PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مصرف بالای ترافیک در ویندوز 8

endoftime
31-10-2012, 15:08
ضمن عرض سلام
بعد از نصب نسخه کامل ویندوز 8 متوجه شدم ترافیکم به سرعت مصرف میشه.با نصب برنامه پراکسی فایر متوجه شدم نرم افزاری با نام svchest از اینترنت مدام استفاده میکنه
هر جوری هم سعی کردم بن بشه نشده.
یکی از دوستان هم میگفت svchest نرم افزار سیستمیه و ویروس نیست.با این حال راهی هست جلوی مصرف ترافیک بگیرم؟
ضمن اینکه سرعت دانلودم هم در ویندوز 8 بسیار کم شده برای مثال از یک لینک اگه از ویندوز7 با سرعت 400 دان میکنم در ویندوز 8 این عدد نهایت به 50 میرسه!

tiyam 01
31-10-2012, 15:39
مصرف ترافیک منم بالائه
مونده ترافیک دیروز 2200 مگ مونده بود امروز شده 2000، دانلودی هم انجام ندادم (شاید 10-20 مگ)... قبلاً نهایتاً روزی 100 مگ مصرف میشد (بدون دانلود) الان 5 روزه 1070 مگ مصرف شده.. آپدیت ویندوز هم غیرفعاله

hamidreza2010
01-11-2012, 01:46
دوستان منم از ویندوز 8 استفاده میکنم ولی تا حالا به این قضیه توجه نکرده بودم.اگه راه حلی پیدا کردین اینجا بگین ما هم استفاده کنیم. مرسی

hamidreza2010
02-11-2012, 17:01
دوستان منم چک کردم مال منم وحشتناکه.20 دقیقه کانکت شدم بدون هیچ دانلودی 105 مگ از ترافیکم رفت خواهشا اگه میتونین یه راهی پیدا کنین اینجوری پیش بره سر 2 روز کل حجممون تموم میشه.
کسی میدونه چجوری میشه این مشکل رو حل کرد؟

saeed_136915
02-11-2012, 17:09
دوستان احتمالا به خاطر اکانت آنلاینتون هست.
از Settings-> Change PC Settings ->User اکانتتون رو local Account یا یه همچین چیزی کنین احتمالا درست میشه

joeguitar1
02-11-2012, 18:58
دوستان نرم افزار زیر رو دانلود کنید که ببینیم واقعا چقدر پهنای باند اینترنت استفاده می شه؟
networx ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mb1372
02-11-2012, 19:51
آپديت اتوماتيك رو خاموش كردين؟

tiyam 01
02-11-2012, 20:52
وقتی هیچ برنامه ای کانکت نیست مصرف در حد چند کیلوبایت هست. اما وقتی فایرفاکس یا کروم باز میشه در عرض چند دقیقه وبگردی 5-6 مگ مصرف میشه.. احساس میکنم مصرف ویندوز هفت کمتره، سرعت اینترنت ویندوز هشت هم بیشتر و روانتره

endoftime
03-11-2012, 11:29
این عکس واسه زمانیه که هیچ استفاده ای از اینترنت نمیکردم ولی ویندوز در حال استفاده هست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لیست کانکشن هارو که چک کردم دیدم فقط نرم افزار explore.exe در حال استفاده بود!

joeguitar1
03-11-2012, 14:58
خوب اگه در حد چند كيلو بايت باشه عادي هست و فرق چنداني با ورژن هاي قيلي ويندوز نداره.
بابت مصرف چندين مگابايت در وب گردي هم اين مسئله عادي هست چون اكثر سايت ها حجم چند صد كيلو بايتي دارن و ممكنه شما با مرور چند صفحه چندين مگ مصرف كنيد.

tonypb
07-11-2012, 20:18
دوستان مشکل رو چه جوری حل کنیم؟؟؟
svchost به شدت از اینترنت مصرف میکنه...سر خود...تمام live tile ها هم خاموشه...خیلی خیلی بده این...بابا تو حالت معمولی هم همینجوری ترافیک کم میاوردیم حالا که دیگه هیچ...

Amir Hossein
07-11-2012, 20:52
سلام
اپلیکیشن های مترو ترافیک زیاد مصرف میکنند
روشون راست کلیک کنید و TURN LIVE TILE OFF رو بزنید

tonypb
07-11-2012, 22:01
سلام
گفتم که.تمام live tile ها خاموشه...

