PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتفاقی غیر معمولی در هنگام نصب ویندوز 8

HOMAYOON1992
01-11-2012, 09:12
سلام به همه بچه ها پی سی ورلد:11:

من پدرم در اومد ولی وین 8 نصب نشد رو لپتاپم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تمام نسخه ها شو امتحان کردم همشون وقتی نصب ویندوز تموم میشه و ریست میشه و شروع میکنه به اماده کردن دیوایس ها (که درصد داره از 1 تا 100 میره) روی 4 درصد گیر میکنه هیچی نمیشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به خدا از بس نسخه های مختلف نصب کردم و روی 4 درصد گیر کرد کپک زدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لپتاپم n5110 دله 8 گیگ رم i7 یک گیگ گرافیک (مشکلی از نظر قدرت نداره) ولی هر کاری کردم نشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میخواستم یه کمک به من کنید بگید ایا مشکل مربوط به هارد یا رممه؟؟؟یا چیزه دیگست !!:37::37:
کسی از دوستان تا حالا ویندوز 8 روی لپتاپی که گفتم نصب کرده ؟؟؟
اگه کمکم کنید ممنون میشم :45:

:40::40:

saeediranzad
01-11-2012, 17:17
سلام
تا استادان فن بیایند،
چندتا سوال بپرسم: روی لپتاپت چندتا سیستم نصب کردی؟ روی درایو جدا داری نصب میکنی یا درایو محازی؟ چه نسخه هایی را امتحان کردی؟ قبلش چی روی لپتاپ نصب بوده؟ درایورها را که پاک نکردی؟ (یعنی درایو سیستم را فرمت نکردی که؟)

asstubirs
01-11-2012, 22:28
همه ینسخه ها رو از روی یک دی وی دی نصب کردی یا نه؟
بهتر است از یک دی وی دی کاملا سالم استفاده کنید.

saeed774
01-11-2012, 22:32
شما یک بار تنظیمات بایوس لپ تاپ رو دیفالت کن .
در اون مرحله و شناسایی سخت افزارها ، لایسنس دیجیتالی سخت افزار برای ویندوز شناسایی میشه . شما در هنگام نصب کردن ویندوز ، چک کن هیچ USB یا رم ریدر یا مموری کارت و ..... به لپ تاپ متصل نباشه .

شما درایوی که میخواهید ویندوز نصب کنین رو با پارتیشن بندی خوده ویندوز انجام بدین ، بدین صورت که از قسمت Drive Option با انتخاب Delete درایو مورد نظر رو پاک کنین بعد با New کل حجم رو انتخاب کنین و درایو رو دوباره بسازین منتهی این بار یک درایو دیگه با حجم 350 مگ بصورت اتومات ساخته خواهد شد که برای فایل های سیستمی مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

HOMAYOON1992
02-11-2012, 00:16
سلام
تا استادان فن بیایند،
چندتا سوال بپرسم: روی لپتاپت چندتا سیستم نصب کردی؟ روی درایو جدا داری نصب میکنی یا درایو محازی؟ چه نسخه هایی را امتحان کردی؟ قبلش چی روی لپتاپ نصب بوده؟ درایورها را که پاک نکردی؟ (یعنی درایو سیستم را فرمت نکردی که؟)
سلام مرسی از توجهتون و اینکه من دکمه تشکرو نیافتم وگر نه تشکر میکردم
روی لپتاپم یه وین 7 هست میخواستم پاکش کنم 8 نصب کنم
روی درایو جدا نصب میکنم سه تا درایو دارم یه 100 گیگی دو تا 250 گیگی.100 گیگیه مال ویندوزه واسه نصب ویندوز همیشه فورمتش میکنم و یه وین جدید مینصبم
تمام نسخه هارو از همون اول که وین 8 اومد نا حالا تمام نسخه هارو
اتفاقا درایو سیستمو همیشه فرمت میکنم (یعنی دیلیت میکنم به همراه 100 گیگیه تا یکی بشن بعد نیو رو که میزنم خودش دوباره میسازه درایو سیستمو)

HOMAYOON1992
02-11-2012, 00:18
همه ینسخه ها رو از روی یک دی وی دی نصب کردی یا نه؟
بهتر است از یک دی وی دی کاملا سالم استفاده کنید.
همه نسخه هایی که دان میکردمو میریختم رو دی وی دی بوت میکردم و نصب (دی وی دی هام کاملا سالم بودن!!!!!)
ولی این نسخه های اخرو رو فلش بوتیبل میکردمو با فلش مینصبیدم

HOMAYOON1992
02-11-2012, 00:21
شما یک بار تنظیمات بایوس لپ تاپ رو دیفالت کن .
در اون مرحله و شناسایی سخت افزارها ، لایسنس دیجیتالی سخت افزار برای ویندوز شناسایی میشه . شما در هنگام نصب کردن ویندوز ، چک کن هیچ USB یا رم ریدر یا مموری کارت و ..... به لپ تاپ متصل نباشه .

