش بشه :sq_8:

اینجوری حرفی هم پیش نمیاد تازه دلتم خنک میشه :sq_8:

من خودم هزار تا خرج الکی میکنم و ول خرجی زیاد میکنم اما در اینجور مواقع حتی اگه 25 تومن هم باشه و بفهمم راننده داره بیشتر میگیره
نمیتونم کنار بیام

دقیقا مشکل اینه که خیلی وقت ها تاکسی هایی که مربوط به قسمت های دیگه شهر هستند یه جای دیگه مسافر سوار میکنند.مثلا طرف روی شیشه اش زده خ مطهری ولی توی اریاشهر مسافر سوار میکنه
حالا هرچی هم به این تاکسی ها میگی بابا این مسیر هر روز من هست میگن این مسیر هر روز ما هم هست
خداییش انقدر که این تاکسی ها اذیت میکنند این شخصی ها که مسافر کشی میکنند اذیت نمیکنند

Atghia
13-12-2012, 12:10
اخه تاکسی متر دارها هم سر ادم کلاه میزارن!! چجوری؟
خب من مسیرهای تهران رو خوب بلد نیستم بعد طرف میبینه مسافری میگی فلان خیابون میخوام برم بعد از قصد یه مسیری میره که طولانی تر باشه هی میپیچونتت این بزرگراه اون بزرگراه تا مسیر طولانی بشه نامرد!:n28:در صورتی که میشد مسیر نزدیکتری هم رفت! بعد اینو ادم بعدا میفهمه! اینم از تاکسی متر دار ها
بعد اگه اونایی که کرایه بیشتر میگیرن (خطی ها رو میگم) دختر باشی و زورت نرسه بحث کنی:n17:هیچی دیگه همون قدر که میگه رو پرداخت میکنی اما وقتی داری پیاده میشی میگی حلالت نباشه من که نمیگذرم:n09::n20:
پ.ن:اونم که چقدر حلال حروم حالیشه! که اگه حالیش بود...ولی خب یه تلنگر میشه براش شاید:n22:
----------------------------------------------------
یبار نشسته بودیم با دوستی صحبت میکردیم که وای بعضی از خانواده ها چه اسمهایی برای بچه هاشون میزارنا بعد جفتمون هم همنظر بودیم خلاصه گفتم اره مثلا فکررر کن اسم طرف هست(...فرضا ایکس...) دیدم دوستم بهت زده نگام میکنه گفتم نه خدایی بعدهم هه میخندیدم دیدم دوستم میگه میدونی اسم بابام چیه؟:n30:
بله یعنی سوتی دراین حد!!!
دراین موارد تا وقتی اطلاعات کافی ندارید خواهشا مثال نزنید:n14:

MehranVB
13-12-2012, 19:35
کاری که من با تاکسی ها میکنم اینه:
همیشه از قبل پول رو آماده میکنم، مثلاً فرض کنیم کرایه تا مقصد 500 تومن باشه، دو حالت داریم:
1- من 500 تومن توی جیبم دارم، اون رو آماده میکنم ولی نمیدم تا موقعی که پیاده شم، بعد اگه راننده گفت که 100 تومن کم دادم، بهش میگم خیر کرایه 500 تومنه و دیگه جوابش رو نمیدم و میرم!
2- من 1000 تومن توی جیبم باشه، اون رو چند قبل از رسیدن میدم به راننده، بعد راننده 400 تومن بهم پس میده، بهش محترمانه میگم لطفاً 100 تومن دیگه هم بدید کرایه 500 تومنه. اگر داد که هیچی، اگه نداد لحنم رو عوض میکنم و بهش میگم منم میشینم تو ماشین تا هر جا رفتی میان باهات. همیشه همین کارو کردم و راننده همون موقع بقیش رو داده و یکم هم زیر لب غرغر کرده که واسه من مهم نیست!!

فقط دو تا چیر یادتون باشه:
* این روش فقط به درد آقایون میخوره، خانما بهتره کنار بیان و روش دوم رو استفاده نکنن.
* ممکنه ماشین شخصی باشه و تاکسی نباشه و کار به دعوا بکشه، هر چقدر هم زورتون زیاده نذارید کار به دعوا بکشه!

اما بهترین راه حل اینه که از همون موقعی که سوار میشید بگید کرایه چقدر میشه، اگه بیشتر گفت بگید که پیاده میشم!

A M ! N
14-12-2012, 02:31
سر سفره بیست نفر نشستن دارن غذا میخورن دهنشون پره ، حالا فرض کن یکی میخواد یه لیوان آب بخوره قبلش بگه " بفرمایید " !!

دو حالت بد پیش میاد اینجا:

1- افرادی که دارن غذا میخورن خیلی سختشونه که با لقمه ی توی دهان جواب بدن بگن مثلا نوش جان
2- خود طرف اگه کسی بهش جواب نده یجورایی ضایع میشه

نتیجه ی اخلاقی اینکه آقا وقتی میخواین آب بخورین ، بخورین دیگه بفرما زدن نداره ! مگه شما واسه قاشق قاشق غذایی که میخوری
تعارف میزنی ؟ کیو دیدی تاحالا خواسته باشه آب بخوره قبلش بفرما بزنه بعد شخص دوم بگه لیوان رو بده !
این چه اخلاقیه آخه ؟ مثلن ایرانی ها میخوان احترام بزارن ولی نمیدونن این جوانب خیلی بدی میتونه داشته باشه :n23:

Atghia
14-12-2012, 11:13
سر سفره بیست نفر نشستن دارن غذا میخورن دهنشون پره ، حالا فرض کن یکی میخواد یه لیوان آب بخوره قبلش بگه " بفرمایید " !!

دو حالت بد پیش میاد اینجا:

1- افرادی که دارن غذا میخورن خیلی سختشونه که با لقمه ی توی دهان جواب بدن بگن مثلا نوش جان
2- خود طرف اگه کسی بهش جواب نده یجورایی ضایع میشه

نتیجه ی اخلاقی اینکه آقا وقتی میخواین آب بخورین ، بخورین دیگه بفرما زدن نداره ! مگه شما واسه قاشق قاشق غذایی که میخوری
تعارف میزنی ؟ کیو دیدی تاحالا خواسته باشه آب بخوره قبلش بفرما بزنه بعد شخص دوم بگه لیوان رو بده !
این چه اخلاقیه آخه ؟ مثلن ایرانی ها میخوان احترام بزارن ولی نمیدونن این جوانب خیلی بدی میتونه داشته باشه :n23:
تایید میشه تازه یه حالت بده دیگه هم هست که خوده طرف وقتی میخواد بگه بفرمایید دهنش نیمه پر باشه و احیانا چیزی از دهنش به بیرون...:n21::n02:((خب به من چه پیش میاد دیگه نمیاد؟:n22:))
---------------------------------------------------------------
جهت جلوگیری از سوتی دادن در محاورات بنظرم جا داره که اطلاعاتمون رو در مورد بعضی اصطلاحات بالا ببریم یک وقتی داری با فردی صحبت میکنی بعد یه اصطلاحی بکار میبره که نمیفهمیم یعنی چی بعد احتمال زیاد لبخند میزنیم خب شاید کلا معنی اون اصطلاح چیزه دیگه ای باشه و جای خنده نباشه!!:n27: خیلی سوتی بدی میشه چون طرف سوتعبیر میکنه!
--------------------------------------------------------------
در مورد اسم افراد فرضا بازیگر(خارجی) یا سیاستمدار خاصی خلاصه اسمای غیرمعمول خواهشا اگر تلفظ درستش رو نمیدونیم سعی کنیم ابراز نکنیم! بنظرم خیلی خنده دار میشه...بعد یکطوریه که ادم نمیدونه چجوری جمع کنه قضیه رو:n06:

A M ! N
14-12-2012, 13:36
آقا چندتا سوتی بد دیگه یادم اومد ... آخ آخ امیدوارم قسمت کسی نشه.

دیدید وقتی یکی از اقوام رو میبینی بعد باهاش دست میدی ، به خیال خودت فکر میکنی طرف میخواد ماچت کنه
سرتو میاری جلو بعد میبینی خبری نیست حالا همه زل زدن دارن نگات میکنن، خیلی ضایع میشی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یا اینکه مثلن دستتو میاری جلو تا دست بدی ، میبینی طرف حواسش نیست اصن ولی همه دارن نگات میکنن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مورد بعدی هم باز سر سفره هستش ، مثلا میخوای پارچ آب رو برداری دستت رو میاری جلو ، یه دفعه همون
موقع یکی دیگه بر میداره میمونی چیکار کنی اصن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در این مواقع چیکار کنیم به نظر شما ؟

Atghia
14-12-2012, 14:24

دیدید وقتی یکی از اقوام رو میبینی بعد باهاش دست میدی ، به خیال خودت فکر میکنی طرف میخواد ماچت کنه
سرتو میاری جلو بعد میبینی خبری نیست حالا همه زل زدن دارن نگات میکنن، خیلی ضایع میشی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یا اینکه مثلن دستتو میاری جلو تا دست بدی ، میبینی طرف حواسش نیست اصن ولی همه دارن نگات میکنن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مورد بعدی هم باز سر سفره هستش ، مثلا میخوای پارچ آب رو برداری دستت رو میاری جلو ، یه دفعه همون
موقع یکی دیگه بر میداره میمونی چیکار کنی اصن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وای مورد یک اخره ضایع شدنه :n14:برای منم پیش اومده:n28:تازه بدتر میشه وقتی که طرف دوتا ماچت کنه تو بری سمتش واسه سومی:n30:
اخه این چه رسمیه از کجا بفهمیم دوتایی هستش یا سه تایی؟!:n13::n08:
در مورد دومی من که باشم صداش میزنم فلانی جون بعد که برگشت سمتم یه لبخند و یک دست صمیمانه:n09:
در مورد سوم هم من که باشم سریع ظرف یا وسیله بغلی پارچ رو برمیدارم که یعنی من قصدم این بوده:n08::n22:

علی مقدس
14-12-2012, 14:37
ساده ترین و معقول ترین کار فکر قبل از سخن گفتن و انجام کار است

Amir Hossein
14-12-2012, 14:40
از اون بدتر اینه که دوتا ماج میکنی...میخوای سومی رو هم بکنی که طرف سرشو میکشه عقب:31:

کلا از این اتفاقا پیش میاد ولی باید مواضب بود
دست دادن هم یه قانون معاشرت داره...کسی که بزرگ تره معمولا باید اول دست بده

برا منم زیاد پیش اومده ولی الان دیگه حرفه ای شدیم:31:
از قبل محیط رو برسی میکنیم که کسی دوروبر اون نباشه:31:
=========
بچه ها حواستون باشه وقتی میخواین با دست نسبتا خیس یه لیوان رو بردارین انگشت کوچیکرو زیر لیوان نگه دارین که لیوان سر نخوره
تآثیر معجزه آسایی داره:31:

M A M M U T
14-12-2012, 14:49
یعنی خیلی تاپیک خوبیه خدایی...مرسی
در مورد تاکسی اصولا من بحث نمیکنم چون آخرش هیچی نمیشه ... تازه جالب اینجاس مسافرای دیگه بعضی اوقات به نفع راننده وارد عمل میشن.... ترجیح میدم بسپارمش به خدا و اینکه زنگ بزنم تاکسیرانی..... چون بحث کردن با راننده خیلی بی فایدس...
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +
در مورد دست دادن و روبوسی که دیگه خیلی ضایع شدم تا حالا.... مخصوصا اگه کوچکتر باشی که دیگه اوضاع خیلی بد میشه...اون آب تعارف کردن هم ترجیح میدم هیچ وقت به کسی آب تعارف نکنم....عین اسب سرمو میندازم پایین میخورم ...مطمئن باشید اگه تعارف نکنید کسی به پای بی ادبیتون نمیزاره اما اگه اتفاق بدی وسطش پیش بیاد جمع کردنش سخته....
اون سه تا ماچ و دو تا ماچ که دیگه عذاب الیمه.... آخرش نفهمیدم دو تاس یا سه تاس؟ :دی
+++++++++++++++++++++
اما در مورد اون کارت خوان یه سوال داشتم.
وقتی کارت رو میدیم به فروشنده رمز رو از ما میپرسه...عیب نداره بهش بگیم بده میخوام رمز رو خودم بزنم؟ منگل بازی نیست؟:n02:

Atghia
14-12-2012, 15:14
یعنی خیلی تاپیک خوبیه خدایی...مرسی
در مورد تاکسی اصولا من بحث نمیکنم چون آخرش هیچی نمیشه ... تازه جالب اینجاس مسافرای دیگه بعضی اوقات به نفع راننده وارد عمل میشن.... ترجیح میدم بسپارمش به خدا و اینکه زنگ بزنم تاکسیرانی..... چون بحث کردن با راننده خیلی بی فایدس...
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +
در مورد دست دادن و روبوسی که دیگه خیلی ضایع شدم تا حالا.... مخصوصا اگه کوچکتر باشی که دیگه اوضاع خیلی بد میشه...اون آب تعارف کردن هم ترجیح میدم هیچ وقت به کسی آب تعارف نکنم....عین اسب سرمو میندازم پایین میخورم ...مطمئن باشید اگه تعارف نکنید کسی به پای بی ادبیتون نمیزاره اما اگه اتفاق بدی وسطش پیش بیاد جمع کردنش سخته....
اون سه تا ماچ و دو تا ماچ که دیگه عذاب الیمه.... آخرش نفهمیدم دو تاس یا سه تاس؟ :دی
+++++++++++++++++++++
اما در مورد اون کارت خوان یه سوال داشتم.
وقتی کارت رو میدیم به فروشنده رمز رو از ما میپرسه...عیب نداره بهش بگیم بده میخوام رمز رو خودم بزنم؟ منگل بازی نیست؟:n02:
من بنظرم بده که بگیم بدید خودم رمز رو بزنم!
ولی یک نکته تاوقتی که رمزcvv2شما رو نداشته باشن که با صرف داشتن رمز کارتتون کاری رو نمیتونن از پیش ببرن؟!

A M ! N
14-12-2012, 15:36
ولی یک نکته تاوقتی که رمزcvv2شما رو نداشته باشن که با صرف داشتن رمز کارتتون کاری رو نمیتونن از پیش ببرن؟!