Operalive
07-11-2012, 23:27
بهترین کار نصب یه فایروال و محدود کردن دسترسی برنامه ها به اینترنت هستش... من خودم این کارو انجام دادم تا 90% بهینه شده ترافیک مورد استفاده
از فایروال موجود در آنتی ویروس کسپراسکی اینترنت سکیوریتی استفاده می کنم و همین رو هم پیشنهاد می کنم
فایروالهای بیتدفندر و نورتون نیز قوی هستش

saeed774
07-11-2012, 23:32
دوستانی که مشکل دارن ، آیا مجموعه آفیس 2013 رو بطور کامل نصب کردن ؟! برای منم چنین مشکلی وجود داشت و با آنیستال کردن اون مشکل حل شد . نمیدونم کدوم نرم افزار آفیس هست که سرعت رو بطرز وحشناک می مکه !

Operalive
07-11-2012, 23:35
نیازی به حذف هیچ برنامه ای نیست آره من هم آفیس 13 نصب هستم... و همه آفیس ها نیاز به آپدیت دارن / منتها فقط کافی است در فایروال اجازه دسترسی آفیس به نت را نداد

saeed774
07-11-2012, 23:54
درسته میشه با فایروال محدودش کرد ولی منظور من این بود که کدوم برنامه باعث بروز چنین مشکلی میشه ؟ با این حساب همون آفیس 2013 باعثش هست . حالا باید پیدا کرد که کدوم برنامش با وصل شدن به نت شروع به دانلود میکنه ؟! چون فقط تحت عنوان Svchost.exe شروع به دانلود میکنه و اسم نرم افزارشو بروز نمیده !!
شما کدوم نرم افزارهای آفیس رو با فایروال محدود کردید ؟

M e i s a m
07-11-2012, 23:54
من همچین چیزی ندیدم تا حالا...
کمودو روی سیستمم نصبه که همه چیز رو محدود میکنه و به نرم افزار هایی که من اجازه میدم عبور میده و به این صورت که میگید ندیدم ویندوز 8 مصرف کنه یا سرعتو محدود کنه

*Batman*
08-11-2012, 02:38
1-آپدیت اتوماتیک ویندوز رو غیرفعال کنید
2-Windows SmartScreen رو غیرفعال کنید.(یه سیستم اعتبار سنجی که اگر آنتی ویروس خوب نصب کرده باشید نیازی بهش نخواهید داشت)
3-Change PC Setting >> Privacy - همه گزینه ها رو Off کنید.مخصوصا آخری(Help improve windows)
4-Windows Defender به صورت پیش فرض روی ویندوز نصب شده.آپدیت اتوماتیک این برنامه رو غیر فعال کنید.
5-فایروال نصب کنید و اتصال برنامه ها رو کنترل کنید.

نمیدونم کدوم نرم افزار آفیس هست که سرعت رو بطرز وحشناک می مکه !
شما کدوم نرم افزارهای آفیس رو با فایروال محدود کردید ؟

Word = Block Outbound Traffic
این برای من جواب داده و ترافیک مصرف نمیکنه

hamidreza2010
09-11-2012, 01:36
سلام
دوست عزیز من روشون کلیک راست کردم ولی همچین گزینه ایی که میگین نداره.میشه بهتر توضیح بدین منم مشکل استفاده بیش از حد ترافیک رو دارم.

1-آپدیت اتوماتیک رو غیرفعال کنید
2-Windows SmartScreen رو غیرفعال کنید.(یه سیستم اعتبار سنجی که اگر آنتی ویروس خوب نصب کرده باشید نیازی بهش نخواهید داشت)
3-Change PC Setting >> Privacy - همه گزینه ها رو Off کنید.مخصوصا آخری(Help improve windows)
4-فایروال نصب کنید و اتصال برنامه ها رو کنترل کنید.

Word = Block Outbound Traffic
این برای من جواب داده و ترافیک مصرف نمیکنه

سلام بتمن جان
شماره های 2 و 3 رو چجوری میشه انجام داد من پیداشون نکردم؟

hamidreza2010
09-11-2012, 01:40
راستی توی یه مجله معتبر هم خوندم که نوشته بود ویندوز 8 اسم برنامه هایی که روی سیستم نصبه رو از طریق نت میفرسته واسه مایکروسافت.البته خبرش توی سایتها زیاده بعضی ها میگن راسته بعضی ها میگن دورغه ولی خب از اینا هرکاری بگی برمیاد.
اگه اینطوری باشه شاید یه علت استفاده بیش از حد ترافیک همین باشه.

reactoor
09-11-2012, 22:43
سلام دوستان منم همین مشکل رو داشتم تمام appداخل منو استارت مثل music video map و....رو unistallکردم الان درست شده

*Batman*
10-11-2012, 00:26
سلام بتمن جان
شماره های 2 و 3 رو چجوری میشه انجام داد من پیداشون نکردم؟

