PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل کیبرد ویندوز ۸

hadi_vazi
18-11-2012, 00:47
من رو ویندوزز ۸ هم زبان فارسی هم زبان انگلیسی رو فعال کردم.
هردوش مشکل داره تو بعضی کلمات
مثلا کیبرد انگلیسی
دکمه @ به جای شیفت + 2 روی شیفت+ گ هستش
یا فارسی دکمه پ جابجا شده.
جریان چیه؟

hamidreza2010
18-11-2012, 04:02
برای زبان فارسی:
ویندوز 8 دو نوع زبان فارسی داره یکی persion اون یکی هم persion standard فکر کنم.
شما فقط اولی رو add کن منظورم persion خالی رو.
برای زبان انگلیسی:
زبان انگلیسی هم اگه english (united state باشه حله

hadi_vazi
18-11-2012, 19:34
درسته با فارسی مشکلم حل شد فقط انگلیسی میذارم رو آمریکائی میذارم اون مشکل قبلیم حله ولی الان سه تا زبان فعاله و من فقط میخوام دوتا زبان داشته باشه زبان انگلیسی حذف نمیشه.
چیکار کنم؟

hamidreza2010
18-11-2012, 20:18
درسته با فارسی مشکلم حل شد فقط انگلیسی میذارم رو آمریکائی میذارم اون مشکل قبلیم حله ولی الان سه تا زبان فعاله و من فقط میخوام دوتا زبان داشته باشه زبان انگلیسی حذف نمیشه.
چیکار کنم؟

برین توی همون قسمت language زبانی رو که میخواین حذف کنین رو انتخاب کنین بعد بالا remove رو بزنین حله.

اینم آدرس language :
Control Panel\All Control Panel Items\Language

H.Operator
18-11-2012, 21:38
سلام
متاسفانه منم این مشکل رو دارم که 3 تا زبان فعاله اما موقعی که میرم یکیشون رو پاک کنم 2 تا بشه دقیقآ همونی رو که می خوام پاک کنم ( Persian (standard) keyboard ) توی لیست نیست !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

H.Operator
18-11-2012, 21:43
سلام
متاسفانه منم این مشکل رو دارم که 3 تا زبان فعاله اما موقعی که میرم یکیشون رو پاک کنم 2 تا بشه دقیقآ همونی رو که می خوام پاک کنم ( Persian (standard) keyboard ) توی لیست نیست !

جوابش رو پیدا کردم :
باید اون فارسی استاندارد رو Move Down کرد که بیاد پایین و انگلیسی بره بالا بعد راحت فارسی استاندارد پاک میشه و باید Persian رو اضافه کرد که جای حروفش صحیح هست :46:

hamidreza2010
19-11-2012, 02:13
جوابش رو پیدا کردم :
باید اون فارسی استاندارد رو Move Down کرد که بیاد پایین و انگلیسی بره بالا بعد راحت فارسی استاندارد پاک میشه و باید Persian رو اضافه کرد که جای حروفش صحیح هست :46:

آره دوست عزیز چون زبانی که توی لیست اول قرار میگیره حالت defualt (یعنی یه جورایی پیشفرض) قرار میگیره و نمیشه پاکش کرد.
راستی خیلی با امضات حال کردم
دمت گرم

hadi_vazi
19-11-2012, 15:45
جوابش رو پیدا کردم :

دمت گرم داداش درسته کار کرد.

H.Trst
19-11-2012, 17:31
سلام دوستان
من این تاپیک رو دیدم و گفتم که از ایجاد تاپیک جداگانه خودداری کنم.
همانطور که می دونید ویندوز دو نوع کیبورد فارسی داره که متاسفانه هیچ کدوم از این دو تا کیبورد استاندارد نیستند و جای کلمات مشکل دارن. یعنی جای حروف "پ" و "ژ" عوض شده‌اند. من خودم قبلا روی ویندوز 7 یک کیبورد درست کرده بودم که ازش استفاده می‌کردم. اما وقتی که توی ویندوز 8 نصب می‌کنم با اینکه نصب میشه اما کیبورد رو درست نشون نمیده. حالا می‌خواستم ببینم که دوستان راه حلی برای این موضوع سراغ دارند یا نه.
ممنون