آقا این ماچ سوم رو خوب اومدید اینو یادم رفته بود بگم، خیلی پیش اومده :n29:

+

نه کلا وقتی بدون کارت بخوای کاری انجام بدی ، باید شماره کارت ، رمز دوم و Cvv2 رو داشته باشی.
وقتی میخوای خودت کارت بکشی باید بگی آقا دستگاه کارت خوانتون کجاس ، طرف خودش دوزاریش
میفته شک نکن.

hacker_bala
14-12-2012, 15:37
سلام دوست عزیز
نه این اشتباه رو نکنید CVV2 مربوط به اینترنت و خرید های ایترنتیه و رمز اینترنتیه شما حساب میشه و هیچ ربطی به کارت خوان ها نداره
و همین که رمز اول شما رو بدانه و بعد کارت شما رو بدست بیاره کافیه
حواستان باشه جاهای مطمئن برین و رمزتان رو بگید اگه طرف مشکوک بود فقط خودتان رمز رو بزنید
چون ممکنه طرف بعد اینکه رمز شما رو فهمید بعد اینکه از مغازه خارج شدید کسی رو بفرسته که کارت شما و بزنه و شماره نشانه کنه
حواستان رو جمع کنید
راستی توی تاکسی هم قبل پیاده شدن و رسیدن به مسیر کرایه ندید چون ممکنه وسط راه خدایی نکرده تصادف کنید یا ماشین خراب بشه و دیگه خبری از بقیه پول شما نیست!سر من که یک بار آمد
یا علی

علی مقدس
14-12-2012, 15:38
ولی یک نکته تاوقتی که رمزcvv2شما رو نداشته باشن که با صرف داشتن رمز کارتتون کاری رو نمیتونن از پیش ببرن؟!چرا فکر میکنی بده وقتی طرف ازت رمزو میپرسه باید بفهمه که اگه قرار باشه رمزو به دیگران بگی دیگه رمز حساب نمیشه و شما احتمال بده یکی از نفرات دور و برت جیب بر باشه و اگه کیفتو بزنه و پول تو حسابت باشه حداقل 200000 تومن پولت پریده

Atghia
14-12-2012, 17:26
آقا این ماچ سوم رو خوب اومدید اینو یادم رفته بود بگم، خیلی پیش اومده :n29:

+

نه کلا وقتی بدون کارت بخوای کاری انجام بدی ، باید شماره کارت ، رمز دوم و Cvv2 رو داشته باشی.
وقتی میخوای خودت کارت بکشی باید بگی آقا دستگاه کارت خوانتون کجاس ، طرف خودش دوزاریش
میفته شک نکن.

آره دیگه منم منظورم این بود برفرض اینکه کارتمون پیش خودمون باشه!:n02:وگرنه معلومه که کارتت رو داشته باشن فقط رمز لازمه تا پول بردارن:n06:((خطاب به پستهای بعد بود حرفم ، از پست شما نقل قول گرفتم که تایید کنم حرفتون رو:n17:))

Mr_100_dolari
15-12-2012, 18:10
آره دیگه منم منظورم این بود برفرض اینکه کارتمون پیش خودمون باشه!:n02:وگرنه معلومه که کارتت رو داشته باشن فقط رمز لازمه تا پول بردارن:n06:((خطاب به پستهای بعد بود حرفم ، از پست شما نقل قول گرفتم که تایید کنم حرفتون رو:n17:))

اگر فقط قرار بود تا هم رمز رو داشته باشند هم کارت رو تا بتونند از حساب کسی برداشت کنند که هی نمیگفتند رمزتون رو در اختیار کسی نزارید یا چند وقت یه بار رمزتون رو عوض کنید

یه خبر چند وقت پیش خوندم این بود که وقتی کارت رو از شما میگیرند و تو دستگاه میکشند قبل از اینکه تو دستگاه اصلی بکشند توی یه دستگاه دیگه که برای خودشون دارند میکشند و مشخصات کارتتون توش سیو میشه بعد بدون داشتن اصل کارت با کارتی که خودشون درست میکنند و رمزتون حسابتون رو خالی میکنند البته این بیشتر برای کسایی هستش که توی این نوع کلاه برداریها حرفه ای هستند راه زیاد هستش بدون کارت حسابتون رو خالی کنند البته اون کسی که این کاره باشه آمار حساب طرف رو هم داره و سراغ هر کارتی نمیره :n02:

یه راه دیگم این بود که روی کیبرد دستگاه خود پرداز یه ورق ژله ای مینداختند تا رمزی که شما بزنی از طریق اون ورق یا صفحه به دست میاوردند بعدم ترتیب حساب رو میدادند

از اون بدتر اینه که دوتا ماج میکنی...میخوای سومی رو هم بکنی که طرف سرشو میکشه عقب[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

این جریان دو تا ماچ یا سه تا رو که من خیلی وقت پیش توی یه تاپیک دیگه پرسیده بودم :n02: و بدتر از دو تا یا سه تا اینکه خوب وقتی شما فقط بخوای صورتت رو بچسبونی و ماچ نکنی باید صدای ماچ کردن رو هم در بیاری یا نه ... !!:n02: عجی درگیری هایی داریم ما خداییش :n08:

فرق نداره اگر آشناست و همیشه خرید میکنی فکر نکنم اشکالی داشته باشه ولی وقتی میری خرید بالا بزنی خوب بهتره بگی رمز رو خودم میخوام بزنم تازه برای امنیت بیشتر باید دستت رو یه حالتی بگیری که اگرمغازه دوربین داشت نتونند رمزت رو بعدم بفهمند من یه جا خرید بالایی زدم و روم نشد به طرف بگم خودم میخوام رمز رو بزنم با اینکه طرف رو میشناسم اما از این به بعد سعی میکنم دیگه توی اون کارت مبلغ های بالا نریزم

Puneh.A
15-12-2012, 18:56
راستی توی تاکسی هم قبل پیاده شدن و رسیدن به مسیر کرایه ندید چون ممکنه وسط راه خدایی نکرده تصادف کنید یا ماشین خراب بشه و دیگه خبری از بقیه پول شما نیست!سر من که یک بار آمد

با پوزش فراووووون انقد بدم میاد از اینایی که وقتی پیاده میشن کرایه میدن
به فکر وقت مسافرای دیگه هم باشید تا شما از تاکسی پیاده شید دست توی جیب مبارک کنید و کرایه رو بدید راننده بقیه پول رو برگردونه و ........
کلی از وقت مسافری مث من که همیشه دقیقه نود هست گرفته میشه و دقیقه 95 می رسه به کار و زندگیش

بدترین حالت هم وقتیه که طرف پول خرد نداره و سه ساعت باید معطل شی از مغازه ای پول خرد جور کنه

+

در مورد عابر بانک یه بار من گفتم رمزمو خودم می زنم ، طرف خیلی بد نگاه کرد ولی حداقل خودم راضی بودم

+

قبل از ورود به مغازه ی برا خرید یه بار با خودتون تکرار کنید چی لازم دارید بارها پیش اومده رفتم تو مغازه ای و فراموشی لحظه ای گرفتم :دی مجبور شدم به سختی منظورمو برسونم

Atghia
15-12-2012, 21:49
اگر فقط قرار بود تا هم رمز رو داشته باشند هم کارت رو تا بتونند از حساب کسی برداشت کنند که هی نمیگفتند رمزتون رو در اختیار کسی نزارید یا چند وقت یه بار رمزتون رو عوض کنید

یه خبر چند وقت پیش خوندم این بود که وقتی کارت رو از شما میگیرند و تو دستگاه میکشند قبل از اینکه تو دستگاه اصلی بکشند توی یه دستگاه دیگه که برای خودشون دارند میکشند و مشخصات کارتتون توش سیو میشه بعد بدون داشتن اصل کارت با کارتی که خودشون درست میکنند و رمزتون حسابتون رو خالی میکنند البته این بیشتر برای کسایی هستش که توی این نوع کلاه برداریها حرفه ای هستند راه زیاد هستش بدون کارت حسابتون رو خالی کنند البته اون کسی که این کاره باشه آمار حساب طرف رو هم داره و سراغ هر کارتی نمیره :n02:

یه راه دیگم این بود که روی کیبرد دستگاه خود پرداز یه ورق ژله ای مینداختند تا رمزی که شما بزنی از طریق اون ورق یا صفحه به دست میاوردند بعدم ترتیب حساب رو میدادند

این جریان دو تا ماچ یا سه تا رو که من خیلی وقت پیش توی یه تاپیک دیگه پرسیده بودم :n02: و بدتر از دو تا یا سه تا اینکه خوب وقتی شما فقط بخوای صورتت رو بچسبونی و ماچ نکنی باید صدای ماچ کردن رو هم در بیاری یا نه ... !!:n02: عجی درگیری هایی داریم ما خداییش :n08:

فرق نداره اگر آشناست و همیشه خرید میکنی فکر نکنم اشکالی داشته باشه ولی وقتی میری خرید بالا بزنی خوب بهتره بگی رمز رو خودم میخوام بزنم تازه برای امنیت بیشتر باید دستت رو یه حالتی بگیری که اگرمغازه دوربین داشت نتونند رمزت رو بعدم بفهمند من یه جا خرید بالایی زدم و روم نشد به طرف بگم خودم میخوام رمز رو بزنم با اینکه طرف رو میشناسم اما از این به بعد سعی میکنم دیگه توی اون کارت مبلغ های بالا نریزم

من منکر سواستفاده بعضی ها از سادگی ماها نمیشم
اما
شما دیگه خیلی دارید سخت میگیرید اصن از سر و شکل مغازه ی مورد نظری که میرید خرید مشخصه که طرف ادم این حرفا نیست! نمیدونم چی چی ژله ای و دستگاه دیگه و ...بیخیال بابا:n02:

طرف مغازه داره هنوز نمیدونه کارت رو از کدوم سمت باید بکشه روی دستگاه!!! یعنی دراین حد بعد الان دوربین مخفی کار گذاشته شماره کارت رو اسکن کنه؟؟؟
البته موافقم خریدهایی که یک مقدار مبلغش بالاست بهتره که احتیاط کنیم
ولی من شخصا روم نمیشه که خودم بگم لطفا اجازه بدید من رمز رو وارد کنم
----------------------------------------------------------
دوستان شده برید توی مغازه طرف مشغول صحبت هست با حالا دوستش یا مشتری دیگه بعد چندین دقیقه میگذره یک نگاه هم به ما نمیندازه! هی میگی ببخشید اقا ببخشید :n01:
انگااار نه انگار:n13:
چه حس ضایع بودنه بدی داره :(
بعدش الان فکر نکنید عین این بی شخصیت ها میپرم وسط حرفشون ها کلیییی منتظر میمونم بعدش که ساکت بودن و اینا حرف میزنم اما انگار کلا نیستم:n03:

Mr_100_dolari
16-12-2012, 02:14
اما
شما دیگه خیلی دارید سخت میگیرید اصن از سر و شکل مغازه ی مورد نظری که میرید خرید مشخصه که طرف ادم این حرفا نیست! نمیدونم چی چی ژله ای و دستگاه دیگه و ...بیخیال بابا:n02:

طرف مغازه داره هنوز نمیدونه کارت رو از کدوم سمت باید بکشه روی دستگاه!!! یعنی دراین حد بعد الان دوربین مخفی کار گذاشته شماره کارت رو اسکن کنه؟؟؟
دوستان شده برید توی مغازه طرف مشغول صحبت هست با حالا دوستش یا مشتری دیگه بعد چندین دقیقه میگذره یک نگاه هم به ما نمیندازه! هی میگی ببخشید اقا ببخشید :n01:
بعدش الان فکر نکنید عین این بی شخصیت ها میپرم وسط حرفشون ها کلیییی منتظر میمونم بعدش که ساکت بودن و اینا حرف میزنم اما انگار کلا نیستم:n03:

آره برای من اتفاق افتاده یعنی واسه هم فکر کنم این طوری شده باشه مخصوصا موقعه ادرس گرفتن

چند وقت پیش آدرس میخواستم بگیرم رفتم تو مغازه طرف دیدم مشغول حرف زدن با مشتریشه اصلا توی یه دنیا دیگه بود دو بار گفتم آقا ببخشید دیدم انگار نه انگار بعد گفتم آقا نوشابه خانواده مشکی داری گفت آره دارم گفتم نه من زرد میخواستم خدافظ :n08:

M A M M U T
16-12-2012, 02:29
اما

در مورد قسمت اول: با خوندن بحث عزیزان به این نتیجه رسیدم که حرف شما درسته ....یعنی در عرف جامعه ی ما حرف شما منطقیه...یعنی اگه به طرف بگیم بده رمز رو خودم بزنم یقینا ناراحت میشه .... متاسفانه اینم از مشکلات جامعه ی ما ایرانی هاست..... من مشابه این رفتار های غلط رو خیلی جاهای دیگه هم دیدم متاسفانه....اما چه میشه کرد:n29::n15:

در مورد قسمت دوم که مشکل من هم بود.... اما با مشاهده ی رفتار بقیه در این مواقع به این نتیجه رسیدم که اگه بخوای صبر کنی تا فروشنده از شما بخواد که درخواستتون رو بگید باید مدت ها بیاستید...اون به صورت دیفالت فرض میکنه شما خواسته ای ندارید :دی پس بهتره اگه وارد یه مغازه شدید و یه نفر داشت با دوستش حرف میزد خیلی محترمانه و با لحنی صمیمی اینجوری با یه ببخشید جملتون رو شروع کنید : "ببخشید فلان جنس رو دارید؟" به همین سادگی به همین خوشمزگی:n20::n19: فقط حواستون باشه جمله رو به صورت کامل و پشت سر هم بگید...ینی بین "ببخشید و ادامه ی جمله فاصله نندازید.... یعنی صرف گفتن ببخشید باعث جلب توجه فروشنده نمیشه... بلکه طولانی بودن جمله باعث جلب توجهش میشه

