PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بازيابي Bios از دست رفته از طریق نرم افزاری

Apachi
26-07-2006, 22:37
اگر با سیستمی مواجه شدید که بایوسش پریده بود و بالا نمی آمد چه باید کرد؟
بایوس خود رو شناسای کنیید ببنید AMI هستش یا AWARD(بایوس Award به عنوان خسته ترین بایوس اتنخاب شده)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگر بایوس AMI بود را ه زیر را انجام دهید:

1- فایل بایوس خود را دانلود و نام فایل را به AMIBOOT.ROM تغییر دهید.
2-سيستم را روشن كنيد فلاپی دیسک را داخل فلاپی درایو بگذارید مادربرد شما به صورت هوشمند بایوس را بعد 3-4 دقیقه خوانده و باز نویسی میکند
(در مادر بورد های قدیمی )اگر هیچ اتفاقی بعد از 3-4 دقیقه رخ نداد با فشردن 'CTRL' and 'HOME' حتمآ بایوس فراخوانی میشود.

اگر بایوس مادربرد AWARD هستش راه زیر را دنبال کنید.
1- یک فلاپی دیسک Bootable بسازید
2-فایل بایوس خود را دانلود کنید
2-برنامه AWFLASH را دا نلود کیند Download ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
3-درون ویندوز فایل بایوس و برنامه AWFLASH را داخل فلاپی Bootable کپی کنید
3-درون ویندوز به داخل فلاپی Bootable رفته و فایل AUTOEXEC.BAT را با برنامه Notepad بازکنید
4-دستورات زیر را به انتهای فایل اضافه کنید
برای مثال نام فایل بایوس را BIOS.BIN در نظر می گیریم

@ECHO OFF
awdflash BIOS.BIN/py/sn/f/cc/r

سستم را روشن و فلاپي را درون آن بگذاريد
نکته ها:
پس بعد از awdflash نام فایل را تایپ میکنیم.<<
اpy = program yes
sn = save no
f = flash
cc = clear cmos
r = reboot
حالا بربد واسه بچه محلاتون تعریف کنید.
:cool:

Jalal
26-07-2006, 23:49
خیلی با حال بود حال کردم دست درد نکنه

Shahryar_NEO
27-07-2006, 11:07
آپاژيه عزيزم دوست خوبم آخه شما كه ديگه جزو حرفه اي ها حساب مياند چرا اينجا خودتون هم كه ديدين او تاپيك را براي مادربورد هم پايينشه ... لطف كن ديگه نگذار....
ولي به هر حال خيلي ممنون بابت اين مطلب بسيار زيبات....
قربانت شهريار
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
توضيح : كلا براي موضوعاتي تاپيك ايجاد ميشود كه بيشتر از اين نكته كوچيك يا يك سوال يا يك مطلب يك صفحه اي باشه ...
تاپيك براي بحث كردن هست ....

Apachi
27-07-2006, 13:05
فکر کنم یکی دو سال طول بکشه من به فرو مهای فارسی عادت کنم تا به قوانین آشنا شم
بازم Sory از Topic درده پیتم.

AK1
27-07-2006, 13:15
فکر کنم یکی دو سال طول بکشه من به فرو مهای فارسی عادت کنم تا به قوانین آشنا شم
بازم Sory از Topic رده پیتم.

ولي بنظر من خيلي جالب بود :tongue:

Apachi
27-07-2006, 13:19
بازم ممنون شهریار جان.

Shahryar_NEO
27-07-2006, 15:56
بازم ممنون شهریار جان.
خواهش مي كنم ...
من معمولا عصباني نميشم ولي شما لطف كن كه ديگه نزن چون اون وقت مشكل پيش مياد البته منظورم اين نبود كه من تهديد مي كنم من كاره اي نيستم ... ولي بچه هاي ديگه شايد بتوپند به شما ....
به نظر من قوانيني كه مي خواي را بپرس ...
قربانت شهريار ;)

matrix1000
12-09-2006, 10:40
سلام

یکی از دوستانم ،Bios سیستمش پریده ،چطوری باید فایل Bios رو تشخیص داد چیه؟

و از کجا اون رو دانلود کنم؟

فقط مارک مادربرد رو بدونیم کافیه ، یا علاوه بر مارک ، مدل مادربرد هم

لازمه؟ یعنی مارک مادربرد MSI هست ، ولی مدلش رو نمیدونم.

مرسی و ممنون.

موفق باشید. :)

Lord_theOne
13-09-2006, 05:59
مدل لازمه داخل دفتر چه مادربردت نوشته

hamidrz
14-10-2006, 21:36
مرسی بابت مطلب بسیار عالیت

loverminion
24-10-2006, 10:28
سلام با تشكر از مطلب زيبا ي شما ميشه در باره عنواع متدر بورد هم توضيح بديد كه چه تفاوتهاي دارند

Actros
02-11-2006, 02:33
جالب بود.

Actros
02-11-2006, 02:34
جالب بود. مرسی ازمطلبت

shahin_Danger_Virus
10-01-2007, 23:04
با تشكر از شما لطفا درباره بازيابي بايس اينتل و via هم بنويسيد

Apachi
01-04-2007, 18:20
دوستان عزیز برن مادربرد مهم نیست مم نوع بایش هست که با توضیح بال م تونی بفهمید Intel و VIA چیپست هستند ولی همواره بایوس های سیستم های Desktop از ان دونوعی بابوسی هستند که توضیح دادم.:20:

Apachi
01-04-2007, 18:21
بایوس ها همراه یا AMI هستند یا Award............

superman_gh
22-04-2007, 02:41
سلام
یه مادر برد گیگا 8ip1000 دارم چند روز پیش بایوس اون پرید اصلا بالا نمیاد به محض روشن کردن دستگاه میره سراغ
فایل ایمیج اون هم روی هارد میگرده و همین طور نقطه نقطه می شماره تا وقتی که بوق ممتد میزنه و دیگه هیچ
این هم بگم وارد ست آپ نمیشه اصلا به اون مرحله نمیرسه که بشه از روی سی دی هم چیزی نمیخونه سراغ فلاپی هم نمیره اگه کابل هاد هم قطع کنی پیغام خطای فایل ایمچ پیدا نشد و امکان اون نیست رو میده
لطفا اگه میشه بدادم برسید قربون تک تک شما رضا
ببخشید مبتدی هستم اگه توضیح دادید مفصل لطف کنید

net2020
23-04-2007, 21:14
با عزض سلام خدمت تمام عزیزان
پروژه های برنامه نویسی وتخقیق در وبلاگ
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Ebi Bag
20-05-2007, 10:57
دوست من سلام
من بایوس کامپیوترم رو آپدیت کردم حالا دیگه به هیچ عنوان بالا نمی آد یعنی اصلا سیستم بوت نمیشه
مدل مادر بردم GA-m57sli-s4
یه چیز دیگه حجم فلاپی که می فرمائید بیشتر از 1.5 مگا بایت می شه .
خواهشا یه کمکی بکنید
علی یارتون

Apachi
23-09-2007, 00:02
دوست من سلام
من بایوس کامپیوترم رو آپدیت کردم حالا دیگه به هیچ عنوان بالا نمی آد یعنی اصلا سیستم بوت نمیشه
مدل مادر بردم GA-m57sli-s4
یه چیز دیگه حجم فلاپی که می فرمائید بیشتر از 1.5 مگا بایت می شه .
خواهشا یه کمکی بکنید
علی یارتون
دوست خوبم این حجم بالا تر نمیره به صحفه اوال رجوع کن تنها فایلهایی که نام بردم رو کپی کن
از سایت گیگا هم روژن قابل بارگذاری بر روی dos بایوس رو دانلود کن و از حالت فشرده خارج کنش تا به فایلهایی اصلی برسی.:11:

nima_arafati
10-03-2010, 14:30
سلام

شرمنده خاک بلند میکنم از این تاپیک ولی خواهشا کمکم کنید

مادر بوردم ASUS P5B هست امروز اومد به وسیله ASUS Update بایوس رو به روز کنم همه چی خوب پیش رفت سر verify کردن خطا داد بعد که ریست کردم دیگه روشن نشد! یعنی بالا نمیاد و تصویرم نمیده

بایوس از نوع AMI هست تازه کلی تعریف کرده از سیستم ریکاوریش این مادربورد ولی حتی روش های جناب Apachi ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز هم جواب نداد

البته من چون فلاپی ندارم با فلش طبق دستور خود دفترچه مادربورد هم امتحان کردم نشد

ممنون میشم کمک کنید زودتر

nima_arafati
10-03-2010, 14:46
سلام

شرمنده خاک بلند میکنم

ولی مشکلم خیلی حیاتی

امروز با نرم افزار asus update اومد بایس مادربورد رو به روز کنم همه چی خوب پیش میرفت تا سر verify کردن خطا داد و وقتی ریست کردم دیگه بالا نیمد سیستم

مادربورد ASUS P5B هست و بایوس از نوع AMI

من از اونجایی که فلاپی ندارم با فلش کار هایی رو که جناب apachi فرمودن رو انجام دادم ، حتی خود دفترچه مادربورد رو ولی فایده نداره

تازه کلی این مادربور رو سیستم ریکاوری بایوسش تبلیغ کرده

خواهشا کمک کنید زودتر

ممنون

nima_arafati
16-03-2010, 09:45
سلام مجدد

بالاخره مشکل بایوس من حل شد ، گفتم اینجا بگم اساتید نظر بدن

وقتی دیدم کسی نظری نداره مادر بورد رو بردم پیش یه تعمیرکار لپ تاپ و پی سی ، اول گفت آی سی بایوس پریده و باید عوض شه! گفتم مگه فقط پروگرام نمیخواد ، بعد گفت منظورم همونه !!!

فهمیدم طرف ... ولی خوب به کارش خیلی ها ایمان داشتن گفتم عیبی نداره هزینش چقدر میشه!؟

گفت اگر آی سیش روی پایه بود و میشد راحت در بیارم 5 6 تومن ولی چون مال شما رو برد لحیم شده 14 تومن چون باید وقت بذارم و آی سی رو در بیارم

من که شک کرده بودم اون بتونه یه همچین آی سی پایه ریزی رو لحیم کاری کنه گفتم پس حتما حتما آی سی رو برام در آوردی یه پایه بذار که دیگه بعدا راحت باشم ، اونم گفت حتما و ...

خلاصه فرداش که رفتم تحویل بگیرم دیدم آی سی از جاش تکون نخورده ، فهمیدم دست بش نزده چون حتی پایه هاش اثری از لحیم کاری مجدد روش نبود ، گفتم پس چرا پایه نذاشتی گفت نداشتم!!! فهمیدم باز دروغ میگه

حالا نکته جالب اینه که بایوس رو درست کرده با آخرین نسخه اون و بالا میاد ولی یه نکته و اونم این که تو سایت ASUS خودم که آخرین ورژن رو دانلود کردم 2104 به تاریخ 2009/05/27 هست

ولی الان این طرف همون ورژن 2104 رو به تاریخ 2009/09/03 نصب کرده! این یعنی چی!؟

بعد به نظرتون چطوری تونسته بایوس رو ریکاوری کنه !؟ من که هرکاری که جناب apachi عزیز فرمودن انجام دادن ، فقط چون فلاپی نداشتن طبق گفته دفترچه مادربورد با فلش این کار رو کردم

ممنون میشم یه نظری بدن اساتید:11:

farzadparhizkari
31-07-2011, 19:55
سلام من بایوس مادر بوردم رو آپدیت کردم و کار کرد ولی خواستم ویندوز 7 را نصب کنم ستاپ ویندوز 7 ارور داد و نصب نشد و قبل از اپدیت بایوس (دیسک نجات انتی ویروس نود 32) بوت میشد ولی الان بوت نمیشه و موقع بوت دیسک نجات( همان ارور ویندوز 7 رو میده) و ارورش اینهstop:000x0000 و صفحه آبیه

EXTREME
31-07-2011, 20:19
سلام مجدد

بالاخره مشکل بایوس من حل شد ، گفتم اینجا بگم اساتید نظر بدن

وقتی دیدم کسی نظری نداره مادر بورد رو بردم پیش یه تعمیرکار لپ تاپ و پی سی ، اول گفت آی سی بایوس پریده و باید عوض شه! گفتم مگه فقط پروگرام نمیخواد ، بعد گفت منظورم همونه !!!

فهمیدم طرف ... ولی خوب به کارش خیلی ها ایمان داشتن گفتم عیبی نداره هزینش چقدر میشه!؟

گفت اگر آی سیش روی پایه بود و میشد راحت در بیارم 5 6 تومن ولی چون مال شما رو برد لحیم شده 14 تومن چون باید وقت بذارم و آی سی رو در بیارم

من که شک کرده بودم اون بتونه یه همچین آی سی پایه ریزی رو لحیم کاری کنه گفتم پس حتما حتما آی سی رو برام در آوردی یه پایه بذار که دیگه بعدا راحت باشم ، اونم گفت حتما و ...

خلاصه فرداش که رفتم تحویل بگیرم دیدم آی سی از جاش تکون نخورده ، فهمیدم دست بش نزده چون حتی پایه هاش اثری از لحیم کاری مجدد روش نبود ، گفتم پس چرا پایه نذاشتی گفت نداشتم!!! فهمیدم باز دروغ میگه

حالا نکته جالب اینه که بایوس رو درست کرده با آخرین نسخه اون و بالا میاد ولی یه نکته و اونم این که تو سایت ASUS خودم که آخرین ورژن رو دانلود کردم 2104 به تاریخ 2009/05/27 هست

ولی الان این طرف همون ورژن 2104 رو به تاریخ 2009/09/03 نصب کرده! این یعنی چی!؟

بعد به نظرتون چطوری تونسته بایوس رو ریکاوری کنه !؟ من که هرکاری که جناب apachi عزیز فرمودن انجام دادن ، فقط چون فلاپی نداشتن طبق گفته دفترچه مادربورد با فلش این کار رو کردم

ممنون میشم یه نظری بدن اساتید:11:

شما اگه برای آپدیت بایوس از ez flash استفاده میکردید هیچ وقت به این مشکلا نمیخوردید

saghezi
05-08-2011, 04:56
سلام
می خواستم بایوس مادربرد را آپدیت کنم که مشکل پیدا کرد حلا وقتی سیستم روشن میشه هیچی نمیاره چه کار کنم
اگر کسی می دونه کمک کنه ممنون میشم
مادر برد َasus
مدلp4bgl-mx

saghezi
05-08-2011, 05:03
من هم مشکل آقا nima-arafati رو دارم با این تفاوت که تعمیرکا رماهر در دسترس نداریم یه کمکی بکنید ممنون
می خواستم بایوس مادربرد را آپدیت کنم که مشکل پیدا کرد حلا وقتی سیستم روشن میشه هیچی نمیاره چه کار کنم
اگر کسی می دونه کمک کنه ممنون میشم
مادر برد َasus
مدلp4bgl-mx

ALI&SOAP
21-08-2011, 10:49
سلام دوستان.مشکل من اینه که نمیدونم از کجا باید بفهمم بایوسم ami هست یا award چون سیستم اصلا بالا نمیاد(بوق سلامت نمیده بردم تعمیرگاه گفت بایوس پریده گفتم درستش کن گفت کار ما نیست و...) دوستان کمکم کنید آخه کامپیوتر خودم نیست . اما من اینطوریش کردم:41:
مدل مادر بورد هم اینه : gigabyte 8s648-rz
ممنون.

EXTREME
21-08-2011, 10:52
سلام دوستان.مشکل من اینه که نمیدونم از کجا باید بفهمم بایوسم ami هست یا award چون سیستم اصلا بالا نمیاد(بوق سلامت نمیده بردم تعمیرگاه گفت بایوس پریده گفتم درستش کن گفت کار ما نیست و...) دوستان کمکم کنید آخه کامپیوتر خودم نیست . اما من اینطوریش کردم:41:
مدل مادر بورد هم اینه : gigabyte 8s648-rz
ممنون.
بایوس که پریده باشه شما کاری نمیتونید بکنید باید ببرید تعمیرگاه ها براتون با پروگرمر بایوس رو دوباره روبه راه کنند

ehsan.1994
21-08-2011, 12:20
سلام برای نت بوک هم میشه استفاده کرد
بایوسم ami هست یا award از کجا بفهمم

EXTREME
21-08-2011, 18:36
سلام برای نت بوک هم میشه استفاده کرد
بایوسم ami هست یا award از کجا بفهمم
با نرم افزار cpu-z میتونید بفهمید بایوستون ami هست یا award

ehsan.1994
22-08-2011, 12:10
ببخشید سیستم بالا نمیاد که بفهمم فقط
اینو میدونم
پردازنده:
Intel Atom 1.6 GHz - Cache 512 KB - BUS 533 MHz

EXTREME
22-08-2011, 13:27
ببخشید سیستم بالا نمیاد که بفهمم فقط
اینو میدونم
پردازنده:
Intel Atom 1.6 GHz - Cache 512 KB - BUS 533 MHz
شما هم به همون روشی که گفتم باید بایوس رو دوباره پروگرم کنید باید ببرید تعمیرگاه
یعنی ویندوز هم نمیشه عوض کرد؟
برای شما هم بایوس پریده؟

ehsan.1994
23-08-2011, 09:56
سلام
نه ویندوز عوض میشه نه کار دیگه میشه کرد
فکر کنم بایوس پریده چون سیستم روشنه ولی صفحه سیاه است
زاهدان کسی بلد نیست تهران باید بفرستم
فروشگاه خوب میشناسی ادرس بده

reza-ali9
12-09-2011, 14:27
با سلام
من مين گيگا بايت مدل GA-8IPE775-G دارم بعد از آپديت كردن بايوس آن مين روشن مي شود ولي تصوير نميده ،لطفاً راهنمايي كنيد
باتشكر

yusefrekoota
19-10-2011, 15:51
با سلام.من یه لپ تاپ acer extensa 5635g دارم که خواستم بایوسش رو آپدیت کنم.فایل آپدیت رو از سایتش دانلود کردم.اینم بگم ورژن بایوسم 3311 بود.بعد از دانلود فایل رو از زیپ خارج کردم.و یه فایل با پسوند exe بود که روش کلیک کردم که خود شروع به اجرا کرد.همینطور پیش میرفت.یه یه ساعتی گذشت دو ساعت گذشت اما برنامه همینطور وایستاده بود از جاشم تکون نمیخورد.لپ تاپ هم هر دکمه ای میزدم عمل نمیکرد.حتی پاورش.هیچی.گرفتم باطری رو دراوردم دوباره جا زدم.ولی دیگه سیستم بالا نمیاد.روشن میشه چند ثانیه بعد خاموش میشه.هی تکرار میشه.مگه اینکه دکمه پاور رو بزنی خاموشبشه.پیش تعمیرکارم بردم نتونست درست بشه.اینم اضافه کنم که فکر کنم ورژن 3310 رو دانلود کردم.حالا بدبخت شدم.آپدیت رو بی خیال شین.پارسال یه بار آپدیت کردم مشکلی پیش نیومده بود.آخه نونم کمه آبم کمه.چرا آپدیت کردم.

sajjjjy
03-02-2013, 18:50
با سلام خدمت دوستان شرمنده که از این تایپیک گردگیری میکنم...
:n01:

لپتاپم مدل F126 سونی هست. بدون اینکه متوجه بشم یه شب تا صبح سیستمم روشن بوده صبح که متوجه میشم میبینم فن سیستم با حد اکثر سرعت داره کار میکنه مانیتور هم مشکی هست و کلا سیستم هنگ بود .ناچار دکمه پاور چند لحظه فشار دادم تا Force Shutdown بشه. از اونم موقع سیستم که روشن میکنم فنش بدون اینکه CPU داغ کنه با حداکثر دور ممکن داره کار میکنه(دمای سی پی یو 45 هست و باد فن خنکه! چند لحظه بعد اینکه سیستم بالا میاد فن با حد اکثر سرعت کار میکنه)
تو قسمت تنظیمات بایوس موقه استارت آپ چیزی واسه فن نداره! بایوس قدیمی رو سیستم نصب کردم بعد دوباره ورژن جدید بایوس از تو ویندوز نصب کردم ویندوز رو دوباره از رو سی دی ریکاوری لپتاپ دوباره نصب کردم در هیچ حالتی درست نشد.

بردم واسه تعمیر میگه باید بایوست پروگرم بشه خواستن بدونم این روشی که اینجا گفتین در مورد من جواب میده؟؟

لطفا کمک کنید فنش داره صدای سشوار میده !!!!

flyimagine
03-06-2013, 17:36
سلام خدمت دوستان عزیز یه چند روزیه می خوام بایوس مادربورد م رو آپدیت کنم بایوس هم از نوع ami هست با هر روشی که راهنمایی کرده بودند دوستان رفتم ولی تویه قسمت بوت می نویسه press any key for restart
عکس فایلی که دانلود کردم برای بایوس پایین هستش واقعا نمی دانم دیگر چیکار کنم

EXTREME
03-06-2013, 21:09
سلام خدمت دوستان عزیز یه چند روزیه می خوام بایوس مادربورد م رو آپدیت کنم بایوس هم از نوع ami هست با هر روشی که راهنمایی کرده بودند دوستان رفتم ولی تویه قسمت بوت می نویسه press any key for restart
عکس فایلی که دانلود کردم برای بایوس پایین هستش واقعا نمی دانم دیگر چیکار کنم

مدل مینتون چی بود ؟

Mam.Q
12-03-2014, 20:43
سلام دوستان
من یه مین گیگا مدل P35-DS3R دارم که بایوس پرونده.وقتی که کامپیوتر رو روشن میکنم بعد از شناختن CPU و قبل از لود ویندوز پیغام زیر رو نشون میده و بعد از اون پشت سر هم ریست میشه....
دوستان لطفا راهنمایی کنید..
با تشکر....
Warning: Backup Bios Checksum Error!
Bios Image Recovering.................

absineh
13-03-2014, 10:22
این مطالب درمورد بایوس که دوستمان گفت خوبه ولی برای بورد های قدیمی تر که کانکشن فلاپی داشت ولی بورد های جدید هیچکدام ارتباط فلاپی ندارد این راههایی که دوست عزیز گفتن برای بورد ایسوز با سوکت 775 خیلی انجام دادم ولی تنیجه نگرفتم .

with me
31-05-2014, 21:47
اگر با سیستمی مواجه شدید که بایوسش پریده بود و بالا نمی آمد چه باید کرد؟
بایوس خود رو شناسای کنیید ببنید AMI هستش یا AWARD(بایوس Award به عنوان خسته ترین بایوس اتنخاب شده)
اگر بایوس AMI بود را ه زیر را انجام دهید:

1- فایل بایوس خود را دانلود و نام فایل را به AMIBOOT.ROM تغییر دهید.
2-سيستم را روشن كنيد فلاپی دیسک را داخل فلاپی درایو بگذارید مادربرد شما به صورت هوشمند بایوس را بعد 3-4 دقیقه خوانده و باز نویسی میکند
(در مادر بورد های قدیمی )اگر هیچ اتفاقی بعد از 3-4 دقیقه رخ نداد با فشردن 'CTRL' and 'HOME' حتمآ بایوس فراخوانی میشود.

اگر بایوس مادربرد AWARD هستش راه زیر را دنبال کنید.
1- یک فلاپی دیسک Bootable بسازید
2-فایل بایوس خود را دانلود کنید
2-برنامه AWFLASH را دا نلود کیند Download ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
3-درون ویندوز فایل بایوس و برنامه AWFLASH را داخل فلاپی Bootable کپی کنید
3-درون ویندوز به داخل فلاپی Bootable رفته و فایل AUTOEXEC.BAT را با برنامه Notepad بازکنید
4-دستورات زیر را به انتهای فایل اضافه کنید
برای مثال نام فایل بایوس را BIOS.BIN در نظر می گیریم

@ECHO OFF
awdflash BIOS.BIN/py/sn/f/cc/r

سستم را روشن و فلاپي را درون آن بگذاريد
نکته ها:
پس بعد از awdflash نام فایل را تایپ میکنیم.<<
اpy = program yes
sn = save no
f = flash
cc = clear cmos
r = reboot
حالا بربد واسه بچه محلاتون تعریف کنید.
:cool:

سلان خدمت اساتید گرامی
شرمنده،من تازه واردم و درست متوجه نشدم!!!!!!!!
این فایل
AUTOEXEC.BAT مربوط به بایوس مادربردهای AWARD که گفتین با نوت پد باز کنیم کجاست؟

بعد از بوتیبل کردن فلاپی و ریختن awdflash.exe و فایل آپدیت بایوس همچین فایلی وجود نداره که؟!!!! :n13:
راستی لینک دانلود AWFLASH که دادین فقط وارد یه سایت خارجی میشه و از دانلود خبری نیست!

hossinzz
07-06-2014, 23:30
سلام ببخشید نمیشه به جای فلاپی از فلش استفاده کنم؟؟