PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حدف علامت سپر زرد و آبی از روی شورتکات ها

amirpers
03-11-2012, 21:24
دوستان من بعضی از شورتکات هام روی دسکتاپ یه علامت سپر زرد و آبی روش داره. (حالا چرا بعضی ها داره و بعضی ها نداره خودش سواله)

چه جوری باید حذفش کرد؟

البته من راهی که دوستان تو تاپیک این سپر زرد رنگ نشونه ی چیه؟؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو امتحان کردم اما نشد. چون اصلا فایلی به نام IconCache.db پیدا نمی کنه تا پاکش کنه.
شاید ویندوز 8 راه دیگه ای داره. ممنون میشم کمک کنید.

راستی گجت ها تو ویندوز 8 کار نمی کنه؟ اصلا گجت وجود نداره انگار تو 8.

Dew Drop
04-11-2012, 00:31
سلام
برای گجت این پست رو ببینید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و برای علامت سپر UAC رو غیرفعال کنید و فایل ضمیمه رو دانلود و اجرا کنید (در ضمن موقع نصب نرم افزار UAC رو غیرفعال کنید تا این علامت نیفته)

jafarian
04-11-2012, 01:04
داخل تاپیک پایین به یکصورت دیگه توضیح داده شده از طریق دو تا روش اون فایل iconcache db بصورت هیدن در پوشه user مسیری که عکسش قراردادم موجود :20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برخی فایل ها امنیتی شدن و برای تغییر سوال میپرسن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

amirpers
04-11-2012, 01:41
سلام
برای گجت این پست رو ببینید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و برای علامت سپر UAC رو غیرفعال کنید و فایل ضمیمه رو دانلود و اجرا کنید (در ضمن موقع نصب نرم افزار UAC رو غیرفعال کنید تا این علامت نیفته)

این روش رو قبلا هم امتحان کردم اما جواب نداد.

داخل تاپیک پایین به یکصورت دیگه توضیح داده شده از طریق دو تا روش اون فایل iconcache db بصورت هیدن در پوشه user مسیری که عکسش قراردادم موجود :20:

برخی فایل ها امنیتی شدن و برای تغییر سوال میپرسن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مشکل اینه که اصلا فایل IconCache.db وجود نداره تو اون آدرس.من Show Hidden رو زدم اما چنین فایلی نیست.
UAC رو هم همون اول که ویندوز نصب کردم خاموش کردم اما خب تا الان دو تا از برنامه های نصب شدم این سپر رو دارند.

البته راه دوم جواب داد و با اون نرم افزار تونستم علامتش رو بردارم اما خب این نرم افزار یک شورتکات دیگه ساخته تا چنین علامتی روش نداشته باشه و شورتکاتش هم کار نمیکنه. من عین عکس و توضیحاتش انجام دادم.
آخه برام جالبه که تو ویندوز 7 چنین مشکلی نداشتم تو این چند سال و چند باری که ویندوز نصب کردم. یا برای دیگران نصب کردم اما الان که ویندوز 8 دارم این مشکل وجود داره. اون هم برای بعضی از شورتکات ها.
جالب تر از اون اینه که من تو این دو روز مجبور شدم دو بار ویندوز نصب کنم چون بار اول یه مقدار دست کاریش کردم و بهم ریخت اما دفعه اول چنین مشکلی نداشتم و مثلا برنامه TuneUp Utilities 2013 یا Fraps رو نصب کردم و هیچ علامت سپری ظاهر نشد اما الان ظاهر شده روی هر دوتا.
در هر دو بار هم همون اول UAC رو خاموش کردم چون پیغام هاش رو مخ بود.

jafarian
05-11-2012, 00:35
من که با همین برنامه که معرفی کردم روی همین برنامه Fraps تست کردم راحت ایکون سپر برداشته شدبدون خاموش کردن گزینه uac ویندوز

شما طبق مراحل پایین بترتیب شکل برین

مرحله اول

بسته به نوع سیستم عامل خودتون که 32 یا 64 بیتی باشه یکی ازدو تا فایل پایین دانلود کنید

x32 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

x64 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مرحله دوم

بعد که فایل دانلود کردین ازحالت فشرده خارجش کنید بعدشم به پوشه برنامه برین طبق شکل پایین طبق شماره 1 روی گزینه مورد نظر کلیک کنید برنامه رو نصب کنید

مرحله سوم

وقتی داخل دسکتاپ هستین کلیدهای windows + x همزمان فشار بدین بعدشم گزینه search ازمنویی که باز میشه انتخاب کنید بعد طبق شکل پایین داخل کادر مروبطه تایپ کنید uac طبق شماره 3 گزینه مورد نظر انتخاب کنید

مرحله چهارم

طبق شکل پایین روی گزینه مورد نظر کلیک کنید

مرحله پنجم

داخل کادر شماره 4 یک اسم انتخاب کنید بعد روی گزینه شماره 5 کلیک کنید به مسیری که برنامه رو نصب کردین برین فایل exe برنامه رو مسیرش به همین برنامه بدین که از من fraps که نصب کردم مسیرشم دادم

مرحله ششم

بعدشم که یک آیکن دیگه روی دسکتاپ بدون شکل سپر پدیدار میشه که شما اگر کلیک کنید برنامه موردنظر بدون هیچ مشکلی اجرا میشه.

