PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از اینترنت کشورهای همسایه در ایران

hajoo
18-11-2012, 20:32
درود
دوستان من در بوشهر زندگی میکنم.بعضی مواقع تو شهر وقتی با گوشی اپراتور ها رو چک میکنم علاوه بر همراه آخر و ایرانسل یه سری اپراتور هم پیدا میکنه که مربوط به کشور کویت هست. البته تو خونه آنتن نمیده باید کنار دریا باشم.
سوالی که دارم اینه که آیا میشه سیم کارت مربوط به اپراتور کویتی بگیرم و ازش استفاده کنم؟ البته خیلی خوب آنتن نمیده. آیا این فاصله زیاد باعث افت شدید سرعت اینترنت نمیشه؟ و اینکه دستگاه سیم کارت خوری هست که انتن دهی قوی داشته باشه ( که بتونم از تو خونه ازش استفاده کنم) ؟
پیشاپیش ممنون:20:

hajoo
20-11-2012, 12:51
دوستان تا حالا کسی این کارو انجام داده؟

نون و پنیر و سبزی
20-11-2012, 18:52
این مورده شما خیلی نادره ولی فکر نکنم فایده داشته باشه.با این همه فاصله فکر کنم سرعت اینترنتش از همین ایرانسل و اینا هم کمتر باشه

hajoo
20-11-2012, 21:05
تو اینترنت یه عکس دیدم که در حالی که گوشی فقط یک آنتن داشت داشت با سرعت چندصد مگ دانلود میکرد و پینگ هم تک رقمی بود. البته مربوط به 4g بودن.فکر کنم کشورهای حاشیه خلیج پارس هیچ کدوم نسل 4 نیستن. ولی شاید نسل 3 هم اینحوری بشه.به هر حال اگه یه گجتی باشه که آنتن دهی قوی باشه کیفیت هم بالا میره. من بیشتر دنبال همچین چیزی هستم.

mehdi_08
20-11-2012, 21:36
تو اینترنت یه عکس دیدم که در حالی که گوشی فقط یک آنتن داشت داشت با سرعت چندصد مگ دانلود میکرد و پینگ هم تک رقمی بود. البته مربوط به 4g بودن.فکر کنم کشورهای حاشیه خلیج پارس هیچ کدوم نسل 4 نیستن. ولی شاید نسل 3 هم اینحوری بشه.به هر حال اگه یه گجتی باشه که آنتن دهی قوی باشه کیفیت هم بالا میره. من بیشتر دنبال همچین چیزی هستم.
دادش خودت می گی فقط کنار دریا انتن نمی ده پس چه طوری می خوای ازش تو خونه استفاده کنی
البته در نسل سوم میزان آنتن در سرعت تاثیر بسیار کمی داره

misam5526
20-11-2012, 22:10
بوشهر تا......... کویت ؟؟؟ میدونی فاصله چند کیلومتره ؟

دوست خوبم ... به نظرت بیشترین برد یه آنتن BTS در تمام دنیا چقدره؟

اگه اینجور باشه که کل کویت رو با همون یه انتن پوشش میشه داد !!

hajoo
21-11-2012, 18:55
داداش آنتن که ميده.شايد آنتن يه جاى نزديک داشته باشن. تازه اينجا شبکه هاى تلويزيونى کشورهاى حاشيه خليج فارس رو هم ميشه
گرفت(آنالوگ)

در مورد انتن دهى هم همونطور که گفتم دنبال گجتى هستم که انتن دهى قوى داشته باشه

hajoo
21-11-2012, 18:56
تکرارى......

EHSANRF
21-11-2012, 20:48
دوست عزیز من لب مرز، یه لحظه گوشیم سویچ شد روی اپراتور zain عراق، 10 ثانیه صحبت کردم 2600 تومن کم شد اعتبار شارژم!
اومدیم اینور تر یه اپراتور دیگه خوش آمد گفت، یه مسیج دادیم به دوست خودمون که اونجا گم شده بود 800ت پام افتاد.
خلاصه درجا گوشی رو خاموش کردم.
اینترنتش هم همینطوره! رومینگ حساب میشه.

55021
21-11-2012, 20:59
دوست عزیز من لب مرز، یه لحظه گوشیم سویچ شد روی اپراتور zain عراق، 10 ثانیه صحبت کردم 2600 تومن کم شد اعتبار شارژم!
اومدیم اینور تر یه اپراتور دیگه خوش آمد گفت، یه مسیج دادیم به دوست خودمون که اونجا گم شده بود 800ت پام افتاد.