Mr_100_dolari
16-12-2012, 02:33
سلام ممنون از تاپیک خوبت
اولیشو من میگم

برای منم شده بستگی داره به طرفت اگر از پسش بر میای که کلش رو میخوابونی ممکنه چند نفر باشند به یه نفر که کار سخت میشه بعدش باید سعی کنی اونی که بیشتر از همه با شما کل میکنه رو ضایع کنی اگه از رو نرفت تابلو نکن و سری های بعد بهش بی توجهی کن و یه کم خودت و جدی تر نشون بده اگر بازم حالیش نشد دیگه بحث شوخی شهرستانی خوب این جور موقع ها جواب میده واسه آدمهای پورو با خنده بی هوا بزن پس گردنش و هی بخند چند دقیقه بعد به شوخی یه لگد ولی این بار محکم تر و .... در کل از اون به بعد هر قت دیدیش سلام که کرد با خنده و شوخی برو زیر گوشش و ... این جوری 100% مشکلت حله :n02: البته اینا کالا زمانی هستش که بتونی خون سردیت رو حفظ کنی وگرنه اگر محیطی باشه که قرار باشه هر روز شما اونجا باشی و اونم کار خودش رو کنه همون بار اول که ناراحتت کرد یکی بخوابون زیر .... توی جمع که همه چی همون بار اول اکی شه برای همیشه :n09:

دوستان اگه سوار تاکسی شدید و راننده کرایه مسیر رو بیشتر از اون چیزی که هست گفت باید چیکار کرد؟

نمیخوام درگیری لفظی پیش بیاد.چطور با زبون خوش باهاش بحرفیم که مشکلی پیش نیاد؟

من این مواقع بدجور قاط میزنم.2بار هم درگیر شدم با راننده ها اما اخر و عاقبت خوشی نداره

حمید جان با راننده تاکسی جماعت درگیر نشو که اعصاب درستی ندارن همشونم مسلح هستند :n02: بهش بگو من هر روز این مسیر رو میام نکنه از امروز گرون شده ما خبر نداریم ببین عکس العملش چیه اگر دیدی طرف قاطی هستش بیخیال شو و اون کرایه بیشتر رو بنداز جلوش و حرومش کن یا یه سکه 25 تومنی بزار رو اون کرایه بده بهش بگو 25 اضافه رو بنداز صندوق صدقات و ... و اگر مسیرت یه طوره که ممکنه باز هم ببینیش سوارش نشو اگرم مسول خط دارند پلاکش رو بردار بده به مسول خطش

خدا رو شکر چند سالی هست گذر ما به تاکسی نیافتاده اتوبوسم که سالی یه بار بدون بیلیط سوار میشم مامورهای دل سوزی دارند قسمت کنترل بلیط اتوبوس :n02: میمونه مترو که ببین میتونی یه کارت منزلت جور کنی :n08:

خدا پدر موتور رو بیامرزه :n20:

pro_translator
16-12-2012, 12:30

خوب بهترین کار در این جور مواقع پیشگیره تا عکس‌العمل به موقع...

از همین الان یاد بگیریم خودمون رو در این موقعیت‌ها قرار ندیم...:n05:

ماچ و بوسه یکی از سنت‌هاییه که به شدت ازشون بدم می‌آد...:n21:

این فرآیندهایی که می‌گم باید آروم پیش برن تا طرف مقابل ناراحت نشه...

برای اولی: همیشه سعی کنین نفر دومی باشین که دست می‌ده و سعی کنین اون آقا برای ماچ و بوسه و ملچ مولوچ شما رو بکشه و سعی کنین سر دو تا خودتونو عقب بکشین... خلاصه این که شما نزدیک نشین...:n22:

اگه یه وقت نخواستین ماچ و بوسه کنین تا طرفو دیدین و دست دادین به یه بهانه‌ای مثل سرفه کردن طفره برین از زیر بار ملچ مولوچ! :n02:

برای دومی: یا دست ندین مثل اولی، یا اول طرف رو صدا کنین و وقتی حواسش جلب شما شد بهش دست بدین...

برای سومی: خوب من عادتم اینه که قبل از این که یه کاری مثل برداشتن پارچ کنم یه ربع پارچو زیر نظر می‌گیرم و در یه موقعیت مناسب سریع می‌قاپمش!!! اگه پارچ نزدیک باشه شما موفق شده‌این ولی اگه دور باشه، همیشه از یکی که زیاد مشغول نیست یا کنار کشیده خواهش کنین تا پارچ رو بهتون بده... نه این که براتون بریزه، فقط بده‌اش بهتون...

alone one
16-12-2012, 13:21
در مورد قسمت اول: با خوندن بحث عزیزان به این نتیجه رسیدم که حرف شما درسته ....یعنی در عرف جامعه ی ما حرف شما منطقیه...یعنی اگه به طرف بگیم بده رمز رو خودم بزنم یقینا ناراحت میشه .... متاسفانه اینم از مشکلات جامعه ی ما ایرانی هاست..... من مشابه این رفتار های غلط رو خیلی جاهای دیگه هم دیدم متاسفانه....اما چه میشه کرد:n29::n15:

در مورد قسمت دوم که مشکل من هم بود.... اما با مشاهده ی رفتار بقیه در این مواقع به این نتیجه رسیدم که اگه بخوای صبر کنی تا فروشنده از شما بخواد که درخواستتون رو بگید باید مدت ها بیاستید...اون به صورت دیفالت فرض میکنه شما خواسته ای ندارید :دی پس بهتره اگه وارد یه مغازه شدید و یه نفر داشت با دوستش حرف میزد خیلی محترمانه و با لحنی صمیمی اینجوری با یه ببخشید جملتون رو شروع کنید : "ببخشید فلان جنس رو دارید؟" به همین سادگی به همین خوشمزگی:n20::n19: فقط حواستون باشه جمله رو به صورت کامل و پشت سر هم بگید...ینی بین "ببخشید و ادامه ی جمله فاصله نندازید.... یعنی صرف گفتن ببخشید باعث جلب توجه فروشنده نمیشه... بلکه طولانی بودن جمله باعث جلب توجهش میشه

این قسمتو خیلی باحال گفتی:n02:
البته واسه منم شده که مدتها بمونم و حرصم دربیاد و برم،حتی فروشنده یه بارم بعده رفتنم گفت بفرمایین اما من فقط یه نگاه غضبناک کردم!:n22:
کلا پستارو میخونم و خودمو به عنوان سوم شخص تصور میکنم و کلی میخندم،کلا تاپیک جالبیه:n08:
و اما سوتیه اساسی من:n02:
داشتم یه دفعه از پله های مترو میرفتم پایین که آقا چشتون روز بد نبینه،پاهام باهم حرفشون شد و درگیری فیزیکی پیدا و من آوار شدم رو یه پیره مرده،وای نمیدونین چه احساسی داشتم،مترو پره پر ،منم هرکاری کردم نتونستم خودمو نگه دارم،چقد عذر خواهی کردم از اون پیره مرد،اولش جبهه تندی گرفت اما عذرخواهیای منو که دید کوتاه اومد،تازه کاپشنم دستم بود و کیفمم از توش افتاد :n13:
خلاصه اینکه از پله ها دارین میرین پایین یا بالا مواظب باشین که افتادن ازشون خیلی سوتیه:n02:

hamijoon
16-12-2012, 13:39
آقا يكي به من بگه اين گيت هاي مترو وقتي ميخواي بياي بيرون از مترو چجوري باز ميشه ؟ سنسور داره يا ...

هر سري ميخوام برگردم يكي دو نفرو ميبينم كه ميمونن لاش :دي
خدارو شكر تا حالا اين اتفاق واسم نيوفتاده اما موقعي كه ميخوام رد بشم چنان استرسي دارم كه سر كنكور همچين استرسي نداشتم

يه راهنمايي بكنين يه خانوادرو از نگراني در بيارين :n02:

A M ! N
16-12-2012, 15:27
آقا يكي به من بگه اين گيت هاي مترو وقتي ميخواي بياي بيرون از مترو چجوري باز ميشه ؟ سنسور داره يا ...

هر سري ميخوام برگردم يكي دو نفرو ميبينم كه ميمونن لاش :دي
خدارو شكر تا حالا اين اتفاق واسم نيوفتاده اما موقعي كه ميخوام رد بشم چنان استرسي دارم كه سر كنكور همچين استرسي نداشتم

يه راهنمايي بكنين يه خانوادرو از نگراني در بيارين :n02:

خب چندتا روش داره !

یکی اینکه به عنوان روش قانونی باید کارتت رو وارد کنی تا گیت باز بشه ،
روش دوم هم که پشت یک نفر که کارت داره می ایستی و به محض باز شدن گیت تو هم باهاش عبور میکنی :n08:

اگه هم درهای اصلی خود مترو رو میگین ، بله سنسور دارن و تا در بسته نشه مترو حرکت نمیکنه.

hamijoon
16-12-2012, 17:47
امين جان درهاي مترو نه اين گيت ها رو ميگم . موقع رفتن كه كارت ميزنم خيلي قانوني ميرم اما موقع برگشت اين گيت ها قاطي ميكنن يه وقت يكيش باز ميشه يه وقت يكيش باز نميشه

يعني كسايي كه ميمونن لاي اون انقد دلم به حالشون ميسوزه . خيلي ستمه اصن فكرشم اذيتم ميكنه :n30:

alone one
16-12-2012, 18:06
امين جان درهاي مترو نه اين گيت ها رو ميگم . موقع رفتن كه كارت ميزنم خيلي قانوني ميرم اما موقع برگشت اين گيت ها قاطي ميكنن يه وقت يكيش باز ميشه يه وقت يكيش باز نميشه

يعني كسايي كه ميمونن لاي اون انقد دلم به حالشون ميسوزه . خيلي ستمه اصن فكرشم اذيتم ميكنه :n30:

بله قبل اینکه به در برسین یه سنسور داره،اگه زمانی باز نشد کافیه یکم بر گردین عقب و دوباره به سمت در حرکت کنین،البته بعیده کسی لای در بمونه،حداقل من ندیدم

جالبه که بدونین اون اوایل که تازه مترو سوار میشدم و از بلیط تک نفره استفاده میکردم یدفعه چندین دقیقه وایستاده بودم تا ببینم واسه خروج ملت کجای اون دستگاهو انگولک میکنن :n02: که خارج میشن ولی باز نفهمیدم تا اینکه چن وقت پیش اتفاقی فهمیدم:n09:

anti-military
16-12-2012, 18:37
توی جواب دادن به صحبت و سوال دیگران سعی کن یه مکث کوچیک داشته باشی و سریع جواب حرف رو ندی چون امکان ضایع شدن هست

طرف یه چیزی ازت پرسید اول سعی کن کامل حرفشو بزنه بعدش یه مکث کوتاه کن و جوابش رو با فکر بده
من خودم پیش اومده هنوز طرف حرفشو تموم نکرده جوابشو دادم اما بعد از اینکه حرفش تموم شد فهمیدم منظورش چیز دیگه ای بوده کلا

Atghia
16-12-2012, 20:35
خب چندتا روش داره !

یکی اینکه به عنوان روش قانونی باید کارتت رو وارد کنی تا گیت باز بشه ،
روش دوم هم که پشت یک نفر که کارت داره می ایستی و به محض باز شدن گیت تو هم باهاش عبور میکنی :n08:

اگه هم درهای اصلی خود مترو رو میگین ، بله سنسور دارن و تا در بسته نشه مترو حرکت نمیکنه.

به این روشها اینم اضافه کنید که میشه دستتون رو بگذارید یه ضربه مختصر روی اون علامت کارتی که کشیده(همون که ملت کارت اعتباری رو روش میزارن) به جان خودم جواب میده و در گیت رو براتون باز میکنه:n20:

من هم یکبار با اینکه کارت زده بودم در یهو چندثانیه اومد باز بشه یهو بسته شد و اونوقت مانتوی این جانب مثل این کارتونها هستا که طرف میره یقشو از پشت میگیرن و داره راه میره اما به سمت جلو حرکتی نداره شد! خلاصه خیلی بد بود:n27:
:n02:

علی مقدس
16-12-2012, 22:54
اگر خدا نکرده تصادف کردین و اگر صد در صد مطمئن نیستین که طرف مقصره بهش نگین مقصره ( اگر مطمئنم بودین بهتره نگین ) چون اگه افسر بیاد و شما مقصر باشین کسی که ممکن بود رضایت بده یا با یه مبلغ کم راضی بشه دیگه به این راحتی دست از سرتون بر نمی داره ! سر همین قضیه کسی که راضی بود با گرفتن 20000 تومن رضایت بده چون بیمم تخفیف 6 ساله داشت و واسم صرف نمی کرد کوپن بیمم کنده بشه با 100000 تومن رضایت داد اونم با دلخوری !!

hamid_diablo
16-12-2012, 23:21
یکی از این کارایی که باید یاد بگیریم اینکه تو محیط دانشگاه درباره استادها با هیچ کس هیچ حرفی نزنیم جزء دوستان صمیمی خودمون

یه بار سر کلاس نشسته بودیم که آقایی کنار دوستم نشت و گفت جلسه اوله؟ دوستم گفت : بله.آقاهه گفت استادش کیه شناخت دارید ازشون؟ دوستم گفت : فکر کنم از این استاد عقده ایا باشه.بچه ها که اینطور میگن

2 دقیقه گذشت و آقاهه رفت روی صندلی خودش نشست و گفت بچه ها کتاباتونو دربیارید از همین الان تدریس شروع میشه:n13:

این 1 موردش بود و مورد بعدی تو دانشگاها انتن زیاده.بعضی ها تا هر چی میشه اخبار رو به دست استادان و مسئولین میرسونن:n19:

علی مقدس
16-12-2012, 23:32
یکی از این کارایی که باید یاد بگیریم اینکه تو محیط دانشگاه درباره استادها با هیچ کس هیچ حرفی نزنیم جزء دوستان صمیمی خودمون

یه بار سر کلاس نشسته بودیم که آقایی کنار دوستم نشت و گفت جلسه اوله؟ دوستم گفت : بله.آقاهه گفت استادش کیه شناخت دارید ازشون؟ دوستم گفت : فکر کنم از این استاد عقده ایا باشه.بچه ها که اینطور میگن

2 دقیقه گذشت و آقاهه رفت روی صندلی خودش نشست و گفت بچه ها کتاباتونو دربیارید از همین الان تدریس شروع میشه:n13:

این 1 موردش بود و مورد بعدی تو دانشگاها انتن زیاده.بعضی ها تا هر چی میشه اخبار رو به دست استادان و مسئولین میرسونن:n19:
​به همون دوست صمیمی هم نگو ! نگی نگفتی

A M ! N
16-12-2012, 23:34
آره حمید توی یونی ما هم پیش اومد چندباری ولی نه برای خودم ، خیلی بده ها.... دیگه نمیشه توی روی استاد نگاه کرد.

