PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دانلود مخفیانه نرم افزارهای download manager

hiva_59
07-11-2012, 13:12
با سلام
اخیراً متوجه شده ام که بعضی از نرم افزارهای مدیریت دانلود هر چند روز یکبار بصورت مخفیانه و بدون اینکه پیغامی بدن، چند صد مگابایت اطلاعات رو از اینترنت دانلود میکنن و در جای نامعلومی روی کامپیوتر ذخیره میکنن. این مساله برای من بر روی سه دستگاه کامپیوتر مختلف اتفاق افتاده که روی دو تا از اونها برنامه IDM و روی سومی FlashGet نصب کرده بودم و بصورت اتفاقی هنگام کنترل مقدار دانلود هر برنامه توسط نرم افزار Net Limiter متوجه شدم که این برنامه ها با حداکثر سرعت در حال دانلود هستن و متاسفانه فقط در یک مورد در کمتر از یک ساعت حدود 600 مگابایت از ترافیک ماهانه من رو هدر دادن. با توجه به اینکه این مساله برای امنیت داده های شخصی هم میتونه خطر ساز باشه، لطفاً اگه دلیل این مساله و راه حل اون رو میدونید اینجا مطرح کنید.
ممنون

hiva_59
11-11-2012, 08:57
یعنی حتی یک نفر هم در این باره نظری نداره؟ فکر میکردم موضوع مهمی باشه. قطعاً ممکنه خیلیها همین مشکل رو داشته باشن بدون اینکه تا حالا متوجهش شده باشن...

TARIMEHR
11-11-2012, 09:13
البته با اطلاعات تقریبی ای که دادی نمیشه نظری داد
شما چک کن شاید بدافزاری تو سیستمت باشه

برا بنده هر چند روز یکبار پیش میاد که ابدیت جدیدی توسط شرکت اوبونتو داده میشه و ما هم نصب میکنیم در غیر این صورت دیگه تا بحال پیش نیومد

مودم هم دقیقا پیش مانیتور هست و هر وقت تند تند چشمک بزنه متوجه میشم که تا بحال پیش نیومد بی دلیل دانلود یا آپلود داشته باشه( یا در حال بروزرسانی بودم یا در حال دریافت ارسال)

kalantarahura
11-11-2012, 10:21
سلام. من تا حالا همچین چیزی ندیدم و نشنیدم.ممکنه منابع دیگر سیستمتون از نت استفاده میکنن

hiva_59
12-11-2012, 10:27
البته با اطلاعات تقریبی ای که دادی نمیشه نظری داد
شما چک کن شاید بدافزاری تو سیستمت باشه

برا بنده هر چند روز یکبار پیش میاد که ابدیت جدیدی توسط شرکت اوبونتو داده میشه و ما هم نصب میکنیم در غیر این صورت دیگه تا بحال پیش نیومد

مودم هم دقیقا پیش مانیتور هست و هر وقت تند تند چشمک بزنه متوجه میشم که تا بحال پیش نیومد بی دلیل دانلود یا آپلود داشته باشه( یا در حال بروزرسانی بودم یا در حال دریافت ارسال)
نرم افزاری به اسم Net Limiter Pro هست که تمام ابزارهای ویندوز و برنامه هایی رو که روی کامپیوترمون نصب شدن و به اینترنت متصل هستن رو تشخیص میده و در هر لحظه سرعت دانلود هر کدوم رو دقیقاً نشون میده و حتی قابلیت آمار گیری از مقدار دانلود هر نرم افزار رو داره. من با نصب این برنامه متوجه شدم که دانلود منیجرها دارن بصورت مخفیانه و با سرعت بالا دانلود میکنن و اگه این مساله مربوط به نرم افزار دیگه ای غیر از دانلود منیجر بود، Net Limiter حتماً اون رو تشخیص میداد. ضمناً من این مشکل رو روی سه کامپیوتر مختلف مشاهده کردم و به هر حال با توجه به اینکه همیشه آنتی ویروس و فایر وال اونها به روز هست، امکان اینکه هر سه اونها به یک بدافزار آلوده بشن کم هست.

vxp
23-11-2012, 10:19
شاید خود idm مشکل داره یعنی دارای بد افزار اگه کرکی از سایت های معروف مثل همین پی سی ورد استفاده کن(برای دانلود).اگه اینطور نباشه پس خود کامپیوتر ویروسیه.
در ظمن در تنظیماتش قسنتی به نام نوع فایل داره که سایت هایی رو که نباید به طور خود کار دانلودی انجام بده رو نوشته شاید وارد سایتی شدی که از روش به طور خود کار دانلود می کنه مثل ماکروسافت.