این دوستمون میخواد سیم کارت کویتی بخره :46:

hajoo
23-11-2012, 13:56

بله بايد رومينگ رو غير فعال کني

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

malavan.ehsan
23-11-2012, 14:53
بوشهر تا......... کویت ؟؟؟ میدونی فاصله چند کیلومتره ؟

دوست خوبم ... به نظرت بیشترین برد یه آنتن BTS در تمام دنیا چقدره؟

اگه اینجور باشه که کل کویت رو با همون یه انتن پوشش میشه داد !!
سلام
یعضی از کشور ها از BTS خیلی پیشرفته استفاده میکنند برادرم کشتیرانی هست وقتی داشتند از کنار کشور یونان با فاصله 180 مایلی(که میشه 300 کیلومتر) رد می شدند راحت با ایرانسل با من صحبت کرد. ما هستیم که هنوز عقبیم!

misam5526
23-11-2012, 16:04
سلام
یعضی از کشور ها از BTS خیلی پیشرفته استفاده میکنند برادرم کشتیرانی هست وقتی داشتند از کنار کشور یونان با فاصله 180 مایلی(که میشه 300 کیلومتر) رد می شدند راحت با ایرانسل با من صحبت کرد. ما هستیم که هنوز عقبیم!

300 کیلومتر؟؟؟؟

یکی از این آنتنها رو قله دماوند بزارن کل تهران و استانهای اطراف صاحب وایمکس میشن!!!!

mehdi_08
23-11-2012, 16:34
سلام

اشتباه نمی کنی ؟؟؟؟
به خاطر کروی بودن زمین فاصله مستقیم بین دو نتقطه بیشتر از 100 کیومتر نمی شه داشت!!! به همین دلیل ایستگاه های رله به فاصله 100 تا 100 تا از هم قرار دارند
اون وقت چه طور می شه 300 کیلومتر مستقیم رو پوشش داد ؟؟؟؟یونان با این وضع اقتصادیش نمیاد وسط دریا ایستگاه رله بزاره که

malavan.ehsan
23-11-2012, 19:49
300 کیلومتر؟؟؟؟

یکی از این آنتنها رو قله دماوند بزارن کل تهران و استانهای اطراف صاحب وایمکس میشن!!!!

اشتباه نمی کنی ؟؟؟؟
به خاطر کروی بودن زمین فاصله مستقیم بین دو نتقطه بیشتر از 100 کیومتر نمی شه داشت!!! به همین دلیل ایستگاه های رله به فاصله 100 تا 100 تا از هم قرار دارند
اون وقت چه طور می شه 300 کیلومتر مستقیم رو پوشش داد ؟؟؟؟یونان با این وضع اقتصادیش نمیاد وسط دریا ایستگاه رله بزاره که

بابا حتما یه سیستمی دارن دیگه توی دریا پوشش دهی خیلی بیشتره دیگه دروغ که دارم نمیگم اون لحظه که زنگ زده بودم توی اتاق کنترل کشتی بود که نقشه دارنو فاصله رو همه چی متوجه میشن دیگه!

hajoo
25-11-2012, 13:01
دوستان اينکه چطور تو اين فاصله زياد آنتن ميده فرقى نميکنه.مهم اينه که اينجا ميشه از اپراتورهاى کويتى استفاده کرد.
مشکل يه وسيله ايه که آنتن دهى قوى داشته باشه

Citrix Systems
26-11-2012, 11:31
بستگی داره از چه فرکانسی استفاده کنن دیگه ! برای وایمکس 3.5 گیگ هستش. موبایل 900مگ. موبایل پس قویتر هستش نسبت به وایمکس.چون موبایل 900مگ هستش وایمکس 3.5گیگ ! هرچی کمتر بشه قویتر میشه

laxer
16-12-2012, 13:29
بنظرم بیخیال شی.
خودم من میخواستم همین کارو با یه اپراتوره ترکیه بکنم. نشد . خیلی هم دنبالش گشتم .
وضعیت اینترنته کویت هم زید جالب نیست ارزش نداره.

hajoo
01-04-2013, 00:05
بنظرم بیخیال شی.
خودم من میخواستم همین کارو با یه اپراتوره ترکیه بکنم. نشد . خیلی هم دنبالش گشتم .
وضعیت اینترنته کویت هم زید جالب نیست ارزش نداره.

میشه دقیق تر توضیح بدین که چرا نشد؟