+

اعتراف میکنم بارها شده رفتم یک سوپر مارکت تا چیپس بخرم ، به خاطر عدم دقت خلال سیب زمینی رو که گرونتره و اصن بدرد نمیخوره جای چیپس برداشتم ،
حالا جالبیش اینجا ، فروشندهه خودش بهم میگه " آقا اینا خلاله ها چیپس نیست" ( چون از اول به فروشنده نگفته بودم چیپس میخوام و خودم رفتم برداشتم )
برگشتم گفتم آقا منم خلال میخوام دیگه ، یعنی من فرق چیپس با خلال رو نمیفهمم ؟ :n28:

چقد من رو دارم ، شما بودین چیکار میکردین :n29:

h-blade
16-12-2012, 23:44

به نظر من بر عكسه البته شايد براي من برعكس بوده....:n10:

يه خاطره بگم : سر كلاس استادx نشسته بوديم بحث افتاد سر استادy آقا منم ميدونستم اين دو تا با هم رفيقن و با هم حشر و نشر دارن اون استاد y هم من باهاش قبلا درس برداشته بودم و بهم نمره بسيار پاييني داده بود و اصلا هم باهاش حال نميكردم آقا من يه دفعه جلو 50 تا دانشجو گفتم از اين استادy اصلا خوشم نمياد و اين بنده خدا عقده اي و از اين حرفا .....

خلاصه اين استادx همه حرف هاي مارو با دفيقش در ميون گذاشته بود از قضا هم اون درسي كه با استاد xداشتم نمره بالايي گرفتم و حتي باهاش رفيق شدم و هم بعد ها چند تا درس ديگه با استادy داشتم و اون هارو هم نمره بالايي گرفتم....:n19:

بعد ها از استاد xپرسيدم چي شد كه با وجود اون حرف ها شما با من رفيق شديد و دوستتون هم با من سر لج نيوفتاد توجه كنيد چي گفت:

گفت من و دوستم اينقدر در فضاي دانشگاه افراد مختلف اعم از دختر و پسر براي يه نمره منت مارو كشيدن و بيخودي ازمون تعريف كردن با يكي حال ميكنيم كه منت كشي نكنه و مثل آدم با جذبه و قدرت بتونه حرفشو بزنه....

پ.ن : الان استاد ها 90 درصدشون عقده ي اينو دارن كه داشجو بياد منت بكشه ولي وقتي باهاشون درست وحسابي حرف بزنيد حساب كار دستشون مياد كه شما با كسي شوخي ندارين......

علی مقدس
16-12-2012, 23:46
سلام امین خان اگه من بودم بسته خلالو وا میکردم یکیشو میخوردم میگفتم خلالش خوشمزه تره !

Shadow-Man
17-12-2012, 00:19
آره حمید توی یونی ما هم پیش اومد چندباری ولی نه برای خودم ، خیلی بده ها.... دیگه نمیشه توی روی استاد نگاه کرد.

+

اعتراف میکنم بارها شده رفتم یک سوپر مارکت تا چیپس بخرم ، به خاطر عدم دقت خلال سیب زمینی رو که گرونتره و اصن بدرد نمیخوره جای چیپس برداشتم ،
حالا جالبیش اینجا ، فروشندهه خودش بهم میگه " آقا اینا خلاله ها چیپس نیست" ( چون از اول به فروشنده نگفته بودم چیپس میخوام و خودم رفتم برداشتم )
برگشتم گفتم آقا منم خلال میخوام دیگه ، یعنی من فرق چیپس با خلال رو نمیفهمم ؟ :n28:

چقد من رو دارم ، شما بودین چیکار میکردین :n29:

اگه من بودم یه نگه به خلال میکردم و با خنده میگفتم: نا مرد استتار کرده بود فکر کرده من حالیم نمیشه.
بعد هم میذاشتم سر جاش و چیپس بر میداشتم.
یا اینکه بدون این که این که چیزی بگم میذاشتم سر جاش.

کلا اگه بخوای خیلی به خودت سخت بگیری خودت اذیت میشی.
همه سوتی میدن همه هم زود یادشون میره

Mr_100_dolari
17-12-2012, 00:32
در مورد تصادفات بهتره همیشه تا جایی که میتونید از قوانین با خبر باشید تا خدایی نکرده یه وقت سرکیستون نکنند یا اینکه ممکنه مقصر نباشید فکر کنید مقصرید یا برعکس و بعد سوتی بدید و طرفم وقتی بفهمه شما چیزی نمیدونید از سوتی شما سوء استفاده کنه و ...

ترتیب اولویت در تصادفات این طوری که :

اول حق با عابر بعد موتور و بعد ماشینه و اینا به این معنی نیستش که مثلا شما عابر بودی بری وسط خیابون ماشین بزنه خدایی نکرده و بعد بگی طرف مقصره یا بدون گواهی نامه سوار موتور بشی تصادف کنی حتی اگر طرف مقصر باشه نیمتونی کاری کنی و ...

سعی کنید فرعی به اصلی ها رو بتونید تشخیص بدید و همیشه یادتون باشه کسی که داره گردش به چپ میکنه مقصره و یا کسی که تو دنده عقب باشه باز مقصره و اینکه ممکنه یه کوچه حتی تابلو ورود ممنوع نداشته باشه و شما بی اطلاع باشید و ...

در مورد آخر توی یه کوچه ای تصادف کردم یعنی در ماشین رو باز کردم و طرف قشنگ جاتون خالی زد کل درو کند خدا به خودم رحم کرد :n02: بعد اومد پایین و رو این حساب که وقتی در ماشین رو کسی باز کنه 100% مقصره شروع به داد و بیداد کرد از اونجا که من میدونستم این کوچه ورود ممنوع هست ( ولی کوچش یه جوری که هیچ کی رعایت نمیکنه) و طرفم داشت ورود ممنوع میومد یه نفسی کشیدم و گفتم آقا ورود ممنوع اومدی گفت نه این کوچه اصلا ورود ممنوع نیست و ... خلاصه افسر که اومد (با اینکه در شرایط عادی من 100% مقصر بودم) اول در کمال آرامش 50000 تومن طرف رو جریمه کرد و بعدم گفت طرف مقصره تو اون لحظه قیافه طرف :n04: قیافه من :n09: بعد گفت شکایت دارم که گفت برو راهنمایی رانندگی منطقه رفتیم بعد کلی این ور و اونور رئیس اصلی ناحیه گفت چون ورود ممنوع اومدی مقصری / آقا ما رو بگو :n10: خلاصه کلام خسارت ماشینش رو که از جیب داد هیچ یه برگ بیمه هم داد به ما و به سختی از بیمه پول گرفتیم و ...

میخوام بگم اگه زود عجله نکرده بود شاید دیگه 50 هزار جریمه نمیشد منم وقتی میدیدم وجدانی مقصرم یه پولی کمتر میگرفتم و میگفتم برو اما ... :n19::n02:

a6543210
18-12-2012, 22:27
سلام بزرگواران

1- سعی کنیم قدرت بیان و صحبت کردن خودمونو بالا ببریم!مخصوصا در مقابل دخترا!چون خیلی حال می کنند وقتی پسری در مقابلشون صحبت می کنه تو حرف زدنش سوتی بده(البته قضیه بد برداشت نشه عزیزان بعضی هاشون خیلی فهمیده ان)
2-سعی کنیم همیشه لباس مرتب پوشیدن و شیک پوش بودن رو تو زندگی عادت خود قرار بدیم. یادمون باشه لباس چیزیه که تو کشور ما تو برخورد مقابل خیلی تاثیر داره! عین ما نباشین مامانمون تو مقطع کارشناسی لباسای بزرگ و زوار در رفته داداشا بزرگارو رو می داد می پوشیدیم.الان یادم می افته می مونم چی بگم به خودم و مامان مهربونم!:n02::n13: الان با سن 24 سالی که دارم وقتی با لبای مرتب می رم شرکت یا دفتر یه جایی باورتون نمی شه مهندسای گردن کلوفت هم پا می شن واسمون:n02:

a6543210
18-12-2012, 22:40
می بینم خیلی این قضیه روبوسی مخ بعضی دوستانو کار گرفته ها:n02:

معمولا قاعده روبوسی و دست دادن به این صورته:
تو روبوسی اگه از شما طرف بزرگتر بود و دستشو آورد جولو بعد شما هم دست می دین بهش.(یعنی بهتره شما اول دست به طرفش دراز نکنید)بعد اگه صورتشو آورد جولو شما هم صورت به صورت می شین!اینجام قواعد داره واسه خودش تو بوسیدن:n02: یعنی سریع شروع نکنید به ماچ ماچ کردن!:n02: اول اون شخص بزگتر در همین حین که صورتش رو صورت شماشت یه طرف لپشو می یاره طرف لباتون تا بوسش کنید و بعد شما بوس می کنید لپشو بعد اون شمارو بوس می کنه به همین منوال! این می شه دوبار روبوسی ! تو 4 تا روبوسی که معمولا به خاطر صمیمت زیاد اتفاق می افته فقط صورت به صورت هم گذاشتن هم کافیه دیگه نمی خواد ماچ راه بندازی!!!:n02: فک کنم پیچیده شد نه!!!:n08:

Mr_100_dolari
19-12-2012, 06:07
سلام بزرگواران

1- سعی کنیم قدرت بیان و صحبت کردن خودمونو بالا ببریم!مخصوصا در مقابل دخترا!چون خیلی حال می کنند وقتی پسری در مقابلشون صحبت می کنه تو حرف زدنش سوتی بده(البته قضیه بد برداشت نشه عزیزان بعضی هاشون خیلی فهمیده ان)
2-سعی کنیم همیشه لباس مرتب پوشیدن و شیک پوش بودن رو تو زندگی عادت خود قرار بدیم. یادمون باشه لباس چیزیه که تو کشور ما تو برخورد مقابل خیلی تاثیر داره! عین ما نباشین مامانمون تو مقطع کارشناسی لباسای بزرگ و زوار در رفته داداشا بزرگارو رو می داد می پوشیدیم.الان یادم می افته می مونم چی بگم به خودم و مامان مهربونم!:n02::n13: الان با سن 24 سالی که دارم وقتی با لبای مرتب می رم شرکت یا دفتر یه جایی باورتون نمی شه مهندسای گردن کلوفت هم پا می شن واسمون:n02:

عزیز به نظر من که کاملا هم شخصیه در مورد لباس و گفتار و کردار و ... به غیر از جاهایی مثل جایی که داریم کار میکنیم (شرکت / اداره دولتی و ...) که باید از یک سری قوانین چه دوست داشته باشیم یا نه پیروی کنیم بهتره که آدم خودش باشه فرقی هم نداره طرفش پسر باشه یا دختر چون اگر سعی کنیم اون چیزی که نیستم رو نشون بدیم مثلا حرف زدن خیلی مودبانه و یا احترام گذاشتها و کلاس گذاشتنهای بی خودی و ... باعث میشه که بعد یه مدت توی اون جمع یا جلوی اون شخص احساس راحتی نداشته باشیم و یا در نهایت دستمون رو بشه و ... البته رعایت یه سری موارد برای چند بار اول که تازه با یه جمع یا گروهی آشنا شدی بد نیستش اما اینکه دائم خودت نباشی نه و ...

به شخصه به احترامی که بخوان به خاطر طرز پوشش و یا حرف زدن و بدتر ازاون وضع مالی بهم بزارن متنفرم (که البته همین طوریه) و یکی از صمیمیترین دوستای دانشگام کسی بود که رفتاری که قبل از اینکه بدونم چه بچه خر پولی هستش با بد از اینکه فهمیدم نسبت بهش هیچ تغییری نکرده بود و همیشه میگفت تو اولین نفری هستی که بعد از اینکه وقتی فهمیدی چه بچه مایه ای هستم رفتارت با هم هیچ تغییری نکرده چون شخصیت خودش برام مهم بود نه پول ماشین و تیپ و ...

تو 4 تا روبوسی که معمولا به خاطر صمیمت زیاد اتفاق می افته فقط صورت به صورت هم گذاشتن هم کافیه دیگه نمی خواد ماچ راه بندازی!!!:n02:
فک کنم پیچیده شد نه!!!:n08:

راستش من نهایتش تا 3 تا بوس رو دیدم اما راستش بخوای چهار تا رو:n04: :n02:

kalantarahura
19-12-2012, 10:08
راستش من نهایتش تا 3 تا بوس رو دیدم اما راستش بخوای چهار تا رو:n04: :n02:

دوستان کردستانی عموما 4 بوسی هستند!!!:n05:

Saeed System
19-12-2012, 10:18
منم میخواستم بگم..مثلا هر وقت خواستید روبوسی کنید ...بزارید اول طرف مقابل اقدام کنه مخصوصا اگر بزرگتر باشه...حالا فرق میکنه درسته شاید شما مادرتون رو دوست دارید یهویی بعداز یه مسافرت که رفته برید روبوسی کنید ولی عموما میگم..

مثلا من بابابزرگم بعد از 1 سال دیدم خوب خودشم اومد جلو روبوسی کرد ولی باز شبش داشت میرفت شابدلعظیم زیارت داشت خداحافظی می کرد ...اومد فقط دست بده بره..من سریع اومدم جلو روبوسی کردم موقع خداحافظی..هول شدم...بعد بابابزرگم گفت ما که شب بر میگردیم...

