PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صحت واقعی بودن windows 8 final !!!

moein_nasa
04-11-2012, 00:25
دوستان من از کجا متوجه شم ویندوزم RTM هست ؟؟؟
2 روز پیش windows 8 پرنیان رو خریدم که روش نوشته Final و موقع نصب هم تاریخ 26 october رو میزنه که شامل لیست زیر میشه :

windows 8 Enterprise 32-bit
windows 8 Enterprise 64-bit
windows 8 Professional 32-bit
windows 8 Professional 64-bit

بعد از نصب هم میزنه Build 9200 و چند تا عدد دیگه هم بعد 9200 داره که حظور ذهن ندارم چند بود...
به هر حال تو CMD دستور systeminfo رو زدم در Run با دستور dxdiag هم مشخصات ویندوز رو هرجا خوندم اثری از RTM نبود
امکان داره واقعا نسخه ی 26 october باشه :question::question::question:

x64
04-11-2012, 00:30
برو اینجا Run>regedit>HKEY__LOCAL_MACHINE>Software>Microsoft>Windows NT>Currentversion
نتیجرو بگو!

d.b23
05-11-2012, 18:41
بیا اینم information ویندوز من....
ویندوزم اوریجینال ....از خود مایکروسافت خریدم و آپگرید کردم...دوست داشتی مقایسه کن...اینم Screenshot

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

V i r u s e r
05-11-2012, 18:56
RTM = Released to manufacturer
قرار نیست با نسخه ی اریجینال فرقی داشته باشه.

Legacy's
05-11-2012, 19:02
ویندوزم اویجینال ....از خود مایکروسافت خریدم و آپگرید کردم...دوست داشتی مقایسه کن...اینم Screenshot

مبارک باشه چند تا سوال مهم درباره ی ویندوز هشت خودتون:
1-شما این رو روی لپتاپ امضاتون نصبش کردید؟
2-مجبور شدید برای راه اندازی وایرلس و بلوتوث و صدا و... همه ی درایورهای اختصاصی win هشت رو دانلود و نصب کنید یا بلافاصله بعد از نصب ویندوز، بعضی یا هشون شناسایی و درست کار میکردند؟
3-آیا درایوری مختص win هفت رو هم روی این ویندوز نصب کردید که بدرستی نصب شه و قطعه درست کار کنه؟
4-گفته میشه win هشت باعث افزایش کارایی 33 درصدی سخت افزار سیستم میشه. شما این رو در عمل و یا بوسیله ی بنچمارک احساس کردید یا خیر؟

با تشکر زیاد.

d.b23
06-11-2012, 06:30
مبارک باشه چند تا سوال مهم درباره ی ویندوز هشت خودتون:
1-شما این رو روی لپتاپ امضاتون نصبش کردید؟
2-مجبور شدید برای راه اندازی وایرلس و بلوتوث و صدا و... همه ی درایورهای اختصاصی win هشت رو دانلود و نصب کنید یا بلافاصله بعد از نصب ویندوز، بعضی یا هشون شناسایی و درست کار میکردند؟
3-آیا درایوری مختص win هفت رو هم روی این ویندوز نصب کردید که بدرستی نصب شه و قطعه درست کار کنه؟
4-گفته میشه win هشت باعث افزایش کارایی 33 درصدی سخت افزار سیستم میشه. شما این رو در عمل و یا بوسیله ی بنچمارک احساس کردید یا خیر؟

با تشکر زیاد.
ممنونم
1.بله روی همین HP 6090 نصب کردم
2.همشون درست کار کردن فقط تنها درایوری که حتما باید نصب میکردم مربوط به کارت گرافیک AMD بود که بتونم بین اینتل و AMD سوییچ کنم و بالاترین کارایی رو بگیرم و یه مقدار دنبال درایور کارت گرافیک گشتم چون باید مستقیما از طرف خود HP ورژن سازگار میومد،(درایوری که تو سایت خود AMD بود روی HPجواب نداد و اصلا نصب نمی شد و متاسفانه HP هم درایور رو مثل بچه ی آدم تو سایت رسمیش برای دانلود قرار نداده بود :)))) ولی راضیم ازش :D )
ولی برای درایور Nvidia برای دو تا لپ تاپ دیگه( MSI و Samsung) مستقیم درایور رو از سایت خود Nvidia دانلود کردم و هیچ مشکلی نبود