سلام بر آقا حمید
شماره 2 :
Control Panel\System and Security\Action Center
بعدش Change Windows SmartScreen Settings
شماره 3:
نشانگر ماوس رو به منتها الیه راست ببرید تا پنل مربوطه نمایان بشه.
گزینه آخر(Settings) رو انتخاب کنید.بعد گزینه Change PC setting را کلیک کنید(این گزینه پایین صفحه قرار گرفته)
حالا بخش تنظیمات باز میشه که از پنل سمت چپ باید روی گزینه Privacy کلیک کنید و همه گزینه های موجود رو Off کنید.

danialia
10-11-2012, 12:16
سلام
واسه منم دفعا اول خیلی ترافیک مصرف میکرد بعد از کلی زیر و رو کردن ویندوز فهمیدم اپلیکیشن های پیشفرض مترو خود ویندوز 8 مثل - آب و هوا - ایمیل- بورس - مسافرت و ...... در پس.زمینه ویندوز ترافیک بالایی رو مصرف میکنه. و چون نیازی به هیچ کدومشون نداشتم همشون را uninstall کردم.
شما هم همین کار رو کنید بعد خواهید دید که همه چی عادی میشه. فقط دقت کنید unpin from start نکنید بلکه uninstal کنید.
موفق باشد:sq_15:

hamidreza2010
12-11-2012, 01:53
دوستان سلام
فایل Svchost.exe توی سیستم من هم داره از نت استفاده میکنه تا حالا 70 مگ استفاده کرده.میخواستم ببینیم دقیقا کدوم برنامه از این طریق به نت وصل میشه؟بعد اینکه این مشکل توی ویندوز 7 هم هست یا نه؟

Mr.foad
13-11-2012, 02:53
این مشکل بعد از نصب همه ی ویندوزها هست !!
اپلیکیشن های ویندوز8 اگه خاموش بشن تاثیر زیادی داره ولی بازم مصرف بیخودی Svchost رو متوقف نمیکنه !
نمیدونم در اصل چیکار میکنه توی ویندوز 7 هم همینطوره !
بهتره اجازه بدید یه مدت هرکاری میخواد بکنه خودش درست میشه ! مال منم همینطوری شد ، بعد از نصب ترافیک زیادی مصرف میکرد و کانکت که میشد چراغای مودم همش بی دلیل چشمک میزدن ! ولی الان 24ساعت از نصب ویندوز گذشته درست شده و من الان این مشکلو ندارم باهاش !

*Batman*
13-11-2012, 07:39
دوستان سلام
فایل Svchost.exe توی سیستم من هم داره از نت استفاده میکنه تا حالا 70 مگ استفاده کرده.میخواستم ببینیم دقیقا کدوم برنامه از این طریق به نت وصل میشه؟بعد اینکه این مشکل توی ویندوز 7 هم هست یا نه؟
سلام علیکم
یک راه حل غیر معمول وجود داره که امیدوارم جواب بده!
شما باید ببینید چه سرویسهایی زیر مجموعه Svchost هستن.
اما باید دقت کنید و خودتون سرویس مصرف کننده را پیدا و دسترسی اش را مسدود کنید.
ابتدا برنامه Process Explorer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو دانلود کنید.
بعد از اجرا شما لیست برنامه های فعال رو مشاهده میکنید که تعدادی از اونا Svchost.exe هستن.
روی هر کدام از اینها دابل-کلیک میکنید تاپنجره Properties مربوط بهش باز بشه.
در سربرگ Services شما میتونید سرویسهایی رو که با این فرایند اجرا شدن مشاهده کنید و بعد از شناسایی با فایروال محدودش کنید.
نکته:به خاطر تعدد اسامی شما میتونید از فایروال خودتون و Process Explorer همزمان کمک بگیرید و یه وجه مشترک مثل PID رو پیدا کنید تا سریع تر به جواب برسید.
این یه روش کلی هستش و شامل همه ویندوزها ،آنتی ویروسها و فایروال ها میشه.

پ.ن : درسته که Svchost یه فرایند سیستمی محسوب میشه اما مخربهای زیادی وجود دارن که خودشون رو زیر پرچم همین فرایند پنهان میکنن. پس هر گردی لزوما گردو نیست!
موفق باشید.

hamidreza2010
13-11-2012, 16:57
سلام علیکم
یک راه حل غیر معمول وجود داره که امیدوارم جواب بده!
شما باید ببینید چه سرویسهایی زیر مجموعه Svchost هستن.
اما باید دقت کنید و خودتون سرویس مصرف کننده را پیدا و دسترسی اش را مسدود کنید.
ابتدا برنامه Process Explorer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو دانلود کنید.
بعد از اجرا شما لیست برنامه های فعال رو مشاهده میکنید که تعدادی از اونا Svchost.exe هستن.
روی هر کدام از اینها دابل-کلیک میکنید تاپنجره Properties مربوط بهش باز بشه.
در سربرگ Services شما میتونید سرویسهایی رو که با این فرایند اجرا شدن مشاهده کنید و بعد از شناسایی با فایروال محدودش کنید.
نکته:به خاطر تعدد اسامی شما میتونید از فایروال خودتون و Process Explorer همزمان کمک بگیرید و یه وجه مشترک مثل PID رو پیدا کنید تا سریع تر به جواب برسید.
این یه روش کلی هستش و شامل همه ویندوزها ،آنتی ویروسها و فایروال ها میشه.

پ.ن : درسته که Svchost یه فرایند سیستمی محسوب میشه اما مخربهای زیادی وجود دارن که خودشون رو زیر پرچم همین فرایند پنهان میکنن. پس هر گردی لزوما گردو نیست!
موفق باشید.

کاملا موافقم چون ویروس هایی هم هستند که همین Svchost رو آلوده میکنن ممکنه اون باشه که ترافیک رو مصرف میکنه ولی خب بعید به نظر میرسه چون من kis 2013 آپدیت فول دارم + اینکه سیستم رو هم فول اسکن کردم ویروسی نداشت و از همه مهمتر اینکه اکثرا این مشکل رو دارن.
بتمن جان ممنون.تست میکنم نتیجش رو اعلام میکنم

Mr.foad
14-11-2012, 21:07
بهترین راه اینه که بذارید هرچی میخواد ترافیک بکشه چون همیشگی نیست ! تا یه حدی این کارو میکنه بعد ازاون دیگه سیستم یه ساعت روشن باشه بدون استفاده زیر 1مگ میندازه !!
با مسدود کردن و دستکاری کردن این سرویس ها بعدا ممکنه واسه یه سر نرم افزار های اینترنتی و ... مشکل ایجاد بشه !

hamidreza2010
14-11-2012, 22:20
بتمن جان ممنون.تست میکنم نتیجش رو اعلام میکنم
عزیز جان تست کردم ولی بیشتر سرویس هایی که همراه این پروسه اجرا میشن سرویس های حیاتی ویندوز هستند و بلوک کردنشون ممکنه توی عملکرد ویندوز اختلال ایجاد کنه

بهترین راه اینه که بذارید هرچی میخواد ترافیک بکشه چون همیشگی نیست ! تا یه حدی این کارو میکنه بعد ازاون دیگه سیستم یه ساعت روشن باشه بدون استفاده زیر 1مگ میندازه !!
با مسدود کردن و دستکاری کردن این سرویس ها بعدا ممکنه واسه یه سر نرم افزار های اینترنتی و ... مشکل ایجاد بشه !
آره من یکیش رو بلوک کردم اینترنتم قطع شد

joeguitar1
15-11-2012, 02:18
بهترین راه حل اینکه هنگام نصب ویندوز گزینه های مربوط به sync آپدیت و ویروس یاب و ... رو off و خاموش کنید بعدا یک نرم افزار آنتی ویروس و اینترنت سکیوریتی نصب کنید.

barooni2
28-11-2012, 10:31
این مشکل کوفتی حل نشد؟ منم همین مشکل رو دارم 300 مگ از حجمم پرید !

PersianEm0b0y
28-11-2012, 18:26
چطور چنین چیزی ممکنه ؟
مطمئنم اشتباه می کنین منم دارم استفاده می کنم اما حتی واسه به روز کردن Tiles های منوی استارت هم که کاملا لایو هست نمی بینم مصرفی کنه ...
این نرم افزار کم حجم رو نصب کنین و فقط از توش دیوایسی که باهاش به اینترنت وصل میشین رو انتخاب کنین . میاد بالای صفحه و کوچکترین استفاده ای رو نشون میده و دردسر های نرم افزارهای دیگه رو هم نداره چون خیلی ساده ست ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hamidreza2010
28-11-2012, 20:02
چطور چنین چیزی ممکنه ؟ مطمئنم اشتباه می کنین منم دارم استفاده می کنم اما حتی واسه به روز کردن Tiles های منوی استارت هم که کاملا لایو هست نمی بینم مصرفی کنه ... این نرم افزار کم حجم رو نصب کنین و فقط از توش دیوایسی که باهاش به اینترنت وصل میشین رو انتخاب کنین . میاد بالای صفحه و کوچکترین استفاده ای رو نشون میده و دردسر های نرم افزارهای دیگه رو هم نداره چون خیلی ساده ست ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عزیز خیلی با اعتماد به نفسی یا.همه دارن اشتباه میکنن یعنی؟ زیاد مطمئن نباشین چون 90 درصد این مشکل رو دارن.حالا شما نداری دلیل نمیشه که این مشکل وجود نداشته باشه.

PersianEm0b0y
28-11-2012, 20:08
دلیل نمیشه چون خیلی ها گفتن پس درست باشه من این طوری فکر نمی کنم ...
نمیشه تو هر مساله ای نظر جمعی رو درست بدونیم ..
اگر بود باید برای منم اتفاق می افتاد پس وقتی نیوفتاده به نظر من مشکل از خود کاربره نه ویندوز !

barooni2
28-11-2012, 20:54
چطور چنین چیزی ممکنه ؟مطمئنم اشتباه می کنین منم دارم استفاده می کنم اما حتی واسه به روز کردن Tiles های منوی استارت هم که کاملا لایو هست نمی بینم مصرفی کنه ...این نرم افزار کم حجم رو نصب کنین و فقط از توش دیوایسی که باهاش به اینترنت وصل میشین رو انتخاب کنین . میاد بالای صفحه و کوچکترین استفاده ای رو نشون میده و دردسر های نرم افزارهای دیگه رو هم نداره چون خیلی ساده ست ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اینم شد برنامه؟ با هزار تا نرم افزار تست کردیم مثل نت لیمیتراستفاده اینترنت با فایل های خود ویندوز هست svchostویندوز من پرو 8 - آپدیت تا نوامبر - از سافت 98 دانلود کردم.....یا اینکه این نسخه ای که ما استفاده میکنیم ویروسیه که احتمال این کمه ! و یا اینکه کلا معلوم نیست مایکروسافت داره چه بلایی سرمون میاره !

PersianEm0b0y
28-11-2012, 20:58
من نگفتم این ساده ست و چیز خاصی نداره اما خوب و کم دردسره !؟

1376MAXIMUM
28-11-2012, 21:57
منم این مشکل رو ندارم از توی خود ویندوز تو تسک منیجر که برید تمام برنامه هایی که از اینترنت استفاده میکنن را نشون میده حتی نشون میده چند درصد از پهنای باند رو دارن استفاده میکنن

gladiator11
28-11-2012, 22:26
توی بعضی از نسخه های قبلی ویندوز ایکس پی و سون هم که شرکتهای مختلف ایرانی بیرون میدن این مشکل وجود داشت توصیه میکنم از یه سی دی ویندوز دیگه استفاده کنید

hamidreza2010
29-11-2012, 02:02
دلیل نمیشه چون خیلی ها گفتن پس درست باشه من این طوری فکر نمی کنم ...
نمیشه تو هر مساله ای نظر جمعی رو درست بدونیم ..
اگر بود باید برای منم اتفاق می افتاد پس وقتی نیوفتاده به نظر من مشکل از خود کاربره نه ویندوز !

خب خیلی از مشکلها واسه همه اتفاق نمی افته ولی به هر حال این مشکل وجود داره و تا حدی هم قابل حله (ما توی تاپیک اختصاصی کسپر + همین تاپیک روی این مسئله بحث کردیم)

اینم شد برنامه؟ با هزار تا نرم افزار تست کردیم مثل نت لیمیتراستفاده اینترنت با فایل های خود ویندوز هست svchostویندوز من پرو 8 - آپدیت تا نوامبر - از سافت 98 دانلود کردم.....یا اینکه این نسخه ای که ما استفاده میکنیم ویروسیه که احتمال این کمه ! و یا اینکه کلا معلوم نیست مایکروسافت داره چه بلایی سرمون میاره !

به شدت تایید میشه.هر چی هست زیر سر پروسه svchost ویندوزه البته چیزای دیگه هم تاثیر داره ولی ربطی به ویروسی بودن ویندوز نداره چون خیلی از کاربرا همین مشکل رو دارن.مشکل منم همین بود ولی با راه حلهایی که دوستان توی همین تاپیک و تاپیک کسپر ارائه دادن تقریبا میشه گفت مصرف ترافیک کم شده

poloton
13-12-2012, 00:00
با سلام
من تمام نرم افزار های پیش فرض مترو uninstall کردم خدا رو شکر تا الان که مشکل حل شده:n06:

endoftime
13-12-2012, 09:31
من مشکلم با svchest رو به راحتی با برنامه ی BWmeter حل کردم.خوبی که این برنامه داره بسیار سبکه و بهتر از خیلی از فایروال ها واسه من کار کرده!
از منوی filters این برنامه میتونید svchest رو از دسترسی به اینترنت بن کنید.:n16:

V.Valizadeh9
13-12-2012, 10:10
من مشکلم با svchest رو به راحتی با برنامه ی BWmeter حل کردم.خوبی که این برنامه داره بسیار سبکه و بهتر از خیلی از فایروال ها واسه من کار کرده!
از منوی filters این برنامه میتونید svchest رو از دسترسی به اینترنت بن کنید.:n16:
دوست عزیز با انجام این کار اینترنت کلا قطع میشه!!!
آخه مگه میشه؟!

endoftime
13-12-2012, 11:29

میبینید که من بن کردم ولی دارم از نت استفاده میکنم.
با امروز 3روز هست که دیگه مصرف اضافه ترافیک ندارم.

Agame.Arash
13-12-2012, 13:29

میبینید که من بن کردم ولی دارم از نت استفاده میکنم.
با امروز 3روز هست که دیگه مصرف اضافه ترافیک ندارم.

میشه لطف کنید بگید چه جوری به اینترنت وصل میشید ؟ منظورم کانکشن bridge یا مستقیم با وای فای هستش آخه من net limiter که گذاشتم بریج رو از کار انداخت ...

endoftime
13-12-2012, 13:37
میشه لطف کنید بگید چه جوری به اینترنت وصل میشید ؟ منظورم کانکشن bridge یا مستقیم با وای فای هستش آخه من net limiter که گذاشتم بریج رو از کار انداخت ...
خیر بنده از وای فای استفاده نمیکنم.با لن و کانکشن PPPoE . من خیلی اطلاعات شبکه ندارم شاید باقی دوستان بتونن بیشتر کمکتون کنن!

hamidreza2010
13-12-2012, 14:37

ممنون رفیق راستش من چند باری از این برنامه استفاده کردم ولی چون نتونستم تنظیمش کنم زدم پاکش کردم اگه لطف کنی تنظیماتش رو با عکس بذاری ما هم استفاده کنیم ممنون میشم
مثلا چجوری جلوی کانکت شدن یه برنامه رو به نت بگیریم و یا همچین چیزایی
ممنون

vahidreza2007
13-12-2012, 14:40
دوستان بیشتر حجمی که در ویندوز 8 مصرف میشه مربوط به انلاین بودن نرم افزار های مترو هستش شما می تونید با حذف این برنامه ها و همچنین محدود کردن دسترسی به اینترنت بعضی برنامه های دیگه این مشکل رو حل کنید به راحتی :n16:

Agame.Arash
13-12-2012, 14:55
دوستان بیشتر حجمی که در ویندوز 8 مصرف میشه مربوط به انلاین بودن نرم افزار های مترو هستش شما می تونید با حذف این برنامه ها و همچنین محدود کردن دسترسی به اینترنت بعضی برنامه های دیگه این مشکل رو حل کنید به راحتی :n16:

من با وجود این که ازشون هیچ استفاده ای نمیکنم ولی اصلا دلم نمیاد پاکشون کنم !!! نمیدونم چرا ...:n02: تا حالا تنها راهی هم که برام جواب داده همون نت لیمیتر بود که بیخیالش شدم چون دیدم انگار مصرف ترافیک اونقدا هم زیاد نبود ... سعی میکنم bwmeter هم تست کنم ...

endoftime
13-12-2012, 14:55
اولا بعد از نصب BWMeter هر برنامه ای که بخواد از اینترنت استفاده کنه نیاز به اجازه شما داره و شما میتونید به اون برنامه اجازه دسترسی بدین یا مانع بشین
اما تنظیمات:
ابتدا وارد صفحه تنظیمات بشید
1-وارد منوی filters بشید
2-از قسمت filter definition وارد افزونه ی firewall بشید
در اینجا دو بخش forbid و allow وجود داره
اگر برنامه مورد نظرتون در بخش allow وجود داره اون به بخش forbid بفرستید تا دیگه به نت دسترسی نداشته باشه
اما اگه برنامه مد نظر شما در هیچ یک از اون 2 بخش نبود اون برنامه خودتون اجرا کنید تا هنگام استفاده برنامه از اینترنت BWMeter اخطار بده و از شما اجازه بخواد و شما میتونید از همون صفحه اخطار برنامه forbid کنید.

vahidreza2007
13-12-2012, 16:52
اولا بعد از نصب BWMeter هر برنامه ای که بخواد از اینترنت استفاده کنه نیاز به اجازه شما داره و شما میتونید به اون برنامه اجازه دسترسی بدین یا مانع بشین

اما تنظیمات:
ابتدا وارد صفحه تنظیمات بشید
1-وارد منوی filters بشید
2-از قسمت filter definition وارد افزونه ی firewall بشید
در اینجا دو بخش forbid و allow وجود داره
اگر برنامه مورد نظرتون در بخش allow وجود داره اون به بخش forbid بفرستید تا دیگه به نت دسترسی نداشته باشه
اما اگه برنامه مد نظر شما در هیچ یک از اون 2 بخش نبود اون برنامه خودتون اجرا کنید تا هنگام استفاده برنامه از اینترنت BWMeter اخطار بده و از شما اجازه بخواد و شما میتونید از همون صفحه اخطار برنامه forbid کنید.

این برنامه یه ویژگی خوبی که داره این هستش که مثلا برنامه یا بازی هایی که نباید به اینترنت وصل بشن تا احیانا کرکشون از کار نیافته رو باعث میشه تا اگر هم بخواد وصل بشه اول از شما سوال میپرسه برای اجازه دسترسی و اگر شما اجازه ندین نمی تونه به اینترنت وصل بشه !:n16:

happyfeat
13-12-2012, 19:08
این برنامه که چیزی نمیپرسه
من الان یاهو مسنجر و جی تالک . .. باز کردم نپرسید . فقط یه بار access آنتی ویروس به اینترنت رو سوال کرد . همین
در ضمن برنامه های مترو رو unistal کردم و ویندوز رو آپدیت کردم و svchest هم تو این برنامه دسترسیش رو قطع کردم بازم بالا پایین شدن سرعت رو دارم. و یه کمی بیشتر هم قاطی کرده در حالی رو 7 سرعتم کاملا ثابت هستش. احتمالا برگردم روی همون 7

syamak790
13-12-2012, 20:27
خب ما هم امروز نصب کردیم این ویندوز 8 رو
آپدیتم کردم windows 8 pro

اما عجیب سرعت اینترنت و دانلودم کم شده
قبلا راحت 120 تا دان میکرد اما الان به زور به 50 60 میرسه ؟؟!!

hamidreza2010
13-12-2012, 22:47

ممنون رفیق.آموزشت هم عالی بود.منم svchost رو بلوک کردم ولی اینترنتم قطع نشد جالب اینکه همین فایل رو توی فایروال کسپر بلوک میکردم نتم قطع میشد.الان تنها مشکلی که دارم اینه که نمیدونم چرا بعد نصب این برنامه و بلوک کردن چند تا از نرم افزارهام سرعت نتم یکم اومده پایین.نمیدونم بخاطر نصب این برنامست یا نه؟

endoftime
14-12-2012, 09:10
ممنون رفیق.آموزشت هم عالی بود.منم svchost رو بلوک کردم ولی اینترنتم قطع نشد جالب اینکه همین فایل رو توی فایروال کسپر بلوک میکردم نتم قطع میشد.الان تنها مشکلی که دارم اینه که نمیدونم چرا بعد نصب این برنامه و بلوک کردن چند تا از نرم افزارهام سرعت نتم یکم اومده پایین.نمیدونم بخاطر نصب این برنامست یا نه؟
ابتدا عرض کنم بنده اطلاعات تخصصی ندارم و جوابم حاصل اندک تجربم هست.
اگر شما نرم افزار غیر سیستمی بلوک کردید پس دلیلی نداره سرعت اینترنت شما پایین بیاد.اما اگر نرم افزار سیستمی بوده با بلوک کردنش یا باید نت قطع بشه یا به حال عادی کار کنه.
حالت وسطی وجود نداره با این حال من پیش نهاد میکنم از نرم افزار های سیستمی فقط اینارو بلوک کنید :
EXplorer.exe-svchost.exe-rundll32.exe-mscorsvw.exe
بنده با بلوک کردن این چنتا مشکلم حل شده.
بازم اگر مشکلی بود در خدمتم.

endoftime
14-12-2012, 09:16
این برنامه که چیزی نمیپرسه
من الان یاهو مسنجر و جی تالک . .. باز کردم نپرسید . فقط یه بار access آنتی ویروس به اینترنت رو سوال کرد . همین
در ضمن برنامه های مترو رو unistal کردم و ویندوز رو آپدیت کردم و svchest هم تو این برنامه دسترسیش رو قطع کردم بازم بالا پایین شدن سرعت رو دارم. و یه کمی بیشتر هم قاطی کرده در حالی رو 7 سرعتم کاملا ثابت هستش. احتمالا برگردم روی همون 7
این تنظیمات رو چک کنید : در صورت درست بودن تنظیمات هیچ برنامه ای بدون اجازه شما نمیتونه وصل به نت بشه

hamidreza2010
14-12-2012, 16:59
ابتدا عرض کنم بنده اطلاعات تخصصی ندارم و جوابم حاصل اندک تجربم هست.
اگر شما نرم افزار غیر سیستمی بلوک کردید پس دلیلی نداره سرعت اینترنت شما پایین بیاد.اما اگر نرم افزار سیستمی بوده با بلوک کردنش یا باید نت قطع بشه یا به حال عادی کار کنه.
حالت وسطی وجود نداره با این حال من پیش نهاد میکنم از نرم افزار های سیستمی فقط اینارو بلوک کنید :
EXplorer.exe-svchost.exe-rundll32.exe-mscorsvw.exe
بنده با بلوک کردن این چنتا مشکلم حل شده.
بازم اگر مشکلی بود در خدمتم.

ممنون رفیق.
حرف شما کاملا درسته.منم دقیقا همینا رو بلوک کردم اما مشکلم اینه که سرعت اینترنتم اومده پایین بعد مجبور شدم فایل svchost رو توی برنامه allow کنم.البته بعد از یه 15 تا 20 دقیقه سرعت خوب میشه
اصلا نمیشه فهمید مشکل از چیه

M.R.2
14-12-2012, 20:04
با سلام
دوستان من چطور میتونم بفهمم که چه برنامه هایی از اینترنت استفاده میکنن.از طریق ویندوز یا برنامه جانبی؟

hamidreza2010
14-12-2012, 22:19
با سلام
دوستان من چطور میتونم بفهمم که چه برنامه هایی از اینترنت استفاده میکنن.از طریق ویندوز یا برنامه جانبی؟

سلام
دوست عزیز شما لینک زیر رو یه نگاه بنداز مشکلت حل میشه:

M.R.2
15-12-2012, 18:59
سلام
دوست عزیز شما لینک زیر رو یه نگاه بنداز مشکلت حل میشه:

رفیق من اینو دانلود کردم پس از نصب کار نمیکنه برنامه اصلا باز نمیشه.
نمیتونم حتی پاکش کنم باید از سیف مد استفاده کنم.

hamidreza2010
15-12-2012, 20:54
رفیق من اینو دانلود کردم پس از نصب کار نمیکنه برنامه اصلا باز نمیشه.
نمیتونم حتی پاکش کنم باید از سیف مد استفاده کنم.

دوست عزیز مشکلت رو همونجا بگو آقای جعفریان خودش کمکتون میکنه چون خودش از همین برنامه استفاده میکنه

M.R.2
15-12-2012, 22:37
چندتا از دوستان گفتن جواب داده نشده.
برنامه دیگه ای وجود نداره؟

hamidreza2010
16-12-2012, 01:38
چندتا از دوستان گفتن جواب داده نشده.
برنامه دیگه ای وجود نداره؟

چرا برنامه که خیلی هست
من خودم BWMeter استفاده میکنم

smk.projects
16-12-2012, 11:52
ضمن عرض سلام
بعد از نصب نسخه کامل ویندوز 8 متوجه شدم ترافیکم به سرعت مصرف میشه.با نصب برنامه پراکسی فایر متوجه شدم نرم افزاری با نام svchest از اینترنت مدام استفاده میکنه
هر جوری هم سعی کردم بن بشه نشده.
یکی از دوستان هم میگفت svchest نرم افزار سیستمیه و ویروس نیست.با این حال راهی هست جلوی مصرف ترافیک بگیرم؟
ضمن اینکه سرعت دانلودم هم در ویندوز 8 بسیار کم شده برای مثال از یک لینک اگه از ویندوز7 با سرعت 400 دان میکنم در ویندوز 8 این عدد نهایت به 50 میرسه!

سلام
یک سرویس تو ویندوز هست به نام Background Intelligent Transfer Service یا BITS که مصرف اینترنت بالایی داره.
کارش اینه که از ظرفیت معطل پهنای باند برای دانلود بسته های آپدیت ویندوز و برخی از خدمات مایکروسافت مثل MSN استفاده کنه.
اگر این سرویس رو غیر فعال کنید، مشکل مصرف بهنای باند اینترنت در ویندوز 8 رفع خواهد شد.
خوش باشید.

hamidreza2010
16-12-2012, 15:39
سلام
یک سرویس تو ویندوز هست به نام Background Intelligent Transfer Service یا BITS که مصرف اینترنت بالایی داره.
کارش اینه که از ظرفیت معطل پهنای باند برای دانلود بسته های آپدیت ویندوز و برخی از خدمات مایکروسافت مثل MSN استفاده کنه.
اگر این سرویس رو غیر فعال کنید، مشکل مصرف بهنای باند اینترنت در ویندوز 8 رفع خواهد شد.
خوش باشید.
سلام
ممنون ولی حتی اگه آپدیت اتوماتیک ویندوز غیرفعال هم باشه بازم مصرف میکنه؟

henry_2009
28-12-2012, 19:00
دوستان، به این تاپیک یه نگاهی بندازید: