PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویژوال بیسیک

Emprof
07-04-2005, 23:45
به نام خدا
سلام
من می خوام ویژوال بیسیک رو یاد بگیرم لطفا بگین اولا چیه ثانیا به چه دردی می خوره ثالثا از کجا وچه مرجعی باید شروع کنم رابعا چه نرم افزاری نیاز داره وخامسا مقاله ای چیزی اگه سراغ دارین مرحمت کنین

Nesta
08-04-2005, 02:34
سلام
اولاً که به نظر من شما کار اشتباهی ميکنی چرا چون با وجود delphi و c# ديگه وی بی کار کردن مسخره هست چون که در دلفيدو005 ديگه فکر نکنم کاری باشه که نشه کرد يا c# البته بد از اينا من vc++ را پيشنهاد ميکنم

Emprof
08-04-2005, 08:43
کارلوس عزیز من شنیدم که ویژوال بیسیک یکی از نرم افزار های مهم مهندسی برق است+cالبته

Nesta
08-04-2005, 14:08
سلام
اصلاً هر کی گفت بيخد گفته من در دانشگاه اصلن نديدم که رشتيه برق از وی بی کار کنه اونا يه برنامه های خاصی دارند و به نظر من وی بی کار نکن ديگه آخرين سنسخش ماله چند سال پيش هست

Emprof
08-04-2005, 16:07
خوب شما اگه دانشجوی رشته برق هستی پیشنهاد می کنی چه برنامه نویسی کار بکنم. یا اینکه چه چیزی بعدا برام بدرد می خوره.

Nesta
08-04-2005, 22:39
سلام
من دانشجوه رشته برق نيستم من کامپيوتر نرم افزار خوندم ولی خوب همه با هم دوست بوديم ديگه ترم آخر منظورم رشته برق و ميگم اونا والّا يادم نيست ولی برنامه تخصصی دارند بايد يه تاپيک بزنی چه برنامه ای برايه برق مثلاً خوبه اينطوری همه ميگن من چون رشتم نيست نميتونم در اون مورد نظر بدم ولی چون خودم کامپيوتر خوندم ميگم که وی بی تعطيل

مهمان
08-04-2005, 23:53
سلام
emprof جان من يکي از مهندسين برق را مي شناسم که رشته برق خوانده و vb هم بلد هست.
البته اون زياد برنامه نويسي کار نکرده اما نمي دونم چرا فقط vb خونده.
شايد دليلش هموني هست که خودت گفتي.
موفق باشيد

mohammad413
09-04-2005, 06:43
سلام
emprof جان من يکي از مهندسين برق را مي شناسم که رشته برق خوانده و vb هم بلد هست.
البته اون زياد برنامه نويسي کار نکرده اما نمي دونم چرا فقط vb خونده.
شايد دليلش هموني هست که خودت گفتي.
موفق باشيد
اقا اگه چندتا سایتی که برنامه رایگان داشته باشه معرفی کنین ممنون میشم
مشکل پروژه دانشجویی هست
ممنون :cry:

مهمان
09-04-2005, 23:29
سلام
سايتهاي زير براي دانلود مجاني خوب هستند:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشيد

mohammad413
10-04-2005, 06:46
ممنون rambodجان
متشکر

double_n
20-04-2005, 18:50
ايول بابا ويژوال بيسيك رو دست كم نگيرين ، من باهاش قفل سي دي ساختم كه ضد ديباگ هم هست . و هم كد اون برنمي گرده ... خيلي هم كارش بد نيست . :roll:

Amin ul
03-07-2005, 14:18
اولا: تمام برنامه هايي كه تو و يندوز اجرا ميشن با VB نوشتن.

دوما: شما براي ياد گيري بايد همت داشته باشي و پشت كار .

سوما: شما براي ياد گيري پايه بايد Q Basic رو ياد بگيريد. (من به شما توصيه ميكنم از
برنامه هاي سنگين شروع نكني.)

آخرا: شما ميتوني كتاب قرمزرنگ ويژوال بيسيك , نوشته آقاي جعفرنژاد رو تهيه كني

در ضمن :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Planet-source-code.com
همه سايت هارو گذاشته تو جيبش
ولي من اين سايت رو در اول كار به شما توصيه نميكنم

اميدوارم تو برنامه نويسي موفق باشي :)

8)

مهمان
03-07-2005, 17:00
سلام
Amin ul بايد بگم که همه برنامه هايي که در ويندوز اجرا مي شوند به هيچ وجه تماماً با vb نوشته نشده اند.
نمي دونم منظور شما از اين حرف چيه!!!!
در ضمن سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که من در پست قبلي ذکر کردم همان سايتي هست که شما دوباره معرفي کرديد.
سايتهاي قويتر از اين سايت هم وجود داره.
موفق باشيد

Nesta
03-07-2005, 21:46
سلام
Amin ul بايد بگم که همه برنامه هايي که در ويندوز اجرا مي شوند به هيچ وجه تماماً با vb نوشته نشده اند.
نمي دونم منظور شما از اين حرف چيه!!!!
در ضمن سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که من در پست قبلي ذکر کردم همان سايتي هست که شما دوباره معرفي کرديد.
سايتهاي قويتر از اين سايت هم وجود داره.
موفق باشيد
سلام دوست عزیز .
شما این مدرک رو از کجا دارید که تمام برنامه ها با ویبی‌ ساخته شده اند.
اینا با ویبی‌ که بیشتر قبلا و دلفی‌ و ویسی‌ و سی‌ نوشته شده اند.
:wink:

Amin ul
17-07-2005, 08:04
ترو خدا ببخشيد
:roll:

منظورم اين بود كه بيشتر ... :mrgreen:

از هر طرف يه تير انتقاد مياد :? :roll:

ميخواستم بگم كه كلا چيز خوبيه! :o

rootnt
17-07-2005, 08:42
سلام
دوستان من چند وقتیه دارم qbasic کار میکنم و خیلی پیشترفت کردم و بجز مسائل ریاضی توی فرمانها و کارهای دیگه اش زیاد مشکل ندارم
میخواستم بدونم بعدش باید برم سر چه زبانی؟
میتونم مستقیم برم سر C ؟
یا باید یه زبان ساده تر رو کار کنم ؟ چی؟

Nesta
17-07-2005, 12:26
سلام دوست عزیز /
شما یک زبان پایه رو شروع کردید درست.
حالا باید sysntax های همون زبان رو اگه دوست دارید و مایل هستید دنبال کنید .
یعنی‌ چی‌؟
یعنی‌ این که c==>c++==>VC++==>C#
Pascal==>Delphi
Qbasic==>VB===>VB.net
اینا اینطوری به هم ربط دارند .اگه الان شما از یک زبان شروع کردید با فرمان های خاص خودش برید به زبان C انگار که از اول شروع کردید و هیچ ربطی‌ به هم نداره .
برای مثال اگه شما C++-Pascal-QBasic را با هم به خونین هیچ فرقی‌ نمی‌کنه همه اینا پایه هستند و هر کدام راه خاص خودش رو داره ولی‌ از نظر آشنا شدن به یک زبان برنامه نویسی‌ و آشنا شدن با دستورت کلی‌ زبان های برنامه نویسی‌ مثل حلقه ها For while ....و دستورت کنترلی‌ مثل if -case -swich ...خوب بله کاملا مفهوم اینا رو فهمیده اید .
اگه C میخوندید می‌گفتم که C++ رو دنبال کنید یا C Builder ولی‌ چون Qbasic خوندید میگم VB حالا میریم سر یک جا که آیا شما اصلا از این زبان خوشتون اومده آیا دوست دارید .اگه جواب شما نه هست پس برید دنبال C And Pascal .
متشکر .

rootnt
18-07-2005, 07:01
سلام
خیلی ممنون
من همین تقسیم بندی که شما کردید رو نمیدونستم که حالا فهمیدم مرسی
البته من شنیدم هرکسی هر زبانی که میخواد بخونه و تا هر جایی که میخواد ادامه بده اولش باید qbasic رو بخونه من هم به همین دلیل خوندم
و از نظر انتخاب راه مورد نظرم و اینکه از qbasic خوشم اومده یا نه باید بگم من از qbasic خوشم اومد ولی با vb حال نمیکنم چون با دوستام که بلدند کمی کار کردم
حالا به نظر شما من که میخوام یه زبان برنامه نویسی قوی و توپ رو یاد بگیرم به نظرتون کدوم رو انتخاب کنم

Nesta
18-07-2005, 16:15
سلام دوست عزیز خواهش می‌کنم.
در مورد اون موضوعی‌ که فرمودید که من شنیدم که از Qbasic باید شروع کنم باید بگم که نه همچین چیزی نیست یعنی‌ بایدی نیست که حتما باید با این شروع کنین .
زمانی‌ که شما حتما می‌خواهید که زبان VB رو یاد بگیرید بله درسته باید از Qbasic شروع کنید ولی‌ شما فرمودید که از VB خوشتون نمیاد .
خوب حالا شما باید برید دنبال Pascal که به دلفی‌ برسید چون شما Qbasic رو خوانده اید و در نهایت به VB رسیدید و خوشتون نیامد درسته .
حالا باید برید سراغ یک زبان دیگه یعنی‌ چی‌ .
بخاطر همین هست که زبان های برنامه نویسی‌ از نظر نوع کار و دستورت با هم فرق می‌کنن و شبیه هم از نظر دستوری هستند ولی‌ متفاوت هستند در کل برای این هست که مثلا شخصی‌ مثل شما الان VB رو خوشش نمیاد این پایان کار نیست و شما میتونین برید سراغ C or Delphi .
اگه می‌خواهید C رو یاد بگیرید که اونم میتونین شروع کنین ولی‌ اگه می‌خواهید که زبانی‌ که شروع می‌ کنید قویتر باشه و آینده در تر Delphi هست .
حالا می‌خواهید دلفی‌ یاد بگیرید شما از پاسکال شروع کنید که اونم شبیه Qbasic هست مدلش فقط دستورت فرق می‌کنه .بد که پاسکال رو بلد شدید برید سراغ delphi آموزش پاسکال هم همینجا من گذشتم میتونین نگاه کنین یا دنلو کنین.
متشکر
:wink:

Nesta
18-07-2005, 17:29
سلام دوستان به دلیل این که این بحث داره پراکنده می‌شه و تاپیک در مورد تمامی‌ مباحث ویبی‌ وجود داره این تاپیک ترجیحا قفل می‌شه .
با تشکر از دوستان.