خلاصه قرمز کردم خجالت کشیدم..:n07:

a6543210
19-12-2012, 18:46
عزیز به نظر من که کاملا هم شخصیه در مورد لباس و گفتار و کردار و ... به غیر از جاهایی مثل جایی که داریم کار میکنیم (شرکت / اداره دولتی و ...) که باید از یک سری قوانین چه دوست داشته باشیم یا نه پیروی کنیم بهتره که آدم خودش باشه فرقی هم نداره طرفش پسر باشه یا دختر چون اگر سعی کنیم اون چیزی که نیستم رو نشون بدیم مثلا حرف زدن خیلی مودبانه و یا احترام گذاشتها و کلاس گذاشتنهای بی خودی و ... باعث میشه که بعد یه مدت توی اون جمع یا جلوی اون شخص احساس راحتی نداشته باشیم و یا در نهایت دستمون رو بشه و ... البته رعایت یه سری موارد برای چند بار اول که تازه با یه جمع یا گروهی آشنا شدی بد نیستش اما اینکه دائم خودت نباشی نه و ...

به شخصه به احترامی که بخوان به خاطر طرز پوشش و یا حرف زدن و بدتر ازاون وضع مالی بهم بزارن متنفرم (که البته همین طوریه) و یکی از صمیمیترین دوستای دانشگام کسی بود که رفتاری که قبل از اینکه بدونم چه بچه خر پولی هستش با بد از اینکه فهمیدم نسبت بهش هیچ تغییری نکرده بود و همیشه میگفت تو اولین نفری هستی که بعد از اینکه وقتی فهمیدی چه بچه مایه ای هستم رفتارت با هم هیچ تغییری نکرده چون شخصیت خودش برام مهم بود نه پول ماشین و تیپ و ...

حرفات کاملا متینه دوست عزیز .فک کنم من منظورمو بد بیان کردم.خودم به شخصه از دورویی و این طور آدما بدم می یاد . منظورم از حرفام این بود که این مودبانه حرف زدناو مرتب پوشیدنا تو زندگی خودمون هم می شه یه عادت خوب که واسه آیندمون خیلی بهتره هم تو برخورد دیگرون با ما و هم تو زندگی متاهلی که قراره داشته باشیم.

a6543210
19-12-2012, 19:14
دوستان یه موضوعی بد جور این روزا رفته تو مخم!
این قضیه شال بستن چیه؟! می بینی طرف تو اون کولاک و برف شالو عوض اینکه بنداره دور گردنش و گوشاش که جولو دهشنو یکم بگیره که سرما نخوره یه گره انداخته و آویزونش کرده رو سینش! و نه یه گوش بندی و چیزی که مراقب کنتش از سرما:n04: فک کنم به خاطر غرور جوونی و خوش تیپ شدن باشه نه:n13::n02:

Mr_100_dolari
20-12-2012, 09:24
حرفات کاملا متینه دوست عزیز .فک کنم من منظورمو بد بیان کردم.خودم به شخصه از دورویی و این طور آدما بدم می یاد . منظورم از حرفام این بود که این مودبانه حرف زدناو مرتب پوشیدنا تو زندگی خودمون هم می شه یه عادت خوب که واسه آیندمون خیلی بهتره هم تو برخورد دیگرون با ما و هم تو زندگی متاهلی که قراره داشته باشیم.

ممنون از توضیحات شما آقایی :n06:

واقعیتش چیزی که یه مدت ذهن خودم رو درگیر کرده همینه که اگر تو جامعه ای که به قول شما شاید اصلا یکم مودبانه حرف زدن هم بد نباشه البته نیمدونم شاید و یا رعایت کردن بعضی از جزئیات تو برخورد با دیگران و ... رو بچه مثبت بودن یا ا.. کل بودن و یا شاید حتی عاملی بشه برای سوژه شدن توسط دیگران چه طوی میشه اون طوری که شما میگی رفتار کرد شاید باورت نشه دوست عزیز خیلی جاها اومدم یه کم مودب تر رفتار کنم اونم چی چون بار اول بوده توی اون جمع بودم و گفتم نکنه به دلیل نا آشنا بودن با اخلاقیات جمع رفتاری داشته باشم یا حرفی بزنم که بقیه انتظار نداشته باشند و یا ناراحت بشن اما باور میکنی رفتاری دیدم البته هم خانوم هم آقا که این طوری شدم :n04: و دیدم تنها کسی که خواسته یه کم مراقب رفتار و کردارش باشه من بودم و اگر اون بین کسی بوده که یه کم بچه پرو تر بوده خواسته که رو آدم کلید هم کنه و من هم مجبور شدم از سری بد رفتاری داشته باشم که حتی اگر خودم هم اون رفتار و گفتار رو دوست نداشته بودم یا در شان خودم نمیدیدم ولی انجامش دادم و اون موقعه بوده که اونا این طوری شدن :n04::n09:

هر چند که شاید در باطن از رفتار خودم حداقل در اون حد راضی نبودم :n03: و تو این مواقع آدم دچار دوگانگی شخصیتی میشه چون اون چیزی که دوست نداری رو باید نشون بده و واقعا سر این قضیه خیلی موارد مغزم هنگ کرده حالا اگر شما یا دوستان میتونند راهنمایی بکنند ببینیم باید چی کار کرد !!؟

فقط اینکه نگید از اون جمع دوری کن چون هر جا هم بری از این آدما هستند و ...

Atghia
20-12-2012, 12:45
ممنون از توضیحات شما آقایی :n06:

واقعیتش چیزی که یه مدت ذهن خودم رو درگیر کرده همینه که اگر تو جامعه ای که به قول شما شاید اصلا یکم مودبانه حرف زدن هم بد نباشه البته نیمدونم شاید و یا رعایت کردن بعضی از جزئیات تو برخورد با دیگران و ... رو بچه مثبت بودن یا ا.. کل بودن و یا شاید حتی عاملی بشه برای سوژه شدن توسط دیگران چه طوی میشه اون طوری که شما میگی رفتار کرد شاید باورت نشه دوست عزیز خیلی جاها اومدم یه کم مودب تر رفتار کنم اونم چی چون بار اول بوده توی اون جمع بودم و گفتم نکنه به دلیل نا آشنا بودن با اخلاقیات جمع رفتاری داشته باشم یا حرفی بزنم که بقیه انتظار نداشته باشند و یا ناراحت بشن اما باور میکنی رفتاری دیدم البته هم خانوم هم آقا که این طوری شدم :n04: و دیدم تنها کسی که خواسته یه کم مراقب رفتار و کردارش باشه من بودم و اگر اون بین کسی بوده که یه کم بچه پرو تر بوده خواسته که رو آدم کلید هم کنه و من هم مجبور شدم از سری بد رفتاری داشته باشم که حتی اگر خودم هم اون رفتار و گفتار رو دوست نداشته بودم یا در شان خودم نمیدیدم ولی انجامش دادم و اون موقعه بوده که اونا این طوری شدن :n04::n09:

هر چند که شاید در باطن از رفتار خودم حداقل در اون حد راضی نبودم :n03: و تو این مواقع آدم دچار دوگانگی شخصیتی میشه چون اون چیزی که دوست نداری رو باید نشون بده و واقعا سر این قضیه خیلی موارد مغزم هنگ کرده حالا اگر شما یا دوستان میتونند راهنمایی بکنند ببینیم باید چی کار کرد !!؟

فقط اینکه نگید از اون جمع دوری کن چون هر جا هم بری از این آدما هستند و ...
باورت میشه چندین بار از روی نوشتت خوندم و متوجه نشدم قضیه چیه؟:n13:
:n17:
بنظرم اصلا نیازی به تظاهر نیست کلا! همه جا سعی کنید خودتون باشید و در مورد برخورد اول هم بنظرم سعی کنید اول منتظر باشید ببینید که اونا کلا چجور ادمایی هستند(از لحاظ رفتاری) بعد اگر مشابه با شما هستند که میتونید باهاشون راحت باشید اگر هم از نوع دیگری بودند بنظرم سعی کنید زیاد قاطی نشید باهاشون(نه اینکه گریزان باشید ازشون منظورم این نیست ، باشید، اما با فاصله!)
فکر کنم اینطوری در هردوحالت راحتتر خواهید بود:n16:

پ.ن: الان در حد برداشتم از حرفاتون صحبت کردم شاید هم کلا قضیه چیزه دیگه ای هست و من برداشتم درست نبوده؟!:n06:

Atghia
20-12-2012, 12:51
دوستان یه موضوعی بد جور این روزا رفته تو مخم!
این قضیه شال بستن چیه؟! می بینی طرف تو اون کولاک و برف شالو عوض اینکه بنداره دور گردنش و گوشاش که جولو دهشنو یکم بگیره که سرما نخوره یه گره انداخته و آویزونش کرده رو سینش! و نه یه گوش بندی و چیزی که مراقب کنتش از سرما:n04: فک کنم به خاطر غرور جوونی و خوش تیپ شدن باشه نه:n13::n02:
خب این الان مدتهاست که شال این مدلی همه گیر شده بود هم واسه دخترا هم پسرها!
چیز خاصی نیست شما فکرتو درگیر نکن:n02:
مثلا از برای زیباسازی خود، این عمل انجام میشه وگرنه جنبه پوشش از سرما به هیچ عنوان نداره:n06:
بعد الان فکر کنید چکمه بلند واسه خانوما در ارتفاعات مختلف موجود هستش .تجربه ثابت کرده که صرف مد بودن یک چیز دلیل نمیشه که شما هم حتما ازش استفاده کنید!!! مثلا طرف قدش کلا یک وجب هست بعد چکمه میپوشه تا حلقش:n08:خب خیلیییی ضایست:n22::n09:

Mr_100_dolari
20-12-2012, 16:41
باورت میشه چندین بار از روی نوشتت خوندم و متوجه نشدم قضیه چیه؟:n13:
:n17:
بنظرم اصلا نیازی به تظاهر نیست کلا! همه جا سعی کنید خودتون باشید و در مورد برخورد اول هم بنظرم سعی کنید اول منتظر باشید ببینید که اونا کلا چجور ادمایی هستند(از لحاظ رفتاری) بعد اگر مشابه با شما هستند که میتونید باهاشون راحت باشید اگر هم از نوع دیگری بودند بنظرم سعی کنید زیاد قاطی نشید باهاشون(نه اینکه گریزان باشید ازشون منظورم این نیست ، باشید، اما با فاصله!)
فکر کنم اینطوری در هردوحالت راحتتر خواهید بود:n16:

پ.ن: الان در حد برداشتم از حرفاتون صحبت کردم شاید هم کلا قضیه چیزه دیگه ای هست و من برداشتم درست نبوده؟!:n06:

ممنون که جواب دادید :n06:

منم موافقم که آدم نیازی به تظاهر نداره ولی منظورم این بود که توی برخورد با جمع آدمهایی که از نظر رفتاری و گفتاری طوری هستند که برخورد محترمانه یا رعایت ادب حتی در حد معمول رو به باد مسخره میگرن و اصلا براشون این طور رفتار کردن معنی و مفهوم خاصی نداره و چه بسا باعث سوژه خنده شدن در چنین جمعهایی خواهیم شد چطور میشه با ادب تر و محترمانه تر برخورد کرد !!؟

که من این حرف رو در پی صحبت های دوستمون که گفته بود :

(
مودبانه حرف زدناو مرتب پوشیدنا تو زندگی خودمون هم می شه یه عادت خوب که واسه آیندمون خیلی بهتره هم تو برخورد دیگرون با ما و هم تو زندگی متاهلی که قراره داشته باشیم.)

اگر هم از نوع دیگری بودند بنظرم سعی کنید زیاد قاطی نشید باهاشون(نه اینکه گریزان باشید ازشون منظورم این نیست ، باشید، اما با فاصله!)

من که با هر جمعی برخورد کردم شدیدا این طوری بودن پس ناچارا به نتیجه گریزان بودن باید رسید ؟ با فاصله یعنی چی ؟

a6543210
20-12-2012, 17:06
دوستان یه سوال فنی دیگه!:n13:
میگم آدم تو یه جمع می شینه و حرفاش تموم می شه سریع!:n28: باید چه موضوع هایی رو مطرح کنیم که یکم محیط گرم صحبت شه؟!:n02: (قیمت مرغ!قیمت دلار،چی؟!...)مخصوصا که مهمون ازمون بزرگتر باشه:n13: راستش خودم زیاد صحبت کردنو دوست ندارم ولی خوب کم صحبت کردنم بده.مهمون فک می کنه به طور داری به زور تحملش می کنی.با این که این تو دلم نیست.:n03: (فک کنم یه مدتی باید بین این زنا بشینم بیشتر تجربه کنیم از کجا این همه حرف می زنن و بازم کم نمی یارن تو موضوع آوردن:n02: ،مزاح بود)

a6543210
20-12-2012, 17:20
من که با هر جمعی برخورد کردم شدیدا این طوری بودن پس ناچارا به نتیجه گریزان بودن باید رسید ؟ با فاصله یعنی چی ؟
نه دوست عزیز.همه چی بستگی به برخورد خودت داره.اگه دیدی تو یه جمعی هستی که بویی از شعور و ادب ندارن نمی خواد خودتو ناراحت کنی که واسم احترام قائل نشدن.
بهترین کار اینه که بزاری تو همون دنیای خودشون باشن و ازشون دور شی و کمتر رابطه برقرار کنی. می تونی با آدما برخورد خوب داشته باشی و مودبانه ج بدین (ولی به هیچ وجه تظاهر و دورویی نداشه باش).
خودم همیشه سعی کردم همیشه خوش برخورد و خوش صحبت باشم و اینم بگم شوخ طبع هم هستم البته تا حدی که احتراممو از بین نبرم .
در کل اینکه لازم نیست همرنگ جماعت شد.:n11:

arash-king
20-12-2012, 17:35
دوستان یه سوال فنی دیگه!:n13:
میگم آدم تو یه جمع می شینه و حرفاش تموم می شه سریع!:n28: باید چه موضوع هایی رو مطرح کنیم که یکم محیط گرم صحبت شه؟!:n02: (قیمت مرغ!قیمت دلار،چی؟!...)مخصوصا که مهمون ازمون بزرگتر باشه:n13: راستش خودم زیاد صحبت کردنو دوست ندارم ولی خوب کم صحبت کردنم بده.مهمون فک می کنه به طور داری به زور تحملش می کنی.با این که این تو دلم نیست.:n03: (فک کنم یه مدتی باید بین این زنا بشینم بیشتر تجربه کنیم از کجا این همه حرف می زنن و بازم کم نمی یارن تو موضوع آوردن:n02: ،مزاح بود)

مرسی از سوال فنی و بجایی که پرسیدین
منم دارم دنبال یه راه حل میگردم واسه همین موضوع .......... الان وقتی میرم دانشگاه و توی یه جمعی قرار میگیرم
یا وقتی تنهایی دارم با کسی صحبت میکنم ( چه دختر چه پسر ) وقتی حرفامون تموم میشه دیگه نمیدونیم چی بگیم
من دوست دارم این قدرت را داشته باشم تا بتونم ازش استفاده کنم
کسی راه حلی نداره ؟!

