PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال برای شروع

Amir Hossein
30-11-2012, 15:58
سلام عرض میکنیم به تمام دوستان گیمر:31:
پس از سالها ما هم adsl دار شدیم
بنابراین پس از ذوق مرگ شدن و علاقه ای که به بازی آنلاین داشتیم بر این آمدیم تا یه سری سوال بپرسیم
ممنون میشم راهنماییم کنید

من 512 دارم.این سرعت برای بازی کردن کافیه یا بیشتر بگیرم؟
به علت محدودیت حجمی شاید تنونم روز ها بازی کنم شب ها هم سرعت دانلود میاد پایین این رو سرعت نت گردی هم تآثیر داره؟میتونم شب ها هم بازی کنم؟
برای تمام بازی ها باید لاینسانس قانونی بخرم؟؟؟ خیلی میشه که!
برای بازی کردن نرم افزاری خاصی احتیاجه؟مثلاgame ranger و امثال این چیه؟ احتیاجه؟
چند تا از نکات تکمیلی رو هم اگه خودتون یادتون میاد هم بگین دیگه ممنون:31:

Arrowtic
30-11-2012, 16:09
سلام
برای بازی آنلاین و چندنفره چیزی که مهمه پینگ هستش.برای دونستن پینگتون در منوی Run (توی استارت منو) تایپ کنید:
ping google.com
4 تا خط مینویسه که هر کدومشون یه قسمت داره به نام time که عدد جلوشه.اون تایم ها رو اینجا بگید.(پینگ رابطه مستقیم با شرکت adsl داره و برای مثال در خیلی بازی ها کسی که از مخابرات گرفته پینگش بهتره)
سوال دومتن بازم به پینگ ربط داره.ببینید توی شب پینگتون چطوره.این محدودیت حجمی که گفتید:هر بازی میزان متغیری از اینترنت مصرف میکنه.برای مثال DotA 2 یه دست 50 دقیقه ایش ازتون ممکنه 70 مگ کم کنه ولی World of Warcraft بسیار بسیار مقدار کمی رو مصرف میکنه پس به بازی ربط داره.
3.نه.بنده خودم تا حالا یه قرونم سر بازی ندادم : دی
اکثر بازی ها رایگان هستند و فقط کاربرهایی که پول میدن امکانات بهتری دارن که بسته به بازی متغیرن این امکانات.برای مثال همین DotA 2 تنها فرق کاربر پولی با عادی در اینه که کاربر پولی کاراکترهای بازیش(هیروها) خوشگل تر هستن و میتونه براشون لباس و سلاح بخره که این لباس و سلاح هیچ تاثیری در بازی ندارن و فقط برای خوشگلین.ولی در بازی ها دیگه ممکنه کسی که پول میده سلاحی داشته باشه که شما به هیچ صورتی نتونید بهش دست پیدا کنید.بازم میگم اکثریت بازی ها رو میشه رایگان بازی کرد و به عبارتی Free to Play هستن.
4.بسته به بازی داره.در کل معمولا بازی هایی که حالت آفلاین هم دارن(مثل Call of Duty ) توسط نرم افزار هایی نظیر Game Ranger یا Garena بازی میشن ولی بقیه بازی ها مثل League of Legends , DotA 2 , World of Warcraft و ... رو دانلود(یا خریداری) میکنید و نصب و اجرا میکنید بدون نیاز به گیم رینجر یا هر چیز دیگه ای.
5.یه نکته بگم درباره مورد 4:بعضی بازی ها هم هستن که اجباری باید براشون پول بدین مثل World of Warcraft.(که البته برای بعضیاشون مثل همین بازی که نام بردم سرور های رایگان وجود دارن و میتونید در اینجور سرورها هم بازی کنید که البته بدی های خودشونو دارن نسبت به سرور اصلی(یا همون بلیزارد))

Amir Hossein
30-11-2012, 16:17
دمت گرم(کاشکی میشد چند بار تشکر کرد :31:)
خوب این وضعیت نت ما

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه چیز دیگه!!!
افراد اونجا نمیتونن ترینر - چیت و ... بزنن؟
یا اگه بازی یه نفر مثلا ادیت شده یا مود شده باشه چی؟

اگه میشه بگین steam هم چیه
ممنون بابت اینکه وقت میذارین
من تو روستا هستم زیاد این چیزا رو نمیدونم:31:

Kelly Clarkson
30-11-2012, 16:32
دمت گرم(کاشکی میشد چند بار تشکر کرد :31:)
خوب این وضعیت نت ما

یه چیز دیگه!!!
افراد اونجا نمیتونن ترینر - چیت و ... بزنن؟

اگه میشه بگین steam هم چیه
ممنون بابت اینکه وقت میذارین
من تو روستا هستم زیاد این چیزا رو نمیدونم:31:

