PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل افت کیفیت تصویر در ویندوز 8

.Abbas.
17-11-2012, 23:42
سلام...
من ویندوز 8 نسخه Pro x64 رو نصب کردم الان مشکل افت کیفیت تصویر دارم تو ویندوز :sq_11:
مثلاً وقتی Wallpaper میزارم روی Desktop کیفیت Wallpaper میاد پایین با کیفیت واقعی نشون نمیده :sq_11:
تو ویندوز 7 همچین مشکلی رو من نداشتم :sq_6: میخواستم بدونم علتش چیه چرا اینجوری میشه ؟! :sq_10:
الان دارم نسخه 64 بیت Enterprise رو دانلود میکنم که شاید درست بشه :sq_11:
لطفاً راهنمایی کنید خیلی رو مخه :sq_10:

amir.7
18-11-2012, 00:07
سلام

دوست من ربطی به نسخه ویندوز شما نداره ، میتونه از درایور کارت گرافیکت باشه یه آپدیت

از ​اون کن ببین چطور میشه

saeed_136915
18-11-2012, 00:33
من هم احساس میکردم که کیفیت والپیپر اومده پایین ولی فکر میکردم اشتباه میکنم. توی نت هم نتونستم چیزی پیدا کنم.
از درایور کارت گرافیک نیست. درایور من آخرین نسخه هست

saeid72
18-11-2012, 11:02
منم همین احساس دارم البته احساس که نه واقعا همینطوره:31:
همه چیرم اپدیت کردم درایورها خود ویندوزم اپدیت کردم ولی فایده نداشت

.Abbas.
18-11-2012, 13:43
منم همین احساس دارم البته احساس که نه واقعا همینطوره:31:
همه چیرم اپدیت کردم درایورها خود ویندوزم اپدیت کردم ولی فایده نداشت

من هم احساس میکردم که کیفیت والپیپر اومده پایین ولی فکر میکردم اشتباه میکنم. توی نت هم نتونستم چیزی پیدا کنم.
از درایور کارت گرافیک نیست. درایور من آخرین نسخه هست

سلام

دوست من ربطی به نسخه ویندوز شما نداره ، میتونه از درایور کارت گرافیکت باشه یه آپدیت

از ​اون کن ببین چطور میشه

من آخرین ورژن آپدیت کارت گرافیکم هم گرفتم نصب کردم درست نشد :sq_11:
کلاً من همیشه PC رو آپدیت میکنم از درایور گرفته تا نرم افزار ... ربطی به اینا نداره مشکل از ویندوزه والا چرا تو 7 اینجوری نبود ؟ :sq_11:

saeid72
18-11-2012, 15:36
حالا برا اینکه مشخص بشه مشکل ویندوزه یا گرافیک من کارتم nvidia هستش شمایی که مشکل دارید هم همه انویدیا هستید؟؟؟

Masoud King
18-11-2012, 17:03
سلام

شاید از رزولیشن مانیتور یا رفرش ریت مانیتورتون باشه

saeid72
18-11-2012, 17:06
سلام

نه اخه ریزولیشن و اینا دقیقا همونیه که تو وین 7 هست و مشکلی نداره
درضمن این مشکل فقط با عکس دسکتاپ هست و بقیه جاها مشکلی نیست به طوری که من عکس پس زمینه وین 7 همون عکس پیش فرضشو گذاشتم رو پس زمینه 8 کلا اینطوری شدم:sq_14:

.Abbas.
18-11-2012, 17:59
حالا برا اینکه مشخص بشه مشکل ویندوزه یا گرافیک من کارتم nvidia هستش شمایی که مشکل دارید هم همه انویدیا هستید؟؟؟
AMD HD 5670 DDR5

سلام

سلام رزولوشن روی حداکثر مانیتور هستش یعنی 1600x900 فکر نمیکنم ربطی داشته باشه اگه به این بود که تو 7 هم این مشکل رو داشتم :sq_11:

نه اخه ریزولیشن و اینا دقیقا همونیه که تو وین 7 هست و مشکلی نداره
درضمن این مشکل فقط با عکس دسکتاپ هست و بقیه جاها مشکلی نیست به طوری که من عکس پس زمینه وین 7 همون عکس پیش فرضشو گذاشتم رو پس زمینه 8 کلا اینطوری شدم:sq_14:
آره دقیقاً فقط دسکتاپ این مشکل رو داره بقیه جاها درسته :sq_11:

saeid72
18-11-2012, 18:07
AMD HD 5670 DDR5

سلام رزولوشن روی حداکثر مانیتور هستش یعنی 1600x900 فکر نمیکنم ربطی داشته باشه اگه به این بود که تو 7 هم این مشکل رو داشتم :sq_11:

آره دقیقاً فقط دسکتاپ این مشکل رو داره بقیه جاها درسته :sq_11:
خب پس مشکل از خود ویندوزه تعجبم اینه که چرا بقیه متوجه نشدن:sq_6:شایدم مثل من فهمیدن یه کم ور رفتن فکر کردن توهم زدن:31:منم بیخیال شده بودم تا اینکه این تاپیک دیدم دیگه مطمین شدم مشکل داره

.Abbas.
18-11-2012, 18:09
حالا من دارم Black Ops II رو دانلود میکنم دانلودش تموم شد نسخه 64 Enterprise رو دانلود و نصب میکنم اگه درست شد یا نشد میام اینجا اطلاع میدم :sq_11:
این مشکل فقط از ویندوز هستش هیچ ربطی به درایور و مانیتور ... نداره :sq_11:

Masoud King
18-11-2012, 18:14
خب پس مشکل از خود ویندوزه تعجبم اینه که چرا بقیه متوجه نشدنشایدم مثل من فهمیدن یه کم ور رفتن فکر کردن توهم زدنمنم بیخیال شده بودم تا اینکه این تاپیک دیدم دیگه مطمین شدم مشکل داره

من تو سایت ها رو داشتم می گشتم بعضیا گفته بودن از تصاویر PNG به جای JPEG استفاده بشه اون افت کیفیت از بین میره !

من خودم مانیتورم کشش این حرفا رو نداره .. شما تست کنین شاید درست شد

saeid72
18-11-2012, 18:45
من تو سایت ها رو داشتم می گشتم بعضیا گفته بودن از تصاویر PNG به جای JPEG استفاده بشه اون افت کیفیت از بین میره !

من خودم مانیتورم کشش این حرفا رو نداره .. شما تست کنین شاید درست شد
چند تا عکس با این فرمت تو نت گشتم تست کردم عکس هایی که حجمشون تا 2 مگ هست بازم کاهش کیفیت دارن ولی کمتر از عکس های jpg با حجم 500 کیلو . ولی عکس بالای 2 مگ یعنی من چندتا 3.5 مگ تست کردم با سایز 4k مشکلی نداشت یعنی من که چیزی نفهمیدم انقدر کیفیتش بالا بود که چیزی متوجه نشم پس فکر کنم با عکسای معمول مشکل داره باید عکس خیلی با کیفیت باشه

Masoud King
19-11-2012, 14:36
گویا خود ویندوز تصاویر رو به jpeg تبدیل میکنه (!) شاید برای عملکد بهتر یا چیز دیگه.
واسه همین میشه به تصویر bitmap رو به jpeg فقط تغییر اسم داد تا ویندوز دستکاریش نکنه.

خیلی ها از این راه هم استفاده کردن و جواب گرفتن

saeid72
19-11-2012, 17:34
گویا خود ویندوز تصاویر رو به jpeg تبدیل میکنه (!) شاید برای عملکد بهتر یا چیز دیگه.
واسه همین میشه به تصویر bitmap رو به jpeg فقط تغییر اسم داد تا ویندوز دستکاریش نکنه.

وای درسته:41:
پیگیرش شدم به نتایج جالبی رسیدم:
در مسیر
user/yourname/appdata/roaming/microsoft/windows/web/wallpaper عکسی که رو دسکتاب میزاری تغییرش میده و ذخیره میشه عکس پیش فرض ویندوز که jpg هستش اصلش در مسیر windows/web هستش که حجمش 440 کیلو هستش اما ویندوز میاد و حجمش رو کم میکنه(کیفیت هم کم میشه) میکنش 104 کیلو
در مورد اینکه png رو میکنه jpg هم درسته من یه عکس از دسکتاب گرفتم با فرمت png ذخیره کردم حجمش شد 1.5 مگ بعد گذاشتمش رو صفحه رفتم تو همون مسیر دیدم بله فرمتش رو کرد jpg و حجمش 700 کیلو
در مورد اینکه فقط تغییر نام بدی بازم دستکاریش میکنه چون گفتم عکس خود ویندوز که jpg هست همین بلا سرش اورد
فکر کنم ماکرو میخواسته کارایی رو ببره پز بده بگه ویندوزم زود لود میشه اینکار کرده فقط تنها راه اینه که یه عکس خیلی با کیفیت بزاری که دستکاریش کرد خراب نشه
خاک تو سر این ماکرو بکنن:41:

hamidreza2010
19-11-2012, 18:47
دوستان مال من مشکل افت کیفیت نداره ولی با این حال وقتی آپدیت ویندوز رو میزنم مایکروسافت یه آپدیت واسه درایور گرافیکم داده.اینه:
nVidia - Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2, Other hardware - NVIDIA GeForce 9500 GT
ولی چون من میخوام ویندوز عوض کنم واسه همین موندم لینکشو پیدا کنم.دستی دانلود و نصب کنم تا بعد از نصب مجدد ویندوز هم آپدیت رو داشته باشم.
اونم آره هر عکسی بذاری فرمتش رو تغییر میده به jpg

saeid72
19-11-2012, 22:44
دوستان مال من مشکل افت کیفیت نداره ولی با این حال وقتی آپدیت ویندوز رو میزنم مایکروسافت یه آپدیت واسه درایور گرافیکم داده.اینه:
nVidia - Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2, Other hardware - NVIDIA GeForce 9500 GT
ولی چون من میخوام ویندوز عوض کنم واسه همین موندم لینکشو پیدا کنم.دستی دانلود و نصب کنم تا بعد از نصب مجدد ویندوز هم آپدیت رو داشته باشم.
اونم آره هر عکسی بذاری فرمتش رو تغییر میده به jpg
این درایور های استاندار ویندوزه بدرد نمیخوره
کاملش رو باید از سایت انویدیا بگیری
ولی اگه خ.استی همینو بگیری برای درایور های استاندارد راهی نیست(برای اپدیت های خود ویندوز شماره اپدیت تو سایت ماکرو بزنی میتونی دانلود کنی) جز اینکه بزاری دانلود بشه بعد بری از این مسیر برش داری بعدا میتونی دستی از تو device manager نصبش کنی

C:\Windows\SoftwareDistribution

hamidreza2010
20-11-2012, 15:40
این درایور های استاندار ویندوزه بدرد نمیخوره
کاملش رو باید از سایت انویدیا بگیری
ولی اگه خ.استی همینو بگیری برای درایور های استاندارد راهی نیست(برای اپدیت های خود ویندوز شماره اپدیت تو سایت ماکرو بزنی میتونی دانلود کنی) جز اینکه بزاری دانلود بشه بعد بری از این مسیر برش داری بعدا میتونی دستی از تو device manager نصبش کنی

C:\Windows\SoftwareDistribution
همین دیگه مشکل من اینه که اصلا آپدیتی که واسه من میاد اصلا شماره نداره که بخوام توی سایت مایکروسافت سرچ کنم تا دستی دانلود کنم.خیلی گشتم ولی نتونستم توی سایت مایکروسافت پیداش کنم

saeid72
20-11-2012, 20:29
همین دیگه مشکل من اینه که اصلا آپدیتی که واسه من میاد اصلا شماره نداره که بخوام توی سایت مایکروسافت سرچ کنم تا دستی دانلود کنم.خیلی گشتم ولی نتونستم توی سایت مایکروسافت پیداش کنم
اره درسته منظور منم همین بود که برای درایور ها راهی جز دانلود و برداشتنش از اون مسیر یا اینکه با یه برنامه پشتیبان گیری درایور برداری راه دیگه ای نداره ولی اپدیت های خود ویندوز همونطور که میدونید شماره داره

tiyam 01
21-11-2012, 21:17

وای درسته[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
پیگیرش شدم به نتایج جالبی رسیدم:
در مسیر
user/yourname/appdata/roaming/microsoft/windows/web/wallpaper عکسی که رو دسکتاب میزاری تغییرش میده و ذخیره میشه عکس پیش فرض ویندوز که jpg هستش اصلش در مسیر windows/web هستش که حجمش 440 کیلو هستش اما ویندوز میاد و حجمش رو کم میکنه(کیفیت هم کم میشه) میکنش 104 کیلو
در مورد اینکه png رو میکنه jpg هم درسته من یه عکس از دسکتاب گرفتم با فرمت png ذخیره کردم حجمش شد 1.5 مگ بعد گذاشتمش رو صفحه رفتم تو همون مسیر دیدم بله فرمتش رو کرد jpg و حجمش 700 کیلو
در مورد اینکه فقط تغییر نام بدی بازم دستکاریش میکنه چون گفتم عکس خود ویندوز که jpg هست همین بلا سرش اورد
فکر کنم ماکرو میخواسته کارایی رو ببره پز بده بگه ویندوزم زود لود میشه اینکار کرده فقط تنها راه اینه که یه عکس خیلی با کیفیت بزاری که دستکاریش کرد خراب نشه
خاک تو سر این ماکرو بکنن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه اشتباه نکنم ویندوز 7 هم همین کار رو میکرد عکسها رو تبدیل میکرد و یه جای دیگه (users\) یه کپی ازش میگرفت و اون رو تصویر دسکتاپ قرار میداد
علت این کار قابل درکه، بالا بردن پرفومانس ...

ولی من این مشکل (پایین اومدن کیفیت والپیپر) رو نداشتم