Mr_100_dolari
20-12-2012, 18:15
نه دوست عزیز.همه چی بستگی به برخورد خودت داره.اگه دیدی تو یه جمعی هستی که بویی از شعور و ادب ندارن نمی خواد خودتو ناراحت کنی که واسم احترام قائل نشدن.
بهترین کار اینه که بزاری تو همون دنیای خودشون باشن و ازشون دور شی و کمتر رابطه برقرار کنی. می تونی با آدما برخورد خوب داشته باشی و مودبانه ج بدین (ولی به هیچ وجه تظاهر و دورویی نداشه باش).
خودم همیشه سعی کردم همیشه خوش برخورد و خوش صحبت باشم و اینم بگم شوخ طبع هم هستم البته تا حدی که احتراممو از بین نبرم .
در کل اینکه لازم نیست همرنگ جماعت شد.:n11:

دوست عزیز نه اینکه اصلا بی شعور شدید باشند اما منظورم همون احترامی که شما گفتی و یا رعایت جزئی ادب که گفتید در کار نیست باور کن و اگر قرار باشی ازشون دور شی باید از همه دور شی باور کن همه جا همین طوره و اگر قرار باشه کمی مودب و محترمانه تر و افتاده تر رفتار کنی حتی جایی مثل محیط کاری که مجبور این طوری رفتار کنی سریع میخوان سرت سوار بشن این یه واقعیت و برام خیلی عجیبه که شما ها تا حالا با این افراد در سطح جامعه از دوست تا محیط کار و دانشگاه سربازی و فامیل و ... برخورد نکردید .

a6543210
20-12-2012, 18:54
دوست عزیز نه اینکه اصلا بی شعور شدید باشند اما منظورم همون احترامی که شما گفتی و یا رعایت جزئی ادب که گفتید در کار نیست باور کن و اگر قرار باشی ازشون دور شی باید از همه دور شی باور کن همه جا همین طوره و اگر قرار باشه کمی مودب و محترمانه تر و افتاده تر رفتار کنی حتی جایی مثل محیط کاری که مجبور این طوری رفتار کنی سریع میخوان سرت سوار بشن این یه واقعیت و برام خیلی عجیبه که شما ها تا حالا با این افراد در سطح جامعه از دوست تا محیط کار و دانشگاه سربازی و فامیل و ... برخورد نکردید .
فک کنم بحث داره خط روانشانسی می گیره:n26: (شوخی می کنم)
برخورد که چه عرض کنم .متاسفانه خیلی هم برخورد داشتم ولی سعی نکردم مثل اونا باشم و رفتارمو مثل اونا کنم و برخوردم مثل اونا باشه .راستش تو جامعه ما اینطور موارد زیاده ... واس ههمینه می گم زیاد نباید ادم خودشو درگیر رفتارای اونا کنه که چرا اینطورین؟ در مورد سوار شدن هم فک نکنم اینطور باشه . مطمعناً اگه با سادگی با این طورآدما برخورد کنی سوار آدم می شن ولی اگه تو برخوردت با اونا قاطع (گفتم قاطع نه خشک و بد اخلاق)باشی مطمعنا اونم حالیش می شه با کی طرفه...
یه مثالی می زنم : خودم تو یه محیطی بودم که آدماش واقعا آدم مغرور و خشک و پر ادعا بودن.یه مدت برخوردمو باهاشون مناسب کردم.سعی می کردم کمکشون کنم تو کاراشون.احترام براشون قائل می شدم (البته به هیچ وجه به خاطر ترس یا اینطور موارد باشه نبود) و... بعد یه مدت دیدم دارن اخلاقشون بهتر می شه باهام و با هم رابطه خوب داریم.البته همه اینطور نشدن( که متاسفانه به دلیل غرور و خودخواهی بیش از حدشون بود.خودم هم سعی کردم رابطمو باهاش کمرنگتر کنم):n11:

Atghia
20-12-2012, 22:08
مرسی از سوال فنی و بجایی که پرسیدین
منم دارم دنبال یه راه حل میگردم واسه همین موضوع .......... الان وقتی میرم دانشگاه و توی یه جمعی قرار میگیرم
یا وقتی تنهایی دارم با کسی صحبت میکنم ( چه دختر چه پسر ) وقتی حرفامون تموم میشه دیگه نمیدونیم چی بگیم
من دوست دارم این قدرت را داشته باشم تا بتونم ازش استفاده کنم
کسی راه حلی نداره ؟!

اصلا سخت نیست! وقتی حرفتون تموم شد و سوژه ای ندارید بهترین کار اینه که شروع کنید در مورد مطلب یا موضوعی که میدونید اون دوستتون اطلاعات داره یک سوال بپرسیدازش! با اینکار اون شروع میکنه به توضیح و شما میتونید در میان صحبتهاش جایی برای سوال داشته باشید و همینطور ادامه پیدا میکنه و حتی حتی ممکنه در میان حرفاتون زمینه صحبت جدید هم پیدا بشه!!:n02: اونوقت هست که شما میتونید سکان سخنوری رو بدست بگیرید:n09:

به شخصه همیشه حرف دارم برای گفتن اون هم زیاد!!! تازه وقت هم کم میاد:n08:
مثال میزنم فرض کنید دوست شما خیلی اهل فیلم دیدنه ازش در مورد فیلم و سریال جدید بپرسید یا از بازیگر خاصی بعد ناخوداگاه یکسری موضوعات پیش میاد یا خودتون یادتون میاد که شروع به تعریف کردن خواهید کرد!
در جمع هم همینطور یکی از حضاری که میدونید اگرچیزی ازش بپرسی خوب توضیح میده و کوتاه پاسخ نیست رو انتخاب نموده! و از او سوالی یا نظری بپرسید:n16:

Atghia
20-12-2012, 22:14
ممنون که جواب دادید :n06:

منم موافقم که آدم نیازی به تظاهر نداره ولی منظورم این بود که توی برخورد با جمع آدمهایی که از نظر رفتاری و گفتاری طوری هستند که برخورد محترمانه یا رعایت ادب حتی در حد معمول رو به باد مسخره میگرن و اصلا براشون این طور رفتار کردن معنی و مفهوم خاصی نداره و چه بسا باعث سوژه خنده شدن در چنین جمعهایی خواهیم شد چطور میشه با ادب تر و محترمانه تر برخورد کرد !!؟

که من این حرف رو در پی صحبت های دوستمون که گفته بود :

(
مودبانه حرف زدناو مرتب پوشیدنا تو زندگی خودمون هم می شه یه عادت خوب که واسه آیندمون خیلی بهتره هم تو برخورد دیگرون با ما و هم تو زندگی متاهلی که قراره داشته باشیم.)

تعجب میکنم! چون برعکس من در جمع هایی که قرار میگیرم اکثرا برعکس هستند و احترام طلبند((حالا شاید لفظ جالبی بکار برده نباشم))
با فاصله یعنی اینکه بیشتر مستمع باشید!
متوجه حرفاتون شدم در موقعیتش قرار نگرفتم نمیدونم چه میتوان کرد!:n13:

Saeed System
20-12-2012, 22:26
دوستان این روزها خواستید برید خرید از سوپرمارکت...قبلش هر چیزی که مد نظرتون هست قیمت کنید بعد خرید کنید....من امروز رفتم نسکافه دونه ای بخرم که هفته پیش 300 تومن بود گفتم 10 تا بدید...درآورد داد بعد 3 تومن دادم گفتم مرسی خداحافظ...

یهو گفت آقا ببخشید دونه ای 600 شده 6 تومن میشه ....منم نداشتم دیگه پول...5 تاشو در آوردم برگردوندم...

Mr_100_dolari
21-12-2012, 12:44
فک کنم بحث داره خط روانشانسی می گیره:n26: (شوخی می کنم)
برخورد که چه عرض کنم .متاسفانه خیلی هم برخورد داشتم ولی سعی نکردم مثل اونا باشم و رفتارمو مثل اونا کنم و برخوردم مثل اونا باشه .راستش تو جامعه ما اینطور موارد زیاده ... واس ههمینه می گم زیاد نباید ادم خودشو درگیر رفتارای اونا کنه که چرا اینطورین؟ در مورد سوار شدن هم فک نکنم اینطور باشه . مطمعناً اگه با سادگی با این طورآدما برخورد کنی سوار آدم می شن ولی اگه تو برخوردت با اونا قاطع (گفتم قاطع نه خشک و بد اخلاق)باشی مطمعنا اونم حالیش می شه با کی طرفه...
یه مثالی می زنم : خودم تو یه محیطی بودم که آدماش واقعا آدم مغرور و خشک و پر ادعا بودن.یه مدت برخوردمو باهاشون مناسب کردم.سعی می کردم کمکشون کنم تو کاراشون.احترام براشون قائل می شدم (البته به هیچ وجه به خاطر ترس یا اینطور موارد باشه نبود) و... بعد یه مدت دیدم دارن اخلاقشون بهتر می شه باهام و با هم رابطه خوب داریم.البته همه اینطور نشدن( که متاسفانه به دلیل غرور و خودخواهی بیش از حدشون بود.خودم هم سعی کردم رابطمو باهاش کمرنگتر کنم):n11:

ممنون

منم نگفتم باید مثل اونا رفتارکرد اما میگم اگر غیر از خودشون هم بخوای باهاشون رفتار کنی 100% سرت سوارن

چطوری درگیر رفتارشون نشی شما فکر کن محیط کار باشه و هر روز همچین آدمهایی با چنین رفتاری رو ببینی و اونها هم (منظورم از اونها حتی شاید یک نفر باشه) بخواد به کار خودش ادامه بده مطمئن باش که غیر از اینکه درگیرت میکنه ممکنه برات مشکل ساز هم باشه و ...

قاطع یعنی چی ؟ کسی که ببخشید بی ادب باشه مگه از قاطع بودن شما ترسی داره یا چیزی میفهمه که بخواد تغییر رفتار بده ؟ (شاید منظورتون از قاطع بودن اینه که بری زیر گوشش که اگر این باشه 100% جواب میده )

و توی اون محیطی که شما کار کردید منم بودم اما میدونی چی بوده آخرش بعد از اینکه ازت بیش اندازه بیگاری میکشیدند و اینکه کار اضافی بیش از حد رو هم وظیفت میدونستند هم میگفتن حق اعتراضی نداری هم آخر روز ازت تشکر که نمیکردند که ما هم دنبال تشکر نبودیم میگفتند تو اصلا بلد نیستی کار کنی پشت سرت هم که ... اینا مشکلات جامعه ماست که به شخصه خودم که شاید خیلی از موارد برام حل شده باشه تو این موارد هیچ راهی به ذهنم نرسیده شاید باورتون نشه من در مورد این موارد با مشاور هم صحبت کردم اما بعد از 2 ساعت بحث میدونی آخرش چی گفتش ؟ گفت آره حق با تو هستش اینا مشکلات جامعه هستش و جز تحمل و اینکه بتونی سر سری از کنارش رد شی راهی نداری اما خب یکی امثال دوست من که توهین بهش و یا خرد کردن غرور و شخصیتش به صورت دائم براش مهم نیست و البته شایدم اجبار زندگی از لحاظ اقتصادی هنوز داره همون جایی که گفتم کار میکنه ولی من و امثال من چند ماه یا چند سالی بیشتر نتونستیم همچین جایی کار کنیم نه اینکه همه هم از لحاظ اقتصادی قوی باشیم بلکه طاقت دیدن چنین رفتار هایی رو نداشتیم و ... و در مقابل این افراد جز همون کاریی که در پست های قبلی گفتم به نظرم راه دیگه ای وجود نداره

تعجب میکنم! چون برعکس من در جمع هایی که قرار میگیرم اکثرا برعکس هستند و احترام طلبند((حالا شاید لفظ جالبی بکار برده نباشم))
با فاصله یعنی اینکه بیشتر مستمع باشید!
متوجه حرفاتون شدم در موقعیتش قرار نگرفتم نمیدونم چه میتوان کرد!

مستمع:n13: راستش من ادبیاتم ضعیفه :n02:

درکل ممنون از شما :n01:

Atghia
21-12-2012, 12:52
ممنون

منم نگفتم باید مثل اونا رفتارکرد اما میگم اگر غیر از خودشون هم بخوای باهاشون رفتار کنی 100% سرت سوارن

چطوری درگیر رفتارشون نشی شما فکر کن محیط کار باشه و هر روز همچین آدمهایی با چنین رفتاری رو ببینی و اونها هم (منظورم از اونها حتی شاید یک نفر باشه) بخواد به کار خودش ادامه بده مطمئن باش که غیر از اینکه درگیرت میکنه ممکنه برات مشکل ساز هم باشه و ...

قاطع یعنی چی ؟ کسی که ببخشید بی ادب باشه مگه از قاطع بودن شما ترسی داره یا چیزی میفهمه که بخواد تغییر رفتار بده ؟ (شاید منظورتون از قاطع بودن اینه که بری زیر گوشش که اگر این باشه 100% جواب میده )

و توی اون محیطی که شما کار کردید منم بودم اما میدونی چی بوده آخرش بعد از اینکه ازت بیش اندازه بیگاری میکشیدند و اینکه کار اضافی بیش از حد رو هم وظیفت میدونستند هم میگفتن حق اعتراضی نداری هم آخر روز ازت تشکر که نمیکردند که ما هم دنبال تشکر نبودیم میگفتند تو اصلا بلد نیستی کار کنی پشت سرت هم که ... اینا مشکلات جامعه ماست که به شخصه خودم که شاید خیلی از موارد برام حل شده باشه تو این موارد هیچ راهی به ذهنم نرسیده شاید باورتون نشه من در مورد این موارد با مشاور هم صحبت کردم اما بعد از 2 ساعت بحث میدونی آخرش چی گفتش ؟ گفت آره حق با تو هستش اینا مشکلات جامعه هستش و جز تحمل و اینکه بتونی سر سری از کنارش رد شی راهی نداری اما خب یکی امثال دوست من که توهین بهش و یا خرد کردن غرور و شخصیتش به صورت دائم براش مهم نیست و البته شایدم اجبار زندگی از لحاظ اقتصادی هنوز داره همون جایی که گفتم کار میکنه ولی من و امثال من چند ماه یا چند سالی بیشتر نتونستیم همچین جایی کار کنیم نه اینکه همه هم از لحاظ اقتصادی قوی باشیم بلکه طاقت دیدن چنین رفتار هایی رو نداشتیم و ... و در مقابل این افراد جز همون کاریی که در پست های قبلی گفتم به نظرم راه دیگه ای وجود نداره

مستمع:n13: راستش من ادبیاتم ضعیفه :n02:

درکل ممنون از شما :n01:

یعنی شنونده:n06:
-----------------------------------------
دوستان گاهی پیش میاد که از اقوام یا دوستامون طرف یک چیز تابلویی رو اشتباه تلفظ میکنه! مثلا فرض کنید تبلت رو بگه tabe let!!!
((باور کنید پیش اومده:n04::n03:)) خب من از سر دلسوزی و نه برای مسخره کردن و ضایع کردن دوست دارم بهش بگم اشتباهش رو تا دیگه جلوی دیگران ضایع نشه(قبول دارید حرفمو؟)
شما فکرمیکنید برای جلوگیری از سوتی دادن دوستمون چجوری باید حالیش کنیم قضیه رو؟؟؟:n13:

Mr_100_dolari
21-12-2012, 14:56
یعنی شنونده:n06:
-----------------------------------------
دوستان گاهی پیش میاد که از اقوام یا دوستامون طرف یک چیز تابلویی رو اشتباه تلفظ میکنه! مثلا فرض کنید تبلت رو بگه tabe let!!!
((باور کنید پیش اومده:n04::n03:)) خب من از سر دلسوزی و نه برای مسخره کردن و ضایع کردن دوست دارم بهش بگم اشتباهش رو تا دیگه جلوی دیگران ضایع نشه(قبول دارید حرفمو؟)
شما فکرمیکنید برای جلوگیری از سوتی دادن دوستمون چجوری باید حالیش کنیم قضیه رو؟؟؟:n13:

اگر توی جمع بود به شوخی طوری که تابلو نباشه با خنده بگو منظورت همون تبلت دیگه ما هم قدیما بهش میگفتیم tabe let و ...

اگرم فقط خودتون بودید یا جمع خودمونی بود دیگه رو دربایستی نداره بگو عزیز اسمش اینه داری اشتباه میگی حالا اینجا من آشنام جلو غریبه بگی بهت بد میخندن و ...

Poisonman
23-12-2012, 16:46
يک دفعه ما توي جمعي از دوستان و فاميل نشسته بوديم، همه پسر بوديم، عموي بزرگ يکي از اين بچه هاي فاميل اومد توي اتاق و همه بلند شدن و ايستادن و ايشون اومد با همه دست داد و نمي دونم چرا تا به يکياز اين دوستاي ما رسيد يه دفعه مسير رو کج کرد و رفت با بقيه دست دادن و خلاصه با اين دوستمون دست نداد، البته مطمئنم که قصد بدي نداشت و فکر کنم به خاطر تعداد زياد بچه هايي که دور هم نشسته بوديم اون بنده خدا رو نديد. خلاصه حال و احوال پرسي کرد و رفت. بعدش ديگه اين قضيه شد سوژه و همه زدن زير خنده و ... به اين رفيق ما هي تيکه مي انداختن که اي آقا ريز مي بينمت و خلاصه ...
الان فکر کنم چزي حدود 5 سال از اون داستان ميگذره و هنوز هم وقتي با اون بچه ها دور هم جمع ميشيم، به اون دوستمون گير مي دن که آره فلاني، عجب ضايع شدي تو اون قضيه دست دادن !

Ezel
23-12-2012, 19:52
دوستان گرامی

اغلب مواردی که داره در این تاپیک مطرح میشه به نظرم مربوط به موضوع و تاپیک آداب معاشرت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میشه ؛ یا نمیدونم شاید من متوجه عنوان تاپیک نشدم !

به هرحال موارد مرتبط به موضوع فوق به زودی به تاپیک آداب معاشرت منتقل میشن ، بنابراین اگر یک روز اومدید و دیدید پستهاتون توی این تاپیک نیست فکر بد نکنید :n19: بلکه بدونید که منتقل شده به تاپیک آداب معاشرت :n05:

jamshidjap
25-12-2012, 16:58
سوتی دادن امری اجتناب ناپذیره ... ولی راههایی هست که بشه از عوارض و تبعات آن کم کرد ....

مثلا بعضی وقتها ناخواسته آدم سوتی میده ، خودش بلافاصله سوتیش رو اصلاح کنه ...

بعنوان مثال بعضی وقتا یارانه ( همون سوبسید ) رو میگیم رایانه ... اگه این کلمه رو اشتباه به زبون آوردیم بهتره این جمله رو بگیم : (میگم رایانه .... یارانه ) ...
یعنی اینو به طرف مقابل القا میکنیم که خودم حواسم بود اشتباه کردم ....

یا مثلا اگه توی یه جمع دوستانه هستیم و یه سوتی میدیم و بقیه دست میگیرن ، باید با اونا بخندیم و اگر خودمون رو بگیریم و دلخور بشیم بیشتر سوژه میشیم ...

karvas
25-12-2012, 20:33
من یه بار سریه قضیه کنف شدم خیلی برام گرون تموم شد حالا دیگه حواسمو جمع میکنم بعضیا هستن موقع دیده بوسی سه بار کلشونو اینور اون ور میکنن بعضی دوبار من به سه بار عادت کردم جلو یکی اون دوبار کرد من رفتم برا بار سوم اون رفت عقب ولی دید من اومدم ضایع نکرد ولی از اون موقع یاد گرفتم همیشه دوبار بکنم حال اگه کسی سه باری بود که هیچی... دیگه من ضایع نشم

a6543210
25-12-2012, 21:46
دوستان می گم بعضی موقع آدم سوار این ماشینای گرون می شه !!!:n04::n02: نکاتی رو بگین که باید بدونیم و خلاصه سوتی نشه واسمون...:n22:
یه مثال:یه بار ماشین یه بنده خدایی سوار شدیم حالا نمی دونیستیم چطور این دراش وا می شه!راستش دراش قفل مرکزی داشت .یه مانیتور جولو راننده داشت که لمسی بود و از اون دراش کنترل می شد!

karvas
26-12-2012, 20:30
دوستان می گم بعضی موقع آدم سوار این ماشینای گرون می شه !!!:n04::n02: نکاتی رو بگین که باید بدونیم و خلاصه سوتی نشه واسمون...:n22:
یه مثال:یه بار ماشین یه بنده خدایی سوار شدیم حالا نمی دونیستیم چطور این دراش وا می شه!راستش دراش قفل مرکزی داشت .یه مانیتور جولو راننده داشت که لمسی بود و از اون دراش کنترل می شد!
حواست باشه درشو بادر پیکان اشتباه نگیری سفت بکوبی به هم :n02::n02::n02:هم صاحب ماشین تو دلش کلی بهت فش میده هم خودت شرمنده میشی این تجربه ما بود:n02:

a6543210
27-12-2012, 17:56
حواست باشه درشو بادر پیکان اشتباه نگیری سفت بکوبی به هم :n02::n02::n02:هم صاحب ماشین تو دلش کلی بهت فش میده هم خودت شرمنده میشی این تجربه ما بود:n02:
این حرفت متینه!واسه ما هم شده تجربه!یادش بخیر تازه 206 اومده بود .ما هم فک می کردیم این عین پیکانه.این درو محکم بستیم نمی دونستیم این بیچاره با انگشت هم بسته می شه:n02::n13:

Atghia
01-01-2013, 13:24
وقتی که کسی باشما صحبت میکنه و خوب متوجه نمیشید چی گفته(فرضا اروم حرف زده و نشنیدید) بهتره که حتی شده تا 2الی 3 بار هم بپرسید "ببخشید چی گفتی؟"
چون اگر نشنوی و روت هم نشه ازش بخوای تکرار کنه و فقط لبخند بزنی احتمال ضایع شدن بالاست! چون ممکنه طرف چیزه خنده داری نگفته باشه!

A M ! N
01-01-2013, 13:31
وقتی که کسی باشما صحبت میکنه و خوب متوجه نمیشید چی گفته(فرضا اروم حرف زده و نشنیدید) بهتره که حتی شده تا 2الی 3 بار هم بپرسید "ببخشید چی گفتی؟"
چون اگر نشنوی و روت هم نشه ازش بخوای تکرار کنه و فقط لبخند بزنی احتمال ضایع شدن بالاست! چون ممکنه طرف چیزه خنده داری نگفته باشه!

1+ || یکبار خونه ی داییم بودیم، (داییه من یه آدم رکیه ، با هیچکس تعارف نداره!! ) بعد خلاصه داییـم
داشت حرف میزد من حواسم نبود،بعد یه دفعه برگشت طرف من گفت "درست میگم ؟" ماهم گفتیم
"بله بله" ، بعد گفت " چی گفتم ؟ "

من : :n03:
داییم : :n24:

ملا نصرالدین
01-01-2013, 22:21
یکی از راه های اجتناب از سوتی دادن زود قضاوت نکردن هست
این همسایه پایینی ما تا حالا 2 بار ضایع شده جلو من.ادب هم نمیشه انقدر زود قضاوت نکنه
دفعه اول: چند روز پیش میخواستیم بریم جایی همسرم زودتر از من رفت پایین ماشین روشن کنه گرم شه.چند دقیقه بعد من رفتم پایین توی راه پله همسایه رو دیدم.با هم تا دم در رفتیم .بیچاره داشت از اذیت همسایه ها میگفت دید در حیاط بازه(همسرم برای من باز گذاشته بود) یهو همسایمون گفت بیا ببین در رو باز گذاشتند چقدر بی نظمند فرهنگ ندارند.منم گفتم همسرم زودتر رفته بیرون ماشین رو گرم کنه در رو برای من باز گذاشته.
من :n07: همسایه :n04:

دوباره امشب امده دم در .میگه 3000 تومان بابت نظافت بدید.رفتم پولو دادم میگه شما چرا خودتون نمیارید بدید.من دوست ندارم بیام دم در خانه برای این مبلغ جزیی.صندوق پول نداره.من این پول ها رو از جیب میدم.( ما 5 روز خانه نبودیم.) گفتم ببخشید من نمیدانستم ما 5 روز نبودیم.میگه مگه فلانی نیامد پول رو بگیره.گفتم ما که نبودیم نمیدانم. من :n05: همسایه :n19:

775e
01-01-2013, 23:10
يک دفعه ما توي جمعي از دوستان و فاميل نشسته بوديم، همه پسر بوديم، عموي بزرگ يکي از اين بچه هاي فاميل اومد توي اتاق و همه بلند شدن و ايستادن و ايشون اومد با همه دست داد و نمي دونم چرا تا به يکياز اين دوستاي ما رسيد يه دفعه مسير رو کج کرد و رفت با بقيه دست دادن و خلاصه با اين دوستمون دست نداد، البته مطمئنم که قصد بدي نداشت و فکر کنم به خاطر تعداد زياد بچه هايي که دور هم نشسته بوديم اون بنده خدا رو نديد. خلاصه حال و احوال پرسي کرد و رفت. بعدش ديگه اين قضيه شد سوژه و همه زدن زير خنده و ... به اين رفيق ما هي تيکه مي انداختن که اي آقا ريز مي بينمت و خلاصه ...
الان فکر کنم چزي حدود 5 سال از اون داستان ميگذره و هنوز هم وقتي با اون بچه ها دور هم جمع ميشيم، به اون دوستمون گير مي دن که آره فلاني، عجب ضايع شدي تو اون قضيه دست دادن !
واقعا خیلی لحظه بدیه برا منم اینجور شده اما من طرف مقابل رو سوژه کردم.