شما درایوی که میخواهید ویندوز نصب کنین رو با پارتیشن بندی خوده ویندوز انجام بدین ، بدین صورت که از قسمت Drive Option با انتخاب Delete درایو مورد نظر رو پاک کنین بعد با New کل حجم رو انتخاب کنین و درایو رو دوباره بسازین منتهی این بار یک درایو دیگه با حجم 350 مگ بصورت اتومات ساخته خواهد شد که برای فایل های سیستمی مورد استفاده قرار خواهد گرفت .
تنظیمات بایوسو باید از همون قسمت ستاپ روی دیفالت گذاشت درسته ؟
همون کاری که گفتینو همیشه واسه نصب ویندوز میکنم

HOMAYOON1992
02-11-2012, 00:22
ممنون از دوستانی که پاسخ دادن مرسی از توجهتون:40:
بازم میگم
کسی از دوستان تا حالا ویندوز 8 روی لپتاپی که گفتم نصب کرده ؟؟؟:9:

saeediranzad
02-11-2012, 10:38
سلام
من سه تا سیستم روی لپتاپم نصب کرده ام؛ هر کدوم در یک درایو جداگانه. تازه هارد من 320 هست؛ شما که600 تا دارید (درواقع750؟)
برای ویندوز 50 گیگ کافیه. به شرطی که هیچ فایلی را روی ان ذخیره نکنید. یعنی هرچه نرم افزار، موسیقی، فیلم، عکس یا متنی را که دانلود میکنید، پس از دانلود به درایو دیگری متتقل کنید.
درایو سیستم فقط برای سیستم و برنامها باشه.
پس توصیه میکنم ویندوز7 را داشته باشید و ویندوز 8 را هم روی یک درایو دیگه (دوتا50 گیگ). میدونید که ویندوز8 هنوز نهایی نشده.

HOMAYOON1992
02-11-2012, 11:41
سلام
من سه تا سیستم روی لپتاپم نصب کرده ام؛ هر کدوم در یک درایو جداگانه. تازه هارد من 320 هست؛ شما که600 تا دارید (درواقع750؟)
برای ویندوز 50 گیگ کافیه. به شرطی که هیچ فایلی را روی ان ذخیره نکنید. یعنی هرچه نرم افزار، موسیقی، فیلم، عکس یا متنی را که دانلود میکنید، پس از دانلود به درایو دیگری متتقل کنید.
درایو سیستم فقط برای سیستم و برنامها باشه.
پس توصیه میکنم ویندوز7 را داشته باشید و ویندوز 8 را هم روی یک درایو دیگه (دوتا50 گیگ). میدونید که ویندوز8 هنوز نهایی نشده.
هاردم 640 هست
همین کارو کردم هر دو ویندوز کنار هم اول 7 رو نصب کردم بعد 8 رو تو یه درایو دیگه ولی بازم گیر کرد !!!
ویندوز هشتم نهاییش حدود یه هفتست منتشر شده !

tiyam 01
02-11-2012, 12:46
سلام
درایوری که میخوای ویندوز توش نصب کنی scan disk کن
تو بایوس تنطیمات هارد روی ahci نباشه
یه مدت صبر کن شاید 4 درصده رد شد

چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه

saeediranzad
03-11-2012, 07:03
شاید نسخه دانلود ایراد داره. تورنت گرفتید؟ نسخه های بازار را امتحان کرده اید؟

HOMAYOON1992
03-11-2012, 10:19
شاید نسخه دانلود ایراد داره. تورنت گرفتید؟ نسخه های بازار را امتحان کرده اید؟
نه دادا همونایی که دان کردمو رو لپتاپه بابام که 1525 دله نصب کردم بدون مشکل !:41:

saeediranzad
03-11-2012, 17:05
من احتمال میدم شما درایوری دارید که با ویندوز8 ناسازگاره.
هیچ وسیله اکسترنالی موقع نصب نداشته باش. فقط یک دی وی دی که از سلامت ان مطمئنی برای نصب ویندوز.
به اینترنت هم وصل نباش. اصلاً قسمت امواج (مربوط به بلوتوث و وایفای) را خاموش کن.
منتظرم ببینم بالاخره چی میشه.

HOMAYOON1992
05-11-2012, 19:17
من احتمال میدم شما درایوری دارید که با ویندوز8 ناسازگاره.
هیچ وسیله اکسترنالی موقع نصب نداشته باش. فقط یک دی وی دی که از سلامت ان مطمئنی برای نصب ویندوز.
به اینترنت هم وصل نباش. اصلاً قسمت امواج (مربوط به بلوتوث و وایفای) را خاموش کن.
منتظرم ببینم بالاخره چی میشه.
بازم همونجا گیر کرد !! دیگه ناامید شدم :sq_3:

saeediranzad
07-11-2012, 12:09
بازم همونجا گیر کرد !! دیگه ناامید شدم :sq_3:
سلام
یک صفحه پیدا کرده بودم که لپتاپهای ناسازگار با ویندوز 8 را لیست کرده بود. در تاپیک دیگه برای یکنفر نوشتم. ولی متأسفانه پست من را حذف کردند. میگردم، اگه پیدا کردم براتون پخ میکنم.

saeediranzad
07-11-2012, 12:34
این برنامه ایه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])که برای نصب ویندوز 8 تشخیص میده که سیستم شما قابل ارتقاء هست یا نه. این هم لینک توضیح ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ش.

HOMAYOON1992
07-11-2012, 12:43
ربطی به بایوس نداره ؟:41:

saeid72
07-11-2012, 12:53
شما چند تا کار بکن
اول اینکه لب تابت رو شارژ کن و با باتری ویندوز نصب کن یعنی به برق نزن
بعد اینکه برو تو بایوس تمامی امکانات انبورد لب تاب که مجود هست غیر فعال کن مثل وایرلس و از این چیزا

HOMAYOON1992
07-11-2012, 14:46
شما چند تا کار بکن
اول اینکه لب تابت رو شارژ کن و با باتری ویندوز نصب کن یعنی به برق نزن
بعد اینکه برو تو بایوس تمامی امکانات انبورد لب تاب که مجود هست غیر فعال کن مثل وایرلس و از این چیزا
همرو باید دیزیبل کنم !؟

saeid72
07-11-2012, 18:10
همرو باید دیزیبل کنم !؟
بله............

HOMAYOON1992
07-11-2012, 19:44
بله............
همه این کارارو کردم

4 تا عکس از ستاپ لپ تاپم میزارم شما بگو جاییش مشکل داره ؟؟؟:41:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saeid72
07-11-2012, 22:15
همه این کارارو کردم

4 تا عکس از ستاپ لپ تاپم میزارم شما بگو جاییش مشکل داره ؟؟؟:41:
بله درست انجام دادید فقط توی یکی از عکسا sata operation روی AHCI تنظیم شده عوضش کن احتمالش زیاده مشکلت حل بشه

M e i s a m
08-11-2012, 00:10
عزیز این دفعه درایوت رو delete کن نه format
خود ویندوز 7 یه درایو 100 مگی درست میکنه قبل از درایو ویندوز هم اون 100 مگی هم درایو ویندوزت رو delete کن بعد create کن (که احتمالا دکمش new هست اینطور که دوستان گفتن) شاید مشکلت حل بشه

HOMAYOON1992
08-11-2012, 11:24
بله درست انجام دادید فقط توی یکی از عکسا sata operation روی AHCI تنظیم شده عوضش کن احتمالش زیاده مشکلت حل بشه
مرسیییییییییییییییییییییی ییییییییییییی درست شد این کاری که گفتیو کردم نصب کامل شد وارد ویندوز هم شد ولی تا روی ایکون وایرلس کلیک کردم گیر کرد و دیگه بالا نیومد ویندوز!!!
بعد دوباره گذاشتم روی همون ahci نصب کردم دوباره رو درصده گیر کرد دوباره گذاشتم روی ata(حالت دیگه ساتا) دوباره نصب کردم دوباره درست نصب شد و گیر نکرد ولی ایندفعه فهمیدم وقتی شارژرو میزنی تو لپتاپ گیر میکنه !!!!!
اینو دیگه چیکار کنم!!!؟؟؟؟؟

عزیز این دفعه درایوت رو delete کن نه format
خود ویندوز 7 یه درایو 100 مگی درست میکنه قبل از درایو ویندوز هم اون 100 مگی هم درایو ویندوزت رو delete کن بعد create کن (که احتمالا دکمش new هست اینطور که دوستان گفتن) شاید مشکلت حل بشه
من همیشه همین کارو واسه نصب ویندوز میکنم!
ویندوز 7 100 مگ میخواد ولی 8 350 مگ!

saeid72
08-11-2012, 14:38
مرسیییییییییییییییییییییی ییییییییییییی درست شد این کاری که گفتیو کردم نصب کامل شد وارد ویندوز هم شد ولی تا روی ایکون وایرلس کلیک کردم گیر کرد و دیگه بالا نیومد ویندوز!!!
بعد دوباره گذاشتم روی همون ahci نصب کردم دوباره رو درصده گیر کرد دوباره گذاشتم روی ata(حالت دیگه ساتا) دوباره نصب کردم دوباره درست نصب شد و گیر نکرد ولی ایندفعه فهمیدم وقتی شارژرو میزنی تو لپتاپ گیر میکنه !!!!!
اینو دیگه چیکار کنم!!!؟؟؟؟؟

من همیشه همین کارو واسه نصب ویندوز میکنم!
ویندوز 7 100 مگ میخواد ولی 8 350 مگ!
خواهش میکنم
بعد از نصب کامل ویندوز برید توی بایوس و گزینه تنظیمات دیفالت رو بزنید که کل تنظیمات بره به حالت اولیه بعد سیو و ریست بدید(اگه بالا نیومد چک کنید اگه اومده بود روی گزینه AHCI دوباره عوضش کنید برید توی ویندوز بعد قسمت ویندوز اپدیت چک برای اپدیت بزنید وایسید اپدیت ها رو لیست بکنه حالا یه سری اپدیت میاره که معمولا قسمت important یه سری اپدیت هم میاره که معمولا optinal هستش خلاصه تو لیست اپدیت ها نگاه بکن مواردی رو که مربوط به درایور قطعات دستگاه هست لیست کرده تیکش رو بزار باشه بقیرو بردار بزار دانلود و اپدیت بکنه یه ریست بده احتمال حل مشکل هست
اگر بازم جواب نگرفتی برو به سایت شرکت سازنده لب تابت دنبال درایور برای وین 8 بگرد
اگه چیزی پیدا نکردی یه برنامه خوب برای جست و جو و اپگدیت درایو امتحان بکن(میتونی فقط باهاشون جست و جو کنی و مدل و ورژن درایورت رو پیدا کنی تو گوگل سرچ کنی با سرعت بالا دانلود بکنی یا اینکه مستقیم با خود برنامه دانلود بکنی که سرعت کمتره) برنامه DriverNavigator خیلی خوب پیدا میکنه
یا مثلا Driver Reviver
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اگه چیزی پیدا نکردی میتونی دونه دونه بگردی یعنی مثلا مدل وایرلس دستگاهت reatek 8890 هستش مستقیم به سایتش برو و بگرد ببین درایور هستش یا نه

rafeazadeh
20-01-2013, 00:51
سلام به دوستانم، منم همین مدل لب تاب دل رو دارم، روش از اینترپرایز تا پرو x64 رو نصب کردم، یا باطری خوب کار میکنه، همین که شارژر رو وصل میکنم، لب تاب کلا هنگ میکنه، میخواستم یکی از دوستان کمکم کنه بی زحمت

Alto7777
27-12-2013, 21:30
سلام به همه بچه ها پی سی ورلد
:11:

من پدرم در اومد ولی وین 8 نصب نشد رو لپتاپم

تمام نسخه ها شو امتحان کردم همشون وقتی نصب ویندوز تموم میشه و ریست میشه و شروع میکنه به اماده کردن دیوایس ها (که درصد داره از 1 تا 100 میره) روی 4 درصد گیر میکنه هیچی نمیشه

به خدا از بس نسخه های مختلف نصب کردم و روی 4 درصد گیر کرد کپک زدم

لپتاپم n5110 دله 8 گیگ رم i7 یک گیگ گرافیک (مشکلی از نظر قدرت نداره) ولی هر کاری کردم نشد
میخواستم یه کمک به من کنید بگید ایا مشکل مربوط به هارد یا رممه؟؟؟یا چیزه دیگست !!:37::37:
کسی از دوستان تا حالا ویندوز 8 روی لپتاپی که گفتم نصب کرده ؟؟؟
اگه کمکم کنید ممنون میشم :45:

:40::40:
سلام من هم مثل شما مشکل دارم. اگه توی اینترنت بگردید می بینید که فقط این لپ تاپ مشکل داره . بعضی ها می گن باید درایور بوتش رو نصب کنیم. اما من وقتی که می خواهم وارد سایت دل بشوم نمی توانم. اگر از این روش موفق به نصب ویندوز 8 شدید به من هم اطلاع دهید.