PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ماژول تبديل عدد به حروف

Mahsa Hatefi
27-07-2006, 02:57
با سلام
راستش من يه ماژول تبديل عدد به حروف مي خوام براي نمرات يه كارنامه كه مميز داره . 3 تا ماژول دارم اما جواب نمي ده البته ماژول هايي دارم كه جواب مي ده ولي بدون مميز تعريف شده و به درد من نمي خوره . مي شه لطف كنين كمكم كنين .

توي كدي كه توي اين فوروم پيدا كردم با سمي كالن مشكل دارم چون با اجراي كدها در وي بي اونها رو ارور ميگيره . چه بايد بكنم ؟
اگه هم يه ماژل مناسب دم دست داشته باشيد ممنون مي شم

Payman_62
27-07-2006, 17:11
سلام.
پروژه هاتونو خودتون بنویسید.

Mahsa Hatefi
27-07-2006, 21:47
با سلام
دوست عزيز و استاد گرانمايه جناب پيام ...
اين شاگرد كمترين نه دانشجو هستم و نه جوان كه پروژه ام رو خودم بنويسم ....... . اين حقير براي كارهاي ساده شخصي از اكسس و وبي استفاده مي كنم و واقعا حسرت مي خورم كه چرا وقتي جوانتر بودم اقدام به يادگيري نكرده ام . حالا محتاج علم حضرتعالي و بقيه اساتيد توي اين زمينه ام . انصاف نيست كه جواب اين حقير را اينگونه بدهيد . اگرچه رنجيدم ولي باز هم مشكلم را مطرح مي كنم .
يه ماژول براي تبديل عدد به حروف نياز دارم كه اعشار رو عمل كنه . مثلا " دوازده و بيست و پنج " يا " دوازده مميز بيست و پنج " .
از اينكه تاپيك تكراري زدم عذرخواهي مي كنم .

sa3er
28-07-2006, 00:57
ادغام دو تاپيك.

خانم هاتفي
متاسفانه چندي پيش با نزديك شدن به امتحانات پايان ترم حجم بسيار گسترده اي از سوالات و پروژهاي درسي به سمت فروم ما روانه شد و اين باعث شد كه نظم كلي انجمن از هم پاچيده بشه و كار رو براي ديگر كاربران در حال يادگيري يا كمك رسان دشوار كنه. افراد بدون اينكه هيچ گونه زحمتي به خودشون بدند سوال رو بدن كم و كاستي قرار ميدادند و تقاضاي جواب رو داشتند. براي حفظ سطح انجمنها چاره اي نداشتيم كه با اين پستها بصورت شديد برخورد كنيم كه البته به مدت دو ماه با قرار دادن اعلاميه اي در بالاي تمامي انجمنهاي برنامه نويسي از كاربران خواهش كرديم از مطرح كردن سوالات و پروژه هاي درسي خود خودداري كنند هر چند كه عده اي بدون هيچگونه توجهي همچنان به اينكارشون ادامه ميداند.

و متاسفانه سوال شما هم چون بصورت كامل و دقيق مطرح نشده بود و شما عضو تازه وارد انجمن هستيد... من - پيمان جان يا هر شخص ديگه اي هم به اشتباه فكر مي كرديم كه اين سوال شما درسي هست.

بهرحال از شما عذر خواهي مي كنيم و اميدوارم كه اين انجمن براتون مفيد واقع بشه.