Iloveu-ALL
03-01-2013, 19:35
منتقل شد. //

Eblis 2011
03-01-2013, 19:40
ببخشید یک بار تو ماشین که یکی از فامیلهام رو دیدم بعدش خیلی اسرار کرد که کرایه من رو حساب کنه منم هرچی اسرار کردم که خودم بدم نذاشت!
یه بار دیگه داشتم فتوکپی می کردم یکی از همکلاسی هام رو که خارج درس میخوند برام حساب کرد!
خواستم بگم برای چنین مواقعی که باید چیکار کرد؟ باید خودمون پول رو بدیم؟ اگه آره چطوری؟
ممنون :n01:

سلام بر ترول ساز معروف :n02:
والا به نظرم اگه زیاد اصرار کنی طرف هم زیر بار نمیره و حتما میخواد خودش حساب کنه ، خیلی ضایع میشه تو جمع که اصرار کنی :n02: پس بهتره بزاری به کارش برسه و پول شما رو هم حساب کنه .....
به این امید که شما باز جایی دیگه کمکش کنی و جبران کنی .... یا اینکه اگه سری بعدی هم همو دیدین شما دست به جیب مبارک شین ... :n07:

Atghia
03-01-2013, 19:47
ببخشید یک بار تو ماشین که یکی از فامیلهام رو دیدم بعدش خیلی اسرار کرد که کرایه من رو حساب کنه منم هرچی اسرار کردم که خودم بدم نذاشت!
یه بار دیگه داشتم فتوکپی می کردم یکی از همکلاسی هام رو که خارج درس میخوند برام حساب کرد!
خواستم بگم برای چنین مواقعی که باید چیکار کرد؟ باید خودمون پول رو بدیم؟ اگه آره چطوری؟
ممنون :n01:

سلام بر ترول ساز معروف :n02:
والا به نظرم اگه زیاد اصرار کنی طرف هم زیر بار نمیره و حتما میخواد خودش حساب کنه ، خیلی ضایع میشه تو جمع که اصرار کنی :n02: پس بهتره بزاری به کارش برسه و پول شما رو هم حساب کنه .....
به این امید که شما باز جایی دیگه کمکش کنی و جبران کنی .... یا اینکه اگه سری بعدی هم همو دیدین شما دست به جیب مبارک شین ... :n07:

دوستان گرامی این سوال و پاسخش جاش اینجا نیست:n06:
اینو باید در تاپیک آداب معاشرت میگفتید
:n01:

3Dmajid
05-01-2013, 15:15
متاسفانه بعضی وقتا حتما باید سوتی داد کاریش نمیشه کرد :n02:

مثلا یه بار من خواستم بگم هفته ای یه روز بیایم سر کار، گفتم روزی یه هفته بیایم سر کار :n02:

یا خواستم بگم دیروز دانشگاه نیومدم غایب بودم، گفتم قایم بودم :n02:

خلاصه کاریش نمیشه کرد بعضی وقتا :n07:

bad_guy
14-01-2013, 19:13
وقتی سوار آسانسور میشوید و میبینید دکمه طبقه ای که میخواهید بروید چراغش روشن هست به این معنی هست که اون قبلا دکمه زده شده نیازی نیستش دوباره دکمه رو بزنید.

a6543210
18-01-2013, 18:23
وقتی سوار آسانسور میشوید و میبینید دکمه طبقه ای که میخواهید بروید چراغش روشن هست به این معنی هست که اون قبلا دکمه زده شده نیازی نیستش دوباره دکمه رو بزنید.
ای که نگو ... این آسانسور سوار شدن هم جریانات داره!:n02:

hamid_diablo
18-01-2013, 19:26
آسانسور گفتی یا این درهای اتوماتیک افتادم..دوستان مراقب این درها باشید...مخصوصا تو فروشگاه های بزرگ...یه وقت با دست هول ندیدا:n19:

senaps
19-01-2013, 00:21
اقا خدایی گاهی این طبقه اول و همکف ادم رو دیوونه میکنه!!
تاحالا بارها و بارها شده که ما سوار! اسانسور شدیم، دگمه‌ی پارکینگ داشته و طبقه‌ی یک که ما برا همکف رفتن همون ۱ رو زدیم و طبقه دوم پیادمون کرده!! کلی هم ضایع میشه ادم....

V E S T A
19-01-2013, 00:27
همکف نوشته GF برای پارکینگ و زیر زمین یا 1- یا 2- .. یا با اندیس نشون میدن مثل A1 یا A2

بعضی وقتا هم همکف رو 0 نوشته البته بعضی جاها قسمت ورودی پارکینگ هم با 0 نشون داده شده و طبقه های زیرین با 1- یا -2 ... نشون داده میشه

ملا نصرالدین
22-01-2013, 10:40
بعضی وقت ها جاهایی که پارکینگ 2 طبقه داره به جای پارکینگ طبقه اول B میذارن.به جای پارکینگ طبقه دوم p

A/|\IR
22-01-2013, 11:24
نمیدونم اینو کسی گفته یا نه
وقتی تو یه اتاق با چند نفر هستین و یکی میاد تو شروع میکنه به صحبت و سوال کردن تا مطمئن نشدین با شماست چیزی نگین .
چند وقت پیش رفته بودم خونه داییم تو اتاق پسر داییم و داماد داییم نشسته بودن منم اونجا بودم
زن داییم از سر کار اومد احوال پرسی کرد و شروع کرد گفت امروز چطور بود و چه خبر و ... تو کل این مدت دامادش داشت جواب میداد زن داییم هم توجه نمیکرد فقط سوال میپرسید:دی بعد اخر صحبتاش گفت تو مگه امروز کلاس نداشتی؟! (اینجا بود که تازه دوزاری افتاد خانوم از اولش با پسرش صحبت میکرده چون دامادشون اصلا دانشگاه نمیرفت!!)
آقا این دامادشون مثل گچ سفید شد من و پسر داییم هم بی اختیار زدیم زیر خنده:)):n19:
خـــعلی ضایع شد بنده خدا:دی
حواستون جم باشه:دی

3Dmajid
22-01-2013, 12:17
نمیدونم اینو کسی گفته یا نه
وقتی تو یه اتاق با چند نفر هستین و یکی میاد تو شروع میکنه به صحبت و سوال کردن تا مطمئن نشدین با شماست چیزی نگین .
چند وقت پیش رفته بودم خونه داییم تو اتاق پسر داییم و داماد داییم نشسته بودن منم اونجا بودم
زن داییم از سر کار اومد احوال پرسی کرد و شروع کرد گفت امروز چطور بود و چه خبر و ... تو کل این مدت دامادش داشت جواب میداد زن داییم هم توجه نمیکرد فقط سوال میپرسید:دی بعد اخر صحبتاش گفت تو مگه امروز کلاس نداشتی؟! (اینجا بود که تازه دوزاری افتاد خانوم از اولش با پسرش صحبت میکرده چون دامادشون اصلا دانشگاه نمیرفت!!)
آقا این دامادشون مثل گچ سفید شد من و پسر داییم هم بی اختیار زدیم زیر خنده:)):n19:
خـــعلی ضایع شد بنده خدا:دی
حواستون جم باشه:دی
آره واقعا.
یه سری من با یکی سلام علیک کردمو و عید رو بهش تبریک گفتم .
بعد 5 مین خودشو دیدم با زنش، خب خودشو 5مین پیش دیده بودم، این سری سلام علیک کردم و احوالپرسی خب طبیعتا با زنش بودم نه خودش :n02:
بعد دوتاشون شروع کردن جواب منو دادن که خیلی ممنون عید شمام مبارک :n08:
تو دلم گفتم آخه چیزخل تو رو که 5مین پیش دیدم آلزایمر داری :n08:

a6543210
23-01-2013, 17:14
آره واقعا.
یه سری من با یکی سلام علیک کردمو و عید رو بهش تبریک گفتم .

گفتی عید...!!!:n02:
یاد عید افتادم!می گم بچه ها یواش یواش داره بوی عید می یاد خلاصه این قضیه روبوسی رو:n02: جدی بگیرین! از الان تمرین کنید بد نیست!!!:n02:

3Dmajid
23-01-2013, 17:48
گفتی عید...!!!:n02:
یاد عید افتادم!می گم بچه ها یواش یواش داره بوی عید می یاد خلاصه این قضیه روبوسی رو:n02: جدی بگیرین! از الان تمرین کنید بد نیست!!!:n02:

بابا نامردا تکلیف آدمو مشخص نمیکنن ...
یکی دو بار بوس میکنه یکی سه بار ...
من سر این بوس خیلی ضایع شدم :n02:

به نظرم بهتره خودمون اصا روبوسی نکنیم بزاریم طرف مقابل بیاد جلو، بعد به ازای هر بوسی که کرد یه بوس تحویلش بدیم :n02:

Beta
23-01-2013, 18:38
بابا نامردا تکلیف آدمو مشخص نمیکنن ...
یکی دو بار بوس میکنه یکی سه بار ...
من سر این بوس خیلی ضایع شدم :n02:

به نظرم بهتره خودمون اصا روبوسی نکنیم بزاریم طرف مقابل بیاد جلو، بعد به ازای هر بوسی که کرد یه بوس تحویلش بدیم :n02:
دست راست که تو دست راست طرفه!! دست چپو بپیچونیم دور گردن طرف و مجبورش کنیم که 3تا بوس کنه!:n02::n10:

Amir Hossein
24-01-2013, 11:48
بچه ها این کاربرد داره تو بوس سوم:
در هر صورت شما خواستار بوس سوم باشید و برای اینکه طرف سرش رو برای بوس سوم نکشه عقب
همینطوری که دستتون تو دست همدیگه هستش دست طرف رو بکشید
خودش دوزاریش میوفته :31:

Eblis 2011
24-01-2013, 11:52
همیشه شما 2تا بوس بدید اگه طرف خواست 3تا بده و شما صورتتونو کشیدید اون ضایع شه :n02:

senaps
26-01-2013, 01:10
من اکثرا نه با دست دادن و نه با بوس حال نمی‌کنم!!...
دوستام سه تایی هستن شدید!! دایی اینا دوتایین....
خلاصه من همیشه مجبورم به دایی محترم که داره میره عقب بگم سه‌تا ماچ دیگه بعدشم کلی ضایع بشم!!:n02:

الان یاد گرفتم از قبل هماهنگ میکنم!!! میگم یه سه تا ماچ ابدار بکنم از فلانی و بعد بعدی و یا یه همچین چیزایی...!!!

hugo93
28-01-2013, 17:35
به بار کوچک بئدم رفته بودم عروسی من و شوهر عمم جلو در هتل واساده بودیم منم جلو شوهر عمم واساده بودم

یه یارو اومد دست دراز کرد من دستمو دراز کردم ه دست بدم دیدم یارو دستشو برد اونور منم دستمو بردم اونور که بهش دست بدم دیدم باز دستشو برد یه طرلف دیگه:n08:

خلاصه برگشتم دیدم شوهر عمم هم در تکاپوءه که به طرف دسنت بده:n08:

یعنی اون شب انقد ضایه شدمممممممممممممممممممممم که نگو :n08:

به شما پیشنهاد میکنم اگه همچین موقعیتی پیش اومد اول دقت کنین که طرف میخاد به کی دست بده

a6543210
29-01-2013, 20:19
یه نصیحت پدر بزرگانه!!!:n02:
موقع روبوسی اول بزارین شخص بزگتر صورتشو بیاره طرف شما(این معمولا عرفه واسه شروع کردن روبوسی).بیشتر از 2 بار هم روبوسی نکنید تا اون بیتشر نخواسته و ادامه نداده شما همین دوتا کافیه.

Ice Pain
08-02-2013, 17:37
سلام... من یه روز تو اتوبوس نشسته بودم چراغ قرمز بود یکی از این کودکان کار هی به راننده ها میگفت سیگار بخرید و کسی بهش اعتنایی نداشت من بهش اشاره کردم که بیا اینجا و اون اومد گفتم چی میفروشی گفت سیگار بعد من 5 هزار تومن از جیبم درآوردم و بهش دادم میخواست سیگار بده که گفتم نمیخواد عزیزم اون لحظه احساس کردم ناراحت بود یا شاید خجالت کشیده بود و سریع رفت شاید اینطور فکر کرده بود که من باهاش عین گدا ها رفتار کردم اما من اصلا چنین منظوری نداشتم و خیلی هم با لبخند و خوشرویی بهش نگاه میکردم خدایی نکرده اصلا" قصد تحقیر نداشتم کار من اشتباه بود به نظر شما ؟

osmaan
08-02-2013, 23:47
سلام... من یه روز تو اتوبوس نشسته بودم چراغ قرمز بود یکی از این کودکان کار هی به راننده ها میگفت سیگار بخرید و کسی بهش اعتنایی نداشت من بهش اشاره کردم که بیا اینجا و اون اومد گفتم چی میفروشی گفت سیگار بعد من 5 هزار تومن از جیبم درآوردم و بهش دادم میخواست سیگار بده که گفتم نمیخواد عزیزم اون لحظه احساس کردم ناراحت بود یا شاید خجالت کشیده بود و سریع رفت شاید اینطور فکر کرده بود که من باهاش عین گدا ها رفتار کردم اما من اصلا چنین منظوری نداشتم و خیلی هم با لبخند و خوشرویی بهش نگاه میکردم خدایی نکرده اصلا" قصد تحقیر نداشتم کار من اشتباه بود به نظر شما ؟
من به جای شما بودم تا دیدم میخواد سیگار بده ازش میگرفتم بعد از اینکه رفت می ریختمش دور

Mr_100_dolari
09-02-2013, 01:49

چه فرقی میکنه اون چه حسی داشته بعدم اون بچه هستش و توی این فکرا که شما میگی نیستش فقط فکر فروش جنسش هستش و شایدم از این کار شما خوشحالم شده که پول دادید و ازش سیگار نخریدید دیگه نمیشده به روی خودش بیاره که دستتم درد نکنه

به هر حال مهم نیت شما بوده که کاملا خیر خواهانه بوده و بقیش زیاد مهم نیستش :n06:

hamid_diablo
09-02-2013, 11:49
چه فرقی میکنه اون چه حسی داشته بعدم اون بچه هستش و توی این فکرا که شما میگی نیستش فقط فکر فروش جنسش هستش و شایدم از این کار شما خوشحالم شده که پول دادید و ازش سیگار نخریدید دیگه نمیشده به روی خودش بیاره که دستتم درد نکنه

به هر حال مهم نیت شما بوده که کاملا خیر خواهانه بوده و بقیش زیاد مهم نیستش :n06:

با حرفتون تا حدودی موافقم..اما باید بدونید برخی از کارها میتونه روی کودک و شخصیتش تاثیر زیادی داشته باشه...من توصیه میکنم تو این جور مواقع حتما چیزی رو که میفروشن رو بگیرید بعد پولشو بدید ت طرف احساس حثارت نکنه

Atghia
09-02-2013, 22:25
دوستان خوبم سعی کنید در بیان نظراتتون عجله نداشته باشید! چطور؟
فرض کنید با دو دوست درمورد مسئله ای صحبت میکنید .بگذارید حرف اونها تموم بشه مطمئن شدید شما شروع کنید نه اینکه اون بنده خدا هنوز جملش تموم نشده شما بی توجه حرف خودتون رو بگید! خیلی بده! سوتی ناجوریه البته بیشتر از سوتی بی توجهی و عدم رعایت احترام محسوب میشه:n06:

TLSD
27-04-2013, 10:58

بعضی کارها مهم نیست نیت و عقیده ی ما چیه ! اون اثری که باید رو میذاره.

مثلا شما اگر خودتو از بالای یه ساختمون پرت کنی پائین ، داغون میشی و عواقبش معلومه . حالا اگر این کار رو با نیت خیرخواهانه انجام بدی یا اصلا معتقد به جاذبه نباشی فرقی توی نتیجه نمی کنه !

خیلی از کارهایی که ما در زندگی اجتماعی می کنیم هم همینطوره ! مهم نیست ما چه فکر و نظری دربارش داریم . مهم اینه که در واقعیت چه اتفاقی می افته !