PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک سوال درباره جستجو در گوگل

omid-p30
13-11-2012, 18:16
سلام.

گوگل راستی تاپیک اختصاصی نداره ؟

به هر حال، میخواستم بدونم راهی هست معین کنیم در گوگل هر چی که جستجو میکنیم، به طور پیش فرض داخل علامت نقل قول، یعنی همون عبارت دقیق مورد نوشته رو جستجو کنه ؟

Lord Farshad
13-11-2012, 19:53
سلام.

گوگل راستی تاپیک اختصاصی نداره ؟

به هر حال، میخواستم بدونم راهی هست معین کنیم در گوگل هر چی که جستجو میکنیم، به طور پیش فرض داخل علامت نقل قول، یعنی همون عبارت دقیق مورد نوشته رو جستجو کنه ؟

درود امید جان.

خیر ؛ چون بحث های مهم گوگل تاپیک دارند ، دیگه تاپیک جامعی ساخته نشده.

منظورتون رو درست متوجه نشدم عزیز ؛ اگر میخواید کل عبارت رو مورد جستجو قرار بدید، بگید تا روش هاشو بگم اما اگر منظورتون این هست که به طور پیش فرض ؛ حالت نقل قولی یعنی کل عبارت رو جستجو کنه؛ من روش خاصی نمیدونم عزیز.

موفق باشید :11:

omid-p30
13-11-2012, 22:52
ممنون.

منظورم این بود مثلا اگر عبارت زیباترین شهر ایران رو جستجو کنیم، مواردی رو پیدا میکنه که شامل این سه کلمه هستند، حالا یا عینا پشت سر هم و یا جدا جدا، یعنی مثلا اگر جایی باشه که: ایران شهر های زیبایی دارد، رو میاره.

اما اگر عبارت رو داخل نقل قول بیاریم، یعنی اینطوری : " زیباترین شهر ایران". اینطوری دیگه فقط مواردی رو میاره که عینا این سه کلمه رو به همین صورت پشت سر هم شامل میشه و دیگه مواردی که این کلمات به صورت جدا جدا در اونها به کار رفتند رو نمیاره. یعنی فقط جاهایی که زیباترین شهر ایران در اونها به کار ر فته رو میاره.

حالا خواستم ببینم که میشه این حالت رو به عنوان پیش فرضش قرار داد تا بدون نوشتن اون علامت نقل قول هم، همه رو همینطوری و فقط عین عبارت نوشته شده رو جستجو کنه.

Lord Farshad
14-11-2012, 11:51
درود امید جان.

خب این دقیقا مورد دوم هستش که گفتم ، یعنی خودتون میدونستید جستجوی همه ی عبارات به چه صورت باشه اما اینکه پیش فرض همیشه اینطوری جستجو کنه رو ؛ همونطور که قبلا هم گفتم ؛ من به شخصه روش خاصی بلد نیستم و فکر هم نمیکنم که امکانش باشه و تنها باید از همون روش ها استفاده کرد.