PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در نصب ویندور

sorrowdancer
01-12-2012, 13:52
سلام دوستان
میخوام روی لبتاپ (Asus K55V) ویندوز نصب کنم اما موقع نصب ویندوز 7 نسخه 64 بیت و هنگام انتخاب درایو c برای محل نصب
پیغام خطای زیر رو میده

Cannot Install Windows To This Partition Because This is part of GPT Partition Style

درایو c رو از خود cd نصب ویندوز فرمت کردم بازهم نصب نمیشه
حتی با یک برنامه اومدم درایو سی کلن دیلیت کردم و از اول پارتیشن ساختم باز هم همین پیغامو میده البته درایو D پر اطلاعات هست که نمیتونم کل پارتیشن ها رو پاک کنم و از اول کلن پارتیشن بزنم

الان من ویندوز ندارم باید چکار کنم؟ (8 هم ارور داد)
توروخدا کمکم کنید خیلی هم فوریه

saeed_136915
01-12-2012, 14:21
سلام
با برنامه ی diskpart (توی همون خط فرمان ویندوز (cmd) تایپ کنین) نوع دیسک رو به MBR تغییر بدین. اول دیسک رو select کنین بعد فرمان convert mbr رو بزنین

jafarian
01-12-2012, 16:14
روشهای پایین تست کنید :20:

روش اول

برنامه minitool ورژن بوتش از پایین دانلود بعدشم روی سیدی رایتش کنید بعدازطریق بوت سیدی با این برنامه بالا بیاین طبق شکل پایین بترتیب شماره عمل کنید درشماره 1 باید روی هارد خودتون کلیک راست گزینه مورد نظر انتخاب کنید لینک دانلود برنامه داخل فایل txt قراردارد

minitool ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

روش دوم

هارد خودتون روی یک سیستم دیگه قراربدین بعدشم عمل هارد به هارد انجام بدین از طریق اون هارد دیگه وارد ویندوز بشین بعدشم منوی run اجرا داخلش دستور

تایپ اینتر کنید درکادری که باز میشه روی هارد خودتون کلیک راست گزینه

انتخاب بعدشم اکی کنید

روش سوم

این روش ازطریق پنجره cmd انجام میگیرد به اینصورت که dvd ویندوز داخل دستگاه قراربدین بصورت بوت بالا بیاین در همون صفحه اول کلیدهای Shift+F10 بزنید بعدشم یک کادر شبیه پنجره داس باز میشه دراین روش کلیه اطلاعات هارد از بین میشه قبلش باید از اطلاعات هارد بک آپ تهیه کنید روی یک هارد دیگه

درخط فرمان اول تایپ کنید

اینتر کنید

درخط فرمان دوم هم تایپ کنید

اینترکنید

درخط فرمان سوم دیسکهای شما به نمایش درمیاد که شما باید شماره هارد خودتون انتخاب به اینصورت وارد کنید

منظور از شماره 1 همون شماره هارد شما میشه

درخط فرمان چهارم هم تایپ کنید

اینتر کنید

بعد لیست درایوهای شما به نمایش در میاد که باید بترتیب همه رو پاک کنید به اینصورت که در خط فرمان از Volume اول شروع به پاک کردن کنید اول طبق دستور پایین volume یا همون درایو خودتون که طبق شماره هست انتخاب کنید بعدشم دستور دوم تایپ اینترکنید

برای مابقی درایوها هم از همین دو تا دستور استفاده کنید درمرحله بعد درخط فرمان تایپ کنید

که منظور از 1 همون شماره هارد شما میشه اینتر کنید بعدشم تایپ کنید درخط بعد

اینتر بزنید بعدشم دستور exit تایپ اینتر کنید از نوع پارتیشن بندی کنید این روشها رو داخل سایت پایین بصورت شکل به نمایش درآورده است.

How to Convert GPT Disk to MBR Disk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

sorrowdancer
02-12-2012, 13:43
تشکر - اما این لبتاپ نو هست و هارد به هارد کردنش داستان داره! ویندوز هم که نصب نداره و نمیتونم توسط نرم افزارهای تحت ویندوز این تبدیل رو انجام بدم!
پس از روش اولی که گفتید یعنی اون نرم افزار یا یک چیزی شبیه این باید کارمو انجام بدم. خب من minitool رو دانلود و اجرا کردم ولی این برنامه هارد منو میشناسه ولی پارتیشنهارو نمیشناسه!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وقتی هم به منوی Disk میرم در زیرمنو گزینه ی Intiliaze to MBR Disk خاموشه!
ولی هنگام نصب ویندوز تمامی درایوها و پارتیشنهامو میبینم ولی ارور میده که هاردم GPT هست!!!!

آیا برنامه دیگه ای برای این کار هست؟ چه پیشنهادی دارید؟

تمنا میکنم زودتر کمکم کنید پایان نامه هام داخل هاردشه و خیلی عجله دارم

jafarian
03-12-2012, 00:57
شما این روش سایت مایکروسافتم برین ببینید برای شما کار میکنه یا که نه اگر باز به همون صورت بود باید اطلاعات هارد خودتون به یک هارددیگه منتقل کنید بعدشم طبق همون دستور diskpart پیش برین بخاطراینکه وارد ویندوز قادرنیستین بشین باید این روش ازطریق dvd ویندوز 7 برین

ابتدا dvd ویندوز 7 داخل دستگاه قراربدین بصورت بوت بالا بیاین بعدشم داخل همون کادر اول دکمه های Shift+F10 همزمان فشاربدین طبق شکل پایین

بعدشم یک کادری شبیه صفحه داس برای شما باز میشه که درخط فرمان اول تایپ کنید

اینترکنید درخط فرمان دوم هم تایپ کنید

اینترکنید تا لیست دیسکهای شما که همون هارد شما میشه به نمایش دربیاد

بعدش بطور مثال درجدولی که به نمایش درمیاد اگر که هاردشما گزینه به صورت گزینه شماره 0 مشخص شده باشه درقسمت ستون دیسک به اینصورت که نوشته شده باشه Disk 0 شما باید داخل خط سوم این دستور پایین وارد اینترکنید

منظور از0 هم همون شماره هارد میشه

درخط فرمان چهارم هم دستور پایین وارد اینترکنید

بعدشم دستور exit وارد اینترکنید بعدم سیستم ریستارت کنید ازنوع تست کنید.

Change a GUID Partition Table Disk into a Master Boot Record Disk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

sorrowdancer
05-12-2012, 11:03
بی نهایت ســــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــپاس
مشکل حل شد

rezarrrr
27-12-2012, 23:22
سلام من موقع نصب ویندوز 7 همیشه این مشکل رو دارم ولی این بار هر کاری کردم رفع نشدwindows cannot be installed to this disk.this computrs hardwars may not support booting this disk.ensure that the disks controller is enabled in the computrs bous menuخیلی ممنون میشم کمکم کنید دیگه حسابی کلافه شدم:n03:

rezarrrr
28-12-2012, 08:20
سلام من موقع نصب ویندوز 7 همیشه این مشکل رو دارم ولی این بار هر کاری کردم رفع نشدwindows cannot be installed to this disk.this computrs hardwars may not support booting this disk.ensure that the disks controller is enabled in the computrs bous menuخیلی ممنون میشم کمکم کنید دیگه حسابی کلافه شدم:n03:
اقا تو رو خدا یکی کمک کنه کارم گیره این کامپیوتره :n03:

rezarrrr
28-12-2012, 10:47
کسی احتمال هم نمیده که از چی باشه؟

jafarian
28-12-2012, 15:21
کسی احتمال هم نمیده که از چی باشه؟

مشکل شما چند تا سایت به این مورد اشاره داشتن که باید وارد بایوس مادربورد بشین بعدشم advanced settings change بعد گزینه ATA controller to Raid یا Legacy IDE راروی حالت AHCI تنظیم کنید بعد تنظیمات بایوس سیو کنید بیاین بیرون از نوع تست کنید

اگر که بازم همین مشکل باهاش مواجه بودین باید باید هاردازسیستم جدا روی یک سیستم دیگه تست کنیداگر که روی اون سیستم هم به همین صورت بوت باید هارد چنج کنید:n01:

This computer's hardware may not support booting to this disk, ensure that the disk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hooman_jorj
30-12-2012, 02:16
سلام خسته نباشین تورو خدا کمکم کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من لپ تاپم سونی ویندوز پروند به دلیل یکی از usbهاش سوخته بود موس که وصل کردم پرید بعد دوباره ویندوز نصب کردم داشتم آفیس نصب کردم باز پرید!!!
الان دیگه هییییچ نوع ویندوزی نصب نمیشه فقط با ویندوز مینی ایکس پی یا همون وینوز بوت ها سون میاد هارد نشون میده درایو سی فرمت کردم ولی ویندوز نص نمیشه
یه نکته تا وسط نصب ایکس پی میره تا جایی که میخواد درایو فرمت کنه دیگه گیر میکنه واسه سونم همین طور بدون فرمتم باز گیر میکنه اولم همین ویندوزو روش بود
یه نکته دیگه سی دی رام وقت نصب انگار خاموش میشه کلا بعد دوباره که میکنه ولی ادامه پیدا میکنه عملیات نصب بعد دوباره گیر میکنه یعنی احتمال این که مشکل از سی دی رام باشه

espinas
14-01-2013, 20:00
سلام
خواهش می کنم کمک کنید
وقتی میزنم convert mbr مینویسه the specified disd is not convertable. cdrom and dvd rom are example of disks that are nor convertable
خیلی فوریه خواهش می کنم

Hosseinsh22
15-01-2013, 10:59
سلاااام با این ارور میگه که شما فایل تبدیلتون تو cd یا DvD نیست !:n16:

shahmahdi
29-04-2013, 15:09
سلام
من هم همین پیغام رو میده!حالا باید این فایل تبدیل رو از کجا بیارم(من هم روی سیستم ویندوز ندارم که از نرم افزار استفاده کنم!)
ممنون

shahab_93
29-05-2013, 17:54
سلام من روی لپتاپم (asus k55v) که ویندوز سون 64 بیتی روش هست میخوام ویندوز 8 نصب کنم اما تو مرحله انتخاب پارتیشن برای نصب با ارور زیر مواجه میشم:

windows cannot be installed on this disk. The selected disk is of the GPT partition style.

برای همه پارتیشنهام این ارور رو نشون میده، ممنون میشم راهنماییم کنین.

sswc
25-06-2013, 10:38
سلام
خواهش می کنم کمک کنید
وقتی میزنم convert mbr مینویسه the specified disd is not convertable. cdrom and dvd rom are example of disks that are nor convertable
خیلی فوریه خواهش می کنم
منم ASUS K55V دارم مشکلم دقیقا مشکل دوست ایجاد کننده ی سواله
مال منم قابل تبدیل نیست نمیدونم چه مرگشه

سلاااام با این ارور میگه که شما فایل تبدیلتون تو cd یا DvD نیست !:n16:

نه عزیزم میگه سی دی رام ها نمونه ای از دیسکهای غیر قابل تبدیل هستند

حالا کسی جواب ما رو داره ؟

yasinabolfate
25-12-2013, 17:03
با سلام
من تمام این مراحل رو رفتم ولی نتیجه ای نگرفتم. عکس پایین را مشاهده کنید:

عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

amir.nbcd7
27-12-2013, 00:42
salam dostan khaste nabashin man labtab asus k55vd daram windows 8.1 gerftam erorr :
(windows cannot be installed on this disk. The selected disk is of the GPT partition style.) ro midad hardamo pak kardam va partishen bandi kardam va nasbesh kardam vali winesh bedard nemikhore alan har kari mikonam nemitonam windows dg rosh nasb konam yani biosam az f12 omade ro f2 badesham to ghesmate boot faghat hardamo mishnase dvd rom ro baraye boot nemishnase vagarna to khode bois
to ghesmate sata mishinase ya ba dvd rom mishe film did vali nemishe writhe zad
tazasham vaghti lab top ro roshan mikonam bejaye logoye win8 logoye asus miad har kari ham mikonam cd win ro boot nemikone lotfan komakam konin
mamnoon az hamato0n

Ali_RNT
28-12-2013, 11:16
با سلام
من تمام این مراحل رو رفتم ولی نتیجه ای نگرفتم. عکس پایین را مشاهده کنید:

عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

712:عکس کو؟؟؟

دوست عزیز لطفا فارسی بنویسید اگه هم امکانش نیست تو این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با کیبرد مجازی تایپ کنید.به نظر میاد شما باید از روی فلش بوت کنید البته اگه بشناسه.وگرنه یا باید دی وی دی رو عیب یابی کنید یا هارد رو به یه دسکتاپ وصل کنید و نصب کنید.البته در صورت انجام این کار ممکنه همه چی درست پیش بره ولی وینوز روی لپ تاپ به علت عدم هماهنگی سخت افزار بالا نیاد...

amir.nbcd7
28-12-2013, 12:05
مرسی دوست عزیز.ببینم چیکار میتونم یکنم.از کمکت متشکرم:*
:n12:

Ahmad24
28-12-2013, 12:30
سلام
خواهش می کنم کمک کنید
خیلی فوریه خواهش می کنم

یه راهی که من میشناسم به احتمال زیاد مشکل شما رو حل میکنه ولی جزییاتشو ازم نپرسین.با یه livecd لینوکسی بوت کنید.شل یا خط فرمان لینوکس رو باز و با صدور فرمان gdisk /dev/sda یه اطلاعاتی به نمایش در میاد.احتمالا مثل این :

اگر اطلاعاتی به جز این به نمایش دراومد که هیچی ولی در اینصورت ادامه مطلب رو بخونید.

تو همین نرم افزار باید mbr protective به mbr hybrid تبدیل بشه تا بشه این:

به هیچ وجه اطلاعات از دست نمیره و میتونید به ۳ تا از پارتیشنهای ویندوز برای نصب ویندوز دسترسی داشته باشید.چون خودم اینکارو کردم و نمونه اطلاعاتی که بالا میبینید از سیستم خودمه.

اینم یه چند تا از پستهای منه که تا حدی به این مطلبی که گفتم مربوطه :

salari58
04-03-2014, 08:31
Method #1:
1. Boot up to installation DVD/CD.
2. Click install but don't follow through.
3. Press SHIFT-F10 to bring up console.
4. Type "diskpart"
5. Once inside diskpart type:
-> list disk (find the one you want to convert)
-> select disk 0 (select the one you want from the list)
-> convert mbr (should take a second or two)
-> quit
6. Continue with install

Method #2:
1. Boot up to installation DVD/CD.
2. Click install but don't follow through.
3. Press SHIFT-F10 to bring up console.
4. Type "diskpart"
5. Once inside diskpart type:
-> list disk (find the one you want to convert)
-> select disk 0 (select the one you want from the list)
-> clean (wait an hour or so until its done)
-> quit
6. Continue with install

alisaruman
06-04-2014, 20:12
با سلام. من از راه cmd مراحلو طی کردم اما این ارورو میده ! The spectified disk is not convertible.CDROMs and DVDs are examples of disks that are not convertible.
خواهش می کنم تمنا می کنم کمکم کنید.:n30:

amir0102
03-06-2014, 16:45
سلام

وقتی دیسک را انتخاب کردی دستور Clean را اجرا کن

حالا دیگه کانورت می کنه داداش گلم

igtr
06-06-2014, 00:46
با Hiren Disk پارتیشن بندی کنین ببینین مشکل حل میشه

بهترین ، سیستم ، رزرواسیون ، مراکز ، اقامتی ، گردشگری ، تفریحی ، جزیره ، کیش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

davoodsg
30-06-2014, 19:35
با سپاس فراوان از دوستان مخصوصا آقای amir0102 و بیش تر آقای jafarian که خیلی کامل و مرحله مرحله ای توضیح دادند .
یک دنیا ممنون
انشالله که خیر ببینید .

M1450M
22-07-2014, 18:36
سلام
کارهایی که تو cmd گفتید رو انجام دادم . ولی پیغام زیر رومیده

! The spectified disk is not convertible.CDROMs and DVDs are examples of disks that are not convertibl تبدیل رو انجام نمیده !!
چیکار میشه کرد؟؟

polpolaki
14-08-2014, 18:13
اقای M1450M ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بهتره نظرات بقیه رو هم بخونی وقتی select disk 0 کردی clean کن بعد convert mbr کن مشکلت حل میشه

parnia138
28-09-2014, 14:51
سلام
لطفا راهنمایی کنید
من دارم ویندوز 7 نصب می کنم و رسیدم به مرحله انتخاب درایوی که میخام روش نصب بشه ولی سه تا درایو هست که همشون هم اسم و هم حجم هستن از کجا بفهمم کدومش درایو سی هست.
ممنون

saeedunknown
22-07-2015, 14:38
شما این روش سایت مایکروسافتم برین ببینید برای شما کار میکنه یا که نه اگر باز به همون صورت بود باید اطلاعات هارد خودتون به یک هارددیگه منتقل کنید بعدشم طبق همون دستور diskpart پیش برین بخاطراینکه وارد ویندوز قادرنیستین بشین باید این روش ازطریق dvd ویندوز 7 برین

ابتدا dvd ویندوز 7 داخل دستگاه قراربدین بصورت بوت بالا بیاین بعدشم داخل همون کادر اول دکمه های Shift+F10 همزمان فشاربدین طبق شکل پایین

بعدشم یک کادری شبیه صفحه داس برای شما باز میشه که درخط فرمان اول تایپ کنید

اینترکنید درخط فرمان دوم هم تایپ کنید

اینترکنید تا لیست دیسکهای شما که همون هارد شما میشه به نمایش دربیاد

بعدش بطور مثال درجدولی که به نمایش درمیاد اگر که هاردشما گزینه به صورت گزینه شماره 0 مشخص شده باشه درقسمت ستون دیسک به اینصورت که نوشته شده باشه Disk 0 شما باید داخل خط سوم این دستور پایین وارد اینترکنید

منظور از0 هم همون شماره هارد میشه

درخط فرمان چهارم هم دستور پایین وارد اینترکنید

بعدشم دستور exit وارد اینترکنید بعدم سیستم ریستارت کنید ازنوع تست کنید.

Change a GUID Partition Table Disk into a Master Boot Record Disk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این مسیری که میگید کل هارد رو پاک میکنه من تو درایو d اطلاعاتی دارم که نمیخوام پاک شه ..چه کار باید بکنم ؟

arminba
22-07-2015, 14:56
پیشنهاد ما به شما ubuntu:n20:

| SoRoush 8K |
02-08-2015, 21:48
سلام
لطفا راهنمایی کنید
من دارم ویندوز 7 نصب می کنم و رسیدم به مرحله انتخاب درایوی که میخام روش نصب بشه ولی سه تا درایو هست که همشون هم اسم و هم حجم هستن از کجا بفهمم کدومش درایو سی هست.
ممنون
جلوی درایوی که قبلا بر روی اون ویندوزی نصب شده مینویسه System .

milad.xp
03-08-2015, 10:46
جلوی درایوی که قبلا بر روی اون ویندوزی نصب شده مینویسه System .

با سلام
مخالفم. درسته که در بیشتر مواقع این طوریه ولی کلیت نداره. مثلا تو سیستم خودم درایو system درایو B هست ولی ویندوز رو درایو C نصبه.

| SoRoush 8K |
03-08-2015, 12:13
با سلام
مخالفم. درسته که در بیشتر مواقع این طوریه ولی کلیت نداره. مثلا تو سیستم خودم درایو system درایو B هست ولی ویندوز رو درایو C نصبه.

در Disk Management اینجوری هست ولی اگه شما موقع نصب ویندوز و هنگامی که میخواید درایوی که درش ویندوز نصب بشه جلوی درایوی که توش ویندوز نصب شده مینویسه System و جلوی بقیه درایو ها فک کنم مینویسه Local یا یه همچین چیزی ...

milad.xp
03-08-2015, 16:25
نخیر اصلا حرفتون صحیح نیست، من محیط نصب ویندوز رو نگاه کردم، درایو B من که 30 گیگ هست و 26 تاش خالیه، درایو سیستمه و درایو 25 گیگ من که 9.4 گیگش خالیه درایو ویندوز. همین اعداد و ارقام عینا تو محیط نصب ویندوز هست ولی درایو سیستمی همون 30 گیگه.
(به تصویر زیر نگاه کنین.)

خواهش می کنم در مورد چیزی که اطلاع ندارین نظر ندین، ممکنه برای بقیه دردسر ایجاد کنین.
باتشکر

ali138000
18-03-2016, 02:40
سلام
ماله من وقتی درایو را انتخاب می کنی ارور می ده
The disk you specified is not valid
There is no disk selected

محمد7966
18-03-2016, 02:55
سلام
ماله من وقتی درایو را انتخاب می کنی ارور می ده
The disk you specified is not valid