اینترنتتون اگه Time out نده عالیه!
بستگی به سطح امنیتی بازی داره ... ولی تو بعضی از بازی ها چیت و bot می زنن و -- می کنن!

steam یه سروری هست که بازیگرها و پلیرها جمع شدن که آنلاین بازی کنن!
مثلا شما میخوای بری کانتر بازی کنی میری تو سرور steam بعد اونجا چندتاسرور میبینی یکیشو انتخاب می کنی!
در واقع به شما کمک می کنه که با بازیکن های دیگه بازی کنی
بعضی بازی ها هستن که خودشون اینکار رو انجام میدن مثله Teeworld
بعضی هم هستن که سیستمشون یه جور دیگست مثله wow

Arrowtic
30-11-2012, 21:48
نتتون وضعیتش خیلی خوبه.(از من که خیلی بهتره : دی)
در مورد سوال اولتون:ترینر که نه ولی bot یا همون هـک میشه زد و توی بعضی بازی ها مثل Call of Duty یا Counter Strike به خصوص زیاد دیده میشه.ولی خوب بازی هایی که مخصوص آنلاین هستن و همچنین بازی های هم آفلاین هم آنلاین که لایسنسشون خریداری شده باشه توشون کاربرد نداره چرا که معمولا غیر ممکنه و اگه هم ممکن باشه به سرعت شناسایی و بن میشن استفاده کننده هاش.در کل نگران این موضوع نباشید چون به غیر از دو بازی که گفتم بقیه بازیها توشون به طور کلی دیده نمیشه هیچ گونه هـکی.ادیت یا مود شده هم کم پیش میاد.معمولا بازی های معروف مثل DotA2 یا بقیه بازی ها موقع مثلا هالووین یه آپدیت میذارن و همه باید دانلود کنن تا بشه بازی کرد و در کل همیشه تمامی پلیرها بازیشون یه ورژن و عین همه و این مورد پیش نمیاد به طور معمول.
استیم هم یه برنامست که توش میتونید آنلاین بازی کنید(البته برای بازی های آفلاین هم کاربرد داره) ولی نه مثل گیم رنجر یا گارنا.باید بازیهاتون رو خریداری کرده باشید و لایسنس داشته باشن.(فقط یه بازی داره که همیشه رایگانه اونم همین DotA 2)
از اونجایی که من استفادم از استیم به همین DotA2 محدوده خیلی دربارش اطلاعات ندارم ولی در تاپیکش توضیحات خوبی وجود داره:

Amir Hossein
30-11-2012, 22:17
ایول ایول
خوب حالا یه استارت برای ما میزنی؟:31:(شرمنده انقدر سوال میکنم)
من رفتم تو گیم رنجر ایران-تهران رو انتخاب کردم
میخوام cnc kw بازی کنم
چند تا هاست اونجا بود
روش دابل کلیک که میکنم میگه پره!
فرضا برم توش. تو خود بازی باید چکار کنم تا شروع بشه (من میرم تو قسمت آنلاین بازی میگه اکانت ea رو وارد کن!)
چطوری باید شروع کنم؟
برای این بازی گیم رنجر بهتره یا هاماچی؟

Arrowtic
30-11-2012, 22:26
شما برای هر بازی به پچ های مخصوص نیاز دارید.پچ های cns kw رو باید نصب کرده باشید روش تا بشه بازی کرد.از اونجایی که من این بازیو آنلاین انجام ندادم نمیدونم که آیا اصلا پچ براش اومده یا نه.(هر بازی آفلاین که آنلاینم میشه یه پچی نیاز داره برای مولتی پلیر که متاسفانه بازی های جدید براشون کمتر پچ و کرک آنلاین میاد)
در کل روش اصلی اینه:
شما بازیو نصب میکنی و بعدشم پچاشو میریزی.میری تو گیم رنجر.وارد هاست میشی(هاستی برید که بهترین پینگو داشته باشه یعنی نواره سمت راستش سبز باشه).اگه پر نبود میتونید واردش بشید.اولین بارتون باشه گیم رنجر بهتون میگه محل نصب بازیو بگو که بهش نشونش میدید.بعد صبر میکنید هاست بازیو شروع میکنه.توی بازی میرید قسمت مولتی پلیرش(باید بدونید کجاشه مثلا توی بعضی بازی ها قسمت Lan رو باید برید مثل بازی Blur)
وارد قسمت مولتی پلیر که شدید خود گیم رنجر همه کار ها رو میکنه.آیپی رو میزنه اسمتونو وارد میکنه و خلاصه همه چیز خود به خود توسط گیم رنجر و هاست(که مثلا باید مپ بازی رو مشخص کنه) انجام میشه و میرید تو بازی.
من خودم گیم رنجر رو ترجیه(ترجیح؟!؟!) میدم چون از همه نظر برام بهتر بوده!(به خصوص راحتی کار)