3.اره فکر کنم درایور TOUCH PAD با یه چیز دیگه بود ( البته بدون نصب درایور هم خیلی خوب کار میکرد)

من بنچمارک خاصی نگرفتم ولی تا اونجا که یادمه تو WIN 7 امتیاز Win Rate Cpu 7.4 بود که بعد از نصب win 8 امتیاز 7.5 شد...ولی کلا بنچمارک خاصی نگرفتم
تا الانم NFS Most Wanted جدید, FIFA 2013 و Medal of Honor Warfighter رو با بالاترین گرافیک اجرا کردم و مشکلی نبوده و همینطور هر روز هم از Photoshop Cs6 چندین ساعت استفاده می کنم و مداوم در حال کار هست و به نظرم روون تر شده یه مقدار
از همون اولین روز عرضه win8 یعنی 26 اکتبر هم خریدم و نصب کردم تا الان مشکل خاصی نداشتم

Sent from my Galaxy Note II using Tapatalk 2

Legacy's
07-11-2012, 15:21
ممنونم
1.بله روی همین HP 6090 نصب کردم
2.همشون درست کار کردن فقط تنها درایوری که حتما باید نصب میکردم مربوط به کارت گرافیک AMD بود که بتونم بین اینتل و AMD سوییچ کنم و بالاترین کارایی رو بگیرم و یه مقدار دنبال درایور کارت گرافیک گشتم چون باید مستقیما از طرف خود HP ورژن سازگار میومد،(درایوری که تو سایت خود AMD بود روی HPجواب نداد و اصلا نصب نمی شد و متاسفانه HP هم درایور رو مثل بچه ی آدم تو سایت رسمیش برای دانلود قرار نداده بود :)))) ولی راضیم ازش :D )
ولی برای درایور Nvidia برای دو تا لپ تاپ دیگه( MSI و Samsung) مستقیم درایور رو از سایت خود Nvidia دانلود کردم و هیچ مشکلی نبود

3.اره فکر کنم درایور TOUCH PAD با یه چیز دیگه بود ( البته بدون نصب درایور هم خیلی خوب کار میکرد)

من بنچمارک خاصی نگرفتم ولی تا اونجا که یادمه تو WIN 7 امتیاز Win Rate Cpu 7.4 بود که بعد از نصب win 8 امتیاز 7.5 شد...ولی کلا بنچمارک خاصی نگرفتم
تا الانم NFS Most Wanted جدید, FIFA 2013 و Medal of Honor Warfighter رو با بالاترین گرافیک اجرا کردم و مشکلی نبوده و همینطور هر روز هم از Photoshop Cs6 چندین ساعت استفاده می کنم و مداوم در حال کار هست و به نظرم روون تر شده یه مقدار
از همون اولین روز عرضه win8 یعنی 26 اکتبر هم خریدم و نصب کردم تا الان مشکل خاصی نداشتم

Sent from my Galaxy Note II using Tapatalk 2
آقا بابت توضیحات کامل و مانع شما لایک زدن خالی کافی نبود تشکر خیلی فراوان حضوری هم عرض میشه.:sq_8:
با این توصیفات، ما رو هم بفکر ارتقای هفت به هشت انداختید.

max_3d
07-11-2012, 16:32
ویندوزم اوریجینال ....از خود مایکروسافت خریدم و آپگرید کردم...دوست داشتی مقایسه کن...اینم Screenshot

درود
دوست گرامی مبارک باشه اورجینال....
چند خربدید؟؟؟؟

d.b23
07-11-2012, 16:57
ممنونم دوست عزیز......
من خریدم به صورت دانلود بود قیمتش شد 25 پوند ولی اگر می خواستم روی DVD از مابکروسافت بگیرم(در اصل همون فایل ISO که الان خودم ریختم رو DVD) باید 13 پوند اضافه تر میدادم......
قیمت 25 پوند واقعا مناسب برای در آمد اینجا....اینجا حداقل دست مزد تقریبا ساعتی 5-6 پونده و 25 پوند پول یه پلیوره معمولیه.....(قیمت پلیور هم اینجا از 15 پوند تا 50-60 پونده)

M.Amorous
07-11-2012, 17:17
خوش به حالتون بابا من که حساب کردم اگه بخوام ویندوز 7 لپ تاپمو آپدیت کنم به 8 باید حداقل 140 تومن بدم که اصلا نمی ارزه. فعلا روی Virtual Box نصبش کردم کرکشم تست کردم درست بود. دو دلم ویندوز اوریجینال رو پاک کنم یا نه :sq_11:
البته یه بک آپ دارم ازش مال روز اولی که خریدمش. چیکار کنم به نظرتون؟

d.b23
08-11-2012, 01:56
فعلا عجله نکن..البته مثل اینکه کرک درست حسابی اومده...
نمیدونم چی بگم والا :31:

وین رونی
08-11-2012, 23:09
با توجه به عکس ویندوز من چه ورژنی هست:

55021
09-11-2012, 00:29
با توجه به عکس ویندوز من چه ورژنی هست:

RTM هست همون نسخه 3 ماه پیش

وین رونی
10-11-2012, 15:34
RTM هست همون نسخه 3 ماه پیش

امروز رفتم سراغ فروشنده گفت این آخرین ورژنی هست که اومده و منم دانلود کردم و به شما دادم اما شاید به خاطر کرکش باشه شاید کرکش برای rtm باشه.
بعد گفت دوباره نصب کن و برو از تو سایت گردو کرک بگیر
درست گفته؟

hamed_danesh
10-11-2012, 15:40
لینک دانلود ویندوز 8 که کرکش هم درست کار کنه رو کسی داره بده
و این که کسی هست که لپ تاپ سونی وایو داشته باشه و نصب کرده باشه؟

وین رونی
10-11-2012, 17:49
ای بابا مردم رو درست راهنمایی کنید نزدیک بود چند گیگ دوباره دانلود کنم

A M ! N
10-11-2012, 18:47
بله با دانلود ورژن rtm مشکلی به وجود نمیاد. rtm جز ورژنهای نهایی هستش و تفاوت چندانی با نسخه ی گلد نداره .
هرچند که با آپدیت به صورت اتوماتیک به آخرین build ارتقا پیدا میکنه.

سعی کنید ویندوزتون رو بخرین به صورت قانونی.

Legacy's
10-11-2012, 21:57
ویندوز قانونی؟ !
من طی 8 سال اخیر چندین ویندوز قانونی روی لپتاپ هام داشتم و باهاشون کار کردم و فرق چندانی با نوع غیرقانونیش! نداشته بماند بلکه از لحاظ هایی
نوع غیر قانونیش بهتر هم بوده! و آخرش لقای اون به اصطلاح قانونی رو به عطاش بخشیدم و پاکش کردم و دیگه هرگز سراغ پشتیبانهایی که ازش گرفتم نرفتم.
توی تاپیک ویندوز اصل یا غیر اصل برید بحث کاملاً تخصصی موافق و مخالف همه جوره شده و آخرش نتیجه به همین حرف که گفتم رسیده.
اینه که نظر شخصی منه که اگه توی ایران هستید به دلایل متعدد هرگز دهها و بلکه گاهی صدها دلار پول الکی بالای ویندوز به اصطلاح اصل! هیچوقت ندید. هیچوقت. دیگه هر کی خود دانه.
البته ویندوز نباید سیخ زده باشه. ویندوزهای بعضی شرکتهای داخل بازار ما مثل پرنیان کمترین کاستومایزها روی اونها انجام شده و برتری بر بقیه داره.
MRT برعکس.بیشترین کاستومایز رو انجام داده.

narimaneflc@iv
10-11-2012, 22:44
یه سوال ویندوزم 8 ار تی ام اینتر پرایس هست با کرک اکتیو شده

میتونم اپدیتش کنم به اخرین بیلد؟

Lord Farshad
10-11-2012, 22:45
امروز رفتم سراغ فروشنده گفت این آخرین ورژنی هست که اومده و منم دانلود کردم و به شما دادم اما شاید به خاطر کرکش باشه شاید کرکش برای rtm باشه.
بعد گفت دوباره نصب کن و برو از تو سایت گردو کرک بگیر
درست گفته؟

خیر عزیز ، اصلا.

شما باید به روز رسانی که ویندوزت رو تا اینکه به نسخه ی GDR تبدیل بشه ؛ همین .

وین رونی
10-11-2012, 23:40
رفیق حرفتون درست اما من پایه حقوقم نزدیک 400 هزار هست متاهل و مستاجر هستم.چطور می تونم ویندوز قانونی بخرم؟چطور می تونم با این درآمد برم سراغ کپی رایت؟

Legacy's
11-11-2012, 02:58
رفیق حرفتون درست اما من پایه حقوقم نزدیک 400 هزار هست متاهل و مستاجر هستم.چطور می تونم ویندوز قانونی بخرم؟چطور می تونم با این درآمد برم سراغ کپی رایت؟
معمولاً بهای سیستم عامل ها بر اساس میانگین درآمد مردم هر منطقه محاسبه میشه.
پس اگه مایکروسافت میخواست در ایران هم بطور قانونی و تحت نمایندگی رسمی اقدام به فروش کنه سقفی رو در نظر میگرفت که شما قادر به خرید باشید.
مثل هند که بعلت درآمد بسیار پایین عموم مردمش از قیمت یک ویندوز گرفته تا G Note2 قیمتشون همگی پایینتر از هر جای دیگری در آسیاست.

Gregar
11-11-2012, 13:57
معمولاً بهای سیستم عامل ها بر اساس میانگین درآمد مردم هر منطقه محاسبه میشه.
پس اگه مایکروسافت میخواست در ایران هم بطور قانونی و تحت نمایندگی رسمی اقدام به فروش کنه سقفی رو در نظر میگرفت که شما قادر به خرید باشید.
مثل هند که بعلت درآمد بسیار پایین عموم مردمش از قیمت یک ویندوز گرفته تا G Note2 قیمتشون همگی پایینتر از هر جای دیگری در آسیاست.

بله . وقتی فروشنده ها قیمتشون رو به دلار و امروز حساب میکنن چه میشه کرد .
ویندوز ارجینالش توی ایران گیر میاد . خبری هم از قیمتش به ریال ندام .
اما شما فکر کن یه بازی یا نرم افزار دیگه رو بخوای ارجینال بخری . مهمترین بحث هم سر بازی هاست که قانون کپی رایت به شدت داره واسش نقض میشه توی کشور ما .
خوب منی که بخوام مثلا یه بازی ارجینال تهیه کنم چجوری میتونم . بازی ارجینال به کشور وارد میشه که قیمتش هم بخواد با توجه به همون منطقه کاهش پیدا کنه ؟
یه نفر میاد خودش با پول خودش یا حتی توسط شرکتش یه سری بازی و نرم افزار از خارج وارد میکنه و به قیمت دلار روز حساب میکنه . خوب معلومه که همه به سمت استفاده غیر قانونی میرن .
تازه بعضی وقتها که اسمش رو میزارم پیش فروش میگن موقع تحویل بازی هر چقدر قیمت دلار باشه باید اضافه ش رو پرداخت کنیم . در واقع دارن سو استفاده هم میکنن .

ولی فرمایش شما درست . اگه یه روز به صورت قانونی بازی ها و نرم افزارهای خارجی وارد ایران میشد و حق انتشار داشتن اونوقت با کاهش قیمتش هم کنار میومدیم . کیه که از لذت استفاده از نرم افزار ارجینال بدش بیاد . الان هم که قیمت دیجیتالی یک بازی شده بالای 100 تومن .

Dew Drop
11-11-2012, 15:02
سلام
دوستان عزیز, پستهایی که خارج از موضوع این تاپیک بود, به تاپیک

ویندوز اورجینال یا غیر اورجینال(بررسی مزایا و معایب هرکدام، متناسب با نوع استفاده) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

انتقال یافت.در صورت تمایل لطفاً در تاپیک فوق ادامه بحث رو دنبال کنید.

ممنون از همکاری شما