Mahsa Hatefi
28-07-2006, 12:04
دوست و استاد گرامي
از بذل توجه حضرتعالي واقعا متشكرم . من قبلا مشكلاتمو توي فوروم اكسس سايت برنامه نويس مطرح مي كردم و بزرگواراني چون شارك جان عزيز ، استاد صارمي ، آقامصطفي و...... محبت مي كردند و راهنمايي مي كردند و من هم از آنجا يكم راه افتادم و كارهام خداروشكر پيش رفته . ولي متاسفانه نه رشته ام كامپيوتره و نه رياضي اما از برنامه نويسي لذت مي برم . بازم تشكر مي كنم . اميدوارم مزاحمتي براي فوروم شما ايجاد نكنم .
سوال : توي تاپيكي (يه ماژول مي خوام كه عدد ......) كه توي همين صفحه اول بود يه كد پيدا كردم كه .... ;lt.... توي اون ; رو نفهميدم و ارور ميده . خواهش مي كنم يه بزرگوار برام توضيح بده قضيه اين ; چيه ؟ اگه يه ماژل يا تابعي كه اعشارو ساپورت كنه برام بزارن ممنون ميشم .

Payman_62
29-07-2006, 02:09
سلام.
خانم هاتفی به دلیل سو تفاهم پیش آمده از شما معذرت میخواهم.
صابر خان همه چیز رو توضیح دادن. این روزها به دلیل حجم زیاد تاپیک های درخواست کد برای پروژه های دانشجویی علی رغم سعی بنده برای تشخیص صحیح متاسفانه این گونه سو تفاهم ها پیش میاد.
بنده شخصا مخالف پاسخ به دانشجویانی هستم که همیشه خواستار کد آماده هستن و زحمتی برای نوشتن پروژه های خود نمیکشن. این پروژه ها شروع برنامه نویسیه دانشجویان هست و اگر این برنامه های ساده رو هم ننویسن هیچ وقت برنامه نویس نمیشن. اینه که هر چند شاید پاسخ به سوالاتشون بسیار ساده باشه پاسخ نمیدم.

شما کدی رو که فرمودید این جا قرار بدید یا لینکشو بدید تا یه نگاهی بندازیم.
در ضمن بنده کوچیک و شاگرد شما پیمان هستم نه پیام.

Mahsa Hatefi
29-07-2006, 02:27
استاد عزيز آقاي پيمان من هم از حضرتعالي عذر مي خواهم . با توضيحي كه دوست محترم صابرخان فرمودند رفع سو’تفاهم شد و حقير از اينكه بيجا متوقع شده بودم شرمنده شدم . اميدوارم ببخشيد .

اما اينم لينك تاپيك مربوطه ، كدهايي بود كه جناب "تكنيك برتر" نوشته بودند
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من چندتا ماژول پيدا كردم كه بعضي هاش اعشار و مميز رو عمل نمي كرد و يكي دو تاش هم ارور ميداد از جمله همين . اگر ماژول ساده تري هم سراغ داشتيد ممنون ميشم لطف كنيد .
باز هم تشكر ميكنم و بابت توقع بيجا واقعا شرمنده ام . اميدوارم ببخشيد

اينم خود كد :
Option Explicit
Private Const hezar = " هزار"
Private Const melun = " ميليون"
Private Const melyard = " ميليارد"
Private Const va = " و "

Public Function heji_adad(ByVal adad As Double) As String
Dim hooroof As String
Dim SS As Integer 'sadgan
Dim hh As Integer 'hezargan
Dim mm As Integer 'melungan
Dim yy As Integer 'melyardgan
Dim STRadad As String
Dim LENadad As Integer

STRadad = Str(Val(Str(adad)))
LENadad = Len(STRadad)