amirpers
05-11-2012, 02:33
من دیروز هم عین همین روش رو رفتم.
علامت سپر حذف میشه اما مشکل اینه که برنامه اجرا نمیشه.
برای من پیغام زیر رو میده در حالی که خود فایل اصلی exe برنامه رو بهش دادم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jafarian
06-11-2012, 00:53
من دیروز هم عین همین روش رو رفتم.
علامت سپر حذف میشه اما مشکل اینه که برنامه اجرا نمیشه.
برای من پیغام زیر رو میده در حالی که خود فایل اصلی exe برنامه رو بهش دادم :

تنها راه که فعلا بنظر میاد استفاده از این برنامه من روی سیستم دیگه هم که ویندوزش 8 بود تست کردم بدون مشکل اون سپر برداشته شد بعدشم راحت اجرا شد شما اینکار کنید یک اکانت دیگه درست کنید با اون یکی اکانت بالا بیاین این برنامه رو از داخل اون یکی اکانت نصب کنید بعدشم ازطریق این اکانت برای برداشتن سپر استفاده کنید طبق سایت پایینم که همین برنامه رو بصورت شکل توضیح داده شما بطور مثال برای Fraps اسم آیکونی که میخواد با این برنامه روی دسکتاپ ساخته بشه رو به Fraps - No Uac تغییر بدین بعدش تست کنید.

Turn Off User Account Control (UAC) for a Specific Application ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

amirpers
07-11-2012, 18:02
من یه اکانت دیگه هم ساختم و امتحان کردم. علامته میره ولی همچنان همون ارور رو میده.

amirpers
14-11-2012, 17:28
دوستان حالا یه سوال دیگه

کسی می دونه اصلا باید چکار کرد که این علامت سپر ظاهر نشه کلا ؟
آخه من دفعه اولی که ویندوز 8 رو نصب کردم اصلا چنین علامتی نیومده بود ولی دفعه دوم که مجبور شدم نصب کنم این مشکل به وجود اومد و روی بعضی از ایکون ها ظاهر شد.

در هر دو بار هم UAC رو غیر فعال کرده بودم. البته دفعه اول بعد از نصب یه سری برنامه غیر فعالش کردم اما دفعه دوم همون اول.

alijigari
14-05-2013, 19:08
دوستان منم همین مشکل پیدا کردم باید چه کار کنم دفعه اول که نصب کردم علامت سپر نیود و بار دوم که نصب کردم علامت سپر از بین نمیره

jafarian
15-05-2013, 07:30
دوستان منم همین مشکل پیدا کردم باید چه کار کنم دفعه اول که نصب کردم علامت سپر نیود و بار دوم که نصب کردم علامت سپر از بین نمیره

شما برای رفع مشکل خودتون که حذف همون علامت سپر میشه همه روشهای این تاپیک برین اگر برای شما بازم همون علامت سپر بود برای حذفش از برنامه ElevatedShortcut استفاده کنید ابتدا این برنامه رو از پایین دانلود کنید

ElevatedShortcut ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بعد از حالت فشرده خارجش کنید این برنامه حاوی دو تا پوشه یکی مربوط به ویندوز 7 میشه اون یکی هم 8 شما یکی مربوط به 8 باز کنید فایلی به اسم ElevatedShortcut اجرا کنید در کادری که باز میشه به اینصورت طبق شکل پایین عمل کنید وقتی برنامه باز شد گزینه شماره 1 انتخاب کنید در کادری بعدی گزینه شماره 2 بعدشم یک کادر باز میشه که در اون طبق شماره 3 به مسیری گه برنامه شمانصب هست برین طبق شماره 4 فایل exe برنامه که روی دسکتاپ هم با کلیک کردن روی اون اجرا میشه روی کلیک کنید که از من برنامه Vit Registry Fix بوده بعدم گزینه شماره 5 در کادری شماره 6 هم مسیر دسکتاپ بدین روی گزینه شماره 7 کلیک کنید یک پیغام به شمامیده که تایید کنید

بعدشم طبق شکل پایین یک آیکن کنار برنامه اصلی روی دسکتاپ ایجاد میشه که حاوی سپر نیست .

nima1987
16-08-2013, 11:51
سلام.منم عین این مشکل رو داشتم.با خود ویندوز نتونستم درستش کنم ولی با TuneUp Utilities 2013 این علامت مزاحم پاک شد.TuneUp Utilities 2013 رو نصب کنید.به قسمت Customize Windows برید وارد Security بشید.اونجا تیک Enable User Account Control رو بردارید و کامپیوتر رو Restart کنید.به همین سادگی.این کار روی ویندوز هشت ۶۴ بیتی جواب داد.

mo_sa
16-08-2013, 12:05
دوستان من بعضی از شورتکات هام روی دسکتاپ یه علامت سپر زرد و آبی روش داره. (حالا چرا بعضی ها داره و بعضی ها نداره خودش سواله)

چه جوری باید حذفش کرد؟

البته من راهی که دوستان تو تاپیک این سپر زرد رنگ نشونه ی چیه؟؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو امتحان کردم اما نشد. چون اصلا فایلی به نام IconCache.db پیدا نمی کنه تا پاکش کنه.
شاید ویندوز 8 راه دیگه ای داره. ممنون میشم کمک کنید.

راستی گجت ها تو ویندوز 8 کار نمی کنه؟ اصلا گجت وجود نداره انگار تو 8.
توی ویندوز 8 گجت وجود نداره