PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب ویندوز XP بعد از ویندوز 8

mohammad105
13-11-2012, 15:17
سلام.:sq_18:
چند روزیه میخام برنامه ejay 7 رو رو ویندوز 8 64X نصب کنم اما ظاهرا این برنامه فقط ویندوز XP رو ساپورت می کنه... یعنی برا اجراش ASPI Manager میخاد که نسخه ای از آن برای ویندوز های ویستا به بعد ظاهرا نساخته شده... (قضیه کمپاتیبیلیتی هم روش بی اثره) بهمین دلیل میخام یه ویندوز XP کنار ویندوز 8 بزنم. حالا یه سوال دارم. می دونم که بعد نسب ایکس پی بوت داغون میشه و فقط ایکس پی رو بالا میاره. من هنوز نصبش نکردم. آیا راهی هست که بشه کاری کرد ایکس پی رو بعد از 8 نصب کنیم و بوت هم سالم بمونه؟؟؟؟:sq_19:
ممنون میشم جواب بدین...:sq_8:

Gregar
13-11-2012, 15:46
سلام.:sq_18:
چند روزیه میخام برنامه ejay 7 رو رو ویندوز 8 64X نصب کنم اما ظاهرا این برنامه فقط ویندوز XP رو ساپورت می کنه... یعنی برا اجراش ASPI Manager میخاد که نسخه ای از آن برای ویندوز های ویستا به بعد ظاهرا نساخته شده... (قضیه کمپاتیبیلیتی هم روش بی اثره) بهمین دلیل میخام یه ویندوز XP کنار ویندوز 8 بزنم. حالا یه سوال دارم. می دونم که بعد نسب ایکس پی بوت داغون میشه و فقط ایکس پی رو بالا میاره. من هنوز نصبش نکردم. آیا راهی هست که بشه کاری کرد ایکس پی رو بعد از 8 نصب کنیم و بوت هم سالم بمونه؟؟؟؟:sq_19:
ممنون میشم جواب بدین...:sq_8:

]چرا از VMWare استفاده نمیکنی خب ؟ تو که فقط واسه یه نرم افزار میخوای xp نصب کنی از VMWare استفاده کن .

mohammad105
13-11-2012, 16:12
شرمنده... یادم رفت که بگم با VMware برنامه اجرا میشه اما خیلی هنگ می کنه... فک کنم مشکل گرافیکشه... من وی ام ویر ۶.۵ کار می کنم...
خیلی حال میده اکه بتونم رو vmware کارمو جلو ببرم... آیا راهی هست که مشکلش برطرف شه؟

mohammad105
14-11-2012, 15:06
کسی نیست جواب بده به سوالم؟؟؟

Eblis 2011
14-11-2012, 15:27
آخرین نسخه ی VMware رو نصب کن احتمالا دیگه هنگ نکنه .....

saeed774
14-11-2012, 20:38
بوت به هم میخوره + اکتیو و کرک ویندوز 8 !
شما میتونی ویندوز xp رو نصب کنی و زمانی که فقط xp بوت شد و بالا اومد برنامه Easy BCD رو نصب کنی و تو محیطش تنظیمات بوت رو انجام بدی و تمام .

برای آموزش اون هم یه سرچ بزنی تو گوگل ، فراوونه . همچنین لینک دانلود !

mohammad105
14-11-2012, 23:01
سلام. ممنونم از کمکت داداش سعید...
روش ایزی بی سی دی رو میدونم... اما اونم خطاهای خودشو داره... یعنی ممکنه کار نکنه...
اما بوت ایکس پی ظاهرا یکی از فایل های دی ال ال رو دمیج می کنه... گفتم شاید قبل اینکه ایکس پی رو بنصبم یه بک آپی چیزی بگیرم، دیگه بدون هیچ دغدغه ای سیستمو دابل بوت کنم...
آیا راهی هست؟ یا فقط ایزی بی سی دی و تمام؟

mohammad105
15-11-2012, 14:45
ممنونم از جوابای دوستام... ظاهرا تنها راهش استفاده از برنامه easyBCD هستش...
بنده هم برنامه Dance Ejay 7 رو بیخیال شدم و امروز مشرف شدم بازار و یه دونه FLStudio 10 گرفتم... ظاهرا خوبه...
ممنونم از همگی...

saeed774
15-11-2012, 21:06
خواهش میکنم .
به هر حال ، اون روز برای لپ تاپ دوستم که 7 اورجینال داشت همین کارو انجام دادم . یعنی 7 روی درایو C بود و xp رو هم درایو D نصب کردم . بعدش که فقط xp بوت شد تو محیطش با همون برنامه تنظیمات بوت رو انجام دادم و والسلام .
ولی برای ویندوز 8 دقیقا نمیدونم جواب بده یا نه ! ولی باید کار کنه

mjda1371
07-04-2014, 21:37
سلم دوستان
من می خواستم بعد از ویندوز 8 ویندوز xp نصب کنم ولی نمیشد!!!
بعد چون قبلا هاردم رو خالی کرده بودم رفتم یه جایی و هاردم رو پارتیشن بندی کردم ولی حتی اگه بخوام اول ویندوز xp هم نصب کنم نمیشه!!!
نمیشه=یعنی سی دی ویندوز xp رو میذارم و بوت سیستم هم فعاله و پیغام اینکه کلیدی رو بزنید رو هم میده ولی صفحه آبی مربوط به شروع نصب ویندوز xp نمیاد!!!

با توجه به اینکه :
* دو سال پیش ویندوز xp روی سیستم ام نصب میشد!
* مشکلی با نصب ویندوز 7 و 8 ندارم!
* چند سی دی ویندوز xp رو بررسی کردم و روی سیستم های دیگه جواب میده الا من!!!
*** البته قبل از نصب ویندوز xp در ویندوز 8 خودم هم یه پارتیشن بندی هایی انجام دادم!

من با xp حال نمیکنم ولی مجبورم به خاطر نرم افزار های رشته مهندسی برق که روی ویندوز 8 نصب نمیشه یه ویندوز xp داشته باشم!!!
از ویندوز مجازی هم خوشم نمیاد!!!

دوستان مشکل چیه؟

فلایت سازان
10-06-2014, 12:41
سلام
اگه با 8 هاردتون را اف دیسک کرده اید دیگه xp نصب نمیشه با نرم افزار پارتیشن مجیک یا اکرونیس انجام بدید اف دیسک 8 یا 7 ورژن بالاتری هستند
برای همین دیگه xp نصب نمیشه
:n28:

mjda1371
10-06-2014, 14:14
سلام
اگه با 8 هاردتون را اف دیسک کرده اید دیگه xp نصب نمیشه با نرم افزار پارتیشن مجیک یا اکرونیس انجام بدید اف دیسک 8 یا 7 ورژن بالاتری هستند
برای همین دیگه xp نصب نمیشه
:n28:

سلام
بله
منم مجبور شدم هاردم رو ببرم که فرمت اساسی بکنن و بعد با ویندوز xp پارتیشن بندی کنند.

با این کار مشکلم حل شد.

ممنون