Select Case adad
Case Is = 0
hooroof = "صفر"
Case 1 To 999
hooroof = Adad_Heji(adad)
Case 1000 To 999999
If (adad Mod 1000 = 0) Then hooroof = Adad_Heji(Int(adad / 1000)) + hezar
If (adad Mod 1000 <> 0) Then hooroof = Adad_Heji(Int(adad / 1000)) + hezar + va + (Adad_Heji(adad Mod 1000))
Case 1000000 To 999999999
SS = Val(Right$(STRadad, 3))
hh = Val(Mid$(STRadad, LENadad - 5, 3))
mm = Val(Left$(STRadad, LENadad - 6))
If (SS = 0 And hh = 0) Then hooroof = Adad_Heji(mm) + melun
If (SS = 0 And hh <> 0) Then hooroof = Adad_Heji(mm) + melun + va + Adad_Heji(hh) + hezar
If (SS <> 0 And hh = 0) Then hooroof = Adad_Heji(mm) + melun + va + Adad_Heji(SS)
If (SS <> 0 And hh <> 0) Then hooroof = Adad_Heji(mm) + melun + va + Adad_Heji(hh) + hezar + va + Adad_Heji(SS)
Case 1000000000 To 999999999999#
SS = Val(Right$(STRadad, 3))
hh = Val(Mid$(STRadad, LENadad - 5, 3))
mm = Val(Mid$(STRadad, LENadad - 8, 3))
yy = Val(Left$(STRadad, LENadad - 9))
If (SS = 0 And hh = 0 And mm = 0) Then hooroof = Adad_Heji(yy) + melyard
If (SS = 0 And hh = 0 And mm <> 0) Then hooroof = Adad_Heji(yy) + melyard + va + Adad_Heji(mm) + melun
If (SS = 0 And hh <> 0 And mm <> 0) Then hooroof = Adad_Heji(yy) + melyard + va + Adad_Heji(mm) + melun + va + Adad_Heji(hh) + hezar
If (SS <> 0 And hh <> 0 And mm <> 0) Then hooroof = Adad_Heji(yy) + melyard + va + Adad_Heji(mm) + melun + va + Adad_Heji(hh) + hezar + va + Adad_Heji(SS)
Case Is > 999999999999#
hooroof = "عدد وارد شده بزرگتر از 999999999999 است"
End Select
heji_adad = hooroof
End Function

Private Function Adad_Heji(ByVal adad As Integer) As String
Dim yekan As Byte
Dim dahgan As Byte
Dim sadgan As Byte
Dim behooroof As String
Dim heji(19) As String
Dim heji_dahgan(9) As String
Dim heji_sadgan(9) As String
'-------------------------------
heji(1) = "يک": heji(2) = "دو": heji(3) = "سه": heji(4) = "چهار": heji(5) = "پنج"
heji(6) = "شش": heji(7) = "هفت": heji(8) = "هشت": heji(9) = "نه": heji(10) = "ده"
heji(11) = "يازده": heji(12) = "دوازده": heji(13) = "سيزده": heji(14) = "چهارده": heji(15) = "پانزده"
heji(16) = "شانزده": heji(17) = "هفده": heji(18) = "هيجده": heji(19) = "نوزده"
heji_dahgan(1) = "ده"
heji_dahgan(2) = "بيست"
heji_dahgan(3) = "سي": heji_dahgan(4) = "چهل": heji_dahgan(5) = "پنجاه"
heji_dahgan(6) = "شصت": heji_dahgan(7) = "هفتاد": heji_dahgan(8) = "هشتاد"
heji_dahgan(9) = "نود"
heji_sadgan(1) = "يكصد": heji_sadgan(2) = "دويست": heji_sadgan(3) = "سيصد"
heji_sadgan(4) = "چهارصد": heji_sadgan(5) = "پانصد": heji_sadgan(6) = "ششصد"
heji_sadgan(7) = "هفتصد": heji_sadgan(8) = "هشتصد": heji_sadgan(9) = "نهصد"
yekan = adad Mod 10
dahgan = adad Mod 100
sadgan = Int(adad / 100)
If dahgan < 20 Then
If (sadgan = 0) Then behooroof = heji(dahgan)
If (sadgan <> 0) Then behooroof = heji_sadgan(sadgan) + va + heji(dahgan)
If (yekan = 0 And dahgan = 0) Then behooroof = heji_sadgan(sadgan)
Else
dahgan = (adad Mod 100) - yekan
If (sadgan = 0 And yekan = 0) Then behooroof = heji_dahgan(dahgan / 10)
If (sadgan = 0 And yekan <> 0) Then behooroof = heji_dahgan(dahgan / 10) + va + heji(yekan)
If (sadgan <> 0 And yekan = 0) Then behooroof = heji_sadgan(sadgan) + va + heji_dahgan(dahgan / 10)
If (sadgan <> 0 And yekan <> 0) Then behooroof = heji_sadgan(sadgan) + va + heji_dahgan(dahgan / 10) + va + heji(yekan)
End If

Adad_Heji = behooroof
End Function

اينم دنبالش

Option Explicit
Private Const dahom = "دهم"
Private Const sadom = "صدم"

Private Function Meghdar(Addad)
Dim ziredah(9) As String
Dim dahtabist(19) As String
Dim dahi(9) As String

Dim Dot, Ashar, Yekan, Dahgan

ziredah(1) = "يك": ziredah(2) = "دو": ziredah(3) = "سه": ziredah(4) = "چهار": ziredah(5) = "پنج"
ziredah(6) = "شش": ziredah(7) = "هفت": ziredah(8) = "هشت": ziredah(9) = "نه"

dahtabist(11) = "يازده": dahtabist(12) = "دوازده": dahtabist(13) = "سيزده": dahtabist(14) = "چهارده": dahtabist(15) = "پانزده"
dahtabist(16) = "شانزده": dahtabist(17) = "هفده": dahtabist(18) = "هيجده": dahtabist(19) = "نوزده"

dahi(2) = "بيست": dahi(3) = "سي": dahi(4) = "چهل": dahi(5) = "پنجاه"
dahi(6) = "شصت": dahi(7) = "هفتاد": dahi(8) = "هشتاد": dahi(9) = "نود"

Dot = InStr(1, Addad, ".", vbTextCompare)
If Dot <> 0 Then
Ashar = Mid(Addad, Dot + 1, 2)
Select Case Len(Ashar)
Case Is = 2
If Mid(Ashar, 1, 1) = 0 And Mid(Ashar, 2, 2) <> 0 Then Meghdar = ziredah(Mid(Ashar, 2, 2)) & " " & sadom
If Ashar Mod 10 = 0 And Mid(Ashar, 2, 2) = 0 Then Meghdar = ziredah(Mid(Ashar, 1, 1)) & " " & dahom
If Ashar Mod 10 <> 0 And Mid(Ashar, 1, 1) <> 0 Then Meghdar = dahi(Mid(Ashar, 1, 1)) & " æ " & ziredah(Mid(Ashar, 2, 2)) & " " & sadom
If Mid(Ashar, 1, 1) = 0 And Mid(Ashar, 2, 2) = 0 Then Meghdar = "بدون اعشار"
If Ashar > 10 And Ashar < 20 Then Meghdar = dahtabist(Ashar) & " " & sadom
Case Is = 1
If Mid(Ashar, 1, 1) = 0 Then Meghdar = "بدون اعشار"
If Mid(Ashar, 1, 1) <> 0 Then Meghdar = ziredah(Mid(Ashar, 1, 1)) & " " & dahom
Case Is = 0
Meghdar = "بدون اعشار"
End Select
Else
Meghdar = "بدون اعشار"
End If
End Function__________________

Mahsa Hatefi
30-07-2006, 00:14
خيلي حياتي نياز دارم

mohseni12345
30-07-2006, 03:07
عمل نمي كرد و يكي دو تاش هم ارور ميداد از جمله همين

این به خاطر اینه که توی سایت گذاشتند (مربوط به تگ های اچ تی ام ال )هستش
این مشکل رو بر طرف کردم و گذاشتمش تویه یه ماژول که اونو می تونید از اینجا دانلود کنید
لینک اول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و اگه نشد
لینک دوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

skiski
17-01-2013, 21:42
با تشکر از دوستان ماژول ارائه شده در اعداد 1.939.000.595 هیچ خروجی داده نمی شد.
ماژول مربوطه به شرح ذیل اصلاح گردید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید