PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درباره تقسیم چند جمله ایها

FOURTH RETURN
15-11-2012, 15:16
کسی هست که تقیسم چند جمله ایها رو به من یاد بده؟مثلا این:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Kesel
15-11-2012, 17:30
اول از درجه ی بزرگ به کوچیک مرتب کنید که این کار رو کردید
بعد جمله ی اول مقسوم رو به جمله ی اول مقسوم علیه تقسیم کنید و جواب رو در خارج قسمت بنویسید.
حالا قرینه ی خارج قسمت رو در مقسوم علیه ضرب کنید و و زیر مقسوم بنویسید و با مقسوم جمع کنید.
این کار رو اونقدر تکرار کنید که درجه ی مقسوم از مقسوم علیه کوچک تر بشه.
همین کار رو انجام بدید و جواب رو بزارید تا ببینم درست حلش می کنید یا نه

FOURTH RETURN
16-11-2012, 00:05
مقسوم و مقسوم علیه و خارج قسمت رو یادم رفته کدوما بودن اینا رو توضیح بدی کاری نداره اینا همش مال راهنمایی بود فکر کنم درسته؟ الان توی ترم یک دانشگاه هم داریمش

Kesel
16-11-2012, 00:31
10 بخش بر 2 می شه 5
10 : مقسوم
2 : مقسوم علیه
5 : خارج قسمت

آره فک کنم . شایدم دبیرستان بود .

FOURTH RETURN
16-11-2012, 01:14
منظورم اینه که مقسوم و مقسوم علیه و خارج قسمت کدوما هستن نه جوابشون مثلا در مورد اون مسئله ای که مثال زدم کدومان؟

kvhsade
16-11-2012, 01:30
مقسوم و مقسوم علیه و خارج قسمت رو یادم رفته کدوما بودن اینا رو توضیح بدی کاری نداره اینا همش مال راهنمایی بود فکر کنم درسته؟ الان توی ترم یک دانشگاه هم داریمش

سلام
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]^{3}+2x+4\mid&space;\underline{2x+2}\\\und erline{-6x^{3}-6x^{2}}\,\,\,\,\,\,\,\,\,\,3x^{2}-3x+4\\-6x^{2}+2x+4\\\underline{6x^{2}+6x}\\8x+4\\\underli ne{-8x-8}\\\,\,\,-4
در اين تقسيم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]^{3}+2x+4 مقسوم و [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مقسوم عليه و [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]^{2}-3x+4 خارج قسمت است . موفق باشيد

FOURTH RETURN
16-11-2012, 10:46
اول از درجه ی بزرگ به کوچیک مرتب کنید که این کار رو کردید

منظورت درجه چی هست؟

kvhsade
17-11-2012, 00:15
منظورت درجه چی هست؟
سلام بطور كلي براي يك جمله اي ها و چند جمله اي ها درجه تعريف مي شود كه در يك جمله اي منظور توان مثبت و صحيح متغير ميباشد اگر يك جمله اي برحسب يك متغير باشد همان توان متغير را درجه تعريف ميكنيم ولي اگر يك جمله اي برحسب چند متغير باشد مجموع همه توانها درجه تعريف ميشود مثلا درجه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عدد 3 است ودرجه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عدد 5 است حالا چون چند جمله اي جمع چند يك جمله اي غير متشابه است پس براي درجه براي چند جمله اي يعني بزگترين درجه يك جمله اي موجود مثلا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از درجه 3 ميباشد
البته به شما توصيه ميكنم كتاب رياضيات 1 دوره دبيرستان را حتما مرور كنيد كه براي همه اين مطالب توضيحات و مثالهاي كافي دارد موفق باشيد

FOURTH RETURN
24-11-2012, 14:30
جواب این تقسیم رو میخواستم تو جوابش شک دارم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

FOURTH RETURN
25-11-2012, 21:04
چرا کسی سوال به این آسونی رو جواب نمیده؟

kvhsade
26-11-2012, 11:57
جواب این تقسیم رو میخواستم تو جوابش شک دارم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام اين هم جواب
مقسوم استاندارد است ولي بايد مقسوم عليه را استاندارد كنيم يعني بر حسب توانهاي x از بزرگ به كوچك مرتب كنيم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]^{3}-x\,\,\mid&space;\underline{-x+1}\\\underline{-x^{3}+x^{2}}\,\,\,\,\,\,-x^{2}-x\\x^{2}-x\\\underline{-x^{2}}\underline{+x}\\0

FOURTH RETURN
26-11-2012, 13:36
علامتهای مثبت و منفی تو تقسیم چطورین ضرب و منها و جمع رو میدونم تو تقسیم یادم رفته

kvhsade
27-11-2012, 01:12
علامتهای مثبت و منفی تو تقسیم چطورین ضرب و منها و جمع رو میدونم تو تقسیم یادم رفته

سلام تقسيم علامت ها مثل همان ضرب علامتها است